SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
SEPTEMBER 2021 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
30/09/2021 Celtic 0-4 Bayer Leverkusen {GER}   UEFA Europa Lg.
30/09/2021 Sparta Praha {CZE} 1-0 Rangers   UEFA Europa Lg.
29/09/2021 Raith Rovers 1-1 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
29/09/2021 Nairn County 3-3 Fort William   Highland Lg.
29/09/2021 Gretna 1-7 East Kilbride   Lowland Lg.
29/09/2021 Clydebank 1-3 Hurlford United   WoS Lg. Premier
29/09/2021 Cumnock Juniors 3-4 Troon   WoS Lg. Premier
29/09/2021 Darvel 3-1 Benburb   WoS Lg. Premier
29/09/2021 Irvine Meadow 1-2 Pollok   WoS Lg. Premier
29/09/2021 Rossvale 0-1 Auchinleck Talbot   WoS Lg. Premier
29/09/2021 Gartcairn 2-0 Cambuslang Rangers   WoS Lg. Div. 1B
29/09/2021 Harmony Row Youth Club 3-2 Kilsyth Athletic   WoS 4th Div.
28/09/2021 Bo'ness United 4-1 Wick Academy   Scottish FA Cup
28/09/2021 Hill of Beath Hawthorn 1-4 Camelon Juniors   EoS Lg. Premier
27/09/2021 Huntly U20 1-3 Formartine United U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
27/09/2021 Inverurie Loco Works U20 1-1 Buckie Thistle U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
27/09/2021 Forres Mechanics U20 1-3 Lossiemouth U20   North of Scotland Dev. Lg.
26/09/2021 Celtic 1-1 Dundee United   Scottish Premier
26/09/2021 Hibernian 1-0 Saint Johnstone   Scottish Premier
26/09/2021 Saint Mirren 3-2 Aberdeen   Scottish Premier
26/09/2021 Raith Rovers 3-2 Partick Thistle   Scottish Champ.
25/09/2021 Dundee 0-1 Rangers   Scottish Premier
25/09/2021 Heart of Midlothian 3-0 Livingston   Scottish Premier
25/09/2021 Motherwell 2-1 Ross County   Scottish Premier
25/09/2021 Buckie Thistle 4-1 Cumbernauld Colts   Scottish FA Cup
25/09/2021 Cumnock Juniors 1-5 Formartine United   Scottish FA Cup
25/09/2021 Dalbeattie Star 3-2 Newtongrange Star   Scottish FA Cup
25/09/2021 Edinburgh University 0-3 Lothian Thistle Hutchison Vale   Scottish FA Cup
25/09/2021 Haddington Athletic p 1-1 Deveronvale   Scottish FA Cup
25/09/2021 Ayr United 0-0 Greenock Morton   Scottish Champ.
25/09/2021 Dunfermline Athletic 0-0 Hamilton Academical   Scottish Champ.
25/09/2021 Inverness Caledonian Thistle 2-1 Queen of the South   Scottish Champ.
25/09/2021 Cove Rangers 1-0 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
25/09/2021 Dumbarton 1-1 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
25/09/2021 East Fife 0-2 Clyde   Scottish Lg. 1
25/09/2021 Montrose 2-2 Falkirk   Scottish Lg. 1
25/09/2021 Queen's Park 3-2 Peterhead   Scottish Lg. 1
25/09/2021 Annan Athletic 1-3 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
25/09/2021 Forfar Athletic 3-1 Albion Rovers   Scottish Lg. 2
25/09/2021 Kelty Hearts 1-0 Stranraer   Scottish Lg. 2
25/09/2021 Stenhousemuir 1-2 Elgin City   Scottish Lg. 2
25/09/2021 Stirling Albion 4-0 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
25/09/2021 Brechin City 4-1 Forres Mechanics   Highland Lg.
25/09/2021 Fraserburgh 7-0 Strathspey Thistle   Highland Lg.
25/09/2021 Huntly 3-0 Fort William   Highland Lg.
25/09/2021 Inverurie Loco Works 2-1 Brora Rangers   Highland Lg.
25/09/2021 Keith 3-0 Turriff United   Highland Lg.
25/09/2021 Rothes 4-1 Clachnacuddin   Highland Lg.
25/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 3-1 East Kilbride   Lowland Lg.
25/09/2021 Civil Service Strollers 2-1 Gretna   Lowland Lg.
25/09/2021 East Stirlingshire 0-1 Broomhill   Lowland Lg.
25/09/2021 Gala Fairydean Rovers 2-1 Rangers U20   Lowland Lg.
25/09/2021 Spartans 2-1 Berwick Rangers   Lowland Lg.
25/09/2021 Blackburn United 1-4 Crossgates Primrose   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Camelon Juniors 0-4 Tranent Juniors   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Dunbar United 3-1 Inverkeithing Hillfield Swifts   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Dundonald Bluebell 1-3 Penicuik Athletic   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Musselburgh Athletic 1-2 Tynecastle   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Sauchie Juniors 3-2 Broxburn Athletic   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Whitehill Welfare 0-2 Linlithgow Rose   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Dundee Violet 2-0 Coupar Angus   Midlands Lg.
25/09/2021 East End 4-1 Deveronside   North Junior Superlg.
25/09/2021 Maud 3-1 Ellon United   North Junior Superlg.
25/09/2021 Nairn Saint Ninian 3-1 Hall Russell United   North Junior Superlg.
25/09/2021 Mid Annandale 2-2 Lochar Thistle   SoS Lg.
25/09/2021 Saint Cuthbert Wanderers 2-1 Lochmaben   SoS Lg.
25/09/2021 Stranraer Reserves 2-4 Caledonian Braves Reserves   SoS Lg.
25/09/2021 Threave Rovers 4-2 Newton Stewart   SoS Lg.
25/09/2021 Upper Annandale 0-4 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
25/09/2021 Wigtown & Bladnoch 0-12 Abbey Vale   SoS Lg.
25/09/2021 Darvel 2-1 Kilbirnie Ladeside   WoS Lg. Premier
25/09/2021 Rutherglen Glencairn 1-2 Clydebank   WoS Lg. Premier
25/09/2021 Troon 1-0 Hurlford United   WoS Lg. Premier
25/09/2021 Broughty Athletic 2-4 Kirriemuir Thistle   East Junior Lg. Cup
25/09/2021 Downfield 3-2 Forfar West End   East Junior Lg. Cup
25/09/2021 Lochee Harp 6-1 Forfar United   East Junior Lg. Cup
25/09/2021 Bonar Bridge 1-1 Invergordon   North Caledonian Lg.
