SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS SATURDAY AMATEUR RESULTS  

SCOTTISH FA CUP SCOTTISH AMATEUR CUP WEST AMATEUR CUP EAST AMATEUR CUP FIFE AMATEUR CUP
 SOUTH AMATEUR CUP NORTH OF TAY AMATEUR CUPNORTH AMATEUR CUPHIGHLAND AMATEUR CUPABERDEENSHIRE
ARRANAYRSHIREBORDERCAITHNESSCALEDONIAN
CENTRAL SCOTTISHDUNDEE SATURDAY MORNINGEDINBURGH CHURCHESGLASGOW COLLEGESGLASGOW SATURDAY MORNING
GREATER GLASGOW PREMIERIFA SCOTTISH SUPPORTERSINVERNESS & DISTRICTKINGDOM OF FIFELEWIS & HARRIS
LOTHIAN & EDINBURGHMIDLANDSNORTH WEST SUTHERLANDORKNEYPERTHSHIRE
SATURDAY MORNINGSCOTTISH AFLSCOTTISH PREMIER AFLSHETLANDSTIRLING & DISTRICT
STRATHCLYDE EV. CHURCHESUIST & BARRAWEST HIGHLANDWEST OF SCOTLAND U21
BORDER AFA RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
17/02/2024 Coldstream Amateurs 2-7 Kelso Thistle -21/+21 BOR - Forsyth Cup
17/02/2024 Gala Fairydean Rovers Amateurs 5-0 Jed Legion +14/-14 BOR - Forsyth Cup
17/02/2024 Selkirk Victoria 1-4 Chirnside United +2/-2 BOR - Forsyth Cup
17/02/2024 Tweeddale Rovers 3-0 Lauder -2/+2 BOR - Forsyth Cup
17/02/2024 Ancrum 5-4 Hawick Waverley +14/-14 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Earlston Rhymers 7-5 Saint Boswells -4/+4 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Eyemouth United 3-4 Duns +3/-3 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Greenlaw 5-1 Biggar United +18/-18 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Hawick United 3-2 Leithen Rovers +6/-6 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Highfields United 4-6 Newtown -10/+10 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Langlee 4-2 Langholm Legion -4/+4 BOR - Waddell Cup
10/02/2024 Hawick Legion 0-1 Langlee +7/-7   BOR - A Div.
10/02/2024 Gala Hotspur 0-6 Eyemouth United -5/+5   BOR - B Div.
10/02/2024 Ancrum 5-2 Hawick United +17/-17 BOR - Beveridge Cup
10/02/2024 Gala Fairydean Rovers Amateurs 3-1 Saint Boswells +16/-16 BOR - Beveridge Cup
10/02/2024 Selkirk Victoria 2-4 Highfields United +4/-4 BOR - Beveridge Cup
10/02/2024 Chirnside United 1-5 Earlston Rhymers -33/+33 BOR - Border Cup
10/02/2024 Langholm Legion 4-3 Greenlaw +8/-8 BOR - Border Cup
10/02/2024 Tweeddale Rovers 1-0 Hawick Waverley +8/-8 BOR - Border Cup
03/02/2024 Greenlaw 3-4 Duns +4/-4   BOR - A Div.
03/02/2024 Hawick Legion 2-1 Tweedmouth +4/-4   BOR - A Div.
03/02/2024 Langholm Legion 0-2 Hawick Waverley -18/+18   BOR - A Div.
03/02/2024 Langlee 3-1 Chirnside United -2/+2   BOR - A Div.
03/02/2024 Tweeddale Rovers 2-1 Biggar United +8/-8   BOR - A Div.
03/02/2024 Ancrum 3-3 Eyemouth United +9/-9   BOR - B Div.
03/02/2024 Coldstream Amateurs 0-9 Highfields United -10/+10   BOR - B Div.
03/02/2024 Gala Fairydean Rovers Amateurs 6-3 Jed Legion +9/-9   BOR - B Div.
03/02/2024 Kelso Thistle 4-5 Saint Boswells -4/+4   BOR - B Div.
03/02/2024 Lauder 0-2 Leithen Rovers ±0/±0   BOR - B Div.
03/02/2024 Gala Hotspur 2-3 Selkirk Victoria -15/+15 BOR - Forsyth Cup
27/01/2024 Chirnside United 5-1 Biggar United +20/-20   BOR - A Div.
27/01/2024 Earlston Rhymers 1-2 Tweeddale Rovers -18/+18   BOR - A Div.
27/01/2024 Langholm Legion 3-0 Tweedmouth +15/-15   BOR - A Div.
27/01/2024 Newtown 4-1 Hawick Waverley +12/-12   BOR - A Div.
27/01/2024 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-7 Highfields United -23/+23   BOR - B Div.
27/01/2024 Gala Hotspur 1-2 Ancrum ±0/±0   BOR - B Div.
27/01/2024 Hawick United 9-0 Selkirk Victoria +10/-10   BOR - B Div.
27/01/2024 Leithen Rovers 2-2 Kelso Thistle -9/+9   BOR - B Div.
27/01/2024 Saint Boswells 6-2 Coldstream Amateurs +4/-4   BOR - B Div.
20/01/2024 Tweedmouth 2-2 Langholm Legion -2/+2   BOR - A Div.
20/01/2024 Eyemouth United 6-2 Saint Boswells +4/-4   BOR - B Div.
13/01/2024 Biggar United 3-1 Greenlaw +12/-12   BOR - A Div.
13/01/2024 Duns 6-2 Tweeddale Rovers ±0/±0   BOR - A Div.
13/01/2024 Earlston Rhymers 0-1 Langlee +2/-2   BOR - A Div.
13/01/2024 Hawick Legion 3-2 Hawick Waverley +9/-9   BOR - A Div.
13/01/2024 Coldstream Amateurs 0-1 Jed Legion -7/+7   BOR - B Div.
13/01/2024 Eyemouth United 3-1 Kelso Thistle -6/+6   BOR - B Div.
13/01/2024 Hawick United 4-1 Leithen Rovers +24/-24   BOR - B Div.
13/01/2024 Lauder 1-2 Highfields United +8/-8   BOR - B Div.
13/01/2024 Saint Boswells 1-0 Gala Fairydean Rovers Amateurs -1/+1   BOR - B Div.
13/01/2024 Selkirk Victoria 0-5 Ancrum -15/+15   BOR - B Div.
06/01/2024 Chirnside United 6-2 Tweeddale Rovers +12/-12   BOR - A Div.
06/01/2024 Duns 6-2 Tweedmouth +1/-1   BOR - A Div.
06/01/2024 Eyemouth United 10-0 Jed Legion +4/-4   BOR - B Div.
06/01/2024 Gala Fairydean Rovers Amateurs 7-1 Lauder +12/-12   BOR - B Div.
06/01/2024 Hawick United 2-1 Ancrum +3/-3   BOR - B Div.
06/01/2024 Kelso Thistle 4-1 Gala Hotspur +12/-12   BOR - B Div.
06/01/2024 Saint Boswells 12-1 Selkirk Victoria +14/-14   BOR - B Div.
09/12/2023 Hawick Legion 2-2 Langholm Legion ±0/±0   BOR - A Div.
09/12/2023 Ancrum 3-2 Saint Boswells +4/-4   BOR - B Div.
09/12/2023 Gala Hotspur 1-6 Gala Fairydean Rovers Amateurs -34/+34   BOR - B Div.
09/12/2023 Highfields United 0-1 Eyemouth United -3/+3   BOR - B Div.
09/12/2023 Jed Legion 2-0 Kelso Thistle +16/-16   BOR - B Div.
09/12/2023 Selkirk Victoria 1-9 Hawick United -29/+29   BOR - B Div.
25/11/2023 Earlston Rhymers 5-1 Tweedmouth +16/-16   BOR - A Div.
25/11/2023 Newtown 3-1 Biggar United +8/-8   BOR - A Div.
25/11/2023 Coldstream Amateurs 3-2 Ancrum +17/-17   BOR - B Div.
18/11/2023 Chirnside United 2-3 Greenlaw -9/+9   BOR - A Div.
18/11/2023 Langholm Legion 2-3 Newtown -6/+6   BOR - A Div.
18/11/2023 Ancrum 6-0 Gala Fairydean Rovers Amateurs +23/-23   BOR - B Div.
18/11/2023 Coldstream Amateurs 3-8 Gala Hotspur -31/+31   BOR - B Div.
18/11/2023 Highfields United 9-1 Jed Legion +7/-7   BOR - B Div.
18/11/2023 Kelso Thistle 2-4 Hawick United -17/+17   BOR - B Div.
18/11/2023 Leithen Rovers 4-2 Lauder -5/+5   BOR - B Div.
18/11/2023 Saint Boswells 3-5 Eyemouth United -2/+2   BOR - B Div.
11/11/2023 Biggar United 1-4 Newtown -29/+29   BOR - A Div.
11/11/2023 Hawick Waverley 3-5 Earlston Rhymers -21/+21   BOR - A Div.
11/11/2023 Langholm Legion 0-7 Duns -14/+14   BOR - A Div.
11/11/2023 Langlee 2-1 Greenlaw -7/+7   BOR - A Div.
11/11/2023 Tweeddale Rovers 0-4 Chirnside United -26/+26   BOR - A Div.
11/11/2023 Coldstream Amateurs 0-6 Hawick United -29/+29   BOR - B Div.
11/11/2023 Eyemouth United 15-0 Lauder +3/-3   BOR - B Div.
11/11/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 2-2 Gala Hotspur -7/+7   BOR - B Div.
11/11/2023 Highfields United 6-2 Saint Boswells +13/-13   BOR - B Div.
11/11/2023 Jed Legion 4-4 Ancrum +5/-5   BOR - B Div.
11/11/2023 Kelso Thistle 7-2 Selkirk Victoria +15/-15   BOR - B Div.
04/11/2023 Langholm Legion 3-2 Chirnside United +5/-5   BOR - A Div.
04/11/2023 Tweeddale Rovers 0-3 Newtown -24/+24   BOR - A Div.
04/11/2023 Highfields United 7-0 Gala Hotspur +8/-8   BOR - B Div.
04/11/2023 Lauder 3-3 Kelso Thistle +5/-5   BOR - B Div.
28/10/2023 Chirnside United 3-1 Langholm Legion +8/-8   BOR - A Div.
28/10/2023 Hawick Waverley 2-1 Duns +18/-18   BOR - A Div.
28/10/2023 Ancrum 6-1 Selkirk Victoria +12/-12   BOR - B Div.
28/10/2023 Eyemouth United 8-0 Gala Hotspur +4/-4   BOR - B Div.
28/10/2023 Highfields United 5-4 Kelso Thistle -6/+6   BOR - B Div.
28/10/2023 Lauder 0-5 Gala Fairydean Rovers Amateurs -23/+23   BOR - B Div.
14/10/2023 Greenlaw 0-3 Langholm Legion -34/+34   BOR - A Div.
14/10/2023 Hawick Waverley 4-3 Tweeddale Rovers -1/+1   BOR - A Div.
14/10/2023 Newtown 1-1 Chirnside United -2/+2   BOR - A Div.
14/10/2023 Highfields United 7-2 Coldstream Amateurs +5/-5   BOR - B Div.
14/10/2023 Jed Legion 1-3 Gala Fairydean Rovers Amateurs -15/+15   BOR - B Div.
14/10/2023 Kelso Thistle 2-1 Leithen Rovers +16/-16   BOR - B Div.
14/10/2023 Saint Boswells 6-1 Lauder +6/-6   BOR - B Div.
14/10/2023 Selkirk Victoria 0-12 Eyemouth United -10/+10   BOR - B Div.
07/10/2023 Ancrum 2-5 Highfields United -17/+17   BOR - B Div.
07/10/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 2-4 Eyemouth United +2/-2   BOR - B Div.
