SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
NOVEMBER 2020 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
29/11/2020 Celtic 0-2 Ross County Scottish Lg. Cup
29/11/2020 Falkirk 0-4 Rangers Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-1 Saint Cuthbert Wanderers   Scottish FA Cup
28/11/2020 Penicuik Athletic 2-3 Musselburgh Athletic   Scottish FA Cup
28/11/2020 Alloa Athletic 1-0 Heart of Midlothian Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Arbroath 1-3 Dunfermline Athletic Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Hibernian 1-0 Dundee Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Livingston 4-0 Ayr United Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Motherwell 1-2 Saint Johnstone Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Saint Mirren 2-1 Aberdeen Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Airdrieonians 1-1 Cove Rangers   Scottish Lg. 1
28/11/2020 Montrose 0-1 Partick Thistle   Scottish Lg. 1
28/11/2020 Peterhead 0-1 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
28/11/2020 Albion Rovers 0-1 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
28/11/2020 Annan Athletic 0-4 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
28/11/2020 Brechin City 1-4 Stranraer   Scottish Lg. 2
28/11/2020 Elgin City 5-2 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
28/11/2020 Queen's Park 3-1 Stenhousemuir   Scottish Lg. 2
28/11/2020 Deveronvale 0-5 Brora Rangers   Highland Lg.
28/11/2020 Inverurie Loco Works 2-0 Keith   Highland Lg.
28/11/2020 Lossiemouth 0-2 Fraserburgh   Highland Lg.
28/11/2020 Rothes 1-0 Huntly   Highland Lg.
28/11/2020 Turriff United 1-5 Formartine United   Highland Lg.
28/11/2020 Wick Academy 2-3 Buckie Thistle   Highland Lg.
28/11/2020 Bonnyrigg Rose Athletic 2-1 East Kilbride   Lowland Lg.
28/11/2020 Cumbernauld Colts 0-1 Caledonian Braves   Lowland Lg.
28/11/2020 Edinburgh University 0-6 BSC Glasgow   Lowland Lg.
28/11/2020 Gala Fairydean Rovers 1-2 Kelty Hearts   Lowland Lg.
28/11/2020 Gretna 1-0 Berwick Rangers   Lowland Lg.
28/11/2020 Spartans 3-1 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
28/11/2020 University of Stirling 0-3 East Stirlingshire   Lowland Lg.
28/11/2020 Vale of Leithen 0-3 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
28/11/2020 Beith Juniors 0-3 Clydebank   South Ch'lge Cup
28/11/2020 Broughty Athletic 3-1 Blairgowrie   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Coupar Angus 0-11 Lochee United   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Dundee North End 1-1 Dundee Violet   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Forfar United 1-1 Forfar West End   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Kirriemuir Thistle 1-2 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Lochee Harp 1-7 East Craigie   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Scone Thistle 1-3 Arbroath Victoria   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Tayport 7-0 Brechin Victoria   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Armadale Thistle 6-1 Harthill Royal   East Junior Superlg. South
28/11/2020 Bo'ness United Juniors 2-0 Bathgate Thistle   East Junior Superlg. South
28/11/2020 Pumpherston Juniors 1-6 Syngenta   East Junior Superlg. South
28/11/2020 Sauchie Juniors Community 1-3 Whitburn   East Junior Superlg. South
28/11/2020 Stoneyburn 1-1 Livingston United   East Junior Superlg. South
28/11/2020 West Calder United 1-2 Fauldhouse United   East Junior Superlg. South
28/11/2020 Blackburn United 1-2 Dundonald Bluebell   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Crossgates Primrose 1-4 Camelon Juniors   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Hill of Beath Hawthorn 2-0 Whitehill Welfare   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-1 Dunbar United   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Linlithgow Rose 2-1 Newtongrange Star   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Sauchie Juniors 2-0 Broxburn Athletic   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Tynecastle 0-0 Tranent Juniors   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Golspie Sutherland 4-0 Saint Duthus   North Caledonian Lg. Div. 1
28/11/2020 Halkirk United 1-0 Orkney   North Caledonian Lg. Div. 1
28/11/2020 Caledonian Braves Reserves 4-2 Newton Stewart   SoS Lg.
