SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
JANUARY 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/01/2023 Carstairs Thistle 2-4 Ravenswood -3/+3   SU-AIR - Div. 1
29/01/2023 North East Dynamo 9-0 Granite Thistle +5/-5   SU-ABD - Div. 1
29/01/2023 Forrit Brae 2-2 p Golden Tee +9/-9 SU-ABD - Jim Lumsden Trophy
29/01/2023 Armadale 3-0 Mill United ±0/±0   SU-AIR - Championship
29/01/2023 Bardykes Rovers 8-2 Albion Rovers U21 +27/-27   SU-AIR - Championship
29/01/2023 Blantyre Victoria Sunday 5-2 National +1/-1   SU-AIR - Championship
29/01/2023 Symington Tinto Sunday 0-5 Blantyre United -4/+4   SU-AIR - Championship
29/01/2023 Cumbernauld United Sunday 4-0 Carstairs Thistle +2/-2   SU-AIR - Div. 1
29/01/2023 Douglas Amateurs 0-0 Glasgow Red Star Athletic -7/+7   SU-AIR - Div. 1
29/01/2023 Drumpellier Dynamo 12-1 Bo'ness United Sunday +1/-1   SU-AIR - Div. 1
29/01/2023 East End Thistle {GLA} 4-2 Legia Cumbernauld +3/-3   SU-AIR - Div. 1
29/01/2023 Lanarkshire United 0-11 Bothwell United -5/+5   SU-AIR - Div. 1
29/01/2023 Sporting Glasgow 0-7 North Motherwell ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
29/01/2023 The North 4-4 Ravenswood -11/+11   SU-AIR - Div. 1
29/01/2023 Tricolorul 3-4 East End Rovers -15/+15   SU-AIR - Premier Div.
29/01/2023 Wishaw United 5-0 Blackburn United Sunday +16/-16   SU-AIR - Premier Div.
29/01/2023 Bobby's Bar 2-7 Castlepark -17/+17   SU-AYR - Div. 1
29/01/2023 Crown Inn 6-3 Annick -1/+1   SU-AYR - Div. 1
29/01/2023 Girdle Toll 1-3 Irvine Rangers Supporters Club -9/+9   SU-AYR - Div. 1
29/01/2023 Lawthorn 2-2 Irvine No. 1 Celtic Sports Club -1/+1   SU-AYR - Div. 1
29/01/2023 Troon Town 0-2 Grange ±0/±0   SU-AYR - Div. 1
29/01/2023 Dumfries Athletic 4-3 Saint Cuthbert Wanderers Colts -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
29/01/2023 Hole i' the Wa 3-2 Eastriggs -11/+11   SU-DUM - Premier Div.
29/01/2023 Inter Galloway 3-5 Normandy Star +2/-2   SU-DUM - Premier Div.
29/01/2023 Palmerston Colts 14-0 FC Annan +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
29/01/2023 Ruthwell Rovers 2-5 Birchtree -10/+10   SU-DUM - Premier Div.
29/01/2023 Scaur 2-5 Annan Town -13/+13   SU-DUM - Premier Div.
29/01/2023 Threave Rovers Development 1-5 Lochside Club -11/+11   SU-DUM - Premier Div.
29/01/2023 Burnside Athletic 0-3 Corstorphine Timbers -1/+1   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
29/01/2023 Corstorphine Dynamo Sunday 2-2 p Carron Thistle -3/+3   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
29/01/2023 Easthouses Sunday Morning 1-5 Harvester -4/+4   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
29/01/2023 North East Albion p 1-1 Checkbar United +4/-4   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
29/01/2023 Overhype 3-1 Bonnybridge Youths +22/-22   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
29/01/2023 Wallyford Bluebell 14-1 Easthouses Sunday +2/-2   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
29/01/2023 Westhill 0-3 Edinburgh Caledonian +3/-3   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
29/01/2023 Westside 7-1 Roseburn Thistle ±0/±0   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
29/01/2023 Gartcairn Sunday 1-4 Maddiston -25/+25   SU-FCE - Championship
29/01/2023 Kilsyth Athletic Sunday 2-1 Kincardine Colts -4/+4   SU-FCE - Championship
29/01/2023 Airdrie Albion 8-3 Tilly +3/-3   SU-FCE - Div. 1
29/01/2023 Castlemilk Football Academy 5-6 Saint Cadoc's Youth Club Sunday +5/-5   SU-FCE - Div. 1
29/01/2023 East Kilbride Forest 1-3 Summerston Sunday -9/+9   SU-FCE - Div. 1
29/01/2023 Third Lanark Sunday 4-2 Inter Inchinnan +22/-22   SU-FCE - Div. 1
29/01/2023 Motherwell Villa 0-6 East Kilbride Athletic -13/+13   SU-FCE - Lanarkshire Championship
29/01/2023 Drumchapel United Sunday 2-5 Overlee Colts -17/+17   SU-FCE - Premier Div.
