SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
SEPTEMBER 2018 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
30/09/2018 Livingston 1-0 Rangers   Scottish Premier
30/09/2018 Tweedmouth Rangers 0-5 Newtongrange Star   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
29/09/2018 Celtic 1-0 Aberdeen   Scottish Premier
29/09/2018 Hamilton Academical 0-2 Dundee   Scottish Premier
29/09/2018 Heart of Midlothian 2-1 Saint Johnstone   Scottish Premier
29/09/2018 Kilmarnock 3-1 Motherwell   Scottish Premier
29/09/2018 Saint Mirren 0-1 Hibernian   Scottish Premier
29/09/2018 Civil Service Strollers 2-1 Forres Mechanics   Scottish FA Cup
29/09/2018 Kelty Hearts 3-1 Dalbeattie Star   Scottish FA Cup
29/09/2018 Alloa Athletic 0-2 Falkirk   Scottish Champ.
29/09/2018 Dundee United 1-5 Ross County   Scottish Champ.
29/09/2018 Greenock Morton 1-5 Ayr United   Scottish Champ.
29/09/2018 Inverness Caledonian Thistle 0-0 Queen of the South   Scottish Champ.
29/09/2018 Arbroath 3-1 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
29/09/2018 Brechin City 1-1 Stranraer   Scottish Lg. 1
29/09/2018 Dumbarton 1-5 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
29/09/2018 East Fife 2-0 Stenhousemuir   Scottish Lg. 1
29/09/2018 Montrose 2-2 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
29/09/2018 Albion Rovers 3-0 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
29/09/2018 Annan Athletic 1-3 Peterhead   Scottish Lg. 2
29/09/2018 Berwick Rangers 2-3 Clyde   Scottish Lg. 2
29/09/2018 Edinburgh City 1-0 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
29/09/2018 Elgin City 2-1 Queen's Park   Scottish Lg. 2
29/09/2018 Clachnacuddin 1-4 Rothes   Highland Lg.
29/09/2018 Cove Rangers 2-0 Keith   Highland Lg.
29/09/2018 Deveronvale 3-2 Turriff United   Highland Lg.
29/09/2018 Formartine United 2-0 Fraserburgh   Highland Lg.
29/09/2018 Fort William 3-4 Lossiemouth   Highland Lg.
29/09/2018 Inverurie Loco Works 2-2 Nairn County   Highland Lg.
29/09/2018 Strathspey Thistle 0-4 Brora Rangers   Highland Lg.
29/09/2018 Wick Academy 2-2 Huntly   Highland Lg.
29/09/2018 Cumbernauld Colts 2-0 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
29/09/2018 East Stirlingshire 0-3 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
29/09/2018 Gretna 2-1 Edusport Academy   Lowland Lg.
29/09/2018 University of Stirling 2-2 Vale of Leithen   Lowland Lg.
29/09/2018 Peebles Rovers 5-1 Inverkeithing Hillfield Swifts   EoS Qualifying Cup
29/09/2018 Dunbar United 0-1 Hill of Beath Hawthorn   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
29/09/2018 Easthouses Lily Miners Welfare 4-4 Coldstream   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
29/09/2018 Oakley United 1-2 Musselburgh Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
29/09/2018 Burntisland Shipyard 0-3 Bo'ness United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
29/09/2018 Dalkeith Thistle 2-1 Crossgates Primrose   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
29/09/2018 Dunipace 1-4 Tranent Juniors   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
29/09/2018 Eyemouth United 0-4 Bonnyrigg Rose Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
29/09/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 0-1 Haddington Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
29/09/2018 Tynecastle 1-2 Sauchie Juniors   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
29/09/2018 Blackburn United 0-3 University of Stirling Reserves   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
29/09/2018 Hawick Royal Albert 1-0 Arniston Rangers   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
29/09/2018 Heriot-Watt University 3-0 Edinburgh United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
29/09/2018 Jeanfield Swifts 9-0 Craigroyston   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
29/09/2018 Ormiston 1-11 Linlithgow Rose   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
29/09/2018 Penicuik Athletic 8-0 Leith Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
29/09/2018 Preston Athletic 1-4 Broxburn Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
29/09/2018 Saint Andrews United 0-3 Camelon Juniors   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
29/09/2018 Alness United 3-1 Thurso   North Caledonian Lg.
29/09/2018 Bunillidh Thistle 0-3 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
29/09/2018 Halkirk United 0-6 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg.
29/09/2018 Saint Duthus 2-3 Orkney   North Caledonian Lg.
29/09/2018 Bonnyton Thistle 3-0 Threave Rovers Cree Lodge Cup
29/09/2018 Creetown 0-2 Newton Stewart Cree Lodge Cup
29/09/2018 Lochar Thistle 2-0 Nithsdale Wanderers Cree Lodge Cup
29/09/2018 Lochmaben 0-4 Stranraer Reserves Cree Lodge Cup
29/09/2018 Saint Cuthbert Wanderers 0-2 Abbey Vale Cree Lodge Cup
29/09/2018 Upper Annandale 3-2 Dumfries YMCA Cree Lodge Cup
29/09/2018 Wigtown & Bladnoch 2-3 Annan Athletic U20 Cree Lodge Cup
29/09/2018 Annbank United 5-0 Ardeer Thistle   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Arbroath Victoria 0-9 Largs Thistle   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Arthurlie 3-0 Forres Thistle   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Ashfield 1-0 Banchory Saint Ternan   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Auchinleck Talbot 4-2 Forfar West End   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Banks o' Dee 6-0 Dyce Juniors   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Bathgate Thistle 1-2 Craigmark Burntonians   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Bellshill Athletic 4-0 Burghead Thistle   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Benburb 0-4 Broughty Athletic   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Blantyre Victoria 2-2 Vale of Clyde   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Bridge of Don Thistle 2-1 Ardrossan Winton Rovers   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Cambuslang Rangers 5-0 Fraserburgh United   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Carnoustie Panmure 3-0 Longside   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Clydebank 4-0 Armadale Thistle   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Colony Park Juniors 4-1 Stonehaven   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Cumbernauld United 1-2 Glenafton Athletic   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Downfield 7-1 Larkhall Thistle   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Dundee Violet 4-2 Maryhill   Scottish Junior Cup
29/09/2018 East End 2-1 Lochgelly Albert   Scottish Junior Cup
29/09/2018 East Kilbride Thistle 1-0 Montrose Roselea   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Ellon United 3-2 Forth Wanderers   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Girvan 2-0 Culter   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Glasgow Perthshire 1-6 Saint Roch's   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Shettleston 0-1 Dundee North End   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Glenrothes 3-0 Brechin Victoria   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Glentanar 1-3 Carluke Rovers   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Greenock Juniors 2-5 Rossvale   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Hall Russell United 4-3 Kennoway Star Hearts   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Hermes 4-3 Newburgh   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Hurlford United 10-0 Dufftown   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Irvine Victoria 1-9 Kirkintilloch Rob Roy   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Islavale 3-0 Vale of Leven   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Kello Rovers 2-1 Blairgowrie   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Kilbirnie Ladeside 2-3 Gartcairn Juniors   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Kilwinning Rangers 3-1 Beith Juniors   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Kinnoull 2-0 Saltcoats Victoria   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Kirkcaldy YMCA 0-3 Renfrew   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Livingston United 0-2 Kilsyth Rangers   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Lochee United 6-2 Dalry Thistle   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Lochore Welfare 2-4 Fauldhouse United   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Maybole Juniors 2-2 Aberdeen University   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Muirkirk Juniors 2-2 Yoker Athletic   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Nairn Saint Ninian 3-0 Buckie Rovers   Scottish Junior Cup
29/09/2018 New Elgin 1-1 Whitehills   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Newmachar United 1-3 Whitburn   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Newmains United 0-1 Rosyth   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Petershill 1-2 Darvel   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Pollok 9-0 Buchanhaven Hearts   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Pumpherston Juniors 3-1 Forfar Albion   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Royal Albert 5-3 Lugar Boswell Thistle   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Rutherglen Glencairn 8-0 Deveronside   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Saint Anthony's 0-3 Irvine Meadow   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Scone Thistle 0-1 Neilston   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Shotts Bon Accord 3-2 Maud   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Spey Valley United 2-7 Harthill Royal   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Stoneyburn 2-4 Luncarty   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Sunnybank 0-3 Lesmahagow   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Tayport 3-1 Port Glasgow   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Thorniewood United 0-3 East Craigie   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Thornton Hibs 7-1 Stoneywood Parkvale   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Troon 5-1 Lochee Harp   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Whitletts Victoria 2-2 Lanark United   Scottish Junior Cup
29/09/2018 Wishaw 2-0 West Calder United   Scottish Junior Cup
28/09/2018 Dunfermline Athletic 1-0 Partick Thistle   Scottish Champ.
