SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
APRIL 2017 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
30/04/2017 East Kilbride 0-3 Spartans Lowland Lg. Cup
29/04/2017 Aberdeen 0-2 Saint Johnstone   Scottish Premier
29/04/2017 Hamilton Academical 0-2 Kilmarnock   Scottish Premier
29/04/2017 Heart of Midlothian 2-2 Partick Thistle   Scottish Premier
29/04/2017 Motherwell 2-3 Dundee   Scottish Premier
29/04/2017 Rangers 1-5 Celtic   Scottish Premier
29/04/2017 Ayr United 0-4 Hibernian   Scottish Champ.
29/04/2017 Dundee United 2-2 Dumbarton   Scottish Champ.
29/04/2017 Dunfermline Athletic 3-1 Greenock Morton   Scottish Champ.
29/04/2017 Falkirk 2-2 Queen of the South   Scottish Champ.
29/04/2017 Saint Mirren 5-0 Raith Rovers   Scottish Champ.
29/04/2017 Alloa Athletic 1-0 Stranraer   Scottish Lg. 1
29/04/2017 Brechin City 1-0 Albion Rovers   Scottish Lg. 1
29/04/2017 East Fife 0-4 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
29/04/2017 Livingston 4-1 Peterhead   Scottish Lg. 1
29/04/2017 Queen's Park 0-2 Stenhousemuir   Scottish Lg. 1
29/04/2017 Annan Athletic 5-1 Montrose   Scottish Lg. 2
29/04/2017 Arbroath 3-2 Elgin City   Scottish Lg. 2
29/04/2017 Clyde 1-1 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
29/04/2017 Cowdenbeath 1-1 Forfar Athletic   Scottish Lg. 2
29/04/2017 Edinburgh City 1-0 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
29/04/2017 Buckie Thistle 2-2 East Kilbride   Scottish Lg. 2/Tier 5 PO
29/04/2017 Civil Service Strollers 1-0 Dalbeattie Star Lowland Lg. Cup
29/04/2017 Gala Fairydean Rovers 1-2 Edinburgh University Lowland Lg. Cup
29/04/2017 Hawick Royal Albert 1-4 Preston Athletic Lowland Lg. Cup
29/04/2017 Selkirk 2-3 East Stirlingshire Lowland Lg. Cup
29/04/2017 Vale of Leithen 1-3 University of Stirling Lowland Lg. Cup
29/04/2017 Whitehill Welfare 0-1 Gretna Lowland Lg. Cup
29/04/2017 Fort William 3-0 Invergordon North of Scotland Cup
29/04/2017 Golspie Sutherland 0-3 Rothes North of Scotland Cup
29/04/2017 Halkirk United 0-3 Forres Mechanics North of Scotland Cup
29/04/2017 Nairn County 1-3 Brora Rangers North of Scotland Cup
29/04/2017 Bonnyrigg Rose Athletic 4-0 Dundonald Bluebell   East Junior Superlg.
29/04/2017 Broughty Athletic 1-6 Broxburn Athletic   East Junior Superlg.
29/04/2017 Carnoustie Panmure 0-1 Jeanfield Swifts   East Junior Superlg.
29/04/2017 Hill of Beath Hawthorn 0-2 Penicuik Athletic   East Junior Superlg.
29/04/2017 Kelty Hearts 2-1 Bo'ness United   East Junior Superlg.
29/04/2017 Linlithgow Rose 1-1 Camelon Juniors   East Junior Superlg.
29/04/2017 Lochee United 1-2 Newtongrange Star   East Junior Superlg.
29/04/2017 Musselburgh Athletic 4-0 Fauldhouse United   East Junior Superlg.
29/04/2017 Coldstream 3-1 Burntisland Shipyard   EoS Lg.
29/04/2017 Tweedmouth Rangers 1-2 University of Stirling Reserves   EoS Lg.
29/04/2017 Tynecastle 3-0 Peebles Rovers   EoS Lg.
29/04/2017 Newburgh Thistle 2-3 Dufftown   North Junior Superlg.
29/04/2017 Culter 2-0 Deveronside   North Junior Superlg.
29/04/2017 Hermes 2-3 Hall Russell United   North Junior Superlg.
29/04/2017 Inverness City 2-4 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
29/04/2017 Maud 0-3 Banks o' Dee   North Junior Superlg.
29/04/2017 Stonehaven 2-4 Colony Park Juniors   North Junior Superlg.
29/04/2017 Arthurlie 1-1 Glenafton Athletic   West Junior Superlg. Premier
29/04/2017 Hurlford United 2-2 Auchinleck Talbot   West Junior Superlg. Premier
29/04/2017 Kirkintilloch Rob Roy 0-1 Kilbirnie Ladeside   West Junior Superlg. Premier
29/04/2017 Troon 2-4 Beith Juniors   West Junior Superlg. Premier
29/04/2017 Leith Athletic 2-1 Heriot-Watt University EoS Lg. Cup
29/04/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 6-1 Lochar Thistle South/East Cup-Winners Shield
29/04/2017 Armadale Thistle 2-6 Bathgate Thistle   East Junior Premier
29/04/2017 Forfar West End 3-0 Sauchie Juniors   East Junior Premier
29/04/2017 Haddington Athletic 2-4 Whitburn   East Junior Premier
29/04/2017 Saint Andrews United 1-3 Downfield   East Junior Premier
29/04/2017 Tayport 0-0 Glenrothes   East Junior Premier
29/04/2017 Tranent Juniors 5-1 Dundee Violet   East Junior Premier
29/04/2017 Irvine Victoria 2-3 Maryhill   West Junior Superlg. 1st
29/04/2017 Kilsyth Rangers 1-1 Girvan   West Junior Superlg. 1st
29/04/2017 Petershill 1-2 Clydebank   West Junior Superlg. 1st
29/04/2017 Renfrew 3-0 Shotts Bon Accord   West Junior Superlg. 1st
29/04/2017 Rutherglen Glencairn 0-0 Irvine Meadow   West Junior Superlg. 1st
29/04/2017 Yoker Athletic 6-4 Blantyre Victoria   West Junior Superlg. 1st
29/04/2017 Forres Thistle 3-1 Glentanar   Archibald Cup
29/04/2017 Nairn Saint Ninian 2-2 Montrose Roselea   Archibald Cup
29/04/2017 New Elgin 0-4 Islavale   Archibald Cup
29/04/2017 Newmachar United 4-1 Whitehills   Archibald Cup
29/04/2017 Stoneywood Parkvale 4-1 Burghead Thistle   Archibald Cup
29/04/2017 East End 6-0 Buchanhaven Hearts Morrison Cup
29/04/2017 Ellon United 1-2 Longside Morrison Cup
29/04/2017 Arbroath Victoria 1-3 Brechin Victoria   East Junior North Div.
29/04/2017 Blairgowrie 4-3 Newburgh   East Junior North Div.
29/04/2017 Dundee North End 3-0 Coupar Angus   East Junior North Div.
29/04/2017 East Craigie 0-1 Kinnoull   East Junior North Div.
29/04/2017 Forfar Albion 0-13 Luncarty   East Junior North Div.
29/04/2017 Lochee Harp 3-1 Lochore Welfare   East Junior North Div.
29/04/2017 Thornton Hibs 0-0 Kirriemuir Thistle   East Junior North Div.
29/04/2017 Crossgates Primrose 1-2 Stoneyburn   East Junior South Div.
29/04/2017 Dunbar United 1-0 Blackburn United   East Junior South Div.
29/04/2017 Lochgelly Albert 3-3 Edinburgh United   East Junior South Div.
29/04/2017 Rosyth 1-0 Easthouses Lily Miners Welfare   East Junior South Div.
29/04/2017 Craigmark Burntonians 1-6 Maybole Juniors   West Junior Ayrshire Div.
29/04/2017 Dalry Thistle 2-2 Annbank United   West Junior Ayrshire Div.
29/04/2017 Darvel 1-0 Muirkirk Juniors   West Junior Ayrshire Div.
29/04/2017 Forth Wanderers 0-4 Benburb   West Junior Central 1st Div.
29/04/2017 Johnstone Burgh 0-2 Saint Roch's   West Junior Central 1st Div.
29/04/2017 Lesmahagow 2-0 Bellshill Athletic   West Junior Central 1st Div.
29/04/2017 Neilston 3-2 Larkhall Thistle   West Junior Central 1st Div.