28/11/2020 Lochar Thistle 3-1 Heston Rovers   SoS Lg.
28/11/2020 Lochmaben 3-4 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
28/11/2020 Mid Annandale 2-5 Threave Rovers   SoS Lg.
28/11/2020 Stranraer Reserves 4-1 Abbey Vale   SoS Lg.
28/11/2020 Wigtown & Bladnoch 2-0 Upper Annandale   SoS Lg.
28/11/2020 Cumbernauld United 0-3 Darvel   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Hurlford United 2-1 Kirkintilloch Rob Roy   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Irvine Meadow 2-0 Bonnyton Thistle   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Kilwinning Rangers 1-2 Largs Thistle   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Rossvale 3-4 Blantyre Victoria   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Rutherglen Glencairn 1-2 Troon   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Aberdeen University 3-4 Hall Russell United   Grill Lg. Cup
28/11/2020 Banchory Saint Ternan 3-5 Dyce Juniors   Grill Lg. Cup
28/11/2020 Banks o' Dee 5-0 Sunnybank   Grill Lg. Cup
28/11/2020 Buchanhaven Hearts 0-2 Maud   Grill Lg. Cup
28/11/2020 Burghead Thistle 2-0 Nairn Saint Ninian   Grill Lg. Cup
28/11/2020 Cruden Bay 2-2 Colony Park Juniors   Grill Lg. Cup
28/11/2020 Deveronside 4-0 Whitehills   Grill Lg. Cup
28/11/2020 Dufftown 1-3 Islavale   Grill Lg. Cup
28/11/2020 Fraserburgh United 0-3 Rothie Rovers   Grill Lg. Cup
28/11/2020 Longside 4-4 Ellon United   Grill Lg. Cup
28/11/2020 New Elgin 1-1 Forres Thistle   Grill Lg. Cup
28/11/2020 Stonehaven 1-2 Hermes   Grill Lg. Cup
28/11/2020 Thurso p 1-1 Alness United   North Caledonian Lg. Cup
28/11/2020 Craigroyston 2-6 Thornton Hibs   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Edinburgh South 3-4 Coldstream   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Edinburgh United 5-0 Ormiston   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Kennoway Star Hearts 0-2 Haddington Athletic   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Kirkcaldy & Dysart 2-1 Dalkeith Thistle   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Rosyth 1-2 Leith Athletic   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Tweedmouth Rangers 1-8 Dunipace   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Eyemouth United 0-6 Burntisland Shipyard   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Glenrothes 1-3 Peebles Rovers   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Hawick Royal Albert United 2-5 Heriot-Watt University   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Kinnoull 5-1 Lochgelly Albert   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Preston Athletic 1-1 Oakley United   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 University of Stirling Reserves 0-2 Luncarty   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Bonar Bridge 1-4 Nairn County Reserves   North Caledonian Lg. Div. 2
28/11/2020 Loch Ness 0-0 Inverness Athletic   North Caledonian Lg. Div. 2
28/11/2020 Ashfield 2-5 Renfrew   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Bellshill Athletic 2-1 Maybole Juniors   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Craigmark Burntonians 0-3 Saint Roch's   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Kello Rovers 5-1 Ardeer Thistle   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Maryhill 3-1 Glasgow University   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Muirkirk Juniors 0-0 Annbank United   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Carluke Rovers 0-4 Port Glasgow   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Greenock Juniors 4-2 Lugar Boswell Thistle   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Irvine Victoria 1-5 Neilston   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Vale of Clyde 0-3 Saint Cadoc's Youth Club   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Vale of Leven 1-3 Johnstone Burgh   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Wishaw 2-5 Forth Wanderers   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Lanark United 4-2 Drumchapel United   WoS Lg. Div. 1C
28/11/2020 Saint Anthony's 1-1 Thorniewood United   WoS Lg. Div. 1C
28/11/2020 Yoker Athletic 0-2 Newmains United   WoS Lg. Div. 1C
26/11/2020 Rangers 2-2 Benfica {POR}   UEFA Champions Lg.
