SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
AUGUST 2018 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
31/08/2018 Mid Annandale 7-1 Abbey Vale Alba Cup
31/08/2018 Bonnyton Thistle U20 3-2 Haddington Athletic U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
31/08/2018 BSC Glasgow U20 2-0 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
31/08/2018 Cumbernauld Colts U20 3-0 Inverkeithing Hillfield Swifts U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
31/08/2018 Dalkeith Thistle U20 1-5 Spartans U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
31/08/2018 Edinburgh City U20 3-1 Dunipace U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
31/08/2018 Hill of Beath Hawthorn U20 5-1 Musselburgh Athletic U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
31/08/2018 Newtongrange Star U20 0-7 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
31/08/2018 Preston Athletic U20 2-1 Camelon Juniors U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
30/08/2018 Ufa {RUS} 1-1 Rangers   UEFA Europa Lg.
29/08/2018 Deveronvale 1-5 Fraserburgh   Highland Lg.
29/08/2018 Formartine United 1-2 Forres Mechanics   Highland Lg.
29/08/2018 Fort William 1-1 Strathspey Thistle   Highland Lg.
29/08/2018 Huntly 0-1 Brora Rangers   Highland Lg.
29/08/2018 Inverurie Loco Works 2-3 Cove Rangers   Highland Lg.
29/08/2018 Lossiemouth 0-8 Buckie Thistle   Highland Lg.
29/08/2018 Nairn County 1-1 Rothes   Highland Lg.
29/08/2018 Turriff United 2-2 Keith   Highland Lg.
29/08/2018 Wick Academy 2-2 Clachnacuddin   Highland Lg.
29/08/2018 Edusport Academy 2-3 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
29/08/2018 East Kilbride 2-0 University of Stirling   Lowland Lg.
29/08/2018 East Stirlingshire 2-3 Vale of Leithen   Lowland Lg.
29/08/2018 Banks o' Dee 4-3 Aberdeen Reserves Aberdeenshire Cup
29/08/2018 Auchinleck Talbot 2-1 Kilwinning Rangers WoS Sectional Lg. Cup
29/08/2018 Lesmahagow 3-1 Petershill WoS Sectional Lg. Cup
28/08/2018 Dundee United Reserves 1-1 Kilmarnock Reserves   SPFL Reserve Lg.
28/08/2018 Dunfermline Athletic Reserves 1-1 Motherwell Reserves   SPFL Reserve Lg.
28/08/2018 Heart of Midlothian Reserves 2-3 Dundee Reserves   SPFL Reserve Lg.
28/08/2018 Saint Johnstone Reserves 3-0 Queen of the South Reserves   SPFL Reserve Lg.
28/08/2018 Gala Fairydean Rovers 3-1 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
28/08/2018 Gretna 0-0 BSC Glasgow   Lowland Lg.
28/08/2018 Kelty Hearts 2-2 Edinburgh University   Lowland Lg.
28/08/2018 Berwick Rangers Reserves 3-4 Albion Rovers Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
28/08/2018 East Kilbride Reserves 3-0 Queen's Park Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
28/08/2018 Stirling Albion Reserves 5-0 Raith Rovers Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
27/08/2018 Aberdeen Reserves 4-0 Falkirk Reserves   SPFL Reserve Lg.
27/08/2018 Greenock Morton Reserves 1-3 Hibernian Reserves   SPFL Reserve Lg.
27/08/2018 Hamilton Academical Reserves 3-0 Celtic Reserves   SPFL Reserve Lg.
27/08/2018 Partick Thistle Reserves 1-4 Ross County Reserves   SPFL Reserve Lg.
27/08/2018 Rangers Reserves 5-1 Saint Mirren Reserves   SPFL Reserve Lg.
27/08/2018 Ayr United Reserves 2-1 Livingston Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
26/08/2018 Celtic 1-0 Hamilton Academical   Scottish Premier
26/08/2018 Motherwell 3-3 Rangers   Scottish Premier
26/08/2018 University of Stirling 1-1 Edusport Academy   Lowland Lg.
25/08/2018 Hibernian 1-1 Aberdeen   Scottish Premier
25/08/2018 Kilmarnock 0-1 Heart of Midlothian   Scottish Premier
25/08/2018 Saint Johnstone 1-0 Dundee   Scottish Premier
25/08/2018 Saint Mirren 0-2 Livingston   Scottish Premier
25/08/2018 Ayr United 4-1 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
25/08/2018 Dundee United 3-1 Partick Thistle   Scottish Champ.
25/08/2018 Falkirk 0-3 Queen of the South   Scottish Champ.
25/08/2018 Greenock Morton 2-1 Ross County   Scottish Champ.
25/08/2018 Inverness Caledonian Thistle 2-2 Alloa Athletic   Scottish Champ.
25/08/2018 Airdrieonians 3-4 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
25/08/2018 Brechin City 3-2 Dumbarton   Scottish Lg. 1
25/08/2018 East Fife 0-3 Arbroath   Scottish Lg. 1
25/08/2018 Forfar Athletic 2-0 Stenhousemuir   Scottish Lg. 1
25/08/2018 Stranraer 2-0 Montrose   Scottish Lg. 1
25/08/2018 Berwick Rangers 0-3 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
25/08/2018 Clyde 0-2 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
25/08/2018 Queen's Park 2-0 Albion Rovers   Scottish Lg. 2
25/08/2018 Stirling Albion 0-2 Peterhead   Scottish Lg. 2
25/08/2018 Brora Rangers 3-0 Buckie Thistle   Highland Lg.
25/08/2018 Clachnacuddin 0-3 Deveronvale   Highland Lg.
25/08/2018 Cove Rangers 3-0 Turriff United   Highland Lg.
25/08/2018 Forres Mechanics 4-0 Wick Academy   Highland Lg.
25/08/2018 Fort William 2-8 Formartine United   Highland Lg.
25/08/2018 Fraserburgh 7-1 Nairn County   Highland Lg.
25/08/2018 Keith 1-2 Huntly   Highland Lg.
25/08/2018 Rothes 1-0 Lossiemouth   Highland Lg.
25/08/2018 Strathspey Thistle 0-3 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
25/08/2018 BSC Glasgow 2-3 Kelty Hearts   Lowland Lg.
25/08/2018 Dalbeattie Star 2-2 East Stirlingshire   Lowland Lg.
25/08/2018 Edinburgh University 0-1 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
25/08/2018 Vale of Leithen 6-1 Gretna   Lowland Lg.
25/08/2018 Whitehill Welfare 0-3 East Kilbride   Lowland Lg.
25/08/2018 Civil Service Strollers 9-0 Wigtown & Bladnoch   South Ch'lge Cup
25/08/2018 Creetown 5-3 Lochar Thistle   South Ch'lge Cup
25/08/2018 Saint Andrews United 1-4 Lothian Thistle Hutchison Vale   South Ch'lge Cup
25/08/2018 Saint Cuthbert Wanderers 0-3 Musselburgh Athletic   South Ch'lge Cup
25/08/2018 Broughty Athletic 1-0 Tayport   East Junior Superlg.
25/08/2018 Downfield 1-0 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg.
25/08/2018 Fauldhouse United 3-2 Forfar West End   East Junior Superlg.
25/08/2018 Kennoway Star Hearts 0-1 Thornton Hibs   East Junior Superlg.
25/08/2018 Kirriemuir Thistle 0-8 Lochee United   East Junior Superlg.
25/08/2018 Whitburn 2-2 Glenrothes   East Junior Superlg.
25/08/2018 Dunbar United 3-3 Peebles Rovers   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
25/08/2018 Easthouses Lily Miners Welfare 2-1 Oakley United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
25/08/2018 Hill of Beath Hawthorn 16-0 Tweedmouth Rangers   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
25/08/2018 Leith Athletic 3-0 Arniston Rangers   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
25/08/2018 Burntisland Shipyard 1-4 Bonnyrigg Rose Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
25/08/2018 Crossgates Primrose 1-2 Bo'ness United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
25/08/2018 Dalkeith Thistle 3-0 Dunipace   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
25/08/2018 Haddington Athletic 3-4 Dundonald Bluebell   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
25/08/2018 Sauchie Juniors 1-3 Tranent Juniors   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
25/08/2018 Tynecastle 7-2 Eyemouth United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
25/08/2018 Blackburn United 0-2 Craigroyston   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
25/08/2018 Broxburn Athletic 8-0 Ormiston   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
25/08/2018 Edinburgh United 0-1 Camelon Juniors   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
25/08/2018 Hawick Royal Albert 1-9 Newtongrange Star   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
25/08/2018 Heriot-Watt University 4-1 Inverkeithing Hillfield Swifts   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
25/08/2018 Jeanfield Swifts 6-1 Preston Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
25/08/2018 Linlithgow Rose 2-1 University of Stirling Reserves   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
25/08/2018 Penicuik Athletic 4-2 Coldstream   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
25/08/2018 Dufftown 0-4 Culter   North Junior Superlg.
