SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
MARCH 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
29/03/2023 Bobby's Bar 1-3 Grange +6/-6   SU-AYR - Div. 1
28/03/2023 Drumpellier Dynamo 4-0 Wishaw United +21/-21 SU-AIR - Lg. Cup
26/03/2023 Portletico 1-0 Malibu -1/+1   SU-ABD - Premier Div.
26/03/2023 Blantyre United 3-2 Albion Rovers U21 -4/+4   SU-AIR - Championship
26/03/2023 Cumbernauld Colts Sunday 0-5 Armadale -23/+23   SU-AIR - Championship
26/03/2023 Mill United 4-3 National -10/+10   SU-AIR - Championship
26/03/2023 Bothwell United 3-1 East End Athletic -5/+5   SU-AIR - Div. 1
26/03/2023 East End Thistle {GLA} 6-2 Carstairs Thistle -1/+1   SU-AIR - Div. 1
26/03/2023 Legia Cumbernauld 0-3 Drumpellier Dynamo -4/+4   SU-AIR - Div. 1
26/03/2023 Ravenswood 3-1 Glasgow Red Star Athletic +5/-5   SU-AIR - Div. 1
26/03/2023 Sporting Glasgow 1-12 North Motherwell -1/+1   SU-AIR - Div. 1
26/03/2023 The North 8-3 Bo'ness United Sunday ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
26/03/2023 Symington Tinto Sunday 1-1 p Douglas Amateurs ±0/±0   SU-AIR - Lg. Cup
26/03/2023 Lochgreen 1-5 Tricolorul -18/+18   SU-AIR - Premier Div.
26/03/2023 Wishaw United 1-1 Phoenix ±0/±0   SU-AIR - Premier Div.
26/03/2023 Castlepark 6-3 Annick -2/+2   SU-AYR - Div. 1
26/03/2023 Irvine Rangers Supporters Club 2-2 Irvine No. 1 Celtic Sports Club -3/+3   SU-AYR - Div. 1
26/03/2023 Lawthorn 6-2 Grange +43/-43   SU-AYR - Div. 1
26/03/2023 Troon Town 3-2 Bobby's Bar -7/+7   SU-AYR - Div. 1
26/03/2023 Hole i' the Wa 4-1 Ruthwell Rovers +10/-10   SU-DUM - Premier Div.
26/03/2023 Palmerston Colts 11-2 Scaur +13/-13   SU-DUM - Premier Div.
26/03/2023 Threave Rovers Development 4-5 Annan Town -3/+3   SU-DUM - Premier Div.
26/03/2023 Eastwood Park 3-6 Todholm -5/+5   SU-FCE - Championship
26/03/2023 Bellshill Athletic Sunday 2-2 Gartcairn Sunday -6/+6   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Bellsquarry 1-3 Carron Thistle -4/+4   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Checkbar United 8-1 East Kilbride Forest +4/-4   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Cleland Sunday 3-7 Airdrie Albion -26/+26   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Coltness United 6-0 Forth ±0/±0   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 East Kilbride Athletic 8-5 Chapelhall -3/+3   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Glasgow United Sunday 3-1 Motherwell Villa +12/-12   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Kilsyth Athletic Sunday 2-3 Newmains United Sunday -14/+14   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Kincardine Colts 2-4 Murieston United Sunday -1/+1   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Monklands Thistle 4-0 Motherwell Villa B +3/-3   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Newton Farm 2-5 Airdrie Forest Blue -23/+23   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Polonia Glasgow 3-2 Castlemilk Football Academy -9/+9   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Tilly 3-1 Airdrie Forest White -2/+2   SU-FCE - Football Central Cup
26/03/2023 Bullwood 3-3 Duncanrig Villa -12/+12   SU-FCE - Premier Div.
26/03/2023 Drumchapel United Sunday 1-2 Bonomy -3/+3   SU-FCE - Premier Div.
26/03/2023 Falkirk Sunday 3-2 Budhill United +20/-20   SU-FCE - Premier Div.
26/03/2023 Overlee Colts 2-2 Bonnybridge Youths -9/+9   SU-FCE - Premier Div.
26/03/2023 Auld Hoose 2-2 Athletico -14/+14   SU-FIF - Premier Div.
26/03/2023 Coaltown Hearts 1-0 The Bruce Arms +14/-14   SU-FIF - Premier Div.
26/03/2023 Cowdenbeath United 2-4 Rosyth Sunday -29/+29   SU-FIF - Premier Div.
26/03/2023 Eddy's Bar 0-1 Kirkland Bar -6/+6   SU-FIF - Premier Div.
26/03/2023 Glasgow Corinthians 2-1 Dennistoun Saints -2/+2   SU-GCC - Lg.
26/03/2023 Glasgow on the Ball United 3-2 Ashfield Star +9/-9   SU-GCC - Lg.
