SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
NOVEMBER 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
27/11/2022 Overhype 0-5 Malibu -54/+54   SU-ABD - Premier Div.
27/11/2022 Armadale 5-7 Albion Rovers U21 -30/+30   SU-AIR - Championship
27/11/2022 Bardykes Rovers 2-2 Blantyre United +4/-4   SU-AIR - Championship
27/11/2022 Blantyre Victoria Sunday 4-4 Mill United +5/-5   SU-AIR - Championship
27/11/2022 Stenhousemuir Sunday 0-4 Cumbernauld Colts Sunday -14/+14   SU-AIR - Championship
27/11/2022 Bothwell United 3-3 Bo'ness United Sunday -14/+14   SU-AIR - Div. 1
27/11/2022 East End Thistle {GLA} 3-2 North Motherwell ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
27/11/2022 Lanarkshire United 1-7 Drumpellier Dynamo -1/+1   SU-AIR - Div. 1
27/11/2022 Ravenswood 2-4 The North -3/+3   SU-AIR - Div. 1
27/11/2022 East End Rovers 2-5 Blackburn United Sunday -25/+25   SU-AIR - Premier Div.
27/11/2022 Lochgreen 2-7 Easterhouse Football Academy Sunday -17/+17   SU-AIR - Premier Div.
27/11/2022 Pather 2-0 Tricolorul -5/+5   SU-AIR - Premier Div.
27/11/2022 Crown Inn 4-5 Troon Town -14/+14   SU-AYR - Div. 1
27/11/2022 Grange 3-2 Girdle Toll -9/+9   SU-AYR - Div. 1
27/11/2022 Irvine No. 1 Celtic Sports Club 6-1 Bobby's Bar +3/-3   SU-AYR - Div. 1
27/11/2022 Irvine Rangers Supporters Club 8-1 Annick +4/-4   SU-AYR - Div. 1
27/11/2022 Lawthorn 1-4 Castlepark -38/+38   SU-AYR - Div. 1
27/11/2022 Hole i' the Wa 3-6 Birchtree -16/+16   SU-DUM - Premier Div.
27/11/2022 Ruthwell Rovers 5-4 Threave Rovers Development -6/+6   SU-DUM - Premier Div.
27/11/2022 Auld Hoose 2-0 Vittoria Group +2/-2   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
27/11/2022 Bathgate Thistle Sunday 2-2 p Livingston North +1/-1   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
27/11/2022 Coaltown Hearts 1-0 Eddy's Bar +17/-17   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
27/11/2022 Cowdenbeath United 9-1 Saughton Sounders +15/-15   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
27/11/2022 Edinburgh Caledonian 4-0 Kirkland Bar +9/-9   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
27/11/2022 Haddington Town 0-3 Boca Amateurs -14/+14   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
27/11/2022 Leven Sunday 2-6 Carron Thistle -6/+6   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
27/11/2022 MS Services 1-3 Easthouses Sunday -19/+19   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
27/11/2022 North East Albion 7-0 Threaded ±0/±0   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
27/11/2022 Silverknowes 2-3 Westhill -19/+19   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
27/11/2022 The Bruce Arms 0-3 Meadowbank Wednesday +1/-1   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
27/11/2022 Kincardine Colts 4-0 Gartcairn Sunday +14/-14   SU-FCE - Championship
27/11/2022 Newton Farm 2-5 Kilsyth Athletic Sunday -11/+11   SU-FCE - Championship
27/11/2022 Polonia Glasgow 7-1 Blantyre Albion +10/-10   SU-FCE - Championship
27/11/2022 Checkbar United 0-3 Summerston Sunday -44/+44   SU-FCE - Div. 1
27/11/2022 East Kilbride Forest 5-0 Tilly +44/-44   SU-FCE - Div. 1
27/11/2022 Muirend Athletic 2-5 Inter Inchinnan -2/+2   SU-FCE - Div. 1
27/11/2022 Saint Cadoc's Youth Club Sunday 4-3 Airdrie Albion +6/-6   SU-FCE - Div. 1
27/11/2022 Third Lanark Sunday 3-4 Castlemilk Football Academy -12/+12   SU-FCE - Div. 1
27/11/2022 Lanark 2-4 Airdrie Forest White +2/-2   SU-FCE - Lanarkshire Championship
27/11/2022 Monklands Thistle 6-2 Lanarkshire Shace +25/-25   SU-FCE - Lanarkshire Championship
27/11/2022 Sensi Star 0-3 Motherwell Villa -13/+13   SU-FCE - Lanarkshire Championship
27/11/2022 Bellsquarry 3-2 Bellshill Athletic Sunday +15/-15   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
27/11/2022 Chapelhall 3-2 Coltness United +21/-21   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
27/11/2022 Murieston United Sunday 3-2 Cleland Sunday -7/+7   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
27/11/2022 Newmains United Sunday 9-1 Glasgow United Sunday +10/-10   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
27/11/2022 Budhill United 2-3 Overlee Colts -21/+21   SU-FCE - Premier Div.
