SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
OCTOBER 2020 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
31/10/2020 Dundee United 2-1 Ross County   Scottish Premier
31/10/2020 Livingston 0-2 Motherwell   Scottish Premier
31/10/2020 Heart of Midlothian 2-1 Hibernian Scottish FA Cup
31/10/2020 Dundee 1-1 Raith Rovers   Scottish Champ.
31/10/2020 Dunfermline Athletic 3-2 Queen of the South   Scottish Champ.
31/10/2020 Greenock Morton 3-2 Ayr United   Scottish Champ.
31/10/2020 Inverness Caledonian Thistle 3-1 Arbroath   Scottish Champ.
31/10/2020 Airdrieonians 0-2 Dumbarton   Scottish Lg. 1
31/10/2020 Clyde 0-2 Peterhead   Scottish Lg. 1
31/10/2020 Cove Rangers 1-0 Partick Thistle   Scottish Lg. 1
31/10/2020 Falkirk 2-0 East Fife   Scottish Lg. 1
31/10/2020 Forfar Athletic 2-3 Montrose   Scottish Lg. 1
31/10/2020 Albion Rovers 0-2 Brechin City   Scottish Lg. 2
31/10/2020 Cowdenbeath 1-1 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
31/10/2020 Edinburgh City 1-0 Elgin City   Scottish Lg. 2
31/10/2020 Stirling Albion 1-0 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
31/10/2020 Stranraer 0-1 Queen's Park   Scottish Lg. 2
31/10/2020 Bonnyrigg Rose Athletic 1-1 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
31/10/2020 BSC Glasgow 0-0 Berwick Rangers   Lowland Lg.
31/10/2020 Caledonian Braves 0-1 Kelty Hearts   Lowland Lg.
31/10/2020 Civil Service Strollers 1-0 University of Stirling   Lowland Lg.
31/10/2020 East Kilbride 2-0 Spartans   Lowland Lg.
31/10/2020 Edinburgh University 1-0 Gretna   Lowland Lg.
31/10/2020 Vale of Leithen 0-7 East Stirlingshire   Lowland Lg.
31/10/2020 Rothes 2-1 Buckie Thistle Highland Lg. Cup
31/10/2020 Broxburn Athletic 3-1 Whitehill Welfare   EoS Lg. Premier
31/10/2020 Camelon Juniors 1-0 Penicuik Athletic   EoS Lg. Premier
31/10/2020 Crossgates Primrose 0-3 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg. Premier
31/10/2020 Hill of Beath Hawthorn 4-2 Tynecastle   EoS Lg. Premier
31/10/2020 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-5 Tranent Juniors   EoS Lg. Premier
31/10/2020 Jeanfield Swifts 3-0 Dunbar United   EoS Lg. Premier
31/10/2020 Musselburgh Athletic 3-3 Linlithgow Rose   EoS Lg. Premier
31/10/2020 Newtongrange Star 1-5 Dundonald Bluebell   EoS Lg. Premier
31/10/2020 Sauchie Juniors 1-2 Blackburn United   EoS Lg. Premier
31/10/2020 Invergordon 3-2 Halkirk United   North Caledonian Lg. Div. 1
31/10/2020 Saint Duthus 1-2 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg. Div. 1
31/10/2020 Lochar Thistle 2-3 Creetown   SoS Lg.
31/10/2020 Lochmaben 1-1 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
31/10/2020 Newton Stewart 1-6 Stranraer Reserves   SoS Lg.
31/10/2020 Threave Rovers 5-3 Heston Rovers   SoS Lg.
31/10/2020 Upper Annandale 2-1 Caledonian Braves Reserves   SoS Lg.
