SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR RESULTS RESULTS BY ASSOCIATION  

ALL SATURDAY AMATEUR WESTEAST FIFE NORTH
 SOUTH NORTH OF TAYHIGHLANDABERDEENSHIREARRAN
AYRSHIREBORDERCAITHNESSCALEDONIANDUNDEE SATURDAY MORNING
EDINBURGH CHURCHESGLASGOW COLLEGESGREATER GLASGOW PREMIERIFA SCOTTISH SUPPORTERSINVERNESS & DISTRICT
KINGDOM OF FIFELEWIS & HARRISLOTHIAN & EDINBURGHMIDLANDSNORTH WEST SUTHERLAND
ORKNEYPERTHSHIRESATURDAY MORNINGSCOTTISH PREMIER AFLSHETLAND
STIRLING & DISTRICTSTRATHCLYDE EV. CHURCHESUIST & BARRAWEST HIGHLANDLEAGUES
 JESUS HOUSE ABERDEEN - RESULTS
DATE RESULT TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
17/02/2024 Turriff Thistle 3-0 Jesus House Aberdeen -3   ABD - Div. 1 (East)
03/02/2024 Saint Marnans 6-1 Jesus House Aberdeen -8   ABD - Div. 1 (East)
27/01/2024 Feughside 6-1 Jesus House Aberdeen -14   ABD - Aberdeen FC Trophy
16/12/2023 Rattray's XI 4-4 Jesus House Aberdeen +5   ABD - Div. 1 (East)
18/11/2023 Stonehaven Athletic 4-1 Jesus House Aberdeen -4   ABD - Div. 1 (East)
11/11/2023 Turriff Thistle 4-1 Jesus House Aberdeen -4   ABD - Association Trophy
30/09/2023 Feughside 3-1 Jesus House Aberdeen -3 ABD - White Cup
23/09/2023 Jesus House Aberdeen 1-2 Kemnay Youth -8   ABD - Div. 1 (East)
16/09/2023 Fyvie 4-3 Jesus House Aberdeen +8   ABD - Div. 1 (East)
09/09/2023 Jesus House Aberdeen 1-1 Bon Accord City ±0   ABD - Div. 1 (East)
02/09/2023 Jesus House Aberdeen 1-3 Glendale -14   ABD - Div. 1 (East)
23/08/2023 Jesus House Aberdeen 3-0 Rattray's XI +29   ABD - Div. 1 (East)
16/08/2023 Glentanar Reflex 1-1 Jesus House Aberdeen +1   ABD - Div. 1 (East)
12/08/2023 Bridge of Don 2-0 Jesus House Aberdeen -2   ABD - Div. 1 (East)
09/08/2023 Jesus House Aberdeen 0-5 Tolbooth -14   ABD - Div. 1 (East)
05/08/2023 Kemnay Youth 1-1 Jesus House Aberdeen +6   ABD - Div. 1 (East)
27/05/2023 Jesus House Aberdeen 0-1 Newburgh Thistle ±0   ABD - Div. 1 (East)
20/05/2023 Jesus House Aberdeen 1-3 Fyvie -6   ABD - Div. 1 (East)
17/05/2023 Jesus House Aberdeen 0-3 Westdyke -8   ABD - Div. 1 (East)
06/05/2023 Jesus House Aberdeen 2-0 Continental +8   ABD - Div. 1 (East)
03/05/2023 Jesus House Aberdeen 4-2 Aboyne +13   ABD - Div. 1 (East)
29/04/2023 Jesus House Aberdeen 1-0 Saint Marnans +16   ABD - Div. 1 (East)
26/04/2023 Cammachmore 3-1 Jesus House Aberdeen -5   ABD - Div. 1 (East)
22/04/2023 Turriff Thistle 4-1 Jesus House Aberdeen -5   ABD - Div. 1 (East)
19/04/2023 Jesus House Aberdeen 3-6 Kemnay -2   ABD - Div. 1 (East)
17/04/2023 Jesus House Aberdeen 3-0 Cammachmore +26   ABD - Div. 1 (East)
15/04/2023 Jesus House Aberdeen 2-3 BSFC -1   ABD - Div. 1 (East)
12/04/2023 Jesus House Aberdeen 1-4 Turriff Thistle -14   ABD - Div. 1 (East)
08/04/2023 Fyvie 4-0 Jesus House Aberdeen -7   ABD - Div. 1 (East)
04/03/2023 Jesus House Aberdeen 0-0 Glendale +4   ABD - Div. 1 (East)
25/02/2023 Jesus House Aberdeen 2-2 Aberdeen Lads Club ±0   ABD - Div. 1 (East)
