SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
DECEMBER 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
20/12/2022 Ruthwell Rovers 15-0 Inter Galloway +4/-4   SU-DUM - Premier Div.
20/12/2022 Kilbowie 5-6 Motherwell Albion +4/-4   SU-GLA - Champions Cup
18/12/2022 Bobby's Bar 6-0 Annick +22/-22   SU-AYR - Div. 1
18/12/2022 Troon Town 3-3 Girdle Toll -5/+5   SU-AYR - Div. 1
18/12/2022 Glasgow North United 3-7 Saracen Red Star -44/+44   SU-GLA - Champions Cup
18/12/2022 Glasgow Wellington Colts 0-3 Men United Glasgow -15/+15   SU-GLA - Champions Cup
18/12/2022 Partizan Glasgow 1-2 Neilston Sunday -14/+14   SU-GLA - Champions Cup
18/12/2022 Thornliebank Thistle 2-4 Glasgow Diverse -9/+9   SU-GLA - Champions Cup
12/12/2022 Murieston United Sunday 3-2 Coltness United -6/+6 SU-FCE - Lanarkshire Cup
11/12/2022 Albion Rovers U21 0-3 Cumbernauld Colts Sunday -22/+22   SU-AIR - Championship
11/12/2022 Blantyre Victoria Sunday 4-4 Stenhousemuir Sunday +3/-3   SU-AIR - Championship
11/12/2022 Mill United 3-3 Blantyre United +9/-9   SU-AIR - Championship
11/12/2022 National 1-3 Armadale +8/-8   SU-AIR - Championship
11/12/2022 Carstairs Thistle 1-3 The North +5/-5   SU-AIR - Div. 1
11/12/2022 Glasgow Red Star Athletic 5-2 Sporting Glasgow -3/+3   SU-AIR - Div. 1
11/12/2022 East End Heart 0-3 Easterhouse Football Academy Sunday -6/+6   SU-AIR - Premier Div.
11/12/2022 Brucefield 0-3 Auld Hoose -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
11/12/2022 Garnock Sunday 3-2 AC Kelvingrove +10/-10 SU-GCC - Lg. Cup
11/12/2022 Harmony Row Amateurs 4-2 Vale -5/+5 SU-GCC - Lg. Trophy
11/12/2022 Barrhead United 2-5 Neilston Sunday -13/+13   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 Cambria Westwood 0-6 Woodlands -20/+20   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 Elite 1-5 Men United Glasgow -35/+35   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 Firwood United 5-2 Rozelle -4/+4   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 Glasgow Diverse 8-0 Kelvindale +2/-2   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 Glasgow Wellington Sunday 11-0 Bellgrove +12/-12   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 Kilbowie p 1-1 Ruchill Thistle -12/+12   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 Milngavie 1-1 p Eastend Phoenix +4/-4   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 Partizan Glasgow 4-0 Cambuslang Football Academy Sunday -2/+2   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 Bars for Bears 1-4 Clydebank Sunday +1/-1   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 Southside Albion 7-5 Saracen Red Star ±0/±0   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 United Glasgow p 1-1 Hillwood -5/+5   SU-GLA - Champions Cup
11/12/2022 Boca Amateurs 2-0 Broughton Albion -1/+1   SU-LOT - Morning Championship
11/12/2022 Afroscots United 6-1 Oromo Scotland +2/-2   SU-UNI - Lg.
11/12/2022 Glasgow Afghan United 10-1 Well Foundation +5/-5   SU-UNI - Lg.
11/12/2022 Lighthouse 3-7 ATM United -24/+24   SU-UNI - Lg.
11/12/2022 Scoutable United 6-0 G-Town Internationals +7/-7   SU-UNI - Lg.
