SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Welfare

INDEX WELFARE CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2024-25 JUL 24AUG 24SEP 24OCT 24NOV 24DEC 24JAN 25FEB 25MAR 25APR 25MAY 25JUN 25
2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
AUGUST 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/08/2022 Andreou's 0-5 Montrose Golfy Thistle -1/+1   WE-MON - Lg. Cup
30/08/2022 Andreou's United 0-4 Laurencekirk West End -7/+7   WE-MON - Lg. Cup
30/08/2022 Bellslea Bar 1-1 Elizabethan Link Up -3/+3   WE-NES - Div. 1
30/08/2022 Haven 5-8 Mintlaw -30/+30   WE-NES - Div. 1
30/08/2022 Mormond Thistle 2-0 Banff Rovers +5/-5   WE-NES - Div. 1
30/08/2022 Glenugie United 0-3 Grampian -27/+27   WE-NES - Div. 2
30/08/2022 Saint Combs 10-1 Peterhead United +15/-15   WE-NES - Div. 2
28/08/2022 Belleaire 7-0 Paisley United ±0/±0   WE-GRE - Lg.
28/08/2022 Gourock 6-0 Digit-Ai ±0/±0   WE-GRE - Lg.
28/08/2022 Inverclyde Caley Thistle 2-7 West Coast United -44/+44   WE-GRE - Lg.
28/08/2022 Newark Thistle 5-11 Interclyde -1/+1   WE-GRE - Lg.
28/08/2022 OC United 5-1 Vic Suite +12/-12   WE-GRE - Lg.
28/08/2022 Results Gym 15-0 Luthermuir +2/-2   WE-MON - Lg.
28/08/2022 Johnshaven Athletic 8-1 Forfar Ajax +8/-8   WE-MON - Lg. Cup
28/08/2022 Montrose Amateurs 0-0 p Rug Bug Bennys -4/+4   WE-MON - Lg. Cup
26/08/2022 Elgin Albion 2-1 The Vikings +7/-7   WE-FNA - Lg.
26/08/2022 Elgin Caledonian 0-4 Caberfeidh -25/+25   WE-FNA - Lg.
26/08/2022 Riverside Thistle 2-3 Mosset Tavern -5/+5   WE-FNA - Lg.
26/08/2022 Cullen 2-2 Aberlour Villa +6/-6   WE-MOR - Lg.
26/08/2022 FC Fochabers 5-1 Hopeman +20/-20   WE-MOR - Lg.
26/08/2022 Banff Rovers 8-0 Buchanhaven +13/-13   WE-NES - Div. 1
26/08/2022 Elizabethan Link Up 3-3 Bellslea Bar -3/+3   WE-NES - Div. 1
26/08/2022 Invercairn United 4-0 Haven +22/-22   WE-NES - Div. 1
26/08/2022 Mormond Thistle 3-1 Mintlaw -3/+3   WE-NES - Div. 1
26/08/2022 Peterhead United 1-3 New Pitsligo -28/+28   WE-NES - Div. 2
26/08/2022 Glenugie United p 2-2 Saint Combs -5/+5 WE-NES - Ardallie Cup
25/08/2022 Kinloss Sappers 3-1 Carisbrooke +8/-8   WE-FNA - Lg.
25/08/2022 Montrose Amateurs 4-3 Laurencekirk West End +6/-6   WE-MON - Lg. Cup
25/08/2022 Results Gym 7-3 Andreou's United -1/+1   WE-MON - Lg. Cup
24/08/2022 Skyne Athletic 5-5 Port Glasgow Welfare -1/+1   WE-GRE - Lg.
23/08/2022 Johnshaven Athletic 2-1 Andreou's -9/+9   WE-MON - Lg. Cup
23/08/2022 Luthermuir 0-22 Montrose Golfy Thistle ±0/±0   WE-MON - Lg. Cup
23/08/2022 Craigellachie 1-6 Hopeman -9/+9   WE-MOR - Lg.
