SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
OCTOBER 2017 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
31/10/2017 Kilmarnock 0-3 Hibernian   Scottish Premier
31/10/2017 Celtic 1-2 Bayern München {GER}   UEFA Champions Lg.
31/10/2017 Dundee United U20 3-0 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
31/10/2017 Partick Thistle U20 3-1 Dundee U20   SPFL Dev. Lg.
31/10/2017 Livingston U20 3-0 Cowdenbeath U20   SPFL Dev. Lg. East
31/10/2017 Queen of the South U20 1-3 East Kilbride U20   SPFL Dev. Lg. West
31/10/2017 Edinburgh University 1-2 Selkirk   Lowland Lg.
31/10/2017 Lochmaben 3-4 Heston Rovers Tweedie Cup
30/10/2017 Alloa Athletic U20 3-2 Stirling Albion U20   SPFL Dev. Lg. East
30/10/2017 Banks o' Dee U20 5-1 Cove Rangers U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
30/10/2017 Deveronvale U20 0-6 Formartine United U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
30/10/2017 Fraserburgh U20 2-1 Huntly U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
30/10/2017 Turriff United U20 6-0 Buckie Thistle U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
30/10/2017 Brora Rangers U20 5-2 Clachnacuddin U20   North of Scotland Dev. Lg.
30/10/2017 Elgin City U20 4-3 Nairn County U20   North of Scotland Dev. Lg.
29/10/2017 Edusport Academy U20 0-6 Aberdeen U20   Scottish Youth Cup
29/10/2017 Hamilton Academical U20 4-2 Falkirk U20   Scottish Youth Cup
29/10/2017 Heart of Midlothian U20 5-1 Ayr United U20   Scottish Youth Cup
29/10/2017 Inverness Caledonian Thistle U20 2-0 University of Stirling U20   Scottish Youth Cup
29/10/2017 Inverurie Loco Works U20 1-3 Raith Rovers U20   Scottish Youth Cup
29/10/2017 Motherwell U20 9-0 Burntisland Shipyard U20   Scottish Youth Cup
29/10/2017 Ross County U20 2-0 Fraserburgh U20   Scottish Youth Cup
29/10/2017 Saint Johnstone U20 2-1 Dundee United U20   Scottish Youth Cup
29/10/2017 Spartans U20 0-3 Kilmarnock U20   Scottish Youth Cup
29/10/2017 Clyde U20 2-0 Queen's Park U20   SPFL Dev. Lg. West
28/10/2017 Aberdeen 2-1 Ross County   Scottish Premier
28/10/2017 Celtic 1-1 Kilmarnock   Scottish Premier
28/10/2017 Dundee 1-3 Hamilton Academical   Scottish Premier
28/10/2017 Heart of Midlothian 1-3 Rangers   Scottish Premier
28/10/2017 Motherwell 0-1 Hibernian   Scottish Premier
28/10/2017 Partick Thistle 1-0 Saint Johnstone   Scottish Premier
28/10/2017 Dumbarton 0-2 Dundee United   Scottish Champ.
28/10/2017 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
28/10/2017 Livingston 3-2 Brechin City   Scottish Champ.
28/10/2017 Queen of the South 4-2 Falkirk   Scottish Champ.
28/10/2017 Saint Mirren 2-2 Greenock Morton   Scottish Champ.
28/10/2017 Airdrieonians 2-2 Albion Rovers   Scottish Lg. 1
28/10/2017 Ayr United 2-0 Stranraer   Scottish Lg. 1
28/10/2017 East Fife 3-1 Arbroath   Scottish Lg. 1
28/10/2017 Forfar Athletic 1-1 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
28/10/2017 Queen's Park 0-4 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
28/10/2017 Berwick Rangers 1-0 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
28/10/2017 Clyde 2-4 Elgin City   Scottish Lg. 2
28/10/2017 Montrose 1-0 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
28/10/2017 Peterhead 1-0 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
28/10/2017 Stirling Albion 1-2 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
28/10/2017 Brora Rangers 2-0 Rothes   Highland Lg.
28/10/2017 Buckie Thistle 2-3 Deveronvale   Highland Lg.
28/10/2017 Clachnacuddin 0-2 Forres Mechanics   Highland Lg.
28/10/2017 Cove Rangers 2-0 Lossiemouth   Highland Lg.
28/10/2017 Huntly 5-1 Keith   Highland Lg.
28/10/2017 Nairn County 2-3 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
28/10/2017 Strathspey Thistle 0-8 Formartine United   Highland Lg.
28/10/2017 Turriff United 0-1 Fraserburgh   Highland Lg.
28/10/2017 BSC Glasgow 2-0 University of Stirling   Lowland Lg.
28/10/2017 Edusport Academy 1-2 Spartans   Lowland Lg.
28/10/2017 East Stirlingshire 0-1 Gretna   Lowland Lg.
28/10/2017 Edinburgh University 2-0 Hawick Royal Albert   Lowland Lg.
28/10/2017 Gala Fairydean Rovers 4-3 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
28/10/2017 Selkirk 1-4 East Kilbride   Lowland Lg.
28/10/2017 Vale of Leithen 2-0 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
28/10/2017 Whitehill Welfare 3-0 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
28/10/2017 Burntisland Shipyard 2-3 Coldstream   EoS Lg.
28/10/2017 Eyemouth United 2-4 Heriot-Watt University   EoS Lg.
28/10/2017 Leith Athletic 9-0 Tweedmouth Rangers   EoS Lg.
28/10/2017 Ormiston 0-3 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg.
28/10/2017 Peebles Rovers 0-7 Kelty Hearts   EoS Lg.
28/10/2017 Tynecastle 1-2 University of Stirling Reserves   EoS Lg.
28/10/2017 Invergordon 3-0 Halkirk United   North Caledonian Lg.
28/10/2017 Inverness Athletic 1-4 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg.
28/10/2017 Saint Duthus 1-3 Thurso   North Caledonian Lg.
28/10/2017 Banchory Saint Ternan 2-2 Ellon United   North Junior Superlg.
28/10/2017 Colony Park Juniors 1-3 Banks o' Dee   North Junior Superlg.