26/03/2023 Glasgow Saints 0-2 AC Kelvingrove -18/+18   SU-GCC - Lg.
26/03/2023 Lomond Thistle Colts 0-6 Lomond Thistle -2/+2   SU-GCC - Lg.
26/03/2023 Anchor Sociedad 2-4 Glasgow Irish -15/+15   SU-GLA - Championship
26/03/2023 Barrhead United 3-6 Pollokshields United -1/+1   SU-GLA - Championship
26/03/2023 Finnieston Phoenix 3-2 Gowanbank +18/-18   SU-GLA - Championship
26/03/2023 Thornliebank Thistle 2-1 Dynamo Redhurst +13/-13   SU-GLA - Championship
26/03/2023 Cambria Westwood 1-4 Strathclyde United -16/+16   SU-GLA - Div. 1
26/03/2023 Glasgow on the Ball 5-0 Kelvindale +12/-12   SU-GLA - Div. 1
26/03/2023 Kilbowie 1-0 Castlemilk +21/-21   SU-GLA - Div. 1
26/03/2023 Southside Albion 4-2 Eastend Phoenix +11/-11   SU-GLA - Div. 1
26/03/2023 Unity 1-1 Dynamo Glasgow +1/-1   SU-GLA - Div. 1
26/03/2023 Woodlands 2-3 United Glasgow -11/+11   SU-GLA - Div. 1
26/03/2023 Barlanark 11-2 Milngavie +15/-15   SU-GLA - Div. 2
26/03/2023 Bellgrove 1-3 Men United Glasgow ±0/±0   SU-GLA - Div. 2
26/03/2023 Fairhill Athletico 2-2 Renfrewshire Rovers -14/+14   SU-GLA - Div. 2
26/03/2023 Kirkintilloch United 10-2 Glasgow North United +7/-7   SU-GLA - Div. 2
26/03/2023 Neilston Sunday 2-1 Hillwood -7/+7   SU-GLA - Div. 2
26/03/2023 Bars for Bears 1-7 Cambuslang Football Academy Sunday -44/+44   SU-GLA - Div. 2
26/03/2023 Clydebank Sunday 1-3 Glasgow Caledonian United -13/+13   SU-GLA - Premier Div.
26/03/2023 Glasgow Diverse 2-2 Firwood United -9/+9   SU-GLA - Premier Div.
26/03/2023 Maryhill Black Star 5-2 Partizan Glasgow +11/-11   SU-GLA - Premier Div.
26/03/2023 Ferniebahçe Thistle 2-1 Vittoria Group -1/+1 SU-LOT - Edinburgh Cup
26/03/2023 Oxgangs Trinity 1-5 Corstorphine Dynamo Sunday -2/+2 SU-LOT - Edinburgh Cup
26/03/2023 Gotham City 0-6 Morningside -23/+23   SU-LOT - Morning Championship
26/03/2023 Tranent Sunday 4-1 Broomhall +14/-14   SU-LOT - Morning Championship
26/03/2023 Broughton Albion p 3-3 Harvester +11/-11 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
26/03/2023 Duddingston Athletic 6-2 Maybury Star +6/-6   SU-LOT - Morning Div. 1
26/03/2023 Riverside Victoria 3-0 Silverknowes +9/-9   SU-LOT - Morning Div. 1
26/03/2023 Bathgate Thistle Sunday 2-5 Burnside Athletic -20/+20 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
26/03/2023 Frederick Douglass 1846 1-0 Livingston North -2/+2 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
26/03/2023 Kirknewton 13-1 South Gyle Rovers +2/-2 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
26/03/2023 Corstorphine Timbers 9-2 Burgh Vale +1/-1   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
26/03/2023 Easthouses Sunday Morning 2-2 Haddington Town ±0/±0   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
26/03/2023 Links Albion 2-2 Boroughmuir +5/-5   SU-LOT - Premier Div.
26/03/2023 Easthouses Sunday 0-11 Edinburgh East -4/+4 SU-LOT - Premier Div. Lg. Cup
26/03/2023 Edinburgh Caledonian 1-7 Westside -29/+29 SU-LOT - President's Cup
26/03/2023 Glasgow Afghan United 6-3 Lighthouse -3/+3   SU-UNI - Lg.
26/03/2023 G-Town Internationals 2-5 Oromo Scotland -29/+29   SU-UNI - Lg.
26/03/2023 Well Foundation 4-3 Greens +10/-10   SU-UNI - Lg.
