SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
SEPTEMBER 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
28/09/2022 Glasgow Wellington Colts 2-1 Glasgow North United -1/+1   SU-GLA - Div. 2
27/09/2022 Ruthwell Rovers 4-2 Scaur -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
25/09/2022 Aberfield 5-4 Veterans -6/+6   SU-ABD - Div. 1
25/09/2022 Granite Thistle 4-3 Forrit Brae ±0/±0   SU-ABD - Div. 1
25/09/2022 Inverdee 15-2 Threaded +6/-6   SU-ABD - Div. 1
25/09/2022 North East Dynamo 5-0 Golden Tee +8/-8   SU-ABD - Div. 1
25/09/2022 Westhill 4-1 Bucksburn Thistle +6/-6   SU-ABD - Div. 1
25/09/2022 Kincorth Athletic 4-2 Portletico -5/+5   SU-ABD - Premier Div.
25/09/2022 MS Services 1-4 Malibu -26/+26   SU-ABD - Premier Div.
25/09/2022 Overhype 3-4 Sheddocksley -19/+19   SU-ABD - Premier Div.
25/09/2022 Blantyre United 9-1 National +1/-1   SU-AIR - Championship
25/09/2022 Mill United 2-1 Cumbernauld Colts Sunday +14/-14   SU-AIR - Championship
25/09/2022 Carstairs Thistle 1-4 East End Thistle {GLA} +1/-1   SU-AIR - Div. 1
25/09/2022 Douglas Amateurs 3-2 Lanarkshire United -6/+6   SU-AIR - Div. 1
25/09/2022 Drumpellier Dynamo 3-1 Ravenswood -6/+6   SU-AIR - Div. 1
25/09/2022 Legia Cumbernauld 4-1 East End Athletic +4/-4   SU-AIR - Div. 1
25/09/2022 Tricolorul 3-3 Phoenix +9/-9   SU-AIR - Premier Div.
25/09/2022 Annick 0-5 Castlepark -10/+10   SU-AYR - Div. 1
25/09/2022 Crown Inn 2-2 Irvine No. 1 Celtic Sports Club +1/-1   SU-AYR - Div. 1
25/09/2022 Irvine Rangers Supporters Club 4-1 Girdle Toll +9/-9   SU-AYR - Div. 1
25/09/2022 Isle of Arran 0-12 Grange -6/+6   SU-AYR - Div. 1
25/09/2022 Lawthorn 8-3 Bobby's Bar +3/-3   SU-AYR - Div. 1
25/09/2022 Ruthwell Rovers 4-3 Birchtree +13/-13 SU-DUM - Lg. Cup
25/09/2022 Threave Rovers Development 1-1 p Saint Cuthbert Wanderers Colts -3/+3 SU-DUM - Lg. Cup
25/09/2022 Annan Town 5-2 Inter Galloway -3/+3   SU-DUM - Premier Div.
25/09/2022 Dumfries Athletic 5-4 Normandy Star +5/-5   SU-DUM - Premier Div.
25/09/2022 Scaur 1-4 Palmerston Colts -8/+8   SU-DUM - Premier Div.
25/09/2022 Kincardine Colts 2-2 Carron Thistle ±0/±0   SU-FCE - Championship
25/09/2022 Maddiston 4-3 Kilsyth Athletic Sunday +12/-12   SU-FCE - Championship
25/09/2022 Newton Farm 2-4 Polonia Glasgow -2/+2   SU-FCE - Championship
25/09/2022 Airdrie Forest White 1-2 East Kilbride Athletic +9/-9   SU-FCE - Lanarkshire Championship
25/09/2022 Sensi Star 1-4 Lanarkshire Shace -9/+9   SU-FCE - Lanarkshire Championship
25/09/2022 Airdrie Forest Blue 1-4 Cleland Sunday -7/+7   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
25/09/2022 Chapelhall 3-6 Glasgow United Sunday -11/+11   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
25/09/2022 Coltness United 2-0 Bellsquarry -3/+3   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
25/09/2022 Budhill United 4-1 Silverburn -3/+3   SU-FCE - Premier Div.
25/09/2022 Falkirk Sunday 1-3 Bonnybridge Youths -18/+18   SU-FCE - Premier Div.
