SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
NOVEMBER 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
26/11/2022 Aberdeen Lads Club 0-4 Saint Marnans   ABD - Aberdeen FC Trophy
26/11/2022 Kemnay 10-0 Continental   ABD - Div. 1 (East)
26/11/2022 JS XI 4-0 AC Mill Inn   ABD - Div. 1 (North)
26/11/2022 Stoneywood Parkvale Amateurs 0-1 Feughside   ABD - Div. 1 (North)
26/11/2022 Monymusk 7-2 Glentanar Reflex   ABD - Div. 2 (East)
26/11/2022 AC Mill Inn Academy 3-0 West End United   ABD - Div. 2 (North)
26/11/2022 Kemnay Youth 1-0 Halliburton   ABD - Div. 2 (North)
26/11/2022 Ferryhill 2-4 Cammachmore   ABD - Edmond Trophy
26/11/2022 Banchory 3-0 Nicolls   ABD - Premier Div.
26/11/2022 Annbank United 3-0 Kilmarnock Amateurs   AYR - Div. 1
26/11/2022 Beith Amateurs 1-3 Irvine Thistle   AYR - Div. 1
26/11/2022 Black's Bar 1-3 Catrine   AYR - Div. 1
26/11/2022 Kilmarnock United 1-3 Crosshouse Waverley   AYR - Div. 1
26/11/2022 Bellfield 2-3 Onthank   AYR - Div. 2
26/11/2022 Kilbride Thistle 2-0 New Cumnock   AYR - Div. 2
26/11/2022 Kilwinning 1-5 Kilbirnie United   AYR - Div. 2
26/11/2022 Minishant 1-4 Mauchline United   AYR - Div. 2
26/11/2022 Largs Thistle Amateurs 3-1 Bonnyton Thistle Amateurs AYR - N. Ayrshire Trophy
26/11/2022 Cumnock Amateurs 1-5 Shortlees   AYR - Premier Div.
26/11/2022 Glenburn Miners Welfare 6-0 Crosshill Thistle AYR - S. Ayrshire Trophy
26/11/2022 Saint Boswells 4-5 Coldstream Amateurs   BOR - Waddell Cup
26/11/2022 Callander Thistle 1-4 Dunblane Soccer Club   CAL - Div. 1
26/11/2022 Glasgow University Amateurs {CAL} 1-3 Westerlands {CAL}   CAL - Div. 1
26/11/2022 Wishaw Wycombe Wanderers 4-2 Strathclyde University {CAL}   CAL - Douglas Smith League Cup
26/11/2022 Cambria {CAL} 1-2 Eaglesham {CAL}   CAL - Premier Div.
26/11/2022 Dumbarton Academy FP 1-3 Doune Castle   CAL - Premier Div.
26/11/2022 Castlemilk Old Boys Club 4-1 Greenock High School FP   CEN - Championship
26/11/2022 Holytown Colts 1-9 Chryston   CEN - Championship
26/11/2022 Inverclyde 3-2 Garrowhill Thistle   CEN - Championship
26/11/2022 Harestanes 0-2 Drumchapel   CEN - Premier Div.
26/11/2022 Bank Street Athletic 4-2 The Beat   DSM - Div. 1
26/11/2022 Tayside Fire Brigade 2-3 Dundee Social   DSM - Div. 1
26/11/2022 Craigie 2-2 Powrie   DSM - Div. 1 League Cup
26/11/2022 Saint James 3-1 Kelso   DSM - Div. 1 League Cup
26/11/2022 Cannon Fodder 3-0 Claverhouse   DSM - Div. 2 League Cup
26/11/2022 Dundee Athletic 0-1 Lochee Harp Amateurs   DSM - Div. 2 League Cup
26/11/2022 Saint Andrews {DSM} 5-0 Fairmuir Social   DSM - Div. 2 League Cup
26/11/2022 Strathmartine Athletic 0-8 Polepark   DSM - Div. 2 League Cup
26/11/2022 Kirkton 3-2 Dundee United Sports Club   DSM - Premier League Cup
26/11/2022 Parktool Athletic 1-4 Occidental   DSM - Premier League Cup
26/11/2022 Clermiston 0-2 Alva   East Am. Cup 22-23
26/11/2022 Edinburgh North 3-4 Ratho Athletic   East Am. Cup 22-23
26/11/2022 Hunterfield Vale 4-4 p Tranent Amateurs   East Am. Cup 22-23
26/11/2022 Newcraighall Leith Victoria 2-1 Westfield Colts   East Am. Cup 22-23
26/11/2022 Tollcross Thistle 2-2 p Steins Thistle   East Am. Cup 22-23
26/11/2022 Burntisland United 2-3 Dunfermline City   Fife Am. Cup 22-23
26/11/2022 Greig Park Rangers 2-1 Leslie Hearts   Fife Am. Cup 22-23
26/11/2022 Hearts of Beath 2-0 Kennoway Star Hearts Amateurs   Fife Am. Cup 22-23
26/11/2022 Kennoway 1-6 Leven United   Fife Am. Cup 22-23
26/11/2022 Kinross Colts 1-4 Cupar Hearts   Fife Am. Cup 22-23
26/11/2022 Kirkcaldy YMCA 8-2 Saint Monans Swallows   Fife Am. Cup 22-23
26/11/2022 Methilhill Strollers 1-1 p Leven   Fife Am. Cup 22-23
26/11/2022 Pittenweem Rovers 2-3 United Colleges   Fife Am. Cup 22-23
26/11/2022 Saint Andrews {KOF} p 1-1 Strathmiglo United   Fife Am. Cup 22-23
26/11/2022 AC Milanda 0-6 River Nevis   GCO - Div. 1
26/11/2022 Clydebank SM 7-3 Nethercraigs   GCO - Div. 1
26/11/2022 Dumbarton Amateurs 6-0 Cambuslang Football Academy   GCO - Div. 1
26/11/2022 Glasgow Ansar 2-1 Croftpark   GCO - Div. 1
26/11/2022 Greater Glasgow 4-2 Rosebank United   GCO - Div. 1
26/11/2022 Lokomotiv Glasgow 1-3 Glasgow Island   GCO - Premier Div.
26/11/2022 Newlands 5-0 Burnhill   GCO - Premier Div.
26/11/2022 Park Sports Project 2-5 Clydeside Athletic   GCO - Premier Div.
26/11/2022 Pollok United 3-1 Kings Park United   GCO - Premier Div.
26/11/2022 Rosehill United 1-5 Corinthians   GCO - Premier Div.
26/11/2022 Southside United 5-1 Erskine Youth   GCO - Premier Div.
26/11/2022 Glasgow Harp {GGP} 6-0 Langcraigs   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
26/11/2022 Calderglen 3-1 Eastwood Parkmount A   GGP - Div. 1
26/11/2022 Eaglesham {GGP} 0-3 Giffnock Soccer Centre Jordanhill   GGP - Div. 1
26/11/2022 Westerlands {GGP} 1-5 Newshot   GGP - Div. 1
26/11/2022 Houston United 7-3 Glasgow University Amateurs {GGP}   GGP - Div. 2
26/11/2022 John Street 4-4 Boswell   GGP - Div. 2
26/11/2022 Strathclyde University {GGP} 1-7 Dynamo East Kilbride   GGP - Div. 2
26/11/2022 Bearsden 1-9 Vale of Leven Amateurs   GGP - Div. 3
26/11/2022 Clydebank Amateurs 5-4 Kilbarchan Thistle   GGP - Div. 3
26/11/2022 Duncanrig {GGP} 3-3 Condorrat   GGP - Div. 3
26/11/2022 North East Thistle 6-3 Giffnock Soccer Centre Reds   GGP - Div. 3
26/11/2022 Fife Thistle {KOF} 3-0 Glenrothes Amateurs   KOF - Championship
26/11/2022 The Swifts 1-1 Benarty Astros   KOF - Championship
26/11/2022 Kingskettle United 5-0 Lang Toun   KOF - Div. 1
26/11/2022 Balgonie Scotia 5-2 Auchtermuchty Bellvue   KOF - Premier Div.
