SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
OCTOBER 2021 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
22/10/2021 Kilwinning Rangers 2-0 Kilbirnie Ladeside   WoS Lg. Premier
22/10/2021 Bonnyrigg Rose Athletic U20 1-5 University of Stirling U20   Lowland Dev. Lg. A
22/10/2021 Civil Service Strollers U20 1-4 Cumbernauld Colts U20   Lowland Dev. Lg. A
22/10/2021 East Fife U20 4-2 Gala Fairydean Rovers U20   Lowland Dev. Lg. A
22/10/2021 Edinburgh City U20 1-1 Bonnyton Thistle U20   Lowland Dev. Lg. A
22/10/2021 Kelty Hearts U20 3-1 Broomhill U20   Lowland Dev. Lg. A
22/10/2021 Armadale Thistle U20 3-0 Glenrothes U20   Lowland Dev. Lg. B
22/10/2021 Edinburgh United U20 6-3 Whitehill Welfare U20   Lowland Dev. Lg. B
22/10/2021 Edinburgh University U20 3-1 Penicuik Athletic U20   Lowland Dev. Lg. B
22/10/2021 Heriot-Watt University U20 3-2 Edinburgh College U20   Lowland Dev. Lg. B
22/10/2021 Sauchie Juniors U20 0-2 Preston Athletic U20   Lowland Dev. Lg. B
22/10/2021 Blackburn United U20 2-3 Newtongrange Star U20   Lowland Dev. Lg. C
22/10/2021 Fauldhouse United U20 0-8 Leith Athletic U20   Lowland Dev. Lg. C
22/10/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 4-1 Dalkeith Thistle U20   Lowland Dev. Lg. C
22/10/2021 Jeanfield Swifts U20 1-1 Craigroyston U20   Lowland Dev. Lg. C
22/10/2021 Oakley United U20 0-3 Dunipace U20   Lowland Dev. Lg. C
22/10/2021 Blantyre Victoria U20 9-0 Mid Annandale U20   Lowland Dev. Lg. D
22/10/2021 East Kilbride Thistle U20 3-2 Glasgow United U20   Lowland Dev. Lg. D
22/10/2021 Glenvale U20 2-3 Saint Roch's U20   Lowland Dev. Lg. D
22/10/2021 Kirkintilloch Rob Roy U20 6-1 Forth Wanderers U20   Lowland Dev. Lg. D
22/10/2021 Saint Peter's U20 3-2 Shotts Bon Accord U20   Lowland Dev. Lg. D
22/10/2021 Benburb U20 7-2 Ashfield U20   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 BSC Glasgow U20 7-0 Yoker Athletic U20   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 Clydebank U20 7-1 Vale of Leven U20   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 Drumchapel United U20 2-5 Johnstone Burgh U20   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 Saint Anthony's U20 1-3 Maryhill U20   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 5-1 Gartcairn U20   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 Auchinleck Talbot U20 1-3 Beith Juniors U20   Lowland Dev. Lg. F
22/10/2021 Cumnock Juniors U20 2-3 Troon U20   Lowland Dev. Lg. F
22/10/2021 Irvine Meadow U20 0-5 Arthurlie U20   Lowland Dev. Lg. F
22/10/2021 Largs Thistle U20 7-0 Neilston U20   Lowland Dev. Lg. F
22/10/2021 Whitletts Victoria U20 3-2 Port Glasgow U20   Lowland Dev. Lg. F
21/10/2021 Rangers 2-0 Brøndby {DEN}   UEFA Europa Lg.
20/10/2021 Syngenta 7-2 West Calder United   EoS Lg. Div. 2X
19/10/2021 Celtic 2-0 Ferencváros {HUN}   UEFA Europa Lg.
18/10/2021 Fraserburgh U20 8-2 Dyce Juniors U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
18/10/2021 Inverness Athletic U20 3-2 Lossiemouth U20   North of Scotland Dev. Lg.
17/10/2021 Saint Cadoc's Youth Club 3-4 Petershill   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Dundee 2-1 Aberdeen   Scottish Premier
16/10/2021 Hibernian 0-3 Dundee United   Scottish Premier
16/10/2021 Motherwell 0-2 Celtic   Scottish Premier
16/10/2021 Rangers 1-1 Heart of Midlothian   Scottish Premier
16/10/2021 Ross County 2-3 Saint Mirren   Scottish Premier
16/10/2021 Saint Johnstone 0-3 Livingston   Scottish Premier
16/10/2021 Ayr United 2-1 Queen of the South   Scottish Champ.
16/10/2021 Dunfermline Athletic 2-2 Kilmarnock   Scottish Champ.
16/10/2021 Inverness Caledonian Thistle 2-0 Greenock Morton   Scottish Champ.
16/10/2021 Raith Rovers 2-1 Arbroath   Scottish Champ.
16/10/2021 Alloa Athletic 2-4 Peterhead   Scottish Lg. 1
16/10/2021 Clyde 0-5 Montrose   Scottish Lg. 1
16/10/2021 Dumbarton 0-3 Queen's Park   Scottish Lg. 1
16/10/2021 East Fife 4-2 Cove Rangers   Scottish Lg. 1
16/10/2021 Falkirk 0-3 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
16/10/2021 Albion Rovers 2-0 Elgin City   Scottish Lg. 2
16/10/2021 Cowdenbeath 0-2 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
16/10/2021 Forfar Athletic 2-0 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
16/10/2021 Stirling Albion 1-1 Stranraer   Scottish Lg. 2
16/10/2021 Clachnacuddin 0-4 Brora Rangers   Highland Lg.