25/08/2018 East End 3-2 Stonehaven   North Junior Superlg.
25/08/2018 Ellon United 1-1 Nairn Saint Ninian   North Junior Superlg.
25/08/2018 Hall Russell United 2-2 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
25/08/2018 Annan Athletic U20 2-5 Dumfries YMCA   SoS Lg.
25/08/2018 Heston Rovers 3-2 Mid Annandale   SoS Lg.
25/08/2018 Lochmaben 0-4 Threave Rovers   SoS Lg.
25/08/2018 Auchinleck Talbot 1-0 Beith Juniors   West Junior Premier
25/08/2018 Cumnock Juniors 3-1 Renfrew   West Junior Premier
25/08/2018 Glenafton Athletic 1-2 Troon   West Junior Premier
25/08/2018 Hurlford United 2-1 Largs Thistle   West Junior Premier
25/08/2018 Kilbirnie Ladeside 1-2 Cambuslang Rangers   West Junior Premier
25/08/2018 Kilwinning Rangers 0-2 Clydebank   West Junior Premier
25/08/2018 Pollok 2-3 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Premier
25/08/2018 Burghead Thistle 2-2 p Maud Grill Lg. Cup
25/08/2018 Colony Park Juniors 2-4 Banks o' Dee Grill Lg. Cup
25/08/2018 Hermes 2-1 Forres Thistle Grill Lg. Cup
25/08/2018 Stoneywood Parkvale 10-0 Spey Valley United   North Junior Regional Cup
25/08/2018 Arbroath Victoria 4-7 Brechin Victoria   East Junior Premier North
25/08/2018 Blairgowrie 0-2 Scone Thistle   East Junior Premier North
25/08/2018 Coupar Angus 1-9 Lochee Harp   East Junior Premier North
25/08/2018 Dundee Violet 1-3 East Craigie   East Junior Premier North
25/08/2018 Forfar Albion 0-7 Luncarty   East Junior Premier North
25/08/2018 Kinnoull 0-0 Dundee North End   East Junior Premier North
25/08/2018 Bathgate Thistle 3-3 Armadale Thistle   East Junior Premier South
25/08/2018 Kirkcaldy YMCA 3-0 Lochgelly Albert   East Junior Premier South
25/08/2018 Lochore Welfare 3-3 Harthill Royal   East Junior Premier South
25/08/2018 Newburgh 3-0 Rosyth   East Junior Premier South
25/08/2018 Stoneyburn 2-6 Pumpherston Juniors   East Junior Premier South
25/08/2018 West Calder United 0-0 Livingston United   East Junior Premier South
25/08/2018 Buckie Rovers 1-0 Banchory Saint Ternan   North Junior 1st Div.
25/08/2018 Deveronside 1-1 Fraserburgh United   North Junior 1st Div.
25/08/2018 Sunnybank 4-2 Longside   North Junior 1st Div.
25/08/2018 Benburb 7-1 Kello Rovers   West Junior Champ.
25/08/2018 Craigmark Burntonians 0-3 Neilston   West Junior Champ.
25/08/2018 Cumbernauld United 1-0 Darvel   West Junior Champ.
25/08/2018 Girvan 0-4 Kilsyth Rangers   West Junior Champ.
25/08/2018 Rutherglen Glencairn 2-0 Arthurlie   West Junior Champ.
25/08/2018 Saint Roch's 1-1 Dalry Thistle   West Junior Champ.
25/08/2018 Whitletts Victoria 9-0 Larkhall Thistle   West Junior Champ.
25/08/2018 Aberdeen University 1-2 New Elgin   North Junior 2nd Div.
25/08/2018 Glentanar 3-1 Whitehills   North Junior 2nd Div.
25/08/2018 Islavale 3-0 Buchanhaven Hearts   North Junior 2nd Div.
25/08/2018 Newmachar United 2-0 Cruden Bay   North Junior 2nd Div.
25/08/2018 Ardrossan Winton Rovers 4-3 East Kilbride Thistle   West Junior Lg. 1
25/08/2018 Bellshill Athletic 3-0 Lugar Boswell Thistle   West Junior Lg. 1
25/08/2018 Blantyre Victoria 5-0 Wishaw   West Junior Lg. 1
25/08/2018 Gartcairn Juniors 14-0 Maybole Juniors   West Junior Lg. 1
25/08/2018 Shettleston 2-2 Glasgow Perthshire   West Junior Lg. 1
25/08/2018 Maryhill 0-5 Port Glasgow   West Junior Lg. 1
25/08/2018 Royal Albert 1-3 Shotts Bon Accord   West Junior Lg. 1
25/08/2018 Yoker Athletic 0-1 Greenock Juniors   West Junior Lg. 1
25/08/2018 Annbank United 0-5 Lanark United   West Junior Lg. 2
25/08/2018 Ashfield 3-1 Forth Wanderers   West Junior Lg. 2
25/08/2018 Carluke Rovers 1-2 Saint Anthony's   West Junior Lg. 2
25/08/2018 Lesmahagow 2-2 Johnstone Burgh   West Junior Lg. 2
25/08/2018 Muirkirk Juniors 2-1 Ardeer Thistle   West Junior Lg. 2
25/08/2018 Saltcoats Victoria 1-1 Vale of Clyde   West Junior Lg. 2
25/08/2018 Vale of Leven 2-0 Thorniewood United   West Junior Lg. 2
24/08/2018 Cumbernauld Colts 0-2 Spartans   Lowland Lg.
24/08/2018 Bridge of Don Thistle 1-4 Montrose Roselea Grill Lg. Cup
24/08/2018 Camelon Juniors U20 1-4 Dalkeith Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
24/08/2018 Edinburgh City U20 1-2 Bonnyton Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
24/08/2018 Haddington Athletic U20 3-4 Cumbernauld Colts U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
24/08/2018 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 2-3 Dunipace U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
24/08/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 1-4 Spartans U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
24/08/2018 Mid Annandale U20 3-8 Hill of Beath Hawthorn U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
24/08/2018 Musselburgh Athletic U20 12-0 Newtongrange Star U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
24/08/2018 Tynecastle U20 4-3 Edinburgh United U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
24/08/2018 Whitehill Welfare U20 0-3 BSC Glasgow U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
23/08/2018 Rangers 1-0 Ufa {RUS}   UEFA Europa Lg.
22/08/2018 Cove Rangers 1-0 Formartine United Aberdeenshire Cup
22/08/2018 Deveronvale 1-0 Huntly Aberdeenshire Cup
22/08/2018 Keith 1-2 Turriff United Aberdeenshire Cup
22/08/2018 Brora Rangers 4-0 Wick Academy North of Scotland Cup
22/08/2018 Lossiemouth 0-6 Inverness Caledonian Thistle Reserves North of Scotland Cup
22/08/2018 Nairn County 0-2 Forres Mechanics North of Scotland Cup
22/08/2018 Ross County Reserves 7-1 Invergordon North of Scotland Cup
22/08/2018 Easthouses Lily Miners Welfare 1-0 Hawick Royal Albert   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
21/08/2018 Livingston U20 0-0 Forfar Athletic   Scottish Ch'lge Cup
21/08/2018 Motherwell Reserves 2-0 Heart of Midlothian Reserves   SPFL Reserve Lg.
21/08/2018 Inverurie Loco Works 1-5 Banks o' Dee Aberdeenshire Cup
21/08/2018 Preston Athletic 4-3 Blackburn United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
20/08/2018 Celtic Reserves 3-0 Dunfermline Athletic Reserves   SPFL Reserve Lg.