27/11/2022 Bullwood 2-2 Falkirk Sunday -9/+9   SU-FCE - Premier Div.
27/11/2022 Silverburn 2-2 Bonomy +3/-3   SU-FCE - Premier Div.
27/11/2022 Brucefield 5-2 Norries +19/-19   SU-FIF - Premier Div.
27/11/2022 Glasgow Corinthians 3-7 Glasgow Saints -14/+14   SU-GCC - Lg.
27/11/2022 Harmony Row Amateurs 4-2 Dennistoun Saints -7/+7   SU-GCC - Lg.
27/11/2022 Lomond Thistle 9-0 Ashfield Star +2/-2   SU-GCC - Lg.
27/11/2022 Lomond Thistle Colts 4-5 AC Kelvingrove +7/-7   SU-GCC - Lg.
27/11/2022 Finnieston Phoenix 3-3 Barrhead United +3/-3   SU-GLA - Championship
27/11/2022 Glasgow Irish 0-2 Gowanbank -20/+20   SU-GLA - Championship
27/11/2022 Glasgow Wellington Sunday 0-0 Dynamo Redhurst +8/-8   SU-GLA - Championship
27/11/2022 Motherwell Albion 8-0 Anchor Sociedad +7/-7   SU-GLA - Championship
27/11/2022 Pollokshields United 3-2 Flip the Mindset -11/+11   SU-GLA - Championship
27/11/2022 Dynamo Glasgow 5-3 Kelvindale ±0/±0   SU-GLA - Div. 1
27/11/2022 Kilbowie 6-0 Strathclyde United +7/-7   SU-GLA - Div. 1
27/11/2022 Saracen Red Star 0-5 Dalmuir United -2/+2   SU-GLA - Div. 1
27/11/2022 Southside Albion 3-6 Glasgow on the Ball -22/+22   SU-GLA - Div. 1
27/11/2022 United Glasgow 3-5 Eastend Phoenix -21/+21   SU-GLA - Div. 1
27/11/2022 Unity 0-5 Castlemilk -5/+5   SU-GLA - Div. 1
27/11/2022 Woodlands 3-4 Cambria Westwood -21/+21   SU-GLA - Div. 1
27/11/2022 Barlanark 1-4 Kirkintilloch United -16/+16   SU-GLA - Div. 2
27/11/2022 Glasgow North United 8-1 Bellgrove +15/-15   SU-GLA - Div. 2
27/11/2022 Glasgow Wellington Colts 4-3 Men United Glasgow +8/-8   SU-GLA - Div. 2
27/11/2022 Neilston Sunday 6-1 Cambuslang Football Academy Sunday ±0/±0   SU-GLA - Div. 2
27/11/2022 Renfrewshire Rovers 2-5 Fairhill Athletico ±0/±0   SU-GLA - Div. 2
27/11/2022 Ruchill Thistle 1-2 Rozelle -8/+8   SU-GLA - Div. 2
27/11/2022 Glasgow Diverse 6-0 Glasgow Caledonian United +17/-17   SU-GLA - Premier Div.
27/11/2022 Maryhill Milan 3-2 Dormy Forest -11/+11   SU-GLA - Premier Div.
27/11/2022 Partizan Glasgow 1-2 Clydebank Sunday -16/+16   SU-GLA - Premier Div.
27/11/2022 Southside Spartans 3-2 Elite -8/+8   SU-GLA - Premier Div.
27/11/2022 Broughton Albion 1-0 Gotham City -7/+7   SU-LOT - Morning Championship
27/11/2022 Morningside 5-2 Oxgangs Trinity +4/-4   SU-LOT - Morning Championship
27/11/2022 Ferniebahçe Thistle 2-3 Riverside Victoria -18/+18   SU-LOT - Morning Div. 1
27/11/2022 South Gyle Rovers 1-1 Kirknewton +13/-13   SU-LOT - Morning Div. 1
27/11/2022 Corstorphine Timbers 6-3 Easthouses Sunday Morning -3/+3   SU-LOT - Morning Premier Div.
27/11/2022 Boroughmuir 5-3 Links Albion +5/-5   SU-LOT - Premier Div.
27/11/2022 Gallo 4-8 Edinburgh East -4/+4   SU-LOT - Premier Div.
27/11/2022 Tamsons Bar 0-6 Musselburgh United -12/+12   SU-LOT - Premier Div.
27/11/2022 Wallyford Bluebell 0-2 Westside -6/+6   SU-LOT - Premier Div.
27/11/2022 Afroscots United 5-1 Greens -2/+2   SU-UNI - Lg.
27/11/2022 ATM United 2-8 Universal -3/+3   SU-UNI - Lg.