16/10/2021 Formartine United 5-0 Turriff United   Highland Lg.
16/10/2021 Fraserburgh 7-0 Keith   Highland Lg.
16/10/2021 Huntly 0-2 Buckie Thistle   Highland Lg.
16/10/2021 Inverurie Loco Works 2-2 Forres Mechanics   Highland Lg.
16/10/2021 Lossiemouth 2-0 Fort William   Highland Lg.
16/10/2021 Rothes 3-0 Deveronvale   Highland Lg.
16/10/2021 Strathspey Thistle 1-2 Nairn County   Highland Lg.
16/10/2021 Wick Academy 1-3 Brechin City   Highland Lg.
16/10/2021 Abbey Vale 3-4 Newmains United   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Arthurlie 5-1 Benburb   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Auchinleck Talbot 1-0 Forth Wanderers   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Berwick Rangers 1-1 p Broxburn Athletic   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Blackburn United 4-3 Stoneyburn   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Blantyre Victoria 2-0 Cumnock Juniors   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 9-1 Arniston Rangers   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Bonnyton Thistle 1-3 Saint Cuthbert Wanderers   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Burntisland Shipyard 1-3 University of Stirling   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Caledonian Braves 4-0 Kennoway Star Hearts   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Cambuslang Rangers 7-0 Lochmaben   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Coldstream 3-0 Tweedmouth Rangers   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Cumbernauld United 1-0 Inverkeithing Hillfield Swifts   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Dundonald Bluebell 1-0 Crossgates Primrose   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Dunipace 1-3 Sauchie Juniors   South Ch'lge Cup
16/10/2021 East Kilbride Thistle 4-2 Newton Stewart   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Easthouses Lily Miners Welfare 1-4 Spartans   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Edinburgh College 0-7 Penicuik Athletic   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Edinburgh University 2-0 Dalkeith Thistle   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Finnart 5-2 BSC Glasgow   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Girvan 1-2 Maybole Juniors   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Glasgow University 0-2 Luncarty   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Glenafton Athletic p 3-3 Kello Rovers   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Glenrothes 3-1 Saint Andrews United   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Haddington Athletic 4-1 Leith Athletic   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Harmony Row Youth Club 0-5 Clydebank   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Hurlford United 4-0 Wishaw   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Irvine Meadow 5-3 Kilwinning Rangers   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Irvine Victoria 0-1 Vale of Leven   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Jeanfield Swifts 2-0 Broomhill   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Johnstone Burgh 1-2 Greenock Juniors   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Kilbirnie Ladeside 4-1 Port Glasgow   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Kilsyth Rangers 2-2 p Thorniewood United   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Kinnoull 1-3 Harthill Royal   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Largs Thistle 5-1 Glasgow Perthshire   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Larkhall Thistle 0-3 East Kilbride   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Lesmahagow 6-3 Creetown   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Linlithgow Rose 2-1 Camelon Juniors   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Lochar Thistle 2-5 Threave Rovers   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-2 Civil Service Strollers   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Muirkirk Juniors 2-4 Whitletts Victoria   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Newtongrange Star 1-2 Tranent Juniors   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Ormiston 2-0 Hawick Royal Albert United   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Preston Athletic 2-1 Peebles Rovers   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Pumpherston Juniors 2-7 Edinburgh United   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Rossvale 6-0 Campbeltown Pupils   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Saint Anthony's 2-0 Rutherglen Glencairn   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Saint Peter's 1-4 Beith Juniors   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Saltcoats Victoria 1-8 Glasgow United   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Syngenta 2-1 Oakley United   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Thornton Hibs 1-4 Lochore Welfare   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Troon 3-1 Lanark United   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Tynecastle 1-0 Armadale Thistle   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Vale of Clyde 0-4 Pollok   South Ch'lge Cup
16/10/2021 West Calder United 2-1 Bathgate Thistle   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Whitburn 1-3 Gala Fairydean Rovers   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Yoker Athletic 0-3 Drumchapel United   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Arbroath Victoria 3-8 Broughty Athletic   Midlands Lg.
16/10/2021 Brechin Victoria 6-0 Forfar United   Midlands Lg.
16/10/2021 Dundee North End 0-1 East Craigie   Midlands Lg.
16/10/2021 Dundee Saint James 4-1 Scone Thistle   Midlands Lg.
16/10/2021 Dundee Violet 1-3 Blairgowrie   Midlands Lg.
16/10/2021 Forfar West End 2-1 Coupar Angus   Midlands Lg.
16/10/2021 Kirriemuir Thistle 0-4 Lochee United   Midlands Lg.
16/10/2021 Letham 2-3 Downfield   Midlands Lg.
16/10/2021 Alness United 3-0 Inverness Athletic   North Caledonian Lg.
16/10/2021 Halkirk United 4-1 Golspie Sutherland   North Caledonian Lg.
16/10/2021 Invergordon 3-2 Nairn County Reserves   North Caledonian Lg.
16/10/2021 Loch Ness 2-0 Thurso   North Caledonian Lg.
16/10/2021 Orkney 4-1 Bonar Bridge   North Caledonian Lg.
16/10/2021 Hall Russell United 1-0 Nairn Saint Ninian   North Junior Superlg.
16/10/2021 Maud 1-3 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
16/10/2021 Montrose Roselea 4-1 Deveronside   North Junior Superlg.
