SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
MAY 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/05/2023 Ravenswood 1-0 Legia Cumbernauld +6/-6   SU-AIR - Div. 1
31/05/2023 Leven Sunday 6-5 Norries +16/-16   SU-FIF - Premier Div.
31/05/2023 The Old Inn 2-2 Eddy's Bar -10/+10   SU-FIF - Premier Div.
30/05/2023 Drumpellier Dynamo 1-0 Phoenix +9/-9 SU-AIR - Lg. Cup
30/05/2023 Pather 3-1 Armadale +4/-4 SU-AIR - Lg. Cup
30/05/2023 Duddingston Athletic 3-3 Kirknewton +12/-12   SU-LOT - Morning Div. 1
29/05/2023 East End Athletic 3-5 Ravenswood -16/+16   SU-AIR - Div. 1
29/05/2023 North Motherwell 3-1 Legia Cumbernauld +2/-2   SU-AIR - Div. 1
28/05/2023 Pather 3-1 Drumpellier Dynamo +4/-4 SU-AIR - Billy Harkness Cup
28/05/2023 Birchtree 1-0 Hole i' the Wa -3/+3 SU-DUM - Heathhall Garden Centre Trophy
28/05/2023 Todholm 9-1 Blantyre Albion +3/-3   SU-FCE - Championship
28/05/2023 Checkbar United 6-0 East Kilbride Forest +1/-1   SU-FCE - Div. 1
28/05/2023 Cambuslang Football Academy Pirates 2-2 p Motherwell Villa -1/+1   SU-FCE - Lanarkshire Cup
28/05/2023 Coltness United 5-2 Airdrie Forest Blue +2/-2   SU-FCE - Lanarkshire Cup
28/05/2023 Airdrie Forest White 1-3 Newton Farm -14/+14   SU-FCE - Lanarkshire Cup
28/05/2023 Kilsyth Athletic Sunday 4-1 Glasgow United Sunday -1/+1   SU-FCE - Lanarkshire Cup
28/05/2023 Newmains United Sunday 11-0 Forth +1/-1   SU-FCE - Lanarkshire Cup
28/05/2023 Cowdenbeath United 6-5 Lochore Castle +8/-8   SU-FIF - Premier Div.
28/05/2023 Norries 8-0 Coaltown Hearts +5/-5   SU-FIF - Premier Div.
28/05/2023 Kirkland Bar 4-1 Eddy's Bar +8/-8   SU-FIF - Premier Div.
28/05/2023 Auld Hoose 3-1 The Old Inn +15/-15 SU-FIF - Fife Sunday Cup
28/05/2023 AC Kelvingrove 6-2 Saltire Thistle -1/+1   SU-GCC - Lg.
28/05/2023 Ashfield Star 4-6 Lomond Thistle Colts -21/+21   SU-GCC - Lg.
28/05/2023 Dennistoun Saints 0-3 Lomond Thistle +4/-4   SU-GCC - Lg.
28/05/2023 Glasgow Saints 8-1 Glasgow on the Ball United +3/-3   SU-GCC - Lg.
28/05/2023 Glasgow Wednesday 1-3 Glasgow Corinthians -6/+6   SU-GCC - Lg.
28/05/2023 Harmony Row Amateurs 5-1 Garnock Sunday +4/-4   SU-GCC - Lg.
28/05/2023 Clydebank Sunday 0-3 Elite -38/+38   SU-GLA - Premier Div.
28/05/2023 Southside Spartans 7-3 Maryhill Black Star +19/-19   SU-GLA - Premier Div.
28/05/2023 AFC Motherwell 4-1 Thornliebank Thistle +3/-3   SU-GLA - Championship
28/05/2023 Pollokshields United 2-1 Gowanbank -3/+3   SU-GLA - Championship
28/05/2023 Glasgow on the Ball 6-1 Strathclyde United +12/-12   SU-GLA - Div. 1
28/05/2023 Saracen Red Star 3-0 Cambria Westwood +15/-15   SU-GLA - Div. 1
28/05/2023 Glasgow North United 5-3 Milngavie +5/-5   SU-GLA - Div. 2
28/05/2023 Neilston Sunday 14-1 Renfrewshire Rovers +3/-3   SU-GLA - Div. 2
28/05/2023 Bars for Bears 0-8 Fairhill Athletico -18/+18   SU-GLA - Div. 2
28/05/2023 Barrhead United p 1-1 Castlemilk +11/-11 SU-GLA - Challenge Cup
28/05/2023 Glasgow Irish 2-0 Anchor Sociedad +8/-8 SU-GLA - Challenge Cup
28/05/2023 Glasgow Diverse 2-0 Dalmuir United +11/-11 SU-GLA - Champions Cup
28/05/2023 Partizan Glasgow 2-0 Firwood United +7/-7 SU-GLA - Champions Cup
28/05/2023 Firrhill Thistle 7-1 Burgh Vale +3/-3   SU-LOT - Morning Premier Div.