27/11/2022 Lighthouse 1-9 Glasgow Afghan United -9/+9   SU-UNI - Lg.
27/11/2022 Oromo Scotland 3-4 G-Town Internationals -7/+7   SU-UNI - Lg.
20/11/2022 Newmains United Sunday 5-1 National -2/+2   SU-AIR - Championship
20/11/2022 Stenhousemuir Sunday 4-4 Mill United -2/+2   SU-AIR - Championship
20/11/2022 Symington Tinto Sunday 1-1 Blantyre Victoria Sunday -3/+3   SU-AIR - Championship
20/11/2022 Bo'ness United Sunday 1-7 Legia Cumbernauld -10/+10   SU-AIR - Div. 1
20/11/2022 Drumpellier Dynamo 26-0 Sporting Glasgow ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
20/11/2022 East End Thistle {GLA} 3-2 Firhill Star ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
20/11/2022 Glasgow Red Star Athletic 2-4 Cumbernauld United Sunday -3/+3   SU-AIR - Div. 1
20/11/2022 Ravenswood 2-3 Douglas Amateurs -13/+13   SU-AIR - Div. 1
20/11/2022 Lochgreen 3-3 Blackburn United Sunday +6/-6   SU-AIR - Premier Div.
20/11/2022 Irvine Rangers Supporters Club 4-3 Troon Town -2/+2   SU-AYR - Div. 1
20/11/2022 Birchtree 3-1 Lochside Club +5/-5   SU-DUM - Premier Div.
20/11/2022 Dumfries Athletic 3-1 Threave Rovers Development +8/-8   SU-DUM - Premier Div.
20/11/2022 FC Annan 0-13 Ruthwell Rovers -5/+5   SU-DUM - Premier Div.
20/11/2022 Hole i' the Wa 17-1 Inter Galloway +3/-3   SU-DUM - Premier Div.
20/11/2022 Palmerston Colts 8-0 Normandy Star +15/-15   SU-DUM - Premier Div.
20/11/2022 Scaur 7-1 Eastriggs +7/-7   SU-DUM - Premier Div.
20/11/2022 Bellsquarry 0-4 Westside +1/-1   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Checkbar United 3-2 Tamsons Bar -8/+8   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Corstorphine Dynamo Sunday p 1-1 Murieston United Sunday +7/-7   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Corstorphine Timbers 5-0 Ferniebahçe Thistle +13/-13   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Falkirk Sunday 0-2 Tranent Sunday -5/+5   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Frederick Douglass 1846 4-1 Gotham City -1/+1   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Kincardine Colts 2-5 Musselburgh United -8/+8   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Overhype 3-1 Norries +15/-15   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Pentland Athletic 3-1 Livingston Community ±0/±0   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Riverside Victoria 0-6 Maddiston -59/+59   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Roseburn Thistle 5-1 Rosyth Sunday +12/-12   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 South Gyle Rovers 1-10 Gallo -20/+20   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Wallyford Bluebell 14-1 Kirknewton +23/-23   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Airdrie Albion 6-1 East Kilbride Forest ±0/±0   SU-FCE - Div. 1
20/11/2022 Castlemilk Football Academy 1-3 Third Lanark Sunday -19/+19   SU-FCE - Div. 1
20/11/2022 East Kilbride Burgh 3-4 Sensi Star -21/+21   SU-FCE - Lanarkshire Championship
20/11/2022 Airdrie Forest Blue 2-4 Chapelhall -31/+31   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
20/11/2022 Lomond Thistle Colts 10-3 Saltire Thistle +13/-13   SU-GCC - Lg.
20/11/2022 Glasgow Saints 2-4 Garnock Sunday -25/+25 SU-GCC - Lg. Cup
20/11/2022 Lomond Thistle 2-2 p AC Kelvingrove -11/+11 SU-GCC - Lg. Cup
20/11/2022 Ashfield Star 8-1 Vale +52/-52 SU-GCC - Lg. Trophy
20/11/2022 Glasgow Wednesday 0-12 Harmony Row Amateurs -5/+5 SU-GCC - Lg. Trophy
20/11/2022 Anchor Sociedad 1-0 Flip the Mindset -4/+4   SU-GLA - Championship
20/11/2022 Glasgow Irish 5-1 Glasgow Wellington Sunday +15/-15   SU-GLA - Championship
20/11/2022 Gowanbank 5-0 Finnieston Phoenix +13/-13   SU-GLA - Championship
20/11/2022 Cambria Westwood 2-2 Kelvindale +2/-2   SU-GLA - Div. 1
20/11/2022 Eastend Phoenix 3-3 Southside Albion -2/+2   SU-GLA - Div. 1
20/11/2022 Glasgow on the Ball 3-2 Woodlands -1/+1   SU-GLA - Div. 1
20/11/2022 Bellgrove 5-3 Cambuslang Football Academy Sunday +5/-5   SU-GLA - Div. 2
20/11/2022 Glasgow Wellington Colts 1-0 Bars for Bears -6/+6   SU-GLA - Div. 2
20/11/2022 Kirkintilloch United 1-0 Milngavie -9/+9   SU-GLA - Div. 2
20/11/2022 Men United Glasgow 2-0 Fairhill Athletico +12/-12   SU-GLA - Div. 2
20/11/2022 Rozelle 2-3 Barlanark ±0/±0   SU-GLA - Div. 2
20/11/2022 Dormy Forest 2-8 Firwood United -1/+1   SU-GLA - Premier Div.
