SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
AUGUST 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/08/2022 Castlemilk Football Academy 2-4 Inter Inchinnan -10/+10   SU-FCE - Div. 1
31/08/2022 Athletico 4-4 Brucefield +4/-4   SU-FIF - Fife Sunday Cup
31/08/2022 Coaltown Hearts 1-1 The Old Inn +14/-14   SU-FIF - Fife Sunday Cup
31/08/2022 Lochore Castle 5-2 The Bruce Arms +13/-13   SU-FIF - Fife Sunday Cup
31/08/2022 Norries 8-1 Leven Sunday +10/-10   SU-FIF - Fife Sunday Cup
31/08/2022 Rosyth Sunday 0-6 Kirkland Bar -8/+8   SU-FIF - Fife Sunday Cup
28/08/2022 Kincorth Athletic 4-1 Malibu -4/+4   SU-ABD - Premier Div.
28/08/2022 Overhype 1-1 Portletico -6/+6   SU-ABD - Premier Div.
28/08/2022 Sheddocksley 2-3 MS Services -15/+15   SU-ABD - Premier Div.
28/08/2022 Aberfield 1-6 Inverdee -23/+23   SU-ABD - Div. 1
28/08/2022 Forrit Brae 4-5 Golden Tee +5/-5   SU-ABD - Div. 1
28/08/2022 Granite Thistle 0-5 North East Dynamo -5/+5   SU-ABD - Div. 1
28/08/2022 Easterhouse Football Academy Sunday 1-3 Blackburn United Sunday -18/+18   SU-AIR - Premier Div.
28/08/2022 Lochgreen 5-3 Pather +34/-34   SU-AIR - Premier Div.
28/08/2022 Tricolorul 1-2 East End Heart -21/+21   SU-AIR - Premier Div.
28/08/2022 Albion Rovers U21 2-1 Blantyre Victoria Sunday -9/+9   SU-AIR - Championship
28/08/2022 Armadale 3-1 Blantyre United +5/-5   SU-AIR - Championship
28/08/2022 Bardykes Rovers 5-0 Stenhousemuir Sunday +11/-11   SU-AIR - Championship
28/08/2022 Newmains United Sunday 0-4 Cumbernauld Colts Sunday -37/+37   SU-AIR - Championship
28/08/2022 Symington Tinto Sunday 3-2 Mill United +14/-14   SU-AIR - Championship
28/08/2022 Bo'ness United Sunday 4-2 Douglas Amateurs +25/-25   SU-AIR - Div. 1
28/08/2022 East End Athletic 1-9 Cumbernauld United Sunday -37/+37   SU-AIR - Div. 1
28/08/2022 Firhill Star 1-2 The North -5/+5   SU-AIR - Div. 1
28/08/2022 Lanarkshire United 7-2 Sporting Glasgow +4/-4   SU-AIR - Div. 1
28/08/2022 North Motherwell 2-3 Bothwell United -4/+4   SU-AIR - Div. 1
28/08/2022 Castlepark 9-0 Isle of Arran +19/-19   SU-AYR - Div. 1
28/08/2022 Troon Town 2-5 Lawthorn -16/+16   SU-AYR - Div. 1
28/08/2022 Bobby's Bar 0-2 Irvine No. 1 Celtic Sports Club ±0/±0 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
28/08/2022 Girdle Toll 2-4 Irvine Rangers -12/+12 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
28/08/2022 Grange 6-1 Annick -1/+1 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
28/08/2022 Annan Town 0-5 Lochside Club -25/+25 SU-DUM - Lg. Cup
28/08/2022 Birchtree 9-1 Eastriggs +1/-1 SU-DUM - Lg. Cup
28/08/2022 Hole i' the Wa 4-2 Palmerston Colts +12/-12 SU-DUM - Lg. Cup
28/08/2022 Ruthwell Rovers 15-0 Inter Galloway +5/-5 SU-DUM - Lg. Cup
28/08/2022 Scaur 2-5 Normandy Star -27/+27 SU-DUM - Lg. Cup
28/08/2022 Threave Rovers Development p 4-4 Dumfries Athletic -2/+2 SU-DUM - Lg. Cup
28/08/2022 Bonnybridge Youths 7-1 Bonomy +31/-31   SU-FCE - Premier Div.
28/08/2022 Budhill United 5-2 Falkirk Sunday -1/+1   SU-FCE - Premier Div.
28/08/2022 Drumchapel United Sunday 1-2 Silverburn -9/+9   SU-FCE - Premier Div.
28/08/2022 Eastwood Park 2-1 Gartcairn Sunday -4/+4   SU-FCE - Championship
28/08/2022 Kilsyth Athletic Sunday 2-4 Carron Thistle -17/+17   SU-FCE - Championship
28/08/2022 Kincardine Colts 1-0 Blantyre Albion -4/+4   SU-FCE - Championship
28/08/2022 Maddiston 0-4 Todholm -2/+2   SU-FCE - Championship
28/08/2022 Polonia Glasgow 2-1 Newton Farm -8/+8   SU-FCE - Championship
28/08/2022 East Kilbride Athletic 3-2 Monklands Thistle -10/+10   SU-FCE - Lanarkshire Championship
28/08/2022 Motherwell Villa B 2-2 Sensi Star +4/-4   SU-FCE - Lanarkshire Championship
28/08/2022 Airdrie Albion 6-3 Inter Inchinnan ±0/±0   SU-FCE - Div. 1
28/08/2022 Checkbar United 9-1 Muirend Athletic +1/-1   SU-FCE - Div. 1
28/08/2022 Third Lanark Sunday 4-3 Summerston Sunday +6/-6   SU-FCE - Div. 1
28/08/2022 Tilly 3-3 Saint Cadoc's Youth Club Sunday +8/-8   SU-FCE - Div. 1
28/08/2022 Airdrie Forest Blue 1-2 Chapelhall -20/+20 SU-FCE - Lanarkshire Cup
28/08/2022 Coltness United 5-1 Cumbernauld Athletic +9/-9 SU-FCE - Lanarkshire Cup
28/08/2022 Glasgow United Sunday 1-4 Newmains United Sunday -6/+6 SU-FCE - Lanarkshire Cup
28/08/2022 Lanark 1-16 Bellshill Athletic Sunday -1/+1 SU-FCE - Lanarkshire Cup
28/08/2022 Motherwell Villa 2-0 East Kilbride Burgh +9/-9 SU-FCE - Lanarkshire Cup
28/08/2022 Athletico 0-6 The Old Inn -7/+7   SU-FIF - Premier Div.