28/05/2023 Frederick Douglass 1846 3-2 Burnside Athletic -5/+5   SU-LOT - Morning Div. 1
28/05/2023 Kirknewton 2-1 Edinburgh East +16/-16 SU-LOT - Edinburgh Cup
28/05/2023 Westside 4-1 Wallyford Bluebell +4/-4 SU-LOT - President's Cup
28/05/2023 Afroscots United 4-2 Dreams United -5/+5   SU-UNI - Lg.
28/05/2023 Greens 5-10 Scoutable United -2/+2   SU-UNI - Lg.
28/05/2023 G-Town Internationals 1-3 ATM United -30/+30   SU-UNI - Lg.
28/05/2023 Oromo Scotland 1-3 Glasgow Afghan United -10/+10   SU-UNI - Lg.
28/05/2023 Well Foundation 5-6 Lighthouse -14/+14   SU-UNI - Lg.
26/05/2023 Kincorth Athletic 5-1 North East Albion +4/-4 SU-ABD - Gavin Robertson Cup
26/05/2023 Grange 5-1 Irvine No. 1 Celtic Sports Club +9/-9 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
26/05/2023 Bellsquarry 1-2 Wishaw Heart -12/+12   SU-FCE - Lanarkshire Cup
25/05/2023 Bucksburn Thistle 5-2 Forrit Brae +17/-17   SU-ABD - Div. 1
25/05/2023 Carstairs Thistle 3-5 Bothwell United +7/-7   SU-AIR - Div. 1
25/05/2023 Armadale 4-3 Blantyre United -3/+3 SU-AIR - Lg. Cup
25/05/2023 Pather 11-1 Douglas Amateurs +1/-1 SU-AIR - Lg. Cup
25/05/2023 Dumfries Athletic 4-5 Annan Town +2/-2   SU-DUM - Premier Div.
25/05/2023 Kilbowie 5-2 Saracen Red Star +9/-9   SU-GLA - Div. 1
24/05/2023 North Motherwell 5-0 East End Thistle {GLA} +29/-29   SU-AIR - Div. 1
24/05/2023 Ravenswood 3-0 Bo'ness United Sunday +1/-1   SU-AIR - Div. 1
24/05/2023 Leven Sunday 1-5 The Old Inn -1/+1   SU-FIF - Premier Div.
24/05/2023 Lochore Castle 4-3 Cowdenbeath United -2/+2   SU-FIF - Premier Div.
24/05/2023 Partizan Glasgow 2-2 Glasgow Diverse -2/+2   SU-GLA - Premier Div.
23/05/2023 Sensi Star 1-2 Wishaw Heart +6/-6   SU-FCE - Lanarkshire Championship
23/05/2023 Dalmuir United 11-4 Kilbowie +3/-3   SU-GLA - Div. 1
23/05/2023 Edinburgh East 1-1 Westside +4/-4   SU-LOT - Premier Div.
23/05/2023 Livingston North 3-6 Burnside Athletic -33/+33   SU-LOT - Morning Div. 1
23/05/2023 South Gyle Rovers 1-10 Ferniebahçe Thistle -4/+4   SU-LOT - Morning Div. 1
21/05/2023 North East Albion 9-1 Malibu +19/-19   SU-ABD - Premier Div.
21/05/2023 Golden Tee 5-3 Westhill -1/+1 SU-ABD - Jim Lumsden Trophy
21/05/2023 Blantyre Victoria Sunday 2-3 Albion Rovers U21 +6/-6   SU-AIR - Championship
21/05/2023 Bothwell United 6-1 East End Thistle {GLA} +19/-19   SU-AIR - Div. 1
21/05/2023 Carstairs Thistle 1-3 Ravenswood ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
21/05/2023 Legia Cumbernauld 2-2 East End Athletic -8/+8   SU-AIR - Div. 1
21/05/2023 Drumpellier Dynamo 4-2 Phoenix +15/-15 SU-AIR - Billy Harkness Cup
21/05/2023 Mill United 3-0 Cumbernauld United Sunday +19/-19 SU-AIR - Co-op Cup
21/05/2023 FC Annan 1-21 Hole i' the Wa -4/+4   SU-DUM - Premier Div.
