SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
MARCH 2018 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
31/03/2018 Aberdeen 4-1 Saint Johnstone   Scottish Premier
31/03/2018 Celtic 3-0 Ross County   Scottish Premier
31/03/2018 Hibernian 2-0 Partick Thistle   Scottish Premier
31/03/2018 Kilmarnock 2-0 Hamilton Academical   Scottish Premier
31/03/2018 Motherwell 2-2 Rangers   Scottish Premier
31/03/2018 Dumbarton 0-3 Livingston   Scottish Champ.
31/03/2018 Dunfermline Athletic 3-1 Queen of the South   Scottish Champ.
31/03/2018 Falkirk 3-0 Brechin City   Scottish Champ.
31/03/2018 Greenock Morton 1-1 Dundee United   Scottish Champ.
31/03/2018 Inverness Caledonian Thistle 2-2 Saint Mirren   Scottish Champ.
31/03/2018 Alloa Athletic 3-2 Arbroath   Scottish Lg. 1
31/03/2018 East Fife 2-3 Ayr United   Scottish Lg. 1
31/03/2018 Queen's Park 0-0 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
31/03/2018 Raith Rovers 2-0 Albion Rovers   Scottish Lg. 1
31/03/2018 Stranraer 2-0 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
31/03/2018 Annan Athletic 0-0 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
31/03/2018 Cowdenbeath 1-1 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
31/03/2018 Elgin City 3-0 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
31/03/2018 Montrose 3-0 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
31/03/2018 Peterhead 3-0 Clyde   Scottish Lg. 2
31/03/2018 Brora Rangers 3-2 Turriff United   Highland Lg.
31/03/2018 Buckie Thistle 1-1 Forres Mechanics   Highland Lg.
31/03/2018 Clachnacuddin 6-3 Huntly   Highland Lg.
31/03/2018 Fort William 2-12 Cove Rangers   Highland Lg.
31/03/2018 Strathspey Thistle 3-2 Lossiemouth   Highland Lg.
31/03/2018 Wick Academy 2-0 Deveronvale   Highland Lg.
31/03/2018 Cumbernauld Colts 5-2 Gretna   Lowland Lg.
31/03/2018 East Stirlingshire 2-2 Spartans   Lowland Lg.
31/03/2018 Gala Fairydean Rovers 1-0 Hawick Royal Albert   Lowland Lg.
31/03/2018 Selkirk 2-2 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
31/03/2018 East Kilbride 4-1 Lothian Thistle Hutchison Vale EoS Qualifying Cup
31/03/2018 Formartine United 2-1 Fraserburgh Highland Lg. Cup
31/03/2018 Glasgow University 0-6 BSC Glasgow South Ch'lge Cup
31/03/2018 Leith Athletic 2-3 Civil Service Strollers South Ch'lge Cup
31/03/2018 Threave Rovers 0-3 Edusport Academy South Ch'lge Cup
31/03/2018 Vale of Leithen 1-0 Whitehill Welfare South Ch'lge Cup
31/03/2018 Bo'ness United 5-1 Jeanfield Swifts   East Junior Superlg.
31/03/2018 Bonnyrigg Rose Athletic 5-1 Newtongrange Star   East Junior Superlg.
31/03/2018 Broughty Athletic 3-3 Hill of Beath Hawthorn   East Junior Superlg.
31/03/2018 Lochee United 3-1 Broxburn Athletic   East Junior Superlg.
31/03/2018 Penicuik Athletic 1-1 Camelon Juniors   East Junior Superlg.
31/03/2018 Sauchie Juniors 2-1 Linlithgow Rose   East Junior Superlg.
31/03/2018 Heriot-Watt University 0-3 Kelty Hearts   EoS Lg.
31/03/2018 Peebles Rovers 2-2 Preston Athletic   EoS Lg.
31/03/2018 Tynecastle 7-0 Eyemouth United   EoS Lg.
31/03/2018 Bunillidh Thistle 0-3 Thurso   North Caledonian Lg.
31/03/2018 Halkirk United 4-2 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
31/03/2018 Saint Duthus 0-0 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg.
31/03/2018 Banchory Saint Ternan 0-2 Hermes   North Junior Superlg.
31/03/2018 Colony Park Juniors 2-1 Maud   North Junior Superlg.
31/03/2018 Culter 2-0 Hall Russell United   North Junior Superlg.
31/03/2018 Dufftown 1-3 Newburgh Thistle   North Junior Superlg.
31/03/2018 Inverness City 0-5 Montrose Roselea   North Junior Superlg.
31/03/2018 Creetown 0-1 Lochar Thistle   SoS Lg.
31/03/2018 Dumfries YMCA 1-5 Mid Annandale   SoS Lg.
31/03/2018 Heston Rovers 1-5 Stranraer Reserves   SoS Lg.
31/03/2018 Lochmaben 0-3 Bonnyton Thistle   SoS Lg.