28/08/2022 Coaltown Hearts 2-3 Auld Hoose +10/-10   SU-FIF - Premier Div.
28/08/2022 Norries 3-1 Cowdenbeath United +1/-1   SU-FIF - Premier Div.
28/08/2022 Rosyth Sunday 2-3 Lochore Castle +4/-4   SU-FIF - Premier Div.
28/08/2022 The Bruce Arms 2-1 Leven Sunday -7/+7   SU-FIF - Premier Div.
28/08/2022 Kirkland Bar 2-0 Brucefield ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
28/08/2022 AC Kelvingrove 3-1 Dennistoun Saints -5/+5   SU-GCC - Lg.
28/08/2022 Garnock Sunday 0-2 Vale -33/+33   SU-GCC - Lg.
28/08/2022 Glasgow Corinthians 5-1 Saltire Thistle ±0/±0   SU-GCC - Lg.
28/08/2022 Glasgow on the Ball United 3-2 Lomond Thistle Colts +7/-7   SU-GCC - Lg.
28/08/2022 Glasgow Saints 1-1 Lomond Thistle +6/-6   SU-GCC - Lg.
28/08/2022 Glasgow Wednesday 0-6 Harmony Row Amateurs -4/+4   SU-GCC - Lg.
28/08/2022 Clydebank Sunday 3-2 Glasgow Diverse +10/-10   SU-GLA - Premier Div.
28/08/2022 Glasgow Caledonian United 0-3 Southside Spartans -21/+21   SU-GLA - Premier Div.
28/08/2022 Maryhill Black Star 3-2 Firwood United -2/+2   SU-GLA - Premier Div.
28/08/2022 Maryhill Milan 5-2 Elite +1/-1   SU-GLA - Premier Div.
28/08/2022 Dormy Forest 2-20 Partizan Glasgow -6/+6   SU-GLA - Premier Div.
28/08/2022 Flip the Mindset 2-7 Pollokshields United -1/+1   SU-GLA - Championship
28/08/2022 Glasgow Wellington Sunday 2-5 Glasgow Irish -26/+26   SU-GLA - Championship
28/08/2022 Thornliebank Thistle 5-2 Anchor Sociedad +7/-7   SU-GLA - Championship
28/08/2022 Cambria Westwood 3-9 Castlemilk -2/+2   SU-GLA - Div. 1
28/08/2022 Dynamo Glasgow 0-6 Glasgow on the Ball -43/+43   SU-GLA - Div. 1
28/08/2022 Kelvindale 0-7 Southside Albion -27/+27   SU-GLA - Div. 1
28/08/2022 United Glasgow 4-2 Strathclyde United -2/+2   SU-GLA - Div. 1
28/08/2022 Woodlands 1-10 Dalmuir United -8/+8   SU-GLA - Div. 1
28/08/2022 Abbey Athletic 1-3 Fairhill Athletico +6/-6   SU-GLA - Div. 2
28/08/2022 Barlanark 5-3 Glasgow North United +1/-1   SU-GLA - Div. 2
28/08/2022 Bellgrove 4-1 Renfrewshire Rovers +9/-9   SU-GLA - Div. 2
28/08/2022 Cambuslang Football Academy Sunday 2-7 Hillwood -16/+16   SU-GLA - Div. 2
28/08/2022 Milngavie 1-2 Glasgow Wellington Colts ±0/±0   SU-GLA - Div. 2
28/08/2022 Bars for Bears 3-5 Men United Glasgow ±0/±0   SU-GLA - Div. 2
28/08/2022 Ruchill Thistle 1-6 Neilston Sunday -6/+6   SU-GLA - Div. 2
28/08/2022 Corstorphine Timbers 2-2 Vittoria Group -9/+9   SU-LOT - Morning Premier Div.
28/08/2022 Edinburgh Caledonian 4-1 Firrhill Thistle +7/-7   SU-LOT - Morning Premier Div.
28/08/2022 Meadowbank Wednesday 7-1 Burgh Vale ±0/±0   SU-LOT - Morning Premier Div.
28/08/2022 Pentland Athletic 7-1 Easthouses Sunday Morning +2/-2   SU-LOT - Morning Premier Div.
28/08/2022 Boroughmuir 2-3 Gorgie Hearts -4/+4   SU-LOT - Premier Div.
28/08/2022 Corstorphine Dynamo Sunday 2-4 Links Albion -33/+33   SU-LOT - Premier Div.
28/08/2022 Edinburgh East 9-2 Gallo +4/-4   SU-LOT - Premier Div.
28/08/2022 Musselburgh United 4-1 Easthouses Sunday -4/+4   SU-LOT - Premier Div.
28/08/2022 Saughton Sounders 2-8 Wallyford Bluebell -3/+3   SU-LOT - Premier Div.
28/08/2022 Boca Amateurs 5-2 Roseburn Thistle +7/-7   SU-LOT - Morning Championship
28/08/2022 Broomhall 4-1 Gotham City -4/+4   SU-LOT - Morning Championship
28/08/2022 Harvester 7-2 Pumpherston United +8/-8   SU-LOT - Morning Championship
28/08/2022 Lochend 1-9 Livingston Community -36/+36   SU-LOT - Morning Championship
28/08/2022 Oxgangs Trinity 0-3 Broughton Albion -8/+8   SU-LOT - Morning Championship
28/08/2022 Burnside Athletic 8-1 The Tangs +1/-1   SU-LOT - Morning Div. 1
28/08/2022 Corstorphine Dynamo M2C 2-6 Bathgate Thistle Sunday -5/+5   SU-LOT - Morning Div. 1
28/08/2022 Frederick Douglass 1846 3-4 Silverknowes -14/+14   SU-LOT - Morning Div. 1
28/08/2022 Kirknewton 0-2 Ferniebahçe Thistle -12/+12   SU-LOT - Morning Div. 1
28/08/2022 Livingston North 1-3 Riverside Victoria -7/+7   SU-LOT - Morning Div. 1
28/08/2022 South Gyle Rovers 3-2 Maybury Star +2/-2   SU-LOT - Morning Div. 1
25/08/2022 Malibu 2-10 Overhype -25/+25   SU-ABD - Premier Div.