21/05/2023 Pentland Athletic 1-1 p Westside +5/-5 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
21/05/2023 Airdrie Forest Blue 1-3 Coltness United -3/+3   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
21/05/2023 Kilsyth Athletic Sunday 2-3 Murieston United Sunday -4/+4   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
21/05/2023 Kincardine Colts 4-4 East Kilbride Athletic +7/-7   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
21/05/2023 Newmains United Sunday 3-1 Bellsquarry +1/-1   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
21/05/2023 Newton Farm 3-2 Glasgow United Sunday +3/-3   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
21/05/2023 Carron Thistle 6-2 Polonia Glasgow +18/-18   SU-FCE - Championship
21/05/2023 Chapelhall 3-8 Airdrie Forest White -43/+43   SU-FCE - Lanarkshire Championship
21/05/2023 Lanark 3-4 Tower -9/+9   SU-FCE - Lanarkshire Championship
21/05/2023 Motherwell Villa B 0-2 Motherwell Villa +3/-3   SU-FCE - Lanarkshire Championship
21/05/2023 Sensi Star 5-0 Forth +13/-13   SU-FCE - Lanarkshire Championship
21/05/2023 Whitburn Amateurs 1-6 Wishaw Heart ±0/±0   SU-FCE - Lanarkshire Championship
21/05/2023 Overlee Colts 0-7 Checkbar United -42/+42 SU-FCE - Football Central Cup
21/05/2023 Todholm 0-3 Falkirk Sunday -42/+42 SU-FCE - Football Central Cup
21/05/2023 Athletico 3-3 The Bruce Arms ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
21/05/2023 Cowdenbeath United 9-1 Coaltown Hearts +11/-11   SU-FIF - Premier Div.
21/05/2023 The Old Inn 7-0 Lochore Castle +9/-9   SU-FIF - Premier Div.
21/05/2023 Auld Hoose 3-1 Eddy's Bar +3/-3 SU-FIF - Lg. Cup
21/05/2023 AC Kelvingrove 4-4 Lomond Thistle Colts -13/+13   SU-GCC - Lg.
21/05/2023 Ashfield Star 5-7 Lomond Thistle +7/-7   SU-GCC - Lg.
21/05/2023 Glasgow Saints 4-1 Glasgow Corinthians ±0/±0   SU-GCC - Lg.
21/05/2023 Glasgow Wednesday 1-8 Garnock Sunday -10/+10   SU-GCC - Lg.
21/05/2023 Harmony Row Amateurs 6-0 Dennistoun Saints +1/-1   SU-GCC - Lg.
21/05/2023 Vale 4-1 Saltire Thistle +1/-1   SU-GCC - Lg.
21/05/2023 Clydebank Sunday 6-0 Elite +13/-13   SU-GLA - Premier Div.
21/05/2023 Firwood United 1-3 Glasgow Caledonian United -18/+18   SU-GLA - Premier Div.
21/05/2023 Maryhill Black Star 1-3 Partizan Glasgow -15/+15   SU-GLA - Premier Div.
21/05/2023 Maryhill Milan 3-5 Southside Spartans -16/+16   SU-GLA - Premier Div.
21/05/2023 Dynamo Redhurst 2-7 AFC Motherwell -34/+34   SU-GLA - Championship
21/05/2023 Finnieston Phoenix 1-2 Barrhead United -15/+15   SU-GLA - Championship
21/05/2023 Glasgow Irish 4-3 Anchor Sociedad -2/+2   SU-GLA - Championship
21/05/2023 Thornliebank Thistle 1-3 Pollokshields United -1/+1   SU-GLA - Championship
21/05/2023 Castlemilk 3-0 Dynamo Glasgow -4/+4   SU-GLA - Div. 1
21/05/2023 Dalmuir United 5-2 Unity -4/+4   SU-GLA - Div. 1
21/05/2023 Eastend Phoenix 3-1 Cambria Westwood -1/+1   SU-GLA - Div. 1
21/05/2023 Glasgow on the Ball 3-2 Southside Albion +3/-3   SU-GLA - Div. 1
21/05/2023 Saracen Red Star 9-4 Strathclyde United +40/-40   SU-GLA - Div. 1
21/05/2023 Bellgrove 8-5 Glasgow North United +11/-11   SU-GLA - Div. 2
21/05/2023 Hillwood 5-2 Fairhill Athletico +17/-17   SU-GLA - Div. 2
21/05/2023 Kirkintilloch United 5-3 Neilston Sunday +10/-10   SU-GLA - Div. 2
21/05/2023 Men United Glasgow 7-1 Cambuslang Football Academy Sunday +3/-3   SU-GLA - Div. 2
21/05/2023 Milngavie 5-1 Bars for Bears +18/-18   SU-GLA - Div. 2
21/05/2023 Corstorphine Timbers 7-3 Burgh Vale -2/+2   SU-LOT - Morning Premier Div.
21/05/2023 Harvester 12-1 Roseburn Thistle +4/-4   SU-LOT - Morning Championship
21/05/2023 Riverside Victoria 3-3 Frederick Douglass 1846 -4/+4   SU-LOT - Morning Div. 1
21/05/2023 Broomhall 4-0 Oxgangs Trinity -1/+1 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
21/05/2023 Kirknewton 2-1 Ferniebahçe Thistle +6/-6 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
21/05/2023 Edinburgh East 3-1 Armadale +10/-10 Scottish Sunday Trophy 22-23
21/05/2023 Greens 2-4 ATM United -22/+22   SU-UNI - Lg.
