DATE |
TEAM 1 |
|
SCORE |
|
TEAM 2 |
PTS |
|
COMPETITION |
31/07/2019 |
Caledonian Braves |
|
3-2 |
|
Gretna |
-1/+1 |
|
Lowland Lg. |
31/07/2019 |
Dalbeattie Star |
|
0-2 |
|
East Kilbride |
±0/±0 |
|
Lowland Lg. |
31/07/2019 |
East Stirlingshire |
|
4-0 |
|
Edinburgh University |
+6/-6 |
|
Lowland Lg. |
31/07/2019 |
Deveronvale |
|
0-2 |
|
Aberdeen Reserves |
-2/+2 |
|
Aberdeenshire Cup |
31/07/2019 |
Keith |
|
0-3 |
|
Inverurie Loco Works |
-13/+13 |
|
Aberdeenshire Cup |
31/07/2019 |
Forres Mechanics |
|
11-2 |
|
Elgin City U20 |
+2/-2 |
|
North of Scotland Cup |
31/07/2019 |
Fort William |
|
5-2 |
|
Nairn County |
+43/-43 |
|
North of Scotland Cup |
31/07/2019 |
Golspie Sutherland |
|
0-9 |
|
Brora Rangers |
-6/+6 |
|
North of Scotland Cup |
31/07/2019 |
Lossiemouth |
|
1-3 |
|
Inverness Caledonian Thistle Reserves |
+5/-5 |
|
North of Scotland Cup |
31/07/2019 |
Strathspey Thistle |
|
1-2 |
|
Clachnacuddin |
-7/+7 |
|
North of Scotland Cup |
31/07/2019 |
Wick Academy |
|
5-2 |
|
Invergordon |
+1/-1 |
|
North of Scotland Cup |
31/07/2019 |
Crossgates Primrose |
|
2-4 |
|
Broxburn Athletic |
-11/+11 |
|
EoS Lg. Premier |
31/07/2019 |
Hill of Beath Hawthorn |
|
4-3 |
|
Jeanfield Swifts |
+3/-3 |
|
EoS Lg. Premier |
31/07/2019 |
Linlithgow Rose |
|
4-1 |
|
Sauchie Juniors |
+5/-5 |
|
EoS Lg. Premier |
31/07/2019 |
Tranent Juniors |
|
3-3 |
|
Whitehill Welfare |
-12/+12 |
|
EoS Lg. Premier |
31/07/2019 |
Abbey Vale |
|
11-1 |
|
Wigtown & Bladnoch |
+11/-11 |
|
SoS Lg. |
31/07/2019 |
Creetown |
|
2-1 |
|
Saint Cuthbert Wanderers |
+16/-16 |
|
SoS Lg. |
31/07/2019 |
Heston Rovers |
|
2-1 |
|
Dumfries YMCA |
-10/+10 |
|
SoS Lg. |
31/07/2019 |
Mid Annandale |
|
1-0 |
|
Bonnyton Thistle |
+12/-12 |
|
SoS Lg. |
31/07/2019 |
Nithsdale Wanderers |
|
2-0 |
|
Lochar Thistle |
+8/-8 |
|
SoS Lg. |
31/07/2019 |
Threave Rovers |
|
7-1 |
|
Caledonian Braves Reserves |
+16/-16 |
|
SoS Lg. |
31/07/2019 |
Upper Annandale |
|
1-2 |
|
Lochmaben |
-20/+20 |
|
SoS Lg. |
31/07/2019 |
Bellshill Athletic |
|
3-4 |
|
Thorniewood United |
-15/+15 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Benburb |
|
0-2 |
|
Arthurlie |
-23/+23 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Rossvale |
|
1-1 p |
|
Shettleston Juniors |
-11/+11 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Carluke Rovers |
|
9-0 |
|
Newmains United |
+6/-6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Dalry Thistle |
|
1-3 |
|
Beith Juniors |
+1/-1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Darvel Juniors |
|
0-1 |
|
Auchinleck Talbot |
+6/-6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
East Kilbride Thistle |
|
2-1 |
|
Blantyre Victoria |
+15/-15 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Gartcairn Juniors |
|
1-4 |
|
Cumbernauld United |
-25/+25 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Girvan |
|
2-4 |
|
Annbank United |
-23/+23 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Hurlford United |
|
0-1 |
|
Glenafton Athletic |
-15/+15 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Irvine Victoria |
|
2-4 |
|
Irvine Meadow |
+1/-1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Kilbirnie Ladeside |
|
8-1 |
|
Ardrossan Winton Rovers |
+16/-16 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Kilsyth Rangers |
