SCOTTISH CLUB RANKING
LEAGUE SELECTOR MATCH DATABASE

ALL SATURDAY AMATEUR WESTEAST FIFE NORTH
 SOUTH NORTH OF TAYHIGHLAND
ABERDEENSHIREAYRSHIREBORDERCAITHNESSCALEDONIAN
CENTRAL SCOTTISHDUNDEE SATURDAY MORNINGEDINBURGH CHURCHESGLASGOW COLLEGESGREATER GLASGOW PREMIER
IFA SCOTTISH SUPPORTERSINVERNESS & DISTRICTKINGDOM OF FIFELEWIS & HARRISLOTHIAN & EDINBURGH
MIDLANDSNORTH WEST SUTHERLANDORKNEYPERTHSHIRESATURDAY MORNING
SCOTTISH AFLSHETLANDSKYE & LOCHALSHSTIRLING & DISTRICTSTRATHCLYDE EV. CHURCHES
UIST & BARRAWEST OF SCOTLAND U21
SCOTTISH SATURDAY AMATEUR CLUB RANKING
RANK TEAM LEAGUE GAMES LAST MATCH FORM POINTS
1 Saint Patrick's FP {CEN} CEN-1 104 3-1 W Giffnock North (-5) 3281
2 Lesmahagow Amateurs CEN-1 63 6-0 W Carluke Thistle (+3) 3277
3 Bannockburn CEN-1 100 2-0 W Wishaw High School FP (+11) 3215
4 Castlemilk Dynamo CEN-1 64 2-1 W Chryston (-1) 3206
5 Cupar Hearts KOF-1 73 2-1 W Kirkcaldy YMCA (-6) 3203
6 Shortlees AYR-1 107 2-2 D Annbank United (-9) 3202
7 Leven United KOF-1 79 8-0 W Strathmiglo United (+16) 3178
8 Drumchapel CEN-1 84 3-3 D Gartcosh United (+1) 3147
9 Tollcross Thistle LOT-1 98 1-0 W Edinburgh University 2nds (-6) 3119
10 East Kilbride YM {CAL} CAL-1 92 4-1 W Glasgow University Amateurs {CAL} (+4) 3112
11 Gartcosh United CEN-1 71 3-3 D Drumchapel (-1) 3104
12 Sandys LOT-1 88 7-2 W Blackridge Vale of Craig (+2) 3094
13 Doune Castle CAL-1 73 2-1 W Milton (+2) 3091
14 Castlemilk Old Boys Club CEN-2 69 3-2 W East Kilbride Colts (-3) 3083
15 Wishaw High School FP CEN-1 86 0-2 L Bannockburn (-11) 3074
16 Drumchapel United SM SSM-1 60 0-1 L Saint Mungo's (-7) 3073
17 Harestanes CEN-1 98 1-1 D Greenock High School FP (-7) 3073
18 Dumbarton Academy FP CAL-1 93 0-1 L Cambria {CAL} (-17) 3052
19 Annbank United AYR-2 52 2-2 D Shortlees (+9) 3037
20 Saint Joseph's CAL-1 90 3-5 L Eaglesham {CAL} (-17) 3030
21 Stewarton United AYR-1 74 2-1 W Cumnock Amateurs (+11) 3022
22 Steins Thistle CEN-2 65 6-0 W East Calder United (+11) 3022
23 Oban Saints {CEN} CEN-1 97 2-1 W Campsie Minerva (+1) 3021
24 New Farm Loch AYR-1 69 5-1 W Drongan United (+8) 3021
25 Glasgow Harp {CAL} CAL-1 94 2-3 L Strathclyde University {CAL} (-13) 3021
26 Cumnock Amateurs AYR-1 74 1-2 L Stewarton United (-11) 3015
27 Saint Mungo's CAL-1 75 1-0 W Drumchapel United SM (+7) 3005
28 Glenburn Miners Welfare AYR-1 84 2-1 W West Kilbride (+2) 3000
29 UB United SSM-1 83 0-0 D Blackthorn Rovers (-6) 2998
30 East Kilbride Rolls-Royce GGP-1 77 1-1 D Giffnock Soccer Centre (-6) 2998
31 Chryston CEN-2 58 1-2 L Castlemilk Dynamo (+1) 2996
32 Alva STI-1 75 8-2 W Cowie United (+1) 2994
33 Lesmahagow SM SSM-3A 18 5-3 W Kirkintilloch Rob Roy Amateurs (-4) 2986
34 Campsie Minerva CEN-2 67 1-2 L Oban Saints {CEN} (-1) 2984
35 Cowie Thistle ABD-1 84 5-2 W Auchnagatt Barons (+1) 2977
36 Kincorth ABD-1 66 11-1 W Tolbooth (+12) 2977
37 Greenock High School FP CEN-2 78 1-1 D Harestanes (+7) 2975
38 Greig Park Rangers KOF-1 73 2-2 D Lochgelly United (-3) 2974
39 Stobswell DSM-1 72 5-1 W The Maidens (+8) 2974
40 East Kilbride Colts SSM-3A 67 3-2 W Braehead {GLA} (-1) 2963
41 Balgonie Scotia KOF-1 64 4-1 W Kennoway (+16) 2961
42 Woodside ABD-1 91 5-1 W Rattray's XI (+10) 2955
43 East Dunbartonshire SSM-1 79 5-5 D Plains (-11) 2954
44 Dirrans Athletic AYR-1 71 0-3 L Galston United (-24) 2951
45 Eaglesham {CAL} CAL-1 72 5-3 W Saint Joseph's (+17) 2949
46 Arthurlie Amateurs SAF-1 62 2-1 W Baljaffray (-7) 2947
47 Meadowbank LOT-1 70 3-2 W Edinburgh Harps (-1) 2945
48 Wishaw Wycombe Wanderers CAL-1 80 0-3 L Dalziel High School FP (-32) 2942
49 Park Sports Project GCO-1 64 8-1 W Lokomotiv Glasgow (+14) 2940
50 Giffnock Soccer Centre GGP-1 56 1-1 D East Kilbride Rolls-Royce (+6) 2934
51 Duns BOR-1 43 5-1 W Greenlaw (+6) 2934
52 Dinamo Paisley SSM-1 49 3-1 W Knightswood (+9) 2933
53 Milton CAL-2 86 1-2 L Doune Castle (-2) 2933
54 Moorlands SSM-1 63 3-2 W Kirkintilloch Thistle (+2) 2933
55 Rutherglen Glencairn U21 W21-1 46 10-1 W Saint Cadoc's Youth Club U21 (+2) 2931
56 Langlee BOR-1 62 2-1 W Earlston Rhymers (-5) 2925
57 Dailly AYR-1 65 2-1 W Troon Dundonald (-5) 2923
58 Dalziel High School FP CAL-1 77 3-0 W Wishaw Wycombe Wanderers (+32) 2922
59 Tannochside United SSM-1 59 5-2 W Southside (+13) 2917
60 Clermiston LOT-4 18 3-1 W Dalkeith Thistle Amateurs (-4) 2914
61 Loganlea United LOT-2 76 3-2 W Penicuik (+8) 2913
62 East Kilbride YM SM SSM-3B 43 4-2 W Castle Rock (-2) 2904
63 AS Airdrie SSM-1 72 3-0 W Glasgow South (+11) 2901
64 Kirkintilloch Thistle SSM-1 61 2-3 L Moorlands (-2) 2901
65 Edinburgh Star LOT-1 71 2-2 D Tranent Amateurs (-4) 2899
66 Uddingston SSM-1 69 4-4 D Baillieston Thistle (-6) 2898
67 Tarbolton AYR-1 78 1-3 L Whitletts Victoria Amateurs (-34) 2896
68 Tarves ABD-1 82 2-2 D Saint Laurence (-2) 2891
69 Giffnock North CAL-1 80 1-3 L Saint Patrick's FP {CEN} (+5) 2891
70 Cambusbarron Rovers CAL-1 72 0-3 L Dumbarton Academy FP (-5) 2885
71 Edinburgh North LOT-2 44 6-1 W Bo'ness United Community (+29) 2885