25/08/2022 North East Albion 0-2 Kincorth Athletic -2/+2   SU-ABD - Premier Div.
25/08/2022 Portletico 4-4 Sheddocksley -8/+8   SU-ABD - Premier Div.
25/08/2022 Bucksburn Thistle 0-7 North East Dynamo -4/+4   SU-ABD - Div. 1
25/08/2022 Forrit Brae 1-4 Westhill -22/+22   SU-ABD - Div. 1
25/08/2022 Golden Tee 2-2 Veterans -15/+15   SU-ABD - Div. 1
25/08/2022 Granite Thistle 3-2 Aberfield -5/+5   SU-ABD - Div. 1
25/08/2022 Hole i' the Wa 2-5 Lochside Club -24/+24   SU-DUM - Premier Div.
25/08/2022 Normandy Star 2-3 Annan Town -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
25/08/2022 Palmerston Colts 5-2 Eastriggs -4/+4   SU-DUM - Premier Div.
25/08/2022 Ruthwell Rovers 6-0 Dumfries Athletic +14/-14   SU-DUM - Premier Div.
25/08/2022 Saint Cuthbert Wanderers Colts 3-3 Threave Rovers Development -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
25/08/2022 Scaur 2-2 Birchtree +11/-11   SU-DUM - Premier Div.
24/08/2022 FC Annan 0-3 Inter Galloway -18/+18   SU-DUM - Premier Div.
24/08/2022 Bellsquarry 0-3 Murieston United Sunday +2/-2   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
24/08/2022 Athletico 5-2 Coaltown Hearts +6/-6   SU-FIF - Fife Sunday Cup
24/08/2022 Brucefield 0-6 The Old Inn -18/+18   SU-FIF - Fife Sunday Cup
24/08/2022 Leven Sunday 4-4 Eddy's Bar +8/-8   SU-FIF - Fife Sunday Cup
24/08/2022 Lochore Castle 4-0 Rosyth Sunday +4/-4   SU-FIF - Fife Sunday Cup
24/08/2022 The Bruce Arms 3-2 Kirkland Bar +13/-13   SU-FIF - Fife Sunday Cup
23/08/2022 Firhill Star 2-2 Drumpellier Dynamo +10/-10   SU-AIR - Div. 1
21/08/2022 MS Services 0-9 Kincorth Athletic -5/+5   SU-ABD - Premier Div.
21/08/2022 North East Albion 3-1 Portletico +6/-6   SU-ABD - Premier Div.
21/08/2022 Sheddocksley 1-3 Overhype -7/+7   SU-ABD - Premier Div.
21/08/2022 Bucksburn Thistle 5-3 Granite Thistle +19/-19   SU-ABD - Div. 1
21/08/2022 Forrit Brae 1-2 Aberfield -18/+18   SU-ABD - Div. 1
21/08/2022 Golden Tee 8-0 Inverdee +12/-12   SU-ABD - Div. 1
21/08/2022 Veterans 0-3 Threaded -30/+30   SU-ABD - Div. 1
21/08/2022 Westhill 3-16 North East Dynamo -14/+14   SU-ABD - Div. 1
21/08/2022 Blackburn United Sunday 4-2 Lochgreen -1/+1   SU-AIR - Premier Div.
21/08/2022 Phoenix 4-2 Pather +18/-18   SU-AIR - Premier Div.
21/08/2022 Cumbernauld Colts Sunday 2-0 Albion Rovers U21 +7/-7   SU-AIR - Championship
21/08/2022 Mill United 0-2 Armadale +1/-1   SU-AIR - Championship
21/08/2022 Stenhousemuir Sunday 5-3 Newmains United Sunday +29/-29   SU-AIR - Championship
21/08/2022 Bothwell United 9-1 Glasgow Red Star Athletic +3/-3   SU-AIR - Div. 1
21/08/2022 Carstairs Thistle 2-8 Drumpellier Dynamo ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
21/08/2022 Cumbernauld United Sunday 2-3 East End Athletic -17/+17   SU-AIR - Div. 1
21/08/2022 East End Thistle {GLA} 3-4 Firhill Star -15/+15   SU-AIR - Div. 1
21/08/2022 Legia Cumbernauld 2-3 Douglas Amateurs -19/+19   SU-AIR - Div. 1
21/08/2022 Ravenswood 1-2 North Motherwell -1/+1   SU-AIR - Div. 1
21/08/2022 Sporting Glasgow 0-7 Bo'ness United Sunday -14/+14   SU-AIR - Div. 1
21/08/2022 The North 6-1 Lanarkshire United ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
21/08/2022 Bobby's Bar 3-8 Crown Inn -18/+18   SU-AYR - Div. 1
21/08/2022 Girdle Toll 1-2 Lawthorn -4/+4   SU-AYR - Div. 1
21/08/2022 Grange 4-1 Annick -4/+4   SU-AYR - Div. 1
21/08/2022 Isle of Arran 3-3 Irvine No. 1 Celtic Sports Club +9/-9   SU-AYR - Div. 1
21/08/2022 Troon Town 5-4 Castlepark +1/-1   SU-AYR - Div. 1
21/08/2022 Annan Town 5-2 Scaur +6/-6   SU-DUM - Premier Div.
21/08/2022 Dumfries Athletic 1-5 Palmerston Colts -14/+14   SU-DUM - Premier Div.
21/08/2022 Eastriggs 1-10 Hole i' the Wa -6/+6   SU-DUM - Premier Div.
21/08/2022 Lochside Club 4-2 Threave Rovers Development -4/+4   SU-DUM - Premier Div.
21/08/2022 Normandy Star 11-1 Inter Galloway +11/-11   SU-DUM - Premier Div.