31/10/2020 Beith Juniors 2-1 Kirkintilloch Rob Roy   WoS Lg. Premier
31/10/2020 Clydebank 4-0 Hurlford United   WoS Lg. Premier
31/10/2020 Darvel 2-0 Benburb   WoS Lg. Premier
31/10/2020 Kilwinning Rangers 1-2 Blantyre Victoria   WoS Lg. Premier
31/10/2020 Rossvale 1-2 Irvine Meadow   WoS Lg. Premier
31/10/2020 Coldstream 3-1 Craigroyston   EoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Dunipace 6-0 Saint Andrews United   EoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Edinburgh South 1-0 Dalkeith Thistle   EoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Edinburgh United 4-1 Thornton Hibs   EoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Kirkcaldy & Dysart 0-6 Haddington Athletic   EoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Ormiston 0-3 Kennoway Star Hearts   EoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Tweedmouth Rangers 2-3 Rosyth   EoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Burntisland Shipyard 2-1 Peebles Rovers   EoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 Eyemouth United 1-5 Oakley United   EoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 Glenrothes 4-2 Easthouses Lily Miners Welfare   EoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 Kinnoull 2-4 Heriot-Watt University   EoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 Lochgelly Albert 1-2 Newburgh   EoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 University of Stirling Reserves 5-3 Hawick Royal Albert United   EoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 Inverness Athletic 1-1 Loch Ness   North Caledonian Lg. Div. 2
31/10/2020 Nairn County Reserves 7-3 Bonar Bridge   North Caledonian Lg. Div. 2
31/10/2020 Annbank United 2-2 Bellshill Athletic   WoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Ardeer Thistle 1-5 Muirkirk Juniors   WoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Glasgow University 1-1 Craigmark Burntonians   WoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Maybole Juniors 0-2 Saint Roch's   WoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Renfrew 3-0 Maryhill   WoS Lg. Div. 1A
31/10/2020 Johnstone Burgh 6-1 Carluke Rovers   WoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 Lugar Boswell Thistle 1-2 Gartcairn Juniors   WoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 Port Glasgow 5-1 Irvine Victoria   WoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 Saint Cadoc's Youth Club 0-2 Neilston   WoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 Vale of Clyde 2-3 Forth Wanderers   WoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 Vale of Leven 1-5 Greenock Juniors   WoS Lg. Div. 1B
31/10/2020 Newmains United 2-4 Yoker Athletic   WoS Lg. Div. 1C
31/10/2020 Saint Anthony's 0-4 Drumchapel United   WoS Lg. Div. 1C
29/10/2020 Lille Olympique {FRA} 2-2 Celtic   UEFA Europa Lg.
29/10/2020 Rangers 1-0 Lech Poznań {POL}   UEFA Europa Lg.
28/10/2020 Bo'ness United 1-1 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
28/10/2020 BSC Glasgow 4-0 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
28/10/2020 East Stirlingshire 0-0 East Kilbride   Lowland Lg.
28/10/2020 University of Stirling 1-1 Bonnyrigg Rose Athletic   Lowland Lg.
28/10/2020 Hill of Beath Hawthorn 2-1 Sauchie Juniors   EoS Lg. Premier
28/10/2020 Tranent Juniors 6-1 Whitehill Welfare   EoS Lg. Premier
28/10/2020 Coldstream 1-2 Arniston Rangers   EoS Lg. Div. 1A
28/10/2020 Edinburgh South 5-1 Kirkcaldy & Dysart   EoS Lg. Div. 1A
28/10/2020 Haddington Athletic 2-2 Edinburgh United   EoS Lg. Div. 1A
28/10/2020 Rosyth 5-2 Saint Andrews United   EoS Lg. Div. 1A
28/10/2020 Easthouses Lily Miners Welfare 1-3 Oakley United   EoS Lg. Div. 1B
28/10/2020 University of Stirling Reserves 2-2 Lochore Welfare   EoS Lg. Div. 1B
27/10/2020 Berwick Rangers 3-1 Edinburgh University   Lowland Lg.
27/10/2020 Caledonian Braves 3-1 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
27/10/2020 Gala Fairydean Rovers 3-1 Spartans   Lowland Lg.
27/10/2020 Kelty Hearts 4-0 Vale of Leithen   Lowland Lg.
