SCOTTISH CLUB RANKING
LEAGUE SELECTOR MATCH DATABASE

SENIOR U20/RESERVESENIOR/U20/RESERVE
PREMIERSHIPCHAMPIONSHIPLEAGUE 1LEAGUE 2HIGHLAND
LOWLANDWOS PREMIERWOS 1WOS 2WOS 3
WOS 4EOS PREMIEREOS 1EOS 2EOS 3
SOUTHNORTH CALEDONIANMIDLANDSNORTH PREMIERNORTH CHAMPIONSHIP
ABERDEENSHIRE DEV.NORTH OF SCOTLAND DEV.LOWLAND DEV. ALOWLAND DEV. BLOWLAND DEV. C
LOWLAND DEV. DLOWLAND DEV. ELOWLAND DEV. FLOWLAND DEV. G
 BO'NESS ATHLETIC - RESULTS
* Bo'ness United Juniors before 2021-22
DATE RESULT TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
13/08/2022 West Calder United 0-3 Bo'ness Athletic +7   EoS Lg. Div. 3
09/08/2022 Civil Service Strollers 3-1 Bo'ness Athletic -9   EoS Qualifying Cup
06/08/2022 Bo'ness Athletic 5-0 Edinburgh South +5   Alex Jack Cup
03/08/2022 Pumpherston 0-4 Bo'ness Athletic +4   EoS Lg. Div. 3
30/07/2022 Bo'ness Athletic 10-0 Bathgate Thistle +7   EoS Lg. Div. 3
28/05/2022 Bo'ness Athletic 6-1 Bathgate Thistle +3   EoS Lg. Div. 2X
20/05/2022 Armadale Thistle 1-1 Bo'ness Athletic +3   EoS Lg. Div. 2X
14/05/2022 Bo'ness Athletic 0-0 p Heriot-Watt University -8 King Cup
11/05/2022 Syngenta 2-2 Bo'ness Athletic +3   EoS Lg. Div. 2X
07/05/2022 Bo'ness Athletic 1-2 Whitburn -12   EoS Lg. Div. 2X
03/05/2022 Whitburn 2-1 Bo'ness Athletic -5   EoS Lg. Div. 2X
30/04/2022 Kirkcaldy & Dysart 4-2 Bo'ness Athletic -19 EoS Lg. Cup
27/04/2022 Fauldhouse United 0-4 Bo'ness Athletic +11   EoS Lg. Div. 2X
23/04/2022 Bo'ness Athletic 4-2 West Calder United -3   EoS Lg. Div. 2X
16/04/2022 Pumpherston 1-3 Bo'ness Athletic -4   EoS Lg. Div. 2X
09/04/2022 Kinnoull 3-2 Bo'ness Athletic -13 EoS Qualifying Cup
05/04/2022 Bo'ness Athletic 3-1 Haddington Athletic +8 King Cup
02/04/2022 Bo'ness Athletic 3-0 Saint Andrews United ±0   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Newtongrange Star 1-5 Bo'ness Athletic +30   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Rosyth 2-3 Bo'ness Athletic -3   EoS Lg. Cup
16/03/2022 Bo'ness Athletic 1-2 Sauchie Juniors -5   EoS Lg. Cup
08/03/2022 Bo'ness Athletic 5-1 Fauldhouse United +5   EoS Lg. Div. 2X
05/03/2022 Bo'ness Athletic 1-4 East Kilbride -9 South Ch'lge Cup
26/02/2022 Bo'ness Athletic 6-1 Fauldhouse United +8 King Cup
19/02/2022 Bo'ness Athletic 2-1 Syngenta +1   EoS Lg. Div. 2X
12/02/2022 Livingston United 1-2 Bo'ness Athletic -1   EoS Lg. Div. 2X
05/02/2022 Renfrew 3-4 Bo'ness Athletic +9   South Ch'lge Cup
29/01/2022 Stoneyburn 2-3 Bo'ness Athletic -1   EoS Lg. Div. 2X
22/01/2022 Bo'ness Athletic 3-0 Tweedmouth Rangers -3   King Cup
15/01/2022 Bo'ness Athletic 1-0 Edinburgh College -10   EoS Lg. Div. 2X
07/01/2022 Bo'ness Athletic 4-2 Arniston Rangers -5   EoS Qualifying Cup
11/12/2021 Edinburgh College 0-3 Bo'ness Athletic ±0   EoS Lg. Div. 2X
04/12/2021 Bo'ness Athletic 7-1 Stoneyburn +12   EoS Lg. Div. 2X
27/11/2021 Bo'ness Athletic 4-0 Livingston United +9   EoS Lg. Div. 2X
19/11/2021 Bo'ness Athletic 2-0 Glenafton Athletic +19   South Ch'lge Cup
13/11/2021 Edinburgh College 1-2 Bo'ness Athletic -7   EoS Lg. Div. 2X
06/11/2021 Bathgate Thistle 0-6 Bo'ness Athletic +12   EoS Lg. Div. 2X
23/10/2021 Crossgates Primrose p 3-3 Bo'ness Athletic +6 Alex Jack Cup
15/10/2021 Bo'ness Athletic 3-1 Gartcairn +13   South Ch'lge Cup
09/10/2021 Bo'ness Athletic 1-2 Syngenta -14   EoS Lg. Div. 2X
02/10/2021 West Calder United 4-3 Bo'ness Athletic -18   EoS Lg. Div. 2X
24/09/2021 Bo'ness Athletic 4-3 Armadale Thistle ±0   EoS Lg. Div. 2X
21/09/2021 Bo'ness Athletic 7-0 Lochgelly Albert +5   EoS Qualifying Cup
18/09/2021 Bo'ness Athletic 12-1 Thornton Hibs +34 Alex Jack Cup
