SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
NOVEMBER 2017 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
30/11/2017 Hamilton Academical U20 2-4 Aberdeen U20 Scottish Youth Cup
29/11/2017 Motherwell 1-1 Celtic   Scottish Premier
29/11/2017 Rangers 3-0 Aberdeen   Scottish Premier
29/11/2017 Saint Johnstone U20 1-3 Celtic U20   SPFL Dev. Lg.
29/11/2017 Cowdenbeath U20 1-3 Forfar Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
29/11/2017 Queen's Park U20 1-2 Greenock Morton U20   SPFL Dev. Lg. West
29/11/2017 Tynecastle 1-0 Eyemouth United EoS Qualifying Cup
29/11/2017 University of Stirling 0-3 Lothian Thistle Hutchison Vale EoS Qualifying Cup
29/11/2017 Mid Annandale U20 2-4 Edinburgh University U20   Lowland/East Dev. Lg.
28/11/2017 Dumbarton 2-2 Queen of the South   Scottish Champ.
28/11/2017 Inverness Caledonian Thistle 4-0 Brechin City   Scottish Champ.
28/11/2017 Saint Mirren 3-1 Livingston   Scottish Champ.
28/11/2017 Dundee U20 3-1 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
28/11/2017 Hamilton Academical U20 1-0 Aberdeen U20   SPFL Dev. Lg.
28/11/2017 Kilmarnock U20 1-1 Ross County U20   SPFL Dev. Lg.
28/11/2017 Motherwell U20 1-2 Hibernian U20   SPFL Dev. Lg.
28/11/2017 Partick Thistle U20 4-1 Dundee United U20   SPFL Dev. Lg.
27/11/2017 Heart of Midlothian U20 5-1 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
27/11/2017 Stirling Albion U20 0-2 Berwick Rangers U20   SPFL Dev. Lg. East
27/11/2017 Airdrieonians U20 7-0 Queen of the South U20   SPFL Dev. Lg. West
27/11/2017 Ayr United U20 5-1 Albion Rovers U20   SPFL Dev. Lg. West
27/11/2017 Spartans U20 2-0 BSC Glasgow U20   Lowland/East Dev. Lg.
27/11/2017 University of Stirling U20 1-3 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg.
27/11/2017 Banks o' Dee U20 5-1 Inverurie Loco Works U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
27/11/2017 Deveronvale U20 3-4 Cove Rangers U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
27/11/2017 Turriff United U20 5-2 Fraserburgh U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
26/11/2017 Kilmarnock 1-3 Aberdeen   Scottish Premier
26/11/2017 Celtic 2-0 Motherwell Scottish Lg. Cup
26/11/2017 Celtic U20 5-0 Raith Rovers U20 Scottish Youth Cup
26/11/2017 Greenock Morton U20 3-1 Saint Mirren U20 Scottish Youth Cup
26/11/2017 Stranraer U20 3-1 East Kilbride U20   SPFL Dev. Lg. West
25/11/2017 Hamilton Academical 1-1 Hibernian   Scottish Premier
25/11/2017 Heart of Midlothian 0-0 Ross County   Scottish Premier
25/11/2017 Brechin City 1-1 Dundee United   Scottish Champ.
25/11/2017 Dunfermline Athletic 2-2 Dumbarton   Scottish Champ.
25/11/2017 Falkirk 0-3 Greenock Morton   Scottish Champ.
25/11/2017 Inverness Caledonian Thistle 0-2 Saint Mirren   Scottish Champ.
25/11/2017 Queen of the South 0-3 Livingston   Scottish Champ.
25/11/2017 Alloa Athletic 1-2 Ayr United   Scottish Lg. 1
25/11/2017 Arbroath 2-1 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
25/11/2017 East Fife 6-1 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
25/11/2017 Raith Rovers 2-0 Queen's Park   Scottish Lg. 1
25/11/2017 Annan Athletic 0-0 Clyde   Scottish Lg. 2
25/11/2017 Edinburgh City 0-0 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
25/11/2017 Elgin City 5-1 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
25/11/2017 Stenhousemuir 0-1 Montrose   Scottish Lg. 2
25/11/2017 Fraserburgh 1-2 Keith   Highland Lg.
25/11/2017 Nairn County 4-1 Buckie Thistle   Highland Lg.
25/11/2017 Civil Service Strollers 1-3 East Stirlingshire   Lowland Lg.
25/11/2017 Cumbernauld Colts 2-2 BSC Glasgow   Lowland Lg.
25/11/2017 Edinburgh University 1-1 Vale of Leithen   Lowland Lg.
25/11/2017 Gala Fairydean Rovers 2-1 Edusport Academy   Lowland Lg.
25/11/2017 Gretna 1-3 Selkirk   Lowland Lg.
25/11/2017 Hawick Royal Albert 2-3 East Kilbride   Lowland Lg.
25/11/2017 Whitehill Welfare 3-2 University of Stirling   Lowland Lg.
25/11/2017 Glasgow University 4-0 Lothian Thistle Hutchison Vale South Ch'lge Cup
25/11/2017 Coldstream 2-3 Leith Athletic   EoS Lg.
25/11/2017 Heriot-Watt University 2-1 Peebles Rovers   EoS Lg.
25/11/2017 Kelty Hearts 4-0 Preston Athletic   EoS Lg.
25/11/2017 Ormiston 2-0 Burntisland Shipyard   EoS Lg.
25/11/2017 Bonnyton Thistle 6-0 Heston Rovers   SoS Lg.
25/11/2017 Dumfries YMCA 1-8 Threave Rovers   SoS Lg.