29/01/2023 Falkirk Sunday 1-2 Duncanrig Villa -19/+19   SU-FCE - Premier Div.
29/01/2023 Southside Sunday 2-3 Bonomy ±0/±0   SU-FCE - Premier Div.
29/01/2023 Coaltown Hearts 1-5 Leven Sunday -33/+33   SU-FIF - Premier Div.
29/01/2023 Eddy's Bar 5-1 Cowdenbeath United +12/-12   SU-FIF - Premier Div.
29/01/2023 Norries 4-0 Rosyth Sunday +3/-3   SU-FIF - Premier Div.
29/01/2023 Kirkland Bar 1-1 Lochore Castle -7/+7   SU-FIF - Premier Div.
29/01/2023 AC Kelvingrove 2-0 Dennistoun Saints -6/+6 SU-GCC - Lg. Cup
29/01/2023 Glasgow Corinthians 1-2 Lomond Thistle Colts -17/+17 SU-GCC - Lg. Cup
29/01/2023 Glasgow Saints 9-2 Ashfield Star +5/-5 SU-GCC - Lg. Cup
29/01/2023 Glasgow Wednesday 3-2 Glasgow on the Ball United ±0/±0 SU-GCC - Lg. Cup
29/01/2023 Harmony Row Amateurs 5-2 Garnock Sunday +3/-3 SU-GCC - Lg. Cup
29/01/2023 Saltire Thistle 1-0 Vale +19/-19 SU-GCC - Lg. Cup
29/01/2023 Kirkintilloch United 3-3 p Glasgow on the Ball -9/+9   SU-GLA - Champions Cup
29/01/2023 Maryhill Black Star 10-3 Glasgow North United +2/-2   SU-GLA - Champions Cup
29/01/2023 Maryhill Milan 8-3 Strathclyde United ±0/±0   SU-GLA - Champions Cup
29/01/2023 Barrhead United 2-2 Anchor Sociedad -7/+7   SU-GLA - Championship
29/01/2023 Flip the Mindset 2-5 Thornliebank Thistle -5/+5   SU-GLA - Championship
29/01/2023 Glasgow Wellington Sunday 7-2 Finnieston Phoenix +16/-16   SU-GLA - Championship
29/01/2023 Gowanbank 5-3 Glasgow Irish +4/-4   SU-GLA - Championship
29/01/2023 Motherwell Albion 1-6 Pollokshields United -30/+30   SU-GLA - Championship
29/01/2023 Dalmuir United 8-4 Woodlands ±0/±0   SU-GLA - Div. 1
29/01/2023 Saracen Red Star 7-9 Kilbowie -8/+8   SU-GLA - Div. 1
29/01/2023 Southside Albion 2-2 Kelvindale -8/+8   SU-GLA - Div. 1
29/01/2023 United Glasgow 3-2 Unity +1/-1   SU-GLA - Div. 1
29/01/2023 Bellgrove 5-1 Ruchill Thistle +21/-21   SU-GLA - Div. 2
29/01/2023 Hillwood 6-2 Fairhill Athletico +33/-33   SU-GLA - Div. 2
29/01/2023 Men United Glasgow 3-1 Rozelle -4/+4   SU-GLA - Div. 2
29/01/2023 Neilston Sunday 5-1 Milngavie ±0/±0   SU-GLA - Div. 2
29/01/2023 Bars for Bears 4-3 Barlanark +13/-13   SU-GLA - Div. 2
29/01/2023 Renfrewshire Rovers 4-5 Cambuslang Football Academy Sunday -5/+5   SU-GLA - Div. 2
29/01/2023 Clydebank Sunday 3-3 Elite -11/+11   SU-GLA - Premier Div.
29/01/2023 Firwood United 0-2 Glasgow Caledonian United -20/+20   SU-GLA - Premier Div.
29/01/2023 Dormy Forest 1-9 Glasgow Diverse -1/+1   SU-GLA - Premier Div.
29/01/2023 Southside Spartans 2-0 Partizan Glasgow +13/-13   SU-GLA - Premier Div.
