SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Welfare

INDEX WELFARE CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2024-25 JUL 24AUG 24SEP 24OCT 24NOV 24DEC 24JAN 25FEB 25MAR 25APR 25MAY 25JUN 25
2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
JULY 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/07/2022 Buchlyvie United 1-2 Blanefield Thistle -1/+1 WE-FEN - Cameron Cup
30/07/2022 Deanston 0-0 p Gargunnock -5/+5 WE-FEN - Cameron Cup
30/07/2022 Drymen United 4-1 Killearn +3/-3 WE-FEN - Cameron Cup
30/07/2022 New Deer 3-5 Macduff -13/+13   WE-NES - Div. 2
30/07/2022 New Pitsligo 8-1 Ardallie +18/-18   WE-NES - Div. 2
29/07/2022 Caberfeidh 1-6 The Vikings -43/+43   WE-FNA - Lg.
29/07/2022 Carisbrooke 5-2 Forres Mechanics U20 +6/-6   WE-FNA - Lg.
29/07/2022 Elgin Thistle 6-0 Elgin Albion +7/-7   WE-FNA - Lg.
29/07/2022 Riverside Thistle 2-4 Kinloss Sappers +4/-4   WE-FNA - Lg.
29/07/2022 Cullen 2-4 FC Fochabers -3/+3 WE-MOR - Mike Simpson Memorial Trophy
29/07/2022 Hopeman 3-3 p RAF Lossiemouth -4/+4 WE-MOR - Mike Simpson Memorial Trophy
29/07/2022 Elizabethan Link Up 3-2 Invercairn United +13/-13   WE-NES - Div. 1
29/07/2022 Mormond Thistle 2-1 Banff Rovers +4/-4   WE-NES - Div. 1
29/07/2022 Glenugie United 3-1 Saint Combs +8/-8 WE-NES - Boddam Cup
29/07/2022 Buchanhaven 2-2 Methlick -8/+8   WE-NES - Mormond Cup
28/07/2022 Grampian 5-1 Boddam United -3/+3   WE-NES - Ardallie Cup
26/07/2022 Buchlyvie United 2-3 Gartocharn -15/+15   WE-FEN - Lg. (Bottom 4)
26/07/2022 Gargunnock 4-3 Killearn ±0/±0   WE-FEN - Lg. (Top 5)
26/07/2022 Cullen 3-4 Aberlour Villa +3/-3   WE-MOR - Lg.
26/07/2022 RAF Lossiemouth 3-3 FC Fochabers -4/+4   WE-MOR - Lg.
26/07/2022 Boddam United 1-15 Longside Thistle -3/+3   WE-NES - Ardallie Cup
26/07/2022 New Pitsligo 3-7 Cuminestown United -27/+27   WE-NES - Ardallie Cup
26/07/2022 Peterhead United 0-7 Grampian -23/+23   WE-NES - Ardallie Cup
26/07/2022 Saint Combs 2-1 New Deer -2/+2   WE-NES - Ardallie Cup
26/07/2022 Methlick 0-2 Elizabethan Link Up -16/+16   WE-NES - Mormond Cup
26/07/2022 Mintlaw 3-5 Buchanhaven -20/+20   WE-NES - Mormond Cup
22/07/2022 Deanston 1-1 Gargunnock -6/+6   WE-FEN - Lg. (Top 5)
22/07/2022 Blanefield Thistle 3-2 Killearn +2/-2 WE-FEN - Telfer Cup
22/07/2022 Drymen United 10-1 Balfron Rovers +13/-13 WE-FEN - Telfer Cup
22/07/2022 Elgin Albion 4-2 Mosset Tavern +15/-15   WE-FNA - Lg.
22/07/2022 Elgin Thistle 1-3 Forres Mechanics U20 -27/+27   WE-FNA - Lg.
22/07/2022 Riverside Thistle 2-1 Elgin Caledonian +3/-3   WE-FNA - Lg.
