SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
NOVEMBER 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
29/11/2023 Mill United 4-1 Kildrum United +18/-18   SU-AIR - Championship
26/11/2023 Forrit Brae 2-2 Malibu ±0/±0   SU-ABD - Premier Div.
26/11/2023 Blantyre United 0-1 Pather +5/-5   SU-AIR - Premier Div.
26/11/2023 Coatbridge Cowboys 10-2 Bothwell United +23/-23   SU-AIR - Premier Div.
26/11/2023 Drumpellier Dynamo 4-2 Armadale +6/-6   SU-AIR - Premier Div.
26/11/2023 Cumbernauld Thistle 3-4 Symington Tinto Sunday -5/+5   SU-AIR - Championship
26/11/2023 East End Rovers 3-1 Airdrie Community +17/-17   SU-AIR - Championship
26/11/2023 East End Tigers 2-4 Lochgreen ±0/±0   SU-AIR - Championship
26/11/2023 North Motherwell 1-0 Cumbernauld United Sunday +2/-2   SU-AIR - Championship
26/11/2023 Carstairs Thistle 2-1 DT United -5/+5   SU-AIR - Div. 1
26/11/2023 Douglas Amateurs 2-3 Ravenswood -3/+3   SU-AIR - Div. 1
26/11/2023 Forgewood 0-0 East End Athletic -2/+2   SU-AIR - Div. 1
26/11/2023 Lanarkshire Albion 2-7 Coatbridge United -40/+40   SU-AIR - Div. 1
26/11/2023 United 10-2 Bellgrove {AIR} +10/-10   SU-AIR - Div. 1
26/11/2023 Forfar Ajax 4-1 Johnshaven Dauntless +3/-3   SU-ANG - League
26/11/2023 Johnshaven Athletic 4-1 Results Gym +10/-10   SU-ANG - League
26/11/2023 Montrose Amateurs 1-3 Brechin Amateur Vics -20/+20   SU-ANG - League
26/11/2023 Star Bar 7-2 Results Gym B +29/-29   SU-ANG - League
26/11/2023 Annick 3-4 Newmilns Greenholm +2/-2   SU-AYR - Div. 1
26/11/2023 Girdle Toll 3-4 Castlepark -16/+16   SU-AYR - Div. 1
26/11/2023 Irvine Rangers Supporters Club 5-4 Troon Town -1/+1   SU-AYR - Div. 1
26/11/2023 The Elms 3-5 Irvine No. 1 Celtic Sports Club +7/-7   SU-AYR - Div. 1
26/11/2023 FC Annan 3-1 Normandy Star +24/-24   SU-DUM - Premier Div.
26/11/2023 Palmerston Colts 2-0 Birchtree +10/-10   SU-DUM - Premier Div.
26/11/2023 Saint Cuthbert Wanderers Colts 0-2 Scaur -11/+11   SU-DUM - Premier Div.
26/11/2023 Threave Rovers Development 2-2 Inter Galloway -11/+11   SU-DUM - Premier Div.
26/11/2023 CR FC 1-2 Roseburn Thistle ±0/±0   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
26/11/2023 Easthouses United 0-4 Bellsquarry -7/+7   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
26/11/2023 Inverdee 2-3 North East Albion +1/-1   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
26/11/2023 Kincorth Athletic 2-0 Newgate -2/+2   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
26/11/2023 Middlefield Wasps 1-3 Frederick Douglass 1846 -9/+9   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
26/11/2023 Murieston United Sunday 2-0 Falkirk Sunday -1/+1   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
26/11/2023 Rosyth Sunday p 3-3 Cottars Bar +3/-3   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
26/11/2023 The Yeoman 4-0 Granite Thistle +12/-12   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
26/11/2023 Drumchapel United Sunday 0-4 Todholm -12/+12   SU-FCE - Premier Div.
26/11/2023 Blantyre Albion 7-3 Tilly +19/-19   SU-FCE - Championship
26/11/2023 Central Rio 3-5 Inter Inchinnan -9/+9   SU-FCE - Championship
26/11/2023 East End Heart 0-7 Airdrie Albion -6/+6   SU-FCE - Championship
26/11/2023 Gartcairn Sunday 2-2 Bellshill Athletic Sunday -5/+5   SU-FCE - Championship
26/11/2023 Stenhouse United 16-0 Kilpatrick +1/-1   SU-FCE - Championship
26/11/2023 East Dock Bar 3-3 Tappies +11/-11   SU-FIF - Premier Div.