26/11/2020 Sparta Praha {CZE} 4-1 Celtic   UEFA Champions Lg.
25/11/2020 Hamilton Academical 1-1 Aberdeen   Scottish Premier
25/11/2020 BSC Glasgow 5-1 East Stirlingshire   Lowland Lg.
25/11/2020 Cumbernauld Colts 0-2 Kelty Hearts   Lowland Lg.
25/11/2020 University of Stirling 3-1 Bo'ness United   Lowland Lg.
25/11/2020 Newtongrange Star 1-2 Jeanfield Swifts   EoS Lg. Premier
25/11/2020 Easthouses Lily Miners Welfare 2-2 Hawick Royal Albert United   EoS Lg. Div. 1B
24/11/2020 Hibernian 2-2 Saint Johnstone   Scottish Premier
24/11/2020 Heart of Midlothian 3-0 Alloa Athletic   Scottish Champ.
24/11/2020 Dumbarton 0-3 Falkirk   Scottish Lg. 1
24/11/2020 Bonnyrigg Rose Athletic 5-0 Vale of Leithen   Lowland Lg.
24/11/2020 Civil Service Strollers 1-0 Berwick Rangers   Lowland Lg.
24/11/2020 East Kilbride 4-1 Caledonian Braves   Lowland Lg.
24/11/2020 Edinburgh University 1-6 Spartans   Lowland Lg.
24/11/2020 Dunbar United 1-4 Broxburn Athletic   EoS Lg. Premier
24/11/2020 Tranent Juniors 3-3 Sauchie Juniors   EoS Lg. Premier
24/11/2020 Heriot-Watt University 1-3 Burntisland Shipyard   EoS Lg. Div. 1B
22/11/2020 Rangers 4-0 Aberdeen   Scottish Premier
22/11/2020 Edinburgh South 4-5 Blantyre Victoria   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Dundee United 2-1 Hamilton Academical   Scottish Premier
21/11/2020 Hibernian 2-2 Celtic   Scottish Premier
21/11/2020 Kilmarnock 3-1 Ross County   Scottish Premier
21/11/2020 Livingston 0-1 Saint Mirren   Scottish Premier
21/11/2020 Saint Johnstone 1-1 Motherwell   Scottish Premier
21/11/2020 Arbroath 0-0 Greenock Morton   Scottish Champ.
21/11/2020 Ayr United 2-0 Dundee   Scottish Champ.
21/11/2020 Inverness Caledonian Thistle 2-0 Raith Rovers   Scottish Champ.
21/11/2020 Queen of the South 2-0 Alloa Athletic   Scottish Champ.
21/11/2020 Clyde 3-2 Montrose   Scottish Lg. 1
21/11/2020 Falkirk 1-0 Cove Rangers   Scottish Lg. 1
21/11/2020 Forfar Athletic 1-3 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
21/11/2020 Partick Thistle 2-0 East Fife   Scottish Lg. 1
21/11/2020 Peterhead 1-0 Dumbarton   Scottish Lg. 1
21/11/2020 Edinburgh City 0-1 Stranraer   Scottish Lg. 2
21/11/2020 Queen's Park 3-0 Brechin City   Scottish Lg. 2
21/11/2020 Stenhousemuir 1-2 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
21/11/2020 Stirling Albion 1-2 Elgin City   Scottish Lg. 2
21/11/2020 Kelty Hearts 5-0 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
21/11/2020 Formartine United 3-0 Dyce Juniors   Aberdeenshire Cup
21/11/2020 Fraserburgh 2-1 Inverurie Loco Works Aberdeenshire Cup
21/11/2020 Annbank United 2-3 Vale of Leven   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Ardeer Thistle 0-12 Tranent Juniors   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Bellshill Athletic 2-3 Cumbernauld United   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Blackburn United 3-1 Newburgh   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Bo'ness United 4-1 Burntisland Shipyard   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Broxburn Athletic 0-3 Irvine Meadow   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Coldstream 2-0 Crossgates Primrose   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Craigmark Burntonians p 2-2 Bonnyton Thistle   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Dalkeith Thistle 0-6 BSC Glasgow   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Darvel 3-2 Easthouses Lily Miners Welfare   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Dunipace 5-3 Mid Annandale   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Eyemouth United 1-3 Muirkirk Juniors   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Forth Wanderers 4-2 Threave Rovers   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Gala Fairydean Rovers 2-1 Sauchie Juniors   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Gartcairn Juniors 6-3 Inverkeithing Hillfield Swifts   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Glasgow University 0-1 Hill of Beath Hawthorn   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Glenrothes 1-5 Saint Cadoc's Youth Club   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Greenock Juniors 3-0 Vale of Clyde   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Haddington Athletic 3-1 Abbey Vale   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Heriot-Watt University 3-2 Drumchapel United   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Hurlford United 4-1 Civil Service Strollers   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Jeanfield