DATE |
TEAM 1 |
|
SCORE |
|
TEAM 2 |
PTS |
|
COMPETITION |
30/09/2019 |
Deveronvale |
|
1-2 |
|
Spartans |
±0/±0 |
|
Scottish FA Cup |
30/09/2019 |
Dundee United Reserves |
|
4-1 |
|
Motherwell Reserves |
+20/-20 |
|
SPFL Reserve Lg. |
30/09/2019 |
Saint Mirren Reserves |
|
6-0 |
|
Queen of the South Reserves |
+10/-10 |
|
SPFL Reserve Lg. |
30/09/2019 |
BSC Glasgow Reserves |
|
1-5 |
|
Ayr United Reserves |
-4/+4 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
30/09/2019 |
East Kilbride Reserves |
|
4-0 |
|
Alloa Athletic Reserves |
+3/-3 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
30/09/2019 |
East Stirlingshire Reserves |
|
0-2 |
|
Livingston Reserves |
-7/+7 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
30/09/2019 |
Queen's Park Reserves |
|
0-1 |
|
Albion Rovers Reserves |
-15/+15 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
30/09/2019 |
Banks o' Dee U20 |
|
1-1 |
|
Formartine United U20 |
-4/+4 |
|
Aberdeenshire Dev. Lg. |
30/09/2019 |
Cove Rangers U20 |
|
1-1 |
|
Inverurie Loco Works U20 |
±0/±0 |
|
Aberdeenshire Dev. Lg. |
30/09/2019 |
Huntly U20 |
|
1-2 |
|
Buckie Thistle U20 |
-19/+19 |
|
Aberdeenshire Dev. Lg. |
30/09/2019 |
Keith U20 |
|
2-8 |
|
Turriff United U20 |
-42/+42 |
|
Aberdeenshire Dev. Lg. |
30/09/2019 |
Clachnacuddin U20 |
|
4-1 |
|
Nairn County U20 |
+17/-17 |
|
North of Scotland Dev. Lg. |
30/09/2019 |
Elgin City U20 |
|
4-2 |
|
Lossiemouth U20 |
-2/+2 |
|
North of Scotland Dev. Lg. |
30/09/2019 |
Forres Mechanics U20 |
|
3-1 |
|
Rothes U20 |
+14/-14 |
|
North of Scotland Dev. Lg. |
28/09/2019 |
Hamilton Academical |
|
2-1 |
|
Livingston |
+6/-6 |
|
Scottish Premier |
28/09/2019 |
Hibernian |
|
1-1 |
|
Celtic |
+7/-7 |
|
Scottish Premier |
28/09/2019 |
Kilmarnock |
|
0-0 |
|
Ross County |
-5/+5 |
|
Scottish Premier |
28/09/2019 |
Rangers |
|
5-0 |
|
Aberdeen |
+12/-12 |
|
Scottish Premier |
28/09/2019 |
Saint Johnstone |
|
0-1 |
|
Motherwell |
-5/+5 |
|
Scottish Premier |
28/09/2019 |
Saint Mirren |
|
0-0 |
|
Heart of Midlothian |
±0/±0 |
|
Scottish Premier |
28/09/2019 |
Clachnacuddin |
|
2-1 |
|
Nairn County |
+10/-10 |
|
Scottish FA Cup |
28/09/2019 |
Arbroath |
|
0-3 |
|
Ayr United |
-16/+16 |
|
Scottish Champ. |
28/09/2019 |
Dundee United |
|
6-0 |
|
Greenock Morton |
+20/-20 |
|
Scottish Champ. |
28/09/2019 |
Dunfermline Athletic |
|
1-1 |
|
Alloa Athletic |
-5/+5 |
|
Scottish Champ. |
28/09/2019 |
Inverness Caledonian Thistle |
|
1-3 |
|
Partick Thistle |
-22/+22 |
|
Scottish Champ. |
28/09/2019 |
Airdrieonians |
|
2-2 |
|
Stranraer |
-8/+8 |
|
Scottish Lg. 1 |
28/09/2019 |
Dumbarton |
|
1-2 |
|
Clyde |
-6/+6 |
|
Scottish Lg. 1 |
28/09/2019 |
Falkirk |
|
0-0 |
|
East Fife |
-8/+8 |
|
Scottish Lg. 1 |
28/09/2019 |
Forfar Athletic |
|
1-2 |
|
Raith Rovers |
-9/+9 |
|
Scottish Lg. 1 |
28/09/2019 |
Montrose |
|
4-3 |
|
Peterhead |
+5/-5 |
|
Scottish Lg. 1 |
28/09/2019 |
Brechin City |
|
2-1 |
|
Elgin City |
+7/-7 |
|
Scottish Lg. 2 |
28/09/2019 |
Cove Rangers |
|
3-0 |
|
Annan Athletic |
+7/-7 |
|
Scottish Lg. 2 |
28/09/2019 |
Cowdenbeath |
|
1-0 |
|
Albion Rovers |
-3/+3 |
|
Scottish Lg. 2 |
28/09/2019 |
Edinburgh City |
|
2-1 |
|
Queen's Park |
-1/+1 |
|
Scottish Lg. 2 |
28/09/2019 |
Stirling Albion |
|
1-1 |
|
Stenhousemuir |
-2/+2 |
|
Scottish Lg. 2 |
28/09/2019 |
Inverurie Loco Works |
|
1-6 |
|
Brora Rangers |
-27/+27 |
|
Highland Lg. |
28/09/2019 |
Lossiemouth |
|
0-4 |
|
Formartine United |
-1/+1 |
|
Highland Lg. |
28/09/2019 |
Strathspey Thistle |
|
1-2 |
|
Rothes |
+2/-2 |
|
Highland Lg. |
28/09/2019 |
Berwick Rangers |
|
2-2 |
|
Cumbernauld Colts |
-3/+3 |
|
Lowland Lg. |
28/09/2019 |
BSC Glasgow |
|
3-0 |
|
University of Stirling |
+5/-5 |
|
Lowland Lg. |
28/09/2019 |
Caledonian Braves |
|
0-3 |
|
East Stirlingshire |
-17/+17 |
|
Lowland Lg. |
28/09/2019 |
Dalbeattie Star |
|
1-3 |
|
Vale of Leithen |
-26/+26 |
|
Lowland Lg. |
28/09/2019 |
Edinburgh University |
|
1-3 |
|
Civil Service Strollers |
-7/+7 |
|
Lowland Lg. |
28/09/2019 |
Gretna |
|
1-2 |
|
Bonnyrigg Rose Athletic |
+7/-7 |
|
Lowland Lg. |
28/09/2019 |
Kelty Hearts |
|
3-0 |
|
Gala Fairydean Rovers |
+2/-2 |
|
Lowland Lg. |
28/09/2019 |
Bo'ness United |
|
2-1 |
|
Tranent Juniors |
±0/±0 |
|
EoS Lg. Premier |
28/09/2019 |
Broxburn Athletic |
|
1-0 |
|
Whitehill Welfare |
-5/+5 |
|
EoS Lg. Premier |
28/09/2019 |
Camelon Juniors |
|
2-1 |
|
Crossgates Primrose |
-5/+5 |
|
EoS Lg. Premier |
28/09/2019 |
Hill of Beath Hawthorn |
|
2-0 |
|
Penicuik Athletic |
+15/-15 |
|
EoS Lg. Premier |
28/09/2019 |
Musselburgh Athletic |
|
6-2 |
|
Linlithgow Rose |
+31/-31 |
|
EoS Lg. Premier |
28/09/2019 |
Newtongrange Star |
|
2-1 |
|
Dunbar United |
+4/-4 |
|
EoS Lg. Premier |
28/09/2019 |
Sauchie Juniors |
|
2-4 |
|
Jeanfield Swifts |
-8/+8 |
|
EoS Lg. Premier |
28/09/2019 |
Halkirk United |
|
11-1 |
|
Bonar Bridge |
+11/-11 |
|
North Caledonian Lg. |
28/09/2019 |
Invergordon |
|
2-1 |
|
Golspie Sutherland |
+3/-3 |
|
North Caledonian Lg. |
28/09/2019 |
Inverness Athletic |
|
2-5 |
|
Saint Duthus |
-26/+26 |
|
North Caledonian Lg. |
28/09/2019 |
Abbey Vale |
|
3-2 |
|
Lochar Thistle |
-6/+6 |
|
SoS Lg. |
28/09/2019 |
Bonnyton Thistle |
|
4-0 |
|
Caledonian Braves Reserves |
+4/-4 |
|
SoS Lg. |
28/09/2019 |
Dumfries YMCA |
|
0-3 |
|
Lochmaben |
-5/+5 |
|
SoS Lg. |
28/09/2019 |
Saint Cuthbert Wanderers |
|
3-5 |
|
Mid Annandale |
-10/+10 |
|
SoS Lg. |
28/09/2019 |
Upper Annandale |
|
2-1 |
|
Creetown |
-7/+7 |
|
SoS Lg. |
28/09/2019 |
Wigtown & Bladnoch |
|
3-5 |
|
Newton Stewart |
-12/+12 |
|
SoS Lg. |
28/09/2019 |
Orkney |
|
4-1 |
|
Thurso |
+6/-6 |
|
Jock Mackay Memorial Cup |
28/09/2019 |
Aberdeen University |
|
4-5 |
|
Dalry Thistle |
+1/-1 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Arbroath Victoria |
|
0-1 |
|
Islavale |
-11/+11 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Ardeer Thistle |
|
0-11 |
|
Rutherglen Glencairn |
-3/+3 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Ardrossan Winton Rovers |
|
3-0 |
|
Royal Albert |
+8/-8 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Arthurlie |
|
1-5 |
|
Beith Juniors |
-20/+20 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Bellshill Athletic |
|
0-7 |
|
Auchinleck Talbot |
-7/+7 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Blairgowrie |
|
1-2 |
|
Stoneywood Parkvale |
-14/+14 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Blantyre Victoria |
|
2-0 |
|
Muirkirk Juniors |
-4/+4 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Burghead Thistle |
|
2-2 |
|
Lochgelly Albert |
+1/-1 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Cambuslang Rangers |
|
7-0 |
|
Harthill Royal |
+12/-12 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Carluke Rovers |
|
1-3 |
|
Clydebank |
-1/+1 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Cumbernauld United |
|
0-1 |
|
Hurlford United |
-5/+5 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Cumnock Juniors |
|
0-2 |
|
Rossvale |
-19/+19 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Downfield |
|
2-1 |
|
Greenock Juniors |
+5/-5 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Dundee North End |
|
4-1 |
|
Whitburn |
+9/-9 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Dyce Juniors |
|
2-1 |
|
Sunnybank |
-6/+6 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
East Craigie |
|
6-1 |
|
Nairn Saint Ninian |
+11/-11 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
East End |
|
3-1 |
|
Port Glasgow |
+15/-15 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Fauldhouse United |
|
2-1 |
|
Carnoustie Panmure |
+10/-10 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Forfar Albion |
|
4-5 |
|
Bathgate Thistle |
+3/-3 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Forres Thistle |
