SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
SEPTEMBER 2017 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
30/09/2017 Aberdeen 3-0 Saint Johnstone   Scottish Premier
30/09/2017 Celtic 2-2 Hibernian   Scottish Premier
30/09/2017 Dundee 2-1 Heart of Midlothian   Scottish Premier
30/09/2017 Kilmarnock 0-2 Ross County   Scottish Premier
30/09/2017 Motherwell 3-0 Partick Thistle   Scottish Premier
30/09/2017 Rothes 1-3 Edusport Academy   Scottish FA Cup
30/09/2017 University of Stirling 1-0 Wick Academy   Scottish FA Cup
30/09/2017 Dunfermline Athletic 1-3 Dundee United   Scottish Champ.
30/09/2017 Greenock Morton 0-1 Falkirk   Scottish Champ.
30/09/2017 Inverness Caledonian Thistle 0-0 Queen of the South   Scottish Champ.
30/09/2017 Livingston 2-1 Dumbarton   Scottish Champ.
30/09/2017 Saint Mirren 2-1 Brechin City   Scottish Champ.
30/09/2017 Airdrieonians 4-2 Queen's Park   Scottish Lg. 1
30/09/2017 Albion Rovers 2-1 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
30/09/2017 Arbroath 1-1 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
30/09/2017 Ayr United 3-0 East Fife   Scottish Lg. 1
30/09/2017 Forfar Athletic 1-1 Stranraer   Scottish Lg. 1
30/09/2017 Annan Athletic 1-0 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
30/09/2017 Montrose 3-2 Clyde   Scottish Lg. 2
30/09/2017 Peterhead 0-2 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
30/09/2017 Stenhousemuir 3-0 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
30/09/2017 Stirling Albion 2-2 Elgin City   Scottish Lg. 2
30/09/2017 Brora Rangers 3-0 Nairn County   Highland Lg.
30/09/2017 Buckie Thistle 5-0 Fort William   Highland Lg.
30/09/2017 Clachnacuddin 6-0 Strathspey Thistle   Highland Lg.
30/09/2017 Deveronvale 0-2 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
30/09/2017 Formartine United 0-4 Cove Rangers   Highland Lg.
30/09/2017 Forres Mechanics 2-3 Fraserburgh   Highland Lg.
30/09/2017 Huntly 5-2 Turriff United   Highland Lg.
30/09/2017 Keith 3-3 Lossiemouth   Highland Lg.
30/09/2017 Dalbeattie Star 1-1 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
30/09/2017 Edinburgh University 1-1 East Kilbride   Lowland Lg.
30/09/2017 Gala Fairydean Rovers 0-0 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
30/09/2017 Gretna 2-2 BSC Glasgow   Lowland Lg.
30/09/2017 Selkirk 0-2 Spartans   Lowland Lg.
30/09/2017 Whitehill Welfare 2-1 Vale of Leithen   Lowland Lg.
30/09/2017 Bo'ness United 0-1 Dundonald Bluebell   East Junior Superlg.
30/09/2017 Bonnyrigg Rose Athletic 4-0 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg.
30/09/2017 Broughty Athletic 2-2 Broxburn Athletic   East Junior Superlg.
30/09/2017 Camelon Juniors 2-1 Jeanfield Swifts   East Junior Superlg.
30/09/2017 Kennoway Star Hearts 1-2 Linlithgow Rose   East Junior Superlg.
30/09/2017 Newtongrange Star 1-0 Lochee United   East Junior Superlg.
30/09/2017 Penicuik Athletic 1-0 Forfar West End   East Junior Superlg.
30/09/2017 Sauchie Juniors 2-0 Hill of Beath Hawthorn   East Junior Superlg.
30/09/2017 Heriot-Watt University 3-2 Burntisland Shipyard   EoS Lg.
30/09/2017 Leith Athletic 4-0 Ormiston   EoS Lg.
30/09/2017 Preston Athletic 8-1 Eyemouth United   EoS Lg.
30/09/2017 Tweedmouth Rangers 1-11 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg.
30/09/2017 University of Stirling Reserves 1-7 Kelty Hearts   EoS Lg.
30/09/2017 Banchory Saint Ternan 2-5 Culter   North Junior Superlg.
30/09/2017 Newburgh Thistle 2-2 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
30/09/2017 Dufftown 1-6 Banks o' Dee   North Junior Superlg.
30/09/2017 Hall Russell United 3-4 Hermes   North Junior Superlg.
30/09/2017 Montrose Roselea 0-4 Inverness City   North Junior Superlg.
30/09/2017 Newton Stewart 1-0 Creetown   SoS Lg.
30/09/2017 Arthurlie 0-5 Auchinleck Talbot   West Junior Superlg. Premier
30/09/2017 Beith Juniors 2-3 Kilbirnie Ladeside   West Junior Superlg. Premier
30/09/2017 Clydebank 2-0 Cumnock Juniors   West Junior Superlg. Premier
30/09/2017 Girvan 1-0 Hurlford United   West Junior Superlg. Premier
30/09/2017 Glenafton Athletic 1-1 Pollok   West Junior Superlg. Premier
30/09/2017 Kilwinning Rangers 1-0 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Superlg. Premier
30/09/2017 Tynecastle 4-2 Peebles Rovers Alex Jack Cup
30/09/2017 Alness United 1-1 p Saint Duthus Football Times Cup
30/09/2017 Golspie Sutherland 2-3 Lewis & Harris Football Times Cup
30/09/2017 Invergordon 3-1 Thurso Football Times Cup
30/09/2017 Inverness Athletic 1-8 Orkney Football Times Cup
30/09/2017 Buchanhaven Hearts 0-2 Colony Park Juniors   Inter-Regional Trophy
30/09/2017 Newmachar United 1-2 Maud   Inter-Regional Trophy
30/09/2017 Ellon United 0-0 p Stonehaven   North Junior Regional Cup
30/09/2017 Glentanar 0-4 Buckie Rovers   North Junior Regional Cup
30/09/2017 Heston Rovers 3-1 Dumfries YMCA Potts Cup
30/09/2017 Mid Annandale 1-4 Queen of the South U20 Potts Cup
30/09/2017 Nithsdale Wanderers 4-3 Lochmaben Potts Cup
30/09/2017 Saint Cuthbert Wanderers 4-3 Upper Annandale Potts Cup
30/09/2017 Stranraer Reserves 0-3 Threave Rovers Potts Cup
30/09/2017 Dundee North End 0-1 Glasgow Perthshire   Scottish Junior Cup
30/09/2017 East Craigie 4-3 Rosyth   Scottish Junior Cup
30/09/2017 Irvine Meadow p 0-0 Maryhill   Scottish Junior Cup
30/09/2017 Maybole Juniors 0-3 Irvine Victoria   Scottish Junior Cup
30/09/2017 Renfrew 2-2 p Troon   Scottish Junior Cup
30/09/2017 Arniston Rangers 1-2 Tayport   East Junior Premier
30/09/2017 Bathgate Thistle 1-1 Saint Andrews United   East Junior Premier
30/09/2017 Blackburn United 1-1 Haddington Athletic   East Junior Premier
30/09/2017 Dalkeith Thistle 3-0 Thornton Hibs   East Junior Premier
30/09/2017 Dunbar United 0-1 Kirriemuir Thistle   East Junior Premier
30/09/2017 Musselburgh Athletic 3-2 Glenrothes   East Junior Premier
30/09/2017 Tranent Juniors 2-3 Fauldhouse United   East Junior Premier
30/09/2017 Whitburn 2-2 Downfield   East Junior Premier
30/09/2017 Cruden Bay 0-0 Lewis United   North Junior 1st Div. East
30/09/2017 Fraserburgh United 2-2 Aberdeen University   North Junior 1st Div. East
30/09/2017 Stoneywood Parkvale 1-3 East End   North Junior 1st Div. East
30/09/2017 Sunnybank 0-4 Longside   North Junior 1st Div. East
30/09/2017 Deveronside 2-3 New Elgin   North Junior 1st Div. West
30/09/2017 Forres Thistle 2-0 Burghead Thistle   North Junior 1st Div. West
30/09/2017 Islavale 2-0 Nairn Saint Ninian   North Junior 1st Div. West
30/09/2017 Whitehills 3-4 Spey Valley United   North Junior 1st Div. West
30/09/2017 Darvel 4-0 Cambuslang Rangers   West Junior Superlg. 1st
30/09/2017 Shettleston 3-5 Larkhall Thistle   West Junior Superlg. 1st
30/09/2017 Largs Thistle 3-1 Kello Rovers   West Junior Superlg. 1st
30/09/2017 Petershill 3-2 Kilsyth Rangers   West Junior Superlg. 1st
30/09/2017 Rutherglen Glencairn 2-3 Cumbernauld United   West Junior Superlg. 1st
30/09/2017 Dundee Violet 3-1 Blairgowrie   East Junior North Div.