27/10/2020 Musselburgh Athletic 2-5 Newtongrange Star   EoS Lg. Premier
27/10/2020 Tynecastle 5-1 Blackburn United   EoS Lg. Premier
27/10/2020 Dalkeith Thistle 3-0 Ormiston   EoS Lg. Div. 1A
27/10/2020 Dunipace 1-1 Thornton Hibs   EoS Lg. Div. 1A
27/10/2020 Heriot-Watt University 2-0 Glenrothes   EoS Lg. Div. 1B
25/10/2020 Aberdeen 3-3 Celtic   Scottish Premier
25/10/2020 Rangers 2-0 Livingston   Scottish Premier
24/10/2020 Kilmarnock 0-1 Hibernian   Scottish Premier
24/10/2020 Motherwell 4-0 Ross County   Scottish Premier
24/10/2020 Saint Johnstone 0-0 Dundee United   Scottish Premier
24/10/2020 Alloa Athletic 1-4 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
24/10/2020 Dundee 1-0 Greenock Morton   Scottish Champ.
24/10/2020 Inverness Caledonian Thistle 1-1 Ayr United   Scottish Champ.
24/10/2020 Queen of the South 2-5 Raith Rovers   Scottish Champ.
24/10/2020 East Fife 2-2 Montrose   Scottish Lg. 1
24/10/2020 Falkirk 1-1 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
24/10/2020 Partick Thistle 2-1 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
24/10/2020 Peterhead 0-2 Cove Rangers   Scottish Lg. 1
24/10/2020 Annan Athletic 1-1 Stranraer   Scottish Lg. 2
24/10/2020 Edinburgh City 0-1 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
24/10/2020 Elgin City 3-0 Brechin City   Scottish Lg. 2
24/10/2020 Queen's Park 2-0 Albion Rovers   Scottish Lg. 2
24/10/2020 Stenhousemuir 2-2 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
24/10/2020 Berwick Rangers 0-1 East Kilbride   Lowland Lg.
24/10/2020 Bo'ness United 2-0 Caledonian Braves   Lowland Lg.
24/10/2020 Cumbernauld Colts 3-0 Edinburgh University   Lowland Lg.
24/10/2020 Gala Fairydean Rovers 3-1 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
24/10/2020 Gretna 0-3 BSC Glasgow   Lowland Lg.
24/10/2020 Kelty Hearts 2-0 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
24/10/2020 University of Stirling 4-1 Vale of Leithen   Lowland Lg.
24/10/2020 Bonnyrigg Rose Athletic 2-0 Newtongrange Star   South Ch'lge Cup
24/10/2020 Broxburn Athletic 6-0 Creetown   South Ch'lge Cup
24/10/2020 Easthouses Lily Miners Welfare 5-3 Larkhall Thistle   South Ch'lge Cup
24/10/2020 Irvine Victoria 3-3 p Saint Anthony's   South Ch'lge Cup
24/10/2020 Jeanfield Swifts 5-0 Lochgelly Albert   South Ch'lge Cup
24/10/2020 Maybole Juniors 2-3 Vale of Leven   South Ch'lge Cup
24/10/2020 Threave Rovers 7-2 Ormiston   South Ch'lge Cup
24/10/2020 Vale of Clyde 4-1 East Kilbride Thistle   South Ch'lge Cup
24/10/2020 Blackburn United 2-4 Musselburgh Athletic   EoS Lg. Premier
24/10/2020 Linlithgow Rose 3-0 Inverkeithing Hillfield Swifts   EoS Lg. Premier
24/10/2020 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-0 Hill of Beath Hawthorn   EoS Lg. Premier
24/10/2020 Penicuik Athletic 4-0 Crossgates Primrose   EoS Lg. Premier
24/10/2020 Tranent Juniors 4-0 Dunbar United   EoS Lg. Premier
24/10/2020 Tynecastle 2-0 Dundonald Bluebell   EoS Lg. Premier
24/10/2020 Whitehill Welfare 1-2 Camelon Juniors   EoS Lg. Premier
24/10/2020 Golspie Sutherland 0-4 Invergordon   North Caledonian Lg. Div. 1
24/10/2020 Halkirk United 4-0 Thurso   North Caledonian Lg. Div. 1
24/10/2020 Saint Duthus 5-5 Orkney   North Caledonian Lg. Div. 1
24/10/2020 Abbey Vale 2-0 Upper Annandale   SoS Lg.
