|
RESULTS | |
|
1ST PRELIMINARY ROUND |
Newtongrange Star |
|
2 |
- |
1 |
|
Tranent Juniors |
|
Auchinleck Talbot |
|
3 |
- |
0 |
|
Broxburn Athletic |
|
Penicuik Athletic |
|
1 |
- |
2 |
|
Camelon Juniors |
|
Coldstream |
|
5 |
- |
2 |
|
Newton Stewart |
|
Banks o' Dee |
|
6 |
- |
1 |
|
Burntisland Shipyard |
|
Threave Rovers |
|
0 |
- |
5 |
|
Dundonald Bluebell |
|
Saint Cuthbert Wanderers |
|
0 |
- |
3 |
|
Jeanfield Swifts |
|
Carnoustie Panmure |
|
0 |
- |
0 |
|
Musselburgh Athletic |
|
Easthouses Lily Miners Welfare |
|
0 |
- |
2 |
|
Haddington Athletic |
|
Hill of Beath Hawthorn |
|
1 |
- |
1 |
|
Lothian Thistle Hutchison Vale |
|
Girvan |
|
2 |
- |
2 |
|
Preston Athletic |
|
Blackburn United |
|
2 |
- |
1 |
|
Hawick Royal Albert United |
|
Wigtown & Bladnoch |
|
0 |
- |
4 |
|
Whitehill Welfare |
|
Golspie Sutherland |
|
1 |
- |
3 |
|
Linlithgow Rose |
|
Eastfield |
|
1 |
- |
1 |
|
Tynecastle |
|
Dunipace |
|
1 |
- |
2 |
|
Glasgow University |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1ST PRELIMINARY ROUND REPLAYS |
Musselburgh Athletic |
|
2 |
- |
0 |
|
Carnoustie Panmure |
|
Lothian Thistle Hutchison Vale |
|
0 |
- |
4 |
|
Hill of Beath Hawthorn |
|
Preston Athletic |
|
0 |
- |
1 |
|
Girvan |
|
Tynecastle |
|
1 |
- |
0 |
|
Eastfield |
|
|
|
|
- |
|
|
|
|
2ND PRELIMINARY ROUND |
Hill of Beath Hawthorn |
|
1 |
- |
1 |
|
Camelon Juniors |
|
Newtongrange Star |
|
0 |
- |
4 |
|
Auchinleck Talbot |
|
Dundonald Bluebell |
|
2 |
- |
2 |
|
Linlithgow Rose |
|
Tynecastle |
|
2 |
- |
0 |
|
Jeanfield Swifts |
|
Haddington Athletic |
|
1 |
- |
1 |
|
Banks o' Dee |
|
Blackburn United |
|
3 |
- |
3 |
|
Musselburgh Athletic |
|
Girvan |
|
1 |
- |
1 |
|
Whitehill Welfare |
|
Coldstream |
|
0 |
- |
1 |
|
Glasgow University |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2ND PRELIMINARY ROUND REPLAYS |
Camelon Juniors |
|
0 |
- |
2 |
|
Hill of Beath Hawthorn |
|
Linlithgow Rose |
|
2 |
- |
0 |
|
Dundonald Bluebell |
|
Banks o' Dee |
|
3 |
- |
0 |
|
Haddington Athletic |
|
Musselburgh Athletic |
|
2 |
- |
1 |
|
Blackburn United |
|
Whitehill Welfare |
|
2 |
- |
0 |
|
Girvan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1ST ROUND |
Banks o' Dee |
|
5 |
- |
1 |
|
Wick Academy |
|
Glasgow University |
|
2 |
- |
2 |
|
Caledonian Braves |
|
Gala Fairydean Rovers |
|
3 |
- |
1 |
|
Fort William |
|
University of Stirling |
|
1 |
- |
0 |
|
Keith |
|
East Stirlingshire |
|
2 |
- |
0 |
|
Forres Mechanics |
|
Edinburgh University |
|
1 |
- |
2 |
|
Hill of Beath Hawthorn |
|
Lossiemouth |
|
3 |
- |
5 |