|
0-3 |
|
Pollok |
+3/-3 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Gartcairn Juniors |
|
5-2 |
|
Lanark United |
+12/-12 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Girvan |
|
5-5 |
|
Tayport |
+1/-1 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Glasgow Perthshire |
|
1-2 |
|
Broughty Athletic |
±0/±0 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Glenafton Athletic |
|
13-0 |
|
West Calder United |
+2/-2 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Hall Russell United |
|
0-3 |
|
Lochee United |
-3/+3 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Irvine Victoria |
|
0-3 |
|
Kello Rovers |
-31/+31 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Johnstone Burgh |
|
4-2 |
|
Armadale Thistle |
+14/-14 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Kennoway Star Hearts |
|
0-1 |
|
Larkhall Thistle |
-15/+15 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Kilbirnie Ladeside |
|
3-1 |
|
Vale of Leven |
-4/+4 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Kilwinning Rangers |
|
2-2 |
|
Bridge of Don Thistle |
-13/+13 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Kirkcaldy & Dysart |
|
1-1 |
|
Saltcoats Victoria |
-5/+5 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Largs Thistle |
|
1-0 |
|
Luncarty |
-8/+8 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Linlithgow Rose Community |
|
3-2 |
|
Fraserburgh United |
+10/-10 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Livingston United |
|
0-1 |
|
Shotts Bon Accord |
+1/-1 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Lochore Welfare |
|
1-2 |
|
Brechin Victoria |
-18/+18 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Lugar Boswell Thistle |
|
3-0 |
|
Newmachar United |
+3/-3 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Maryhill |
|
2-4 |
|
Forfar West End |
-4/+4 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Neilston Juniors |
|
4-4 |
|
Forth Wanderers |
-10/+10 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
New Elgin Juniors |
|
1-2 |
|
Saint Anthony's |
+2/-2 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Petershill |
|
6-0 |
|
Newmains United |
+3/-3 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Saint Roch's |
|
0-0 |
|
Renfrew |
+4/-4 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Sauchie Juniors Community |
|
1-2 |
|
Hermes |
+4/-4 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Scone Thistle |
|
3-0 |
|
Lochee Harp |
+5/-5 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Spey Valley United |
|
0-5 |
|
Lesmahagow |
-2/+2 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Stonehaven |
|
4-0 |
|
Glentanar |
+1/-1 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Syngenta |
|
1-6 |
|
Shettleston Juniors |
-12/+12 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Thornton Hibs |
|
3-1 |
|
Rosyth |
-3/+3 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Troon |
|
3-1 |
|
Montrose Roselea |
±0/±0 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Vale of Clyde |
|
0-2 |
|
Darvel Juniors |
-2/+2 |
|
Scottish Junior Cup |
28/09/2019 |
Stranraer Reserves |
|
6-5 |
|
Heston Rovers |
-5/+5 |
|
SoS Lg. Cup |
28/09/2019 |
Coupar Angus |
|
0-4 |
|
Dundee Violet |
-6/+6 |
|
East Junior Premier North |
28/09/2019 |
Burntisland Shipyard |
|
7-0 |
|
Craigroyston |
+20/-20 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
28/09/2019 |
Heriot-Watt University |
|
0-3 |
|
Dunipace |
-29/+29 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
28/09/2019 |
Leith Athletic |
|
4-0 |
|
Ormiston |
+3/-3 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
28/09/2019 |
Oakley United |
|
1-1 |
|
Lothian Thistle Hutchison Vale |
+1/-1 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
28/09/2019 |
Arniston Rangers |
|
2-1 |
|
Tweedmouth Rangers |
-6/+6 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
28/09/2019 |
Coldstream |
|
2-4 |
|
Inverkeithing Hillfield Swifts |
-21/+21 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
28/09/2019 |
Dalkeith Thistle |
|
1-6 |
|
Tynecastle |
-27/+27 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
28/09/2019 |
Edinburgh United |
|
4-1 |
|
University of Stirling Reserves |
+7/-7 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
28/09/2019 |
Glenrothes |
|
1-1 |
|
Preston Athletic |
±0/±0 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
28/09/2019 |
Hawick Royal Albert United |
|
1-6 |
|
Easthouses Lily Miners Welfare |
-27/+27 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
28/09/2019 |
Maybole Juniors |
|
0-4 |
|
Yoker Athletic |
-24/+24 |
|
West Junior Lg. 2 |
27/09/2019 |
Queen of the South |
|
1-1 |
|
Dundee |
-3/+3 |
|
Scottish Champ. |
27/09/2019 |
Blackburn United U20 |
|
3-4 |
|
Cumbernauld Colts U20 |
-9/+9 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
27/09/2019 |
Caledonian Braves U20 |
|
2-1 |
|
Lothian Thistle Hutchison Vale U20 |
+9/-9 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
27/09/2019 |
Dalkeith Thistle U20 |
|
1-3 |
|
Hill of Beath Hawthorn U20 |
-7/+7 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
27/09/2019 |
East Fife U20 |
|
4-0 |
|
Edinburgh University U20 |
+6/-6 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
27/09/2019 |
Edinburgh City U20 |
|
3-0 |
|
Dundonald Bluebell U20 |
+19/-19 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
27/09/2019 |
BSC Glasgow U20 |
|
6-1 |
|
Preston Athletic U20 |
+9/-9 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
27/09/2019 |
Broxburn Athletic U20 |
|
3-4 |
|
Musselburgh Athletic U20 |
+3/-3 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
27/09/2019 |
Heriot-Watt University U20 |
|
0-1 |
|
Bonnyton Thistle U20 |
-6/+6 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
27/09/2019 |
Edinburgh United U20 |
|
2-1 |
|
Kelty Hearts U20 |
+10/-10 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
25/09/2019 |
Celtic |
|
5-0 |
|
Partick Thistle |
+4/-4 |
|
Scottish Lg. Cup |
25/09/2019 |
Heart of Midlothian |
|
p 2-2 |
|
Aberdeen |
±0/±0 |
|
Scottish Lg. Cup |
25/09/2019 |
Kilmarnock |
|
0-0 p |
|
Hibernian |
-5/+5 |
|
Scottish Lg. Cup |
25/09/2019 |
Livingston |
|
0-1 |
|
Rangers |
+2/-2 |
|
Scottish Lg. Cup |
25/09/2019 |
Banks o' Dee |
|
10-0 |
|
Maud |
+5/-5 |
|
Inter-Regional Cup |
25/09/2019 |
Threave Rovers |
|
4-3 |
|
Nithsdale Wanderers |
+1/-1 |
|
SoS Lg. Cup |
25/09/2019 |
Mid Annandale U20 |
|
7-1 |
|
Newtongrange Star U20 |
+18/-18 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
24/09/2019 |
Celtic Reserves |
|
4-2 |
|
Greenock Morton Reserves |
-2/+2 |
|
SPFL Reserve Cup |
24/09/2019 |
Ayr United Reserves |
|
2-0 |
|
Queen's Park Reserves |
±0/±0 |
|
SPFL Reserve Ch'lge Cup |
24/09/2019 |
Bonnyton Thistle U20 |
|
2-4 |
|
Civil Service Strollers U20 |
-27/+27 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
23/09/2019 |
Hibernian Reserves |
|
4-0 |
|
Hamilton Academical Reserves |
+10/-10 |
|
SPFL Reserve Cup |
23/09/2019 |
Motherwell Reserves |
|
2-0 |
|
Dunfermline Athletic Reserves |
+5/-5 |
|
SPFL Reserve Cup |
23/09/2019 |
Queen of the South Reserves |
|
0-5 |
|
Aberdeen Reserves |
-8/+8 |
|
SPFL Reserve Cup |
23/09/2019 |
Ross County Reserves |
|
1-2 |
|
Kilmarnock Reserves |
-9/+9 |
|
SPFL Reserve Cup |
23/09/2019 |
Lochar Thistle |
|
10-0 |
|
Dumfries YMCA |
+8/-8 |
|
SoS Lg. |
23/09/2019 |
Alloa Athletic Reserves |
|
0-6 |
|
BSC Glasgow Reserves |
-40/+40 |
|
SPFL Reserve Ch'lge Cup |
23/09/2019 |
East Kilbride Reserves |
|
2-0 |
|
Albion Rovers Reserves |
+7/-7 |
|
SPFL Reserve Ch'lge Cup |
23/09/2019 |
East Stirlingshire Reserves |
|
0-1 |
|
Livingston Reserves |
-1/+1 |
|
SPFL Reserve Ch'lge Cup |
23/09/2019 |
Edinburgh United U20 |
|
5-1 |
|
Caledonian Braves U20 |