21/03/2023 Drumpellier Dynamo 9-0 East End Athletic +4/-4   SU-AIR - Div. 1
21/03/2023 The North 6-0 Lanarkshire United ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
21/03/2023 Broughton Albion 1-6 Tranent Sunday -8/+8   SU-LOT - Morning Championship
19/03/2023 Albion Rovers U21 3-1 Mill United +2/-2   SU-AIR - Championship
19/03/2023 Bardykes Rovers 1-3 Blantyre United -13/+13 SU-AIR - Championship Lg. Cup
19/03/2023 Cumbernauld Colts Sunday 5-0 Symington Tinto Sunday +3/-3 SU-AIR - Championship Lg. Cup
19/03/2023 Bo'ness United Sunday 2-2 Sporting Glasgow -13/+13   SU-AIR - Div. 1
19/03/2023 Carstairs Thistle 0-5 East End Athletic -16/+16   SU-AIR - Div. 1
19/03/2023 Cumbernauld United Sunday 1-4 Glasgow Red Star Athletic -41/+41   SU-AIR - Div. 1
19/03/2023 Douglas Amateurs 2-2 The North +10/-10   SU-AIR - Div. 1
19/03/2023 Drumpellier Dynamo 9-1 Lanarkshire United ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
19/03/2023 East End Thistle {GLA} 2-0 Ravenswood -3/+3   SU-AIR - Div. 1
19/03/2023 North Motherwell 3-0 Legia Cumbernauld +9/-9 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
19/03/2023 Phoenix 2-1 Tricolorul -7/+7   SU-AIR - Premier Div.
19/03/2023 Wishaw United 4-0 Lochgreen +2/-2 SU-AIR - Premier Div. Lg. Cup
19/03/2023 Troon Town 4-2 Castlepark +12/-12 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
19/03/2023 Annick 1-2 Bobby's Bar -5/+5 SU-AYR - Thistle Steel Cup
19/03/2023 Birchtree 8-0 Inter Galloway ±0/±0   SU-DUM - Premier Div.
19/03/2023 Hole i' the Wa 5-1 Saint Cuthbert Wanderers Colts +3/-3   SU-DUM - Premier Div.
19/03/2023 Scaur 1-5 Normandy Star -33/+33   SU-DUM - Premier Div.
19/03/2023 Carron Thistle 1-3 Pentland Athletic -1/+1 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/03/2023 Harvester p 2-2 Corstorphine Timbers +1/-1 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/03/2023 Kincorth Athletic 2-2 p Edinburgh Caledonian ±0/±0 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/03/2023 Wallyford Bluebell 2-5 Westside -8/+8 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/03/2023 Airdrie Albion 2-6 Checkbar United -38/+38   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 Airdrie Forest White 0-3 Kilsyth Athletic Sunday +2/-2   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 Chapelhall 2-3 Third Lanark Sunday -4/+4   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 East Kilbride Forest 4-1 Monklands Thistle +17/-17   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 Eastwood Park 1-1 Polonia Glasgow -1/+1   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 Gartcairn Sunday 14-1 Lanark +1/-1   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 Inter Inchinnan 2-2 Airdrie Forest Blue -5/+5   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 Motherwell Villa 6-2 Tower -2/+2   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 Muirend Athletic 1-2 Bellshill Athletic Sunday +8/-8   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 Newmains United Sunday 4-0 Castlemilk Football Academy +2/-2   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 Summerston Sunday 2-5 Kincardine Colts -17/+17   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 Whitburn Amateurs 0-2 Blantyre Albion +7/-7   SU-FCE - Football Central Cup
19/03/2023 Bonnybridge Youths 3-6 Silverburn -31/+31   SU-FCE - Premier Div.
19/03/2023 Auld Hoose 3-0 The Bruce Arms -1/+1   SU-FIF - Premier Div.
19/03/2023 Leven Sunday 1-3 Lochore Castle ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
19/03/2023 Glasgow on the Ball United 1-4 Ashfield Star -20/+20 SU-GCC - Challenge Shield
19/03/2023 Vale 3-1 Glasgow Corinthians +7/-7 SU-GCC - Challenge Shield
19/03/2023 AC Kelvingrove 1-2 Lomond Thistle -1/+1 SU-GCC - GCCL Cup
19/03/2023 Glasgow Saints 4-0 Glasgow Wednesday -1/+1 SU-GCC - GCCL Cup
19/03/2023 Harmony Row Amateurs 11-0 Saltire Thistle +1/-1 SU-GCC - GCCL Cup
19/03/2023 Barrhead United 0-2 Flip the Mindset -26/+26   SU-GLA - Championship
19/03/2023 Glasgow Irish 3-5 Finnieston Phoenix -28/+28   SU-GLA - Championship
19/03/2023 Glasgow Wellington Sunday 2-3 Anchor Sociedad -11/+11   SU-GLA - Championship
19/03/2023 Gowanbank 4-5 Motherwell Albion -7/+7   SU-GLA - Championship
19/03/2023 Thornliebank Thistle 2-5 Pollokshields United -6/+6   SU-GLA - Championship
19/03/2023 Cambria Westwood 3-3 Glasgow on the Ball +9/-9   SU-GLA - Div. 1
19/03/2023 Kelvindale 5-1 Saracen Red Star +22/-22   SU-GLA - Div. 1
19/03/2023 Kilbowie 3-3 Woodlands -3/+3   SU-GLA - Div. 1
19/03/2023 Strathclyde United 9-7 Dynamo Glasgow +12/-12   SU-GLA - Div. 1
19/03/2023 United Glasgow 1-2 Southside Albion -7/+7   SU-GLA - Div. 1
19/03/2023 Unity 0-3 Eastend Phoenix -11/+11   SU-GLA - Div. 1
19/03/2023 Cambuslang Football Academy Sunday 1-6 Glasgow Wellington Colts -23/+23   SU-GLA - Div. 2
19/03/2023 Fairhill Athletico 7-2 Neilston Sunday +50/-50   SU-GLA - Div. 2
19/03/2023 Hillwood 6-0 Glasgow North United +18/-18   SU-GLA - Div. 2
19/03/2023 Men United Glasgow 6-6 Barlanark -8/+8   SU-GLA - Div. 2
19/03/2023 Renfrewshire Rovers 4-10 Bellgrove -24/+24   SU-GLA - Div. 2
19/03/2023 Firwood United 1-1 Southside Spartans ±0/±0   SU-GLA - Premier Div.