29/01/2023 Links Albion 1-4 Boroughmuir -21/+21   SU-LOT - Edinburgh Cup
29/01/2023 Broomhall 7-0 Pumpherston United +14/-14   SU-LOT - Morning Championship
29/01/2023 Oxgangs Trinity 3-7 Morningside -18/+18   SU-LOT - Morning Championship
29/01/2023 Duddingston Athletic 3-3 Silverknowes +4/-4   SU-LOT - Morning Div. 1
29/01/2023 Frederick Douglass 1846 2-1 Riverside Victoria +3/-3   SU-LOT - Morning Div. 1
29/01/2023 Livingston North 8-1 Corstorphine Dynamo M2C +2/-2   SU-LOT - Morning Div. 1
29/01/2023 South Gyle Rovers 2-0 The Tangs -1/+1   SU-LOT - Morning Div. 1
29/01/2023 Meadowbank Wednesday 2-2 Pentland Athletic -7/+7   SU-LOT - Morning Premier Div.
29/01/2023 Vittoria Group 2-2 Burgh Vale -13/+13   SU-LOT - Morning Premier Div.
29/01/2023 Edinburgh East 0-3 Musselburgh United -25/+25   SU-LOT - Premier Div.
29/01/2023 Firrhill Thistle 1-1 p Tranent Sunday +2/-2   SU-LOT - President's Cup
29/01/2023 Lochend 0-1 Boca Amateurs -12/+12   SU-LOT - President's Cup
29/01/2023 ATM United 4-6 Well Foundation -23/+23   SU-UNI - SUFL Cup
29/01/2023 Greens 4-4 Lighthouse -10/+10   SU-UNI - SUFL Cup
29/01/2023 Scoutable United 0-1 Glasgow Afghan United -22/+22   SU-UNI - SUFL Cup
29/01/2023 Universal 2-6 Afroscots United -24/+24   SU-UNI - SUFL Cup
22/01/2023 Armadale 5-2 Blantyre Victoria Sunday -3/+3   SU-AIR - Championship
22/01/2023 National 2-6 Blantyre United +2/-2   SU-AIR - Championship
22/01/2023 Bo'ness United Sunday 2-3 Ravenswood +2/-2   SU-AIR - Div. 1
22/01/2023 Carstairs Thistle 5-1 Lanarkshire United +23/-23   SU-AIR - Div. 1
22/01/2023 Douglas Amateurs 0-1 Bothwell United +7/-7   SU-AIR - Div. 1
22/01/2023 Drumpellier Dynamo 1-4 North Motherwell -41/+41   SU-AIR - Div. 1
22/01/2023 East End Thistle {GLA} 6-1 Glasgow Red Star Athletic +2/-2   SU-AIR - Div. 1
22/01/2023 Legia Cumbernauld 3-0 Firhill Star +18/-18   SU-AIR - Div. 1
22/01/2023 Sporting Glasgow 0-7 Cumbernauld United Sunday -2/+2   SU-AIR - Div. 1
22/01/2023 The North 6-0 East End Athletic +7/-7   SU-AIR - Div. 1
22/01/2023 Blackburn United Sunday 8-3 Easterhouse Football Academy Sunday +26/-26   SU-AIR - Premier Div.
22/01/2023 Lochgreen 3-2 East End Rovers +11/-11   SU-AIR - Premier Div.
22/01/2023 Pather 4-0 Phoenix +12/-12   SU-AIR - Premier Div.
22/01/2023 Wishaw United 4-1 Tricolorul +7/-7   SU-AIR - Premier Div.
22/01/2023 Annick 1-3 Girdle Toll ±0/±0   SU-AYR - Div. 1
22/01/2023 Bobby's Bar 0-3 Irvine No. 1 Celtic Sports Club -3/+3   SU-AYR - Div. 1
22/01/2023 Castlepark 8-3 Crown Inn +31/-31   SU-AYR - Div. 1
22/01/2023 Grange 5-1 Lawthorn +6/-6   SU-AYR - Div. 1
22/01/2023 Troon Town 2-4 Irvine Rangers Supporters Club -12/+12   SU-AYR - Div. 1
22/01/2023 Birchtree 4-2 Dumfries Athletic -5/+5   SU-DUM - Premier Div.
22/01/2023 Hole i' the Wa 15-0 FC Annan +2/-2   SU-DUM - Premier Div.
22/01/2023 Inter Galloway 0-8 Ruthwell Rovers -6/+6   SU-DUM - Premier Div.
22/01/2023 Lochside Club 1-0 Saint Cuthbert Wanderers Colts -9/+9   SU-DUM - Premier Div.