+19/-19 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
23/09/2019 |
Edinburgh University U20 |
|
0-2 |
|
Blackburn United U20 |
-5/+5 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
23/09/2019 |
Heriot-Watt University U20 |
|
0-4 |
|
BSC Glasgow U20 |
-30/+30 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
23/09/2019 |
Musselburgh Athletic U20 |
|
0-3 |
|
University of Stirling U20 |
-8/+8 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
22/09/2019 |
Celtic |
|
3-1 |
|
Kilmarnock |
±0/±0 |
|
Scottish Premier |
22/09/2019 |
Hibernian |
|
1-2 |
|
Heart of Midlothian |
-11/+11 |
|
Scottish Premier |
22/09/2019 |
Saint Johnstone |
|
0-4 |
|
Rangers |
-11/+11 |
|
Scottish Premier |
21/09/2019 |
Livingston |
|
0-2 |
|
Aberdeen |
-15/+15 |
|
Scottish Premier |
21/09/2019 |
Motherwell |
|
1-2 |
|
Ross County |
-13/+13 |
|
Scottish Premier |
21/09/2019 |
Saint Mirren |
|
0-0 |
|
Hamilton Academical |
-4/+4 |
|
Scottish Premier |
21/09/2019 |
Broxburn Athletic |
|
3-2 |
|
East Stirlingshire |
+4/-4 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Buckie Thistle |
|
4-1 |
|
Civil Service Strollers |
+17/-17 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Caledonian Braves |
|
3-4 |
|
Rothes |
-12/+12 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Cumbernauld Colts |
|
1-5 |
|
Penicuik Athletic |
-17/+17 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Dalbeattie Star |
|
1-3 |
|
Gala Fairydean Rovers |
-15/+15 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Edinburgh University |
|
1-3 |
|
Lochee United |
-3/+3 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Forres Mechanics |
|
1-4 |
|
Banks o' Dee |
-20/+20 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Fort William |
|
5-0 |
|
Vale of Leithen |
+42/-42 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Fraserburgh |
|
0-1 |
|
Bonnyrigg Rose Athletic |
-5/+5 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Gretna |
|
1-0 |
|
Hill of Beath Hawthorn |
+17/-17 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Inverurie Loco Works |
|
3-2 |
|
Wick Academy |
-3/+3 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Keith |
|
2-3 |
|
University of Stirling |
-1/+1 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Linlithgow Rose |
|
1-0 |
|
Huntly |
-9/+9 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Nairn County |
|
0-0 |
|
Clachnacuddin |
-8/+8 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Spartans |
|
1-1 |
|
Deveronvale |
-10/+10 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Strathspey Thistle |
|
2-1 |
|
Lossiemouth |
-2/+2 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Turriff United |
|
1-5 |
|
Formartine United |
-6/+6 |
|
Scottish FA Cup |
21/09/2019 |
Alloa Athletic |
|
1-4 |
|
Ayr United |
-21/+21 |
|
Scottish Champ. |
21/09/2019 |
Dundee United |
|
2-1 |
|
Arbroath |
-4/+4 |
|
Scottish Champ. |
21/09/2019 |
Greenock Morton |
|
1-0 |
|
Dundee |
+2/-2 |
|
Scottish Champ. |
21/09/2019 |
Inverness Caledonian Thistle |
|
2-0 |
|
Queen of the South |
+5/-5 |
|
Scottish Champ. |
21/09/2019 |
Partick Thistle |
|
0-3 |
|
Dunfermline Athletic |
-30/+30 |
|
Scottish Champ. |
21/09/2019 |
Airdrieonians |
|
0-1 |
|
Raith Rovers |
-9/+9 |
|
Scottish Lg. 1 |
21/09/2019 |
East Fife |
|
2-2 |
|
Dumbarton |
-5/+5 |
|
Scottish Lg. 1 |
21/09/2019 |
Forfar Athletic |
|
2-0 |
|
Montrose |
+4/-4 |
|
Scottish Lg. 1 |
21/09/2019 |
Peterhead |
|
1-1 |
|
Clyde |
±0/±0 |
|
Scottish Lg. 1 |
21/09/2019 |
Stranraer |
|
0-3 |
|
Falkirk |
-12/+12 |
|
Scottish Lg. 1 |
21/09/2019 |
Albion Rovers |
|
1-3 |
|
Edinburgh City |
-11/+11 |
|
Scottish Lg. 2 |
21/09/2019 |
Annan Athletic |
|
0-0 |
|
Stirling Albion |
-5/+5 |
|
Scottish Lg. 2 |
21/09/2019 |
Elgin City |
|
0-2 |
|
Cove Rangers |
-10/+10 |
|
Scottish Lg. 2 |
21/09/2019 |
Queen's Park |
|
0-3 |
|
Cowdenbeath |
-25/+25 |
|
Scottish Lg. 2 |
21/09/2019 |
Stenhousemuir |
|
1-0 |
|
Brechin City |
+1/-1 |
|
Scottish Lg. 2 |
21/09/2019 |
East Kilbride |
|
3-2 |
|
Berwick Rangers |
-5/+5 |
|
Lowland Lg. |
21/09/2019 |
Camelon Juniors |
|
4-2 |
|
Glenrothes |
-3/+3 |
|
EoS Qualifying Cup |
21/09/2019 |
Coldstream |
|
2-5 |
|
Whitehill Welfare |
-18/+18 |
|
EoS Qualifying Cup |
21/09/2019 |
Jeanfield Swifts |
|
1-2 |
|
Haddington Athletic |
-18/+18 |
|
EoS Qualifying Cup |
21/09/2019 |
Downfield |
|
1-1 |
|
Broughty Athletic |
+6/-6 |
|
East Junior Superlg. North |
21/09/2019 |
Kirriemuir Thistle |
|
1-4 |
|
Carnoustie Panmure |
-9/+9 |
|
East Junior Superlg. North |
21/09/2019 |
Luncarty |
|
0-5 |
|
Dundee North End |
-29/+29 |
|
East Junior Superlg. North |
21/09/2019 |
Scone Thistle |
|
0-4 |
|
Forfar West End |
-30/+30 |
|
East Junior Superlg. North |
21/09/2019 |
Armadale Thistle |
|
2-3 |
|
Pumpherston Juniors |
-8/+8 |
|
East Junior Superlg. South |
21/09/2019 |
Harthill Royal |
|
0-2 |
|
Livingston United |
-9/+9 |
|
East Junior Superlg. South |
21/09/2019 |
Kennoway Star Hearts |
|
2-2 |
|
Bathgate Thistle |
-6/+6 |
|
East Junior Superlg. South |
21/09/2019 |
Thornton Hibs |
|
7-0 |
|
Fauldhouse United |
+31/-31 |
|
East Junior Superlg. South |
21/09/2019 |
Whitburn |
|
4-1 |
|
Lochore Welfare |
+1/-1 |
|
East Junior Superlg. South |
21/09/2019 |
Dundonald Bluebell |
|
6-1 |
|
Crossgates Primrose |
+13/-13 |
|
EoS Lg. Premier |
21/09/2019 |
Newtongrange Star |
|
2-3 |
|
Bo'ness United |
+1/-1 |
|
EoS Lg. Premier |
21/09/2019 |
Bonar Bridge |
|
1-5 |
|
Thurso |
-3/+3 |
|
North Caledonian Lg. |
21/09/2019 |
Halkirk United |
|
1-4 |
|
Saint Duthus |
-16/+16 |
|
North Caledonian Lg. |
21/09/2019 |
Banchory Saint Ternan |
|
1-3 |
|
East End |
-20/+20 |
|
North Junior Superlg. |
21/09/2019 |
Nairn Saint Ninian |
|
2-1 |
|
Hall Russell United |
+4/-4 |
|
North Junior Superlg. |
21/09/2019 |
Creetown |
|
0-3 |
|
Threave Rovers |
-3/+3 |
|
SoS Lg. |
21/09/2019 |
Heston Rovers |
|
6-0 |
|
Wigtown & Bladnoch |
+8/-8 |
|
SoS Lg. |
21/09/2019 |
Newton Stewart |
|
4-0 |
|
Upper Annandale |
+39/-39 |
|
SoS Lg. |
21/09/2019 |
Saint Cuthbert Wanderers |
|
1-6 |
|
Nithsdale Wanderers |
-27/+27 |
|
SoS Lg. |
21/09/2019 |
Beith Juniors |
|
0-0 |
|
Kilwinning Rangers |
-5/+5 |
|
West Junior Premier |
21/09/2019 |
Rossvale |
|
0-1 |
|
Kirkintilloch Rob Roy |
-12/+12 |
|
West Junior Premier |
21/09/2019 |
Cumnock Juniors |
|
5-3 |
|
Benburb |
+13/-13 |
|
West Junior Premier |
21/09/2019 |
Hurlford United |
|
1-2 |
|
Irvine Meadow |
-15/+15 |
|
West Junior Premier |
21/09/2019 |
Kilbirnie Ladeside |
|
1-0 |
|
Glenafton Athletic |
+2/-2 |
|
West Junior Premier |
21/09/2019 |
Pollok |
|
2-1 |
|
Clydebank |
-2/+2 |
|
West Junior Premier |
21/09/2019 |
Troon |
|
0-4 |
|
Largs Thistle |
-21/+21 |
|
West Junior Premier |
21/09/2019 |
Abbey Vale |
|
5-3 |
|
Bonnyton Thistle |
+14/-14 |
|
Alba Cup |
21/09/2019 |
Mid Annandale |
|
2-1 |
|
Lochmaben |
-5/+5 |
|
Alba Cup |
21/09/2019 |
Edinburgh United |
|
4-0 |
|
Sauchie Juniors |
+40/-40 |
|
Alex Jack Cup |
21/09/2019 |
Inverkeithing Hillfield Swifts |
|
1-4 |
|
Musselburgh Athletic |
-4/+4 |
|
Alex Jack Cup |
21/09/2019 |
Kinnoull |
|
1-0 |
|
Leith Athletic |
-1/+1 |
|
Alex Jack Cup |
21/09/2019 |
Tranent Juniors |
|
1-2 |
|
Dunbar United |
-18/+18 |
|
Alex Jack Cup |
21/09/2019 |
Buchanhaven Hearts |
|
p 1-1 |
|
Whitehills |
-11/+11 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
Burghead Thistle |
|
p 3-3 |
|
Glentanar |
-8/+8 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
Colony Park Juniors |
|
p 1-1 |
|
Longside |
-4/+4 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
Cruden Bay |
|
1-7 |
|
Forres Thistle |
-8/+8 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
Dufftown |
|
3-1 |
|
Sunnybank |
+11/-11 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
Ellon United |
|
2-4 |
|