20/08/2018 Dundee Reserves 3-2 Saint Johnstone Reserves   SPFL Reserve Lg.
20/08/2018 Falkirk Reserves 0-3 Greenock Morton Reserves   SPFL Reserve Lg.
20/08/2018 Hibernian Reserves 4-1 Partick Thistle Reserves   SPFL Reserve Lg.
20/08/2018 Kilmarnock Reserves 4-1 Hamilton Academical Reserves   SPFL Reserve Lg.
20/08/2018 Queen of the South Reserves 1-2 Rangers Reserves   SPFL Reserve Lg.
20/08/2018 Ross County Reserves 0-1 Aberdeen Reserves   SPFL Reserve Lg.
20/08/2018 Saint Mirren Reserves 5-0 Dundee United Reserves   SPFL Reserve Lg.
20/08/2018 Auchinleck Talbot 3-1 Whitletts Victoria WoS Sectional Lg. Cup
20/08/2018 East Kilbride Thistle 1-1 p Lesmahagow WoS Sectional Lg. Cup
20/08/2018 Kilwinning Rangers 7-0 Johnstone Burgh WoS Sectional Lg. Cup
20/08/2018 Petershill 3-1 Clydebank WoS Sectional Lg. Cup
19/08/2018 Hibernian 3-2 Ross County Scottish Lg. Cup
19/08/2018 Kilmarnock 1-3 Rangers Scottish Lg. Cup
18/08/2018 Aberdeen 4-0 Saint Mirren Scottish Lg. Cup
18/08/2018 Dundee 0-3 Ayr United Scottish Lg. Cup
18/08/2018 Dunfermline Athletic 0-1 Heart of Midlothian Scottish Lg. Cup
18/08/2018 Livingston 0-1 Motherwell Scottish Lg. Cup
18/08/2018 Partick Thistle 1-3 Celtic Scottish Lg. Cup
18/08/2018 Queen of the South 2-4 Saint Johnstone Scottish Lg. Cup
18/08/2018 Dumbarton 1-1 Arbroath   Scottish Lg. 1
18/08/2018 Forfar Athletic 0-0 Stranraer   Scottish Lg. 1
18/08/2018 Montrose 2-1 Brechin City   Scottish Lg. 1
18/08/2018 Raith Rovers 2-2 East Fife   Scottish Lg. 1
18/08/2018 Stenhousemuir 1-2 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
18/08/2018 Albion Rovers 0-1 Elgin City   Scottish Lg. 2
18/08/2018 Annan Athletic 3-1 Queen's Park   Scottish Lg. 2
18/08/2018 Cowdenbeath 4-0 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
18/08/2018 Edinburgh City 3-1 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
18/08/2018 Peterhead 1-0 Clyde   Scottish Lg. 2
18/08/2018 Brora Rangers 1-0 Rothes   Highland Lg.
18/08/2018 Buckie Thistle 1-2 Keith   Highland Lg.
18/08/2018 Deveronvale 0-5 Forres Mechanics   Highland Lg.
18/08/2018 Formartine United 1-2 Wick Academy   Highland Lg.
18/08/2018 Huntly 0-4 Cove Rangers   Highland Lg.
18/08/2018 Inverurie Loco Works 10-0 Fort William   Highland Lg.
18/08/2018 Lossiemouth 0-7 Fraserburgh   Highland Lg.
18/08/2018 Nairn County 3-1 Clachnacuddin   Highland Lg.
18/08/2018 Turriff United 4-0 Strathspey Thistle   Highland Lg.
18/08/2018 BSC Glasgow 2-2 Edusport Academy   Lowland Lg.
18/08/2018 Civil Service Strollers 1-0 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
18/08/2018 Cumbernauld Colts 3-2 East Stirlingshire   Lowland Lg.
18/08/2018 Bo'ness United 1-0 Crossgates Primrose   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Burntisland Shipyard 5-1 Ormiston   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Camelon Juniors 4-1 Heriot-Watt University   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Craigroyston 4-0 Coldstream   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 East Kilbride 1-4 Jeanfield Swifts   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Gala Fairydean Rovers 2-4 Tranent Juniors   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Gretna 3-4 Broxburn Athletic   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Hill of Beath Hawthorn 2-4 Spartans   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-0 Hawick Royal Albert   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Kelty Hearts 6-0 Dalkeith Thistle   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Linlithgow Rose 1-4 Dunbar United   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Newtongrange Star 9-1 Leith Athletic   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Oakley United 4-3 Vale of Leithen   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Penicuik Athletic 5-1 Haddington Athletic   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Tweedmouth Rangers 0-4 Blackburn United   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Tynecastle 3-2 Easthouses Lily Miners Welfare   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 University of Stirling 4-1 Edinburgh University   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Whitehill Welfare 2-1 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Qualifying Cup
18/08/2018 Carnoustie Panmure 2-2 Kirriemuir Thistle   East Junior Superlg.
18/08/2018 Forfar West End 1-2 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
18/08/2018 Glenrothes 3-1 Fauldhouse United   East Junior Superlg.
18/08/2018 Lochee United 2-1 Kennoway Star Hearts   East Junior Superlg.
18/08/2018 Tayport 3-1 Downfield   East Junior Superlg.
18/08/2018 Thornton Hibs 5-2 Whitburn   East Junior Superlg.
18/08/2018 Arniston Rangers 3-0 Peebles Rovers   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
18/08/2018 Bonnyrigg Rose Athletic 3-3 Dundonald Bluebell   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
18/08/2018 Eyemouth United 0-5 Dunipace   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
18/08/2018 Edinburgh United 2-5 University of Stirling Reserves   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
18/08/2018 Preston Athletic 2-2 Saint Andrews United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
18/08/2018 Banks o' Dee 8-1 Maud   North Junior Superlg.
18/08/2018 Colony Park Juniors 3-2 Dufftown   North Junior Superlg.
18/08/2018 Dyce Juniors 3-1 Bridge of Don Thistle   North Junior Superlg.
18/08/2018 East End 2-2 Hermes   North Junior Superlg.
18/08/2018 Stonehaven 1-3 Ellon United   North Junior Superlg.
18/08/2018 Abbey Vale 3-1 Lochmaben   SoS Lg.
18/08/2018 Dumfries YMCA 0-5 Bonnyton Thistle   SoS Lg.
18/08/2018 Lochar Thistle 2-1 Creetown   SoS Lg.
18/08/2018 Mid Annandale 0-1 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
18/08/2018 Newton Stewart 2-4 Wigtown & Bladnoch   SoS Lg.
18/08/2018 Stranraer Reserves 8-0 Annan Athletic U20   SoS Lg.
18/08/2018 Auchinleck Talbot 4-0 Clydebank   West Junior Premier
18/08/2018 Beith Juniors 7-2 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Premier
18/08/2018 Cumnock Juniors 4-0 Irvine Meadow   West Junior Premier
18/08/2018 Glenafton Athletic 6-2 Renfrew   West Junior Premier
18/08/2018 Hurlford United 5-1 Petershill   West Junior Premier
18/08/2018 Kilbirnie Ladeside 0-2 Largs Thistle   West Junior Premier
18/08/2018 Kilwinning Rangers 3-0 Troon   West Junior Premier
18/08/2018 Pollok 3-2 Cambuslang Rangers   West Junior Premier
18/08/2018 Culter 10-0 Islavale   North Junior Regional Cup
18/08/2018 Nairn Saint Ninian 2-1 Montrose Roselea   North Junior Regional Cup
18/08/2018 New Elgin 0-1 Buckie Rovers   North Junior Regional Cup
18/08/2018 Brechin Victoria 0-3 Kinnoull   East Junior Premier North
18/08/2018 Coupar Angus 0-7 Scone Thistle   East Junior Premier North
18/08/2018 Dundee North End 4-1 Blairgowrie   East Junior Premier North
18/08/2018 East Craigie 3-1 Forfar Albion   East Junior Premier North
18/08/2018 Lochee Harp 1-4 Dundee Violet   East Junior Premier North
18/08/2018 Luncarty 8-1 Arbroath Victoria   East Junior Premier North
18/08/2018 Armadale Thistle 1-2 Lochore Welfare   East Junior Premier South
18/08/2018 Harthill Royal 0-1 Kirkcaldy YMCA   East Junior Premier South
18/08/2018 Livingston United 1-0 Bathgate Thistle   East Junior Premier South
18/08/2018 Lochgelly Albert 5-3 Newburgh   East Junior Premier South
18/08/2018 Pumpherston Juniors 3-1 West Calder United   East Junior Premier South
18/08/2018 Rosyth 3-5 Stoneyburn   East Junior Premier South
18/08/2018 Burghead Thistle 0-0 Longside   North Junior 1st Div.