16/10/2021 Mid Annandale 0-7 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
16/10/2021 Stranraer Reserves 3-1 Upper Annandale   SoS Lg.
16/10/2021 Banchory Saint Ternan 0-2 Culter   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 Bridge of Don Thistle 6-2 Aberdeen University   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 Colony Park Juniors 1-3 Longside   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 East End 0-1 Banks o' Dee   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 Ellon United 1-5 Buchanhaven Hearts   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 Hermes 1-0 Sunnybank   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 Fraserburgh United 1-3 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div.
16/10/2021 Stonehaven 1-1 Dufftown   North Junior 1st Div.
16/10/2021 Shotts Bon Accord 4-1 Craigmark Burntonians   WoS Lg. Div. 1A
16/10/2021 Ardeer Thistle 1-3 Renfrew   WoS Lg. Div. 1B
16/10/2021 Ashfield 6-1 Royal Albert   WoS Lg. Div. 1B
16/10/2021 Carluke Rovers 1-2 Dalry Thistle   WoS Lg. Div. 1B
16/10/2021 Neilston 4-2 Ardrossan Winton Rovers   WoS Lg. Div. 1C
16/10/2021 Cruden Bay 2-2 Burghead Thistle   North Junior 2nd Div.
16/10/2021 Glentanar 0-3 Forres Thistle   North Junior 2nd Div.
16/10/2021 Islavale 2-1 Whitehills   North Junior 2nd Div.
16/10/2021 Newmachar United 0-4 Rothie Rovers   North Junior 2nd Div.
16/10/2021 Glenvale 1-2 Kilsyth Athletic   WoS 4th Div.
15/10/2021 Hamilton Academical 1-6 Partick Thistle   Scottish Champ.
15/10/2021 Edinburgh City 2-3 Kelty Hearts   Scottish Lg. 2
15/10/2021 Bo'ness Athletic 3-1 Gartcairn   South Ch'lge Cup
15/10/2021 Cumbernauld Colts 2-0 Rosyth   South Ch'lge Cup
15/10/2021 Alloa Athletic U20 3-3 East Kilbride U20   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 Bonnyton Thistle U20 3-4 Stirling Albion U20   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 Broomhill U20 2-7 East Fife U20   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 Cumbernauld Colts U20 1-1 Kelty Hearts U20   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 Gala Fairydean Rovers U20 4-1 Spartans U20   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 University of Stirling U20 4-0 Civil Service Strollers U20   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 Camelon Juniors U20 0-1 Armadale Thistle U20   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Edinburgh College U20 0-4 Edinburgh University U20   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Glenrothes U20 0-5 Heriot-Watt University U20   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Penicuik Athletic U20 2-2 Musselburgh Athletic U20   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Preston Athletic U20 3-2 Edinburgh United U20   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Sauchie Juniors U20 4-3 Kennoway Star Hearts U20   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Whitehill Welfare U20 3-1 Edinburgh South U20   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Craigroyston U20 1-2 Oakley United U20   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Dalkeith Thistle U20 4-2 Livingston United U20   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Dunipace U20 1-0 Fauldhouse United U20   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 2-1 Blackburn United U20   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Leith Athletic U20 2-0 Hill of Beath Hawthorn U20   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 2-0 Jeanfield Swifts U20   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Tynecastle U20 2-4 Newtongrange Star U20   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Carluke Rovers U20 2-2 Cambuslang Rangers U20   Lowland Dev. Lg. D
15/10/2021 East Kilbride Thistle U20 5-2 Shotts Bon Accord U20   Lowland Dev. Lg. D
15/10/2021 Forth Wanderers U20 3-1 Bellshill Athletic U20   Lowland Dev. Lg. D
15/10/2021 Glasgow United U20 1-6 Kirkintilloch Rob Roy U20   Lowland Dev. Lg. D
15/10/2021 Mid Annandale U20 0-3 Glenvale U20   Lowland Dev. Lg. D
15/10/2021 Gartcairn U20 2-4 Ashfield U20   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Johnstone Burgh U20 4-1 BSC Glasgow U20   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Maryhill U20 5-3 Drumchapel United U20   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Pollok U20 1-0 Clydebank U20   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Saint Anthony's U20 2-1 Benburb U20   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Vale of Leven U20 0-5 Saint Cadoc's Youth Club U20   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Yoker Athletic U20 3-0 Rossvale U20   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Beith Juniors U20 0-1 Irvine Meadow U20   Lowland Dev. Lg. F
15/10/2021 Cumnock Juniors U20 4-6 Largs Thistle U20   Lowland Dev. Lg. F
15/10/2021 Port Glasgow U20 0-6 Auchinleck Talbot U20   Lowland Dev. Lg. F
15/10/2021 Troon U20 2-1 Ardeer Thistle U20   Lowland Dev. Lg. F
13/10/2021 Brora Rangers 3-0 Rothes   Highland Lg.
13/10/2021 Buckie Thistle 9-1 Fort William   Highland Lg.
13/10/2021 Strathspey Thistle 0-3 Formartine United   Highland Lg.
13/10/2021 Banks o' Dee 4-2 Hermes Aberdeenshire Shield
13/10/2021 Huntly 1-0 Turriff United Aberdeenshire Shield
13/10/2021 Inverurie Loco Works 3-0 Fraserburgh Aberdeenshire Shield
13/10/2021 Keith 2-1 Aberdeen University Aberdeenshire Shield
13/10/2021 Threave Rovers 6-0 Stranraer Reserves   SoS Lg.