28/09/2018 Mid Annandale 4-3 Heston Rovers Cree Lodge Cup
28/09/2018 Edusport Academy U20 2-2 Spartans U20   Lowland/East Dev. Lg.
28/09/2018 Camelon Juniors U20 3-5 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
28/09/2018 Cumbernauld Colts U20 1-2 Bonnyton Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg.
28/09/2018 Edinburgh City U20 0-4 Musselburgh Athletic U20   Lowland/East Dev. Lg.
28/09/2018 Edinburgh United U20 2-4 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland/East Dev. Lg.
28/09/2018 Edinburgh University U20 0-4 Hill of Beath Hawthorn U20   Lowland/East Dev. Lg.
28/09/2018 Haddington Athletic U20 3-3 University of Stirling U20   Lowland/East Dev. Lg.
28/09/2018 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 3-1 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg.
28/09/2018 Kelty Hearts U20 3-0 Heriot-Watt University U20   Lowland/East Dev. Lg.
26/09/2018 Heart of Midlothian 4-2 Motherwell Scottish Lg. Cup
26/09/2018 Rangers 4-0 Ayr United Scottish Lg. Cup
26/09/2018 Saint Johnstone 0-1 Celtic Scottish Lg. Cup
26/09/2018 Queen's Park Reserves 5-1 Berwick Rangers Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
26/09/2018 Hill of Beath Hawthorn 2-3 Haddington Athletic Alex Jack Cup
26/09/2018 Alness United U20 2-3 Brora Rangers U20   North of Scotland Dev. Lg.
25/09/2018 Hibernian 0-0 p Aberdeen Scottish Lg. Cup
25/09/2018 Greenock Morton Reserves 3-1 Celtic Reserves   SPFL Reserve Lg.
25/09/2018 East Kilbride Reserves 5-2 Ayr United Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
25/09/2018 Livingston Reserves 3-2 Albion Rovers Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
24/09/2018 Aberdeen Reserves 0-5 Kilmarnock Reserves   SPFL Reserve Lg.
24/09/2018 Dundee United Reserves 5-1 Falkirk Reserves   SPFL Reserve Lg.
24/09/2018 Hamilton Academical Reserves 3-1 Queen of the South Reserves   SPFL Reserve Lg.
24/09/2018 Partick Thistle Reserves 1-0 Saint Mirren Reserves   SPFL Reserve Lg.
24/09/2018 Rangers Reserves 6-2 Motherwell Reserves   SPFL Reserve Lg.
24/09/2018 Saint Johnstone Reserves 1-2 Ross County Reserves   SPFL Reserve Lg.
24/09/2018 Airdrieonians Reserves 4-1 Stirling Albion Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
24/09/2018 Lossiemouth U20 3-2 Forres Mechanics U20   North of Scotland Dev. Lg.
24/09/2018 Nairn County U20 5-4 Clachnacuddin U20   North of Scotland Dev. Lg.
23/09/2018 Kilmarnock 2-1 Celtic   Scottish Premier
23/09/2018 Rangers 5-1 Saint Johnstone   Scottish Premier
23/09/2018 University of Stirling 2-1 Keith   Scottish FA Cup
22/09/2018 Aberdeen 1-0 Motherwell   Scottish Premier
22/09/2018 Dundee 0-3 Hibernian   Scottish Premier
22/09/2018 Hamilton Academical 3-0 Saint Mirren   Scottish Premier
22/09/2018 Heart of Midlothian 0-0 Livingston   Scottish Premier
22/09/2018 Brora Rangers 4-3 Turriff United   Scottish FA Cup
22/09/2018 Burntisland Shipyard 1-4 Cumbernauld Colts   Scottish FA Cup
22/09/2018 Edusport Academy 3-1 Buckie Thistle   Scottish FA Cup
22/09/2018 Dalbeattie Star 0-0 Kelty Hearts   Scottish FA Cup
22/09/2018 Deveronvale 2-1 Bonnyrigg Rose Athletic   Scottish FA Cup
22/09/2018 Forres Mechanics 2-2 Civil Service Strollers   Scottish FA Cup
22/09/2018 Gala Fairydean Rovers 6-0 Lossiemouth   Scottish FA Cup
22/09/2018 Gretna 3-2 Vale of Leithen   Scottish FA Cup
22/09/2018 Huntly 1-4 East Stirlingshire   Scottish FA Cup
22/09/2018 Linlithgow Rose 3-0 Fort William   Scottish FA Cup
22/09/2018 Nairn County 1-3 Beith Juniors   Scottish FA Cup
22/09/2018 Rothes 4-0 Clachnacuddin   Scottish FA Cup
22/09/2018 Strathspey Thistle 0-2 Coldstream   Scottish FA Cup
22/09/2018 Whitehill Welfare 1-0 Edinburgh University   Scottish FA Cup
22/09/2018 Wick Academy 1-2 Auchinleck Talbot   Scottish FA Cup
22/09/2018 Alloa Athletic 0-2 Ayr United   Scottish Champ.
22/09/2018 Falkirk 0-2 Dundee United   Scottish Champ.
22/09/2018 Greenock Morton 1-1 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
22/09/2018 Partick Thistle 3-2 Queen of the South   Scottish Champ.
22/09/2018 Ross County 0-0 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
22/09/2018 Airdrieonians 1-1 Dumbarton   Scottish Lg. 1
22/09/2018 Forfar Athletic 1-1 Brechin City   Scottish Lg. 1
22/09/2018 Raith Rovers 1-1 Montrose   Scottish Lg. 1
22/09/2018 Stenhousemuir 1-2 Arbroath   Scottish Lg. 1
22/09/2018 Stranraer 0-2 East Fife   Scottish Lg. 1
22/09/2018 Clyde 4-1 Elgin City   Scottish Lg. 2
22/09/2018 Cowdenbeath 1-1 Albion Rovers   Scottish Lg. 2
22/09/2018 Peterhead 1-0 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
22/09/2018 Queen's Park 0-2 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
22/09/2018 Stirling Albion 1-2 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
22/09/2018 Spartans 0-0 East Kilbride   Lowland Lg.
22/09/2018 Penicuik Athletic 4-0 Musselburgh Athletic   EoS Qualifying Cup
22/09/2018 Saint Andrews United 5-4 Sauchie Juniors   EoS Qualifying Cup
22/09/2018 Carnoustie Panmure 2-0 Glenrothes   East Junior Superlg.
22/09/2018 Kennoway Star Hearts 2-0 Downfield   East Junior Superlg.
22/09/2018 Kirriemuir Thistle 3-4 Whitburn   East Junior Superlg.
22/09/2018 Lochee United 5-0 Fauldhouse United   East Junior Superlg.
