SCOTTISH FOOTBALL RESULTS & TABLES
LEAGUE SELECTOR

SOUTH REGION CHALLENGE CUP 2020/21

    RESULTS   
1ST ROUND
23-10-2020 Spartans 4 - 0 Kinnoull  
24-10-2020 Bonnyrigg Rose Athletic 2 - 0 Newtongrange Star  
24-10-2020 Broxburn Athletic 6 - 0 Creetown  
24-10-2020 Carluke Rovers   n/p   Kilbirnie Ladeside W/O to Carluke Rovers
24-10-2020 Dunbar United   n/p   Drumchapel United W/O to Drumchapel United
24-10-2020 Easthouses Lily Miners Welfare 5 - 3 Larkhall Thistle  
24-10-2020 Irvine Victoria 3 - 3 Saint Anthony's AET, 3-5 pens
24-10-2020 Jeanfield Swifts 5 - 0 Lochgelly Albert  
24-10-2020 Maybole Juniors 2 - 3 Vale of Leven  
24-10-2020 Pollok   n/p   Tranent Juniors W/O to Tranent Juniors
24-10-2020 Threave Rovers 7 - 2 Ormiston  
24-10-2020 Vale of Clyde 4 - 1 East Kilbride Thistle AET
04-11-2020 Sauchie Juniors 2 - 1 Kilwinning Rangers  
21-11-2020 Thornton Hibs 1 - 0 Rutherglen Glencairn  
             
2ND ROUND
20-11-2020 East Stirlingshire 3 - 4 Spartans AET
21-11-2020 Annbank United 2 - 3 Vale of Leven  
21-11-2020 Ardeer Thistle 0 - 12 Tranent Juniors  
21-11-2020 Ardrossan Winton Rovers   n/p   University of Stirling W/O to University of Stirling
21-11-2020 Bellshill Athletic 2 - 3 Cumbernauld United  
21-11-2020 Blackburn United 3 - 1 Newburgh  
21-11-2020 Bo'ness United 4 - 1 Burntisland Shipyard  
21-11-2020 Broxburn Athletic 0 - 3 Irvine Meadow  
21-11-2020 Cambuslang Rangers   n/p   Girvan Both teams withdrew
21-11-2020 Coldstream 2 - 0 Crossgates Primrose  
21-11-2020 Craigmark Burntonians 2 - 2 Bonnyton Thistle AET, 3-2 pens
21-11-2020 Cumnock Juniors   n/p   Wishaw W/O to Wishaw
21-11-2020 Dalkeith Thistle 0 - 6 BSC Glasgow  
21-11-2020 Darvel 3 - 2 Easthouses Lily Miners Welfare  
21-11-2020 Dunipace 5 - 3 Mid Annandale  
21-11-2020 Edinburgh United   n/p   Arthurlie W/O to Edinburgh United
21-11-2020 Eyemouth United 1 - 3 Muirkirk Juniors  
21-11-2020 Forth Wanderers 4 - 2 Threave Rovers  
21-11-2020 Gala Fairydean Rovers 2 - 1 Sauchie Juniors  
21-11-2020 Gartcairn Juniors 6 - 3 Inverkeithing Hillfield Swifts  
21-11-2020 Glasgow Perthshire   n/p   Petershill W/O to Glasgow Perthshire
21-11-2020 Glasgow University 0 - 1 Hill of Beath Hawthorn  
21-11-2020 Glenafton Athletic   n/p   Neilston W/O to Neilston
21-11-2020 Glenrothes 1 - 5 Saint Cadoc's Youth Club  
21-11-2020 Greenock Juniors 3 - 0 Vale of Clyde  
21-11-2020 Haddington Athletic 3 - 1 Abbey Vale  
21-11-2020 Heriot-Watt University 3 - 2 Drumchapel United  
21-11-2020 Hurlford United 4 - 1 Civil Service Strollers  
21-11-2020 Jeanfield Swifts 3 - 1 Caledonian Braves  
21-11-2020 Johnstone Burgh 2 - 1 Maryhill  
21-11-2020 Kelty Hearts   n/p   Auchinleck Talbot W/O to Kelty Hearts
21-11-2020 Kennoway Star Hearts 0 - 3 Saint Roch's  
21-11-2020 Kilsyth Rangers 2 - 2 Rossvale AET, 4-5 pens
21-11-2020 Lanark United   n/p   Ashfield W/O to Ashfield
21-11-2020 Largs Thistle 2 - 1 Dalbeattie Star  
21-11-2020 Leith Athletic 3 - 0 Tweedmouth Rangers  
21-11-2020 Lesmahagow   n/p   Port Glasgow W/O to Port Glasgow
21-11-2020 Linlithgow Rose 2 - 1 Kello Rovers  
21-11-2020 Lochmaben 3 - 6 Kirkcaldy & Dysart  
21-11-2020 Lothian Thistle Hutchison Vale   n/p   Dalry Thistle W/O to Lothian Thistle Hutchison Vale
21-11-2020 Lugar Boswell Thistle   n/p   Lochar Thistle W/O to Lochar Thistle
21-11-2020 Luncarty   n/p   Whitletts Victoria W/O to Luncarty
21-11-2020 Musselburgh Athletic   n/p   Benburb W/O to Musselburgh Athletic
21-11-2020 Newton Stewart 1 - 3 Yoker Athletic  
21-11-2020 Renfrew 3 - 0 Bonnyrigg Rose Athletic  
21-11-2020 Rosyth 3 - 5 Camelon Juniors  
21-11-2020 Royal Albert   n/p   Wigtown & Bladnoch W/O to Wigtown & Bladnoch
21-11-2020 Saint Andrews United 2 - 3 Hawick Royal Albert United  
21-11-2020 Saint Anthony's 1 - 3 East Kilbride  
21-11-2020 Saint Cuthbert Wanderers 0 - 3 Tynecastle  
21-11-2020 Saltcoats Victoria   n/p   Lochore Welfare W/O to Lochore Welfare
21-11-2020 Shettleston   n/p   Shotts Bon Accord Both teams withdrew
21-11-2020 Troon 3 - 4 Preston Athletic  
21-11-2020 Upper Annandale 1 - 4 Berwick Rangers  
21-11-2020 Whitehill Welfare 2 - 0 Carluke Rovers  
22-11-2020 Edinburgh South 4 - 5 Blantyre Victoria AET
28-11-2020 Beith Juniors 0 - 3 Clydebank AET
09-01-2021 Thornton Hibs   n/p   Nithsdale Wanderers W/O to Thornton Hibs
??-??-2021 Dundonald Bluebell   -   Kirkintilloch Rob Roy  
??-??-2021 Newmains United   -   Edinburgh University  
??-??-2021 Peebles Rovers   -   Oakley United  
??-??-2021 Thorniewood United   -   Craigroyston  
06-02-2021 Gretna   -   Penicuik Athletic  
06-02-2021 Vale of Leithen   -   Heston Rovers  
             