21/05/2023 G-Town Internationals 2-5 Glasgow Afghan United -18/+18   SU-UNI - Lg.
21/05/2023 Oromo Scotland 0-5 Afroscots United -6/+6   SU-UNI - Lg.
21/05/2023 Scoutable United 6-0 Lighthouse ±0/±0   SU-UNI - Lg.
19/05/2023 Lawthorn 2-1 Troon Town -1/+1 SU-AYR - Thistle Steel Cup
18/05/2023 Kincorth Athletic 3-0 MS Services -4/+4   SU-ABD - Premier Div.
18/05/2023 Forrit Brae 0-5 North East Dynamo -3/+3   SU-ABD - Div. 1
18/05/2023 Threaded 1-10 Golden Tee -2/+2   SU-ABD - Div. 1
18/05/2023 Westhill 1-2 Inverdee -13/+13   SU-ABD - Div. 1
18/05/2023 Drumpellier Dynamo 7-2 The North +11/-11   SU-AIR - Div. 1
18/05/2023 East End Thistle {GLA} 2-2 Legia Cumbernauld -9/+9   SU-AIR - Div. 1
18/05/2023 Birchtree 3-3 Hole i' the Wa -10/+10   SU-DUM - Premier Div.
18/05/2023 Saint Cuthbert Wanderers Colts 1-3 Scaur -18/+18   SU-DUM - Premier Div.
18/05/2023 Castlemilk 8-0 Unity +2/-2   SU-GLA - Div. 1
17/05/2023 Symington Tinto Sunday 2-2 Cumbernauld Colts Sunday +10/-10   SU-AIR - Championship
17/05/2023 Lochore Castle 3-6 Kirkland Bar -14/+14   SU-FIF - Premier Div.
17/05/2023 Rosyth Sunday 5-2 Coaltown Hearts +7/-7   SU-FIF - Premier Div.
17/05/2023 The Bruce Arms 0-3 Auld Hoose -4/+4   SU-FIF - Premier Div.
16/05/2023 Easterhouse Football Academy Sunday 0-10 Pather -12/+12   SU-AIR - Premier Div.
16/05/2023 Edinburgh Caledonian 2-3 Meadowbank Wednesday -7/+7   SU-LOT - Morning Premier Div.
16/05/2023 Ferniebahçe Thistle 4-2 Duddingston Athletic -6/+6   SU-LOT - Morning Div. 1
16/05/2023 Maybury Star 2-4 Burnside Athletic -1/+1   SU-LOT - Morning Div. 1
14/05/2023 Granite Thistle 1-6 Inverdee -48/+48   SU-ABD - Div. 1
14/05/2023 Forrit Brae p 3-3 Westhill +7/-7 SU-ABD - Aimin Elmegirab Trophy
14/05/2023 North East Dynamo 3-2 Golden Tee ±0/±0 SU-ABD - Aimin Elmegirab Trophy
14/05/2023 Kincorth Athletic 7-1 Portletico +5/-5 SU-ABD - Gavin Robertson Cup
14/05/2023 North East Albion p 2-2 Overhype +1/-1 SU-ABD - Gavin Robertson Cup
14/05/2023 Blantyre United 1-3 Armadale -11/+11   SU-AIR - Championship
14/05/2023 Bo'ness United Sunday 0-4 Cumbernauld United Sunday -7/+7   SU-AIR - Div. 1
14/05/2023 Carstairs Thistle 0-7 Legia Cumbernauld -11/+11   SU-AIR - Div. 1
14/05/2023 Douglas Amateurs 5-3 East End Athletic +11/-11   SU-AIR - Div. 1
14/05/2023 Ravenswood 1-3 Bothwell United -1/+1   SU-AIR - Div. 1
14/05/2023 The North 5-4 East End Thistle {GLA} +2/-2   SU-AIR - Div. 1
14/05/2023 Drumpellier Dynamo 4-1 North Motherwell +4/-4 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
14/05/2023 Troon Town 3-0 Bobby's Bar +3/-3 SU-AYR - Thistle Steel Cup
14/05/2023 Dumfries Athletic 1-4 Lochside Club -4/+4   SU-DUM - Premier Div.
14/05/2023 FC Annan 5-2 Eastriggs +26/-26   SU-DUM - Premier Div.
14/05/2023 Palmerston Colts 3-3 Annan Town -5/+5   SU-DUM - Premier Div.
14/05/2023 Ruthwell Rovers 1-1 Saint Cuthbert Wanderers Colts -9/+9   SU-DUM - Premier Div.
14/05/2023 Scaur 5-4 Hole i' the Wa +17/-17   SU-DUM - Premier Div.
14/05/2023 Bellsquarry 5-1 Airdrie Forest Blue +18/-18   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
14/05/2023 Kilsyth Athletic Sunday 3-0 Kincardine Colts +5/-5   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
14/05/2023 Monklands Thistle 0-8 Coltness United -11/+11   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
14/05/2023 Murieston United Sunday 5-1 Newton Farm -1/+1   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
14/05/2023 Drumchapel United Sunday 5-2 Falkirk Sunday +19/-19   SU-FCE - Premier Div.