Dyce Juniors |
-12/+12 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
Fraserburgh United |
|
4-2 |
|
Bridge of Don Thistle |
+15/-15 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
Hermes |
|
4-3 |
|
Aberdeen University |
-7/+7 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
Montrose Roselea |
|
0-1 |
|
Culter |
-7/+7 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
New Elgin Juniors |
|
2-3 |
|
Buckie Rovers |
-2/+2 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
Stonehaven |
|
1-3 |
|
Deveronside |
-18/+18 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
Stoneywood Parkvale |
|
3-0 |
|
Newmachar United |
+1/-1 |
|
Inter-Regional Cup |
21/09/2019 |
Golspie Sutherland |
|
5-2 |
|
Invergordon |
+18/-18 |
|
Jock Mackay Memorial Cup |
21/09/2019 |
Orkney |
|
3-1 |
|
Lewis & Harris |
+11/-11 |
|
Jock Mackay Memorial Cup |
21/09/2019 |
Blairgowrie |
|
2-1 |
|
Arbroath Victoria |
-5/+5 |
|
East Junior Premier North |
21/09/2019 |
Brechin Victoria |
|
1-3 |
|
Dundee Violet |
-7/+7 |
|
East Junior Premier North |
21/09/2019 |
East Craigie |
|
1-0 |
|
Lochee Harp |
-8/+8 |
|
East Junior Premier North |
21/09/2019 |
Forfar Albion |
|
3-1 |
|
Coupar Angus |
±0/±0 |
|
East Junior Premier North |
21/09/2019 |
Lochgelly Albert |
|
2-1 |
|
West Calder United |
+1/-1 |
|
East Junior Premier South |
21/09/2019 |
Newburgh Juniors |
|
3-1 |
|
Sauchie Juniors Community |
+10/-10 |
|
East Junior Premier South |
21/09/2019 |
Rosyth |
|
0-1 |
|
Kirkcaldy & Dysart |
-18/+18 |
|
East Junior Premier South |
21/09/2019 |
Stoneyburn |
|
4-0 |
|
Linlithgow Rose Community |
+13/-13 |
|
East Junior Premier South |
21/09/2019 |
Syngenta |
|
0-4 |
|
Bo'ness United Juniors |
-19/+19 |
|
East Junior Premier South |
21/09/2019 |
Craigroyston |
|
1-6 |
|
Heriot-Watt University |
-18/+18 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
21/09/2019 |
Lothian Thistle Hutchison Vale |
|
2-0 |
|
Dunipace |
+6/-6 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
21/09/2019 |
Oakley United |
|
0-4 |
|
Saint Andrews United |
-32/+32 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
21/09/2019 |
Ormiston |
|
2-6 |
|
Burntisland Shipyard |
-23/+23 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
21/09/2019 |
Dalkeith Thistle |
|
0-5 |
|
Preston Athletic |
-36/+36 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
21/09/2019 |
Hawick Royal Albert United |
|
1-0 |
|
Arniston Rangers |
+9/-9 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
21/09/2019 |
Tweedmouth Rangers |
|
2-3 |
|
University of Stirling Reserves |
-1/+1 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
21/09/2019 |
Tynecastle |
|
9-0 |
|
Easthouses Lily Miners Welfare |
+19/-19 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
21/09/2019 |
Blantyre Victoria |
|
7-4 |
|
Whitletts Victoria |
+7/-7 |
|
West Junior Champ. |
21/09/2019 |
Craigmark Burntonians |
|
2-1 |
|
Arthurlie |
+13/-13 |
|
West Junior Champ. |
21/09/2019 |
Cumbernauld United |
|
1-1 |
|
Neilston Juniors |
-9/+9 |
|
West Junior Champ. |
21/09/2019 |
Darvel Juniors |
|
5-0 |
|
Dalry Thistle |
+9/-9 |
|
West Junior Champ. |
21/09/2019 |
Petershill |
|
1-3 |
|
Gartcairn Juniors |
-12/+12 |
|
West Junior Champ. |
21/09/2019 |
Renfrew |
|
4-0 |
|
Irvine Victoria |
+5/-5 |
|
West Junior Champ. |
21/09/2019 |
Saint Roch's |
|
2-4 |
|
Kilsyth Rangers |
-12/+12 |
|
West Junior Champ. |
21/09/2019 |
Shotts Bon Accord |
|
3-1 |
|
Cambuslang Rangers |
+1/-1 |
|
West Junior Champ. |
21/09/2019 |
Spey Valley United |
|
0-2 |
|
Islavale |
-5/+5 |
|
North Junior 2nd Div. |
21/09/2019 |
Bellshill Athletic |
|
3-0 |
|
Lanark United |
+21/-21 |
|
West Junior Lg. 1 |
21/09/2019 |
East Kilbride Thistle |
|
1-0 |
|
Wishaw Juniors |
+4/-4 |
|
West Junior Lg. 1 |
21/09/2019 |
Glasgow Perthshire |
|
1-1 |
|
Royal Albert |
-8/+8 |
|
West Junior Lg. 1 |
21/09/2019 |
Shettleston Juniors |
|
1-0 |
|
Lesmahagow |
+1/-1 |
|
West Junior Lg. 1 |
21/09/2019 |
Kello Rovers |
|
0-1 |
|
Ardrossan Winton Rovers |
-3/+3 |
|
West Junior Lg. 1 |
21/09/2019 |
Larkhall Thistle |
|
6-1 |
|
Maryhill |
+22/-22 |
|
West Junior Lg. 1 |
21/09/2019 |
Annbank United |
|
6-0 |
|
Ardeer Thistle |
+9/-9 |
|
West Junior Lg. 2 |
21/09/2019 |
Forth Wanderers |
|
0-1 |
|
Ashfield |
-8/+8 |
|
West Junior Lg. 2 |
21/09/2019 |
Johnstone Burgh |
|
2-0 |
|
Maybole Juniors |
+7/-7 |
|
West Junior Lg. 2 |
21/09/2019 |
Lugar Boswell Thistle |
|
0-4 |
|
Vale of Clyde |
-18/+18 |
|
West Junior Lg. 2 |
21/09/2019 |
Muirkirk Juniors |
|
4-0 |
|
Newmains United |
+3/-3 |
|
West Junior Lg. 2 |
21/09/2019 |
Saint Anthony's |
|
1-1 |
|
Saltcoats Victoria |
-9/+9 |
|
West Junior Lg. 2 |
21/09/2019 |
Thorniewood United |
|
1-1 |
|
Vale of Leven |
±0/±0 |
|
West Junior Lg. 2 |
20/09/2019 |
Kelty Hearts |
|
0-3 |
|
Auchinleck Talbot |
-13/+13 |
|
Scottish FA Cup |
20/09/2019 |
Caledonian Braves U20 |
|
2-2 |
|
Dalkeith Thistle U20 |
-10/+10 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Dunipace U20 |
|
1-4 |
|
Edinburgh City U20 |
-11/+11 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Edinburgh University U20 |
|
0-3 |
|
Mid Annandale U20 |
-38/+38 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Heriot-Watt University U20 |
|
0-2 |
|
Dundonald Bluebell U20 |
-14/+14 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Hill of Beath Hawthorn U20 |
|
4-0 |
|
Broxburn Athletic U20 |
+5/-5 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Lothian Thistle Hutchison Vale U20 |
|
3-1 |
|
Inverkeithing Hillfield Swifts U20 |
-3/+3 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Musselburgh Athletic U20 |
|
1-4 |
|
Preston Athletic U20 |
-38/+38 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Newtongrange Star U20 |
|
1-6 |
|
East Fife U20 |
-5/+5 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Penicuik Athletic U20 |
|
2-1 |
|
BSC Glasgow U20 |
+5/-5 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Spartans U20 |
|
5-1 |
|
Blackburn United U20 |
+6/-6 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Tynecastle U20 |
|
1-3 |
|
Bonnyrigg Rose Athletic U20 |
-22/+22 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
University of Stirling U20 |
|
4-0 |
|
Cumbernauld Colts U20 |
+8/-8 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Upper Annandale U20 |
|
9-6 |
|
Haddington Athletic U20 |
+20/-20 |
|
Lowland/East Dev. Lg. Cup |
20/09/2019 |
Greenock Juniors |
|
4-3 |
|
Port Glasgow |
-1/+1 |
|
West Junior Lg. 1 |
19/09/2019 |
Rangers |
|
1-0 |
|
Feyenoord {NED} |
+3/-3 |
|
UEFA Europa Lg. |
19/09/2019 |
Stade Rennais {FRA} |
|
1-1 |
|
Celtic |
+3/-3 |
|
UEFA Europa Lg. |
18/09/2019 |
Ballymena United {NIR} |
|
0-1 |
|
Rangers U20 |
-2/+2 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
17/09/2019 |
Greenock Morton Reserves |
|
7-0 |
|
Dundee United Reserves |
+56/-56 |
|
SPFL Reserve Lg. |
17/09/2019 |
Heart of Midlothian Reserves |
|
3-2 |
|
Dunfermline Athletic Reserves |
-3/+3 |
|
SPFL Reserve Lg. |
17/09/2019 |
Livingston Reserves |
|
2-1 |
|
East Kilbride Reserves |
-7/+7 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
16/09/2019 |
Motherwell Reserves |
|
2-2 |
|
Hamilton Academical Reserves |
-6/+6 |
|
SPFL Reserve Lg. |
16/09/2019 |
Queen of the South Reserves |
|
0-4 |
|
Kilmarnock Reserves |
-9/+9 |
|
SPFL Reserve Lg. |
16/09/2019 |
Ross County Reserves |
|
4-0 |
|
Saint Mirren Reserves |
+16/-16 |
|
SPFL Reserve Lg. |
16/09/2019 |
Airdrieonians Reserves |
|
1-0 |
|
Queen's Park Reserves |
+2/-2 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
16/09/2019 |
Albion Rovers Reserves |
|
3-2 |
|
BSC Glasgow Reserves |
-5/+5 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
16/09/2019 |
Alloa Athletic Reserves |
|
2-4 |
|
East Stirlingshire Reserves |
