SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR RESULTS RESULTS BY ASSOCIATION  

ALL SATURDAY AMATEUR WESTEAST FIFE NORTH
 SOUTH NORTH OF TAYHIGHLANDABERDEENSHIREARRAN
AYRSHIREBORDERCAITHNESSCALEDONIANDUNDEE SATURDAY MORNING
EDINBURGH CHURCHESGLASGOW COLLEGESGREATER GLASGOW PREMIERIFA SCOTTISH SUPPORTERSINVERNESS & DISTRICT
KINGDOM OF FIFELEWIS & HARRISLOTHIAN & EDINBURGHMIDLANDSNORTH WEST SUTHERLAND
ORKNEYPERTHSHIRESATURDAY MORNINGSCOTTISH PREMIER AFLSHETLAND
STIRLING & DISTRICTSTRATHCLYDE EV. CHURCHESUIST & BARRAWEST HIGHLANDLEAGUES
 MILL - RESULTS
DATE RESULT TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
24/02/2024 Mill 7-2 East Calder United +11   LOT - Div. 1
21/02/2024 Fernieside 1-4 Mill +1   LOT - Div. 1
10/02/2024 Barca-Milton 1-5 Mill +3   LOT - Div. 1
03/02/2024 Mill 2-1 Tranent Amateurs ±0   LOT - Logan Cup
27/01/2024 Mill 7-1 Fernieside +3 LOT - Victory Cup
20/01/2024 Currie 4-5 Mill +3   LOT - Div. 1
13/01/2024 Corstorphine Dynamo 2-6 Mill +24   LOT - Logan Cup
16/12/2023 Edinburgh Community Amateurs 2-4 Mill -5   LOT - Div. 1
09/12/2023 Drumchapel 4-1 Mill +3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
25/11/2023 Bo'ness United Community 1-2 Mill +5   LOT - Logan Cup
11/11/2023 Polbeth United 1-8 Mill +6   LOT - Div. 1
04/11/2023 Mill 2-1 Methilhill Strollers -3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
21/10/2023 Mill 3-0 Tranent Amateurs +18   EAS - East Am. Cup 22-23
14/10/2023 Cowie United 0-11 Mill +14   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
30/09/2023 Mill 6-0 Fernieside +8   LOT - Div. 1
16/09/2023 Mill 7-0 Dalkeith Thistle Amateurs +24   LOT - Div. 1
02/09/2023 Currie 2-5 Mill +9 LOT - Victory Cup
26/08/2023 Mill 7-0 Polbeth United +8   LOT - Div. 1
23/08/2023 Terry McMillan 0-8 Mill +16   LOT - Div. 1
19/08/2023 East Calder United 3-3 Mill ±0   LOT - Div. 1
16/08/2023 Bathgate 2-1 Mill +2   LOT - Div. 1
12/08/2023 Mill 6-1 Edinburgh Community Amateurs +3   LOT - Div. 1
06/05/2023 Heriot-Watt University Amateurs 3-4 Mill +15   LOT - Div. 1
29/04/2023 Mill 1-3 Mental Mechanics -16   LOT - Div. 1
15/04/2023 Edinburgh Harps 3-1 Mill -4 LOT - Logan Cup
08/04/2023 Leith Athletic Amateurs 3-0 Mill -7 LOT - Victory Cup
01/04/2023 Carrick Athletic 2-2 Mill +5   LOT - Div. 1
18/03/2023 Mill 2-1 Heriot-Watt University Amateurs +7   LOT - Div. 1
11/03/2023 Mill 6-2 East Calder United +26   LOT - Div. 1
25/02/2023 Barca-Milton 0-3 Mill +4   LOT - Div. 1
18/02/2023 Mill 4-1 Carrick Athletic +28   LOT - Div. 1
04/02/2023 Mill 3-3 Armadale Athletic -1   LOT - Div. 1
28/01/2023 Mental Mechanics 3-0 Mill -16 LOT - Ian McDonald Cup
14/01/2023 Mill p 4-4 Danderhall Miners Welfare -1 LOT - Logan Cup
07/01/2023 North Berwick 4-2 Mill -11   LOT - Div. 1
03/12/2022 East Calder United 5-4 Mill ±0   LOT - Div. 1
26/11/2022 Leith Athletic Amateurs 5-1 Mill -7   LOT - Div. 1