31/03/2018 Pollok 2-1 Kilwinning Rangers   West Junior Superlg. Premier
31/03/2018 Spey Valley United 2-3 Whitehills   Elginshire Cup
31/03/2018 Orkney 1-1 p Invergordon Jock Mackay Memorial Cup
31/03/2018 Banks o' Dee 10-0 Dyce Juniors North Junior Regional Cup
31/03/2018 Ardeer Thistle p 1-1 Greenock Juniors   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Arthurlie 4-4 p Saltcoats Victoria   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Ashfield 1-3 Craigmark Burntonians   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Auchinleck Talbot 2-1 Saint Roch's   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Beith Juniors 5-1 Neilston   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Clydebank 5-0 Gartcairn Juniors   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Cumnock Juniors 3-1 Wishaw   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Dalry Thistle 0-2 Darvel   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Girvan 3-2 Saint Anthony's   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Hurlford United 3-1 Lesmahagow   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Kilbirnie Ladeside 4-1 Johnstone Burgh   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Kirkintilloch Rob Roy 6-0 Irvine Victoria   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Largs Thistle 3-3 p Cambuslang Rangers   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Larkhall Thistle 0-4 Irvine Meadow   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Troon 6-0 Maybole Juniors   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Bathgate Thistle 0-2 Haddington Athletic   East Junior Premier
31/03/2018 Dalkeith Thistle 1-4 Tayport   East Junior Premier
31/03/2018 Dunbar United 0-1 Blackburn United   East Junior Premier
31/03/2018 Musselburgh Athletic 7-0 Kirriemuir Thistle   East Junior Premier
31/03/2018 Saint Andrews United 0-5 Tranent Juniors   East Junior Premier
31/03/2018 Whitburn 1-4 Thornton Hibs   East Junior Premier
31/03/2018 Buchanhaven Hearts 1-4 Aberdeen University   North Junior 1st Div. East
31/03/2018 Newmachar United 1-6 East End   North Junior 1st Div. East
31/03/2018 Buckie Rovers 2-1 Burghead Thistle   North Junior 1st Div. West
31/03/2018 Islavale 0-2 Forres Thistle   North Junior 1st Div. West
31/03/2018 New Elgin 0-7 Nairn Saint Ninian   North Junior 1st Div. West
31/03/2018 Shettleston 0-1 Cumbernauld United   West Junior Superlg. 1st
31/03/2018 Kello Rovers 2-0 Maryhill   West Junior Superlg. 1st
31/03/2018 Petershill 2-1 Renfrew   West Junior Superlg. 1st
31/03/2018 Blairgowrie 4-1 Arbroath Victoria   East Junior North Div.
31/03/2018 Brechin Victoria 1-4 East Craigie   East Junior North Div.
31/03/2018 Coupar Angus 1-2 Dundee Violet   East Junior North Div.
31/03/2018 Forfar Albion 2-4 Kinnoull   East Junior North Div.
31/03/2018 Luncarty 4-0 Lochore Welfare   East Junior North Div.
31/03/2018 Edinburgh United 6-0 Lochgelly Albert   East Junior South Div.
31/03/2018 Kirkcaldy YMCA 0-9 Crossgates Primrose   East Junior South Div.
31/03/2018 East Kilbride Thistle 1-1 Benburb   West Junior Central 1st Div.
31/03/2018 Glasgow Perthshire 3-1 Port Glasgow   West Junior Central 1st Div.
31/03/2018 Rossvale 4-2 Blantyre Victoria   West Junior Central 1st Div.
31/03/2018 Bellshill Athletic 3-1 Lanark United   West Junior Central 2nd Div.
31/03/2018 Dunipace 1-2 Vale of Clyde   West Junior Central 2nd Div.
31/03/2018 Newmains United 0-5 Vale of Leven   West Junior Central 2nd Div.
31/03/2018 Royal Albert 3-1 Carluke Rovers   West Junior Central 2nd Div.
30/03/2018 Motherwell U20 1-0 Celtic U20   SPFL Dev. Lg.
30/03/2018 Albion Rovers U20 0-3 East Kilbride U20   SPFL Dev. Lg. West
30/03/2018 Annan Athletic U20 2-6 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
30/03/2018 Queen of the South U20 2-1 Newton Stewart   Sthrn. Counties Ch'lge Cup
30/03/2018 Bonnyton Thistle U20 1-4 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
30/03/2018 Longside 4-0 Cruden Bay   North Junior 1st Div. East
28/03/2018 Saint Johnstone 1-0 Hamilton Academical   Scottish Premier
28/03/2018 Dundee United U20 5-3 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
28/03/2018 Stirling Albion U20 2-0 Livingston U20   SPFL Dev. Lg. East
28/03/2018 Queen's Park U20 4-0 Airdrieonians U20   SPFL Dev. Lg. West
28/03/2018 Buckie Thistle 0-0 Turriff United   Highland Lg.
28/03/2018 Inverurie Loco Works 4-0 Rothes   Highland Lg.
28/03/2018 Nairn County 0-1 Brora Rangers   Highland Lg.
28/03/2018 Strathspey Thistle 0-3 Wick Academy   Highland Lg.
28/03/2018 Hawick Royal Albert 1-4 Vale of Leithen   Lowland Lg.
28/03/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 5-0 Tweedmouth Rangers   EoS Lg.
28/03/2018 Annan Athletic U20 0-2 Abbey Vale   SoS Lg.
28/03/2018 Lochmaben 1-7 Heston Rovers   SoS Lg.
28/03/2018 Nithsdale Wanderers 1-7 Mid Annandale   SoS Lg.
28/03/2018 Stranraer Reserves 0-2 Threave Rovers   SoS Lg.
27/03/2018 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Dundee United   Scottish Champ.
27/03/2018 Saint Mirren 5-0 Dumbarton   Scottish Champ.
27/03/2018 Albion Rovers 1-2 Arbroath   Scottish Lg. 1
27/03/2018 Raith Rovers 2-0 East Fife   Scottish Lg. 1
27/03/2018 Aberdeen U20 2-0 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
27/03/2018 Hamilton Academical U20 2-2 Ross County U20   SPFL Dev. Lg.
27/03/2018 Heart of Midlothian U20 2-3 Hibernian U20   SPFL Dev. Lg.
27/03/2018 Motherwell U20 3-5 Dundee U20   SPFL Dev. Lg.
27/03/2018 Partick Thistle U20 0-1 Kilmarnock U20   SPFL Dev. Lg.
27/03/2018 Berwick Rangers 2-2 Elgin City   Scottish Lg. 2
27/03/2018 Cowdenbeath 0-3 Clyde   Scottish Lg. 2
27/03/2018 Stirling Albion 2-2 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
27/03/2018 East Kilbride U20 1-1 Clyde U20   SPFL Dev. Lg. West
27/03/2018 Greenock Morton U20 5-1 Stranraer U20   SPFL Dev. Lg. West
27/03/2018 Queen of the South U20 0-5 Ayr United U20   SPFL Dev. Lg. West
27/03/2018 Edinburgh University 0-0 BSC Glasgow   Lowland Lg.
27/03/2018 Upper Annandale 0-3 Lochar Thistle   SoS Lg.