21/08/2022 Saint Cuthbert Wanderers Colts 4-2 FC Annan -5/+5   SU-DUM - Premier Div.
21/08/2022 Glasgow United Sunday 3-3 Coltness United +9/-9   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
21/08/2022 Murieston United Sunday 11-0 Airdrie Forest Blue +4/-4   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
21/08/2022 Newmains United Sunday 4-1 Bellsquarry -1/+1   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
21/08/2022 Bonnybridge Youths 0-2 Falkirk Sunday -20/+20   SU-FCE - Premier Div.
21/08/2022 Bonomy 4-3 Overlee Colts +5/-5   SU-FCE - Premier Div.
21/08/2022 Drumchapel United Sunday 3-4 East Kilbride Albion -15/+15   SU-FCE - Premier Div.
21/08/2022 Duncanrig Villa 1-4 Bullwood -6/+6   SU-FCE - Premier Div.
21/08/2022 Southside Sunday 3-3 Silverburn -4/+4   SU-FCE - Premier Div.
21/08/2022 Blantyre Albion 3-2 Newton Farm -2/+2   SU-FCE - Championship
21/08/2022 Carron Thistle 3-2 Maddiston -5/+5   SU-FCE - Championship
21/08/2022 Kincardine Colts 1-1 Kilsyth Athletic Sunday -2/+2   SU-FCE - Championship
21/08/2022 Todholm 4-3 Polonia Glasgow -8/+8   SU-FCE - Championship
21/08/2022 Lanark 0-6 Motherwell Villa -2/+2   SU-FCE - Lanarkshire Championship
21/08/2022 Lanarkshire Shace 4-3 East Kilbride Burgh +6/-6   SU-FCE - Lanarkshire Championship
21/08/2022 Motherwell Villa B 1-5 Airdrie Forest White -13/+13   SU-FCE - Lanarkshire Championship
21/08/2022 Checkbar United 7-2 Third Lanark Sunday +1/-1   SU-FCE - Div. 1
21/08/2022 Inter Inchinnan 7-5 Tilly +7/-7   SU-FCE - Div. 1
21/08/2022 Muirend Athletic 1-3 Castlemilk Football Academy -6/+6   SU-FCE - Div. 1
21/08/2022 Saint Cadoc's Youth Club Sunday 7-0 East Kilbride Forest +3/-3   SU-FCE - Div. 1
21/08/2022 Summerston Sunday 2-4 Airdrie Albion +3/-3   SU-FCE - Div. 1
21/08/2022 Rosyth Sunday 3-3 Leven Sunday -4/+4   SU-FIF - Premier Div.
21/08/2022 The Bruce Arms 3-1 Athletico +1/-1   SU-FIF - Premier Div.
21/08/2022 The Old Inn 3-0 Cowdenbeath United -2/+2   SU-FIF - Premier Div.
21/08/2022 AC Kelvingrove 7-0 Ashfield Star +5/-5   SU-GCC - Lg.
21/08/2022 Harmony Row Amateurs 4-4 Glasgow Saints -5/+5   SU-GCC - Lg.
21/08/2022 Lomond Thistle 7-0 Glasgow on the Ball United ±0/±0   SU-GCC - Lg.
21/08/2022 Lomond Thistle Colts 1-2 Glasgow Corinthians -1/+1   SU-GCC - Lg.
21/08/2022 Saltire Thistle 0-9 Garnock Sunday -3/+3   SU-GCC - Lg.
21/08/2022 Vale 3-0 Dennistoun Saints +14/-14   SU-GCC - Lg.
21/08/2022 Glasgow Caledonian United 2-0 Elite -2/+2   SU-GLA - Premier Div.
21/08/2022 Glasgow Diverse 4-0 GSC United -1/+1   SU-GLA - Premier Div.
21/08/2022 Partizan Glasgow 4-6 Maryhill Black Star -14/+14   SU-GLA - Premier Div.
21/08/2022 Dormy Forest 1-11 Clydebank Sunday -5/+5   SU-GLA - Premier Div.
21/08/2022 Southside Spartans 2-1 Firwood United +1/-1   SU-GLA - Premier Div.
21/08/2022 Barrhead United 3-3 Thornliebank Thistle +2/-2   SU-GLA - Championship
21/08/2022 Flip the Mindset 2-8 Glasgow Wellington Sunday -17/+17   SU-GLA - Championship
21/08/2022 Glasgow Irish 1-2 Dynamo Redhurst -1/+1   SU-GLA - Championship
21/08/2022 AFC Motherwell 5-1 Gowanbank +9/-9   SU-GLA - Championship
21/08/2022 Pollokshields United 8-0 Finnieston Phoenix +3/-3   SU-GLA - Championship
21/08/2022 Cambria Westwood 3-8 Eastend Phoenix -11/+11   SU-GLA - Div. 1
21/08/2022 Castlemilk 2-3 Kilbowie -23/+23   SU-GLA - Div. 1
21/08/2022 Dalmuir United 5-3 Dynamo Glasgow -6/+6   SU-GLA - Div. 1
21/08/2022 Southside Albion 1-6 United Glasgow -42/+42   SU-GLA - Div. 1
21/08/2022 Strathclyde United 3-3 Glasgow on the Ball +5/-5   SU-GLA - Div. 1
21/08/2022 Unity 6-2 Kelvindale +19/-19   SU-GLA - Div. 1
21/08/2022 Fairhill Athletico 5-1 Cambuslang Football Academy Sunday +2/-2   SU-GLA - Div. 2
21/08/2022 Glasgow North United 4-8 Ruchill Thistle -46/+46   SU-GLA - Div. 2
21/08/2022 Glasgow Wellington Colts 6-1 Rozelle +10/-10   SU-GLA - Div. 2
21/08/2022 Hillwood 3-4 Barlanark -8/+8   SU-GLA - Div. 2
21/08/2022 Kirkintilloch United 7-2 Bellgrove +2/-2   SU-GLA - Div. 2
21/08/2022 Men United Glasgow 2-2 Abbey Athletic -15/+15   SU-GLA - Div. 2
21/08/2022 Renfrewshire Rovers 1-4 Neilston Sunday +2/-2   SU-GLA - Div. 2
21/08/2022 Corstorphine Timbers 1-3 Haddington Town -34/+34   SU-LOT - Morning Premier Div.