23/08/2022 Elizabethan Link Up 0-6 Mormond Thistle -15/+15   WE-NES - Div. 1
23/08/2022 Haven 2-4 Banff Rovers -13/+13   WE-NES - Div. 1
23/08/2022 Methlick 3-2 Bellslea Bar +10/-10   WE-NES - Div. 1
23/08/2022 Mintlaw 4-2 Buchanhaven +8/-8   WE-NES - Div. 1
23/08/2022 Ardallie 2-3 Cuminestown United +5/-5   WE-NES - Div. 2
23/08/2022 Peterhead United 1-1 Boddam United -15/+15   WE-NES - Div. 2
23/08/2022 Glenugie United 6-1 Macduff +17/-17 WE-NES - Ardallie Cup
23/08/2022 Grampian 2-3 Saint Combs -17/+17 WE-NES - Ardallie Cup
22/08/2022 Kinloss Sappers 7-1 Mosset Tavern +5/-5   WE-FNA - Lg.
21/08/2022 Drymen United p 3-3 Gargunnock -5/+5 WE-FEN - Cameron Cup
21/08/2022 Belleaire 3-1 Port Glasgow Welfare -2/+2   WE-GRE - Lg.
21/08/2022 Blackthorn Rovers Welfare 2-4 Interclyde -6/+6   WE-GRE - Lg.
21/08/2022 Carnock 6-1 Digit-Ai ±0/±0   WE-GRE - Lg.
21/08/2022 Gourock 3-1 Inverclyde Caley Thistle -7/+7   WE-GRE - Lg.
21/08/2022 Maukinhill United 6-1 West Coast United ±0/±0   WE-GRE - Lg.
21/08/2022 Newark Thistle 1-4 Vic Suite -3/+3   WE-GRE - Lg.
21/08/2022 OC United 1-2 AFC Clyde -5/+5   WE-GRE - Lg.
21/08/2022 Skyne Athletic 3-4 Willareal +7/-7   WE-GRE - Lg.
21/08/2022 Forfar Ajax 3-2 Andreou's +2/-2   WE-MON - Lg. Cup
21/08/2022 Johnshaven Athletic 18-1 Luthermuir +1/-1   WE-MON - Lg. Cup
21/08/2022 Montrose Amateurs 6-4 Andreou's United -4/+4   WE-MON - Lg. Cup
21/08/2022 Results Gym 3-3 p Rug Bug Bennys -11/+11   WE-MON - Lg. Cup
19/08/2022 Caberfeidh 6-2 Elgin Albion +18/-18   WE-FNA - Lg.
19/08/2022 Carisbrooke 6-1 Riverside Thistle +2/-2   WE-FNA - Lg.
19/08/2022 Elgin Thistle 2-1 Elgin Caledonian -9/+9   WE-FNA - Lg.
19/08/2022 Aberlour Villa 2-3 Hopeman -10/+10   WE-MOR - Lg.
19/08/2022 Craigellachie 1-2 Cullen -6/+6   WE-MOR - Lg.
19/08/2022 RAF Lossiemouth 1-4 FC Fochabers -29/+29   WE-MOR - Lg.
19/08/2022 Buchanhaven 0-3 Elizabethan Link Up -29/+29   WE-NES - Div. 1
19/08/2022 Haven 4-0 Bellslea Bar +13/-13   WE-NES - Div. 1
19/08/2022 Mormond Thistle 4-1 Invercairn United +4/-4   WE-NES - Div. 1
19/08/2022 Macduff 3-2 Longside Thistle -1/+1   WE-NES - Div. 2
19/08/2022 New Deer 6-0 Boddam United ±0/±0   WE-NES - Div. 2
18/08/2022 Mosset Tavern 4-3 Forres Mechanics U20 +10/-10   WE-FNA - Lg.
18/08/2022 Forfar Ajax 10-1 Luthermuir +3/-3   WE-MON - Lg. Cup
18/08/2022 Montrose Golfy Thistle p 2-2 Johnshaven Athletic -12/+12   WE-MON - Lg. Cup
16/08/2022 Riverside Thistle 2-3 Caberfeidh -8/+8   WE-FNA - Lg.