26/03/2018 Berwick Rangers U20 2-3 Alloa Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
26/03/2018 Clachnacuddin U20 0-4 Brora Rangers U20   North of Scotland Dev. Lg.
26/03/2018 Lossiemouth U20 3-2 Alness United U20   North of Scotland Dev. Lg.
26/03/2018 Nairn County U20 1-4 Elgin City U20   North of Scotland Dev. Lg.
24/03/2018 Dundee United 1-1 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
24/03/2018 Greenock Morton 2-0 Brechin City   Scottish Champ.
24/03/2018 Queen of the South 3-3 Livingston   Scottish Champ.
24/03/2018 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Dumbarton Scottish Ch'lge Cup
24/03/2018 Airdrieonians 1-2 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
24/03/2018 Albion Rovers 1-3 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
24/03/2018 Arbroath 2-3 Stranraer   Scottish Lg. 1
24/03/2018 Ayr United 4-0 Queen's Park   Scottish Lg. 1
24/03/2018 Forfar Athletic 2-0 East Fife   Scottish Lg. 1
24/03/2018 Berwick Rangers 1-1 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
24/03/2018 Clyde 3-0 Montrose   Scottish Lg. 2
24/03/2018 Peterhead 1-0 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
24/03/2018 Stenhousemuir 0-2 Elgin City   Scottish Lg. 2
24/03/2018 Stirling Albion 2-2 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
24/03/2018 Deveronvale 2-1 Buckie Thistle   Highland Lg.
24/03/2018 Formartine United 4-0 Strathspey Thistle   Highland Lg.
24/03/2018 Forres Mechanics 4-1 Clachnacuddin   Highland Lg.
24/03/2018 Fraserburgh 4-0 Turriff United   Highland Lg.
24/03/2018 Inverurie Loco Works 4-1 Nairn County   Highland Lg.
24/03/2018 Keith 1-2 Huntly   Highland Lg.
24/03/2018 Lossiemouth 0-7 Cove Rangers   Highland Lg.
24/03/2018 Wick Academy 6-0 Fort William   Highland Lg.
24/03/2018 BSC Glasgow 2-1 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
24/03/2018 Gala Fairydean Rovers 2-2 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
24/03/2018 Hawick Royal Albert 1-4 East Stirlingshire   Lowland Lg.
24/03/2018 Selkirk 1-0 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
24/03/2018 University of Stirling 0-0 Edusport Academy   Lowland Lg.
24/03/2018 Vale of Leithen 2-2 Gretna   Lowland Lg.
24/03/2018 Whitehill Welfare 1-2 Spartans   Lowland Lg.
24/03/2018 Broxburn Athletic 4-4 Sauchie Juniors   East Junior Superlg.
24/03/2018 Camelon Juniors 2-0 Dundonald Bluebell   East Junior Superlg.
24/03/2018 Jeanfield Swifts 2-1 Penicuik Athletic   East Junior Superlg.
24/03/2018 Linlithgow Rose 1-4 Bonnyrigg Rose Athletic   East Junior Superlg.
24/03/2018 Newtongrange Star 0-2 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
24/03/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-0 Ormiston   EoS Lg.
24/03/2018 Bunillidh Thistle 2-2 Invergordon   North Caledonian Lg.
24/03/2018 Golspie Sutherland 3-1 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
24/03/2018 Halkirk United 1-0 Thurso   North Caledonian Lg.
24/03/2018 Orkney 2-1 Saint Duthus   North Caledonian Lg.
24/03/2018 Dyce Juniors 5-3 Banchory Saint Ternan   North Junior Superlg.
24/03/2018 Ellon United 0-3 Banks o' Dee   North Junior Superlg.
24/03/2018 Maud 2-1 Hall Russell United   North Junior Superlg.
24/03/2018 Montrose Roselea 2-4 Culter   North Junior Superlg.
24/03/2018 Bonnyton Thistle 9-1 Creetown   SoS Lg.
24/03/2018 Lochar Thistle 1-3 Threave Rovers   SoS Lg.
24/03/2018 Mid Annandale 3-3 Heston Rovers   SoS Lg.
24/03/2018 Stranraer Reserves 4-3 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
24/03/2018 Upper Annandale 7-1 Annan Athletic U20   SoS Lg.
24/03/2018 Arthurlie 0-3 Kilbirnie Ladeside   West Junior Superlg. Premier
24/03/2018 Clydebank 3-1 Auchinleck Talbot   West Junior Superlg. Premier
24/03/2018 Girvan 1-3 Glenafton Athletic   West Junior Superlg. Premier
24/03/2018 Kilwinning Rangers 2-1 Beith Juniors   West Junior Superlg. Premier
24/03/2018 Pollok 1-1 Cumnock Juniors   West Junior Superlg. Premier
24/03/2018 Lochore Welfare 1-0 Craigroyston   East Junior Cup
24/03/2018 Luncarty 1-0 Dalkeith Thistle East Junior Cup
24/03/2018 Tranent Juniors p 1-1 Dunbar United East Junior Cup
24/03/2018 Burghead Thistle 7-1 Spey Valley United   Elginshire Cup
24/03/2018 Deveronside 2-1 Buckie Rovers   Elginshire Cup
24/03/2018 Forres Thistle 5-1 New Elgin   Elginshire Cup
24/03/2018 Leith Athletic 3-1 Tynecastle EoS Lg. Cup
24/03/2018 Arniston Rangers 1-0 Hill of Beath Hawthorn Fife & Lothians Cup
24/03/2018 Edinburgh United p 1-1 Haddington Athletic   Fife & Lothians Cup
24/03/2018 Hermes 4-2 Tayport Inter-Regional Trophy
24/03/2018 Stonehaven p 0-0 Forfar West End Inter-Regional Trophy
24/03/2018 Burntisland Shipyard 2-7 Kelty Hearts King Cup
24/03/2018 Eyemouth United 0-3 Coldstream King Cup
24/03/2018 Peebles Rovers 1-8 Preston Athletic King Cup
24/03/2018 Inverness City 3-1 Colony Park Juniors McLeman Cup
24/03/2018 Hurlford United 2-1 Bo'ness United Scottish Junior Cup
24/03/2018 Wishaw 2-0 Kirkintilloch Rob Roy Scottish Junior Cup
24/03/2018 Abbey Vale 3-1 Lochmaben Sthrn. Counties Ch'lge Cup
24/03/2018 Bathgate Thistle 1-2 Kirriemuir Thistle   East Junior Premier
24/03/2018 Downfield 2-1 Blackburn United   East Junior Premier
24/03/2018 Fauldhouse United 3-5 Thornton Hibs   East Junior Premier
24/03/2018 Glenrothes 2-2 Musselburgh Athletic   East Junior Premier
24/03/2018 Whitburn 7-2 Saint Andrews United   East Junior Premier
24/03/2018 Aberdeen University 2-3 Newmachar United   North Junior 1st Div. East
24/03/2018 Buchanhaven Hearts 3-1 Cruden Bay   North Junior 1st Div. East
24/03/2018 East End 2-2 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div. East
24/03/2018 Glentanar 9-0 Lewis United   North Junior 1st Div. East
24/03/2018 Sunnybank 3-1 Fraserburgh United   North Junior 1st Div. East
24/03/2018 Islavale 0-3 Nairn Saint Ninian   North Junior 1st Div. West
24/03/2018 Cumbernauld United 2-4 Troon   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Shettleston 1-2 Petershill   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Irvine Meadow 2-0 Cambuslang Rangers   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Kello Rovers 3-6 Renfrew   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Largs Thistle 3-0 Kilsyth Rangers   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Larkhall Thistle 3-0 Darvel   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Rutherglen Glencairn 3-2 Maryhill   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Brechin Victoria 1-3 Scone Thistle   East Junior North Div.