25/11/2017 Mid Annandale 8-1 Stranraer Reserves   SoS Lg.
25/11/2017 Arthurlie 3-1 Coupar Angus   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Blackburn United 5-1 Colony Park Juniors   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Bo'ness United 3-0 Kilwinning Rangers   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Glasgow Perthshire 3-3 Pollok   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Haddington Athletic 3-1 Vale of Clyde   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Hermes 1-1 Dunbar United   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Rossvale 3-2 Banks o' Dee   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Tranent Juniors 0-3 Jeanfield Swifts   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Troon 0-3 Yoker Athletic   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Vale of Leven 2-3 Bonnyrigg Rose Athletic   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Buckie Rovers 3-1 Deveronside   North Junior 1st Div. West
25/11/2017 Burghead Thistle 2-0 Spey Valley United   North Junior 1st Div. West
25/11/2017 New Elgin 1-1 Islavale   North Junior 1st Div. West
25/11/2017 Craigroyston 1-5 Harthill Royal   East Junior South Div.
25/11/2017 Greenock Juniors 0-2 Neilston   West Junior Central 1st Div.
24/11/2017 Dundee 2-1 Rangers   Scottish Premier
24/11/2017 Abbey Vale 4-2 Lochar Thistle SoS Lg. Cup
24/11/2017 Edusport Academy U20 5-2 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg.
24/11/2017 Edinburgh University U20 1-0 BSC Glasgow U20   Lowland/East Dev. Lg.
24/11/2017 Spartans U20 2-0 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
22/11/2017 Paris Saint-Germain {FRA} 7-1 Celtic   UEFA Champions Lg.
22/11/2017 Newton Stewart 1-2 Threave Rovers Potts Cup
22/11/2017 Dumfries YMCA 0-7 Heston Rovers SoS Lg. Cup
21/11/2017 Queen of the South 2-1 Montrose   Scottish FA Cup
21/11/2017 Dunfermline Athletic 1-1 Greenock Morton   Scottish Champ.
21/11/2017 Dundee U20 0-5 Saint Johnstone U20   SPFL Dev. Lg.
21/11/2017 Falkirk U20 0-2 Aberdeen U20   SPFL Dev. Lg.
21/11/2017 Ross County U20 4-3 Motherwell U20   SPFL Dev. Lg.
21/11/2017 Saint Mirren U20 3-3 Hamilton Academical U20   SPFL Dev. Lg.
21/11/2017 Forfar Athletic U20 2-6 Stirling Albion U20   SPFL Dev. Lg. East
20/11/2017 Dundee United U20 2-2 Hibernian U20   SPFL Dev. Lg.
20/11/2017 Rangers U20 5-2 Partick Thistle U20   Scottish Youth Cup
20/11/2017 Airdrieonians U20 2-1 East Kilbride U20   SPFL Dev. Lg. West
20/11/2017 Stranraer U20 6-1 Albion Rovers U20   SPFL Dev. Lg. West
19/11/2017 Heart of Midlothian 1-1 Partick Thistle   Scottish Premier
19/11/2017 Dundee United 3-0 Falkirk   Scottish Champ.
19/11/2017 Clyde U20 0-1 Ayr United U20   SPFL Dev. Lg. West
19/11/2017 East Stirlingshire 2-1 Edusport Academy   Lowland Lg.
19/11/2017 Tynecastle 3-0 Mid Annandale South/East Cup-Winners Shield
18/11/2017 Aberdeen 0-2 Motherwell   Scottish Premier
18/11/2017 Dundee 0-0 Kilmarnock   Scottish Premier
18/11/2017 Hibernian 1-2 Saint Johnstone   Scottish Premier
18/11/2017 Rangers 0-2 Hamilton Academical   Scottish Premier
18/11/2017 Ross County 0-1 Celtic   Scottish Premier
18/11/2017 Airdrieonians 2-3 Cove Rangers   Scottish FA Cup
18/11/2017 Arbroath 3-0 Berwick Rangers   Scottish FA Cup
18/11/2017 Banks o' Dee 2-6 Ayr United   Scottish FA Cup
18/11/2017 Buckie Thistle 2-3 Brechin City   Scottish FA Cup
18/11/2017 Clyde 0-2 East Fife   Scottish FA Cup
18/11/2017 Dumbarton 1-0 Elgin City   Scottish FA Cup
18/11/2017 East Kilbride 3-4 Albion Rovers   Scottish FA Cup
18/11/2017 Formartine United 1-0 Forfar Athletic   Scottish FA Cup
18/11/2017 Livingston 2-0 Glenafton Athletic   Scottish FA Cup
18/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-7 Saint Mirren   Scottish FA Cup
18/11/2017 Montrose 0-0 Queen of the South   Scottish FA Cup
18/11/2017 Peterhead 3-0 Raith Rovers   Scottish FA Cup
18/11/2017 Queen's Park 1-4 Dunfermline Athletic   Scottish FA Cup
18/11/2017 Spartans 1-2 Fraserburgh   Scottish FA Cup
18/11/2017 Stenhousemuir 1-2 Alloa Athletic   Scottish FA Cup
18/11/2017 Stranraer 0-1 Brora Rangers   Scottish FA Cup
18/11/2017 Cowdenbeath 1-1 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
18/11/2017 Keith 0-3 Inverurie Loco Works   Highland Lg.
18/11/2017 Lossiemouth 2-3 Clachnacuddin   Highland Lg.
18/11/2017 Rothes 9-1 Fort William   Highland Lg.
18/11/2017 Turriff United 1-2 Huntly   Highland Lg.
18/11/2017 BSC Glasgow 1-4 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
18/11/2017 Civil Service Strollers 2-0 Hawick Royal Albert   Lowland Lg.