21/08/2022 Easthouses Sunday Morning 0-2 Meadowbank Wednesday +6/-6   SU-LOT - Morning Premier Div.
21/08/2022 Firrhill Thistle 3-1 Pentland Athletic +22/-22   SU-LOT - Morning Premier Div.
21/08/2022 Vittoria Group 0-0 Edinburgh Caledonian +8/-8   SU-LOT - Morning Premier Div.
21/08/2022 Easthouses Sunday 1-4 Corstorphine Dynamo Sunday -1/+1   SU-LOT - Premier Div.
21/08/2022 Gallo 2-4 Westside +7/-7   SU-LOT - Premier Div.
21/08/2022 Gorgie Hearts 1-3 Musselburgh United -2/+2   SU-LOT - Premier Div.
21/08/2022 Links Albion 3-6 Saughton Sounders -36/+36   SU-LOT - Premier Div.
21/08/2022 Wallyford Bluebell 6-2 Boroughmuir +3/-3   SU-LOT - Premier Div.
21/08/2022 Boca Amateurs 8-3 Gotham City +3/-3   SU-LOT - Morning Championship
21/08/2022 Livingston Community 6-0 Roseburn Thistle +5/-5   SU-LOT - Morning Championship
21/08/2022 Morningside 2-6 Harvester -4/+4   SU-LOT - Morning Championship
21/08/2022 Tranent Sunday 9-1 Oxgangs Trinity +1/-1   SU-LOT - Morning Championship
21/08/2022 Bathgate Thistle Sunday 1-5 Burnside Athletic -19/+19   SU-LOT - Morning Div. 1
21/08/2022 Duddingston Athletic 5-0 Corstorphine Dynamo M2C +3/-3   SU-LOT - Morning Div. 1
21/08/2022 Frederick Douglass 1846 1-4 Ferniebahçe Thistle -15/+15   SU-LOT - Morning Div. 1
21/08/2022 Maybury Star 1-7 Kirknewton -3/+3   SU-LOT - Morning Div. 1
21/08/2022 Riverside Victoria 2-0 The Tangs -8/+8   SU-LOT - Morning Div. 1
21/08/2022 Silverknowes 7-4 Livingston North +13/-13   SU-LOT - Morning Div. 1
21/08/2022 Minorities Youth Foundation 3-5 G-Town Internationals -12/+12   SU-UNI - Lg.
18/08/2022 Malibu 4-4 MS Services -5/+5   SU-ABD - Premier Div.
18/08/2022 North East Albion 6-1 Sheddocksley +11/-11   SU-ABD - Premier Div.
18/08/2022 Overhype 3-4 Kincorth Athletic +5/-5   SU-ABD - Premier Div.
18/08/2022 Aberfield 0-5 Golden Tee -6/+6   SU-ABD - Div. 1
18/08/2022 Granite Thistle 4-1 Threaded -3/+3   SU-ABD - Div. 1
18/08/2022 Inverdee 4-0 Bucksburn Thistle +14/-14   SU-ABD - Div. 1
18/08/2022 North East Dynamo 7-1 Forrit Brae +2/-2   SU-ABD - Div. 1
18/08/2022 Westhill 3-3 Veterans -13/+13   SU-ABD - Div. 1
18/08/2022 Birchtree 3-0 Saint Cuthbert Wanderers Colts -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
18/08/2022 Dumfries Athletic 3-2 Scaur +3/-3   SU-DUM - Premier Div.
18/08/2022 Lochside Club 4-2 Palmerston Colts +8/-8   SU-DUM - Premier Div.
18/08/2022 Normandy Star 1-5 Hole i' the Wa -14/+14   SU-DUM - Premier Div.
17/08/2022 Inter Galloway 1-4 Threave Rovers Development -8/+8   SU-DUM - Premier Div.
17/08/2022 Coaltown Hearts 1-3 Brucefield ±0/±0   SU-FIF - Fife Sunday Cup
17/08/2022 Eddy's Bar 1-2 Norries -12/+12   SU-FIF - Fife Sunday Cup
17/08/2022 The Bruce Arms 4-2 Rosyth Sunday -2/+2   SU-FIF - Fife Sunday Cup
17/08/2022 The Old Inn 3-2 Athletico -10/+10   SU-FIF - Fife Sunday Cup
17/08/2022 Kirkland Bar 2-0 Lochore Castle +2/-2   SU-FIF - Fife Sunday Cup
14/08/2022 Kincorth Athletic 9-0 Sheddocksley +4/-4   SU-ABD - Premier Div.
14/08/2022 Malibu 1-2 North East Albion +1/-1   SU-ABD - Premier Div.
14/08/2022 MS Services 0-1 Overhype +3/-3   SU-ABD - Premier Div.
14/08/2022 Forrit Brae 5-0 Inverdee +32/-32   SU-ABD - Div. 1
14/08/2022 Golden Tee 5-4 Granite Thistle -6/+6   SU-ABD - Div. 1
14/08/2022 Threaded 2-4 Bucksburn Thistle ±0/±0   SU-ABD - Div. 1
14/08/2022 Veterans 1-12 North East Dynamo -1/+1   SU-ABD - Div. 1
14/08/2022 Westhill 5-4 Aberfield -7/+7   SU-ABD - Div. 1
14/08/2022 East End Heart 0-4 Phoenix ±0/±0   SU-AIR - Premier Div.
14/08/2022 Pather 7-1 Blackburn United Sunday +5/-5   SU-AIR - Premier Div.
14/08/2022 Tricolorul 1-2 Wishaw United -2/+2   SU-AIR - Premier Div.