29/04/2017 Thorniewood United 3-3 Cambuslang Rangers   West Junior Central 1st Div.
29/04/2017 Vale of Clyde 1-1 Greenock Juniors   West Junior Central 1st Div.
29/04/2017 Dunipace 0-4 Lanark United   West Junior Central 2nd Div.
29/04/2017 East Kilbride Thistle 1-0 Royal Albert   West Junior Central 2nd Div.
29/04/2017 Gartcairn Juniors 1-2 Ashfield   West Junior Central 2nd Div.
29/04/2017 Newmains United 0-5 Port Glasgow   West Junior Central 2nd Div.
28/04/2017 Ross County 4-0 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Premier
28/04/2017 Dundee United U20 1-1 Saint Johnstone U20   SPFL Dev. Lg.
28/04/2017 Partick Thistle U20 1-0 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
28/04/2017 Cumbernauld Colts 1-2 BSC Glasgow Lowland Lg. Cup
28/04/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 2-1 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
28/04/2017 Preston Athletic U20 1-2 Edusport Academy U20   Lowland/East Dev. Lg.
28/04/2017 East Kilbride U20 p 1-1 Cumbernauld Colts U20 Lowland/East Dev. KO Cup
28/04/2017 Edinburgh City U20 1-6 University of Stirling U20 Lowland/East Dev. KO Cup
28/04/2017 Heriot-Watt University U20 3-3 p Edinburgh University U20 Lowland/East Dev. KO Cup
27/04/2017 Dundee U20 1-1 Kilmarnock U20   SPFL Dev. Lg.
26/04/2017 Hibernian 3-2 Raith Rovers   Scottish Champ.
26/04/2017 Celtic U20 3-0 Rangers U20 Scottish Youth Cup
26/04/2017 Berwick Rangers U20 2-2 Forfar Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
26/04/2017 Newtongrange Star 1-0 Musselburgh Athletic   East Junior Superlg.
26/04/2017 Abbey Vale 2-3 Heston Rovers   SoS Lg.
26/04/2017 Creetown 1-0 Threave Rovers   SoS Lg.
26/04/2017 Auchinleck Talbot 0-1 Glenafton Athletic   West Junior Superlg. Premier
26/04/2017 Kilwinning Rangers 3-2 Darvel Ayrshire Lg. Cup
26/04/2017 Bo'ness United p 0-0 Bonnyrigg Rose Athletic   Fife & Lothians Cup
26/04/2017 Glenrothes 0-2 Linlithgow Rose Fife & Lothians Cup
26/04/2017 Wigtown & Bladnoch 6-0 Dumfries YMCA Potts Cup
26/04/2017 Dundee Violet 1-2 Tayport   East Junior Premier
26/04/2017 Sauchie Juniors 1-1 Bathgate Thistle   East Junior Premier
26/04/2017 Whitburn 2-1 Armadale Thistle   East Junior Premier
26/04/2017 Clachnacuddin U20 2-2 Lossiemouth U20   North of Scotland Dev. Lg.
26/04/2017 Blantyre Victoria 0-0 Renfrew   West Junior Superlg. 1st
26/04/2017 Cumbernauld United 3-2 Shettleston   West Junior Superlg. 1st
26/04/2017 Maryhill 1-3 Rutherglen Glencairn   West Junior Superlg. 1st
26/04/2017 Petershill 1-0 Shotts Bon Accord   West Junior Superlg. 1st
26/04/2017 Yoker Athletic 0-0 Kilsyth Rangers   West Junior Superlg. 1st
26/04/2017 Burghead Thistle 3-1 Islavale   Archibald Cup
26/04/2017 Coupar Angus 1-2 Luncarty   East Junior North Div.
26/04/2017 Dundee North End 0-2 East Craigie   East Junior North Div.
26/04/2017 Kirriemuir Thistle 6-0 Arbroath Victoria   East Junior North Div.
26/04/2017 Forth Wanderers 2-1 Lesmahagow   West Junior Central 1st Div.
26/04/2017 Larkhall Thistle 2-2 Thorniewood United   West Junior Central 1st Div.
26/04/2017 Saint Roch's 1-0 Neilston   West Junior Central 1st Div.
26/04/2017 East Kilbride Thistle 4-3 Saint Anthony's   West Junior Central 2nd Div.
26/04/2017 Newmains United 0-2 Carluke Rovers   West Junior Central 2nd Div.
25/04/2017 Aberdeen U20 1-3 Heart of Midlothian U20   SPFL Dev. Lg.
25/04/2017 Dundee United U20 2-2 Ross County U20   SPFL Dev. Lg.
25/04/2017 Falkirk U20 3-2 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
25/04/2017 Hibernian U20 4-0 Partick Thistle U20   SPFL Dev. Lg.
25/04/2017 Inverness Caledonian Thistle U20 1-2 Dundee U20   SPFL Dev. Lg.
25/04/2017 Kilmarnock U20 1-2 Dunfermline Athletic U20   SPFL Dev. Lg.
25/04/2017 Raith Rovers U20 2-1 Livingston U20   SPFL Dev. Lg. East
25/04/2017 Banchory Saint Ternan 2-5 Culter   North Junior Superlg.
25/04/2017 Newburgh Thistle 1-2 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
25/04/2017 Colony Park Juniors 1-2 Hermes   North Junior Superlg.
25/04/2017 Leith Athletic 7-2 Tynecastle King Cup
25/04/2017 Aberdeen University 1-5 East End   North Junior 1st Div. East
25/04/2017 Fraserburgh United 0-4 Longside   North Junior 1st Div. East
25/04/2017 Stoneywood Parkvale 1-0 Cruden Bay   North Junior 1st Div. East
25/04/2017 Lewis United 1-0 Newmachar United   Archibald Cup
24/04/2017 Camelon Juniors 1-2 Bonnyrigg Rose Athletic   East Junior Superlg.
24/04/2017 Linlithgow Rose 2-2 Dundonald Bluebell   East Junior Superlg.
24/04/2017 Pollok 1-1 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Superlg. Premier
24/04/2017 Cumbernauld Colts U20 2-3 Spartans U20   Lowland/East Dev. Lg.
24/04/2017 Edinburgh City U20 1-2 East Kilbride U20   Lowland/East Dev. Lg.
24/04/2017 Heriot-Watt University U20 3-2 Edinburgh University U20   Lowland/East Dev. Lg.
24/04/2017 Blantyre Victoria 2-3 Shotts Bon Accord   West Junior Superlg. 1st
24/04/2017 Cumbernauld United 2-2 Kilsyth Rangers   West Junior Superlg. 1st
24/04/2017 Shettleston 0-1 Maryhill   West Junior Superlg. 1st
24/04/2017 Irvine Meadow 0-1 Renfrew   West Junior Superlg. 1st
24/04/2017 Lesmahagow 0-0 Saint Roch's   West Junior Central 1st Div.
24/04/2017 Thorniewood United 4-1 Greenock Juniors   West Junior Central 1st Div.
24/04/2017 Vale of Clyde 1-2 Larkhall Thistle   West Junior Central 1st Div.
24/04/2017 Wishaw 4-2 Forth Wanderers   West Junior Central 1st Div.
24/04/2017 Ashfield 0-1 Dunipace   West Junior Central 2nd Div.
24/04/2017 East Kilbride Thistle 1-2 Gartcairn Juniors   West Junior Central 2nd Div.
24/04/2017 Royal Albert 1-3 Carluke Rovers   West Junior Central 2nd Div.
23/04/2017 Celtic 2-0 Rangers Scottish FA Cup
23/04/2017 Clyde U20 2-3 Stranraer U20   SPFL Dev. Lg. West
23/04/2017 Islavale 2-0 Nairn Saint Ninian Elginshire Cup
22/04/2017 Aberdeen 3-2 Hibernian Scottish FA Cup
22/04/2017 Dundee United 3-2 Saint Mirren   Scottish Champ.
22/04/2017 Dunfermline Athletic 1-2 Falkirk   Scottish Champ.
22/04/2017 Greenock Morton 1-1 Ayr United   Scottish Champ.
22/04/2017 Queen of the South 1-2 Dumbarton   Scottish Champ.