19/11/2022 Mill 2-5 Linton Hotspur -28   LOT - Div. 1
05/11/2022 Mill 9-0 Barca-Milton +10   LOT - Div. 1
29/10/2022 Fernieside 0-2 Mill +8   LOT - Div. 1
15/10/2022 Mill 2-3 Bo'ness United Community -1   EAS - East Am. Cup 22-23
01/10/2022 Mill 6-1 Fernieside +12   LOT - Div. 1
24/09/2022 Barca-Milton 0-6 Mill +21   LOT - Logan Cup
03/09/2022 Edinburgh Harps 4-0 Mill -18   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
27/08/2022 Mill 0-3 North Berwick -30   LOT - Div. 1
24/08/2022 Mental Mechanics 2-2 Mill -4   LOT - Div. 1
20/08/2022 Mill 2-3 Leith Athletic Amateurs -1   LOT - Div. 1
17/08/2022 Armadale Athletic 1-3 Mill +14   LOT - Div. 1
13/08/2022 Linton Hotspur 2-2 Mill +1   LOT - Div. 1
11/05/2022 Mill 5-1 Heriot-Watt University Amateurs +27   LOT - Div. 1 West
30/04/2022 East Calder United 4-2 Mill -13   LOT - Div. 1 West
23/04/2022 Meadowbank 3-1 Mill +3 LOT - Logan Cup
16/04/2022 Polbeth United 2-3 Mill -8   LOT - Div. 1 West
13/04/2022 Bo'ness United Community 3-2 Mill +5   LOT - Div. 1 West
09/04/2022 Mill 5-3 Balerno Athletic +1   LOT - Div. 1 West
26/03/2022 Sandys 4-3 Mill +9   LOT - Dunedin Cup
19/03/2022 Mill 3-1 Bathgate +22   LOT - Div. 1 West
05/03/2022 Mill 1-1 Armadale Athletic -6   LOT - Div. 1 West
26/02/2022 Mill 5-2 Leith Athletic Amateurs +32 LOT - Logan Cup
19/02/2022 Carrick Athletic 4-1 Mill -1 LOT - Victory Cup
05/02/2022 Saughton Sounders 7-1 Mill -8   LOT - Div. 1 West
22/01/2022 Mill 1-3 Braehead {STI} +3 EAS - East Am. Cup 21-22
08/01/2022 Armadale Athletic 4-3 Mill -9   LOT - Div. 1 West
11/12/2021 Mill 3-2 Mental Mechanics -3   LOT - Div. 1 West
04/12/2021 North Berwick 2-3 Mill +8 LOT - Logan Cup
27/11/2021 Mill 3-7 Saughton Sounders -14   LOT - Div. 1 West
20/11/2021 Mill 2-1 Carrick Athletic +18   EAS - East Am. Cup 21-22
13/11/2021 Mill 0-8 Carrick Athletic -22   LOT - Div. 1 West
06/11/2021 Heriot-Watt University Amateurs 5-2 Mill -13   LOT - Div. 1 West
23/10/2021 Linton Hotspur 4-1 Mill -21   LOT - Ian McDonald Cup
16/10/2021 Loganlea United 3-1 Mill +5   LOT - Div. 1 West
09/10/2021 Linton Hotspur 2-3 Mill +8   LOT - Logan Cup
02/10/2021 Mental Mechanics 3-4 Mill +3   LOT - Div. 1 West
25/09/2021 Mill 3-0 Polbeth United -2   LOT - Div. 1 West
11/09/2021 Mill 12-2 Whitburn Amateurs +1   LOT - Logan Cup
04/09/2021 Mill 3-4 Bowhill Rovers -6   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
28/08/2021 Fauldhouse Sporting Club 0-18 Mill +1   LOT - Div. 1 West
23/08/2021 Bathgate 4-2 Mill -1   LOT - Div. 1 West
21/08/2021 Mill 4-1 East Calder United +17   LOT - Div. 1 West
14/08/2021 Mill 1-8 Loganlea United -12   LOT - Div. 1 West
07/08/2021 Balerno Athletic 1-2 Mill +1   LOT - Div. 1 West
04/08/2021 Mill 3-7 Bo'ness United Community -15   LOT - Div. 1 West
31/07/2021 Carrick Athletic 2-1 Mill +6   LOT - Div. 1 West