24/03/2018 Coupar Angus 1-2 Arbroath Victoria   East Junior North Div.
24/03/2018 Dundee Violet 3-0 Newburgh   East Junior North Div.
24/03/2018 East Craigie 2-1 Blairgowrie   East Junior North Div.
24/03/2018 Forfar Albion 5-6 Lochee Harp   East Junior North Div.
24/03/2018 Kinnoull 2-2 Dundee North End   East Junior North Div.
24/03/2018 Armadale Thistle 3-1 Easthouses Lily Miners Welfare   East Junior South Div.
24/03/2018 Livingston United 1-2 Lochgelly Albert   East Junior South Div.
24/03/2018 Oakley United 3-2 Harthill Royal   East Junior South Div.
24/03/2018 Rosyth 5-0 Kirkcaldy YMCA   East Junior South Div.
24/03/2018 Stoneyburn 0-1 Pumpherston Juniors   East Junior South Div.
24/03/2018 West Calder United 3-0 Crossgates Primrose   East Junior South Div.
24/03/2018 Ardeer Thistle 1-2 Lugar Boswell Thistle   West Junior Ayrshire Div.
24/03/2018 Maybole Juniors 1-4 Craigmark Burntonians   West Junior Ayrshire Div.
24/03/2018 Saltcoats Victoria 0-2 Irvine Victoria   West Junior Ayrshire Div.
24/03/2018 Whitletts Victoria 2-0 Muirkirk Juniors   West Junior Ayrshire Div.
24/03/2018 Benburb 3-2 Shotts Bon Accord   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Blantyre Victoria 2-1 Port Glasgow   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Greenock Juniors 0-0 Rossvale   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Lesmahagow 1-3 Glasgow Perthshire   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Neilston 1-1 East Kilbride Thistle   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Saint Roch's 4-0 Forth Wanderers   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Thorniewood United 3-3 Yoker Athletic   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Ashfield 0-1 Gartcairn Juniors   West Junior Central 2nd Div.
24/03/2018 Bellshill Athletic 2-0 Vale of Leven   West Junior Central 2nd Div.
24/03/2018 Johnstone Burgh 1-1 Carluke Rovers   West Junior Central 2nd Div.
24/03/2018 Lanark United 3-1 Saint Anthony's   West Junior Central 2nd Div.
24/03/2018 Newmains United 1-3 Dunipace   West Junior Central 2nd Div.
24/03/2018 Vale of Clyde 0-1 Royal Albert   West Junior Central 2nd Div.
23/03/2018 Motherwell U20 2-3 Kilmarnock U20 Scottish Youth Cup
23/03/2018 Clyde U20 2-3 East Kilbride U20   SPFL Dev. Lg. West
23/03/2018 Edinburgh City U20 1-3 Edusport Academy U20 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
23/03/2018 Mid Annandale U20 0-7 Cumbernauld Colts U20 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
23/03/2018 Tynecastle U20 3-2 BSC Glasgow U20 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
23/03/2018 Whitehill Welfare U20 1-5 Heriot-Watt University U20 Lowland/East Dev. KO Cup
22/03/2018 Queen of the South U20 2-3 Queen's Park U20   SPFL Dev. Lg. West
21/03/2018 Falkirk U20 1-4 Hamilton Academical U20   SPFL Dev. Lg.
21/03/2018 Cowdenbeath U20 0-1 Livingston U20   SPFL Dev. Lg. East
21/03/2018 Deveronvale 2-1 Lossiemouth   Highland Lg.
21/03/2018 Huntly 0-6 Forres Mechanics   Highland Lg.
21/03/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-0 Vale of Leithen EoS Qualifying Cup
21/03/2018 Threave Rovers 2-0 Abbey Vale   SoS Lg.
21/03/2018 Dumfries YMCA 3-5 Heston Rovers Cree Lodge Cup
21/03/2018 Bonnyton Thistle 3-0 Upper Annandale Haig Gordon Cup
21/03/2018 Dalbeattie Star 2-1 Lochar Thistle Sthrn. Counties Ch'lge Cup
21/03/2018 University of Stirling U20 4-1 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland/East Dev. Lg.
20/03/2018 Brechin City 0-3 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
20/03/2018 Dundee United 2-3 Queen of the South   Scottish Champ.