26/11/2022 Blackridge Vale of Craig 3-2 Bo'ness United Community   LOT - Championship
26/11/2022 Corstorphine Dynamo 4-7 Penicuik   LOT - Championship
26/11/2022 Kirkliston & South Queensferry 0-7 Loganlea United   LOT - Championship
26/11/2022 Heriot-Watt University Amateurs 1-2 Fernieside   LOT - Div. 1
26/11/2022 Leith Athletic Amateurs 5-1 Mill   LOT - Div. 1
26/11/2022 Edinburgh University 4ths 3-1 Edinburgh City Whites   LOT - Div. 2
26/11/2022 Tranent Foresters 0-3 Dalkeith Thistle Amateurs   LOT - Div. 2
26/11/2022 Currie 0-2 East Calder United   LOT - Dunedin Cup
26/11/2022 Edinburgh Star 4-3 North Merchiston Vale   LOT - Premier Div.
26/11/2022 Sandys 9-2 Edinburgh University 2nds   LOT - Premier Div.
26/11/2022 Barnhill Reserves 4-3 Morgan Academy FP Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
26/11/2022 Brechin City Amateurs Reserves 1-6 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
26/11/2022 Invergowrie Reserves 2-2 Newport Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
26/11/2022 Broughty United 5-2 Newport   MID - Premier Div. (pre-split)
26/11/2022 Carnoustie Panmure YM 0-2 Invergowrie   MID - Premier Div. (pre-split)
26/11/2022 Finavon 2-2 Arbroath High School FP   MID - Premier Div. (pre-split)
26/11/2022 Aberdeen University Amateurs 4-5 Kincorth   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Beacon Rangers 8-0 Bon Accord City   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Bridge of Don 3-0 Huntly Amateurs   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Burghmuir 2-2 p Auchnagatt Barons   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Cove Thistle 7-0 Byron Sports Club   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Ellon 0-9 Insch   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Newburgh Thistle 1-4 Bervie Caledonian   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Newmachar United Amateurs 2-4 Echt   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Postal ALC 3-1 BSFC   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Saint Laurence 2-3 Westdyke   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Tarves 5-0 Kaimhill United   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Tolbooth 10-2 Kintore   North Am. Cup 22-23
26/11/2022 Arbroath Harp 3-5 Barnhill   N. of Tay Am. Cup 22-23
26/11/2022 Breadalbane 2-4 Charlie Accies   N. of Tay Am. Cup 22-23
26/11/2022 Brechin City Amateurs 1-3 Stanley   N. of Tay Am. Cup 22-23
26/11/2022 Cairdy Thistle 1-1 p Dryburgh Athletic   N. of Tay Am. Cup 22-23
26/11/2022 Clepington Social 1-2 Letham Community   N. of Tay Am. Cup 22-23
26/11/2022 Dolphin 2-2 p Morgan Academy FP   N. of Tay Am. Cup 22-23
26/11/2022 Kettins 0-3 Bridge of Earn   N. of Tay Am. Cup 22-23
26/11/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs 7-4 Jeanfield Swifts Amateurs   N. of Tay Am. Cup 22-23
26/11/2022 Rattray 4-2 East End Thistle   N. of Tay Am. Cup 22-23
26/11/2022 Wellbank p 2-2 The Maidens   N. of Tay Am. Cup 22-23
26/11/2022 Wolfhill 2-11 Stobswell   N. of Tay Am. Cup 22-23
26/11/2022 Luncarty Amateurs 0-1 Alyth   PER - Div. 1
26/11/2022 Auchterarder Primrose 2-1 Saint John's   PER - Div. 2
26/11/2022 Kinrossie Caledonian 1-4 FC Romania   PER - Div. 2
26/11/2022 Arthurlie Amateurs 2-2 Parkhall   SAF - Premier Div.
26/11/2022 Glynhill Moorcroft 8-3 Busby   SAF - Premier Div.
26/11/2022 Kings Park Rangers 3-4 Rutherglen   SAF - Premier Div.
26/11/2022 Neilston Amateurs 8-0 Glenvale Carlton   SAF - Premier Div.
26/11/2022 Port Glasgow Amateurs 11-0 Port Glasgow Old Boys Union   SAF - Premier Div.
26/11/2022 Markinch 3-1 Irvine   Scottish Am. Cup 22-23
26/11/2022 Rhu {CAL} 1-6 Saint Joseph's   Scottish Am. Cup 22-23
26/11/2022 Fullarton Irvine 2-6 Glasgow Free Churches   SEC - Div. 1
26/11/2022 Kings Park Baptist Church 2-8 Dennistoun Thistle   SEC - Div. 1
26/11/2022 Cumbernauld Colts Amateurs 8-9 Tollcross   SEC - Premier Div.
26/11/2022 Mount Kirk 2-2 Craighalbert   SEC - Premier Div.
26/11/2022 West Glasgow 0-1 Re:Hope   SEC - Premier Div.
26/11/2022 Ancrum p 1-1 Dunbar Athletic   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 Danderhall Miners Welfare 1-4 Newtown   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 Eyemouth United 3-4 Linton Hotspur   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-10 Lesmahagow Amateurs   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 Gala Hotspur 1-7 Chirnside United   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 Hawick Legion 6-1 Langholm Legion   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 Jed Legion 0-10 Earlston Rhymers   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 Kelso Thistle 0-6 Kirkfield United   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 Lauder 0-8 Carluke Thistle   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 Longniddry Villa 3-2 Law Community   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 North Berwick 3-6 Biggar United   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 Stow 3-2 Hawick United   South Am. Cup 22-23
26/11/2022 AS Airdrie 7-1 Southpark   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Baillieston Thistle 1-0 Port Glasgow Celtic   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Blackthorn Rovers 7-0 Cumbernauld   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Blantyre Soccer Academy 5-2 Lanarkshire Thistle   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Braehead {GLA} 3-2 Netherton   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 East Kilbride Thistle Amateurs 0-10 Shawbridge   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 East Kilbride Thistle Colts 7-1 North Glasgow Victory   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 East Lane 1-3 Huntershill   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Easterhouse Football Academy Amateurs 4-4 p Uddingston   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Gladstone Athletic 4-2 Milngavie Wanderers SM   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Glasgow Deaf Athletic 1-14 East Kilbride YM SM   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Glasgow South 2-2 Knightswood   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Glebe Hibernian 4-2 Glasgow Wellington   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Manhattan Blacks 3-1 Southside Athletic   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Singer 0-1 Port Glasgow Athletic   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Stanley Athletic 2-4 East Dunbartonshire   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Summerston 0-11 Dinamo Paisley   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 UB United 3-1 Viewfield Rovers   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Villa United 1-5 Tynecastle Amateurs   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 West Dumbarton p 0-0 Blackhall   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Westerlands SM 1-8 Gleniffer Thistle   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Westwood 1-8 Kirkintilloch Thistle   SSM - Strathclyde Cup
26/11/2022 Dollar Glen 1-1 Braehead {STI}   STI - Premier Div.
26/11/2022 Linlithgow Rose Community 3-1 Campsie   STI - Premier Div.
26/11/2022 Whitburn Amateurs 0-11 Riverside   STI - Premier Div.
26/11/2022 Bengal Lancers 8-2 Bothan Victoria   West Am. Cup 22-23
26/11/2022 Campsie Minerva 4-2 Galston United   West Am. Cup 22-23
26/11/2022 Crosslands United 0-5 New Farm Loch   West Am. Cup 22-23
26/11/2022 Giffnock North p 2-2 Southside   West Am. Cup 22-23
26/11/2022 Saint Mungo's 4-0 King's Church   West Am. Cup 22-23
25/11/2022 Great Western United 3-8 Cowie Thistle   North Am. Cup 22-23
25/11/2022 Plains 2-1 Saint Peter's Amateurs   SSM - Championship
19/11/2022 Rattray's XI 3-5 Woodside {ABD}   ABD - Premier Div.