19/03/2023 Maryhill Milan 3-2 Clydebank Sunday -1/+1   SU-GLA - Premier Div.
19/03/2023 Edinburgh East 5-1 Haddington Town +1/-1 SU-LOT - Edinburgh Cup
19/03/2023 Broughton Albion 3-2 Oxgangs Trinity -8/+8   SU-LOT - Morning Championship
19/03/2023 Pumpherston United 5-1 Gotham City +2/-2   SU-LOT - Morning Championship
19/03/2023 Broomhall 4-2 Tranent Sunday +13/-13 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
19/03/2023 Livingston Community 0-1 Lochend -18/+18 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
19/03/2023 Livingston North 2-3 Ferniebahçe Thistle +2/-2   SU-LOT - Morning Div. 1
19/03/2023 Firrhill Thistle 3-0 Easthouses Sunday Morning -2/+2   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
19/03/2023 Boroughmuir 6-2 Gallo +14/-14   SU-LOT - Premier Div.
19/03/2023 Easthouses Sunday 1-10 Musselburgh United -3/+3   SU-LOT - Premier Div.
19/03/2023 Links Albion 3-3 Tamsons Bar +1/-1   SU-LOT - Premier Div.
19/03/2023 Bonomy 5-4 Southside Sunday -4/+4 W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/03/2023 Budhill United 6-4 Castlemilk -1/+1 W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/03/2023 Dalmuir United 2-1 Pather +14/-14 W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/03/2023 Glasgow Caledonian United 1-0 Bullwood +6/-6 W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/03/2023 Glasgow Diverse 0-2 East Kilbride Athletic -26/+26 W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/03/2023 Grange 5-2 Easterhouse Football Academy Sunday ±0/±0 W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/03/2023 Maryhill Black Star 1-2 Bothwell United -20/+20 W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/03/2023 Partizan Glasgow p 2-2 Todholm +3/-3 W. of Scotland Sunday Cup 22-23
17/03/2023 Ruthwell Rovers 12-2 FC Annan +2/-2   SU-DUM - Premier Div.
17/03/2023 Dumfries Athletic 2-3 Palmerston Colts +1/-1 SU-DUM - TPS Trophy
14/03/2023 North Motherwell 3-0 Douglas Amateurs +1/-1   SU-AIR - Div. 1
12/03/2023 Bardykes Rovers 13-0 National +2/-2   SU-AIR - Championship
12/03/2023 Cumbernauld Colts Sunday 2-4 Blantyre United -15/+15   SU-AIR - Championship
12/03/2023 Mill United 3-2 Blantyre Victoria Sunday -4/+4   SU-AIR - Championship
12/03/2023 Symington Tinto Sunday 2-7 Albion Rovers U21 -13/+13   SU-AIR - Championship
12/03/2023 Bo'ness United Sunday 1-7 North Motherwell -6/+6   SU-AIR - Div. 1
12/03/2023 Carstairs Thistle 2-9 East End Athletic -26/+26   SU-AIR - Div. 1
12/03/2023 Cumbernauld United Sunday 1-3 The North -9/+9   SU-AIR - Div. 1
12/03/2023 East End Thistle {GLA} 5-2 Douglas Amateurs +1/-1   SU-AIR - Div. 1
12/03/2023 Glasgow Red Star Athletic 6-1 Lanarkshire United +13/-13   SU-AIR - Div. 1
12/03/2023 Legia Cumbernauld 1-7 Bothwell United -28/+28   SU-AIR - Div. 1
12/03/2023 Ravenswood 0-7 Drumpellier Dynamo -7/+7   SU-AIR - Div. 1
12/03/2023 Blackburn United Sunday 2-3 Armadale -3/+3   SU-AIR - Lg. Cup
12/03/2023 Easterhouse Football Academy Sunday 3-2 Tricolorul +3/-3   SU-AIR - Premier Div.