13/10/2021 Auchinleck Talbot 1-2 Darvel   WoS Lg. Premier
13/10/2021 Clydebank 1-0 Benburb   WoS Lg. Premier
13/10/2021 Cumnock Juniors p 1-1 Glenafton Athletic   Scottish Junior Cup
12/10/2021 Carluke Rovers 1-2 Newmains United   WoS Lg. Div. 1B
11/10/2021 Inverurie Loco Works U20 1-1 Stonehaven U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
11/10/2021 East Kilbride U20 4-1 Bonnyton Thistle U20   Lowland Dev. Lg. A
09/10/2021 Cove Rangers 4-1 Albion Rovers Scottish Ch'lge Cup
09/10/2021 Elgin City 2-4 Inverness Caledonian Thistle Scottish Ch'lge Cup
09/10/2021 Montrose 0-0 p Greenock Morton Scottish Ch'lge Cup
09/10/2021 Raith Rovers 3-1 East Fife Scottish Ch'lge Cup
09/10/2021 Brechin City 1-0 Huntly   Highland Lg.
09/10/2021 Brora Rangers 8-1 Strathspey Thistle   Highland Lg.
09/10/2021 Buckie Thistle 3-0 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
09/10/2021 Clachnacuddin 4-3 Fort William   Highland Lg.
09/10/2021 Forres Mechanics 2-2 Deveronvale   Highland Lg.
09/10/2021 Keith 0-5 Rothes   Highland Lg.
09/10/2021 Lossiemouth 2-2 Formartine United   Highland Lg.
09/10/2021 Nairn County 2-2 Wick Academy   Highland Lg.
09/10/2021 Turriff United 0-3 Fraserburgh   Highland Lg.
09/10/2021 Berwick Rangers 11-0 Vale of Leithen   Lowland Lg.
09/10/2021 Broomhill 2-0 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
09/10/2021 Celtic U20 1-0 Gretna   Lowland Lg.
09/10/2021 Cumbernauld Colts 4-1 Bo'ness United   Lowland Lg.
09/10/2021 East Stirlingshire 2-0 Edinburgh University   Lowland Lg.
09/10/2021 Gala Fairydean Rovers 2-3 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
09/10/2021 Spartans 1-2 Bonnyrigg Rose Athletic   Lowland Lg.
09/10/2021 University of Stirling 0-3 East Kilbride   Lowland Lg.
09/10/2021 Blackburn United 1-2 Linlithgow Rose   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Broxburn Athletic 3-3 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Dunbar United 2-2 Tranent Juniors   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Dundonald Bluebell 2-4 Jeanfield Swifts   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Hill of Beath Hawthorn 0-0 Inverkeithing Hillfield Swifts   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Musselburgh Athletic 1-0 Newtongrange Star   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Penicuik Athletic 4-0 Whitehill Welfare   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Sauchie Juniors 2-5 Crossgates Primrose   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Tynecastle 5-1 Camelon Juniors   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Broughty Athletic 3-3 Forfar West End   Midlands Lg.
09/10/2021 Coupar Angus 0-11 East Craigie   Midlands Lg.
09/10/2021 Downfield 2-4 Kirriemuir Thistle   Midlands Lg.
09/10/2021 Dundee North End 3-0 Brechin Victoria   Midlands Lg.
09/10/2021 Dundee Violet 2-2 Dundee Saint James   Midlands Lg.
09/10/2021 Forfar United 1-4 Lochee Harp   Midlands Lg.
09/10/2021 Lochee United 9-2 Arbroath Victoria   Midlands Lg.
09/10/2021 Scone Thistle 1-4 Letham   Midlands Lg.
09/10/2021 Tayport 4-0 Blairgowrie   Midlands Lg.
09/10/2021 Bonar Bridge 0-3 Halkirk United   North Caledonian Lg.
09/10/2021 Golspie Sutherland 5-1 Nairn County Reserves   North Caledonian Lg.
09/10/2021 Inverness Athletic 1-2 Invergordon   North Caledonian Lg.
09/10/2021 Saint Duthus 4-2 Alness United   North Caledonian Lg.
09/10/2021 Thurso 0-4 Orkney   North Caledonian Lg.
09/10/2021 Bridge of Don Thistle 2-1 Banchory Saint Ternan   North Junior Superlg.
09/10/2021 Nairn Saint Ninian 3-0 Colony Park Juniors   North Junior Superlg.