-2/+2 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
16/09/2019 |
Deveronvale U20 |
|
4-4 |
|
Buckie Thistle U20 |
-7/+7 |
|
Aberdeenshire Dev. Lg. |
16/09/2019 |
Formartine United U20 |
|
1-1 |
|
Cove Rangers U20 |
-3/+3 |
|
Aberdeenshire Dev. Lg. |
16/09/2019 |
Fraserburgh U20 |
|
7-2 |
|
Banks o' Dee U20 |
+25/-25 |
|
Aberdeenshire Dev. Lg. |
16/09/2019 |
Keith U20 |
|
5-4 |
|
Huntly U20 |
+10/-10 |
|
Aberdeenshire Dev. Lg. |
16/09/2019 |
Turriff United U20 |
|
2-4 |
|
Inverurie Loco Works U20 |
-6/+6 |
|
Aberdeenshire Dev. Lg. |
16/09/2019 |
Elgin City U20 |
|
4-0 |
|
Forres Mechanics U20 |
-1/+1 |
|
North of Scotland Dev. Lg. |
16/09/2019 |
Lossiemouth U20 |
|
0-3 |
|
Nairn County U20 |
-26/+26 |
|
North of Scotland Dev. Lg. |
16/09/2019 |
Rothes U20 |
|
1-2 |
|
Clachnacuddin U20 |
±0/±0 |
|
North of Scotland Dev. Lg. |
15/09/2019 |
Heston Rovers |
|
4-0 |
|
Ormiston |
+15/-15 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Aberdeen |
|
1-1 |
|
Saint Johnstone |
-8/+8 |
|
Scottish Premier |
14/09/2019 |
Hamilton Academical |
|
0-1 |
|
Celtic |
+5/-5 |
|
Scottish Premier |
14/09/2019 |
Heart of Midlothian |
|
2-3 |
|
Motherwell |
-9/+9 |
|
Scottish Premier |
14/09/2019 |
Kilmarnock |
|
2-0 |
|
Hibernian |
+9/-9 |
|
Scottish Premier |
14/09/2019 |
Rangers |
|
3-1 |
|
Livingston |
-1/+1 |
|
Scottish Premier |
14/09/2019 |
Ross County |
|
2-1 |
|
Saint Mirren |
+1/-1 |
|
Scottish Premier |
14/09/2019 |
Ayr United |
|
2-0 |
|
Dundee United |
+14/-14 |
|
Scottish Champ. |
14/09/2019 |
Dundee |
|
2-1 |
|
Alloa Athletic |
+3/-3 |
|
Scottish Champ. |
14/09/2019 |
Dunfermline Athletic |
|
0-1 |
|
Inverness Caledonian Thistle |
-7/+7 |
|
Scottish Champ. |
14/09/2019 |
Queen of the South |
|
1-0 |
|
Greenock Morton |
+5/-5 |
|
Scottish Champ. |
14/09/2019 |
Clyde |
|
6-1 |
|
Stranraer |
+17/-17 |
|
Scottish Lg. 1 |
14/09/2019 |
Dumbarton |
|
0-1 |
|
Airdrieonians |
-7/+7 |
|
Scottish Lg. 1 |
14/09/2019 |
Falkirk |
|
3-0 |
|
Forfar Athletic |
+12/-12 |
|
Scottish Lg. 1 |
14/09/2019 |
Montrose |
|
1-3 |
|
East Fife |
-17/+17 |
|
Scottish Lg. 1 |
14/09/2019 |
Raith Rovers |
|
4-0 |
|
Peterhead |
+17/-17 |
|
Scottish Lg. 1 |
14/09/2019 |
Brechin City |
|
2-4 |
|
Cove Rangers |
-6/+6 |
|
Scottish Lg. 2 |
14/09/2019 |
Edinburgh City |
|
4-0 |
|
Annan Athletic |
+22/-22 |
|
Scottish Lg. 2 |
14/09/2019 |
Queen's Park |
|
1-1 |
|
Albion Rovers |
-7/+7 |
|
Scottish Lg. 2 |
14/09/2019 |
Stenhousemuir |
|
0-3 |
|
Cowdenbeath |
-28/+28 |
|
Scottish Lg. 2 |
14/09/2019 |
Stirling Albion |
|
1-0 |
|
Elgin City |
+7/-7 |
|
Scottish Lg. 2 |
14/09/2019 |
Buckie Thistle |
|
4-0 |
|
Fort William |
±0/±0 |
|
Highland Lg. |
14/09/2019 |
Clachnacuddin |
|
2-2 |
|
Turriff United |
-2/+2 |
|
Highland Lg. |
14/09/2019 |
Deveronvale |
|
0-2 |
|
Brora Rangers |
-1/+1 |
|
Highland Lg. |
14/09/2019 |
Formartine United |
|
3-0 |
|
Forres Mechanics |
+6/-6 |
|
Highland Lg. |
14/09/2019 |
Huntly |
|
2-2 |
|
Keith |
-3/+3 |
|
Highland Lg. |
14/09/2019 |
Nairn County |
|
2-2 |
|
Fraserburgh |
+6/-6 |
|
Highland Lg. |
14/09/2019 |
Rothes |
|
2-0 |
|
Inverurie Loco Works |
+18/-18 |
|
Highland Lg. |
14/09/2019 |
Wick Academy |
|
5-1 |
|
Lossiemouth |
+3/-3 |
|
Highland Lg. |
14/09/2019 |
Blackburn United |
|
8-1 |
|
Saint Cuthbert Wanderers |
+7/-7 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Bo'ness United |
|
1-2 |
|
BSC Glasgow |
-11/+11 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Bonnyton Thistle |
|
5-2 |
|
Lothian Thistle Hutchison Vale |
+24/-24 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Broxburn Athletic |
|
3-1 |
|
Edinburgh University |
-2/+2 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Burntisland Shipyard |
|
1-2 |
|
Threave Rovers |
-8/+8 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Caledonian Braves |
|
4-0 |
|
Crossgates Primrose |
+17/-17 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Creetown |
|
1-5 |
|
Craigroyston |
-16/+16 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Dunbar United |
|
1-0 |
|
Abbey Vale |
-6/+6 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Edinburgh United |
|
1-2 |
|
Dunipace |
-6/+6 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Gala Fairydean Rovers |
|
2-1 |
|
Newton Stewart |
-11/+11 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Glasgow University |
|
0-5 |
|
Bonnyrigg Rose Athletic |
-5/+5 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Glenrothes |
|
3-0 |
|
Lochmaben |
±0/±0 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Haddington Athletic |
|
0-5 |
|
Camelon Juniors |
-28/+28 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Hawick Royal Albert United |
|
1-2 |
|
Easthouses Lily Miners Welfare |
-3/+3 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Hill of Beath Hawthorn |
|
2-1 |
|
Whitehill Welfare |
-7/+7 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Kinnoull |
|
0-3 |
|
Spartans |
-17/+17 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Leith Athletic |
|
1-5 |
|
East Kilbride |
-11/+11 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Linlithgow Rose |
|
5-1 |
|
Gretna |
+2/-2 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Lochar Thistle |
|
0-5 |
|
East Stirlingshire |
-2/+2 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Musselburgh Athletic |
|
5-0 |
|
Mid Annandale |
+3/-3 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Peebles Rovers |
|
2-3 |
|
Nithsdale Wanderers |
-9/+9 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Penicuik Athletic |
|
5-2 |
|
Dundonald Bluebell |
+10/-10 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Preston Athletic |
|
3-2 |
|
Inverkeithing Hillfield Swifts |
-2/+2 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Saint Andrews United |
|
2-3 |
|
Jeanfield Swifts |
+4/-4 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Sauchie Juniors |
|
1-2 |
|
Civil Service Strollers |
-7/+7 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Tranent Juniors |
|
2-1 |
|
Berwick Rangers |
-5/+5 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Tweedmouth Rangers |
|
1-2 |
|
Upper Annandale |
±0/±0 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Vale of Leithen |
|
1-6 |
|
Kelty Hearts |
-6/+6 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Wigtown & Bladnoch |
|
0-2 |
|
Heriot-Watt University |
+4/-4 |
|
South Ch'lge Cup |
14/09/2019 |
Luncarty |
|
0-1 |
|
Scone Thistle |
-15/+15 |
|
East Junior Superlg. North |
14/09/2019 |
Armadale Thistle |
|
0-6 |
|
Thornton Hibs |
-38/+38 |
|
East Junior Superlg. South |
14/09/2019 |
Pumpherston Juniors |
|
1-0 |
|
Livingston United |
±0/±0 |
|
East Junior Superlg. South |
14/09/2019 |
Bunillidh Thistle |
|
1-3 |
|
Thurso |
±0/±0 |
|
North Caledonian Lg. |
14/09/2019 |
Bridge of Don Thistle |
|
1-0 |
|
East End |
-1/+1 |
|
North Junior Superlg. |
14/09/2019 |
Dyce Juniors |
|
1-4 |
|
Culter |
-24/+24 |
|
North Junior Superlg. |
14/09/2019 |
Maud |
|
1-5 |
|
Deveronside |
-32/+32 |
|
North Junior Superlg. |
14/09/2019 |
Nairn Saint Ninian |
|
5-2 |
|
Colony Park Juniors |
+11/-11 |
|
North Junior Superlg. |
14/09/2019 |
Auchinleck Talbot |
|
1-1 |
|
Hurlford United |
-9/+9 |
|
West Junior Premier |
14/09/2019 |
Clydebank |
|
5-2 |
|
Rutherglen Glencairn |
+16/-16 |
|
West Junior Premier |
14/09/2019 |
Glenafton Athletic |
|
3-1 |
|
Troon |
+4/-4 |
|
West Junior Premier |
14/09/2019 |
Irvine Meadow |
|
2-0 |
|
Cumnock Juniors |
+5/-5 |
|
West Junior Premier |
14/09/2019 |
Kirkintilloch Rob Roy |
|
0-2 |
|
Beith Juniors |
-9/+9 |
|
West Junior Premier |
14/09/2019 |
Largs Thistle |
|
0-0 |
|
Rossvale |
-8/+8 |
|
West Junior Premier |
14/09/2019 |
Pollok |
|
1-0 |
|
Kilbirnie Ladeside |
-2/+2 |
|
West Junior Premier |
14/09/2019 |
Lochee United |