22/04/2017 Airdrieonians 0-1 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
22/04/2017 Albion Rovers 0-1 East Fife   Scottish Lg. 1
22/04/2017 Brechin City 0-0 Stranraer   Scottish Lg. 1
22/04/2017 Livingston 4-0 Queen's Park   Scottish Lg. 1
22/04/2017 Peterhead 0-1 Stenhousemuir   Scottish Lg. 1
22/04/2017 Berwick Rangers 0-1 Montrose   Scottish Lg. 2
22/04/2017 Cowdenbeath 1-2 Arbroath   Scottish Lg. 2
22/04/2017 Edinburgh City 2-0 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
22/04/2017 Elgin City 2-2 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
22/04/2017 Forfar Athletic 3-0 Clyde   Scottish Lg. 2
22/04/2017 Buckie Thistle 9-0 Strathspey Thistle   Highland Lg.
22/04/2017 Cove Rangers 5-0 Lossiemouth   Highland Lg.
22/04/2017 Fraserburgh 2-0 Huntly   Highland Lg.
22/04/2017 Rothes 0-2 Nairn County   Highland Lg.
22/04/2017 Wick Academy 2-2 Formartine United   Highland Lg.
22/04/2017 BSC Glasgow 3-0 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
22/04/2017 Cumbernauld Colts 1-1 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
22/04/2017 East Stirlingshire 3-2 East Kilbride   Lowland Lg.
22/04/2017 Edinburgh University 4-0 Preston Athletic   Lowland Lg.
22/04/2017 Gretna 3-0 Vale of Leithen   Lowland Lg.
22/04/2017 Selkirk 1-3 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
22/04/2017 Spartans 1-2 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
22/04/2017 University of Stirling 7-2 Hawick Royal Albert   Lowland Lg.
22/04/2017 Forres Mechanics 2-1 Clachnacuddin North of Scotland Cup
22/04/2017 Bo'ness United 5-1 Musselburgh Athletic   East Junior Superlg.
22/04/2017 Camelon Juniors 2-2 Hill of Beath Hawthorn   East Junior Superlg.
22/04/2017 Lochee United 1-0 Broxburn Athletic   East Junior Superlg.
22/04/2017 Newtongrange Star 4-1 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg.
22/04/2017 Burntisland Shipyard 0-7 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg.
22/04/2017 Coldstream 2-0 Ormiston   EoS Lg.
22/04/2017 Eyemouth United 1-2 Heriot-Watt University   EoS Lg.
22/04/2017 Tynecastle 7-2 Tweedmouth Rangers   EoS Lg.
22/04/2017 Buckie Rovers 1-1 Stonehaven   North Junior Superlg.
22/04/2017 Colony Park Juniors 0-1 Banks o' Dee   North Junior Superlg.
22/04/2017 Deveronside 1-2 Maud   North Junior Superlg.
22/04/2017 Dufftown 2-3 Culter   North Junior Superlg.
22/04/2017 Hall Russell United 3-1 Banchory Saint Ternan   North Junior Superlg.
22/04/2017 Inverness City 1-4 Hermes   North Junior Superlg.
22/04/2017 Edusport Academy 5-0 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
22/04/2017 Creetown 1-1 Mid Annandale   SoS Lg.
22/04/2017 Nithsdale Wanderers 1-1 Threave Rovers   SoS Lg.
22/04/2017 Wigtown & Bladnoch 2-1 Abbey Vale   SoS Lg.
22/04/2017 Beith Juniors 3-1 Kilwinning Rangers   West Junior Superlg. Premier
22/04/2017 Hurlford United 0-6 Cumnock Juniors   West Junior Superlg. Premier
22/04/2017 Kirkintilloch Rob Roy 3-1 Troon   West Junior Superlg. Premier
22/04/2017 Dunipace 3-1 Royal Albert   Central Lg. Cup
22/04/2017 Penicuik Athletic 2-2 p Jeanfield Swifts East Junior Cup
22/04/2017 Sauchie Juniors 0-3 Kelty Hearts East Junior Cup
22/04/2017 Dundee Violet 1-2 Broughty Athletic Inter-Regional Trophy
22/04/2017 Kirriemuir Thistle 1-3 Tayport Inter-Regional Trophy
22/04/2017 Dyce Juniors 2-1 Newburgh Thistle McLeman Cup
22/04/2017 Auchinleck Talbot 1-0 Linlithgow Rose Scottish Junior Cup
22/04/2017 Bonnyrigg Rose Athletic 0-0 Glenafton Athletic Scottish Junior Cup
22/04/2017 Pollok 3-1 Saint Roch's WoS Lg. Cup
22/04/2017 Armadale Thistle 1-2 Downfield   East Junior Premier
22/04/2017 Bathgate Thistle 2-1 Forfar West End   East Junior Premier
22/04/2017 Glenrothes 3-3 Arniston Rangers   East Junior Premier
22/04/2017 Whitburn 1-2 Tranent Juniors   East Junior Premier
22/04/2017 Buchanhaven Hearts 0-0 Sunnybank   North Junior 1st Div. East
22/04/2017 East End 5-0 Cruden Bay   North Junior 1st Div. East
22/04/2017 Ellon United 1-1 Fraserburgh United   North Junior 1st Div. East
22/04/2017 Burghead Thistle 3-2 Newmachar United   North Junior 1st Div. West
22/04/2017 Blantyre Victoria 2-1 Shettleston   West Junior Superlg. 1st
22/04/2017 Girvan 1-0 Petershill   West Junior Superlg. 1st
22/04/2017 Irvine Victoria 0-1 Rutherglen Glencairn   West Junior Superlg. 1st
22/04/2017 Kilsyth Rangers 0-3 Clydebank   West Junior Superlg. 1st
22/04/2017 Maryhill 3-0 Cumbernauld United   West Junior Superlg. 1st
22/04/2017 Renfrew 3-3 Yoker Athletic   West Junior Superlg. 1st
22/04/2017 Shotts Bon Accord 2-0 Irvine Meadow   West Junior Superlg. 1st
22/04/2017 Arbroath Victoria 3-2 Blairgowrie   East Junior North Div.
22/04/2017 Coupar Angus 3-1 Lochore Welfare   East Junior North Div.
22/04/2017 Forfar Albion 1-6 East Craigie   East Junior North Div.
22/04/2017 Lochee Harp 1-5 Dundee North End   East Junior North Div.
22/04/2017 Luncarty 4-0 Brechin Victoria   East Junior North Div.
22/04/2017 Scone Thistle 3-0 Newburgh   East Junior North Div.
22/04/2017 Thornton Hibs 2-2 Kinnoull   East Junior North Div.
22/04/2017 Dunbar United 7-1 Edinburgh United   East Junior South Div.
22/04/2017 Livingston United 1-1 Oakley United   East Junior South Div.
22/04/2017 Lochgelly Albert 4-0 Stoneyburn   East Junior South Div.
22/04/2017 Rosyth 6-2 Crossgates Primrose   East Junior South Div.
22/04/2017 West Calder United 0-1 Blackburn United   East Junior South Div.
22/04/2017 Ardeer Thistle 0-2 Annbank United   West Junior Ayrshire Div.
22/04/2017 Dalry Thistle 0-1 Darvel   West Junior Ayrshire Div.
22/04/2017 Maybole Juniors 2-1 Whitletts Victoria   West Junior Ayrshire Div.
22/04/2017 Muirkirk Juniors 0-5 Kello Rovers   West Junior Ayrshire Div.
22/04/2017 Benburb 4-0 Lesmahagow   West Junior Central 1st Div.
22/04/2017 Cambuslang Rangers 3-3 Forth Wanderers   West Junior Central 1st Div.
22/04/2017 Greenock Juniors 1-2 Neilston   West Junior Central 1st Div.
22/04/2017 Larkhall Thistle 2-3 Wishaw   West Junior Central 1st Div.
22/04/2017 Rossvale 3-0 Vale of Clyde   West Junior Central 1st Div.
22/04/2017 Thorniewood United 1-2 Bellshill Athletic   West Junior Central 1st Div.
22/04/2017 Ashfield 1-2 Lanark United   West Junior Central 2nd Div.
22/04/2017 Carluke Rovers 6-3 East Kilbride Thistle   West Junior Central 2nd Div.
22/04/2017 Newmains United 0-1 Gartcairn Juniors   West Junior Central 2nd Div.
21/04/2017 Lochar Thistle 0-0 Upper Annandale   SoS Lg.
21/04/2017 Ardrossan Winton Rovers 5-1 Saltcoats Victoria Ayrshire Lg. Cup
21/04/2017 BSC Glasgow U20 2-2 Edinburgh University U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/04/2017 East Kilbride U20 3-2 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/04/2017 Spartans U20 2-0 University of Stirling U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/04/2017 Tynecastle U20 0-3 Cumbernauld Colts U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/04/2017 Whitehill Welfare U20 2-1 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland/East Dev. Lg.