22/01/2023 Threave Rovers Development 3-2 Palmerston Colts +17/-17   SU-DUM - Premier Div.
22/01/2023 Auld Hoose 1-1 p Musselburgh United -1/+1   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
22/01/2023 Boca Amateurs 1-2 Kincorth Athletic -1/+1   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
22/01/2023 Firrhill Thistle 1-3 Tranent Sunday -14/+14   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
22/01/2023 Frederick Douglass 1846 4-0 Livingston North +13/-13   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
22/01/2023 Harvester 4-1 Lochend +7/-7   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
22/01/2023 Meadowbank Wednesday 7-1 Broomhall +10/-10   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
22/01/2023 Pentland Athletic 4-0 Coaltown Hearts -2/+2   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
22/01/2023 Blantyre Albion 3-3 Kincardine Colts +2/-2   SU-FCE - Championship
22/01/2023 Kilsyth Athletic Sunday 6-1 Todholm +49/-49   SU-FCE - Championship
22/01/2023 Newton Farm 4-8 Gartcairn Sunday -26/+26   SU-FCE - Championship
22/01/2023 Polonia Glasgow 4-2 Eastwood Park +10/-10   SU-FCE - Championship
22/01/2023 Inter Inchinnan 6-0 Muirend Athletic +4/-4   SU-FCE - Div. 1
22/01/2023 Summerston Sunday 3-0 Tilly +12/-12   SU-FCE - Div. 1
22/01/2023 Third Lanark Sunday 2-2 Saint Cadoc's Youth Club Sunday +10/-10   SU-FCE - Div. 1
22/01/2023 Bonomy 3-0 Duncanrig Villa ±0/±0   SU-FCE - Premier Div.
22/01/2023 Bullwood 6-2 East Kilbride Albion +3/-3   SU-FCE - Premier Div.
22/01/2023 Drumchapel United Sunday 2-3 Budhill United +7/-7   SU-FCE - Premier Div.
22/01/2023 Silverburn 3-5 Overlee Colts -5/+5   SU-FCE - Premier Div.
22/01/2023 Southside Sunday 2-3 Falkirk Sunday -6/+6   SU-FCE - Premier Div.
22/01/2023 Rosyth Sunday 1-6 Eddy's Bar -14/+14   SU-FIF - Premier Div.
22/01/2023 The Bruce Arms 5-4 Leven Sunday -6/+6   SU-FIF - Premier Div.
22/01/2023 Kirkland Bar 1-0 Athletico -10/+10   SU-FIF - Premier Div.
22/01/2023 Ashfield Star 0-8 AC Kelvingrove -17/+17   SU-GCC - Lg.
22/01/2023 Dennistoun Saints 0-0 Vale +4/-4   SU-GCC - Lg.
22/01/2023 Glasgow Corinthians 2-3 Lomond Thistle Colts -18/+18   SU-GCC - Lg.
22/01/2023 Harmony Row Amateurs 2-1 Glasgow Saints -3/+3   SU-GCC - Lg.
22/01/2023 Lomond Thistle 12-0 Glasgow on the Ball United +1/-1   SU-GCC - Lg.
22/01/2023 Anchor Sociedad 2-11 Maryhill Black Star -6/+6   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Barlanark 0-11 Castlemilk -20/+20   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Dynamo Glasgow 2-6 Barrhead United -27/+27   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Eastend Phoenix 6-2 Finnieston Phoenix +17/-17   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Flip the Mindset 6-1 Bars for Bears +17/-17   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Glasgow Caledonian United 7-2 Renfrewshire Rovers -1/+1   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Glasgow Irish 2-1 Milngavie -7/+7   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Glasgow on the Ball 1-2 Clydebank Sunday +2/-2   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Gowanbank 5-0 Firwood United +44/-44   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Kelvindale 3-0 Hillwood +25/-25   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Ruchill Thistle 0-3 Strathclyde United -27/+27   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Unity 2-8 Pollokshields United -6/+6   SU-GLA - Champions Cup
22/01/2023 Dynamo Redhurst 2-4 Motherwell Albion -22/+22   SU-GLA - Championship
22/01/2023 Thornliebank Thistle 3-2 Glasgow Wellington Sunday -5/+5   SU-GLA - Championship
22/01/2023 Dalmuir United 7-1 Southside Albion +4/-4   SU-GLA - Div. 1
22/01/2023 Kilbowie 3-2 Cambria Westwood -8/+8   SU-GLA - Div. 1
22/01/2023 United Glasgow 6-4 Saracen Red Star +2/-2   SU-GLA - Div. 1
22/01/2023 Bellgrove 1-4 Glasgow Wellington Colts -10/+10   SU-GLA - Div. 2
22/01/2023 Cambuslang Football Academy Sunday 1-8 Kirkintilloch United -8/+8   SU-GLA - Div. 2
22/01/2023 Fairhill Athletico 2-4 Glasgow North United -28/+28   SU-GLA - Div. 2
22/01/2023 Men United Glasgow 5-4 Neilston Sunday +12/-12   SU-GLA - Div. 2
22/01/2023 Elite 0-6 Glasgow Diverse -11/+11   SU-GLA - Premier Div.