30/09/2017 Forfar Albion 4-2 Coupar Angus   East Junior North Div.
30/09/2017 Kinnoull 8-1 Newburgh   East Junior North Div.
30/09/2017 Lochee Harp 0-3 Lochore Welfare   East Junior North Div.
30/09/2017 Luncarty 5-0 Brechin Victoria   East Junior North Div.
30/09/2017 Scone Thistle 4-0 Arbroath Victoria   East Junior North Div.
30/09/2017 Crossgates Primrose 10-0 Kirkcaldy YMCA   East Junior South Div.
30/09/2017 Easthouses Lily Miners Welfare 4-1 Harthill Royal   East Junior South Div.
30/09/2017 Edinburgh United 1-1 Craigroyston   East Junior South Div.
30/09/2017 Livingston United 1-2 Oakley United   East Junior South Div.
30/09/2017 Lochgelly Albert 4-1 Armadale Thistle   East Junior South Div.
30/09/2017 Pumpherston Juniors 6-0 Stoneyburn   East Junior South Div.
30/09/2017 Annbank United 0-2 Whitletts Victoria   West Junior Ayrshire Div.
30/09/2017 Ardrossan Winton Rovers 1-1 Dalry Thistle   West Junior Ayrshire Div.
30/09/2017 Lugar Boswell Thistle 2-5 Craigmark Burntonians   West Junior Ayrshire Div.
30/09/2017 Saltcoats Victoria 0-4 Muirkirk Juniors   West Junior Ayrshire Div.
30/09/2017 Benburb 1-0 Forth Wanderers   West Junior Central 1st Div.
30/09/2017 Blantyre Victoria 1-3 Wishaw   West Junior Central 1st Div.
30/09/2017 Greenock Juniors 3-4 East Kilbride Thistle   West Junior Central 1st Div.
30/09/2017 Lesmahagow 5-1 Yoker Athletic   West Junior Central 1st Div.
30/09/2017 Port Glasgow 0-3 Rossvale   West Junior Central 1st Div.
30/09/2017 Saint Roch's 2-1 Shotts Bon Accord   West Junior Central 1st Div.
30/09/2017 Thorniewood United 2-3 Neilston   West Junior Central 1st Div.
30/09/2017 Bellshill Athletic 1-4 Saint Anthony's   West Junior Central 2nd Div.
30/09/2017 Lanark United 3-3 Gartcairn Juniors   West Junior Central 2nd Div.
30/09/2017 Newmains United 3-4 Ashfield   West Junior Central 2nd Div.
30/09/2017 Royal Albert 3-1 Dunipace   West Junior Central 2nd Div.
30/09/2017 Vale of Clyde 4-2 Vale of Leven   West Junior Central 2nd Div.
29/09/2017 Hamilton Academical 1-4 Rangers   Scottish Premier
29/09/2017 Edusport Academy U20 1-0 BSC Glasgow U20   Scottish Youth Cup
29/09/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 0-4 Stirling Albion U20   Scottish Youth Cup
29/09/2017 Saint Mirren U20 4-0 Heriot-Watt University U20   Scottish Youth Cup
29/09/2017 Annan Athletic U20 1-5 Lochar Thistle Potts Cup
29/09/2017 Cumbernauld Colts U20 6-0 Tynecastle U20   Lowland/East Dev. Lg.
29/09/2017 Mid Annandale U20 4-4 Bonnyton Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
27/09/2017 Anderlecht {BEL} 0-3 Celtic   UEFA Champions Lg.
27/09/2017 Queen's Park U20 1-1 Queen of the South U20   SPFL Dev. Lg. West
27/09/2017 Annan Athletic U20 1-2 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
27/09/2017 Alness United U20 2-1 Brora Rangers U20   North of Scotland Dev. Lg.
26/09/2017 Aberdeen U20 1-0 Saint Johnstone U20   SPFL Dev. Lg.
26/09/2017 Falkirk U20 2-2 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
26/09/2017 Hamilton Academical U20 1-2 Partick Thistle U20   SPFL Dev. Lg.
26/09/2017 Kilmarnock U20 1-2 Dundee U20   SPFL Dev. Lg.
26/09/2017 Ross County U20 0-3 Hibernian U20   SPFL Dev. Lg.
26/09/2017 Livingston U20 3-4 Forfar Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
26/09/2017 Raith Rovers U20 2-0 Berwick Rangers U20   SPFL Dev. Lg. East
26/09/2017 Ayr United U20 5-3 Clyde U20   SPFL Dev. Lg. West
26/09/2017 East Kilbride U20 0-4 Airdrieonians U20   SPFL Dev. Lg. West
25/09/2017 Heart of Midlothian U20 4-2 Motherwell U20   SPFL Dev. Lg.
25/09/2017 Alloa Athletic U20 2-2 Cowdenbeath U20   SPFL Dev. Lg. East
25/09/2017 Albion Rovers U20 0-3 Stranraer U20   SPFL Dev. Lg. West
25/09/2017 Lossiemouth U20 1-1 Forres Mechanics U20   North of Scotland Dev. Lg.
25/09/2017 Nairn County U20 2-1 Clachnacuddin U20   North of Scotland Dev. Lg.
24/09/2017 Motherwell 0-1 Aberdeen   Scottish Premier
24/09/2017 BSC Glasgow 1-0 Dalbeattie Star   Scottish FA Cup
24/09/2017 Saint Mirren 3-1 Queen of the South   Scottish Champ.
24/09/2017 Tynecastle U20 1-4 Cumbernauld Colts U20   Scottish Youth Cup
23/09/2017 Kilmarnock 1-1 Dundee   Scottish Premier
23/09/2017 Partick Thistle 1-1 Heart of Midlothian   Scottish Premier
23/09/2017 Rangers 0-2 Celtic   Scottish Premier
23/09/2017 Ross County 0-1 Hibernian   Scottish Premier
23/09/2017 Saint Johnstone 2-1 Hamilton Academical   Scottish Premier
23/09/2017 Banks o' Dee 4-0 Huntly   Scottish FA Cup
23/09/2017 Brora Rangers 5-0 Girvan   Scottish FA Cup
23/09/2017 Edusport Academy 1-1 Rothes   Scottish FA Cup
23/09/2017 Civil Service Strollers 2-1 Strathspey Thistle   Scottish FA Cup
23/09/2017 Clachnacuddin 8-0 Fort William   Scottish FA Cup
23/09/2017 Colville Park 2-1 Cumbernauld Colts   Scottish FA Cup
23/09/2017 Deveronvale 3-1 Hawick Royal Albert   Scottish FA Cup
23/09/2017 Edinburgh University 2-1 Lossiemouth   Scottish FA Cup
23/09/2017 Formartine United 2-1 Turriff United   Scottish FA Cup
23/09/2017 Fraserburgh 2-1 Forres Mechanics   Scottish FA Cup
23/09/2017 Gala Fairydean Rovers 0-2 Keith   Scottish FA Cup
23/09/2017 Glenafton Athletic 4-0 Threave Rovers   Scottish FA Cup
23/09/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-2 Inverurie Loco Works   Scottish FA Cup
23/09/2017 Nairn County 1-0 Whitehill Welfare   Scottish FA Cup
23/09/2017 Selkirk 4-0 Gretna   Scottish FA Cup
23/09/2017 Wick Academy 2-2 University of Stirling   Scottish FA Cup
23/09/2017 Brechin City 0-3 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
23/09/2017 Dumbarton 2-1 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
23/09/2017 Dundee United 2-1 Greenock Morton   Scottish Champ.
23/09/2017 Falkirk 0-2 Livingston   Scottish Champ.