72 Galston United AYR-1 57 3-0 W Dirrans Athletic (+24) 2885
73 Inverclyde CEN-2 62 3-0 W Garrowhill Thistle (+21) 2883
74 Dunipace Amateurs CEN-2 62 4-2 W Third Lanark (+14) 2873
75 Easterhouse Football Academy Amateurs SSM-3B 68 7-2 W Greenock (+17) 2872
76 Echt ABD-1 82 5-4 W Alford (+9) 2866
77 Bridge of Earn KOF-2 71 2-2 D Benarty Astros (-4) 2864
78 Glynhill Moorcroft SAF-1 59 0-0 D Port Glasgow Amateurs (-4) 2862
79 Black's Bar AYR-2 47 2-1 W Kilmarnock Amateurs (+4) 2862
80 Dunblane Soccer Club CAL-2 63 4-1 W Westerlands {CAL} (+17) 2860
81 Clydeside Athletic GCO-1 70 3-0 W Erskine Youth (+2) 2852
82 Strathclyde University {CAL} CAL-1 74 3-2 W Glasgow Harp {CAL} (+13) 2848
83 Penicuik LOT-2 57 2-3 L Loganlea United (-8) 2848
84 Kirkcaldy YMCA KOF-1 69 1-2 L Cupar Hearts (+6) 2847
85 Charlie Accies DSM-1 61 3-0 W Dundee United Sports Club (+9) 2847
86 Markinch KOF-2 53 5-2 W Kinross (+11) 2845
87 Vale of Earn PER-1 70 8-1 W Letham Community (+2) 2843
88 Benarty Astros KOF-2 46 2-2 D Bridge of Earn (+4) 2843
89 Westerlands {CAL} CAL-2 73 1-4 L Dunblane Soccer Club (-17) 2843
90 Neilston Amateurs SAF-1 62 2-1 W Lochgilphead Red Star (+2) 2842
91 Port Glasgow Amateurs SAF-1 63 0-0 D Glynhill Moorcroft (+4) 2840
92 Baillieston Thistle SSM-3B 59 4-4 D Uddingston (+6) 2832
93 Lochgelly United KOF-1 48 2-2 D Greig Park Rangers (+3) 2832
94 West Kilbride AYR-1 68 1-2 L Glenburn Miners Welfare (-2) 2831
95 Broughty United MID-1 83 4-1 W Newport (+2) 2828
96 Cove Thistle ABD-1 71 5-1 W Newburgh Thistle (+12) 2828
97 Irvine AYR-1 59 2-2 D Irvine Thistle (-4) 2827
98 Tollcross SEC-1 44 5-2 W United Churches of Ayr (+2) 2827
99 Lochgilphead Red Star SAF-1 46 1-2 L Neilston Amateurs (-2) 2826
100 Leith Athletic Amateurs LOT-3 52 2-1 W Polbeth United (-7) 2826
101 Johnstone Burgh Amateurs GGP-2 18 6-2 W John Street (+8) 2825
102 Strathmiglo United KOF-1 64 0-8 L Leven United (-16) 2823
103 Barnhill MID-1 79 6-3 W Carnoustie Panmure YM (-3) 2823
104 The Swifts KOF-2 51 2-2 D Fife Thistle {KOF} (-5) 2822
105 Greenock High School FP U21 W21-1 46 1-3 L Shotts Bon Accord U21 (-32) 2820
106 Alford ABD-1 79 4-5 L Echt (-9) 2814
107 Glasgow South SSM-1 72 0-3 L AS Airdrie (-11) 2811
108 Irvine Thistle AYR-2 46 2-0 W Catrine (+4) 2810
109 Milngavie Wanderers CAL-1 68 1-8 L Wishaw Wycombe Wanderers (-19) 2810
110 Singer SSM-3B 75 1-1 D Glebe Hibernian (+3) 2808
111 Glasgow Island GCO-1 68 1-1 D Newlands (-10) 2807
112 Houston United GGP-2 59 2-1 W Dynamo East Kilbride (±0) 2806
113 Blackthorn Rovers SSM-1 60 0-0 D UB United (+6) 2805
114 Petershill U21 W21-1 13 2-1 W Saint Mungo's U21 (-4) 2804
115 Cambria {CAL} CAL-1 96 1-0 W Dumbarton Academy FP (+17) 2798
116 Glebe Hibernian SSM-3A 49 1-1 D Singer (-3) 2796
117 Longniddry Villa LOT-2 55 2-3 L Kirkfield United (-19) 2793
118 Pentland United CAI-1 52 6-1 W Wick Thistle (+2) 2791
119 Kennoway KOF-1 58 1-4 L Balgonie Scotia (-16) 2790
120 Gladstone Athletic SSM-3A 20 3-1 W West Dumbarton (+11) 2790
121 Garrowhill Thistle CEN-2 65 5-1 W Holytown Colts (+10) 2783
122 Newshot GGP-1 62 1-0 W East Kilbride YM {GGP} (+2) 2782
123 Braehead {STI} STI-1 70 2-1 W Dollar Glen (±0) 2778
124 Saint Laurence ABD-1 80 0-0 D Banchory (+1) 2777
125 Edinburgh University 2nds LOT-1 63 0-1 L Tollcross Thistle (+6) 2776
126 Fife Thistle {KOF} KOF-2 58 2-2 D The Swifts (+5) 2774
127 Third Lanark CEN-2 58 2-4 L Dunipace Amateurs (-14) 2772
128 The Maidens DSM-1 61 1-5 L Stobswell (-8) 2771
129 Insch ABD-1 71 2-0 W Nicolls (+15) 2768
130 Calderglen GGP-1 65 2-1 W Antonine (+9) 2766
131 Glasgow University Amateurs {CAL} CAL-2 60 1-4 L East Kilbride YM {CAL} (-4) 2765
132 Pollok United GCO-1 52 2-4 L Corinthians (-22) 2764
133 Saint Patrick's FP {GGP} GGP-1 45 7-0 W Eaglesham {GGP} (+20) 2763
134 Pittenweem Rovers KOF-1 63 0-2 L Lochgelly United (-7) 2762
135 Riverside STI-1 54 4-1 W Linlithgow Rose Community (+10) 2761
136 Knightswood SSM-2 49 1-3 L Dinamo Paisley (-9) 2760
137 Glasgow Wellington SSM-2 45 3-1 W Netherton (+9) 2759
138 Dunoon SAF-1 52 5-1 W Rutherglen (+21) 2758
139 Bervie Caledonian ABD-2N 71 4-2 W Fyvie (+6) 2757
140 Shawbridge SSM-1 74 4-0 W Accies (+6) 2757
141 Troon Dundonald AYR-2 60 1-2 L Dailly (+5) 2756
142 Corinthians GCO-1 15 4-2 W Pollok United (+22) 2756
143 East Kilbride YM {GGP} GGP-1 60 0-1 L Newshot (-2) 2753
144 Kemnay ABD-2E 58 4-1 W Jesus House Aberdeen (+2) 2753
145 Jeanfield Swifts Amateurs PER-1 69 7-4 W Stanley (+1) 2752
146 Tranent Amateurs LOT-1 60 2-2 D Edinburgh Star (+4) 2751
147 Craigneuk GGP-2 57 4-1 W Glasgow University Amateurs {GGP} (+5) 2751
148 Kettins PER-1 80 8-2 W Auchterarder Primrose (+3) 2747
149 Braehead {GLA} SSM-3A 69 2-3 L East Kilbride Colts (+1) 2746
150 Greenock SSM-3B 20 2-7 L Easterhouse Football Academy Amateurs (-17) 2743
151 Dynamo East Kilbride GGP-2 64 1-2 L Houston United (±0) 2743
152 Giffnock Soccer Centre Jordanhill GGP-1 61 1-1 D Erskine (-1) 2743