14/05/2023 Blantyre Albion 2-5 Carron Thistle -8/+8   SU-FCE - Championship
14/05/2023 Cambuslang Football Academy Pirates 10-2 Whitburn Amateurs +3/-3   SU-FCE - Lanarkshire Championship
14/05/2023 Forth 2-0 Tower ±0/±0   SU-FCE - Lanarkshire Championship
14/05/2023 Lanark 0-3 Motherwell Villa +3/-3   SU-FCE - Lanarkshire Championship
14/05/2023 Sensi Star 3-3 Motherwell Villa B -9/+9   SU-FCE - Lanarkshire Championship
14/05/2023 Wishaw Heart 1-2 Chapelhall -20/+20   SU-FCE - Lanarkshire Championship
14/05/2023 Inter Inchinnan 5-2 Castlemilk Football Academy +6/-6   SU-FCE - Div. 1
14/05/2023 Coaltown Hearts 2-10 Athletico -30/+30   SU-FIF - Premier Div.
14/05/2023 Norries 1-2 Eddy's Bar -7/+7   SU-FIF - Premier Div.
14/05/2023 Rosyth Sunday 0-4 Auld Hoose -1/+1   SU-FIF - Premier Div.
14/05/2023 The Bruce Arms 2-0 Lochore Castle +22/-22 SU-FIF - Challenge Cup
14/05/2023 Glasgow Wednesday 2-2 Dennistoun Saints +1/-1   SU-GCC - Lg.
14/05/2023 Saltire Thistle 3-5 Glasgow Saints +5/-5   SU-GCC - Lg.
14/05/2023 Firwood United 4-5 Clydebank Sunday -16/+16   SU-GLA - Premier Div.
14/05/2023 Glasgow Caledonian United 5-1 Elite +4/-4   SU-GLA - Premier Div.
14/05/2023 Glasgow Diverse 4-3 Maryhill Black Star -2/+2   SU-GLA - Premier Div.
14/05/2023 Partizan Glasgow 0-2 Southside Spartans -25/+25   SU-GLA - Premier Div.
14/05/2023 Barrhead United 2-4 Glasgow Irish -10/+10   SU-GLA - Championship
14/05/2023 Finnieston Phoenix 5-1 Thornliebank Thistle +28/-28   SU-GLA - Championship
14/05/2023 Gowanbank 8-1 AFC Motherwell +45/-45   SU-GLA - Championship
14/05/2023 Pollokshields United 5-1 Dynamo Redhurst +11/-11   SU-GLA - Championship
14/05/2023 Cambria Westwood 1-5 Woodlands -26/+26   SU-GLA - Div. 1
14/05/2023 Castlemilk 6-1 Southside Albion +6/-6   SU-GLA - Div. 1
14/05/2023 Eastend Phoenix 2-0 Glasgow on the Ball +14/-14   SU-GLA - Div. 1
14/05/2023 Kelvindale 2-1 Kilbowie +3/-3   SU-GLA - Div. 1
14/05/2023 Strathclyde United 5-4 Unity -3/+3   SU-GLA - Div. 1
14/05/2023 Hillwood 2-4 Kirkintilloch United -6/+6   SU-GLA - Div. 2
14/05/2023 Neilston Sunday 1-5 Men United Glasgow -38/+38   SU-GLA - Div. 2
14/05/2023 Bars for Bears 0-1 Bellgrove +1/-1   SU-GLA - Div. 2
14/05/2023 Renfrewshire Rovers 3-2 Milngavie +9/-9   SU-GLA - Div. 2
14/05/2023 Pentland Athletic 0-4 Meadowbank Wednesday -35/+35   SU-LOT - Morning Premier Div.
14/05/2023 Corstorphine Dynamo Sunday 1-6 Wallyford Bluebell -25/+25   SU-LOT - Premier Div.
14/05/2023 Westside 0-0 Musselburgh United -10/+10   SU-LOT - Premier Div.
14/05/2023 Lochend 3-0 Boca Amateurs +7/-7   SU-LOT - Morning Championship
14/05/2023 Bathgate Thistle Sunday 0-4 Riverside Victoria -17/+17   SU-LOT - Morning Div. 1
14/05/2023 Frederick Douglass 1846 0-0 Kirknewton +3/-3   SU-LOT - Morning Div. 1
14/05/2023 Livingston North 3-1 Duddingston Athletic ±0/±0   SU-LOT - Morning Div. 1
14/05/2023 Burnside Athletic 0-8 Ferniebahçe Thistle -18/+18 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
14/05/2023 Firrhill Thistle 2-7 Edinburgh Caledonian -16/+16 SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
14/05/2023 Afroscots United 4-2 Glasgow Afghan United -4/+4   SU-UNI - Lg.