12/03/2023 Pather 4-2 Wishaw United -1/+1   SU-AIR - Premier Div.
12/03/2023 Irvine No. 1 Celtic Sports Club 6-1 Troon Town +16/-16   SU-AYR - Div. 1
12/03/2023 Irvine Rangers Supporters Club 5-3 Bobby's Bar -6/+6   SU-AYR - Div. 1
12/03/2023 Lawthorn 5-2 Annick -3/+3   SU-AYR - Div. 1
12/03/2023 Annan Town 9-1 Inter Galloway +2/-2 SU-DUM - TPS Trophy
12/03/2023 Hole i' the Wa 10-0 FC Annan +1/-1 SU-DUM - TPS Trophy
12/03/2023 Normandy Star 4-8 Birchtree -5/+5 SU-DUM - TPS Trophy
12/03/2023 Scaur 7-1 Eastriggs +7/-7 SU-DUM - TPS Trophy
12/03/2023 Threave Rovers Development 4-2 Saint Cuthbert Wanderers Colts +3/-3 SU-DUM - TPS Trophy
12/03/2023 Airdrie Forest Blue 4-3 Bellsquarry +3/-3   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Bellshill Athletic Sunday 4-5 Coltness United -9/+9   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Blantyre Albion 1-2 Cleland Sunday +2/-2   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Castlemilk Football Academy 1-1 Sensi Star -10/+10   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 East Kilbride Athletic 3-2 Airdrie Albion +5/-5   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Forth 0-12 Murieston United Sunday -1/+1   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Gartcairn Sunday 9-0 Muirend Athletic +8/-8   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Inter Inchinnan 1-5 Eastwood Park -21/+21   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Kilsyth Athletic Sunday 2-1 Maddiston -7/+7   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Motherwell Villa B 5-2 Lanark +5/-5   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Newton Farm 3-4 Checkbar United +5/-5   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Polonia Glasgow 5-5 Glasgow United Sunday -12/+12   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Summerston Sunday 4-11 Motherwell Villa -63/+63   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Tower 3-7 East Kilbride Forest -2/+2   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Whitburn Amateurs 0-13 Newmains United Sunday -1/+1   SU-FCE - Football Central Cup
12/03/2023 Duncanrig Villa 0-4 Overlee Colts -16/+16   SU-FCE - Premier Div.
12/03/2023 Silverburn 6-2 Bonnybridge Youths +32/-32   SU-FCE - Premier Div.
12/03/2023 Drumchapel United Sunday 2-6 Bullwood -19/+19 SU-FCE - President's Cup
12/03/2023 Southside Sunday 1-8 Todholm -15/+15 SU-FCE - President's Cup
12/03/2023 Cowdenbeath United 2-6 Eddy's Bar -24/+24 SU-FIF - Lg. Cup
12/03/2023 Coaltown Hearts 1-7 Lochore Castle -11/+11   SU-FIF - Premier Div.
12/03/2023 Norries 4-1 Athletico +3/-3   SU-FIF - Premier Div.
12/03/2023 The Old Inn 2-1 The Bruce Arms -9/+9   SU-FIF - Premier Div.
12/03/2023 Kirkland Bar 1-4 Auld Hoose -17/+17   SU-FIF - Premier Div.
12/03/2023 Garnock Sunday 6-1 Dennistoun Saints +7/-7   SU-GCC - Lg.
12/03/2023 Glasgow Corinthians 4-1 Ashfield Star +9/-9   SU-GCC - Lg.
12/03/2023 Glasgow on the Ball United 0-10 AC Kelvingrove -6/+6   SU-GCC - Lg.
12/03/2023 Lomond Thistle Colts 3-5 Harmony Row Amateurs +5/-5   SU-GCC - Lg.
12/03/2023 Saltire Thistle 3-1 Glasgow Wednesday +18/-18   SU-GCC - Lg.
12/03/2023 Vale 1-8 Glasgow Saints -20/+20   SU-GCC - Lg.