153 Bengal Lancers SSM-1 62 4-3 W Huntershill (+9) 2741
154 Dryburgh Athletic DSM-1 65 5-1 W Occidental (+26) 2738
155 Carrick Athletic LOT-3 48 4-1 W Barca-Milton (-2) 2738
156 Strathaven Dynamo SSM-3A 54 1-4 L Gleniffer Thistle (-30) 2735
157 Bo'ness United Community LOT-2 60 4-2 W Corstorphine Dynamo (+6) 2735
158 Plains SSM-2 57 5-5 D East Dunbartonshire (+11) 2734
159 Chirnside United BOR-1 52 1-2 L Hawick Legion (-15) 2733
160 Banchory ABD-1 56 0-0 D Saint Laurence (-1) 2732
161 King's Church SEC-1 52 2-0 W Craighalbert (-3) 2732
162 Ratho Athletic LOT-1 57 3-3 D Danderhall Miners Welfare (-5) 2732
163 Dundee United Sports Club DSM-1 68 0-3 L Charlie Accies (-9) 2731
164 Antonine GGP-3 43 1-2 L Calderglen (-9) 2728
165 Drumchapel U21 W21-1 16 4-0 W Strathclyde University U21 (+3) 2726
166 Newcraighall Leith Victoria LOT-1 68 5-1 W Linlithgow Rose Community (+19) 2726
167 Heriot-Watt University Amateurs LOT-3 55 1-2 L North Merchiston Vale (-3) 2725
168 North Merchiston Vale LOT-1 69 2-1 W Heriot-Watt University Amateurs (+3) 2725
169 Blantyre Soccer Academy SSM-3A 51 7-3 W Manhattan Blacks (+16) 2721
170 Kilmarnock Amateurs AYR-2 59 1-3 L Kilmarnock United (-13) 2719
171 Auchtermuchty Bellvue KOF-1 64 5-0 W Kelty (+28) 2718
172 Finavon MID-1 75 4-4 D Wellbank (-8) 2717
173 Milngavie Wanderers SM SSM-3A 19 5-3 W Crosslands United (+20) 2717
174 Edinburgh Harps LOT-2 56 2-3 L Meadowbank (+1) 2716
175 Beechwood Albion STI-1 65 2-0 W Plean (+2) 2715
176 Cumbernauld Colts Amateurs SEC-1 52 2-1 W Law Community (±0) 2715
177 Stenhousemuir U21 W21-1 40 4-3 W East Kilbride Thistle U21 (+5) 2714
178 Wick Groats CAI-1 47 0-1 L High Ormlie Hotspur (-16) 2711
179 Southside SSM-1 108 2-5 L Tannochside United (-13) 2711
180 Newtown BOR-1 50 0-12 L Duns (-22) 2708
181 Catrine AYR-2 56 0-2 L Irvine Thistle (-4) 2707
182 Crosslands United SSM-3A 52 3-5 L Milngavie Wanderers SM (-20) 2706
183 Largs Thistle Amateurs AYR-2 58 0-3 L Beith Amateurs (-33) 2702
184 Edinburgh Strollers LOT-1 60 0-4 L Penicuik (-24) 2701
185 Tweedmouth BOR-1 44 0-1 L Hawick Waverley (-4) 2701
186 Saint Andrews {KOF} KOF-2 50 7-1 W Glenrothes Amateurs (+30) 2698
187 Huntershill SSM-2 54 3-4 L Bengal Lancers (-9) 2697
188 Baljaffray SAF-1 43 1-2 L Arthurlie Amateurs (+7) 2697
189 Crosshouse Waverley AYR-2 58 4-0 W Bonnyton Thistle Amateurs (+27) 2696
190 Danderhall Miners Welfare LOT-1 71 3-3 D Ratho Athletic (+5) 2695
191 Royalle Madrid SSM-2 52 8-2 W Stanley Athletic (+35) 2694
192 Hawick Waverley BOR-1 61 1-0 W Tweedmouth (+4) 2692
193 Kelty KOF-1 56 0-5 L Auchtermuchty Bellvue (-28) 2691
194 Kilbride Thistle AYR-3 64 6-0 W Darvel Victoria (+2) 2691
195 Kilmarnock United AYR-2 56 3-1 W Kilmarnock Amateurs (+13) 2690
196 Leslie Hearts KOF-3 57 3-0 W East Vale (+4) 2690
197 Linton Hotspur LOT-3 63 7-1 W Ancrum (+15) 2688
198 Carluke Thistle GGP-2 47 0-6 L Lesmahagow Amateurs (-3) 2685
199 Stow BOR-1 56 2-3 L Biggar United (-12) 2684
200 Rothesay Brandane CAL-2 54 1-2 L Callander Thistle (-13) 2684
201 Nicolls ABD-1 69 0-2 L Insch (-15) 2683
202 Greenlaw BOR-1 59 1-5 L Duns (-6) 2682
203 Drongan United AYR-1 55 1-5 L New Farm Loch (-8) 2679
204 Biggar United BOR-2 49 3-2 W Stow (+12) 2678
205 Wishaw Wycombe Wanderers U21 W21-1 14 2-1 W Strathclyde University U21 (-8) 2675
206 Re:Hope SEC-1 47 3-1 W Croftfoot Parish (-4) 2674
207 Tolbooth ABD-1 62 1-11 L Kincorth (-12) 2674
208 Cairdy Thistle DSM-1 61 3-2 W Kirkton (+5) 2670
209 Kincardine KOF-2 54 0-2 L Kinross Colts (-27) 2670
210 Blackridge Vale of Craig LOT-2 54 2-7 L Sandys (-2) 2669
211 Beacon Rangers ABD-1 62 3-1 W Bridge of Don (+8) 2668
212 Beith Amateurs AYR-2 60 3-0 W Largs Thistle Amateurs (+33) 2664
213 Eyemouth United BOR-3 39 5-4 W Berwick Colts (-1) 2662
214 Musselburgh Windsor LOT-2 61 0-0 D Kirkliston & South Queensferry (+1) 2662
215 Whalsay SHE-1 42 1-2 L Ness United (-8) 2660
216 Kirriemuir Thistle Amateurs MID-1 59 2-1 W Invergowrie (-4) 2660
217 Saint Mary's Metropolitan EDC-1 49 6-0 W Charlotte Chapel (+1) 2659
218 Linlithgow Rose Community STI-1 64 1-4 L Riverside (-10) 2656
219 Glenrothes Amateurs KOF-2 55 1-7 L Saint Andrews {KOF} (-30) 2654
220 West Dumbarton SSM-4 19 1-3 L Gladstone Athletic (-11) 2652
221 Erskine GGP-1 62 1-1 D Giffnock Soccer Centre Jordanhill (+1) 2651
222 Port Seton EDC-1 46 4-3 W Saint Columba's (-2) 2651
223 Morgan Academy FP MID-1 74 2-3 L Brechin City Amateurs (-13) 2649
224 East Lane SSM-2 42 4-2 W Southpark (+13) 2649
225 East Calder United LOT-3 62 0-6 L Steins Thistle (-11) 2649
226 Ness United SHE-1 42 2-1 W Whalsay (+8) 2648
227 Hunterfield Vale LOT-4 17 3-1 W North Berwick (+8) 2647
228 Port Glasgow Athletic SSM-3B 57 3-2 W Westerlands SM (-3) 2646
229 Rhu {CAL} CAL-2 64 5-5 D University of Stirling Amateurs (-5) 2646
230 Craigie DSM-2 59 1-3 L Bank Street Athletic (-13) 2646
231 Rattray's XI ABD-1 68 1-5 L Woodside (-10) 2646
232 New Cumnock AYR-3 41 3-2 W Bellfield (+6) 2641
233 Rosebank Athletic KOF-2 35 4-0 W Burntisland United (+12) 2641