Swifts 3-1 Caledonian Braves   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Johnstone Burgh 2-1 Maryhill   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Kennoway Star Hearts 0-3 Saint Roch's   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Kilsyth Rangers 2-2 p Rossvale   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Largs Thistle 2-1 Dalbeattie Star   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Leith Athletic 3-0 Tweedmouth Rangers   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Linlithgow Rose 2-1 Kello Rovers   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Lochmaben 3-6 Kirkcaldy & Dysart   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Newton Stewart 1-3 Yoker Athletic   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Renfrew 3-0 Bonnyrigg Rose Athletic   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Rosyth 3-5 Camelon Juniors   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Saint Andrews United 2-3 Hawick Royal Albert United   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Saint Anthony's 1-3 East Kilbride   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Saint Cuthbert Wanderers 0-3 Tynecastle   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Thornton Hibs 1-0 Rutherglen Glencairn   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Troon 3-4 Preston Athletic   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Upper Annandale 1-4 Berwick Rangers   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Whitehill Welfare 2-0 Carluke Rovers   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Blairgowrie 0-1 Tayport   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Brechin Victoria 2-2 Dundee North End   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Broughty Athletic 1-3 Downfield   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Carnoustie Panmure 10-0 Scone Thistle   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Dundee Violet 3-2 Forfar United   East Junior Superlg. North
21/11/2020 East Craigie 12-0 Coupar Angus   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Forfar West End 1-0 Lochee Harp   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Lochee United 2-1 Kirriemuir Thistle   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Syngenta 6-0 Sauchie Juniors Community   East Junior Superlg. South
21/11/2020 Dunbar United 5-0 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg. Premier
21/11/2020 Newtongrange Star 1-2 Musselburgh Athletic   EoS Lg. Premier
21/11/2020 Caledonian Braves Reserves 2-2 Stranraer Reserves   SoS Lg.
21/11/2020 Lochar Thistle 2-3 Wigtown & Bladnoch   SoS Lg.
21/11/2020 Colony Park Juniors 0-2 Buchanhaven Hearts   Grill Lg. Cup
21/11/2020 East End 2-4 Banks o' Dee   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Ellon United 2-3 Fraserburgh United   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Forres Thistle 3-2 Deveronside   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Glentanar 0-3 Banchory Saint Ternan   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Hall Russell United 2-2 Stonehaven   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Hermes 6-1 Aberdeen University   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Islavale 1-1 Burghead Thistle   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Maud 1-0 Cruden Bay   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Nairn Saint Ninian 2-2 Dufftown   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Rothie Rovers 5-4 Longside   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Stoneywood Parkvale 1-3 Culter   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Sunnybank 4-1 Newmachar United   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Whitehills 2-3 New Elgin   Grill Lg. Cup
21/11/2020 Golspie Sutherland 6-0 Nairn County Reserves   North Caledonian Lg. Cup
21/11/2020 Invergordon 4-1 Inverness Athletic   North Caledonian Lg. Cup
21/11/2020 Loch Ness 3-2 Saint Duthus   North Caledonian Lg. Cup
21/11/2020 Edinburgh United 4-1 Arniston Rangers   EoS Lg. Div. 1A
21/11/2020 University of Stirling Reserves 0-4 Kinnoull   EoS Lg. Div. 1B
21/11/2020 Bonar Bridge 5-0 Scourie   North Caledonian Lg. Div. 2
21/11/2020 Irvine Victoria 3-4 Port Glasgow   WoS Lg. Div. 1B
21/11/2020 Neilston 4-1 Wishaw   WoS Lg. Div. 1B
21/11/2020 Glasgow Perthshire 4-8 Lanark United   WoS Lg. Div. 1C
20/11/2020 Dunfermline Athletic 2-1 Heart of Midlothian   Scottish Champ.