22/07/2022 RAF Lossiemouth 1-2 Craigellachie -23/+23   WE-MOR - Lg.
22/07/2022 Banff Rovers 5-0 Elizabethan Link Up +4/-4   WE-NES - Div. 1
22/07/2022 Bellslea Bar 2-0 Buchanhaven +9/-9   WE-NES - Div. 1
22/07/2022 Haven 0-2 Mormond Thistle -14/+14   WE-NES - Div. 1
22/07/2022 Invercairn United 5-2 Methlick +2/-2   WE-NES - Div. 1
22/07/2022 Ardallie 1-9 Macduff -7/+7   WE-NES - Div. 2
22/07/2022 Cuminestown United 9-0 Boddam United +3/-3   WE-NES - Div. 2
22/07/2022 Grampian 3-2 Glenugie United +3/-3   WE-NES - Div. 2
22/07/2022 Saint Combs 6-3 New Pitsligo -1/+1   WE-NES - Div. 2
21/07/2022 Kinloss Sappers 3-1 Caberfeidh -5/+5   WE-FNA - Lg.
19/07/2022 Gartocharn 0-3 Balfron Rovers -18/+18   WE-FEN - Lg. (Bottom 4)
19/07/2022 Killearn 0-3 Drymen United -13/+13   WE-FEN - Lg. (Top 5)
19/07/2022 Cuminestown United 2-5 Saint Combs -7/+7   WE-NES - Ardallie Cup
19/07/2022 Grampian 7-0 Macduff +25/-25   WE-NES - Ardallie Cup
19/07/2022 Longside Thistle 1-2 Peterhead United -14/+14   WE-NES - Ardallie Cup
19/07/2022 New Deer 10-2 Ardallie +5/-5   WE-NES - Ardallie Cup
19/07/2022 Buchanhaven 1-1 Haven +3/-3   WE-NES - Mormond Cup
19/07/2022 Elizabethan Link Up 4-3 Mintlaw +9/-9   WE-NES - Mormond Cup
19/07/2022 Mormond Thistle 3-1 Invercairn United +5/-5   WE-NES - Mormond Cup
19/07/2022 Boat of Garten Ospreys 4-2 Kingussie -4/+4   WE-STR - Lg.
19/07/2022 FC Abernethy 2-3 Cromdale -5/+5   WE-STR - Lg.
15/07/2022 Banchory Youth 4-0 Drumoak & Durris +15/-15   WE-DEE - Fraser Cup
15/07/2022 Ballater 6-3 Old Bank Bar +10/-10   WE-DEE - Littlejohn Trophy
15/07/2022 Buchlyvie United 3-3 Balfron Rovers -2/+2   WE-FEN - Lg. (Bottom 4)
15/07/2022 Carisbrooke 6-0 Elgin Caledonian +4/-4   WE-FNA - Lg.
15/07/2022 Elgin Albion 2-3 Kinloss Sappers +8/-8   WE-FNA - Lg.
15/07/2022 Elgin Thistle 3-1 Mosset Tavern -2/+2   WE-FNA - Lg.
15/07/2022 Aberlour Villa 2-3 FC Fochabers -12/+12   WE-MOR - Lg.
15/07/2022 Cullen 7-1 Craigellachie +21/-21   WE-MOR - Lg.
15/07/2022 Buchanhaven 2-6 Mintlaw -36/+36   WE-NES - Div. 1
15/07/2022 Methlick 1-7 Banff Rovers -12/+12   WE-NES - Div. 1
15/07/2022 Mormond Thistle 0-1 Invercairn United -16/+16   WE-NES - Div. 1
15/07/2022 Boddam United 0-7 Longside Thistle -1/+1   WE-NES - Div. 2
15/07/2022 New Deer 6-4 Glenugie United +25/-25   WE-NES - Div. 2
15/07/2022 Peterhead United 5-1 Cuminestown United +12/-12   WE-NES - Div. 2
15/07/2022 Haven 1-4 Elizabethan Link Up -42/+42   WE-NES - Mormond Cup
14/07/2022 Forres Mechanics U20 5-0 The Vikings +12/-12   WE-FNA - Lg.