20/11/2022 Pumpherston United 5-1 Broughton Albion +12/-12   SU-LOT - Morning Championship
20/11/2022 Glasgow Afghan United 5-2 Universal +37/-37   SU-UNI - Lg.
20/11/2022 Lighthouse 0-16 Scoutable United -3/+3   SU-UNI - Lg.
20/11/2022 Oromo Scotland 3-2 Greens -6/+6   SU-UNI - Lg.
20/11/2022 Armadale 5-4 North Motherwell -7/+7   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Bardykes Rovers 1-2 Cumbernauld Colts Sunday -8/+8   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Barrhead United 1-6 Grange -9/+9   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Bobby's Bar 1-5 Pollokshields United -1/+1   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Bothwell United 3-0 Crown Inn +16/-16   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Castlemilk 7-0 Monklands Thistle +2/-2   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Castlepark 3-3 p Kilbowie -5/+5   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Cleland Sunday 5-6 Glasgow Caledonian United -9/+9   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Dalmuir United 3-2 Kilsyth Rovers +3/-3   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Dynamo Redhurst 1-2 Glasgow Diverse -6/+6   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 East End Athletic 1-5 Blantyre United -3/+3   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 East End Heart 0-5 Drumchapel United Sunday -22/+22   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 East End Rovers 1-1 p Dynamo Glasgow -10/+10   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Easterhouse Football Academy Sunday p 1-1 Southside Spartans +2/-2   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Glasgow North United 5-10 Budhill United -1/+1   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Hillwood 3-10 Neilston Sunday -21/+21   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Lanarkshire Shace 4-5 East Kilbride Athletic +7/-7   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Maryhill Black Star p 2-2 Phoenix -4/+4   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Maryhill Milan 3-3 p Thornliebank Thistle -3/+3   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Motherwell Albion 1-3 Pather -5/+5   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Saint Cadoc's Youth Club Sunday 5-2 Summerston Sunday ±0/±0   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Saracen Red Star 0-6 Clydebank Sunday -6/+6   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Silverburn 8-2 Lanarkshire United +3/-3   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Southside Sunday 6-2 The North +27/-27   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
20/11/2022 Todholm 2-0 Unity -7/+7   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
13/11/2022 Inverdee 5-3 North East Dynamo +32/-32 SU-ABD - Jim Lumsden Trophy
13/11/2022 Kincorth Athletic 17-0 Aberfield +1/-1 SU-ABD - Jim Lumsden Trophy
13/11/2022 Malibu 11-0 Threaded +3/-3 SU-ABD - Jim Lumsden Trophy
13/11/2022 MS Services 3-3 p Westhill -1/+1 SU-ABD - Jim Lumsden Trophy
13/11/2022 North East Albion 5-3 Sheddocksley ±0/±0 SU-ABD - Jim Lumsden Trophy
13/11/2022 Overhype 8-0 Bucksburn Thistle +5/-5 SU-ABD - Jim Lumsden Trophy
13/11/2022 Armadale 4-1 Cumbernauld Colts Sunday +6/-6   SU-AIR - Championship
13/11/2022 Blantyre United 2-0 Newmains United Sunday +6/-6   SU-AIR - Championship
13/11/2022 Mill United 1-2 Bardykes Rovers -2/+2   SU-AIR - Championship
13/11/2022 National 1-1 Symington Tinto Sunday +9/-9   SU-AIR - Championship
13/11/2022 Stenhousemuir Sunday 4-5 Albion Rovers U21 -2/+2   SU-AIR - Championship
13/11/2022 Bo'ness United Sunday 1-1 Firhill Star +12/-12   SU-AIR - Div. 1
13/11/2022 Carstairs Thistle 8-0 Sporting Glasgow +9/-9   SU-AIR - Div. 1
13/11/2022 Cumbernauld United Sunday 5-1 Lanarkshire United +2/-2   SU-AIR - Div. 1
13/11/2022 Legia Cumbernauld 4-0 Glasgow Red Star Athletic +4/-4   SU-AIR - Div. 1
13/11/2022 North Motherwell 11-1 East End Athletic +17/-17   SU-AIR - Div. 1
13/11/2022 Ravenswood 0-6 East End Thistle {GLA} -20/+20   SU-AIR - Div. 1
13/11/2022 The North 0-4 Drumpellier Dynamo -18/+18   SU-AIR - Div. 1
13/11/2022 Phoenix 8-0 East End Rovers +13/-13   SU-AIR - Premier Div.