28/10/2017 Culter 1-0 Newburgh Thistle   North Junior Superlg.
28/10/2017 Orkney 2-0 Lewis & Harris Football Times Cup
28/10/2017 Aberdeen University 1-2 Johnstone Burgh   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Ardrossan Winton Rovers 2-4 Dunbar United   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Auchinleck Talbot 8-0 Forres Thistle   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Beith Juniors 12-0 Inverness City   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Benburb 3-2 Craigroyston   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Blantyre Victoria 3-0 Lochgelly Albert   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Brechin Victoria 0-4 Bo'ness United   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Broughty Athletic 1-3 Bathgate Thistle   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Buchanhaven Hearts 2-2 Whitburn   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Cambuslang Rangers 1-3 Stonehaven   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Camelon Juniors 4-1 Hall Russell United   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Craigmark Burntonians 0-5 Cumnock Juniors   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Crossgates Primrose 1-0 Newburgh   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Dufftown 1-1 Oakley United   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Dundee Violet 2-2 Forfar West End   Scottish Junior Cup
28/10/2017 East Craigie 1-2 Newtongrange Star   Scottish Junior Cup
28/10/2017 East End 0-6 Blackburn United   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Fauldhouse United 2-3 Bonnyrigg Rose Athletic   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Forfar Albion 0-6 Haddington Athletic   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Gartcairn Juniors 9-0 Whitehills   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Girvan 2-3 East Kilbride Thistle   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Glasgow Perthshire 4-0 Kinnoull   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Hermes 3-1 Blairgowrie   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Hill of Beath Hawthorn 4-0 Buckie Rovers   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Hurlford United 2-0 Nairn Saint Ninian   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Irvine Meadow 5-2 Broxburn Athletic   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Kennoway Star Hearts 3-2 Clydebank   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Kilsyth Rangers 3-1 Stoneywood Parkvale   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Kilwinning Rangers 2-1 Larkhall Thistle   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Kirkintilloch Rob Roy 6-0 Carluke Rovers   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Lanark United 2-1 Dalkeith Thistle   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Lesmahagow 3-3 Arthurlie   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Lochee United 1-0 Armadale Thistle   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Lochore Welfare 3-1 Spey Valley United   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Longside 1-4 Carnoustie Panmure   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Lugar Boswell Thistle 1-3 Linlithgow Rose   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Maud 5-3 Harthill Royal   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Montrose Roselea 1-3 Coupar Angus   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Musselburgh Athletic 3-2 Darvel   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Neilston 2-3 Downfield   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Newmachar United 2-7 Dyce Juniors   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Port Glasgow 0-0 Petershill   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Rossvale 3-1 Edinburgh United   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Royal Albert 1-4 Pollok   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Rutherglen Glencairn 11-0 Glentanar   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Saint Anthony's 1-3 Yoker Athletic   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Saint Roch's 0-1 Bellshill Athletic   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Sauchie Juniors 3-1 Largs Thistle   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Shotts Bon Accord 13-0 Muirkirk Juniors   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Sunnybank 1-6 Ashfield   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Thorniewood United 1-0 Dundonald Bluebell   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Thornton Hibs 0-2 Cumbernauld United   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Tranent Juniors 5-1 Easthouses Lily Miners Welfare   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Troon 3-1 Stoneyburn   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Vale of Clyde 4-1 Arbroath Victoria   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Vale of Leven 3-2 Luncarty   Scottish Junior Cup
28/10/2017 West Calder United 3-6 Scone Thistle   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Whitletts Victoria 1-2 Jeanfield Swifts   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Wishaw 1-1 Arniston Rangers   Scottish Junior Cup
28/10/2017 Lochar Thistle 8-0 Dumfries YMCA Tweedie Cup
28/10/2017 Threave Rovers 4-1 Saint Cuthbert Wanderers Tweedie Cup
28/10/2017 Upper Annandale 3-1 Newton Stewart Tweedie Cup
28/10/2017 Glenrothes 2-2 Tayport   East Junior Premier
28/10/2017 Kirriemuir Thistle 0-1 Saint Andrews United   East Junior Premier
28/10/2017 Lewis United 0-7 Fraserburgh United   North Junior 1st Div. East
28/10/2017 Islavale 0-1 Burghead Thistle   North Junior 1st Div. West
28/10/2017 New Elgin 0-5 Deveronside   North Junior 1st Div. West
28/10/2017 Maryhill 1-1 Kello Rovers   West Junior Superlg. 1st
28/10/2017 Renfrew 1-0 Shettleston   West Junior Superlg. 1st
28/10/2017 Dundee North End 5-1 Lochee Harp   East Junior North Div.
28/10/2017 Kirkcaldy YMCA 1-6 Livingston United   East Junior South Div.
28/10/2017 Rosyth 1-6 Pumpherston Juniors   East Junior South Div.
28/10/2017 Saltcoats Victoria 1-4 Maybole Juniors   West Junior Ayrshire Div.
28/10/2017 Dunipace 3-1 Newmains United   West Junior Central 2nd Div.
27/10/2017 Mid Annandale 4-1 Bonnyton Thistle Alba Cup
27/10/2017 BSC Glasgow U20 1-1 Edinburgh University U20   Lowland/East Dev. Lg.
27/10/2017 Heriot-Watt University U20 9-1 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland/East Dev. Lg.
27/10/2017 Tynecastle U20 7-0 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg.
27/10/2017 Edinburgh City U20 1-0 Bonnyton Thistle U20 Lowland/East Dev. Lg. Cup
26/10/2017 Hibernian U20 2-1 East Kilbride U20   Scottish Youth Cup
25/10/2017 Aberdeen 0-3 Celtic   Scottish Premier
25/10/2017 Dundee 0-1 Motherwell   Scottish Premier
25/10/2017 Rangers 1-1 Kilmarnock   Scottish Premier
25/10/2017 Cowdenbeath U20 1-8 Raith Rovers U20   SPFL Dev. Lg. East
25/10/2017 Livingston U20 4-4 Stirling Albion U20   SPFL Dev. Lg. East
25/10/2017 Formartine United 1-2 Huntly   Highland Lg.