22/01/2023 Partizan Glasgow 12-2 Dormy Forest +1/-1   SU-GLA - Premier Div.
22/01/2023 Southside Spartans 3-6 Maryhill Milan -31/+31   SU-GLA - Premier Div.
22/01/2023 Livingston Community 4-2 Broughton Albion -5/+5   SU-LOT - Morning Championship
22/01/2023 Saughton Sounders 4-4 Boroughmuir +8/-8   SU-LOT - Premier Div.
22/01/2023 Tamsons Bar 2-6 Edinburgh East -9/+9   SU-LOT - Premier Div.
22/01/2023 Glasgow Afghan United 2-1 Greens -7/+7   SU-UNI - Lg.
22/01/2023 Lighthouse 6-5 Well Foundation +7/-7   SU-UNI - Lg.
22/01/2023 Scoutable United 1-1 Afroscots United -2/+2   SU-UNI - Lg.
22/01/2023 Universal 6-0 G-Town Internationals +11/-11   SU-UNI - Lg.
20/01/2023 Dynamo Redhurst 2-1 Glasgow Caledonian United ±0/±0   SU-GLA - Champions Cup
19/01/2023 Bathgate Thistle Sunday 4-5 South Gyle Rovers -21/+21   SU-LOT - Morning Div. 1
15/01/2023 Blantyre Victoria Sunday 1-4 Blantyre United +1/-1   SU-AIR - Championship
15/01/2023 Cumbernauld United Sunday 2-8 Drumpellier Dynamo -10/+10   SU-AIR - Div. 1
15/01/2023 East End Athletic 3-3 Douglas Amateurs -4/+4   SU-AIR - Div. 1
15/01/2023 East End Thistle {GLA} 2-3 Bothwell United -8/+8   SU-AIR - Div. 1
15/01/2023 Firhill Star 1-2 Ravenswood -19/+19   SU-AIR - Div. 1
15/01/2023 Legia Cumbernauld 1-0 Carstairs Thistle -10/+10   SU-AIR - Div. 1
15/01/2023 North Motherwell 1-2 The North -8/+8   SU-AIR - Div. 1
15/01/2023 Sporting Glasgow 1-5 Glasgow Red Star Athletic -3/+3   SU-AIR - Div. 1
15/01/2023 Blackburn United Sunday 0-2 Pather ±0/±0   SU-AIR - Premier Div.
15/01/2023 Phoenix 7-1 East End Heart +2/-2   SU-AIR - Premier Div.
15/01/2023 Tricolorul 3-2 Easterhouse Football Academy Sunday +5/-5   SU-AIR - Premier Div.
15/01/2023 Bobby's Bar 1-2 Lawthorn +5/-5   SU-AYR - Div. 1
15/01/2023 Grange 8-1 Crown Inn +9/-9   SU-AYR - Div. 1
15/01/2023 Irvine No. 1 Celtic Sports Club 3-0 Girdle Toll +5/-5   SU-AYR - Div. 1
15/01/2023 Annan Town 6-1 Saint Cuthbert Wanderers Colts +9/-9   SU-DUM - Premier Div.
15/01/2023 Eastriggs 4-3 FC Annan -4/+4   SU-DUM - Premier Div.
15/01/2023 Normandy Star 0-3 Birchtree -3/+3   SU-DUM - Premier Div.
15/01/2023 Palmerston Colts 8-0 Inter Galloway +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
15/01/2023 Scaur 0-1 Dumfries Athletic -9/+9   SU-DUM - Premier Div.
15/01/2023 Threave Rovers Development 1-0 Hole i' the Wa +16/-16   SU-DUM - Premier Div.