|
3-0 |
|
Glasgow Perthshire |
+5/-5 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Kirkintilloch Rob Roy |
|
4-1 |
|
Ashfield |
-1/+1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Lanark United |
|
3-0 |
|
Lesmahagow |
+16/-16 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Largs Thistle |
|
2-0 |
|
Ardeer Thistle |
-8/+8 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Larkhall Thistle |
|
0-6 |
|
Rutherglen Glencairn |
-8/+8 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Lugar Boswell Thistle |
|
1-5 |
|
Cumnock Juniors |
-6/+6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Maybole Juniors |
|
1-2 |
|
Whitletts Victoria |
-1/+1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Muirkirk Juniors |
|
1-2 |
|
Kello Rovers |
-6/+6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Neilston Juniors |
|
p 1-1 |
|
Johnstone Burgh |
-11/+11 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Pollok |
|
8-0 |
|
Maryhill |
+2/-2 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Renfrew |
|
2-0 |
|
Port Glasgow |
-1/+1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Royal Albert |
|
1-4 |
|
Cambuslang Rangers |
-19/+19 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Saint Anthony's |
|
p 2-2 |
|
Greenock Juniors |
+4/-4 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Saint Roch's |
|
3-0 |
|
Petershill |
+13/-13 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Saltcoats Victoria |
|
1-3 |
|
Kilwinning Rangers |
+6/-6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Troon |
|
5-2 |
|
Craigmark Burntonians |
+6/-6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Vale of Clyde |
|
0-2 |
|
Clydebank |
-1/+1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Wishaw Juniors |
|
0-5 |
|
Shotts Bon Accord |
-18/+18 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Yoker Athletic |
|
2-2 p |
|
Vale of Leven |
-5/+5 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
31/07/2019 |
Burntisland Shipyard |
|
1-4 |
|
Heriot-Watt University |
-20/+20 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
31/07/2019 |
Haddington Athletic |
|
3-3 |
|
Lothian Thistle Hutchison Vale |
-3/+3 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
31/07/2019 |
Ormiston |
|
2-2 |
|
Craigroyston |
-1/+1 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
31/07/2019 |
Peebles Rovers |
|
1-2 |
|
Leith Athletic |
-4/+4 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
31/07/2019 |
Saint Andrews United |
|
0-5 |
|
Oakley United |
-45/+45 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
31/07/2019 |
Arniston Rangers |
|
1-3 |
|
Hawick Royal Albert United |
-26/+26 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
31/07/2019 |
Coldstream |
|
1-5 |
|
Tynecastle |
-41/+41 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
31/07/2019 |
Easthouses Lily Miners Welfare |
|
0-3 |
|
Inverkeithing Hillfield Swifts |
-30/+30 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
31/07/2019 |
Tweedmouth Rangers |
|
0-6 |
|
Preston Athletic |
-9/+9 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
30/07/2019 |
Nõmme Kalju {EST} |
|
0-2 |
|
Celtic |
+2/-2 |
|
UEFA Champions Lg. |
30/07/2019 |
Berwick Rangers |
|
3-5 |
|