08/12/2022 Athletico 1-5 Firrhill Thistle -2/+2   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
08/12/2022 Bathgate Thistle Sunday 7-4 Maybury Star +1/-1   SU-LOT - Morning Div. 1
04/12/2022 Albion Rovers U21 4-2 Symington Tinto Sunday -5/+5   SU-AIR - Championship
04/12/2022 Cumbernauld Colts Sunday 8-1 Blantyre Victoria Sunday +4/-4   SU-AIR - Championship
04/12/2022 National 2-5 Bardykes Rovers +3/-3   SU-AIR - Championship
04/12/2022 Carstairs Thistle 0-3 North Motherwell +1/-1   SU-AIR - Div. 1
04/12/2022 Cumbernauld United Sunday 14-2 Sporting Glasgow +1/-1   SU-AIR - Div. 1
04/12/2022 Drumpellier Dynamo 2-2 East End Thistle {GLA} -10/+10   SU-AIR - Div. 1
04/12/2022 East End Athletic 9-0 Bo'ness United Sunday +19/-19   SU-AIR - Div. 1
04/12/2022 Glasgow Red Star Athletic 2-1 Firhill Star +19/-19   SU-AIR - Div. 1
04/12/2022 Ravenswood 9-1 Lanarkshire United +14/-14   SU-AIR - Div. 1
04/12/2022 The North 5-1 Legia Cumbernauld +14/-14   SU-AIR - Div. 1
04/12/2022 East End Heart 1-3 East End Rovers -5/+5   SU-AIR - Premier Div.
04/12/2022 Wishaw United 6-1 Lochgreen +3/-3   SU-AIR - Premier Div.
04/12/2022 Castlepark 5-3 Bobby's Bar -2/+2   SU-AYR - Div. 1
04/12/2022 Annan Town 2-0 Lochside Club +19/-19   SU-DUM - Premier Div.
04/12/2022 Dumfries Athletic 7-1 Eastriggs +7/-7   SU-DUM - Premier Div.
04/12/2022 Normandy Star 3-0 Scaur +15/-15   SU-DUM - Premier Div.
04/12/2022 Palmerston Colts 5-3 Hole i' the Wa +8/-8   SU-DUM - Premier Div.
04/12/2022 Saint Cuthbert Wanderers Colts 3-4 Ruthwell Rovers +2/-2   SU-DUM - Premier Div.
04/12/2022 Duddingston Athletic 3-5 Burnside Athletic -5/+5   E. of Scotland Sunday Cup 22-23
04/12/2022 Kilsyth Athletic Sunday 8-2 Gartcairn Sunday +16/-16   SU-FCE - Championship
04/12/2022 Kincardine Colts 0-5 Eastwood Park -36/+36   SU-FCE - Championship
04/12/2022 Maddiston 4-2 Blantyre Albion +6/-6   SU-FCE - Championship
04/12/2022 East Kilbride Forest 2-0 Castlemilk Football Academy +15/-15   SU-FCE - Div. 1
04/12/2022 East Kilbride Burgh 2-2 Monklands Thistle -5/+5   SU-FCE - Lanarkshire Championship
04/12/2022 Lanarkshire Shace 2-9 Motherwell Villa -46/+46   SU-FCE - Lanarkshire Championship
04/12/2022 Bullwood 9-2 Southside Sunday +12/-12   SU-FCE - Premier Div.
04/12/2022 Duncanrig Villa 0-6 Drumchapel United Sunday -34/+34   SU-FCE - Premier Div.
04/12/2022 Overlee Colts 2-1 Bonomy -1/+1   SU-FCE - Premier Div.
04/12/2022 Silverburn 4-1 East Kilbride Albion +11/-11   SU-FCE - Premier Div.
04/12/2022 Cowdenbeath United 3-2 Athletico -3/+3   SU-FIF - Premier Div.
04/12/2022 Leven Sunday 2-4 Eddy's Bar -3/+3   SU-FIF - Premier Div.
04/12/2022 Rosyth Sunday 1-5 Norries -11/+11   SU-FIF - Premier Div.
04/12/2022 The Bruce Arms 2-4 Lochore Castle -13/+13   SU-FIF - Premier Div.
04/12/2022 Kirkland Bar 11-1 Coaltown Hearts +5/-5   SU-FIF - Premier Div.
04/12/2022 Dennistoun Saints 0-9 Lomond Thistle -4/+4   SU-GCC - Lg.
04/12/2022 Garnock Sunday 0-4 Harmony Row Amateurs -17/+17   SU-GCC - Lg.
04/12/2022 Glasgow Corinthians 2-2 Glasgow Wednesday -11/+11   SU-GCC - Lg.
04/12/2022 Glasgow on the Ball United 1-3 Glasgow Saints +4/-4   SU-GCC - Lg.
04/12/2022 Lomond Thistle Colts 4-5 Ashfield Star -8/+8   SU-GCC - Lg.
04/12/2022 Saltire Thistle 2-10 AC Kelvingrove -3/+3   SU-GCC - Lg.
