SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
AUGUST 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/08/2023 Airdrie Community 2-0 Mill United -1/+1   SU-AIR - Championship
31/08/2023 Annick 2-2 Castlepark +9/-9   SU-AYR - Div. 1
31/08/2023 Hole i' the Wa 11-2 FC Annan +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
31/08/2023 Threave Rovers Development 3-4 Birchtree +6/-6   SU-DUM - Premier Div.
30/08/2023 Athletico 1-2 Cottars Bar -3/+3   SU-FIF - Premier Div.
30/08/2023 The Bruce Arms 7-1 Kinglassie United ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
30/08/2023 The Old Inn 2-1 The Yeoman -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
30/08/2023 The Steadings 3-1 Rosyth Sunday -6/+6   SU-FIF - Premier Div.
29/08/2023 Lanarkshire Albion 0-7 Ravenswood -12/+12   SU-AIR - Div. 1
27/08/2023 Bucksburn Thistle 2-1 Mugiemoss -3/+3   SU-ABD - Premier Div.
27/08/2023 Forrit Brae 2-2 CR FC +2/-2   SU-ABD - Premier Div.
27/08/2023 Kincorth Athletic 16-1 Aberfield +1/-1   SU-ABD - Premier Div.
27/08/2023 Middlefield Wasps 1-3 Golden Tee -10/+10   SU-ABD - Premier Div.
27/08/2023 North East Albion 15-0 Threaded +1/-1   SU-ABD - Premier Div.
27/08/2023 Portletico 5-3 Westhill +2/-2   SU-ABD - Premier Div.
27/08/2023 Kildrum United 1-3 North Motherwell -10/+10   SU-AIR - Championship
27/08/2023 Symington Tinto Sunday 1-5 Airdrie Community -5/+5   SU-AIR - Championship
27/08/2023 Bo'ness United Sunday 2-5 Forgewood -18/+18   SU-AIR - Div. 1
27/08/2023 National 2-1 Carstairs Thistle +8/-8   SU-AIR - Div. 1
27/08/2023 Ravenswood 4-1 East End Athletic +12/-12   SU-AIR - Div. 1
27/08/2023 Armadale 1-2 Pather -1/+1   SU-AIR - Premier Div.
27/08/2023 Bardykes Rovers 1-2 Easterhouse Football Academy Sunday -9/+9   SU-AIR - Premier Div.
27/08/2023 Andreou's 8-1 Rug Bug Bennys +6/-6   SU-ANG - League Cup
27/08/2023 Montrose Amateurs 1-8 Johnshaven Athletic -25/+25   SU-ANG - League Cup
27/08/2023 Newgate 5-4 Forfar Ajax -9/+9   SU-ANG - League Cup
27/08/2023 Results Gym 6-0 Johnshaven Dauntless +4/-4   SU-ANG - League Cup
27/08/2023 Bennys United 1-8 Brechin Amateur Vics -1/+1   SU-ANG - League Cup
27/08/2023 Annick 2-7 Bobby's Bar -27/+27 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
27/08/2023 Irvine No. 1 Celtic Sports Club 9-0 The Elms +1/-1 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
27/08/2023 Newmilns Greenholm 1-5 Troon Town -33/+33 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
27/08/2023 Grange 5-1 Irvine Rangers Supporters Club +2/-2   SU-AYR - Div. 1
27/08/2023 Annan Town 6-4 Lochside Club +14/-14   SU-DUM - Premier Div.
27/08/2023 Birchtree 5-4 Dumfries Athletic -10/+10   SU-DUM - Premier Div.
27/08/2023 Hole i' the Wa 1-3 Palmerston Colts -17/+17   SU-DUM - Premier Div.
27/08/2023 Inter Galloway 2-3 Ruthwell Rovers +9/-9   SU-DUM - Premier Div.
27/08/2023 Normandy Star 2-4 Threave Rovers Development -12/+12   SU-DUM - Premier Div.
27/08/2023 Scaur 4-1 FC Annan -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
27/08/2023 Airdrie Albion 5-0 Tilly +6/-6   SU-FCE - Championship
27/08/2023 Bellshill Athletic Sunday 4-2 Blantyre Albion ±0/±0   SU-FCE - Championship
27/08/2023 East End Heart 3-6 Central Rio -31/+31   SU-FCE - Championship
27/08/2023 Inter Inchinnan 3-3 East Kilbride Forest -11/+11   SU-FCE - Championship
27/08/2023 Kilpatrick 0-4 Gartcairn Sunday +1/-1   SU-FCE - Championship
27/08/2023 Stenhouse United 2-6 Bellshill United -10/+10   SU-FCE - Championship
27/08/2023 Coltness United 5-2 Castlemilk Football Academy ±0/±0 SU-FCE - Lanarkshire Cup
27/08/2023 East Kilbride Athletic 2-3 Murieston United Sunday -5/+5 SU-FCE - Lanarkshire Cup
27/08/2023 Newmains United Sunday 1-2 Kilsyth Athletic Sunday -10/+10 SU-FCE - Lanarkshire Cup
27/08/2023 Wishaw Heart 7-0 Motherwell Villa B +1/-1 SU-FCE - Lanarkshire Cup
27/08/2023 Kincardine Colts 3-1 Bellsquarry +15/-15   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
27/08/2023 Bullwood 2-6 Todholm -19/+19   SU-FCE - Premier Div.
27/08/2023 Carron Thistle 1-8 Budhill United -17/+17   SU-FCE - Premier Div.
27/08/2023 Drumchapel United Sunday 3-4 Polonia Glasgow -10/+10   SU-FCE - Premier Div.