20/04/2017 Celtic U20 4-0 Aberdeen U20   SPFL Dev. Lg.
19/04/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-1 Edinburgh City City Cup
19/04/2017 Forres Mechanics 0-0 Formartine United   Highland Lg.
19/04/2017 Rothes 2-0 Wick Academy North of Scotland Cup
19/04/2017 Hill of Beath Hawthorn 1-3 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
19/04/2017 Tynecastle 3-0 Ormiston   EoS Lg.
19/04/2017 Abbey Vale 1-0 Lochar Thistle   SoS Lg.
19/04/2017 Heston Rovers 3-2 Upper Annandale   SoS Lg.
19/04/2017 Beith Juniors 1-3 Hurlford United   West Junior Superlg. Premier
19/04/2017 Cumbernauld United 1-1 p Pollok   Central Lg. Cup
19/04/2017 Tranent Juniors 3-2 Bo'ness United East Junior Cup
19/04/2017 Broxburn Athletic 9-0 Edinburgh United Fife & Lothians Cup
19/04/2017 Musselburgh Athletic 3-0 Blackburn United Fife & Lothians Cup
19/04/2017 Wigtown & Bladnoch 0-4 Dalbeattie Star Sthrn. Counties Ch'lge Cup
19/04/2017 Threave Rovers 2-1 Creetown Tweedie Cup
19/04/2017 Darvel 2-0 Kilwinning Rangers WoS Lg. Cup
19/04/2017 Kilsyth Rangers 2-0 Gartcairn Juniors WoS Lg. Cup
19/04/2017 Sauchie Juniors 3-1 Dalkeith Thistle   East Junior Premier
19/04/2017 Renfrew 1-1 Petershill   West Junior Superlg. 1st
19/04/2017 Shotts Bon Accord 0-1 Maryhill   West Junior Superlg. 1st
19/04/2017 Annbank United 6-1 Muirkirk Juniors   West Junior Ayrshire Div.
19/04/2017 Kello Rovers 5-2 Craigmark Burntonians   West Junior Ayrshire Div.
19/04/2017 Lugar Boswell Thistle 2-3 Dalry Thistle   West Junior Ayrshire Div.
19/04/2017 Bellshill Athletic 2-3 Benburb   West Junior Central 1st Div.
19/04/2017 Larkhall Thistle 4-1 Forth Wanderers   West Junior Central 1st Div.
19/04/2017 Thorniewood United 4-1 Lesmahagow   West Junior Central 1st Div.
19/04/2017 Dunipace 4-1 Newmains United   West Junior Central 2nd Div.
19/04/2017 East Kilbride Thistle 3-1 Ashfield   West Junior Central 2nd Div.
18/04/2017 Dundee U20 0-5 Rangers U20   SPFL Dev. Lg.
18/04/2017 Dunfermline Athletic U20 1-4 Hamilton Academical U20   SPFL Dev. Lg.
18/04/2017 Motherwell U20 3-2 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
18/04/2017 Ross County U20 2-0 Hibernian U20   SPFL Dev. Lg.
18/04/2017 Saint Johnstone U20 3-4 Kilmarnock U20   SPFL Dev. Lg.
18/04/2017 Stranraer U20 2-0 Clyde U20   SPFL Dev. Lg. West
18/04/2017 Hawick Royal Albert 3-1 Vale of Leithen   Lowland Lg.
18/04/2017 Banks o' Dee 3-0 Stonehaven   North Junior Superlg.
18/04/2017 Culter 1-0 Hermes   North Junior Superlg.
18/04/2017 Queen of the South U20 6-2 Mid Annandale Sthrn. Counties Ch'lge Cup
18/04/2017 Stoneywood Parkvale 4-3 Aberdeen University   North Junior 1st Div. East
18/04/2017 Sunnybank 1-1 East End   North Junior 1st Div. East
18/04/2017 Newmachar United 4-5 Glentanar   Archibald Cup
17/04/2017 Celtic U20 1-0 Dundee United U20   SPFL Dev. Lg.
17/04/2017 Heart of Midlothian U20 3-1 Inverness Caledonian Thistle U20   SPFL Dev. Lg.
17/04/2017 Partick Thistle U20 2-1 Aberdeen U20   SPFL Dev. Lg.
16/04/2017 Ross County 2-2 Celtic   Scottish Premier
15/04/2017 Dundee 0-2 Hamilton Academical   Scottish Premier
15/04/2017 Motherwell 4-2 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Premier
15/04/2017 Rangers 2-0 Partick Thistle   Scottish Premier
15/04/2017 Saint Johnstone 1-2 Aberdeen   Scottish Premier
15/04/2017 Ayr United 0-0 Dundee United   Scottish Champ.
15/04/2017 Dumbarton 0-2 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
15/04/2017 Falkirk 2-2 Saint Mirren   Scottish Champ.
15/04/2017 Hibernian 3-0 Queen of the South   Scottish Champ.
15/04/2017 Raith Rovers 2-0 Greenock Morton   Scottish Champ.
15/04/2017 Alloa Athletic 6-1 Brechin City   Scottish Lg. 1
15/04/2017 East Fife 1-2 Peterhead   Scottish Lg. 1
15/04/2017 Queen's Park 2-0 Albion Rovers   Scottish Lg. 1
15/04/2017 Stenhousemuir 0-1 Livingston   Scottish Lg. 1
15/04/2017 Stranraer 2-1 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
15/04/2017 Annan Athletic 2-1 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
15/04/2017 Arbroath 0-1 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
15/04/2017 Clyde 3-2 Elgin City   Scottish Lg. 2
15/04/2017 Montrose 1-0 Forfar Athletic   Scottish Lg. 2
15/04/2017 Stirling Albion 0-3 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
15/04/2017 Clachnacuddin 3-2 Fraserburgh   Highland Lg.
15/04/2017 Formartine United 0-0 Buckie Thistle   Highland Lg.
15/04/2017 Fort William 1-5 Brora Rangers   Highland Lg.
15/04/2017 Huntly 0-3 Forres Mechanics   Highland Lg.
15/04/2017 Inverurie Loco Works 1-0 Nairn County   Highland Lg.
15/04/2017 Keith 2-1 Wick Academy   Highland Lg.
15/04/2017 Lossiemouth 1-6 Cove Rangers   Highland Lg.
15/04/2017 Strathspey Thistle 0-3 Deveronvale   Highland Lg.
15/04/2017 Turriff United 2-1 Rothes   Highland Lg.
15/04/2017 Civil Service Strollers 1-2 University of Stirling   Lowland Lg.
15/04/2017 Dalbeattie Star 2-2 East Stirlingshire   Lowland Lg.
15/04/2017 East Kilbride 2-0 Spartans   Lowland Lg.
15/04/2017 Gala Fairydean Rovers 1-0 Gretna   Lowland Lg.
15/04/2017 Hawick Royal Albert 2-3 BSC Glasgow   Lowland Lg.
15/04/2017 Preston Athletic 3-2 Selkirk   Lowland Lg.
15/04/2017 Vale of Leithen 1-0 Edinburgh University   Lowland Lg.
15/04/2017 Whitehill Welfare 0-3 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
15/04/2017 Broughty Athletic 0-0 Kelty Hearts   East Junior Superlg.
15/04/2017 Carnoustie Panmure 0-2 Lochee United   East Junior Superlg.
15/04/2017 Dundonald Bluebell 5-0 Bo'ness United   East Junior Superlg.
15/04/2017 Fauldhouse United 1-3 Broxburn Athletic   East Junior Superlg.
15/04/2017 Hill of Beath Hawthorn 1-1 Musselburgh Athletic   East Junior Superlg.
15/04/2017 Jeanfield Swifts 4-4 Newtongrange Star   East Junior Superlg.
15/04/2017 Penicuik Athletic 1-1 Camelon Juniors   East Junior Superlg.
15/04/2017 Eyemouth United 0-6 Leith Athletic   EoS Lg.
15/04/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-0 University of Stirling Reserves   EoS Lg.
15/04/2017 Tweedmouth Rangers 2-1 Burntisland Shipyard   EoS Lg.
15/04/2017 Newburgh Thistle 4-0 Banchory Saint Ternan   North Junior Superlg.
15/04/2017 Colony Park Juniors 3-0 Buckie Rovers   North Junior Superlg.