18/11/2017 Gala Fairydean Rovers 2-3 Edinburgh University   Lowland Lg.
18/11/2017 Selkirk 0-2 Gretna   Lowland Lg.
18/11/2017 Vale of Leithen 2-3 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
18/11/2017 Bo'ness United 3-3 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
18/11/2017 Bonnyrigg Rose Athletic 0-0 Linlithgow Rose   East Junior Superlg.
18/11/2017 Camelon Juniors 1-0 Penicuik Athletic   East Junior Superlg.
18/11/2017 Carnoustie Panmure 0-4 Dundonald Bluebell   East Junior Superlg.
18/11/2017 Forfar West End 2-1 Lochee United   East Junior Superlg.
18/11/2017 Jeanfield Swifts 0-0 Broxburn Athletic   East Junior Superlg.
18/11/2017 Kennoway Star Hearts 1-2 Sauchie Juniors   East Junior Superlg.
18/11/2017 Newtongrange Star 2-4 Hill of Beath Hawthorn   East Junior Superlg.
18/11/2017 Burntisland Shipyard 3-4 Leith Athletic   EoS Lg.
18/11/2017 Eyemouth United 1-2 Ormiston   EoS Lg.
18/11/2017 Heriot-Watt University 2-2 Coldstream   EoS Lg.
18/11/2017 Peebles Rovers 7-0 Tweedmouth Rangers   EoS Lg.
18/11/2017 University of Stirling Reserves 1-3 Preston Athletic   EoS Lg.
18/11/2017 Golspie Sutherland 4-1 Thurso   North Caledonian Lg.
18/11/2017 Invergordon 2-1 Saint Duthus   North Caledonian Lg.
18/11/2017 Banchory Saint Ternan 3-2 Inverness City   North Junior Superlg.
18/11/2017 Dyce Juniors 3-1 Dufftown   North Junior Superlg.
18/11/2017 Ellon United 3-2 Colony Park Juniors   North Junior Superlg.
18/11/2017 Maud 3-4 Stonehaven   North Junior Superlg.
18/11/2017 Montrose Roselea 2-0 Hall Russell United   North Junior Superlg.
18/11/2017 Bonnyton Thistle 8-0 Dumfries YMCA   SoS Lg.
18/11/2017 Lochmaben 7-0 Annan Athletic U20   SoS Lg.
18/11/2017 Upper Annandale 3-2 Creetown   SoS Lg.
18/11/2017 Arthurlie 1-1 Girvan   West Junior Superlg. Premier
18/11/2017 Auchinleck Talbot 4-1 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Superlg. Premier
18/11/2017 Beith Juniors 3-0 Hurlford United   West Junior Superlg. Premier
18/11/2017 Cumnock Juniors 1-3 Kilwinning Rangers   West Junior Superlg. Premier
18/11/2017 Kilbirnie Ladeside 1-1 Pollok   West Junior Superlg. Premier
18/11/2017 Newburgh Thistle 9-0 Whitehills   North Junior Regional Cup
18/11/2017 Culter 5-3 Hermes North Junior Regional Cup
18/11/2017 Heston Rovers 1-2 Nithsdale Wanderers Potts Cup
18/11/2017 Saint Cuthbert Wanderers 1-2 Abbey Vale Potts Cup
18/11/2017 Blackburn United 0-2 Dunbar United   East Junior Premier
18/11/2017 Downfield 2-2 Arniston Rangers   East Junior Premier
18/11/2017 Fauldhouse United 1-1 Musselburgh Athletic   East Junior Premier
18/11/2017 Glenrothes 2-2 Dalkeith Thistle   East Junior Premier
18/11/2017 Tayport 2-3 Saint Andrews United   East Junior Premier
18/11/2017 Thornton Hibs 3-3 Haddington Athletic   East Junior Premier
18/11/2017 Tranent Juniors 2-1 Bathgate Thistle   East Junior Premier
18/11/2017 Whitburn 4-0 Kirriemuir Thistle   East Junior Premier
18/11/2017 Aberdeen University 4-3 Stoneywood Parkvale   North Junior 1st Div. East
18/11/2017 Buchanhaven Hearts 1-0 Newmachar United   North Junior 1st Div. East
18/11/2017 East End 1-0 Fraserburgh United   North Junior 1st Div. East
18/11/2017 Glentanar 2-0 Longside   North Junior 1st Div. East
18/11/2017 Sunnybank 5-0 Lewis United   North Junior 1st Div. East
18/11/2017 Burghead Thistle 0-4 Nairn Saint Ninian   North Junior 1st Div. West
18/11/2017 Forres Thistle 1-0 Buckie Rovers   North Junior 1st Div. West
18/11/2017 Spey Valley United 6-2 New Elgin   North Junior 1st Div. West
18/11/2017 Cumbernauld United 2-2 Darvel   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Shettleston 2-3 Rutherglen Glencairn   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Irvine Meadow 0-1 Kello Rovers   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Kilsyth Rangers 1-3 Petershill   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Larkhall Thistle 0-3 Renfrew   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Troon 3-2 Cambuslang Rangers   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Arbroath Victoria 6-0 Coupar Angus   East Junior North Div.
18/11/2017 Brechin Victoria 3-0 Newburgh   East Junior North Div.
18/11/2017 Dundee North End 1-0 Lochore Welfare   East Junior North Div.
18/11/2017 East Craigie 0-3 Dundee Violet   East Junior North Div.
18/11/2017 Kinnoull 3-2 Luncarty   East Junior North Div.
18/11/2017 Scone Thistle 2-2 Lochee Harp   East Junior North Div.