26/11/2023 Lochore Castle 5-3 Inverkeithing Hibs -5/+5   SU-FIF - Premier Div.
26/11/2023 Norries 3-4 The Steadings -1/+1   SU-FIF - Premier Div.
26/11/2023 Kinglassie United 2-6 The Bruce Arms +2/-2 SU-FIF - Lg. Cup
26/11/2023 Chandlers 4-0 Rossvale Sunday +15/-15   SU-GCC - Lg.
26/11/2023 Dennistoun Thistle 3-3 Kelvingrovers -3/+3   SU-GCC - Lg.
26/11/2023 Glasgow Corinthians 2-2 Ashfield Star -7/+7   SU-GCC - Lg.
26/11/2023 Glasgow on the Ball United 2-9 AC Kelvingrove -6/+6   SU-GCC - Lg.
26/11/2023 Glasgow Saints 5-0 Glasgow Wednesday +1/-1   SU-GCC - Lg.
26/11/2023 Lomond Thistle 3-2 Vale -11/+11   SU-GCC - Lg.
26/11/2023 Saint Mungo's 1-5 Garnock Sunday -1/+1   SU-GCC - Lg.
26/11/2023 Castlemilk 7-7 Maryhill Milan -1/+1   SU-GLA - Premier Div.
26/11/2023 Glasgow Caledonian United 3-2 Firwood United +7/-7   SU-GLA - Premier Div.
26/11/2023 Pollokshields United 2-2 Glasgow Diverse -5/+5   SU-GLA - Premier Div.
26/11/2023 Thornliebank Thistle 2-2 Maryhill Black Star +7/-7   SU-GLA - Premier Div.
26/11/2023 Bonomy 5-4 Woodlands -6/+6   SU-GLA - Championship
26/11/2023 Flip the Mindset 2-5 Anchor Sociedad -24/+24   SU-GLA - Championship
26/11/2023 Harmony Row Amateurs 0-5 Eastend Phoenix -40/+40   SU-GLA - Championship
26/11/2023 Kilbowie 8-2 Finnieston Phoenix +40/-40   SU-GLA - Championship
26/11/2023 Strathclyde United 0-3 Barrhead United -9/+9   SU-GLA - Championship
26/11/2023 United Glasgow 1-4 Hillwood -12/+12   SU-GLA - Championship
26/11/2023 Fairhill Athletico 3-4 Third Lanark Sunday -19/+19   SU-GLA - Div. 1
26/11/2023 Men United Glasgow 5-1 Neilston Sunday +14/-14   SU-GLA - Div. 1
26/11/2023 South Camlachie 7-0 Kelvindale +8/-8   SU-GLA - Div. 1
26/11/2023 The North 3-0 Muirend Athletic -4/+4   SU-GLA - Div. 1
26/11/2023 Bellgrove 0-6 Gryffe -19/+19   SU-GLA - Div. 2
26/11/2023 Cambuslang Football Academy Blues 4-2 Renfrewshire Rovers +10/-10   SU-GLA - Div. 2
26/11/2023 Clyde Apollo 3-3 Unity -10/+10   SU-GLA - Div. 2
26/11/2023 Glasgow North United 4-2 Millbrae +6/-6   SU-GLA - Div. 2
26/11/2023 Lomond Thistle Colts 3-5 Kelburne +2/-2   SU-GLA - Div. 2
26/11/2023 Pollok Dynamo 5-4 Milngavie +3/-3   SU-GLA - Div. 2
26/11/2023 Edinburgh Athletic 0-13 Salvesen -11/+11   SU-LOT - Premier Div.
26/11/2023 Wallyford Bluebell 8-5 Gallo +1/-1   SU-LOT - Premier Div.
26/11/2023 Kirknewton 3-4 Civil Service Strollers Sunday -15/+15   SU-LOT - Morning Championship
26/11/2023 Livingston North 2-2 Easthouses Sunday Morning -7/+7   SU-LOT - Morning Championship
26/11/2023 Midlothian Milan 4-1 Gotham City +27/-27   SU-LOT - Morning Div. 1
26/11/2023 Boca Amateurs 1-3 Ferniebahçe Thistle -1/+1 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
26/11/2023 Links Albion 0-0 p Duddingston Athletic -6/+6 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
26/11/2023 Pentland Athletic 3-3 p Firrhill Thistle -12/+12 SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
26/11/2023 Tranent Sunday 3-3 p Meadowbank Wednesday +2/-2 SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
26/11/2023 Mental Mechanics Sunday 0-19 Musselburgh United -3/+3 SU-LOT - Premier Div. Lg. Cup
26/11/2023 Boroughmuir 4-5 Burnside Athletic -14/+14   SU-LOT - President's Cup
26/11/2023 Broughton Vale 1-1 p The Tangs -14/+14   SU-LOT - President's Cup
26/11/2023 Corstorphine Dynamo Whites 2-2 p Oxgangs Trinity +2/-2   SU-LOT - President's Cup
26/11/2023 Edinburgh East 1-3 Westside -8/+8   SU-LOT - President's Cup
26/11/2023 ATM United 2-1 Red Road-Scoutables +17/-17   SU-UNI - Lg.