15/01/2023 Gartcairn Sunday 2-7 Todholm -5/+5   SU-FCE - Championship
15/01/2023 Kilsyth Athletic Sunday 4-2 Eastwood Park +11/-11   SU-FCE - Championship
15/01/2023 Kincardine Colts 1-5 Polonia Glasgow -28/+28   SU-FCE - Championship
15/01/2023 Maddiston 1-1 Carron Thistle +3/-3   SU-FCE - Championship
15/01/2023 Newton Farm 1-2 Blantyre Albion -10/+10   SU-FCE - Championship
15/01/2023 East Kilbride Forest 3-2 Third Lanark Sunday +6/-6   SU-FCE - Div. 1
15/01/2023 Inter Inchinnan 3-3 Summerston Sunday -8/+8   SU-FCE - Div. 1
15/01/2023 Muirend Athletic 2-3 Airdrie Albion +11/-11   SU-FCE - Div. 1
15/01/2023 Saint Cadoc's Youth Club Sunday 3-3 Castlemilk Football Academy -13/+13   SU-FCE - Div. 1
15/01/2023 Tilly 0-1 Checkbar United +6/-6   SU-FCE - Div. 1
15/01/2023 Budhill United 10-2 Bonnybridge Youths +8/-8   SU-FCE - Premier Div.
15/01/2023 Bullwood 1-5 Bonomy -39/+39   SU-FCE - Premier Div.
15/01/2023 Duncanrig Villa 2-2 Silverburn +1/-1   SU-FCE - Premier Div.
15/01/2023 East Kilbride Albion 5-6 Southside Sunday -5/+5   SU-FCE - Premier Div.
15/01/2023 Auld Hoose 5-0 Lochore Castle +10/-10   SU-FIF - Premier Div.
15/01/2023 Cowdenbeath United 0-5 The Old Inn -10/+10   SU-FIF - Premier Div.
15/01/2023 Rosyth Sunday 0-3 The Bruce Arms -10/+10   SU-FIF - Premier Div.
15/01/2023 Ashfield Star 2-3 Vale -7/+7   SU-GCC - Lg.
15/01/2023 Dennistoun Saints 1-2 Saltire Thistle -20/+20   SU-GCC - Lg.
15/01/2023 Glasgow Wednesday 2-3 Glasgow Saints +8/-8   SU-GCC - Lg.
15/01/2023 Harmony Row Amateurs 8-2 Glasgow on the Ball United ±0/±0   SU-GCC - Lg.
15/01/2023 Lomond Thistle 6-4 Glasgow Corinthians -6/+6   SU-GCC - Lg.
15/01/2023 Lomond Thistle Colts 1-3 Garnock Sunday +1/-1   SU-GCC - Lg.
15/01/2023 Barlanark 2-8 Dynamo Redhurst -12/+12   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Cambuslang Football Academy Sunday 7-4 Barrhead United +39/-39   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Castlemilk 2-4 Glasgow Caledonian United -23/+23   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Dalmuir United 10-0 Dormy Forest +1/-1   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Elite 0-1 Unity -18/+18   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Fairhill Athletico p 3-3 Glasgow Wellington Sunday -5/+5   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Finnieston Phoenix 6-0 Milngavie +21/-21   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Glasgow on the Ball p 2-2 Bars for Bears -11/+11   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Hillwood 2-6 Glasgow Diverse -2/+2   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Kirkintilloch United 7-3 Flip the Mindset +4/-4   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Maryhill Milan 4-1 Motherwell Albion +22/-22   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Men United Glasgow 1-6 Pollokshields United -15/+15   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Neilston Sunday 7-0 Dynamo Glasgow +8/-8   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Saracen Red Star 1-14 Maryhill Black Star -5/+5   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Southside Albion 7-4 Anchor Sociedad +15/-15   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Southside Spartans 5-1 Glasgow Irish +7/-7   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Strathclyde United 4-5 Kilbowie +4/-4   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 United Glasgow 2-3 Thornliebank Thistle +3/-3   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Woodlands 1-6 Firwood United -7/+7   SU-GLA - Champions Cup
15/01/2023 Corstorphine Dynamo M2C 1-4 Oxgangs Trinity -7/+7   SU-LOT - Edinburgh Cup
15/01/2023 Corstorphine Dynamo Sunday 1-0 Burgh Vale -10/+10   SU-LOT - Edinburgh Cup
15/01/2023 Duddingston Athletic 2-3 Haddington Town -1/+1   SU-LOT - Edinburgh Cup
15/01/2023 Edinburgh East 7-0 Roseburn Thistle +4/-4   SU-LOT - Edinburgh Cup
15/01/2023 Kirknewton 4-0 Easthouses Sunday Morning +7/-7   SU-LOT - Edinburgh Cup