25/09/2021 Halkirk United 2-4 Alness United   North Caledonian Lg.
25/09/2021 Inverness Athletic 1-4 Thurso   North Caledonian Lg.
25/09/2021 Loch Ness 3-2 Saint Duthus   North Caledonian Lg.
25/09/2021 Orkney 1-8 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg.
25/09/2021 Bridge of Don Thistle 2-0 Montrose Roselea   North Junior Lg. Cup
25/09/2021 Aberdeen University 0-4 Lochee United   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Ardrossan Winton Rovers 3-2 Maryhill   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Banks o' Dee 4-2 Syngenta   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Blairgowrie 1-7 Benburb   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Blantyre Victoria 0-1 West Calder United   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Brechin Victoria 1-2 Newmachar United   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Carluke Rovers 1-2 Auchinleck Talbot   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Carnoustie Panmure 3-0 Fraserburgh United   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Culter 0-3 Beith Juniors   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Dundee North End 3-0 Colony Park Juniors   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Dundee Saint James 1-4 Johnstone Burgh   Scottish Junior Cup
25/09/2021 East Craigie 7-2 Banchory Saint Ternan   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Gartcairn 5-2 Tayport   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Girvan 2-3 Yoker Athletic   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Glasgow Perthshire 4-1 Scone Thistle   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Glentanar 1-6 Kirkintilloch Rob Roy   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Irvine Meadow 4-1 Arbroath Victoria   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Kilsyth Rangers 3-4 Arthurlie   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Lanark United 0-2 East Kilbride Thistle   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Largs Thistle 5-3 Larkhall Thistle   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Letham 2-2 p Muirkirk Juniors   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Livingston United 1-4 Cumbernauld United   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Newmains United 0-4 Vale of Leven   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Petershill 4-0 Stoneywood Parkvale   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Renfrew 3-4 Craigmark Burntonians   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Saint Anthony's 1-1 p Ashfield   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Thorniewood United 3-2 Whitletts Victoria   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Bellshill Athletic p 3-3 Bonnyton Thistle Strathclyde Cup
25/09/2021 Campbeltown Pupils 4-1 Harmony Row Youth Club Strathclyde Cup
25/09/2021 Kilwinning Rangers 1-1 p Saint Cadoc's Youth Club Strathclyde Cup
25/09/2021 Port Glasgow 0-3 Neilston Strathclyde Cup
25/09/2021 Royal Albert 5-2 Glenvale Strathclyde Cup
25/09/2021 Vale of Clyde 6-1 BSC Glasgow Strathclyde Cup
25/09/2021 Coldstream 2-0 Saint Andrews United   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Craigroyston 0-3 Dalkeith Thistle   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Dunipace 8-0 Ormiston   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Edinburgh United 3-0 Arniston Rangers   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Kennoway Star Hearts 3-1 Rosyth   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Tweedmouth Rangers 4-1 Thornton Hibs   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Easthouses Lily Miners Welfare 0-3 Heriot-Watt University   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Edinburgh South 2-3 Kinnoull   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Glenrothes 5-0 Newburgh   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Lochgelly Albert 0-5 Preston Athletic   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Luncarty 3-0 University of Stirling Reserves   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Oakley United 5-0 Hawick Royal Albert United   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Peebles Rovers 1-0 Lochore Welfare   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Buchanhaven Hearts 5-1 Sunnybank   North Junior 1st Div.
25/09/2021 Longside 2-1 Dufftown   North Junior 1st Div.
25/09/2021 Glasgow University 1-1 Forth Wanderers   WoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Lugar Boswell Thistle 5-1 Saltcoats Victoria   WoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Shotts Bon Accord 4-0 Maybole Juniors   WoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Dalry Thistle 2-3 Ardeer Thistle   WoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Kello Rovers 1-1 Greenock Juniors   WoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Wishaw 1-3 Saint Roch's   WoS Lg. Div. 1C
25/09/2021 Kirkcaldy & Dysart 1-3 Fauldhouse United   King Cup
25/09/2021 Burghead Thistle 1-1 Forres Thistle   North Junior 2nd Div.
25/09/2021 Cruden Bay 1-0 Islavale   North Junior 2nd Div.
25/09/2021 Whitehills 1-4 Rothie Rovers   North Junior 2nd Div.
25/09/2021 Finnart 1-1 Kilsyth Athletic   WoS 4th Div.
25/09/2021 Bathgate Thistle 4-4 Pumpherston Juniors   EoS Lg. Div. 2X
25/09/2021 Stoneyburn 3-2 Whitburn   EoS Lg. Div. 2X
24/09/2021 Arbroath 0-0 Kilmarnock   Scottish Champ.