07/10/2023 Kelso Thistle 4-9 Jed Legion -49/+49   BOR - B Div.
30/09/2023 Greenlaw 4-3 Biggar United +3/-3   BOR - A Div.
30/09/2023 Tweedmouth 2-1 Newtown +2/-2   BOR - A Div.
30/09/2023 Leithen Rovers 5-1 Highfields United +23/-23   BOR - B Div.
30/09/2023 Chirnside United 3-5 Eyemouth United -19/+19   BOR - Waddell Cup
30/09/2023 Hawick Legion 6-1 Gala Hotspur +7/-7   BOR - Waddell Cup
30/09/2023 Hawick United 5-1 Coldstream Amateurs +14/-14   BOR - Waddell Cup
30/09/2023 Hawick Waverley 4-2 Tweeddale Rovers +5/-5   BOR - Waddell Cup
30/09/2023 Jed Legion 2-3 Saint Boswells +2/-2   BOR - Waddell Cup
30/09/2023 Langholm Legion 1-0 Kelso Thistle -8/+8   BOR - Waddell Cup
30/09/2023 Langlee 3-0 Gala Fairydean Rovers Amateurs -4/+4   BOR - Waddell Cup
30/09/2023 Lauder 0-3 Ancrum -9/+9   BOR - Waddell Cup
30/09/2023 Selkirk Victoria 0-12 Duns -2/+2   BOR - Waddell Cup
23/09/2023 Duns 3-0 Hawick Waverley ±0/±0   BOR - A Div.
23/09/2023 Greenlaw 4-1 Tweeddale Rovers +7/-7   BOR - A Div.
23/09/2023 Hawick Legion 1-2 Chirnside United -2/+2   BOR - A Div.
23/09/2023 Langlee 5-2 Tweedmouth ±0/±0   BOR - A Div.
23/09/2023 Newtown 3-2 Langholm Legion +2/-2   BOR - A Div.
23/09/2023 Gala Hotspur 2-2 Coldstream Amateurs -4/+4   BOR - B Div.
23/09/2023 Hawick United 2-2 Kelso Thistle -4/+4   BOR - B Div.
23/09/2023 Jed Legion 0-9 Highfields United -19/+19   BOR - B Div.
23/09/2023 Leithen Rovers 3-0 Ancrum +9/-9   BOR - B Div.
23/09/2023 Selkirk Victoria 0-4 Saint Boswells -18/+18   BOR - B Div.
16/09/2023 Biggar United 5-3 Chirnside United +7/-7   BOR - A Div.
16/09/2023 Hawick Legion 0-4 Duns -3/+3   BOR - A Div.
16/09/2023 Hawick Waverley 3-3 Langlee +10/-10   BOR - A Div.
16/09/2023 Langholm Legion 2-4 Greenlaw -13/+13   BOR - A Div.
16/09/2023 Newtown 3-4 Tweeddale Rovers -14/+14   BOR - A Div.
16/09/2023 Tweedmouth 1-3 Earlston Rhymers -23/+23   BOR - A Div.
16/09/2023 Ancrum 2-4 Kelso Thistle -26/+26   BOR - B Div.
16/09/2023 Eyemouth United 5-1 Coldstream Amateurs ±0/±0   BOR - B Div.
16/09/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 6-3 Hawick United +21/-21   BOR - B Div.
16/09/2023 Gala Hotspur 0-4 Highfields United -13/+13   BOR - B Div.
16/09/2023 Leithen Rovers 2-1 Saint Boswells -1/+1   BOR - B Div.
09/09/2023 Chirnside United 5-1 Newtown +22/-22   BOR - A Div.
09/09/2023 Duns 8-0 Biggar United +14/-14   BOR - A Div.
09/09/2023 Earlston Rhymers 4-2 Hawick Legion +5/-5   BOR - A Div.
09/09/2023 Greenlaw 2-2 Hawick Waverley -6/+6   BOR - A Div.
09/09/2023 Langholm Legion 2-4 Langlee +1/-1   BOR - A Div.
09/09/2023 Tweedmouth 4-1 Tweeddale Rovers +10/-10   BOR - A Div.
09/09/2023 Eyemouth United 3-4 Hawick United -23/+23   BOR - B Div.
09/09/2023 Highfields United 4-5 Gala Fairydean Rovers Amateurs -21/+21   BOR - B Div.
09/09/2023 Kelso Thistle 4-2 Lauder +3/-3   BOR - B Div.
09/09/2023 Leithen Rovers 4-0 Jed Legion +4/-4   BOR - B Div.
09/09/2023 Saint Boswells 2-4 Ancrum -21/+21   BOR - B Div.
09/09/2023 Selkirk Victoria 7-3 Coldstream Amateurs +24/-24   BOR - B Div.
02/09/2023 Chirnside United 3-3 Hawick Waverley -4/+4   BOR - A Div.
02/09/2023 Greenlaw 2-4 Tweedmouth -24/+24   BOR - A Div.
02/09/2023 Langholm Legion 4-2 Biggar United +19/-19   BOR - A Div.
02/09/2023 Langlee 5-2 Hawick Legion -3/+3   BOR - A Div.
02/09/2023 Newtown 0-6 Duns -19/+19   BOR - A Div.
02/09/2023 Tweeddale Rovers 3-2 Earlston Rhymers +4/-4   BOR - A Div.
02/09/2023 Highfields United 8-1 Selkirk Victoria +8/-8   BOR - B Div.
02/09/2023 Jed Legion 0-7 Eyemouth United -7/+7   BOR - B Div.
02/09/2023 Kelso Thistle 3-2 Gala Fairydean Rovers Amateurs +2/-2   BOR - B Div.
02/09/2023 Lauder 3-2 Coldstream Amateurs +9/-9   BOR - B Div.
02/09/2023 Leithen Rovers 3-1 Hawick United +1/-1   BOR - B Div.
02/09/2023 Saint Boswells 1-3 Gala Hotspur -30/+30   BOR - B Div.
26/08/2023 Biggar United 3-5 Langlee -4/+4   BOR - A Div.
26/08/2023 Chirnside United 1-3 Earlston Rhymers -25/+25   BOR - A Div.
26/08/2023 Newtown 0-4 Greenlaw -34/+34   BOR - A Div.
26/08/2023 Tweeddale Rovers 2-3 Langholm Legion -10/+10   BOR - A Div.
26/08/2023 Ancrum 6-0 Coldstream Amateurs +20/-20   BOR - B Div.
26/08/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-1 Saint Boswells +1/-1   BOR - B Div.
26/08/2023 Hawick United 6-0 Highfields United +58/-58   BOR - B Div.
26/08/2023 Lauder 1-3 Jed Legion -16/+16   BOR - B Div.
23/08/2023 Biggar United 7-1 Tweeddale Rovers +17/-17   BOR - A Div.
23/08/2023 Duns 5-1 Greenlaw +7/-7   BOR - A Div.
23/08/2023 Earlston Rhymers 0-2 Newtown -10/+10   BOR - A Div.
23/08/2023 Hawick Waverley 4-1 Hawick Legion +8/-8   BOR - A Div.
23/08/2023 Tweedmouth 2-2 Chirnside United -1/+1   BOR - A Div.
22/08/2023 Coldstream Amateurs 5-3 Kelso Thistle +11/-11   BOR - B Div.
22/08/2023 Eyemouth United 2-3 Highfields United -17/+17   BOR - B Div.
22/08/2023 Gala Hotspur 0-2 Leithen Rovers -3/+3   BOR - B Div.
22/08/2023 Hawick United 4-0 Jed Legion +19/-19   BOR - B Div.
22/08/2023 Lauder 2-3 Saint Boswells +5/-5   BOR - B Div.
22/08/2023 Selkirk Victoria 1-5 Gala Fairydean Rovers Amateurs -36/+36   BOR - B Div.
19/08/2023 Duns 2-0 Chirnside United -2/+2   BOR - A Div.
19/08/2023 Greenlaw 4-2 Earlston Rhymers +3/-3   BOR - A Div.
19/08/2023 Hawick Waverley 2-0 Newtown +17/-17   BOR - A Div.
19/08/2023 Langholm Legion 6-2 Hawick Legion +18/-18   BOR - A Div.
19/08/2023 Tweeddale Rovers 2-4 Langlee +2/-2   BOR - A Div.
19/08/2023 Tweedmouth 2-5 Biggar United -23/+23   BOR - A Div.
19/08/2023 Eyemouth United 3-2 Ancrum -9/+9   BOR - B Div.
19/08/2023 Gala Hotspur 3-0 Selkirk Victoria +21/-21   BOR - B Div.
19/08/2023 Hawick United 4-0 Lauder +16/-16   BOR - B Div.
19/08/2023 Highfields United 6-2 Leithen Rovers +19/-19   BOR - B Div.
19/08/2023 Jed Legion 1-3 Coldstream Amateurs -18/+18   BOR - B Div.
19/08/2023 Saint Boswells 2-1 Kelso Thistle -5/+5   BOR - B Div.
16/08/2023 Greenlaw 2-2 Chirnside United -4/+4   BOR - A Div.
16/08/2023 Hawick Legion 2-4 Newtown -8/+8   BOR - A Div.
16/08/2023 Hawick Waverley 3-3 Langholm Legion -5/+5   BOR - A Div.
16/08/2023 Langlee 2-2 Earlston Rhymers -13/+13   BOR - A Div.
16/08/2023 Tweedmouth 1-5 Duns -14/+14   BOR - A Div.
15/08/2023 Ancrum 2-0 Hawick United +2/-2   BOR - B Div.
15/08/2023 Coldstream Amateurs 1-5 Saint Boswells -17/+17   BOR - B Div.
15/08/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-5 Leithen Rovers -14/+14   BOR - B Div.
15/08/2023 Gala Hotspur 1-2 Lauder -14/+14   BOR - B Div.
15/08/2023 Jed Legion 2-2 Selkirk Victoria -1/+1   BOR - B Div.
15/08/2023 Kelso Thistle 0-3 Eyemouth United -1/+1   BOR - B Div.
12/08/2023 Biggar United 2-0 Hawick Waverley +5/-5   BOR - A Div.
12/08/2023 Chirnside United 3-7 Langlee -9/+9   BOR - A Div.
12/08/2023 Earlston Rhymers 3-2 Langholm Legion +3/-3   BOR - A Div.
12/08/2023 Hawick Legion 0-3 Greenlaw -17/+17   BOR - A Div.
12/08/2023 Newtown 8-5 Tweedmouth +15/-15   BOR - A Div.
12/08/2023 Tweeddale Rovers 2-1 Duns +19/-19   BOR - A Div.
12/08/2023 Eyemouth United 2-0 Leithen Rovers -1/+1   BOR - B Div.
12/08/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-3 Ancrum -19/+19   BOR - B Div.
12/08/2023 Hawick United 3-2 Gala Hotspur +3/-3   BOR - B Div.
12/08/2023 Highfields United 7-0 Lauder +5/-5   BOR - B Div.
12/08/2023 Saint Boswells 5-2 Jed Legion +3/-3   BOR - B Div.
12/08/2023 Selkirk Victoria 2-9 Kelso Thistle -60/+60   BOR - B Div.
29/07/2023 Biggar United 3-6 Langlee -8/+8 BOR - Colin Campbell Cup
29/07/2023 Eyemouth United 1-2 Duns +1/-1 BOR - Colin Campbell Cup
31/05/2023 Hawick Legion 4-3 Langholm Legion +8/-8   BOR - Div. A PO
30/05/2023 Coldstream Amateurs 2-2 p Saint Boswells +8/-8   BOR - Div. B PO
27/05/2023 Langlee 5-1 Duns +26/-26 BOR - Beveridge Cup
27/05/2023 Biggar United 4-0 Hawick Legion +20/-20 BOR - Walls Cup
20/05/2023 Saint Boswells 4-2 Highfields United +16/-16   BOR - C Div.