15/04/2017 Culter 2-2 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
15/04/2017 Deveronside 2-1 Hermes   North Junior Superlg.
15/04/2017 Dufftown 3-4 Stonehaven   North Junior Superlg.
15/04/2017 Hall Russell United 3-2 Banks o' Dee   North Junior Superlg.
15/04/2017 Maud 2-3 Inverness City   North Junior Superlg.
15/04/2017 Creetown 2-1 Lochar Thistle   SoS Lg.
15/04/2017 Mid Annandale 3-0 Wigtown & Bladnoch   SoS Lg.
15/04/2017 Threave Rovers 3-1 Newton Stewart   SoS Lg.
15/04/2017 Beith Juniors 3-2 Largs Thistle   West Junior Superlg. Premier
15/04/2017 Hurlford United 2-0 Pollok   West Junior Superlg. Premier
15/04/2017 Kilwinning Rangers 1-1 Cumnock Juniors   West Junior Superlg. Premier
15/04/2017 Kirkintilloch Rob Roy 2-0 Arthurlie   West Junior Superlg. Premier
15/04/2017 Coldstream 1-2 Heriot-Watt University EoS Lg. Cup
15/04/2017 Orkney p 1-1 Saint Duthus Jock Mackay Memorial Cup
15/04/2017 Glenafton Athletic 1-0 Bonnyrigg Rose Athletic Scottish Junior Cup
15/04/2017 Linlithgow Rose 0-0 Auchinleck Talbot Scottish Junior Cup
15/04/2017 Nithsdale Wanderers 1-0 Edusport Academy Tweedie Cup
15/04/2017 Arniston Rangers 1-1 Saint Andrews United   East Junior Premier
15/04/2017 Bathgate Thistle 1-3 Tayport   East Junior Premier
15/04/2017 Dalkeith Thistle 3-0 Armadale Thistle   East Junior Premier
15/04/2017 Downfield 0-1 Haddington Athletic   East Junior Premier
15/04/2017 Forfar West End 4-0 Dundee Violet   East Junior Premier
15/04/2017 Glenrothes 1-3 Sauchie Juniors   East Junior Premier
15/04/2017 Whitburn 1-4 Kennoway Star Hearts   East Junior Premier
15/04/2017 Cruden Bay 1-1 Fraserburgh United   North Junior 1st Div. East
15/04/2017 Glentanar 1-3 Ellon United   North Junior 1st Div. East
15/04/2017 Whitehills 0-5 Islavale   North Junior 1st Div. West
15/04/2017 Blantyre Victoria 1-2 Irvine Victoria   West Junior Superlg. 1st
15/04/2017 Clydebank 3-0 Cumbernauld United   West Junior Superlg. 1st
15/04/2017 Irvine Meadow 0-0 Girvan   West Junior Superlg. 1st
15/04/2017 Kilsyth Rangers 3-2 Renfrew   West Junior Superlg. 1st
15/04/2017 Maryhill 1-5 Shettleston   West Junior Superlg. 1st
15/04/2017 Petershill 2-3 Rutherglen Glencairn   West Junior Superlg. 1st
15/04/2017 Shotts Bon Accord 0-1 Yoker Athletic   West Junior Superlg. 1st
15/04/2017 Burghead Thistle 0-3 East End   Archibald Cup
15/04/2017 Stoneywood Parkvale 3-1 New Elgin   Archibald Cup
15/04/2017 Sunnybank 2-4 Montrose Roselea   Archibald Cup
15/04/2017 Arbroath Victoria 0-3 Thornton Hibs   East Junior North Div.
15/04/2017 Blairgowrie 2-3 Dundee North End   East Junior North Div.
15/04/2017 Brechin Victoria 5-4 Forfar Albion   East Junior North Div.
15/04/2017 East Craigie 3-3 Luncarty   East Junior North Div.
15/04/2017 Kinnoull 4-1 Coupar Angus   East Junior North Div.
15/04/2017 Lochee Harp 0-4 Kirriemuir Thistle   East Junior North Div.
15/04/2017 Lochore Welfare 5-1 Newburgh   East Junior North Div.
15/04/2017 Blackburn United 6-0 Crossgates Primrose   East Junior South Div.
15/04/2017 Easthouses Lily Miners Welfare 0-0 Livingston United   East Junior South Div.
15/04/2017 Edinburgh United 4-2 Oakley United   East Junior South Div.
15/04/2017 Kirkcaldy YMCA 1-7 Dunbar United   East Junior South Div.
15/04/2017 Stoneyburn 0-1 Pumpherston Juniors   East Junior South Div.
15/04/2017 West Calder United 1-2 Lochgelly Albert   East Junior South Div.
15/04/2017 Annbank United 5-2 Lugar Boswell Thistle   West Junior Ayrshire Div.
15/04/2017 Craigmark Burntonians 3-0 Ardeer Thistle   West Junior Ayrshire Div.
15/04/2017 Maybole Juniors 0-3 Dalry Thistle   West Junior Ayrshire Div.
15/04/2017 Saltcoats Victoria 0-4 Darvel   West Junior Ayrshire Div.
15/04/2017 Whitletts Victoria 1-3 Kello Rovers   West Junior Ayrshire Div.
15/04/2017 Bellshill Athletic 0-3 Larkhall Thistle   West Junior Central 1st Div.
15/04/2017 Forth Wanderers 3-0 Neilston   West Junior Central 1st Div.
15/04/2017 Greenock Juniors 1-2 Lesmahagow   West Junior Central 1st Div.
15/04/2017 Saint Roch's 3-3 Wishaw   West Junior Central 1st Div.
15/04/2017 Thorniewood United 1-1 Rossvale   West Junior Central 1st Div.
15/04/2017 Vale of Clyde 3-1 Johnstone Burgh   West Junior Central 1st Div.
15/04/2017 Dunipace 1-2 Gartcairn Juniors   West Junior Central 2nd Div.
15/04/2017 East Kilbride Thistle 0-0 Vale of Leven   West Junior Central 2nd Div.
15/04/2017 Newmains United 0-4 Ashfield   West Junior Central 2nd Div.
15/04/2017 Royal Albert 1-1 Lanark United   West Junior Central 2nd Div.
14/04/2017 Kilmarnock 0-0 Heart of Midlothian   Scottish Premier
14/04/2017 Aberdeen U20 2-0 Saint Johnstone U20   SPFL Dev. Lg.
14/04/2017 Celtic U20 4-0 Rangers U20   SPFL Dev. Lg.
14/04/2017 Dundee United U20 2-2 Dunfermline Athletic U20   SPFL Dev. Lg.
14/04/2017 Heston Rovers 1-2 Abbey Vale   SoS Lg.
14/04/2017 Longside 0-1 Buchanhaven Hearts   North Junior 1st Div. East
12/04/2017 Berwick Rangers U20 3-0 Alloa Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
12/04/2017 Brora Rangers 2-0 Wick Academy   Highland Lg.
12/04/2017 Fort William 4-1 Strathspey Thistle   Highland Lg.
12/04/2017 Fraserburgh 2-5 Buckie Thistle   Highland Lg.
12/04/2017 Rothes 1-5 Formartine United   Highland Lg.
12/04/2017 Turriff United 1-1 Cove Rangers   Highland Lg.
12/04/2017 Vale of Leithen 2-1 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
12/04/2017 Edusport Academy 1-0 Threave Rovers   SoS Lg.
12/04/2017 Mid Annandale 3-0 Upper Annandale   SoS Lg.
12/04/2017 Newton Stewart 1-1 Lochar Thistle   SoS Lg.
12/04/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-1 p Tynecastle EoS Lg. Cup
12/04/2017 Saint Cuthbert Wanderers 3-0 Heston Rovers Tweedie Cup
12/04/2017 Islavale 0-2 East End   Archibald Cup
11/04/2017 Dundee United 1-0 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
11/04/2017 Greenock Morton 1-4 Saint Mirren   Scottish Champ.
11/04/2017 Falkirk U20 3-0 Dundee U20   SPFL Dev. Lg.
11/04/2017 Hamilton Academical U20 2-2 Saint Johnstone U20   SPFL Dev. Lg.
11/04/2017 Hibernian U20 2-1 Celtic U20   SPFL Dev. Lg.
11/04/2017 Inverness Caledonian Thistle U20 1-3 Partick Thistle U20   SPFL Dev. Lg.