25/10/2017 Fraserburgh 4-0 Clachnacuddin   Highland Lg.
25/10/2017 Inverurie Loco Works 0-0 Turriff United   Highland Lg.
25/10/2017 Keith 0-1 Brora Rangers   Highland Lg.
25/10/2017 Lossiemouth 1-3 Deveronvale   Highland Lg.
25/10/2017 Rothes 1-1 Cove Rangers   Highland Lg.
25/10/2017 Heston Rovers 9-2 Upper Annandale   SoS Lg.
25/10/2017 Saint Cuthbert Wanderers 3-2 Creetown   SoS Lg.
25/10/2017 Threave Rovers 4-0 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
25/10/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-0 Peebles Rovers EoS Lg. Cup
25/10/2017 Banks o' Dee p 3-3 Fraserburgh United   North Junior Regional Cup
24/10/2017 Hamilton Academical 0-0 Partick Thistle   Scottish Premier
24/10/2017 Hibernian 1-0 Heart of Midlothian   Scottish Premier
24/10/2017 Saint Johnstone 0-0 Ross County   Scottish Premier
24/10/2017 Forfar Athletic U20 4-2 Berwick Rangers U20   SPFL Dev. Lg. East
24/10/2017 Kelty Hearts 7-1 Heriot-Watt University   EoS Lg.
23/10/2017 Stirling Albion U20 4-2 Cumbernauld Colts U20   Scottish Youth Cup
23/10/2017 Albion Rovers U20 1-2 Queen of the South U20   SPFL Dev. Lg. West
22/10/2017 Motherwell 2-0 Rangers Scottish Lg. Cup
22/10/2017 Stranraer U20 3-0 Airdrieonians U20   SPFL Dev. Lg. West
22/10/2017 Dyce Juniors p 1-1 Maud Grill Lg. Cup
21/10/2017 Heart of Midlothian 1-0 Saint Johnstone   Scottish Premier
21/10/2017 Partick Thistle 2-1 Dundee   Scottish Premier
21/10/2017 Ross County 2-1 Hamilton Academical   Scottish Premier
21/10/2017 Celtic 4-2 Hibernian Scottish Lg. Cup
21/10/2017 Brechin City 0-1 Queen of the South   Scottish Champ.
21/10/2017 Dundee United 0-2 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
21/10/2017 Dunfermline Athletic 3-1 Livingston   Scottish Champ.
21/10/2017 Falkirk 0-0 Saint Mirren   Scottish Champ.
21/10/2017 Greenock Morton 1-1 Dumbarton   Scottish Champ.
21/10/2017 Albion Rovers 0-1 Queen's Park   Scottish Lg. 1
21/10/2017 Alloa Athletic 4-1 East Fife   Scottish Lg. 1
21/10/2017 Arbroath 7-1 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
21/10/2017 Forfar Athletic 0-5 Ayr United   Scottish Lg. 1
21/10/2017 Berwick Rangers 0-1 Montrose   Scottish Lg. 2
21/10/2017 Clyde 1-4 Peterhead   Scottish Lg. 2
21/10/2017 Cowdenbeath 0-3 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
21/10/2017 Edinburgh City 0-1 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
21/10/2017 Elgin City 2-0 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
21/10/2017 Brora Rangers 0-5 Formartine United   Highland Lg.
21/10/2017 Buckie Thistle 4-1 Fraserburgh   Highland Lg.
21/10/2017 Clachnacuddin 0-4 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
21/10/2017 Cove Rangers 6-2 Keith   Highland Lg.
21/10/2017 Deveronvale 0-3 Forres Mechanics   Highland Lg.
21/10/2017 Huntly 3-2 Wick Academy   Highland Lg.
21/10/2017 Rothes 6-0 Lossiemouth   Highland Lg.
21/10/2017 Strathspey Thistle 0-2 Nairn County   Highland Lg.
21/10/2017 Turriff United 6-2 Fort William   Highland Lg.
21/10/2017 Edusport Academy 3-0 Saint Cuthbert Wanderers   South Ch'lge Cup
21/10/2017 Edinburgh University 4-0 Burntisland Shipyard   South Ch'lge Cup
21/10/2017 Gala Fairydean Rovers 1-3 East Stirlingshire   South Ch'lge Cup
21/10/2017 Glasgow University 3-2 Hawick Royal Albert   South Ch'lge Cup
21/10/2017 Gretna 2-3 Civil Service Strollers   South Ch'lge Cup
21/10/2017 Heston Rovers 3-4 Peebles Rovers   South Ch'lge Cup
21/10/2017 Leith Athletic 3-1 Preston Athletic   South Ch'lge Cup
21/10/2017 Newton Stewart 0-10 Kelty Hearts   South Ch'lge Cup
21/10/2017 Bo'ness United 1-0 Forfar West End   East Junior Superlg.
21/10/2017 Bonnyrigg Rose Athletic 2-0 Dundonald Bluebell   East Junior Superlg.
21/10/2017 Carnoustie Panmure 1-3 Jeanfield Swifts   East Junior Superlg.
21/10/2017 Kennoway Star Hearts 5-2 Newtongrange Star   East Junior Superlg.
21/10/2017 Linlithgow Rose 1-0 Sauchie Juniors   East Junior Superlg.
21/10/2017 Penicuik Athletic 0-3 Lochee United   East Junior Superlg.
21/10/2017 Coldstream 2-2 Heriot-Watt University   EoS Lg.
21/10/2017 University of Stirling Reserves 8-1 Tweedmouth Rangers   EoS Lg.
21/10/2017 Bunillidh Thistle 1-3 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg.
21/10/2017 Halkirk United 2-2 Thurso   North Caledonian Lg.
21/10/2017 Inverness Athletic 1-1 Alness United   North Caledonian Lg.
21/10/2017 Orkney 2-3 Invergordon   North Caledonian Lg.
21/10/2017 Banks o' Dee 2-1 Culter   North Junior Superlg.
21/10/2017 Stonehaven 3-3 Hermes   North Junior Superlg.
21/10/2017 Lochmaben 5-2 Stranraer Reserves   SoS Lg.