20/03/2018 Airdrieonians 2-2 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
20/03/2018 Albion Rovers 2-3 Ayr United   Scottish Lg. 1
20/03/2018 Dundee U20 5-1 Partick Thistle U20   SPFL Dev. Lg.
20/03/2018 Kilmarnock U20 2-4 Heart of Midlothian U20   SPFL Dev. Lg.
20/03/2018 Saint Johnstone U20 1-0 Motherwell U20   SPFL Dev. Lg.
20/03/2018 Edinburgh City 0-3 Clyde   Scottish Lg. 2
20/03/2018 Elgin City 0-2 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
20/03/2018 Stenhousemuir 1-2 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
20/03/2018 Raith Rovers U20 0-1 Alloa Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
20/03/2018 Hawick Royal Albert 0-2 Spartans   Lowland Lg.
20/03/2018 Brora Rangers 2-3 Formartine United Highland Lg. Cup
20/03/2018 Fraserburgh 3-2 Cove Rangers Highland Lg. Cup
19/03/2018 Hibernian U20 6-0 Dundee United U20   SPFL Dev. Lg.
19/03/2018 Saint Mirren U20 1-2 Aberdeen U20   SPFL Dev. Lg.
19/03/2018 Airdrieonians U20 1-2 Greenock Morton U20   SPFL Dev. Lg. West
19/03/2018 Ayr United U20 3-2 East Kilbride U20   SPFL Dev. Lg. West
19/03/2018 Stranraer U20 3-2 Queen of the South U20   SPFL Dev. Lg. West
19/03/2018 Banks o' Dee U20 7-1 Keith U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
19/03/2018 Buckie Thistle U20 2-5 Cove Rangers U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
19/03/2018 Huntly U20 3-9 Inverurie Loco Works U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
19/03/2018 Elgin City U20 0-1 Brora Rangers U20   North of Scotland Dev. Lg.
19/03/2018 Forres Mechanics U20 0-6 Nairn County U20   North of Scotland Dev. Lg.
18/03/2018 Motherwell 0-0 Celtic   Scottish Premier
17/03/2018 Aberdeen 1-0 Dundee   Scottish Premier
17/03/2018 Heart of Midlothian 3-0 Partick Thistle   Scottish Premier
17/03/2018 Rangers 0-1 Kilmarnock   Scottish Premier
17/03/2018 Ross County 2-2 Hamilton Academical   Scottish Premier
17/03/2018 Brechin City 1-3 Dumbarton   Scottish Champ.
17/03/2018 Dundee United 1-1 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
17/03/2018 Dunfermline Athletic 0-0 Greenock Morton   Scottish Champ.
17/03/2018 Livingston 0-0 Falkirk   Scottish Champ.
17/03/2018 Queen of the South 1-3 Saint Mirren   Scottish Champ.
17/03/2018 Albion Rovers 1-2 Arbroath   Scottish Lg. 1
17/03/2018 Alloa Athletic 2-2 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
17/03/2018 Forfar Athletic 0-2 Ayr United   Scottish Lg. 1
17/03/2018 Stranraer 2-3 Queen's Park   Scottish Lg. 1
17/03/2018 Annan Athletic 1-1 Clyde   Scottish Lg. 2
17/03/2018 Cowdenbeath 3-1 Elgin City   Scottish Lg. 2
17/03/2018 Edinburgh City 2-2 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
17/03/2018 Montrose 3-2 Peterhead   Scottish Lg. 2
17/03/2018 Cove Rangers 1-1 Wick Academy   Highland Lg.
17/03/2018 Forres Mechanics 1-0 Buckie Thistle   Highland Lg.
17/03/2018 Fort William 1-4 Huntly   Highland Lg.
17/03/2018 Inverurie Loco Works 9-1 Lossiemouth   Highland Lg.
17/03/2018 Nairn County 1-2 Formartine United   Highland Lg.
17/03/2018 Turriff United 1-0 Clachnacuddin   Highland Lg.
17/03/2018 Civil Service Strollers 0-3 East Kilbride   Lowland Lg.
17/03/2018 East Stirlingshire 2-1 Vale of Leithen   Lowland Lg.
17/03/2018 Edinburgh University 1-0 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
17/03/2018 Hawick Royal Albert 2-3 Edusport Academy   Lowland Lg.
17/03/2018 University of Stirling 2-4 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
17/03/2018 Keith 1-2 Brora Rangers Highland Lg. Cup
17/03/2018 Dundonald Bluebell 0-3 Bonnyrigg Rose Athletic   East Junior Superlg.
17/03/2018 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Linlithgow Rose   East Junior Superlg.
17/03/2018 Jeanfield Swifts 1-4 Camelon Juniors   East Junior Superlg.
17/03/2018 Penicuik Athletic 2-1 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
17/03/2018 Burntisland Shipyard 1-2 Preston Athletic   EoS Lg.
17/03/2018 Heriot-Watt University 2-3 Leith Athletic   EoS Lg.
17/03/2018 Kelty Hearts 11-1 Tweedmouth Rangers   EoS Lg.
17/03/2018 University of Stirling Reserves 3-0 Eyemouth United   EoS Lg.
17/03/2018 Orkney 9-0 Halkirk United   North Caledonian Lg.
17/03/2018 Thurso 1-3 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg.
17/03/2018 Banks o' Dee 4-1 Inverness City   North Junior Superlg.
17/03/2018 Colony Park Juniors 0-5 Ellon United   North Junior Superlg.
17/03/2018 Hall Russell United 2-0 Newburgh Thistle   North Junior Superlg.
17/03/2018 Abbey Vale 1-1 Threave Rovers   SoS Lg.
17/03/2018 Newton Stewart 3-1 Upper Annandale   SoS Lg.
17/03/2018 Nithsdale Wanderers 2-2 Lochar Thistle   SoS Lg.
17/03/2018 Saint Cuthbert Wanderers 2-0 Bonnyton Thistle   SoS Lg.
