SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS SATURDAY AMATEUR RESULTS  

SCOTTISH FA CUP SCOTTISH AMATEUR CUP WEST AMATEUR CUP EAST AMATEUR CUP FIFE AMATEUR CUP
 SOUTH AMATEUR CUP NORTH OF TAY AMATEUR CUPNORTH AMATEUR CUPHIGHLAND AMATEUR CUPABERDEENSHIRE
ARRANAYRSHIREBORDERCAITHNESSCALEDONIAN
CENTRAL SCOTTISHDUNDEE SATURDAY MORNINGEDINBURGH CHURCHESGLASGOW COLLEGESGLASGOW SATURDAY MORNING
GREATER GLASGOW PREMIERIFA SCOTTISH SUPPORTERSINVERNESS & DISTRICTKINGDOM OF FIFELEWIS & HARRIS
LOTHIAN & EDINBURGHMIDLANDSNORTH WEST SUTHERLANDORKNEYPERTHSHIRE
SATURDAY MORNINGSCOTTISH AFLSCOTTISH PREMIER AFLSHETLANDSTIRLING & DISTRICT
STRATHCLYDE EV. CHURCHESUIST & BARRAWEST HIGHLANDWEST OF SCOTLAND U21
UIST & BARRA AFA RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
21/06/2024 Benbecula ?-? Eriskay ?/?   UBA - Lg.
21/06/2024 Iochdar Saints ?-? Barra ?/?   UBA - Lg.
21/06/2024 Southend ?-? North Uist United ?/?   UBA - Lg.
15/06/2024 Eriskay 1-4 Iochdar Saints -15/+15   UBA - Lg.
14/06/2024 North Uist United 1-7 Benbecula -27/+27   UBA - Lg.
08/06/2024 Benbecula 3-1 Carloway +24/-24 WIS - Co-op Cup
08/06/2024 Harris 5-0 Southend +6/-6 WIS - Co-op Cup
08/06/2024 Iochdar Saints 2-3 Point ±0/±0 WIS - Co-op Cup
08/06/2024 Lochs 2-2 p North Uist United -6/+6 WIS - Co-op Cup
08/06/2024 Ness 5-0 Eriskay +8/-8 WIS - Co-op Cup
05/06/2024 Stornoway United 0-6 Stornoway Athletic -9/+9 WIS - Co-op Cup
31/05/2024 Southend 0-8 Iochdar Saints -14/+14   UBA - Lg.
25/05/2024 Barra 4-1 North Uist United -2/+2   UBA - Lg.
24/05/2024 Eriskay 5-0 Southend +9/-9   UBA - Lg.
24/05/2024 Iochdar Saints 3-2 Benbecula -2/+2   UBA - Lg.
21/05/2024 Southend 0-6 Benbecula -23/+23   UBA - Lg.
18/05/2024 Barra 8-2 Eriskay +8/-8   UBA - Lg.
17/05/2024 Iochdar Saints 2-2 North Uist United -11/+11   UBA - Lg.
04/05/2024 Barra 2-1 Iochdar Saints -4/+4   UBA - Lg.
04/05/2024 Eriskay 1-1 Benbecula -3/+3   UBA - Lg.
03/05/2024 North Uist United 4-0 Southend +18/-18   UBA - Lg.
30/04/2024 Iochdar Saints 7-1 Southend +7/-7   UBA - Lg.
27/04/2024 Southend 1-6 Barra -5/+5   UBA - Lg.
26/04/2024 Benbecula 2-1 North Uist United -3/+3   UBA - Lg.
26/04/2024 Iochdar Saints 4-2 Eriskay +3/-3   UBA - Lg.
23/04/2024 Eriskay 5-3 North Uist United +2/-2   UBA - Lg.
20/04/2024 Barra 2-1 Benbecula -8/+8   UBA - Lg.
13/04/2024 Benbecula 1-0 Iochdar Saints +11/-11   UBA - Lg.
13/04/2024 North Uist United 1-6 Barra -6/+6   UBA - Lg.