18/11/2017 Armadale Thistle 2-0 Kirkcaldy YMCA   East Junior South Div.
18/11/2017 Crossgates Primrose 4-1 West Calder United   East Junior South Div.
18/11/2017 Edinburgh United 2-3 Oakley United   East Junior South Div.
18/11/2017 Harthill Royal 10-2 Stoneyburn   East Junior South Div.
18/11/2017 Livingston United 1-3 Rosyth   East Junior South Div.
18/11/2017 Lochgelly Albert 8-0 Craigroyston   East Junior South Div.
18/11/2017 Pumpherston Juniors 1-0 Easthouses Lily Miners Welfare   East Junior South Div.
18/11/2017 Ardrossan Winton Rovers 4-1 Irvine Victoria   West Junior Ayrshire Div.
18/11/2017 Craigmark Burntonians 3-1 Annbank United   West Junior Ayrshire Div.
18/11/2017 Blantyre Victoria 4-0 East Kilbride Thistle   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Forth Wanderers 4-3 Benburb   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Glasgow Perthshire 3-1 Thorniewood United   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Greenock Juniors 1-0 Shotts Bon Accord   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Neilston 6-1 Lesmahagow   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Saint Roch's 0-1 Rossvale   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Wishaw 2-0 Yoker Athletic   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Carluke Rovers 7-0 Newmains United   West Junior Central 2nd Div.
18/11/2017 Gartcairn Juniors 1-2 Royal Albert   West Junior Central 2nd Div.
18/11/2017 Johnstone Burgh 1-3 Ashfield   West Junior Central 2nd Div.
18/11/2017 Lanark United 2-3 Vale of Clyde   West Junior Central 2nd Div.
18/11/2017 Saint Anthony's 1-0 Vale of Leven   West Junior Central 2nd Div.
17/11/2017 Queen of the South U20 2-3 Lochar Thistle Potts Cup
17/11/2017 BSC Glasgow U20 2-4 Edusport Academy U20   Lowland/East Dev. Lg.
17/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 4-1 Bonnyton Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg.
17/11/2017 Mid Annandale U20 0-5 Heriot-Watt University U20   Lowland/East Dev. Lg.
17/11/2017 Tynecastle U20 0-2 Spartans U20   Lowland/East Dev. Lg.
17/11/2017 Whitehill Welfare U20 1-5 University of Stirling U20   Lowland/East Dev. Lg.
15/11/2017 Greenock Morton U20 1-1 Queen of the South U20   SPFL Dev. Lg. West
15/11/2017 Queen's Park U20 2-1 East Kilbride U20   SPFL Dev. Lg. West
15/11/2017 Deveronvale 4-0 Aberdeen University Aberdeenshire Shield
15/11/2017 Bonnyton Thistle 2-3 Lochar Thistle   SoS Lg.
15/11/2017 Dumfries YMCA 1-5 Abbey Vale   SoS Lg.
15/11/2017 Lochmaben 1-2 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
15/11/2017 Threave Rovers 5-2 Creetown   SoS Lg.
14/11/2017 Ayr United 3-0 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
14/11/2017 Aberdeen U20 2-0 Kilmarnock U20   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Hamilton Academical U20 1-0 Falkirk U20   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Hibernian U20 2-1 Dundee U20   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Partick Thistle U20 0-6 Heart of Midlothian U20   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Ross County U20 3-2 Dundee United U20   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Saint Johnstone U20 3-3 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Livingston U20 5-0 Berwick Rangers U20   SPFL Dev. Lg. East
13/11/2017 Alloa Athletic U20 2-2 Forfar Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
13/11/2017 Stirling Albion U20 3-0 Cowdenbeath U20   SPFL Dev. Lg. East
13/11/2017 Airdrieonians U20 3-0 Albion Rovers U20   SPFL Dev. Lg. West
13/11/2017 Heriot-Watt University U20 5-2 Edusport Academy U20   Lowland/East Dev. Lg.
13/11/2017 University of Stirling U20 5-1 Edinburgh University U20   Lowland/East Dev. Lg.
13/11/2017 Buckie Thistle U20 1-5 Formartine United U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/11/2017 Huntly U20 4-3 Deveronvale U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/11/2017 Turriff United U20 2-3 Banks o' Dee U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/11/2017 Burntisland Shipyard U20 1-8 Cumbernauld Colts U20 Lowland/East Dev. Lg. Cup
13/11/2017 Clachnacuddin U20 3-7 Elgin City U20   North of Scotland Dev. Lg.
12/11/2017 The New Saints {WAL} p 0-0 Queen of the South Scottish Ch'lge Cup
12/11/2017 Stranraer U20 11-2 Clyde U20   SPFL Dev. Lg. West
11/11/2017 Dumbarton 2-0 Raith Rovers Scottish Ch'lge Cup
11/11/2017 Dundee United 1-2 Crusaders {NIR} Scottish Ch'lge Cup
11/11/2017 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Falkirk Scottish Ch'lge Cup
11/11/2017 Airdrieonians 2-0 Stranraer   Scottish Lg. 1
11/11/2017 Albion Rovers 0-2 Alloa Athletic   Scottish Lg. 1
11/11/2017 Forfar Athletic 2-0 East Fife   Scottish Lg. 1
11/11/2017 Queen's Park 0-2 Arbroath   Scottish Lg. 1
11/11/2017 Berwick Rangers 1-1 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
11/11/2017 Clyde 1-1 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
11/11/2017 Cowdenbeath 1-3 Elgin City   Scottish Lg. 2
11/11/2017 Montrose 1-1 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
11/11/2017 Peterhead 2-3 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
11/11/2017 Brora Rangers 7-0 Lossiemouth   Highland Lg.