17/03/2018 Arthurlie 0-1 Pollok   West Junior Superlg. Premier
17/03/2018 Girvan 0-3 Clydebank   West Junior Superlg. Premier
17/03/2018 Glenafton Athletic 1-1 Kilwinning Rangers   West Junior Superlg. Premier
17/03/2018 Kilbirnie Ladeside 1-1 Cumnock Juniors   West Junior Superlg. Premier
17/03/2018 Newtongrange Star 8-0 Whitburn East Junior Cup
17/03/2018 Islavale 1-1 New Elgin   Elginshire Cup
17/03/2018 Nairn Saint Ninian 5-2 Forres Thistle   Elginshire Cup
17/03/2018 Whitehills 0-4 Deveronside   Elginshire Cup
17/03/2018 Harthill Royal 1-0 Bathgate Thistle Fife & Lothians Cup
17/03/2018 Dufftown 1-6 Dundee North End Inter-Regional Trophy
17/03/2018 Invergordon 2-1 Alness United Jock Mackay Memorial Cup
17/03/2018 Culter 5-3 Dyce Juniors McLeman Cup
17/03/2018 Hermes 1-1 p Stonehaven McLeman Cup
17/03/2018 Beith Juniors 1-4 Lochee United Scottish Junior Cup
17/03/2018 Bo'ness United 2-2 Hurlford United Scottish Junior Cup
17/03/2018 Carnoustie Panmure 0-2 Auchinleck Talbot Scottish Junior Cup
17/03/2018 Yoker Athletic 1-3 Wishaw Scottish Junior Cup
17/03/2018 Blackburn United 2-1 Dalkeith Thistle   East Junior Premier
17/03/2018 Fauldhouse United 3-1 Saint Andrews United   East Junior Premier
17/03/2018 Haddington Athletic 1-1 Thornton Hibs   East Junior Premier
17/03/2018 Tranent Juniors 2-2 Downfield   East Junior Premier
17/03/2018 Lewis United 1-2 Longside   North Junior 1st Div. East
17/03/2018 Burghead Thistle 2-0 Buckie Rovers   North Junior 1st Div. West
17/03/2018 Cambuslang Rangers 5-1 Maryhill   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Cumbernauld United 3-0 Kello Rovers   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Darvel 1-2 Rutherglen Glencairn   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Shettleston 0-3 Irvine Meadow   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Kilsyth Rangers 3-2 Renfrew   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Petershill 1-0 Larkhall Thistle   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Troon 0-2 Largs Thistle   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 East End 0-5 Buchanhaven Hearts   Morrison Cup
17/03/2018 Fraserburgh United 0-1 Aberdeen University   Morrison Cup
17/03/2018 Stoneywood Parkvale 3-2 Glentanar   Morrison Cup
17/03/2018 Arbroath Victoria 0-2 Dundee Violet   East Junior North Div.
17/03/2018 East Craigie 4-2 Lochore Welfare   East Junior North Div.
17/03/2018 Craigroyston 3-1 Rosyth   East Junior South Div.
17/03/2018 Crossgates Primrose 1-2 Edinburgh United   East Junior South Div.
17/03/2018 Kirkcaldy YMCA 0-10 Armadale Thistle   East Junior South Div.
17/03/2018 Livingston United 2-1 Stoneyburn   East Junior South Div.
17/03/2018 Annbank United 1-4 Ardeer Thistle   West Junior Ayrshire Div.
17/03/2018 Irvine Victoria 2-1 Dalry Thistle   West Junior Ayrshire Div.
17/03/2018 Lugar Boswell Thistle 5-3 Ardrossan Winton Rovers   West Junior Ayrshire Div.
17/03/2018 Muirkirk Juniors 2-0 Saltcoats Victoria   West Junior Ayrshire Div.
17/03/2018 Blantyre Victoria 2-2 Saint Roch's   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 East Kilbride Thistle 2-0 Lesmahagow   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 Port Glasgow 0-0 Forth Wanderers   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 Rossvale 1-1 Benburb   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 Shotts Bon Accord 2-3 Neilston   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 Thorniewood United 2-3 Greenock Juniors   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 Ashfield 0-0 Lanark United   West Junior Central 2nd Div.
17/03/2018 Bellshill Athletic 2-0 Dunipace   West Junior Central 2nd Div.
17/03/2018 Gartcairn Juniors 9-0 Newmains United   West Junior Central 2nd Div.
17/03/2018 Johnstone Burgh 2-2 Vale of Leven   West Junior Central 2nd Div.
17/03/2018 Royal Albert 3-0 Saint Anthony's   West Junior Central 2nd Div.
17/03/2018 Vale of Clyde 0-1 Carluke Rovers   West Junior Central 2nd Div.
16/03/2018 Saint Johnstone 1-1 Hibernian   Scottish Premier
16/03/2018 Celtic U20 4-0 Kilmarnock U20   SPFL Dev. Lg.
16/03/2018 BSC Glasgow 1-3 Gretna   Lowland Lg.
16/03/2018 Spartans 5-0 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
16/03/2018 Mid Annandale 6-3 Lochmaben   SoS Lg.
16/03/2018 Bonnyton Thistle U20 3-1 BSC Glasgow U20   Lowland/East Dev. Lg.
16/03/2018 Edusport Academy U20 3-2 Cumbernauld Colts U20   Lowland/East Dev. Lg.
16/03/2018 Heriot-Watt University U20 5-0 Tynecastle U20   Lowland/East Dev. Lg.
16/03/2018 Whitehill Welfare U20 3-1 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg.
15/03/2018 Motherwell U20 0-2 Dundee United U20   SPFL Dev. Lg.
15/03/2018 Queen of the South U20 2-1 Albion Rovers U20   SPFL Dev. Lg. West
15/03/2018 Spartans U20 2-2 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg.
14/03/2018 Arbroath 1-1 Ayr United   Scottish Lg. 1
14/03/2018 Hamilton Academical U20 3-1 Hibernian U20   SPFL Dev. Lg.