25/09/2022 Cowdenbeath United 3-1 Eddy's Bar +20/-20   SU-FIF - Fife Sunday Cup
25/09/2022 The Old Inn 2-2 Auld Hoose -5/+5   SU-FIF - Fife Sunday Cup
25/09/2022 Athletico 0-7 Lochore Castle -24/+24   SU-FIF - Premier Div.
25/09/2022 Brucefield 3-1 Rosyth Sunday -1/+1   SU-FIF - Premier Div.
25/09/2022 Coaltown Hearts 2-1 Norries +19/-19   SU-FIF - Premier Div.
25/09/2022 Kirkland Bar 9-0 Leven Sunday +4/-4   SU-FIF - Premier Div.
25/09/2022 Glasgow Saints 1-0 Saltire Thistle -12/+12   SU-GCC - Lg.
25/09/2022 Barrhead United 5-3 Glasgow Irish +16/-16   SU-GLA - Championship
25/09/2022 Dynamo Redhurst 2-3 Anchor Sociedad -21/+21   SU-GLA - Championship
25/09/2022 Glasgow Wellington Sunday 0-3 Pollokshields United -6/+6   SU-GLA - Championship
25/09/2022 Motherwell Albion 3-1 Finnieston Phoenix -5/+5   SU-GLA - Championship
25/09/2022 Thornliebank Thistle 4-2 Gowanbank +7/-7   SU-GLA - Championship
25/09/2022 Cambria Westwood 2-5 Southside Albion -5/+5   SU-GLA - Div. 1
25/09/2022 Dalmuir United 1-2 Castlemilk -10/+10   SU-GLA - Div. 1
25/09/2022 Dynamo Glasgow 3-1 Kilbowie +19/-19   SU-GLA - Div. 1
25/09/2022 Eastend Phoenix 4-1 Kelvindale +2/-2   SU-GLA - Div. 1
25/09/2022 Glasgow on the Ball 4-0 Saracen Red Star +8/-8   SU-GLA - Div. 1
25/09/2022 Strathclyde United 1-6 Woodlands -29/+29   SU-GLA - Div. 1
25/09/2022 Unity 1-2 United Glasgow -2/+2   SU-GLA - Div. 1
25/09/2022 Bellgrove 2-6 Milngavie -32/+32   SU-GLA - Div. 2
25/09/2022 Fairhill Athletico 9-2 Barlanark +31/-31   SU-GLA - Div. 2
25/09/2022 Kirkintilloch United 4-3 Hillwood -4/+4   SU-GLA - Div. 2
25/09/2022 Neilston Sunday 5-1 Glasgow Wellington Colts +7/-7   SU-GLA - Div. 2
25/09/2022 Renfrewshire Rovers 2-8 Men United Glasgow -7/+7   SU-GLA - Div. 2
25/09/2022 Rozelle 6-0 Abbey Athletic +7/-7   SU-GLA - Div. 2
25/09/2022 Ruchill Thistle 2-2 Cambuslang Football Academy Sunday -4/+4   SU-GLA - Div. 2
25/09/2022 Firwood United 2-0 Maryhill Milan +8/-8   SU-GLA - Premier Div.
25/09/2022 Glasgow Diverse 1-5 Partizan Glasgow -40/+40   SU-GLA - Premier Div.
25/09/2022 Maryhill Black Star 3-1 Glasgow Caledonian United +1/-1   SU-GLA - Premier Div.
25/09/2022 Dormy Forest 1-7 Elite -11/+11   SU-GLA - Premier Div.
25/09/2022 Broughton Albion 2-4 Livingston Community ±0/±0   SU-LOT - Morning Championship
25/09/2022 Morningside 3-7 Boca Amateurs -16/+16   SU-LOT - Morning Championship
25/09/2022 Pumpherston United 2-3 Lochend -8/+8   SU-LOT - Morning Championship
25/09/2022 Ferniebahçe Thistle 5-4 South Gyle Rovers -12/+12   SU-LOT - Morning Div. 1
25/09/2022 Frederick Douglass 1846 5-1 Livingston North +12/-12   SU-LOT - Morning Div. 1
25/09/2022 Kirknewton 2-2 Burnside Athletic -8/+8   SU-LOT - Morning Div. 1
25/09/2022 Maybury Star 5-1 Corstorphine Dynamo M2C +9/-9   SU-LOT - Morning Div. 1
25/09/2022 The Tangs 3-7 Duddingston Athletic -2/+2   SU-LOT - Morning Div. 1
25/09/2022 Easthouses Sunday Morning 2-5 Corstorphine Timbers ±0/±0   SU-LOT - Morning Premier Div.