21/10/2017 Auchinleck Talbot 3-2 Cumnock Juniors   West Junior Superlg. Premier
21/10/2017 Beith Juniors 2-3 Pollok   West Junior Superlg. Premier
21/10/2017 Banchory Saint Ternan 2-1 Forres Thistle   Inter-Regional Trophy
21/10/2017 Blackburn United 2-1 Glenrothes   East Junior Premier
21/10/2017 Dalkeith Thistle 2-2 Saint Andrews United   East Junior Premier
21/10/2017 Dunbar United 4-0 Downfield   East Junior Premier
21/10/2017 Tranent Juniors 0-1 Musselburgh Athletic   East Junior Premier
21/10/2017 Whitburn 1-2 Haddington Athletic   East Junior Premier
21/10/2017 Buchanhaven Hearts 0-7 Longside   North Junior 1st Div. East
21/10/2017 Glentanar 2-2 Aberdeen University   North Junior 1st Div. East
21/10/2017 Lewis United 1-2 East End   North Junior 1st Div. East
21/10/2017 Stoneywood Parkvale 5-1 Cruden Bay   North Junior 1st Div. East
21/10/2017 Burghead Thistle 1-4 Buckie Rovers   North Junior 1st Div. West
21/10/2017 Spey Valley United 1-2 Nairn Saint Ninian   North Junior 1st Div. West
21/10/2017 Darvel 2-3 Petershill   West Junior Superlg. 1st
21/10/2017 Kilsyth Rangers 1-1 Troon   West Junior Superlg. 1st
21/10/2017 Larkhall Thistle 2-2 Maryhill   West Junior Superlg. 1st
21/10/2017 Renfrew 3-1 Largs Thistle   West Junior Superlg. 1st
21/10/2017 Brechin Victoria 2-5 Dundee North End   East Junior North Div.
21/10/2017 Coupar Angus 2-4 Blairgowrie   East Junior North Div.
21/10/2017 Dundee Violet 1-1 Kinnoull   East Junior North Div.
21/10/2017 East Craigie 0-0 Luncarty   East Junior North Div.
21/10/2017 Forfar Albion 0-7 Scone Thistle   East Junior North Div.
21/10/2017 Armadale Thistle 0-0 Edinburgh United   East Junior South Div.
21/10/2017 Craigroyston 3-1 Kirkcaldy YMCA   East Junior South Div.
21/10/2017 Harthill Royal 2-2 Oakley United   East Junior South Div.
21/10/2017 Pumpherston Juniors 2-0 Crossgates Primrose   East Junior South Div.
21/10/2017 West Calder United 0-2 Rosyth   East Junior South Div.
21/10/2017 Ardrossan Winton Rovers 6-3 Muirkirk Juniors   West Junior Ayrshire Div.
21/10/2017 Irvine Victoria 6-3 Ardeer Thistle   West Junior Ayrshire Div.
21/10/2017 Maybole Juniors 0-4 Dalry Thistle   West Junior Ayrshire Div.
21/10/2017 Whitletts Victoria 0-3 Craigmark Burntonians   West Junior Ayrshire Div.
21/10/2017 Benburb 0-2 East Kilbride Thistle   West Junior Central 1st Div.
21/10/2017 Glasgow Perthshire 5-2 Forth Wanderers   West Junior Central 1st Div.
21/10/2017 Port Glasgow 2-1 Shotts Bon Accord   West Junior Central 1st Div.
21/10/2017 Rossvale 4-3 Wishaw   West Junior Central 1st Div.
21/10/2017 Bellshill Athletic 2-1 Ashfield   West Junior Central 2nd Div.
21/10/2017 Carluke Rovers 1-3 Saint Anthony's   West Junior Central 2nd Div.
21/10/2017 Dunipace 3-1 Vale of Leven   West Junior Central 2nd Div.
21/10/2017 Lanark United 12-0 Newmains United   West Junior Central 2nd Div.
20/10/2017 Bonnyton Thistle 1-3 BSC Glasgow   South Ch'lge Cup
20/10/2017 Cumbernauld Colts 1-0 East Kilbride   South Ch'lge Cup
20/10/2017 Lochar Thistle 1-3 Dalbeattie Star   South Ch'lge Cup
20/10/2017 Annan Athletic U20 5-1 Dumfries YMCA   SoS Lg.
20/10/2017 BSC Glasgow U20 2-4 University of Stirling U20   Lowland/East Dev. Lg.
20/10/2017 Cumbernauld Colts U20 6-1 Bonnyton Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg.
20/10/2017 Edinburgh City U20 1-2 Heriot-Watt University U20   Lowland/East Dev. Lg.
20/10/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 2-0 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg.
20/10/2017 Tynecastle U20 0-4 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
19/10/2017 Spartans 9-0 Ormiston   South Ch'lge Cup
18/10/2017 Bayern München {GER} 3-0 Celtic   UEFA Champions Lg.
18/10/2017 Raith Rovers U20 3-2 Alloa Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
18/10/2017 Queen's Park U20 1-3 Airdrieonians U20   SPFL Dev. Lg. West
18/10/2017 Cove Rangers 7-1 Buckie Thistle   Highland Lg.
18/10/2017 Deveronvale 4-0 Strathspey Thistle   Highland Lg.
18/10/2017 Rothes 3-4 Formartine United   Highland Lg.
17/10/2017 Dundee U20 1-1 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
17/10/2017 Hamilton Academical U20 3-0 Dundee United U20   SPFL Dev. Lg.
17/10/2017 Kilmarnock U20 0-1 Motherwell U20   SPFL Dev. Lg.
17/10/2017 Partick Thistle U20 1-3 Hibernian U20   SPFL Dev. Lg.
17/10/2017 Saint Johnstone U20 2-3 Ross County U20   SPFL Dev. Lg.
17/10/2017 Forfar Athletic U20 4-1 Cowdenbeath U20   SPFL Dev. Lg. East
17/10/2017 East Kilbride U20 3-0 Clyde U20   SPFL Dev. Lg. West
17/10/2017 Greenock Morton U20 0-1 Stranraer U20   SPFL Dev. Lg. West
17/10/2017 Queen of the South U20 1-0 Ayr United U20   SPFL Dev. Lg. West
16/10/2017 Heart of Midlothian U20 1-3 Aberdeen U20   SPFL Dev. Lg.