19/11/2022 Minishant 0-3 Kilbride Thistle   AYR - Ayrshire Cup
19/11/2022 Beith Amateurs 4-2 Bonnyton Thistle Amateurs   AYR - Div. 1
19/11/2022 Catrine 1-1 Crosshouse Waverley   AYR - Div. 1
19/11/2022 Irvine Thistle 6-4 Troon Dundonald   AYR - Div. 1
19/11/2022 Kilmarnock United 1-4 Black's Bar   AYR - Div. 1
19/11/2022 Kilbirnie United 0-3 Bellfield   AYR - Div. 2
19/11/2022 Onthank 2-0 Kilwinning   AYR - Div. 2
19/11/2022 Whitletts Victoria Amateurs 2-0 Dean Fenwick Thistle   AYR - Div. 2
19/11/2022 Drongan United 1-3 Glenburn Miners Welfare AYR - S. Ayrshire Trophy
19/11/2022 Chirnside United 4-4 Hawick Waverley   BOR - A Div.
19/11/2022 Tweeddale Rovers 1-2 Langholm Legion   BOR - A Div.
19/11/2022 Ancrum 1-5 Earlston Rhymers   BOR - B Div.
19/11/2022 Hawick Colts 6-2 Hawick United   BOR - B Div.
19/11/2022 Hawick Legion 11-2 Leithen Rovers   BOR - B Div.
19/11/2022 Eyemouth United 8-1 Jed Legion   BOR - C Div.
19/11/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 2-2 Berwick Colts   BOR - C Div.
19/11/2022 Highfields United 9-0 Lauder   BOR - C Div.
19/11/2022 Callander Thistle 0-7 Glasgow University Amateurs {CAL}   CAL - Div. 1
19/11/2022 Milton 7-2 University of Stirling Amateurs   CAL - Div. 1
19/11/2022 Dalziel High School FP 1-0 Cambusbarron Rovers   CAL - Premier Div.
19/11/2022 East Kilbride YM {CAL} 4-1 Strathclyde University {CAL}   CAL - Premier Div.
19/11/2022 Third Lanark 8-0 Holytown Colts   CEN - Championship
19/11/2022 Wishaw High School FP 0-0 Lesmahagow Amateurs   CEN - Premier Div.
19/11/2022 Cannon Fodder 5-0 Fairmuir Social   DSM - Div. 2
19/11/2022 Bo'ness United Community 0-5 Doune Castle   East Am. Cup 22-23
19/11/2022 Cowie United 1-5 Edinburgh Harps   East Am. Cup 22-23
19/11/2022 Dunblane Soccer Club 3-2 Fernieside   East Am. Cup 22-23
19/11/2022 East Calder United 5-0 Barca-Milton   East Am. Cup 22-23
19/11/2022 Edinburgh Star 2-1 Carrick Athletic   East Am. Cup 22-23
19/11/2022 Heriot-Watt University Amateurs 2-0 Loganlea United   East Am. Cup 22-23
19/11/2022 Linlithgow Rose Community 3-0 Corstorphine Dynamo Colts   East Am. Cup 22-23
19/11/2022 North Merchiston Vale 5-0 Kirkliston & South Queensferry   East Am. Cup 22-23
19/11/2022 Riverside 2-2 p Plean   East Am. Cup 22-23
19/11/2022 Sandys 5-3 Leith Athletic Amateurs   East Am. Cup 22-23
19/11/2022 Fife Thistle {KOF} 1-1 p Benarty Astros   Fife Am. Cup 22-23
19/11/2022 Kincardine 1-4 Balgonie Scotia   Fife Am. Cup 22-23
19/11/2022 Newport 2-0 East Vale   Fife Am. Cup 22-23
19/11/2022 The Swifts 2-3 Rosebank Athletic   Fife Am. Cup 22-23
19/11/2022 AC Milanda 4-7 Cathcart   GCO - Div. 1
19/11/2022 Cambuslang Football Academy 3-2 Glasgow Ansar   GCO - Div. 1
19/11/2022 Clydebank SM 1-2 Dumbarton Amateurs   GCO - Div. 1
19/11/2022 DTI 4-0 Greater Glasgow   GCO - Div. 1
19/11/2022 Lomond 7-1 Croftpark   GCO - Div. 1
19/11/2022 Nethercraigs 1-5 Tantallon Victoria   GCO - Div. 1
19/11/2022 Rhu Colts 1-3 River Nevis   GCO - Div. 1
19/11/2022 Rosebank United 0-4 Bishopton   GCO - Div. 1
19/11/2022 Corinthians 9-0 Burnhill   GCO - Premier Div.
19/11/2022 Glasgow Medics 2-3 Glasgow Island   GCO - Premier Div.
19/11/2022 Kings Park United 2-4 Newlands   GCO - Premier Div.
19/11/2022 Pollok United 5-0 Erskine Youth   GCO - Premier Div.
19/11/2022 East Kilbride Rolls-Royce 9-1 Westerlands {GGP}   GGP - Div. 1
19/11/2022 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 1-1 East Kilbride YM {GGP}   GGP - Div. 1
19/11/2022 Boswell 6-4 Strathclyde University {GGP}   GGP - Div. 2
19/11/2022 Colquhoun United 2-0 Langcraigs   GGP - Div. 2
19/11/2022 John Street 2-4 Carluke Thistle   GGP - Div. 2
19/11/2022 Johnstone Burgh Amateurs 5-1 Houston United   GGP - Div. 2
19/11/2022 Clydebank Amateurs 0-5 Condorrat   GGP - Div. 3
19/11/2022 Duncanrig {GGP} 2-0 Oban Saints {GGP}   GGP - Div. 3
19/11/2022 Giffnock Soccer Centre Reds 3-2 Kirkfield United   GGP - Div. 3
19/11/2022 Rannoch 1-4 Kilbarchan Thistle   GGP - Div. 3
19/11/2022 Blackridge Vale of Craig 3-1 Musselburgh Windsor   LOT - Championship
19/11/2022 Dunbar Athletic 1-3 Longniddry Villa   LOT - Championship
19/11/2022 Armadale Athletic 1-1 North Berwick   LOT - Div. 1
19/11/2022 Mill 2-5 Linton Hotspur   LOT - Div. 1
19/11/2022 Currie 2-2 Edinburgh University 4ths   LOT - Div. 2
19/11/2022 Polbeth United 3-1 Balerno Athletic   LOT - Div. 2
19/11/2022 Tranent Foresters 2-2 Edinburgh City Whites   LOT - Div. 2
19/11/2022 Edinburgh University 2nds 2-4 Edinburgh Strollers   LOT - Premier Div.
19/11/2022 Arbroath High School FP Reserves 0-3 Morgan Academy FP Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
19/11/2022 Alford 5-2 Glendale   North Am. Cup 22-23
19/11/2022 Stonehaven Athletic 1-3 Fyvie   North Am. Cup 22-23
19/11/2022 Balmoral United 3-2 Auchterarder Primrose   N. of Tay Am. Cup 22-23
19/11/2022 Broughty United 7-0 Claverhouse   N. of Tay Am. Cup 22-23
19/11/2022 Finavon 0-1 Kirkton   N. of Tay Am. Cup 22-23
19/11/2022 Monifieth Athletic p 3-3 Dundee United Sports Club   N. of Tay Am. Cup 22-23
19/11/2022 Dunoon 1-5 Lochgilphead Red Star   SAF - Premier Div.
19/11/2022 Glenvale Carlton 5-0 Cardross   SAF - Premier Div.
19/11/2022 Neilston Amateurs 5-2 Busby   SAF - Premier Div.
19/11/2022 Parkhall 0-0 Port Glasgow Amateurs   SAF - Premier Div.
19/11/2022 Kelty 0-4 Meadowbank   Scottish Am. Cup 22-23
19/11/2022 Glasgow Elim 0-5 Mearns Cart   SEC - Div. 1
19/11/2022 Glasgow Free Churches 4-3 Croftfoot Parish   SEC - Div. 1
19/11/2022 Houston & Killellan 2-1 Kings Park Baptist Church   SEC - Div. 1
19/11/2022 Anniesland 4-3 Craighalbert   SEC - Premier Div.