20/05/2023 Greenlaw 2-4 Duns -3/+3 BOR - Waddell Cup
19/05/2023 Tweeddale Rovers 5-1 Ancrum +10/-10 BOR - Forsyth Cup
16/05/2023 Newtown 1-0 Duns +17/-17   BOR - A Div.
16/05/2023 Berwick Colts 1-2 Saint Boswells -6/+6   BOR - C Div.
13/05/2023 Duns 2-0 Langlee +10/-10   BOR - A Div.
13/05/2023 Hawick Waverley 4-3 Chirnside United +7/-7   BOR - A Div.
13/05/2023 Eyemouth United 3-0 Saint Boswells +4/-4 BOR - Sanderson Cup
13/05/2023 Biggar United 3-2 Earlston Rhymers -1/+1 BOR - Walls Cup
13/05/2023 Hawick Legion 6-1 Gala Hotspur +4/-4 BOR - Walls Cup
10/05/2023 Duns 4-2 Chirnside United -3/+3 BOR - Beveridge Cup
10/05/2023 Langlee 3-0 Greenlaw +1/-1 BOR - Beveridge Cup
09/05/2023 Ancrum 3-1 Selkirk Victoria +10/-10 BOR - Forsyth Cup
09/05/2023 Tweeddale Rovers 4-2 Saint Boswells +3/-3 BOR - Forsyth Cup
06/05/2023 Duns 7-0 Tweeddale Rovers +5/-5   BOR - A Div.
06/05/2023 Eyemouth United 4-0 Saint Boswells +5/-5   BOR - C Div.
03/05/2023 Greenlaw 2-5 Newtown -31/+31   BOR - A Div.
03/05/2023 Stow 0-5 Langlee -10/+10   BOR - A Div.
02/05/2023 Berwick Colts 2-5 Eyemouth United -4/+4   BOR - C Div.
02/05/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 3-2 Jed Legion +3/-3   BOR - C Div.
02/05/2023 Saint Boswells 6-0 Kelso Thistle +11/-11   BOR - C Div.
29/04/2023 Greenlaw 5-1 Tweeddale Rovers +12/-12   BOR - A Div.
29/04/2023 Newtown 3-3 Tweedmouth -1/+1   BOR - A Div.
29/04/2023 Earlston Rhymers 6-0 Selkirk Victoria +13/-13   BOR - B Div.
29/04/2023 Leithen Rovers 6-1 Coldstream Amateurs +9/-9   BOR - B Div.
29/04/2023 Jed Legion 1-1 Berwick Colts +2/-2   BOR - C Div.
29/04/2023 Eyemouth United 8-0 Kelso Thistle +4/-4 BOR - Sanderson Cup
29/04/2023 Saint Boswells p 3-3 Highfields United +2/-2 BOR - Sanderson Cup
26/04/2023 Duns 7-0 Greenlaw +13/-13   BOR - A Div.
26/04/2023 Newtown 2-0 Stow +8/-8   BOR - A Div.
26/04/2023 Coldstream Amateurs 2-5 Hawick Colts -7/+7   BOR - B Div.
25/04/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-1 Saint Boswells +6/-6   BOR - C Div.
25/04/2023 Kelso Thistle 0-9 Eyemouth United -9/+9   BOR - C Div.
22/04/2023 Coldstream Amateurs 0-1 Hawick Legion +4/-4   BOR - B Div.
22/04/2023 Chirnside United 7-0 Tweeddale Rovers +27/-27 BOR - Beveridge Cup
22/04/2023 Langholm Legion 2-8 Langlee -12/+12 BOR - Beveridge Cup
22/04/2023 Newtown 0-1 Duns +4/-4 BOR - Beveridge Cup
22/04/2023 Stow 1-5 Greenlaw -29/+29 BOR - Beveridge Cup
22/04/2023 Highfields United 6-1 Jed Legion +5/-5   BOR - C Div.
22/04/2023 Kelso Thistle 2-2 Gala Fairydean Rovers Amateurs -3/+3   BOR - C Div.
22/04/2023 Lauder 1-7 Eyemouth United -4/+4   BOR - C Div.
22/04/2023 Selkirk Victoria p 2-2 Berwick Colts -3/+3 BOR - Forsyth Cup
22/04/2023 Biggar United 3-1 Hawick Colts +5/-5 BOR - Walls Cup
19/04/2023 Duns 2-0 Chirnside United -3/+3   BOR - A Div.
19/04/2023 Greenlaw 2-1 Hawick Waverley -1/+1   BOR - A Div.
19/04/2023 Langlee 3-1 Newtown -4/+4   BOR - A Div.
18/04/2023 Gala Hotspur 2-4 Coldstream Amateurs -18/+18   BOR - B Div.
18/04/2023 Hawick Colts 3-2 Leithen Rovers -1/+1   BOR - B Div.
18/04/2023 Hawick Legion 5-1 Selkirk Victoria +8/-8   BOR - B Div.
18/04/2023 Eyemouth United 4-1 Highfields United +8/-8   BOR - C Div.
18/04/2023 Kelso Thistle 3-2 Jed Legion +3/-3   BOR - C Div.
18/04/2023 Saint Boswells 5-1 Lauder +4/-4   BOR - C Div.
15/04/2023 Langlee 2-0 Stow -3/+3   BOR - A Div.
15/04/2023 Tweedmouth 5-1 Newtown +20/-20   BOR - A Div.
15/04/2023 Leithen Rovers 0-1 Biggar United -2/+2   BOR - B Div.
15/04/2023 Berwick Colts 0-0 Kelso Thistle -8/+8   BOR - C Div.
15/04/2023 Jed Legion 0-7 Eyemouth United -9/+9   BOR - C Div.
15/04/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-2 Highfields United -1/+1 BOR - Sanderson Cup
15/04/2023 Saint Boswells 6-0 Lauder +9/-9 BOR - Sanderson Cup
15/04/2023 Duns 6-1 Chirnside United +6/-6 BOR - Waddell Cup
15/04/2023 Hawick Colts 2-5 Greenlaw -19/+19 BOR - Waddell Cup
15/04/2023 Earlston Rhymers 3-2 Ancrum -6/+6 BOR - Walls Cup
15/04/2023 Hawick United 0-3 Hawick Legion -4/+4 BOR - Walls Cup
13/04/2023 Gala Hotspur 4-0 Coldstream Amateurs +26/-26 BOR - Walls Cup
11/04/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 3-2 Lauder ±0/±0   BOR - C Div.
11/04/2023 Highfields United 7-0 Berwick Colts +17/-17   BOR - C Div.
11/04/2023 Jed Legion 1-2 Saint Boswells -1/+1   BOR - C Div.
08/04/2023 Chirnside United 3-1 Newtown +11/-11   BOR - A Div.
08/04/2023 Stow 3-2 Greenlaw +5/-5   BOR - A Div.
08/04/2023 Biggar United 2-0 Coldstream Amateurs -5/+5   BOR - B Div.
08/04/2023 Hawick Colts 1-2 Hawick Legion -13/+13   BOR - B Div.
08/04/2023 Leithen Rovers 5-0 Gala Hotspur +7/-7   BOR - B Div.
08/04/2023 Hawick Waverley 0-1 Duns +5/-5 BOR - Beveridge Cup
08/04/2023 Tweedmouth 1-3 Langlee -3/+3 BOR - Beveridge Cup
08/04/2023 Berwick Colts 3-3 Gala Fairydean Rovers Amateurs -9/+9   BOR - C Div.
08/04/2023 Highfields United 10-0 Lauder +8/-8   BOR - C Div.
08/04/2023 Kelso Thistle 2-4 Jed Legion -19/+19   BOR - C Div.
08/04/2023 Hawick United 1-2 Saint Boswells ±0/±0 BOR - Forsyth Cup
08/04/2023 Tweeddale Rovers 3-0 Langholm Legion +17/-17 BOR - Forsyth Cup
01/04/2023 Newtown 3-3 Langholm Legion -6/+6   BOR - A Div.
01/04/2023 Tweeddale Rovers 1-2 Greenlaw -6/+6   BOR - A Div.
01/04/2023 Ancrum 0-4 Hawick Legion -18/+18   BOR - B Div.
01/04/2023 Earlston Rhymers 8-2 Hawick United +7/-7   BOR - B Div.
01/04/2023 Jed Legion 1-4 Eyemouth United -1/+1 BOR - Sanderson Cup
01/04/2023 Kelso Thistle 3-1 Berwick Colts +21/-21 BOR - Sanderson Cup
01/04/2023 Stow 3-4 Hawick Colts -14/+14 BOR - Waddell Cup
01/04/2023 Biggar United 4-2 Leithen Rovers +1/-1 BOR - Walls Cup
01/04/2023 Selkirk Victoria 1-2 Coldstream Amateurs -16/+16 BOR - Walls Cup
25/03/2023 Chirnside United 0-8 Langlee -25/+25   BOR - A Div.
25/03/2023 Stow 0-4 Duns -12/+12   BOR - A Div.
25/03/2023 Earlston Rhymers 6-2 Ancrum +9/-9   BOR - B Div.
25/03/2023 Jed Legion 4-7 Lauder -34/+34   BOR - C Div.
24/03/2023 Coldstream Amateurs 2-1 Gala Hotspur +2/-2   BOR - B Div.
18/03/2023 Greenlaw 1-6 Duns -18/+18   BOR - A Div.
18/03/2023 Langlee 6-1 Langholm Legion +6/-6   BOR - A Div.
18/03/2023 Biggar United 6-2 Hawick Legion +14/-14   BOR - B Div.
18/03/2023 Coldstream Amateurs 1-3 Earlston Rhymers -2/+2   BOR - B Div.
18/03/2023 Hawick Colts 5-3 Ancrum -1/+1   BOR - B Div.
18/03/2023 Eyemouth United 5-1 Gala Fairydean Rovers Amateurs ±0/±0   BOR - C Div.
18/03/2023 Jed Legion 1-2 Highfields United +2/-2   BOR - C Div.
18/03/2023 Kelso Thistle 1-4 Saint Boswells -13/+13   BOR - C Div.
18/03/2023 Lauder 2-3 Berwick Colts +3/-3   BOR - C Div.
11/03/2023 Hawick Legion 6-0 Earlston Rhymers +35/-35   BOR - B Div.
11/03/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-2 Ancrum -4/+4 BOR - Forsyth Cup
11/03/2023 Chirnside United 3-1 Langlee +26/-26 BOR - Waddell Cup
11/03/2023 Highfields United 5-6 Greenlaw -2/+2 BOR - Waddell Cup
04/03/2023 Langholm Legion 4-5 Chirnside United -9/+9   BOR - A Div.
04/03/2023 Langlee 5-0 Tweeddale Rovers +5/-5   BOR - A Div.
04/03/2023 Tweedmouth 0-3 Greenlaw -29/+29   BOR - A Div.
04/03/2023 Ancrum 0-2 Biggar United -3/+3   BOR - B Div.
04/03/2023 Earlston Rhymers 2-2 Hawick Legion -6/+6   BOR - B Div.
04/03/2023 Gala Hotspur 0-3 Hawick Colts -4/+4   BOR - B Div.
04/03/2023 Leithen Rovers 4-1 Selkirk Victoria +11/-11   BOR - B Div.
04/03/2023 Berwick Colts 1-2 Gala Fairydean Rovers Amateurs -20/+20   BOR - C Div.
04/03/2023 Highfields United 3-1 Saint Boswells +4/-4   BOR - C Div.
04/03/2023 Jed Legion 1-2 Eyemouth United +7/-7   BOR - C Div.
04/03/2023 Lauder 2-2 Kelso Thistle +1/-1   BOR - C Div.