27/08/2023 Athletico 2-2 Inverkeithing Hibs -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
27/08/2023 Cowdenbeath United 4-0 Leven Sunday +9/-9   SU-FIF - Premier Div.
27/08/2023 Rosyth Sunday 2-0 East Dock Bar -3/+3   SU-FIF - Premier Div.
27/08/2023 Tappies 4-4 Norries +4/-4   SU-FIF - Premier Div.
27/08/2023 The Bruce Arms 4-8 Eddy's Bar -24/+24   SU-FIF - Premier Div.
27/08/2023 The Old Inn 1-2 The Steadings -15/+15   SU-FIF - Premier Div.
27/08/2023 The Yeoman 10-2 Kinglassie United +1/-1   SU-FIF - Premier Div.
27/08/2023 AC Kelvingrove 7-1 Kelvingrovers +1/-1   SU-GCC - Lg.
27/08/2023 Chandlers 7-0 Saint Mungo's +2/-2   SU-GCC - Lg.
27/08/2023 Dennistoun Saints 9-3 Saltire Thistle +16/-16   SU-GCC - Lg.
27/08/2023 Garnock Sunday 1-3 Glasgow Saints -13/+13   SU-GCC - Lg.
27/08/2023 Glasgow Corinthians 6-0 Glasgow on the Ball United +12/-12   SU-GCC - Lg.
27/08/2023 Anchor Sociedad 3-4 Hillwood -13/+13   SU-GLA - Championship
27/08/2023 Barrhead United 1-1 Eastend Phoenix -1/+1   SU-GLA - Championship
27/08/2023 Bonomy 3-6 Southside Albion -39/+39   SU-GLA - Championship
27/08/2023 Finnieston Phoenix 2-2 United Glasgow -5/+5   SU-GLA - Championship
27/08/2023 Glasgow on the Ball 3-2 Strathclyde United -7/+7   SU-GLA - Championship
27/08/2023 Harmony Row Amateurs 3-2 Kilbowie -7/+7   SU-GLA - Championship
27/08/2023 Woodlands 0-4 Flip the Mindset -37/+37   SU-GLA - Championship
27/08/2023 Cambria Westwood 1-13 Third Lanark Sunday -45/+45   SU-GLA - Div. 1
27/08/2023 Cambuslang Football Academy Sunday 5-0 Neilston Sunday +54/-54   SU-GLA - Div. 1
27/08/2023 Fairhill Athletico 5-1 Southside Sunday +36/-36   SU-GLA - Div. 1
27/08/2023 Kelvindale 1-10 South Camlachie -16/+16   SU-GLA - Div. 1
27/08/2023 Men United Glasgow 4-2 Muirend Athletic -5/+5   SU-GLA - Div. 1
27/08/2023 Saracen Red Star 1-8 The North -11/+11   SU-GLA - Div. 1
27/08/2023 Bellgrove 0-1 Millbrae -4/+4   SU-GLA - Div. 2
27/08/2023 Clyde Apollo 3-3 Renfrewshire Rovers -13/+13   SU-GLA - Div. 2
27/08/2023 Gryffe 5-0 Unity +11/-11   SU-GLA - Div. 2
27/08/2023 Lomond Thistle Colts 2-4 Kelburne +3/-3   SU-GLA - Div. 2
27/08/2023 Milngavie 1-14 Glasgow North United -51/+51   SU-GLA - Div. 2
27/08/2023 Bars for Bears 1-2 Cambuslang Football Academy Blues -12/+12   SU-GLA - Div. 2
27/08/2023 Castlemilk 6-1 Gowanbank +19/-19   SU-GLA - Premier Div.
27/08/2023 Clydebank Sunday 1-4 Pollokshields United -10/+10   SU-GLA - Premier Div.
27/08/2023 Dalmuir United 4-4 Maryhill Black Star -7/+7   SU-GLA - Premier Div.
27/08/2023 Glasgow Diverse 2-6 Maryhill Milan -37/+37   SU-GLA - Premier Div.
27/08/2023 Glasgow Irish 0-3 Firwood United -17/+17   SU-GLA - Premier Div.
27/08/2023 Southside Spartans 9-1 Glasgow Caledonian United +39/-39   SU-GLA - Premier Div.
27/08/2023 Boca Amateurs 6-3 Morningside +10/-10   SU-LOT - Morning Championship
27/08/2023 Civil Service Strollers Sunday 4-0 Easthouses Sunday Morning +8/-8   SU-LOT - Morning Championship
27/08/2023 Ferniebahçe Thistle 6-2 Broughton Vale ±0/±0   SU-LOT - Morning Championship
27/08/2023 Kirknewton 1-2 Livingston North -21/+21   SU-LOT - Morning Championship
27/08/2023 Riverside Victoria 2-0 Roseburn Thistle +1/-1   SU-LOT - Morning Championship
27/08/2023 Bathgate Thistle Sunday 4-2 Midlothian Milan -2/+2   SU-LOT - Morning Div. 1
27/08/2023 Burnside Athletic 5-3 Links Albion +6/-6   SU-LOT - Morning Div. 1
27/08/2023 Corstorphine Dynamo Whites 0-3 Maybury Star -32/+32   SU-LOT - Morning Div. 1
27/08/2023 Duddingston Athletic 2-7 Gotham City -45/+45   SU-LOT - Morning Div. 1
27/08/2023 Easthouses United 3-1 South Gyle Rovers +2/-2   SU-LOT - Morning Div. 1
27/08/2023 Oxgangs Trinity 12-4 The Tangs +5/-5   SU-LOT - Morning Div. 1
27/08/2023 Corstorphine Timbers 5-0 Firrhill Thistle +12/-12   SU-LOT - Morning Premier Div.
