SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
DECEMBER 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
17/12/2023 Blantyre United 1-2 Tricolorul -14/+14   SU-AIR - Premier Div.
17/12/2023 Kildrum United 4-3 Cumbernauld United Sunday +4/-4   SU-AIR - Championship
17/12/2023 North Motherwell 3-5 Mill United -18/+18   SU-AIR - Championship
17/12/2023 Douglas Amateurs 6-4 Lanarkshire Albion -2/+2   SU-AIR - Div. 1
17/12/2023 DT United 1-5 Ravenswood -2/+2   SU-AIR - Div. 1
17/12/2023 Armadale 2-1 Bothwell United -7/+7 SU-AIR - Lg. Cup
17/12/2023 Brechin Amateur Vics 13-1 Star Bar +14/-14   SU-ANG - League
17/12/2023 Forfar Ajax 9-1 Montrose Amateurs +35/-35   SU-ANG - League
17/12/2023 Johnshaven Athletic 10-3 Johnshaven Dauntless +3/-3   SU-ANG - League
17/12/2023 Newgate 2-0 Andreou's -5/+5   SU-ANG - League
17/12/2023 Results Gym 2-3 Results Gym B -23/+23   SU-ANG - League
17/12/2023 Cottars Bar 1-2 Eddy's Bar ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
17/12/2023 Cowdenbeath United 3-4 Lochore Castle -6/+6   SU-FIF - Premier Div.
17/12/2023 Tappies 6-3 Leven Sunday +5/-5   SU-FIF - Premier Div.
17/12/2023 The Bruce Arms 0-6 The Steadings -18/+18   SU-FIF - Premier Div.
17/12/2023 East Dock Bar 3-3 p Rosyth Sunday +10/-10 SU-FIF - Lg. Cup
17/12/2023 Saltire Thistle 6-3 Saint Mungo's +18/-18   SU-GCC - Lg.
17/12/2023 Gowanbank 5-11 Maryhill Milan -15/+15   SU-GLA - Premier Div.
17/12/2023 Eastend Phoenix 1-2 Finnieston Phoenix -15/+15   SU-GLA - Championship
17/12/2023 Glasgow on the Ball 0-4 Bonomy -18/+18   SU-GLA - Championship
17/12/2023 Glasgow North United 4-1 Unity ±0/±0   SU-GLA - Div. 2
17/12/2023 Renfrewshire Rovers 3-6 Pollok Dynamo -22/+22   SU-GLA - Div. 2
17/12/2023 Livingston Community 2-2 Meadowbank Wednesday +10/-10   SU-LOT - Morning Premier Div.
17/12/2023 Tranent Sunday 5-2 Firrhill Thistle +3/-3   SU-LOT - Morning Premier Div.
17/12/2023 Gallo 0-5 Westside -1/+1   SU-LOT - Premier Div.
17/12/2023 Morningside 1-6 Easthouses Sunday Morning -30/+30   SU-LOT - Morning Championship
17/12/2023 Riverside Victoria 3-2 Ferniebahçe Thistle +8/-8   SU-LOT - Morning Championship
17/12/2023 Burnside Athletic 3-1 Gotham City -2/+2   SU-LOT - Morning Div. 1
17/12/2023 Corstorphine Dynamo Whites 5-1 South Gyle Rovers +15/-15   SU-LOT - Morning Div. 1
17/12/2023 Duddingston Athletic 11-1 The Tangs +5/-5   SU-LOT - Morning Div. 1
17/12/2023 Easthouses United 1-5 Links Albion -25/+25   SU-LOT - Morning Div. 1
17/12/2023 Midlothian Milan 3-2 Maybury Star +1/-1   SU-LOT - Morning Div. 1
17/12/2023 Boca Amateurs 2-4 Southside Sunday -12/+12   Scottish Sunday Trophy 23-24
17/12/2023 Pentland Athletic 5-1 Lochend +5/-5   Scottish Sunday Trophy 23-24
15/12/2023 Easterhouse Football Academy Sunday 3-3 p Drumpellier Dynamo +11/-11 SU-AIR - Lg. Cup
12/12/2023 DT United 5-4 Bellgrove {AIR} -2/+2   SU-AIR - Div. 1
10/12/2023 Cumbernauld United Sunday 7-0 East End Tigers +4/-4   SU-AIR - Championship
10/12/2023 East End Rovers 4-3 North Motherwell +1/-1   SU-AIR - Championship
10/12/2023 Lochgreen 0-7 Mill United -33/+33   SU-AIR - Championship
10/12/2023 Bellgrove {AIR} 1-1 Douglas Amateurs +12/-12   SU-AIR - Div. 1
10/12/2023 Bo'ness United Sunday 4-1 Carstairs Thistle +22/-22   SU-AIR - Div. 1
10/12/2023 Coatbridge United 3-1 DT United +2/-2   SU-AIR - Div. 1
10/12/2023 East End Athletic 3-1 Lanarkshire Albion -1/+1   SU-AIR - Div. 1
10/12/2023 Forgewood 1-7 Ravenswood -19/+19   SU-AIR - Div. 1
10/12/2023 Andreou's 3-12 Results Gym -47/+47   SU-ANG - League
10/12/2023 Star Bar 1-10 Johnshaven Athletic -10/+10   SU-ANG - League
10/12/2023 Johnshaven Dauntless 2-5 Results Gym B -29/+29 SU-ANG - Neil Taylor Cup
10/12/2023 Irvine No. 1 Celtic Sports Club 0-4 Girdle Toll -38/+38   SU-AYR - Div. 1
10/12/2023 Birchtree 5-0 Saint Cuthbert Wanderers Colts +4/-4   SU-DUM - Premier Div.