3RD ROUND
06-02-2021 Ashfield   -   University of Stirling  
06-02-2021 Berwick Rangers   -   Camelon Juniors  
06-02-2021 Bo'ness United   -   Hill of Beath Hawthorn  
06-02-2021 Clydebank   -   Forth Wanderers  
06-02-2021 Coldstream   -   Hawick Royal Albert United  
06-02-2021 Gala Fairydean Rovers   -   Spartans  
06-02-2021 Glasgow Perthshire   -   Heriot-Watt University  
06-02-2021 Haddington Athletic   -   Renfrew  
06-02-2021 Johnstone Burgh   -   Blantyre Victoria  
06-02-2021 Kirkcaldy & Dysart   -   Preston Athletic  
06-02-2021 Largs Thistle   -   Jeanfield Swifts  
06-02-2021 Leith Athletic   -   Kelty Hearts  
06-02-2021 Linlithgow Rose   -   Lochore Welfare  
06-02-2021 Lochar Thistle   -   Musselburgh Athletic  
06-02-2021 Lothian Thistle Hutchison Vale   -   Edinburgh United  
06-02-2021 Muirkirk Juniors   -   Craigmark Burntonians  
06-02-2021 Neilston   -   Darvel  
06-02-2021 Rossvale   -   Hurlford United  
06-02-2021 Saint Cadoc's Youth Club   -   Cumbernauld United  
06-02-2021 Saint Roch's   -   Greenock Juniors  
06-02-2021 Tynecastle   -   East Kilbride  
06-02-2021 Vale of Leven   -   BSC Glasgow  
06-02-2021 Wishaw   -   Wigtown & Bladnoch  
06-02-2021 Yoker Athletic   -   Dunipace  
??-??-2021 Blackburn United   -   Thorniewood United/Craigroyston  
??-??-2021 Gretna/Penicuik Athletic   -   Tranent Juniors  
??-??-2021 Irvine Meadow   -   Peebles Rovers/Oakley United  
??-??-2021 Luncarty   -   Vale of Leithen/Heston Rovers  
??-??-2021 Newmains United/Edinburgh University   -   Thornton Hibs  
??-??-2021 Whitehill Welfare   -   Dundonald Bluebell/Kirkintilloch Rob Roy  

BYES: Gartcairn Juniors, Port Glasgow

4TH ROUND
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
             
5TH ROUND
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
      -      
             
QUARTER-FINALS
      -      
      -      
      -      
      -      
             
SEMI-FINALS
      -      
      -      
             
FINAL
      -