15/01/2023 Maybury Star 1-5 Riverside Victoria -1/+1   SU-LOT - Edinburgh Cup
15/01/2023 Morningside 3-5 Gallo -18/+18   SU-LOT - Edinburgh Cup
15/01/2023 Silverknowes 1-1 p Broughton Albion -4/+4   SU-LOT - Edinburgh Cup
15/01/2023 South Gyle Rovers 2-6 Tamsons Bar -3/+3   SU-LOT - Edinburgh Cup
15/01/2023 Vittoria Group 7-2 Easthouses Sunday +3/-3   SU-LOT - Edinburgh Cup
15/01/2023 Tranent Sunday 4-2 Gotham City -8/+8   SU-LOT - Morning Championship
15/01/2023 Burnside Athletic 2-2 Livingston North -6/+6   SU-LOT - Morning Div. 1
15/01/2023 Bathgate Thistle Sunday 3-5 Firrhill Thistle +3/-3   SU-LOT - President's Cup
15/01/2023 Edinburgh Caledonian 8-0 Links Albion +3/-3   SU-LOT - President's Cup
15/01/2023 Livingston Community 6-0 Broomhall +34/-34 SU-LOT - President's Cup
15/01/2023 Pentland Athletic 0-4 Meadowbank Wednesday -29/+29 SU-LOT - President's Cup
15/01/2023 Westside 4-3 Frederick Douglass 1846 -11/+11 SU-LOT - President's Cup
15/01/2023 Lighthouse 0-7 G-Town Internationals -6/+6   SU-UNI - Lg.
15/01/2023 Scoutable United 14-1 Well Foundation +1/-1   SU-UNI - Lg.
15/01/2023 Universal 6-2 Greens -1/+1   SU-UNI - Lg.
08/01/2023 Portletico 1-0 Granite Thistle -7/+7 SU-ABD - Jim Lumsden Trophy
08/01/2023 Blantyre United 6-0 Stenhousemuir Sunday +5/-5   SU-AIR - Championship
08/01/2023 Cumbernauld Colts Sunday 1-2 Bardykes Rovers -15/+15   SU-AIR - Championship
08/01/2023 Mill United p 3-3 Armadale +10/-10 SU-AIR - Championship Lg. Cup
08/01/2023 Symington Tinto Sunday 5-2 National +1/-1 SU-AIR - Championship Lg. Cup
08/01/2023 Bothwell United 8-1 East End Athletic +6/-6 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
08/01/2023 Carstairs Thistle 1-7 Drumpellier Dynamo ±0/±0 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
08/01/2023 Douglas Amateurs 1-2 Legia Cumbernauld ±0/±0 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
08/01/2023 Glasgow Red Star Athletic 3-3 p Sporting Glasgow -14/+14 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
08/01/2023 North Motherwell 7-1 Lanarkshire United +2/-2 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
08/01/2023 Ravenswood p 3-3 Bo'ness United Sunday -11/+11 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
08/01/2023 East End Rovers 1-4 Tricolorul -24/+24   SU-AIR - Premier Div.
08/01/2023 Wishaw United 2-4 Pather -7/+7   SU-AIR - Premier Div.
08/01/2023 Phoenix 4-4 p Blackburn United Sunday -11/+11 SU-AIR - Premier Div. Lg. Cup
08/01/2023 Inverdee 3-9 Kincorth Athletic -3/+3   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
08/01/2023 Budhill United 14-2 East Kilbride Forest +1/-1   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Carron Thistle p 3-3 Falkirk Sunday -4/+4   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Drumchapel United Sunday 6-4 Gartcairn Sunday +3/-3   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Duncanrig Villa 3-5 Southside Sunday -13/+13   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Kincardine Colts p 5-5 Kilsyth Athletic Sunday ±0/±0   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Maddiston 4-2 Checkbar United +26/-26   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Muirend Athletic 1-1 p Third Lanark Sunday +6/-6   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Newton Farm 2-5 Airdrie Albion -3/+3   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Overlee Colts 1-0 Summerston Sunday -9/+9   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Polonia Glasgow 0-6 Bonomy -42/+42   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Saint Cadoc's Youth Club Sunday 2-3 Bullwood -6/+6   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Silverburn 1-4 Inter Inchinnan -28/+28   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Tilly 3-5 Castlemilk Football Academy -22/+22   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Todholm 5-1 Bonnybridge Youths +5/-5   SU-FCE - President's Cup
08/01/2023 Athletico 1-1 Rosyth Sunday -5/+5   SU-FIF - Premier Div.