234 Lerwick Celtic SHE-1 39 4-2 W Delting (-1) 2640
235 Kaimhill United ABD-2N 62 2-1 W Stonehaven Athletic (+5) 2639
236 Vale of Leven Amateurs GGP-3 46 4-2 W Condorrat (+5) 2639
237 Rutherglen Glencairn Amateurs SSM-4 41 0-2 L Blackhall (-23) 2638
238 Clydebank SM GCO-2 46 3-1 W Greater Glasgow (-3) 2636
239 Dunbar Athletic LOT-2 53 1-2 L Kirkliston & South Queensferry (-5) 2636
240 Saint Peter's Amateurs SSM-2 47 1-8 L Huntershill (-24) 2636
241 Tweeddale Rovers BOR-1 53 1-1 D Hawick Waverley (+6) 2635
242 Lerwick Spurs SHE-1 51 10-6 W Lerwick Thistle (+16) 2634
243 Parkhall SAF-1 49 3-1 W Glenvale Carlton (+3) 2633
244 Viewfield Rovers SSM-2 58 2-2 D Port Glasgow Celtic (+2) 2632
245 Langholm Legion BOR-1 40 5-2 W Stow (+24) 2632
246 Manhattan Blacks SSM-2 54 3-7 L Blantyre Soccer Academy (-16) 2631
247 Armadale Athletic LOT-3 54 0-7 L Sandys (-3) 2629
248 Great Western United ABD-2N 55 3-3 D Feughside (-6) 2628
249 Westfield Colts STI-1 62 0-4 L Campsie (-43) 2626
250 Arbroath Harp MID-1 57 2-2 D Arbroath High School FP (-4) 2626
251 Bank Street Athletic DSM-2 70 3-1 W Craigie (+13) 2623
252 Westdyke ABD-2E 73 2-1 W Turriff Thistle (+6) 2620
253 Tynecastle Amateurs SSM-3A 64 0-3 L Stratton Southside (-30) 2616
254 Newlands GCO-1 56 1-1 D Glasgow Island (+10) 2616
255 Kirkfield United GGP-3 40 3-2 W Longniddry Villa (+19) 2615
256 Mental Mechanics LOT-3 43 3-0 W Mill (+17) 2614
257 Occidental DSM-1 64 1-5 L Dryburgh Athletic (-26) 2612
258 Kinross KOF-2 64 2-5 L Markinch (-11) 2611
259 University of Stirling Amateurs CAL-2 60 5-5 D Rhu {CAL} (+5) 2608
260 United Colleges KOF-3 34 4-1 W Dunfermline City (+27) 2605
261 Kirkliston & South Queensferry LOT-2 52 0-0 D Musselburgh Windsor (-1) 2605
262 Port Glasgow Celtic SSM-2 52 2-2 D Viewfield Rovers (-2) 2605
263 Eaglesham {GGP} GGP-1 43 0-7 L Saint Patrick's FP {GGP} (-20) 2604
264 Earlston Rhymers BOR-2 42 1-2 L Langlee (+5) 2604
265 Eastwood Parkmount A GGP-1 60 2-5 L Westerlands {GGP} (-35) 2603
266 Avendale SEC-1 54 3-6 L Mount Kirk (-37) 2602
267 Avoch INV-1 47 2-0 W Black Rock Rovers (+1) 2600
268 Arbroath High School FP MID-1 72 2-2 D Arbroath Harp (+4) 2600
269 North Berwick LOT-3 49 1-3 L Hunterfield Vale (-8) 2598
270 East Kilbride Thistle U21 W21-1 16 3-4 L Stenhousemuir U21 (-5) 2597
271 Gleniffer Thistle SSM-2 52 4-1 W Strathaven Dynamo (+30) 2596
272 Mill LOT-3 71 0-3 L Mental Mechanics (-17) 2595
273 Breadalbane PER-1 58 4-5 L Burrelton Rovers (-12) 2591
274 Boswell GGP-2 56 4-0 W Langcraigs (+7) 2591
275 Erskine Youth GCO-1 17 0-3 L Clydeside Athletic (-2) 2590
276 Methilhill Strollers KOF-3 55 6-0 W Saint Monans Swallows (+7) 2589
277 East End Villa SSM-4 12 3-4 L Villa United (-15) 2589
278 Loch Ness Amateurs INV-1 33 5-2 W Avoch (+31) 2588
279 Netherton SSM-2 49 1-3 L Glasgow Wellington (-9) 2585
280 Rutherglen SAF-1 51 1-5 L Dunoon (-21) 2582
281 Burrelton Rovers PER-1 63 3-6 L Vale of Earn (-2) 2582
282 United Churches of Ayr SEC-1 54 2-5 L Tollcross (-2) 2582
283 Shotts Bon Accord U21 W21-1 16 3-1 W Greenock High School FP U21 (+32) 2580
284 Lokomotiv Glasgow GCO-1 52 1-8 L Park Sports Project (-14) 2577
285 Bonnyton Thistle Amateurs AYR-2 40 0-4 L Crosshouse Waverley (-27) 2576
286 Dundee Social DSM-2 51 3-2 W Tayside Fire Brigade (+7) 2575
287 Hillington SAF-1 53 0-9 L Dunoon (-43) 2573
288 Southside United GCO-1 63 1-4 L Weir Recreation (-33) 2573
289 Hawick Colts BOR-2 43 0-4 L Earlston Rhymers (-22) 2573
290 Campsie STI-1 53 4-0 W Westfield Colts (+43) 2572
291 Dollar Glen STI-1 56 1-2 L Braehead {STI} (±0) 2572
292 Busby SAF-1 50 6-0 W Port Glasgow Old Boys Union (+5) 2570
293 Mauchline United AYR-3 58 4-1 W Kilbirnie United (+16) 2570
294 Motherwell Athletic SSM-4 18 3-0 W Dean Park (±0) 2567
295 Kirkton DSM-1 47 2-3 L Cairdy Thistle (-5) 2566
296 Glasgow University Amateurs {GGP} GGP-2 30 1-4 L Craigneuk (-5) 2565
297 Kinross Colts KOF-2 65 2-0 W Kincardine (+27) 2565
298 Irvine Victoria Amateurs AYR-2 37 2-7 L Beith Amateurs (-20) 2563
299 South Glasgow SEC-1 40 2-1 W West Glasgow (+4) 2562
300 Auchnagatt Barons ABD-2N 50 2-5 L Cowie Thistle (-1) 2560
301 Kirkwall Thorfinn ORK-1 34 1-2 L Kirkwall Rovers (-12) 2554
302 Condorrat GGP-3 58 2-4 L Vale of Leven Amateurs (-5) 2554
303 Kings Park Rangers SAF-1 61 5-0 W Cardross (+9) 2552
304 Bellfield AYR-3 57 2-3 L New Cumnock (-6) 2551
305 Fyvie ABD-2E 42 2-4 L Bervie Caledonian (-6) 2550
306 Newburgh Thistle ABD-2E 69 1-5 L Cove Thistle (-12) 2548
307 JS XI ABD-2N 54 3-4 L Huntly Amateurs (-20) 2548
308 Dunfermline City KOF-3 11 2-1 W Kennoway Star Hearts Amateurs (-10) 2546
309 Point LHA-1 33 1-2 L Back (-15) 2545
310 Stanley Athletic SSM-2 59 2-8 L Royalle Madrid (-35) 2544
311 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs SSM-3A 54 3-5 L Lesmahagow SM (+4) 2544
312 Dumbarton Amateurs GCO-2 52 1-3 L Bishopton (-18) 2543
313 Southpark SSM-2 49 2-4 L East Lane (-13) 2540