24/09/2021 Hermes 2-1 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
24/09/2021 Rossvale 1-0 Cambuslang Rangers   Scottish Junior Cup
24/09/2021 Saint Peter's 0-4 Drumchapel United Strathclyde Cup
24/09/2021 Alloa Athletic U20 5-1 Caledonian Braves U20   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 East Fife U20 0-1 Bonnyrigg Rose Athletic U20   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 East Kilbride U20 15-1 Gala Fairydean Rovers U20   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 Edinburgh City U20 2-1 Cumbernauld Colts U20   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 Kelty Hearts U20 3-0 Civil Service Strollers U20   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 Spartans U20 0-3 University of Stirling U20   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 Stirling Albion U20 2-1 Broomhill U20   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 Edinburgh United U20 3-3 Edinburgh South U20   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Edinburgh University U20 1-2 Whitehill Welfare U20   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Heriot-Watt University U20 1-3 Preston Athletic U20   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Kennoway Star Hearts U20 4-1 Edinburgh College U20   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Musselburgh Athletic U20 2-0 Camelon Juniors U20   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Penicuik Athletic U20 7-1 Glenrothes U20   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Blackburn United U20 1-4 Leith Athletic U20   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Fauldhouse United U20 2-0 Dalkeith Thistle U20   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 1-3 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Jeanfield Swifts U20 1-1 Livingston United U20   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Newtongrange Star U20 2-2 Craigroyston U20   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Oakley United U20 1-1 Inverkeithing Hillfield Swifts U20   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Tynecastle U20 1-4 Dunipace U20   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Bellshill Athletic U20 2-3 Saint Peter's U20   Lowland Dev. Lg. D
24/09/2021 Blantyre Victoria U20 2-1 Shotts Bon Accord U20   Lowland Dev. Lg. D
24/09/2021 Glenvale U20 1-3 Glasgow United U20   Lowland Dev. Lg. D
24/09/2021 Kirkintilloch Rob Roy U20 4-0 East Kilbride Thistle U20   Lowland Dev. Lg. D
24/09/2021 Ashfield U20 4-3 Yoker Athletic U20   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Benburb U20 3-2 Vale of Leven U20   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 BSC Glasgow U20 1-3 Drumchapel United U20   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Clydebank U20 4-0 Maryhill U20   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Gartcairn U20 4-2 Pollok U20   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Rossvale U20 1-8 Saint Anthony's U20   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 0-1 Johnstone Burgh U20   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Ardeer Thistle U20 7-3 Cumnock Juniors U20   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Auchinleck Talbot U20 3-2 Arthurlie U20   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Darvel U20 6-2 Port Glasgow U20   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Irvine Meadow U20 4-2 Troon U20   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Largs Thistle U20 3-1 Beith Juniors U20   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Whitletts Victoria U20 1-2 Kilwinning Rangers U20   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Bo'ness Athletic 4-3 Armadale Thistle   EoS Lg. Div. 2X
23/09/2021 Celtic 3-0 Raith Rovers Scottish Lg. Cup
23/09/2021 Dundee United 1-3 Hibernian Scottish Lg. Cup
22/09/2021 Dundee 0-2 Saint Johnstone Scottish Lg. Cup
22/09/2021 Rangers 2-0 Livingston Scottish Lg. Cup
21/09/2021 Bo'ness Athletic 7-0 Lochgelly Albert   EoS Qualifying Cup
21/09/2021 Hill of Beath Hawthorn 6-2 Ormiston   EoS Qualifying Cup
21/09/2021 Tynecastle 0-5 Bonnyrigg Rose Athletic   EoS Qualifying Cup
21/09/2021 Brora Rangers p 2-2 Lossiemouth North of Scotland Cup
21/09/2021 Edinburgh College 1-4 West Calder United   EoS Lg. Div. 2X
20/09/2021 Berwick Rangers 2-1 Gretna   Scottish FA Cup
20/09/2021 Formartine United U20 6-0 Hermes U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
19/09/2021 Dundee United 1-0 Dundee   Scottish Premier
19/09/2021 Livingston 1-0 Celtic   Scottish Premier
19/09/2021 Rangers 1-1 Motherwell   Scottish Premier
19/09/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-2 Edinburgh University   Scottish FA Cup
18/09/2021 Aberdeen 0-1 Saint Johnstone   Scottish Premier
18/09/2021 Hibernian 2-2 Saint Mirren   Scottish Premier
18/09/2021 Ross County 2-2 Heart of Midlothian   Scottish Premier
18/09/2021 Banks o' Dee 1-0 Turriff United   Scottish FA Cup
18/09/2021 Blackburn United 1-2 Rothes   Scottish FA Cup
18/09/2021 Brechin City 5-0 Vale of Leithen   Scottish FA Cup
18/09/2021 Broomhill 6-0 Glasgow University   Scottish FA Cup
18/09/2021 Caledonian Braves 0-1 University of Stirling   Scottish FA Cup
18/09/2021 Clachnacuddin 1-2 Dunipace   Scottish FA Cup
18/09/2021 Clydebank 7-0 Dalkeith Thistle   Scottish FA Cup
18/09/2021 Coldstream 1-10 East Kilbride   Scottish FA Cup
18/09/2021 Deveronvale 2-2 Haddington Athletic   Scottish FA Cup
18/09/2021 Dunbar United 2-0 Camelon Juniors   Scottish FA Cup
18/09/2021 Formartine United 2-2 Cumnock Juniors   Scottish FA Cup
18/09/2021 Forres Mechanics 0-2 Bonnyrigg Rose Athletic   Scottish FA Cup
18/09/2021 Fraserburgh 1-2 Sauchie Juniors   Scottish FA Cup
18/09/2021 Golspie Sutherland 0-3 Civil Service Strollers   Scottish FA Cup
18/09/2021 Huntly 3-0 Hill of Beath Hawthorn   Scottish FA Cup
18/09/2021 Inverurie Loco Works 0-3 Jeanfield Swifts   Scottish FA Cup
18/09/2021 Irvine Meadow 1-3 Auchinleck Talbot   Scottish FA Cup
18/09/2021 Keith 1-2 Darvel   Scottish FA Cup
18/09/2021 Lossiemouth 0-3 Preston Athletic   Scottish FA Cup
18/09/2021 Nairn County 4-0 Strathspey Thistle   Scottish FA Cup
18/09/2021 Newtongrange Star 1-1 Dalbeattie Star   Scottish FA Cup
18/09/2021 Penicuik Athletic 1-3 Tranent Juniors   Scottish FA Cup
18/09/2021 Spartans 0-1 Gala Fairydean Rovers   Scottish FA Cup
18/09/2021 Tynecastle 0-6 Brora Rangers   Scottish FA Cup
18/09/2021 Wick Academy 2-2 Bo'ness United   Scottish FA Cup
18/09/2021 Wigtown & Bladnoch 0-8 Saint Cuthbert Wanderers   Scottish FA Cup
18/09/2021 Dunfermline Athletic 0-0 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
18/09/2021 Greenock Morton 0-2 Raith Rovers   Scottish Champ.
18/09/2021 Hamilton Academical 0-1 Ayr United   Scottish Champ.
18/09/2021 Partick Thistle 0-2 Kilmarnock   Scottish Champ.
18/09/2021 Queen of the South 0-2 Arbroath   Scottish Champ.
18/09/2021 Airdrieonians 3-0 East Fife   Scottish Lg. 1
18/09/2021 Clyde 2-2 Queen's Park   Scottish Lg. 1
18/09/2021 Falkirk 1-2 Dumbarton   Scottish Lg. 1
18/09/2021 Montrose 0-2 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
18/09/2021 Peterhead 0-1 Cove Rangers   Scottish Lg. 1
18/09/2021 Albion Rovers 0-3 Kelty Hearts   Scottish Lg. 2
18/09/2021 Cowdenbeath 1-1 Forfar Athletic   Scottish Lg. 2
18/09/2021 Elgin City 0-2 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
18/09/2021 Stranraer 2-0 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
18/09/2021 Linlithgow Rose 2-0 Broxburn Athletic   EoS Lg. Premier
18/09/2021 Musselburgh Athletic 3-2 Dundonald Bluebell   EoS Lg. Premier
18/09/2021 Brechin Victoria 1-2 Lochee Harp   Midlands Lg.
18/09/2021 Broughty Athletic 2-2 East Craigie   Midlands Lg.