18/08/2018 Forres Thistle 2-6 Banchory Saint Ternan   North Junior 1st Div.
18/08/2018 Fraserburgh United 3-1 Sunnybank   North Junior 1st Div.
18/08/2018 Stoneywood Parkvale 2-3 Deveronside   North Junior 1st Div.
18/08/2018 Benburb 3-1 Kilsyth Rangers   West Junior Champ.
18/08/2018 Craigmark Burntonians 1-1 Dalry Thistle   West Junior Champ.
18/08/2018 Cumbernauld United 2-3 Rutherglen Glencairn   West Junior Champ.
18/08/2018 Girvan 1-5 Arthurlie   West Junior Champ.
18/08/2018 Neilston 5-3 Irvine Victoria   West Junior Champ.
18/08/2018 Rossvale 3-0 Kello Rovers   West Junior Champ.
18/08/2018 Saint Roch's 9-2 Larkhall Thistle   West Junior Champ.
18/08/2018 Whitletts Victoria 4-4 Darvel   West Junior Champ.
18/08/2018 Glentanar 4-2 Aberdeen University   North Junior 2nd Div.
18/08/2018 Spey Valley United 1-7 Buchanhaven Hearts   North Junior 2nd Div.
18/08/2018 Whitehills 3-2 Newmachar United   North Junior 2nd Div.
18/08/2018 Ardrossan Winton Rovers 1-2 Shotts Bon Accord   West Junior Lg. 1
18/08/2018 Bellshill Athletic 0-2 East Kilbride Thistle   West Junior Lg. 1
18/08/2018 Gartcairn Juniors 4-4 Glasgow Perthshire   West Junior Lg. 1
18/08/2018 Shettleston 1-2 Blantyre Victoria   West Junior Lg. 1
18/08/2018 Lugar Boswell Thistle 2-4 Greenock Juniors   West Junior Lg. 1
18/08/2018 Maryhill 0-1 Wishaw   West Junior Lg. 1
18/08/2018 Royal Albert 2-1 Port Glasgow   West Junior Lg. 1
18/08/2018 Yoker Athletic 1-2 Maybole Juniors   West Junior Lg. 1
18/08/2018 Annbank United 1-2 Carluke Rovers   West Junior Lg. 2
18/08/2018 Ashfield 4-2 Ardeer Thistle   West Junior Lg. 2
18/08/2018 Lesmahagow 3-4 Vale of Clyde   West Junior Lg. 2
18/08/2018 Muirkirk Juniors 2-1 Saint Anthony's   West Junior Lg. 2
18/08/2018 Newmains United 1-2 Johnstone Burgh   West Junior Lg. 2
18/08/2018 Saltcoats Victoria 3-6 Lanark United   West Junior Lg. 2
18/08/2018 Vale of Leven 3-1 Forth Wanderers   West Junior Lg. 2
17/08/2018 Nithsdale Wanderers 2-2 Heston Rovers   SoS Lg.
17/08/2018 Threave Rovers 1-2 Upper Annandale   SoS Lg.
17/08/2018 Dunipace U20 2-1 Cumbernauld Colts U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
17/08/2018 Edinburgh United U20 0-4 Kelty Hearts U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
17/08/2018 Haddington Athletic U20 0-4 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
17/08/2018 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 1-6 Bonnyton Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
17/08/2018 Musselburgh Athletic U20 5-1 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
17/08/2018 Newtongrange Star U20 0-9 BSC Glasgow U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
17/08/2018 Preston Athletic U20 0-3 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
17/08/2018 Spartans U20 7-1 Camelon Juniors U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
17/08/2018 Whitehill Welfare U20 1-1 Hill of Beath Hawthorn U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
16/08/2018 Maribor {SVN} 0-0 Rangers   UEFA Europa Lg.
16/08/2018 Molde {NOR} 3-0 Hibernian   UEFA Europa Lg.
15/08/2018 Cove Rangers 2-2 p Montrose   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2018 Dundee United 3-2 Saint Johnstone U20   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2018 East Kilbride p 1-1 Spartans   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2018 Elgin City 1-1 p Arbroath   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2018 Fraserburgh 1-2 Huntly Aberdeenshire Cup
15/08/2018 Coldstream 0-3 Arniston Rangers   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
15/08/2018 Tweedmouth Rangers 0-8 Dunbar United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
15/08/2018 Bo'ness United 5-0 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
15/08/2018 Burntisland Shipyard 0-4 Sauchie Juniors   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
15/08/2018 Haddington Athletic 4-2 Dalkeith Thistle   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
15/08/2018 Tranent Juniors 1-8 Bonnyrigg Rose Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
15/08/2018 Craigroyston 1-0 Heriot-Watt University   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
15/08/2018 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-10 Linlithgow Rose   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
15/08/2018 Banks o' Dee 2-1 East End   Grill Lg. Cup
15/08/2018 Wigtown & Bladnoch 0-5 Saint Cuthbert Wanderers   Haig Gordon Cup
15/08/2018 Clydebank 2-1 Rossvale WoS Sectional Lg. Cup
15/08/2018 Cumnock Juniors 0-2 Auchinleck Talbot WoS Sectional Lg. Cup
15/08/2018 East Kilbride Thistle 2-0 Cambuslang Rangers WoS Sectional Lg. Cup
15/08/2018 Irvine Meadow 1-4 Whitletts Victoria WoS Sectional Lg. Cup
15/08/2018 Kilwinning Rangers 4-2 Kilbirnie Ladeside WoS Sectional Lg. Cup
15/08/2018 Petershill 2-1 Cumbernauld United WoS Sectional Lg. Cup
15/08/2018 Renfrew 0-4 Johnstone Burgh WoS Sectional Lg. Cup
15/08/2018 Shotts Bon Accord 2-2 p Lesmahagow WoS Sectional Lg. Cup
15/08/2018 Alness United U20 0-6 Clachnacuddin U20   North of Scotland Dev. Lg.
15/08/2018 Whitehills 3-0 Islavale   North Junior 2nd Div.
15/08/2018 Shettleston 2-0 Maryhill   West Junior Lg. 1
14/08/2018 AEK Athens {GRE} 2-1 Celtic   UEFA Champions Lg.
14/08/2018 Alloa Athletic 3-1 Stirling Albion   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Annan Athletic 4-0 Celtic U20   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Berwick Rangers 0-3 Airdrieonians   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Cowdenbeath 1-3 East Fife   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Dumbarton 2-1 Greenock Morton   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Dundee U20 p 2-2 Hibernian U20   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 East Stirlingshire 0-3 Motherwell U20   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Edinburgh City 3-1 Albion Rovers   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Falkirk 2-1 Rangers U20   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Hamilton Academical U20 4-1 Clyde   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Heart of Midlothian U20 1-2 Ross County   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Inverness Caledonian Thistle 1-2 Dunfermline Athletic   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Inverurie Loco Works 0-1 Formartine United   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Kilmarnock U20 1-2 Saint Mirren U20   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Peterhead 2-1 Brechin City   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Queen's Park p 0-0 Ayr United   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Raith Rovers 3-1 Aberdeen U20   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Stenhousemuir 0-3 Queen of the South   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Stranraer 0-5 Partick Thistle   Scottish Ch'lge Cup
14/08/2018 Musselburgh Athletic 5-0 Leith Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
14/08/2018 Newtongrange Star 1-1 Oakley United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
14/08/2018 Peebles Rovers 2-6 Penicuik Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
14/08/2018 Dundonald Bluebell 7-3 Crossgates Primrose   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
14/08/2018 Camelon Juniors 1-2 Broxburn Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
14/08/2018 Saint Andrews United 0-3 Jeanfield Swifts   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
14/08/2018 Dyce Juniors 3-3 Colony Park Juniors   North Junior Superlg.