08/01/2023 Glasgow Corinthians 0-5 Harmony Row Amateurs -8/+8   SU-GCC - Lg.
08/01/2023 Glasgow on the Ball United 1-6 Glasgow Wednesday -42/+42   SU-GCC - Lg.
08/01/2023 Lomond Thistle 5-0 Garnock Sunday +6/-6   SU-GCC - Lg.
08/01/2023 Lomond Thistle Colts 1-2 Dennistoun Saints -11/+11   SU-GCC - Lg.
08/01/2023 Saltire Thistle 3-5 Ashfield Star -1/+1   SU-GCC - Lg.
08/01/2023 Vale 1-2 AC Kelvingrove +2/-2   SU-GCC - Lg.
08/01/2023 Anchor Sociedad p 2-2 Glasgow North United -6/+6   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Dynamo Glasgow 0-9 Partizan Glasgow -16/+16   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Dynamo Redhurst 9-1 Renfrewshire Rovers +1/-1   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Flip the Mindset 3-3 p Clydebank Sunday +11/-11   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Glasgow Diverse 7-1 United Glasgow +3/-3   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Glasgow Irish 6-6 p Eastend Phoenix -8/+8   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Glasgow Wellington Sunday 1-6 Dalmuir United -12/+12   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Gowanbank 9-0 Rozelle +8/-8   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Kilbowie 1-7 Maryhill Milan -25/+25   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Maryhill Black Star 9-6 Southside Albion -3/+3   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Milngavie 0-2 Southside Spartans +4/-4   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Neilston Sunday 8-1 Cambuslang Football Academy Sunday +1/-1   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Dormy Forest 7-5 Bellgrove +16/-16   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Pollokshields United 2-0 Elite -4/+4   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Bars for Bears 1-6 Kirkintilloch United -8/+8   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Thornliebank Thistle 2-2 p Kelvindale -13/+13   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Unity 2-1 Glasgow Wellington Colts +5/-5   SU-GLA - Champions Cup
08/01/2023 Boca Amateurs 2-4 Tranent Sunday -6/+6   SU-LOT - Morning Championship
08/01/2023 Gotham City 2-2 Oxgangs Trinity -5/+5   SU-LOT - Morning Championship
08/01/2023 Livingston Community 4-3 Morningside -10/+10   SU-LOT - Morning Championship
08/01/2023 Ferniebahçe Thistle 10-1 Corstorphine Dynamo M2C ±0/±0   SU-LOT - Morning Div. 1
08/01/2023 Kirknewton 3-1 Duddingston Athletic -4/+4   SU-LOT - Morning Div. 1
08/01/2023 Riverside Victoria 4-2 Burnside Athletic +8/-8   SU-LOT - Morning Div. 1
08/01/2023 Silverknowes 8-4 South Gyle Rovers +1/-1   SU-LOT - Morning Div. 1
08/01/2023 The Tangs 4-3 Maybury Star +14/-14   SU-LOT - Morning Div. 1
08/01/2023 Burgh Vale 3-4 Vittoria Group +8/-8   SU-LOT - Morning Premier Div.
08/01/2023 Corstorphine Timbers 7-0 Firrhill Thistle +20/-20   SU-LOT - Morning Premier Div.
08/01/2023 Meadowbank Wednesday 4-1 Haddington Town -4/+4   SU-LOT - Morning Premier Div.
08/01/2023 Pentland Athletic 2-2 Edinburgh Caledonian -5/+5   SU-LOT - Morning Premier Div.
08/01/2023 Edinburgh East 6-0 Easthouses Sunday ±0/±0   SU-LOT - Premier Div.
08/01/2023 Gallo 3-6 Corstorphine Dynamo Sunday -7/+7   SU-LOT - Premier Div.
08/01/2023 Links Albion 1-3 Wallyford Bluebell +4/-4   SU-LOT - Premier Div.
08/01/2023 Musselburgh United 2-1 Boroughmuir -10/+10   SU-LOT - Premier Div.
08/01/2023 Westside 6-1 Saughton Sounders -1/+1   SU-LOT - Premier Div.
08/01/2023 ATM United 3-4 Well Foundation -15/+15   SU-UNI - Lg.
08/01/2023 Lighthouse 1-15 Afroscots United -2/+2   SU-UNI - Lg.
08/01/2023 Scoutable United 7-1 Oromo Scotland +4/-4   SU-UNI - Lg.