31/08/2021 Bo'ness Athletic 8-0 Pumpherston +14   EoS Lg. Div. 2X
28/08/2021 Bo'ness Athletic 5-2 Oakley United +10 Alex Jack Cup
20/08/2021 Bo'ness Athletic 5-1 Bathgate Thistle +5   EoS Lg. Div. 2X
17/08/2021 Armadale Thistle 1-0 Bo'ness Athletic -6   EoS Lg. Div. 2X
14/08/2021 Pumpherston 2-7 Bo'ness Athletic +26   EoS Lg. Div. 2X
10/08/2021 Bo'ness Athletic 4-2 Livingston United +8   EoS Qualifying Cup
07/08/2021 Saint Andrews United 0-9 Bo'ness Athletic +41   Alex Jack Cup
31/07/2021 Livingston United 0-3 Bo'ness Athletic +32   EoS Lg. Div. 2X
27/07/2021 Stoneyburn 0-4 Bo'ness Athletic +31   EoS Lg. Div. 2X
23/07/2021 Bo'ness Athletic 7-4 Fauldhouse United +27   EoS Lg. Div. 2X
20/07/2021 Bo'ness Athletic 7-2 Whitburn +45   EoS Lg. Div. 2X
17/07/2021 Bo'ness Athletic 0-1 West Calder United -20   EoS Lg. Div. 2X
12/12/2020 Bo'ness United Juniors 3-1 Whitburn +28   East Junior Superlg. South
05/12/2020 Syngenta 1-1 Bo'ness United Juniors +4   East Junior Superlg. South
28/11/2020 Bo'ness United Juniors 2-0 Bathgate Thistle +15   East Junior Superlg. South
06/03/2020 Bo'ness United Juniors 2-0 Linlithgow Rose Community +4   East Junior Premier South
22/02/2020 Bo'ness United Juniors 1-2 Luncarty ±0 East Junior Cup
15/02/2020 Bo'ness United Juniors 2-3 Newburgh Juniors -13   East Junior Premier South
08/02/2020 Kirkcaldy & Dysart 0-3 Bo'ness United Juniors +25   East Junior Lg. Cup
01/02/2020 Bo'ness United Juniors 3-2 Newburgh Juniors +2   East Junior Premier South
25/01/2020 Syngenta 2-4 Bo'ness United Juniors +19   East Junior Lg. Cup
18/01/2020 Bo'ness United Juniors 1-2 Sauchie Juniors Community -9   East Junior Premier South
11/01/2020 Bo'ness United Juniors 1-5 Stoneyburn -25   East Junior Premier South
04/01/2020 Kirkcaldy & Dysart 2-0 Bo'ness United Juniors -14   East Junior Premier South
28/12/2019 Syngenta 1-1 Bo'ness United Juniors +1   East Junior Premier South
21/12/2019 Rosyth 4-2 Bo'ness United Juniors -7   East Junior Premier South
14/12/2019 Bo'ness United Juniors 0-3 Lochgelly Albert -36   East Junior Premier South
07/12/2019 Sauchie Juniors Community 2-1 Bo'ness United Juniors -8   East Junior Premier South
30/11/2019 Bo'ness United Juniors 4-0 West Calder United +4   East Junior Premier South
23/11/2019 Bo'ness United Juniors 0-2 Syngenta -28   East Junior Premier South
15/11/2019 Bo'ness United Juniors 2-3 Linlithgow Rose Community -18   East Junior Premier South
09/11/2019 Bo'ness United Juniors 0-1 Kirkcaldy & Dysart -19   East Junior Premier South
02/11/2019 Stoneyburn 1-0 Bo'ness United Juniors -6   East Junior Premier South
12/10/2019 Bo'ness United Juniors 2-2 p Ellon United -7   Scottish Junior Cup
05/10/2019 Ellon United 0-0 Bo'ness United Juniors -2   Scottish Junior Cup
21/09/2019 Syngenta 0-4 Bo'ness United Juniors +19   East Junior Premier South
14/09/2019 Stoneyburn 2-3 Bo'ness United Juniors +8 Fife & Lothians Cup
07/09/2019 Rosyth 3-2 Bo'ness United Juniors -9   East Junior Premier South
31/08/2019 Bo'ness United Juniors p 0-0 Forfar Albion -12   East Junior Cup
24/08/2019 Newburgh Juniors 2-0 Bo'ness United Juniors -24   East Junior Premier South
17/08/2019 West Calder United 0-6 Bo'ness United Juniors +20   East Junior Premier South
14/08/2019 Kirkcaldy & Dysart 1-1 Bo'ness United Juniors -9   East Junior Premier South
10/08/2019 Linlithgow Rose Community 1-1 Bo'ness United Juniors -4   East Junior Premier South
07/08/2019 Stoneyburn 1-1 Bo'ness United Juniors -4   East Junior Premier South
03/08/2019 Lochgelly Albert 2-3 Bo'ness United Juniors -3   East Junior Premier South