24/10/2020 Lochar Thistle 3-3 Newton Stewart   SoS Lg.
24/10/2020 Mid Annandale 2-2 Lochmaben   SoS Lg.
24/10/2020 Nithsdale Wanderers 6-3 Heston Rovers   SoS Lg.
24/10/2020 Stranraer Reserves 2-4 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
24/10/2020 Beith Juniors 1-1 Rossvale   WoS Lg. Premier
24/10/2020 Benburb 1-3 Cumbernauld United   WoS Lg. Premier
24/10/2020 Bonnyton Thistle 0-3 Troon   WoS Lg. Premier
24/10/2020 Darvel 3-0 Kirkintilloch Rob Roy   WoS Lg. Premier
24/10/2020 Hurlford United 2-2 Blantyre Victoria   WoS Lg. Premier
24/10/2020 Largs Thistle 0-1 Clydebank   WoS Lg. Premier
24/10/2020 Craigroyston 1-1 Arniston Rangers   EoS Lg. Div. 1A
24/10/2020 Dalkeith Thistle 5-1 Tweedmouth Rangers   EoS Lg. Div. 1A
24/10/2020 Haddington Athletic 2-1 Edinburgh South   EoS Lg. Div. 1A
24/10/2020 Leith Athletic 6-1 Kirkcaldy & Dysart   EoS Lg. Div. 1A
24/10/2020 Rosyth 6-1 Coldstream   EoS Lg. Div. 1A
24/10/2020 Saint Andrews United 2-1 Edinburgh United   EoS Lg. Div. 1A
24/10/2020 Hawick Royal Albert United 1-1 Lochore Welfare   EoS Lg. Div. 1B
24/10/2020 Heriot-Watt University 0-1 Luncarty   EoS Lg. Div. 1B
24/10/2020 Newburgh 11-0 Eyemouth United   EoS Lg. Div. 1B
24/10/2020 Oakley United 3-2 Burntisland Shipyard   EoS Lg. Div. 1B
24/10/2020 Peebles Rovers 0-2 University of Stirling Reserves   EoS Lg. Div. 1B
24/10/2020 Bonar Bridge 0-9 Alness United   North Caledonian Lg. Div. 2
24/10/2020 Nairn County Reserves 2-3 Loch Ness   North Caledonian Lg. Div. 2
24/10/2020 Scourie 0-4 Inverness Athletic   North Caledonian Lg. Div. 2
24/10/2020 Bellshill Athletic 3-3 Renfrew   WoS Lg. Div. 1A
24/10/2020 Craigmark Burntonians 7-2 Ardeer Thistle   WoS Lg. Div. 1A
24/10/2020 Carluke Rovers 1-2 Wishaw   WoS Lg. Div. 1B
24/10/2020 Gartcairn Juniors 3-4 Port Glasgow   WoS Lg. Div. 1B
24/10/2020 Greenock Juniors 0-0 Johnstone Burgh   WoS Lg. Div. 1B
24/10/2020 Neilston 6-0 Lugar Boswell Thistle   WoS Lg. Div. 1B
24/10/2020 Saint Cadoc's Youth Club 3-2 Forth Wanderers   WoS Lg. Div. 1B
24/10/2020 Kilsyth Rangers 4-0 Drumchapel United   WoS Lg. Div. 1C
24/10/2020 Lanark United 0-3 Thorniewood United   WoS Lg. Div. 1C
23/10/2020 Arbroath 0-1 Heart of Midlothian   Scottish Champ.
23/10/2020 Spartans 4-0 Kinnoull   South Ch'lge Cup
22/10/2020 Celtic 1-3 Milan {ITA}   UEFA Europa Lg.