18/09/2021 Carnoustie Panmure 8-1 Dundee Saint James   Midlands Lg.
18/09/2021 Downfield 0-0 Forfar West End   Midlands Lg.
18/09/2021 Dundee Violet 1-1 Kirriemuir Thistle   Midlands Lg.
18/09/2021 Lochee United 9-0 Coupar Angus   Midlands Lg.
18/09/2021 Scone Thistle 0-7 Arbroath Victoria   Midlands Lg.
18/09/2021 Tayport 3-2 Letham   Midlands Lg.
18/09/2021 Alness United 0-3 Thurso   North Caledonian Lg.
18/09/2021 Halkirk United 4-0 Bonar Bridge   North Caledonian Lg.
18/09/2021 Invergordon 1-0 Loch Ness   North Caledonian Lg.
18/09/2021 Orkney 3-4 Nairn County Reserves   North Caledonian Lg.
18/09/2021 Saint Duthus 4-2 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
18/09/2021 Banchory Saint Ternan 1-0 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
18/09/2021 Bridge of Don Thistle 1-1 Culter   North Junior Superlg.
18/09/2021 Ellon United 0-3 East End   North Junior Superlg.
18/09/2021 Hall Russell United 2-1 Montrose Roselea   North Junior Superlg.
18/09/2021 Maud 1-2 Hermes   North Junior Superlg.
18/09/2021 Beith Juniors 6-1 Bonnyton Thistle   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Benburb 5-1 Troon   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Cumbernauld United 2-2 Kilbirnie Ladeside   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Largs Thistle 2-2 Kirkintilloch Rob Roy   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Pollok 2-1 Kilwinning Rangers   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Rossvale 3-1 Blantyre Victoria   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Rutherglen Glencairn 1-5 Glenafton Athletic   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Abbey Vale 4-0 Lochar Thistle Alba Cup
18/09/2021 Creetown 0-1 Nithsdale Wanderers Alba Cup
18/09/2021 Bo'ness Athletic 12-1 Thornton Hibs Alex Jack Cup
18/09/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 3-5 Crossgates Primrose Alex Jack Cup
18/09/2021 Luncarty 2-0 Kennoway Star Hearts Alex Jack Cup
18/09/2021 Ormiston 0-3 Leith Athletic Alex Jack Cup
18/09/2021 Livingston United p 2-2 Stoneyburn   Scottish Junior Cup
18/09/2021 Arniston Rangers 1-3 Kirkcaldy & Dysart   EoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Edinburgh United 3-1 Saint Andrews United   EoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Glenrothes 2-1 Burntisland Shipyard   EoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Newburgh 0-3 Lochore Welfare   EoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Oakley United 3-2 University of Stirling Reserves   EoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Peebles Rovers 6-0 Hawick Royal Albert United   EoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Aberdeen University 1-2 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div.
18/09/2021 Dufftown 7-0 Buchanhaven Hearts   North Junior 1st Div.
18/09/2021 Stonehaven 4-1 Sunnybank   North Junior 1st Div.
18/09/2021 Arthurlie 3-2 Whitletts Victoria   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Forth Wanderers 1-3 Craigmark Burntonians   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Girvan 5-0 Lugar Boswell Thistle   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Irvine Victoria 3-1 Johnstone Burgh   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Maybole Juniors 4-1 Maryhill   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Muirkirk Juniors 0-3 Lesmahagow   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Ardeer Thistle 0-2 Gartcairn   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Ashfield 6-1 Port Glasgow   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Cambuslang Rangers 5-1 Kello Rovers   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Dalry Thistle 2-0 Royal Albert   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Glasgow United 2-0 Saint Cadoc's Youth Club   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Greenock Juniors 2-3 Thorniewood United   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Renfrew 2-4 Carluke Rovers   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Ardrossan Winton Rovers 1-2 Wishaw   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 East Kilbride Thistle 2-1 Kilsyth Rangers   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Lanark United 0-6 Drumchapel United   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Neilston 2-1 Larkhall Thistle   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Saint Anthony's 1-6 Yoker Athletic   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Vale of Clyde 3-3 Glasgow Perthshire   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Vale of Leven 1-7 Saint Roch's   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Craigroyston 0-4 Heriot-Watt University   King Cup
18/09/2021 Tweedmouth Rangers 2-1 Edinburgh South   King Cup
18/09/2021 Bathgate Thistle 1-7 Armadale Thistle   EoS Lg. Div. 2X
18/09/2021 New Elgin 1-2 Glentanar   North Junior 2nd Div.
18/09/2021 Newmachar United 3-2 Islavale   North Junior 2nd Div.
18/09/2021 Rothie Rovers 5-3 Burghead Thistle   North Junior 2nd Div.
18/09/2021 Whitehills 1-6 Forres Thistle   North Junior 2nd Div.
18/09/2021 BSC Glasgow 3-3 Glenvale   WoS 4th Div.
18/09/2021 Campbeltown Pupils 4-3 Harthill Royal   WoS 4th Div.