13/11/2022 Tricolorul 5-3 Lochgreen ±0/±0   SU-AIR - Premier Div.
13/11/2022 Wishaw United 4-0 East End Heart +1/-1   SU-AIR - Premier Div.
13/11/2022 Annick 1-8 Crown Inn -11/+11   SU-AYR - Div. 1
13/11/2022 Girdle Toll 2-2 Bobby's Bar -10/+10   SU-AYR - Div. 1
13/11/2022 Grange 4-1 Irvine Rangers Supporters Club +4/-4   SU-AYR - Div. 1
13/11/2022 Irvine No. 1 Celtic Sports Club 2-1 Lawthorn +4/-4   SU-AYR - Div. 1
13/11/2022 Ruthwell Rovers 6-3 Normandy Star +8/-8 SU-DUM - Lg. Cup
13/11/2022 Annan Town 8-1 Eastriggs +4/-4   SU-DUM - Premier Div.
13/11/2022 Dumfries Athletic 0-3 Birchtree -3/+3   SU-DUM - Premier Div.
13/11/2022 Lochside Club 4-1 Scaur +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
13/11/2022 Blantyre Albion 2-4 Polonia Glasgow -5/+5   SU-FCE - Championship
13/11/2022 Carron Thistle 2-0 Newton Farm -2/+2   SU-FCE - Championship
13/11/2022 Eastwood Park 6-4 Kincardine Colts +9/-9   SU-FCE - Championship
13/11/2022 Gartcairn Sunday 2-4 Kilsyth Athletic Sunday -13/+13   SU-FCE - Championship
13/11/2022 Todholm 5-1 Maddiston -1/+1   SU-FCE - Championship
13/11/2022 Castlemilk Football Academy 3-0 Summerston Sunday +21/-21   SU-FCE - Div. 1
13/11/2022 Checkbar United 4-5 Inter Inchinnan -22/+22   SU-FCE - Div. 1
13/11/2022 Muirend Athletic 3-4 East Kilbride Forest -6/+6   SU-FCE - Div. 1
13/11/2022 Saint Cadoc's Youth Club Sunday 6-0 Third Lanark Sunday +5/-5   SU-FCE - Div. 1
13/11/2022 Tilly 2-2 Airdrie Albion +10/-10   SU-FCE - Div. 1
13/11/2022 East Kilbride Burgh 11-1 Lanark +2/-2   SU-FCE - Lanarkshire Championship
13/11/2022 Lanarkshire Shace 3-7 East Kilbride Athletic -6/+6   SU-FCE - Lanarkshire Championship
13/11/2022 Motherwell Villa 1-3 Coltness United ±0/±0 SU-FCE - Lanarkshire Cup
13/11/2022 Murieston United Sunday p 2-2 Newmains United Sunday -11/+11 SU-FCE - Lanarkshire Cup
13/11/2022 Bellshill Athletic Sunday 3-2 Airdrie Forest Blue -6/+6   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
13/11/2022 Bellsquarry 5-2 Glasgow United Sunday +16/-16   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
13/11/2022 Duncanrig Villa 4-10 Budhill United -5/+5   SU-FCE - Premier Div.
13/11/2022 East Kilbride Albion 0-1 Bullwood +6/-6   SU-FCE - Premier Div.
13/11/2022 Falkirk Sunday 1-4 Bonomy -27/+27   SU-FCE - Premier Div.
13/11/2022 Overlee Colts 5-1 Drumchapel United Sunday +10/-10   SU-FCE - Premier Div.
13/11/2022 Auld Hoose 3-0 Leven Sunday -3/+3 SU-FIF - Lg. Cup
13/11/2022 Lochore Castle 3-1 Norries +9/-9 SU-FIF - Lg. Cup
13/11/2022 Kirkland Bar 8-0 Rosyth Sunday +4/-4 SU-FIF - Lg. Cup
13/11/2022 Athletico 3-6 Cowdenbeath United -21/+21   SU-FIF - Premier Div.
13/11/2022 Coaltown Hearts 1-3 Brucefield -4/+4   SU-FIF - Premier Div.
13/11/2022 Eddy's Bar 5-4 The Old Inn +16/-16   SU-FIF - Premier Div.
13/11/2022 Ashfield Star 0-11 Harmony Row Amateurs -7/+7   SU-GCC - Lg.
13/11/2022 Dennistoun Saints 1-1 Glasgow Wednesday -6/+6   SU-GCC - Lg.
13/11/2022 Garnock Sunday 0-5 Glasgow Saints -33/+33   SU-GCC - Lg.