16/10/2017 Berwick Rangers U20 3-1 Stirling Albion U20   SPFL Dev. Lg. East
16/10/2017 Deveronvale U20 6-2 Buckie Thistle U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
16/10/2017 Turriff United U20 5-0 Inverurie Loco Works U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
16/10/2017 Lossiemouth U20 0-4 Elgin City U20   North of Scotland Dev. Lg.
16/10/2017 Nairn County U20 3-0 Brora Rangers U20   North of Scotland Dev. Lg.
15/10/2017 Tweedmouth Rangers 3-6 Hawick Royal Albert EoS Qualifying Cup
15/10/2017 Tynecastle 3-0 Leith Athletic Alex Jack Cup
15/10/2017 Spartans U20 2-0 Cumbernauld Colts U20   Lowland/East Dev. Lg.
14/10/2017 Celtic 1-0 Dundee   Scottish Premier
14/10/2017 Hamilton Academical 1-2 Motherwell   Scottish Premier
14/10/2017 Hibernian 0-1 Aberdeen   Scottish Premier
14/10/2017 Partick Thistle 0-2 Kilmarnock   Scottish Premier
14/10/2017 Ross County 1-2 Heart of Midlothian   Scottish Premier
14/10/2017 Banks o' Dee 2-0 Selkirk   Scottish FA Cup
14/10/2017 Berwick Rangers 1-0 Annan Athletic   Scottish FA Cup
14/10/2017 Buckie Thistle 6-2 BSC Glasgow   Scottish FA Cup
14/10/2017 Civil Service Strollers 0-5 Brora Rangers   Scottish FA Cup
14/10/2017 Cowdenbeath 0-1 East Kilbride   Scottish FA Cup
14/10/2017 Deveronvale 0-2 Glenafton Athletic   Scottish FA Cup
14/10/2017 Edinburgh University 0-2 Fraserburgh   Scottish FA Cup
14/10/2017 Elgin City 3-1 Edusport Academy   Scottish FA Cup
14/10/2017 Formartine United 4-0 East Stirlingshire   Scottish FA Cup
14/10/2017 Keith 0-3 Clyde   Scottish FA Cup
14/10/2017 Montrose 4-1 University of Stirling   Scottish FA Cup
14/10/2017 Nairn County 1-2 Cove Rangers   Scottish FA Cup
14/10/2017 Peterhead 9-0 Colville Park   Scottish FA Cup
14/10/2017 Spartans 5-0 Clachnacuddin   Scottish FA Cup
14/10/2017 Stirling Albion 3-5 Lothian Thistle Hutchison Vale   Scottish FA Cup
14/10/2017 Brechin City 0-1 Greenock Morton   Scottish Champ.
14/10/2017 Dumbarton 0-2 Saint Mirren   Scottish Champ.
14/10/2017 Falkirk 0-0 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
14/10/2017 Livingston 2-0 Dundee United   Scottish Champ.
14/10/2017 Queen of the South 0-0 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
14/10/2017 Ayr United 2-2 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
14/10/2017 East Fife 5-4 Albion Rovers   Scottish Lg. 1
14/10/2017 Queen's Park 1-1 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
14/10/2017 Raith Rovers 2-0 Arbroath   Scottish Lg. 1
14/10/2017 Stranraer 2-0 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
14/10/2017 Fort William 1-5 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
14/10/2017 Wick Academy 3-0 Strathspey Thistle   Highland Lg.
14/10/2017 Gala Fairydean Rovers 1-3 Vale of Leithen   Lowland Lg.
14/10/2017 Broughty Athletic 1-4 Penicuik Athletic   East Junior Superlg.
14/10/2017 Forfar West End 0-2 Kennoway Star Hearts   East Junior Superlg.
14/10/2017 Hill of Beath Hawthorn 2-1 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg.
14/10/2017 Jeanfield Swifts 2-5 Linlithgow Rose   East Junior Superlg.
14/10/2017 Lochee United 1-3 Bo'ness United   East Junior Superlg.
14/10/2017 Newtongrange Star 1-0 Camelon Juniors   East Junior Superlg.
14/10/2017 Coldstream 8-3 University of Stirling Reserves   EoS Lg.
14/10/2017 Eyemouth United 0-13 Kelty Hearts   EoS Lg.
14/10/2017 Heriot-Watt University 2-2 Preston Athletic   EoS Lg.
14/10/2017 Bunillidh Thistle 0-2 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
14/10/2017 Halkirk United 1-4 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg.
14/10/2017 Colony Park Juniors 1-3 Newburgh Thistle   North Junior Superlg.
14/10/2017 Hermes 2-2 Dufftown   North Junior Superlg.
14/10/2017 Inverness City 0-5 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
14/10/2017 Maud 4-1 Banchory Saint Ternan   North Junior Superlg.
14/10/2017 Montrose Roselea 1-2 Ellon United   North Junior Superlg.
14/10/2017 Lochmaben 3-1 Abbey Vale   SoS Lg.
14/10/2017 Nithsdale Wanderers 3-3 Stranraer Reserves   SoS Lg.
14/10/2017 Saint Cuthbert Wanderers 5-1 Dumfries YMCA   SoS Lg.