14/05/2023 Dreams United 5-4 ATM United -9/+9   SU-UNI - Lg.
14/05/2023 Greens 2-1 Lighthouse -5/+5   SU-UNI - Lg.
14/05/2023 Oromo Scotland 1-14 Scoutable United -28/+28   SU-UNI - Lg.
14/05/2023 Well Foundation 2-5 G-Town Internationals -5/+5   SU-UNI - Lg.
14/05/2023 East Kilbride Athletic 3-1 Dalmuir United +20/-20 W. of Scotland Sunday Cup 22-23
14/05/2023 Grange 4-0 Budhill United +31/-31 W. of Scotland Sunday Cup 22-23
12/05/2023 FC Annan 1-7 Annan Town -1/+1   SU-DUM - Premier Div.
11/05/2023 North East Albion 0-5 Kincorth Athletic -10/+10   SU-ABD - Premier Div.
11/05/2023 Inverdee 3-4 Westhill -5/+5   SU-ABD - Div. 1
11/05/2023 East End Thistle {GLA} 6-2 Cumbernauld United Sunday +9/-9   SU-AIR - Div. 1
11/05/2023 Inter Galloway 3-12 Palmerston Colts -4/+4   SU-DUM - Premier Div.
11/05/2023 Birchtree 2-1 Lochside Club -3/+3 SU-DUM - Heathhall Garden Centre Trophy
11/05/2023 Hole i' the Wa p 4-4 Threave Rovers Development -10/+10 SU-DUM - Heathhall Garden Centre Trophy
11/05/2023 Bathgate Thistle Sunday 1-0 Corstorphine Dynamo M2C -10/+10   SU-LOT - Morning Div. 1
11/05/2023 Kirknewton 7-0 South Gyle Rovers +1/-1   SU-LOT - Morning Div. 1
11/05/2023 Pentland Athletic 3-1 Corstorphine Timbers +6/-6 SU-LOT - Premier Div. Lg. Cup
10/05/2023 Ruthwell Rovers 4-0 Eastriggs ±0/±0   SU-DUM - Premier Div.
10/05/2023 Cowdenbeath United 0-3 Auld Hoose -2/+2   SU-FIF - Premier Div.
10/05/2023 Eddy's Bar 8-0 Rosyth Sunday +9/-9   SU-FIF - Premier Div.
10/05/2023 The Old Inn 20-0 Coaltown Hearts +3/-3   SU-FIF - Premier Div.
09/05/2023 Bo'ness United Sunday 2-5 Bothwell United +3/-3   SU-AIR - Div. 1
09/05/2023 Drumpellier Dynamo 4-2 Blantyre United +5/-5 SU-AIR - Billy Harkness Cup
09/05/2023 Boroughmuir 0-6 Westside -3/+3   SU-LOT - Morning Premier Div.
09/05/2023 Edinburgh Caledonian 10-0 Easthouses Sunday Morning +3/-3   SU-LOT - Morning Premier Div.
09/05/2023 Maybury Star 2-6 Kirknewton +1/-1   SU-LOT - Morning Div. 1
07/05/2023 North East Albion 4-2 Portletico +5/-5   SU-ABD - Premier Div.
07/05/2023 Bucksburn Thistle 2-0 Aberfield +8/-8   SU-ABD - Div. 1
07/05/2023 Inverdee 2-2 Golden Tee +9/-9   SU-ABD - Div. 1
07/05/2023 Westhill 2-4 Granite Thistle -20/+20   SU-ABD - Div. 1
07/05/2023 Bo'ness United Sunday 3-3 Carstairs Thistle -5/+5   SU-AIR - Div. 1
07/05/2023 Douglas Amateurs 3-6 Ravenswood -25/+25   SU-AIR - Div. 1
07/05/2023 East End Athletic 2-4 East End Thistle {GLA} -2/+2   SU-AIR - Div. 1
07/05/2023 Albion Rovers U21 3-5 Pather +3/-3 SU-AIR - Billy Harkness Cup
07/05/2023 Blantyre United 2-1 Cumbernauld Colts Sunday ±0/±0 SU-AIR - Championship Lg. Cup
07/05/2023 Cumbernauld United Sunday 1-0 Legia Cumbernauld +3/-3 SU-AIR - Co-op Cup
07/05/2023 Mill United p 0-0 Lochgreen -3/+3 SU-AIR - Co-op Cup
07/05/2023 Troon Town 0-3 Grange -4/+4 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
07/05/2023 Lawthorn 3-0 Irvine Rangers +12/-12 SU-AYR - Thistle Steel Cup
07/05/2023 Eastriggs 2-6 Saint Cuthbert Wanderers Colts -11/+11   SU-DUM - Premier Div.
07/05/2023 FC Annan 3-13 Birchtree -1/+1   SU-DUM - Premier Div.
07/05/2023 Hole i' the Wa 3-1 Threave Rovers Development ±0/±0   SU-DUM - Premier Div.