13/11/2022 Glasgow Corinthians 2-0 Glasgow on the Ball United -1/+1   SU-GCC - Lg.
13/11/2022 Lomond Thistle 6-1 AC Kelvingrove +8/-8   SU-GCC - Lg.
13/11/2022 Lomond Thistle Colts 1-9 Vale -38/+38   SU-GCC - Lg.
13/11/2022 Anchor Sociedad 2-5 Dynamo Redhurst -5/+5   SU-GLA - Championship
13/11/2022 Flip the Mindset 2-4 Barrhead United -3/+3   SU-GLA - Championship
13/11/2022 Glasgow Irish 3-6 Motherwell Albion -14/+14   SU-GLA - Championship
13/11/2022 Thornliebank Thistle 2-2 Finnieston Phoenix -12/+12   SU-GLA - Championship
13/11/2022 Cambria Westwood 0-6 Saracen Red Star -37/+37   SU-GLA - Div. 1
13/11/2022 Glasgow on the Ball 6-1 Eastend Phoenix +21/-21   SU-GLA - Div. 1
13/11/2022 Southside Albion 1-4 Castlemilk -2/+2   SU-GLA - Div. 1
13/11/2022 Strathclyde United 3-14 Dalmuir United -5/+5   SU-GLA - Div. 1
13/11/2022 United Glasgow 3-3 Dynamo Glasgow -4/+4   SU-GLA - Div. 1
13/11/2022 Unity 0-2 Kilbowie -12/+12   SU-GLA - Div. 1
13/11/2022 Fairhill Athletico 4-0 Bellgrove +2/-2   SU-GLA - Div. 2
13/11/2022 Glasgow Wellington Colts 7-1 Ruchill Thistle +10/-10   SU-GLA - Div. 2
13/11/2022 Hillwood 4-3 Renfrewshire Rovers -9/+9   SU-GLA - Div. 2
13/11/2022 Men United Glasgow 0-2 Glasgow North United -28/+28   SU-GLA - Div. 2
13/11/2022 Milngavie 0-2 Barlanark -9/+9   SU-GLA - Div. 2
13/11/2022 Bars for Bears 3-1 Rozelle +12/-12   SU-GLA - Div. 2
13/11/2022 Glasgow Caledonian United 2-3 Firwood United -7/+7   SU-GLA - Premier Div.
13/11/2022 Maryhill Black Star 3-1 Clydebank Sunday -1/+1   SU-GLA - Premier Div.
13/11/2022 Maryhill Milan 0-3 Glasgow Diverse -15/+15   SU-GLA - Premier Div.
13/11/2022 Partizan Glasgow 2-2 Elite -13/+13   SU-GLA - Premier Div.
13/11/2022 Dormy Forest 2-5 Southside Spartans +4/-4   SU-GLA - Premier Div.
13/11/2022 Broughton Albion 6-4 Morningside +6/-6   SU-LOT - Morning Championship
13/11/2022 Corstorphine Dynamo M2C 1-7 Riverside Victoria -1/+1   SU-LOT - Morning Div. 1
13/11/2022 Livingston North 6-2 Silverknowes +27/-27   SU-LOT - Morning Div. 1
13/11/2022 Edinburgh Caledonian 9-0 Burgh Vale +1/-1   SU-LOT - Morning Premier Div.
13/11/2022 Edinburgh East 5-7 Tamsons Bar -33/+33   SU-LOT - Premier Div.
13/11/2022 Gallo 5-7 Boroughmuir -17/+17   SU-LOT - Premier Div.
13/11/2022 Wallyford Bluebell 4-2 Corstorphine Dynamo Sunday +1/-1   SU-LOT - Premier Div.
13/11/2022 Burnside Athletic 3-1 Gotham City -4/+4   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 Corstorphine Timbers 3-3 p Meadowbank Wednesday +3/-3   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 Duddingston Athletic 1-6 Westside ±0/±0   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 Easthouses Sunday Morning 3-5 Tranent Sunday +4/-4   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 Easthouses Sunday 2-5 Boca Amateurs -1/+1   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 Harvester 6-2 Vittoria Group +10/-10   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 Lochend 2-1 Ferniebahçe Thistle +6/-6   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 Maybury Star 1-18 Pentland Athletic -1/+1   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 Pumpherston United 7-0 Oxgangs Trinity +5/-5   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 Roseburn Thistle 0-7 Broomhall -9/+9   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 Saughton Sounders 1-7 Musselburgh United -2/+2   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 The Tangs 1-5 Frederick Douglass 1846 +2/-2   SU-LOT - President's Cup
13/11/2022 Douglas Amateurs 1-4 Firrhill Thistle +2/-2   Scottish Sunday Trophy 22-23
13/11/2022 Hole i' the Wa 2-3 Bonnybridge Youths -1/+1   Scottish Sunday Trophy 22-23
13/11/2022 Afroscots United 13-2 Well Foundation +1/-1   SU-UNI - Lg.