27/08/2023 Edinburgh Caledonian 5-1 Broomhall +13/-13   SU-LOT - Morning Premier Div.
27/08/2023 Haddington Town 4-6 Pentland Athletic +5/-5   SU-LOT - Morning Premier Div.
27/08/2023 Meadowbank Wednesday 2-3 Tranent Sunday -18/+18   SU-LOT - Morning Premier Div.
27/08/2023 Albion Athletic 3-4 Mental Mechanics Sunday -13/+13   SU-LOT - Premier Div.
27/08/2023 Boroughmuir 4-3 Salvesen +10/-10   SU-LOT - Premier Div.
27/08/2023 Edinburgh Athletic 3-2 Musselburgh United +24/-24   SU-LOT - Premier Div.
27/08/2023 Westside 5-0 Wallyford Bluebell +7/-7   SU-LOT - Premier Div.
24/08/2023 Forrit Brae 2-0 Aberfield +6/-6   SU-ABD - Premier Div.
24/08/2023 Granite Thistle 6-2 Malibu +22/-22   SU-ABD - Premier Div.
24/08/2023 Kincorth Athletic 3-0 Golden Tee -1/+1   SU-ABD - Premier Div.
24/08/2023 North East Albion 5-2 CR FC +1/-1   SU-ABD - Premier Div.
24/08/2023 Portletico 5-0 Bucksburn Thistle +6/-6   SU-ABD - Premier Div.
24/08/2023 Forfar Ajax 8-0 Rug Bug Bennys +15/-15   SU-ANG - League Cup
24/08/2023 Johnshaven Dauntless 0-1 Andreou's +5/-5   SU-ANG - League Cup
24/08/2023 Newgate 6-1 Results Gym +13/-13   SU-ANG - League Cup
24/08/2023 Girdle Toll 2-5 Grange -2/+2   SU-AYR - Div. 1
24/08/2023 Annan Town 1-4 Palmerston Colts -21/+21   SU-DUM - Premier Div.
24/08/2023 Birchtree 3-3 Hole i' the Wa -8/+8   SU-DUM - Premier Div.
24/08/2023 Normandy Star 2-5 Saint Cuthbert Wanderers Colts -27/+27   SU-DUM - Premier Div.
24/08/2023 Morningside 2-4 Civil Service Strollers Sunday -10/+10   SU-LOT - Morning Championship
24/08/2023 Corstorphine Dynamo Blues 0-4 Corstorphine Dynamo Whites -14/+14   SU-LOT - Morning Div. 1
24/08/2023 Gotham City 2-3 Maybury Star -16/+16   SU-LOT - Morning Div. 1
24/08/2023 Midlothian Milan 2-2 Easthouses United +1/-1   SU-LOT - Morning Div. 1
24/08/2023 Pentland Athletic 4-4 Lochend -11/+11   SU-LOT - Morning Premier Div.
23/08/2023 Lochside Club 4-1 Threave Rovers Development +3/-3   SU-DUM - Premier Div.
23/08/2023 Ruthwell Rovers 2-0 Dumfries Athletic +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
23/08/2023 Auld Hoose 3-0 Lochore Castle +2/-2   SU-FIF - Premier Div.
23/08/2023 Norries 4-0 Athletico +14/-14   SU-FIF - Premier Div.
23/08/2023 Rosyth Sunday 0-2 Eddy's Bar -2/+2   SU-FIF - Premier Div.
23/08/2023 The Steadings 4-1 The Yeoman +2/-2   SU-FIF - Premier Div.
22/08/2023 Mugiemoss 0-6 Middlefield Wasps -14/+14   SU-ABD - Premier Div.
22/08/2023 Airdrie Community 3-3 Kildrum United -11/+11   SU-AIR - Championship
22/08/2023 Cumbernauld United Sunday 3-0 Lochgreen +18/-18   SU-AIR - Championship
22/08/2023 East End Rovers 5-0 East End Tigers +1/-1   SU-AIR - Championship
22/08/2023 North Motherwell 4-3 Cumbernauld Thistle -10/+10   SU-AIR - Championship
22/08/2023 Symington Tinto Sunday 4-3 Mill United +15/-15   SU-AIR - Championship
22/08/2023 Carstairs Thistle 5-0 Bellgrove {AIR} +11/-11   SU-AIR - Div. 1
22/08/2023 Douglas Amateurs 3-1 Bo'ness United Sunday -2/+2   SU-AIR - Div. 1
22/08/2023 Lanarkshire Albion 3-5 East End Athletic -2/+2   SU-AIR - Div. 1
22/08/2023 Armadale 17-2 Bardykes Rovers +16/-16   SU-AIR - Premier Div.
22/08/2023 Easterhouse Football Academy Sunday 0-2 Bothwell United -11/+11   SU-AIR - Premier Div.
22/08/2023 Johnshaven Athletic 14-0 Bennys United ±0/±0   SU-ANG - League Cup
22/08/2023 Results Gym B 2-3 Montrose Amateurs -3/+3   SU-ANG - League Cup
22/08/2023 Broughton Vale 2-3 Frederick Douglass 1846 +5/-5   SU-LOT - Morning Championship
22/08/2023 Kirknewton 5-4 Roseburn Thistle -8/+8   SU-LOT - Morning Championship
22/08/2023 Tranent Sunday 10-1 Haddington Town +7/-7   SU-LOT - Morning Premier Div.