04/03/2023 Newtown 1-3 Duns -4/+4 BOR - Waddell Cup
25/02/2023 Chirnside United 3-5 Greenlaw -20/+20   BOR - A Div.
25/02/2023 Hawick Waverley 2-3 Stow -8/+8   BOR - A Div.
25/02/2023 Tweedmouth 4-1 Tweeddale Rovers +11/-11   BOR - A Div.
25/02/2023 Hawick United 3-4 Earlston Rhymers +6/-6   BOR - B Div.
25/02/2023 Selkirk Victoria 4-1 Gala Hotspur +6/-6   BOR - B Div.
25/02/2023 Highfields United 2-4 Eyemouth United -11/+11   BOR - C Div.
25/02/2023 Lauder 3-4 Berwick Colts +4/-4   BOR - C Div.
25/02/2023 Saint Boswells 2-1 Kelso Thistle -5/+5   BOR - C Div.
18/02/2023 Duns 3-2 Tweedmouth -7/+7   BOR - A Div.
18/02/2023 Langlee 5-0 Hawick Waverley +6/-6   BOR - A Div.
18/02/2023 Stow 2-3 Greenlaw -13/+13   BOR - A Div.
18/02/2023 Tweeddale Rovers 5-2 Chirnside United +23/-23   BOR - A Div.
18/02/2023 Coldstream Amateurs 3-0 Hawick United +17/-17   BOR - B Div.
18/02/2023 Earlston Rhymers 4-1 Leithen Rovers +9/-9   BOR - B Div.
18/02/2023 Gala Hotspur 0-6 Hawick Legion -20/+20   BOR - B Div.
18/02/2023 Selkirk Victoria 5-6 Biggar United +3/-3   BOR - B Div.
18/02/2023 Highfields United 3-2 Kelso Thistle -8/+8   BOR - C Div.
18/02/2023 Lauder 4-3 Jed Legion +11/-11   BOR - C Div.
18/02/2023 Saint Boswells 3-5 Eyemouth United -5/+5   BOR - C Div.
16/02/2023 Ancrum 5-5 Hawick Colts +6/-6   BOR - B Div.
11/02/2023 Gala Hotspur 2-4 Tweeddale Rovers +1/-1 BOR - Forsyth Cup
11/02/2023 Langholm Legion 4-3 Hawick Waverley +4/-4 BOR - Forsyth Cup
11/02/2023 Lauder 0-5 Gala Fairydean Rovers Amateurs -38/+38 BOR - Forsyth Cup
11/02/2023 Biggar United 1-3 Highfields United -28/+28 BOR - Waddell Cup
11/02/2023 Earlston Rhymers 0-1 Hawick Colts -11/+11 BOR - Waddell Cup
11/02/2023 Eyemouth United 0-1 Duns +3/-3 BOR - Waddell Cup
11/02/2023 Greenlaw 3-1 Leithen Rovers +1/-1 BOR - Waddell Cup
11/02/2023 Hawick Legion 2-5 Chirnside United -13/+13 BOR - Waddell Cup
11/02/2023 Langlee 5-1 Tweedmouth +7/-7 BOR - Waddell Cup
11/02/2023 Newtown 1-0 Kelso Thistle -10/+10 BOR - Waddell Cup
04/02/2023 Chirnside United 0-2 Stow -21/+21   BOR - A Div.
04/02/2023 Duns 8-0 Hawick Waverley +10/-10   BOR - A Div.
04/02/2023 Langholm Legion 2-0 Greenlaw +13/-13   BOR - A Div.
04/02/2023 Tweeddale Rovers 0-1 Langlee +5/-5   BOR - A Div.
04/02/2023 Biggar United 6-2 Earlston Rhymers +15/-15   BOR - B Div.
04/02/2023 Hawick United 0-4 Hawick Colts -9/+9   BOR - B Div.
04/02/2023 Selkirk Victoria 3-3 Ancrum -5/+5   BOR - B Div.
04/02/2023 Lauder 3-3 Kelso Thistle -1/+1   BOR - C Div.
28/01/2023 Hawick Waverley 1-0 Tweedmouth +6/-6   BOR - A Div.
28/01/2023 Coldstream Amateurs 2-5 Selkirk Victoria -17/+17   BOR - B Div.
28/01/2023 Gala Hotspur 2-1 Hawick United +4/-4   BOR - B Div.
28/01/2023 Berwick Colts 4-5 Eyemouth United +1/-1   BOR - C Div.
28/01/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-5 Highfields United -8/+8   BOR - C Div.
28/01/2023 Jed Legion 4-1 Kelso Thistle +14/-14   BOR - C Div.
28/01/2023 Saint Boswells 3-2 Lauder -8/+8   BOR - C Div.
14/01/2023 Chirnside United 5-1 Tweedmouth +24/-24   BOR - A Div.
14/01/2023 Duns 12-0 Newtown +20/-20   BOR - A Div.
14/01/2023 Greenlaw 1-5 Langlee -13/+13   BOR - A Div.
14/01/2023 Hawick Waverley 1-1 Tweeddale Rovers -5/+5   BOR - A Div.
14/01/2023 Langholm Legion 5-2 Stow +24/-24   BOR - A Div.
14/01/2023 Ancrum 1-3 Leithen Rovers -12/+12   BOR - B Div.
14/01/2023 Earlston Rhymers 4-0 Hawick Colts +22/-22   BOR - B Div.
14/01/2023 Gala Hotspur 0-1 Biggar United +8/-8   BOR - B Div.
14/01/2023 Hawick United 0-2 Selkirk Victoria -13/+13   BOR - B Div.
14/01/2023 Eyemouth United 9-3 Berwick Colts +12/-12   BOR - C Div.
14/01/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-4 Saint Boswells -9/+9   BOR - C Div.
14/01/2023 Lauder 2-3 Highfields United +6/-6   BOR - C Div.
07/01/2023 Newtown 3-3 Hawick Waverley -5/+5   BOR - A Div.
07/01/2023 Tweedmouth 8-2 Langholm Legion +18/-18   BOR - A Div.
07/01/2023 Biggar United 12-1 Gala Hotspur +6/-6   BOR - B Div.
07/01/2023 Hawick Colts 9-4 Coldstream Amateurs +5/-5   BOR - B Div.
07/01/2023 Hawick Legion 0-0 Ancrum -8/+8   BOR - B Div.
07/01/2023 Leithen Rovers 6-1 Hawick United +11/-11   BOR - B Div.
07/01/2023 Selkirk Victoria 1-1 Earlston Rhymers +6/-6   BOR - B Div.
07/01/2023 Berwick Colts 4-2 Kelso Thistle -1/+1   BOR - C Div.
07/01/2023 Eyemouth United 6-0 Lauder +2/-2   BOR - C Div.
07/01/2023 Highfields United 9-1 Jed Legion +13/-13   BOR - C Div.
07/01/2023 Saint Boswells 6-0 Gala Fairydean Rovers Amateurs +11/-11   BOR - C Div.
10/12/2022 Berwick Colts 6-2 Saint Boswells +22/-22   BOR - C Div.
10/12/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-1 Highfields United +5/-5   BOR - C Div.
03/12/2022 Hawick Waverley 5-5 Langholm Legion -5/+5   BOR - A Div.
03/12/2022 Tweedmouth 3-3 Chirnside United -4/+4   BOR - A Div.
03/12/2022 Biggar United 3-2 Hawick Colts -1/+1   BOR - B Div.
03/12/2022 Hawick United 1-5 Ancrum -31/+31   BOR - B Div.
03/12/2022 Highfields United 3-1 Kelso Thistle -3/+3   BOR - C Div.
03/12/2022 Jed Legion 2-2 Gala Fairydean Rovers Amateurs -6/+6   BOR - C Div.
26/11/2022 Saint Boswells 4-5 Coldstream Amateurs -19/+19   BOR - Waddell Cup
19/11/2022 Chirnside United 4-4 Hawick Waverley -5/+5   BOR - A Div.
19/11/2022 Tweeddale Rovers 1-2 Langholm Legion -10/+10   BOR - A Div.
19/11/2022 Tweedmouth 5-1 Stow +24/-24   BOR - A Div.
19/11/2022 Ancrum 1-5 Earlston Rhymers -16/+16   BOR - B Div.
19/11/2022 Biggar United 2-0 Selkirk Victoria -3/+3   BOR - B Div.
19/11/2022 Hawick Colts 6-2 Hawick United +5/-5   BOR - B Div.
19/11/2022 Hawick Legion 11-2 Leithen Rovers +54/-54   BOR - B Div.
19/11/2022 Eyemouth United 8-1 Jed Legion +7/-7   BOR - C Div.
19/11/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 2-2 Berwick Colts +7/-7   BOR - C Div.
19/11/2022 Highfields United 9-0 Lauder +8/-8   BOR - C Div.
12/11/2022 Hawick Waverley 0-2 Langlee -3/+3   BOR - A Div.
12/11/2022 Langholm Legion 1-5 Duns -13/+13   BOR - A Div.
12/11/2022 Newtown 2-1 Greenlaw +3/-3   BOR - A Div.
12/11/2022 Stow 3-2 Tweeddale Rovers -3/+3   BOR - A Div.
12/11/2022 Coldstream Amateurs 2-2 Biggar United +11/-11   BOR - B Div.
12/11/2022 Gala Hotspur 0-6 Earlston Rhymers -19/+19   BOR - B Div.
12/11/2022 Hawick United 1-4 Hawick Legion -23/+23   BOR - B Div.
12/11/2022 Leithen Rovers 2-0 Ancrum ±0/±0   BOR - B Div.
12/11/2022 Selkirk Victoria 2-1 Hawick Colts +16/-16   BOR - B Div.
12/11/2022 Berwick Colts 2-3 Jed Legion -18/+18   BOR - C Div.
12/11/2022 Eyemouth United 5-0 Saint Boswells +13/-13   BOR - C Div.
12/11/2022 Highfields United 6-3 Gala Fairydean Rovers Amateurs ±0/±0   BOR - C Div.
12/11/2022 Chirnside United 4-1 Lauder -3/+3   BOR - Waddell Cup
05/11/2022 Chirnside United 3-1 Tweeddale Rovers +6/-6   BOR - A Div.
05/11/2022 Greenlaw 2-0 Langholm Legion +10/-10   BOR - A Div.
05/11/2022 Hawick Waverley 3-3 Newtown -2/+2   BOR - A Div.
05/11/2022 Langlee 0-1 Tweedmouth -20/+20   BOR - A Div.
05/11/2022 Biggar United 5-2 Ancrum ±0/±0   BOR - B Div.
05/11/2022 Gala Hotspur 3-3 Leithen Rovers +7/-7   BOR - B Div.
05/11/2022 Hawick Colts 2-3 Earlston Rhymers -15/+15   BOR - B Div.
05/11/2022 Kelso Thistle 3-5 Gala Fairydean Rovers Amateurs -25/+25   BOR - C Div.
05/11/2022 Highfields United 9-1 Selkirk Victoria +22/-22   BOR - Waddell Cup
29/10/2022 Duns 7-5 Langlee +13/-13 BOR - Border Cup
29/10/2022 Ancrum 2-6 Stow -6/+6   BOR - Waddell Cup
29/10/2022 Biggar United 3-1 Langholm Legion +11/-11   BOR - Waddell Cup
29/10/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-6 Leithen Rovers -12/+12   BOR - Waddell Cup
29/10/2022 Greenlaw 3-1 Tweeddale Rovers +9/-9   BOR - Waddell Cup
29/10/2022 Hawick Colts 3-1 Berwick Colts +2/-2   BOR - Waddell Cup
29/10/2022 Hawick Legion 7-0 Gala Hotspur +27/-27   BOR - Waddell Cup
29/10/2022 Hawick Waverley 1-4 Eyemouth United -31/+31   BOR - Waddell Cup
29/10/2022 Newtown 8-1 Hawick United +8/-8   BOR - Waddell Cup
22/10/2022 Duns 3-1 Stow +2/-2   BOR - A Div.