17/09/2021 Cumbernauld Colts 1-1 Buckie Thistle   Scottish FA Cup
17/09/2021 East Stirlingshire 3-0 Fort William   Scottish FA Cup
17/09/2021 Edinburgh City 2-2 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
17/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic U20 4-1 Civil Service Strollers U20   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 Broomhill U20 0-7 East Kilbride U20   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 Caledonian Braves U20 5-2 Bonnyton Thistle U20   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 Cumbernauld Colts U20 1-0 Stirling Albion U20   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 Gala Fairydean Rovers U20 1-6 Kelty Hearts U20   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 University of Stirling U20 3-2 Edinburgh City U20   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 Camelon Juniors U20 1-4 Penicuik Athletic U20   Lowland Dev. Lg. B
17/09/2021 Edinburgh South U20 0-3 Kennoway Star Hearts U20   Lowland Dev. Lg. B
17/09/2021 Edinburgh United U20 5-1 Armadale Thistle U20   Lowland Dev. Lg. B
17/09/2021 Sauchie Juniors U20 2-1 Heriot-Watt University U20   Lowland Dev. Lg. B
17/09/2021 Whitehill Welfare U20 1-4 Musselburgh Athletic U20   Lowland Dev. Lg. B
17/09/2021 Dalkeith Thistle U20 1-6 Hill of Beath Hawthorn U20   Lowland Dev. Lg. C
17/09/2021 Dunipace U20 6-3 Leith Athletic U20   Lowland Dev. Lg. C
17/09/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 5-0 Fauldhouse United U20   Lowland Dev. Lg. C
17/09/2021 Jeanfield Swifts U20 1-6 Blackburn United U20   Lowland Dev. Lg. C
17/09/2021 Livingston United U20 0-3 Oakley United U20   Lowland Dev. Lg. C
17/09/2021 East Kilbride Thistle U20 6-3 Bellshill Athletic U20   Lowland Dev. Lg. D
17/09/2021 Mid Annandale U20 4-1 Saint Roch's U20   Lowland Dev. Lg. D
17/09/2021 Saint Peter's U20 6-2 Blantyre Victoria U20   Lowland Dev. Lg. D
17/09/2021 Drumchapel United U20 2-1 Rossvale U20   Lowland Dev. Lg. E
17/09/2021 Johnstone Burgh U20 7-0 Ashfield U20   Lowland Dev. Lg. E
17/09/2021 Maryhill U20 4-5 Saint Cadoc's Youth Club U20   Lowland Dev. Lg. E
17/09/2021 Pollok U20 2-0 Vale of Leven U20   Lowland Dev. Lg. E
17/09/2021 Saint Anthony's U20 0-4 Clydebank U20   Lowland Dev. Lg. E
17/09/2021 Ardeer Thistle U20 1-4 Beith Juniors U20   Lowland Dev. Lg. F
17/09/2021 Ardrossan Winton Rovers U20 1-12 Largs Thistle U20   Lowland Dev. Lg. F
17/09/2021 Neilston U20 8-2 Troon U20   Lowland Dev. Lg. F
17/09/2021 Whitletts Victoria U20 4-0 Cumnock Juniors U20   Lowland Dev. Lg. F
17/09/2021 Longside 1-2 Fraserburgh United   North Junior 1st Div.
17/09/2021 Benburb U20 3-2 Darvel U20   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
17/09/2021 Port Glasgow U20 1-3 Arthurlie U20   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
16/09/2021 Rangers 0-2 Olympique Lyonnais {FRA}   UEFA Europa Lg.
16/09/2021 Real Betis {ESP} 4-3 Celtic   UEFA Europa Lg.
15/09/2021 Banks o' Dee 6-1 Newmachar United   North Junior Lg. Cup
15/09/2021 Glasgow University 4-3 Bellshill Athletic   WoS Lg. Div. 1A
14/09/2021 Rangers U20 0-3 Ayr United   Scottish Ch'lge Cup
14/09/2021 Airdrieonians 2-1 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
13/09/2021 Buckie Thistle U20 7-0 Hermes U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/09/2021 Deveronvale U20 1-7 Inverurie Loco Works U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/09/2021 Fraserburgh U20 7-1 Huntly U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/09/2021 Stonehaven U20 2-0 Turriff United U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/09/2021 Clachnacuddin U20 2-1 Forres Mechanics U20   North of Scotland Dev. Lg.
13/09/2021 Elgin City U20 14-1 Inverness Athletic U20   North of Scotland Dev. Lg.
12/09/2021 Heart of Midlothian 0-0 Hibernian   Scottish Premier
11/09/2021 Celtic 3-0 Ross County   Scottish Premier
11/09/2021 Dundee 0-0 Livingston   Scottish Premier
11/09/2021 Motherwell 2-0 Aberdeen   Scottish Premier
11/09/2021 Saint Johnstone 1-2 Rangers   Scottish Premier
11/09/2021 Saint Mirren 0-0 Dundee United   Scottish Premier
11/09/2021 Arbroath 4-0 Hamilton Academical   Scottish Champ.
11/09/2021 Ayr United 3-1 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
11/09/2021 Inverness Caledonian Thistle 3-1 Partick Thistle   Scottish Champ.
11/09/2021 Kilmarnock 1-0 Greenock Morton   Scottish Champ.
11/09/2021 Raith Rovers 0-1 Queen of the South   Scottish Champ.
11/09/2021 Alloa Athletic 2-0 Falkirk   Scottish Lg. 1
11/09/2021 Cove Rangers 1-1 Montrose   Scottish Lg. 1
11/09/2021 Dumbarton 5-0 East Fife   Scottish Lg. 1
11/09/2021 Peterhead 3-2 Clyde   Scottish Lg. 1
11/09/2021 Queen's Park 0-0 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
11/09/2021 Albion Rovers 2-1 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
11/09/2021 Annan Athletic 1-2 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
11/09/2021 Kelty Hearts 1-1 Elgin City   Scottish Lg. 2
11/09/2021 Stirling Albion 1-0 Forfar Athletic   Scottish Lg. 2
11/09/2021 Stranraer 0-1 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
11/09/2021 Brora Rangers 2-0 Buckie Thistle   Highland Lg.
11/09/2021 Clachnacuddin 2-3 Deveronvale   Highland Lg.
11/09/2021 Formartine United 5-1 Huntly   Highland Lg.
11/09/2021 Forres Mechanics 1-1 Turriff United   Highland Lg.
11/09/2021 Inverurie Loco Works 10-3 Fort William   Highland Lg.
11/09/2021 Lossiemouth 2-0 Keith   Highland Lg.
11/09/2021 Nairn County 1-3 Brechin City   Highland Lg.
11/09/2021 Strathspey Thistle 1-4 Rothes   Highland Lg.
11/09/2021 Wick Academy 2-5 Fraserburgh   Highland Lg.
11/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 2-5 Rangers U20   Lowland Lg.
11/09/2021 Cumbernauld Colts 1-2 Broomhill   Lowland Lg.
11/09/2021 East Kilbride 3-1 Spartans   Lowland Lg.