23/09/2017 Alloa Athletic 2-5 Albion Rovers   Scottish Lg. 1
23/09/2017 East Fife 3-0 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
23/09/2017 Queen's Park 0-2 Ayr United   Scottish Lg. 1
23/09/2017 Raith Rovers 2-0 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
23/09/2017 Stranraer 2-6 Arbroath   Scottish Lg. 1
23/09/2017 Clyde 1-1 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
23/09/2017 Edinburgh City 0-3 Peterhead   Scottish Lg. 2
23/09/2017 Elgin City 3-0 Montrose   Scottish Lg. 2
23/09/2017 Stenhousemuir 3-0 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
23/09/2017 Stirling Albion 3-2 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
23/09/2017 East Kilbride 0-5 East Stirlingshire   Lowland Lg.
23/09/2017 Broughty Athletic 1-0 Newtongrange Star   East Junior Superlg.
23/09/2017 Dundonald Bluebell 1-0 Sauchie Juniors   East Junior Superlg.
23/09/2017 Forfar West End 1-2 Camelon Juniors   East Junior Superlg.
23/09/2017 Lochee United 4-2 Kennoway Star Hearts   East Junior Superlg.
23/09/2017 Burntisland Shipyard 2-0 Ormiston   EoS Lg.
23/09/2017 Eyemouth United 1-7 University of Stirling Reserves   EoS Lg.
23/09/2017 Tweedmouth Rangers 2-3 Peebles Rovers   EoS Lg.
23/09/2017 Golspie Sutherland 3-0 Saint Duthus   North Caledonian Lg.
23/09/2017 Halkirk United 3-2 Bunillidh Thistle   North Caledonian Lg.
23/09/2017 Invergordon 5-2 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
23/09/2017 Orkney 2-3 Thurso   North Caledonian Lg.
23/09/2017 Hermes 2-2 Colony Park Juniors   North Junior Superlg.
23/09/2017 Inverness City 1-1 Stonehaven   North Junior Superlg.
23/09/2017 Abbey Vale 5-2 Dumfries YMCA   SoS Lg.
23/09/2017 Lochar Thistle 1-3 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
23/09/2017 Nithsdale Wanderers 6-1 Creetown   SoS Lg.
23/09/2017 Kilbirnie Ladeside 2-1 Clydebank   West Junior Superlg. Premier
23/09/2017 Bonnyton Thistle 6-2 Upper Annandale Alba Cup
23/09/2017 Heriot-Watt University 0-1 Leith Athletic Alex Jack Cup
23/09/2017 Coldstream 2-5 Tynecastle EoS Lg. Cup
23/09/2017 Kelty Hearts 4-0 Preston Athletic EoS Lg. Cup
23/09/2017 Blairgowrie 2-1 Downfield   Inter-Regional Trophy
23/09/2017 Carnoustie Panmure 3-1 Scone Thistle   Inter-Regional Trophy
23/09/2017 Coupar Angus 1-6 Luncarty   Inter-Regional Trophy
23/09/2017 Jeanfield Swifts 6-0 Arbroath Victoria   Inter-Regional Trophy
23/09/2017 Hall Russell United 3-1 Cruden Bay   North Junior Regional Cup
23/09/2017 Maud 0-2 Dyce Juniors   North Junior Regional Cup
23/09/2017 Aberdeen University 5-0 Kirkcaldy YMCA   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Ardeer Thistle 0-1 Yoker Athletic   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Ardrossan Winton Rovers 6-2 Banchory Saint Ternan   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Arniston Rangers 1-0 Saint Andrews United   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Bonnyrigg Rose Athletic 5-0 Shettleston   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Broxburn Athletic 6-0 Fraserburgh United   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Burghead Thistle 2-5 Shotts Bon Accord   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Culter 2-3 East Kilbride Thistle   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Dunipace 0-4 Dunbar United   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Glasgow Perthshire 2-2 Dundee North End   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Hill of Beath Hawthorn 5-0 New Elgin   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Irvine Victoria 0-0 Maybole Juniors   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Kello Rovers 3-4 Arthurlie   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Kirkintilloch Rob Roy 5-0 Glenrothes   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Lewis United 1-2 Bathgate Thistle   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Lochee Harp 2-4 Bo'ness United   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Longside 2-1 Deveronside   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Musselburgh Athletic 4-0 Newburgh Thistle   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Newmains United 2-4 Annbank United   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Penicuik Athletic 7-0 Livingston United   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Pumpherston Juniors 1-3 Cambuslang Rangers   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Rossvale 1-0 Greenock Juniors   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Rosyth 2-2 East Craigie   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Rutherglen Glencairn 4-0 Kirriemuir Thistle   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Tayport 1-2 Cumbernauld United   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Thornton Hibs 2-0 Ellon United   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Troon 1-1 Renfrew   Scottish Junior Cup
23/09/2017 Fauldhouse United 0-4 Blackburn United   East Junior Premier
23/09/2017 Haddington Athletic 3-2 Dalkeith Thistle   East Junior Premier
23/09/2017 Whitburn 1-2 Tranent Juniors   East Junior Premier
23/09/2017 Buchanhaven Hearts 1-3 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div. East
23/09/2017 East End 6-1 Newmachar United   North Junior 1st Div. East
23/09/2017 Glentanar 0-9 Sunnybank   North Junior 1st Div. East
23/09/2017 Nairn Saint Ninian 7-0 Whitehills   North Junior 1st Div. West
23/09/2017 Spey Valley United 1-3 Buckie Rovers   North Junior 1st Div. West
23/09/2017 Petershill 4-1 Largs Thistle   West Junior Superlg. 1st
23/09/2017 Brechin Victoria 6-0 Forfar Albion   East Junior North Div.
23/09/2017 Lochore Welfare 2-5 Kinnoull   East Junior North Div.
23/09/2017 Newburgh 0-4 Dundee Violet   East Junior North Div.
23/09/2017 Craigroyston 0-6 West Calder United   East Junior South Div.
23/09/2017 Harthill Royal 1-3 Armadale Thistle   East Junior South Div.
23/09/2017 Lochgelly Albert 1-2 Edinburgh United   East Junior South Div.
23/09/2017 Oakley United 3-2 Easthouses Lily Miners Welfare   East Junior South Div.
23/09/2017 Stoneyburn 1-5 Crossgates Primrose   East Junior South Div.
23/09/2017 Whitletts Victoria 4-3 Lugar Boswell Thistle   West Junior Ayrshire Div.
23/09/2017 Neilston 1-2 Benburb   West Junior Central 1st Div.
23/09/2017 Port Glasgow 2-1 Blantyre Victoria   West Junior Central 1st Div.
23/09/2017 Wishaw 5-1 Saint Roch's   West Junior Central 1st Div.
23/09/2017 Carluke Rovers 2-4 Bellshill Athletic   West Junior Central 2nd Div.
23/09/2017 Gartcairn Juniors 1-0 Vale of Clyde   West Junior Central 2nd Div.
23/09/2017 Royal Albert 1-0 Ashfield   West Junior Central 2nd Div.
23/09/2017 Saint Anthony's 2-2 Lanark United   West Junior Central 2nd Div.
23/09/2017 Vale of Leven 2-3 Johnstone Burgh   West Junior Central 2nd Div.
22/09/2017 Spartans 3-0 Vale of Leithen   Scottish FA Cup
22/09/2017 Annan Athletic U20 2-5 Stranraer Reserves   SoS Lg.
22/09/2017 Newton Stewart 0-1 Lochmaben   SoS Lg.
22/09/2017 Mid Annandale 4-1 Heston Rovers Alba Cup
22/09/2017 Maryhill 0-0 Irvine Meadow   Scottish Junior Cup
22/09/2017 BSC Glasgow U20 3-1 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg.
22/09/2017 Edusport Academy U20 6-4 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg.
22/09/2017 Edinburgh University U20 0-4 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/09/2017 Motherwell 3-0 Aberdeen Scottish Lg. Cup
20/09/2017 Dundee 0-4 Celtic Scottish Lg. Cup
19/09/2017 Hibernian 3-2 Livingston Scottish Lg. Cup
19/09/2017 Partick Thistle 1-3 Rangers Scottish Lg. Cup
19/09/2017 Ross County U20 4-2 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
19/09/2017 Forfar Athletic U20 0-2 Raith Rovers U20   SPFL Dev. Lg. East
19/09/2017 Clyde U20 2-4 Stranraer U20   SPFL Dev. Lg. West
19/09/2017 East Kilbride U20 0-2 Queen's Park U20   SPFL Dev. Lg. West
19/09/2017 Queen of the South U20 6-4 Greenock Morton U20   SPFL Dev. Lg. West
18/09/2017 Heart of Midlothian U20 0-2 Celtic U20   SPFL Dev. Lg.