14/03/2018 Cowdenbeath U20 0-4 Berwick Rangers U20   SPFL Dev. Lg. East
14/03/2018 Livingston U20 1-3 Raith Rovers U20   SPFL Dev. Lg. East
14/03/2018 Airdrieonians U20 3-0 Stranraer U20   SPFL Dev. Lg. West
14/03/2018 Greenock Morton U20 5-1 Clyde U20   SPFL Dev. Lg. West
14/03/2018 Clachnacuddin 1-2 Fraserburgh   Highland Lg.
14/03/2018 Cove Rangers 1-0 Brora Rangers   Highland Lg.
14/03/2018 Forres Mechanics 2-1 Wick Academy   Highland Lg.
14/03/2018 Fort William 0-2 Nairn County   Highland Lg.
14/03/2018 Dalbeattie Star 1-0 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
14/03/2018 Formartine United 7-0 Strathspey Thistle Highland Lg. Cup
14/03/2018 Alness United 3-2 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
14/03/2018 Halkirk United 1-2 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg.
14/03/2018 Nithsdale Wanderers 3-1 Abbey Vale   SoS Lg.
14/03/2018 Annan Athletic U20 3-1 Creetown Cree Lodge Cup
14/03/2018 Newton Stewart 1-3 Stranraer Reserves Cree Lodge Cup
14/03/2018 Threave Rovers 2-1 Lochar Thistle Potts Cup
14/03/2018 Bonnyton Thistle U20 5-2 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg.
13/03/2018 Kilmarnock 1-1 p Aberdeen Scottish FA Cup
13/03/2018 Dumbarton 1-0 Brechin City   Scottish Champ.
13/03/2018 Dunfermline Athletic 1-0 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
13/03/2018 Livingston 1-1 Greenock Morton   Scottish Champ.
13/03/2018 Queen of the South 1-3 Dundee United   Scottish Champ.
13/03/2018 Airdrieonians 2-1 Stranraer   Scottish Lg. 1
13/03/2018 Albion Rovers 1-1 Queen's Park   Scottish Lg. 1
13/03/2018 Alloa Athletic 1-2 East Fife   Scottish Lg. 1
13/03/2018 Forfar Athletic 2-1 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
13/03/2018 Celtic U20 1-4 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
13/03/2018 Heart of Midlothian U20 1-0 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
13/03/2018 Saint Johnstone U20 0-3 Dundee U20   SPFL Dev. Lg.
13/03/2018 Berwick Rangers 0-1 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
13/03/2018 Clyde 1-0 Elgin City   Scottish Lg. 2
13/03/2018 Edinburgh City 1-1 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
13/03/2018 Montrose 2-1 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
13/03/2018 Peterhead 1-2 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
13/03/2018 Mid Annandale 2-1 Heston Rovers Sthrn. Counties Ch'lge Cup
12/03/2018 Aberdeen U20 2-0 Dundee United U20   SPFL Dev. Lg.
12/03/2018 Motherwell U20 2-0 Kilmarnock U20   SPFL Dev. Lg.
12/03/2018 Partick Thistle U20 1-1 Ross County U20   SPFL Dev. Lg.
12/03/2018 Stirling Albion U20 1-0 Forfar Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
12/03/2018 Queen's Park U20 1-0 Ayr United U20   SPFL Dev. Lg. West
12/03/2018 Brora Rangers U20 2-3 Nairn County U20   North of Scotland Dev. Lg.
12/03/2018 Elgin City U20 0-0 Lossiemouth U20   North of Scotland Dev. Lg.
11/03/2018 Rangers 2-3 Celtic   Scottish Premier
10/03/2018 Dundee 0-4 Saint Johnstone   Scottish Premier
10/03/2018 Hamilton Academical 2-0 Motherwell   Scottish Premier
10/03/2018 Kilmarnock 3-2 Ross County   Scottish Premier
10/03/2018 Partick Thistle 0-0 Aberdeen   Scottish Premier
10/03/2018 Dumbarton 0-1 Queen of the South   Scottish Champ.
10/03/2018 Falkirk 3-1 Greenock Morton   Scottish Champ.
10/03/2018 Saint Mirren 2-0 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
10/03/2018 Arbroath 2-0 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
10/03/2018 Ayr United 3-0 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
10/03/2018 East Fife 2-1 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
10/03/2018 Queen's Park 1-2 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
10/03/2018 Stranraer 2-3 Albion Rovers   Scottish Lg. 1
10/03/2018 Annan Athletic 2-3 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
10/03/2018 Elgin City 3-0 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
10/03/2018 Stenhousemuir 2-3 Clyde   Scottish Lg. 2
10/03/2018 Stirling Albion 0-1 Peterhead   Scottish Lg. 2
10/03/2018 Brora Rangers 3-0 Keith   Highland Lg.
10/03/2018 Clachnacuddin 1-0 Rothes   Highland Lg.
10/03/2018 Fort William 0-7 Buckie Thistle   Highland Lg.
10/03/2018 Inverurie Loco Works 5-1 Deveronvale   Highland Lg.
10/03/2018 Turriff United 1-2 Wick Academy   Highland Lg.
10/03/2018 Dalbeattie Star 3-0 Hawick Royal Albert   Lowland Lg.
10/03/2018 Gretna 1-2 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
10/03/2018 Spartans 1-0 University of Stirling   Lowland Lg.
10/03/2018 Forres Mechanics 1-3 Cove Rangers Highland Lg. Cup
10/03/2018 Huntly 2-2 p Strathspey Thistle Highland Lg. Cup
10/03/2018 Nairn County 3-4 Fraserburgh Highland Lg. Cup
10/03/2018 Bo'ness United 1-0 Newtongrange Star   East Junior Superlg.
10/03/2018 Broughty Athletic 4-2 Kennoway Star Hearts   East Junior Superlg.
10/03/2018 Forfar West End 0-1 Penicuik Athletic   East Junior Superlg.
10/03/2018 Linlithgow Rose 5-2 Dundonald Bluebell   East Junior Superlg.
10/03/2018 Sauchie Juniors 6-0 Jeanfield Swifts   East Junior Superlg.
10/03/2018 Leith Athletic 1-3 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg.
10/03/2018 Ormiston 3-5 Eyemouth United   EoS Lg.