22/10/2022 Langholm Legion 3-3 Langlee +8/-8   BOR - A Div.
22/10/2022 Tweeddale Rovers 4-2 Tweedmouth +14/-14   BOR - A Div.
22/10/2022 Hawick United 2-0 Gala Hotspur +8/-8   BOR - B Div.
22/10/2022 Eyemouth United 4-3 Highfields United -3/+3   BOR - C Div.
22/10/2022 Kelso Thistle 5-4 Lauder -2/+2   BOR - C Div.
15/10/2022 Stow 3-2 Langholm Legion -1/+1   BOR - A Div.
15/10/2022 Earlston Rhymers 6-3 Gala Hotspur +5/-5   BOR - B Div.
15/10/2022 Hawick Colts 8-5 Selkirk Victoria +2/-2   BOR - B Div.
15/10/2022 Leithen Rovers 4-2 Hawick Legion ±0/±0   BOR - B Div.
15/10/2022 Jed Legion 4-2 Saint Boswells +23/-23   BOR - C Div.
15/10/2022 Lauder 2-7 Gala Fairydean Rovers Amateurs -46/+46   BOR - C Div.
15/10/2022 Eyemouth United 6-0 Kelso Thistle +10/-10 BOR - Collie Cup
14/10/2022 Highfields United 3-1 Berwick Colts +11/-11   BOR - C Div.
08/10/2022 Hawick Waverley 4-3 Greenlaw ±0/±0   BOR - A Div.
08/10/2022 Langlee 2-3 Chirnside United -22/+22   BOR - A Div.
08/10/2022 Stow 4-2 Newtown +6/-6   BOR - A Div.
08/10/2022 Earlston Rhymers 4-5 Biggar United -4/+4   BOR - B Div.
08/10/2022 Hawick United 5-1 Coldstream Amateurs +15/-15   BOR - B Div.
08/10/2022 Berwick Colts 8-1 Lauder +11/-11   BOR - C Div.
08/10/2022 Selkirk Victoria 4-3 Leithen Rovers +15/-15   BOR - Wright Cup
01/10/2022 Chirnside United 3-4 Duns +1/-1   BOR - A Div.
01/10/2022 Langholm Legion 3-2 Tweedmouth +5/-5   BOR - A Div.
01/10/2022 Newtown 0-1 Tweeddale Rovers -14/+14   BOR - A Div.
01/10/2022 Coldstream Amateurs 1-3 Leithen Rovers -2/+2   BOR - B Div.
01/10/2022 Hawick Colts 5-5 Biggar United -4/+4   BOR - B Div.
01/10/2022 Selkirk Victoria 3-0 Hawick United +14/-14   BOR - B Div.
01/10/2022 Jed Legion 6-1 Lauder +25/-25   BOR - C Div.
01/10/2022 Eyemouth United 4-1 Highfields United +9/-9 BOR - Collie Cup
01/10/2022 Saint Boswells 2-2 p Kelso Thistle -11/+11 BOR - Collie Cup
24/09/2022 Langholm Legion 6-4 Newtown +13/-13   BOR - A Div.
24/09/2022 Tweeddale Rovers 2-5 Hawick Waverley -23/+23   BOR - A Div.
24/09/2022 Gala Hotspur 1-3 Ancrum -20/+20   BOR - B Div.
24/09/2022 Hawick Legion 4-1 Coldstream Amateurs +13/-13   BOR - B Div.
24/09/2022 Duns 4-2 Tweedmouth +1/-1 BOR - Border Cup
24/09/2022 Greenlaw 1-5 Langlee -8/+8 BOR - Border Cup
24/09/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-3 Eyemouth United ±0/±0   BOR - C Div.
24/09/2022 Saint Boswells 1-2 Berwick Colts -13/+13   BOR - C Div.
24/09/2022 Lauder 1-2 Kelso Thistle -10/+10 BOR - Collie Cup
24/09/2022 Hawick Colts 1-2 Selkirk Victoria -22/+22 BOR - Wright Cup
24/09/2022 Leithen Rovers 4-3 Earlston Rhymers +2/-2 BOR - Wright Cup
17/09/2022 Stow 3-5 Chirnside United -26/+26   BOR - A Div.
17/09/2022 Tweeddale Rovers 2-1 Duns +17/-17   BOR - A Div.
17/09/2022 Tweedmouth 3-5 Hawick Waverley -23/+23   BOR - A Div.
17/09/2022 Hawick Legion 3-3 Biggar United +9/-9   BOR - B Div.
17/09/2022 Hawick United 2-5 Leithen Rovers -14/+14   BOR - B Div.
17/09/2022 Selkirk Victoria 1-3 Coldstream Amateurs -25/+25   BOR - B Div.
17/09/2022 Newtown 1-4 Langlee -9/+9 BOR - Border Cup
17/09/2022 Jed Legion 0-1 Berwick Colts +1/-1   BOR - C Div.
17/09/2022 Earlston Rhymers 5-4 Ancrum -5/+5 BOR - Wright Cup
03/09/2022 Greenlaw 3-2 Tweedmouth +9/-9   BOR - A Div.
03/09/2022 Langholm Legion 3-0 Tweeddale Rovers +16/-16   BOR - A Div.
03/09/2022 Newtown 6-2 Chirnside United +18/-18   BOR - A Div.
03/09/2022 Ancrum 5-2 Selkirk Victoria +22/-22   BOR - B Div.
03/09/2022 Hawick Legion 3-1 Hawick United +15/-15   BOR - B Div.
03/09/2022 Eyemouth United 3-2 Kelso Thistle -9/+9   BOR - C Div.
03/09/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-4 Jed Legion -20/+20   BOR - C Div.
03/09/2022 Berwick Colts 2-4 Highfields United -20/+20 BOR - Collie Cup
27/08/2022 Langlee 2-1 Duns +1/-1   BOR - A Div.
27/08/2022 Ancrum 3-0 Coldstream Amateurs +14/-14   BOR - B Div.
27/08/2022 Greenlaw 4-3 Langholm Legion +3/-3 BOR - Border Cup
27/08/2022 Newtown 4-3 Chirnside United +1/-1 BOR - Border Cup
27/08/2022 Tweedmouth 4-1 Stow +22/-22 BOR - Border Cup
27/08/2022 Kelso Thistle 1-1 Highfields United +6/-6   BOR - C Div.
27/08/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-1 Saint Boswells +7/-7 BOR - Collie Cup
27/08/2022 Jed Legion 0-2 Eyemouth United +1/-1 BOR - Collie Cup
27/08/2022 Hawick United 0-4 Hawick Colts -11/+11 BOR - Wright Cup
27/08/2022 Leithen Rovers 1-0 Biggar United +8/-8 BOR - Wright Cup
27/08/2022 Selkirk Victoria 4-1 Gala Hotspur +15/-15 BOR - Wright Cup
20/08/2022 Chirnside United 3-0 Langholm Legion +16/-16   BOR - A Div.
20/08/2022 Hawick Waverley 0-3 Duns -10/+10   BOR - A Div.
20/08/2022 Langlee 4-2 Greenlaw -4/+4   BOR - A Div.
20/08/2022 Tweeddale Rovers 2-4 Newtown -17/+17   BOR - A Div.
20/08/2022 Coldstream Amateurs 2-0 Ancrum +13/-13   BOR - B Div.
20/08/2022 Hawick Colts 5-3 Gala Hotspur -3/+3   BOR - B Div.
20/08/2022 Hawick United 0-5 Biggar United -19/+19   BOR - B Div.
20/08/2022 Leithen Rovers 3-3 Earlston Rhymers -5/+5   BOR - B Div.
20/08/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-4 Kelso Thistle -28/+28   BOR - C Div.
20/08/2022 Lauder 0-5 Eyemouth United -11/+11   BOR - C Div.
20/08/2022 Saint Boswells 2-2 Highfields United -6/+6   BOR - C Div.
19/08/2022 Selkirk Victoria 1-1 Hawick Legion -7/+7   BOR - B Div.
17/08/2022 Greenlaw 3-4 Chirnside United -10/+10   BOR - A Div.
17/08/2022 Langholm Legion 1-7 Hawick Waverley -52/+52   BOR - A Div.
17/08/2022 Newtown 2-3 Langlee +3/-3   BOR - A Div.
17/08/2022 Tweeddale Rovers 2-2 Stow +3/-3   BOR - A Div.
17/08/2022 Tweedmouth 2-7 Duns -27/+27   BOR - A Div.
16/08/2022 Ancrum 2-3 Hawick United -6/+6   BOR - B Div.
16/08/2022 Biggar United 2-2 Leithen Rovers -6/+6   BOR - B Div.
16/08/2022 Earlston Rhymers 7-1 Coldstream Amateurs +11/-11   BOR - B Div.
16/08/2022 Gala Hotspur 4-1 Selkirk Victoria +20/-20   BOR - B Div.
16/08/2022 Hawick Legion 2-4 Hawick Colts +2/-2   BOR - B Div.
16/08/2022 Berwick Colts 2-0 Highfields United +9/-9   BOR - C Div.
16/08/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 3-4 Lauder -6/+6   BOR - C Div.
16/08/2022 Jed Legion 2-6 Saint Boswells -10/+10   BOR - C Div.
16/08/2022 Kelso Thistle 2-5 Eyemouth United -3/+3   BOR - C Div.
13/08/2022 Duns 8-0 Langholm Legion +23/-23   BOR - A Div.
13/08/2022 Stow 5-3 Hawick Waverley ±0/±0   BOR - A Div.
13/08/2022 Tweedmouth 2-3 Langlee +1/-1   BOR - A Div.
13/08/2022 Ancrum 5-0 Gala Hotspur +34/-34   BOR - B Div.
13/08/2022 Leithen Rovers 2-3 Hawick Colts -4/+4   BOR - B Div.
13/08/2022 Greenlaw 4-2 Tweeddale Rovers +12/-12 BOR - Border Cup
13/08/2022 Eyemouth United 3-0 Gala Fairydean Rovers Amateurs -2/+2   BOR - C Div.
13/08/2022 Kelso Thistle 1-3 Berwick Colts -4/+4   BOR - C Div.
13/08/2022 Lauder 0-5 Saint Boswells -17/+17   BOR - C Div.
13/08/2022 Biggar United 2-0 Hawick Legion -4/+4 BOR - Wright Cup
12/08/2022 Coldstream Amateurs 1-8 Selkirk Victoria -41/+41 BOR - Wright Cup
10/08/2022 Langlee 4-0 Duns +20/-20 BOR - Colin Campbell Cup
06/08/2022 Hawick Colts 1-3 Langlee -3/+3 BOR - Colin Campbell Cup
20/05/2022 Kelso Thistle 5-7 Biggar United +2/-2   BOR - B Div.
19/05/2022 Langlee 2-2 Langholm Legion -10/+10   BOR - A Div.
17/05/2022 Selkirk Victoria 1-6 Tweedmouth -9/+9   BOR - B Div.
14/05/2022 Tweeddale Rovers 8-2 Greenlaw +31/-31   BOR - A Div.
14/05/2022 Biggar United 4-0 Kelso Thistle +1/-1   BOR - B Div.
14/05/2022 Stow 3-2 Tweedmouth +4/-4 BOR - Walls Cup
13/05/2022 Langlee 4-1 Chirnside United +3/-3 BOR - Beveridge Cup
10/05/2022 Coldstream Amateurs 1-7 Tweedmouth -8/+8   BOR - B Div.
10/05/2022 Eyemouth United 1-3 Berwick Colts -27/+27   BOR - C Div.