14/08/2018 Hermes 1-3 Bridge of Don Thistle   North Junior Superlg.
14/08/2018 Maud 7-0 Ellon United   North Junior Superlg.
14/08/2018 Montrose Roselea 3-1 Culter   North Junior Superlg.
14/08/2018 Nairn Saint Ninian 3-1 Dufftown   North Junior Superlg.
14/08/2018 Stonehaven 1-5 Hall Russell United   North Junior Superlg.
14/08/2018 Queen of the South Reserves 6-0 Dumfries YMCA   Haig Gordon Cup
14/08/2018 Burghead Thistle 1-2 Buckie Rovers   North Junior 1st Div.
14/08/2018 Deveronside 4-2 Forres Thistle   North Junior 1st Div.
14/08/2018 Longside 0-0 Fraserburgh United   North Junior 1st Div.
14/08/2018 Stoneywood Parkvale 1-0 Sunnybank   North Junior 1st Div.
14/08/2018 Buchanhaven Hearts 8-1 Cruden Bay   North Junior 2nd Div.
14/08/2018 Newmachar United 2-3 Glentanar   North Junior 2nd Div.
14/08/2018 Spey Valley United 3-1 New Elgin   North Junior 2nd Div.
13/08/2018 Elgin City U20 9-1 Forres Mechanics U20   North of Scotland Dev. Lg.
13/08/2018 Lossiemouth U20 1-2 Nairn County U20   North of Scotland Dev. Lg.
12/08/2018 Rangers 2-0 Saint Mirren   Scottish Premier
12/08/2018 Saint Johnstone 1-1 Hibernian   Scottish Premier
12/08/2018 Tynecastle 0-2 Shortlees   Scottish FA Cup
11/08/2018 Dundee 0-1 Aberdeen   Scottish Premier
11/08/2018 Heart of Midlothian 1-0 Celtic   Scottish Premier
11/08/2018 Livingston 0-0 Kilmarnock   Scottish Premier
11/08/2018 Motherwell 0-1 Hamilton Academical   Scottish Premier
11/08/2018 Auchinleck Talbot 3-1 Banks o' Dee   Scottish FA Cup
11/08/2018 Coldstream 4-2 Saint Cuthbert Wanderers   Scottish FA Cup
11/08/2018 Golspie Sutherland 1-4 Burntisland Shipyard   Scottish FA Cup
11/08/2018 Hawick Royal Albert 0-5 Bonnyrigg Rose Athletic   Scottish FA Cup
11/08/2018 Preston Athletic 3-1 Glasgow University   Scottish FA Cup
11/08/2018 Threave Rovers 0-3 Beith Juniors   Scottish FA Cup
11/08/2018 Alloa Athletic 0-2 Greenock Morton   Scottish Champ.
11/08/2018 Dunfermline Athletic 1-3 Ross County   Scottish Champ.
11/08/2018 Inverness Caledonian Thistle 0-0 Ayr United   Scottish Champ.
11/08/2018 Partick Thistle 2-1 Falkirk   Scottish Champ.
11/08/2018 Queen of the South 1-2 Dundee United   Scottish Champ.
11/08/2018 Airdrieonians 0-1 Montrose   Scottish Lg. 1
11/08/2018 Arbroath 3-1 Stranraer   Scottish Lg. 1
11/08/2018 Brechin City 1-0 East Fife   Scottish Lg. 1
11/08/2018 Dumbarton 0-2 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
11/08/2018 Raith Rovers 2-0 Stenhousemuir   Scottish Lg. 1
11/08/2018 Albion Rovers 0-4 Peterhead   Scottish Lg. 2
11/08/2018 Cowdenbeath 1-2 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
11/08/2018 Elgin City 1-0 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
11/08/2018 Queen's Park 1-0 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
11/08/2018 Stirling Albion 0-3 Clyde   Scottish Lg. 2
11/08/2018 Clachnacuddin 1-0 Lossiemouth   Highland Lg.
11/08/2018 Cove Rangers 2-0 Buckie Thistle   Highland Lg.
11/08/2018 Forres Mechanics 4-1 Nairn County   Highland Lg.
11/08/2018 Fort William 0-10 Turriff United   Highland Lg.
11/08/2018 Fraserburgh 2-1 Brora Rangers   Highland Lg.
11/08/2018 Inverurie Loco Works 2-4 Formartine United   Highland Lg.
11/08/2018 Keith 2-1 Rothes   Highland Lg.
11/08/2018 Strathspey Thistle 0-4 Huntly   Highland Lg.
11/08/2018 Wick Academy 0-2 Deveronvale   Highland Lg.
11/08/2018 Edusport Academy 2-2 Edinburgh University   Lowland Lg.
11/08/2018 Civil Service Strollers 1-0 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
11/08/2018 East Kilbride 5-1 Vale of Leithen   Lowland Lg.
11/08/2018 East Stirlingshire 4-0 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
11/08/2018 Gala Fairydean Rovers 1-3 BSC Glasgow   Lowland Lg.
11/08/2018 Gretna 1-1 University of Stirling   Lowland Lg.
11/08/2018 Spartans 4-0 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
11/08/2018 Broughty Athletic 5-1 Glenrothes   East Junior Superlg.
11/08/2018 Downfield 0-2 Forfar West End   East Junior Superlg.
11/08/2018 Kennoway Star Hearts 2-4 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg.
11/08/2018 Kirriemuir Thistle 2-1 Tayport   East Junior Superlg.
11/08/2018 Thornton Hibs 0-1 Lochee United   East Junior Superlg.
11/08/2018 Whitburn 3-3 Fauldhouse United   East Junior Superlg.
11/08/2018 University of Stirling Reserves 2-6 Camelon Juniors   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
11/08/2018 Colony Park Juniors 1-1 East End   North Junior Superlg.
11/08/2018 Creetown 0-1 Bonnyton Thistle   SoS Lg.
11/08/2018 Newton Stewart 2-4 Upper Annandale   SoS Lg.
11/08/2018 Clydebank 3-3 Cambuslang Rangers   West Junior Premier
11/08/2018 Cumnock Juniors 2-6 Hurlford United   West Junior Premier
11/08/2018 Irvine Meadow 2-2 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Premier
11/08/2018 Largs Thistle 1-1 Kilwinning Rangers   West Junior Premier
11/08/2018 Petershill 0-4 Glenafton Athletic   West Junior Premier
11/08/2018 Renfrew 0-4 Kilbirnie Ladeside   West Junior Premier
11/08/2018 Troon 1-1 Pollok   West Junior Premier
11/08/2018 Abbey Vale 2-0 Dumfries YMCA Alba Cup
11/08/2018 Heston Rovers 1-0 Lochar Thistle Alba Cup
11/08/2018 Bo'ness United 10-2 Tweedmouth Rangers   Alex Jack Cup
11/08/2018 Crossgates Primrose 9-2 Eyemouth United   Alex Jack Cup
11/08/2018 Dalkeith Thistle 1-0 Leith Athletic   Alex Jack Cup
11/08/2018 Dundonald Bluebell 2-5 Broxburn Athletic   Alex Jack Cup
11/08/2018 Dunipace 3-0 Newtongrange Star   Alex Jack Cup
11/08/2018 Easthouses Lily Miners Welfare 4-2 Blackburn United   Alex Jack Cup
11/08/2018 Heriot-Watt University 1-3 Jeanfield Swifts   Alex Jack Cup
11/08/2018 Hill of Beath Hawthorn 3-1 Dunbar United   Alex Jack Cup
11/08/2018 Ormiston 1-3 Haddington Athletic   Alex Jack Cup
11/08/2018 Penicuik Athletic 4-2 Oakley United   Alex Jack Cup
11/08/2018 Saint Andrews United 1-2 Musselburgh Athletic   Alex Jack Cup
11/08/2018 Sauchie Juniors 4-0 Arniston Rangers   Alex Jack Cup
11/08/2018 Tranent Juniors 3-1 Craigroyston   Alex Jack Cup
11/08/2018 Banchory Saint Ternan 2-2 Stoneywood Parkvale   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Buchanhaven Hearts 3-3 Deveronside   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Cruden Bay 0-8 Longside   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Dufftown 1-3 Burghead Thistle   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Dyce Juniors 4-2 Stonehaven   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Ellon United 1-1 Maud   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Fraserburgh United 0-1 Bridge of Don Thistle   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Hall Russell United 0-2 Culter   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Hermes 9-0 Aberdeen University   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Islavale 1-1 Forres Thistle   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Montrose Roselea 4-0 Glentanar   Grill Lg. Cup
11/08/2018 New Elgin 3-2 Spey Valley United   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Sunnybank 6-0 Newmachar United   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Whitehills 0-3 Nairn Saint Ninian   Grill Lg. Cup
11/08/2018 Arbroath Victoria 0-5 East Craigie   East Junior Premier North
11/08/2018 Brechin Victoria 1-1 Luncarty   East Junior Premier North
11/08/2018 Coupar Angus 1-13 Dundee North End   East Junior Premier North
11/08/2018 Dundee Violet 2-0 Scone Thistle   East Junior Premier North
11/08/2018 Forfar Albion 0-4 Lochee Harp   East Junior Premier North
11/08/2018 Kinnoull 1-3 Blairgowrie   East Junior Premier North
11/08/2018 Armadale Thistle 2-3 Harthill Royal   East Junior Premier South
11/08/2018 Bathgate Thistle 0-1 Pumpherston Juniors   East Junior Premier South
11/08/2018 Kirkcaldy YMCA 3-1 Newburgh   East Junior Premier South
11/08/2018 Lochore Welfare 2-2 Livingston United   East Junior Premier South
11/08/2018 Stoneyburn 4-2 Lochgelly Albert   East Junior Premier South
11/08/2018 West Calder United 3-3 Rosyth   East Junior Premier South
11/08/2018 Arthurlie 0-4 Whitletts Victoria   West Junior Champ.