13/11/2022 ATM United 1-5 Scoutable United +1/-1   SU-UNI - Lg.
13/11/2022 G-Town Internationals 11-0 Greens +15/-15   SU-UNI - Lg.
13/11/2022 Lighthouse 3-13 Universal -2/+2   SU-UNI - Lg.
13/11/2022 Bothwell United 4-1 Blantyre Victoria Sunday -2/+2   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
08/11/2022 The North 2-3 Firhill Star -16/+16   SU-AIR - Div. 1
06/11/2022 Malibu 2-3 Portletico -2/+2   SU-ABD - Premier Div.
06/11/2022 North East Albion 6-0 Overhype +27/-27   SU-ABD - Premier Div.
06/11/2022 Albion Rovers U21 0-4 Blantyre United -24/+24   SU-AIR - Championship
06/11/2022 Blantyre Victoria Sunday 0-3 Bardykes Rovers -4/+4   SU-AIR - Championship
06/11/2022 National 0-4 Cumbernauld Colts Sunday +1/-1   SU-AIR - Championship
06/11/2022 Newmains United Sunday 3-0 Mill United +3/-3   SU-AIR - Championship
06/11/2022 Cumbernauld United Sunday 1-0 Bo'ness United Sunday -9/+9   SU-AIR - Div. 1
06/11/2022 East End Athletic 3-5 The North ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
06/11/2022 Glasgow Red Star Athletic 2-2 East End Thistle {GLA} +11/-11   SU-AIR - Div. 1
06/11/2022 Lanarkshire United 3-2 Carstairs Thistle ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
06/11/2022 Legia Cumbernauld 0-2 Firhill Star -18/+18   SU-AIR - Div. 1
06/11/2022 North Motherwell 1-5 Drumpellier Dynamo -12/+12   SU-AIR - Div. 1
06/11/2022 Irvine No. 1 Celtic Sports Club 3-0 Annick -3/+3   SU-AYR - Div. 1
06/11/2022 Irvine Rangers Supporters Club 5-2 Castlepark +6/-6   SU-AYR - Div. 1
06/11/2022 Annan Town 7-2 Dumfries Athletic +16/-16   SU-DUM - Premier Div.
06/11/2022 Saint Cuthbert Wanderers Colts 1-3 Lochside Club +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
06/11/2022 Kilsyth Athletic Sunday 3-3 Polonia Glasgow -1/+1   SU-FCE - Championship
06/11/2022 Maddiston 2-7 Newton Farm -47/+47   SU-FCE - Championship
06/11/2022 Airdrie Albion 8-3 Third Lanark Sunday +2/-2   SU-FCE - Div. 1
06/11/2022 Castlemilk Football Academy 4-3 Tilly +9/-9   SU-FCE - Div. 1
06/11/2022 Lanark 0-8 East Kilbride Athletic ±0/±0   SU-FCE - Lanarkshire Championship
06/11/2022 Motherwell Villa 3-3 Airdrie Forest White -8/+8   SU-FCE - Lanarkshire Championship
06/11/2022 Motherwell Villa B 3-3 Monklands Thistle +10/-10   SU-FCE - Lanarkshire Championship
06/11/2022 Bellshill Athletic Sunday 3-4 Newmains United Sunday -12/+12   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
06/11/2022 Chapelhall 2-2 Bellsquarry +6/-6   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
06/11/2022 Coltness United 1-4 Murieston United Sunday -8/+8   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
06/11/2022 Brucefield 3-2 The Bruce Arms +3/-3   SU-FIF - Premier Div.
06/11/2022 Rosyth Sunday 2-8 Cowdenbeath United -38/+38   SU-FIF - Premier Div.
06/11/2022 Ashfield Star 4-1 Dennistoun Saints +17/-17   SU-GCC - Lg.
06/11/2022 Saltire Thistle 1-2 Glasgow Wednesday -3/+3   SU-GCC - Lg.