09/10/2021 Auchinleck Talbot 1-0 Hurlford United   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Beith Juniors 0-0 Clydebank   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Benburb 0-0 Kilwinning Rangers   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Blantyre Victoria 0-5 Largs Thistle   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Bonnyton Thistle 1-1 Cumnock Juniors   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Glenafton Athletic 3-0 Cumbernauld United   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Kilbirnie Ladeside 0-3 Irvine Meadow   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Kirkintilloch Rob Roy 1-4 Pollok   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Rutherglen Glencairn 3-2 Rossvale   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Troon 0-2 Darvel   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Aberdeen University 1-1 p Glentanar   Inter-Regional Trophy
09/10/2021 Banks o' Dee 2-1 Hermes   Inter-Regional Trophy
09/10/2021 Culter 5-0 Forres Thistle   Inter-Regional Trophy
09/10/2021 Dyce Juniors 7-0 Hall Russell United   Inter-Regional Trophy
09/10/2021 East End 2-3 Stoneywood Parkvale   Inter-Regional Trophy
09/10/2021 Fraserburgh United 3-1 Ellon United   Inter-Regional Trophy
09/10/2021 Stonehaven 1-2 Buchanhaven Hearts   Inter-Regional Trophy
09/10/2021 Rothie Rovers 5-1 Maud   North Junior Lg. Cup
09/10/2021 Coldstream 3-0 Ormiston   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Dalkeith Thistle 0-4 Rosyth   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Dunipace 10-0 Craigroyston   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Haddington Athletic 5-0 Tweedmouth Rangers   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Leith Athletic 1-2 Edinburgh United   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Saint Andrews United 1-5 Kirkcaldy & Dysart   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Thornton Hibs 0-2 Kennoway Star Hearts   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Hawick Royal Albert United 0-4 Preston Athletic   EoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Heriot-Watt University 1-1 Edinburgh South   EoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Lochgelly Albert 1-7 Glenrothes   EoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Oakley United 1-0 Kinnoull   EoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Sunnybank 6-0 Longside   North Junior 1st Div.
09/10/2021 Arthurlie 2-0 Lesmahagow   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Bellshill Athletic 4-4 Muirkirk Juniors   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Glasgow University 2-0 Lugar Boswell Thistle   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Irvine Victoria 1-2 Craigmark Burntonians   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Maryhill 4-2 Girvan   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Maybole Juniors 2-1 Saltcoats Victoria   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Shotts Bon Accord 3-2 Johnstone Burgh   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Whitletts Victoria 2-0 Forth Wanderers   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Ashfield 2-4 Gartcairn   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Cambuslang Rangers 8-0 Carluke Rovers   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Dalry Thistle 1-5 Renfrew   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Port Glasgow 3-0 Greenock Juniors   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Royal Albert 0-2 Glasgow United   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Saint Cadoc's Youth Club 2-1 Thorniewood United   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Ardrossan Winton Rovers 2-3 Drumchapel United   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Glasgow Perthshire 1-2 Neilston   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Kilsyth Rangers 3-0 Lanark United   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Larkhall Thistle 3-2 East Kilbride Thistle   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Wishaw 1-4 Vale of Clyde   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Yoker Athletic 0-8 Petershill   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Armadale Thistle 3-2 Fauldhouse United   EoS Lg. Div. 2X
09/10/2021 Bo'ness Athletic 1-2 Syngenta   EoS Lg. Div. 2X
09/10/2021 Livingston United 0-0 West Calder United   EoS Lg. Div. 2X
09/10/2021 Stoneyburn 4-1 Pumpherston Juniors   EoS Lg. Div. 2X
09/10/2021 Whitburn 4-2 Bathgate Thistle   EoS Lg. Div. 2X
09/10/2021 Cruden Bay 1-0 Newmachar United   North Junior 2nd Div.
09/10/2021 Islavale 0-1 Burghead Thistle   North Junior 2nd Div.
09/10/2021 Whitehills 2-2 New Elgin   North Junior 2nd Div.
09/10/2021 Finnart 5-2 BSC Glasgow   WoS 4th Div.
09/10/2021 Glenvale 3-2 Campbeltown Pupils   WoS 4th Div.
09/10/2021 Harthill Royal 1-2 Harmony Row Youth Club   WoS 4th Div.
09/10/2021 Kilsyth Athletic 3-2 Saint Peter's   WoS 4th Div.
08/10/2021 Kilmarnock 3-1 Queen's Park Scottish Ch'lge Cup
08/10/2021 Queen of the South 2-0 Partick Thistle Scottish Ch'lge Cup
08/10/2021 Montrose Roselea 2-0 Deveronside   Inter-Regional Trophy
08/10/2021 Burntisland Shipyard 2-3 Lochore Welfare   EoS Lg. Div. 1B
08/10/2021 Civil Service Strollers U20 0-3 Bonnyrigg Rose Athletic U20   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 East Fife U20 2-6 Cumbernauld Colts U20   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 Edinburgh City U20 5-0 Gala Fairydean Rovers U20   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 Kelty Hearts U20 2-1 University of Stirling U20   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 Spartans U20 5-0 Broomhill U20   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 Stirling Albion U20 2-4 Caledonian Braves U20   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 Armadale Thistle U20 1-7 Whitehill Welfare U20   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Camelon Juniors U20 2-4 Heriot-Watt University U20   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Edinburgh South U20 4-11 Preston Athletic U20   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Edinburgh United U20 2-4 Sauchie Juniors U20   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Edinburgh University U20 2-2 Glenrothes U20   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Kennoway Star Hearts U20 4-3 Penicuik Athletic U20   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Musselburgh Athletic U20 1-3 Edinburgh College U20   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Blackburn United U20 2-1 Tynecastle U20   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Fauldhouse United U20 2-4 Craigroyston U20   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 0-2 Dunipace U20   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Jeanfield Swifts U20 3-2 Dalkeith Thistle U20   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Livingston United U20 3-1 Inverkeithing Hillfield Swifts U20   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Newtongrange Star U20 1-2 Leith Athletic U20   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Oakley United U20 0-2 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Bellshill Athletic U20 6-2 Glasgow United U20   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 Blantyre Victoria U20 5-2 Forth Wanderers U20   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 Cambuslang Rangers U20 3-3 Saint Roch's U20   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 Carluke Rovers U20 6-1 Mid Annandale U20   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 East Kilbride Thistle U20 0-2 Saint Peter's U20   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 Kirkintilloch Rob Roy U20 5-0 Shotts Bon Accord U20   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 Ashfield U20 2-1 Vale of Leven U20   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Benburb U20 5-1 Gartcairn U20   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 BSC Glasgow U20 3-1 Maryhill U20   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Clydebank U20 9-0 Yoker Athletic U20   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Drumchapel United U20 5-2 Saint Anthony's U20   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Rossvale U20 1-6 Johnstone Burgh U20   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 1-3 Pollok U20   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Ardeer Thistle U20 0-4 Arthurlie U20   Lowland Dev. Lg. F
08/10/2021 Irvine Meadow U20 6-0 Port Glasgow U20   Lowland Dev. Lg. F
08/10/2021 Largs Thistle U20 3-1 Darvel U20   Lowland Dev. Lg. F
08/10/2021 Neilston U20 1-7 Beith Juniors U20   Lowland Dev. Lg. F
08/10/2021 Whitletts Victoria U20 0-1 Troon U20   Lowland Dev. Lg. F
06/10/2021 Hamilton Academical 2-0 Aberdeen U20 Scottish Ch'lge Cup
06/10/2021 Buckie Thistle 3-1 Forres Mechanics   Highland Lg.