14/10/2017 Invergordon 0-1 Orkney Football Times Cup
14/10/2017 Saint Duthus 1-2 Lewis & Harris Football Times Cup
14/10/2017 Aberdeen University 0-3 Stonehaven   Inter-Regional Trophy
14/10/2017 Whitehills 0-5 Buckie Rovers   Inter-Regional Trophy
14/10/2017 Hall Russell United 0-4 Culter   North Junior Regional Cup
14/10/2017 Downfield 4-1 Bathgate Thistle   East Junior Premier
14/10/2017 Glenrothes 5-2 Tranent Juniors   East Junior Premier
14/10/2017 Haddington Athletic 0-0 Fauldhouse United   East Junior Premier
14/10/2017 Kirriemuir Thistle 0-1 Dalkeith Thistle   East Junior Premier
14/10/2017 Musselburgh Athletic 2-1 Blackburn United   East Junior Premier
14/10/2017 Saint Andrews United 2-2 Arniston Rangers   East Junior Premier
14/10/2017 Tayport 2-2 Whitburn   East Junior Premier
14/10/2017 Buchanhaven Hearts 3-0 Lewis United   North Junior 1st Div. East
14/10/2017 Cruden Bay 1-5 Longside   North Junior 1st Div. East
14/10/2017 Fraserburgh United 1-1 Sunnybank   North Junior 1st Div. East
14/10/2017 Glentanar 2-5 East End   North Junior 1st Div. East
14/10/2017 Newmachar United 1-3 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div. East
14/10/2017 Forres Thistle 4-0 Islavale   North Junior 1st Div. West
14/10/2017 Nairn Saint Ninian 4-2 New Elgin   North Junior 1st Div. West
14/10/2017 Spey Valley United 1-11 Deveronside   North Junior 1st Div. West
14/10/2017 Arbroath Victoria 2-4 Blairgowrie   East Junior North Div.
14/10/2017 Dundee North End 5-0 Newburgh   East Junior North Div.
14/10/2017 East Craigie 6-1 Brechin Victoria   East Junior North Div.
14/10/2017 Kinnoull 3-2 Forfar Albion   East Junior North Div.
14/10/2017 Lochore Welfare 1-0 Coupar Angus   East Junior North Div.
14/10/2017 Luncarty 1-0 Lochee Harp   East Junior North Div.
14/10/2017 Scone Thistle 2-1 Dundee Violet   East Junior North Div.
14/10/2017 Crossgates Primrose 3-3 Armadale Thistle   East Junior South Div.
14/10/2017 Easthouses Lily Miners Welfare 2-3 Craigroyston   East Junior South Div.
14/10/2017 Edinburgh United 5-0 Livingston United   East Junior South Div.
14/10/2017 Kirkcaldy YMCA 1-6 West Calder United   East Junior South Div.
14/10/2017 Lochgelly Albert 3-2 Harthill Royal   East Junior South Div.
14/10/2017 Oakley United 1-4 Pumpherston Juniors   East Junior South Div.
14/10/2017 Rosyth 2-1 Stoneyburn   East Junior South Div.
13/10/2017 Saint Johnstone 0-3 Rangers   Scottish Premier
13/10/2017 Edinburgh City 0-1 Stenhousemuir   Scottish FA Cup
13/10/2017 Bonnyton Thistle U20 1-2 Edinburgh University U20   Lowland/East Dev. Lg.
13/10/2017 Heriot-Watt University U20 0-1 BSC Glasgow U20   Lowland/East Dev. Lg.
13/10/2017 Mid Annandale U20 1-3 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg.
13/10/2017 Whitehill Welfare U20 4-2 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland/East Dev. Lg.
11/10/2017 Airdrieonians U20 1-5 Greenock Morton U20   SPFL Dev. Lg. West
10/10/2017 Aberdeen U20 4-2 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
10/10/2017 Celtic U20 2-0 Dundee U20   SPFL Dev. Lg.
10/10/2017 Dundee United U20 2-3 Heart of Midlothian U20   SPFL Dev. Lg.
10/10/2017 Falkirk U20 0-1 Motherwell U20   SPFL Dev. Lg.
10/10/2017 Hibernian U20 5-0 Saint Johnstone U20   SPFL Dev. Lg.
10/10/2017 Kilmarnock U20 0-2 Partick Thistle U20   SPFL Dev. Lg.
10/10/2017 Ross County U20 4-2 Hamilton Academical U20   SPFL Dev. Lg.
10/10/2017 Livingston U20 2-1 Raith Rovers U20   SPFL Dev. Lg. East
10/10/2017 Ayr United U20 2-2 East Kilbride U20   SPFL Dev. Lg. West
10/10/2017 Queen of the South U20 0-2 Stranraer U20   SPFL Dev. Lg. West
09/10/2017 Alloa Athletic U20 1-2 Berwick Rangers U20   SPFL Dev. Lg. East
09/10/2017 Stirling Albion U20 0-1 Forfar Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
09/10/2017 Inverurie Loco Works U20 3-1 Deveronvale U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
08/10/2017 Turriff United U20 8-0 Lossiemouth U20   Scottish Youth Cup
08/10/2017 Clyde U20 4-0 Albion Rovers U20   SPFL Dev. Lg. West
08/10/2017 Auchinleck Talbot 1-0 Glenafton Athletic Ayrshire Sectional Lg. Cup
07/10/2017 Cove Rangers 0-3 Crusaders {NIR} Scottish Ch'lge Cup
07/10/2017 Dundee United 1-0 Linfield {NIR} Scottish Ch'lge Cup
07/10/2017 Falkirk 2-0 Dunfermline Athletic Scottish Ch'lge Cup
07/10/2017 Inverness Caledonian Thistle 3-0 Peterhead Scottish Ch'lge Cup
07/10/2017 Montrose 1-3 Queen of the South Scottish Ch'lge Cup
07/10/2017 Saint Mirren 1-3 Raith Rovers Scottish Ch'lge Cup
07/10/2017 The New Saints {WAL} 4-0 Elgin City Scottish Ch'lge Cup
07/10/2017 East Fife 0-1 Cowdenbeath Fife Cup
07/10/2017 Fraserburgh 7-3 Deveronvale   Highland Lg.
07/10/2017 Inverurie Loco Works 3-0 Buckie Thistle   Highland Lg.
07/10/2017 Keith 0-3 Rothes   Highland Lg.
07/10/2017 Lossiemouth 1-3 Forres Mechanics   Highland Lg.
07/10/2017 Strathspey Thistle 1-2 Turriff United   Highland Lg.
07/10/2017 Wick Academy 2-3 Brora Rangers   Highland Lg.
07/10/2017 Civil Service Strollers 4-2 BSC Glasgow   Lowland Lg.
07/10/2017 Cumbernauld Colts 1-3 East Stirlingshire   Lowland Lg.
07/10/2017 East Kilbride 2-1 Edusport Academy   Lowland Lg.
07/10/2017 Edinburgh University 0-1 University of Stirling   Lowland Lg.