14/08/2022 Albion Rovers U21 7-2 Stenhousemuir Sunday +11/-11   SU-AIR - Championship
14/08/2022 Armadale 2-3 Bardykes Rovers -20/+20   SU-AIR - Championship
14/08/2022 Blantyre United 8-1 Blantyre Victoria Sunday +3/-3   SU-AIR - Championship
14/08/2022 DT United 2-7 Cumbernauld Colts Sunday -1/+1   SU-AIR - Championship
14/08/2022 Glasgow City Star 5-6 Mill United ±0/±0   SU-AIR - Championship
14/08/2022 Bo'ness United Sunday 0-6 The North -3/+3   SU-AIR - Div. 1
14/08/2022 Cumbernauld United Sunday 1-3 Legia Cumbernauld -17/+17   SU-AIR - Div. 1
14/08/2022 Douglas Amateurs 7-0 Sporting Glasgow +2/-2   SU-AIR - Div. 1
14/08/2022 East End Athletic 1-5 Bothwell United -6/+6   SU-AIR - Div. 1
14/08/2022 Glasgow Red Star Athletic 1-3 Ravenswood -8/+8   SU-AIR - Div. 1
14/08/2022 Lanarkshire United 1-8 East End Thistle {GLA} -5/+5   SU-AIR - Div. 1
14/08/2022 North Motherwell 9-0 Carstairs Thistle +3/-3   SU-AIR - Div. 1
14/08/2022 Annick 1-3 Troon Town ±0/±0   SU-AYR - Div. 1
14/08/2022 Castlepark 3-4 Girdle Toll -9/+9   SU-AYR - Div. 1
14/08/2022 Crown Inn 3-0 Isle of Arran +3/-3   SU-AYR - Div. 1
14/08/2022 Lawthorn 4-1 Irvine Rangers +16/-16   SU-AYR - Div. 1
14/08/2022 FC Annan 2-11 Normandy Star -11/+11   SU-DUM - Premier Div.
14/08/2022 Hole i' the Wa 2-2 Dumfries Athletic -11/+11   SU-DUM - Premier Div.
14/08/2022 Inter Galloway 1-3 Lochside Club +6/-6   SU-DUM - Premier Div.
14/08/2022 Palmerston Colts 1-3 Birchtree -12/+12   SU-DUM - Premier Div.
14/08/2022 Threave Rovers Development 2-5 Eastriggs -42/+42   SU-DUM - Premier Div.
14/08/2022 Airdrie Forest Blue 0-14 Newmains United Sunday -38/+38   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
14/08/2022 Chapelhall 3-5 Bellshill Athletic Sunday +5/-5   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
14/08/2022 Coltness United 4-3 Cleland Sunday +3/-3   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
14/08/2022 Murieston United Sunday 5-0 Glasgow United Sunday ±0/±0   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
14/08/2022 Budhill United 9-0 Drumchapel United Sunday +5/-5   SU-FCE - Premier Div.
14/08/2022 Duncanrig Villa 2-0 Bonomy +20/-20   SU-FCE - Premier Div.
14/08/2022 East Kilbride Albion 1-5 Bonnybridge Youths -18/+18   SU-FCE - Premier Div.
14/08/2022 Falkirk Sunday 3-3 Southside Sunday -6/+6   SU-FCE - Premier Div.
14/08/2022 Overlee Colts 3-1 Silverburn +2/-2   SU-FCE - Premier Div.
14/08/2022 Blantyre Albion 0-4 Todholm -1/+1   SU-FCE - Championship
14/08/2022 Gartcairn Sunday 0-2 Kincardine Colts -16/+16   SU-FCE - Championship
14/08/2022 Maddiston 0-3 Eastwood Park -12/+12   SU-FCE - Championship
14/08/2022 Polonia Glasgow 3-3 Carron Thistle -3/+3   SU-FCE - Championship
14/08/2022 East Kilbride Athletic 7-3 Lanarkshire Shace +1/-1   SU-FCE - Lanarkshire Championship
14/08/2022 Airdrie Forest White 3-1 Lanark -6/+6   SU-FCE - Lanarkshire Championship
14/08/2022 Monklands Thistle 3-2 East Kilbride Burgh +10/-10   SU-FCE - Lanarkshire Championship
14/08/2022 Motherwell Villa B 1-6 Motherwell Villa -7/+7   SU-FCE - Lanarkshire Championship
14/08/2022 Airdrie Albion 4-1 Checkbar United +19/-19   SU-FCE - Div. 1
14/08/2022 East Kilbride Forest 5-2 Muirend Athletic +10/-10   SU-FCE - Div. 1
14/08/2022 Inter Inchinnan 0-3 Saint Cadoc's Youth Club Sunday -11/+11   SU-FCE - Div. 1
14/08/2022 Tilly 2-1 Summerston Sunday +1/-1   SU-FCE - Div. 1
14/08/2022 Athletico 2-1 Auld Hoose +22/-22   SU-FIF - Premier Div.
14/08/2022 Brucefield 4-1 Eddy's Bar +21/-21   SU-FIF - Premier Div.
14/08/2022 Cowdenbeath United 0-5 The Bruce Arms -31/+31   SU-FIF - Premier Div.
14/08/2022 Leven Sunday 3-3 Coaltown Hearts -6/+6   SU-FIF - Premier Div.
14/08/2022 Norries 0-3 The Old Inn -9/+9   SU-FIF - Premier Div.
14/08/2022 Kirkland Bar 4-1 Rosyth Sunday -2/+2   SU-FIF - Premier Div.
14/08/2022 Ashfield Star 3-7 Vale -33/+33   SU-GCC - Lg.
14/08/2022 Dennistoun Saints 3-0 Saltire Thistle +2/-2   SU-GCC - Lg.
14/08/2022 Garnock Sunday 9-0 Lomond Thistle Colts +6/-6   SU-GCC - Lg.
14/08/2022 Glasgow Corinthians 0-5 Lomond Thistle -5/+5   SU-GCC - Lg.
14/08/2022 Glasgow on the Ball United 3-5 Harmony Row Amateurs +6/-6   SU-GCC - Lg.
14/08/2022 Glasgow Saints 5-1 Glasgow Wednesday -1/+1   SU-GCC - Lg.
14/08/2022 Elite 0-6 Maryhill Black Star -11/+11   SU-GLA - Premier Div.
14/08/2022 Firwood United 3-4 Clydebank Sunday -14/+14   SU-GLA - Premier Div.