06/10/2021 Deveronvale 2-0 Keith   Highland Lg.
06/10/2021 Formartine United 4-2 Clachnacuddin   Highland Lg.
06/10/2021 Fraserburgh 6-1 Lossiemouth   Highland Lg.
06/10/2021 Huntly 0-3 Nairn County   Highland Lg.
06/10/2021 Inverurie Loco Works 2-1 Brechin City   Highland Lg.
06/10/2021 Rothes 4-1 Turriff United   Highland Lg.
06/10/2021 Strathspey Thistle 7-3 Fort William   Highland Lg.
06/10/2021 Wick Academy 1-4 Brora Rangers   Highland Lg.
06/10/2021 Celtic U20 0-1 Spartans   Lowland Lg.
06/10/2021 Gretna 0-3 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
06/10/2021 University of Stirling 0-2 East Stirlingshire   Lowland Lg.
06/10/2021 Vale of Leithen 0-13 Bonnyrigg Rose Athletic   Lowland Lg.
06/10/2021 Blackburn United 2-2 Musselburgh Athletic   EoS Lg. Premier
06/10/2021 Broxburn Athletic 3-0 Inverkeithing Hillfield Swifts   EoS Lg. Premier
06/10/2021 Dundonald Bluebell 0-3 Tynecastle   EoS Lg. Premier
06/10/2021 Jeanfield Swifts 4-0 Crossgates Primrose   EoS Lg. Premier
06/10/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 4-1 Camelon Juniors   EoS Lg. Premier
06/10/2021 Banks o' Dee 5-0 Dyce Juniors   North Junior Superlg.
06/10/2021 Petershill 2-1 East Kilbride Thistle   WoS Lg. Div. 1C
05/10/2021 Bo'ness United 1-0 Broomhill   Lowland Lg.
05/10/2021 Civil Service Strollers 3-1 Caledonian Braves   Lowland Lg.
05/10/2021 East Kilbride 3-0 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
05/10/2021 Edinburgh University 1-4 Berwick Rangers   Lowland Lg.
05/10/2021 Rangers U20 1-4 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
05/10/2021 Tranent Juniors 3-0 Whitehill Welfare   EoS Lg. Premier
03/10/2021 Aberdeen 1-2 Celtic   Scottish Premier
03/10/2021 Rangers 2-1 Hibernian   Scottish Premier
03/10/2021 Queen's Park 1-1 Montrose   Scottish Lg. 1
03/10/2021 Broxburn Athletic 0-1 Dundonald Bluebell   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Dundee United 1-0 Ross County   Scottish Premier
02/10/2021 Heart of Midlothian 2-0 Motherwell   Scottish Premier
02/10/2021 Livingston 0-1 Saint Mirren   Scottish Premier
02/10/2021 Saint Johnstone 3-1 Dundee   Scottish Premier
02/10/2021 Greenock Morton 2-2 Arbroath   Scottish Champ.
02/10/2021 Hamilton Academical 2-1 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
02/10/2021 Kilmarnock 1-3 Raith Rovers   Scottish Champ.
02/10/2021 Partick Thistle 4-0 Ayr United   Scottish Champ.
02/10/2021 Queen of the South 1-0 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
02/10/2021 Airdrieonians 2-1 Clyde   Scottish Lg. 1
02/10/2021 Alloa Athletic 1-3 Cove Rangers   Scottish Lg. 1
02/10/2021 Falkirk 2-1 East Fife   Scottish Lg. 1
02/10/2021 Peterhead 5-0 Dumbarton   Scottish Lg. 1
02/10/2021 Elgin City 0-2 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
02/10/2021 Kelty Hearts 2-1 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
02/10/2021 Stenhousemuir 1-1 Forfar Athletic   Scottish Lg. 2
02/10/2021 Stranraer 1-0 Albion Rovers   Scottish Lg. 2
02/10/2021 Brechin City 3-2 Buckie Thistle   Highland Lg.
02/10/2021 Clachnacuddin 1-2 Fraserburgh   Highland Lg.
02/10/2021 Forres Mechanics 0-0 Keith   Highland Lg.