|
p 2-2 |
|
Harthill Royal |
-14/+14 |
|
East Junior Cup |
14/09/2019 |
Fauldhouse United |
|
6-1 |
|
Syngenta |
+5/-5 |
|
Fife & Lothians Cup |
14/09/2019 |
Kennoway Star Hearts |
|
2-0 |
|
West Calder United |
-4/+4 |
|
Fife & Lothians Cup |
14/09/2019 |
Linlithgow Rose Community |
|
0-4 |
|
Lochore Welfare |
-32/+32 |
|
Fife & Lothians Cup |
14/09/2019 |
Rosyth |
|
4-0 |
|
Sauchie Juniors Community |
+16/-16 |
|
Fife & Lothians Cup |
14/09/2019 |
Stoneyburn |
|
2-3 |
|
Bo'ness United Juniors |
-7/+7 |
|
Fife & Lothians Cup |
14/09/2019 |
Brechin Victoria |
|
0-6 |
|
Arbroath Victoria |
-48/+48 |
|
Inter-Regional Cup |
14/09/2019 |
Downfield |
|
3-0 |
|
Coupar Angus |
-4/+4 |
|
Inter-Regional Cup |
14/09/2019 |
Dundee North End |
|
2-0 |
|
Broughty Athletic |
+15/-15 |
|
Inter-Regional Cup |
14/09/2019 |
East Craigie |
|
3-0 |
|
Forfar Albion |
-2/+2 |
|
Inter-Regional Cup |
14/09/2019 |
Hall Russell United |
|
3-0 |
|
Islavale |
+4/-4 |
|
Inter-Regional Cup |
14/09/2019 |
Kirriemuir Thistle |
|
0-1 |
|
Carnoustie Panmure |
+2/-2 |
|
Inter-Regional Cup |
14/09/2019 |
Tayport |
|
1-2 |
|
Forfar West End |
-12/+12 |
|
Inter-Regional Cup |
14/09/2019 |
Bonar Bridge |
|
0-7 |
|
Golspie Sutherland |
-4/+4 |
|
Jock Mackay Memorial Cup |
14/09/2019 |
Inverness Athletic |
|
8-1 |
|
Nairn County U20 |
+10/-10 |
|
Jock Mackay Memorial Cup |
14/09/2019 |
Saint Duthus |
|
4-1 |
|
Halkirk United |
+8/-8 |
|
Jock Mackay Memorial Cup |
14/09/2019 |
Banchory Saint Ternan |
|
1-2 |
|
Ellon United |
-14/+14 |
|
North Junior Lg. Cup |
14/09/2019 |
Fraserburgh United |
|
0-3 |
|
Banks o' Dee |
-2/+2 |
|
North Junior Lg. Cup |
14/09/2019 |
Hermes |
|
2-0 |
|
Forres Thistle |
-4/+4 |
|
North Junior Lg. Cup |
14/09/2019 |
Stoneywood Parkvale |
|
1-0 |
|
Dufftown |
±0/±0 |
|
North Junior Lg. Cup |
14/09/2019 |
Kilwinning Rangers |
|
2-1 |
|
Dundee Violet |
-10/+10 |
|
Scottish Junior Cup |
14/09/2019 |
Maybole Juniors |
|
2-3 |
|
Benburb |
+7/-7 |
|
Scottish Junior Cup |
14/09/2019 |
Neilston Juniors |
|
4-2 |
|
Yoker Athletic |
+2/-2 |
|
Scottish Junior Cup |
14/09/2019 |
Newburgh Juniors |
|
0-6 |
|
Whitburn |
-14/+14 |
|
Scottish Junior Cup |
14/09/2019 |
Blairgowrie |
|
4-1 |
|
Lochee Harp |
+10/-10 |
|
East Junior Premier North |
14/09/2019 |
Lochgelly Albert |
|
1-0 |
|
Kirkcaldy & Dysart |
+2/-2 |
|
East Junior Premier South |
14/09/2019 |
Coldstream |
|
2-1 |
|
Dalkeith Thistle |
+5/-5 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
14/09/2019 |
University of Stirling Reserves |
|
1-5 |
|
Tynecastle |
-16/+16 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
14/09/2019 |
Buchanhaven Hearts |
|
0-3 |
|
Aberdeen University |
-18/+18 |
|
North Junior 1st Div. |
14/09/2019 |
Stonehaven |
|
4-1 |
|
Longside |
+10/-10 |
|
North Junior 1st Div. |
14/09/2019 |
Sunnybank |
|
1-1 |
|
Buckie Rovers |
-5/+5 |
|
North Junior 1st Div. |
14/09/2019 |
Arthurlie |
|
1-1 |
|
Petershill |
-10/+10 |
|
West Junior Champ. |
14/09/2019 |
Cambuslang Rangers |
|
0-5 |
|
Blantyre Victoria |
-27/+27 |
|
West Junior Champ. |
14/09/2019 |
Dalry Thistle |
|
5-2 |
|
Craigmark Burntonians |
+18/-18 |
|
West Junior Champ. |
14/09/2019 |
Gartcairn Juniors |
|
2-3 |
|
Cumbernauld United |
-3/+3 |
|
West Junior Champ. |
14/09/2019 |
Irvine Victoria |
|
1-4 |
|
Saint Roch's |
-21/+21 |
|
West Junior Champ. |
14/09/2019 |
Kilsyth Rangers |
|
3-2 |
|
Shotts Bon Accord |
+5/-5 |
|
West Junior Champ. |
14/09/2019 |
Renfrew |
|
5-2 |
|
Whitletts Victoria |
+9/-9 |
|
West Junior Champ. |
14/09/2019 |
Burghead Thistle |
|
4-3 |
|
Newmachar United |
-2/+2 |
|
North Junior 2nd Div. |
14/09/2019 |
Cruden Bay |
|
2-3 |
|
Whitehills |
-7/+7 |
|
North Junior 2nd Div. |
14/09/2019 |
Glentanar |
|
0-3 |
|
New Elgin Juniors |
-24/+24 |
|
North Junior 2nd Div. |
14/09/2019 |
Ardrossan Winton Rovers |
|
5-0 |
|
Larkhall Thistle |
+14/-14 |
|
West Junior Lg. 1 |
14/09/2019 |
Carluke Rovers |
|
2-1 |
|
Greenock Juniors |
+7/-7 |
|
West Junior Lg. 1 |
14/09/2019 |
Lanark United |
|
4-1 |
|
Girvan |
+6/-6 |
|
West Junior Lg. 1 |
14/09/2019 |
Lesmahagow |
|
1-2 |
|
Bellshill Athletic |
-11/+11 |
|
West Junior Lg. 1 |
14/09/2019 |
Maryhill |
|
2-2 |
|
East Kilbride Thistle |
+1/-1 |
|
West Junior Lg. 1 |
14/09/2019 |
Port Glasgow |
|
0-0 |
|
Shettleston Juniors |
+2/-2 |
|
West Junior Lg. 1 |
14/09/2019 |
Royal Albert |
|
2-2 |
|
Kello Rovers |
-4/+4 |
|
West Junior Lg. 1 |
14/09/2019 |
Wishaw Juniors |
|
3-3 |
|
Glasgow Perthshire |
+1/-1 |
|
West Junior Lg. 1 |
14/09/2019 |
Annbank United |
|
2-1 |
|
Ashfield |
+10/-10 |
|
West Junior Lg. 2 |
14/09/2019 |
Johnstone Burgh |
|
3-0 |
|
Newmains United |
±0/±0 |
|
West Junior Lg. 2 |
14/09/2019 |
Saltcoats Victoria |
|
0-2 |
|
Forth Wanderers |
-4/+4 |
|
West Junior Lg. 2 |
14/09/2019 |
Thorniewood United |
|
5-3 |
|
Ardeer Thistle |
-5/+5 |
|
West Junior Lg. 2 |
14/09/2019 |
Vale of Clyde |
|
2-1 |
|
Muirkirk Juniors |
±0/±0 |
|
West Junior Lg. 2 |
14/09/2019 |
Vale of Leven |
|
3-1 |
|
Lugar Boswell Thistle |
-1/+1 |
|
West Junior Lg. 2 |
13/09/2019 |
Arbroath |
|
1-1 |
|
Partick Thistle |
+2/-2 |
|
Scottish Champ. |
13/09/2019 |
Cumbernauld Colts |
|
1-0 |
|
Dalbeattie Star |
-3/+3 |
|
South Ch'lge Cup |
13/09/2019 |
Dundonald Bluebell U20 |
|
4-2 |
|
Dalkeith Thistle U20 |
-5/+5 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
13/09/2019 |
Edinburgh United U20 |
|
5-3 |
|
Bonnyrigg Rose Athletic U20 |
+11/-11 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
13/09/2019 |
Hill of Beath Hawthorn U20 |
|
2-2 |
|
East Fife U20 |
-1/+1 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
13/09/2019 |
Upper Annandale U20 |
|
4-6 |
|
Blackburn United U20 |
-11/+11 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
13/09/2019 |
Bonnyton Thistle U20 |
|
5-3 |
|
Kelty Hearts U20 |
+12/-12 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
13/09/2019 |
Camelon Juniors U20 |
|
1-1 |
|
Dunipace U20 |
+2/-2 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
13/09/2019 |
Inverkeithing Hillfield Swifts U20 |
|
5-2 |
|
Mid Annandale U20 |
+7/-7 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
13/09/2019 |
Musselburgh Athletic U20 |
|
3-3 |
|
Penicuik Athletic U20 |
-3/+3 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
11/09/2019 |
Brora Rangers |
|
2-1 |
|
Rothes |
-7/+7 |
|
Highland Lg. |
11/09/2019 |
Deveronvale |
|
0-1 |
|
Buckie Thistle |
-2/+2 |
|
Highland Lg. |
11/09/2019 |
Forres Mechanics |
|
2-2 |
|
Wick Academy |
-6/+6 |
|
Highland Lg. |
11/09/2019 |
Fort William |
|
1-0 |
|
Clachnacuddin |
+16/-16 |
|
Highland Lg. |
11/09/2019 |
Keith |
|
1-1 |
|
Nairn County |
+2/-2 |
|
Highland Lg. |
11/09/2019 |
Lossiemouth |
|
0-3 |
|
Fraserburgh |
+1/-1 |
|
Highland Lg. |
11/09/2019 |
Strathspey Thistle |
|
1-1 |
|
Huntly |
+1/-1 |
|
Highland Lg. |
11/09/2019 |
Turriff United |
|
0-1 |
|
Formartine United |
+6/-6 |
|
Highland Lg. |
10/09/2019 |
Ayr United Reserves |
|
2-3 |
|
Livingston Reserves |
-12/+12 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
10/09/2019 |
Bonnyton Thistle U20 |
|
4-4 |
|
BSC Glasgow U20 |
-5/+5 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
09/09/2019 |
Edinburgh City U20 |
|
7-2 |
|
Bonnyrigg Rose Athletic U20 |
+21/-21 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
08/09/2019 |
Dundee |
|
1-2 |
|
Elgin City |
-19/+19 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Jeanfield Swifts |
|
2-5 |
|
Linlithgow Rose |
-24/+24 |
|
Scottish FA Cup |
07/09/2019 |
Airdrieonians |
|
3-2 |
|
Bohemians {IRL} |
+8/-8 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Clyde |
|
3-2 |
|
Queen of the South |
+7/-7 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Connah's Quay Nomads {WAL} |
|
1-0 |
|
Cove Rangers |