26/11/2023 Kingsway 2-6 Rovers -1/+1   SU-UNI - Lg.
26/11/2023 Well Foundation 1-11 Dreams United -10/+10   SU-UNI - Lg.
26/11/2023 Grange 3-1 Dalmuir United +5/-5   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Blantyre United 2-1 Bothwell United ±0/±0   SU-AIR - Premier Div.
19/11/2023 Airdrie Community 6-1 Lochgreen +6/-6   SU-AIR - Championship
19/11/2023 Cumbernauld United Sunday 7-2 Symington Tinto Sunday +9/-9   SU-AIR - Championship
19/11/2023 Mill United 8-0 Cumbernauld Thistle +10/-10   SU-AIR - Championship
19/11/2023 North Motherwell 6-3 East End Tigers -3/+3   SU-AIR - Championship
19/11/2023 Bellgrove {AIR} 3-3 Bo'ness United Sunday +5/-5   SU-AIR - Div. 1
19/11/2023 Coatbridge United 4-1 Carstairs Thistle +25/-25   SU-AIR - Div. 1
19/11/2023 DT United 5-8 United -15/+15   SU-AIR - Div. 1
19/11/2023 East End Athletic 1-5 Douglas Amateurs -35/+35   SU-AIR - Div. 1
19/11/2023 Forgewood 2-2 Lanarkshire Albion -9/+9   SU-AIR - Div. 1
19/11/2023 Ravenswood 6-2 National +1/-1   SU-AIR - Div. 1
19/11/2023 Andreou's 0-2 Forfar Ajax -23/+23   SU-ANG - League
19/11/2023 Results Gym B 0-4 Brechin Amateur Vics -16/+16   SU-ANG - League
19/11/2023 Bobby's Bar 3-3 Irvine No. 1 Celtic Sports Club +6/-6   SU-AYR - Div. 1
19/11/2023 Newmilns Greenholm 4-1 Castlepark +17/-17   SU-AYR - Div. 1
19/11/2023 Dumfries Athletic 1-1 Lochside Club +7/-7   SU-DUM - Premier Div.
19/11/2023 Hole i' the Wa 5-1 Inter Galloway -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
19/11/2023 Palmerston Colts 1-5 Annan Town -44/+44   SU-DUM - Premier Div.
19/11/2023 Scaur 3-3 Ruthwell Rovers +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
19/11/2023 Threave Rovers Development 9-2 FC Annan +6/-6   SU-DUM - Premier Div.
19/11/2023 Albion Athletic 7-3 Corstorphine Dynamo Whites +28/-28   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Broomhall 1-0 Lochore Castle -8/+8   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Central Rio 3-5 The Old Inn +6/-6   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Checkbar United 7-0 Kirknewton +15/-15   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 East Dock Bar 2-7 The Steadings ±0/±0   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Easthouses Sunday Morning 5-1 Inverkeithing Hibs +8/-8   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Edinburgh Caledonian 9-0 The Bruce Arms +4/-4   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Falkirk Sunday 7-1 Westhill +4/-4   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Firrhill Thistle 2-4 Corstorphine Timbers -9/+9   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Johnshaven Athletic 5-3 Links Albion +3/-3   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Kincardine Colts 0-6 Edinburgh East -10/+10   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Meadowbank Wednesday 3-2 Auld Hoose -7/+7   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Musselburgh United p 2-2 Bathgate Thistle Sunday -14/+14   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Oxgangs Trinity 4-0 Mugiemoss +3/-3   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Pentland Athletic 2-0 Gallo -7/+7   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Salvesen 1-0 Johnshaven Dauntless -12/+12   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Tranent Sunday 5-1 Carron Thistle +3/-3   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Tricolorul p 3-3 Tilly -10/+10   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Wallyford Bluebell 5-3 Ferniebahçe Thistle +10/-10   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Kilpatrick 1-13 East End Heart -11/+11   SU-FCE - Championship
19/11/2023 Wishaw Heart 9-2 Whitburn Amateurs ±0/±0   SU-FCE - Lanarkshire Championship
19/11/2023 AC Kelvingrove 7-0 Glasgow Corinthians +8/-8   SU-GCC - Lg.