18/09/2017 Stirling Albion U20 1-2 Alloa Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
18/09/2017 Albion Rovers U20 1-5 Airdrieonians U20   SPFL Dev. Lg. West
18/09/2017 Fraserburgh U20 3-0 Cove Rangers U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
18/09/2017 Huntly U20 1-6 Turriff United U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
18/09/2017 Inverurie Loco Works U20 2-1 Formartine United U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
16/09/2017 Aberdeen 1-1 Kilmarnock   Scottish Premier
16/09/2017 Celtic 4-0 Ross County   Scottish Premier
16/09/2017 Dundee 3-2 Saint Johnstone   Scottish Premier
16/09/2017 Hamilton Academical 1-2 Heart of Midlothian   Scottish Premier
16/09/2017 Hibernian 2-2 Motherwell   Scottish Premier
16/09/2017 Dumbarton 2-1 Brechin City   Scottish Champ.
16/09/2017 Dunfermline Athletic 3-0 Saint Mirren   Scottish Champ.
16/09/2017 Falkirk 0-0 Dundee United   Scottish Champ.
16/09/2017 Inverness Caledonian Thistle 1-3 Livingston   Scottish Champ.
16/09/2017 Queen of the South 1-2 Greenock Morton   Scottish Champ.
16/09/2017 Airdrieonians 0-1 East Fife   Scottish Lg. 1
16/09/2017 Albion Rovers 0-4 Stranraer   Scottish Lg. 1
16/09/2017 Ayr United 3-3 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
16/09/2017 Forfar Athletic 0-5 Arbroath   Scottish Lg. 1
16/09/2017 Queen's Park 0-5 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
16/09/2017 Annan Athletic 1-1 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
16/09/2017 Berwick Rangers 3-2 Elgin City   Scottish Lg. 2
16/09/2017 Clyde 2-3 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
16/09/2017 Cowdenbeath 0-4 Peterhead   Scottish Lg. 2
16/09/2017 Montrose 1-3 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
16/09/2017 Formartine United 2-0 Keith   Highland Lg.
16/09/2017 Fort William 1-5 Deveronvale   Highland Lg.
16/09/2017 Huntly 2-2 Clachnacuddin   Highland Lg.
16/09/2017 Inverurie Loco Works 0-0 Forres Mechanics   Highland Lg.
16/09/2017 Lossiemouth 1-5 Fraserburgh   Highland Lg.
16/09/2017 Nairn County 0-8 Cove Rangers   Highland Lg.
16/09/2017 Strathspey Thistle 0-6 Buckie Thistle   Highland Lg.
16/09/2017 Wick Academy 5-1 Rothes   Highland Lg.
16/09/2017 BSC Glasgow 4-0 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
16/09/2017 Civil Service Strollers 1-2 Edusport Academy   Lowland Lg.
16/09/2017 Hawick Royal Albert 0-1 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
16/09/2017 Spartans 1-0 Gretna   Lowland Lg.
16/09/2017 Coldstream 0-1 Dalbeattie Star   South Ch'lge Cup
16/09/2017 Dumfries YMCA 2-5 Lochar Thistle   South Ch'lge Cup
16/09/2017 East Stirlingshire 7-0 Nithsdale Wanderers   South Ch'lge Cup
16/09/2017 Leith Athletic 2-1 Heriot-Watt University   South Ch'lge Cup
16/09/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 5-0 Eyemouth United   South Ch'lge Cup
16/09/2017 Selkirk 0-4 Kelty Hearts   South Ch'lge Cup
16/09/2017 Threave Rovers 1-0 Abbey Vale   South Ch'lge Cup
16/09/2017 University of Stirling 1-2 Edinburgh University   South Ch'lge Cup
16/09/2017 Vale of Leithen 10-0 Tweedmouth Rangers   South Ch'lge Cup
16/09/2017 Broxburn Athletic 7-2 Newtongrange Star   East Junior Superlg.
16/09/2017 Camelon Juniors 1-3 Lochee United   East Junior Superlg.
16/09/2017 Carnoustie Panmure 0-3 Penicuik Athletic   East Junior Superlg.
16/09/2017 Dundonald Bluebell 3-2 Kennoway Star Hearts   East Junior Superlg.
16/09/2017 Hill of Beath Hawthorn 5-1 Bo'ness United   East Junior Superlg.
16/09/2017 Jeanfield Swifts 1-4 Bonnyrigg Rose Athletic   East Junior Superlg.
16/09/2017 Linlithgow Rose 4-1 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
16/09/2017 Sauchie Juniors 0-3 Forfar West End   East Junior Superlg.
16/09/2017 Ormiston 0-6 Tynecastle   EoS Lg.
16/09/2017 Peebles Rovers 3-2 University of Stirling Reserves   EoS Lg.
16/09/2017 Preston Athletic 6-1 Burntisland Shipyard   EoS Lg.
16/09/2017 Bunillidh Thistle 1-2 Alness United   North Caledonian Lg.
16/09/2017 Orkney 7-1 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg.
16/09/2017 Colony Park Juniors 1-1 Hall Russell United   North Junior Superlg.
16/09/2017 Mid Annandale 2-0 Bonnyton Thistle   SoS Lg.
16/09/2017 Newton Stewart 4-0 Annan Athletic U20   SoS Lg.
16/09/2017 Stranraer Reserves 6-2 Heston Rovers   SoS Lg.
16/09/2017 Beith Juniors 2-0 Auchinleck Talbot   West Junior Superlg. Premier
16/09/2017 Clydebank 0-0 Arthurlie   West Junior Superlg. Premier
16/09/2017 Glenafton Athletic 3-1 Kilbirnie Ladeside   West Junior Superlg. Premier
16/09/2017 Hurlford United 3-2 Cumnock Juniors   West Junior Superlg. Premier
16/09/2017 Kilwinning Rangers 5-3 Girvan   West Junior Superlg. Premier
16/09/2017 Kirkintilloch Rob Roy 1-1 Pollok   West Junior Superlg. Premier
16/09/2017 Inverness Athletic 4-2 Halkirk United Football Times Cup
16/09/2017 Lewis & Harris 4-0 Elgin City U20 Football Times Cup
16/09/2017 Saint Duthus 2-0 Nairn County U20 Football Times Cup
16/09/2017 Culter 6-1 Banchory Saint Ternan Grill Lg. Cup
16/09/2017 Dyce Juniors 3-2 Fraserburgh United Grill Lg. Cup
16/09/2017 Montrose Roselea 1-1 p Maud Grill Lg. Cup
16/09/2017 Stonehaven 3-0 Islavale Grill Lg. Cup
16/09/2017 Burghead Thistle 0-4 Deveronside   Inter-Regional Trophy
16/09/2017 Inverness City 2-1 Ellon United   Inter-Regional Trophy
16/09/2017 New Elgin 0-11 Banks o' Dee   Inter-Regional Trophy
16/09/2017 Stoneywood Parkvale 3-1 East End   Inter-Regional Trophy
16/09/2017 Lewis United 1-4 Dufftown   North Junior Regional Cup
16/09/2017 Sunnybank 2-6 Hermes   North Junior Regional Cup
16/09/2017 Arniston Rangers 1-3 Fauldhouse United   East Junior Premier
16/09/2017 Bathgate Thistle 1-1 Dunbar United   East Junior Premier
16/09/2017 Dalkeith Thistle 2-3 Glenrothes   East Junior Premier
16/09/2017 Downfield 1-3 Musselburgh Athletic   East Junior Premier
16/09/2017 Kirriemuir Thistle 0-2 Blackburn United   East Junior Premier
16/09/2017 Saint Andrews United 5-1 Whitburn   East Junior Premier
16/09/2017 Tayport 3-2 Haddington Athletic   East Junior Premier
16/09/2017 Thornton Hibs 3-2 Tranent Juniors   East Junior Premier
16/09/2017 Buckie Rovers 0-3 Nairn Saint Ninian   North Junior 1st Div. West
16/09/2017 Spey Valley United 1-5 Forres Thistle   North Junior 1st Div. West
16/09/2017 Cambuslang Rangers 3-3 Kello Rovers   West Junior Superlg. 1st
16/09/2017 Darvel 0-0 Irvine Meadow   West Junior Superlg. 1st
16/09/2017 Kilsyth Rangers 3-1 Cumbernauld United   West Junior Superlg. 1st
16/09/2017 Largs Thistle 1-0 Shettleston   West Junior Superlg. 1st
16/09/2017 Larkhall Thistle 4-5 Rutherglen Glencairn   West Junior Superlg. 1st
16/09/2017 Petershill 3-3 Troon   West Junior Superlg. 1st
16/09/2017 Renfrew 0-0 Maryhill   West Junior Superlg. 1st
16/09/2017 Arbroath Victoria 0-3 Dundee North End   East Junior North Div.