22/09/2018 Tayport 2-1 Forfar West End   East Junior Superlg.
22/09/2018 Thornton Hibs 0-4 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
22/09/2018 Oakley United 1-4 Newtongrange Star   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
22/09/2018 Peebles Rovers 3-0 Arniston Rangers   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
22/09/2018 Dundonald Bluebell 1-2 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
22/09/2018 Eyemouth United 3-5 Tynecastle   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
22/09/2018 Craigroyston 0-3 Blackburn United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
22/09/2018 Hawick Royal Albert 1-6 Leith Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
22/09/2018 Inverkeithing Hillfield Swifts 3-5 Preston Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
22/09/2018 Jeanfield Swifts 3-3 University of Stirling Reserves   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
22/09/2018 Saint Duthus 0-3 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
22/09/2018 Colony Park Juniors 3-2 Bridge of Don Thistle   North Junior Superlg.
22/09/2018 Dufftown 4-1 Stonehaven   North Junior Superlg.
22/09/2018 Hermes 1-6 Banks o' Dee   North Junior Superlg.
22/09/2018 Montrose Roselea 0-0 East End   North Junior Superlg.
22/09/2018 Nairn Saint Ninian 2-2 Culter   North Junior Superlg.
22/09/2018 Creetown 0-4 Abbey Vale   SoS Lg.
22/09/2018 Dumfries YMCA 1-4 Threave Rovers   SoS Lg.
22/09/2018 Nithsdale Wanderers 4-2 Newton Stewart   SoS Lg.
22/09/2018 Saint Cuthbert Wanderers 0-4 Lochar Thistle   SoS Lg.
22/09/2018 Cumnock Juniors 3-2 Clydebank   West Junior Premier
22/09/2018 Hurlford United 1-0 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Premier
22/09/2018 Kilbirnie Ladeside 0-3 Glenafton Athletic   West Junior Premier
22/09/2018 Kilwinning Rangers 0-2 Pollok   West Junior Premier
22/09/2018 Largs Thistle 7-0 Irvine Meadow   West Junior Premier
22/09/2018 Petershill 2-1 Cambuslang Rangers   West Junior Premier
22/09/2018 Renfrew 0-3 Troon   West Junior Premier
22/09/2018 Lochmaben 0-2 Mid Annandale Alba Cup
22/09/2018 Upper Annandale 2-4 Bonnyton Thistle Alba Cup
22/09/2018 Camelon Juniors 4-1 Dalkeith Thistle Alex Jack Cup
22/09/2018 Dunipace 1-4 Broxburn Athletic Alex Jack Cup
22/09/2018 Haddington Athletic 4-3 Edinburgh United Alex Jack Cup
22/09/2018 Tranent Juniors 2-3 Bo'ness United Alex Jack Cup
22/09/2018 Easthouses Lily Miners Welfare 5-6 Dunbar United   EoS Lg. Cup
22/09/2018 Golspie Sutherland 2-1 Nairn County U20 Football Times Cup
22/09/2018 Invergordon 1-2 Alness United Football Times Cup
22/09/2018 Thurso 5-2 Orkney Football Times Cup
22/09/2018 Glentanar 0-3 Deveronside   Inter-Regional Trophy
22/09/2018 Buchanhaven Hearts p 2-2 Cruden Bay   North Junior Regional Cup
22/09/2018 Ellon United 3-2 Maud   North Junior Regional Cup
22/09/2018 Forres Thistle 4-1 Dyce Juniors   North Junior Regional Cup
22/09/2018 Hall Russell United 2-0 Fraserburgh United   North Junior Regional Cup
22/09/2018 Arbroath Victoria 3-6 Blairgowrie   East Junior Premier North
22/09/2018 Brechin Victoria 1-2 Dundee North End   East Junior Premier North
22/09/2018 Dundee Violet 1-3 Kinnoull   East Junior Premier North
22/09/2018 Forfar Albion 3-0 Coupar Angus   East Junior Premier North
22/09/2018 Lochee Harp 2-2 East Craigie   East Junior Premier North
22/09/2018 Luncarty 2-1 Scone Thistle   East Junior Premier North
22/09/2018 Armadale Thistle 5-1 Newburgh   East Junior Premier South
22/09/2018 Bathgate Thistle 4-1 Kirkcaldy YMCA   East Junior Premier South
22/09/2018 Harthill Royal 1-2 Stoneyburn   East Junior Premier South
22/09/2018 Livingston United 2-2 Lochgelly Albert   East Junior Premier South
22/09/2018 Lochore Welfare 0-6 West Calder United   East Junior Premier South
22/09/2018 Pumpherston Juniors 4-1 Rosyth   East Junior Premier South
22/09/2018 Banchory Saint Ternan 1-3 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div.
22/09/2018 Buckie Rovers 3-3 Longside   North Junior 1st Div.
22/09/2018 Burghead Thistle 3-6 Sunnybank   North Junior 1st Div.
22/09/2018 Arthurlie 7-1 Larkhall Thistle   West Junior Champ.
22/09/2018 Benburb 2-0 Rossvale   West Junior Champ.
22/09/2018 Cumbernauld United 3-2 Dalry Thistle   West Junior Champ.
22/09/2018 Darvel 3-1 Kilsyth Rangers   West Junior Champ.
22/09/2018 Girvan 2-3 Irvine Victoria   West Junior Champ.
22/09/2018 Neilston 0-3 Saint Roch's   West Junior Champ.
22/09/2018 Rutherglen Glencairn 3-1 Kello Rovers   West Junior Champ.
22/09/2018 Whitletts Victoria 3-3 Craigmark Burntonians   West Junior Champ.
22/09/2018 Islavale 4-1 Spey Valley United   North Junior 2nd Div.
22/09/2018 Newmachar United 0-2 Aberdeen University   North Junior 2nd Div.
22/09/2018 Whitehills 2-1 New Elgin   North Junior 2nd Div.
22/09/2018 Bellshill Athletic 2-2 Yoker Athletic   West Junior Lg. 1
22/09/2018 Blantyre Victoria 1-4 Shotts Bon Accord   West Junior Lg. 1
22/09/2018 Gartcairn Juniors 8-1 Lugar Boswell Thistle   West Junior Lg. 1
22/09/2018 Glasgow Perthshire 0-2 Port Glasgow   West Junior Lg. 1
22/09/2018 Shettleston 1-0 Greenock Juniors   West Junior Lg. 1
22/09/2018 Maryhill 5-1 East Kilbride Thistle   West Junior Lg. 1
22/09/2018 Royal Albert 1-3 Ardrossan Winton Rovers   West Junior Lg. 1
22/09/2018 Annbank United 3-2 Johnstone Burgh   West Junior Lg. 2
22/09/2018 Ashfield 1-1 Vale of Leven   West Junior Lg. 2
22/09/2018 Carluke Rovers 2-1 Forth Wanderers   West Junior Lg. 2
22/09/2018 Lanark United 3-2 Ardeer Thistle   West Junior Lg. 2
22/09/2018 Muirkirk Juniors 0-1 Thorniewood United   West Junior Lg. 2
22/09/2018 Saint Anthony's 1-2 Vale of Clyde   West Junior Lg. 2
22/09/2018 Saltcoats Victoria 1-2 Newmains United   West Junior Lg. 2
21/09/2018 Inverurie Loco Works 3-4 Fraserburgh   Scottish FA Cup
21/09/2018 Bonnyton Thistle U20 7-2 Camelon Juniors U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/09/2018 Edinburgh University U20 0-5 Heriot-Watt University U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/09/2018 Hill of Beath Hawthorn U20 5-0 Dunipace U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/09/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 5-3 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/09/2018 Mid Annandale U20 5-3 Haddington Athletic U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/09/2018 Musselburgh Athletic U20 2-3 Dalkeith Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/09/2018 Spartans U20 4-1 Edinburgh United U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/09/2018 Tynecastle U20 4-2 Cumbernauld Colts U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/09/2018 University of Stirling U20 3-0 Edusport Academy U20   Lowland/East Dev. Lg.