11/11/2017 Clachnacuddin 1-1 Buckie Thistle   Highland Lg.
11/11/2017 Huntly 1-3 Cove Rangers   Highland Lg.
11/11/2017 Inverurie Loco Works 3-1 Formartine United   Highland Lg.
11/11/2017 Nairn County 2-4 Forres Mechanics   Highland Lg.
11/11/2017 Strathspey Thistle 0-5 Rothes   Highland Lg.
11/11/2017 Turriff United 1-3 Deveronvale   Highland Lg.
11/11/2017 Burntisland Shipyard 0-1 Selkirk   EoS Qualifying Cup
11/11/2017 BSC Glasgow 2-1 East Stirlingshire South Ch'lge Cup
11/11/2017 Edusport Academy 2-1 Spartans South Ch'lge Cup
11/11/2017 Civil Service Strollers 4-1 Dalbeattie Star South Ch'lge Cup
11/11/2017 Leith Athletic 3-2 Edinburgh University South Ch'lge Cup
11/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 5-1 Tynecastle   South Ch'lge Cup
11/11/2017 Threave Rovers 3-0 Mid Annandale   South Ch'lge Cup
11/11/2017 Vale of Leithen 3-1 Upper Annandale   South Ch'lge Cup
11/11/2017 Whitehill Welfare 3-0 Creetown   South Ch'lge Cup
11/11/2017 Broxburn Athletic 3-3 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg.
11/11/2017 Hill of Beath Hawthorn 4-0 Camelon Juniors   East Junior Superlg.
11/11/2017 Sauchie Juniors 1-2 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
11/11/2017 Heriot-Watt University 6-1 Eyemouth United   EoS Lg.
11/11/2017 Preston Athletic 1-4 Kelty Hearts   EoS Lg.
11/11/2017 University of Stirling Reserves 1-1 Coldstream   EoS Lg.
11/11/2017 Halkirk United 5-6 Alness United   North Caledonian Lg.
11/11/2017 Invergordon 7-0 Bunillidh Thistle   North Caledonian Lg.
11/11/2017 Inverness Athletic 0-4 Orkney   North Caledonian Lg.
11/11/2017 Banks o' Dee 10-0 Banchory Saint Ternan   North Junior Superlg.
11/11/2017 Newburgh Thistle 2-3 Hall Russell United   North Junior Superlg.
11/11/2017 Dyce Juniors 1-2 Culter   North Junior Superlg.
11/11/2017 Ellon United 2-3 Hermes   North Junior Superlg.
11/11/2017 Stonehaven 1-1 Montrose Roselea   North Junior Superlg.
11/11/2017 Lochar Thistle 3-3 Newton Stewart   SoS Lg.
11/11/2017 Nithsdale Wanderers 2-1 Bonnyton Thistle   SoS Lg.
11/11/2017 Stranraer Reserves 4-4 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
11/11/2017 Hurlford United 1-5 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Superlg. Premier
11/11/2017 Bo'ness United 3-4 Haddington Athletic   East Junior Cup
11/11/2017 Bonnyrigg Rose Athletic 1-0 Kennoway Star Hearts   East Junior Cup
11/11/2017 Coupar Angus 1-2 Dunbar United   East Junior Cup
11/11/2017 Dundonald Bluebell 2-1 Blackburn United   East Junior Cup
11/11/2017 Forfar West End 0-1 Dalkeith Thistle   East Junior Cup
11/11/2017 Lochee United 2-0 Pumpherston Juniors   East Junior Cup
11/11/2017 Musselburgh Athletic p 1-1 Crossgates Primrose   East Junior Cup
11/11/2017 Newtongrange Star 3-0 East Craigie   East Junior Cup
11/11/2017 Oakley United 1-5 Tranent Juniors   East Junior Cup
11/11/2017 Tayport 0-2 Linlithgow Rose   East Junior Cup
11/11/2017 Blairgowrie 1-2 Kirriemuir Thistle   Inter-Regional Trophy
11/11/2017 Dundee North End 2-1 Kinnoull   Inter-Regional Trophy
11/11/2017 Lochee Harp 1-3 Jeanfield Swifts   Inter-Regional Trophy
11/11/2017 Annbank United 1-2 Colony Park Juniors   Scottish Junior Cup
11/11/2017 Arthurlie 4-3 Lesmahagow   Scottish Junior Cup
11/11/2017 Irvine Victoria 0-1 Forth Wanderers   Scottish Junior Cup
11/11/2017 Penicuik Athletic 3-3 p Kilbirnie Ladeside   Scottish Junior Cup
11/11/2017 Abbey Vale 4-1 Lochmaben SoS Lg. Cup
11/11/2017 Ashfield 3-1 Rutherglen Glencairn   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Auchinleck Talbot 1-0 Carluke Rovers   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Benburb 5-1 Lanark United   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Blantyre Victoria 0-1 Beith Juniors   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Cambuslang Rangers 3-0 Muirkirk Juniors   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Cumnock Juniors 9-1 Glasgow Perthshire   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Dunipace 0-1 Gartcairn Juniors   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Shettleston 2-0 Rossvale   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Glenafton Athletic 2-3 Girvan   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Kilsyth Rangers p 2-2 Vale of Leven   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Kilwinning Rangers 2-3 Irvine Meadow   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Largs Thistle 3-1 Bellshill Athletic   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Maryhill p 1-1 Ardrossan Winton Rovers   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Neilston 3-0 Port Glasgow   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Petershill 0-0 p Whitletts Victoria   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Pollok 5-0 Royal Albert   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Renfrew 1-4 Larkhall Thistle   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Saint Roch's 6-0 Newmains United   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Shotts Bon Accord 3-1 East Kilbride Thistle   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Vale of Clyde 1-2 Wishaw   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Yoker Athletic 2-3 Maybole Juniors   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Bathgate Thistle 1-0 Arniston Rangers   East Junior Premier
11/11/2017 Glenrothes 1-2 Thornton Hibs   East Junior Premier
11/11/2017 Saint Andrews United 3-0 Downfield   East Junior Premier
11/11/2017 Aberdeen University 0-3 Buchanhaven Hearts   North Junior 1st Div. East
11/11/2017 Cruden Bay 1-4 Sunnybank   North Junior 1st Div. East
11/11/2017 Lewis United 3-3 Glentanar   North Junior 1st Div. East
11/11/2017 Longside 2-1 Fraserburgh United   North Junior 1st Div. East
11/11/2017 Deveronside 4-1 Burghead Thistle   North Junior 1st Div. West
11/11/2017 Islavale 4-1 Buckie Rovers   North Junior 1st Div. West
11/11/2017 Nairn Saint Ninian 2-0 Forres Thistle   North Junior 1st Div. West
11/11/2017 Whitehills 3-5 New Elgin   North Junior 1st Div. West
11/11/2017 Dundee Violet 8-0 Arbroath Victoria   East Junior North Div.