19/11/2023 Chandlers 3-2 Dennistoun Saints -7/+7   SU-GCC - Lg.
19/11/2023 Kelvingrovers 12-2 Saltire Thistle +19/-19   SU-GCC - Lg.
19/11/2023 Saint Mungo's 1-7 Lomond Thistle ±0/±0   SU-GCC - Lg.
19/11/2023 Vale 4-1 Glasgow Saints +35/-35   SU-GCC - Lg.
19/11/2023 Glasgow Caledonian United 4-4 Gowanbank -7/+7   SU-GLA - Premier Div.
19/11/2023 Glasgow Diverse 2-1 Southside Spartans +1/-1   SU-GLA - Premier Div.
19/11/2023 Glasgow Irish 1-2 Thornliebank Thistle -15/+15   SU-GLA - Premier Div.
19/11/2023 Anchor Sociedad 7-1 Kilbowie +20/-20   SU-GLA - Championship
19/11/2023 Barrhead United 4-3 Finnieston Phoenix +1/-1   SU-GLA - Championship
19/11/2023 Flip the Mindset 2-3 Bonomy +4/-4   SU-GLA - Championship
19/11/2023 Hillwood 9-4 Glasgow on the Ball +17/-17   SU-GLA - Championship
19/11/2023 Woodlands 3-2 Eastend Phoenix +2/-2   SU-GLA - Championship
19/11/2023 Muirend Athletic 0-1 Fairhill Athletico +6/-6   SU-GLA - Div. 1
19/11/2023 Southside Sunday 2-4 Saracen Red Star -33/+33   SU-GLA - Div. 1
19/11/2023 The North 2-0 Third Lanark Sunday -6/+6   SU-GLA - Div. 1
19/11/2023 Bellgrove 1-4 Bars for Bears -38/+38   SU-GLA - Div. 2
19/11/2023 Gryffe 6-2 Renfrewshire Rovers +3/-3   SU-GLA - Div. 2
19/11/2023 Kelburne 1-0 Cambuslang Football Academy Blues -10/+10   SU-GLA - Div. 2
19/11/2023 Millbrae 3-2 Milngavie -9/+9   SU-GLA - Div. 2
19/11/2023 Pollok Dynamo 6-13 Clyde Apollo -20/+20   SU-GLA - Div. 2
19/11/2023 Mental Mechanics Sunday 0-2 Edinburgh Athletic -12/+12   SU-LOT - Premier Div.
19/11/2023 Boca Amateurs 3-3 Livingston North +1/-1   SU-LOT - Morning Championship
19/11/2023 Broughton Vale 0-8 Riverside Victoria -13/+13   SU-LOT - Morning Championship
19/11/2023 Civil Service Strollers Sunday 3-1 Morningside ±0/±0   SU-LOT - Morning Championship
19/11/2023 Duddingston Athletic 3-3 Midlothian Milan -8/+8   SU-LOT - Morning Div. 1
19/11/2023 Maybury Star 1-9 Burnside Athletic -15/+15   SU-LOT - Morning Div. 1
19/11/2023 South Gyle Rovers 3-3 Gotham City +4/-4   SU-LOT - Morning Div. 1
19/11/2023 Chapelhall 3-5 Grange +7/-7   Scottish Sunday Trophy 23-24
19/11/2023 Afroscots United 4-3 Dreams United -8/+8   SU-UNI - Lg.
19/11/2023 ATM United 0-9 Glasgow Afghan United -22/+22   SU-UNI - Lg.
19/11/2023 Kingsway 2-1 Greens -2/+2   SU-UNI - Lg.
19/11/2023 Red Road-Scoutables 3-5 Rovers ±0/±0   SU-UNI - Lg.
19/11/2023 Well Foundation 3-5 Oromo Scotland -2/+2   SU-UNI - Lg.