11/04/2017 Forfar Athletic U20 6-0 Livingston U20   SPFL Dev. Lg. East
11/04/2017 Albion Rovers U20 2-4 Airdrieonians U20   SPFL Dev. Lg. West
11/04/2017 Banks o' Dee 6-1 Deveronside   North Junior Superlg.
11/04/2017 Hermes 0-4 Newburgh Thistle   North Junior Superlg.
10/04/2017 Aberdeen U20 0-1 Ross County U20   SPFL Dev. Lg.
10/04/2017 Motherwell U20 4-0 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
10/04/2017 Rangers U20 2-1 Heart of Midlothian U20   SPFL Dev. Lg.
10/04/2017 Downfield 1-3 Bonnyrigg Rose Athletic   East Junior Cup
10/04/2017 Forres Mechanics U20 1-4 Nairn County U20   North of Scotland Dev. Lg.
10/04/2017 Whitehill Welfare U20 1-3 Edinburgh City U20 Lowland/East Dev. KO Cup
09/04/2017 Aberdeen 0-3 Rangers   Scottish Premier
08/04/2017 Celtic 3-1 Kilmarnock   Scottish Premier
08/04/2017 Hamilton Academical 1-1 Ross County   Scottish Premier
08/04/2017 Heart of Midlothian 1-0 Dundee   Scottish Premier
08/04/2017 Inverness Caledonian Thistle 0-3 Saint Johnstone   Scottish Premier
08/04/2017 Partick Thistle 1-0 Motherwell   Scottish Premier
08/04/2017 Ayr United 0-2 Queen of the South   Scottish Champ.
08/04/2017 Dundee United 1-1 Falkirk   Scottish Champ.
08/04/2017 Dunfermline Athletic 1-0 Raith Rovers   Scottish Champ.
08/04/2017 Greenock Morton 1-1 Hibernian   Scottish Champ.
08/04/2017 Saint Mirren 1-1 Dumbarton   Scottish Champ.
08/04/2017 Airdrieonians 3-1 Brechin City   Scottish Lg. 1
08/04/2017 Albion Rovers 3-0 Stranraer   Scottish Lg. 1
08/04/2017 Livingston 2-1 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
08/04/2017 Queen's Park 2-0 Peterhead   Scottish Lg. 1
08/04/2017 Stenhousemuir 3-1 East Fife   Scottish Lg. 1
08/04/2017 Berwick Rangers 0-1 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
08/04/2017 Clyde 2-1 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
08/04/2017 Edinburgh City 1-1 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
08/04/2017 Elgin City 1-1 Montrose   Scottish Lg. 2
08/04/2017 Forfar Athletic 1-1 Arbroath   Scottish Lg. 2
08/04/2017 Brora Rangers 2-0 Huntly   Highland Lg.
08/04/2017 Buckie Thistle 3-0 Deveronvale   Highland Lg.
08/04/2017 Forres Mechanics 1-1 Rothes   Highland Lg.
08/04/2017 Turriff United 1-0 Wick Academy   Highland Lg.
08/04/2017 Civil Service Strollers 3-1 BSC Glasgow   Lowland Lg.
08/04/2017 Gretna 2-0 Hawick Royal Albert   Lowland Lg.
08/04/2017 Vale of Leithen 0-1 University of Stirling   Lowland Lg.
08/04/2017 Whitehill Welfare 1-3 Edinburgh University   Lowland Lg.
08/04/2017 Cove Rangers 2-1 Formartine United Highland Lg. Cup
08/04/2017 Fort William p 3-3 Lossiemouth North of Scotland Cup
08/04/2017 Strathspey Thistle 0-4 Nairn County North of Scotland Cup
08/04/2017 East Kilbride 3-1 Lothian Thistle Hutchison Vale South Ch'lge Cup
08/04/2017 Bonnyrigg Rose Athletic 2-0 Bo'ness United   East Junior Superlg.
08/04/2017 Broughty Athletic 2-2 Newtongrange Star   East Junior Superlg.
08/04/2017 Broxburn Athletic 0-1 Linlithgow Rose   East Junior Superlg.
08/04/2017 Dundonald Bluebell 3-1 Musselburgh Athletic   East Junior Superlg.
08/04/2017 Fauldhouse United 1-3 Camelon Juniors   East Junior Superlg.
08/04/2017 Jeanfield Swifts 0-0 Lochee United   East Junior Superlg.
08/04/2017 Penicuik Athletic 0-2 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg.
08/04/2017 Peebles Rovers 0-4 Leith Athletic   EoS Lg.
08/04/2017 Alness United 2-4 Orkney   North Caledonian Lg.
08/04/2017 Golspie Sutherland 4-2 Saint Duthus   North Caledonian Lg.
08/04/2017 Culter 1-5 Banks o' Dee   North Junior Superlg.
08/04/2017 Hall Russell United 1-2 Newburgh Thistle   North Junior Superlg.
08/04/2017 Hermes 2-2 Dufftown   North Junior Superlg.
08/04/2017 Inverness City 2-0 Buckie Rovers   North Junior Superlg.
08/04/2017 Maud 2-3 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
08/04/2017 Stonehaven 3-0 Deveronside   North Junior Superlg.
08/04/2017 Abbey Vale 2-1 Newton Stewart   SoS Lg.
08/04/2017 Edusport Academy 4-0 Wigtown & Bladnoch   SoS Lg.
08/04/2017 Nithsdale Wanderers 0-6 Heston Rovers   SoS Lg.
08/04/2017 Saint Cuthbert Wanderers 4-3 Lochar Thistle   SoS Lg.
08/04/2017 Beith Juniors 1-1 Glenafton Athletic   West Junior Superlg. Premier
08/04/2017 Kilwinning Rangers 2-2 Hurlford United   West Junior Superlg. Premier
08/04/2017 Shettleston 2-1 Renfrew   Central Lg. Cup
08/04/2017 Islavale 2-0 Burghead Thistle Elginshire Cup
08/04/2017 Nairn Saint Ninian 5-1 Spey Valley United Elginshire Cup
08/04/2017 Tynecastle 6-1 Eyemouth United EoS Lg. Cup
08/04/2017 Kelty Hearts p 1-1 Hill of Beath Hawthorn Fife & Lothians Cup
08/04/2017 Coldstream 6-0 Burntisland Shipyard King Cup
08/04/2017 Montrose Roselea 0-0 p Colony Park Juniors North Junior Regional Cup
08/04/2017 Queen of the South U20 5-1 Creetown Sthrn. Counties Ch'lge Cup
08/04/2017 Threave Rovers 3-4 Mid Annandale Sthrn. Counties Ch'lge Cup
08/04/2017 Craigmark Burntonians 0-3 Kilsyth Rangers WoS Lg. Cup
08/04/2017 Cumnock Juniors 5-2 Blantyre Victoria WoS Lg. Cup
08/04/2017 Largs Thistle 0-2 Kirkintilloch Rob Roy WoS Lg. Cup
08/04/2017 Maybole Juniors 0-2 Auchinleck Talbot WoS Lg. Cup
08/04/2017 Pollok 5-0 Neilston WoS Lg. Cup
08/04/2017 Saint Roch's 5-1 Annbank United WoS Lg. Cup
08/04/2017 Thorniewood United 1-1 p Darvel   WoS Lg. Cup
08/04/2017 Troon 1-4 Gartcairn Juniors WoS Lg. Cup
08/04/2017 Arniston Rangers 2-5 Dalkeith Thistle   East Junior Premier
08/04/2017 Downfield 0-3 Kennoway Star Hearts   East Junior Premier
08/04/2017 Glenrothes 0-3 Tranent Juniors   East Junior Premier
08/04/2017 Haddington Athletic 2-2 Bathgate Thistle   East Junior Premier
08/04/2017 Saint Andrews United 0-1 Tayport   East Junior Premier
08/04/2017 Sauchie Juniors 1-0 Armadale Thistle   East Junior Premier
08/04/2017 Whitburn 0-1 Forfar West End   East Junior Premier
08/04/2017 Buchanhaven Hearts 1-2 Aberdeen University   North Junior 1st Div. East
08/04/2017 Fraserburgh United 2-2 Cruden Bay   North Junior 1st Div. East
08/04/2017 Newmachar United 1-2 Whitehills   North Junior 1st Div. West
08/04/2017 Cumbernauld United 0-3 Petershill   West Junior Superlg. 1st
08/04/2017 Irvine Victoria 0-2 Shotts Bon Accord   West Junior Superlg. 1st
08/04/2017 Maryhill 3-0 Clydebank   West Junior Superlg. 1st
08/04/2017 Rutherglen Glencairn 3-1 Girvan   West Junior Superlg. 1st
08/04/2017 Yoker Athletic 3-1 Irvine Meadow   West Junior Superlg. 1st
08/04/2017 East End 2-0 New Elgin   Archibald Cup
08/04/2017 Lewis United 0-3 Forres Thistle   Archibald Cup
08/04/2017 Glentanar 3-2 Sunnybank   Morrison Cup
08/04/2017 Stoneywood Parkvale 2-4 Longside   Morrison Cup
08/04/2017 Dundee North End 3-0 Lochore Welfare   East Junior North Div.