314 Weir Recreation GCO-1 34 4-1 W Southside United (+33) 2540
315 Maryburgh INV-1 40 10-1 W Black Rock Rovers (+44) 2538
316 Glendale ABD-2E 61 0-1 L Saint Marnans (-4) 2538
317 Castle Rock SSM-3B 14 2-4 L East Kilbride YM SM (+2) 2537
318 Rosehill United GCO-1 53 2-2 D Kings Park United (±0) 2536
319 Stonehaven Athletic ABD-2N 58 1-2 L Kaimhill United (-5) 2535
320 Saint Marnans ABD-2E 46 1-0 W Glendale (+4) 2534
321 Westerlands {GGP} GGP-1 52 5-2 W Eastwood Parkmount A (+35) 2534
322 Powrie DSM-2 60 6-0 W Saint James (+46) 2534
323 Cammachmore ABD-2E 57 1-2 L Aberdeen Lads Club (-18) 2533
324 Saint Mungo's U21 W21-1 12 1-2 L Petershill U21 (+4) 2528
325 Whitletts Victoria Amateurs AYR-3 59 3-1 W Tarbolton (+34) 2526
326 Ness LHA-1 36 1-2 L Westside (-11) 2524
327 Law Community SEC-1 53 1-2 L Cumbernauld Colts Amateurs (±0) 2524
328 Turriff Thistle ABD-2E 56 1-2 L Westdyke (-6) 2523
329 Staxigoe United CAI-1 39 3-1 W Thurso Academicals (+1) 2523
330 Highfields United BOR-3 37 5-1 W Gala Fairydean Rovers Amateurs (+8) 2523
331 Corstorphine Dynamo LOT-2 49 2-4 L Bo'ness United Community (-6) 2522
332 Accies SSM-3A 47 0-4 L Shawbridge (-6) 2521
333 Dean Fenwick Thistle AYR-3 46 1-1 D Onthank (-4) 2520
334 Duncanrig {GGP} GGP-3 41 3-1 W North East Thistle (-1) 2520
335 Hawick Legion BOR-2 48 2-1 W Chirnside United (+15) 2517
336 Invergowrie MID-1 70 1-2 L Kirriemuir Thistle Amateurs (+4) 2513
337 Callander Thistle CAL-2 70 2-1 W Rothesay Brandane (+13) 2513
338 Rattray PER-1 66 1-6 L Vale of Earn (-5) 2512
339 Glasgow Medics GCO-1 45 0-1 L Burnhill (-13) 2508
340 Onthank AYR-3 46 1-1 D Dean Fenwick Thistle (+4) 2507
341 Saint John's PER-2 34 1-0 W FC Romania (-8) 2506
342 Tayside Fire Brigade DSM-2 69 2-1 W Powrie (+11) 2505
343 Kettle United KOF-3 46 2-2 D Leven (+2) 2504
344 Niddrie Mission EDC-1 51 2-3 L White Lightning (-13) 2501
345 Leithen Rovers BOR-2 47 3-1 W Ancrum (+12) 2500
346 Mount Kirk SEC-1 41 6-3 W Avendale (+37) 2498
347 Southside Athletic SSM-4 16 5-2 W East Kilbride Thistle Amateurs (±0) 2498
348 Glasgow University U21 W21-1 37 4-4 D Bridgend U21 (-10) 2495
349 Fir Park Corner IFA-1 37 2-1 W Alloa Athletic Supporters (-6) 2493
350 Whitedale SHE-1 41 0-1 L Ness United (+3) 2492
351 Gorgie United EDC-1 48 5-1 W Bingham Church (+3) 2491
352 Cambria {GGP} GGP-1 49 4-5 L Kirkfield United (+2) 2489
353 Brechin City Amateurs MID-1 57 3-2 W Morgan Academy FP (+13) 2489
354 Kilbarchan Thistle GGP-3 46 13-1 W Rannoch (+22) 2487
355 Stratton Southside SSM-3B 44 3-0 W Tynecastle Amateurs (+30) 2487
356 Bridge of Don ABD-2N 61 1-3 L Beacon Rangers (-8) 2487
357 BSFC ABD-2E 56 2-5 L Kemnay (-2) 2487
358 John Street GGP-2 62 2-6 L Johnstone Burgh Amateurs (-8) 2485
359 High Ormlie Hotspur CAI-1 29 1-0 W Wick Groats (+16) 2480
360 White Lightning EDC-1 47 3-2 W Niddrie Mission (+13) 2479
361 Luncarty Amateurs PER-1 72 0-2 L Balmoral United (-27) 2478
362 Minishant AYR-3 53 2-2 D Bothan Victoria (-10) 2477
363 Holytown Colts CEN-2 57 1-5 L Garrowhill Thistle (-10) 2477
364 Stanley PER-2 53 4-7 L Jeanfield Swifts Amateurs (-1) 2477
365 Colquhoun United GGP-2 61 3-1 W Strathclyde University {GGP} (+5) 2476
366 Leven KOF-3 46 2-2 D Kettle United (-2) 2475
367 Newtonhill ABD-2E 59 3-5 L Cammachmore (-18) 2474
368 Alyth PER-1 54 5-1 W Letham Community (+25) 2474
369 East United ORK-1 18 3-1 W Kirkwall Hotspurs (+16) 2471
370 Giffnock Soccer Centre Reds GGP-3 43 8-0 W Glasgow Harp {GGP} (+32) 2470
371 Kings Park United GCO-1 47 2-2 D Rosehill United (±0) 2470
372 Saint James DSM-2 72 0-6 L Powrie (-46) 2470
373 Blackhall SSM-4 45 2-0 W Rutherglen Glencairn Amateurs (+23) 2470
374 Crosshill Thistle AYR-3 54 2-1 W Kilwinning (-5) 2469
375 Dalkeith Thistle Amateurs LOT-4 49 1-3 L Clermiston (+4) 2467
376 Lanarkshire Thistle SSM-4 17 2-2 D East Kilbride Thistle Amateurs (-8) 2465
377 Helmsdale United NWS-1 23 3-2 W Golspie Stafford (+5) 2464
378 Anniesland SEC-1 52 1-1 D Avendale (+5) 2464
379 Kirkwall Hotspurs ORK-1 29 1-3 L East United (-16) 2464
380 Westside LHA-1 31 0-1 L Point (-6) 2464
381 Dolphin DSM-2 56 6-1 W Clepington Social (+8) 2460
382 Burghmuir ABD-2N 60 6-2 W Huntly Amateurs (+12) 2459
383 Wellbank MID-1 61 4-4 D Finavon (+8) 2456
384 Fernieside LOT-3 61 2-2 D Edinburgh City Whites (-6) 2453
385 Bishopton GCO-2 52 3-1 W Dumbarton Amateurs (+18) 2451
386 Craighalbert SEC-1 42 0-2 L King's Church (+3) 2450
387 KaisAyr IFA-1 40 1-1 D Real Maroon (-10) 2448
388 Aboyne ABD-2E 53 5-4 W Stoneywood Parkvale Amateurs (+11) 2447
389 Kemnay Youth ABD-3N 55 1-3 L Newmachar United Amateurs (-13) 2446
390 Stoneywood Parkvale Amateurs ABD-2N 52 4-5 L Aboyne (-11) 2444
391 Newport MID-1 67 1-4 L Broughty United (-2) 2444
392 Berwick Colts BOR-3 45 4-5 L Eyemouth United (+1) 2443
393 Plean STI-1 14 0-2 L Beechwood Albion (-2) 2439
394 East End Thistle DSM-2 50 2-4 L Rattray (-4) 2437
395 West Glasgow SEC-1 37 1-2 L South Glasgow (-4) 2436
396 Aberdeen University Amateurs ABD-3N 42 4-5 L Kincorth (+10) 2436