02/10/2021 Nairn County 0-1 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
02/10/2021 Turriff United 4-0 Deveronvale   Highland Lg.
02/10/2021 Wick Academy 3-1 Fort William   Highland Lg.
02/10/2021 Berwick Rangers 1-6 Rangers U20   Lowland Lg.
02/10/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 2-1 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
02/10/2021 Caledonian Braves 3-0 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
02/10/2021 East Kilbride 2-3 Edinburgh University   Lowland Lg.
02/10/2021 Gretna 1-4 Spartans   Lowland Lg.
02/10/2021 Vale of Leithen 3-6 University of Stirling   Lowland Lg.
02/10/2021 Rothes 2-1 Brora Rangers North of Scotland Cup
02/10/2021 Camelon Juniors 2-5 Jeanfield Swifts   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Crossgates Primrose 3-2 Dunbar United   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-4 Musselburgh Athletic   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Linlithgow Rose 3-0 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Newtongrange Star 2-2 Tranent Juniors   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Penicuik Athletic 2-1 Hill of Beath Hawthorn   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Tynecastle 2-1 Blackburn United   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Whitehill Welfare 0-3 Sauchie Juniors   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Arbroath Victoria 2-3 Downfield   Midlands Lg.
02/10/2021 Brechin Victoria 0-5 East Craigie   Midlands Lg.
02/10/2021 Carnoustie Panmure 3-0 Blairgowrie   Midlands Lg.
02/10/2021 Coupar Angus 4-7 Broughty Athletic   Midlands Lg.
02/10/2021 Dundee Saint James 1-3 Tayport   Midlands Lg.
02/10/2021 Forfar West End 1-8 Lochee United   Midlands Lg.
02/10/2021 Kirriemuir Thistle 7-1 Scone Thistle   Midlands Lg.
02/10/2021 Letham 1-2 Dundee Violet   Midlands Lg.
02/10/2021 Lochee Harp 2-5 Dundee North End   Midlands Lg.
02/10/2021 Golspie Sutherland 9-0 Bonar Bridge   North Caledonian Lg.
02/10/2021 Invergordon 1-1 Saint Duthus   North Caledonian Lg.
02/10/2021 Nairn County Reserves 2-1 Orkney   North Caledonian Lg.
02/10/2021 Banchory Saint Ternan 0-3 Hermes   North Junior Superlg.
02/10/2021 Bridge of Don Thistle 7-1 Ellon United   North Junior Superlg.
02/10/2021 Culter 10-0 Deveronside   North Junior Superlg.
02/10/2021 Dyce Juniors 1-2 Colony Park Juniors   North Junior Superlg.
02/10/2021 East End 4-2 Maud   North Junior Superlg.
02/10/2021 Montrose Roselea 3-0 Nairn Saint Ninian   North Junior Superlg.
02/10/2021 Stranraer Reserves 2-2 Creetown   SoS Lg.
02/10/2021 Beith Juniors 3-3 Rutherglen Glencairn   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Clydebank 0-1 Kilwinning Rangers   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Cumbernauld United 3-2 Bonnyton Thistle   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Cumnock Juniors 3-0 Blantyre Victoria   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Hurlford United 3-1 Benburb   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Irvine Meadow 2-0 Troon   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Largs Thistle 1-3 Kilbirnie Ladeside   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Pollok 3-3 Auchinleck Talbot   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Rossvale 1-2 Glenafton Athletic   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Abbey Vale 8-3 Wigtown & Bladnoch Cree Lodge Cup
02/10/2021 Lochar Thistle 2-4 Caledonian Braves Reserves Cree Lodge Cup
02/10/2021 Lochmaben 2-5 Upper Annandale Cree Lodge Cup
02/10/2021 Saint Cuthbert Wanderers 3-5 Nithsdale Wanderers Cree Lodge Cup
02/10/2021 Threave Rovers 5-0 Mid Annandale Cree Lodge Cup
02/10/2021 Alness United 4-4 p Halkirk United Football Times Cup
02/10/2021 Lewis & Harris 3-5 Thurso Football Times Cup
02/10/2021 Loch Ness 1-0 Inverness Athletic Football Times Cup
02/10/2021 Arniston Rangers 3-3 Dunipace   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Dalkeith Thistle 8-2 Tweedmouth Rangers   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Kirkcaldy & Dysart 2-4 Edinburgh United   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Leith Athletic 10-0 Saint Andrews United   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Ormiston 0-0 Craigroyston   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Rosyth 1-4 Haddington Athletic   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Thornton Hibs 1-3 Coldstream   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Easthouses Lily Miners Welfare 2-5 Glenrothes   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Hawick Royal Albert United 1-1 Luncarty   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Heriot-Watt University 2-0 Oakley United   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Kinnoull 4-0 Burntisland Shipyard   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Newburgh 3-3 Lochgelly Albert   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Peebles Rovers 2-2 Edinburgh South   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Preston Athletic 2-0 University of Stirling Reserves   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Buchanhaven Hearts 3-1 Stonehaven   North Junior 1st Div.
02/10/2021 Dufftown 3-1 Fraserburgh United   North Junior 1st Div.
02/10/2021 Stoneywood Parkvale 2-1 Longside   North Junior 1st Div.
02/10/2021 Sunnybank 3-2 Aberdeen University   North Junior 1st Div.