21/09/2018 Whitehill Welfare U20 3-0 Newtongrange Star U20   Lowland/East Dev. Lg.
20/09/2018 Celtic 1-0 Rosenborg {NOR}   UEFA Europa Lg.
20/09/2018 Villarreal {ESP} 2-2 Rangers   UEFA Europa Lg.
18/09/2018 Rangers Reserves 2-1 Dundee United Reserves   SPFL Reserve Lg.
18/09/2018 Albion Rovers Reserves 3-2 Raith Rovers Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
18/09/2018 Berwick Rangers Reserves 0-9 Livingston Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
17/09/2018 Celtic Reserves 2-0 Aberdeen Reserves   SPFL Reserve Lg.
17/09/2018 Dunfermline Athletic Reserves 2-1 Queen of the South Reserves   SPFL Reserve Cup
17/09/2018 Ayr United Reserves 3-2 Airdrieonians Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
17/09/2018 Stirling Albion Reserves 0-1 Queen's Park Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
17/09/2018 Buckie Thistle U20 2-1 Keith U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
17/09/2018 Cove Rangers U20 7-1 Deveronvale U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
17/09/2018 Fraserburgh U20 7-1 Turriff United U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
17/09/2018 Huntly U20 1-9 Formartine United U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
17/09/2018 Inverurie Loco Works U20 2-1 Banks o' Dee U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
16/09/2018 Tweedmouth Rangers 0-2 Leith Athletic   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Hibernian 3-2 Kilmarnock   Scottish Premier
15/09/2018 Livingston 1-0 Hamilton Academical   Scottish Premier
15/09/2018 Motherwell 0-1 Heart of Midlothian   Scottish Premier
15/09/2018 Rangers 4-0 Dundee   Scottish Premier
15/09/2018 Saint Johnstone 1-1 Aberdeen   Scottish Premier
15/09/2018 Ayr United 3-2 Falkirk   Scottish Champ.
15/09/2018 Dundee United 1-1 Greenock Morton   Scottish Champ.
15/09/2018 Dunfermline Athletic 0-0 Alloa Athletic   Scottish Champ.
15/09/2018 Inverness Caledonian Thistle 3-2 Partick Thistle   Scottish Champ.
15/09/2018 Queen of the South 0-0 Ross County   Scottish Champ.
15/09/2018 Arbroath 3-1 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
15/09/2018 Brechin City 1-1 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
15/09/2018 Dumbarton 2-1 Montrose   Scottish Lg. 1
15/09/2018 East Fife 2-1 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
15/09/2018 Stranraer 2-0 Stenhousemuir   Scottish Lg. 1
15/09/2018 Berwick Rangers 0-3 Elgin City   Scottish Lg. 2
15/09/2018 Clyde 1-0 Albion Rovers   Scottish Lg. 2
15/09/2018 Cowdenbeath 2-4 Peterhead   Scottish Lg. 2
15/09/2018 Edinburgh City 2-1 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
15/09/2018 Stirling Albion 1-0 Queen's Park   Scottish Lg. 2
15/09/2018 Brora Rangers 9-0 Fort William   Highland Lg.
15/09/2018 Buckie Thistle 5-2 Wick Academy   Highland Lg.
15/09/2018 Cove Rangers 2-0 Formartine United   Highland Lg.
15/09/2018 Fraserburgh 3-0 Clachnacuddin   Highland Lg.
15/09/2018 Huntly 2-0 Deveronvale   Highland Lg.
15/09/2018 Keith 0-2 Strathspey Thistle   Highland Lg.
15/09/2018 Lossiemouth 2-5 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
15/09/2018 Nairn County 5-2 Turriff United   Highland Lg.
15/09/2018 Rothes 3-1 Forres Mechanics   Highland Lg.
15/09/2018 Abbey Vale 0-5 Broxburn Athletic   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Blackburn United 1-5 Bonnyrigg Rose Athletic   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Bonnyton Thistle 2-3 Preston Athletic   South Ch'lge Cup
15/09/2018 BSC Glasgow 5-2 Edusport Academy   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Camelon Juniors 4-0 Heston Rovers   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Civil Service Strollers 5-0 Upper Annandale   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Coldstream 5-0 Newton Stewart   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Crossgates Primrose 0-2 Hill of Beath Hawthorn   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Dalbeattie Star 1-2 Sauchie Juniors   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Dalkeith Thistle 1-2 University of Stirling   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Dumfries YMCA 0-10 Tynecastle   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Dunbar United 0-1 Newtongrange Star   South Ch'lge Cup
15/09/2018 East Kilbride 2-0 Bo'ness United   South Ch'lge Cup
15/09/2018 East Stirlingshire 1-0 Glasgow University   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Edinburgh United 5-1 Mid Annandale   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Edinburgh University 2-0 Oakley United   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Eyemouth United 0-5 Dundonald Bluebell   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Gala Fairydean Rovers 0-1 Musselburgh Athletic   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Hawick Royal Albert 0-3 Burntisland Shipyard   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Inverkeithing Hillfield Swifts 4-1 Craigroyston   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Linlithgow Rose 5-1 Heriot-Watt University   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Lochmaben 0-5 Kelty Hearts   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-2 Spartans   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Nithsdale Wanderers 2-11 Penicuik Athletic   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Ormiston 3-2 Easthouses Lily Miners Welfare   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Peebles Rovers 2-1 Dunipace   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Threave Rovers 7-1 Creetown   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Tranent Juniors 4-2 Haddington Athletic   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Vale of Leithen 2-4 Jeanfield Swifts   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Whitehill Welfare 0-1 Gretna   South Ch'lge Cup
15/09/2018 Broughty Athletic 0-2 Lochee United   East Junior Superlg.
15/09/2018 Downfield 1-6 Thornton Hibs   East Junior Superlg.
15/09/2018 Fauldhouse United 3-0 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg.
15/09/2018 Glenrothes 2-0 Tayport   East Junior Superlg.
15/09/2018 Whitburn 5-0 Forfar West End   East Junior Superlg.
15/09/2018 Alness United 2-0 Saint Duthus   North Caledonian Lg.
15/09/2018 Invergordon 5-0 Bunillidh Thistle   North Caledonian Lg.
15/09/2018 Inverness Athletic 2-1 Halkirk United   North Caledonian Lg.
15/09/2018 Thurso 0-2 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg.
15/09/2018 Culter 1-0 Stonehaven   North Junior Superlg.
15/09/2018 Dufftown 4-1 Bridge of Don Thistle   North Junior Superlg.
15/09/2018 East End 1-1 Nairn Saint Ninian   North Junior Superlg.