19/11/2023 Annick 1-8 Drumchapel United Sunday -9/+9   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Bellshill United p 4-4 Firwood United -6/+6   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Cambuslang Football Academy Sunday 4-6 Pollokshields United +2/-2   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Coatbridge Cowboys 1-7 Budhill United -23/+23   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Duncanrig Villa 3-3 p Armadale +6/-6   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 East End Rovers 1-6 Maryhill Black Star -24/+24   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 East Kilbride Athletic 4-6 Irvine Rangers Supporters Club -23/+23   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Easterhouse Football Academy Sunday 2-2 p Blantyre Albion -7/+7   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Gartcairn Sunday 3-5 Castlemilk -7/+7   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Girdle Toll 3-3 p Troon Town -3/+3   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Glasgow North United 4-2 East Kilbride Forest -3/+3   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Kilsyth Athletic Sunday 1-6 Drumpellier Dynamo -23/+23   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Maryhill Milan 5-2 Polonia Glasgow +2/-2   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
19/11/2023 Pather 5-1 Bullwood +4/-4   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
12/11/2023 Middlefield Wasps 4-0 Aberfield ±0/±0   SU-ABD - Premier Div.
12/11/2023 Threaded 1-8 Bucksburn Thistle -11/+11   SU-ABD - Premier Div.
12/11/2023 Carstairs Thistle 2-1 United +2/-2   SU-AIR - Div. 1
12/11/2023 Coatbridge United 0-1 Bo'ness United Sunday -11/+11   SU-AIR - Div. 1
12/11/2023 East End Athletic 8-1 Bellgrove {AIR} +4/-4   SU-AIR - Div. 1
12/11/2023 East End Rovers 2-1 Kildrum United -1/+1   SU-AIR - Div. 1
12/11/2023 Forgewood 4-0 National +10/-10   SU-AIR - Div. 1
12/11/2023 Airdrie Community 3-2 Mill United -6/+6 SU-AIR - Lg. Cup
12/11/2023 Armadale 9-1 Douglas Amateurs +1/-1 SU-AIR - Lg. Cup
12/11/2023 Bothwell United 8-0 East End Tigers +2/-2 SU-AIR - Lg. Cup
12/11/2023 Cumbernauld Thistle 2-0 Lanarkshire Albion +5/-5 SU-AIR - Lg. Cup
12/11/2023 Easterhouse Football Academy Sunday 3-1 Blantyre United +19/-19 SU-AIR - Lg. Cup
12/11/2023 Pather 1-2 Coatbridge Cowboys -21/+21 SU-AIR - Lg. Cup
12/11/2023 Brechin Amateur Vics 1-4 Forfar Ajax -31/+31   SU-ANG - League
12/11/2023 Results Gym 2-1 Montrose Amateurs -1/+1   SU-ANG - League
12/11/2023 Results Gym B 2-6 Andreou's -13/+13   SU-ANG - League
12/11/2023 Star Bar 3-2 Star Bar United -11/+11   SU-ANG - League
12/11/2023 Newgate 6-1 Johnshaven Athletic +23/-23 SU-ANG - League Cup
12/11/2023 Newmilns Greenholm 2-3 Girdle Toll -4/+4   SU-AYR - Div. 1
12/11/2023 Troon Town 7-0 The Elms +1/-1   SU-AYR - Div. 1
12/11/2023 Hole i' the Wa 1-0 Annan Town -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
12/11/2023 Inter Galloway 2-3 Saint Cuthbert Wanderers Colts +3/-3   SU-DUM - Premier Div.
12/11/2023 Lochside Club 4-2 Normandy Star -5/+5   SU-DUM - Premier Div.
12/11/2023 Ruthwell Rovers 6-1 FC Annan ±0/±0   SU-DUM - Premier Div.
12/11/2023 Firrhill Thistle 10-2 Leven Sunday +3/-3   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
12/11/2023 Kinglassie United 0-11 The Bruce Arms -2/+2   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
12/11/2023 Musselburgh United 6-1 Cowdenbeath United +3/-3   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
12/11/2023 Portletico 4-1 Duddingston Athletic +3/-3   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
12/11/2023 Tricolorul 3-1 Livingston North +4/-4   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
12/11/2023 Kilsyth Athletic Sunday 5-2 East Kilbride Athletic +17/-17   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
12/11/2023 Drumchapel United Sunday 6-4 Checkbar United +23/-23   SU-FCE - Premier Div.
12/11/2023 Duncanrig Villa 2-5 Todholm -7/+7   SU-FCE - Premier Div.
12/11/2023 Falkirk Sunday 6-2 Bullwood +29/-29   SU-FCE - Premier Div.