19/11/2022 Law Community 2-2 United Churches of Ayr   SEC - Premier Div.
19/11/2022 West Glasgow 0-3 Avendale   SEC - Premier Div.
19/11/2022 Huntershill 7-4 Gleniffer Thistle   SSM - Championship
19/11/2022 Knightswood 2-3 Viewfield Rovers   SSM - Championship
19/11/2022 Manhattan Blacks 5-6 Plains   SSM - Championship
19/11/2022 Saint Peter's Amateurs 2-2 Royalle Madrid   SSM - Championship
19/11/2022 Southpark 3-1 Port Glasgow Celtic   SSM - Championship
19/11/2022 Stanley Athletic 5-2 Netherton   SSM - Championship
19/11/2022 Glasgow Deaf Athletic 4-4 Blackhall   SSM - Development Div.
19/11/2022 Villa United 2-2 Southside Athletic   SSM - Development Div.
19/11/2022 West Dumbarton 2-1 Rutherglen Glencairn Amateurs   SSM - Development Div.
19/11/2022 Westwood 1-4 Dean Park   SSM - Development Div.
19/11/2022 Braehead {GLA} 5-1 Blantyre Soccer Academy   SSM - Div. 1A
19/11/2022 Glebe Hibernian 2-2 Strathaven Dynamo   SSM - Div. 1A
19/11/2022 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs 4-6 Tynecastle Amateurs   SSM - Div. 1A
19/11/2022 Castle Rock 2-5 Greenock   SSM - Div. 1B
19/11/2022 Singer 4-6 East Kilbride YM SM   SSM - Div. 1B
19/11/2022 Stratton Southside 0-3 Easterhouse Football Academy Amateurs   SSM - Div. 1B
19/11/2022 Summerston 3-2 Westerlands SM   SSM - Div. 1B
19/11/2022 Shawbridge 3-5 Blackthorn Rovers   SSM - Premier Div.
19/11/2022 UB United 4-1 Glasgow South   SSM - Premier Div.
19/11/2022 Braehead {STI} 1-1 Beechwood Albion   STI - Premier Div.
19/11/2022 Dollar Glen 9-1 Whitburn Amateurs   STI - Premier Div.
19/11/2022 Baillieston Thistle 1-4 Eaglesham {CAL}   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Baljaffray 0-3 Glasgow Harp {CAL}   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Bannockburn 5-2 Moorlands   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Bengal Lancers 2-2 Bothan Victoria   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Castlemilk Old Boys Club 5-2 Arthurlie Amateurs   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Clydeside Athletic 1-1 p Milngavie Wanderers SM   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 East Dunbartonshire 4-5 Dinamo Paisley   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Gladstone Athletic 3-2 West Kilbride   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Glasgow Wellington p 1-1 Inverclyde   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Goldenhill 5-4 Calderglen   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Greenock High School FP 5-1 Lanarkshire Thistle   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Harestanes p 1-1 Cumnock Amateurs   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Kings Park Rangers 2-10 East Kilbride Thistle Colts   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Kirkintilloch Thistle p 1-1 AS Airdrie   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Largs Thistle Amateurs 1-2 Dumbarton Academy FP   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Lokomotiv Glasgow 1-5 Dailly   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Mauchline United 0-7 Shortlees   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 New Cumnock 0-2 Tarbolton   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Park Sports Project 2-0 Drumchapel   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Saint Patrick's FP {CEN} 4-2 Stewarton United   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Tannochside United 2-3 Oban Saints {CEN}   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Uddingston 1-1 p Kilmarnock Amateurs   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Westerlands {CAL} 1-0 Craigneuk   West Am. Cup 22-23
19/11/2022 Wishaw Wycombe Wanderers 1-4 Chryston   West Am. Cup 22-23
18/11/2022 North East Thistle 0-1 Glasgow Harp {GGP}   GGP - Div. 3
12/11/2022 Beacon Rangers 1-6 Tarves   ABD - Aberdeen FC Trophy
12/11/2022 Aberdeen University Colts 0-7 Kemnay Youth   ABD - Association Trophy
12/11/2022 Halliburton 4-0 AC Mill Inn Academy   ABD - Association Trophy
12/11/2022 Newtonhill 3-5 Cammachmore   ABD - Association Trophy
12/11/2022 Blackburn 0-3 Monymusk ABD - Barclay Cook Cup
12/11/2022 Glendale 0-2 BSFC   ABD - Div. 1 (East)
12/11/2022 Kemnay 6-0 Aberdeen Lads Club   ABD - Div. 1 (East)
12/11/2022 Newburgh Thistle 2-2 Fyvie   ABD - Div. 1 (East)
12/11/2022 Westdyke 1-1 Saint Marnans   ABD - Div. 1 (East)
12/11/2022 Feughside 2-4 JS XI   ABD - Div. 1 (North)
12/11/2022 Huntly Amateurs 1-2 Stoneywood Parkvale Amateurs   ABD - Div. 1 (North)
12/11/2022 Stonehaven Athletic 5-1 FC Polska   ABD - Div. 1 (North)
12/11/2022 Ellon 1-4 Bon Accord City   ABD - Div. 2 (East)
12/11/2022 Theologians 0-2 Ellon Thistle   ABD - Div. 2 (East)
12/11/2022 Byron Sports Club 1-0 West End United   ABD - Div. 2 (North)
12/11/2022 Postal ALC 1-3 Aberdeen University Amateurs   ABD - Div. 2 (North)
12/11/2022 Bridge of Don 2-1 Continental   ABD - Edmond Trophy
12/11/2022 Insch 3-4 Rattray's XI   ABD - Premier Div.
12/11/2022 Nicolls 2-1 Woodside {ABD}   ABD - Premier Div.
12/11/2022 Cove Thistle 1-4 Saint Laurence ABD - Premier Trophy
12/11/2022 Echt 1-2 Alford ABD - Premier Trophy
12/11/2022 Burghmuir 1-5 Great Western United ABD - Stephen Shield
12/11/2022 Beith Amateurs 2-4 Annbank United AYR - Ayrshire Cup
12/11/2022 Dirrans Athletic 5-0 Irvine AYR - Ayrshire Cup
12/11/2022 Glenburn Miners Welfare 0-1 Shortlees AYR - Ayrshire Cup
12/11/2022 Crosshouse Waverley 4-2 Troon Dundonald   AYR - Div. 1
12/11/2022 Kilmarnock Amateurs 5-1 Kilmarnock United   AYR - Div. 1
12/11/2022 Bellfield 3-5 Whitletts Victoria Amateurs   AYR - Div. 2
12/11/2022 Bothan Victoria 0-5 Onthank   AYR - Div. 2
12/11/2022 Crosshill Thistle 1-4 Mauchline United   AYR - Div. 2
12/11/2022 Dean Fenwick Thistle 6-0 Kilwinning   AYR - Div. 2
12/11/2022 Kilbirnie United 9-2 Darvel Victoria   AYR - Div. 2
12/11/2022 New Cumnock 1-5 Tarbolton AYR - S. Ayrshire Trophy
12/11/2022 Hawick Waverley 0-2 Langlee   BOR - A Div.
12/11/2022 Langholm Legion 1-5 Duns   BOR - A Div.
12/11/2022 Newtown 2-1 Greenlaw   BOR - A Div.
12/11/2022 Stow 3-2 Tweeddale Rovers   BOR - A Div.
12/11/2022 Coldstream Amateurs 2-2 Biggar United   BOR - B Div.
12/11/2022 Gala Hotspur 0-6 Earlston Rhymers   BOR - B Div.
12/11/2022 Hawick United 1-4 Hawick Legion   BOR - B Div.
12/11/2022 Leithen Rovers 2-0 Ancrum   BOR - B Div.
12/11/2022 Selkirk Victoria 2-1 Hawick Colts   BOR - B Div.
12/11/2022 Berwick Colts 2-3 Jed Legion   BOR - C Div.
12/11/2022 Eyemouth United 5-0 Saint Boswells   BOR - C Div.