07/05/2023 Ruthwell Rovers 11-1 Normandy Star +30/-30   SU-DUM - Premier Div.
07/05/2023 Scaur 2-4 Lochside Club +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
07/05/2023 Airdrie Forest Blue 1-2 East Kilbride Athletic +5/-5   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
07/05/2023 Coltness United 5-0 Glasgow United Sunday +5/-5   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
07/05/2023 Monklands Thistle 0-4 Bellsquarry -18/+18   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
07/05/2023 Murieston United Sunday 6-0 Kincardine Colts +7/-7   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
07/05/2023 Newmains United Sunday 5-1 Kilsyth Athletic Sunday +29/-29   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
07/05/2023 Chapelhall 5-3 Cambuslang Football Academy Pirates +14/-14   SU-FCE - Lanarkshire Championship
07/05/2023 Forth 4-8 Airdrie Forest White -13/+13   SU-FCE - Lanarkshire Championship
07/05/2023 Lanark 1-2 Sensi Star +7/-7   SU-FCE - Lanarkshire Championship
07/05/2023 Motherwell Villa 3-0 Tower -4/+4   SU-FCE - Lanarkshire Championship
07/05/2023 Motherwell Villa B 5-1 Whitburn Amateurs +12/-12   SU-FCE - Lanarkshire Championship
07/05/2023 Bonomy 2-7 Todholm -20/+20 SU-FCE - Football Central Cup
07/05/2023 Budhill United 2-2 p Checkbar United -10/+10 SU-FCE - Football Central Cup
07/05/2023 Carron Thistle 0-2 Falkirk Sunday -22/+22 SU-FCE - Football Central Cup
07/05/2023 Overlee Colts 5-1 Polonia Glasgow +16/-16 SU-FCE - Football Central Cup
07/05/2023 Bullwood 3-1 Tilly -4/+4 SU-FCE - President's Cup
07/05/2023 Norries 2-3 Auld Hoose +5/-5   SU-FIF - Premier Div.
07/05/2023 Kirkland Bar 1-4 The Old Inn -16/+16   SU-FIF - Premier Div.
07/05/2023 AC Kelvingrove 0-8 Lomond Thistle -30/+30   SU-GCC - Lg.
07/05/2023 Ashfield Star 2-3 Harmony Row Amateurs +10/-10   SU-GCC - Lg.
07/05/2023 Glasgow on the Ball United 2-1 Glasgow Corinthians +13/-13   SU-GCC - Lg.
07/05/2023 Vale 7-4 Lomond Thistle Colts +6/-6   SU-GCC - Lg.
07/05/2023 Maryhill Milan 3-2 Maryhill Black Star +6/-6   SU-GLA - Premier Div.
07/05/2023 Finnieston Phoenix 3-3 Flip the Mindset -9/+9   SU-GLA - Championship
07/05/2023 Thornliebank Thistle 3-3 Gowanbank +1/-1   SU-GLA - Championship
07/05/2023 Kelvindale 14-1 Dynamo Glasgow +42/-42   SU-GLA - Div. 1
07/05/2023 United Glasgow 5-2 Kilbowie +14/-14   SU-GLA - Div. 1
07/05/2023 Unity 1-3 Glasgow on the Ball -2/+2   SU-GLA - Div. 1
07/05/2023 Woodlands 5-2 Saracen Red Star +8/-8   SU-GLA - Div. 1
07/05/2023 Glasgow North United 4-4 Men United Glasgow +10/-10   SU-GLA - Div. 2
07/05/2023 Kirkintilloch United 10-0 Cambuslang Football Academy Sunday +6/-6   SU-GLA - Div. 2
07/05/2023 Milngavie 0-4 Hillwood -15/+15   SU-GLA - Div. 2
07/05/2023 Neilston Sunday 5-2 Bellgrove ±0/±0   SU-GLA - Div. 2
07/05/2023 Bars for Bears 1-4 Renfrewshire Rovers -35/+35   SU-GLA - Div. 2
07/05/2023 Anchor Sociedad 3-1 Cambria Westwood -2/+2 SU-GLA - Challenge Cup
07/05/2023 Castlemilk 4-2 Strathclyde United -6/+6 SU-GLA - Challenge Cup
07/05/2023 Elite 1-1 p Barrhead United -6/+6 SU-GLA - Challenge Cup
07/05/2023 Glasgow Irish 3-2 Fairhill Athletico -4/+4 SU-GLA - Challenge Cup
07/05/2023 Dalmuir United 3-1 AFC Motherwell +7/-7 SU-GLA - Champions Cup
07/05/2023 Firwood United 3-0 Pollokshields United +24/-24 SU-GLA - Champions Cup
07/05/2023 Glasgow Diverse 6-3 Dynamo Redhurst +6/-6 SU-GLA - Champions Cup
07/05/2023 Partizan Glasgow 8-3 Glasgow Caledonian United +20/-20 SU-GLA - Champions Cup
07/05/2023 Burgh Vale 1-10 Pentland Athletic -2/+2   SU-LOT - Morning Premier Div.