10/03/2018 University of Stirling Reserves 2-2 Peebles Rovers   EoS Lg.
10/03/2018 Alness United 4-0 Bunillidh Thistle   North Caledonian Lg.
10/03/2018 Inverness Athletic 2-3 Invergordon   North Caledonian Lg.
10/03/2018 Thurso 0-2 Orkney   North Caledonian Lg.
10/03/2018 Banchory Saint Ternan 2-3 Hall Russell United   North Junior Superlg.
10/03/2018 Ellon United 2-1 Culter   North Junior Superlg.
10/03/2018 Inverness City 0-4 Colony Park Juniors   North Junior Superlg.
10/03/2018 Maud 3-7 Hermes   North Junior Superlg.
10/03/2018 Abbey Vale 0-1 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
10/03/2018 Bonnyton Thistle 1-2 Mid Annandale   SoS Lg.
10/03/2018 Lochmaben 3-0 Dumfries YMCA   SoS Lg.
10/03/2018 Nithsdale Wanderers 5-2 Heston Rovers   SoS Lg.
10/03/2018 Threave Rovers 3-0 Newton Stewart   SoS Lg.
10/03/2018 Pollok 2-0 Hurlford United   West Junior Superlg. Premier
10/03/2018 Longside 1-3 Carnoustie Panmure Inter-Regional Trophy
10/03/2018 Newburgh Thistle p 2-2 Banks o' Dee McLeman Cup
10/03/2018 Golspie Sutherland 1-3 Saint Duthus North Caledonian Lg. Cup
10/03/2018 Dyce Juniors 3-0 Montrose Roselea North Junior Regional Cup
10/03/2018 Stonehaven 2-1 Buckie Rovers North Junior Regional Cup
10/03/2018 Tayport 2-2 Bathgate Thistle   East Junior Premier
10/03/2018 Buchanhaven Hearts 1-1 Fraserburgh United   North Junior 1st Div. East
10/03/2018 Stoneywood Parkvale 1-3 Sunnybank   North Junior 1st Div. East
10/03/2018 New Elgin 1-3 Nairn Saint Ninian   North Junior 1st Div. West
10/03/2018 Irvine Meadow 2-1 Largs Thistle   West Junior Superlg. 1st
10/03/2018 Kello Rovers 3-3 Kilsyth Rangers   West Junior Superlg. 1st
10/03/2018 Larkhall Thistle 2-1 Cumbernauld United   West Junior Superlg. 1st
10/03/2018 Petershill 2-2 Cambuslang Rangers   West Junior Superlg. 1st
10/03/2018 Renfrew 2-2 Troon   West Junior Superlg. 1st
10/03/2018 Aberdeen University 3-3 East End   Morrison Cup
10/03/2018 Lewis United 6-2 Newmachar United   Morrison Cup
10/03/2018 Blairgowrie 5-1 Forfar Albion   East Junior North Div.
10/03/2018 Dundee North End 2-0 Scone Thistle   East Junior North Div.
10/03/2018 Oakley United 4-2 Livingston United   East Junior South Div.
10/03/2018 Annbank United 0-5 Irvine Victoria   West Junior Ayrshire Div.
10/03/2018 Dalry Thistle 4-0 Craigmark Burntonians   West Junior Ayrshire Div.
10/03/2018 Maybole Juniors 3-5 Lugar Boswell Thistle   West Junior Ayrshire Div.
10/03/2018 Benburb 3-1 Blantyre Victoria   West Junior Central 1st Div.
10/03/2018 Rossvale 4-2 Lesmahagow   West Junior Central 1st Div.
10/03/2018 Saint Roch's 6-3 East Kilbride Thistle   West Junior Central 1st Div.
10/03/2018 Ashfield 1-2 Royal Albert   West Junior Central 2nd Div.
10/03/2018 Gartcairn Juniors 3-2 Saint Anthony's   West Junior Central 2nd Div.
10/03/2018 Vale of Leven 3-1 Carluke Rovers   West Junior Central 2nd Div.
09/03/2018 Hibernian 2-0 Heart of Midlothian   Scottish Premier
09/03/2018 Albion Rovers U20 0-0 Clyde U20   SPFL Dev. Lg. West
09/03/2018 Annan Athletic U20 4-3 Creetown   SoS Lg.
09/03/2018 BSC Glasgow U20 0-1 Spartans U20   Lowland/East Dev. Lg.
09/03/2018 Edusport Academy U20 3-1 Edinburgh University U20   Lowland/East Dev. Lg.
09/03/2018 Edinburgh City U20 2-2 University of Stirling U20   Lowland/East Dev. Lg.
09/03/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 3-4 Heriot-Watt University U20   Lowland/East Dev. Lg.
09/03/2018 Whitehill Welfare U20 1-1 Cumbernauld Colts U20   Lowland/East Dev. Lg.
07/03/2018 Kilmarnock 2-0 Saint Johnstone   Scottish Premier
07/03/2018 Mid Annandale 3-2 Lochar Thistle Haig Gordon Cup
07/03/2018 Saint Cuthbert Wanderers 1-2 Threave Rovers Haig Gordon Cup
06/03/2018 Alloa Athletic 5-3 Arbroath   Scottish Lg. 1
06/03/2018 Kilmarnock U20 2-1 Celtic U20   SPFL Dev. Lg.
06/03/2018 Ross County U20 4-1 Saint Johnstone U20   SPFL Dev. Lg.
06/03/2018 Spartans 0-1 East Kilbride EoS Qualifying Cup
05/03/2018 Clachnacuddin U20 5-2 Alness United U20   North of Scotland Dev. Lg.
04/03/2018 Motherwell 2-1 Heart of Midlothian Scottish FA Cup
04/03/2018 Rangers 4-1 Falkirk Scottish FA Cup
03/03/2018 Aberdeen 1-1 Kilmarnock Scottish FA Cup
03/03/2018 Celtic 3-0 Greenock Morton Scottish FA Cup
01/03/2018 Hibernian U20 3-2 Celtic U20   SPFL Dev. Lg.