10/12/2023 Hole i' the Wa 10-0 Dumfries Athletic +12/-12   SU-DUM - Premier Div.
10/12/2023 Lochside Club 1-8 Annan Town -47/+47   SU-DUM - Premier Div.
10/12/2023 Star Bar United 0-14 North East Albion -1/+1   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
10/12/2023 Blantyre Albion 13-0 Central Rio +16/-16   SU-FCE - Championship
10/12/2023 East End Heart 1-10 Gartcairn Sunday -16/+16   SU-FCE - Championship
10/12/2023 Inter Inchinnan 1-6 Stenhouse United -23/+23   SU-FCE - Championship
10/12/2023 East Dock Bar 1-4 The Bruce Arms ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
10/12/2023 Kinglassie United 1-2 Leven Sunday +9/-9   SU-FIF - Premier Div.
10/12/2023 The Steadings 4-1 Lochore Castle +7/-7   SU-FIF - Premier Div.
10/12/2023 Ashfield Star 7-2 Glasgow Wednesday +12/-12   SU-GCC - Lg.
10/12/2023 Kelvingrovers 2-1 Saint Mungo's -5/+5   SU-GCC - Lg.
10/12/2023 Lomond Thistle 3-0 AC Kelvingrove +7/-7 SU-GCC - Lg. Cup
10/12/2023 Garnock Sunday p 3-3 Rossvale Sunday -5/+5 SU-GCC - Lg. Trophy
10/12/2023 Glasgow Diverse 2-4 Firwood United -20/+20   SU-GLA - Premier Div.
10/12/2023 Eastend Phoenix 9-0 Flip the Mindset +26/-26   SU-GLA - Championship
10/12/2023 Kilbowie 1-4 United Glasgow -25/+25   SU-GLA - Championship
10/12/2023 Strathclyde United 1-14 Glasgow on the Ball -33/+33   SU-GLA - Championship
10/12/2023 Southside Sunday 3-5 Fairhill Athletico -26/+26   SU-GLA - Div. 1
10/12/2023 Cambuslang Football Academy Blues 1-9 Glasgow North United -11/+11   SU-GLA - Div. 2
10/12/2023 Gryffe 7-0 Renfrew Sunday +5/-5   SU-GLA - Div. 2
10/12/2023 Lomond Thistle Colts 1-9 Clyde Apollo -20/+20   SU-GLA - Div. 2
10/12/2023 Pollok Dynamo 6-4 Kelburne +30/-30   SU-GLA - Div. 2
10/12/2023 Unity 1-0 Milngavie -1/+1   SU-GLA - Div. 2
10/12/2023 Boroughmuir 10-1 Edinburgh Athletic +10/-10   SU-LOT - Premier Div.
10/12/2023 Gallo 3-6 Musselburgh United -2/+2   SU-LOT - Premier Div.
10/12/2023 Easthouses Sunday Morning 4-1 Livingston North +24/-24   SU-LOT - Morning Championship
10/12/2023 Frederick Douglass 1846 2-2 Kirknewton -1/+1   SU-LOT - Morning Championship
10/12/2023 Corstorphine Dynamo Whites 2-8 Bathgate Thistle Sunday -20/+20   SU-LOT - Morning Div. 1
10/12/2023 Links Albion 6-0 South Gyle Rovers +12/-12   SU-LOT - Morning Div. 1
10/12/2023 Bellshill United 2-3 Ferniebahçe Thistle -14/+14   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Bobby's Bar 0-9 Checkbar United -10/+10   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Boca Amateurs 7-1 Threave Rovers Development +10/-10   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Bonomy 2-9 Drumpellier Dynamo -21/+21   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Broomhall 6-2 Budhill United +31/-31   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Burnside Athletic 4-3 Cottars Bar +3/-3   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Castlemilk 14-1 Dalmuir United +52/-52   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Corstorphine Timbers 4-0 Coltness United +7/-7   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 East Kilbride Athletic 1-9 Meadowbank Wednesday -15/+15   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Easterhouse Football Academy Sunday 5-3 Norries +7/-7   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Eddy's Bar 4-3 Airdrie Community ±0/±0   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Edinburgh Caledonian 5-0 Cambuslang Football Academy Sunday +1/-1   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Glasgow Irish 3-2 Riverside Victoria +10/-10   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Hillwood 6-2 Troon Town +20/-20   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Inverkeithing Hibs 0-5 Tranent Sunday ±0/±0   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Irvine Rangers 5-5 p Maryhill Black Star -1/+1   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Kildrum United 0-5 Todholm -4/+4   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Kilsyth Athletic Sunday 1-3 Finnieston Phoenix -32/+32   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Livingston Community 1-2 Grange +2/-2   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Men United Glasgow 1-6 Glasgow Caledonian United -30/+30   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Murieston United Sunday 8-4 Anchor Sociedad +1/-1   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Newgate 10-2 Golden Tee +16/-16   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Palmerston Colts 3-2 Tricolorul +6/-6   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Pather 6-0 Edinburgh East +22/-22   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Roseburn Thistle 4-3 Millbrae +2/-2   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Symington Tinto Sunday 2-4 Maryhill Milan +6/-6   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 The North p 1-1 Bullwood -2/+2   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 The Yeoman 0-6 Pollokshields United -9/+9   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Westside 3-2 Salvesen -10/+10   Scottish Sunday Trophy 23-24
10/12/2023 Kingsway 2-2 Glasgow Afghan United +8/-8   SU-UNI - Lg.
10/12/2023 Rovers 3-1 ATM United -7/+7   SU-UNI - Lg.
07/12/2023 Airdrie Albion 6-3 Woodlands ±0/±0   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/12/2023 East End Rovers 6-3 East End Tigers -3/+3   SU-AIR - Championship