25/09/2022 Edinburgh Caledonian 3-2 Haddington Town -10/+10   SU-LOT - Morning Premier Div.
25/09/2022 Pentland Athletic 9-2 Burgh Vale ±0/±0   SU-LOT - Morning Premier Div.
25/09/2022 Vittoria Group 0-2 Firrhill Thistle -11/+11   SU-LOT - Morning Premier Div.
25/09/2022 Boroughmuir 0-7 Edinburgh East -10/+10   SU-LOT - Premier Div.
25/09/2022 Gorgie Hearts 1-3 Corstorphine Dynamo Sunday -18/+18   SU-LOT - Premier Div.
25/09/2022 Musselburgh United 3-1 Gallo -6/+6   SU-LOT - Premier Div.
25/09/2022 Saughton Sounders 3-3 Easthouses Sunday -3/+3   SU-LOT - Premier Div.
25/09/2022 Wallyford Bluebell 6-2 Links Albion ±0/±0   SU-LOT - Premier Div.
25/09/2022 Westside 4-0 Tamsons Bar -1/+1   SU-LOT - Premier Div.
18/09/2022 Aberfield 3-1 Threaded -2/+2   SU-ABD - Div. 1
18/09/2022 Bucksburn Thistle 1-3 Golden Tee ±0/±0   SU-ABD - Div. 1
18/09/2022 Veterans 4-7 Granite Thistle -1/+1   SU-ABD - Div. 1
18/09/2022 Westhill 4-3 Forrit Brae -3/+3   SU-ABD - Div. 1
18/09/2022 North East Albion 6-2 MS Services +4/-4   SU-ABD - Premier Div.
18/09/2022 Portletico 3-0 Malibu +4/-4   SU-ABD - Premier Div.
18/09/2022 Sheddocksley 0-3 Kincorth Athletic +1/-1   SU-ABD - Premier Div.
18/09/2022 Bardykes Rovers 4-1 Cumbernauld Colts Sunday +21/-21   SU-AIR - Championship
18/09/2022 Blantyre United 5-2 Symington Tinto Sunday -3/+3   SU-AIR - Championship
18/09/2022 Mill United 3-1 Stenhousemuir Sunday +7/-7   SU-AIR - Championship
18/09/2022 National 3-5 Blantyre Victoria Sunday -3/+3   SU-AIR - Championship
18/09/2022 Bothwell United 1-0 Drumpellier Dynamo +12/-12   SU-AIR - Div. 1
18/09/2022 Cumbernauld United Sunday 3-1 North Motherwell +16/-16   SU-AIR - Div. 1
18/09/2022 East End Athletic 3-1 Glasgow Red Star Athletic +5/-5   SU-AIR - Div. 1
18/09/2022 Legia Cumbernauld 7-3 Bo'ness United Sunday +1/-1   SU-AIR - Div. 1
18/09/2022 Sporting Glasgow 0-8 Firhill Star -1/+1   SU-AIR - Div. 1
18/09/2022 The North 3-0 Carstairs Thistle -4/+4   SU-AIR - Div. 1
18/09/2022 Blackburn United Sunday 2-3 Wishaw United -3/+3   SU-AIR - Premier Div.
18/09/2022 Pather 6-3 Easterhouse Football Academy Sunday -1/+1   SU-AIR - Premier Div.
18/09/2022 Phoenix 10-1 Lochgreen +4/-4   SU-AIR - Premier Div.
18/09/2022 Crown Inn 1-3 Grange ±0/±0 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
18/09/2022 Isle of Arran 2-1 Irvine Rangers Supporters Club +19/-19 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
18/09/2022 Lawthorn 3-4 Irvine No. 1 Celtic Sports Club -13/+13 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
18/09/2022 Bobby's Bar 1-6 Troon Town -18/+18   SU-AYR - Div. 1
18/09/2022 FC Annan 1-12 Lochside Club -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
18/09/2022 Hole i' the Wa 2-1 Annan Town -1/+1   SU-DUM - Premier Div.