11/08/2018 Cumbernauld United 1-1 Neilston   West Junior Champ.
11/08/2018 Dalry Thistle 2-0 Irvine Victoria   West Junior Champ.
11/08/2018 Darvel 2-3 Benburb   West Junior Champ.
11/08/2018 Kello Rovers 1-2 Craigmark Burntonians   West Junior Champ.
11/08/2018 Kilsyth Rangers 6-2 Saint Roch's   West Junior Champ.
11/08/2018 Larkhall Thistle 1-6 Rossvale   West Junior Champ.
11/08/2018 Rutherglen Glencairn 8-0 Girvan   West Junior Champ.
11/08/2018 Blantyre Victoria 0-3 Maryhill   West Junior Lg. 1
11/08/2018 Glasgow Perthshire 1-3 Royal Albert   West Junior Lg. 1
11/08/2018 Shettleston 4-1 Bellshill Athletic   West Junior Lg. 1
11/08/2018 Greenock Juniors 1-0 East Kilbride Thistle   West Junior Lg. 1
11/08/2018 Maybole Juniors 1-1 Ardrossan Winton Rovers   West Junior Lg. 1
11/08/2018 Port Glasgow 2-0 Yoker Athletic   West Junior Lg. 1
11/08/2018 Shotts Bon Accord 6-0 Lugar Boswell Thistle   West Junior Lg. 1
11/08/2018 Wishaw 1-2 Gartcairn Juniors   West Junior Lg. 1
11/08/2018 Ardeer Thistle 2-3 Lesmahagow   West Junior Lg. 2
11/08/2018 Carluke Rovers 3-1 Muirkirk Juniors   West Junior Lg. 2
11/08/2018 Forth Wanderers 2-5 Newmains United   West Junior Lg. 2
11/08/2018 Johnstone Burgh 2-2 Thorniewood United   West Junior Lg. 2
11/08/2018 Lanark United 1-2 Ashfield   West Junior Lg. 2
11/08/2018 Saint Anthony's 2-3 Saltcoats Victoria   West Junior Lg. 2
11/08/2018 Vale of Clyde 0-1 Vale of Leven   West Junior Lg. 2
09/08/2018 Hibernian 0-0 Molde {NOR}   UEFA Europa Lg.
09/08/2018 Rangers 3-1 Maribor {SVN}   UEFA Europa Lg.
08/08/2018 Celtic 1-1 AEK Athens {GRE}   UEFA Champions Lg.
08/08/2018 Brora Rangers 2-1 Clachnacuddin   Highland Lg.
08/08/2018 Buckie Thistle 5-0 Strathspey Thistle   Highland Lg.
08/08/2018 Deveronvale 1-4 Formartine United   Highland Lg.
08/08/2018 Huntly 6-0 Fort William   Highland Lg.
08/08/2018 Keith 0-3 Fraserburgh   Highland Lg.
08/08/2018 Lossiemouth 1-5 Forres Mechanics   Highland Lg.
08/08/2018 Nairn County 1-4 Wick Academy   Highland Lg.
08/08/2018 Rothes 0-4 Cove Rangers   Highland Lg.
08/08/2018 Turriff United 2-2 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
08/08/2018 Selkirk 0-4 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
08/08/2018 Nithsdale Wanderers 2-4 Bonnyton Thistle   SoS Lg.
08/08/2018 Arthurlie 0-2 Irvine Meadow   West Junior Premier
08/08/2018 Auchinleck Talbot 1-1 Troon   West Junior Premier
08/08/2018 Beith Juniors 2-1 Cambuslang Rangers   West Junior Premier
08/08/2018 Glenafton Athletic 4-2 Cumnock Juniors   West Junior Premier
08/08/2018 Hurlford United 4-3 Irvine Meadow   West Junior Premier
08/08/2018 Kilbirnie Ladeside 1-0 Petershill   West Junior Premier
08/08/2018 Kilwinning Rangers 2-1 Renfrew   West Junior Premier
08/08/2018 Kirkintilloch Rob Roy 1-2 Clydebank   West Junior Premier
08/08/2018 Pollok 2-2 Largs Thistle   West Junior Premier
08/08/2018 Banks o' Dee 6-1 Stoneywood Parkvale   Grill Lg. Cup
08/08/2018 Islavale 3-1 Whitehills   Grill Lg. Cup
08/08/2018 Benburb 2-0 Arthurlie   West Junior Champ.
08/08/2018 Craigmark Burntonians 1-1 Girvan   West Junior Champ.
08/08/2018 Irvine Victoria 7-2 Kello Rovers   West Junior Champ.
08/08/2018 Larkhall Thistle 0-8 Cumbernauld United   West Junior Champ.
08/08/2018 Neilston 1-2 Dalry Thistle   West Junior Champ.
08/08/2018 Rossvale 3-2 Kilsyth Rangers   West Junior Champ.
08/08/2018 Saint Roch's 1-0 Darvel   West Junior Champ.
08/08/2018 Whitletts Victoria 1-3 Rutherglen Glencairn   West Junior Champ.