Bonnyrigg Rose Athletic |
+1/-1 |
|
Lowland Lg. |
30/07/2019 |
Civil Service Strollers |
|
1-0 |
|
University of Stirling |
+3/-3 |
|
Lowland Lg. |
30/07/2019 |
Spartans |
|
1-2 |
|
BSC Glasgow |
-9/+9 |
|
Lowland Lg. |
30/07/2019 |
Vale of Leithen |
|
1-5 |
|
Gala Fairydean Rovers |
-23/+23 |
|
Lowland Lg. |
30/07/2019 |
Camelon Juniors |
|
1-2 |
|
Blackburn United |
-18/+18 |
|
EoS Lg. Premier |
30/07/2019 |
Dundonald Bluebell |
|
2-2 |
|
Bo'ness United |
+2/-2 |
|
EoS Lg. Premier |
30/07/2019 |
Musselburgh Athletic |
|
1-3 |
|
Newtongrange Star |
-22/+22 |
|
EoS Lg. Premier |
30/07/2019 |
Penicuik Athletic |
|
4-0 |
|
Dunbar United |
+7/-7 |
|
EoS Lg. Premier |
30/07/2019 |
Stranraer Reserves |
|
3-1 |
|
Newton Stewart |
-6/+6 |
|
SoS Lg. |
30/07/2019 |
Kinnoull |
|
3-2 |
|
Dunipace |
-5/+5 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
30/07/2019 |
Glenrothes |
|
4-0 |
|
University of Stirling Reserves |
+18/-18 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
29/07/2019 |
Annbank United |
|
1-1 p |
|
Maybole Juniors |
-1/+1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Ardeer Thistle |
|
p 1-1 |
|
Saltcoats Victoria |
+1/-1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Ardrossan Winton Rovers |
|
p 1-1 |
|
Dalry Thistle |
-7/+7 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Ashfield |
|
2-4 |
|
Petershill |
-9/+9 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Rossvale |
|
0-2 |
|
Pollok |
-6/+6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Cambuslang Rangers |
|
2-0 |
|
Bellshill Athletic |
+7/-7 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Clydebank |
|
4-1 |
|
Yoker Athletic |
±0/±0 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Craigmark Burntonians |
|
5-1 |
|
Irvine Victoria |
+14/-14 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Cumnock Juniors |
|
7-2 |
|
Muirkirk Juniors |
+4/-4 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Forth Wanderers |
|
1-0 |
|
Wishaw Juniors |
+9/-9 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Girvan |
|
1-3 |
|
Whitletts Victoria |
-11/+11 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Glasgow Perthshire |
|
1-2 |
|
Cumbernauld United |
-2/+2 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Glenafton Athletic |
|
0-2 |
|
Darvel Juniors |
-27/+27 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Greenock Juniors |
|
0-2 |
|
Renfrew |
-9/+9 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Hurlford United |
|
0-2 |
|
Auchinleck Talbot |
-9/+9 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Johnstone Burgh |
|
0-3 |
|
Benburb |
-1/+1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Kilbirnie Ladeside |
|
2-2 p |
|
Beith Juniors |
+2/-2 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Kilsyth Rangers |
|
4-1 |
|
Gartcairn Juniors |
+15/-15 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Kirkintilloch Rob Roy |
|
1-0 |
|
Saint Roch's |
-4/+4 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Largs Thistle |
|
1-0 |
|
Kilwinning Rangers |
-1/+1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Larkhall Thistle |
|
1-2 |
|
Blantyre Victoria |
+6/-6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Lesmahagow |
|
2-0 |
|
Carluke Rovers |