397 Saint Boswells BOR-3 38 3-2 W Lauder (-7) 2435
398 Polbeth United LOT-4 47 1-2 L Leith Athletic Amateurs (+7) 2427
399 Polepark DSM-3 16 8-1 W Saint Andrews {DSM} (+26) 2424
400 Hearts of Beath KOF-3 56 2-5 L Kennoway Star Hearts Amateurs (-43) 2423
401 Lairg Rovers NWS-1 26 5-0 W Inver (+2) 2421
402 Scalloway SHE-1 39 3-4 L Lerwick Thistle (-11) 2420
403 Dundee University Medical Students DSM-2 41 4-1 W Kelso (+19) 2419
404 Ellon Thistle ABD-3E 50 3-0 W Ellon (+7) 2419
405 Newmachar United Amateurs ABD-3N 37 3-1 W Kemnay Youth (+13) 2418
406 Monifieth Athletic DSM-3 46 4-2 W Lochee Harp Amateurs (-4) 2416
407 Saint Columba's EDC-1 44 3-4 L Port Seton (+2) 2416
408 Selkirk Victoria BOR-2 45 5-2 W Coldstream Amateurs (+17) 2414
409 Strathclyde University U21 W21-1 13 0-4 L Drumchapel U21 (-3) 2412
410 Feughside ABD-2N 44 0-6 L Alford (-9) 2410
411 Cumbernauld SSM-4 17 3-2 W Westwood (+7) 2409
412 Aberdeen Lads Club ABD-2E 59 2-1 W Cammachmore (+18) 2407
413 Halliburton ABD-3N 56 1-1 D Postal ALC (-5) 2406
414 Lerwick Thistle SHE-1 38 6-10 L Lerwick Spurs (-16) 2405
415 Kilbirnie United AYR-3 40 1-4 L Mauchline United (-16) 2404
416 Back LHA-1 33 2-1 W Point (+15) 2403
417 AC Mill Inn ABD-2N 57 5-5 D Kintore (±0) 2400
418 Stromness Athletic ORK-1 24 1-4 L Kirkwall Hotspurs (-24) 2398
419 Kirkwall Rovers ORK-1 27 1-4 L East United (-14) 2398
420 Hamilton Accies Rocca U21 W21-1 11 6-0 W Stamperland U21 (+20) 2396
421 Edinburgh University 4ths LOT-4 38 1-5 L Polbeth United (-30) 2396
422 Bon Accord City ABD-3E 41 3-2 W Ellon Thistle (+5) 2389
423 Dennistoun Thistle SEC-2 35 4-4 D Fullarton Irvine (-6) 2388
424 Westerlands SM SSM-3B 15 2-3 L Port Glasgow Athletic (+3) 2388
425 Bearsden GGP-3 40 1-2 L Oban Saints {GGP} (-5) 2387
426 Glasgow Harp {GGP} GGP-3 20 0-8 L Giffnock Soccer Centre Reds (-32) 2384
427 DTI GCO-2 55 2-3 L Clydebank SM (+7) 2384
428 Fair City PER-1 54 1-15 L Vale of Earn (-7) 2384
429 Balerno Athletic LOT-4 59 4-6 L Corstorphine Dynamo Colts (-19) 2378
430 Wick Thistle CAI-1 28 3-1 W Thurso Swifts (-1) 2378
431 Croftfoot Parish SEC-2 39 1-3 L Re:Hope (+4) 2378
432 Houston & Killellan SEC-2 36 3-1 W Glasgow Elim (+3) 2378
433 Strathclyde University {GGP} GGP-2 34 1-3 L Colquhoun United (-5) 2377
434 Postal ALC ABD-3N 46 1-1 D Halliburton (+5) 2376
435 Villa United SSM-4 21 4-3 W East End Villa (+15) 2375
436 Continental ABD-2E 47 1-2 L Newburgh Thistle (-1) 2375
437 Glenvale Carlton SAF-1 44 1-3 L Parkhall (-3) 2375
438 Lochbroom NWS-1 15 14-0 W Melvich (+1) 2375
439 Internazioswally IFA-1 31 3-1 W Fir Park Corner (+20) 2371
440 Balmoral United PER-2 67 2-0 W Luncarty Amateurs (+27) 2371
441 Summerston SSM-3B 19 1-4 L Westerlands SM (-17) 2370
442 Parktool Athletic DSM-1 60 1-4 L Occidental (-8) 2369
443 Carnoustie Panmure YM MID-1 77 3-6 L Barnhill (+3) 2363
444 Ancrum BOR-2 41 1-7 L Linton Hotspur (-15) 2362
445 Jesus House Aberdeen ABD-2E 37 1-4 L Kemnay (-2) 2361
446 Langcraigs GGP-2 57 0-4 L Boswell (-7) 2359
447 Black Rock Rovers INV-1 26 0-2 L Avoch (-1) 2358
448 Inverness Athletic Amateurs INV-2 20 2-1 W Conon Bridge (-3) 2357
449 Oban Saints {GGP} GGP-3 37 2-1 W Bearsden (+5) 2357
450 Aberdeen University Colts ABD-3E 32 6-1 W Ellon (+21) 2356
451 FC Polska ABD-2N 46 1-5 L Stonehaven Athletic (-8) 2354
452 Glasgow Free Churches SEC-2 36 4-1 W Glasgow Elim (+3) 2354
453 Broughty United Reserves MID-R 38 6-1 W Brechin City Amateurs Reserves (+5) 2353
454 Barnhill Reserves MID-R 40 0-3 L Morgan Academy FP Reserves (-37) 2353
455 Burntisland United KOF-2 64 0-4 L Rosebank Athletic (-12) 2351
456 Clydebank Amateurs GGP-3 18 1-6 L Oban Saints {GGP} (-30) 2350
457 Thurso Academicals CAI-1 25 1-3 L Staxigoe United (-1) 2350
458 East Vale KOF-3 29 0-3 L Leslie Hearts (-4) 2349
459 Golspie Stafford NWS-1 21 2-3 L Helmsdale United (-5) 2348
460 AC Mill Inn Academy ABD-3N 44 0-1 L Kemnay Youth (-6) 2347
461 Currie LOT-4 14 5-2 W Edinburgh City Whites (+21) 2344
462 Livingston GS IFA-1 29 1-3 L Queen's Park Supporters (-23) 2343
463 Huntly Amateurs ABD-2N 47 4-3 W JS XI (+20) 2340
464 Burnhill GCO-1 47 1-0 W Glasgow Medics (+13) 2337
465 Castletown CAI-2 38 0-0 D Keiss (-11) 2336
466 Byron Sports Club ABD-3N 12 1-4 L Kemnay Youth (-9) 2336
467 Sleat & Strath SKY-1 30 2-5 L Mallaig (-28) 2331
468 Barca-Milton LOT-3 67 1-4 L Carrick Athletic (+2) 2330
469 Ballinluig PER-2 51 11-1 W Abernethy (+3) 2330
470 Cowie United STI-1 46 2-8 L Alva (-1) 2329
471 Westwood SSM-4 17 2-3 L Cumbernauld (-7) 2327
472 Letham Community PER-1 64 1-8 L Vale of Earn (-2) 2327
473 Lomond GCO-2 44 13-0 W Tantallon Victoria (+59) 2320
474 Clachnacuddin U20 INV-3 22 0-3 L Tomatin United (-43) 2318
475 Jed Legion BOR-3 46 4-1 W Kelso Thistle (+12) 2312
476 NMM Sams INV-2 29 1-2 L Conon Bridge (-8) 2310
477 Cardross SAF-1 47 0-5 L Kings Park Rangers (-9) 2308
478 The Beat DSM-2 51 2-4 L Bank Street Athletic (+4) 2308
479 Barclay Viewforth Church EDC-1 48 6-1 W Kirkliston Community Church (+1) 2306