-1/+1 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Dundee United |
|
0-0 p |
|
Arbroath |
-10/+10 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Dunfermline Athletic |
|
1-2 |
|
Alloa Athletic |
-12/+12 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Formartine United |
|
0-3 |
|
Glenavon {NIR} |
-15/+15 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Inverness Caledonian Thistle |
|
3-1 |
|
Greenock Morton |
+7/-7 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Kelty Hearts |
|
1-1 p |
|
Solihull Moors {ENG} |
-2/+2 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Montrose |
|
0-2 |
|
Partick Thistle |
-7/+7 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Raith Rovers |
|
2-0 |
|
Falkirk |
+15/-15 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Saint Mirren U20 |
|
1-0 |
|
Stirling Albion |
+5/-5 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Stenhousemuir |
|
p 1-1 |
|
The New Saints {WAL} |
+6/-6 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Wrexham {WAL} |
|
p 1-1 |
|
Ayr United |
+5/-5 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
07/09/2019 |
Forfar Athletic |
|
1-2 |
|
East Fife |
-15/+15 |
|
Scottish Lg. 1 |
07/09/2019 |
Clachnacuddin |
|
0-2 |
|
Buckie Thistle |
-5/+5 |
|
Highland Lg. |
07/09/2019 |
Fraserburgh |
|
3-3 |
|
Forres Mechanics |
-8/+8 |
|
Highland Lg. |
07/09/2019 |
Huntly |
|
2-4 |
|
Inverurie Loco Works |
-3/+3 |
|
Highland Lg. |
07/09/2019 |
Lossiemouth |
|
2-3 |
|
Keith |
-1/+1 |
|
Highland Lg. |
07/09/2019 |
Nairn County |
|
4-1 |
|
Strathspey Thistle |
+4/-4 |
|
Highland Lg. |
07/09/2019 |
Rothes |
|
4-0 |
|
Deveronvale |
+19/-19 |
|
Highland Lg. |
07/09/2019 |
Wick Academy |
|
2-0 |
|
Turriff United |
+3/-3 |
|
Highland Lg. |
07/09/2019 |
Bonnyrigg Rose Athletic |
|
1-3 |
|
BSC Glasgow |
-26/+26 |
|
Lowland Lg. |
07/09/2019 |
Civil Service Strollers |
|
1-2 |
|
Spartans |
-10/+10 |
|
Lowland Lg. |
07/09/2019 |
Edinburgh University |
|
1-1 |
|
University of Stirling |
+4/-4 |
|
Lowland Lg. |
07/09/2019 |
Gala Fairydean Rovers |
|
2-2 |
|
Berwick Rangers |
-1/+1 |
|
Lowland Lg. |
07/09/2019 |
Gretna |
|
2-4 |
|
Dalbeattie Star |
-20/+20 |
|
Lowland Lg. |
07/09/2019 |
Vale of Leithen |
|
0-3 |
|
Caledonian Braves |
-12/+12 |
|
Lowland Lg. |
07/09/2019 |
Broughty Athletic |
|
6-3 |
|
Luncarty |
+7/-7 |
|
East Junior Superlg. North |
07/09/2019 |
Carnoustie Panmure |
|
4-0 |
|
Downfield |
+9/-9 |
|
East Junior Superlg. North |
07/09/2019 |
Dundee North End |
|
3-1 |
|
Lochee United |
+19/-19 |
|
East Junior Superlg. North |
07/09/2019 |
Forfar West End |
|
3-3 |
|
Kirriemuir Thistle |
-6/+6 |
|
East Junior Superlg. North |
07/09/2019 |
Tayport |
|
1-2 |
|
Scone Thistle |
-15/+15 |
|
East Junior Superlg. North |
07/09/2019 |
Bathgate Thistle |
|
6-2 |
|
Thornton Hibs |
+39/-39 |
|
East Junior Superlg. South |
07/09/2019 |
Fauldhouse United |
|
3-1 |
|
Harthill Royal |
-3/+3 |
|
East Junior Superlg. South |
07/09/2019 |
Livingston United |
|
1-1 |
|
Armadale Thistle |
-1/+1 |
|
East Junior Superlg. South |
07/09/2019 |
Lochore Welfare |
|
0-4 |
|
Kennoway Star Hearts |
-19/+19 |
|
East Junior Superlg. South |
07/09/2019 |
Pumpherston Juniors |
|
3-4 |
|
Whitburn |
-7/+7 |
|
East Junior Superlg. South |
07/09/2019 |
Blackburn United |
|
2-3 |
|
Broxburn Athletic |
-1/+1 |
|
EoS Lg. Premier |
07/09/2019 |
Camelon Juniors |
|
2-1 |
|
Dunbar United |
-2/+2 |
|
EoS Lg. Premier |
07/09/2019 |
Crossgates Primrose |
|
1-4 |
|
Hill of Beath Hawthorn |
-14/+14 |
|
EoS Lg. Premier |
07/09/2019 |
Dundonald Bluebell |
|
4-3 |
|
Sauchie Juniors |
-2/+2 |
|
EoS Lg. Premier |
07/09/2019 |
Penicuik Athletic |
|
3-3 |
|
Bo'ness United |
-2/+2 |
|
EoS Lg. Premier |
07/09/2019 |
Tranent Juniors |
|
2-1 |
|
Musselburgh Athletic |
-1/+1 |
|
EoS Lg. Premier |
07/09/2019 |
Whitehill Welfare |
|
2-1 |
|
Newtongrange Star |
+8/-8 |
|
EoS Lg. Premier |
07/09/2019 |
Invergordon |
|
11-0 |
|
Bonar Bridge |
+2/-2 |
|
North Caledonian Lg. |
07/09/2019 |
Inverness Athletic |
|
7-1 |
|
Bunillidh Thistle |
+7/-7 |
|
North Caledonian Lg. |
07/09/2019 |
Orkney |
|
8-0 |
|
Halkirk United |
+10/-10 |
|
North Caledonian Lg. |
07/09/2019 |
Saint Duthus |
|
2-3 |
|
Thurso |
-10/+10 |
|
North Caledonian Lg. |
07/09/2019 |
Bonnyton Thistle |
|
9-1 |
|
Wigtown & Bladnoch |
+5/-5 |
|
SoS Lg. |
07/09/2019 |
Creetown |
|
7-0 |
|
Dumfries YMCA |
+16/-16 |
|
SoS Lg. |
07/09/2019 |
Heston Rovers |
|
2-0 |
|
Lochmaben |
+2/-2 |
|
SoS Lg. |
07/09/2019 |
Lochar Thistle |
|
1-2 |
|
Threave Rovers |
-1/+1 |
|
SoS Lg. |
07/09/2019 |
Newton Stewart |
|
2-4 |
|
Abbey Vale |
±0/±0 |
|
SoS Lg. |
07/09/2019 |
Nithsdale Wanderers |
|
2-2 |
|
Mid Annandale |
-3/+3 |
|
SoS Lg. |
07/09/2019 |
Stranraer Reserves |
|
3-1 |
|
Caledonian Braves Reserves |
-4/+4 |
|
SoS Lg. |
07/09/2019 |
Upper Annandale |
|
4-0 |
|
Saint Cuthbert Wanderers |
+16/-16 |
|
SoS Lg. |
07/09/2019 |
Beith Juniors |
|
2-1 |
|
Cumnock Juniors |
-4/+4 |
|
West Junior Premier |
07/09/2019 |
Rossvale |
|
0-1 |
|
Hurlford United |
-2/+2 |
|
West Junior Premier |
07/09/2019 |
Glenafton Athletic |
|
0-1 |
|
Clydebank |
-12/+12 |
|
West Junior Premier |
07/09/2019 |
Kilbirnie Ladeside |
|
2-0 |
|
Benburb |
+8/-8 |
|
West Junior Premier |
07/09/2019 |
Kilwinning Rangers |
|
0-3 |
|
Pollok |
-22/+22 |
|
West Junior Premier |
07/09/2019 |
Kirkintilloch Rob Roy |
|
0-1 |
|
Irvine Meadow |
-6/+6 |
|
West Junior Premier |
07/09/2019 |
Largs Thistle |
|
3-4 |
|
Auchinleck Talbot |
±0/±0 |
|
West Junior Premier |
07/09/2019 |
Troon |
|
1-0 |
|
Rutherglen Glencairn |
+8/-8 |
|
West Junior Premier |
07/09/2019 |
Aberdeen University |
|
4-3 |
|
Glentanar |
-7/+7 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Banks o' Dee |
|
4-0 |
|
Maud |
+1/-1 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Buchanhaven Hearts |
|
0-3 |
|
Burghead Thistle |
-32/+32 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Colony Park Juniors |
|
4-5 |
|
Buckie Rovers |
-16/+16 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Deveronside |
|
1-3 |
|
Culter |
-11/+11 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Dufftown |
|
3-1 |
|
Ellon United |
+18/-18 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Dyce Juniors |
|
4-0 |
|
New Elgin Juniors |
±0/±0 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
East End |
|
3-0 |
|
Bridge of Don Thistle |
+25/-25 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Fraserburgh United |
|
3-0 |
|
Longside |
+12/-12 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Hall Russell United |
|
p 1-1 |
|
Forres Thistle |
-9/+9 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Hermes |
|
8-0 |
|
Sunnybank |
+12/-12 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Islavale |
|
1-0 |
|
Newmachar United |
-5/+5 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Whitehills |
|
0-6 |
|
Nairn Saint Ninian |
-5/+5 |
|
North Junior Regional Cup |
07/09/2019 |
Blairgowrie |
|
4-3 |
|
Dundee Violet |
±0/±0 |
|
East Junior Premier North |
07/09/2019 |
Brechin Victoria |
|
0-1 |
|
Coupar Angus |
-21/+21 |
|
East Junior Premier North |
07/09/2019 |
East Craigie |
|
4-1 |
|
Arbroath Victoria |
-2/+2 |
|
East Junior Premier North |
07/09/2019 |
Forfar Albion |
|
4-2 |
|
Lochee Harp |
+21/-21 |
|
East Junior Premier North |
07/09/2019 |
Kirkcaldy & Dysart |
|
2-2 |
|
Stoneyburn |
+5/-5 |
|
East Junior Premier South |
07/09/2019 |
Lochgelly Albert |
|
1-1 |
|
Linlithgow Rose Community |
+1/-1 |
|
East Junior Premier South |
07/09/2019 |
Rosyth |
|
3-2 |
|
Bo'ness United Juniors |
+9/-9 |
|
East Junior Premier South |
07/09/2019 |
Sauchie Juniors Community |
|
1-1 |
|
Syngenta |
-3/+3 |
|
East Junior Premier South |
07/09/2019 |
West Calder United |
|
3-6 |
|
Newburgh Juniors |
-21/+21 |