22/10/2020 Standard Liège {BEL} 0-2 Rangers   UEFA Europa Lg.
21/10/2020 Whitehill Welfare 1-3 Musselburgh Athletic   EoS Lg. Premier
20/10/2020 Aberdeen 4-2 Hamilton Academical   Scottish Premier
18/10/2020 Brora Rangers 2-2 p Buckie Thistle Highland Lg. Cup
17/10/2020 Celtic 0-2 Rangers   Scottish Premier
17/10/2020 Dundee United 0-0 Aberdeen   Scottish Premier
17/10/2020 Hamilton Academical 3-5 Saint Johnstone   Scottish Premier
17/10/2020 Livingston 1-3 Kilmarnock   Scottish Premier
17/10/2020 Ross County 0-0 Hibernian   Scottish Premier
17/10/2020 Ayr United 2-1 Queen of the South   Scottish Champ.
17/10/2020 Dunfermline Athletic 3-1 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
17/10/2020 Greenock Morton 1-0 Alloa Athletic   Scottish Champ.
17/10/2020 Raith Rovers 3-0 Arbroath   Scottish Champ.
17/10/2020 Airdrieonians 2-0 Peterhead   Scottish Lg. 1
17/10/2020 Clyde 1-0 Partick Thistle   Scottish Lg. 1
17/10/2020 Cove Rangers 3-1 East Fife   Scottish Lg. 1
17/10/2020 Forfar Athletic 0-0 Dumbarton   Scottish Lg. 1
17/10/2020 Montrose 1-3 Falkirk   Scottish Lg. 1
17/10/2020 Albion Rovers 1-3 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
17/10/2020 Brechin City 1-5 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
17/10/2020 Cowdenbeath 0-3 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
17/10/2020 Stirling Albion 0-0 Queen's Park   Scottish Lg. 2
17/10/2020 Stranraer 1-4 Elgin City   Scottish Lg. 2
17/10/2020 Formartine United 1-2 Rothes Highland Lg. Cup
17/10/2020 Bonnyrigg Rose Athletic 3-0 Gretna   Lowland Lg.
17/10/2020 Caledonian Braves 0-1 Berwick Rangers   Lowland Lg.
17/10/2020 Civil Service Strollers 2-3 Kelty Hearts   Lowland Lg.
17/10/2020 Dalbeattie Star 0-4 East Stirlingshire   Lowland Lg.
17/10/2020 East Kilbride 3-0 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
17/10/2020 Edinburgh University 0-4 Bo'ness United   Lowland Lg.
17/10/2020 Spartans 1-3 University of Stirling   Lowland Lg.
17/10/2020 Vale of Leithen 4-6 BSC Glasgow   Lowland Lg.
17/10/2020 Broxburn Athletic 3-0 Newtongrange Star   EoS Lg. Premier
17/10/2020 Camelon Juniors 6-0 Dunbar United   EoS Lg. Premier
17/10/2020 Crossgates Primrose 2-3 Tranent Juniors   EoS Lg. Premier
17/10/2020 Dundonald Bluebell 0-2 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg. Premier
17/10/2020 Hill of Beath Hawthorn 2-1 Blackburn United   EoS Lg. Premier
17/10/2020 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-3 Penicuik Athletic   EoS Lg. Premier
17/10/2020 Jeanfield Swifts 6-3 Whitehill Welfare   EoS Lg. Premier
17/10/2020 Musselburgh Athletic 5-3 Tynecastle   EoS Lg. Premier
17/10/2020 Sauchie Juniors 1-1 Linlithgow Rose   EoS Lg. Premier
17/10/2020 Bonar Bridge 1-2 Halkirk United   North Caledonian Lg. Cup
17/10/2020 Invergordon 3-2 Saint Duthus   North Caledonian Lg. Div. 1
17/10/2020 Thurso 0-3 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg. Div. 1
17/10/2020 Heston Rovers 0-2 Upper Annandale   SoS Lg.