13/07/2022 Banchory Youth 2-5 Lumphanan -32/+32   WE-DEE - Fraser Cup
13/07/2022 Old Bank Bar 2-4 Charleston Rovers -6/+6   WE-DEE - Littlejohn Trophy
13/07/2022 Torphins 5-7 Ballater -20/+20   WE-DEE - Littlejohn Trophy
12/07/2022 Buchlyvie United 0-5 Deanston -24/+24   WE-FEN - Lg. (pre-split)
12/07/2022 The Vikings 2-4 Riverside Thistle -23/+23   WE-FNA - Lg.
12/07/2022 Craigellachie 2-5 Aberlour Villa -3/+3   WE-MOR - Lg.
12/07/2022 FC Fochabers 2-1 Cullen -8/+8   WE-MOR - Lg.
12/07/2022 Cuminestown United 5-4 New Deer +11/-11   WE-NES - Ardallie Cup
12/07/2022 Macduff 4-1 Longside Thistle +12/-12   WE-NES - Ardallie Cup
12/07/2022 Peterhead United 14-0 Boddam United +2/-2   WE-NES - Ardallie Cup
12/07/2022 Invercairn United 1-2 Banff Rovers -4/+4   WE-NES - Mormond Cup
12/07/2022 Mintlaw 1-1 Methlick -7/+7   WE-NES - Mormond Cup
12/07/2022 Aviemore Thistle 7-3 Kingussie +3/-3   WE-STR - Lg.
12/07/2022 Cromdale 0-3 Boat of Garten Ospreys ±0/±0   WE-STR - Lg.
11/07/2022 Drumoak & Durris 2-1 Lumphanan +4/-4   WE-DEE - Fraser Cup
11/07/2022 Ballater 3-7 Charleston Rovers -23/+23   WE-DEE - Littlejohn Trophy
11/07/2022 Torphins 3-2 Old Bank Bar -1/+1   WE-DEE - Littlejohn Trophy
09/07/2022 Longside Thistle 1-3 Peterhead United -26/+26   WE-NES - Div. 2
08/07/2022 Banchory Youth 6-2 Charleston Rovers +14/-14   WE-DEE - Lg.
08/07/2022 Old Bank Bar 2-3 Lumphanan +1/-1   WE-DEE - Lg.
08/07/2022 Torphins 0-5 Drumoak & Durris -34/+34   WE-DEE - Lg.
08/07/2022 Blanefield Thistle 3-3 Deanston -3/+3   WE-FEN - Lg. (Top 5)
08/07/2022 Buchlyvie United 5-4 Killearn +8/-8 WE-FEN - Telfer Cup
08/07/2022 Kinloss Sappers 4-3 Carisbrooke +3/-3 WE-FNA - McIntosh Rosebowl
08/07/2022 Craigellachie 0-5 FC Fochabers -11/+11   WE-MOR - Lg.
08/07/2022 Bellslea Bar 1-5 Mormond Thistle -18/+18   WE-NES - Div. 1
08/07/2022 Haven 6-0 Elizabethan Link Up +7/-7   WE-NES - Div. 1
08/07/2022 Invercairn United 4-1 Buchanhaven +12/-12   WE-NES - Div. 1
08/07/2022 Mintlaw 1-4 Methlick -37/+37   WE-NES - Div. 1
08/07/2022 Glenugie United 4-0 New Pitsligo -1/+1   WE-NES - Div. 2
08/07/2022 Grampian 3-0 Macduff +12/-12   WE-NES - Div. 2
06/07/2022 Drumoak & Durris 1-0 Old Bank Bar -5/+5   WE-DEE - Lg.