04/12/2022 Bellgrove 2-10 Dalmuir United -4/+4   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Cambuslang Football Academy Sunday 6-6 p Dynamo Glasgow +9/-9   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Castlemilk 1-5 Dynamo Redhurst -39/+39   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Eastend Phoenix 2-1 Southside Spartans +19/-19   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Fairhill Athletico 6-1 Dormy Forest +1/-1   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Finnieston Phoenix 2-4 Glasgow Irish -8/+8   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Glasgow North United 3-4 Southside Albion -10/+10   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Glasgow on the Ball 1-4 Flip the Mindset -39/+39   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Glasgow Wellington Colts 1-7 Elite -36/+36   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Hillwood 3-12 Thornliebank Thistle -23/+23   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Kelvindale p 1-1 United Glasgow +4/-4   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Men United Glasgow 4-1 Unity +6/-6   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Renfrewshire Rovers 0-6 Barlanark -11/+11   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Rozelle 1-1 p Cambria Westwood -7/+7   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Ruchill Thistle 0-14 Maryhill Milan -12/+12   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Saracen Red Star 2-4 Anchor Sociedad -8/+8   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Strathclyde United 3-10 Motherwell Albion -3/+3   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Woodlands 1-3 Gowanbank -7/+7   SU-GLA - Champions Cup
04/12/2022 Bars for Bears 2-3 Milngavie -9/+9   SU-GLA - Div. 2
04/12/2022 Broomhall 3-4 Harvester -12/+12   SU-LOT - Morning Championship
04/12/2022 Morningside 2-2 Gotham City -9/+9   SU-LOT - Morning Championship
04/12/2022 Oxgangs Trinity 2-3 Roseburn Thistle +2/-2   SU-LOT - Morning Championship
04/12/2022 Frederick Douglass 1846 3-0 The Tangs -5/+5   SU-LOT - Morning Div. 1
04/12/2022 Maybury Star 3-6 Livingston North -2/+2   SU-LOT - Morning Div. 1
04/12/2022 Vittoria Group 1-1 Haddington Town -9/+9   SU-LOT - Morning Premier Div.
04/12/2022 Corstorphine Dynamo Sunday 7-1 Gallo +9/-9   SU-LOT - Premier Div.
04/12/2022 Easthouses Sunday 1-6 Tamsons Bar -13/+13   SU-LOT - Premier Div.
04/12/2022 Saughton Sounders 1-6 Links Albion -24/+24   SU-LOT - Premier Div.
04/12/2022 Burgh Vale 3-6 Pumpherston United -2/+2   SU-LOT - President's Cup
04/12/2022 Livingston Community 9-4 South Gyle Rovers -1/+1   SU-LOT - President's Cup
04/12/2022 Armadale 3-1 Firrhill Thistle +14/-14   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Budhill United 8-5 Checkbar United +3/-3   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Falkirk Sunday 0-2 Edinburgh Caledonian -4/+4   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Ferniebahçe Thistle 5-1 Easterhouse Football Academy Sunday +19/-19   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Glasgow Caledonian United 5-2 Tricolorul +11/-11   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Glasgow Diverse 0-2 Auld Hoose -22/+22   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Grange p 3-3 Maryhill Black Star -2/+2   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Kilbowie 1-3 Firwood United -1/+1   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Kirknewton 7-2 Barrhead United +17/-17   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Lochend 2-2 p Bonnybridge Youths -4/+4   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Musselburgh United 0-0 p Pather ±0/±0   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Partizan Glasgow 0-4 Corstorphine Timbers -25/+25   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 The Old Inn 4-3 Todholm +11/-11   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Tranent Sunday 0-1 Edinburgh East -12/+12   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Wallyford Bluebell 3-0 Lawthorn +5/-5   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Westside 9-0 Riverside Victoria +4/-4   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/12/2022 Afroscots United 4-1 G-Town Internationals -1/+1   SU-UNI - Lg.
04/12/2022 ATM United 3-6 Glasgow Afghan United -4/+4   SU-UNI - Lg.
04/12/2022 Lighthouse 3-4 Oromo Scotland +7/-7   SU-UNI - Lg.
04/12/2022 Scoutable United 6-2 Greens -2/+2   SU-UNI - Lg.
04/12/2022 Universal 14-2 Well Foundation +2/-2   SU-UNI - Lg.