+4/-4 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Lugar Boswell Thistle |
|
1-2 |
|
Kello Rovers |
-5/+5 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Maryhill |
|
3-5 |
|
Shettleston Juniors |
-10/+10 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Neilston Juniors |
|
1-2 |
|
Arthurlie |
-5/+5 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Newmains United |
|
0-6 |
|
Lanark United |
-6/+6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Royal Albert |
|
p 1-1 |
|
Thorniewood United |
-6/+6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Rutherglen Glencairn |
|
4-0 |
|
East Kilbride Thistle |
+3/-3 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Saint Anthony's |
|
1-2 |
|
Port Glasgow |
-4/+4 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Troon |
|
1-0 |
|
Irvine Meadow |
+8/-8 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
29/07/2019 |
Vale of Clyde |
|
9-1 |
|
Vale of Leven |
+32/-32 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
28/07/2019 |
Dundee |
|
1-0 |
|
Inverness Caledonian Thistle |
+5/-5 |
|
Scottish Lg. Cup |
28/07/2019 |
Queen's Park |
|
p 1-1 |
|
Clyde |
+1/-1 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Airdrieonians |
|
2-3 |
|
Hamilton Academical |
-5/+5 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Albion Rovers |
|
2-1 |
|
Edinburgh City |
+9/-9 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Arbroath |
|
2-3 |
|
Alloa Athletic |
-6/+6 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Ayr United |
|
2-2 p |
|
Stranraer |
-10/+10 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Brechin City |
|
1-1 p |
|
Montrose |
+1/-1 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Cove Rangers |
|
3-0 |
|
Raith Rovers |
+18/-18 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Dunfermline Athletic |
|
4-0 |
|
East Kilbride |
+7/-7 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
East Fife |
|
p 1-1 |
|
Heart of Midlothian |
+8/-8 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Forfar Athletic |
|
2-1 |
|
Saint Johnstone |
+9/-9 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Greenock Morton |
|
p 3-3 |
|
Queen of the South |
-5/+5 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Livingston |
|
5-0 |
|
Berwick Rangers |
+1/-1 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Motherwell |
|
4-0 |
|
Annan Athletic |
+4/-4 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Stenhousemuir |
|
2-0 |
|
Cowdenbeath |
+9/-9 |
|
Scottish Lg. Cup |
27/07/2019 |
Brora Rangers |
|
6-0 |
|
Fort William |
±0/±0 |
|
Highland Lg. |
27/07/2019 |
Deveronvale |
|
0-2 |
|
Nairn County |
-17/+17 |
|
Highland Lg. |
27/07/2019 |
Fraserburgh |
|
5-0 |
|
Wick Academy |
+13/-13 |
|
Highland Lg. |
27/07/2019 |
Inverurie Loco Works |
|
1-3 |
|
Buckie Thistle |
-25/+25 |
|
Highland Lg. |
27/07/2019 |
Keith |
|
0-5 |
|
Formartine United |
-14/+14 |
|
Highland Lg. |
27/07/2019 |
Lossiemouth |
|
1-0 |
|
Huntly |
+16/-16 |
|
Highland Lg. |
27/07/2019 |
Strathspey Thistle |
|
2-0 |
|
Clachnacuddin |
+16/-16 |
|
Highland Lg. |
27/07/2019 |
Turriff United |
|
2-2 |
|
Rothes |
+2/-2 |
|
Highland Lg. |
27/07/2019 |
Bonnyrigg Rose Athletic |
|
6-0 |
|
Vale of Leithen |
+3/-3 |
|
Lowland Lg. |
27/07/2019 |
BSC Glasgow |
|
1-1 |