18/09/2022 Inter Galloway 0-4 Dumfries Athletic -9/+9   SU-DUM - Premier Div.
18/09/2022 Normandy Star 12-1 Eastriggs +11/-11   SU-DUM - Premier Div.
18/09/2022 Saint Cuthbert Wanderers Colts 3-3 Palmerston Colts +9/-9   SU-DUM - Premier Div.
18/09/2022 Threave Rovers Development 2-4 Birchtree +3/-3   SU-DUM - Premier Div.
18/09/2022 Blantyre Albion 2-1 Gartcairn Sunday +8/-8   SU-FCE - Championship
18/09/2022 Carron Thistle 1-1 Eastwood Park -3/+3   SU-FCE - Championship
18/09/2022 Newton Farm 6-1 Maddiston +39/-39   SU-FCE - Championship
18/09/2022 Polonia Glasgow 6-3 Kincardine Colts +14/-14   SU-FCE - Championship
18/09/2022 East Kilbride Forest 2-7 Checkbar United -2/+2   SU-FCE - Div. 1
18/09/2022 Inter Inchinnan 4-2 Third Lanark Sunday +2/-2   SU-FCE - Div. 1
18/09/2022 Summerston Sunday 3-3 Muirend Athletic -11/+11   SU-FCE - Div. 1
18/09/2022 Tilly 6-1 Castlemilk Football Academy +17/-17   SU-FCE - Div. 1
18/09/2022 Airdrie Forest White 5-8 Lanarkshire Shace -18/+18   SU-FCE - Lanarkshire Championship
18/09/2022 East Kilbride Burgh 7-1 Motherwell Villa B +3/-3   SU-FCE - Lanarkshire Championship
18/09/2022 Motherwell Villa 1-3 Monklands Thistle -24/+24   SU-FCE - Lanarkshire Championship
18/09/2022 Sensi Star 7-1 Lanark +6/-6   SU-FCE - Lanarkshire Championship
18/09/2022 Bellshill Athletic Sunday 6-0 Coltness United +32/-32   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
18/09/2022 Chapelhall 1-6 Newmains United Sunday -4/+4   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
18/09/2022 Glasgow United Sunday 3-1 Airdrie Forest Blue +11/-11   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
18/09/2022 Bonomy 2-1 Drumchapel United Sunday -2/+2   SU-FCE - Premier Div.
18/09/2022 Falkirk Sunday 3-1 East Kilbride Albion ±0/±0   SU-FCE - Premier Div.
18/09/2022 Coaltown Hearts 1-3 Auld Hoose +5/-5   SU-FIF - Fife Sunday Cup
18/09/2022 Norries 4-2 Cowdenbeath United ±0/±0   SU-FIF - Fife Sunday Cup
18/09/2022 Brucefield 2-2 Athletico -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
18/09/2022 Lochore Castle 6-1 Rosyth Sunday +6/-6   SU-FIF - Premier Div.
18/09/2022 The Bruce Arms 3-1 Eddy's Bar +12/-12   SU-FIF - Premier Div.
18/09/2022 The Old Inn 6-2 Leven Sunday -1/+1   SU-FIF - Premier Div.
18/09/2022 Ashfield Star 1-3 Garnock Sunday +1/-1   SU-GCC - Lg.
18/09/2022 Glasgow on the Ball United 4-7 Vale -13/+13   SU-GCC - Lg.
18/09/2022 Glasgow Wednesday 0-5 Lomond Thistle Colts -33/+33   SU-GCC - Lg.
18/09/2022 Harmony Row Amateurs 7-2 Lomond Thistle +41/-41   SU-GCC - Lg.