20/11/2020 East Stirlingshire 3-4 Spartans   South Ch'lge Cup
17/11/2020 Deveronvale 1-2 Dyce Juniors Aberdeenshire Cup
17/11/2020 Inverurie Loco Works 2-1 Turriff United Aberdeenshire Cup
14/11/2020 Alloa Athletic 4-2 Stenhousemuir   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Arbroath 3-0 Elgin City   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Ayr United p 1-1 Stranraer   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Brechin City 0-2 Kelty Hearts   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Cove Rangers 1-0 Forfar Athletic   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Cowdenbeath 0-1 Raith Rovers   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Dunfermline Athletic 3-2 Clyde   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Inverness Caledonian Thistle 1-0 East Fife   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Kilmarnock 2-0 Dumbarton   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Livingston 4-1 Airdrieonians   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Partick Thistle p 0-0 Greenock Morton   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Peterhead 1-3 Saint Johnstone   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Queen's Park 0-1 Saint Mirren   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Ross County 3-0 Stirling Albion   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Berwick Rangers 1-3 East Stirlingshire   Lowland Lg.
14/11/2020 Caledonian Braves 2-3 University of Stirling   Lowland Lg.
14/11/2020 Civil Service Strollers 1-0 Gretna   Lowland Lg.
14/11/2020 Dalbeattie Star 0-0 Edinburgh University   Lowland Lg.
14/11/2020 East Kilbride 1-1 Bo'ness United   Lowland Lg.
14/11/2020 Gala Fairydean Rovers 2-0 BSC Glasgow   Lowland Lg.
14/11/2020 Spartans 0-2 Bonnyrigg Rose Athletic   Lowland Lg.
14/11/2020 Vale of Leithen 0-4 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
14/11/2020 Banks o' Dee 1-2 Buckie Thistle Aberdeenshire Cup
14/11/2020 Blackburn United 2-3 Linlithgow Rose   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Dundonald Bluebell 3-2 Hill of Beath Hawthorn   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-2 Newtongrange Star   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Jeanfield Swifts 3-1 Broxburn Athletic   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Musselburgh Athletic 3-1 Dunbar United   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Sauchie Juniors 4-4 Camelon Juniors   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Tranent Juniors 4-1 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Tynecastle 3-3 Crossgates Primrose   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Halkirk United 0-0 Invergordon   North Caledonian Lg. Div. 1
14/11/2020 Saint Duthus 2-2 Thurso   North Caledonian Lg. Div. 1
14/11/2020 Heston Rovers 3-0 Creetown   SoS Lg.
14/11/2020 Lochar Thistle 0-2 Stranraer Reserves   SoS Lg.
14/11/2020 Newton Stewart 2-2 Abbey Vale   SoS Lg.
14/11/2020 Nithsdale Wanderers 4-1 Mid Annandale   SoS Lg.
14/11/2020 Saint Cuthbert Wanderers 2-0 Wigtown & Bladnoch   SoS Lg.
14/11/2020 Upper Annandale 5-2 Lochmaben   SoS Lg.