12/11/2022 Highfields United 6-3 Gala Fairydean Rovers Amateurs   BOR - C Div.
12/11/2022 Chirnside United 4-1 Lauder   BOR - Waddell Cup
12/11/2022 Milton 3-3 Rothesay Brandane   CAL - Div. 1
12/11/2022 University of Stirling Amateurs 1-2 Westerlands {CAL}   CAL - Div. 1
12/11/2022 Doune Castle 2-1 Saint Mungo's   CAL - Premier Div.
12/11/2022 Dumbarton Academy FP 6-3 Wishaw Wycombe Wanderers   CAL - Premier Div.
12/11/2022 Giffnock North 3-5 Cambria {CAL}   CAL - Premier Div.
12/11/2022 Saint Joseph's 3-1 East Kilbride YM {CAL}   CAL - Premier Div.
12/11/2022 Dunblane Soccer Club 4-1 Glasgow University Amateurs {CAL}   CAL - President's Cup
12/11/2022 Greenock High School FP 5-2 Chryston   CEN - Championship
12/11/2022 Holytown Colts 0-7 Steins Thistle   CEN - Championship
12/11/2022 Third Lanark 1-3 Campsie Minerva   CEN - Championship
12/11/2022 Garrowhill Thistle 0-6 Lesmahagow Amateurs CEN - Cinema Cup
12/11/2022 Goldenhill 0-2 Castlemilk Old Boys Club CEN - Cinema Cup
12/11/2022 Oban Saints {CEN} 3-0 Harestanes   CEN - Premier Div.
12/11/2022 Saint Patrick's FP {CEN} 4-3 Drumchapel   CEN - Premier Div.
12/11/2022 Dolphin 2-1 East End Thistle   DSM - Div. 1
12/11/2022 Dundee University Medical Students 1-3 Tayside Fire Brigade   DSM - Div. 1
12/11/2022 Kelso 1-7 Dundee Social   DSM - Div. 1
12/11/2022 Powrie 5-3 The Beat   DSM - Div. 1
12/11/2022 Saint James 1-2 Craigie   DSM - Div. 1
12/11/2022 Cannon Fodder 1-3 Monifieth Athletic   DSM - Div. 2
12/11/2022 Claverhouse 5-1 Dundee Athletic   DSM - Div. 2
12/11/2022 Lochee Harp Amateurs 1-3 Saint Andrews {DSM}   DSM - Div. 2
12/11/2022 Polepark 4-0 Fairmuir Social   DSM - Div. 2
12/11/2022 Strathmartine Athletic 0-2 Sporting Tayside   DSM - Div. 2
12/11/2022 Charlie Accies 9-1 Parktool Athletic   DSM - Premier Div.
12/11/2022 Dundee United Sports Club 4-0 Occidental   DSM - Premier Div.
12/11/2022 Stobswell 5-3 Kirkton   DSM - Premier Div.
12/11/2022 The Maidens 1-2 Dryburgh Athletic   DSM - Premier Div.
12/11/2022 Bishopton 1-2 Cathcart   GCO - Div. 1
12/11/2022 Cambuslang Football Academy 1-6 Clydebank SM   GCO - Div. 1
12/11/2022 Croftpark 0-2 AC Milanda   GCO - Div. 1
12/11/2022 Dumbarton Amateurs 3-3 DTI   GCO - Div. 1
12/11/2022 Greater Glasgow 2-2 Rhu Colts   GCO - Div. 1
12/11/2022 Lomond 1-1 Rosebank United   GCO - Div. 1
12/11/2022 River Nevis 4-3 Nethercraigs   GCO - Div. 1
12/11/2022 Burnhill 0-4 Park Sports Project   GCO - Premier Div.
12/11/2022 Erskine Youth 1-0 Clydeside Athletic   GCO - Premier Div.
12/11/2022 Lokomotiv Glasgow 1-1 Newlands   GCO - Premier Div.
12/11/2022 Pollok United 7-2 Glasgow Medics   GCO - Premier Div.
12/11/2022 Rosehill United 2-2 Weir Recreation   GCO - Premier Div.
12/11/2022 Southside United 4-2 Kings Park United   GCO - Premier Div.
12/11/2022 East Kilbride YM {GGP} 0-4 Newshot   GGP - Div. 1
12/11/2022 Eastwood Parkmount A 1-0 Giffnock Soccer Centre Jordanhill   GGP - Div. 1
12/11/2022 Westerlands {GGP} 1-3 Giffnock Soccer Centre   GGP - Div. 1
12/11/2022 Carluke Thistle 0-5 Dynamo East Kilbride   GGP - Div. 2
12/11/2022 Colquhoun United 2-4 Houston United   GGP - Div. 2
12/11/2022 Glasgow University Amateurs {GGP} 1-2 Johnstone Burgh Amateurs   GGP - Div. 2
12/11/2022 Langcraigs 2-3 Boswell   GGP - Div. 2
12/11/2022 Strathclyde University {GGP} 1-5 John Street   GGP - Div. 2
12/11/2022 Condorrat 1-4 Antonine   GGP - Div. 3
12/11/2022 Giffnock Soccer Centre Reds 4-1 Bearsden   GGP - Div. 3
12/11/2022 Glasgow Harp {GGP} 5-1 Rannoch   GGP - Div. 3
12/11/2022 Kirkfield United 12-2 North East Thistle   GGP - Div. 3
12/11/2022 Oban Saints {GGP} 1-1 Vale of Leven Amateurs   GGP - Div. 3
12/11/2022 Clydebank Amateurs 1-6 Saint Patrick's FP {GGP}   GGP - President's League Cup
12/11/2022 Benarty Astros 1-2 Fife Thistle {KOF}   KOF - Championship
12/11/2022 Burntisland United 0-3 Glenrothes Amateurs   KOF - Championship
12/11/2022 Kinross Colts 1-4 Bridge of Earn   KOF - Championship
12/11/2022 Rosebank Athletic 3-2 Kincardine   KOF - Championship
12/11/2022 The Swifts 1-0 Saint Andrews {KOF}   KOF - Championship
12/11/2022 East Vale 3-0 Saint Monans Swallows   KOF - Div. 1
12/11/2022 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-9 Methilhill Strollers   KOF - Div. 1
12/11/2022 Lang Toun 5-3 Kingskettle United   KOF - Div. 1
12/11/2022 Leslie Hearts 0-1 United Colleges   KOF - Div. 1
12/11/2022 Leven 3-2 Dunfermline City   KOF - Div. 1
12/11/2022 Cupar Hearts 2-1 Kennoway   KOF - Premier Div.
12/11/2022 Lochgelly United 2-3 Auchtermuchty Bellvue   KOF - Premier Div.
12/11/2022 Bo'ness United Community 4-3 Dunbar Athletic   LOT - Championship
12/11/2022 Corstorphine Dynamo 1-5 Musselburgh Windsor   LOT - Championship
12/11/2022 Edinburgh North 1-1 Loganlea United   LOT - Championship
12/11/2022 Longniddry Villa 5-0 Kirkliston & South Queensferry   LOT - Championship
12/11/2022 Armadale Athletic 1-3 Leith Athletic Amateurs   LOT - Div. 1
12/11/2022 Heriot-Watt University Amateurs 1-3 North Berwick   LOT - Div. 1
12/11/2022 Linton Hotspur 4-4 Fernieside   LOT - Div. 1
12/11/2022 Balerno Athletic 1-2 Hunterfield Vale   LOT - Div. 2
12/11/2022 Clermiston 6-0 Tranent Foresters   LOT - Div. 2
12/11/2022 Dalkeith Thistle Amateurs 1-1 Port Seton Thistle   LOT - Div. 2
12/11/2022 Edinburgh City Whites 11-0 West Lothian Warriors   LOT - Div. 2
12/11/2022 Edinburgh University 4ths 3-3 Corstorphine Dynamo Colts   LOT - Div. 2
12/11/2022 Carrick Athletic 0-1 Mental Mechanics   LOT - Dunedin Cup
12/11/2022 Danderhall Miners Welfare 0-2 Edinburgh Star   LOT - Premier Div.