08/04/2017 East Craigie 2-1 Lochee Harp   East Junior North Div.
08/04/2017 Forfar Albion 0-5 Blairgowrie   East Junior North Div.
08/04/2017 Kirriemuir Thistle 7-0 Brechin Victoria   East Junior North Div.
08/04/2017 Luncarty 2-2 Kinnoull   East Junior North Div.
08/04/2017 Scone Thistle 2-3 Arbroath Victoria   East Junior North Div.
08/04/2017 Thornton Hibs 5-0 Coupar Angus   East Junior North Div.
08/04/2017 Crossgates Primrose 1-5 Dunbar United   East Junior South Div.
08/04/2017 Edinburgh United 1-0 Easthouses Lily Miners Welfare   East Junior South Div.
08/04/2017 Livingston United 5-0 Craigroyston   East Junior South Div.
08/04/2017 Lochgelly Albert 1-0 Blackburn United   East Junior South Div.
08/04/2017 Oakley United 3-2 Kirkcaldy YMCA   East Junior South Div.
08/04/2017 Pumpherston Juniors 3-0 Rosyth   East Junior South Div.
08/04/2017 Stoneyburn 1-1 West Calder United   East Junior South Div.
08/04/2017 Ardrossan Winton Rovers 3-0 Muirkirk Juniors   West Junior Ayrshire Div.
08/04/2017 Kello Rovers 3-1 Ardeer Thistle   West Junior Ayrshire Div.
08/04/2017 Cambuslang Rangers 5-0 Lesmahagow   West Junior Central 1st Div.
08/04/2017 Greenock Juniors 3-2 Bellshill Athletic   West Junior Central 1st Div.
08/04/2017 Johnstone Burgh 2-0 Forth Wanderers   West Junior Central 1st Div.
08/04/2017 Rossvale 4-5 Larkhall Thistle   West Junior Central 1st Div.
08/04/2017 Wishaw 2-3 Benburb   West Junior Central 1st Div.
08/04/2017 Carluke Rovers 1-2 Newmains United   West Junior Central 2nd Div.
08/04/2017 Dunipace 2-0 Ashfield   West Junior Central 2nd Div.
08/04/2017 East Kilbride Thistle 0-2 Port Glasgow   West Junior Central 2nd Div.
08/04/2017 Royal Albert 2-3 Saint Anthony's   West Junior Central 2nd Div.
07/04/2017 East Stirlingshire 2-3 Cumbernauld Colts South Ch'lge Cup
07/04/2017 University of Stirling U20 3-0 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland/East Dev. Lg.
07/04/2017 Edinburgh City U20 1-7 East Kilbride U20 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
07/04/2017 Edinburgh University U20 2-1 Preston Athletic U20 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
07/04/2017 Spartans U20 1-0 Cumbernauld Colts U20 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
06/04/2017 Aberdeen U20 2-0 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
06/04/2017 Celtic U20 3-0 Hibernian U20   SPFL Dev. Lg.
06/04/2017 Dunfermline Athletic U20 1-1 Inverness Caledonian Thistle U20   SPFL Dev. Lg.
06/04/2017 Ross County U20 1-0 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
05/04/2017 Celtic 1-1 Partick Thistle   Scottish Premier
05/04/2017 Kilmarnock 0-0 Rangers   Scottish Premier
05/04/2017 Motherwell 0-0 Hamilton Academical   Scottish Premier
05/04/2017 Saint Johnstone 1-0 Heart of Midlothian   Scottish Premier
05/04/2017 Greenock Morton U20 2-0 Queen of the South U20   SPFL Dev. Lg. West
05/04/2017 Deveronvale 0-3 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
05/04/2017 Tynecastle 2-1 Leith Athletic   EoS Lg.
05/04/2017 Threave Rovers 3-2 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
05/04/2017 Newton Stewart 2-0 Lochar Thistle Tweedie Cup
04/04/2017 Aberdeen 1-0 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Premier
04/04/2017 Ross County 2-1 Dundee   Scottish Premier
04/04/2017 Albion Rovers 1-1 Queen's Park   Scottish Lg. 1
04/04/2017 Stirling Albion U20 3-4 Livingston U20   SPFL Dev. Lg. East
04/04/2017 East Kilbride U20 4-0 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
04/04/2017 Spartans U20 3-0 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 Lowland/East Dev. KO Cup
03/04/2017 Dundee U20 0-3 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
03/04/2017 Dunfermline Athletic U20 0-3 Hibernian U20   SPFL Dev. Lg.
03/04/2017 Heart of Midlothian U20 3-1 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
03/04/2017 Kilmarnock U20 0-4 Hamilton Academical U20   SPFL Dev. Lg.
03/04/2017 Partick Thistle U20 2-3 Rangers U20   SPFL Dev. Lg.
03/04/2017 Ross County U20 1-0 Inverness Caledonian Thistle U20   SPFL Dev. Lg.
03/04/2017 Saint Johnstone U20 3-2 Dundee United U20   SPFL Dev. Lg.
03/04/2017 Celtic U20 1-0 Motherwell U20 Scottish Youth Cup
03/04/2017 Berwick Rangers U20 0-2 Raith Rovers U20   SPFL Dev. Lg. East
03/04/2017 Greenock Morton U20 3-0 Albion Rovers U20   SPFL Dev. Lg. West
03/04/2017 Stranraer U20 4-1 Queen's Park U20   SPFL Dev. Lg. West
03/04/2017 Abbey Vale 2-2 p Threave Rovers Tweedie Cup
03/04/2017 Cumbernauld Colts U20 3-0 Tynecastle U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/04/2017 University of Stirling U20 2-4 BSC Glasgow U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/04/2017 Nairn County U20 3-1 Forres Mechanics U20   North of Scotland Dev. Lg.
02/04/2017 Heart of Midlothian 0-5 Celtic   Scottish Premier
01/04/2017 Hamilton Academical 1-0 Saint Johnstone   Scottish Premier
01/04/2017 Inverness Caledonian Thistle 1-1 Kilmarnock   Scottish Premier
01/04/2017 Partick Thistle 2-1 Ross County   Scottish Premier
01/04/2017 Rangers 1-1 Motherwell   Scottish Premier
01/04/2017 Dumbarton 1-0 Greenock Morton   Scottish Champ.
01/04/2017 Dunfermline Athletic 1-1 Hibernian   Scottish Champ.
01/04/2017 Falkirk 1-0 Raith Rovers   Scottish Champ.
01/04/2017 Queen of the South 4-2 Dundee United   Scottish Champ.
01/04/2017 Saint Mirren 6-2 Ayr United   Scottish Champ.
01/04/2017 Alloa Athletic 1-1 Albion Rovers   Scottish Lg. 1
01/04/2017 Brechin City 0-2 Livingston   Scottish Lg. 1
01/04/2017 East Fife 0-0 Queen's Park   Scottish Lg. 1
01/04/2017 Peterhead 1-1 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
01/04/2017 Stranraer 3-0 Stenhousemuir   Scottish Lg. 1
01/04/2017 Annan Athletic 2-5 Arbroath   Scottish Lg. 2
01/04/2017 Cowdenbeath 1-0 Clyde   Scottish Lg. 2
01/04/2017 Elgin City 2-2 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
01/04/2017 Montrose 3-0 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
01/04/2017 Stirling Albion 0-3 Forfar Athletic   Scottish Lg. 2
01/04/2017 Buckie Thistle 6-0 Keith   Highland Lg.
01/04/2017 Cove Rangers 0-0 Turriff United   Highland Lg.
01/04/2017 Deveronvale 5-1 Clachnacuddin   Highland Lg.
01/04/2017 Forres Mechanics 4-2 Lossiemouth   Highland Lg.