480 Monymusk ABD-3E 43 7-2 W Glentanar Reflex (+15) 2306
481 Lybster CAI-1 28 0-1 L John o' Groats (-13) 2305
482 North East Thistle GGP-3 17 1-3 L Duncanrig {GGP} (+1) 2305
483 Saint Cadoc's Youth Club U21 W21-1 17 1-10 L Rutherglen Glencairn U21 (-2) 2304
484 Hawick United BOR-2 58 1-2 L Gala Hotspur (-6) 2302
485 River Nevis GCO-2 47 3-1 W Cambuslang Football Academy (-3) 2302
486 Bridgend U21 W21-1 13 4-4 D Glasgow University U21 (+10) 2301
487 Auchterarder Primrose PER-2 63 2-8 L Kettins (-3) 2300
488 Kintore ABD-2N 66 1-4 L Aberdeen Lads Club (-23) 2299
489 Tranent Foresters LOT-4 18 1-1 D Corstorphine Dynamo Colts (-4) 2297
490 Cannon Fodder DSM-3 66 8-0 W Dundee Athletic (+17) 2296
491 Queen's Park Supporters IFA-1 34 1-3 L Hibernifan (-33) 2289
492 Kelso DSM-2 51 1-4 L Dundee University Medical Students (-19) 2286
493 John o' Groats CAI-1 28 1-0 W Lybster (+13) 2286
494 Saint Monans Swallows KOF-3 54 0-6 L Methilhill Strollers (-7) 2286
495 Kilwinning AYR-3 45 1-2 L Crosshill Thistle (+5) 2284
496 Alloa Athletic Supporters IFA-1 33 1-2 L Fir Park Corner (+6) 2283
497 Mearns Cart SEC-2 37 8-0 W Greenbank Church of Scotland (+27) 2282
498 Nethercraigs GCO-2 17 0-2 L Cathcart (-14) 2281
499 Mallaig SKY-1 22 2-1 W North West Skye (-7) 2279
500 Delting SHE-1 37 2-4 L Lerwick Celtic (+1) 2278
501 Glasgow Ansar GCO-2 48 5-2 W Croftpark (+13) 2273
502 Bothan Victoria AYR-3 20 2-2 D Minishant (+10) 2272
503 Corstorphine Dynamo Colts LOT-4 16 1-1 D Tranent Foresters (+4) 2271
504 Stornoway Athletic LHA-1 35 2-1 W Carloway (+1) 2269
505 Rannoch GGP-3 41 1-13 L Kilbarchan Thistle (-22) 2268
506 Tantallon Victoria GCO-2 52 0-13 L Lomond (-59) 2266
507 Gala Hotspur BOR-2 47 2-1 W Hawick United (+6) 2264
508 Coldstream Amateurs BOR-2 42 2-5 L Selkirk Victoria (-17) 2257
509 Wolfhill PER-2 58 4-1 W Vale of Atholl (±0) 2252
510 Dounby Athletic Club ORK-1 21 1-3 L East United (-7) 2249
511 Cathcart GCO-2 44 2-0 W Nethercraigs (+14) 2248
512 Morgan Academy FP Reserves MID-R 41 4-5 L Newport Reserves (-18) 2240
513 Edinburgh City Whites LOT-4 17 2-2 D Fernieside (+6) 2240
514 Barra UBA-1 23 3-2 W Iochdar Saints (+3) 2237
515 Conon Bridge INV-2 19 2-1 W NMM Sams (+8) 2234
516 Kelso Thistle BOR-3 48 1-4 L Jed Legion (-12) 2233
517 Dean Park SSM-4 43 0-3 L Motherwell Athletic (±0) 2232
518 FC Romania PER-2 19 0-1 L Saint John's (+8) 2232
519 IRN Security INV-1 29 0-3 L Maryburgh (-9) 2229
520 Lochinver NWS-1 29 2-5 L Lairg Rovers (-14) 2225
521 Highland Hospice INV-3 24 15-0 W G16 United (+2) 2225
522 Bristo Memorial Church EDC-1 45 2-6 L Ladywell Baptist Church (-30) 2222
523 Carloway LHA-1 32 1-2 L Stornoway Athletic (-1) 2220
524 Claverhouse DSM-3 18 0-3 L Cannon Fodder (-14) 2220
525 Glasgow Deaf Athletic SSM-4 19 2-2 D North Glasgow Victory (-6) 2218
526 Black Isle United INV-2 19 6-2 W Balloan (+17) 2214
527 Rendall ORK-1 25 2-5 L Kirkwall Hotspurs (-8) 2211
528 Clepington Social DSM-2 48 1-6 L Dolphin (-8) 2208
529 Greater Glasgow GCO-2 46 1-3 L Clydebank SM (+3) 2204
530 East Kilbride Thistle Amateurs SSM-4 26 2-2 D Lanarkshire Thistle (+8) 2202
531 Darvel Victoria AYR-3 48 0-6 L Kilbride Thistle (-2) 2199
532 Dornoch City NWS-1 16 0-6 L Lochbroom (-16) 2196
533 Bridgeton United PER-2 33 3-2 W Auchterarder Primrose (+10) 2196
534 Port Glasgow Old Boys Union SAF-1 51 0-6 L Busby (-5) 2192
535 Gala Fairydean Rovers Amateurs BOR-3 39 1-5 L Highfields United (-8) 2183
536 Lauder BOR-3 42 2-3 L Saint Boswells (+7) 2182
537 Ladywell Baptist Church EDC-1 46 6-2 W Bristo Memorial Church (+30) 2176
538 Saint Andrews {DSM} DSM-3 48 1-8 L Polepark (-26) 2176
539 Ardersier INV-1 26 1-5 L Avoch (-4) 2174
540 Kennoway Star Hearts Amateurs KOF-3 52 5-2 W Hearts of Beath (+43) 2171
541 Fullarton Irvine SEC-2 39 4-4 D Dennistoun Thistle (+6) 2170
542 Iochdar Saints UBA-1 27 2-3 L Barra (-3) 2163
543 Glentanar Reflex ABD-3E 43 1-2 L Ellon Thistle (+7) 2160
544 Blackburn ABD-3E 45 0-3 L Monymusk (-18) 2147
545 Ferrybache INV-3 27 8-2 W Highland Athletic (+16) 2146
546 Theologians ABD-3E 39 1-2 L Ferryhill (-11) 2145
547 Harris LHA-1 24 1-0 W Lochs (±0) 2140
548 North Glasgow Victory SSM-4 41 2-2 D Glasgow Deaf Athletic (+6) 2140
549 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves MID-R 40 1-2 L Arbroath High School FP Reserves (-6) 2128
550 Stamperland U21 W21-1 9 0-6 L Hamilton Accies Rocca U21 (-20) 2124
551 Ellon ABD-3E 55 0-3 L Ellon Thistle (-7) 2122
552 Glasgow Elim SEC-2 36 1-3 L Houston & Killellan (-3) 2117
553 Carrubbers EDC-1 45 2-3 L Central Church (-13) 2107
554 Stirling Albino IFA-1 21 5-2 W Glasgow Piraten (-2) 2105
555 Charlotte Chapel EDC-1 45 0-6 L Saint Mary's Metropolitan (-1) 2104
556 Real Maroon IFA-1 24 1-1 D KaisAyr (+10) 2104
557 Thurso Swifts CAI-2 26 1-3 L Wick Thistle (+1) 2101
558 Newport Reserves MID-R 40 5-4 W Morgan Academy FP Reserves (+18) 2095
559 Lochee Harp Amateurs DSM-3 18 2-4 L Monifieth Athletic (+4) 2092