12/11/2022 Newcraighall Leith Victoria 1-10 Sandys   LOT - Premier Div.
12/11/2022 North Merchiston Vale 1-4 Edinburgh Strollers   LOT - Premier Div.
12/11/2022 Tollcross Thistle 8-2 Edinburgh University 2nds   LOT - Premier Div.
12/11/2022 Tranent Amateurs 2-4 Ratho Athletic   LOT - Premier Div.
12/11/2022 Arbroath Harp Reserves 1-5 Morgan Academy FP Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
12/11/2022 Brechin City Amateurs Reserves 2-2 Invergowrie Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
12/11/2022 Broughty United Reserves 5-3 Newport Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
12/11/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 3-2 Arbroath High School FP Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
12/11/2022 Arbroath High School FP 1-3 Arbroath Harp   MID - Premier Div. (pre-split)
12/11/2022 Carnoustie Panmure YM 1-2 Brechin City Amateurs   MID - Premier Div. (pre-split)
12/11/2022 Invergowrie 1-1 Wellbank   MID - Premier Div. (pre-split)
12/11/2022 Morgan Academy FP 3-2 Broughty United   MID - Premier Div. (pre-split)
12/11/2022 Newport 3-5 Finavon   MID - Premier Div. (pre-split)
12/11/2022 Alyth 1-5 Kettins   PER - Div. 1
12/11/2022 Breadalbane 2-4 Vale of Earn   PER - Div. 1
12/11/2022 Letham Community 1-6 Rattray   PER - Div. 1
12/11/2022 Luncarty Amateurs 2-5 Jeanfield Swifts Amateurs   PER - Div. 1
12/11/2022 Abernethy 1-10 Balmoral United   PER - Div. 2
12/11/2022 Auchterarder Primrose 9-1 Vale of Atholl   PER - Div. 2
12/11/2022 Ballinluig 2-3 Stanley   PER - Div. 2
12/11/2022 FC Romania 4-2 Saint John's   PER - Div. 2
12/11/2022 Kinrossie Caledonian 0-8 Bridgeton United   PER - Div. 2
12/11/2022 Baljaffray 4-6 Glynhill Moorcroft   SAF - Premier Div.
12/11/2022 Parkhall 3-2 Rutherglen   SAF - Premier Div.
12/11/2022 Port Glasgow Amateurs 9-0 Cardross   SAF - Premier Div.
12/11/2022 Gartcosh United 3-0 Black's Bar   Scottish Am. Cup 22-23
12/11/2022 Inverclyde 5-0 Burrelton Rovers   Scottish Am. Cup 22-23
12/11/2022 Kirkintilloch Thistle 1-1 p Largs Thistle Amateurs   Scottish Am. Cup 22-23
12/11/2022 Leven United 6-0 Blackridge Vale of Craig   Scottish Am. Cup 22-23
12/11/2022 Markinch 9-0 Glentanar Reflex   Scottish Am. Cup 22-23
12/11/2022 Milngavie Wanderers 0-1 Kilbride Thistle   Scottish Am. Cup 22-23
12/11/2022 Pittenweem Rovers 0-1 West Kilbride   Scottish Am. Cup 22-23
12/11/2022 Rhu {CAL} 6-4 Lochgilphead Red Star   Scottish Am. Cup 22-23
12/11/2022 Tolbooth 2-8 Greig Park Rangers   Scottish Am. Cup 22-23
12/11/2022 Wishaw High School FP 2-1 Barnhill   Scottish Am. Cup 22-23
12/11/2022 Croftfoot Parish 3-0 Houston & Killellan   SEC - Div. 1
12/11/2022 Dennistoun Thistle 2-3 Glasgow Free Churches   SEC - Div. 1
12/11/2022 Greenbank Church of Scotland 2-2 Fullarton Irvine   SEC - Div. 1
12/11/2022 Avendale 2-2 Re:Hope   SEC - Premier Div.
12/11/2022 Craighalbert 1-3 South Glasgow   SEC - Premier Div.
12/11/2022 Cumbernauld Colts Amateurs 1-0 Anniesland   SEC - Premier Div.
12/11/2022 King's Church 4-2 United Churches of Ayr   SEC - Premier Div.
12/11/2022 Mount Kirk 1-8 Tollcross   SEC - Premier Div.
12/11/2022 West Glasgow 3-2 Law Community   SEC - Premier Div.
12/11/2022 Huntershill 7-0 Stanley Athletic   SSM - Championship
12/11/2022 Netherton 3-2 Manhattan Blacks   SSM - Championship
12/11/2022 Viewfield Rovers 1-2 Gleniffer Thistle   SSM - Championship
12/11/2022 East End Villa 8-1 Villa United   SSM - Development Div.
12/11/2022 Glasgow Deaf Athletic 0-10 Rutherglen Glencairn Amateurs   SSM - Development Div.
12/11/2022 Lanarkshire Thistle 12-2 East Kilbride Thistle Amateurs   SSM - Development Div.
12/11/2022 Motherwell Athletic 6-2 Blackhall   SSM - Development Div.
12/11/2022 North Glasgow Victory 4-7 Westwood   SSM - Development Div.
12/11/2022 Southside Athletic 3-1 Dean Park   SSM - Development Div.
12/11/2022 Accies 1-3 Crosslands United   SSM - Div. 1A
12/11/2022 Blantyre Soccer Academy 2-2 Milngavie Wanderers SM   SSM - Div. 1A
12/11/2022 Braehead {GLA} 3-1 Strathaven Dynamo   SSM - Div. 1A
12/11/2022 East Kilbride Thistle Colts 5-1 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs   SSM - Div. 1A
12/11/2022 Gladstone Athletic 3-6 Lesmahagow SM   SSM - Div. 1A
12/11/2022 Glebe Hibernian 5-1 Tynecastle Amateurs   SSM - Div. 1A
12/11/2022 Baillieston Thistle 5-1 Greenock   SSM - Div. 1B
12/11/2022 East Kilbride YM SM 7-2 Castle Rock   SSM - Div. 1B
12/11/2022 Singer 6-4 Port Glasgow Athletic   SSM - Div. 1B
12/11/2022 Summerston 6-3 Stratton Southside   SSM - Div. 1B
12/11/2022 Westerlands SM 0-5 Easterhouse Football Academy Amateurs   SSM - Div. 1B
12/11/2022 AS Airdrie 1-3 Tannochside United   SSM - Premier Div.
12/11/2022 Glasgow South 1-2 Uddingston   SSM - Premier Div.
12/11/2022 Moorlands 1-4 East Dunbartonshire   SSM - Premier Div.
12/11/2022 Shawbridge 2-7 Drumchapel United SM   SSM - Premier Div.
12/11/2022 UB United 6-1 Blackthorn Rovers   SSM - Premier Div.
12/11/2022 Braehead {STI} 5-4 Campsie   STI - Premier Div.
12/11/2022 Dollar Glen 2-4 Alva   STI - Premier Div.
12/11/2022 Linlithgow Rose Community 1-0 Plean   STI - Premier Div.
12/11/2022 Westfield Colts 1-3 Beechwood Albion   STI - Premier Div.
12/11/2022 Whitburn Amateurs 2-5 Cowie United   STI - Premier Div.
11/11/2022 AC Mill Inn 0-3 Cowie Thistle   ABD - Association Trophy
11/11/2022 Dinamo Paisley 4-3 Southside   SSM - Premier Div.