12/04/2024 Southend 1-5 Eriskay -22/+22   UBA - Lg.
07/10/2023 Iochdar Saints 2-6 Barra -25/+25   UBA - Lg.
30/09/2023 Barra 3-1 Iochdar Saints +5/-5   UBA - Lg.
30/09/2023 Barra 3-1 Iochdar Saints +6/-6   UBA - Lg.
23/09/2023 Iochdar Saints 5-3 Barra +21/-21 UBA - Billy McNeill Cup
12/09/2023 Benbecula 3-4 Iochdar Saints -1/+1 UBA - Billy McNeill Cup
09/09/2023 Barra 9-2 Southend +5/-5 UBA - Billy McNeill Cup
05/09/2023 Eriskay 1-3 Iochdar Saints -9/+9 UBA - Billy McNeill Cup
05/09/2023 Southend 7-3 North Uist United +25/-25 UBA - Billy McNeill Cup
02/09/2023 Barra p 3-3 Westside +5/-5 WIS - Co-op Cup
01/09/2023 Southend 1-3 North Uist United -17/+17   UBA - Lg.
25/08/2023 Southend 3-4 Benbecula -4/+4   UBA - Lg.
22/08/2023 North Uist United 2-6 Iochdar Saints -13/+13   UBA - Lg.
19/08/2023 Barra 4-2 Carloway +10/-10 WIS - Co-op Cup
18/08/2023 Benbecula 1-4 Eriskay -29/+29   UBA - Lg.
18/08/2023 Back 0-0 p Westside -3/+3 WIS - Co-op Cup
15/08/2023 Benbecula 1-4 Barra -10/+10   UBA - Lg.
12/08/2023 Barra 7-1 Southend +4/-4   UBA - Lg.
12/08/2023 Eriskay 3-0 Iochdar Saints +32/-32   UBA - Lg.
11/08/2023 North Uist United 4-4 Benbecula +3/-3   UBA - Lg.
08/08/2023 North Uist United 2-5 Eriskay -26/+26   UBA - Lg.
05/08/2023 Barra 6-0 Lochs +6/-6 WIS - Co-op Cup
05/08/2023 Carloway 6-1 Ness +27/-27 WIS - Co-op Cup
05/08/2023 North Uist United 4-4 p Back +13/-13 WIS - Co-op Cup
05/08/2023 Westside 6-3 Eriskay -3/+3 WIS - Co-op Cup
04/08/2023 Southend 1-5 Iochdar Saints -11/+11   UBA - Lg.
01/08/2023 Iochdar Saints 3-2 Benbecula -3/+3   UBA - Lg.
22/07/2023 Barra 5-0 North Uist United +5/-5   UBA - Lg.
22/07/2023 Eriskay 4-2 Southend +9/-9   UBA - Lg.
15/07/2023 Barra 6-1 Eriskay +5/-5 UBA - Lg./Calmac Cup
14/07/2023 North Uist United 5-8 Iochdar Saints -9/+9   UBA - Lg.
13/07/2023 Benbecula 3-1 Southend +3/-3   UBA - Lg.
10/07/2023 Eriskay 1-7 Benbecula -39/+39   UBA - Lg.
08/07/2023 North Uist United 2-2 Southend -4/+4   UBA - Lg.
04/07/2023 Eriskay 1-8 North Uist United -62/+62   UBA - Lg.
01/07/2023 North Uist United 1-0 Eriskay +16/-16   UBA - Summer Cup (1)
01/07/2023 Southend 2-1 Iochdar Saints +20/-20   UBA - Summer Cup (2)
01/07/2023 Benbecula 3-0 Eriskay +22/-22   UBA - Summer Cup (3)
01/07/2023 Iochdar Saints 1-0 Barra +10/-10   UBA - Summer Cup (4)
01/07/2023 Benbecula 2-0 North Uist United +4/-4   UBA - Summer Cup (5)
01/07/2023 Barra 1-0 Southend -8/+8   UBA - Summer Cup (6)
01/07/2023 Benbecula 0-1 Southend -16/+16 UBA - Summer Cup (7)
27/06/2023 Iochdar Saints 4-1 Southend ±0/±0   UBA - Lg.