22/08/2023 Westside 7-2 Gallo -1/+1   SU-LOT - Premier Div.
20/08/2023 Aberfield 2-7 Portletico -8/+8   SU-ABD - Premier Div.
20/08/2023 Bucksburn Thistle 4-11 Kincorth Athletic -2/+2   SU-ABD - Premier Div.
20/08/2023 Golden Tee 5-2 Mugiemoss -3/+3   SU-ABD - Premier Div.
20/08/2023 Malibu 0-3 North East Albion -10/+10   SU-ABD - Premier Div.
20/08/2023 Westhill 3-0 Forrit Brae +5/-5   SU-ABD - Premier Div.
20/08/2023 Brechin Amateur Vics 4-4 p Montrose Amateurs -6/+6   SU-ANG - League Cup
20/08/2023 Forfar Ajax 4-6 Andreou's -12/+12   SU-ANG - League Cup
20/08/2023 Johnshaven Athletic 6-0 Results Gym B +5/-5   SU-ANG - League Cup
20/08/2023 Johnshaven Dauntless 2-7 Newgate -3/+3   SU-ANG - League Cup
20/08/2023 Rug Bug Bennys 2-4 Results Gym +3/-3   SU-ANG - League Cup
20/08/2023 Annick 1-7 Irvine No. 1 Celtic Sports Club -5/+5   SU-AYR - Div. 1
20/08/2023 Castlepark 3-0 The Elms -4/+4   SU-AYR - Div. 1
20/08/2023 Newmilns Greenholm 4-3 Troon Town +3/-3   SU-AYR - Div. 1
20/08/2023 Dumfries Athletic 6-2 Normandy Star +19/-19   SU-DUM - Premier Div.
20/08/2023 FC Annan 2-5 Birchtree +4/-4   SU-DUM - Premier Div.
20/08/2023 Lochside Club 3-4 Inter Galloway -25/+25   SU-DUM - Premier Div.
20/08/2023 Palmerston Colts 4-1 Scaur +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
20/08/2023 Saint Cuthbert Wanderers Colts 0-11 Hole i' the Wa -25/+25   SU-DUM - Premier Div.
20/08/2023 Threave Rovers Development 0-2 Annan Town -8/+8   SU-DUM - Premier Div.
20/08/2023 Airdrie Albion 3-1 Inter Inchinnan -3/+3   SU-FCE - Championship
20/08/2023 East End Heart 2-7 Bellshill Athletic Sunday -14/+14   SU-FCE - Championship
20/08/2023 East Kilbride Forest 3-3 Kilpatrick -13/+13   SU-FCE - Championship
20/08/2023 Gartcairn Sunday 4-3 Stenhouse United +3/-3   SU-FCE - Championship
20/08/2023 Tilly 1-2 Blantyre Albion -13/+13   SU-FCE - Championship
20/08/2023 Castlemilk Football Academy 8-0 Chapelhall +27/-27   SU-FCE - Lanarkshire Championship
20/08/2023 Wishaw Heart 5-1 Airdrie Forest White +7/-7   SU-FCE - Lanarkshire Championship
20/08/2023 Kilsyth Athletic Sunday 1-3 Coltness United -22/+22   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
20/08/2023 Newmains United Sunday 1-2 East Kilbride Athletic -6/+6   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
20/08/2023 Bullwood 3-5 Bonnybridge Youths -31/+31   SU-FCE - Premier Div.
20/08/2023 Bullwood 2-5 Budhill United -18/+18   SU-FCE - Premier Div.
20/08/2023 Falkirk Sunday 4-3 Duncanrig Villa -5/+5   SU-FCE - Premier Div.
20/08/2023 Cowdenbeath United 4-3 Athletico ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
20/08/2023 East Dock Bar 0-7 The Yeoman -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
20/08/2023 Eddy's Bar 2-3 The Old Inn ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
20/08/2023 Inverkeithing Hibs 1-2 Cottars Bar +3/-3   SU-FIF - Premier Div.
20/08/2023 Kinglassie United 1-16 The Steadings -1/+1   SU-FIF - Premier Div.
20/08/2023 Leven Sunday 3-4 Rosyth Sunday -9/+9   SU-FIF - Premier Div.
20/08/2023 Lochore Castle 5-1 Tappies +9/-9   SU-FIF - Premier Div.
20/08/2023 Norries 0-3 The Bruce Arms -28/+28   SU-FIF - Premier Div.
20/08/2023 Ashfield Star 6-3 Rossvale Sunday +27/-27   SU-GCC - Lg. Cup
20/08/2023 Chandlers 5-3 Garnock Sunday +10/-10   SU-GCC - Lg. Cup
20/08/2023 Dennistoun Saints 3-0 Saltire Thistle +8/-8   SU-GCC - Lg. Cup
20/08/2023 Glasgow Saints 2-1 Saint Mungo's -11/+11   SU-GCC - Lg. Cup
20/08/2023 Kelvingrovers 2-4 Glasgow on the Ball United -21/+21   SU-GCC - Lg. Cup
20/08/2023 Vale 3-2 Glasgow Corinthians -1/+1   SU-GCC - Lg. Cup
20/08/2023 Barrhead United 0-4 Woodlands -39/+39   SU-GLA - Championship
20/08/2023 Eastend Phoenix 8-0 Anchor Sociedad +51/-51   SU-GLA - Championship
20/08/2023 Harmony Row Amateurs 4-6 Southside Albion -27/+27   SU-GLA - Championship
20/08/2023 Hillwood 3-4 Bonomy +4/-4   SU-GLA - Championship
20/08/2023 Kilbowie 1-6 Glasgow on the Ball -26/+26   SU-GLA - Championship
20/08/2023 Strathclyde United 0-4 Finnieston Phoenix -21/+21   SU-GLA - Championship
20/08/2023 United Glasgow 2-3 Flip the Mindset -14/+14   SU-GLA - Championship
20/08/2023 Cambuslang Football Academy Sunday 4-2 Men United Glasgow +30/-30   SU-GLA - Div. 1
20/08/2023 Muirend Athletic 4-5 Kelvindale -2/+2   SU-GLA - Div. 1
20/08/2023 Neilston Sunday 8-1 Cambria Westwood +4/-4   SU-GLA - Div. 1
20/08/2023 South Camlachie 5-1 Saracen Red Star ±0/±0   SU-GLA - Div. 1
20/08/2023 The North 6-5 Southside Sunday +1/-1   SU-GLA - Div. 1
20/08/2023 Third Lanark Sunday 1-4 Fairhill Athletico -22/+22   SU-GLA - Div. 1
20/08/2023 Cambuslang Football Academy Blues 1-10 Clyde Apollo -10/+10   SU-GLA - Div. 2
20/08/2023 Glasgow North United 5-0 Gryffe +42/-42   SU-GLA - Div. 2
20/08/2023 Kelburne 7-0 Milngavie +8/-8   SU-GLA - Div. 2
20/08/2023 Lomond Thistle Colts 1-7 Renfrewshire Rovers -49/+49   SU-GLA - Div. 2
20/08/2023 Millbrae 6-1 Bars for Bears +3/-3   SU-GLA - Div. 2
20/08/2023 Unity 6-0 Pollok Dynamo +14/-14   SU-GLA - Div. 2
20/08/2023 Castlemilk 3-2 Southside Spartans +3/-3   SU-GLA - Premier Div.
20/08/2023 Firwood United 2-4 Glasgow Diverse -12/+12   SU-GLA - Premier Div.
20/08/2023 Glasgow Irish 2-2 Maryhill Black Star +3/-3   SU-GLA - Premier Div.
20/08/2023 Gowanbank 5-4 Clydebank Sunday ±0/±0   SU-GLA - Premier Div.
20/08/2023 Maryhill Milan 5-4 Dalmuir United +5/-5   SU-GLA - Premier Div.
20/08/2023 Thornliebank Thistle 1-5 Glasgow Caledonian United -12/+12   SU-GLA - Premier Div.
20/08/2023 Boca Amateurs 1-9 Ferniebahçe Thistle -32/+32   SU-LOT - Morning Championship
20/08/2023 Livingston North 1-1 Roseburn Thistle -4/+4   SU-LOT - Morning Championship
20/08/2023 Morningside 1-4 Frederick Douglass 1846 -17/+17   SU-LOT - Morning Championship
20/08/2023 Riverside Victoria 3-0 Broughton Vale -1/+1   SU-LOT - Morning Championship
20/08/2023 Bathgate Thistle Sunday 2-1 Corstorphine Dynamo Whites -6/+6   SU-LOT - Morning Div. 1
20/08/2023 Burnside Athletic 13-1 South Gyle Rovers +11/-11   SU-LOT - Morning Div. 1
20/08/2023 Corstorphine Dynamo Blues 0-5 Maybury Star -31/+31   SU-LOT - Morning Div. 1
20/08/2023 Easthouses United 6-4 Duddingston Athletic +15/-15   SU-LOT - Morning Div. 1
20/08/2023 Links Albion 2-3 Gotham City -19/+19   SU-LOT - Morning Div. 1
20/08/2023 Midlothian Milan 7-0 The Tangs +8/-8   SU-LOT - Morning Div. 1
20/08/2023 Broomhall 1-1 Lochend -7/+7   SU-LOT - Morning Premier Div.
20/08/2023 Firrhill Thistle 0-7 Meadowbank Wednesday -14/+14   SU-LOT - Morning Premier Div.
20/08/2023 Livingston Community 3-1 Haddington Town -4/+4   SU-LOT - Morning Premier Div.
20/08/2023 Pentland Athletic 4-2 Tranent Sunday +3/-3   SU-LOT - Morning Premier Div.
20/08/2023 Gallo 2-3 Boroughmuir -4/+4   SU-LOT - Premier Div.
20/08/2023 Mental Mechanics Sunday 0-13 Westside -1/+1   SU-LOT - Premier Div.
20/08/2023 Musselburgh United 2-2 Edinburgh East -3/+3   SU-LOT - Premier Div.
20/08/2023 Salvesen 9-1 Edinburgh Athletic +3/-3   SU-LOT - Premier Div.
20/08/2023 Wallyford Bluebell 7-2 Albion Athletic -1/+1   SU-LOT - Premier Div.
17/08/2023 Aberfield 1-2 Bucksburn Thistle -6/+6   SU-ABD - Premier Div.
17/08/2023 Golden Tee 2-1 North East Albion +4/-4   SU-ABD - Premier Div.
17/08/2023 Granite Thistle 1-4 Portletico -16/+16   SU-ABD - Premier Div.
17/08/2023 Inverdee 3-6 Kincorth Athletic +2/-2   SU-ABD - Premier Div.
17/08/2023 Malibu 3-1 Mugiemoss -2/+2   SU-ABD - Premier Div.
17/08/2023 Andreou's 4-0 Newgate +45/-45   SU-ANG - League Cup
17/08/2023 Johnshaven Dauntless 1-3 Rug Bug Bennys -23/+23   SU-ANG - League Cup
17/08/2023 Results Gym 4-0 Forfar Ajax +8/-8   SU-ANG - League Cup
17/08/2023 Dumfries Athletic 7-3 Inter Galloway +3/-3   SU-DUM - Premier Div.
17/08/2023 Palmerston Colts 9-1 Normandy Star +9/-9   SU-DUM - Premier Div.
17/08/2023 Threave Rovers Development 3-3 Ruthwell Rovers +3/-3   SU-DUM - Premier Div.
17/08/2023 Roseburn Thistle 4-3 Ferniebahçe Thistle +18/-18   SU-LOT - Morning Championship
17/08/2023 The Tangs 1-4 Duddingston Athletic ±0/±0   SU-LOT - Morning Div. 1
17/08/2023 Livingston Community 2-2 Broomhall -2/+2   SU-LOT - Morning Premier Div.
17/08/2023 Musselburgh United 10-2 Edinburgh Athletic +1/-1   SU-LOT - Premier Div.
16/08/2023 FC Annan 0-6 Annan Town -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
16/08/2023 Hole i' the Wa 4-3 Scaur -7/+7   SU-DUM - Premier Div.
16/08/2023 Saint Cuthbert Wanderers Colts 2-3 Birchtree +8/-8   SU-DUM - Premier Div.
16/08/2023 Cottars Bar 8-1 Kinglassie United ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
16/08/2023 Tappies 2-5 Cowdenbeath United -22/+22   SU-FIF - Premier Div.
16/08/2023 The Bruce Arms 8-1 Inverkeithing Hibs +11/-11   SU-FIF - Premier Div.
16/08/2023 The Old Inn 11-0 East Dock Bar +1/-1   SU-FIF - Premier Div.
15/08/2023 Middlefield Wasps 5-5 CR FC -8/+8   SU-ABD - Premier Div.
15/08/2023 Brechin Amateur Vics 5-1 Johnshaven Athletic +38/-38   SU-ANG - League Cup
15/08/2023 Bennys United 1-9 Results Gym B -3/+3   SU-ANG - League Cup
15/08/2023 Easthouses Sunday Morning 4-5 Riverside Victoria +2/-2   SU-LOT - Morning Championship
15/08/2023 Livingston North 4-2 Boca Amateurs +17/-17   SU-LOT - Morning Championship
15/08/2023 Burnside Athletic 3-2 Bathgate Thistle Sunday +2/-2   SU-LOT - Morning Div. 1
15/08/2023 Maybury Star 1-6 Links Albion -13/+13   SU-LOT - Morning Div. 1
15/08/2023 Oxgangs Trinity 4-1 South Gyle Rovers +8/-8   SU-LOT - Morning Div. 1
15/08/2023 Meadowbank Wednesday 6-5 Corstorphine Timbers -5/+5   SU-LOT - Morning Premier Div.
15/08/2023 Boroughmuir 9-1 Albion Athletic +5/-5   SU-LOT - Premier Div.
13/08/2023 Aberfield 2-4 Mugiemoss -23/+23   SU-ABD - Premier Div.
13/08/2023 Bucksburn Thistle 3-1 Forrit Brae +9/-9   SU-ABD - Premier Div.
13/08/2023 CR FC 1-1 Granite Thistle -1/+1   SU-ABD - Premier Div.
13/08/2023 Golden Tee 2-2 Portletico -7/+7   SU-ABD - Premier Div.
13/08/2023 Malibu 3-4 Inverdee -12/+12   SU-ABD - Premier Div.
13/08/2023 Middlefield Wasps 0-8 Kincorth Athletic -7/+7   SU-ABD - Premier Div.
13/08/2023 Westhill 1-5 North East Albion -17/+17   SU-ABD - Premier Div.
13/08/2023 Andreou's 3-5 Results Gym -12/+12   SU-ANG - League Cup
13/08/2023 Forfar Ajax 5-2 Johnshaven Dauntless +5/-5   SU-ANG - League Cup
13/08/2023 Montrose Amateurs 12-0 Bennys United +1/-1   SU-ANG - League Cup
13/08/2023 Results Gym B 3-1 Brechin Amateur Vics +24/-24   SU-ANG - League Cup
13/08/2023 Rug Bug Bennys 0-6 Newgate -2/+2   SU-ANG - League Cup
13/08/2023 Bobby's Bar 3-4 Irvine Rangers Supporters Club +4/-4   SU-AYR - Div. 1
13/08/2023 Irvine No. 1 Celtic Sports Club 9-2 Castlepark +15/-15   SU-AYR - Div. 1
13/08/2023 The Elms 2-9 Grange ±0/±0   SU-AYR - Div. 1
13/08/2023 Troon Town 0-2 Girdle Toll -20/+20   SU-AYR - Div. 1
13/08/2023 Annan Town 5-4 Dumfries Athletic -6/+6   SU-DUM - Premier Div.
13/08/2023 Birchtree 1-3 Palmerston Colts -29/+29   SU-DUM - Premier Div.
13/08/2023 Inter Galloway 6-2 Threave Rovers Development +51/-51   SU-DUM - Premier Div.
13/08/2023 Normandy Star 1-2 FC Annan -24/+24   SU-DUM - Premier Div.
13/08/2023 Ruthwell Rovers 6-1 Lochside Club +43/-43   SU-DUM - Premier Div.
13/08/2023 Scaur 2-1 Saint Cuthbert Wanderers Colts +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
13/08/2023 Bellshill United 7-3 East End Heart -1/+1   SU-FCE - Championship
13/08/2023 Blantyre Albion 3-3 Inter Inchinnan -1/+1   SU-FCE - Championship
13/08/2023 Gartcairn Sunday 7-0 East Kilbride Forest +9/-9   SU-FCE - Championship
13/08/2023 Stenhouse United 6-3 Central Rio ±0/±0   SU-FCE - Championship
13/08/2023 Tilly 4-0 Bellshill Athletic Sunday +38/-38   SU-FCE - Championship
13/08/2023 Airdrie Forest White 8-0 Motherwell Villa B +6/-6   SU-FCE - Lanarkshire Championship
13/08/2023 Chapelhall 6-3 Wishaw Heart +38/-38   SU-FCE - Lanarkshire Championship
13/08/2023 Airdrie Forest Blue 1-4 Kilsyth Athletic Sunday -12/+12   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
13/08/2023 East Kilbride Athletic 6-6 Coltness United -8/+8   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
13/08/2023 Kincardine Colts 3-4 Newmains United Sunday -2/+2   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
13/08/2023 Murieston United Sunday 4-3 Bellsquarry -8/+8   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
13/08/2023 Bonnybridge Youths 1-3 Carron Thistle -12/+12   SU-FCE - Premier Div.
13/08/2023 Budhill United 1-2 Todholm -12/+12   SU-FCE - Premier Div.
13/08/2023 Carron Thistle 1-3 Polonia Glasgow -22/+22   SU-FCE - Premier Div.
13/08/2023 Drumchapel United Sunday 4-4 Falkirk Sunday -1/+1   SU-FCE - Premier Div.
13/08/2023 Athletico 2-3 Lochore Castle -4/+4   SU-FIF - Premier Div.
13/08/2023 Cottars Bar 5-2 Norries +19/-19   SU-FIF - Premier Div.
13/08/2023 Kinglassie United 0-4 Inverkeithing Hibs -3/+3   SU-FIF - Premier Div.
13/08/2023 Rosyth Sunday 4-3 Auld Hoose +23/-23   SU-FIF - Premier Div.
13/08/2023 The Bruce Arms 4-2 Cowdenbeath United +8/-8   SU-FIF - Premier Div.
13/08/2023 The Old Inn 5-0 Leven Sunday ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
13/08/2023 The Steadings 5-3 East Dock Bar -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
13/08/2023 The Yeoman 2-3 Eddy's Bar -4/+4   SU-FIF - Premier Div.
13/08/2023 AC Kelvingrove 5-2 Chandlers +9/-9   SU-GCC - Lg. Cup
13/08/2023 Glasgow Corinthians 2-0 Kelvingrovers ±0/±0   SU-GCC - Lg. Cup
13/08/2023 Glasgow Saints 9-3 Saltire Thistle +1/-1   SU-GCC - Lg. Cup
13/08/2023 Glasgow Wednesday 1-5 Garnock Sunday -4/+4   SU-GCC - Lg. Cup
13/08/2023 Lomond Thistle 8-0 Ashfield Star +1/-1   SU-GCC - Lg. Cup
13/08/2023 Saint Mungo's 1-3 Dennistoun Saints -7/+7   SU-GCC - Lg. Cup
13/08/2023 Vale 5-2 Glasgow on the Ball United +1/-1   SU-GCC - Lg. Cup
13/08/2023 Bonomy 3-1 Barrhead United -3/+3   SU-GLA - Championship
13/08/2023 Finnieston Phoenix 0-5 Anchor Sociedad -33/+33   SU-GLA - Championship
13/08/2023 Flip the Mindset 3-4 Harmony Row Amateurs +5/-5   SU-GLA - Championship
13/08/2023 Glasgow on the Ball 3-1 United Glasgow +5/-5   SU-GLA - Championship
13/08/2023 Kilbowie 4-1 Eastend Phoenix +22/-22   SU-GLA - Championship
13/08/2023 Southside Albion 4-3 Hillwood ±0/±0   SU-GLA - Championship
13/08/2023 Woodlands 4-1 Strathclyde United +12/-12   SU-GLA - Championship
13/08/2023 Fairhill Athletico 2-3 Cambuslang Football Academy Sunday -20/+20   SU-GLA - Div. 1
13/08/2023 Kelvindale 3-5 The North -2/+2   SU-GLA - Div. 1
13/08/2023 Men United Glasgow 1-7 South Camlachie -42/+42   SU-GLA - Div. 1
13/08/2023 Neilston Sunday 4-4 Muirend Athletic -13/+13   SU-GLA - Div. 1
13/08/2023 Saracen Red Star 6-2 Cambria Westwood +18/-18   SU-GLA - Div. 1
13/08/2023 Southside Sunday 5-1 Third Lanark Sunday +5/-5   SU-GLA - Div. 1
13/08/2023 Clyde Apollo 3-0 Bellgrove +7/-7   SU-GLA - Div. 2
13/08/2023 Kelburne 6-4 Millbrae +8/-8   SU-GLA - Div. 2
13/08/2023 Milngavie 2-0 Unity +12/-12   SU-GLA - Div. 2
13/08/2023 Pollok Dynamo 2-7 Lomond Thistle Colts -36/+36   SU-GLA - Div. 2
13/08/2023 Bars for Bears 2-4 Gryffe +1/-1   SU-GLA - Div. 2
13/08/2023 Renfrewshire Rovers 4-1 Cambuslang Football Academy Blues +18/-18   SU-GLA - Div. 2
13/08/2023 Dalmuir United 5-2 Clydebank Sunday +5/-5   SU-GLA - Premier Div.
13/08/2023 Firwood United 3-2 Gowanbank +1/-1   SU-GLA - Premier Div.
13/08/2023 Glasgow Caledonian United 2-1 Glasgow Irish -5/+5   SU-GLA - Premier Div.
13/08/2023 Glasgow Diverse 4-1 Thornliebank Thistle ±0/±0   SU-GLA - Premier Div.
13/08/2023 Maryhill Black Star 0-3 Pollokshields United -18/+18   SU-GLA - Premier Div.
13/08/2023 Southside Spartans 1-5 Maryhill Milan -36/+36   SU-GLA - Premier Div.
13/08/2023 Boca Amateurs 2-1 Broughton Vale -8/+8   SU-LOT - Morning Championship
13/08/2023 Civil Service Strollers Sunday 4-1 Livingston North +9/-9   SU-LOT - Morning Championship
13/08/2023 Ferniebahçe Thistle 6-1 Morningside +7/-7   SU-LOT - Morning Championship
13/08/2023 Frederick Douglass 1846 0-2 Riverside Victoria -18/+18   SU-LOT - Morning Championship
13/08/2023 Kirknewton 2-0 Easthouses Sunday Morning -5/+5   SU-LOT - Morning Championship
13/08/2023 Bathgate Thistle Sunday 5-1 Duddingston Athletic +16/-16   SU-LOT - Morning Div. 1
13/08/2023 Burnside Athletic 6-3 Maybury Star ±0/±0   SU-LOT - Morning Div. 1
13/08/2023 Corstorphine Dynamo Whites 3-3 Gotham City -2/+2   SU-LOT - Morning Div. 1
13/08/2023 Easthouses United 4-1 Midlothian Milan +12/-12   SU-LOT - Morning Div. 1
13/08/2023 Links Albion 3-0 The Tangs -4/+4   SU-LOT - Morning Div. 1
13/08/2023 Corstorphine Timbers 1-4 Broomhall -30/+30   SU-LOT - Morning Premier Div.
13/08/2023 Meadowbank Wednesday 5-1 Livingston Community +8/-8   SU-LOT - Morning Premier Div.
13/08/2023 Pentland Athletic 4-3 Firrhill Thistle -8/+8   SU-LOT - Morning Premier Div.
13/08/2023 Tranent Sunday 2-3 Lochend -18/+18   SU-LOT - Morning Premier Div.
13/08/2023 Boroughmuir 0-5 Musselburgh United -9/+9   SU-LOT - Premier Div.
13/08/2023 Edinburgh Athletic 2-6 Wallyford Bluebell ±0/±0   SU-LOT - Premier Div.
13/08/2023 Edinburgh East 6-0 Mental Mechanics Sunday ±0/±0   SU-LOT - Premier Div.
13/08/2023 Westside 8-2 Salvesen +4/-4   SU-LOT - Premier Div.
11/08/2023 Oxgangs Trinity 6-0 Corstorphine Dynamo Blues +12/-12   SU-LOT - Morning Div. 1
07/08/2023 Pollokshields United 3-2 Southside Spartans +4/-4 SU-GLA - Super Cup
06/08/2023 East End Heart 1-3 Tilly -14/+14   SU-FCE - Championship
06/08/2023 East Kilbride Forest 2-9 Airdrie Albion -7/+7   SU-FCE - Championship
06/08/2023 Inter Inchinnan 3-10 Bellshill United -13/+13   SU-FCE - Championship
06/08/2023 Stenhouse United 0-3 Bellshill Athletic Sunday -23/+23   SU-FCE - Championship
06/08/2023 East Kilbride Athletic 6-1 Chapelhall ±0/±0 SU-FCE - Lanarkshire Cup
06/08/2023 Kilsyth Athletic Sunday 6-3 Motherwell Villa ±0/±0 SU-FCE - Lanarkshire Cup
06/08/2023 Kincardine Colts 2-7 Wishaw Heart -41/+41 SU-FCE - Lanarkshire Cup
06/08/2023 Murieston United Sunday 9-1 Whitburn Amateurs ±0/±0 SU-FCE - Lanarkshire Cup
06/08/2023 Newmains United Sunday 12-1 Tower ±0/±0 SU-FCE - Lanarkshire Cup
06/08/2023 Newton Farm 2-2 p Motherwell Villa B -14/+14 SU-FCE - Lanarkshire Cup
06/08/2023 Falkirk Sunday 1-6 Checkbar United -26/+26   SU-FCE - Premier Div.
06/08/2023 Polonia Glasgow 1-3 Bullwood -7/+7   SU-FCE - Premier Div.
06/08/2023 Todholm 5-3 Duncanrig Villa -6/+6   SU-FCE - Premier Div.
06/08/2023 Ashfield Star 12-0 Cambuslang Football Academy {GCC} +1/-1   SU-GCC - Lg. Cup
06/08/2023 Chandlers 2-0 Glasgow Wednesday -6/+6   SU-GCC - Lg. Cup
06/08/2023 Dennistoun Saints 1-4 Glasgow Saints -1/+1   SU-GCC - Lg. Cup
06/08/2023 Garnock Sunday 3-3 AC Kelvingrove +2/-2   SU-GCC - Lg. Cup
06/08/2023 Glasgow on the Ball United 1-6 Glasgow Corinthians -22/+22   SU-GCC - Lg. Cup
06/08/2023 Kelvingrovers 1-9 Vale -28/+28   SU-GCC - Lg. Cup
06/08/2023 Saltire Thistle 3-3 Saint Mungo's -6/+6   SU-GCC - Lg. Cup