15/09/2018 Ellon United 2-1 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
15/09/2018 Auchinleck Talbot 3-1 Kilwinning Rangers   West Junior Premier
15/09/2018 Beith Juniors 3-2 Kilbirnie Ladeside   West Junior Premier
15/09/2018 Cambuslang Rangers 1-0 Cumnock Juniors   West Junior Premier
15/09/2018 Clydebank 0-1 Hurlford United   West Junior Premier
15/09/2018 Irvine Meadow 1-3 Pollok   West Junior Premier
15/09/2018 Kirkintilloch Rob Roy 1-1 Glenafton Athletic   West Junior Premier
15/09/2018 Largs Thistle 5-0 Renfrew   West Junior Premier
15/09/2018 Troon 1-2 Petershill   West Junior Premier
15/09/2018 Banks o' Dee p 1-1 Montrose Roselea Grill Lg. Cup
15/09/2018 Maud 1-3 Hermes Grill Lg. Cup
15/09/2018 Hall Russell United 2-0 Banchory Saint Ternan   Inter-Regional Trophy
15/09/2018 Colony Park Juniors 4-2 Kirriemuir Thistle   Scottish Junior Cup
15/09/2018 Arbroath Victoria 3-1 Forfar Albion   East Junior Premier North
15/09/2018 Blairgowrie 0-4 East Craigie   East Junior Premier North
15/09/2018 Brechin Victoria 2-3 Dundee Violet   East Junior Premier North
15/09/2018 Dundee North End 3-1 Lochee Harp   East Junior Premier North
15/09/2018 Kinnoull 1-2 Scone Thistle   East Junior Premier North
15/09/2018 Luncarty 6-1 Coupar Angus   East Junior Premier North
15/09/2018 Bathgate Thistle 1-0 Lochore Welfare   East Junior Premier South
15/09/2018 Kirkcaldy YMCA 0-2 Rosyth   East Junior Premier South
15/09/2018 Lochgelly Albert 2-4 Pumpherston Juniors   East Junior Premier South
15/09/2018 Newburgh 3-1 Livingston United   East Junior Premier South
15/09/2018 Stoneyburn 1-4 Armadale Thistle   East Junior Premier South
15/09/2018 West Calder United 1-1 Harthill Royal   East Junior Premier South
15/09/2018 Deveronside 1-2 Buckie Rovers   North Junior 1st Div.
15/09/2018 Fraserburgh United 1-2 Burghead Thistle   North Junior 1st Div.
15/09/2018 Stoneywood Parkvale 7-0 Longside   North Junior 1st Div.
15/09/2018 Sunnybank 1-2 Forres Thistle   North Junior 1st Div.
15/09/2018 Craigmark Burntonians 1-4 Benburb   West Junior Champ.
15/09/2018 Dalry Thistle 5-0 Girvan   West Junior Champ.
15/09/2018 Darvel 1-0 Neilston   West Junior Champ.
15/09/2018 Irvine Victoria 2-3 Whitletts Victoria   West Junior Champ.
15/09/2018 Kello Rovers 0-3 Cumbernauld United   West Junior Champ.
15/09/2018 Kilsyth Rangers 3-2 Arthurlie   West Junior Champ.
15/09/2018 Larkhall Thistle 1-6 Rutherglen Glencairn   West Junior Champ.
15/09/2018 Rossvale 3-1 Saint Roch's   West Junior Champ.
15/09/2018 Aberdeen University 5-0 Spey Valley United   North Junior 2nd Div.
15/09/2018 Cruden Bay 2-4 Glentanar   North Junior 2nd Div.
15/09/2018 Islavale 2-1 Newmachar United   North Junior 2nd Div.
15/09/2018 New Elgin 0-6 Buchanhaven Hearts   North Junior 2nd Div.
15/09/2018 Ardrossan Winton Rovers 1-0 Yoker Athletic   West Junior Lg. 1
15/09/2018 East Kilbride Thistle 1-3 Gartcairn Juniors   West Junior Lg. 1
15/09/2018 Glasgow Perthshire 2-3 Bellshill Athletic   West Junior Lg. 1
15/09/2018 Greenock Juniors 0-1 Maryhill   West Junior Lg. 1
15/09/2018 Lugar Boswell Thistle 0-6 Royal Albert   West Junior Lg. 1
15/09/2018 Maybole Juniors 2-5 Blantyre Victoria   West Junior Lg. 1
15/09/2018 Port Glasgow 1-0 Wishaw   West Junior Lg. 1
15/09/2018 Shotts Bon Accord 3-1 Shettleston   West Junior Lg. 1
15/09/2018 Annbank United 2-3 Forth Wanderers   West Junior Lg. 2
15/09/2018 Ardeer Thistle 3-3 Saint Anthony's   West Junior Lg. 2
15/09/2018 Johnstone Burgh 2-0 Muirkirk Juniors   West Junior Lg. 2
15/09/2018 Newmains United 2-1 Ashfield   West Junior Lg. 2
15/09/2018 Thorniewood United 2-1 Saltcoats Victoria   West Junior Lg. 2
15/09/2018 Vale of Clyde 2-2 Carluke Rovers   West Junior Lg. 2
15/09/2018 Vale of Leven 0-4 Lesmahagow   West Junior Lg. 2
14/09/2018 Saint Mirren 0-0 Celtic   Scottish Premier
14/09/2018 Cumbernauld Colts 4-0 Arniston Rangers   South Ch'lge Cup
14/09/2018 Bonnyton Thistle U20 5-1 Cumbernauld Colts U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
14/09/2018 BSC Glasgow U20 3-3 Musselburgh Athletic U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
14/09/2018 Camelon Juniors U20 0-5 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
14/09/2018 Dalkeith Thistle U20 10-3 Preston Athletic U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
14/09/2018 Edinburgh City U20 9-1 Inverkeithing Hillfield Swifts U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
14/09/2018 Haddington Athletic U20 2-1 Dunipace U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
14/09/2018 Hill of Beath Hawthorn U20 9-0 Newtongrange Star U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
14/09/2018 Mid Annandale U20 3-4 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
12/09/2018 Deveronvale 1-3 Cove Rangers Aberdeenshire Cup
12/09/2018 Turriff United 0-7 Banks o' Dee Aberdeenshire Cup
12/09/2018 Ross County Reserves 2-1 Brora Rangers North of Scotland Cup
12/09/2018 Queen's Park Reserves 3-2 Ayr United Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
11/09/2018 Dundee United Reserves 2-1 Saint Johnstone Reserves   SPFL Reserve Cup
11/09/2018 Motherwell Reserves 3-1 Dundee Reserves   SPFL Reserve Cup
11/09/2018 Edinburgh City 7-0 Lothian Thistle Hutchison Vale City Cup
11/09/2018 Inverness Caledonian Thistle Reserves 4-0 Forres Mechanics North of Scotland Cup
11/09/2018 Livingston Reserves 7-1 Stirling Albion Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
11/09/2018 Raith Rovers Reserves 0-4 Berwick Rangers Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
10/09/2018 Falkirk Reserves 1-1 Ross County Reserves   SPFL Reserve Cup
10/09/2018 Hibernian Reserves 1-2 Heart of Midlothian Reserves   SPFL Reserve Cup
10/09/2018 Kilmarnock Reserves 3-1 Partick Thistle Reserves   SPFL Reserve Cup
10/09/2018 Saint Mirren Reserves 0-2 Hamilton Academical Reserves   SPFL Reserve Cup
10/09/2018 Airdrieonians Reserves 4-0 East Kilbride Reserves   SPFL Reserve Lg. Div. 2
08/09/2018 Airdrieonians 0-1 Sutton United {ENG}   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Arbroath 3-0 Annan Athletic   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Boreham Wood {ENG} 0-0 p Dunfermline Athletic   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Coleraine {NIR} p 1-1 Formartine United   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Dumbarton 0-1 Montrose   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Dundee United 1-1 p Alloa Athletic   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 East Fife 2-1 Partick Thistle   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 East Kilbride 2-3 Edinburgh City   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Falkirk 0-1 Connah's Quay Nomads {WAL}   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Peterhead 0-1 Bohemians {IRL}   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Queen of the South 4-3 Crusaders {NIR}   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Ross County 5-0 Raith Rovers   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Saint Mirren U20 3-2 Hamilton Academical U20   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Sligo Rovers {IRL} 4-1 Livingston U20   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 The New Saints {WAL} 2-2 p Queen's Park   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2018 Deveronvale 0-3 Buckie Thistle   Highland Lg.
08/09/2018 Forres Mechanics 1-2 Fraserburgh   Highland Lg.