12/11/2023 Bellshill United 3-3 Airdrie Albion -4/+4   SU-FCE - Championship
12/11/2023 Blantyre Albion 2-1 Stenhouse United +9/-9   SU-FCE - Championship
12/11/2023 East End Heart 10-2 Kilpatrick +4/-4   SU-FCE - Championship
12/11/2023 East Kilbride Forest 0-6 Bellshill Athletic Sunday -14/+14   SU-FCE - Championship
12/11/2023 Gartcairn Sunday 2-1 Central Rio -10/+10   SU-FCE - Championship
12/11/2023 Inter Inchinnan 2-4 Tilly -18/+18   SU-FCE - Championship
12/11/2023 Wishaw Heart 0-1 Motherwell Villa -18/+18   SU-FCE - Lanarkshire Championship
12/11/2023 The Old Inn 1-3 Tappies -35/+35   SU-FIF - Premier Div.
12/11/2023 The Steadings 1-2 Eddy's Bar -13/+13   SU-FIF - Premier Div.
12/11/2023 Norries 6-1 Inverkeithing Hibs +5/-5   SU-FIF - Fife Sunday Cup
12/11/2023 Athletico 1-3 Auld Hoose +4/-4 SU-FIF - Lg. Cup
12/11/2023 AC Kelvingrove p 3-3 Glasgow Saints -5/+5 SU-GCC - Lg. Cup
12/11/2023 Glasgow Corinthians 1-4 Lomond Thistle +2/-2 SU-GCC - Lg. Cup
12/11/2023 Kelvingrovers 2-3 Garnock Sunday +6/-6 SU-GCC - Lg. Trophy
12/11/2023 Rossvale Sunday 6-1 Glasgow on the Ball United +8/-8 SU-GCC - Lg. Trophy
12/11/2023 Firwood United 1-3 Dalmuir United -13/+13   SU-GLA - Premier Div.
12/11/2023 Gowanbank 6-5 Glasgow Irish +2/-2   SU-GLA - Premier Div.
12/11/2023 Maryhill Black Star 4-6 Glasgow Caledonian United -22/+22   SU-GLA - Premier Div.
12/11/2023 Maryhill Milan 4-1 Pollokshields United +14/-14   SU-GLA - Premier Div.
12/11/2023 Southside Spartans 6-3 Thornliebank Thistle +2/-2   SU-GLA - Premier Div.
12/11/2023 Anchor Sociedad 0-3 Barrhead United -27/+27   SU-GLA - Championship
12/11/2023 Eastend Phoenix 1-2 Strathclyde United -21/+21   SU-GLA - Championship
12/11/2023 Kilbowie 2-10 Hillwood -34/+34   SU-GLA - Championship
12/11/2023 Woodlands 1-2 Glasgow on the Ball -12/+12   SU-GLA - Championship
12/11/2023 Cambuslang Football Academy Sunday 2-6 Southside Sunday -21/+21   SU-GLA - Div. 1
12/11/2023 Fairhill Athletico 1-2 Men United Glasgow -5/+5   SU-GLA - Div. 1
12/11/2023 Clyde Apollo 3-6 Kelburne -21/+21   SU-GLA - Div. 2
12/11/2023 Glasgow North United 6-1 Bellgrove +6/-6   SU-GLA - Div. 2
12/11/2023 Lomond Thistle Colts 2-6 Gryffe -11/+11   SU-GLA - Div. 2
12/11/2023 Millbrae 7-1 Pollok Dynamo +7/-7   SU-GLA - Div. 2
12/11/2023 Milngavie 4-2 Bars for Bears +4/-4   SU-GLA - Div. 2
12/11/2023 Unity 4-1 Renfrewshire Rovers +12/-12   SU-GLA - Div. 2
12/11/2023 Pentland Athletic 3-2 Corstorphine Timbers -4/+4   SU-LOT - Morning Premier Div.
12/11/2023 Edinburgh Athletic 3-2 Albion Athletic -2/+2   SU-LOT - Premier Div.
12/11/2023 Edinburgh East 1-2 Salvesen -20/+20   SU-LOT - Premier Div.
12/11/2023 Wallyford Bluebell 3-3 Boroughmuir -11/+11   SU-LOT - Premier Div.