02/10/2021 Craigmark Burntonians 1-2 Whitletts Victoria   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Forth Wanderers 1-4 Bellshill Athletic   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Johnstone Burgh 8-1 Saltcoats Victoria   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Lesmahagow 1-1 Girvan   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Lugar Boswell Thistle 4-3 Irvine Victoria   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Maybole Juniors 0-2 Arthurlie   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Muirkirk Juniors 1-3 Maryhill   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Shotts Bon Accord 5-0 Glasgow University   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Carluke Rovers 5-4 Glasgow United   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Gartcairn 2-1 Renfrew   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Greenock Juniors 4-4 Newmains United   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Port Glasgow 0-2 Cambuslang Rangers   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Royal Albert 1-6 Ardeer Thistle   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Saint Cadoc's Youth Club 4-2 Ashfield   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Thorniewood United 7-0 Dalry Thistle   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Lanark United 3-3 Saint Anthony's   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Larkhall Thistle 0-3 Drumchapel United   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Neilston 0-2 Petershill   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Saint Roch's 3-2 Ardrossan Winton Rovers   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Vale of Leven 1-2 Kilsyth Rangers   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Wishaw 5-1 Glasgow Perthshire   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Lochore Welfare 6-2 Kennoway Star Hearts   King Cup
02/10/2021 Armadale Thistle 6-2 Stoneyburn   EoS Lg. Div. 2X
02/10/2021 Bathgate Thistle 1-0 Livingston United   EoS Lg. Div. 2X
02/10/2021 Fauldhouse United 9-1 Edinburgh College   EoS Lg. Div. 2X
02/10/2021 West Calder United 4-3 Bo'ness Athletic   EoS Lg. Div. 2X
02/10/2021 Whitburn 4-4 Syngenta   EoS Lg. Div. 2X
02/10/2021 Burghead Thistle 2-1 Newmachar United   North Junior 2nd Div.
02/10/2021 Forres Thistle 2-1 New Elgin   North Junior 2nd Div.
02/10/2021 Glentanar 1-2 Islavale   North Junior 2nd Div.
02/10/2021 Rothie Rovers 5-1 Cruden Bay   North Junior 2nd Div.
02/10/2021 Campbeltown Pupils 0-2 Finnart   WoS 4th Div.
02/10/2021 Harmony Row Youth Club 4-1 Saint Peter's   WoS 4th Div.
02/10/2021 Harthill Royal 2-1 Glenvale   WoS 4th Div.
01/10/2021 Edinburgh City 1-1 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
01/10/2021 Bo'ness United 3-1 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
01/10/2021 Broomhill 0-3 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
01/10/2021 Celtic U20 0-1 East Stirlingshire   Lowland Lg.
01/10/2021 Banks o' Dee 4-1 Formartine United Aberdeenshire Shield
01/10/2021 Bonnyrigg Rose Athletic U20 0-4 Kelty Hearts U20   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Bonnyton Thistle U20 3-4 Alloa Athletic U20   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Broomhill U20 3-3 Edinburgh City U20   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Caledonian Braves U20 2-6 East Kilbride U20   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Cumbernauld Colts U20 1-1 Spartans U20   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Gala Fairydean Rovers U20 3-3 Stirling Albion U20   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 University of Stirling U20 8-1 East Fife U20   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Camelon Juniors U20 1-0 Edinburgh University U20   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Edinburgh College U20 1-5 Penicuik Athletic U20   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Edinburgh South U20 3-6 Sauchie Juniors U20   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Glenrothes U20 3-2 Musselburgh Athletic U20   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Kennoway Star Hearts U20 4-2 Edinburgh United U20   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Preston Athletic U20 8-0 Armadale Thistle U20   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Whitehill Welfare U20 1-1 Heriot-Watt University U20   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Dalkeith Thistle U20 5-2 Oakley United U20   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Dunipace U20 2-1 Newtongrange Star U20   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 4-2 Craigroyston U20   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 3-1 Jeanfield Swifts U20   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Leith Athletic U20 3-0 Tynecastle U20   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Livingston United U20 1-4 Blackburn United U20   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 6-1 Fauldhouse United U20   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Forth Wanderers U20 3-2 Glenvale U20   Lowland Dev. Lg. D
01/10/2021 Glasgow United U20 2-3 Blantyre Victoria U20   Lowland Dev. Lg. D
01/10/2021 Saint Peter's U20 2-1 Kirkintilloch Rob Roy U20   Lowland Dev. Lg. D
01/10/2021 Saint Roch's U20 1-1 Carluke Rovers U20   Lowland Dev. Lg. D
01/10/2021 Shotts Bon Accord U20 0-3 Bellshill Athletic U20   Lowland Dev. Lg. D
01/10/2021 Drumchapel United U20 0-5 Benburb U20   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Johnstone Burgh U20 1-3 Clydebank U20   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Maryhill U20 7-2 Rossvale U20   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Pollok U20 3-2 Ashfield U20   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Saint Anthony's U20 1-3 BSC Glasgow U20   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Vale of Leven U20 3-2 Gartcairn U20   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Yoker Athletic U20 1-4 Saint Cadoc's Youth Club U20   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Beith Juniors U20 5-2 Darvel U20   Lowland Dev. Lg. F
01/10/2021 Kilwinning Rangers U20 2-6 Ardeer Thistle U20   Lowland Dev. Lg. F
01/10/2021 Neilston U20 6-2 Port Glasgow U20   Lowland Dev. Lg. F
01/10/2021 Troon U20 2-0 Auchinleck Talbot U20   Lowland Dev. Lg. F