05/11/2022 Kemnay 6-1 Jesus House Aberdeen   ABD - Aberdeen FC Trophy
05/11/2022 Woodside {ABD} 3-0 Glendale   ABD - Aberdeen FC Trophy
05/11/2022 Insch 3-0 Kaimhill United   ABD - Association Trophy
05/11/2022 Ellon 7-0 Ferryhill ABD - Barclay Cook Cup
05/11/2022 Newmachar United Amateurs 3-1 Bon Accord City ABD - Dickie Trophy
05/11/2022 BSFC 2-3 Aboyne   ABD - Div. 1 (East)
05/11/2022 Turriff Thistle 1-2 Newburgh Thistle   ABD - Div. 1 (East)
05/11/2022 AC Mill Inn 1-3 Great Western United   ABD - Div. 1 (North)
05/11/2022 Auchnagatt Barons 3-1 FC Polska   ABD - Div. 1 (North)
05/11/2022 Feughside 6-5 Kintore   ABD - Div. 1 (North)
05/11/2022 Huntly Amateurs 1-16 Bervie Caledonian   ABD - Div. 1 (North)
05/11/2022 JS XI 4-3 Stonehaven Athletic   ABD - Div. 1 (North)
05/11/2022 Kemnay Youth 5-2 Aberdeen University Amateurs   ABD - Div. 2 (North)
05/11/2022 Cove Thistle 6-1 Burghmuir   ABD - Edmond Trophy
05/11/2022 Postal ALC 3-1 West End United   ABD - Edmond Trophy
05/11/2022 Alford 2-5 Kincorth   ABD - Premier Div.
05/11/2022 Nicolls 3-2 Banchory   ABD - Premier Div.
05/11/2022 Rattray's XI 0-1 Saint Laurence   ABD - Premier Div.
05/11/2022 Newtonhill 1-2 Fyvie ABD - White Cup
05/11/2022 Saint Marnans 1-3 Cammachmore ABD - White Cup
05/11/2022 Westdyke 3-1 Aberdeen Lads Club ABD - White Cup
05/11/2022 Beith Amateurs 7-2 Irvine Victoria Amateurs   AYR - Div. 1
05/11/2022 Catrine 0-0 Troon Dundonald   AYR - Div. 1
05/11/2022 Bellfield 6-0 Bothan Victoria   AYR - Div. 2
05/11/2022 Minishant 4-3 Darvel Victoria   AYR - Div. 2
05/11/2022 Chirnside United 3-1 Tweeddale Rovers   BOR - A Div.
05/11/2022 Greenlaw 2-0 Langholm Legion   BOR - A Div.
05/11/2022 Hawick Waverley 3-3 Newtown   BOR - A Div.
05/11/2022 Langlee 0-1 Tweedmouth   BOR - A Div.
05/11/2022 Biggar United 5-2 Ancrum   BOR - B Div.
05/11/2022 Gala Hotspur 3-3 Leithen Rovers   BOR - B Div.
05/11/2022 Hawick Colts 2-3 Earlston Rhymers   BOR - B Div.
05/11/2022 Kelso Thistle 3-5 Gala Fairydean Rovers Amateurs   BOR - C Div.
05/11/2022 Highfields United 9-1 Selkirk Victoria   BOR - Waddell Cup
05/11/2022 Dunblane Soccer Club 3-9 Saint Joseph's   CAL - Douglas Smith League Cup
05/11/2022 Cambria {CAL} 2-6 Strathclyde University {CAL}   CAL - Premier Div.
05/11/2022 Rothesay Brandane 0-2 Westerlands {CAL}   CAL - President's Cup
05/11/2022 Dunipace Amateurs 7-3 Third Lanark   CEN - Championship
05/11/2022 Garrowhill Thistle 4-2 Holytown Colts   CEN - Championship
05/11/2022 Clepington Social 2-7 Saint James   DSM - Div. 1
05/11/2022 Dundee Social 4-3 Dolphin   DSM - Div. 1
05/11/2022 Powrie 2-1 Bank Street Athletic   DSM - Div. 1
05/11/2022 Tayside Fire Brigade 1-1 East End Thistle   DSM - Div. 1
05/11/2022 Dundee Athletic 4-0 Strathmartine Athletic   DSM - Div. 2
05/11/2022 Fairmuir Social 2-3 Claverhouse   DSM - Div. 2
05/11/2022 Monifieth Athletic 5-2 Lochee Harp Amateurs   DSM - Div. 2
05/11/2022 Polepark 5-1 Sporting Tayside   DSM - Div. 2
05/11/2022 Saint Andrews {DSM} 4-5 Cannon Fodder   DSM - Div. 2
05/11/2022 Cairdy Thistle 1-1 Fintry Athletic   DSM - Premier Div.
05/11/2022 Dryburgh Athletic 6-1 Kirkton   DSM - Premier Div.
05/11/2022 AC Milanda 0-5 Cambuslang Football Academy   GCO - Div. 1
05/11/2022 Cathcart 1-3 Dumbarton Amateurs   GCO - Div. 1
05/11/2022 Clydebank SM 6-1 Greater Glasgow   GCO - Div. 1
05/11/2022 DTI 3-2 Lomond   GCO - Div. 1
05/11/2022 Glasgow Ansar 0-0 Bishopton   GCO - Div. 1
05/11/2022 Rhu Colts 4-4 Nethercraigs   GCO - Div. 1
05/11/2022 River Nevis 1-1 Tantallon Victoria   GCO - Div. 1
05/11/2022 Rosebank United 2-3 Croftpark   GCO - Div. 1
05/11/2022 Burnhill 2-5 Lokomotiv Glasgow   GCO - Premier Div.
05/11/2022 Clydeside Athletic 6-0 Newlands   GCO - Premier Div.
05/11/2022 Kings Park United 0-4 Pollok United   GCO - Premier Div.
05/11/2022 Park Sports Project 4-1 Southside United   GCO - Premier Div.
05/11/2022 Weir Recreation 1-2 Erskine Youth   GCO - Premier Div.
05/11/2022 Vale of Leven Amateurs 4-0 Westerlands {GGP}   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
05/11/2022 Eaglesham {GGP} 1-1 Eastwood Parkmount A   GGP - Div. 1
05/11/2022 Erskine 1-2 Saint Patrick's FP {GGP}   GGP - Div. 1
05/11/2022 Boswell 2-3 Glasgow University Amateurs {GGP}   GGP - Div. 2
05/11/2022 Dynamo East Kilbride 4-0 Langcraigs   GGP - Div. 2
05/11/2022 John Street 2-5 Craigneuk   GGP - Div. 2
05/11/2022 Rhu {GGP} 1-2 Colquhoun United   GGP - Div. 2
05/11/2022 Strathclyde University {GGP} 1-5 Carluke Thistle   GGP - Div. 2
05/11/2022 Clydebank Amateurs 3-0 Giffnock Soccer Centre Reds   GGP - Div. 3
05/11/2022 Duncanrig {GGP} 2-3 Glasgow Harp {GGP}   GGP - Div. 3
05/11/2022 Oban Saints {GGP} 1-6 Kilbarchan Thistle   GGP - Div. 3
05/11/2022 Benarty Astros 5-0 Burntisland United   KOF - Championship
05/11/2022 Kinross Colts 1-2 The Swifts   KOF - Championship
05/11/2022 Markinch 6-3 Fife Thistle {KOF}   KOF - Championship
05/11/2022 Rosebank Athletic 0-1 Kinross   KOF - Championship
05/11/2022 Saint Andrews {KOF} 5-2 Kincardine   KOF - Championship
05/11/2022 East Vale 0-5 United Colleges   KOF - Div. 1
05/11/2022 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-1 Leven   KOF - Div. 1
05/11/2022 Methilhill Strollers 7-3 Hearts of Beath   KOF - Div. 1
05/11/2022 Saint Monans Swallows 2-5 Dunfermline City   KOF - Div. 1
05/11/2022 Kennoway 4-0 Auchtermuchty Bellvue   KOF - Premier Div.
05/11/2022 Musselburgh Windsor 1-2 Penicuik   LOT - Championship
05/11/2022 East Calder United 10-1 Loanhead   LOT - Div. 1
05/11/2022 Fernieside 2-3 Mental Mechanics   LOT - Div. 1
05/11/2022 Leith Athletic Amateurs 1-0 Linton Hotspur   LOT - Div. 1
05/11/2022 Mill 9-0 Barca-Milton   LOT - Div. 1
05/11/2022 North Berwick 0-6 Heriot-Watt University Amateurs   LOT - Div. 1
05/11/2022 Currie 4-6 Edinburgh City Whites   LOT - Div. 2
05/11/2022 Edinburgh University 4ths 3-1 Balerno Athletic   LOT - Div. 2
05/11/2022 Port Seton Thistle 2-8 Hunterfield Vale   LOT - Div. 2
05/11/2022 Tranent Foresters 4-1 Polbeth United   LOT - Div. 2
05/11/2022 Danderhall Miners Welfare 1-1 Edinburgh University 2nds   LOT - Premier Div.