12/03/2023 Anchor Sociedad 5-1 Thornliebank Thistle +37/-37   SU-GLA - Championship
12/03/2023 Dynamo Redhurst 6-3 Barrhead United +1/-1   SU-GLA - Championship
12/03/2023 Finnieston Phoenix 0-4 Pollokshields United -1/+1   SU-GLA - Championship
12/03/2023 Gowanbank 4-2 Glasgow Wellington Sunday -2/+2   SU-GLA - Championship
12/03/2023 Motherwell Albion 8-1 Flip the Mindset +5/-5   SU-GLA - Championship
12/03/2023 Castlemilk 3-3 United Glasgow -13/+13   SU-GLA - Div. 1
12/03/2023 Eastend Phoenix 2-6 Strathclyde United -49/+49   SU-GLA - Div. 1
12/03/2023 Glasgow on the Ball 3-4 Dalmuir United +5/-5   SU-GLA - Div. 1
12/03/2023 Kilbowie 5-3 Kelvindale +4/-4   SU-GLA - Div. 1
12/03/2023 Southside Albion 7-6 Cambria Westwood -8/+8   SU-GLA - Div. 1
12/03/2023 Unity 1-3 Woodlands -12/+12   SU-GLA - Div. 1
12/03/2023 Bellgrove 5-1 Hillwood +43/-43   SU-GLA - Div. 2
12/03/2023 Fairhill Athletico 1-8 Men United Glasgow -39/+39   SU-GLA - Div. 2
12/03/2023 Glasgow North United 2-6 Barlanark -24/+24   SU-GLA - Div. 2
12/03/2023 Glasgow Wellington Colts 9-2 Milngavie +21/-21   SU-GLA - Div. 2
12/03/2023 Bars for Bears 0-7 Neilston Sunday -6/+6   SU-GLA - Div. 2
12/03/2023 Renfrewshire Rovers 0-11 Kirkintilloch United -5/+5   SU-GLA - Div. 2
12/03/2023 Clydebank Sunday 5-2 Southside Spartans +24/-24   SU-GLA - Premier Div.
12/03/2023 Firwood United 0-2 Partizan Glasgow -12/+12   SU-GLA - Premier Div.
12/03/2023 Glasgow Caledonian United 11-1 Dormy Forest +1/-1   SU-GLA - Premier Div.
12/03/2023 Glasgow Diverse 5-2 Maryhill Milan +9/-9   SU-GLA - Premier Div.
12/03/2023 Maryhill Black Star 4-2 Elite -5/+5   SU-GLA - Premier Div.
12/03/2023 Boroughmuir 2-2 p Ferniebahçe Thistle +5/-5   SU-LOT - Edinburgh Cup
12/03/2023 Harvester 9-2 Oxgangs Trinity +1/-1   SU-LOT - Morning Championship
12/03/2023 Lochend 6-2 Gotham City -1/+1   SU-LOT - Morning Championship
12/03/2023 Pumpherston United 1-5 Broomhall -16/+16   SU-LOT - Morning Championship
12/03/2023 Roseburn Thistle 2-3 Morningside -13/+13   SU-LOT - Morning Championship
12/03/2023 Duddingston Athletic 2-2 Burnside Athletic +3/-3   SU-LOT - Morning Div. 1
12/03/2023 Livingston North 2-3 Bathgate Thistle Sunday -17/+17   SU-LOT - Morning Div. 1
12/03/2023 Riverside Victoria 3-1 Corstorphine Dynamo M2C -7/+7   SU-LOT - Morning Div. 1
12/03/2023 Maybury Star 0-1 Frederick Douglass 1846 +9/-9 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
12/03/2023 Silverknowes 1-8 Kirknewton -22/+22 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
12/03/2023 Corstorphine Timbers 9-2 Easthouses Sunday Morning +2/-2   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
12/03/2023 Haddington Town 1-4 Firrhill Thistle -6/+6   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
12/03/2023 Gallo 10-2 Tamsons Bar +48/-48   SU-LOT - Premier Div.
12/03/2023 Westside 16-0 Easthouses Sunday +1/-1   SU-LOT - Premier Div.