07/05/2022 Tweeddale Rovers 5-2 Chirnside United +19/-19   BOR - A Div.
07/05/2022 Biggar United 6-1 Jed Legion +3/-3   BOR - B Div.
07/05/2022 Tweedmouth 3-1 Leithen Rovers +1/-1   BOR - B Div.
07/05/2022 Spittal Rovers 14-0 Gala Fairydean Rovers Amateurs +2/-2   BOR - C Div.
07/05/2022 Langlee p 3-3 Stow -6/+6 BOR - Waddell Cup
06/05/2022 Eyemouth United 4-1 Hawick United +7/-7 BOR - Forsyth Cup
06/05/2022 Berwick Colts 3-2 Hawick Colts +18/-18 BOR - Sanderson Cup
03/05/2022 Chirnside United 1-6 Newtown -44/+44   BOR - A Div.
03/05/2022 Langlee 5-0 Hawick United ±0/±0   BOR - A Div.
03/05/2022 Gala Hotspur 1-4 Stow -2/+2   BOR - B Div.
03/05/2022 Jed Legion 1-4 Leithen Rovers -7/+7   BOR - B Div.
03/05/2022 Highfields United 0-0 Hawick Colts +6/-6   BOR - C Div.
30/04/2022 Langholm Legion 5-0 Tweeddale Rovers +19/-19   BOR - A Div.
30/04/2022 Leithen Rovers 3-2 Earlston Rhymers ±0/±0   BOR - B Div.
30/04/2022 Chirnside United 7-2 Hawick United +7/-7 BOR - Beveridge Cup
30/04/2022 Langlee 3-2 Greenlaw -8/+8 BOR - Beveridge Cup
30/04/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-3 Eyemouth United -1/+1   BOR - C Div.
30/04/2022 Biggar United 3-4 Tweedmouth -6/+6 BOR - Walls Cup
30/04/2022 Jed Legion 1-3 Stow +5/-5 BOR - Walls Cup
28/04/2022 Hawick United 1-4 Hawick Waverley -14/+14   BOR - A Div.
28/04/2022 Langlee 1-0 Tweeddale Rovers -9/+9   BOR - A Div.
28/04/2022 Biggar United 1-2 Earlston Rhymers -18/+18   BOR - B Div.
28/04/2022 Coldstream Amateurs 2-7 Stow -5/+5   BOR - B Div.
28/04/2022 Lauder 1-2 Spittal Rovers +10/-10   BOR - C Div.
27/04/2022 Langholm Legion 6-5 Greenlaw ±0/±0   BOR - A Div.
26/04/2022 Newtown 1-7 Langlee -15/+15   BOR - A Div.
26/04/2022 Tweeddale Rovers 3-1 Hawick United ±0/±0   BOR - A Div.
26/04/2022 Kelso Thistle 1-6 Stow -3/+3   BOR - B Div.
26/04/2022 Leithen Rovers 2-2 Jed Legion -12/+12   BOR - B Div.
26/04/2022 Selkirk Victoria 0-0 Biggar United +8/-8   BOR - B Div.
26/04/2022 Saint Boswells 0-5 Spittal Rovers -11/+11   BOR - C Div.
26/04/2022 Tweeddale Rovers Colts 0-4 Hawick Colts -3/+3   BOR - C Div.
23/04/2022 Duns 0-3 Langlee -23/+23   BOR - A Div.
23/04/2022 Tweeddale Rovers 3-2 Langholm Legion +8/-8   BOR - A Div.
23/04/2022 Earlston Rhymers 2-3 Leithen Rovers -6/+6   BOR - B Div.
23/04/2022 Hawick Legion 2-4 Biggar United +2/-2   BOR - B Div.
23/04/2022 Lauder 0-0 Berwick Colts +4/-4   BOR - C Div.
23/04/2022 Tweeddale Rovers Colts 1-7 Spittal Rovers -2/+2   BOR - C Div.
22/04/2022 Greenlaw 2-1 Hawick United -6/+6   BOR - A Div.
22/04/2022 Stow 3-3 Selkirk Victoria -13/+13   BOR - B Div.
22/04/2022 Tweedmouth 3-0 Gala Hotspur ±0/±0   BOR - B Div.
21/04/2022 Tweeddale Rovers 0-0 Langlee +9/-9   BOR - A Div.
21/04/2022 Coldstream Amateurs 1-1 Kelso Thistle -7/+7   BOR - B Div.
21/04/2022 Biggar United 1-0 Leithen Rovers -2/+2 BOR - Walls Cup
19/04/2022 Greenlaw 1-3 Duns -5/+5   BOR - A Div.
19/04/2022 Hawick Waverley 3-0 Langholm Legion +28/-28   BOR - A Div.
19/04/2022 Newtown 2-2 Tweeddale Rovers -4/+4   BOR - A Div.
19/04/2022 Coldstream Amateurs 1-0 Hawick Legion +1/-1   BOR - B Div.
19/04/2022 Gala Hotspur 1-2 Earlston Rhymers -7/+7   BOR - B Div.
19/04/2022 Stow 6-0 Biggar United +20/-20   BOR - B Div.
19/04/2022 Tweedmouth 2-2 Kelso Thistle -14/+14   BOR - B Div.
19/04/2022 Lauder 1-3 Hawick Colts +3/-3   BOR - C Div.
16/04/2022 Chirnside United 4-4 Langholm Legion -2/+2   BOR - A Div.
16/04/2022 Newtown 5-1 Ancrum +2/-2   BOR - A Div.
16/04/2022 Biggar United 3-0 Gala Hotspur +1/-1   BOR - B Div.
16/04/2022 Leithen Rovers 6-1 Kelso Thistle +5/-5   BOR - B Div.
16/04/2022 Selkirk Victoria 3-2 Hawick Legion ±0/±0   BOR - B Div.
16/04/2022 Highfields United 2-3 Saint Boswells -8/+8   BOR - C Div.
16/04/2022 Hawick United 3-1 Hawick Colts +28/-28 BOR - Forsyth Cup
16/04/2022 Tweeddale Rovers 3-6 Eyemouth United -29/+29 BOR - Forsyth Cup
16/04/2022 Spittal Rovers 1-2 Langlee -7/+7 BOR - Waddell Cup
15/04/2022 Jed Legion 2-0 Coldstream Amateurs +17/-17   BOR - B Div.
15/04/2022 Stow 2-0 Greenlaw +3/-3 BOR - Waddell Cup
13/04/2022 Langholm Legion 10-1 Hawick United +10/-10   BOR - A Div.
13/04/2022 Langlee 7-0 Newtown +10/-10   BOR - A Div.
12/04/2022 Earlston Rhymers 3-1 Hawick Legion +1/-1   BOR - B Div.
12/04/2022 Leithen Rovers 2-2 Gala Hotspur -9/+9   BOR - B Div.
12/04/2022 Selkirk Victoria 1-1 Stow +12/-12   BOR - B Div.
12/04/2022 Saint Boswells 7-0 Lauder +11/-11   BOR - C Div.
12/04/2022 Spittal Rovers 4-0 Eyemouth United +5/-5   BOR - C Div.
09/04/2022 Chirnside United 8-1 Ancrum +5/-5   BOR - A Div.
09/04/2022 Duns 5-1 Newtown +7/-7   BOR - A Div.
09/04/2022 Langlee 9-2 Hawick Waverley +7/-7   BOR - A Div.
09/04/2022 Coldstream Amateurs 4-2 Selkirk Victoria +11/-11   BOR - B Div.
09/04/2022 Gala Hotspur 0-0 Hawick Legion -7/+7   BOR - B Div.
09/04/2022 Jed Legion 1-2 Earlston Rhymers +2/-2   BOR - B Div.
09/04/2022 Tweedmouth 0-1 Stow -9/+9   BOR - B Div.
09/04/2022 Tweeddale Rovers Colts 0-3 Saint Boswells -9/+9   BOR - C Div.
09/04/2022 Hawick Colts 3-0 Spittal Rovers +30/-30 BOR - Sanderson Cup
09/04/2022 Lauder 2-2 p Berwick Colts +4/-4 BOR - Sanderson Cup
02/04/2022 Greenlaw 1-2 Langholm Legion -8/+8   BOR - A Div.
02/04/2022 Hawick United 3-2 Ancrum -3/+3   BOR - A Div.
02/04/2022 Hawick Waverley 1-2 Newtown -7/+7   BOR - A Div.
02/04/2022 Hawick Legion 1-4 Stow +1/-1   BOR - B Div.
02/04/2022 Chirnside United p 4-4 Tweeddale Rovers -6/+6 BOR - Beveridge Cup
02/04/2022 Langlee 4-1 Duns +15/-15 BOR - Beveridge Cup
02/04/2022 Berwick Colts 3-0 Lauder +6/-6   BOR - C Div.
02/04/2022 Hawick Colts 2-2 Spittal Rovers +6/-6   BOR - C Div.
02/04/2022 Saint Boswells 5-0 Highfields United +27/-27   BOR - C Div.
02/04/2022 Tweeddale Rovers Colts 1-4 Eyemouth United -5/+5   BOR - C Div.
02/04/2022 Jed Legion p 1-1 Earlston Rhymers +7/-7 BOR - Walls Cup
02/04/2022 Leithen Rovers 3-0 Kelso Thistle ±0/±0 BOR - Walls Cup
01/04/2022 Coldstream Amateurs 0-5 Tweedmouth -7/+7 BOR - Walls Cup
30/03/2022 Stow 10-0 Jed Legion +3/-3   BOR - B Div.
26/03/2022 Langholm Legion 3-2 Duns +13/-13   BOR - A Div.
26/03/2022 Hawick Legion 0-4 Leithen Rovers -13/+13   BOR - B Div.
26/03/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-1 Berwick Colts +3/-3   BOR - C Div.
26/03/2022 Highfields United 6-6 Spittal Rovers +11/-11   BOR - C Div.
26/03/2022 Coldstream Amateurs 2-3 Hawick United -7/+7 BOR - Forsyth Cup
26/03/2022 Saint Boswells 0-1 Hawick Colts ±0/±0 BOR - Forsyth Cup
26/03/2022 Tweeddale Rovers Colts 0-2 Tweeddale Rovers +1/-1 BOR - Forsyth Cup
26/03/2022 Greenlaw 5-2 Biggar United +20/-20 BOR - Waddell Cup
26/03/2022 Langlee 7-1 Lauder +1/-1 BOR - Waddell Cup
26/03/2022 Newtown 1-2 Stow -4/+4 BOR - Waddell Cup
23/03/2022 Langlee 3-1 Greenlaw -2/+2   BOR - A Div.
19/03/2022 Ancrum 1-7 Chirnside United -10/+10   BOR - A Div.
19/03/2022 Hawick Waverley 1-2 Tweeddale Rovers -9/+9   BOR - A Div.
19/03/2022 Langlee 0-1 Duns -11/+11   BOR - A Div.
19/03/2022 Biggar United 3-2 Leithen Rovers -4/+4   BOR - B Div.
19/03/2022 Earlston Rhymers 3-3 Coldstream Amateurs -8/+8   BOR - B Div.
19/03/2022 Gala Hotspur 5-2 Jed Legion +6/-6   BOR - B Div.
19/03/2022 Hawick Legion 1-2 Selkirk Victoria -8/+8   BOR - B Div.
19/03/2022 Stow 6-0 Kelso Thistle +1/-1   BOR - B Div.
19/03/2022 Berwick Colts 1-3 Spittal Rovers +4/-4   BOR - C Div.
19/03/2022 Eyemouth United 1-2 Highfields United -16/+16   BOR - C Div.
19/03/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 2-1 Tweeddale Rovers Colts +8/-8   BOR - C Div.
19/03/2022 Hawick Colts 2-3 Saint Boswells -20/+20   BOR - C Div.