18/09/2022 Anchor Sociedad 2-5 Glasgow Wellington Sunday -21/+21   SU-GLA - Championship
18/09/2022 Finnieston Phoenix 1-1 Dynamo Redhurst +10/-10   SU-GLA - Championship
18/09/2022 Glasgow Irish 9-4 Flip the Mindset +4/-4   SU-GLA - Championship
18/09/2022 Gowanbank 6-2 Barrhead United +16/-16   SU-GLA - Championship
18/09/2022 Pollokshields United 3-3 Thornliebank Thistle -10/+10   SU-GLA - Championship
18/09/2022 Castlemilk 8-2 Eastend Phoenix +7/-7   SU-GLA - Div. 1
18/09/2022 Kelvindale 8-1 Strathclyde United +34/-34   SU-GLA - Div. 1
18/09/2022 Kilbowie 5-6 Dalmuir United +6/-6   SU-GLA - Div. 1
18/09/2022 Saracen Red Star 2-4 Glasgow on the Ball -8/+8   SU-GLA - Div. 1
18/09/2022 Southside Albion 8-2 Dynamo Glasgow +20/-20   SU-GLA - Div. 1
18/09/2022 United Glasgow 5-3 Cambria Westwood -4/+4   SU-GLA - Div. 1
18/09/2022 Woodlands 2-3 Unity -11/+11   SU-GLA - Div. 1
18/09/2022 Barlanark 9-0 Cambuslang Football Academy Sunday +9/-9   SU-GLA - Div. 2
18/09/2022 Glasgow North United 1-2 Fairhill Athletico ±0/±0   SU-GLA - Div. 2
18/09/2022 Glasgow Wellington Colts 1-4 Hillwood -25/+25   SU-GLA - Div. 2
18/09/2022 Men United Glasgow 6-1 Bellgrove +5/-5   SU-GLA - Div. 2
18/09/2022 Milngavie 1-2 Rozelle -11/+11   SU-GLA - Div. 2
18/09/2022 Bars for Bears 5-1 Ruchill Thistle +21/-21   SU-GLA - Div. 2
18/09/2022 Glasgow Caledonian United 3-3 Clydebank Sunday -2/+2   SU-GLA - Premier Div.
18/09/2022 Glasgow Diverse 14-1 Dormy Forest +1/-1   SU-GLA - Premier Div.
18/09/2022 Maryhill Milan 2-4 Maryhill Black Star -12/+12   SU-GLA - Premier Div.
18/09/2022 Partizan Glasgow 0-0 Firwood United -3/+3   SU-GLA - Premier Div.
18/09/2022 Livingston Community 3-3 Harvester -2/+2   SU-LOT - Morning Championship
18/09/2022 Roseburn Thistle 2-10 Broomhall -11/+11   SU-LOT - Morning Championship
18/09/2022 Tranent Sunday 6-3 Morningside -3/+3   SU-LOT - Morning Championship
18/09/2022 Duddingston Athletic 0-2 Frederick Douglass 1846 -3/+3   SU-LOT - Morning Div. 1
18/09/2022 Livingston North 6-1 Maybury Star +3/-3   SU-LOT - Morning Div. 1
18/09/2022 Silverknowes 3-4 Riverside Victoria -4/+4   SU-LOT - Morning Div. 1
18/09/2022 The Tangs 3-3 South Gyle Rovers +8/-8   SU-LOT - Morning Div. 1
18/09/2022 Burgh Vale 0-7 Edinburgh Caledonian -2/+2   SU-LOT - Morning Premier Div.
18/09/2022 Haddington Town 2-5 Meadowbank Wednesday +2/-2   SU-LOT - Morning Premier Div.
18/09/2022 Corstorphine Dynamo Sunday 13-1 Saughton Sounders +8/-8   SU-LOT - Premier Div.
18/09/2022 Links Albion 5-2 Gallo +21/-21   SU-LOT - Premier Div.
18/09/2022 Tamsons Bar 0-2 Gorgie Hearts -11/+11   SU-LOT - Premier Div.
18/09/2022 Neilston Sunday 0-10 Budhill United -15/+15   Scottish Sunday Trophy 22-23
18/09/2022 Castlepark 7-1 Elite +21/-21   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
18/09/2022 Cleland Sunday 10-0 Douglas Amateurs +7/-7   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
18/09/2022 East End Rovers 4-0 Airdrie Albion +39/-39   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
18/09/2022 East End Thistle {GLA} 0-3 East Kilbride Athletic -19/+19   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
18/09/2022 Motherwell Albion 6-5 Albion Rovers U21 -5/+5   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
16/09/2022 Motherwell Villa 2-2 Motherwell Villa B -14/+14   SU-FCE - Lanarkshire Championship
16/09/2022 Neilston Sunday 3-2 Bars for Bears -10/+10   SU-GLA - Div. 2
14/09/2022 Livingston Community 1-3 Broomhall -20/+20   SU-LOT - Morning Championship
11/09/2022 AC Kelvingrove 5-2 Garnock Sunday +15/-15   SU-GCC - Lg.