14/11/2020 Beith Juniors 2-2 Troon   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Blantyre Victoria 0-4 Darvel   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Irvine Meadow 1-2 Hurlford United   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Kilwinning Rangers 2-1 Rossvale   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Kirkintilloch Rob Roy 0-1 Clydebank   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Largs Thistle 4-1 Cumbernauld United   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Rutherglen Glencairn 2-1 Bonnyton Thistle   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Coldstream 3-0 Ormiston   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Dalkeith Thistle 2-2 Rosyth   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Dunipace 2-3 Arniston Rangers   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Edinburgh United 1-2 Craigroyston   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Haddington Athletic 4-0 Tweedmouth Rangers   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Leith Athletic 5-0 Edinburgh South   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Saint Andrews United 1-1 Kirkcaldy & Dysart   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Thornton Hibs 1-5 Kennoway Star Hearts   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Burntisland Shipyard 3-1 Lochore Welfare   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Easthouses Lily Miners Welfare 1-1 University of Stirling Reserves   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Heriot-Watt University 2-0 Preston Athletic   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Lochgelly Albert 1-1 Glenrothes   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Luncarty 6-0 Newburgh   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Oakley United 1-1 Kinnoull   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Peebles Rovers 7-1 Eyemouth United   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Alness United 1-1 Loch Ness   North Caledonian Lg. Div. 2
14/11/2020 Bonar Bridge 1-2 Inverness Athletic   North Caledonian Lg. Div. 2
14/11/2020 Scourie 1-5 Nairn County Reserves   North Caledonian Lg. Div. 2
14/11/2020 Annbank United 3-1 Kello Rovers   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Ardeer Thistle 1-2 Maryhill   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Glasgow University 1-3 Bellshill Athletic   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Maybole Juniors 1-4 Ashfield   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Renfrew 0-0 Muirkirk Juniors   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Saint Roch's 2-2 Craigmark Burntonians   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Forth Wanderers 2-2 Carluke Rovers   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Lugar Boswell Thistle 2-2 Vale of Clyde   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Neilston 4-1 Gartcairn Juniors   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Port Glasgow 2-5 Greenock Juniors   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Saint Cadoc's Youth Club 5-0 Irvine Victoria   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Vale of Leven 1-2 Wishaw   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Drumchapel United 3-1 East Kilbride Thistle   WoS Lg. Div. 1C
14/11/2020 Kilsyth Rangers 2-1 Glasgow Perthshire   WoS Lg. Div. 1C
14/11/2020 Lanark United 2-1 Saint Anthony's   WoS Lg. Div. 1C
14/11/2020 Thorniewood United 3-1 Yoker Athletic   WoS Lg. Div. 1C
11/11/2020 Airdrieonians 0-1 Edinburgh City   Scottish Lg. Cup
11/11/2020 Saint Mirren p 1-1 Greenock Morton   Scottish Lg. Cup
11/11/2020 Stranraer 2-1 Hamilton Academical   Scottish Lg. Cup
11/11/2020 Bo'ness United 4-4 BSC Glasgow   Lowland Lg.
11/11/2020 East Stirlingshire 2-3 Cumbernauld Colts   Lowland Lg.
11/11/2020 Blackburn United 0-1 Crossgates Primrose   EoS Lg. Premier
11/11/2020 Hill of Beath Hawthorn 0-3 Jeanfield Swifts   EoS Lg. Premier
11/11/2020 Linlithgow Rose 2-3 Lothian Thistle Hutchison Vale   EoS Lg. Premier
11/11/2020 Sauchie Juniors 5-0 Inverkeithing Hillfield Swifts   EoS Lg. Premier
11/11/2020 Easthouses Lily Miners Welfare 5-0 Lochgelly Albert   EoS Lg. Div. 1B
10/11/2020 Albion Rovers 1-5 Annan Athletic   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Clyde 0-2 Kilmarnock   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Dumbarton 0-4 Falkirk   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Dundee 3-0 Cove Rangers   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 East Fife 2-3 Heart of Midlothian   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Elgin City 1-4 Ross County   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Forfar Athletic p 3-3 Brora Rangers   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Kelty Hearts 1-1 p Peterhead   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Queen's Park 1-3 Queen of the South   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Raith Rovers p 3-3 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Saint Johnstone 0-0 p Dundee United   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Stenhousemuir 0-4 Livingston   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Stirling Albion 2-1 Montrose   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Berwick Rangers 3-2 University of Stirling   Lowland Lg.