16/09/2017 Blairgowrie 1-2 Lochee Harp   East Junior North Div.
16/09/2017 Coupar Angus 2-2 Luncarty   East Junior North Div.
16/09/2017 Dundee Violet 2-0 Brechin Victoria   East Junior North Div.
16/09/2017 Forfar Albion 0-1 Newburgh   East Junior North Div.
16/09/2017 Kinnoull 1-0 East Craigie   East Junior North Div.
16/09/2017 Scone Thistle 3-0 Lochore Welfare   East Junior North Div.
16/09/2017 Armadale Thistle 4-2 Livingston United   East Junior South Div.
16/09/2017 Craigroyston 5-2 Stoneyburn   East Junior South Div.
16/09/2017 Crossgates Primrose 3-5 Harthill Royal   East Junior South Div.
16/09/2017 Easthouses Lily Miners Welfare 5-1 Lochgelly Albert   East Junior South Div.
16/09/2017 Edinburgh United 1-1 Pumpherston Juniors   East Junior South Div.
16/09/2017 Kirkcaldy YMCA 0-9 Rosyth   East Junior South Div.
16/09/2017 West Calder United 2-2 Oakley United   East Junior South Div.
16/09/2017 Ardeer Thistle 3-1 Annbank United   West Junior Ayrshire Div.
16/09/2017 Ardrossan Winton Rovers 0-3 Whitletts Victoria   West Junior Ayrshire Div.
16/09/2017 Irvine Victoria 4-1 Craigmark Burntonians   West Junior Ayrshire Div.
16/09/2017 Lugar Boswell Thistle 0-0 Maybole Juniors   West Junior Ayrshire Div.
16/09/2017 Saltcoats Victoria 0-6 Dalry Thistle   West Junior Ayrshire Div.
16/09/2017 Benburb 1-2 Greenock Juniors   West Junior Central 1st Div.
16/09/2017 Blantyre Victoria 0-1 Rossvale   West Junior Central 1st Div.
16/09/2017 East Kilbride Thistle 2-1 Forth Wanderers   West Junior Central 1st Div.
16/09/2017 Glasgow Perthshire 2-6 Shotts Bon Accord   West Junior Central 1st Div.
16/09/2017 Lesmahagow 4-2 Neilston   West Junior Central 1st Div.
16/09/2017 Saint Roch's 2-1 Port Glasgow   West Junior Central 1st Div.
16/09/2017 Thorniewood United 3-6 Wishaw   West Junior Central 1st Div.
16/09/2017 Ashfield 2-1 Vale of Leven   West Junior Central 2nd Div.
16/09/2017 Bellshill Athletic 3-0 Johnstone Burgh   West Junior Central 2nd Div.
16/09/2017 Dunipace 1-2 Gartcairn Juniors   West Junior Central 2nd Div.
16/09/2017 Lanark United 2-1 Carluke Rovers   West Junior Central 2nd Div.
16/09/2017 Royal Albert 8-1 Newmains United   West Junior Central 2nd Div.
16/09/2017 Vale of Clyde 4-0 Saint Anthony's   West Junior Central 2nd Div.
15/09/2017 Partick Thistle 2-2 Rangers   Scottish Premier
15/09/2017 Lochmaben 1-2 Upper Annandale   South Ch'lge Cup
15/09/2017 BSC Glasgow U20 3-1 Tynecastle U20   Lowland/East Dev. Lg.
15/09/2017 Edinburgh City U20 7-0 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland/East Dev. Lg.
15/09/2017 Spartans U20 8-3 Edusport Academy U20   Lowland/East Dev. Lg.
15/09/2017 Longside 6-0 Glentanar   North Junior 1st Div. East
14/09/2017 Clachnacuddin U20 2-2 Lossiemouth U20   North of Scotland Dev. Lg.
13/09/2017 Airdrieonians U20 2-0 Clyde U20   SPFL Dev. Lg. West
13/09/2017 Queen's Park U20 2-0 Albion Rovers U20   SPFL Dev. Lg. West
13/09/2017 Brora Rangers 2-1 Clachnacuddin   Highland Lg.
13/09/2017 Cove Rangers 5-1 Turriff United   Highland Lg.
13/09/2017 Formartine United 6-1 Lossiemouth   Highland Lg.
13/09/2017 Forres Mechanics 4-1 Fort William   Highland Lg.
13/09/2017 Fraserburgh 3-1 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
13/09/2017 Newton Stewart 0-3 Threave Rovers   SoS Lg.
13/09/2017 Saint Cuthbert Wanderers 7-0 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
12/09/2017 Celtic 0-5 Paris Saint-Germain {FRA}   UEFA Champions Lg.
12/09/2017 Dundee U20 4-2 Aberdeen U20   SPFL Dev. Lg.
12/09/2017 Hibernian U20 3-1 Hamilton Academical U20   SPFL Dev. Lg.
12/09/2017 Kilmarnock U20 0-1 Dundee United U20   SPFL Dev. Lg.
12/09/2017 Partick Thistle U20 0-3 Motherwell U20   SPFL Dev. Lg.
12/09/2017 Saint Johnstone U20 0-1 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
12/09/2017 Saint Mirren U20 3-0 Heart of Midlothian U20   SPFL Dev. Lg.
12/09/2017 Livingston U20 3-4 Stirling Albion U20   SPFL Dev. Lg. East
12/09/2017 Raith Rovers U20 3-0 Cowdenbeath U20   SPFL Dev. Lg. East
12/09/2017 Greenock Morton U20 1-1 East Kilbride U20   SPFL Dev. Lg. West
12/09/2017 Stranraer U20 4-2 Ayr United U20   SPFL Dev. Lg. West
11/09/2017 Berwick Rangers U20 3-1 Forfar Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
10/09/2017 Dundee U20 1-2 Raith Rovers U20   Scottish Youth Cup
09/09/2017 Heart of Midlothian 0-0 Aberdeen   Scottish Premier
09/09/2017 Motherwell 2-0 Kilmarnock   Scottish Premier
09/09/2017 Rangers 4-1 Dundee   Scottish Premier
09/09/2017 Ross County 1-1 Partick Thistle   Scottish Premier
09/09/2017 Saint Johnstone 1-1 Hibernian   Scottish Premier
09/09/2017 Threave Rovers 2-1 Glasgow University   Scottish FA Cup
09/09/2017 Brechin City 1-1 Falkirk   Scottish Champ.
09/09/2017 Dundee United 1-1 Dumbarton   Scottish Champ.
09/09/2017 Greenock Morton 3-2 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
09/09/2017 Livingston 2-2 Queen of the South   Scottish Champ.
09/09/2017 Saint Mirren 4-2 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
09/09/2017 Alloa Athletic 2-1 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
09/09/2017 Arbroath 1-4 Albion Rovers   Scottish Lg. 1
09/09/2017 East Fife 0-1 Queen's Park   Scottish Lg. 1
09/09/2017 Raith Rovers 2-1 Ayr United   Scottish Lg. 1
09/09/2017 Stranraer 3-1 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
09/09/2017 Edinburgh City 1-0 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
09/09/2017 Elgin City 0-1 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
09/09/2017 Peterhead 1-1 Montrose   Scottish Lg. 2
09/09/2017 Stenhousemuir 1-0 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
09/09/2017 Stirling Albion 2-3 Clyde   Scottish Lg. 2
09/09/2017 Brora Rangers 3-0 Buckie Thistle   Highland Lg.