12/03/2023 Livingston Community 1-0 Musselburgh United +5/-5 SU-LOT - President's Cup
12/03/2023 Meadowbank Wednesday 6-2 Boca Amateurs +1/-1 SU-LOT - President's Cup
12/03/2023 Wallyford Bluebell p 1-1 Tranent Sunday -1/+1 SU-LOT - President's Cup
12/03/2023 Afroscots United 7-2 Oromo Scotland +3/-3 SU-UNI - SUFL Cup
12/03/2023 Universal 3-2 Glasgow Afghan United -4/+4 SU-UNI - SUFL Cup
10/03/2023 Ruthwell Rovers 2-1 Lochside Club +13/-13 SU-DUM - TPS Trophy
09/03/2023 Pentland Athletic 5-1 Burgh Vale -2/+2   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
07/03/2023 Cumbernauld Colts Sunday 7-4 Mill United +4/-4   SU-AIR - Championship
05/03/2023 Bucksburn Thistle 1-3 Westhill -4/+4   SU-ABD - Div. 1
05/03/2023 Golden Tee 5-2 Aberfield -3/+3   SU-ABD - Div. 1
05/03/2023 Granite Thistle 3-0 Forrit Brae +11/-11   SU-ABD - Div. 1
05/03/2023 Bardykes Rovers 10-1 Mill United +22/-22   SU-AIR - Championship
05/03/2023 Symington Tinto Sunday 2-1 Blantyre Victoria Sunday +3/-3   SU-AIR - Championship
05/03/2023 Bo'ness United Sunday 3-6 East End Thistle {GLA} +1/-1   SU-AIR - Div. 1
05/03/2023 Drumpellier Dynamo 6-0 Carstairs Thistle ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
05/03/2023 Glasgow Red Star Athletic 4-4 East End Athletic +2/-2   SU-AIR - Div. 1
05/03/2023 Ravenswood 3-5 Cumbernauld United Sunday -10/+10   SU-AIR - Div. 1
05/03/2023 The North 8-0 Sporting Glasgow ±0/±0   SU-AIR - Div. 1
05/03/2023 Blantyre United 3-2 Lochgreen -7/+7   SU-AIR - Lg. Cup
05/03/2023 Bothwell United 4-1 Cumbernauld Colts Sunday +17/-17   SU-AIR - Lg. Cup
05/03/2023 Legia Cumbernauld 0-4 Phoenix -5/+5   SU-AIR - Lg. Cup
05/03/2023 National 2-5 Easterhouse Football Academy Sunday +3/-3   SU-AIR - Lg. Cup
05/03/2023 North Motherwell 3-2 East End Rovers +3/-3   SU-AIR - Lg. Cup
05/03/2023 Annick 5-5 Bobby's Bar +2/-2   SU-AYR - Div. 1
05/03/2023 Castlepark 5-3 Lawthorn +15/-15   SU-AYR - Div. 1
05/03/2023 Crown Inn 1-4 Irvine Rangers Supporters Club -15/+15   SU-AYR - Div. 1
05/03/2023 Girdle Toll 5-5 Troon Town -1/+1   SU-AYR - Div. 1
05/03/2023 Annan Town 6-1 Ruthwell Rovers +24/-24   SU-DUM - Premier Div.
05/03/2023 Birchtree 15-0 FC Annan +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
05/03/2023 Inter Galloway 2-2 Eastriggs -1/+1   SU-DUM - Premier Div.
05/03/2023 Normandy Star 2-0 Saint Cuthbert Wanderers Colts +6/-6   SU-DUM - Premier Div.
05/03/2023 Palmerston Colts 3-9 Lochside Club -39/+39   SU-DUM - Premier Div.
05/03/2023 Threave Rovers Development 5-0 Dumfries Athletic +25/-25   SU-DUM - Premier Div.
05/03/2023 Todholm 4-1 Kilsyth Athletic Sunday +5/-5   SU-FCE - Championship
05/03/2023 Airdrie Albion 2-2 Gartcairn Sunday -12/+12   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Airdrie Forest Blue 4-2 Airdrie Forest White -2/+2   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Carron Thistle 19-0 Motherwell Villa B +2/-2   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Castlemilk Football Academy 0-5 Summerston Sunday -24/+24   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Checkbar United 9-0 Whitburn Amateurs ±0/±0   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Eastwood Park 1-2 East Kilbride Athletic -5/+5   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Glasgow United Sunday 1-2 Third Lanark Sunday -10/+10   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Kincardine Colts 3-2 Chapelhall -9/+9   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Lanark 0-4 Bellsquarry +1/-1   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Maddiston 1-4 Coltness United -20/+20   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Monklands Thistle 0-5 Polonia Glasgow -8/+8   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Motherwell Villa 2-3 Newton Farm -10/+10   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Muirend Athletic 5-0 Forth +11/-11   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Murieston United Sunday 12-0 Tower ±0/±0   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Sensi Star 1-3 Cleland Sunday +6/-6   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Tilly 4-0 Blantyre Albion +21/-21   SU-FCE - Football Central Cup
05/03/2023 Bonomy 6-3 Falkirk Sunday +8/-8   SU-FCE - Premier Div.
05/03/2023 Budhill United 9-1 Duncanrig Villa +4/-4   SU-FCE - Premier Div.
05/03/2023 Bullwood 2-1 Overlee Colts ±0/±0   SU-FCE - Premier Div.
05/03/2023 Silverburn 1-3 Drumchapel United Sunday -12/+12   SU-FCE - Premier Div.
05/03/2023 Southside Sunday 2-1 Bonnybridge Youths +5/-5   SU-FCE - Premier Div.
05/03/2023 Coaltown Hearts 2-3 Eddy's Bar +4/-4   SU-FIF - Premier Div.
05/03/2023 Lochore Castle 1-1 Auld Hoose +6/-6   SU-FIF - Premier Div.
05/03/2023 Norries 5-3 The Bruce Arms +4/-4   SU-FIF - Premier Div.
05/03/2023 Rosyth Sunday 4-7 Kirkland Bar ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
05/03/2023 The Old Inn 7-2 Athletico +1/-1   SU-FIF - Premier Div.