07/10/2017 Gretna 3-2 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
07/10/2017 Hawick Royal Albert 0-2 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
07/10/2017 Spartans 2-0 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
07/10/2017 Vale of Leithen 1-3 Selkirk   Lowland Lg.
07/10/2017 Carnoustie Panmure 2-6 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
07/10/2017 Jeanfield Swifts 3-0 Sauchie Juniors   East Junior Superlg.
07/10/2017 Burntisland Shipyard 0-4 Kelty Hearts   EoS Lg.
07/10/2017 Coldstream 2-3 Peebles Rovers   EoS Lg.
07/10/2017 Eyemouth United 5-0 Tweedmouth Rangers   EoS Lg.
07/10/2017 Ormiston 1-4 Preston Athletic   EoS Lg.
07/10/2017 Tynecastle 1-3 Leith Athletic   EoS Lg.
07/10/2017 University of Stirling Reserves 1-1 Heriot-Watt University   EoS Lg.
07/10/2017 Golspie Sutherland 1-2 Invergordon   North Caledonian Lg.
07/10/2017 Inverness Athletic 2-1 Saint Duthus   North Caledonian Lg.
07/10/2017 Orkney 10-0 Alness United   North Caledonian Lg.
07/10/2017 Banchory Saint Ternan 1-2 Newburgh Thistle   North Junior Superlg.
07/10/2017 Banks o' Dee 3-0 Hermes   North Junior Superlg.
07/10/2017 Colony Park Juniors 0-2 Montrose Roselea   North Junior Superlg.
07/10/2017 Ellon United 0-3 Dufftown   North Junior Superlg.
07/10/2017 Inverness City 0-0 Hall Russell United   North Junior Superlg.
07/10/2017 Annan Athletic U20 1-4 Newton Stewart   SoS Lg.
07/10/2017 Dumfries YMCA 1-4 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
07/10/2017 Upper Annandale 1-2 Bonnyton Thistle   SoS Lg.
07/10/2017 Arthurlie 1-4 Kilwinning Rangers   West Junior Superlg. Premier
07/10/2017 Cumnock Juniors 0-6 Beith Juniors   West Junior Superlg. Premier
07/10/2017 Girvan 1-2 Kilbirnie Ladeside   West Junior Superlg. Premier
07/10/2017 Kirkintilloch Rob Roy 2-2 Hurlford United   West Junior Superlg. Premier
07/10/2017 Pollok 4-0 Clydebank   West Junior Superlg. Premier
07/10/2017 Armadale Thistle 2-3 Newtongrange Star   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Arniston Rangers 2-1 Saint Andrews United   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Bathgate Thistle p 0-0 Camelon Juniors   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Craigroyston 1-3 Tranent Juniors   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Crossgates Primrose 0-1 Linlithgow Rose   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Dalkeith Thistle 1-2 Dundonald Bluebell   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Dunbar United 4-5 Hill of Beath Hawthorn   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Haddington Athletic p 0-0 Musselburgh Athletic   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Kennoway Star Hearts 0-2 Thornton Hibs   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Kirkcaldy YMCA 0-5 Fauldhouse United   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Livingston United 1-2 Stoneyburn   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Newburgh 1-8 Harthill Royal   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Oakley United 2-4 Lochore Welfare   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Penicuik Athletic 5-2 Broxburn Athletic   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Rosyth 0-5 Blackburn United   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 West Calder United 2-2 p Bo'ness United   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Whitburn 1-1 p Edinburgh United   Fife & Lothians Cup
07/10/2017 Culter 2-3 Maud Grill Lg. Cup
07/10/2017 Dyce Juniors 2-0 Stonehaven Grill Lg. Cup
07/10/2017 Dundee North End 4-0 Dundee Violet   Inter-Regional Trophy
07/10/2017 East Craigie p 2-2 Lochee United   Inter-Regional Trophy
07/10/2017 Forfar Albion 0-5 Forfar West End   Inter-Regional Trophy
07/10/2017 Heston Rovers 3-2 Creetown SoS Lg. Cup
07/10/2017 Mid Annandale 1-0 Threave Rovers SoS Lg. Cup
07/10/2017 Stranraer Reserves 1-3 Lochar Thistle SoS Lg. Cup
07/10/2017 Downfield 1-2 Tayport   East Junior Premier
07/10/2017 Glenrothes 5-0 Kirriemuir Thistle   East Junior Premier
07/10/2017 Cruden Bay 1-5 Glentanar   North Junior 1st Div. East
07/10/2017 East End 4-1 Aberdeen University   North Junior 1st Div. East
07/10/2017 Fraserburgh United 5-0 Buchanhaven Hearts   North Junior 1st Div. East
07/10/2017 Lewis United 0-5 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div. East
07/10/2017 Longside 3-0 Newmachar United   North Junior 1st Div. East
07/10/2017 Buckie Rovers 5-1 Spey Valley United   North Junior 1st Div. West
07/10/2017 Burghead Thistle 5-0 Whitehills   North Junior 1st Div. West
07/10/2017 Deveronside 1-3 Nairn Saint Ninian   North Junior 1st Div. West
07/10/2017 New Elgin 0-3 Forres Thistle   North Junior 1st Div. West
07/10/2017 Cambuslang Rangers 4-3 Irvine Meadow   West Junior Superlg. 1st
07/10/2017 Shettleston 1-0 Darvel   West Junior Superlg. 1st
07/10/2017 Largs Thistle 0-3 Cumbernauld United   West Junior Superlg. 1st
07/10/2017 Maryhill 0-3 Kilsyth Rangers   West Junior Superlg. 1st
07/10/2017 Renfrew 1-2 Petershill   West Junior Superlg. 1st
07/10/2017 Troon 5-2 Larkhall Thistle   West Junior Superlg. 1st
07/10/2017 Blairgowrie 0-3 Scone Thistle   East Junior North Div.
07/10/2017 Brechin Victoria 3-7 Lochee Harp   East Junior North Div.
07/10/2017 Coupar Angus 2-1 Kinnoull   East Junior North Div.
07/10/2017 Luncarty 5-1 Arbroath Victoria   East Junior North Div.