08/08/2018 Ardrossan Winton Rovers 0-0 Port Glasgow   West Junior Lg. 1
08/08/2018 Bellshill Athletic 1-1 Greenock Juniors   West Junior Lg. 1
08/08/2018 Blantyre Victoria 0-2 Gartcairn Juniors   West Junior Lg. 1
08/08/2018 East Kilbride Thistle 1-1 Shotts Bon Accord   West Junior Lg. 1
08/08/2018 Lugar Boswell Thistle 2-1 Maybole Juniors   West Junior Lg. 1
08/08/2018 Wishaw 3-2 Royal Albert   West Junior Lg. 1
08/08/2018 Yoker Athletic 1-2 Glasgow Perthshire   West Junior Lg. 1
08/08/2018 Ashfield 2-1 Saint Anthony's   West Junior Lg. 2
08/08/2018 Lesmahagow 2-2 Lanark United   West Junior Lg. 2
08/08/2018 Muirkirk Juniors 2-2 Annbank United   West Junior Lg. 2
08/08/2018 Newmains United 2-3 Vale of Clyde   West Junior Lg. 2
08/08/2018 Saltcoats Victoria 1-3 Carluke Rovers   West Junior Lg. 2
08/08/2018 Thorniewood United 3-6 Forth Wanderers   West Junior Lg. 2
08/08/2018 Vale of Leven 2-1 Ardeer Thistle   West Junior Lg. 2
07/08/2018 Buchanhaven Hearts 0-3 Maud   Grill Lg. Cup
07/08/2018 Colony Park Juniors 2-0 Sunnybank   Grill Lg. Cup
07/08/2018 Cruden Bay 0-10 Bridge of Don Thistle   Grill Lg. Cup
07/08/2018 Culter 2-2 Hermes   Grill Lg. Cup
07/08/2018 Deveronside 2-5 Ellon United   Grill Lg. Cup
07/08/2018 East End 2-1 Banchory Saint Ternan   Grill Lg. Cup
07/08/2018 Forres Thistle 2-1 Nairn Saint Ninian   Grill Lg. Cup
07/08/2018 Glentanar 1-5 Dyce Juniors   Grill Lg. Cup
07/08/2018 Hall Russell United 2-0 Aberdeen University   Grill Lg. Cup
07/08/2018 Longside 3-3 Fraserburgh United   Grill Lg. Cup
07/08/2018 Montrose Roselea 3-1 Stonehaven   Grill Lg. Cup
07/08/2018 New Elgin 1-2 Burghead Thistle   Grill Lg. Cup
07/08/2018 Spey Valley United 0-3 Dufftown   Grill Lg. Cup
06/08/2018 Cumnock Juniors 4-3 Kello Rovers   WoS Sectional Lg. Cup
05/08/2018 Aberdeen 1-1 Rangers   Scottish Premier
05/08/2018 Hibernian 3-0 Motherwell   Scottish Premier
04/08/2018 Celtic 3-1 Livingston   Scottish Premier
04/08/2018 Hamilton Academical 1-4 Heart of Midlothian   Scottish Premier
04/08/2018 Kilmarnock 2-0 Saint Johnstone   Scottish Premier
04/08/2018 Saint Mirren 2-1 Dundee   Scottish Premier
04/08/2018 Ayr United 2-0 Partick Thistle   Scottish Champ.
04/08/2018 Dundee United 2-3 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
04/08/2018 Falkirk 0-1 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
04/08/2018 Greenock Morton 2-2 Queen of the South   Scottish Champ.
04/08/2018 Ross County 1-0 Alloa Athletic   Scottish Champ.
04/08/2018 East Fife 0-2 Dumbarton   Scottish Lg. 1
04/08/2018 Forfar Athletic 1-3 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
04/08/2018 Montrose 0-4 Arbroath   Scottish Lg. 1
04/08/2018 Stenhousemuir 1-0 Brechin City   Scottish Lg. 1
04/08/2018 Stranraer 1-1 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
04/08/2018 Annan Athletic 1-1 Elgin City   Scottish Lg. 2
04/08/2018 Berwick Rangers 1-0 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
04/08/2018 Clyde 2-0 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
04/08/2018 Edinburgh City 4-0 Albion Rovers   Scottish Lg. 2
04/08/2018 Peterhead 1-1 Queen's Park   Scottish Lg. 2
04/08/2018 East Kilbride Reserves 3-1 Berwick Rangers Reserves City Cup
04/08/2018 Clachnacuddin 2-5 Keith   Highland Lg.
04/08/2018 Cove Rangers 2-0 Fraserburgh   Highland Lg.
04/08/2018 Deveronvale 0-1 Nairn County   Highland Lg.
04/08/2018 Formartine United 4-1 Turriff United   Highland Lg.
04/08/2018 Forres Mechanics 0-2 Brora Rangers   Highland Lg.
04/08/2018 Fort William 1-11 Buckie Thistle   Highland Lg.
04/08/2018 Inverurie Loco Works 6-3 Huntly   Highland Lg.
04/08/2018 Strathspey Thistle 1-2 Rothes   Highland Lg.
04/08/2018 Wick Academy 8-0 Lossiemouth   Highland Lg.
04/08/2018 BSC Glasgow 0-3 East Kilbride   Lowland Lg.
04/08/2018 Dalbeattie Star 4-2 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
04/08/2018 Edinburgh University 1-3 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
04/08/2018 University of Stirling 0-6 East Stirlingshire   Lowland Lg.
04/08/2018 Vale of Leithen 1-4 Spartans   Lowland Lg.
04/08/2018 Whitehill Welfare 2-4 Gretna   Lowland Lg.
04/08/2018 Broughty Athletic 2-0 Fauldhouse United   East Junior Superlg.
04/08/2018 Carnoustie Panmure 3-0 Thornton Hibs   East Junior Superlg.
04/08/2018 Forfar West End 2-1 Kirriemuir Thistle   East Junior Superlg.
04/08/2018 Glenrothes 0-1 Downfield   East Junior Superlg.
04/08/2018 Lochee United 6-1 Whitburn   East Junior Superlg.
04/08/2018 Tayport 3-1 Kennoway Star Hearts   East Junior Superlg.
04/08/2018 Creetown 1-0 Dumfries YMCA   SoS Lg.
04/08/2018 Heston Rovers 2-3 Abbey Vale   SoS Lg.
04/08/2018 Lochmaben 7-2 Annan Athletic U20   SoS Lg.
04/08/2018 Newton Stewart 0-6 Lochar Thistle   SoS Lg.
04/08/2018 Nithsdale Wanderers 1-5 Stranraer Reserves   SoS Lg.
04/08/2018 Saint Cuthbert Wanderers 1-0 Threave Rovers   SoS Lg.
04/08/2018 Wigtown & Bladnoch 1-5 Bonnyton Thistle   SoS Lg.
04/08/2018 Cambuslang Rangers 4-0 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Premier
04/08/2018 Cumnock Juniors 2-1 Kilbirnie Ladeside   West Junior Premier
04/08/2018 Hurlford United 3-2 Glenafton Athletic   West Junior Premier
04/08/2018 Irvine Meadow 0-3 Clydebank   West Junior Premier
04/08/2018 Largs Thistle 0-1 Auchinleck Talbot   West Junior Premier
04/08/2018 Petershill 0-1 Kilwinning Rangers   West Junior Premier
04/08/2018 Renfrew 1-1 Pollok   West Junior Premier
04/08/2018 Troon 0-2 Beith Juniors   West Junior Premier
04/08/2018 Blackburn United 1-5 Tranent Juniors   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Bonnyrigg Rose Athletic 10-0 Inverkeithing Hillfield Swifts   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Burntisland Shipyard 1-2 Preston Athletic   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Dunbar United 2-1 Edinburgh United   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Dundonald Bluebell 5-0 Craigroyston   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Easthouses Lily Miners Welfare 11-2 Tweedmouth Rangers   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Eyemouth United 0-8 Camelon Juniors   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Haddington Athletic 1-3 Dalkeith Thistle   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Hawick Royal Albert 2-2 Arniston Rangers   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Heriot-Watt University 2-2 Coldstream   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Hill of Beath Hawthorn 9-1 University of Stirling Reserves   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Jeanfield Swifts 3-0 Leith Athletic   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Linlithgow Rose 1-1 Penicuik Athletic   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-0 Ormiston   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Musselburgh Athletic 5-0 Dunipace   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Newtongrange Star 2-2 Broxburn Athletic   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Oakley United 0-3 Bo'ness United   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Saint Andrews United 6-1 Peebles Rovers   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Sauchie Juniors 1-2 Crossgates Primrose   EoS Lg. Cup
04/08/2018 Aberdeen University 2-3 Culter   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Banchory Saint Ternan 0-6 Banks o' Dee   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Bridge of Don Thistle 7-0 Longside   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Dufftown 2-0 New Elgin   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Dyce Juniors 0-3 Montrose Roselea   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Ellon United 1-1 Buchanhaven Hearts   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Fraserburgh United 8-1 Cruden Bay   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Hermes 1-0 Hall Russell United   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Maud 3-1 Deveronside   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Nairn Saint Ninian 2-1 Islavale   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Newmachar United 2-2 Colony Park Juniors   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Stonehaven 2-2 Glentanar   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Stoneywood Parkvale 2-2 East End   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Whitehills 2-3 Forres Thistle   Grill Lg. Cup
04/08/2018 Blairgowrie 8-0 Coupar Angus   East Junior Premier North
04/08/2018 Dundee North End 3-2 Dundee Violet   East Junior Premier North
04/08/2018 East Craigie 2-0 Brechin Victoria   East Junior Premier North
04/08/2018 Forfar Albion 0-5 Scone Thistle   East Junior Premier North
04/08/2018 Lochee Harp 6-2 Arbroath Victoria   East Junior Premier North
04/08/2018 Luncarty 2-1 Kinnoull   East Junior Premier North
04/08/2018 Armadale Thistle 5-0 Kirkcaldy YMCA   East Junior Premier South
04/08/2018 Livingston United 1-1 Harthill Royal   East Junior Premier South
04/08/2018 Lochgelly Albert 1-1 West Calder United   East Junior Premier South
04/08/2018 Newburgh 3-2 Stoneyburn   East Junior Premier South
04/08/2018 Pumpherston Juniors 3-0 Lochore Welfare   East Junior Premier South
04/08/2018 Rosyth 2-2 Bathgate Thistle   East Junior Premier South
04/08/2018 Sunnybank 8-0 Buckie Rovers   North Junior 1st Div.