14/08/2022 Maryhill Milan 1-2 Glasgow Caledonian United -13/+13   SU-GLA - Premier Div.
14/08/2022 Southside Spartans 6-1 Dormy Forest -1/+1   SU-GLA - Premier Div.
14/08/2022 Anchor Sociedad 3-2 Barrhead United +5/-5   SU-GLA - Championship
14/08/2022 Finnieston Phoenix 0-4 Glasgow Wellington Sunday -22/+22   SU-GLA - Championship
14/08/2022 Gowanbank 4-5 Dynamo Redhurst -2/+2   SU-GLA - Championship
14/08/2022 Pollokshields United 5-0 Glasgow Irish +6/-6   SU-GLA - Championship
14/08/2022 Thornliebank Thistle 10-1 Flip the Mindset +9/-9   SU-GLA - Championship
14/08/2022 Glasgow on the Ball 1-2 Castlemilk +8/-8   SU-GLA - Div. 1
14/08/2022 Kelvindale 1-3 Cambria Westwood -26/+26   SU-GLA - Div. 1
14/08/2022 Kilbowie 1-1 Southside Albion -2/+2   SU-GLA - Div. 1
14/08/2022 Saracen Red Star 4-2 United Glasgow +23/-23   SU-GLA - Div. 1
14/08/2022 Strathclyde United 0-5 Eastend Phoenix -15/+15   SU-GLA - Div. 1
14/08/2022 Unity 2-5 Dalmuir United +2/-2   SU-GLA - Div. 1
14/08/2022 Woodlands 1-5 Dynamo Glasgow -32/+32   SU-GLA - Div. 1
14/08/2022 Bellgrove 2-10 Barlanark -23/+23   SU-GLA - Div. 2
14/08/2022 Glasgow Wellington Colts 1-0 Kirkintilloch United +14/-14   SU-GLA - Div. 2
14/08/2022 Men United Glasgow 4-5 Hillwood -16/+16   SU-GLA - Div. 2
14/08/2022 Neilston Sunday 3-2 Fairhill Athletico -3/+3   SU-GLA - Div. 2
14/08/2022 Renfrewshire Rovers 4-6 Glasgow North United -3/+3   SU-GLA - Div. 2
14/08/2022 Rozelle 2-2 Cambuslang Football Academy Sunday -5/+5   SU-GLA - Div. 2
14/08/2022 Ruchill Thistle 5-0 Abbey Athletic +8/-8   SU-GLA - Div. 2
14/08/2022 Broxburn 0-6 Easthouses Sunday Morning -1/+1   SU-LOT - Morning Premier Div.
14/08/2022 Edinburgh Caledonian 2-1 Corstorphine Timbers ±0/±0   SU-LOT - Morning Premier Div.
14/08/2022 Haddington Town 3-0 Burgh Vale +4/-4   SU-LOT - Morning Premier Div.
14/08/2022 Meadowbank Wednesday 5-2 Firrhill Thistle +2/-2   SU-LOT - Morning Premier Div.
14/08/2022 Pentland Athletic 4-2 Vittoria Group -4/+4   SU-LOT - Morning Premier Div.
14/08/2022 Boroughmuir 3-1 Easthouses Sunday -3/+3   SU-LOT - Premier Div.
14/08/2022 Edinburgh East 4-1 Gorgie Hearts +1/-1   SU-LOT - Premier Div.
14/08/2022 Musselburgh United 3-1 Wallyford Bluebell +6/-6   SU-LOT - Premier Div.
14/08/2022 Saughton Sounders 3-5 Tamsons Bar -2/+2   SU-LOT - Premier Div.
14/08/2022 Westside 12-0 Links Albion +1/-1   SU-LOT - Premier Div.
14/08/2022 Broomhall 2-0 Boca Amateurs -2/+2   SU-LOT - Morning Championship
14/08/2022 Gotham City 1-7 Pumpherston United -11/+11   SU-LOT - Morning Championship
14/08/2022 Harvester 1-2 Broughton Albion -23/+23   SU-LOT - Morning Championship
14/08/2022 Lochend 2-1 Morningside -8/+8   SU-LOT - Morning Championship
14/08/2022 Oxgangs Trinity 0-8 Livingston Community -5/+5   SU-LOT - Morning Championship
14/08/2022 Burnside Athletic 3-2 Duddingston Athletic -6/+6   SU-LOT - Morning Div. 1
14/08/2022 Corstorphine Dynamo M2C 0-5 Ferniebahçe Thistle +1/-1   SU-LOT - Morning Div. 1
14/08/2022 Kirknewton 1-1 Frederick Douglass 1846 -6/+6   SU-LOT - Morning Div. 1
14/08/2022 Livingston North 4-1 The Tangs -4/+4   SU-LOT - Morning Div. 1
14/08/2022 Silverknowes 10-2 Bathgate Thistle Sunday +24/-24   SU-LOT - Morning Div. 1
14/08/2022 Glasgow Afghan United 12-5 Minorities Youth Foundation +27/-27   SU-UNI - Lg.
12/08/2022 Ruthwell Rovers 3-1 Annan Town +10/-10   SU-DUM - Premier Div.
11/08/2022 Gartcairn Sunday 3-2 Eastwood Park +11/-11   SU-FCE - Championship
10/08/2022 Newmains United Sunday 2-0 Bellshill Athletic Sunday +9/-9   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
10/08/2022 Motherwell Villa B 1-3 Sensi Star -11/+11   SU-FCE - Lanarkshire Cup
09/08/2022 East Kilbride Burgh 5-0 Airdrie Forest White +12/-12   SU-FCE - Lanarkshire Cup
07/08/2022 Cleland Sunday 4-5 Murieston United Sunday +2/-2   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
07/08/2022 Coltness United 7-2 Chapelhall +1/-1   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
07/08/2022 Glasgow United Sunday 2-3 Newmains United Sunday +4/-4   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
07/08/2022 Bonnybridge Youths 3-4 Budhill United +6/-6   SU-FCE - Premier Div.
07/08/2022 Bonomy 1-4 Bullwood -18/+18   SU-FCE - Premier Div.