12/03/2022 Ancrum 2-5 Langlee +3/-3   BOR - A Div.
12/03/2022 Hawick United 2-0 Langholm Legion +29/-29 BOR - Beveridge Cup
12/03/2022 Hawick Waverley 1-3 Duns -2/+2 BOR - Beveridge Cup
12/03/2022 Newtown 3-5 Chirnside United -18/+18 BOR - Beveridge Cup
12/03/2022 Lauder 3-2 Eyemouth United +19/-19 BOR - Sanderson Cup
12/03/2022 Saint Boswells 2-3 Berwick Colts -13/+13 BOR - Sanderson Cup
12/03/2022 Biggar United 7-1 Gala Hotspur +7/-7 BOR - Walls Cup
12/03/2022 Tweedmouth 5-0 Hawick Legion +2/-2 BOR - Walls Cup
05/03/2022 Gala Hotspur 0-5 Tweedmouth -11/+11   BOR - B Div.
05/03/2022 Leithen Rovers 1-0 Selkirk Victoria -6/+6   BOR - B Div.
05/03/2022 Eyemouth United 6-2 Gala Fairydean Rovers Amateurs ±0/±0 BOR - Forsyth Cup
05/03/2022 Hawick Legion 0-4 Tweeddale Rovers -10/+10 BOR - Forsyth Cup
05/03/2022 Hawick United 2-1 Ancrum -1/+1 BOR - Forsyth Cup
05/03/2022 Jed Legion 0-4 Hawick Colts -2/+2 BOR - Forsyth Cup
05/03/2022 Tweeddale Rovers Colts 4-0 Kelso Thistle +20/-20 BOR - Forsyth Cup
05/03/2022 Biggar United 3-2 Chirnside United +1/-1 BOR - Waddell Cup
05/03/2022 Langholm Legion 3-5 Langlee -8/+8 BOR - Waddell Cup
05/03/2022 Lauder 2-1 Earlston Rhymers +15/-15 BOR - Waddell Cup
05/03/2022 Spittal Rovers 6-0 Hawick Waverley +7/-7 BOR - Waddell Cup
26/02/2022 Duns 5-0 Tweeddale Rovers +7/-7   BOR - A Div.
26/02/2022 Hawick Waverley 0-1 Chirnside United -8/+8   BOR - A Div.
26/02/2022 Langlee 5-0 Ancrum ±0/±0   BOR - A Div.
26/02/2022 Newtown 2-3 Langholm Legion -7/+7   BOR - A Div.
26/02/2022 Biggar United 3-4 Stow -8/+8   BOR - B Div.
26/02/2022 Jed Legion 1-2 Tweedmouth +9/-9   BOR - B Div.
26/02/2022 Kelso Thistle 3-4 Gala Hotspur -2/+2   BOR - B Div.
26/02/2022 Leithen Rovers 3-2 Coldstream Amateurs -6/+6   BOR - B Div.
26/02/2022 Lauder 1-0 Gala Fairydean Rovers Amateurs -1/+1   BOR - C Div.
26/02/2022 Spittal Rovers 5-2 Hawick Colts +5/-5   BOR - C Div.
19/02/2022 Ancrum 0-3 Greenlaw -4/+4 BOR - Beveridge Cup
19/02/2022 Highfields United 1-3 Berwick Colts -24/+24 BOR - Sanderson Cup
19/02/2022 Lauder 5-3 Tweeddale Rovers Colts +11/-11 BOR - Sanderson Cup
19/02/2022 Selkirk Victoria 2-6 Stow -4/+4 BOR - Walls Cup
12/02/2022 Coldstream Amateurs 2-2 Gala Hotspur ±0/±0   BOR - B Div.
12/02/2022 Eyemouth United 3-1 Saint Boswells +2/-2   BOR - C Div.
12/02/2022 Hawick Colts 5-1 Tweeddale Rovers Colts ±0/±0   BOR - C Div.
12/02/2022 Berwick Colts 1-4 Spittal Rovers +1/-1 BOR - Waddell Cup
12/02/2022 Duns 2-2 p Stow -8/+8 BOR - Waddell Cup
12/02/2022 Greenlaw 4-0 Highfields United +13/-13 BOR - Waddell Cup
12/02/2022 Hawick Waverley 3-0 Tweedmouth +29/-29 BOR - Waddell Cup
12/02/2022 Newtown 6-0 Selkirk Victoria +6/-6 BOR - Waddell Cup
09/02/2022 Stow 4-0 Hawick Legion ±0/±0   BOR - B Div.
05/02/2022 Ancrum 1-5 Duns ±0/±0   BOR - A Div.
05/02/2022 Chirnside United 4-2 Greenlaw +9/-9   BOR - A Div.
05/02/2022 Hawick United 1-7 Langholm Legion -13/+13   BOR - A Div.
05/02/2022 Coldstream Amateurs 2-2 Biggar United +11/-11   BOR - B Div.
05/02/2022 Earlston Rhymers 1-2 Tweedmouth +3/-3   BOR - B Div.
05/02/2022 Hawick Legion 1-7 Gala Hotspur -43/+43   BOR - B Div.
05/02/2022 Kelso Thistle 1-1 Jed Legion -4/+4   BOR - B Div.
05/02/2022 Berwick Colts 1-4 Highfields United -21/+21   BOR - C Div.
05/02/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-7 Hawick Colts -4/+4   BOR - C Div.
05/02/2022 Saint Boswells 3-6 Eyemouth United -18/+18   BOR - C Div.
05/02/2022 Spittal Rovers 4-1 Lauder -4/+4   BOR - C Div.
22/01/2022 Ancrum 0-3 Newtown -3/+3   BOR - A Div.
22/01/2022 Greenlaw 1-1 Hawick Waverley -5/+5   BOR - A Div.
22/01/2022 Selkirk Victoria 1-1 Jed Legion -8/+8   BOR - B Div.
22/01/2022 Tweedmouth 2-1 Biggar United +1/-1   BOR - B Div.
22/01/2022 Berwick Colts 0-5 Eyemouth United -26/+26   BOR - C Div.
22/01/2022 Lauder 1-4 Saint Boswells -9/+9   BOR - C Div.
22/01/2022 Netherdale Thistle 1-2 Tweeddale Rovers Colts -13/+13   BOR - C Div.
15/01/2022 Duns 5-2 Hawick United -3/+3   BOR - A Div.
15/01/2022 Hawick Waverley 5-1 Ancrum +5/-5   BOR - A Div.
15/01/2022 Langholm Legion 2-2 Langlee +5/-5   BOR - A Div.
15/01/2022 Newtown 3-0 Greenlaw +17/-17   BOR - A Div.
15/01/2022 Kelso Thistle 2-3 Hawick Legion -5/+5   BOR - B Div.
15/01/2022 Selkirk Victoria 2-5 Coldstream Amateurs -33/+33   BOR - B Div.
15/01/2022 Stow 3-0 Earlston Rhymers +2/-2   BOR - B Div.
15/01/2022 Berwick Colts 1-2 Hawick Colts +3/-3   BOR - C Div.
15/01/2022 Eyemouth United 7-2 Lauder +5/-5   BOR - C Div.
15/01/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-2 Highfields United ±0/±0   BOR - C Div.
08/01/2022 Jed Legion 1-0 Hawick Legion +12/-12   BOR - B Div.
08/01/2022 Spittal Rovers 12-1 Saint Boswells +7/-7   BOR - C Div.
16/12/2021 Kelso Thistle 5-3 Selkirk Victoria +21/-21   BOR - B Div.
11/12/2021 Ancrum 1-5 Tweeddale Rovers -11/+11   BOR - A Div.
11/12/2021 Chirnside United 4-5 Langlee +3/-3   BOR - A Div.
11/12/2021 Duns 3-2 Hawick Waverley -9/+9   BOR - A Div.
11/12/2021 Hawick United 1-4 Newtown -8/+8   BOR - A Div.
11/12/2021 Biggar United 4-2 Selkirk Victoria -4/+4   BOR - B Div.
11/12/2021 Gala Hotspur 3-2 Leithen Rovers +14/-14   BOR - B Div.
11/12/2021 Hawick Legion 4-1 Jed Legion +6/-6   BOR - B Div.
11/12/2021 Kelso Thistle 1-3 Earlston Rhymers -3/+3   BOR - B Div.
11/12/2021 Stow 0-1 Tweedmouth -10/+10   BOR - B Div.
11/12/2021 Eyemouth United 0-8 Spittal Rovers -20/+20   BOR - C Div.
11/12/2021 Gala Fairydean Rovers Amateurs 3-3 Saint Boswells +10/-10   BOR - C Div.
11/12/2021 Highfields United 5-1 Lauder +6/-6   BOR - C Div.
04/12/2021 Chirnside United 1-1 Duns +8/-8   BOR - A Div.
04/12/2021 Greenlaw 4-3 Ancrum -9/+9   BOR - A Div.
04/12/2021 Hawick Waverley 10-0 Hawick United +23/-23   BOR - A Div.
04/12/2021 Newtown 6-2 Chirnside United +25/-25   BOR - A Div.
04/12/2021 Coldstream Amateurs 1-1 Leithen Rovers +8/-8   BOR - B Div.
04/12/2021 Highfields United 5-3 Tweeddale Rovers Colts -2/+2   BOR - C Div.
03/12/2021 Jed Legion 1-2 Kelso Thistle -9/+9   BOR - B Div.
27/11/2021 Hawick Legion 1-0 Kelso Thistle -3/+3   BOR - B Div.
27/11/2021 Leithen Rovers 0-2 Stow -8/+8   BOR - B Div.
27/11/2021 Selkirk Victoria 5-0 Gala Hotspur +23/-23   BOR - B Div.
20/11/2021 Ancrum 2-5 Hawick Waverley -11/+11   BOR - A Div.
20/11/2021 Earlston Rhymers 4-0 Jed Legion +4/-4   BOR - B Div.
20/11/2021 Leithen Rovers 1-2 Tweedmouth -2/+2   BOR - B Div.
20/11/2021 Highfields United 3-3 Berwick Colts -5/+5   BOR - C Div.
20/11/2021 Lauder 5-5 Eyemouth United +10/-10   BOR - C Div.
13/11/2021 Duns 2-0 Greenlaw -2/+2   BOR - A Div.
13/11/2021 Hawick United 3-5 Chirnside United -2/+2   BOR - A Div.
13/11/2021 Newtown 5-2 Hawick Waverley +11/-11   BOR - A Div.
13/11/2021 Tweeddale Rovers 6-1 Ancrum +7/-7   BOR - A Div.
13/11/2021 Biggar United 7-2 Hawick Legion +4/-4   BOR - B Div.
13/11/2021 Coldstream Amateurs 1-1 Earlston Rhymers +6/-6   BOR - B Div.
13/11/2021 Kelso Thistle 1-4 Leithen Rovers -4/+4   BOR - B Div.
13/11/2021 Stow 3-1 Gala Hotspur -5/+5   BOR - B Div.
13/11/2021 Tweedmouth 4-1 Selkirk Victoria -1/+1   BOR - B Div.
13/11/2021 Eyemouth United 4-2 Netherdale Thistle -3/+3   BOR - C Div.
13/11/2021 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-7 Spittal Rovers -1/+1   BOR - C Div.
13/11/2021 Hawick Colts 7-6 Highfields United -6/+6   BOR - C Div.
13/11/2021 Lauder 3-2 Tweeddale Rovers Colts +3/-3   BOR - C Div.
13/11/2021 Saint Boswells 4-1 Berwick Colts +13/-13   BOR - C Div.
06/11/2021 Greenlaw 3-3 Chirnside United -4/+4   BOR - A Div.
06/11/2021 Langholm Legion 3-1 Newtown +3/-3   BOR - A Div.