01/04/2017 Fort William 1-4 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
01/04/2017 Fraserburgh 0-1 Formartine United   Highland Lg.
01/04/2017 Nairn County 2-1 Huntly   Highland Lg.
01/04/2017 Wick Academy 1-1 Rothes   Highland Lg.
01/04/2017 Civil Service Strollers 1-2 Gretna   Lowland Lg.
01/04/2017 Cumbernauld Colts 2-0 Spartans   Lowland Lg.
01/04/2017 Edinburgh University 1-3 BSC Glasgow   Lowland Lg.
01/04/2017 Gala Fairydean Rovers 1-6 East Kilbride   Lowland Lg.
01/04/2017 Preston Athletic 1-7 East Stirlingshire   Lowland Lg.
01/04/2017 Selkirk 2-4 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
01/04/2017 Saint Duthus 0-9 Brora Rangers North of Scotland Cup
01/04/2017 Camelon Juniors 1-2 Jeanfield Swifts   East Junior Superlg.
01/04/2017 Carnoustie Panmure 1-5 Kelty Hearts   East Junior Superlg.
01/04/2017 Dundonald Bluebell 1-0 Hill of Beath Hawthorn   East Junior Superlg.
01/04/2017 Lochee United 2-0 Fauldhouse United   East Junior Superlg.
01/04/2017 Burntisland Shipyard 1-0 Tynecastle   EoS Lg.
01/04/2017 Peebles Rovers 1-2 Eyemouth United   EoS Lg.
01/04/2017 University of Stirling Reserves 3-0 Ormiston   EoS Lg.
01/04/2017 Inverness Athletic 1-3 Orkney   North Caledonian Lg.
01/04/2017 Thurso 0-2 Halkirk United   North Caledonian Lg.
01/04/2017 Banchory Saint Ternan 1-1 Stonehaven   North Junior Superlg.
01/04/2017 Newburgh Thistle 6-0 Inverness City   North Junior Superlg.
01/04/2017 Colony Park Juniors 1-3 Maud   North Junior Superlg.
01/04/2017 Culter 3-1 Dufftown   North Junior Superlg.
01/04/2017 Dyce Juniors 11-0 Deveronside   North Junior Superlg.
01/04/2017 Creetown 2-4 Abbey Vale   SoS Lg.
01/04/2017 Lochar Thistle 0-2 Threave Rovers   SoS Lg.
01/04/2017 Lochmaben 4-1 Heston Rovers   SoS Lg.
01/04/2017 Newton Stewart 2-3 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
01/04/2017 Wigtown & Bladnoch 1-1 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
01/04/2017 Cumnock Juniors 0-1 Auchinleck Talbot   West Junior Superlg. Premier
01/04/2017 Kilbirnie Ladeside 0-0 Beith Juniors   West Junior Superlg. Premier
01/04/2017 Largs Thistle 4-1 Glenafton Athletic   West Junior Superlg. Premier
01/04/2017 Pollok 2-3 Kilwinning Rangers   West Junior Superlg. Premier
01/04/2017 Troon 4-1 Ardeer Thistle Ayrshire Lg. Cup
01/04/2017 Gartcairn Juniors 2-0 Vale of Leven   Central Lg. Cup
01/04/2017 Greenock Juniors 0-3 Lanark United   Central Lg. Cup
01/04/2017 Larkhall Thistle 2-2 p Arthurlie   Central Lg. Cup
01/04/2017 Maryhill 1-2 East Kilbride Thistle   Central Lg. Cup
01/04/2017 Petershill 2-0 Clydebank   Central Lg. Cup
01/04/2017 Royal Albert 3-2 Vale of Clyde   Central Lg. Cup
01/04/2017 Saint Anthony's 2-2 p Blantyre Victoria   Central Lg. Cup
01/04/2017 Wishaw 0-2 Cambuslang Rangers   Central Lg. Cup
01/04/2017 Broxburn Athletic 3-2 Broughty Athletic East Junior Cup
01/04/2017 Linlithgow Rose 1-1 p Bo'ness United   East Junior Cup
01/04/2017 Newtongrange Star 2-3 Musselburgh Athletic East Junior Cup
01/04/2017 Edinburgh United p 2-2 Armadale Thistle Fife & Lothians Cup
01/04/2017 Penicuik Athletic 1-2 Blackburn United Fife & Lothians Cup
01/04/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-1 Heriot-Watt University King Cup
01/04/2017 Tweedmouth Rangers 2-3 Coldstream King Cup
01/04/2017 Buckie Rovers 0-2 Hermes McLeman Cup
01/04/2017 Banks o' Dee 3-0 Ellon United North Junior Regional Cup
01/04/2017 Arniston Rangers 0-0 Forfar West End   East Junior Premier
01/04/2017 Bathgate Thistle 1-4 Whitburn   East Junior Premier
01/04/2017 Glenrothes 2-1 Dundee Violet   East Junior Premier
01/04/2017 Haddington Athletic 0-0 Sauchie Juniors   East Junior Premier
01/04/2017 Kennoway Star Hearts 1-1 Saint Andrews United   East Junior Premier
01/04/2017 Tranent Juniors 0-1 Tayport   East Junior Premier
01/04/2017 Aberdeen University 2-3 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div. East
01/04/2017 East End 3-0 Fraserburgh United   North Junior 1st Div. East
01/04/2017 Lewis United 2-0 Cruden Bay   North Junior 1st Div. East
01/04/2017 Sunnybank 1-0 Longside   North Junior 1st Div. East
01/04/2017 Burghead Thistle 1-3 Nairn Saint Ninian   North Junior 1st Div. West
01/04/2017 Fochabers 0-10 Islavale   North Junior 1st Div. West
01/04/2017 Newmachar United 2-3 Spey Valley United   North Junior 1st Div. West
01/04/2017 Girvan 2-2 Kilsyth Rangers   West Junior Superlg. 1st
01/04/2017 Irvine Meadow 3-0 Shettleston   West Junior Superlg. 1st
01/04/2017 Rutherglen Glencairn 2-1 Irvine Victoria   West Junior Superlg. 1st
01/04/2017 Shotts Bon Accord 1-0 Cumbernauld United   West Junior Superlg. 1st
01/04/2017 Yoker Athletic 1-3 Renfrew   West Junior Superlg. 1st
01/04/2017 Buchanhaven Hearts 3-2 Glentanar   Morrison Cup
01/04/2017 Blairgowrie 1-2 Luncarty   East Junior North Div.
01/04/2017 Brechin Victoria 0-3 Dundee North End   East Junior North Div.
01/04/2017 Coupar Angus 0-3 East Craigie   East Junior North Div.
01/04/2017 Kinnoull 2-2 Scone Thistle   East Junior North Div.
01/04/2017 Lochee Harp 6-0 Forfar Albion   East Junior North Div.
01/04/2017 Lochore Welfare 0-10 Kirriemuir Thistle   East Junior North Div.
01/04/2017 Thornton Hibs 5-0 Newburgh   East Junior North Div.
01/04/2017 Dunbar United 2-0 Craigroyston   East Junior South Div.
01/04/2017 Lochgelly Albert 2-1 Livingston United   East Junior South Div.
01/04/2017 Pumpherston Juniors 4-3 Crossgates Primrose   East Junior South Div.
01/04/2017 Rosyth 0-0 Kirkcaldy YMCA   East Junior South Div.
01/04/2017 Stoneyburn 0-2 Easthouses Lily Miners Welfare   East Junior South Div.
01/04/2017 West Calder United 2-0 Oakley United   East Junior South Div.
01/04/2017 Ardrossan Winton Rovers 0-1 Maybole Juniors   West Junior Ayrshire Div.
01/04/2017 Darvel 6-2 Lugar Boswell Thistle   West Junior Ayrshire Div.
01/04/2017 Kello Rovers 3-2 Whitletts Victoria   West Junior Ayrshire Div.
01/04/2017 Muirkirk Juniors 3-0 Saltcoats Victoria   West Junior Ayrshire Div.
01/04/2017 Benburb 0-2 Neilston   West Junior Central 1st Div.
01/04/2017 Forth Wanderers 4-2 Bellshill Athletic   West Junior Central 1st Div.
01/04/2017 Johnstone Burgh 1-3 Thorniewood United   West Junior Central 1st Div.
01/04/2017 Ashfield 4-3 Carluke Rovers   West Junior Central 2nd Div.
01/04/2017 Port Glasgow 2-1 Dunipace   West Junior Central 2nd Div.