|
Bo'ness United |
|
Musselburgh Athletic |
|
0 |
- |
1 |
|
Bonnyrigg Rose Athletic |
|
Vale of Leithen |
|
0 |
- |
2 |
|
Spartans |
|
Civil Service Strollers |
|
3 |
- |
2 |
|
Rothes |
|
Strathspey Thistle |
|
2 |
- |
1 |
|
Clachnacuddin |
|
Tynecastle |
|
3 |
- |
2 |
|
Buckie Thistle |
|
Formartine United |
|
5 |
- |
1 |
|
Deveronvale |
|
BSC Glasgow |
|
0 |
- |
1 |
|
Linlithgow Rose |
|
Gretna |
|
1 |
- |
4 |
|
Inverurie Loco Works |
|
Huntly |
|
3 |
- |
5 |
|
East Kilbride |
|
Nairn County |
|
0 |
- |
5 |
|
Auchinleck Talbot |
|
Cumbernauld Colts |
|
1 |
- |
0 |
|
Berwick Rangers |
|
Fraserburgh |
|
5 |
- |
0 |
|
Turriff United |
|
Dalbeattie Star |
|
1 |
- |
1 |
|
Whitehill Welfare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1ST ROUND REPLAYS |
Caledonian Braves |
|
6 |
- |
1 |
|
Glasgow University |
|
Whitehill Welfare |
|
2 |
- |
0 |
|
Dalbeattie Star |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2ND ROUND |
Whitehill Welfare |
|
1 |
- |
1 |
|
Inverurie Loco Works |
|
Hill of Beath Hawthorn |
|
1 |
- |
1 |
|
Kelty Hearts |
|
Bo'ness United |
|
0 |
- |
1 |
|
Bonnyrigg Rose Athletic |
|
Elgin City |
|
1 |
- |
0 |
|
Banks o' Dee |
|
Stenhousemuir |
|
1 |
- |
0 |
|
Albion Rovers |
|
Cowdenbeath |
|
3 |
- |
0 |
|
Civil Service Strollers |
|
Cumbernauld Colts |
|
0 |
- |
1 |
|
Stirling Albion |
|
East Stirlingshire |
|
3 |
- |
8 |
|
Formartine United |
|
Edinburgh City |
|
2 |
- |
0 |
|
Tynecastle |
|
Gala Fairydean Rovers |
|
0 |
- |
1 |
|
Strathspey Thistle |
|
Queen's Park |
|
3 |
- |
0 |
|
Linlithgow Rose |
|
Fraserburgh |
|
1 |
- |
2 |
|
East Kilbride |
|
Annan Athletic |
|
0 |
- |
0 |
|
Caledonian Braves |
|
University of Stirling |
|
2 |
- |
3 |
|
Brechin City |
|
Brora Rangers |
|
1 |
- |
2 |
|
Auchinleck Talbot |
|
Stranraer |
|
4 |
- |
2 |
|
Spartans |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2ND ROUND REPLAYS |
Inverurie Loco Works |
|
2 |
- |
0 |
|
Whitehill Welfare |
|
Kelty Hearts |
|
0 |
- |
3 |
|
Hill of Beath Hawthorn |
|
Caledonian Braves |
|
3 |
- |
0 |
|
Annan Athletic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3RD ROUND |
Arbroath |
|
5 |
- |
1 |
|
Partick Thistle |
|
Hill of Beath Hawthorn |
|
1 |
- |
3 |
|
Bonnyrigg Rose Athletic |
|
Brechin City |
|
0 |
- |
1 |
|
Forfar Athletic |
|
East Fife |
|
2 |
- |
1 |
|
Inverurie Loco Works |
|
Cove Rangers |
|
6 |
- |
1 |
|
Caledonian Braves |
|
Raith Rovers |
|
3 |
- |
0 |
|
Edinburgh City |
|
Formartine United |
|
3 |
- |
0 |
|
Strathspey Thistle |
|
Peterhead |
|
0 |
- |
3 |
|
Greenock Morton |