10/11/2020 Bonnyrigg Rose Athletic 2-0 Civil Service Strollers   Lowland Lg.
10/11/2020 Caledonian Braves 0-5 Gretna   Lowland Lg.
10/11/2020 Gala Fairydean Rovers 4-1 Edinburgh University   Lowland Lg.
10/11/2020 Spartans 6-0 Vale of Leithen   Lowland Lg.
10/11/2020 Broxburn Athletic 0-3 Tynecastle   EoS Lg. Premier
10/11/2020 Newtongrange Star 2-0 Dunbar United   EoS Lg. Premier
10/11/2020 Penicuik Athletic 2-2 Tranent Juniors   EoS Lg. Premier
10/11/2020 Edinburgh South 2-1 Arniston Rangers   EoS Lg. Div. 1A
10/11/2020 Preston Athletic 7-0 Eyemouth United   EoS Lg. Div. 1B
08/11/2020 Motherwell 1-4 Celtic   Scottish Premier
08/11/2020 Rangers 8-0 Hamilton Academical   Scottish Premier
07/11/2020 Arbroath 1-1 Queen of the South   Scottish Champ.
07/11/2020 Ayr United 0-0 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
07/11/2020 Heart of Midlothian 2-1 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Champ.
07/11/2020 Raith Rovers 5-0 Greenock Morton   Scottish Champ.
07/11/2020 Airdrieonians 5-0 Clyde   Scottish Lg. 1
07/11/2020 Cove Rangers 3-0 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
07/11/2020 East Fife 2-1 Dumbarton   Scottish Lg. 1
07/11/2020 Montrose 3-2 Peterhead   Scottish Lg. 1
07/11/2020 Partick Thistle 2-2 Falkirk   Scottish Lg. 1
07/11/2020 Annan Athletic 2-3 Albion Rovers   Scottish Lg. 2
07/11/2020 Brechin City 0-5 Stirling Albion   Scottish Lg. 2
07/11/2020 Elgin City 0-1 Queen's Park   Scottish Lg. 2
07/11/2020 Stenhousemuir 2-0 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
07/11/2020 Stranraer 2-0 Cowdenbeath   Scottish Lg. 2
07/11/2020 Bo'ness United 2-1 Berwick Rangers   Lowland Lg.
07/11/2020 BSC Glasgow 3-1 Spartans   Lowland Lg.
07/11/2020 Cumbernauld Colts 0-2 Gala Fairydean Rovers   Lowland Lg.
07/11/2020 East Stirlingshire 2-1 Bonnyrigg Rose Athletic   Lowland Lg.
07/11/2020 Edinburgh University 1-2 Caledonian Braves   Lowland Lg.
07/11/2020 Gretna 5-0 Vale of Leithen   Lowland Lg.
07/11/2020 Kelty Hearts 0-1 East Kilbride   Lowland Lg.
07/11/2020 University of Stirling 2-4 Dalbeattie Star   Lowland Lg.
07/11/2020 Broxburn Athletic 4-2 Blackburn United   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Camelon Juniors 1-2 Musselburgh Athletic   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Crossgates Primrose 0-0 Dundonald Bluebell   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Dunbar United 1-1 Tranent Juniors   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Hill of Beath Hawthorn 0-4 Inverkeithing Hillfield Swifts   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Linlithgow Rose 0-0 Jeanfield Swifts   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-3 Sauchie Juniors   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Newtongrange Star 5-0 Whitehill Welfare   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Penicuik Athletic 2-1 Tynecastle   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Golspie Sutherland 1-3 Thurso   North Caledonian Lg. Div. 1
07/11/2020 Halkirk United 0-2 Saint Duthus   North Caledonian Lg. Div. 1
07/11/2020 Invergordon 2-0 Orkney   North Caledonian Lg. Div. 1
07/11/2020 Abbey Vale 3-1 Threave Rovers   SoS Lg.
07/11/2020 Caledonian Braves Reserves 7-4 Nithsdale Wanderers   SoS Lg.