11/02/2023 Great Western United 8-3 Jesus House Aberdeen -5 ABD - Bowie Cup
04/02/2023 Continental 4-0 Jesus House Aberdeen -22   ABD - Div. 1 (East)
28/01/2023 Jesus House Aberdeen 1-4 Kemnay -2 ABD - White Cup
03/12/2022 Kemnay 7-0 Jesus House Aberdeen -5   ABD - Div. 1 (East)
05/11/2022 Kemnay 6-1 Jesus House Aberdeen -3   ABD - Aberdeen FC Trophy
22/10/2022 Jesus House Aberdeen 5-3 Glendale +21 ABD - White Cup
15/10/2022 BSFC 2-1 Jesus House Aberdeen +5   ABD - Div. 1 (East)
08/10/2022 Saint Marnans 2-0 Jesus House Aberdeen ±0   ABD - Div. 1 (East)
01/10/2022 Aboyne 0-2 Jesus House Aberdeen +24   ABD - Div. 1 (East)
24/09/2022 Kaimhill United 1-0 Jesus House Aberdeen +7   ABD - Association Trophy
27/08/2022 Aberdeen Lads Club 1-2 Jesus House Aberdeen +16   ABD - Div. 1 (East)
24/08/2022 Jesus House Aberdeen 4-2 Newtonhill +20   ABD - Div. 1 (East)
17/08/2022 Newburgh Thistle 4-0 Jesus House Aberdeen -7   ABD - Div. 1 (East)
13/08/2022 Westdyke 5-1 Jesus House Aberdeen -6   ABD - Div. 1 (East)
06/08/2022 Glendale 1-2 Jesus House Aberdeen +18   ABD - Div. 1 (East)
28/05/2022 AC Mill Inn Academy 1-2 Jesus House Aberdeen +19   ABD - Div. 2 (East)
21/05/2022 Jesus House Aberdeen 1-7 Aboyne -33   ABD - Div. 2 (East)
13/05/2022 AC Mill Inn Academy 3-2 Jesus House Aberdeen +2 ABD - Barclay Cook Cup
07/05/2022 Jesus House Aberdeen 6-3 Middlefield Wasps +4   ABD - Div. 2 (East)
30/04/2022 Jesus House Aberdeen 1-7 Auchnagatt Barons -24   ABD - Div. 2 (East)
18/04/2022 Aberdeen Grammar 5-1 Jesus House Aberdeen -2   ABD - Div. 2 (East)
16/04/2022 Bon Accord City 1-1 Jesus House Aberdeen +1   ABD - Div. 2 (East)
11/04/2022 Jesus House Aberdeen 2-2 Theologians North East -8   ABD - Div. 2 (East)
26/03/2022 Jesus House Aberdeen p 1-1 Auchnagatt Barons +5 ABD - Barclay Cook Cup
12/03/2022 Fyvie 7-0 Jesus House Aberdeen -10 ABD - Dickie Trophy
05/03/2022 Feughside 3-3 p Jesus House Aberdeen +5 ABD - Dickie Trophy
26/02/2022 Bon Accord City 2-3 Jesus House Aberdeen +7 ABD - Barclay Cook Cup
22/01/2022 Jesus House Aberdeen 3-1 Ferryhill +1   ABD - Div. 2 (East)
20/11/2021 FC Polska 2-1 Jesus House Aberdeen +2   ABD - Aberdeen FC Trophy
13/11/2021 Jesus House Aberdeen 2-4 Postal ALC -9   ABD - Div. 2 (East)
06/11/2021 Theologians North East 3-3 Jesus House Aberdeen -2   ABD - Div. 2 (East)
02/10/2021 Aboyne 1-1 Jesus House Aberdeen +3   ABD - Div. 2 (East)
25/09/2021 Middlefield Wasps 0-2 Jesus House Aberdeen +4   ABD - Div. 2 (East)
18/09/2021 Jesus House Aberdeen 4-2 AC Mill Inn Academy +16   ABD - Div. 2 (East)
11/09/2021 Auchnagatt Barons 4-2 Jesus House Aberdeen +1   ABD - Div. 2 (East)
04/09/2021 Jesus House Aberdeen 0-3 Aberdeen Grammar -4   ABD - Div. 2 (East)
21/08/2021 Jesus House Aberdeen 3-2 Bon Accord City +2   ABD - Div. 2 (East)
14/08/2021 Postal ALC 8-1 Jesus House Aberdeen -17   ABD - Div. 2 (East)
07/08/2021 Ferryhill 3-4 Jesus House Aberdeen -2   ABD - Div. 2 (East)