12/11/2023 Easthouses Sunday Morning 3-1 Morningside +8/-8   SU-LOT - Morning Championship
12/11/2023 Frederick Douglass 1846 0-1 Ferniebahçe Thistle -1/+1   SU-LOT - Morning Championship
12/11/2023 Easthouses United 0-0 Corstorphine Dynamo Whites -5/+5   SU-LOT - Morning Div. 1
12/11/2023 South Gyle Rovers 5-1 The Tangs +3/-3   SU-LOT - Morning Div. 1
12/11/2023 Oxgangs Trinity 2-4 Burnside Athletic -10/+10 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
12/11/2023 Broomhall 6-0 Livingston Community +18/-18 SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
12/11/2023 Gallo 0-8 Westside -3/+3   SU-LOT - President's Cup
12/11/2023 Gotham City 4-1 Midlothian Milan +7/-7   SU-LOT - President's Cup
12/11/2023 Riverside Victoria 1-5 Meadowbank Wednesday -6/+6   SU-LOT - President's Cup
12/11/2023 Tranent Sunday 6-3 Kirknewton +2/-2   SU-LOT - President's Cup
12/11/2023 Broughton Vale 2-4 Coltness United +2/-2   Scottish Sunday Trophy 23-24
12/11/2023 Civil Service Strollers Sunday 10-0 DT United +2/-2   Scottish Sunday Trophy 23-24
12/11/2023 Cottars Bar 3-2 North East Albion +3/-3   Scottish Sunday Trophy 23-24
12/11/2023 East Dock Bar 0-6 Bonomy -1/+1   Scottish Sunday Trophy 23-24
12/11/2023 Grange 11-0 Newton Farm +1/-1   Scottish Sunday Trophy 23-24
12/11/2023 Maybury Star 3-4 Bobby's Bar +5/-5   Scottish Sunday Trophy 23-24
12/11/2023 Polonia Glasgow 4-4 p The North -1/+1   Scottish Sunday Trophy 23-24
12/11/2023 Roseburn Thistle 2-1 Saracen Red Star -6/+6   Scottish Sunday Trophy 23-24
12/11/2023 Westhill 2-2 p Budhill United +14/-14   Scottish Sunday Trophy 23-24
12/11/2023 Greens 5-2 Red Road-Scoutables +41/-41   SU-UNI - Lg.
12/11/2023 Oromo Scotland 5-5 Afroscots United +12/-12   SU-UNI - Lg.
10/11/2023 Murieston United Sunday 3-1 Coltness United +2/-2 SU-FCE - Lanarkshire Cup
05/11/2023 Blantyre United 2-3 Coatbridge Cowboys -10/+10   SU-AIR - Premier Div.
05/11/2023 Cumbernauld Thistle 1-9 East End Rovers -12/+12   SU-AIR - Championship
05/11/2023 Bellgrove {AIR} 5-6 National +1/-1   SU-AIR - Div. 1
05/11/2023 Carstairs Thistle 3-1 Douglas Amateurs +19/-19   SU-AIR - Div. 1
05/11/2023 Coatbridge United 1-1 Forgewood +5/-5   SU-AIR - Div. 1
05/11/2023 United 9-4 Bo'ness United Sunday +20/-20   SU-AIR - Div. 1
05/11/2023 Brechin Amateur Vics 3-3 Andreou's -2/+2   SU-ANG - League
05/11/2023 Star Bar 3-2 Johnshaven Dauntless +5/-5   SU-ANG - League
05/11/2023 Star Bar United 1-8 Johnshaven Athletic ±0/±0   SU-ANG - League
05/11/2023 Birchtree 3-2 Normandy Star -11/+11   SU-DUM - Premier Div.
05/11/2023 Hole i' the Wa 3-2 Lochside Club ±0/±0   SU-DUM - Premier Div.
05/11/2023 Middlefield Wasps 2-1 Tappies ±0/±0   E. of Scotland Sunday Cup 23-24
05/11/2023 Chandlers 2-3 Kelvingrovers -23/+23   SU-GCC - Lg.
05/11/2023 Saltire Thistle 0-8 Rossvale Sunday -11/+11   SU-GCC - Lg.
05/11/2023 Glasgow on the Ball United 11-4 Saint Mungo's +18/-18 SU-GCC - Lg. Trophy
05/11/2023 Clydebank Sunday 3-4 Glasgow Diverse +2/-2   SU-GLA - Premier Div.