|
Queen's Park |
|
1 |
- |
1 |
|
Alloa Athletic |
|
Elgin City |
|
4 |
- |
0 |
|
Stenhousemuir |
|
Stirling Albion |
|
0 |
- |
0 |
|
East Kilbride |
|
Cowdenbeath |
|
2 |
- |
0 |
|
Stranraer |
|
Queen of the South |
|
2 |
- |
1 |
|
Dumbarton |
|
Airdrieonians |
|
1 |
- |
0 |
|
Montrose |
|
Clyde |
|
1 |
- |
0 |
|
Dunfermline Athletic |
|
Auchinleck Talbot |
|
2 |
- |
0 |
|
Falkirk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3RD ROUND REPLAYS |
Alloa Athletic |
|
4 |
- |
0 |
|
Queen's Park |
|
East Kilbride |
|
2 |
- |
1 |
|
Stirling Albion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4TH ROUND |
Saint Johnstone |
|
7 |
- |
1 |
|
Formartine United |
|
Airdrieonians |
|
2 |
- |
0 |
|
East Kilbride |
|
Auchinleck Talbot |
|
1 |
- |
4 |
|
Saint Mirren |
|
Hibernian |
|
1 |
- |
1 |
|
Ross County |
|
Heart of Midlothian |
|
1 |
- |
0 |
|
Ayr United |
|
Forfar Athletic |
|
3 |
- |
1 |
|
Cowdenbeath |
|
Celtic |
|
2 |
- |
0 |
|
Aberdeen |
|
Dundee United |
|
2 |
- |
0 |
|
Raith Rovers |
|
Queen of the South |
|
0 |
- |
1 |
|
Clyde |
|
Arbroath |
|
1 |
- |
1 |
|
Cove Rangers |
|
Inverness Caledonian Thistle |
|
2 |
- |
4 |
|
Livingston |
|
Bonnyrigg Rose Athletic |
|
1 |
- |
0 |
|
Greenock Morton |
|
Alloa Athletic |
|
2 |
- |
1 |
|
East Fife |
|
Rangers |
|
0 |
- |
1 |
|
Motherwell |
|
Hamilton Academical |
|
1 |
- |
0 |
|
Kilmarnock |
|
Dundee |
|
5 |
- |
0 |
|
Elgin City |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4TH ROUND REPLAYS |
Ross County |
|
5 |
- |
0 |
|
Hibernian |
|
Cove Rangers |
|
1 |
- |
0 |
|
Arbroath |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5TH ROUND |
Ross County |
|
2 |
- |
0 |
|
Motherwell |
|
Cove Rangers |
|
0 |
- |
3 |
|
Dundee |
|
Livingston |
|
2 |
- |
0 |
|
Airdrieonians |
|
Alloa Athletic |
|
1 |
- |
3 |
|
Hamilton Academical |
|
Clyde |
|
0 |
- |
6 |
|
Saint Johnstone |
|
Dundee United |
|
4 |
- |
0 |
|
Bonnyrigg Rose Athletic |
|
Heart of Midlothian |
|
2 |
- |
0 |
|
Forfar Athletic |
|
Saint Mirren |
|
0 |
- |
4 |
|
Celtic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
QUARTER-FINALS |
Celtic |
|
1 |
- |
0 |
|
Dundee United |
|
Ross County |
|
1 |
- |
0 |
|
Dundee |
|
Saint Johnstone |
|
1 |
- |
0 |
|
Heart of Midlothian |
|
Hamilton Academical |
|
4 |
- |
2 |
|
Livingston |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SEMI-FINALS |
Saint Johnstone |
|
1 |
- |
0 |
|
Hamilton Academical |
@ Hampden |
Ross County |
|
0 |
- |
3 |
|
Celtic |
@ Hampden |
|
|
|
|
|
|
|
|
FINAL |
Celtic |
|
1 |
- |
0 |
|
Saint Johnstone |
@ Hampden |