17/10/2020 Mid Annandale 2-3 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
17/10/2020 Newton Stewart 3-2 Creetown   SoS Lg.
17/10/2020 Nithsdale Wanderers 2-4 Stranraer Reserves   SoS Lg.
17/10/2020 Threave Rovers 3-1 Lochar Thistle   SoS Lg.
17/10/2020 Wigtown & Bladnoch 3-1 Abbey Vale   SoS Lg.
17/10/2020 Arniston Rangers 1-5 Haddington Athletic   EoS Lg. Div. 1A
17/10/2020 Coldstream 2-1 Dalkeith Thistle   EoS Lg. Div. 1A
17/10/2020 Dunipace 1-2 Leith Athletic   EoS Lg. Div. 1A
17/10/2020 Edinburgh South 2-0 Saint Andrews United   EoS Lg. Div. 1A
17/10/2020 Edinburgh United 1-0 Kennoway Star Hearts   EoS Lg. Div. 1A
17/10/2020 Kirkcaldy & Dysart 0-2 Craigroyston   EoS Lg. Div. 1A
17/10/2020 Ormiston 2-1 Rosyth   EoS Lg. Div. 1A
17/10/2020 Tweedmouth Rangers 0-5 Thornton Hibs   EoS Lg. Div. 1A
17/10/2020 Burntisland Shipyard 2-4 Newburgh   EoS Lg. Div. 1B
17/10/2020 Eyemouth United 2-11 Heriot-Watt University   EoS Lg. Div. 1B
17/10/2020 Kinnoull 3-0 Easthouses Lily Miners Welfare   EoS Lg. Div. 1B
17/10/2020 Lochgelly Albert 3-2 Hawick Royal Albert United   EoS Lg. Div. 1B
17/10/2020 Lochore Welfare 2-5 Peebles Rovers   EoS Lg. Div. 1B
17/10/2020 Luncarty 1-0 Preston Athletic   EoS Lg. Div. 1B
17/10/2020 University of Stirling Reserves 0-3 Oakley United   EoS Lg. Div. 1B
17/10/2020 Inverness Athletic 1-3 Nairn County Reserves   North Caledonian Lg. Div. 2
17/10/2020 Loch Ness 11-1 Scourie   North Caledonian Lg. Div. 2
16/10/2020 Heart of Midlothian 6-2 Dundee   Scottish Champ.
14/10/2020 Bo'ness United 4-0 Vale of Leithen   Lowland Lg.
14/10/2020 University of Stirling Reserves 5-3 Newburgh   EoS Lg. Div. 1B
13/10/2020 Alloa Athletic 2-1 Edinburgh City   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Ayr United 1-0 Annan Athletic   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Brora Rangers 2-2 p Cove Rangers   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Dundee United 1-0 Kelty Hearts   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Falkirk 2-1 Clyde   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Forfar Athletic 0-1 Hibernian   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Greenock Morton 1-0 Queen's Park   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Heart of Midlothian 3-1 Raith Rovers   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Inverness Caledonian Thistle p 0-0 Cowdenbeath   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Kilmarnock 0-3 Dunfermline Athletic   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Montrose 0-2 Elgin City   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Peterhead 3-1 Brechin City   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Queen of the South 0-0 p Partick Thistle   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Ross County 2-1 Arbroath   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Stenhousemuir 0-2 Airdrieonians   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Stranraer 2-2 p Albion Rovers   Scottish Lg. Cup
13/10/2020 Bonnyrigg Rose Athletic 2-0 Caledonian Braves   Lowland Lg.
13/10/2020 Civil Service Strollers 0-0 BSC Glasgow   Lowland Lg.
13/10/2020 Cumbernauld Colts 1-2 University of Stirling   Lowland Lg.
13/10/2020 Dalbeattie Star 2-3 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
13/10/2020 East Kilbride 6-1 Gretna   Lowland Lg.
13/10/2020 Edinburgh University 0-2 East Stirlingshire   Lowland Lg.