06/11/2022 Finnieston Phoenix 0-0 Flip the Mindset -8/+8   SU-GLA - Championship
06/11/2022 Glasgow Wellington Sunday 0-8 Thornliebank Thistle -39/+39   SU-GLA - Championship
06/11/2022 Pollokshields United 2-1 Dynamo Redhurst -2/+2   SU-GLA - Championship
06/11/2022 Castlemilk 1-1 Woodlands -13/+13   SU-GLA - Div. 1
06/11/2022 Dalmuir United 9-2 Cambria Westwood +1/-1   SU-GLA - Div. 1
06/11/2022 Dynamo Glasgow 6-3 Strathclyde United +3/-3   SU-GLA - Div. 1
06/11/2022 Eastend Phoenix 2-5 Unity -35/+35   SU-GLA - Div. 1
06/11/2022 Kelvindale 4-6 United Glasgow -7/+7   SU-GLA - Div. 1
06/11/2022 Saracen Red Star 3-3 Southside Albion +6/-6   SU-GLA - Div. 1
06/11/2022 Barlanark 3-2 Ruchill Thistle -7/+7   SU-GLA - Div. 2
06/11/2022 Bellgrove 0-5 Neilston Sunday -5/+5   SU-GLA - Div. 2
06/11/2022 Cambuslang Football Academy Sunday 2-11 Men United Glasgow -13/+13   SU-GLA - Div. 2
06/11/2022 Kirkintilloch United 3-1 Fairhill Athletico +7/-7   SU-GLA - Div. 2
06/11/2022 Renfrewshire Rovers 0-3 Bars for Bears -17/+17   SU-GLA - Div. 2
06/11/2022 Rozelle 6-1 Hillwood +49/-49   SU-GLA - Div. 2
06/11/2022 Clydebank Sunday 8-3 Dormy Forest -1/+1   SU-GLA - Premier Div.
06/11/2022 Elite 4-5 Maryhill Milan -1/+1   SU-GLA - Premier Div.
06/11/2022 Boca Amateurs 3-3 Broomhall +5/-5   SU-LOT - Morning Championship
06/11/2022 Morningside 2-4 Livingston Community +3/-3   SU-LOT - Morning Championship
06/11/2022 Roseburn Thistle 4-2 Harvester +32/-32   SU-LOT - Morning Championship
06/11/2022 Duddingston Athletic 1-5 Bathgate Thistle Sunday -33/+33   SU-LOT - Morning Div. 1
06/11/2022 Frederick Douglass 1846 11-0 Maybury Star +4/-4   SU-LOT - Morning Div. 1
06/11/2022 Silverknowes 4-3 Burnside Athletic +5/-5   SU-LOT - Morning Div. 1
06/11/2022 Haddington Town 3-3 Easthouses Sunday Morning -6/+6   SU-LOT - Morning Premier Div.
06/11/2022 Boroughmuir 3-3 Tamsons Bar ±0/±0   SU-LOT - Premier Div.
06/11/2022 Easthouses Sunday 3-4 Gallo -1/+1   SU-LOT - Premier Div.
06/11/2022 Barrhead United 2-0 East End Heart +2/-2   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Bothwell United 1-5 Glasgow Caledonian United -33/+33   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Budhill United 12-1 Sheddocksley +2/-2   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Cleland Sunday 1-4 Armadale -20/+20   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Drumchapel United Sunday 0-1 Partizan Glasgow +3/-3   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 East Kilbride Albion 0-3 Easterhouse Football Academy Sunday -14/+14   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Edinburgh East 5-1 Bobby's Bar -1/+1   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Falkirk Sunday 7-0 Golden Tee +14/-14   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Gowanbank 0-1 Ferniebahçe Thistle +1/-1   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Grange 7-3 Corstorphine Dynamo Sunday +7/-7   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Kilbowie 2-1 Blantyre Albion +3/-3   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Kirknewton 4-2 Silverburn +4/-4   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Lawthorn 2-1 Crown Inn -1/+1   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Lochend 4-1 Birchtree +13/-13   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Maryhill Black Star 8-0 Livingston North +4/-4   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Meadowbank Wednesday 1-4 Corstorphine Timbers -38/+38   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Musselburgh United 3-2 Motherwell Albion -4/+4   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Overlee Colts 2-4 Glasgow Diverse -15/+15   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Palmerston Colts 2-5 The Old Inn -6/+6   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Pather 7-0 East End Rovers +6/-6   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Pentland Athletic 1-2 Auld Hoose -19/+19   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Riverside Victoria 7-1 Granite Thistle +4/-4   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Sensi Star 2-7 Todholm +1/-1   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Southside Spartans 2-5 Checkbar United -25/+25   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Kirkland Bar 3-3 p Edinburgh Caledonian +5/-5   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Tricolorul 5-4 Glasgow United Sunday -7/+7   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Vittoria Group 0-3 Firwood United -21/+21   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Wallyford Bluebell 6-0 Troon Town +9/-9   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Weir Recreation Sunday 0-4 Tranent Sunday -24/+24   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 Westside 8-0 Ravenswood +1/-1   Scottish Sunday Trophy 22-23
06/11/2022 ATM United 1-10 Afroscots United -2/+2   SU-UNI - Lg.
06/11/2022 Glasgow Afghan United 0-2 Scoutable United +1/-1   SU-UNI - Lg.
06/11/2022 Lighthouse 1-1 Greens +5/-5   SU-UNI - Lg.
06/11/2022 Oromo Scotland 10-1 Well Foundation +8/-8   SU-UNI - Lg.
06/11/2022 Gowanbank 3-6 Cleland Sunday -18/+18   W. of Scotland Sunday Cup 22-23