11/09/2021 Arniston Rangers 3-1 Kirkcaldy & Dysart   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Dunipace 2-2 p Edinburgh United   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Edinburgh College 3-6 Dalkeith Thistle   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Gretna 0-4 Bo'ness United   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Kennoway Star Hearts 2-0 Lochore Welfare   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Newtongrange Star 0-4 Civil Service Strollers   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Penicuik Athletic 11-2 Hawick Royal Albert United   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Saint Andrews United 0-6 University of Stirling   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Tweedmouth Rangers 0-10 Gala Fairydean Rovers   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 West Calder United 2-3 Berwick Rangers   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Ashfield 4-6 Greenock Juniors   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Beith Juniors 2-1 Neilston   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Bellshill Athletic 2-5 Dundonald Bluebell   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Caledonian Braves 3-1 Shotts Bon Accord   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Camelon Juniors 2-1 Kirkintilloch Rob Roy   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Carluke Rovers 1-6 Cambuslang Rangers   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Craigroyston 2-6 Armadale Thistle   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Dalbeattie Star 0-1 Whitletts Victoria   South Ch'lge Cup
11/09/2021 East Stirlingshire 1-2 Linlithgow Rose   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Edinburgh South 2-4 Whitburn   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Edinburgh University p 1-1 Heriot-Watt University   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Glasgow United 4-1 Dalry Thistle   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Glenafton Athletic 2-1 Craigmark Burntonians   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Haddington Athletic 2-1 Dunbar United   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Sauchie Juniors   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Kilbirnie Ladeside 9-0 Ardeer Thistle   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Kilwinning Rangers 7-0 Ardrossan Winton Rovers   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Kinnoull 5-2 Lochgelly Albert   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Lugar Boswell Thistle 6-2 Wigtown & Bladnoch   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Maryhill 1-2 Arthurlie   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Musselburgh Athletic 0-1 Tynecastle   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Nithsdale Wanderers 2-7 Hurlford United   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Oakley United 3-1 Kilsyth Athletic   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Petershill 5-0 Glenvale   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Pumpherston Juniors 5-1 Vale of Leithen   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Royal Albert 2-3 Wishaw   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Saint Roch's 1-2 Largs Thistle   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Troon 13-0 Mid Annandale   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Upper Annandale 0-4 Lesmahagow   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Whitehill Welfare 2-4 Coldstream   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Crossgates Primrose 2-4 Jeanfield Swifts   EoS Lg. Premier
11/09/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-2 Broxburn Athletic   EoS Lg. Premier
11/09/2021 Scone Thistle 0-10 Broughty Athletic   Midlands Lg.
11/09/2021 Loch Ness 2-0 Orkney   North Caledonian Lg.
11/09/2021 Lochar Thistle 0-1 Creetown   SoS Lg.
11/09/2021 Benburb 0-1 Irvine Meadow   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Blantyre Victoria 0-3 Auchinleck Talbot   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Bonnyton Thistle 0-2 Rutherglen Glencairn   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Cumbernauld United 0-2 Clydebank   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Darvel 0-1 Cumnock Juniors   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Pollok 1-0 Rossvale   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Golspie Sutherland 3-3 p Inverness Athletic Football Times Cup
11/09/2021 Invergordon 3-4 Alness United Football Times Cup
11/09/2021 Saint Duthus 0-4 Halkirk United Football Times Cup
11/09/2021 Thurso 4-1 Bonar Bridge Football Times Cup
11/09/2021 Brechin Victoria 2-4 Downfield   Inter-Regional Trophy
11/09/2021 Dundee Violet 3-0 Blairgowrie   Inter-Regional Trophy
11/09/2021 Forfar West End 1-1 p Forfar United   Inter-Regional Trophy
11/09/2021 Kirriemuir Thistle 7-0 Coupar Angus   Inter-Regional Trophy
11/09/2021 Letham 1-3 Dundee North End   Inter-Regional Trophy
11/09/2021 Lochee United 4-5 East Craigie   Inter-Regional Trophy
11/09/2021 Tayport 2-0 Arbroath Victoria   Inter-Regional Trophy
11/09/2021 Ellon United 1-3 Longside   North Junior Lg. Cup
11/09/2021 Banchory Saint Ternan 2-2 p Sunnybank   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Banks o' Dee 15-0 Islavale   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Buchanhaven Hearts 2-1 Forres Thistle   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Cruden Bay 1-2 Colony Park Juniors   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Dyce Juniors 3-1 Culter   North Junior Regional Cup
11/09/2021 East End 6-1 Burghead Thistle   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Maud 0-5 Stoneywood Parkvale   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Nairn Saint Ninian 3-2 Bridge of Don Thistle   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Newmachar United 7-2 Hall Russell United   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Rothie Rovers 3-0 Aberdeen University   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Stonehaven 20-0 New Elgin   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Whitehills 3-2 Deveronside   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Rosyth 6-0 Ormiston   EoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Thornton Hibs 3-3 Leith Athletic   EoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Burntisland Shipyard 1-4 Peebles Rovers   EoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 Luncarty 1-1 Glenrothes   EoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 University of Stirling Reserves 1-2 Easthouses Lily Miners Welfare   EoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 Fraserburgh United 1-2 Dufftown   North Junior 1st Div.
11/09/2021 Glasgow University 3-3 Maybole Juniors   WoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Irvine Victoria 0-3 Muirkirk Juniors   WoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Johnstone Burgh 0-0 Girvan   WoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Saltcoats Victoria 1-9 Forth Wanderers   WoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Kello Rovers 1-3 Port Glasgow   WoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 Newmains United 1-2 Renfrew   WoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 Thorniewood United 2-4 Gartcairn   WoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 Drumchapel United 2-1 East Kilbride Thistle   WoS Lg. Div. 1C
11/09/2021 Larkhall Thistle 2-0 Vale of Clyde   WoS Lg. Div. 1C
11/09/2021 Saint Anthony's 1-2 Kilsyth Rangers   WoS Lg. Div. 1C
11/09/2021 Vale of Leven 1-2 Glasgow Perthshire   WoS Lg. Div. 1C
11/09/2021 Yoker Athletic 3-0 Lanark United   WoS Lg. Div. 1C
11/09/2021 Bathgate Thistle 2-3 Stoneyburn   EoS Lg. Div. 2X
11/09/2021 BSC Glasgow 2-2 Harthill Royal   WoS 4th Div.
11/09/2021 Campbeltown Pupils 2-6 Harmony Row Youth Club   WoS 4th Div.
11/09/2021 Saint Peter's 3-1 Finnart   WoS 4th Div.