13/10/2020 Spartans 1-0 Berwick Rangers   Lowland Lg.
13/10/2020 Blackburn United 1-4 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg. Premier
13/10/2020 Broxburn Athletic 2-0 Camelon Juniors   EoS Lg. Premier
13/10/2020 Hill of Beath Hawthorn 3-0 Dunbar United   EoS Lg. Premier
13/10/2020 Jeanfield Swifts 1-1 Crossgates Primrose   EoS Lg. Premier
13/10/2020 Linlithgow Rose 2-0 Tynecastle   EoS Lg. Premier
13/10/2020 Newtongrange Star 2-3 Tranent Juniors   EoS Lg. Premier
13/10/2020 Sauchie Juniors 1-2 Dundonald Bluebell   EoS Lg. Premier
13/10/2020 Coldstream 1-2 Edinburgh United   EoS Lg. Div. 1A
13/10/2020 Dalkeith Thistle 0-2 Thornton Hibs   EoS Lg. Div. 1A
13/10/2020 Dunipace 4-1 Kirkcaldy & Dysart   EoS Lg. Div. 1A
13/10/2020 Haddington Athletic 1-1 Craigroyston   EoS Lg. Div. 1A
13/10/2020 Rosyth 3-7 Kennoway Star Hearts   EoS Lg. Div. 1A
13/10/2020 Heriot-Watt University 3-1 Lochgelly Albert   EoS Lg. Div. 1B
13/10/2020 Preston Athletic 0-0 Peebles Rovers   EoS Lg. Div. 1B
10/10/2020 Annan Athletic 1-1 p Stranraer   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Arbroath 3-1 Montrose   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Brora Rangers 0-2 Dundee   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Clyde 3-2 Dumbarton   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Cove Rangers 1-2 Hibernian   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Cowdenbeath 0-1 Heart of Midlothian   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Dundee United 0-1 Peterhead   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Edinburgh City 2-2 p Stenhousemuir   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Elgin City 2-0 Stirling Albion   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Hamilton Academical 2-1 Ayr United   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Livingston 2-1 Alloa Athletic   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Partick Thistle 2-0 Queen's Park   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Queen of the South 2-2 p Saint Mirren   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Raith Rovers 2-1 East Fife   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Saint Johnstone 7-0 Brechin City   Scottish Lg. Cup
10/10/2020 Berwick Rangers 1-0 Vale of Leithen   Lowland Lg.
10/10/2020 Bo'ness United 2-1 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
10/10/2020 BSC Glasgow 2-1 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
10/10/2020 East Stirlingshire 1-0 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
10/10/2020 Gala Fairydean Rovers 0-4 Bonnyrigg Rose Athletic   Lowland Lg.
10/10/2020 Gretna 1-2 Spartans   Lowland Lg.
10/10/2020 Kelty Hearts 4-0 Edinburgh University   Lowland Lg.
10/10/2020 University of Stirling 1-2 East Kilbride   Lowland Lg.
10/10/2020 Blackburn United 0-6 Jeanfield Swifts   EoS Lg. Premier
10/10/2020 Dunbar United 2-0 Sauchie Juniors   EoS Lg. Premier
10/10/2020 Linlithgow Rose 1-1 Crossgates Primrose   EoS Lg. Premier
10/10/2020 Newtongrange Star 1-1 Camelon Juniors   EoS Lg. Premier
10/10/2020 Penicuik Athletic 4-1 Broxburn Athletic   EoS Lg. Premier
10/10/2020 Tranent Juniors 2-1 Hill of Beath Hawthorn   EoS Lg. Premier
10/10/2020 Tynecastle 6-0 Inverkeithing Hillfield Swifts   EoS Lg. Premier
10/10/2020 Whitehill Welfare 0-1 Dundonald Bluebell   EoS Lg. Premier
10/10/2020 Abbey Vale 6-2 Lochmaben   SoS Lg.
10/10/2020 Creetown 1-8 Threave Rovers   SoS Lg.