|
East Stirlingshire |
-6/+6 |
|
Lowland Lg. |
27/07/2019 |
Edinburgh University |
|
0-6 |
|
Caledonian Braves |
-43/+43 |
|
Lowland Lg. |
27/07/2019 |
Gala Fairydean Rovers |
|
0-3 |
|
Cumbernauld Colts |
-28/+28 |
|
Lowland Lg. |
27/07/2019 |
Gretna |
|
0-3 |
|
Civil Service Strollers |
-15/+15 |
|
Lowland Lg. |
27/07/2019 |
Kelty Hearts |
|
8-0 |
|
Dalbeattie Star |
+12/-12 |
|
Lowland Lg. |
27/07/2019 |
Blackburn United |
|
2-4 |
|
Linlithgow Rose |
-2/+2 |
|
EoS Lg. Premier |
27/07/2019 |
Broxburn Athletic |
|
1-1 |
|
Bo'ness United |
±0/±0 |
|
EoS Lg. Premier |
27/07/2019 |
Dunbar United |
|
3-2 |
|
Musselburgh Athletic |
+10/-10 |
|
EoS Lg. Premier |
27/07/2019 |
Jeanfield Swifts |
|
7-2 |
|
Camelon Juniors |
+24/-24 |
|
EoS Lg. Premier |
27/07/2019 |
Newtongrange Star |
|
0-3 |
|
Tranent Juniors |
-22/+22 |
|
EoS Lg. Premier |
27/07/2019 |
Sauchie Juniors |
|
2-2 |
|
Hill of Beath Hawthorn |
+2/-2 |
|
EoS Lg. Premier |
27/07/2019 |
Abbey Vale |
|
5-0 |
|
Caledonian Braves Reserves |
+12/-12 |
|
SoS Lg. |
27/07/2019 |
Creetown |
|
0-2 |
|
Lochmaben |
-13/+13 |
|
SoS Lg. |
27/07/2019 |
Heston Rovers |
|
2-3 |
|
Upper Annandale |
-9/+9 |
|
SoS Lg. |
27/07/2019 |
Mid Annandale |
|
1-6 |
|
Threave Rovers |
-46/+46 |
|
SoS Lg. |
27/07/2019 |
Newton Stewart |
|
1-1 |
|
Bonnyton Thistle |
+12/-12 |
|
SoS Lg. |
27/07/2019 |
Nithsdale Wanderers |
|
5-1 |
|
Wigtown & Bladnoch |
+7/-7 |
|
SoS Lg. |
27/07/2019 |
Saint Cuthbert Wanderers |
|
3-0 |
|
Dumfries YMCA |
-2/+2 |
|
SoS Lg. |
27/07/2019 |
Stranraer Reserves |
|
3-1 |
|
Lochar Thistle |
-3/+3 |
|
SoS Lg. |
27/07/2019 |
Arthurlie |
|
8-1 |
|
Johnstone Burgh |
+6/-6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Auchinleck Talbot |
|
4-0 |
|
Glenafton Athletic |
+7/-7 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Bellshill Athletic |
|
3-1 |
|
Royal Albert |
+9/-9 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Benburb |
|
3-0 |
|
Neilston Juniors |
+6/-6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Blantyre Victoria |
|
3-1 |
|
Rutherglen Glencairn |
+16/-16 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
East Kilbride Thistle |
|
0-3 |
|
Larkhall Thistle |
-37/+37 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Gartcairn Juniors |
|
2-3 |
|
Glasgow Perthshire |
-19/+19 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Irvine Meadow |
|
5-1 |
|
Craigmark Burntonians |
+5/-5 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Irvine Victoria |
|
1-4 |
|
Troon |
-10/+10 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Kello Rovers |
|
p 1-1 |
|
Cumnock Juniors |
+8/-8 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Kilwinning Rangers |
|
9-0 |
|
Ardeer Thistle |
+1/-1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Lanark United |
|
3-3 p |
|
Carluke Rovers |
-7/+7 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Lesmahagow |
|
5-1 |
|
Newmains United |
-1/+1 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Maryhill |
|
1-4 |
|
Rossvale |
-2/+2 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Maybole Juniors |
|
2-1 |
|
Girvan |
+7/-7 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Muirkirk Juniors |
|
2-0 |
|
Lugar Boswell Thistle |
+9/-9 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Petershill |