10/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic U20 2-1 Broomhill U20   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 Bonnyton Thistle U20 1-2 East Fife U20   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 Civil Service Strollers U20 1-1 Gala Fairydean Rovers U20   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 Kelty Hearts U20 3-1 Caledonian Braves U20   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 Spartans U20 1-0 Alloa Athletic U20   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 University of Stirling U20 3-4 Cumbernauld Colts U20   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 Dalkeith Thistle U20 0-5 Craigroyston U20   Lowland Dev. Lg. C
10/09/2021 Bellshill Athletic U20 2-1 Saint Roch's U20   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Blantyre Victoria U20 2-3 Carluke Rovers U20   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Glenvale U20 1-1 Cambuslang Rangers U20   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Mid Annandale U20 3-8 Kirkintilloch Rob Roy U20   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Saint Peter's U20 5-2 Forth Wanderers U20   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Shotts Bon Accord U20 3-2 Glasgow United U20   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Saint Anthony's U20 2-2 Ashfield U20   Lowland Dev. Lg. E
10/09/2021 Armadale Thistle U20 p 4-4 Jeanfield Swifts U20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 East Kilbride U20 1-0 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Fauldhouse United U20 1-6 Inverkeithing Hillfield Swifts U20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Glenrothes U20 0-5 Blackburn United U20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 6-3 Edinburgh South U20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Leith Athletic U20 p 2-2 Stirling Albion U20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Musselburgh Athletic U20 5-1 Edinburgh United U20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Oakley United U20 p 2-2 Whitehill Welfare U20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Preston Athletic U20 2-1 Newtongrange Star U20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Tynecastle U20 2-5 Sauchie Juniors U20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Auchinleck Talbot U20 0-2 Cumnock Juniors U20   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Beith Juniors U20 3-2 Clydebank U20   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Largs Thistle U20 5-0 Maryhill U20   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Pollok U20 2-1 Gartcairn U20   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 0-1 Neilston U20   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Troon U20 5-4 Ardeer Thistle U20   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Vale of Leven U20 1-3 Johnstone Burgh U20   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
08/09/2021 Celtic U20 2-0 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
08/09/2021 University of Stirling 1-2 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
08/09/2021 Formartine United 3-0 Deveronvale Aberdeenshire Cup
08/09/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-2 Blackburn United   EoS Lg. Premier
08/09/2021 Jeanfield Swifts 2-5 Broxburn Athletic   EoS Lg. Premier
08/09/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-2 Crossgates Primrose   EoS Lg. Premier
07/09/2021 Ayr United 0-2 Raith Rovers   Scottish Champ.
05/09/2021 Queen of the South 3-0 Broomhill   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Dalkeith Thistle p 3-3 Burntisland Shipyard   Scottish FA Cup
04/09/2021 Aberdeen U20 p 1-1 Arbroath   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Albion Rovers 6-0 Saint Mirren U20   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Celtic U20 1-3 Greenock Morton   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Cove Rangers p 0-0 Stenhousemuir   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Cowdenbeath 0-2 Alloa Athletic   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Inverness Caledonian Thistle 4-0 Buckie Thistle   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Kilmarnock 3-1 Falkirk   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Montrose 1-0 Stirling Albion   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Peterhead 0-1 East Fife   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Raith Rovers 1-0 Forfar Athletic   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Stranraer 0-2 Partick Thistle   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Deveronvale 3-0 Strathspey Thistle   Highland Lg.
04/09/2021 Inverurie Loco Works 3-1 Formartine United   Highland Lg.
04/09/2021 Keith 0-3 Clachnacuddin   Highland Lg.
04/09/2021 Nairn County 2-2 Forres Mechanics   Highland Lg.
04/09/2021 Rothes 1-1 Wick Academy   Highland Lg.
04/09/2021 Turriff United 0-2 Lossiemouth   Highland Lg.
04/09/2021 Bo'ness United 3-3 East Stirlingshire   Lowland Lg.
04/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 3-0 Berwick Rangers   Lowland Lg.
04/09/2021 Civil Service Strollers 1-2 Spartans   Lowland Lg.
04/09/2021 Dalbeattie Star 3-1 Gretna   Lowland Lg.
04/09/2021 East Kilbride 0-2 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
04/09/2021 Edinburgh University 4-4 University of Stirling   Lowland Lg.
04/09/2021 Vale of Leithen 0-8 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
04/09/2021 Camelon Juniors 3-4 Blackburn United   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Crossgates Primrose 4-1 Hill of Beath Hawthorn   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-1 Dundonald Bluebell   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Jeanfield Swifts 2-1 Sauchie Juniors   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-1 Tynecastle   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Newtongrange Star 1-2 Penicuik Athletic   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Tranent Juniors 3-0 Musselburgh Athletic   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Whitehill Welfare 1-0 Dunbar United   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Arbroath Victoria 0-0 Dundee Violet   Midlands Lg.
04/09/2021 Blairgowrie 1-2 Dundee North End   Midlands Lg.
04/09/2021 Brechin Victoria 2-1 Downfield   Midlands Lg.
04/09/2021 Broughty Athletic 1-0 Lochee United   Midlands Lg.
04/09/2021 Dundee Saint James 3-2 Forfar United   Midlands Lg.
04/09/2021 Letham 3-3 Carnoustie Panmure   Midlands Lg.
04/09/2021 Lochee Harp 0-6 East Craigie   Midlands Lg.
04/09/2021 Bonar Bridge 3-2 Saint Duthus   North Caledonian Lg.
04/09/2021 Halkirk United 5-2 Nairn County Reserves   North Caledonian Lg.
04/09/2021 Inverness Athletic 1-4 Loch Ness   North Caledonian Lg.
04/09/2021 Colony Park Juniors 1-2 Culter   North Junior Superlg.
04/09/2021 Deveronside 1-4 Bridge of Don Thistle   North Junior Superlg.
04/09/2021 East End 2-1 Hall Russell United   North Junior Superlg.
04/09/2021 Ellon United 4-4 Banchory Saint Ternan   North Junior Superlg.
04/09/2021 Hermes 8-1 Montrose Roselea   North Junior Superlg.
04/09/2021 Nairn Saint Ninian 2-2 Maud   North Junior Superlg.
04/09/2021 Abbey Vale 4-1 Caledonian Braves Reserves   SoS Lg.
04/09/2021 Creetown 0-5 Newton Stewart   SoS Lg.
04/09/2021 Stranraer Reserves 2-3 Mid Annandale   SoS Lg.
04/09/2021 Threave Rovers 6-0 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
04/09/2021 Upper Annandale 0-1 Lochmaben   SoS Lg.
04/09/2021 Wigtown & Bladnoch 1-8 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
04/09/2021 Beith Juniors 3-1 Kilbirnie Ladeside   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Clydebank 0-2 Pollok   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Cumbernauld United 1-4 Kirkintilloch Rob Roy   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Cumnock Juniors 2-3 Auchinleck Talbot   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Glenafton Athletic 1-0 Bonnyton Thistle   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Irvine Meadow 1-3 Kilwinning Rangers   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Largs Thistle 3-0 Benburb   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Rossvale 2-0 Troon   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Rutherglen Glencairn 3-2 Blantyre Victoria   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Dyce Juniors 1-5 Banks o' Dee   North Junior Lg. Cup
04/09/2021 Coupar Angus 0-2 Yoker Athletic   Scottish Junior Cup
04/09/2021 Craigroyston 2-3 Leith Athletic   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Edinburgh United 1-2 Dunipace   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Kennoway Star Hearts 4-1 Saint Andrews United   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Kirkcaldy & Dysart 0-2 Thornton Hibs   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Ormiston 0-3 Haddington Athletic   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Tweedmouth Rangers 0-2 Coldstream   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Heriot-Watt University 2-1 University of Stirling Reserves   EoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Kinnoull 1-0 Luncarty   EoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Lochore Welfare 4-0 Lochgelly Albert   EoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Newburgh 0-6 Oakley United   EoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Preston Athletic 5-0 Easthouses Lily Miners Welfare   EoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Aberdeen University 1-7 Stonehaven   North Junior 1st Div.