24/06/2023 Barra 7-1 Benbecula +9/-9   UBA - Lg.
24/06/2023 Southend 0-7 Ness -8/+8 WIS - Co-op Cup
17/06/2023 Eriskay 0-2 Barra -8/+8   UBA - Lg.
16/06/2023 Benbecula 5-2 Southend +8/-8   UBA - Lg.
15/06/2023 Iochdar Saints 2-1 North Uist United -9/+9   UBA - Lg.
10/06/2023 Back 5-1 Benbecula ±0/±0 WIS - Co-op Cup
10/06/2023 Barra 5-1 Stornoway United +3/-3 WIS - Co-op Cup
10/06/2023 Carloway 5-4 Iochdar Saints +1/-1 WIS - Co-op Cup
10/06/2023 Eriskay p 1-1 Point +10/-10 WIS - Co-op Cup
10/06/2023 Harris 0-4 North Uist United -51/+51 WIS - Co-op Cup
09/06/2023 Stornoway Athletic 2-2 p Westside +4/-4 WIS - Co-op Cup
27/05/2023 Southend 0-4 Barra -7/+7   UBA - Lg.
26/05/2023 Benbecula 1-2 North Uist United -20/+20   UBA - Lg.
20/05/2023 North Uist United 0-2 Barra +4/-4   UBA - Lg.
19/05/2023 Benbecula 0-4 Iochdar Saints -21/+21   UBA - Lg.
19/05/2023 Southend 3-5 Eriskay -8/+8   UBA - Lg.
06/05/2023 Iochdar Saints 3-0 Barra +24/-24   UBA - Lg.
05/05/2023 Benbecula 3-3 Eriskay -2/+2   UBA - Lg.
05/05/2023 Southend 6-4 North Uist United +4/-4   UBA - Lg.
29/04/2023 Eriskay 2-2 Iochdar Saints ±0/±0   UBA - Lg.
28/04/2023 North Uist United 2-6 Benbecula -14/+14   UBA - Lg.
25/04/2023 North Uist United 0-4 Eriskay -14/+14   UBA - Lg.
25/04/2023 Southend 1-5 Iochdar Saints -15/+15   UBA - Lg.
22/04/2023 Benbecula 0-5 Barra -21/+21   UBA - Lg.
15/04/2023 Barra 4-0 North Uist United +1/-1   UBA - Lg.
15/04/2023 Eriskay 16-1 Southend +42/-42   UBA - Lg.
14/04/2023 Iochdar Saints 2-0 Benbecula +7/-7   UBA - Lg.
01/10/2022 Barra 3-2 Iochdar Saints ±0/±0   UBA - Billy McNeill Cup
24/09/2022 Benbecula 0-4 Barra -22/+22   UBA - Lg.
03/09/2022 Barra 6-0 Benbecula +20/-20 UBA - Billy McNeill Cup
02/09/2022 Iochdar Saints 5-2 North Uist United +1/-1 UBA - Billy McNeill Cup
27/08/2022 Barra 4-0 Eriskay +9/-9 UBA - Billy McNeill Cup
27/08/2022 Westside 2-1 Ness +11/-11 WIS - Co-op Cup
26/08/2022 Southend 0-2 Iochdar Saints -10/+10 UBA - Billy McNeill Cup
20/08/2022 North Uist United 0-9 Barra -19/+19   UBA - Lg.
19/08/2022 Southend 1-1 Benbecula +3/-3   UBA - Lg.
18/08/2022 Iochdar Saints 1-2 Eriskay -15/+15   UBA - Lg.
13/08/2022 Back 2-4 Westside -14/+14 WIS - Co-op Cup
12/08/2022 Southend 4-5 Eriskay -9/+9   UBA - Lg.
12/08/2022 Point 1-3 Ness -23/+23 WIS - Co-op Cup
11/08/2022 Iochdar Saints 2-2 North Uist United -11/+11   UBA - Lg.
06/08/2022 Eriskay 2-4 Benbecula -13/+13   UBA - Lg.