05/11/2022 Newcraighall Leith Victoria 3-1 North Merchiston Vale   LOT - Premier Div.
05/11/2022 Sandys 8-0 Ratho Athletic   LOT - Premier Div.
05/11/2022 Tranent Amateurs 4-2 Edinburgh Strollers   LOT - Premier Div.
05/11/2022 Arbroath Harp Reserves 5-6 Brechin City Amateurs Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
05/11/2022 Barnhill Reserves 1-0 Newport Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
05/11/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 3-0 Broughty United Reserves   MID - Lunan Trophy
05/11/2022 Arbroath Harp 8-2 Newport   MID - Premier Div. (pre-split)
05/11/2022 Brechin City Amateurs 0-0 Kirriemuir Thistle Amateurs   MID - Premier Div. (pre-split)
05/11/2022 Broughty United 2-1 Arbroath High School FP   MID - Premier Div. (pre-split)
05/11/2022 Wellbank 6-0 Carnoustie Panmure YM   MID - Premier Div. (pre-split)
05/11/2022 Jeanfield Swifts Amateurs 9-0 Letham Community   PER - Div. 1
05/11/2022 Luncarty Amateurs 4-0 Fair City   PER - Div. 1
05/11/2022 Rattray 4-4 Breadalbane   PER - Div. 1
05/11/2022 Abernethy 0-8 Wolfhill   PER - Div. 2
05/11/2022 Auchterarder Primrose 2-0 Bridgeton United   PER - Div. 2
05/11/2022 Saint John's 11-1 Kinrossie Caledonian   PER - Div. 2
05/11/2022 Busby 2-2 Parkhall   SAF - Premier Div.
05/11/2022 Glynhill Moorcroft 1-6 Arthurlie Amateurs   SAF - Premier Div.
05/11/2022 Kings Park Rangers 4-7 Dunoon   SAF - Premier Div.
05/11/2022 Alva 0-2 Bannockburn   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Antonine 1-2 Annbank United   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 AS Airdrie 2-5 Shortlees   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Balgonie Scotia 3-2 Harestanes   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Barnhill 1-1 Wishaw High School FP   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Beacon Rangers 2-4 Cowie Thistle   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Blackridge Vale of Craig 5-5 Leven United   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Braehead {STI} 6-2 Callander Thistle   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Bridge of Earn 3-7 Easterhouse Football Academy Amateurs   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Burrelton Rovers 2-2 Inverclyde   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Calderglen 1-3 Chryston   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Carrick Athletic 1-4 Glasgow Wellington   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Castlemilk Dynamo 2-0 Drumchapel   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Clermiston 2-1 New Cumnock   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Craigie 2-1 Stow   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Cupar Hearts 8-0 King's Church   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Doune Castle 9-1 Ballinluig   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Dundee United Sports Club 1-2 Dirrans Athletic   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Edinburgh Harps 2-3 Loganlea United   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Edinburgh Star 1-2 Cambusbarron Rovers   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Finavon 5-0 Kelso   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Giffnock Soccer Centre 1-3 East Kilbride YM {CAL}   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Glenburn Miners Welfare 4-1 Dinamo Paisley   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Greenock 4-3 Kirkcaldy YMCA   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Greenock High School FP 6-0 Southpark   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Hawick Legion 1-2 University of Stirling Amateurs   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Houston United 2-4 Glenrothes Amateurs   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Irvine Thistle 0-1 Tarbolton   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Johnstone Burgh Amateurs 2-6 East Kilbride Rolls-Royce   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Kettins 1-2 Saint Patrick's FP {CEN}   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Kilbride Thistle 2-2 Milngavie Wanderers   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Kilmarnock Amateurs 0-5 Glasgow Island   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Kilmarnock United 4-0 Linlithgow Rose Community   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Knightswood 2-1 Eaglesham {CAL}   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Largs Thistle Amateurs 6-6 Kirkintilloch Thistle   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Longniddry Villa 7-1 Hillington   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Meadowbank 3-3 Kelty   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Milngavie Wanderers SM 0-2 Neilston Amateurs   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Netherton 2-7 Castlemilk Old Boys Club   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Plains 1-6 Armadale Athletic   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Port Glasgow Amateurs 4-2 Morgan Academy FP   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Riverside 2-1 Charlie Accies   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Rutherglen 0-8 East Dunbartonshire   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Rutherglen Glencairn U21 2-3 Moorlands   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Steins Thistle 1-0 Echt   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Stoneywood Parkvale Amateurs 0-3 Tarves   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Strathmiglo United 3-5 East Kilbride Thistle Colts   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Stratton Southside 0-4 Stobswell   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Tannochside United 4-2 Glasgow University Amateurs {CAL}   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 The Maidens 3-1 Occidental   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Tollcross Thistle 13-1 Dean Fenwick Thistle   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 UB United 0-2 Cumnock Amateurs   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 West Kilbride 1-1 Pittenweem Rovers   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Westwood 0-4 Leslie Hearts   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Wishaw Wycombe Wanderers 2-5 Oban Saints {CEN}   Scottish Am. Cup 22-23
05/11/2022 Croftfoot Parish 4-1 Greenbank Church of Scotland   SEC - Div. 1
05/11/2022 Dennistoun Thistle 5-3 Mearns Cart   SEC - Div. 1
05/11/2022 Houston & Killellan 6-2 Glasgow Elim   SEC - Div. 1
05/11/2022 Kings Park Baptist Church 2-2 p Mount Kirk   SEC - Fraser Trophy
05/11/2022 Re:Hope 5-2 Law Community   SEC - Premier Div.
05/11/2022 South Glasgow 2-8 Cumbernauld Colts Amateurs   SEC - Premier Div.
05/11/2022 Tollcross 7-2 Avendale   SEC - Premier Div.
05/11/2022 United Churches of Ayr 4-3 Craighalbert   SEC - Premier Div.
05/11/2022 Manhattan Blacks 6-9 East Lane   SSM - Championship
05/11/2022 Port Glasgow Celtic 3-3 Gleniffer Thistle   SSM - Championship
05/11/2022 Royalle Madrid 3-1 Stanley Athletic   SSM - Championship
05/11/2022 Saint Peter's Amateurs 1-2 Viewfield Rovers   SSM - Championship
05/11/2022 Cumbernauld 0-5 Lanarkshire Thistle   SSM - Development Div.
05/11/2022 Dean Park 1-5 Motherwell Athletic   SSM - Development Div.
05/11/2022 Rutherglen Glencairn Amateurs 2-2 Southside Athletic   SSM - Development Div.
05/11/2022 Villa United 7-1 East Kilbride Thistle Amateurs   SSM - Development Div.
05/11/2022 Gladstone Athletic 3-3 Accies   SSM - Div. 1A
05/11/2022 Lesmahagow SM 6-2 Tynecastle Amateurs   SSM - Div. 1A
05/11/2022 Baillieston Thistle 2-3 Singer   SSM - Div. 1B
05/11/2022 Port Glasgow Athletic 3-0 Summerston   SSM - Div. 1B
05/11/2022 Westerlands SM 1-6 East Kilbride YM SM   SSM - Div. 1B
05/11/2022 Blackthorn Rovers 8-2 Bengal Lancers   SSM - Premier Div.
05/11/2022 Shawbridge 3-1 Southside   SSM - Premier Div.
05/11/2022 Cowie United 3-0 Plean   STI - League Cup
05/11/2022 Beechwood Albion 2-2 Dollar Glen   STI - Premier Div.
05/11/2022 Campsie 10-3 Whitburn Amateurs   STI - Premier Div.
04/11/2022 North East Thistle 4-6 Bearsden   GGP - Div. 3