04/09/2021 Dufftown 3-2 Longside   North Junior 1st Div.
04/09/2021 Fraserburgh United 2-1 Sunnybank   North Junior 1st Div.
04/09/2021 Stoneywood Parkvale 0-1 Buchanhaven Hearts   North Junior 1st Div.
04/09/2021 Arthurlie 5-2 Johnstone Burgh   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Forth Wanderers 6-2 Lugar Boswell Thistle   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Girvan 1-5 Bellshill Athletic   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Glasgow University 3-0 Craigmark Burntonians   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Irvine Victoria 1-5 Lesmahagow   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Maybole Juniors 4-3 Muirkirk Juniors   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Saltcoats Victoria 2-4 Maryhill   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Shotts Bon Accord 3-1 Whitletts Victoria   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Ardeer Thistle 3-2 Newmains United   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Ashfield 2-4 Thorniewood United   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Cambuslang Rangers 10-1 Royal Albert   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Dalry Thistle 1-2 Carluke Rovers   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Glasgow United 0-0 Kello Rovers   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Greenock Juniors 1-0 Gartcairn   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Saint Cadoc's Youth Club 4-0 Port Glasgow   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Ardrossan Winton Rovers 1-1 Larkhall Thistle   WoS Lg. Div. 1C
04/09/2021 East Kilbride Thistle 2-0 Saint Anthony's   WoS Lg. Div. 1C
04/09/2021 Lanark United 3-4 Petershill   WoS Lg. Div. 1C
04/09/2021 Neilston 2-1 Drumchapel United   WoS Lg. Div. 1C
04/09/2021 Saint Roch's 5-1 Wishaw   WoS Lg. Div. 1C
04/09/2021 Fauldhouse United 0-9 Whitburn   EoS Lg. Div. 2X
04/09/2021 Pumpherston Juniors 1-1 Livingston United   EoS Lg. Div. 2X
04/09/2021 Forres Thistle 1-1 Glentanar   North Junior 2nd Div.
04/09/2021 Islavale 5-0 New Elgin   North Junior 2nd Div.
04/09/2021 Newmachar United 4-3 Cruden Bay   North Junior 2nd Div.
04/09/2021 Whitehills 4-3 Burghead Thistle   North Junior 2nd Div.
04/09/2021 BSC Glasgow 2-3 Campbeltown Pupils   WoS 4th Div.
04/09/2021 Harmony Row Youth Club 3-4 Finnart   WoS 4th Div.
04/09/2021 Kilsyth Athletic 5-1 Glenvale   WoS 4th Div.
03/09/2021 Airdrieonians 1-1 p Queen's Park   Scottish Ch'lge Cup
03/09/2021 Fraserburgh 4-0 Huntly   Highland Lg.
03/09/2021 Darvel 2-4 Hurlford United   WoS Lg. Premier
03/09/2021 East Kilbride U20 1-2 Cumbernauld Colts U20   Lowland Dev. Lg. A
03/09/2021 Edinburgh City U20 1-1 Bonnyrigg Rose Athletic U20   Lowland Dev. Lg. A
03/09/2021 Spartans U20 3-0 Civil Service Strollers U20   Lowland Dev. Lg. A
03/09/2021 Stirling Albion U20 2-3 University of Stirling U20   Lowland Dev. Lg. A
03/09/2021 Armadale Thistle U20 0-6 Sauchie Juniors U20   Lowland Dev. Lg. B
03/09/2021 Edinburgh College U20 1-4 Camelon Juniors U20   Lowland Dev. Lg. B
03/09/2021 Kennoway Star Hearts U20 4-0 Glenrothes U20   Lowland Dev. Lg. B
03/09/2021 Musselburgh Athletic U20 2-1 Preston Athletic U20   Lowland Dev. Lg. B
03/09/2021 Blackburn United U20 1-2 Dunipace U20   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Fauldhouse United U20 3-1 Livingston United U20   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 3-3 Inverkeithing Hillfield Swifts U20   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Leith Athletic U20 6-6 Craigroyston U20   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Newtongrange Star U20 6-1 Dalkeith Thistle U20   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Oakley United U20 1-1 Jeanfield Swifts U20   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Tynecastle U20 0-2 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Bellshill Athletic U20 0-4 Kirkintilloch Rob Roy U20   Lowland Dev. Lg. D
03/09/2021 Blantyre Victoria U20 3-3 East Kilbride Thistle U20   Lowland Dev. Lg. D
03/09/2021 Carluke Rovers U20 3-0 Forth Wanderers U20   Lowland Dev. Lg. D
03/09/2021 Glenvale U20 1-8 Saint Peter's U20   Lowland Dev. Lg. D
03/09/2021 Harthill Royal U20 0-4 Shotts Bon Accord U20   Lowland Dev. Lg. D
03/09/2021 Ashfield U20 4-5 Maryhill U20   Lowland Dev. Lg. E
03/09/2021 Clydebank U20 7-1 Drumchapel United U20   Lowland Dev. Lg. E
03/09/2021 Gartcairn U20 2-0 Johnstone Burgh U20   Lowland Dev. Lg. E
03/09/2021 Rossvale U20 4-2 BSC Glasgow U20   Lowland Dev. Lg. E
03/09/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 4-0 Saint Anthony's U20   Lowland Dev. Lg. E
03/09/2021 Ardeer Thistle U20 4-0 Ardrossan Winton Rovers U20   Lowland Dev. Lg. F
03/09/2021 Auchinleck Talbot U20 2-0 Cumnock Juniors U20   Lowland Dev. Lg. F
03/09/2021 Irvine Meadow U20 1-0 Kilwinning Rangers U20   Lowland Dev. Lg. F
03/09/2021 Largs Thistle U20 7-5 Port Glasgow U20   Lowland Dev. Lg. F
03/09/2021 Neilston U20 2-1 Arthurlie U20   Lowland Dev. Lg. F
01/09/2021 Strathspey Thistle 1-4 Rothes North of Scotland Cup