08/09/2018 Fort William 1-4 Keith   Highland Lg.
08/09/2018 Inverurie Loco Works 2-0 Brora Rangers   Highland Lg.
08/09/2018 Nairn County 5-1 Huntly   Highland Lg.
08/09/2018 Strathspey Thistle 2-3 Cove Rangers   Highland Lg.
08/09/2018 Turriff United 4-0 Lossiemouth   Highland Lg.
08/09/2018 Wick Academy 1-3 Rothes   Highland Lg.
08/09/2018 Edusport Academy 2-0 Vale of Leithen   Lowland Lg.
08/09/2018 Civil Service Strollers 1-2 BSC Glasgow   Lowland Lg.
08/09/2018 Dalbeattie Star 2-1 Gretna   Lowland Lg.
08/09/2018 Edinburgh University 1-5 University of Stirling   Lowland Lg.
08/09/2018 Kelty Hearts 2-0 East Stirlingshire   Lowland Lg.
08/09/2018 Spartans 1-0 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
08/09/2018 Carnoustie Panmure 1-2 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
08/09/2018 Forfar West End 6-0 Glenrothes   East Junior Superlg.
08/09/2018 Kennoway Star Hearts 2-3 Whitburn   East Junior Superlg.
08/09/2018 Lochee United 5-1 Downfield   East Junior Superlg.
08/09/2018 Tayport 4-1 Fauldhouse United   East Junior Superlg.
08/09/2018 Thornton Hibs 3-2 Kirriemuir Thistle   East Junior Superlg.
08/09/2018 Arniston Rangers 0-7 Penicuik Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
08/09/2018 Coldstream 4-1 Tweedmouth Rangers   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
08/09/2018 Musselburgh Athletic 3-1 Dunbar United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
08/09/2018 Newtongrange Star 7-1 Easthouses Lily Miners Welfare   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
08/09/2018 Oakley United 3-4 Hill of Beath Hawthorn   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
08/09/2018 Peebles Rovers 3-1 Hawick Royal Albert   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
08/09/2018 Bo'ness United 1-0 Dunipace   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
08/09/2018 Bonnyrigg Rose Athletic 6-0 Dalkeith Thistle   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
08/09/2018 Crossgates Primrose 3-2 Sauchie Juniors   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
08/09/2018 Dundonald Bluebell 3-2 Burntisland Shipyard   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
08/09/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-2 Tynecastle   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
08/09/2018 Tranent Juniors 7-2 Haddington Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
08/09/2018 Broxburn Athletic 5-2 Blackburn United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
08/09/2018 Camelon Juniors 2-0 Linlithgow Rose   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
08/09/2018 Craigroyston 0-3 Edinburgh United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
08/09/2018 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-2 Saint Andrews United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
08/09/2018 Ormiston 2-4 Preston Athletic   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
08/09/2018 University of Stirling Reserves 0-1 Heriot-Watt University   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
08/09/2018 Invergordon 5-2 Saint Duthus   North Caledonian Lg.
08/09/2018 Culter 4-2 Maud   North Junior Superlg.
08/09/2018 Dyce Juniors 0-1 East End   North Junior Superlg.
08/09/2018 Hall Russell United 1-0 Ellon United   North Junior Superlg.
08/09/2018 Nairn Saint Ninian 0-4 Montrose Roselea   North Junior Superlg.
08/09/2018 Abbey Vale 4-4 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
08/09/2018 Bonnyton Thistle 7-1 Lochmaben   SoS Lg.
08/09/2018 Lochar Thistle 2-1 Wigtown & Bladnoch   SoS Lg.
08/09/2018 Mid Annandale 4-1 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
08/09/2018 Newton Stewart 0-7 Heston Rovers   SoS Lg.
08/09/2018 Stranraer Reserves 3-0 Creetown   SoS Lg.
08/09/2018 Threave Rovers 5-1 Annan Athletic U20   SoS Lg.
08/09/2018 Upper Annandale 3-2 Dumfries YMCA   SoS Lg.
08/09/2018 Cumnock Juniors 1-0 Troon   West Junior Premier
08/09/2018 Glenafton Athletic 0-2 Clydebank   West Junior Premier
08/09/2018 Hurlford United 4-0 Cambuslang Rangers   West Junior Premier
08/09/2018 Kilbirnie Ladeside 1-0 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Premier
08/09/2018 Kilwinning Rangers 2-2 Beith Juniors   West Junior Premier
08/09/2018 Petershill 1-4 Largs Thistle   West Junior Premier
08/09/2018 Pollok 1-2 Auchinleck Talbot   West Junior Premier
08/09/2018 Renfrew 5-1 Irvine Meadow   West Junior Premier
08/09/2018 Bunillidh Thistle 0-5 Thurso Football Times Cup
08/09/2018 Golspie Sutherland 3-1 Inverness Athletic Football Times Cup
08/09/2018 Orkney 3-1 Halkirk United Football Times Cup
08/09/2018 Banchory Saint Ternan p 1-1 Colony Park Juniors   North Junior Regional Cup
08/09/2018 Bridge of Don Thistle 1-1 p Deveronside   North Junior Regional Cup
08/09/2018 Burghead Thistle 0-3 Sunnybank   North Junior Regional Cup
08/09/2018 Longside 0-2 Dufftown   North Junior Regional Cup
08/09/2018 Newmachar United 1-15 Banks o' Dee   North Junior Regional Cup
08/09/2018 Stonehaven 2-1 Aberdeen University   North Junior Regional Cup
08/09/2018 Whitehills 0-9 Hermes   North Junior Regional Cup
08/09/2018 Brechin Victoria 7-4 Coupar Angus   East Junior Premier North
08/09/2018 Dundee Violet 2-2 Arbroath Victoria   East Junior Premier North
08/09/2018 East Craigie 1-2 Dundee North End   East Junior Premier North
08/09/2018 Forfar Albion 1-2 Kinnoull   East Junior Premier North
08/09/2018 Lochee Harp 3-1 Scone Thistle   East Junior Premier North
08/09/2018 Luncarty 3-0 Blairgowrie   East Junior Premier North
08/09/2018 Armadale Thistle 1-5 West Calder United   East Junior Premier South
08/09/2018 Harthill Royal 0-0 Bathgate Thistle   East Junior Premier South
08/09/2018 Livingston United 6-2 Stoneyburn   East Junior Premier South
08/09/2018 Lochore Welfare 3-3 Kirkcaldy YMCA   East Junior Premier South
08/09/2018 Pumpherston Juniors 3-1 Newburgh   East Junior Premier South
08/09/2018 Rosyth 2-2 Lochgelly Albert   East Junior Premier South
08/09/2018 Forres Thistle 1-1 Buckie Rovers   North Junior 1st Div.
08/09/2018 Fraserburgh United 2-4 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div.
08/09/2018 Arthurlie 4-2 Darvel   West Junior Champ.
08/09/2018 Benburb 7-2 Irvine Victoria   West Junior Champ.
08/09/2018 Cumbernauld United 7-1 Larkhall Thistle   West Junior Champ.
08/09/2018 Girvan 2-0 Kello Rovers   West Junior Champ.
08/09/2018 Neilston 0-0 Rossvale   West Junior Champ.
08/09/2018 Rutherglen Glencairn 8-1 Kilsyth Rangers   West Junior Champ.
08/09/2018 Saint Roch's 0-2 Craigmark Burntonians   West Junior Champ.
08/09/2018 Whitletts Victoria 2-0 Dalry Thistle   West Junior Champ.
08/09/2018 Glentanar 2-2 Buchanhaven Hearts   North Junior 2nd Div.
08/09/2018 New Elgin 1-2 Islavale   North Junior 2nd Div.