16/08/2022 Laurencekirk West End 2-4 Results Gym -8/+8   WE-MON - Lg. Cup
16/08/2022 Rug Bug Bennys 6-1 Andreou's United +6/-6   WE-MON - Lg. Cup
16/08/2022 Hopeman 1-3 Aberlour Villa -22/+22   WE-MOR - Lg.
16/08/2022 Haven 2-4 Elizabethan Link Up -28/+28   WE-NES - Div. 1
16/08/2022 Invercairn United 3-1 Bellslea Bar +5/-5   WE-NES - Div. 1
16/08/2022 Mintlaw 5-4 Banff Rovers +14/-14   WE-NES - Div. 1
16/08/2022 Mormond Thistle 6-1 Buchanhaven +7/-7   WE-NES - Div. 1
16/08/2022 Boddam United 0-10 Macduff -1/+1   WE-NES - Div. 2
16/08/2022 Glenugie United 3-1 Peterhead United -3/+3   WE-NES - Div. 2
16/08/2022 Grampian 12-0 Ardallie +2/-2   WE-NES - Div. 2
16/08/2022 New Deer 1-2 Cuminestown United -16/+16   WE-NES - Div. 2
16/08/2022 Glenugie United 3-0 Saint Combs +8/-8   WE-NES - Ardallie Cup
14/08/2022 Drymen United 4-3 Blanefield Thistle -2/+2 WE-FEN - Telfer Cup
14/08/2022 Belleaire 2-3 Willareal -7/+7   WE-GRE - Lg.
14/08/2022 Blackthorn Rovers Welfare 1-2 Vic Suite -16/+16   WE-GRE - Lg.
14/08/2022 Carnock 3-3 Inverclyde Caley Thistle -13/+13   WE-GRE - Lg.
14/08/2022 Maukinhill United 2-4 Gourock -22/+22   WE-GRE - Lg.
14/08/2022 Newark Thistle 1-11 AFC Clyde -5/+5   WE-GRE - Lg.
14/08/2022 OC United 5-3 West Coast United -2/+2   WE-GRE - Lg.
14/08/2022 Paisley United 4-8 Port Glasgow Welfare ±0/±0   WE-GRE - Lg.
14/08/2022 Skyne Athletic 9-1 Digit-Ai +1/-1   WE-GRE - Lg.
14/08/2022 Johnshaven Athletic 8-0 Andreou's United +1/-1   WE-MON - Lg.
14/08/2022 Andreou's 7-1 Luthermuir +2/-2   WE-MON - Lg. Cup
14/08/2022 Montrose Amateurs 1-1 p Results Gym +7/-7   WE-MON - Lg. Cup
14/08/2022 Montrose Golfy Thistle 10-0 Forfar Ajax +2/-2   WE-MON - Lg. Cup
14/08/2022 Rug Bug Bennys 4-2 Laurencekirk West End +18/-18   WE-MON - Lg. Cup
13/08/2022 Saint Combs 3-1 Cuminestown United -1/+1   WE-NES - Div. 2
13/08/2022 New Pitsligo 3-6 Glenugie United ±0/±0   WE-NES - Ardallie Cup
12/08/2022 Carisbrooke 6-4 Mosset Tavern -4/+4   WE-FNA - Lg.
12/08/2022 Elgin Caledonian 1-5 The Vikings -28/+28   WE-FNA - Lg.
12/08/2022 Elgin Thistle 2-3 Caberfeidh -22/+22   WE-FNA - Lg.
12/08/2022 Craigellachie 0-2 RAF Lossiemouth +2/-2 WE-MOR - WJ Tewnion Memorial Trophy
12/08/2022 Hopeman 4-1 Aberlour Villa +14/-14 WE-MOR - WJ Tewnion Memorial Trophy
12/08/2022 Ardallie 3-2 Boddam United -8/+8   WE-NES - Div. 2
12/08/2022 Macduff 5-0 New Deer +17/-17   WE-NES - Div. 2
12/08/2022 Mormond Thistle 4-0 Banff Rovers +25/-25 WE-NES - Mormond Cup
11/08/2022 Forres Mechanics U20 1-3 Kinloss Sappers -5/+5   WE-FNA - Lg.