560 Hibernifan IFA-1 3 3-1 W Queen's Park Supporters (+98) 2091
561 Lochs LHA-1 31 0-1 L Harris (±0) 2085
562 Arbroath High School FP Reserves MID-R 38 2-1 W Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves (+6) 2077
563 Invergowrie Reserves MID-R 36 2-1 W Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves (+11) 2076
564 Culloden Blacksmiths INV-1 20 1-4 L Black Rock Rovers (-5) 2075
565 Benbecula UBA-1 24 0-4 L Barra (-23) 2075
566 Drakies INV-2 18 1-2 L NMM Sams (+7) 2074
567 Central Church EDC-1 45 3-2 W Carrubbers (+13) 2073
568 Croftpark GCO-2 45 2-5 L Glasgow Ansar (-13) 2071
569 Stornoway United LHA-1 25 1-5 L Back (-3) 2060
570 Kyleakin SKY-1 24 1-2 L Kyle (-25) 2055
571 Tomatin United INV-3 20 3-0 W Clachnacuddin U20 (+43) 2043
572 Lerwick Spurs Reserves SHE-R 54 3-1 W Lerwick Celtic Reserves (+7) 2043
573 Cambuslang Football Academy GCO-2 43 1-3 L River Nevis (+3) 2042
574 Bingham Church EDC-1 6 1-5 L Gorgie United (-3) 2027
575 Tomatin INV-1 27 2-3 L Ardersier (-3) 2025
576 Fortrose & Rosemarkie Union INV-3 28 3-5 L Gellions (-26) 2024
577 Rhu Colts GCO-2 14 0-5 L Glasgow Ansar (-21) 2023
578 Ferryhill ABD-3E 40 2-1 W Theologians (+11) 2022
579 Greenbank Church of Scotland SEC-2 32 0-8 L Mearns Cart (-27) 2020
580 Brechin City Amateurs Reserves MID-R 41 1-6 L Broughty United Reserves (-5) 2018
581 Rosebank United GCO-2 15 8-0 W AC Milanda (+23) 2017
582 Sporting Tayside DSM-3 54 2-2 D Saint Andrews {DSM} (+5) 2015
583 Inver NWS-1 15 0-5 L Lairg Rovers (-2) 2007
584 Whitedale Reserves SHE-R 36 2-4 L Lerwick Celtic Reserves (-17) 2006
585 Arbroath Harp Reserves MID-R 31 1-5 L Morgan Academy FP Reserves (-25) 2003
586 Invergordon Social Club INV-2 19 3-1 W Hill Rovers (+7) 1998
587 Southend UBA-1 19 0-2 L Iochdar Saints (-9) 1996
588 Eriskay UBA-1 18 0-4 L Barra (-9) 1993
589 Balloan INV-2 21 2-6 L Black Isle United (-17) 1992
590 West End United ABD-3N 30 0-4 L Halliburton (±0) 1992
591 Fairmuir Social DSM-3 12 3-2 W Strathmartine Athletic (-7) 1991
592 Keiss CAI-2 29 0-0 D Castletown (+11) 1973
593 Watten CAI-2 28 2-0 W Top Joe's (+17) 1961
594 Thurso Pentland CAI-2 28 2-2 D Thurso Swifts (+3) 1958
595 North West Skye SKY-1 21 1-2 L Mallaig (+7) 1956
596 Dundee Athletic DSM-3 46 0-8 L Cannon Fodder (-17) 1951
597 Gellions INV-3 20 5-3 W Fortrose & Rosemarkie Union (+26) 1948
598 Hill Rovers INV-2 25 1-3 L Invergordon Social Club (-7) 1942
599 Vale of Atholl PER-2 30 1-4 L Wolfhill (±0) 1934
600 Lerwick Celtic Reserves SHE-R 52 1-3 L Lerwick Spurs Reserves (-7) 1921
601 Firth ORK-2 20 2-5 L Kirkwall Accies (-30) 1920
602 Kirkwall Accies ORK-2 20 0-2 L Streamline (-25) 1906
603 Top Joe's CAI-2 26 0-2 L Watten (-17) 1896
604 AC Milanda GCO-2 40 0-8 L Rosebank United (-23) 1867
605 Ness City INV-3 22 3-1 W Ness Thistle (+10) 1851
606 Kirkliston Community Church EDC-1 18 1-6 L Barclay Viewforth Church (-1) 1847
607 Highland Athletic INV-3 22 2-8 L Ferrybache (-16) 1835
608 Ness Thistle INV-3 20 1-3 L Ness City (-10) 1833
609 Ness United Reserves SHE-R 54 3-5 L Lerwick Spurs Reserves (-5) 1808
610 North Uist United UBA-1 19 2-5 L Iochdar Saints (+1) 1807
611 Kinrossie Caledonian PER-2 48 2-8 L Letham Community (-4) 1778
612 Streamline ORK-2 16 2-0 W Kirkwall Accies (+25) 1766
613 Portree SKY-1 19 2-2 D Portree Juniors (+3) 1763
614 Strathmartine Athletic DSM-3 47 2-3 L Fairmuir Social (+7) 1758
615 Portree Juniors SKY-1 22 1-0 W Kyle (-5) 1751
616 Scalloway Reserves SHE-R 47 2-2 D Wastside Rebels (+3) 1740
617 Wastside Rebels SHE-R 20 2-2 D Scalloway Reserves (-3) 1731
618 Bressay Sharks SHE-R 19 4-3 W Whalsay Reserves (+3) 1728
619 Whalsay Reserves SHE-R 47 3-4 L Bressay Sharks (-3) 1724
620 Glasgow Piraten IFA-1 30 2-5 L Stirling Albino (+2) 1715
621 Delting Reserves SHE-R 53 1-3 L Shetland Banks (-32) 1695
622 Kirkwall Rovers Reserves ORK-R 16 1-1 D Kirkwall Thorfinn Reserves (-10) 1655
623 Lerwick Thistle Reserves SHE-R 48 5-3 W Scalloway Reserves (+18) 1641
624 Melvich NWS-1 12 0-14 L Lochbroom (-1) 1637
625 Abernethy PER-2 16 1-11 L Ballinluig (-3) 1634
626 Kirkwall Hotspurs Reserves ORK-R 54 0-0 D Kirkwall Thorfinn Reserves (-11) 1633
627 East United Reserves ORK-R 52 2-3 L Kirkwall Rovers Reserves (±0) 1610
628 G16 United INV-3 21 0-15 L Highland Hospice (-2) 1539
629 Kyle SKY-1 17 0-1 L Portree Juniors (+5) 1514
630 Rendall Reserves ORK-R 47 2-4 L Kirkwall Hotspurs Reserves (-8) 1467
631 Stromness Athletic Reserves ORK-R 48 1-3 L Kirkwall Thorfinn Reserves (-29) 1456
632 Dounby Athletic Club Reserves ORK-R 15 1-4 L Kirkwall Hotspurs Reserves (-15) 1450
633 Harray ORK-2 13 1-4 L Streamline (-2) 1359
634 Shetland Banks SHE-R 17 3-1 W Delting Reserves (+32) 1330
635 Kirkwall Thorfinn Reserves ORK-R 16 0-0 D Kirkwall Hotspurs Reserves (+11) 1326
636 Kirkwall Wanderers ORK-2 46 1-5 L Streamline (+1) 1198
637 Kirkwall Accies Reserves ORK-R 14 2-11 L Stromness Athletic Reserves (-1) 601



RANK TEAM LEAGUE GAMES LAST MATCH FORM POINTS