08/09/2018 Spey Valley United 1-0 Cruden Bay   North Junior 2nd Div.
08/09/2018 Bellshill Athletic 1-2 Ardrossan Winton Rovers   West Junior Lg. 1
08/09/2018 Blantyre Victoria 5-2 Port Glasgow   West Junior Lg. 1
08/09/2018 Gartcairn Juniors 2-2 Greenock Juniors   West Junior Lg. 1
08/09/2018 Shettleston 1-1 Maybole Juniors   West Junior Lg. 1
08/09/2018 Maryhill 1-7 Shotts Bon Accord   West Junior Lg. 1
08/09/2018 Royal Albert 0-1 East Kilbride Thistle   West Junior Lg. 1
08/09/2018 Yoker Athletic 4-1 Lugar Boswell Thistle   West Junior Lg. 1
08/09/2018 Annbank United 1-1 Vale of Clyde   West Junior Lg. 2
08/09/2018 Ashfield 2-1 Thorniewood United   West Junior Lg. 2
08/09/2018 Carluke Rovers 5-0 Ardeer Thistle   West Junior Lg. 2
08/09/2018 Lesmahagow 9-0 Newmains United   West Junior Lg. 2
08/09/2018 Muirkirk Juniors 2-3 Forth Wanderers   West Junior Lg. 2
08/09/2018 Saint Anthony's 0-3 Lanark United   West Junior Lg. 2
08/09/2018 Saltcoats Victoria 2-0 Johnstone Burgh   West Junior Lg. 2
07/09/2018 Cumbernauld Colts U20 1-3 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
07/09/2018 Dunipace U20 3-1 Bonnyton Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
07/09/2018 Hill of Beath Hawthorn U20 1-3 BSC Glasgow U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
07/09/2018 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 1-5 Haddington Athletic U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
07/09/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 3-1 Dalkeith Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
07/09/2018 Newtongrange Star U20 5-4 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
07/09/2018 Spartans U20 10-0 Preston Athletic U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
07/09/2018 Tynecastle U20 0-5 Kelty Hearts U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
07/09/2018 Whitehill Welfare U20 2-4 Musselburgh Athletic U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
06/09/2018 Dundee U20 1-2 Motherwell U20   Scottish Ch'lge Cup
05/09/2018 Keith 0-3 Forres Mechanics   Highland Lg.
05/09/2018 Blackburn United 1-3 University of Stirling   EoS Qualifying Cup
05/09/2018 Forres Mechanics U20 3-4 Alness United U20   North of Scotland Dev. Lg.
04/09/2018 Kelty Hearts 8-0 Edinburgh United   EoS Qualifying Cup
03/09/2018 Dundee Reserves 4-0 Rangers Reserves   SPFL Reserve Lg.
03/09/2018 Falkirk Reserves 3-0 Partick Thistle Reserves   SPFL Reserve Lg.
03/09/2018 Heart of Midlothian Reserves 5-1 Dundee United Reserves   SPFL Reserve Lg.
03/09/2018 Kilmarnock Reserves 5-1 Dunfermline Athletic Reserves   SPFL Reserve Lg.
03/09/2018 Motherwell Reserves 3-1 Hibernian Reserves   SPFL Reserve Lg.
03/09/2018 Queen of the South Reserves 0-0 Greenock Morton Reserves   SPFL Reserve Lg.
03/09/2018 Ross County Reserves 3-1 Hamilton Academical Reserves   SPFL Reserve Lg.
03/09/2018 Saint Mirren Reserves 3-2 Saint Johnstone Reserves   SPFL Reserve Lg.
03/09/2018 Banks o' Dee U20 8-0 Turriff United U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
03/09/2018 Deveronvale U20 2-1 Huntly U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
03/09/2018 Formartine United U20 3-0 Buckie Thistle U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
03/09/2018 Fraserburgh U20 1-2 Inverurie Loco Works U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
03/09/2018 Keith U20 4-3 Cove Rangers U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
03/09/2018 Brora Rangers U20 0-1 Elgin City U20   North of Scotland Dev. Lg.
03/09/2018 Clachnacuddin U20 2-3 Lossiemouth U20   North of Scotland Dev. Lg.
02/09/2018 Celtic 1-0 Rangers   Scottish Premier
01/09/2018 Aberdeen 0-2 Kilmarnock   Scottish Premier
01/09/2018 Dundee 1-3 Motherwell   Scottish Premier
01/09/2018 Hamilton Academical 1-2 Saint Johnstone   Scottish Premier
01/09/2018 Heart of Midlothian 4-1 Saint Mirren   Scottish Premier
01/09/2018 Livingston 2-1 Hibernian   Scottish Premier
01/09/2018 Auchinleck Talbot 10-0 Wigtown & Bladnoch   Scottish FA Cup
01/09/2018 Beith Juniors 3-2 Lothian Thistle Hutchison Vale   Scottish FA Cup
01/09/2018 Bonnyrigg Rose Athletic 3-0 Shortlees   Scottish FA Cup
01/09/2018 Girvan 0-1 Burntisland Shipyard   Scottish FA Cup
01/09/2018 Newton Stewart 0-3 Coldstream   Scottish FA Cup
01/09/2018 Preston Athletic 0-2 Linlithgow Rose   Scottish FA Cup
01/09/2018 Alloa Athletic 1-1 Dundee United   Scottish Champ.
01/09/2018 Dunfermline Athletic 0-3 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
01/09/2018 Partick Thistle 1-0 Greenock Morton   Scottish Champ.
01/09/2018 Queen of the South 5-0 Ayr United   Scottish Champ.
01/09/2018 Ross County 2-0 Falkirk   Scottish Champ.
01/09/2018 Airdrieonians 2-0 Stranraer   Scottish Lg. 1
01/09/2018 Arbroath 2-2 Brechin City   Scottish Lg. 1
01/09/2018 Montrose 0-2 East Fife   Scottish Lg. 1
01/09/2018 Raith Rovers 4-0 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
01/09/2018 Stenhousemuir 2-1 Dumbarton   Scottish Lg. 1
01/09/2018 Albion Rovers 3-5 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
01/09/2018 Annan Athletic 1-2 Clyde   Scottish Lg. 2
01/09/2018 Elgin City 0-3 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
01/09/2018 Peterhead 0-1 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
01/09/2018 Queen's Park 0-0 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
01/09/2018 Brora Rangers 5-0 Turriff United   Highland Lg.
01/09/2018 Buckie Thistle 2-1 Nairn County   Highland Lg.
01/09/2018 Clachnacuddin 0-4 Forres Mechanics   Highland Lg.
01/09/2018 Cove Rangers 11-0 Fort William   Highland Lg.
01/09/2018 Fraserburgh 2-3 Wick Academy   Highland Lg.
01/09/2018 Keith 1-4 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
01/09/2018 Lossiemouth 0-4 Huntly   Highland Lg.
01/09/2018 Rothes 0-2 Deveronvale   Highland Lg.
01/09/2018 Strathspey Thistle 1-1 Formartine United   Highland Lg.
01/09/2018 East Stirlingshire 1-2 Edusport Academy   Lowland Lg.
01/09/2018 Edinburgh University 1-1 East Kilbride   Lowland Lg.
01/09/2018 Gala Fairydean Rovers 0-2 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
01/09/2018 Gretna 0-4 Spartans   Lowland Lg.
01/09/2018 University of Stirling 2-3 BSC Glasgow   Lowland Lg.
01/09/2018 Vale of Leithen 0-4 Kelty Hearts   Lowland Lg.