07/05/2023 Firrhill Thistle 1-4 Edinburgh Caledonian -10/+10   SU-LOT - Morning Premier Div.
07/05/2023 Harvester 4-3 Broomhall -1/+1   SU-LOT - Morning Championship
07/05/2023 Livingston Community 3-2 Lochend -3/+3   SU-LOT - Morning Championship
07/05/2023 Oxgangs Trinity 3-4 Gotham City -12/+12   SU-LOT - Morning Championship
07/05/2023 Kirknewton 3-0 Riverside Victoria +7/-7   SU-LOT - Morning Div. 1
07/05/2023 The Tangs 0-5 Bathgate Thistle Sunday -2/+2   SU-LOT - Morning Div. 1
07/05/2023 Haddington Town 1-3 Meadowbank Wednesday +5/-5   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
07/05/2023 Musselburgh United 1-2 Edinburgh East -11/+11 SU-LOT - Premier Div. Lg. Cup
07/05/2023 Dreams United 9-5 Lighthouse -1/+1   SU-UNI - Lg.
07/05/2023 Greens 6-7 G-Town Internationals +1/-1   SU-UNI - Lg.
07/05/2023 Oromo Scotland 0-0 ATM United -12/+12   SU-UNI - Lg.
07/05/2023 Scoutable United 0-2 Glasgow Afghan United -31/+31   SU-UNI - Lg.
07/05/2023 Well Foundation 0-8 Afroscots United -1/+1   SU-UNI - Lg.
05/05/2023 Budhill United 2-2 p Todholm -1/+1 SU-FCE - President's Cup
04/05/2023 Overhype 9-5 MS Services +4/-4   SU-ABD - Premier Div.
04/05/2023 Portletico 0-1 Kincorth Athletic +8/-8   SU-ABD - Premier Div.
04/05/2023 North East Dynamo 11-0 Threaded ±0/±0   SU-ABD - Div. 1
04/05/2023 Bothwell United 4-2 North Motherwell +3/-3   SU-AIR - Div. 1
04/05/2023 Cumbernauld United Sunday 4-1 East End Athletic +9/-9 SU-AIR - Co-op Cup
04/05/2023 FC Annan 1-5 Scaur -3/+3   SU-DUM - Premier Div.
04/05/2023 Lochside Club 6-2 Normandy Star +4/-4   SU-DUM - Premier Div.
04/05/2023 Hole i' the Wa 1-3 Birchtree -8/+8 SU-DUM - TPS Trophy
04/05/2023 Palmerston Colts 3-3 p Annan Town -5/+5 SU-DUM - TPS Trophy
04/05/2023 Partizan Glasgow 10-1 Maryhill Milan +30/-30   SU-GLA - Premier Div.
04/05/2023 Kirknewton 8-3 Livingston North +9/-9   SU-LOT - Morning Div. 1
03/05/2023 Eastriggs 4-3 Dumfries Athletic +19/-19   SU-DUM - Premier Div.
03/05/2023 Athletico 1-3 Eddy's Bar -5/+5   SU-FIF - Premier Div.
03/05/2023 Lochore Castle 1-8 The Old Inn -29/+29   SU-FIF - Premier Div.
02/05/2023 Bo'ness United Sunday 3-6 Drumpellier Dynamo +4/-4   SU-AIR - Div. 1
02/05/2023 Glasgow Red Star Athletic 0-6 The North -8/+8   SU-AIR - Div. 1
02/05/2023 Douglas Amateurs 0-2 Legia Cumbernauld -13/+13 SU-AIR - Co-op Cup
02/05/2023 North Motherwell 2-7 Phoenix -10/+10 SU-AIR - Lg. Cup
02/05/2023 Pather 6-1 Wishaw United +14/-14 SU-AIR - Premier Div. Lg. Cup
02/05/2023 Threave Rovers Development 4-1 Saint Cuthbert Wanderers Colts +10/-10   SU-DUM - Premier Div.
02/05/2023 Corstorphine Timbers 3-7 Edinburgh Caledonian -34/+34   SU-LOT - Morning Premier Div.
02/05/2023 Pentland Athletic 10-0 Haddington Town +3/-3   SU-LOT - Morning Premier Div.
02/05/2023 Easthouses Sunday 0-11 Edinburgh East -3/+3   SU-LOT - Premier Div.
02/05/2023 Musselburgh United 8-0 Corstorphine Dynamo Sunday +13/-13   SU-LOT - Premier Div.
01/05/2023 Birchtree 3-1 Annan Town -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
01/05/2023 Lochside Club 3-1 Ruthwell Rovers -1/+1   SU-DUM - Premier Div.
01/05/2023 Normandy Star 0-1 Palmerston Colts +1/-1   SU-DUM - Premier Div.