09/09/2017 Clachnacuddin 0-4 Cove Rangers   Highland Lg.
09/09/2017 Fort William 0-10 Fraserburgh   Highland Lg.
09/09/2017 Huntly 1-3 Deveronvale   Highland Lg.
09/09/2017 Lossiemouth 2-4 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
09/09/2017 Nairn County 2-1 Keith   Highland Lg.
09/09/2017 Strathspey Thistle 0-3 Forres Mechanics   Highland Lg.
09/09/2017 Turriff United 1-0 Rothes   Highland Lg.
09/09/2017 Wick Academy 3-2 Formartine United   Highland Lg.
09/09/2017 Edusport Academy 0-2 Selkirk   Lowland Lg.
09/09/2017 Civil Service Strollers 4-1 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
09/09/2017 Cumbernauld Colts 6-1 Vale of Leithen   Lowland Lg.
09/09/2017 Edinburgh University 1-2 Spartans   Lowland Lg.
09/09/2017 Gala Fairydean Rovers 2-5 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
09/09/2017 Gretna 1-4 East Kilbride   Lowland Lg.
09/09/2017 Hawick Royal Albert 0-9 BSC Glasgow   Lowland Lg.
09/09/2017 Bo'ness United 1-2 Linlithgow Rose   East Junior Superlg.
09/09/2017 Broughty Athletic 1-2 Camelon Juniors   East Junior Superlg.
09/09/2017 Broxburn Athletic 3-1 Hill of Beath Hawthorn   East Junior Superlg.
09/09/2017 Forfar West End 0-1 Jeanfield Swifts   East Junior Superlg.
09/09/2017 Kennoway Star Hearts 3-3 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg.
09/09/2017 Lochee United 3-1 Dundonald Bluebell   East Junior Superlg.
09/09/2017 Newtongrange Star 2-2 Sauchie Juniors   East Junior Superlg.
09/09/2017 Penicuik Athletic 2-2 Bonnyrigg Rose Athletic   East Junior Superlg.
09/09/2017 Burntisland Shipyard 5-3 University of Stirling Reserves   EoS Lg.
09/09/2017 Coldstream 2-8 Preston Athletic   EoS Lg.
09/09/2017 Kelty Hearts 7-0 Ormiston   EoS Lg.
09/09/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 6-1 Heriot-Watt University   EoS Lg.
09/09/2017 Peebles Rovers 1-3 Leith Athletic   EoS Lg.
09/09/2017 Tweedmouth Rangers 0-9 Tynecastle   EoS Lg.
09/09/2017 Alness United 3-2 Invergordon   North Caledonian Lg.
09/09/2017 Saint Duthus 3-0 Halkirk United   North Caledonian Lg.
09/09/2017 Thurso 7-1 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
09/09/2017 Ellon United 2-2 Banchory Saint Ternan   North Junior Superlg.
09/09/2017 Maud 1-2 Inverness City   North Junior Superlg.
09/09/2017 Stonehaven 1-2 Dufftown   North Junior Superlg.
09/09/2017 Arthurlie 1-1 Glenafton Athletic   West Junior Superlg. Premier
09/09/2017 Auchinleck Talbot 5-0 Clydebank   West Junior Superlg. Premier
09/09/2017 Beith Juniors 2-1 Kilwinning Rangers   West Junior Superlg. Premier
09/09/2017 Cumnock Juniors 0-1 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Superlg. Premier
09/09/2017 Kilbirnie Ladeside 2-0 Hurlford United   West Junior Superlg. Premier
09/09/2017 Pollok 2-2 Girvan   West Junior Superlg. Premier
09/09/2017 Bunillidh Thistle 0-3 Golspie Sutherland Football Times Cup
09/09/2017 Newburgh Thistle 0-1 Longside   Inter-Regional Trophy
09/09/2017 Culter 4-0 Fraserburgh United   Inter-Regional Trophy
09/09/2017 Dyce Juniors 4-0 Sunnybank   Inter-Regional Trophy
09/09/2017 Glentanar 1-10 Hermes   Inter-Regional Trophy
09/09/2017 Hall Russell United p 1-1 Lewis United   Inter-Regional Trophy
09/09/2017 Montrose Roselea p 1-1 Cruden Bay   Inter-Regional Trophy
09/09/2017 Aberdeen University p 2-2 Colony Park Juniors   North Junior Regional Cup
09/09/2017 Stoneywood Parkvale 4-2 Newmachar United   North Junior Regional Cup
09/09/2017 Abbey Vale 3-2 Upper Annandale SoS Lg. Cup
09/09/2017 Lochar Thistle 4-0 Nithsdale Wanderers SoS Lg. Cup
09/09/2017 Saint Cuthbert Wanderers 2-3 Creetown SoS Lg. Cup
09/09/2017 Blackburn United 2-1 Tayport   East Junior Premier
09/09/2017 Dunbar United 0-0 Arniston Rangers   East Junior Premier
09/09/2017 Glenrothes 2-4 Bathgate Thistle   East Junior Premier
09/09/2017 Haddington Athletic 3-0 Downfield   East Junior Premier
09/09/2017 Musselburgh Athletic 1-0 Thornton Hibs   East Junior Premier
09/09/2017 Saint Andrews United 3-3 Fauldhouse United   East Junior Premier
09/09/2017 Tranent Juniors 3-1 Kirriemuir Thistle   East Junior Premier
09/09/2017 Whitburn 2-8 Dalkeith Thistle   East Junior Premier
09/09/2017 East End 2-1 Buchanhaven Hearts   North Junior 1st Div. East
09/09/2017 Deveronside 4-4 Burghead Thistle   North Junior 1st Div. West
09/09/2017 Forres Thistle 6-2 Whitehills   North Junior 1st Div. West
09/09/2017 Nairn Saint Ninian 3-1 Islavale   North Junior 1st Div. West
09/09/2017 New Elgin 6-3 Spey Valley United   North Junior 1st Div. West
09/09/2017 Cumbernauld United 1-3 Cambuslang Rangers   West Junior Superlg. 1st
09/09/2017 Irvine Meadow 1-2 Renfrew   West Junior Superlg. 1st
09/09/2017 Kello Rovers 2-2 Darvel   West Junior Superlg. 1st
09/09/2017 Larkhall Thistle 0-1 Largs Thistle   West Junior Superlg. 1st
09/09/2017 Maryhill 1-2 Petershill   West Junior Superlg. 1st
09/09/2017 Rutherglen Glencairn 5-1 Kilsyth Rangers   West Junior Superlg. 1st
09/09/2017 Troon 5-2 Shettleston   West Junior Superlg. 1st
09/09/2017 Arbroath Victoria 0-0 East Craigie   East Junior North Div.
09/09/2017 Brechin Victoria 1-3 Kinnoull   East Junior North Div.
09/09/2017 Dundee North End 8-1 Forfar Albion   East Junior North Div.
09/09/2017 Lochee Harp 1-2 Dundee Violet   East Junior North Div.
09/09/2017 Lochore Welfare 1-4 Blairgowrie   East Junior North Div.
09/09/2017 Luncarty 3-0 Scone Thistle   East Junior North Div.
09/09/2017 Newburgh 1-5 Coupar Angus   East Junior North Div.
09/09/2017 Easthouses Lily Miners Welfare 0-2 West Calder United   East Junior South Div.
09/09/2017 Harthill Royal 1-6 Edinburgh United   East Junior South Div.
09/09/2017 Livingston United 11-0 Kirkcaldy YMCA   East Junior South Div.
09/09/2017 Oakley United 6-1 Crossgates Primrose   East Junior South Div.
09/09/2017 Pumpherston Juniors 2-1 Armadale Thistle   East Junior South Div.
09/09/2017 Rosyth 5-2 Craigroyston   East Junior South Div.
09/09/2017 Annbank United 5-2 Muirkirk Juniors   West Junior Ayrshire Div.
09/09/2017 Ardeer Thistle 1-3 Dalry Thistle   West Junior Ayrshire Div.
09/09/2017 Craigmark Burntonians 5-0 Saltcoats Victoria   West Junior Ayrshire Div.
09/09/2017 Maybole Juniors 5-2 Ardrossan Winton Rovers   West Junior Ayrshire Div.
09/09/2017 Whitletts Victoria 0-3 Irvine Victoria   West Junior Ayrshire Div.