07/10/2017 Lochgelly Albert 3-3 Pumpherston Juniors   East Junior South Div.
07/10/2017 Annbank United 2-5 Ardrossan Winton Rovers   West Junior Ayrshire Div.
07/10/2017 Craigmark Burntonians 2-1 Maybole Juniors   West Junior Ayrshire Div.
07/10/2017 Benburb 3-2 Thorniewood United   West Junior Central 1st Div.
07/10/2017 Greenock Juniors 0-4 Saint Roch's   West Junior Central 1st Div.
07/10/2017 Neilston 2-1 Glasgow Perthshire   West Junior Central 1st Div.
07/10/2017 Shotts Bon Accord 3-2 Rossvale   West Junior Central 1st Div.
07/10/2017 Yoker Athletic 2-1 Blantyre Victoria   West Junior Central 1st Div.
07/10/2017 Ashfield 1-1 Dunipace   West Junior Central 2nd Div.
07/10/2017 Carluke Rovers 1-1 Royal Albert   West Junior Central 2nd Div.
07/10/2017 Gartcairn Juniors 3-0 Bellshill Athletic   West Junior Central 2nd Div.
07/10/2017 Saint Anthony's 2-1 Johnstone Burgh   West Junior Central 2nd Div.
07/10/2017 Vale of Leven 2-2 Lanark United   West Junior Central 2nd Div.
06/10/2017 Dumbarton 2-1 Stranraer Scottish Ch'lge Cup
06/10/2017 Easthouses Lily Miners Welfare 1-2 Bonnyrigg Rose Athletic   Fife & Lothians Cup
06/10/2017 BSC Glasgow U20 3-1 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg.
06/10/2017 Edusport Academy U20 2-3 Bonnyton Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg.
06/10/2017 Cumbernauld Colts U20 5-1 University of Stirling U20   Lowland/East Dev. Lg.
06/10/2017 Edinburgh City U20 2-3 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
06/10/2017 Edinburgh University U20 3-2 Spartans U20   Lowland/East Dev. Lg.
06/10/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 2-6 Tynecastle U20   Lowland/East Dev. Lg.
05/10/2017 Albion Rovers U20 0-1 Alloa Athletic U20   Scottish Youth Cup
04/10/2017 Dundee U20 2-0 Ross County U20   SPFL Dev. Lg.
04/10/2017 Berwick Rangers U20 1-3 Livingston U20   SPFL Dev. Lg. East
04/10/2017 Cowdenbeath U20 2-6 Stirling Albion U20   SPFL Dev. Lg. East
04/10/2017 Greenock Morton U20 1-1 Queen's Park U20   SPFL Dev. Lg. West
04/10/2017 Buckie Thistle 4-1 Huntly   Highland Lg.
04/10/2017 BSC Glasgow 4-1 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
04/10/2017 Edusport Academy 1-5 Gretna   Lowland Lg.
04/10/2017 Cumbernauld Colts 2-1 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
04/10/2017 East Kilbride 3-0 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
04/10/2017 Deveronvale 0-5 Cove Rangers Aberdeenshire Cup
04/10/2017 Formartine United 4-0 Fraserburgh Aberdeenshire Cup
04/10/2017 Forres Mechanics 0-3 Brora Rangers North of Scotland Cup
04/10/2017 Lossiemouth 3-2 Golspie Sutherland North of Scotland Cup
04/10/2017 Newton Stewart 1-6 Abbey Vale   SoS Lg.
03/10/2017 Hibernian U20 1-2 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
03/10/2017 Partick Thistle U20 2-1 Aberdeen U20   SPFL Dev. Lg.
03/10/2017 Saint Johnstone U20 2-4 Heart of Midlothian U20   SPFL Dev. Lg.
03/10/2017 Saint Mirren U20 2-1 Dundee United U20   SPFL Dev. Lg.
03/10/2017 Forfar Athletic U20 2-1 Alloa Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
03/10/2017 East Kilbride U20 4-3 Stranraer U20   SPFL Dev. Lg. West
03/10/2017 Queen of the South U20 1-2 Airdrieonians U20   SPFL Dev. Lg. West
03/10/2017 East Stirlingshire 0-1 Edinburgh University   Lowland Lg.
03/10/2017 Spartans 5-0 Vale of Leithen   Lowland Lg.
03/10/2017 University of Stirling 0-2 Selkirk   Lowland Lg.
03/10/2017 Leith Athletic 5-1 Eyemouth United   EoS Lg.
03/10/2017 Edusport Academy U20 3-2 University of Stirling U20   Lowland/East Dev. Lg.
02/10/2017 Hamilton Academical U20 4-2 Queen's Park U20   Scottish Youth Cup
02/10/2017 Albion Rovers U20 1-3 Ayr United U20   SPFL Dev. Lg. West
02/10/2017 Banks o' Dee U20 1-1 Huntly U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
02/10/2017 Buckie Thistle U20 0-4 Fraserburgh U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
02/10/2017 Cove Rangers U20 2-2 Turriff United U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
02/10/2017 Formartine United U20 2-3 Keith U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
02/10/2017 Brora Rangers U20 2-3 Lossiemouth U20   North of Scotland Dev. Lg.
01/10/2017 Berwick Rangers U20 1-2 University of Stirling U20   Scottish Youth Cup
01/10/2017 Burntisland Shipyard U20 3-2 Livingston U20   Scottish Youth Cup
01/10/2017 Deveronvale U20 0-12 Ross County U20   Scottish Youth Cup
01/10/2017 Edinburgh City U20 0-1 Raith Rovers U20   Scottish Youth Cup
01/10/2017 Forfar Athletic U20 1-3 Inverness Caledonian Thistle U20   Scottish Youth Cup
01/10/2017 Fraserburgh U20 3-0 Clachnacuddin U20   Scottish Youth Cup
01/10/2017 Inverurie Loco Works U20 3-0 Montrose U20   Scottish Youth Cup
01/10/2017 Stranraer U20 2-0 Selkirk U20   Scottish Youth Cup
01/10/2017 Whitehill Welfare U20 0-4 East Kilbride U20   Scottish Youth Cup