11/11/2017 Lochore Welfare 1-4 Scone Thistle   East Junior North Div.
11/11/2017 Newburgh 1-3 Forfar Albion   East Junior North Div.
11/11/2017 Craigroyston 1-4 Armadale Thistle   East Junior South Div.
11/11/2017 Kirkcaldy YMCA 0-4 Easthouses Lily Miners Welfare   East Junior South Div.
11/11/2017 Rosyth 3-3 Edinburgh United   East Junior South Div.
11/11/2017 Stoneyburn 2-3 Livingston United   East Junior South Div.
11/11/2017 West Calder United 4-0 Lochgelly Albert   East Junior South Div.
10/11/2017 Cumbernauld Colts 7-0 Peebles Rovers South Ch'lge Cup
10/11/2017 Bonnyton Thistle U20 3-4 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/11/2017 Edinburgh University U20 0-0 Cumbernauld Colts U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/11/2017 Heriot-Watt University U20 0-4 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/11/2017 Spartans U20 1-0 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/11/2017 University of Stirling U20 4-1 Tynecastle U20   Lowland/East Dev. Lg.
08/11/2017 Cowdenbeath U20 2-6 Alloa Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
08/11/2017 Clachnacuddin 2-1 Fort William   Highland Lg.
08/11/2017 Keith 1-1 Wick Academy   Highland Lg.
08/11/2017 Lossiemouth 0-3 Buckie Thistle   Highland Lg.
08/11/2017 Nairn County 2-5 Huntly   Highland Lg.
08/11/2017 Heston Rovers 2-6 Saint Cuthbert Wanderers   SoS Lg.
08/11/2017 Mid Annandale 1-0 Threave Rovers   SoS Lg.
08/11/2017 Banks o' Dee 3-3 p Culter   Inter-Regional Trophy
07/11/2017 Falkirk U20 4-1 Partick Thistle U20   SPFL Dev. Lg.
07/11/2017 Kilmarnock U20 6-3 Saint Johnstone U20   SPFL Dev. Lg.
07/11/2017 Saint Mirren U20 4-2 Ross County U20   SPFL Dev. Lg.
07/11/2017 Berwick Rangers U20 0-2 Raith Rovers U20   SPFL Dev. Lg. East
07/11/2017 Forfar Athletic U20 0-4 Livingston U20   SPFL Dev. Lg. East
07/11/2017 East Kilbride U20 2-2 Greenock Morton U20   SPFL Dev. Lg. West
07/11/2017 Selkirk U20 0-3 Spartans U20   Lowland/East Dev. Lg. Cup
06/11/2017 Dundee U20 1-1 Motherwell U20   SPFL Dev. Lg.
06/11/2017 Dundee United U20 1-3 Aberdeen U20   SPFL Dev. Lg.
06/11/2017 Heart of Midlothian U20 0-2 Hamilton Academical U20   SPFL Dev. Lg.
06/11/2017 Albion Rovers U20 0-1 Queen's Park U20   SPFL Dev. Lg. West
06/11/2017 Ayr United U20 3-0 Stranraer U20   SPFL Dev. Lg. West
06/11/2017 Bonnyton Thistle U20 1-1 University of Stirling U20   Lowland/East Dev. Lg.
06/11/2017 Edinburgh University U20 1-3 Heriot-Watt University U20   Lowland/East Dev. Lg.
06/11/2017 Inverurie Loco Works U20 5-2 Keith U20   Aberdeenshire Dev. Lg.
05/11/2017 Heart of Midlothian 1-2 Kilmarnock   Scottish Premier
05/11/2017 Alloa Athletic U20 0-8 Celtic U20   Scottish Youth Cup
05/11/2017 Greenock Morton U20 3-0 Turriff United U20   Scottish Youth Cup
05/11/2017 Clyde U20 0-3 Airdrieonians U20   SPFL Dev. Lg. West
05/11/2017 Clydebank 2-0 Pollok Central Sectional Lg. Cup
04/11/2017 Hamilton Academical 2-2 Aberdeen   Scottish Premier
04/11/2017 Hibernian 2-1 Dundee   Scottish Premier
04/11/2017 Rangers 3-0 Partick Thistle   Scottish Premier
04/11/2017 Ross County 3-2 Motherwell   Scottish Premier
04/11/2017 Saint Johnstone 0-4 Celtic   Scottish Premier
04/11/2017 Brechin City 0-1 Dumbarton   Scottish Champ.