05/11/2023 Anchor Sociedad 3-1 United Glasgow +6/-6   SU-GLA - Championship
05/11/2023 Barrhead United 2-1 Kilbowie ±0/±0   SU-GLA - Championship
05/11/2023 Harmony Row Amateurs 5-2 Strathclyde United +2/-2   SU-GLA - Championship
05/11/2023 Kelvindale 6-3 Third Lanark Sunday +9/-9   SU-GLA - Div. 1
05/11/2023 Cambuslang Football Academy Blues 3-3 Bellgrove +3/-3   SU-GLA - Div. 2
05/11/2023 Gryffe 7-2 Milngavie +6/-6   SU-GLA - Div. 2
05/11/2023 Lomond Thistle Colts 1-1 Unity -2/+2   SU-GLA - Div. 2
05/11/2023 Renfrewshire Rovers 1-3 Glasgow North United +2/-2   SU-GLA - Div. 2
05/11/2023 Edinburgh Athletic 5-0 Mental Mechanics Sunday +19/-19   SU-LOT - Premier Div.
05/11/2023 Morningside 3-2 Livingston North +13/-13   SU-LOT - Morning Championship
05/11/2023 Links Albion 1-0 Corstorphine Dynamo Whites -2/+2   SU-LOT - Morning Div. 1
05/11/2023 Frederick Douglass 1846 2-1 Riverside Victoria +9/-9 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
05/11/2023 Annan Town 3-4 Glasgow Irish -3/+3   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Annick 2-5 Livingston Community ±0/±0   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Bellshill United p 3-3 Armadale -2/+2   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Broomhall 4-2 Inverdee -7/+7   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Bullwood 7-0 Southside Spartans +40/-40   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Burnside Athletic 3-2 Clyde Apollo +2/-2   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Cambuslang Football Academy Sunday 2-2 Kirknewton +6/-6   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Carron Thistle 1-6 Todholm -13/+13   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Castlemilk 11-3 Results Gym +3/-3   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Dalmuir United 6-5 Castlepark -10/+10   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Drumpellier Dynamo 3-1 Portletico -6/+6   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Dumfries Athletic 0-5 Murieston United Sunday ±0/±0   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 East Kilbride Athletic 7-0 Lanarkshire Albion +1/-1   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Eastend Phoenix 2-3 Men United Glasgow -6/+6   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Easthouses United 2-3 Easterhouse Football Academy Sunday +4/-4   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Edinburgh East 8-4 Kincorth Athletic +13/-13   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Fairhill Athletico 2-5 Pollokshields United -4/+4   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Girdle Toll 0-2 Checkbar United -2/+2   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Glasgow Caledonian United 3-0 Forfar Ajax -3/+3   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Glasgow on the Ball 3-6 Airdrie Community -15/+15   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Granite Thistle 0-4 Pentland Athletic +1/-1   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Inter Galloway 1-8 Pather ±0/±0   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Kelburne 1-2 Maryhill Black Star +2/-2   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Kilsyth Athletic Sunday 5-1 East End Athletic ±0/±0   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Kincardine Colts 3-4 South Camlachie -2/+2   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Lochgreen 0-5 Westside ±0/±0   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Midlothian Milan 1-8 Palmerston Colts -7/+7   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Millbrae 5-0 Duddingston Athletic +11/-11   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Montrose Amateurs 1-3 Kildrum United -6/+6   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 North Motherwell 2-3 Norries -11/+11   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Pollok Dynamo 4-5 Newgate +8/-8   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Salvesen 7-2 The Elms -1/+1   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Scaur 0-3 Corstorphine Timbers +2/-2   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Southside Sunday 3-1 Neilston Sunday +5/-5   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 The Yeoman 11-0 Results Gym B +8/-8   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Tilly 3-5 Eddy's Bar -3/+3   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Tranent Sunday 7-3 East Kilbride Forest -2/+2   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Troon Town 7-4 Boroughmuir +14/-14   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Woodlands 2-1 Firwood United +18/-18   Scottish Sunday Trophy 23-24
05/11/2023 Afroscots United 7-0 Glasgow Afghan United +11/-11   SU-UNI - Lg.
05/11/2023 Kingsway 3-3 Oromo Scotland -2/+2   SU-UNI - Lg.
05/11/2023 Red Road-Scoutables 3-5 Dreams United -26/+26   SU-UNI - Lg.
05/11/2023 Rovers 5-1 Greens -2/+2   SU-UNI - Lg.
03/11/2023 Airdrie Albion 4-2 The Old Inn +13/-13   Scottish Sunday Trophy 23-24
03/11/2023 Albion Athletic 1-5 Edinburgh Caledonian +2/-2   Scottish Sunday Trophy 23-24
03/11/2023 Meadowbank Wednesday 3-2 Wallyford Bluebell -8/+8   Scottish Sunday Trophy 23-24
03/11/2023 Thornliebank Thistle 0-2 Hillwood -17/+17   Scottish Sunday Trophy 23-24