05/03/2023 Glasgow Corinthians 1-5 AC Kelvingrove -7/+7   SU-GCC - Lg.
05/03/2023 Lomond Thistle 2-1 Harmony Row Amateurs -1/+1   SU-GCC - Lg.
05/03/2023 Lomond Thistle Colts 0-0 Glasgow Wednesday -6/+6   SU-GCC - Lg.
05/03/2023 Vale 7-0 Glasgow on the Ball United +12/-12   SU-GCC - Lg.
05/03/2023 Anchor Sociedad 5-1 Renfrewshire Rovers +1/-1   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 Barrhead United 5-1 Milngavie +7/-7   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 Cambria Westwood 4-3 Glasgow North United +13/-13   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 Castlemilk 15-0 Dormy Forest +2/-2   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 Fairhill Athletico 5-1 Bellgrove +4/-4   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 Glasgow on the Ball 2-3 Hillwood -12/+12   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 Kelvindale 2-3 Strathclyde United -14/+14   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 Kilbowie 2-4 Glasgow Wellington Colts -22/+22   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 Saracen Red Star p 4-4 Dynamo Glasgow -2/+2   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 United Glasgow 3-6 Elite -18/+18   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 Unity 3-4 Finnieston Phoenix -6/+6   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 Woodlands 2-1 Bars for Bears -4/+4   SU-GLA - Challenge Cup
05/03/2023 Firwood United 3-0 Men United Glasgow +8/-8   SU-GLA - Champions Cup
05/03/2023 Motherwell Albion 7-1 Glasgow Wellington Sunday +8/-8   SU-GLA - Champions Cup
05/03/2023 Southside Spartans 3-0 Clydebank Sunday +9/-9   SU-GLA - Champions Cup
05/03/2023 Thornliebank Thistle 3-0 Southside Albion +7/-7   SU-GLA - Champions Cup
05/03/2023 Flip the Mindset 2-6 Gowanbank -8/+8   SU-GLA - Championship
05/03/2023 Glasgow Irish 0-7 Pollokshields United -17/+17   SU-GLA - Championship
05/03/2023 Glasgow Caledonian United 3-1 Maryhill Black Star +22/-22   SU-GLA - Premier Div.
05/03/2023 Partizan Glasgow 3-4 Glasgow Diverse -7/+7   SU-GLA - Premier Div.
05/03/2023 Harvester 1-1 Tranent Sunday -3/+3   SU-LOT - Morning Championship
05/03/2023 Boca Amateurs 3-6 Livingston Community -12/+12 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
05/03/2023 Broomhall 4-2 Morningside -6/+6 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
05/03/2023 Lochend 9-3 Gotham City +2/-2 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
05/03/2023 Corstorphine Dynamo M2C 3-1 Burnside Athletic +34/-34   SU-LOT - Morning Div. 1
05/03/2023 Livingston North 6-0 South Gyle Rovers +4/-4   SU-LOT - Morning Div. 1
05/03/2023 Riverside Victoria 5-0 Maybury Star +1/-1   SU-LOT - Morning Div. 1
05/03/2023 Silverknowes 5-2 Duddingston Athletic +7/-7   SU-LOT - Morning Div. 1
05/03/2023 Bathgate Thistle Sunday 10-0 The Tangs +4/-4 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
05/03/2023 Burgh Vale 2-4 Vittoria Group +1/-1   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
05/03/2023 Easthouses Sunday Morning 2-6 Edinburgh Caledonian -1/+1   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
05/03/2023 Haddington Town 0-4 Pentland Athletic -2/+2   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
05/03/2023 Boroughmuir 6-3 Wallyford Bluebell +38/-38   SU-LOT - Premier Div.
05/03/2023 Gallo 7-2 Easthouses Sunday +12/-12   SU-LOT - Premier Div.
05/03/2023 Links Albion 2-2 Corstorphine Dynamo Sunday +9/-9   SU-LOT - Premier Div.
05/03/2023 Tamsons Bar 0-3 Musselburgh United -2/+2 SU-LOT - Premier Div. Lg. Cup
05/03/2023 Edinburgh East p 2-2 Grange +1/-1 Scottish Sunday Trophy 22-23
05/03/2023 Kirknewton 2-2 p Armadale ±0/±0 Scottish Sunday Trophy 22-23
05/03/2023 Westside 1-1 p Pather -5/+5 Scottish Sunday Trophy 22-23
05/03/2023 Afroscots United 6-3 G-Town Internationals -2/+2   SU-UNI - SUFL Cup
05/03/2023 Glasgow Afghan United 3-3 Oromo Scotland -6/+6   SU-UNI - SUFL Cup
05/03/2023 Scoutable United 21-1 Greens +5/-5   SU-UNI - SUFL Cup
05/03/2023 Universal 14-4 Well Foundation +2/-2   SU-UNI - SUFL Cup