10/08/2022 Drymen United 3-2 Gargunnock -3/+3   WE-FEN - Lg. (Top 5)
09/08/2022 Elgin Albion 2-1 Elgin Caledonian +2/-2   WE-FNA - Lg.
09/08/2022 Aberlour Villa 3-5 RAF Lossiemouth -16/+16   WE-MOR - Lg.
09/08/2022 FC Fochabers 1-1 Craigellachie -13/+13   WE-MOR - Lg.
09/08/2022 Hopeman 2-1 Cullen -8/+8   WE-MOR - Lg.
09/08/2022 Mintlaw 2-1 Invercairn United +8/-8   WE-NES - Div. 1
09/08/2022 Cuminestown United 3-2 Macduff +16/-16   WE-NES - Div. 2
09/08/2022 New Deer 6-3 Peterhead United +12/-12   WE-NES - Div. 2
09/08/2022 Glenugie United 5-0 Ardallie -1/+1   WE-NES - Ardallie Cup
09/08/2022 Mormond Thistle 6-0 Elizabethan Link Up +7/-7 WE-NES - Mormond Cup
08/08/2022 Banff Rovers 1-0 Buchanhaven -6/+6 WE-NES - Mormond Cup
05/08/2022 Drymen United 5-2 Gartocharn ±0/±0 WE-FEN - Cameron Cup
05/08/2022 Gargunnock 4-2 Blanefield Thistle +14/-14 WE-FEN - Cameron Cup
05/08/2022 Forres Mechanics U20 3-2 Riverside Thistle -7/+7   WE-FNA - Lg.
05/08/2022 The Vikings 0-2 Elgin Thistle -3/+3   WE-FNA - Lg.
05/08/2022 FC Fochabers 4-2 Aberlour Villa +10/-10   WE-MOR - Lg.
05/08/2022 Hopeman 2-1 RAF Lossiemouth +4/-4   WE-MOR - Lg.
05/08/2022 Buchanhaven 1-1 Haven +2/-2   WE-NES - Div. 1
05/08/2022 Methlick 2-7 Mormond Thistle -8/+8   WE-NES - Div. 1
05/08/2022 Boddam United 0-6 Peterhead United -2/+2   WE-NES - Div. 2
05/08/2022 Grampian 1-0 Longside Thistle -5/+5   WE-NES - Div. 2
05/08/2022 New Pitsligo 0-2 Macduff +2/-2   WE-NES - Div. 2
05/08/2022 Cuminestown United 6-0 Ardallie +8/-8   WE-NES - Ardallie Cup
02/08/2022 Deanston 2-3 Drymen United -4/+4   WE-FEN - Lg. (Top 5)
02/08/2022 Gargunnock 4-0 Blanefield Thistle +24/-24   WE-FEN - Lg. (Top 5)
02/08/2022 Elgin Thistle 1-3 Carisbrooke -14/+14   WE-FNA - Lg.
02/08/2022 RAF Lossiemouth 3-0 Hopeman +17/-17   WE-MOR - Lg.
02/08/2022 Bellslea Bar 0-3 Mormond Thistle -11/+11   WE-NES - Div. 1
02/08/2022 Buchanhaven 2-0 Invercairn United +17/-17   WE-NES - Div. 1
02/08/2022 Elizabethan Link Up 6-3 Methlick +11/-11   WE-NES - Div. 1
02/08/2022 Saint Combs 1-2 Longside Thistle -14/+14   WE-NES - Div. 2
02/08/2022 Ardallie 2-2 New Pitsligo +4/-4   WE-NES - Ardallie Cup
02/08/2022 Macduff 7-0 Peterhead United +17/-17   WE-NES - Ardallie Cup
02/08/2022 New Deer 2-2 Glenugie United +6/-6   WE-NES - Ardallie Cup
01/08/2022 Gartocharn 4-3 Balfron Rovers +9/-9 WE-FEN - Cameron Cup