06/11/2021 Tweeddale Rovers 1-5 Duns -8/+8   BOR - A Div.
06/11/2021 Coldstream Amateurs 0-1 Jed Legion -15/+15   BOR - B Div.
06/11/2021 Earlston Rhymers 0-3 Stow -10/+10   BOR - B Div.
06/11/2021 Gala Hotspur 1-1 Selkirk Victoria -3/+3   BOR - B Div.
06/11/2021 Kelso Thistle 1-2 Tweedmouth +10/-10   BOR - B Div.
06/11/2021 Leithen Rovers 3-0 Hawick Legion +3/-3   BOR - B Div.
06/11/2021 Hawick Colts 4-3 Lauder -10/+10   BOR - C Div.
06/11/2021 Highfields United 3-4 Eyemouth United -5/+5   BOR - C Div.
06/11/2021 Saint Boswells 4-2 Tweeddale Rovers Colts -2/+2   BOR - C Div.
30/10/2021 Ancrum 0-1 Hawick United -9/+9   BOR - A Div.
30/10/2021 Gala Hotspur 2-1 Coldstream Amateurs -2/+2   BOR - B Div.
30/10/2021 Tweedmouth 9-2 Hawick Legion +5/-5   BOR - B Div.
30/10/2021 Highfields United 5-3 Netherdale Thistle ±0/±0   BOR - C Div.
30/10/2021 Jed Legion 4-6 Selkirk Victoria -8/+8   BOR - Waddell Cup
23/10/2021 Netherdale Thistle 2-4 Biggar United +3/-3   BOR - C Div.
23/10/2021 Chirnside United p 3-3 Eyemouth United -6/+6   BOR - Waddell Cup
23/10/2021 Coldstream Amateurs 1-2 Hawick Waverley +3/-3   BOR - Waddell Cup
23/10/2021 Duns 10-0 Saint Boswells +6/-6   BOR - Waddell Cup
23/10/2021 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-2 Lauder -8/+8   BOR - Waddell Cup
23/10/2021 Hawick United 0-6 Tweedmouth -11/+11   BOR - Waddell Cup
23/10/2021 Kelso Thistle 2-3 Highfields United +3/-3   BOR - Waddell Cup
23/10/2021 Langlee 8-2 Tweeddale Rovers Colts ±0/±0   BOR - Waddell Cup
23/10/2021 Spittal Rovers 5-1 Ancrum -1/+1   BOR - Waddell Cup
23/10/2021 Stow 3-1 Hawick Legion -5/+5   BOR - Waddell Cup
23/10/2021 Tweeddale Rovers 0-4 Newtown -37/+37   BOR - Waddell Cup
22/10/2021 Hawick Colts 2-5 Berwick Colts -42/+42   BOR - Waddell Cup
16/10/2021 Hawick United 1-5 Duns -1/+1   BOR - A Div.
16/10/2021 Earlston Rhymers 6-6 Gala Hotspur -8/+8   BOR - B Div.
16/10/2021 Jed Legion 1-3 Selkirk Victoria -9/+9   BOR - B Div.
16/10/2021 Tweedmouth 8-1 Coldstream Amateurs +3/-3   BOR - B Div.
16/10/2021 Highfields United 5-3 Gala Fairydean Rovers Amateurs -4/+4   BOR - C Div.
16/10/2021 Netherdale Thistle 1-16 Spittal Rovers -7/+7   BOR - C Div.
09/10/2021 Langholm Legion 4-1 Ancrum -2/+2   BOR - A Div.
09/10/2021 Earlston Rhymers 1-1 Selkirk Victoria -9/+9   BOR - B Div.
09/10/2021 Langlee 5-2 Tweeddale Rovers +1/-1 BOR - Border Cup
09/10/2021 Newtown 2-4 Greenlaw -14/+14 BOR - Border Cup
09/10/2021 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-8 Saint Boswells -17/+17   BOR - C Div.
09/10/2021 Lauder 1-2 Netherdale Thistle -7/+7   BOR - C Div.
09/10/2021 Tweeddale Rovers Colts 1-4 Highfields United -10/+10   BOR - C Div.
09/10/2021 Hawick Colts 4-3 Spittal Rovers +15/-15 BOR - Collie Cup
09/10/2021 Tweedmouth 2-1 Leithen Rovers -4/+4 BOR - Wright Cup
02/10/2021 Ancrum 1-3 Greenlaw ±0/±0   BOR - A Div.
02/10/2021 Chirnside United 6-2 Tweeddale Rovers +21/-21   BOR - A Div.
02/10/2021 Duns 6-2 Langholm Legion +9/-9   BOR - A Div.
02/10/2021 Newtown 5-3 Hawick United -1/+1   BOR - A Div.
02/10/2021 Selkirk Victoria 2-5 Leithen Rovers -11/+11   BOR - B Div.
02/10/2021 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-0 Lauder +6/-6   BOR - C Div.
02/10/2021 Saint Boswells 0-2 Hawick Colts -4/+4   BOR - C Div.
02/10/2021 Tweeddale Rovers Colts 1-2 Berwick Colts -2/+2   BOR - C Div.
25/09/2021 Hawick Waverley 3-2 Greenlaw +9/-9   BOR - A Div.
25/09/2021 Biggar United 5-0 Coldstream Amateurs +3/-3   BOR - B Div.
25/09/2021 Jed Legion 1-4 Stow +2/-2   BOR - B Div.
25/09/2021 Newtown 2-1 Ancrum -7/+7 BOR - Border Cup
25/09/2021 Berwick Colts 2-1 Gala Fairydean Rovers Amateurs -7/+7   BOR - C Div.
25/09/2021 Eyemouth United 1-5 Spittal Rovers -10/+10 BOR - Collie Cup
25/09/2021 Saint Boswells 1-5 Hawick Colts -15/+15 BOR - Collie Cup
25/09/2021 Hawick Legion 3-6 Leithen Rovers -13/+13 BOR - Wright Cup
25/09/2021 Tweedmouth 4-2 Gala Hotspur -5/+5 BOR - Wright Cup
18/09/2021 Duns 4-3 Chirnside United -7/+7   BOR - A Div.
18/09/2021 Hawick United 0-4 Greenlaw -11/+11   BOR - A Div.
18/09/2021 Tweeddale Rovers 3-2 Hawick Waverley -1/+1   BOR - A Div.
18/09/2021 Gala Hotspur 2-7 Biggar United -13/+13   BOR - B Div.
18/09/2021 Selkirk Victoria 5-1 Kelso Thistle +12/-12   BOR - B Div.
18/09/2021 Stow 7-0 Coldstream Amateurs +3/-3   BOR - B Div.
18/09/2021 Langlee 2-1 Langholm Legion -5/+5 BOR - Border Cup
18/09/2021 Netherdale Thistle 3-6 Hawick Colts -2/+2 BOR - Collie Cup
18/09/2021 Tweeddale Rovers Colts 3-7 Saint Boswells -16/+16 BOR - Collie Cup
18/09/2021 Tweedmouth 7-2 Earlston Rhymers +9/-9 BOR - Wright Cup
11/09/2021 Chirnside United 4-2 Hawick Waverley +6/-6   BOR - A Div.
11/09/2021 Greenlaw 3-2 Tweeddale Rovers +2/-2   BOR - A Div.
11/09/2021 Earlston Rhymers 6-2 Kelso Thistle +4/-4   BOR - B Div.
11/09/2021 Langlee 5-1 Duns +25/-25 BOR - Border Cup
11/09/2021 Eyemouth United 5-2 Tweeddale Rovers Colts ±0/±0   BOR - C Div.
11/09/2021 Hawick Colts 7-0 Berwick Colts +10/-10   BOR - C Div.
11/09/2021 Hawick Legion 1-0 Selkirk Victoria +2/-2 BOR - Wright Cup
11/09/2021 Leithen Rovers 4-2 Jed Legion -5/+5 BOR - Wright Cup
11/09/2021 Tweedmouth 4-1 Stow +18/-18 BOR - Wright Cup
04/09/2021 Langholm Legion 3-0 Hawick Waverley +6/-6   BOR - A Div.
04/09/2021 Newtown 1-5 Duns -9/+9   BOR - A Div.
04/09/2021 Hawick Legion 1-3 Tweedmouth +1/-1   BOR - B Div.
04/09/2021 Jed Legion 0-3 Biggar United ±0/±0   BOR - B Div.
04/09/2021 Netherdale Thistle 4-4 Highfields United +5/-5   BOR - C Div.
04/09/2021 Eyemouth United 2-0 Berwick Colts +1/-1 BOR - Collie Cup
28/08/2021 Tweedmouth 4-0 Earlston Rhymers +8/-8   BOR - B Div.
28/08/2021 Hawick United 1-2 Newtown +1/-1 BOR - Border Cup
28/08/2021 Hawick Waverley 1-2 Greenlaw -8/+8 BOR - Border Cup
28/08/2021 Tweeddale Rovers 3-1 Chirnside United +10/-10 BOR - Border Cup
28/08/2021 Highfields United 2-6 Spittal Rovers -6/+6 BOR - Collie Cup
28/08/2021 Gala Hotspur 4-0 Coldstream Amateurs +18/-18 BOR - Wright Cup
28/08/2021 Kelso Thistle 0-2 Biggar United +3/-3 BOR - Wright Cup
21/08/2021 Chirnside United 5-2 Hawick United +2/-2   BOR - A Div.
21/08/2021 Greenlaw 1-2 Langlee +1/-1   BOR - A Div.
21/08/2021 Hawick Waverley 0-3 Duns -7/+7   BOR - A Div.
21/08/2021 Tweeddale Rovers 7-3 Newtown +22/-22   BOR - A Div.
21/08/2021 Gala Hotspur 0-2 Kelso Thistle -27/+27   BOR - B Div.
21/08/2021 Hawick Legion 4-2 Coldstream Amateurs +7/-7   BOR - B Div.
21/08/2021 Leithen Rovers 4-3 Biggar United +9/-9   BOR - B Div.
21/08/2021 Tweedmouth 4-1 Jed Legion -3/+3   BOR - B Div.
21/08/2021 Eyemouth United 1-3 Hawick Colts -14/+14   BOR - C Div.
21/08/2021 Lauder 2-2 Highfields United +8/-8   BOR - C Div.
21/08/2021 Spittal Rovers 7-2 Berwick Colts +2/-2   BOR - C Div.
21/08/2021 Tweeddale Rovers Colts 8-3 Gala Fairydean Rovers Amateurs +19/-19   BOR - C Div.
18/08/2021 Greenlaw 2-0 Newtown +8/-8   BOR - A Div.
17/08/2021 Kelso Thistle 0-4 Coldstream Amateurs -29/+29   BOR - B Div.
17/08/2021 Netherdale Thistle 5-3 Gala Fairydean Rovers Amateurs +4/-4   BOR - C Div.
17/08/2021 Spittal Rovers 5-2 Highfields United -1/+1   BOR - C Div.
14/08/2021 Hawick United 3-2 Tweeddale Rovers +16/-16   BOR - A Div.
14/08/2021 Hawick Waverley 3-0 Langlee +38/-38   BOR - A Div.
14/08/2021 Langholm Legion 8-3 Chirnside United +21/-21   BOR - A Div.
14/08/2021 Hawick Legion 0-1 Earlston Rhymers -2/+2   BOR - B Div.
14/08/2021 Jed Legion 1-5 Gala Hotspur -23/+23   BOR - B Div.
14/08/2021 Stow 6-1 Leithen Rovers +11/-11   BOR - B Div.
14/08/2021 Berwick Colts 1-1 Saint Boswells -1/+1   BOR - C Div.
14/08/2021 Hawick Colts 5-3 Eyemouth United +6/-6   BOR - C Div.
14/08/2021 Tweeddale Rovers Colts 3-2 Lauder +2/-2   BOR - C Div.