|
East Junior Premier South |
07/09/2019 |
Burntisland Shipyard |
|
3-0 |
|
Ormiston |
+10/-10 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
07/09/2019 |
Haddington Athletic |
|
1-0 |
|
Dunipace |
-4/+4 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
07/09/2019 |
Lothian Thistle Hutchison Vale |
|
1-3 |
|
Heriot-Watt University |
-26/+26 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
07/09/2019 |
Kinnoull |
|
2-1 |
|
Saint Andrews United |
-3/+3 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
07/09/2019 |
Leith Athletic |
|
3-2 |
|
Craigroyston |
-8/+8 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
07/09/2019 |
Peebles Rovers |
|
1-4 |
|
Oakley United |
-17/+17 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. A) |
07/09/2019 |
Arniston Rangers |
|
1-1 |
|
Edinburgh United |
±0/±0 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
07/09/2019 |
Dalkeith Thistle |
|
2-1 |
|
Easthouses Lily Miners Welfare |
-3/+3 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
07/09/2019 |
Hawick Royal Albert United |
|
2-5 |
|
Glenrothes |
-10/+10 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
07/09/2019 |
Inverkeithing Hillfield Swifts |
|
4-2 |
|
Preston Athletic |
+19/-19 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
07/09/2019 |
Tweedmouth Rangers |
|
2-6 |
|
Coldstream |
-10/+10 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
07/09/2019 |
Tynecastle |
|
4-1 |
|
University of Stirling Reserves |
+5/-5 |
|
EoS Lg. (Tier 2 Conf. B) |
07/09/2019 |
Stoneywood Parkvale |
|
3-0 |
|
Stonehaven |
+24/-24 |
|
North Junior 1st Div. |
07/09/2019 |
Blantyre Victoria |
|
4-0 |
|
Petershill |
+10/-10 |
|
West Junior Champ. |
07/09/2019 |
Cambuslang Rangers |
|
0-2 |
|
Arthurlie |
-11/+11 |
|
West Junior Champ. |
07/09/2019 |
Irvine Victoria |
|
0-1 |
|
Darvel Juniors |
+2/-2 |
|
West Junior Champ. |
07/09/2019 |
Kilsyth Rangers |
|
6-1 |
|
Dalry Thistle |
+13/-13 |
|
West Junior Champ. |
07/09/2019 |
Renfrew |
|
2-1 |
|
Cumbernauld United |
+7/-7 |
|
West Junior Champ. |
07/09/2019 |
Saint Roch's |
|
0-2 |
|
Neilston Juniors |
-19/+19 |
|
West Junior Champ. |
07/09/2019 |
Shotts Bon Accord |
|
3-1 |
|
Craigmark Burntonians |
±0/±0 |
|
West Junior Champ. |
07/09/2019 |
Whitletts Victoria |
|
3-3 |
|
Gartcairn Juniors |
-2/+2 |
|
West Junior Champ. |
07/09/2019 |
Spey Valley United |
|
4-2 |
|
Cruden Bay |
+2/-2 |
|
North Junior 2nd Div. |
07/09/2019 |
Ardrossan Winton Rovers |
|
0-1 |
|
Lesmahagow |
-11/+11 |
|
West Junior Lg. 1 |
07/09/2019 |
East Kilbride Thistle |
|
3-3 |
|
Lanark United |
+4/-4 |
|
West Junior Lg. 1 |
07/09/2019 |
Glasgow Perthshire |
|
2-2 |
|
Greenock Juniors |
-2/+2 |
|
West Junior Lg. 1 |
07/09/2019 |
Kello Rovers |
|
2-4 |
|
Shettleston Juniors |
-9/+9 |
|
West Junior Lg. 1 |
07/09/2019 |
Larkhall Thistle |
|
0-2 |
|
Bellshill Athletic |
-11/+11 |
|
West Junior Lg. 1 |
07/09/2019 |
Maryhill |
|
2-1 |
|
Girvan |
+10/-10 |
|
West Junior Lg. 1 |
07/09/2019 |
Royal Albert |
|
2-1 |
|
Port Glasgow |
+6/-6 |
|
West Junior Lg. 1 |
07/09/2019 |
Wishaw Juniors |
|
2-1 |
|
Carluke Rovers |
+5/-5 |
|
West Junior Lg. 1 |
07/09/2019 |
Annbank United |
|
2-6 |
|
Johnstone Burgh |
-30/+30 |
|
West Junior Lg. 2 |
07/09/2019 |
Ardeer Thistle |
|
0-6 |
|
Maybole Juniors |
-19/+19 |
|
West Junior Lg. 2 |
07/09/2019 |
Ashfield |
|
5-1 |
|
Newmains United |
+2/-2 |
|
West Junior Lg. 2 |
07/09/2019 |
Forth Wanderers |
|
2-3 |
|
Muirkirk Juniors |
-12/+12 |
|
West Junior Lg. 2 |
07/09/2019 |
Saint Anthony's |
|
0-5 |
|
Vale of Leven |
-28/+28 |
|
West Junior Lg. 2 |
07/09/2019 |
Saltcoats Victoria |
|
0-0 |
|
Vale of Clyde |
+9/-9 |
|
West Junior Lg. 2 |
07/09/2019 |
Yoker Athletic |
|
4-3 |
|
Thorniewood United |
+2/-2 |
|
West Junior Lg. 2 |
06/09/2019 |
Waterford {IRL} |
|
3-1 |
|
Heart of Midlothian U20 |
+9/-9 |
|
Scottish Ch'lge Cup |
06/09/2019 |
Cumbernauld Colts |
|
2-2 |
|
East Kilbride |
+3/-3 |
|
Lowland Lg. |
06/09/2019 |
Montrose Roselea |
|
2-2 p |
|
Banchory Saint Ternan |
-6/+6 |
|
North Junior Regional Cup |
06/09/2019 |
Blackburn United U20 |
|
1-2 |
|
Edinburgh United U20 |
-14/+14 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
06/09/2019 |
Caledonian Braves U20 |
|
1-2 |
|
Upper Annandale U20 |
-15/+15 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
06/09/2019 |
Dalkeith Thistle U20 |
|
0-3 |
|
Edinburgh City U20 |
-6/+6 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
06/09/2019 |
East Fife U20 |
|
3-3 |
|
Dundonald Bluebell U20 |
+2/-2 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
06/09/2019 |
Lothian Thistle Hutchison Vale U20 |
|
3-1 |
|
Hill of Beath Hawthorn U20 |
+4/-4 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
06/09/2019 |
Spartans U20 |
|
1-1 |
|
Cumbernauld Colts U20 |
-10/+10 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
06/09/2019 |
Broxburn Athletic U20 |
|
0-6 |
|
Camelon Juniors U20 |
-46/+46 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
06/09/2019 |
Dunipace U20 |
|
0-1 |
|
Bonnyton Thistle U20 |
+1/-1 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
06/09/2019 |
Kelty Hearts U20 |
|
0-3 |
|
Inverkeithing Hillfield Swifts U20 |
-45/+45 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
06/09/2019 |
Musselburgh Athletic U20 |
|
1-4 |
|
BSC Glasgow U20 |
-27/+27 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
06/09/2019 |
Newtongrange Star U20 |
|
2-5 |
|
Preston Athletic U20 |
-8/+8 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
04/09/2019 |
Buckie Thistle |
|
1-1 p |
|
Fraserburgh |
+3/-3 |
|
Aberdeenshire Cup |
04/09/2019 |
Brora Rangers |
|
3-1 |
|
Fort William |
-8/+8 |
|
North of Scotland Cup |
04/09/2019 |
Inverness Caledonian Thistle Reserves |
|
4-1 |
|
Clachnacuddin |
-1/+1 |
|
North of Scotland Cup |
04/09/2019 |
Kelty Hearts U20 |
|
2-2 |
|
Broxburn Athletic U20 |
-14/+14 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
03/09/2019 |
Hamilton Academical Reserves |
|
2-4 |
|
Dundee United Reserves |
-16/+16 |
|
SPFL Reserve Lg. |
03/09/2019 |
Saint Mirren Reserves |
|
2-0 |
|
Dunfermline Athletic Reserves |
+14/-14 |
|
SPFL Reserve Lg. |
03/09/2019 |
Formartine United |
|
2-0 |
|
Aberdeen Reserves |
+12/-12 |
|
Aberdeenshire Cup |
03/09/2019 |
Dundonald Bluebell U20 |
|
2-1 |
|
Blackburn United U20 |
-2/+2 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
03/09/2019 |
Inverkeithing Hillfield Swifts U20 |
|
0-3 |
|
Penicuik Athletic U20 |
-6/+6 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
02/09/2019 |
Kilmarnock Reserves |
|
2-1 |
|
Ross County Reserves |
+2/-2 |
|
SPFL Reserve Lg. |
02/09/2019 |
Motherwell Reserves |
|
2-0 |
|
Greenock Morton Reserves |
-1/+1 |
|
SPFL Reserve Lg. |
02/09/2019 |
Queen of the South Reserves |
|
1-3 |
|
Heart of Midlothian Reserves |
+3/-3 |
|
SPFL Reserve Lg. |
02/09/2019 |
Albion Rovers Reserves |
|
5-0 |
|
Alloa Athletic Reserves |
+11/-11 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
02/09/2019 |
BSC Glasgow Reserves |
|
3-5 |
|
Queen's Park Reserves |
-3/+3 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
02/09/2019 |
East Stirlingshire Reserves |
|
3-3 |
|
Airdrieonians Reserves |
-2/+2 |
|
SPFL Reserve Lg. Div. 2 |
02/09/2019 |
Dalkeith Thistle U20 |
|
1-1 |
|
Lothian Thistle Hutchison Vale U20 |
+9/-9 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
02/09/2019 |
Upper Annandale U20 |
|
1-3 |
|
Cumbernauld Colts U20 |
-10/+10 |
|
Lowland Dev. Lg. A |
02/09/2019 |
Civil Service Strollers U20 |
|
3-5 |
|
Preston Athletic U20 |
-29/+29 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
02/09/2019 |
Dunipace U20 |
|
12-2 |
|
Mid Annandale U20 |
+17/-17 |
|
Lowland Dev. Lg. B |
01/09/2019 |
Rangers |
|
0-2 |
|
Celtic |
-19/+19 |
|
Scottish Premier |