01/09/2018 Whitehill Welfare 3-0 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
01/09/2018 Tynecastle 0-4 Newtongrange Star   EoS Qualifying Cup
01/09/2018 Arniston Rangers 0-2 Oakley United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
01/09/2018 Dunbar United 6-0 Hawick Royal Albert   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
01/09/2018 Leith Athletic 2-0 Tweedmouth Rangers   EoS Lg. (Tier 1 Conf. A)
01/09/2018 Dundonald Bluebell 6-0 Eyemouth United   EoS Lg. (Tier 1 Conf. B)
01/09/2018 Heriot-Watt University 6-1 Ormiston   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
01/09/2018 Saint Andrews United 3-0 Craigroyston   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
01/09/2018 Golspie Sutherland 3-0 Bunillidh Thistle   North Caledonian Lg.
01/09/2018 Halkirk United 0-2 Alness United   North Caledonian Lg.
01/09/2018 Invergordon 3-0 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
01/09/2018 Orkney 2-2 Thurso   North Caledonian Lg.
01/09/2018 Dufftown 2-5 Montrose Roselea   North Junior Superlg.
01/09/2018 Dyce Juniors 0-2 Nairn Saint Ninian   North Junior Superlg.
01/09/2018 Ellon United 2-8 Banks o' Dee   North Junior Superlg.
01/09/2018 Hall Russell United 0-1 Culter   North Junior Superlg.
01/09/2018 Hermes 2-0 Colony Park Juniors   North Junior Superlg.
01/09/2018 Stonehaven 3-1 Maud   North Junior Superlg.
01/09/2018 Saint Cuthbert Wanderers 3-4 Stranraer Reserves   SoS Lg.
01/09/2018 Cambuslang Rangers 3-2 Glenafton Athletic   West Junior Premier
01/09/2018 Clydebank 2-0 Kilbirnie Ladeside   West Junior Premier
01/09/2018 Kirkintilloch Rob Roy 3-2 Kilwinning Rangers   West Junior Premier
01/09/2018 Largs Thistle 3-3 Cumnock Juniors   West Junior Premier
01/09/2018 Pollok 2-0 Irvine Meadow   West Junior Premier
01/09/2018 Renfrew 3-4 Petershill   West Junior Premier
01/09/2018 Troon 1-2 Hurlford United   West Junior Premier
01/09/2018 Bonnyton Thistle 3-2 Heston Rovers Alba Cup
01/09/2018 Lochmaben 2-0 Creetown Alba Cup
01/09/2018 Upper Annandale 2-0 Nithsdale Wanderers Alba Cup
01/09/2018 Camelon Juniors 3-2 Sauchie Juniors Alex Jack Cup
01/09/2018 Crossgates Primrose 1-2 Bo'ness United Alex Jack Cup
01/09/2018 Dalkeith Thistle 5-1 Musselburgh Athletic Alex Jack Cup
01/09/2018 Edinburgh United 6-1 Inverkeithing Hillfield Swifts   Alex Jack Cup
01/09/2018 Jeanfield Swifts 0-2 Broxburn Athletic Alex Jack Cup
01/09/2018 Peebles Rovers 2-3 Dunipace Alex Jack Cup
01/09/2018 Penicuik Athletic 1-3 Hill of Beath Hawthorn Alex Jack Cup
01/09/2018 Tranent Juniors 4-1 Easthouses Lily Miners Welfare Alex Jack Cup
01/09/2018 Arbroath Victoria 2-4 Downfield   East Junior Cup
01/09/2018 Broughty Athletic 2-1 Glenrothes   East Junior Cup
01/09/2018 Carnoustie Panmure 3-2 Tayport   East Junior Cup
01/09/2018 Dundee North End 2-0 Blairgowrie   East Junior Cup
01/09/2018 Dundee Violet 1-3 Forfar West End   East Junior Cup
01/09/2018 East Craigie 1-4 Luncarty   East Junior Cup
01/09/2018 Fauldhouse United 0-4 Lochee United   East Junior Cup
01/09/2018 Harthill Royal 2-1 Newburgh   East Junior Cup
01/09/2018 Kinnoull 3-0 Armadale Thistle   East Junior Cup
01/09/2018 Kirkcaldy YMCA p 1-1 Bathgate Thistle   East Junior Cup
01/09/2018 Livingston United 3-1 Thornton Hibs   East Junior Cup
01/09/2018 Lochee Harp 4-5 West Calder United   East Junior Cup
01/09/2018 Lochore Welfare 2-3 Kirriemuir Thistle   East Junior Cup
01/09/2018 Rosyth 12-1 Coupar Angus   East Junior Cup
01/09/2018 Stoneyburn 1-6 Scone Thistle   East Junior Cup
01/09/2018 Whitburn 0-1 Pumpherston Juniors   East Junior Cup
01/09/2018 Blackburn United 0-2 Haddington Athletic   EoS Lg. Cup
01/09/2018 Nairn County U20 p 3-3 Saint Duthus Football Times Cup
01/09/2018 Glentanar 0-2 East End   North Junior Regional Cup
01/09/2018 Brechin Victoria 5-2 Forfar Albion   East Junior Premier North
01/09/2018 Banchory Saint Ternan 3-1 Sunnybank   North Junior 1st Div.
01/09/2018 Buckie Rovers 1-1 Fraserburgh United   North Junior 1st Div.
01/09/2018 Burghead Thistle 2-4 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div.
01/09/2018 Longside 2-2 Forres Thistle   North Junior 1st Div.
01/09/2018 Arthurlie 1-1 Neilston   West Junior Champ.
01/09/2018 Craigmark Burntonians 1-2 Rossvale   West Junior Champ.
01/09/2018 Dalry Thistle 1-1 Benburb   West Junior Champ.
01/09/2018 Darvel 1-1 Rutherglen Glencairn   West Junior Champ.
01/09/2018 Irvine Victoria 2-5 Saint Roch's   West Junior Champ.
01/09/2018 Kello Rovers 1-3 Whitletts Victoria   West Junior Champ.
01/09/2018 Kilsyth Rangers 2-1 Cumbernauld United   West Junior Champ.
01/09/2018 Aberdeen University 4-2 Islavale   North Junior 2nd Div.
01/09/2018 Buchanhaven Hearts 3-3 Whitehills   North Junior 2nd Div.
01/09/2018 Cruden Bay 0-3 New Elgin   North Junior 2nd Div.
01/09/2018 Spey Valley United 1-2 Newmachar United   North Junior 2nd Div.
01/09/2018 East Kilbride Thistle 2-1 Yoker Athletic   West Junior Lg. 1
01/09/2018 Glasgow Perthshire 3-3 Blantyre Victoria   West Junior Lg. 1
01/09/2018 Greenock Juniors 1-4 Royal Albert   West Junior Lg. 1
01/09/2018 Lugar Boswell Thistle 2-6 Ardrossan Winton Rovers   West Junior Lg. 1
01/09/2018 Maybole Juniors 1-2 Maryhill   West Junior Lg. 1
01/09/2018 Port Glasgow 2-0 Shettleston   West Junior Lg. 1
01/09/2018 Shotts Bon Accord 0-3 Gartcairn Juniors   West Junior Lg. 1
01/09/2018 Wishaw 1-2 Bellshill Athletic   West Junior Lg. 1
01/09/2018 Ardeer Thistle 0-2 Annbank United   West Junior Lg. 2
01/09/2018 Johnstone Burgh 2-2 Ashfield   West Junior Lg. 2
01/09/2018 Lanark United 3-0 Carluke Rovers   West Junior Lg. 2
01/09/2018 Newmains United 2-7 Vale of Leven   West Junior Lg. 2
01/09/2018 Saltcoats Victoria 0-2 Forth Wanderers   West Junior Lg. 2
01/09/2018 Thorniewood United 2-3 Lesmahagow   West Junior Lg. 2
01/09/2018 Vale of Clyde 0-2 Muirkirk Juniors   West Junior Lg. 2