09/09/2017 Forth Wanderers 1-6 Yoker Athletic   West Junior Central 1st Div.
09/09/2017 Greenock Juniors 4-1 Lesmahagow   West Junior Central 1st Div.
09/09/2017 Rossvale 1-2 Saint Roch's   West Junior Central 1st Div.
09/09/2017 Wishaw 0-2 Benburb   West Junior Central 1st Div.
09/09/2017 Bellshill Athletic 1-2 Royal Albert   West Junior Central 2nd Div.
09/09/2017 Carluke Rovers 1-1 Vale of Clyde   West Junior Central 2nd Div.
09/09/2017 Gartcairn Juniors 5-0 Ashfield   West Junior Central 2nd Div.
09/09/2017 Johnstone Burgh 3-2 Lanark United   West Junior Central 2nd Div.
09/09/2017 Saint Anthony's 2-0 Dunipace   West Junior Central 2nd Div.
09/09/2017 Vale of Leven 8-0 Newmains United   West Junior Central 2nd Div.
08/09/2017 Hamilton Academical 1-4 Celtic   Scottish Premier
08/09/2017 University of Stirling 3-1 East Stirlingshire   Lowland Lg.
08/09/2017 Annan Athletic U20 0-4 Heston Rovers SoS Lg. Cup
08/09/2017 Lochmaben 3-0 Bonnyton Thistle SoS Lg. Cup
08/09/2017 Stranraer Reserves 2-1 Newton Stewart SoS Lg. Cup
08/09/2017 Cumbernauld Colts U20 3-0 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg.
08/09/2017 Tynecastle U20 1-3 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg.
08/09/2017 Whitehill Welfare U20 2-3 BSC Glasgow U20   Lowland/East Dev. Lg.
08/09/2017 Bonnyton Thistle U20 2-3 Burntisland Shipyard U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
06/09/2017 Cowdenbeath U20 1-4 Berwick Rangers U20   SPFL Dev. Lg. East
06/09/2017 Queen's Park U20 2-0 Clyde U20   SPFL Dev. Lg. West
06/09/2017 Buckie Thistle 0-2 Fraserburgh Aberdeenshire Cup
06/09/2017 Deveronvale 3-2 Inverurie Loco Works Aberdeenshire Cup
06/09/2017 Keith 0-3 Cove Rangers Aberdeenshire Cup
06/09/2017 Turriff United 1-2 Formartine United Aberdeenshire Cup
06/09/2017 Invergordon 1-1 p Golspie Sutherland North of Scotland Cup
06/09/2017 Lossiemouth p 0-0 Strathspey Thistle North of Scotland Cup
06/09/2017 Nairn County 0-4 Brora Rangers North of Scotland Cup
06/09/2017 Annan Athletic U20 3-1 Upper Annandale   SoS Lg.
06/09/2017 Bonnyton Thistle 5-1 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
06/09/2017 Dumfries YMCA 0-3 Stranraer Reserves   SoS Lg.
06/09/2017 Heston Rovers 3-2 Lochmaben   SoS Lg.
06/09/2017 Mid Annandale 1-2 Lochar Thistle   SoS Lg.
06/09/2017 Saint Cuthbert Wanderers 2-1 Abbey Vale   SoS Lg.
06/09/2017 Renfrew 0-2 Pollok Central Sectional Lg. Cup
05/09/2017 Aberdeen U20 4-2 Hibernian U20   SPFL Dev. Lg.
05/09/2017 Dundee United U20 1-2 Saint Johnstone U20   SPFL Dev. Lg.
05/09/2017 Falkirk U20 3-1 Kilmarnock U20   SPFL Dev. Lg.
05/09/2017 Hamilton Academical U20 1-2 Dundee U20   SPFL Dev. Lg.
05/09/2017 Motherwell U20 4-1 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
05/09/2017 Ross County U20 2-3 Partick Thistle U20   SPFL Dev. Lg.
05/09/2017 Albion Rovers U20 0-3 Greenock Morton U20   SPFL Dev. Lg. West
05/09/2017 Ayr United U20 2-2 Airdrieonians U20   SPFL Dev. Lg. West
05/09/2017 East Kilbride U20 1-2 Queen of the South U20   SPFL Dev. Lg. West
04/09/2017 Alloa Athletic U20 1-4 Livingston U20   SPFL Dev. Lg. East
04/09/2017 Stirling Albion U20 1-1 Raith Rovers U20   SPFL Dev. Lg. East
04/09/2017 Fraserburgh U20 1-1 Deveronvale U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
04/09/2017 Keith U20 2-2 Turriff United U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
04/09/2017 Brora Rangers U20 3-0 Elgin City U20   North of Scotland Dev. Lg.
04/09/2017 Forres Mechanics U20 1-2 Alness United U20   North of Scotland Dev. Lg.
03/09/2017 The New Saints {WAL} p 1-1 Livingston   Scottish Ch'lge Cup
03/09/2017 Albion Rovers U20 p 1-1 Clyde U20   Scottish Youth Cup
03/09/2017 Bonnyton Thistle U20 0-1 Selkirk U20   Scottish Youth Cup
03/09/2017 Cowdenbeath U20 2-3 Whitehill Welfare U20   Scottish Youth Cup
03/09/2017 Deveronvale U20 2-1 Formartine United U20   Scottish Youth Cup
03/09/2017 East Kilbride U20 4-1 Airdrieonians U20   Scottish Youth Cup
03/09/2017 Inverness Caledonian Thistle U20 6-1 Banks o' Dee U20   Scottish Youth Cup
03/09/2017 Inverurie Loco Works U20 p 2-2 Nairn County U20   Scottish Youth Cup
03/09/2017 Lossiemouth U20 0-2 Keith U20   Scottish Youth Cup
03/09/2017 Stranraer U20 4-2 Mid Annandale U20   Scottish Youth Cup
02/09/2017 Banks o' Dee 2-1 Linlithgow Rose   Scottish FA Cup
02/09/2017 Colville Park 5-0 Preston Athletic   Scottish FA Cup
02/09/2017 Glasgow University 1-1 Threave Rovers   Scottish FA Cup
02/09/2017 Glenafton Athletic 6-1 Golspie Sutherland   Scottish FA Cup
02/09/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 4-0 Coldstream   Scottish FA Cup
02/09/2017 Saint Cuthbert Wanderers 3-5 Girvan   Scottish FA Cup
02/09/2017 Berwick Rangers 0-5 Queen of the South   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Buckie Thistle 0-3 Dunfermline Athletic   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Crusaders {NIR} 3-2 Motherwell U20   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Dumbarton 2-1 Connah's Quay Nomads {WAL}   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Dundee United 3-1 Alloa Athletic   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Elgin City 2-0 Bray Wanderers {IRL}   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Hamilton Academical 1-3 Cove Rangers   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Hamilton Academical U20 1-3 Cove Rangers   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Inverness Caledonian Thistle 4-2 Aberdeen U20   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Peterhead 2-0 Annan Athletic   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Raith Rovers 4-0 Ross County U20   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Saint Mirren 3-1 Heart of Midlothian U20   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Sligo Rovers {IRL} 1-2 Falkirk   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Spartans 1-2 Linfield {NIR}   Scottish Ch'lge Cup
02/09/2017 Cowdenbeath U20 3-2 Livingston U20   SPFL Dev. Lg. East
02/09/2017 Deveronvale 2-3 Brora Rangers   Highland Lg.
02/09/2017 Formartine United 5-0 Nairn County   Highland Lg.
02/09/2017 Forres Mechanics 2-3 Huntly   Highland Lg.
02/09/2017 Fraserburgh 3-0 Strathspey Thistle   Highland Lg.
02/09/2017 Inverurie Loco Works 4-0 Fort William   Highland Lg.
02/09/2017 Keith 1-2 Turriff United   Highland Lg.
02/09/2017 Rothes 6-2 Clachnacuddin   Highland Lg.
02/09/2017 Wick Academy 6-0 Lossiemouth   Highland Lg.
02/09/2017 Edusport Academy 2-1 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
02/09/2017 Dalbeattie Star 2-4 BSC Glasgow   Lowland Lg.
02/09/2017 East Kilbride 1-1 University of Stirling   Lowland Lg.
02/09/2017 Gretna 1-0 Edinburgh University   Lowland Lg.