04/11/2017 Dundee United 2-1 Saint Mirren   Scottish Champ.
04/11/2017 Falkirk 1-1 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
04/11/2017 Greenock Morton 1-2 Queen of the South   Scottish Champ.
04/11/2017 Livingston 0-0 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
04/11/2017 Albion Rovers 3-4 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
04/11/2017 Alloa Athletic 1-0 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
04/11/2017 Arbroath 1-4 Ayr United   Scottish Lg. 1
04/11/2017 Raith Rovers 1-0 East Fife   Scottish Lg. 1
04/11/2017 Stranraer 3-0 Queen's Park   Scottish Lg. 1
04/11/2017 Annan Athletic 0-0 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
04/11/2017 Cowdenbeath 1-3 Montrose   Scottish Lg. 2
04/11/2017 Edinburgh City 1-2 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
04/11/2017 Elgin City 0-2 Peterhead   Scottish Lg. 2
04/11/2017 Stenhousemuir 1-1 Clyde   Scottish Lg. 2
04/11/2017 Deveronvale 3-1 Clachnacuddin   Highland Lg.
04/11/2017 Forres Mechanics 2-1 Turriff United   Highland Lg.
04/11/2017 Fraserburgh 4-1 Nairn County   Highland Lg.
04/11/2017 Inverurie Loco Works 5-1 Wick Academy   Highland Lg.
04/11/2017 Keith 6-1 Strathspey Thistle   Highland Lg.
04/11/2017 Rothes 2-2 Huntly   Highland Lg.
04/11/2017 Cumbernauld Colts 1-1 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
04/11/2017 Dalbeattie Star 0-2 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
04/11/2017 East Kilbride 1-0 Spartans   Lowland Lg.
04/11/2017 Edinburgh University 5-3 Edusport Academy   Lowland Lg.
04/11/2017 Gretna 0-1 University of Stirling   Lowland Lg.
04/11/2017 Hawick Royal Albert 1-4 Whitehill Welfare   Lowland Lg.
04/11/2017 Selkirk 0-3 East Stirlingshire   Lowland Lg.
04/11/2017 Vale of Leithen 0-4 BSC Glasgow   Lowland Lg.
04/11/2017 Formartine United 1-0 Cove Rangers Aberdeenshire Cup
04/11/2017 Brora Rangers 2-0 Lossiemouth North of Scotland Cup
04/11/2017 Broughty Athletic 0-0 Bonnyrigg Rose Athletic   East Junior Superlg.
04/11/2017 Broxburn Athletic 3-2 Bo'ness United   East Junior Superlg.
04/11/2017 Dundonald Bluebell 4-1 Camelon Juniors   East Junior Superlg.
04/11/2017 Jeanfield Swifts 0-4 Lochee United   East Junior Superlg.
04/11/2017 Linlithgow Rose 3-0 Hill of Beath Hawthorn   East Junior Superlg.
04/11/2017 Newtongrange Star 6-1 Kennoway Star Hearts   East Junior Superlg.
04/11/2017 Sauchie Juniors 1-0 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg.
04/11/2017 Coldstream 4-1 Ormiston   EoS Lg.
04/11/2017 Eyemouth United 3-2 Burntisland Shipyard   EoS Lg.
04/11/2017 Leith Athletic 5-2 Heriot-Watt University   EoS Lg.
04/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 7-0 Peebles Rovers   EoS Lg.
04/11/2017 Preston Athletic 2-1 Tynecastle   EoS Lg.
04/11/2017 Tweedmouth Rangers 0-9 Kelty Hearts   EoS Lg.
04/11/2017 Bunillidh Thistle 3-2 Saint Duthus   North Caledonian Lg.
04/11/2017 Thurso 1-0 Invergordon   North Caledonian Lg.
04/11/2017 Culter 4-2 Ellon United   North Junior Superlg.
04/11/2017 Dyce Juniors 2-3 Maud   North Junior Superlg.
04/11/2017 Hall Russell United 0-3 Banks o' Dee   North Junior Superlg.
04/11/2017 Hermes 3-1 Banchory Saint Ternan   North Junior Superlg.
04/11/2017 Montrose Roselea 2-2 Newburgh Thistle   North Junior Superlg.
04/11/2017 Creetown 6-2 Dumfries YMCA   SoS Lg.
04/11/2017 Heston Rovers 2-1 Newton Stewart   SoS Lg.
04/11/2017 Saint Cuthbert Wanderers 3-3 Lochar Thistle   SoS Lg.
04/11/2017 Threave Rovers 4-0 Lochmaben   SoS Lg.
04/11/2017 Upper Annandale 4-5 Stranraer Reserves   SoS Lg.