07/08/2022 Overlee Colts 0-2 Falkirk Sunday -25/+25   SU-FCE - Premier Div.
07/08/2022 Silverburn 6-2 Duncanrig Villa +21/-21   SU-FCE - Premier Div.
07/08/2022 Southside Sunday 4-6 East Kilbride Albion -27/+27   SU-FCE - Premier Div.
07/08/2022 Carron Thistle 7-3 Blantyre Albion +8/-8   SU-FCE - Championship
07/08/2022 Eastwood Park 6-3 Polonia Glasgow +15/-15   SU-FCE - Championship
07/08/2022 Gartcairn Sunday 8-2 Newton Farm +13/-13   SU-FCE - Championship
07/08/2022 Kilsyth Athletic Sunday 5-1 Maddiston +12/-12   SU-FCE - Championship
07/08/2022 Airdrie Forest White 1-4 Monklands Thistle -27/+27   SU-FCE - Lanarkshire Championship
07/08/2022 Lanarkshire Shace 4-5 Sensi Star -21/+21   SU-FCE - Lanarkshire Championship
07/08/2022 Motherwell Villa 4-2 East Kilbride Burgh +11/-11   SU-FCE - Lanarkshire Championship
07/08/2022 Motherwell Villa B 1-8 East Kilbride Athletic -1/+1   SU-FCE - Lanarkshire Championship
07/08/2022 Checkbar United 7-2 Tilly +3/-3   SU-FCE - Div. 1
07/08/2022 Saint Cadoc's Youth Club Sunday 10-3 Muirend Athletic +2/-2   SU-FCE - Div. 1
07/08/2022 Summerston Sunday 2-4 Inter Inchinnan -15/+15   SU-FCE - Div. 1
07/08/2022 Third Lanark Sunday 8-5 East Kilbride Forest +10/-10   SU-FCE - Div. 1
07/08/2022 AC Kelvingrove p 2-2 Harmony Row Amateurs +1/-1 SU-GCC - Lg. Cup
07/08/2022 Ashfield Star 2-9 Garnock Sunday -13/+13 SU-GCC - Lg. Cup
07/08/2022 Glasgow on the Ball United p 3-3 Saltire Thistle -9/+9 SU-GCC - Lg. Cup
07/08/2022 Glasgow Saints 5-0 Glasgow Wednesday +1/-1 SU-GCC - Lg. Cup
07/08/2022 Lomond Thistle Colts 1-7 Lomond Thistle -2/+2 SU-GCC - Lg. Cup
07/08/2022 Vale 1-4 Dennistoun Saints -30/+30 SU-GCC - Lg. Cup
07/08/2022 Clydebank Sunday 2-0 Maryhill Black Star +21/-21   SU-GLA - Premier Div.
07/08/2022 Glasgow Caledonian United 0-2 Glasgow Diverse -10/+10   SU-GLA - Premier Div.
07/08/2022 GSC United 0-3 Firwood United -1/+1   SU-GLA - Premier Div.
07/08/2022 Partizan Glasgow 1-2 Southside Spartans -10/+10   SU-GLA - Premier Div.
07/08/2022 Dormy Forest 1-8 Maryhill Milan -3/+3   SU-GLA - Premier Div.
07/08/2022 Barrhead United 3-2 AFC Motherwell +16/-16   SU-GLA - Championship
07/08/2022 Dynamo Redhurst 5-5 Pollokshields United +2/-2   SU-GLA - Championship
07/08/2022 Flip the Mindset 2-5 Anchor Sociedad -15/+15   SU-GLA - Championship
07/08/2022 Glasgow Wellington Sunday 8-5 Gowanbank +24/-24   SU-GLA - Championship
07/08/2022 Cambria Westwood 2-5 Kilbowie -7/+7   SU-GLA - Div. 1
07/08/2022 Castlemilk 9-3 Kelvindale +1/-1   SU-GLA - Div. 1
07/08/2022 Dalmuir United 4-3 Glasgow on the Ball -10/+10   SU-GLA - Div. 1
07/08/2022 Dynamo Glasgow 4-1 Unity +12/-12   SU-GLA - Div. 1
07/08/2022 Eastend Phoenix 12-0 Saracen Red Star +18/-18   SU-GLA - Div. 1
07/08/2022 Southside Albion 4-2 Strathclyde United -2/+2   SU-GLA - Div. 1
07/08/2022 United Glasgow 5-1 Woodlands +16/-16   SU-GLA - Div. 1
07/08/2022 Abbey Athletic 2-9 Glasgow Wellington Colts -6/+6   SU-GLA - Div. 2
07/08/2022 Barlanark 3-3 Men United Glasgow +1/-1   SU-GLA - Div. 2
07/08/2022 Cambuslang Football Academy Sunday 1-2 Renfrewshire Rovers -16/+16   SU-GLA - Div. 2
07/08/2022 Fairhill Athletico 5-1 Milngavie +4/-4   SU-GLA - Div. 2
07/08/2022 Glasgow North United 3-3 Rozelle -8/+8   SU-GLA - Div. 2
07/08/2022 Hillwood 3-2 Bellgrove -6/+6   SU-GLA - Div. 2
07/08/2022 Kirkintilloch United 6-0 Ruchill Thistle +2/-2   SU-GLA - Div. 2
07/08/2022 Bars for Bears 1-1 United Glasgow Community -8/+8   SU-UNI - Lg.
07/08/2022 Scoutable United 6-1 Glasgow Afghan United +3/-3   SU-UNI - Lg.
04/08/2022 Airdrie Forest Blue 1-4 Bellshill Athletic Sunday -14/+14   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
04/08/2022 East Kilbride Athletic 8-1 Motherwell Villa +7/-7   SU-FCE - Lanarkshire Championship
03/08/2022 Bellsquarry 7-2 Chapelhall +12/-12   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
03/08/2022 Newmains United Sunday 5-1 Cleland Sunday +24/-24   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
03/08/2022 Monklands Thistle 2-1 Motherwell Villa B -7/+7   SU-FCE - Lanarkshire Championship
02/08/2022 Murieston United Sunday 2-2 Coltness United -11/+11   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.