05/08/2022 North Uist United 3-1 Southend +20/-20   UBA - Lg.
02/08/2022 Eriskay 5-1 North Uist United +9/-9   UBA - Lg.
29/07/2022 Benbecula 4-3 North Uist United -8/+8   UBA - Lg.
29/07/2022 Iochdar Saints 2-6 Southend -48/+48   UBA - Lg.
28/07/2022 Barra 4-1 Eriskay +6/-6   UBA - Lg.
16/07/2022 Barra 1-0 Southend -7/+7   UBA - Lg.
16/07/2022 Benbecula 5-5 Iochdar Saints ±0/±0   UBA - Lg.
09/07/2022 Benbecula 0-1 Iochdar Saints -8/+8 UBA - Summer Cup
09/07/2022 Harris 1-6 Ness -8/+8 WIS - Co-op Cup
09/07/2022 Point 3-0 Stornoway Athletic +7/-7 WIS - Co-op Cup
08/07/2022 Carloway 2-7 Back -34/+34 WIS - Co-op Cup
08/07/2022 Stornoway United 2-7 Westside -5/+5 WIS - Co-op Cup
07/07/2022 Barra 1-2 Benbecula -15/+15   UBA - Summer Cup
02/07/2022 Barra 13-0 Southend +20/-20   UBA - Summer Cup
02/07/2022 Eriskay 1-3 Iochdar Saints -10/+10   UBA - Summer Cup
29/06/2022 Iochdar Saints 3-1 North Uist United -4/+4   UBA - Summer Cup
28/06/2022 Benbecula 3-1 Southend +2/-2   UBA - Summer Cup
25/06/2022 Benbecula 4-3 Barra +7/-7   UBA - Summer Cup
24/06/2022 North Uist United 1-2 Eriskay ±0/±0   UBA - Summer Cup
11/06/2022 Back 3-0 Southend +1/-1 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Barra 1-2 Stornoway United -21/+21 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Benbecula 0-1 Harris -12/+12 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Iochdar Saints 2-4 Carloway -16/+16 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Lochs 0-7 Westside -8/+8 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Ness 7-0 North Uist United +1/-1 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Stornoway Athletic 5-1 Eriskay +4/-4 WIS - Co-op Cup
08/06/2022 Southend 2-3 Barra +2/-2   UBA - Lg.
07/06/2022 North Uist United 1-7 Iochdar Saints -12/+12   UBA - Summer Cup
01/06/2022 Southend 1-4 Benbecula -16/+16   UBA - Summer Cup
28/05/2022 Eriskay 7-0 North Uist United +17/-17   UBA - Summer Cup
24/05/2022 North Uist United 2-5 Iochdar Saints -5/+5   UBA - Lg.
20/05/2022 Iochdar Saints 1-2 Benbecula -14/+14   UBA - Lg.
20/05/2022 North Uist United 3-4 Eriskay -3/+3   UBA - Lg.
17/05/2022 Southend 2-0 North Uist United +4/-4   UBA - Lg.
10/05/2022 Benbecula 6-3 Eriskay +11/-11   UBA - Lg.
07/05/2022 Barra 1-0 Iochdar Saints +4/-4   UBA - Lg.
30/04/2022 Barra 2-1 Benbecula -1/+1   UBA - Lg.
29/04/2022 Eriskay 2-5 Southend -34/+34   UBA - Lg.
16/04/2022 Eriskay 6-2 Barra +37/-37   UBA - Lg.
15/04/2022 North Uist United 1-2 Benbecula +1/-1   UBA - Lg.
15/04/2022 Southend 2-2 Iochdar Saints +8/-8   UBA - Lg.
09/04/2022 Barra 4-0 North Uist United +2/-2   UBA - Lg.
08/04/2022 Benbecula 3-2 Southend -5/+5   UBA - Lg.
08/04/2022 Eriskay 2-7 Iochdar Saints -26/+26   UBA - Lg.
02/04/2022 Eriskay 3-2 Barra +13/-13   UBA - Calmac Cup