|
2-6 |
|
Kirkintilloch Rob Roy |
-18/+18 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Pollok |
|
10-1 |
|
Shettleston Juniors |
+6/-6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Port Glasgow |
|
0-3 |
|
Greenock Juniors |
-26/+26 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Saltcoats Victoria |
|
0-9 |
|
Largs Thistle |
-3/+3 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Shotts Bon Accord |
|
5-1 |
|
Forth Wanderers |
+3/-3 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Thorniewood United |
|
4-4 p |
|
Cambuslang Rangers |
+4/-4 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Vale of Leven |
|
2-6 |
|
Clydebank |
-8/+8 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Whitletts Victoria |
|
5-0 |
|
Annbank United |
+10/-10 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Yoker Athletic |
|
3-1 |
|
Vale of Clyde |
+12/-12 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
27/07/2019 |
Craigroyston |
|
1-5 |
|
Kinnoull |
-12/+12 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
27/07/2019 |
Haddington Athletic |
|
4-1 |
|
Peebles Rovers |
+3/-3 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
27/07/2019 |
Leith Athletic |
|
1-1 |
|
Lothian Thistle Hutchison Vale |
+1/-1 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
27/07/2019 |
Ormiston |
|
1-2 |
|
Dunipace |
-3/+3 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
27/07/2019 |
Saint Andrews United |
|
3-0 |
|
Heriot-Watt University |
+13/-13 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
27/07/2019 |
Coldstream |
|
4-0 |
|
University of Stirling Reserves |
+8/-8 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
27/07/2019 |
Dalkeith Thistle |
|
5-0 |
|
Arniston Rangers |
+12/-12 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
27/07/2019 |
Inverkeithing Hillfield Swifts |
|
4-3 |
|
Glenrothes |
+8/-8 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
27/07/2019 |
Tweedmouth Rangers |
|
4-3 |
|
Hawick Royal Albert United |
+10/-10 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
26/07/2019 |
Elgin City |
|
0-2 |
|
Hibernian |
+3/-3 |
|
Scottish Lg. Cup |
26/07/2019 |
Banks o' Dee |
|
2-0 |
|
Hermes |
±0/±0 |
|
Jim McPherson Trophy |
26/07/2019 |
Beith Juniors |
|
8-1 |
|
Ardrossan Winton Rovers |
+11/-11 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
26/07/2019 |
Cumbernauld United |
|
0-2 |
|
Kilsyth Rangers |
-21/+21 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
26/07/2019 |
Dalry Thistle |
|
1-3 |
|
Kilbirnie Ladeside |
-3/+3 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
26/07/2019 |
Darvel Juniors |
|
1-1 p |
|
Hurlford United |
+7/-7 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
26/07/2019 |
Renfrew |
|
6-0 |
|
Saint Anthony's |
+6/-6 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
26/07/2019 |
Saint Roch's |
|
2-1 |
|
Ashfield |
-5/+5 |
|
West Junior Sectional Lg. Cup |
25/07/2019 |
Chikhura Sachkhere {GEO} |
|
1-1 |
|
Aberdeen |
+8/-8 |
|
UEFA Europa Lg. |
25/07/2019 |
Rangers |
|
2-0 |
|
Progrès Niederkorn {LUX} |
+6/-6 |
|
UEFA Europa Lg. |
24/07/2019 |
Airdrieonians |
|
p 2-2 |
|
Queen's Park |
-8/+8 |
|
Scottish Lg. Cup |
24/07/2019 |
Heart of Midlothian |
|
2-1 |
|
Stenhousemuir |