07/11/2020 Heston Rovers 1-1 Newton Stewart   SoS Lg.
07/11/2020 Lochmaben 1-0 Wigtown & Bladnoch   SoS Lg.
07/11/2020 Mid Annandale 5-4 Upper Annandale   SoS Lg.
07/11/2020 Saint Cuthbert Wanderers 3-0 Lochar Thistle   SoS Lg.
07/11/2020 Benburb 0-5 Beith Juniors   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Bonnyton Thistle 1-2 Clydebank   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Cumbernauld United 1-4 Kirkintilloch Rob Roy   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Darvel 0-1 Kilwinning Rangers   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Hurlford United 2-1 Rutherglen Glencairn   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Largs Thistle 0-1 Irvine Meadow   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Troon 2-1 Rossvale   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Craigroyston 2-3 Edinburgh South   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Dalkeith Thistle 2-1 Dunipace   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Haddington Athletic 2-1 Ormiston   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Kennoway Star Hearts 2-0 Kirkcaldy & Dysart   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Leith Athletic 2-0 Edinburgh United   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Rosyth 7-0 Arniston Rangers   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Saint Andrews United 1-2 Thornton Hibs   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Glenrothes 2-2 Lochore Welfare   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Hawick Royal Albert United 4-4 Peebles Rovers   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Heriot-Watt University 2-3 Easthouses Lily Miners Welfare   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Lochgelly Albert 3-3 Burntisland Shipyard   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Newburgh 3-0 Kinnoull   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Oakley United 1-3 Luncarty   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Preston Athletic 1-1 University of Stirling Reserves   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Inverness Athletic 4-0 Bonar Bridge   North Caledonian Lg. Div. 2
07/11/2020 Scourie 0-13 Alness United   North Caledonian Lg. Div. 2
07/11/2020 Bellshill Athletic 7-2 Ardeer Thistle   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Craigmark Burntonians 3-2 Maybole Juniors   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Glasgow University 3-1 Saint Roch's   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Kello Rovers 1-1 Renfrew   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Maryhill 0-2 Annbank United   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Muirkirk Juniors 2-1 Ashfield   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Carluke Rovers 6-0 Vale of Leven   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Gartcairn Juniors 0-3 Saint Cadoc's Youth Club   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Greenock Juniors 4-1 Forth Wanderers   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Irvine Victoria 2-1 Lugar Boswell Thistle   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Vale of Clyde 2-5 Port Glasgow   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Wishaw 0-2 Johnstone Burgh   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Glasgow Perthshire 6-0 Newmains United   WoS Lg. Div. 1C
07/11/2020 Lanark United 0-2 Kilsyth Rangers   WoS Lg. Div. 1C
07/11/2020 Saint Anthony's 2-2 East Kilbride Thistle   WoS Lg. Div. 1C
06/11/2020 Aberdeen 2-0 Hibernian   Scottish Premier
06/11/2020 Ross County 1-1 Livingston   Scottish Premier
06/11/2020 Saint Johnstone 1-0 Kilmarnock   Scottish Premier
06/11/2020 Saint Mirren 0-0 Dundee United   Scottish Premier
06/11/2020 Alloa Athletic 3-3 Dundee   Scottish Champ.
06/11/2020 Stranraer Reserves 8-0 Creetown   SoS Lg.
06/11/2020 Loch Ness 3-5 Nairn County Reserves   North Caledonian Lg. Div. 2
05/11/2020 Benfica {POR} 3-3 Rangers   UEFA Europa Lg.
05/11/2020 Celtic 1-4 Sparta Praha {CZE}   UEFA Europa Lg.
04/11/2020 Sauchie Juniors 2-1 Kilwinning Rangers   South Ch'lge Cup
04/11/2020 Yoker Athletic 3-1 East Kilbride Thistle   WoS Lg. Div. 1C
03/11/2020 Dumbarton 1-0 Clyde   Scottish Lg. 1
01/11/2020 Kilmarnock 0-1 Rangers   Scottish Premier
01/11/2020 Celtic 2-0 Aberdeen Scottish FA Cup