04/08/2018 Arthurlie 6-1 Saint Roch's   West Junior Champ.
04/08/2018 Darvel 1-1 Rossvale   West Junior Champ.
04/08/2018 Girvan 1-3 Neilston   West Junior Champ.
04/08/2018 Kello Rovers 0-3 Dalry Thistle   West Junior Champ.
04/08/2018 Kilsyth Rangers 5-0 Craigmark Burntonians   West Junior Champ.
04/08/2018 Larkhall Thistle 1-6 Irvine Victoria   West Junior Champ.
04/08/2018 Rutherglen Glencairn 3-1 Benburb   West Junior Champ.
04/08/2018 Whitletts Victoria 0-3 Cumbernauld United   West Junior Champ.
04/08/2018 Blantyre Victoria 2-1 Royal Albert   West Junior Lg. 1
04/08/2018 Glasgow Perthshire 2-7 Ardrossan Winton Rovers   West Junior Lg. 1
04/08/2018 Shettleston 3-4 Gartcairn Juniors   West Junior Lg. 1
04/08/2018 Maryhill 2-4 Bellshill Athletic   West Junior Lg. 1
04/08/2018 Maybole Juniors 4-3 East Kilbride Thistle   West Junior Lg. 1
04/08/2018 Port Glasgow 1-2 Lugar Boswell Thistle   West Junior Lg. 1
04/08/2018 Shotts Bon Accord 1-2 Greenock Juniors   West Junior Lg. 1
04/08/2018 Wishaw 3-4 Yoker Athletic   West Junior Lg. 1
04/08/2018 Annbank United 7-2 Saltcoats Victoria   West Junior Lg. 2
04/08/2018 Ardeer Thistle 3-2 Newmains United   West Junior Lg. 2
04/08/2018 Carluke Rovers 0-4 Ashfield   West Junior Lg. 2
04/08/2018 Forth Wanderers 3-5 Johnstone Burgh   West Junior Lg. 2
04/08/2018 Lanark United 4-0 Vale of Leven   West Junior Lg. 2
04/08/2018 Saint Anthony's 0-1 Lesmahagow   West Junior Lg. 2
04/08/2018 Vale of Clyde 1-1 Thorniewood United   West Junior Lg. 2
03/08/2018 Cumbernauld Colts 3-2 Kelty Hearts   Lowland Lg.
03/08/2018 Mid Annandale 2-4 Upper Annandale   SoS Lg.
02/08/2018 Asteras Tripolis {GRE} 1-1 Hibernian   UEFA Europa Lg.
02/08/2018 Burnley {ENG} 3-1 Aberdeen   UEFA Europa Lg.
02/08/2018 Rangers 1-1 Osijek {CRO}   UEFA Europa Lg.
01/08/2018 Rosenborg {NOR} 0-0 Celtic   UEFA Champions Lg.
01/08/2018 Inverurie Loco Works p 2-2 Fraserburgh   Scottish Ch'lge Cup
01/08/2018 Dalbeattie Star 1-3 East Kilbride   Lowland Lg.
01/08/2018 East Stirlingshire 1-1 BSC Glasgow   Lowland Lg.
01/08/2018 Edinburgh University 1-1 Spartans   Lowland Lg.
01/08/2018 Selkirk 0-8 Gretna   Lowland Lg.
01/08/2018 University of Stirling 2-0 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
01/08/2018 Clachnacuddin 1-4 Brora Rangers North of Scotland Cup
01/08/2018 Forres Mechanics 3-2 Rothes North of Scotland Cup
01/08/2018 Invergordon 1-0 Golspie Sutherland North of Scotland Cup
01/08/2018 Nairn County 8-0 Elgin City U20 North of Scotland Cup
01/08/2018 Strathspey Thistle 1-5 Wick Academy North of Scotland Cup
01/08/2018 Abbey Vale 3-1 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
01/08/2018 Annan Athletic U20 0-2 Upper Annandale   SoS Lg.
01/08/2018 Dumfries YMCA 1-4 Lochmaben   SoS Lg.
01/08/2018 Heston Rovers 1-2 Lochar Thistle   SoS Lg.
01/08/2018 Mid Annandale 12-0 Newton Stewart   SoS Lg.
01/08/2018 Saint Cuthbert Wanderers 1-2 Bonnyton Thistle   SoS Lg.
01/08/2018 Stranraer Reserves 2-0 Wigtown & Bladnoch   SoS Lg.
01/08/2018 Threave Rovers 4-0 Creetown   SoS Lg.
01/08/2018 Arniston Rangers 1-14 Tranent Juniors   EoS Lg. Cup
01/08/2018 Bo'ness United 2-1 Leith Athletic   EoS Lg. Cup
01/08/2018 Burntisland Shipyard 0-1 Musselburgh Athletic   EoS Lg. Cup
01/08/2018 Dunipace 3-1 Preston Athletic   EoS Lg. Cup
01/08/2018 Hawick Royal Albert 2-7 Blackburn United   EoS Lg. Cup
01/08/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 5-0 Easthouses Lily Miners Welfare   EoS Lg. Cup
01/08/2018 Oakley United 1-3 Jeanfield Swifts   EoS Lg. Cup
01/08/2018 Sauchie Juniors 2-0 Linlithgow Rose   EoS Lg. Cup
01/08/2018 Tweedmouth Rangers 1-2 Ormiston   EoS Lg. Cup
01/08/2018 Tynecastle 3-3 Peebles Rovers   EoS Lg. Cup
01/08/2018 University of Stirling Reserves 3-5 Inverkeithing Hillfield Swifts   EoS Lg. Cup
01/08/2018 Arthurlie p 4-4 Neilston   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Auchinleck Talbot 2-1 Hurlford United   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Beith Juniors 0-1 Kilbirnie Ladeside   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Bellshill Athletic 1-3 Cambuslang Rangers   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Benburb 2-0 Johnstone Burgh   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Blantyre Victoria 6-1 Larkhall Thistle   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Cumbernauld United 4-1 Glasgow Perthshire   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Dalry Thistle 1-0 Ardrossan Winton Rovers   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Darvel 1-6 Glenafton Athletic   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 East Kilbride Thistle 3-1 Rutherglen Glencairn   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Irvine Meadow 5-2 Troon   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Irvine Victoria 0-2 Craigmark Burntonians   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Kello Rovers 3-1 Lugar Boswell Thistle   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Kilsyth Rangers 2-3 Gartcairn Juniors   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Kilwinning Rangers 3-2 Largs Thistle   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Lanark United 5-0 Newmains United   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Lesmahagow 5-1 Carluke Rovers   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Maryhill 1-3 Shettleston   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Maybole Juniors 2-6 Annbank United   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Muirkirk Juniors p 1-1 Cumnock Juniors   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Petershill 3-0 Ashfield   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Pollok 2-2 p Rossvale   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Port Glasgow 1-0 Saint Anthony's   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Renfrew 3-3 p Greenock Juniors   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Saint Roch's 1-3 Kirkintilloch Rob Roy   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Saltcoats Victoria p 2-2 Ardeer Thistle   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Thorniewood United 2-1 Royal Albert   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Vale of Leven 2-1 Vale of Clyde   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Whitletts Victoria 2-1 Girvan   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Wishaw p 3-3 Forth Wanderers   WoS Sectional Lg. Cup
01/08/2018 Yoker Athletic 0-6 Clydebank   WoS Sectional Lg. Cup