-9/+9 |
|
Scottish Lg. Cup |
24/07/2019 |
Partick Thistle |
|
3-2 |
|
Clyde |
-4/+4 |
|
Scottish Lg. Cup |
24/07/2019 |
Ross County |
|
2-0 |
|
Forfar Athletic |
±0/±0 |
|
Scottish Lg. Cup |
24/07/2019 |
Saint Johnstone |
|
4-0 |
|
Brechin City |
+3/-3 |
|
Scottish Lg. Cup |
24/07/2019 |
Celtic |
|
5-0 |
|
Nõmme Kalju {EST} |
+3/-3 |
|
UEFA Champions Lg. |
23/07/2019 |
Albion Rovers |
|
0-0 p |
|
Saint Mirren |
+10/-10 |
|
Scottish Lg. Cup |
23/07/2019 |
Alloa Athletic |
|
2-1 |
|
Stirling Albion |
-7/+7 |
|
Scottish Lg. Cup |
23/07/2019 |
Annan Athletic |
|
0-5 |
|
Greenock Morton |
-27/+27 |
|
Scottish Lg. Cup |
23/07/2019 |
Berwick Rangers |
|
0-3 |
|
Falkirk |
±0/±0 |
|
Scottish Lg. Cup |
23/07/2019 |
Dumbarton |
|
0-2 |
|
Motherwell |
-2/+2 |
|
Scottish Lg. Cup |
23/07/2019 |
Dundee United |
|
0-2 |
|
East Fife |
-31/+31 |
|
Scottish Lg. Cup |
23/07/2019 |
Edinburgh City |
|
0-1 |
|
East Kilbride |
-13/+13 |
|
Scottish Lg. Cup |
23/07/2019 |
Hibernian |
|
3-0 |
|
Arbroath |
+1/-1 |
|
Scottish Lg. Cup |
23/07/2019 |
Inverness Caledonian Thistle |
|
3-2 |
|
Cove Rangers |
-4/+4 |
|
Scottish Lg. Cup |
23/07/2019 |
Raith Rovers |
|
3-1 |
|
Peterhead |
+8/-8 |
|
Scottish Lg. Cup |
23/07/2019 |
Stranraer |
|
1-2 |
|
Livingston |
+2/-2 |
|
Scottish Lg. Cup |
21/07/2019 |
Clyde |
|
2-3 |
|
Airdrieonians |
-9/+9 |
|
Scottish Lg. Cup |
21/07/2019 |
Saint Johnstone |
|
1-2 |
|
Ross County |
-7/+7 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
Ayr United |
|
2-1 |
|
Falkirk |
+2/-2 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
Dumbarton |
|
1-4 |
|
Queen of the South |
-19/+19 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
Dundee |
|
p 0-0 |
|
Peterhead |
-8/+8 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
East Fife |
|
2-0 |
|
Stenhousemuir |
+9/-9 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
East Kilbride |
|
p 0-0 |
|
Saint Mirren |
+8/-8 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
Edinburgh City |
|
1-0 |
|
Dunfermline Athletic |
+14/-14 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
Elgin City |
|
3-0 |
|
Stirling Albion |
+17/-17 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
Hamilton Academical |
|
p 2-2 |
|
Partick Thistle |
-2/+2 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
Hibernian |
|
2-0 |
|
Alloa Athletic |
±0/±0 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
Inverness Caledonian Thistle |
|
4-1 |
|
Raith Rovers |
+8/-8 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
Montrose |
|
1-4 |
|
Forfar Athletic |
-24/+24 |
|
Scottish Lg. Cup |
20/07/2019 |
Stranraer |
|
6-0 |
|
Berwick Rangers |
+9/-9 |
|
Scottish Lg. Cup |
19/07/2019 |
Dundee United |
|
3-0 |
|
Cowdenbeath |
±0/±0 |
|
Scottish Lg. Cup |
19/07/2019 |
Motherwell |
|
4-0 |
|
Greenock Morton |
+14/-14 |
|
Scottish Lg. Cup |
18/07/2019 |
Kilmarnock |
|
0-2 |
|
Connah's Quay Nomads {WAL} |
-29/+29 |
|
UEFA Europa Lg. |
18/07/2019 |
Rangers |
|
6-0 |
|
Saint Joseph's {GIB} |
+1/-1 |
|
UEFA Europa Lg. |
18/07/2019 |
RoPS Rovaniemi {FIN} |
|
1-2 |
|
Aberdeen |
-2/+2 |
|
UEFA Europa Lg. |
17/07/2019 |
Clyde |
|
1-3 |
|
Hamilton Academical |
-12/+12 |
|
Scottish Lg. Cup |
17/07/2019 |
Cove Rangers |
|
0-0 p |
|
Dundee |
+3/-3 |
|
Scottish Lg. Cup |