06/07/2022 Lumphanan 8-2 Torphins +23/-23   WE-DEE - Lg.
05/07/2022 Craigellachie 1-4 Hopeman -3/+3   WE-MOR - Lg.
05/07/2022 Ardallie 2-3 Saint Combs +9/-9   WE-NES - Ardallie Cup
05/07/2022 Boddam United 2-4 Macduff +8/-8   WE-NES - Ardallie Cup
05/07/2022 Glenugie United 5-1 Cuminestown United +1/-1   WE-NES - Ardallie Cup
05/07/2022 Longside Thistle 2-1 Grampian +9/-9   WE-NES - Ardallie Cup
05/07/2022 New Deer 4-3 New Pitsligo -7/+7   WE-NES - Ardallie Cup
05/07/2022 Banff Rovers 2-1 Mormond Thistle +2/-2   WE-NES - Mormond Cup
05/07/2022 Bellslea Bar 1-3 Invercairn United -16/+16   WE-NES - Mormond Cup
05/07/2022 Elizabethan Link Up 2-4 Buchanhaven -9/+9   WE-NES - Mormond Cup
05/07/2022 Methlick 1-5 Haven -8/+8   WE-NES - Mormond Cup
05/07/2022 Boat of Garten Ospreys 2-2 Aviemore Thistle -3/+3   WE-STR - Lg.
05/07/2022 Kingussie 7-4 FC Abernethy +2/-2   WE-STR - Lg.
04/07/2022 Charleston Rovers 2-3 Drumoak & Durris -13/+13   WE-DEE - Lg.
04/07/2022 Old Bank Bar 4-0 Ballater +33/-33   WE-DEE - Lg.
04/07/2022 Torphins 2-2 Banchory Youth +4/-4   WE-DEE - Lg.
02/07/2022 Elizabethan Link Up 4-8 Mintlaw -24/+24   WE-NES - Div. 1
01/07/2022 Banchory Youth 5-4 Old Bank Bar -9/+9   WE-DEE - Lg.
01/07/2022 Charleston Rovers 3-1 Lumphanan +9/-9   WE-DEE - Lg.
01/07/2022 Thornhill 3-4 Buchlyvie United ±0/±0   WE-FEN - Lg. (Bottom 4)
01/07/2022 Balfron Rovers 3-0 Gartocharn +10/-10   WE-FEN - Lg. (pre-split)
01/07/2022 Blanefield Thistle 1-5 Drymen United -29/+29   WE-FEN - Lg. (Top 5)
01/07/2022 Deanston 9-2 Killearn +31/-31   WE-FEN - Lg. (Top 5)
01/07/2022 Kinloss Sappers 9-0 Riverside Thistle +4/-4 WE-FNA - McIntosh Rosebowl
01/07/2022 Mosset Tavern 2-4 Carisbrooke -2/+2 WE-FNA - McIntosh Rosebowl
01/07/2022 Cullen 2-2 RAF Lossiemouth +10/-10   WE-MOR - Lg.
01/07/2022 FC Fochabers 3-3 Hopeman -1/+1   WE-MOR - Lg.
01/07/2022 Banff Rovers 2-1 Invercairn United -4/+4   WE-NES - Div. 1
01/07/2022 Haven 0-3 Bellslea Bar -38/+38   WE-NES - Div. 1
01/07/2022 Mormond Thistle 6-4 Methlick -5/+5   WE-NES - Div. 1
01/07/2022 Boddam United 1-5 Saint Combs +2/-2   WE-NES - Div. 2
01/07/2022 Cuminestown United 2-5 Longside Thistle -11/+11   WE-NES - Div. 2
01/07/2022 Glenugie United 4-2 Macduff +4/-4   WE-NES - Div. 2
01/07/2022 New Deer 3-3 Grampian +5/-5   WE-NES - Div. 2
01/07/2022 Peterhead United 5-1 Ardallie +2/-2   WE-NES - Div. 2