04/11/2017 Auchinleck Talbot 2-2 Beith Juniors   West Junior Superlg. Premier
04/11/2017 Stonehaven 2-0 Inverness City   Inter-Regional Trophy
04/11/2017 Alness United 5-4 Inverness Athletic North Caledonian Lg. Cup
04/11/2017 Golspie Sutherland 8-1 Elgin City U20 North Caledonian Lg. Cup
04/11/2017 Burghead Thistle 1-4 Nairn Saint Ninian North Junior Regional Cup
04/11/2017 Forres Thistle 0-2 East End North Junior Regional Cup
04/11/2017 Stoneywood Parkvale 1-0 Aberdeen University North Junior Regional Cup
04/11/2017 Arniston Rangers 2-3 Wishaw   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Dalry Thistle 1-5 Glenafton Athletic   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Forfar West End 1-0 Dundee Violet   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Kilbirnie Ladeside 2-2 Penicuik Athletic   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Oakley United 3-2 Dufftown   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Petershill 3-0 Port Glasgow   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Whitburn 9-1 Buchanhaven Hearts   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Bonnyton Thistle 14-2 Annan Athletic U20 Tweedie Cup
04/11/2017 Mid Annandale 0-2 Nithsdale Wanderers Tweedie Cup
04/11/2017 Dunbar United 3-4 Fauldhouse United   East Junior Premier
04/11/2017 Haddington Athletic 1-0 Tranent Juniors   East Junior Premier
04/11/2017 Kirriemuir Thistle 0-1 Bathgate Thistle   East Junior Premier
04/11/2017 Musselburgh Athletic 3-2 Downfield   East Junior Premier
04/11/2017 Saint Andrews United 2-4 Glenrothes   East Junior Premier
04/11/2017 Tayport 4-0 Dalkeith Thistle   East Junior Premier
04/11/2017 Thornton Hibs 0-1 Blackburn United   East Junior Premier
04/11/2017 Fraserburgh United 1-0 Newmachar United   North Junior 1st Div. East
04/11/2017 Glentanar 4-0 Cruden Bay   North Junior 1st Div. East
04/11/2017 Buckie Rovers 0-4 New Elgin   North Junior 1st Div. West
04/11/2017 Deveronside 4-1 Whitehills   North Junior 1st Div. West
04/11/2017 Spey Valley United 0-4 Islavale   North Junior 1st Div. West
04/11/2017 Cumbernauld United 2-2 Irvine Meadow   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Kilsyth Rangers 2-1 Kello Rovers   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Largs Thistle 3-3 Darvel   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Maryhill 1-1 Shettleston   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Renfrew 0-4 Cambuslang Rangers   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Rutherglen Glencairn 2-2 Troon   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Arbroath Victoria 3-4 Kinnoull   East Junior North Div.
04/11/2017 Blairgowrie 1-1 Newburgh   East Junior North Div.
04/11/2017 East Craigie 1-4 Lochee Harp   East Junior North Div.
04/11/2017 Lochore Welfare 4-0 Brechin Victoria   East Junior North Div.
04/11/2017 Luncarty 4-0 Forfar Albion   East Junior North Div.
04/11/2017 Scone Thistle 1-4 Dundee North End   East Junior North Div.
04/11/2017 Armadale Thistle 6-3 West Calder United   East Junior South Div.
04/11/2017 Easthouses Lily Miners Welfare 0-3 Rosyth   East Junior South Div.
04/11/2017 Edinburgh United 1-3 Crossgates Primrose   East Junior South Div.
04/11/2017 Livingston United 2-3 Harthill Royal   East Junior South Div.
04/11/2017 Lochgelly Albert 4-1 Kirkcaldy YMCA   East Junior South Div.
04/11/2017 Pumpherston Juniors 4-0 Craigroyston   East Junior South Div.
04/11/2017 Ardrossan Winton Rovers 0-2 Saltcoats Victoria   West Junior Ayrshire Div.
04/11/2017 Maybole Juniors 9-1 Muirkirk Juniors   West Junior Ayrshire Div.
04/11/2017 Benburb 1-0 Glasgow Perthshire   West Junior Central 1st Div.
04/11/2017 Rossvale 2-1 Neilston   West Junior Central 1st Div.
04/11/2017 Saint Roch's 3-3 Yoker Athletic   West Junior Central 1st Div.
04/11/2017 Shotts Bon Accord 6-1 Thorniewood United   West Junior Central 1st Div.
04/11/2017 Bellshill Athletic 3-0 Newmains United   West Junior Central 2nd Div.
04/11/2017 Carluke Rovers 3-2 Vale of Leven   West Junior Central 2nd Div.
04/11/2017 Lanark United 0-1 Dunipace   West Junior Central 2nd Div.
04/11/2017 Saint Anthony's 1-2 Gartcairn Juniors   West Junior Central 2nd Div.
04/11/2017 Vale of Clyde 1-2 Ashfield   West Junior Central 2nd Div.
03/11/2017 Queen of the South U20 0-1 Stranraer U20   Scottish Youth Cup
03/11/2017 BSC Glasgow U20 0-2 Bonnyton Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Cumbernauld Colts U20 6-2 Edusport Academy U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Edinburgh City U20 1-4 Spartans U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 4-2 University of Stirling U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Mid Annandale U20 1-3 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Tynecastle U20 1-4 Heriot-Watt University U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Longside 5-1 Lewis United   North Junior 1st Div. East
02/11/2017 Airdrieonians U20 2-0 Ayr United U20   SPFL Dev. Lg. West
01/11/2017 Hibernian U20 4-0 Saint Mirren U20   SPFL Dev. Lg.
01/11/2017 Motherwell U20 0-0 Saint Johnstone U20   SPFL Dev. Lg.
01/11/2017 Ross County U20 4-3 Heart of Midlothian U20   SPFL Dev. Lg.
01/11/2017 Raith Rovers U20 3-0 Forfar Athletic U20   SPFL Dev. Lg. East
01/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-2 Coldstream   EoS Lg.
01/11/2017 Threave Rovers 6-0 Upper Annandale   SoS Lg.
01/11/2017 Newton Stewart 3-0 Creetown Potts Cup
01/11/2017 Dumfries YMCA 2-1 Mid Annandale SoS Lg. Cup
01/11/2017 Alness United U20 3-5 Lossiemouth U20   North of Scotland Dev. Lg.