17/07/2019 |
Dunfermline Athletic |
|
6-0 |
|
Albion Rovers |
+6/-6 |
|
Scottish Lg. Cup |
17/07/2019 |
Saint Mirren |
|
1-0 |
|
Edinburgh City |
-7/+7 |
|
Scottish Lg. Cup |
17/07/2019 |
Stirling Albion |
|
1-6 |
|
Arbroath |
-29/+29 |
|
Scottish Lg. Cup |
17/07/2019 |
Celtic |
|
2-1 |
|
Sarajevo {BIH} |
-6/+6 |
|
UEFA Champions Lg. |
16/07/2019 |
Alloa Athletic |
|
3-3 p |
|
Elgin City |
-11/+11 |
|
Scottish Lg. Cup |
16/07/2019 |
Brechin City |
|
0-4 |
|
Ross County |
-7/+7 |
|
Scottish Lg. Cup |
16/07/2019 |
Cowdenbeath |
|
0-2 |
|
Heart of Midlothian |
±0/±0 |
|
Scottish Lg. Cup |
16/07/2019 |
Falkirk |
|
1-0 |
|
Stranraer |
-6/+6 |
|
Scottish Lg. Cup |
16/07/2019 |
Greenock Morton |
|
6-1 |
|
Dumbarton |
+15/-15 |
|
Scottish Lg. Cup |
16/07/2019 |
Livingston |
|
2-1 |
|
Ayr United |
+1/-1 |
|
Scottish Lg. Cup |
16/07/2019 |
Montrose |
|
1-0 |
|
Saint Johnstone |
+14/-14 |
|
Scottish Lg. Cup |
16/07/2019 |
Peterhead |
|
p 0-0 |
|
Inverness Caledonian Thistle |
+4/-4 |
|
Scottish Lg. Cup |
16/07/2019 |
Queen of the South |
|
p 3-3 |
|
Annan Athletic |
-6/+6 |
|
Scottish Lg. Cup |
16/07/2019 |
Queen's Park |
|
1-2 |
|
Partick Thistle |
+3/-3 |
|
Scottish Lg. Cup |
16/07/2019 |
Stenhousemuir |
|
1-2 |
|
Dundee United |
+4/-4 |
|
Scottish Lg. Cup |
14/07/2019 |
Saint Mirren |
|
2-3 |
|
Dunfermline Athletic |
-13/+13 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Annan Athletic |
|
0-1 |
|
Dumbarton |
-11/+11 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Arbroath |
|
2-1 |
|
Elgin City |
-4/+4 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Berwick Rangers |
|
0-7 |
|
Ayr United |
-8/+8 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Cowdenbeath |
|
2-0 |
|
East Fife |
+12/-12 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
East Kilbride |
|
0-1 |
|
Albion Rovers |
-16/+16 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Falkirk |
|
1-1 p |
|
Livingston |
±0/±0 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Forfar Athletic |
|
3-0 |
|
Brechin City |
+7/-7 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Hamilton Academical |
|
0-0 p |
|
Queen's Park |
-11/+11 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Partick Thistle |
|
1-0 |
|
Airdrieonians |
-3/+3 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Peterhead |
|
2-1 |
|
Cove Rangers |
+4/-4 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Queen of the South |
|
0-3 |
|
Motherwell |
-18/+18 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Raith Rovers |
|
0-3 |
|
Dundee |
-22/+22 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Ross County |
|
4-1 |
|
Montrose |
+2/-2 |
|
Scottish Lg. Cup |
13/07/2019 |
Stirling Albion |
|
1-1 p |
|
Hibernian |
+11/-11 |
|
Scottish Lg. Cup |
12/07/2019 |
Heart of Midlothian |
|
p 1-1 |
|
Dundee United |
-4/+4 |
|
Scottish Lg. Cup |
11/07/2019 |
Aberdeen |
|
2-1 |
|
RoPS Rovaniemi {FIN} |
-4/+4 |
|
UEFA Europa Lg. |
11/07/2019 |
Connah's Quay Nomads {WAL} |
|
1-2 |
|
Kilmarnock |
+1/-1 |
|
UEFA Europa Lg. |
09/07/2019 |
Sarajevo {BIH} |
|
1-3 |
|
Celtic |
-5/+5 |
|
UEFA Champions Lg. |
09/07/2019 |
Saint Joseph's {GIB} |
|
0-4 |
|
Rangers |
±0/±0 |
|
UEFA Europa Lg. |
06/07/2019 |
Edinburgh City |
|
5-2 |
|
East Kilbride |
+17/-17 |
|
EoS Cup |