10/10/2020 Lochar Thistle 2-3 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
10/10/2020 Saint Cuthbert Wanderers 1-2 Newton Stewart   SoS Lg.
10/10/2020 Stranraer Reserves 5-2 Upper Annandale   SoS Lg.
10/10/2020 Wigtown & Bladnoch 3-1 Heston Rovers   SoS Lg.
10/10/2020 Craigroyston 6-0 Tweedmouth Rangers   EoS Lg. Div. 1A
10/10/2020 Dalkeith Thistle 1-2 Edinburgh United   EoS Lg. Div. 1A
10/10/2020 Haddington Athletic 2-0 Dunipace   EoS Lg. Div. 1A
10/10/2020 Kennoway Star Hearts 3-0 Arniston Rangers   EoS Lg. Div. 1A
10/10/2020 Leith Athletic 6-2 Coldstream   EoS Lg. Div. 1A
10/10/2020 Rosyth 4-2 Kirkcaldy & Dysart   EoS Lg. Div. 1A
10/10/2020 Saint Andrews United 2-0 Ormiston   EoS Lg. Div. 1A
10/10/2020 Thornton Hibs 3-0 Edinburgh South   EoS Lg. Div. 1A
10/10/2020 Easthouses Lily Miners Welfare 8-0 Eyemouth United   EoS Lg. Div. 1B
10/10/2020 Hawick Royal Albert United 2-1 Glenrothes   EoS Lg. Div. 1B
10/10/2020 Heriot-Watt University 2-0 Burntisland Shipyard   EoS Lg. Div. 1B
10/10/2020 Newburgh 3-0 Lochore Welfare   EoS Lg. Div. 1B
10/10/2020 Oakley United 3-0 Lochgelly Albert   EoS Lg. Div. 1B
10/10/2020 Peebles Rovers 2-9 Luncarty   EoS Lg. Div. 1B
10/10/2020 Preston Athletic 0-5 Kinnoull   EoS Lg. Div. 1B
09/10/2020 Dunfermline Athletic 2-0 Falkirk   Scottish Lg. Cup
09/10/2020 Musselburgh Athletic 2-3 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg. Premier
07/10/2020 Airdrieonians 0-2 Alloa Athletic   Scottish Lg. Cup
07/10/2020 Brechin City 2-6 Dundee United   Scottish Lg. Cup
07/10/2020 Hibernian 3-1 Brora Rangers   Scottish Lg. Cup
07/10/2020 Kelty Hearts 1-2 Saint Johnstone   Scottish Lg. Cup
07/10/2020 Montrose 3-3 p Ross County   Scottish Lg. Cup
07/10/2020 Saint Mirren 4-1 Partick Thistle   Scottish Lg. Cup
06/10/2020 Albion Rovers 2-5 Ayr United   Scottish Lg. Cup
06/10/2020 Annan Athletic 3-1 Hamilton Academical   Scottish Lg. Cup
06/10/2020 Dumbarton 0-1 Dunfermline Athletic   Scottish Lg. Cup
06/10/2020 East Fife 2-0 Cowdenbeath   Scottish Lg. Cup
06/10/2020 Edinburgh City 1-5 Livingston   Scottish Lg. Cup
06/10/2020 Greenock Morton 2-2 Queen of the South   Scottish Lg. Cup
06/10/2020 Heart of Midlothian 1-0 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Lg. Cup
06/10/2020 Stirling Albion 1-2 Arbroath   Scottish Lg. Cup
04/10/2020 Rangers 2-0 Ross County   Scottish Premier
04/10/2020 Saint Johnstone 0-2 Celtic   Scottish Premier
02/10/2020 Aberdeen 2-1 Saint Mirren   Scottish Premier
02/10/2020 Dundee United 1-2 Livingston   Scottish Premier
02/10/2020 Hibernian 3-2 Hamilton Academical   Scottish Premier
01/10/2020 Rangers 2-1 Galatasaray {TUR}   UEFA Europa Lg.
01/10/2020 Sarajevo {BIH} 0-1 Celtic   UEFA Europa Lg.