02/09/2017 Selkirk 4-0 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
02/09/2017 Vale of Leithen 2-0 Hawick Royal Albert   Lowland Lg.
02/09/2017 Whitehill Welfare 1-2 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
02/09/2017 Eyemouth United 3-4 Tynecastle   EoS Lg.
02/09/2017 Heriot-Watt University 4-1 Tweedmouth Rangers   EoS Lg.
02/09/2017 University of Stirling Reserves 2-2 Leith Athletic   EoS Lg.
02/09/2017 Alness United 1-4 Thurso   North Caledonian Lg.
02/09/2017 Halkirk United 1-5 Orkney   North Caledonian Lg.
02/09/2017 Saint Duthus 2-1 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
02/09/2017 Banchory Saint Ternan 3-4 Colony Park Juniors   North Junior Superlg.
02/09/2017 Newburgh Thistle 1-2 Stonehaven   North Junior Superlg.
02/09/2017 Dufftown 1-2 Hall Russell United   North Junior Superlg.
02/09/2017 Ellon United 2-0 Maud   North Junior Superlg.
02/09/2017 Montrose Roselea 1-2 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
02/09/2017 Dumfries YMCA 3-1 Creetown   SoS Lg.
02/09/2017 Newton Stewart 3-3 Stranraer Reserves   SoS Lg.
02/09/2017 Clydebank 1-2 Beith Juniors   West Junior Superlg. Premier
02/09/2017 Hurlford United 4-1 Arthurlie   West Junior Superlg. Premier
02/09/2017 Kilwinning Rangers 1-2 Pollok   West Junior Superlg. Premier
02/09/2017 Kirkintilloch Rob Roy 5-2 Kilbirnie Ladeside   West Junior Superlg. Premier
02/09/2017 Abbey Vale 1-4 Bonnyton Thistle Alba Cup
02/09/2017 Heston Rovers 4-3 Lochmaben Alba Cup
02/09/2017 Lochar Thistle 1-3 Upper Annandale Alba Cup
02/09/2017 Nithsdale Wanderers 2-3 Mid Annandale Alba Cup
02/09/2017 Ormiston 0-3 Peebles Rovers Alex Jack Cup
02/09/2017 Armadale Thistle 0-1 Forfar West End   East Junior Cup
02/09/2017 Arniston Rangers 0-2 Dunbar United   East Junior Cup
02/09/2017 Blairgowrie 1-2 Harthill Royal   East Junior Cup
02/09/2017 Broughty Athletic 1-4 East Craigie   East Junior Cup
02/09/2017 Broxburn Athletic 3-3 p Oakley United   East Junior Cup
02/09/2017 Camelon Juniors 2-0 Glenrothes   East Junior Cup
02/09/2017 Dundee North End 0-3 Bonnyrigg Rose Athletic   East Junior Cup
02/09/2017 Dundee Violet 0-7 Bo'ness United   East Junior Cup
02/09/2017 Dundonald Bluebell 9-3 Newburgh   East Junior Cup
02/09/2017 Fauldhouse United 4-0 Easthouses Lily Miners Welfare   East Junior Cup
02/09/2017 Forfar Albion 1-7 Crossgates Primrose   East Junior Cup
02/09/2017 Haddington Athletic 6-0 Kinnoull   East Junior Cup
02/09/2017 Hill of Beath Hawthorn 2-1 Arbroath Victoria   East Junior Cup
02/09/2017 Jeanfield Swifts 0-3 Kennoway Star Hearts   East Junior Cup
02/09/2017 Kirriemuir Thistle 2-0 Lochee Harp   East Junior Cup
02/09/2017 Livingston United 2-4 Craigroyston   East Junior Cup
02/09/2017 Lochee United 6-0 Lochgelly Albert   East Junior Cup
02/09/2017 Lochore Welfare 7-2 Kirkcaldy YMCA   East Junior Cup
02/09/2017 Luncarty 4-0 Stoneyburn   East Junior Cup
02/09/2017 Penicuik Athletic 4-1 Bathgate Thistle   East Junior Cup
02/09/2017 Pumpherston Juniors 4-1 Edinburgh United   East Junior Cup
02/09/2017 Rosyth 1-3 Coupar Angus   East Junior Cup
02/09/2017 Saint Andrews United 1-5 Musselburgh Athletic   East Junior Cup
02/09/2017 Scone Thistle 2-4 Blackburn United   East Junior Cup
02/09/2017 Tranent Juniors p 1-1 Sauchie Juniors   East Junior Cup
02/09/2017 West Calder United 0-3 Carnoustie Panmure   East Junior Cup
02/09/2017 Whitburn p 2-2 Thornton Hibs   East Junior Cup
02/09/2017 Buchanhaven Hearts 0-2 Nairn Saint Ninian   North Junior Regional Cup
02/09/2017 Inverness City 1-4 Culter   North Junior Regional Cup
02/09/2017 Downfield 3-1 Dalkeith Thistle   East Junior Premier
02/09/2017 Aberdeen University 3-9 Longside   North Junior 1st Div. East
02/09/2017 Cruden Bay 0-4 East End   North Junior 1st Div. East
02/09/2017 Glentanar 2-1 Fraserburgh United   North Junior 1st Div. East
02/09/2017 Newmachar United 2-2 Lewis United   North Junior 1st Div. East
02/09/2017 Sunnybank 2-1 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div. East
02/09/2017 Forres Thistle 2-3 Deveronside   North Junior 1st Div. West
02/09/2017 Islavale 1-1 New Elgin   North Junior 1st Div. West
02/09/2017 Spey Valley United 2-5 Burghead Thistle   North Junior 1st Div. West
02/09/2017 Whitehills 1-3 Buckie Rovers   North Junior 1st Div. West
02/09/2017 Cambuslang Rangers 2-1 Rutherglen Glencairn   West Junior Superlg. 1st
02/09/2017 Darvel 4-5 Cumbernauld United   West Junior Superlg. 1st
02/09/2017 Shettleston 0-0 Maryhill   West Junior Superlg. 1st
02/09/2017 Largs Thistle 1-4 Troon   West Junior Superlg. 1st
02/09/2017 Larkhall Thistle 3-2 Kilsyth Rangers   West Junior Superlg. 1st
02/09/2017 Petershill 4-0 Irvine Meadow   West Junior Superlg. 1st
02/09/2017 Renfrew 2-0 Kello Rovers   West Junior Superlg. 1st
02/09/2017 Ardeer Thistle 1-4 Craigmark Burntonians   West Junior Ayrshire Div.
02/09/2017 Ardrossan Winton Rovers 2-3 Lugar Boswell Thistle   West Junior Ayrshire Div.
02/09/2017 Irvine Victoria 5-3 Maybole Juniors   West Junior Ayrshire Div.
02/09/2017 Muirkirk Juniors 1-5 Dalry Thistle   West Junior Ayrshire Div.
02/09/2017 East Kilbride Thistle 1-2 Greenock Juniors   West Junior Central 1st Div.
02/09/2017 Glasgow Perthshire 1-4 Rossvale   West Junior Central 1st Div.
02/09/2017 Lesmahagow 2-3 Wishaw   West Junior Central 1st Div.
02/09/2017 Neilston 2-1 Yoker Athletic   West Junior Central 1st Div.
02/09/2017 Saint Roch's 3-1 Blantyre Victoria   West Junior Central 1st Div.
02/09/2017 Shotts Bon Accord 0-1 Benburb   West Junior Central 1st Div.
02/09/2017 Thorniewood United 1-1 Port Glasgow   West Junior Central 1st Div.
02/09/2017 Ashfield 1-2 Saint Anthony's   West Junior Central 2nd Div.
02/09/2017 Dunipace 2-3 Carluke Rovers   West Junior Central 2nd Div.
02/09/2017 Lanark United 0-2 Bellshill Athletic   West Junior Central 2nd Div.
02/09/2017 Newmains United 1-5 Gartcairn Juniors   West Junior Central 2nd Div.
02/09/2017 Royal Albert 4-1 Vale of Leven   West Junior Central 2nd Div.
02/09/2017 Vale of Clyde 5-3 Johnstone Burgh   West Junior Central 2nd Div.
01/09/2017 Stranraer 2-0 Partick Thistle U20   Scottish Ch'lge Cup
01/09/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 0-4 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup