SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
JANUARY 2024 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
28/01/2024 Aberfield 0-2 CR FC -5/+5   SU-ABD - Premier Div.
28/01/2024 Golden Tee 9-1 Threaded +1/-1   SU-ABD - Premier Div.
28/01/2024 Inverdee 3-4 Portletico +2/-2   SU-ABD - Premier Div.
28/01/2024 Airdrie Community 4-0 Symington Tinto Sunday +1/-1   SU-AIR - Championship
28/01/2024 Kildrum United 1-6 Lochgreen -48/+48   SU-AIR - Championship
28/01/2024 North Motherwell 2-3 East End Rovers -6/+6   SU-AIR - Championship
28/01/2024 Cumbernauld Thistle p 1-1 East End Tigers -6/+6 SU-AIR - Championship Lg. Cup
28/01/2024 DT United 2-9 Coatbridge United -19/+19   SU-AIR - Div. 1
28/01/2024 East End Athletic 1-7 Ravenswood -17/+17   SU-AIR - Div. 1
28/01/2024 Forgewood 5-3 Bo'ness United Sunday +1/-1   SU-AIR - Div. 1
28/01/2024 National 1-2 United -3/+3   SU-AIR - Div. 1
28/01/2024 Armadale 1-2 Blantyre United -18/+18   SU-AIR - Premier Div.
28/01/2024 Bothwell United 0-1 Coatbridge Cowboys -4/+4   SU-AIR - Premier Div.
28/01/2024 Easterhouse Football Academy Sunday 1-5 Pather -4/+4   SU-AIR - Premier Div.
28/01/2024 Tricolorul 0-2 Drumpellier Dynamo -2/+2   SU-AIR - Premier Div.
28/01/2024 Forfar Ajax 4-3 Star Bar -8/+8   SU-ANG - League
28/01/2024 Johnshaven Dauntless 4-2 Andreou's +24/-24   SU-ANG - League
28/01/2024 Newgate 5-1 Brechin Amateur Vics +3/-3   SU-ANG - League
28/01/2024 Results Gym B 0-4 Results Gym -7/+7   SU-ANG - League
28/01/2024 Dumfries Athletic 2-3 Annan Town +4/-4   SU-DUM - Premier Div.
28/01/2024 Hole i' the Wa 0-3 Birchtree -25/+25   SU-DUM - Premier Div.
28/01/2024 Lochside Club 3-0 FC Annan -3/+3   SU-DUM - Premier Div.
28/01/2024 Ruthwell Rovers 3-6 Palmerston Colts -16/+16   SU-DUM - Premier Div.
28/01/2024 Scaur 3-1 Inter Galloway -5/+5   SU-DUM - Premier Div.
28/01/2024 Threave Rovers Development 9-4 Normandy Star +13/-13   SU-DUM - Premier Div.
28/01/2024 Albion Athletic 0-2 Rosyth Sunday -7/+7   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
28/01/2024 Corstorphine Timbers 2-6 Musselburgh United -30/+30   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
28/01/2024 Easthouses Sunday Morning 4-1 Salvesen +34/-34   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
28/01/2024 Pentland Athletic 1-2 The Old Inn -19/+19   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
28/01/2024 Airdrie Albion 0-1 Stenhouse United -20/+20   SU-FCE - Championship
28/01/2024 East End Heart 3-2 Blantyre Albion +16/-16   SU-FCE - Championship
28/01/2024 East Kilbride Forest 4-4 Central Rio -3/+3   SU-FCE - Championship
28/01/2024 Gartcairn Sunday 3-1 Tilly -2/+2   SU-FCE - Championship
28/01/2024 Falkirk Sunday 5-5 Bellshill United +3/-3   SU-FCE - Football Central Cup
28/01/2024 Whitburn Amateurs 0-6 Bellsquarry ±0/±0   SU-FCE - Football Central Cup
28/01/2024 Budhill United 4-2 Bullwood -1/+1   SU-FCE - Premier Div.
28/01/2024 Checkbar United 2-1 Duncanrig Villa -6/+6   SU-FCE - Premier Div.
28/01/2024 Castlemilk Football Academy 0-1 Motherwell Villa B -24/+24   SU-FCE - Winter Lg.
28/01/2024 Kincardine Colts 1-4 Murieston United Sunday -1/+1   SU-FCE - Winter Lg.
28/01/2024 Motherwell Villa 3-5 Broomfield +2/-2   SU-FCE - Winter Lg.
28/01/2024 Newton Farm 1-3 Kilsyth Athletic Sunday +2/-2   SU-FCE - Winter Lg.
28/01/2024 Uphall Athletic 4-3 East Kilbride Athletic +17/-17   SU-FCE - Winter Lg.
28/01/2024 The Bruce Arms 2-3 Norries -6/+6 SU-FIF - Lg. Cup
28/01/2024 The Steadings 2-4 Cowdenbeath United -31/+31 SU-FIF - Lg. Cup
28/01/2024 Cottars Bar 5-1 East Dock Bar ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
28/01/2024 Eddy's Bar 4-1 Tappies ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
28/01/2024 Kinglassie United 1-14 Auld Hoose -1/+1   SU-FIF - Premier Div.
28/01/2024 Leven Sunday 2-4 Inverkeithing Hibs -17/+17   SU-FIF - Premier Div.
28/01/2024 Glasgow Corinthians 0-5 Rossvale Sunday -32/+32   SU-GCC - Lg.
28/01/2024 Glasgow on the Ball United 1-4 Dennistoun Saints -19/+19   SU-GCC - Lg.
28/01/2024 Glasgow Saints 3-1 Chandlers +8/-8   SU-GCC - Lg.
28/01/2024 Kelvingrovers 4-4 Garnock Sunday +10/-10   SU-GCC - Lg.
28/01/2024 Saint Mungo's 4-7 AC Kelvingrove +3/-3   SU-GCC - Lg.
28/01/2024 Saltire Thistle 1-3 Ashfield Star -2/+2   SU-GCC - Lg.
28/01/2024 Vale 3-0 Glasgow Wednesday +2/-2   SU-GCC - Lg.
28/01/2024 Barrhead United 2-3 Maryhill Black Star +5/-5   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Bellgrove 2-2 p Southside Spartans +14/-14   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Bonomy 6-0 Men United Glasgow +15/-15   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Clyde Apollo 7-2 Muirend Athletic +5/-5   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Finnieston Phoenix 3-2 Flip the Mindset -1/+1   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Glasgow North United p 5-5 Firwood United +5/-5   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Harmony Row Amateurs 1-2 Gryffe -8/+8   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Hillwood 3-5 Southside Sunday -19/+19   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Kelburne 7-3 Eastend Phoenix +25/-25   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Kilbowie 1-4 Pollokshields United ±0/±0   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Lomond Thistle Colts p 4-4 Glasgow Irish +13/-13   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Millbrae 5-1 Saracen Red Star +9/-9   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Milngavie 1-4 Pollok Dynamo -21/+21   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Renfrew Sunday 2-0 Cambuslang Football Academy Sunday +31/-31   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Renfrewshire Rovers 4-1 Thornliebank Thistle +39/-39   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 South Camlachie 1-5 Castlemilk -10/+10   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Strathclyde United 4-5 Dalmuir United +10/-10   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 The North 2-3 Glasgow Caledonian United -7/+7   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Third Lanark Sunday 2-4 Glasgow Diverse +4/-4   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 United Glasgow 2-1 Glasgow on the Ball +8/-8   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Unity 4-2 Cambuslang Football Academy Blues +2/-2   SU-GLA - Champions Cup
28/01/2024 Boroughmuir 8-0 Corstorphine Dynamo Whites +6/-6   SU-LOT - Edinburgh Cup
28/01/2024 Midlothian Milan 4-3 Boca Amateurs +16/-16   SU-LOT - Edinburgh Cup
28/01/2024 Civil Service Strollers Sunday 1-3 Riverside Victoria -9/+9   SU-LOT - Morning Championship
28/01/2024 Livingston North 3-7 Morningside -43/+43   SU-LOT - Morning Championship
28/01/2024 Kirknewton 2-2 p Frederick Douglass 1846 -6/+6 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
28/01/2024 Roseburn Thistle 0-2 Ferniebahçe Thistle -3/+3 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
28/01/2024 Links Albion 6-1 Easthouses United +14/-14   SU-LOT - Morning Div. 1
28/01/2024 South Gyle Rovers 1-3 Oxgangs Trinity -5/+5   SU-LOT - Morning Div. 1
28/01/2024 Burnside Athletic 3-2 Duddingston Athletic -7/+7 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
28/01/2024 Gotham City p 2-2 Bathgate Thistle Sunday +5/-5 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
28/01/2024 Lochend 4-1 Livingston Community +12/-12   SU-LOT - Morning Premier Div.
28/01/2024 Tranent Sunday 1-2 Edinburgh Caledonian -6/+6   SU-LOT - Morning Premier Div.
28/01/2024 Broomhall 2-2 p Firrhill Thistle -10/+10 SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
28/01/2024 Wallyford Bluebell 1-5 Edinburgh East -18/+18 SU-LOT - Premier Div. Lg. Cup
28/01/2024 Dreams United 0-4 Afroscots United -11/+11   SU-UNI - SUFL Cup
28/01/2024 Glasgow Afghan United 5-2 Kingsway ±0/±0   SU-UNI - SUFL Cup
21/01/2024 East End Rovers 5-5 Lochgreen -11/+11   SU-AIR - Championship
21/01/2024 Kildrum United 1-1 East End Tigers -14/+14   SU-AIR - Championship
21/01/2024 Bellgrove {AIR} 1-6 East End Athletic -10/+10   SU-AIR - Div. 1
21/01/2024 DT United 1-12 Forgewood -24/+24   SU-AIR - Div. 1
21/01/2024 Ravenswood 6-0 Lanarkshire Albion +3/-3   SU-AIR - Div. 1
21/01/2024 United 1-3 Coatbridge United -22/+22   SU-AIR - Div. 1
21/01/2024 Airdrie Community 8-1 Cumbernauld Thistle +2/-2 SU-AIR - Lg. Cup
21/01/2024 Symington Tinto Sunday 0-4 Cumbernauld United Sunday -14/+14 SU-AIR - Lg. Cup
21/01/2024 Easterhouse Football Academy Sunday 2-1 Coatbridge Cowboys +11/-11   SU-AIR - Premier Div.
21/01/2024 Forfar Ajax 1-5 Newgate -9/+9   SU-ANG - League
21/01/2024 Montrose Amateurs 3-1 Results Gym B +2/-2   SU-ANG - League
21/01/2024 Star Bar United 0-15 Star Bar -12/+12   SU-ANG - League
21/01/2024 Irvine No. 1 Celtic Sports Club 3-1 Annick -5/+5   SU-AYR - Div. 1
21/01/2024 The Elms 0-5 Castlepark -4/+4   SU-AYR - Div. 1
21/01/2024 Bellsquarry 4-3 Eddy's Bar +7/-7   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Checkbar United 5-4 Tranent Sunday +3/-3   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Edinburgh East 1-0 Tricolorul -8/+8   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Frederick Douglass 1846 1-2 The Steadings -1/+1   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Kincorth Athletic 5-0 Roseburn Thistle +4/-4   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Meadowbank Wednesday 5-0 Lochend +5/-5   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Murieston United Sunday 7-1 Oxgangs Trinity +1/-1   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 North East Albion 0-3 Portletico -27/+27   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Results Gym 0-6 Broomhall -5/+5   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Wallyford Bluebell 0-4 Riverside Victoria -41/+41   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Westside 0-5 Edinburgh Caledonian -49/+49   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Central Rio 12-0 Kilpatrick +7/-7   SU-FCE - Championship
21/01/2024 East Kilbride Forest 2-1 Tilly +14/-14   SU-FCE - Championship
21/01/2024 Gartcairn Sunday 6-4 Inter Inchinnan -2/+2   SU-FCE - Championship
21/01/2024 Polonia Glasgow 0-4 Todholm -7/+7   SU-FCE - Premier Div.
21/01/2024 Caldercruix 0-11 Uphall Athletic ±0/±0   SU-FCE - Winter Lg.
21/01/2024 East Kilbride Athletic 3-3 Broomfield -2/+2   SU-FCE - Winter Lg.
21/01/2024 Kilsyth Athletic Sunday 3-0 Castlemilk Football Academy ±0/±0   SU-FCE - Winter Lg.
21/01/2024 Kincardine Colts 3-4 Motherwell Villa -18/+18   SU-FCE - Winter Lg.
21/01/2024 Whitburn Amateurs 0-4 Newton Farm -1/+1   SU-FCE - Winter Lg.
21/01/2024 Kinglassie United 1-16 The Bruce Arms -4/+4   SU-FIF - Fife Sunday Cup
21/01/2024 Tappies 0-2 Norries -9/+9 SU-FIF - Lg. Cup
21/01/2024 Auld Hoose 12-0 East Dock Bar +1/-1   SU-FIF - Premier Div.
21/01/2024 Cowdenbeath United 5-1 Cottars Bar +25/-25   SU-FIF - Premier Div.
21/01/2024 AC Kelvingrove 8-0 Vale +9/-9 SU-GCC - GCCL Cup
21/01/2024 Ashfield Star 4-2 Saltire Thistle -3/+3 SU-GCC - GCCL Cup
21/01/2024 Glasgow Corinthians 4-0 Dennistoun Saints +16/-16 SU-GCC - GCCL Cup
21/01/2024 Glasgow Wednesday 1-2 Innercity -5/+5 SU-GCC - GCCL Cup
21/01/2024 Kelvingrovers 2-5 Chandlers -3/+3 SU-GCC - GCCL Cup
21/01/2024 Rossvale Sunday 1-3 Lomond Thistle +4/-4 SU-GCC - GCCL Cup
21/01/2024 Saint Mungo's 4-3 Glasgow on the Ball United +11/-11 SU-GCC - GCCL Cup
21/01/2024 Eastend Phoenix 3-4 Barrhead United -12/+12   SU-GLA - Championship
21/01/2024 Finnieston Phoenix 3-0 Flip the Mindset +11/-11   SU-GLA - Championship
21/01/2024 Hillwood 7-2 Kilbowie +9/-9   SU-GLA - Championship
21/01/2024 Strathclyde United 1-9 Anchor Sociedad -18/+18   SU-GLA - Championship
21/01/2024 United Glasgow 1-2 Glasgow on the Ball -6/+6   SU-GLA - Championship
21/01/2024 Cambuslang Football Academy Sunday 4-2 The North +23/-23   SU-GLA - Div. 1
21/01/2024 Fairhill Athletico 3-1 Kelvindale +4/-4   SU-GLA - Div. 1
21/01/2024 Men United Glasgow 4-2 Third Lanark Sunday -2/+2   SU-GLA - Div. 1
21/01/2024 Muirend Athletic 2-5 South Camlachie +1/-1   SU-GLA - Div. 1
21/01/2024 Saracen Red Star 3-8 Southside Sunday -16/+16   SU-GLA - Div. 1
21/01/2024 Woodlands 2-1 Harmony Row Amateurs -1/+1   SU-GLA - Div. 1
21/01/2024 Bellgrove 1-6 Renfrewshire Rovers -43/+43   SU-GLA - Div. 2
21/01/2024 Kelburne 4-4 Gryffe -3/+3   SU-GLA - Div. 2
21/01/2024 Lomond Thistle Colts 1-5 Millbrae -8/+8   SU-GLA - Div. 2
21/01/2024 Milngavie 0-7 Clyde Apollo -13/+13   SU-GLA - Div. 2
21/01/2024 Pollok Dynamo 8-1 Cambuslang Football Academy Blues +24/-24   SU-GLA - Div. 2
21/01/2024 Renfrew Sunday 1-0 Unity +10/-10   SU-GLA - Div. 2
21/01/2024 Firwood United 1-1 Glasgow Caledonian United -5/+5   SU-GLA - Premier Div.
21/01/2024 Glasgow Irish 6-0 Dalmuir United +55/-55   SU-GLA - Premier Div.
21/01/2024 Ferniebahçe Thistle 9-1 Boca Amateurs +8/-8   SU-LOT - Morning Championship
21/01/2024 Livingston Community 1-3 Firrhill Thistle -20/+20   SU-LOT - Morning Premier Div.
21/01/2024 Edinburgh Athletic 1-5 Boroughmuir -9/+9   SU-LOT - Premier Div.
21/01/2024 Gallo 2-0 Mental Mechanics Sunday -5/+5   SU-LOT - Premier Div.
21/01/2024 Afroscots United 5-1 Oromo Scotland ±0/±0   SU-UNI - SUFL Cup
21/01/2024 Kingsway 1-5 Red Road-Scoutables -13/+13   SU-UNI - SUFL Cup
21/01/2024 Airdrie Albion 2-8 Castlemilk -34/+34 W. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Bellshill United 2-3 Maryhill Milan -5/+5 W. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Blantyre Albion 1-3 Pollokshields United -2/+2 W. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Budhill United 2-4 Armadale -24/+24 W. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Drumchapel United Sunday 2-6 Maryhill Black Star -21/+21 W. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Drumpellier Dynamo 3-4 Glasgow North United -23/+23 W. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Irvine Rangers Supporters Club 5-3 Troon Town +3/-3 W. of Scotland Sunday Cup 23-24
21/01/2024 Pather 2-0 Grange +7/-7 W. of Scotland Sunday Cup 23-24
14/01/2024 Malibu 3-6 Kincorth Athletic +2/-2   SU-ABD - Premier Div.
14/01/2024 Portletico 5-1 CR FC +5/-5   SU-ABD - Premier Div.
14/01/2024 Airdrie Community 7-0 Cumbernauld Thistle +2/-2   SU-AIR - Championship
14/01/2024 Cumbernauld United Sunday 3-2 Mill United +4/-4   SU-AIR - Championship
14/01/2024 Lochgreen 9-4 East End Tigers +6/-6   SU-AIR - Championship
14/01/2024 North Motherwell 3-4 Kildrum United -13/+13   SU-AIR - Championship
14/01/2024 Symington Tinto Sunday 1-6 East End Rovers -12/+12   SU-AIR - Championship
14/01/2024 Bellgrove {AIR} 2-3 Carstairs Thistle +2/-2   SU-AIR - Div. 1
14/01/2024 DT United 3-4 Douglas Amateurs +8/-8   SU-AIR - Div. 1
14/01/2024 East End Athletic 2-6 Coatbridge United -46/+46   SU-AIR - Div. 1
14/01/2024 Lanarkshire Albion 8-0 Bo'ness United Sunday +44/-44   SU-AIR - Div. 1
14/01/2024 Ravenswood 5-1 Forgewood +3/-3   SU-AIR - Div. 1
14/01/2024 United 8-3 National +14/-14   SU-AIR - Div. 1
14/01/2024 Blantyre United 5-2 Easterhouse Football Academy Sunday +9/-9   SU-AIR - Premier Div.
14/01/2024 Coatbridge Cowboys 2-6 Drumpellier Dynamo -16/+16   SU-AIR - Premier Div.
14/01/2024 Pather 2-2 Armadale -9/+9   SU-AIR - Premier Div.
14/01/2024 Tricolorul 2-0 Bothwell United +8/-8   SU-AIR - Premier Div.
14/01/2024 Star Bar 2-10 Newgate -3/+3   SU-ANG - League
14/01/2024 Brechin Amateur Vics 18-0 Star Bar United +1/-1 SU-ANG - Neil Taylor Cup
14/01/2024 Johnshaven Athletic 4-1 Forfar Ajax +4/-4 SU-ANG - Neil Taylor Cup
14/01/2024 Castlepark 2-5 Irvine No. 1 Celtic Sports Club -17/+17   SU-AYR - Div. 1
14/01/2024 Girdle Toll 3-1 Troon Town +9/-9   SU-AYR - Div. 1
14/01/2024 Irvine Rangers Supporters Club 3-0 Bobby's Bar +2/-2   SU-AYR - Div. 1
14/01/2024 Newmilns Greenholm 1-2 Grange +8/-8   SU-AYR - Div. 1
14/01/2024 Dumfries Athletic 1-3 Birchtree ±0/±0   SU-DUM - Premier Div.
14/01/2024 FC Annan 0-3 Scaur ±0/±0   SU-DUM - Premier Div.
14/01/2024 Inter Galloway 0-5 Hole i' the Wa -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
14/01/2024 Normandy Star 1-3 Annan Town +4/-4   SU-DUM - Premier Div.
14/01/2024 Threave Rovers Development 4-2 Lochside Club +23/-23   SU-DUM - Premier Div.
14/01/2024 Bellshill United 10-1 East Kilbride Forest +2/-2   SU-FCE - Championship
14/01/2024 Blantyre Albion 3-2 Bellshill Athletic Sunday +6/-6   SU-FCE - Championship
14/01/2024 Central Rio 3-9 Airdrie Albion -2/+2   SU-FCE - Championship
14/01/2024 Inter Inchinnan 13-1 Kilpatrick +3/-3   SU-FCE - Championship
14/01/2024 Stenhouse United 2-1 Gartcairn Sunday +9/-9   SU-FCE - Championship
14/01/2024 Tilly 4-1 East End Heart +7/-7   SU-FCE - Championship
14/01/2024 Duncanrig Villa 7-1 Drumchapel United Sunday +30/-30   SU-FCE - Premier Div.
14/01/2024 Todholm 9-0 Falkirk Sunday +11/-11   SU-FCE - Premier Div.
14/01/2024 Bellsquarry 8-2 Kincardine Colts +20/-20   SU-FCE - Winter Lg.
14/01/2024 Castlemilk Football Academy 4-1 Motherwell Villa +15/-15   SU-FCE - Winter Lg.
14/01/2024 Chapelhall 16-0 Caldercruix ±0/±0   SU-FCE - Winter Lg.
14/01/2024 Kilsyth Athletic Sunday 10-1 Whitburn Amateurs ±0/±0   SU-FCE - Winter Lg.
14/01/2024 Murieston United Sunday 3-1 Broomfield ±0/±0   SU-FCE - Winter Lg.
14/01/2024 Cowdenbeath United 3-3 Rosyth Sunday -8/+8   SU-FIF - Fife Sunday Cup
14/01/2024 Tappies 1-3 Cottars Bar -12/+12   SU-FIF - Fife Sunday Cup
14/01/2024 East Dock Bar 2-5 Athletico -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
14/01/2024 Inverkeithing Hibs 0-5 The Steadings -3/+3   SU-FIF - Premier Div.
14/01/2024 Kinglassie United 0-15 Norries -3/+3   SU-FIF - Premier Div.
14/01/2024 The Old Inn 6-1 The Bruce Arms +5/-5   SU-FIF - Premier Div.
14/01/2024 Ashfield Star 0-9 Lomond Thistle -4/+4   SU-GCC - Lg.
14/01/2024 Chandlers 9-1 Glasgow on the Ball United +6/-6   SU-GCC - Lg.
14/01/2024 Dennistoun Saints 1-1 Glasgow Corinthians ±0/±0   SU-GCC - Lg.
14/01/2024 Rossvale Sunday 2-3 Garnock Sunday -5/+5   SU-GCC - Lg.
14/01/2024 Saint Mungo's 1-2 Glasgow Wednesday -7/+7   SU-GCC - Lg.
14/01/2024 Vale 2-2 Kelvingrovers -10/+10   SU-GCC - Lg.
14/01/2024 Barrhead United 4-4 Anchor Sociedad -3/+3   SU-GLA - Championship
14/01/2024 Bonomy 8-1 United Glasgow +8/-8   SU-GLA - Championship
14/01/2024 Finnieston Phoenix 6-1 Strathclyde United +7/-7   SU-GLA - Championship
14/01/2024 Flip the Mindset 4-3 Eastend Phoenix +10/-10   SU-GLA - Championship
14/01/2024 Kilbowie 4-2 Harmony Row Amateurs +14/-14   SU-GLA - Championship
14/01/2024 Kelvindale 1-0 Muirend Athletic -7/+7   SU-GLA - Div. 1
14/01/2024 Men United Glasgow 3-3 Fairhill Athletico -6/+6   SU-GLA - Div. 1
14/01/2024 South Camlachie 3-4 Cambuslang Football Academy Sunday -20/+20   SU-GLA - Div. 1
14/01/2024 The North 7-2 Saracen Red Star +4/-4   SU-GLA - Div. 1
14/01/2024 Cambuslang Football Academy Blues 0-3 Unity -20/+20   SU-GLA - Div. 2
14/01/2024 Clyde Apollo 6-2 Pollok Dynamo +3/-3   SU-GLA - Div. 2
14/01/2024 Lomond Thistle Colts 4-11 Glasgow North United -11/+11   SU-GLA - Div. 2
14/01/2024 Millbrae 2-2 Gryffe -3/+3   SU-GLA - Div. 2
14/01/2024 Renfrew Sunday 3-3 Bellgrove ±0/±0   SU-GLA - Div. 2
14/01/2024 Renfrewshire Rovers 1-2 Kelburne +6/-6   SU-GLA - Div. 2
14/01/2024 Firwood United 1-4 Maryhill Black Star -27/+27   SU-GLA - Premier Div.
14/01/2024 Glasgow Diverse 5-3 Glasgow Caledonian United +7/-7   SU-GLA - Premier Div.
14/01/2024 Southside Spartans 4-4 Glasgow Irish -9/+9   SU-GLA - Premier Div.
14/01/2024 Thornliebank Thistle 1-6 Maryhill Milan -6/+6   SU-GLA - Premier Div.
14/01/2024 Boca Amateurs 4-8 Easthouses Sunday Morning -31/+31   SU-LOT - Morning Championship
14/01/2024 Frederick Douglass 1846 7-2 Broughton Vale +5/-5   SU-LOT - Morning Championship
14/01/2024 Riverside Victoria 1-2 Kirknewton -12/+12   SU-LOT - Morning Championship
14/01/2024 Roseburn Thistle 3-0 Livingston North +17/-17 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
14/01/2024 Corstorphine Dynamo Whites 0-9 Burnside Athletic -20/+20   SU-LOT - Morning Div. 1
14/01/2024 Gotham City 2-3 Oxgangs Trinity -7/+7   SU-LOT - Morning Div. 1
14/01/2024 South Gyle Rovers 2-1 Midlothian Milan +7/-7   SU-LOT - Morning Div. 1
14/01/2024 Tranent Sunday 0-2 Meadowbank Wednesday -11/+11   SU-LOT - Morning Premier Div.
14/01/2024 Boroughmuir 4-4 Gallo -6/+6   SU-LOT - Premier Div.
14/01/2024 Mental Mechanics Sunday 0-5 Salvesen -1/+1   SU-LOT - Premier Div.
14/01/2024 Wallyford Bluebell 7-1 Edinburgh Athletic +1/-1   SU-LOT - Premier Div.
14/01/2024 Westside 0-0 Edinburgh East -9/+9   SU-LOT - Premier Div.
14/01/2024 Civil Service Strollers Sunday 4-7 Broomhall -4/+4   SU-LOT - President's Cup
14/01/2024 Duddingston Athletic 2-2 p Albion Athletic -6/+6   SU-LOT - President's Cup
14/01/2024 Easthouses United 0-3 Pentland Athletic +4/-4   SU-LOT - President's Cup
14/01/2024 Firrhill Thistle 2-4 Lochend -17/+17   SU-LOT - President's Cup
14/01/2024 Livingston Community 4-3 Maybury Star -11/+11   SU-LOT - President's Cup
14/01/2024 Musselburgh United 3-0 Ferniebahçe Thistle +8/-8   SU-LOT - President's Cup
14/01/2024 Castlemilk 8-1 Corstorphine Timbers +28/-28   Scottish Sunday Trophy 23-24
14/01/2024 Checkbar United 6-0 Pollokshields United +24/-24   Scottish Sunday Trophy 23-24
14/01/2024 Southside Sunday 1-3 Eddy's Bar -11/+11   Scottish Sunday Trophy 23-24
14/01/2024 Glasgow Afghan United 3-3 Red Road-Scoutables -5/+5   SU-UNI - SUFL Cup
14/01/2024 Oromo Scotland 4-6 Dreams United -8/+8   SU-UNI - SUFL Cup
07/01/2024 East End Rovers 5-0 Mill United +23/-23   SU-AIR - Championship
07/01/2024 Kildrum United 1-2 Airdrie Community ±0/±0   SU-AIR - Championship
07/01/2024 Lochgreen 2-2 Cumbernauld United Sunday +4/-4   SU-AIR - Championship
07/01/2024 Symington Tinto Sunday 4-5 North Motherwell +2/-2 SU-AIR - Championship Lg. Cup
07/01/2024 Lanarkshire Albion 3-3 Bellgrove {AIR} -9/+9   SU-AIR - Div. 1
07/01/2024 Coatbridge United 0-3 Douglas Amateurs -11/+11 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
07/01/2024 DT United 1-3 Bo'ness United Sunday -7/+7 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
07/01/2024 Forgewood 3-1 United +10/-10 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
07/01/2024 National 0-11 Ravenswood -13/+13 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
07/01/2024 Armadale 2-0 Tricolorul -1/+1   SU-AIR - Premier Div.
07/01/2024 Coatbridge Cowboys 2-3 Blantyre United -14/+14   SU-AIR - Premier Div.
07/01/2024 Johnshaven Dauntless 5-4 Montrose Amateurs +14/-14   SU-ANG - League
07/01/2024 Star Bar 4-8 Results Gym -4/+4   SU-ANG - League
07/01/2024 Bobby's Bar 6-2 Annick +9/-9   SU-AYR - Div. 1
07/01/2024 Girdle Toll 3-5 Irvine Rangers Supporters Club -14/+14   SU-AYR - Div. 1
07/01/2024 The Elms 1-5 Troon Town ±0/±0   SU-AYR - Div. 1
07/01/2024 Ruthwell Rovers 2-0 Threave Rovers Development -1/+1   SU-DUM - Premier Div.
07/01/2024 Lochend 6-1 Athletico +2/-2   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
07/01/2024 Bellshill Athletic Sunday 3-5 Gartcairn Sunday -14/+14   SU-FCE - Championship
07/01/2024 East End Heart 2-8 Bellshill United -4/+4   SU-FCE - Championship
07/01/2024 East Kilbride Forest 2-7 Inter Inchinnan -26/+26   SU-FCE - Championship
07/01/2024 Stenhouse United 3-5 Blantyre Albion -23/+23   SU-FCE - Championship
07/01/2024 Tilly 5-3 Central Rio ±0/±0   SU-FCE - Championship
07/01/2024 Motherwell Villa 0-3 Wishaw Heart -16/+16   SU-FCE - Lanarkshire Championship
07/01/2024 Drumchapel United Sunday 1-3 Budhill United -3/+3   SU-FCE - Premier Div.
07/01/2024 Falkirk Sunday 6-3 Carron Thistle +12/-12   SU-FCE - Premier Div.
07/01/2024 Polonia Glasgow 2-2 Duncanrig Villa -2/+2   SU-FCE - Premier Div.
07/01/2024 Broomfield 4-1 Newton Farm -2/+2   SU-FCE - Winter Lg.
07/01/2024 Kincardine Colts 2-4 Chapelhall -30/+30   SU-FCE - Winter Lg.
07/01/2024 Uphall Athletic 2-2 Castlemilk Football Academy -5/+5   SU-FCE - Winter Lg.
07/01/2024 Whitburn Amateurs 0-8 Bellsquarry -1/+1   SU-FCE - Winter Lg.
07/01/2024 Auld Hoose 5-0 Leven Sunday ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
07/01/2024 East Dock Bar 7-1 Kinglassie United +10/-10   SU-FIF - Premier Div.
07/01/2024 Norries 6-2 Inverkeithing Hibs +4/-4   SU-FIF - Premier Div.
07/01/2024 Dennistoun Saints 0-1 Garnock Sunday +3/-3   SU-GCC - Lg.
07/01/2024 Glasgow Corinthians 0-3 Chandlers -12/+12   SU-GCC - Lg.
07/01/2024 Saint Mungo's 1-1 Vale +11/-11   SU-GCC - Lg.
07/01/2024 Saltire Thistle 5-7 Glasgow Wednesday -14/+14   SU-GCC - Lg.
07/01/2024 Barrhead United 1-5 Bonomy -16/+16   SU-GLA - Championship
07/01/2024 Harmony Row Amateurs 4-5 Woodlands -7/+7   SU-GLA - Championship
07/01/2024 United Glasgow 2-3 Eastend Phoenix -5/+5   SU-GLA - Championship
07/01/2024 Cambuslang Football Academy Sunday 4-3 Fairhill Athletico +5/-5   SU-GLA - Div. 1
07/01/2024 Muirend Athletic 0-2 Men United Glasgow +3/-3   SU-GLA - Div. 1
07/01/2024 Bellgrove 0-13 Clyde Apollo -30/+30   SU-GLA - Div. 2
07/01/2024 Glasgow North United 6-1 Renfrewshire Rovers +2/-2   SU-GLA - Div. 2
07/01/2024 Millbrae 7-0 Cambuslang Football Academy Blues +7/-7   SU-GLA - Div. 2
07/01/2024 Milngavie 2-5 Kelburne -5/+5   SU-GLA - Div. 2
07/01/2024 Renfrew Sunday 6-4 Pollok Dynamo +18/-18   SU-GLA - Div. 2
07/01/2024 Unity 1-3 Lomond Thistle Colts -24/+24   SU-GLA - Div. 2
07/01/2024 Firwood United 3-1 Thornliebank Thistle -3/+3   SU-GLA - Premier Div.
07/01/2024 Gowanbank 2-6 Dalmuir United -13/+13   SU-GLA - Premier Div.
07/01/2024 Broomhall 12-3 Roseburn Thistle +6/-6   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 Burnside Athletic 1-5 Pather -1/+1   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 Easterhouse Football Academy Sunday 0-1 Westside +9/-9   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 Edinburgh Caledonian 9-0 Glasgow Caledonian United +16/-16   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 Ferniebahçe Thistle 2-3 Murieston United Sunday -3/+3   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 Finnieston Phoenix 5-8 Todholm +2/-2   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 Hillwood 1-8 Maryhill Black Star -35/+35   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 Meadowbank Wednesday 11-3 The North +7/-7   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 Newgate 2-7 Maryhill Milan -13/+13   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 Palmerston Colts 4-6 Drumpellier Dynamo +2/-2   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 Pentland Athletic 5-0 Glasgow Irish +2/-2   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 South Camlachie 3-6 Airdrie Albion -18/+18   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 Tranent Sunday 2-3 Grange -9/+9   Scottish Sunday Trophy 23-24
07/01/2024 ATM United 0-9 Rovers -5/+5   SU-UNI - SUFL Cup