11/09/2022 Glasgow Wednesday 4-7 Lomond Thistle +4/-4   SU-GCC - Lg.
11/09/2022 Lomond Thistle Colts 2-3 Glasgow Saints +8/-8   SU-GCC - Lg.
11/09/2022 Saltire Thistle 4-5 Glasgow on the Ball United -2/+2   SU-GCC - Lg.
11/09/2022 Vale 3-2 Glasgow Corinthians +8/-8   SU-GCC - Lg.
08/09/2022 Saint Cuthbert Wanderers Colts 8-0 FC Annan +6/-6 SU-DUM - Lg. Cup
08/09/2022 Bellshill Athletic Sunday 4-3 Bellsquarry -8/+8   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
04/09/2022 North East Dynamo 7-0 Aberfield +1/-1   SU-ABD - Div. 1
04/09/2022 Annan Town 2-3 Birchtree +2/-2   SU-DUM - Premier Div.
04/09/2022 Scaur 2-1 Threave Rovers Development +3/-3   SU-DUM - Premier Div.
04/09/2022 Saracen Red Star 4-3 Woodlands +6/-6   SU-GLA - Div. 1
04/09/2022 Strathclyde United 6-3 Cambria Westwood +11/-11   SU-GLA - Div. 1
04/09/2022 Glasgow North United 2-3 Kirkintilloch United +5/-5   SU-GLA - Div. 2
04/09/2022 Partizan Glasgow 3-1 Elite -3/+3   SU-GLA - Premier Div.
04/09/2022 Corstorphine Dynamo M2C 0-6 Duddingston Athletic -9/+9   SU-LOT - Morning Div. 1
04/09/2022 Vittoria Group 1-5 Meadowbank Wednesday -7/+7   SU-LOT - Morning Premier Div.
04/09/2022 Athletico 3-6 Tranent Sunday +1/-1   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Auld Hoose 5-2 Tamsons Bar +1/-1   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Bellsquarry 3-2 The Bruce Arms +12/-12   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Boroughmuir 4-8 Wallyford Bluebell -9/+9   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Brucefield 1-2 Livingston Community +4/-4   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Carron Thistle 0-1 Westside +7/-7   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Cowdenbeath United 4-6 Livingston North -17/+17   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Edinburgh Caledonian 6-0 Coaltown Hearts ±0/±0   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Edinburgh East 2-1 Frederick Douglass 1846 -9/+9   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Ferniebahçe Thistle 3-2 Boca Amateurs -5/+5   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Firrhill Thistle 8-0 Symington Tinto Sunday +3/-3   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Gallo 2-3 Eddy's Bar -4/+4   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Harvester 4-2 Broomhall +9/-9   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Kincardine Colts 3-2 Murieston United Sunday +18/-18   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Kirknewton p 2-2 Broughton Albion -9/+9   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Lanark 1-0 Easthouses Sunday Morning +24/-24   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Leven Sunday 0-5 Maddiston -20/+20   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Lochend 10-0 Easthouses Sunday +6/-6   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Lochore Castle p 3-3 Gorgie Hearts -2/+2   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Maybury Star 3-8 Riverside Victoria -3/+3   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Pentland Athletic 3-1 Pumpherston Thistle -1/+1   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Roseburn Thistle 1-5 Checkbar United -5/+5   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Rosyth Sunday 4-3 Links Albion +7/-7   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Saughton Sounders 3-8 Falkirk Sunday -6/+6   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Silverknowes 0-1 Bonnybridge Youths -2/+2   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 South Gyle Rovers 0-0 p Gotham City +2/-2   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 The Old Inn 7-1 The Tangs -1/+1   Scottish Sunday Trophy 22-23
04/09/2022 Tilly 0-3 Musselburgh United ±0/±0   Scottish Sunday Trophy 22-23
01/09/2022 Wishaw United 5-2 Dynamo Redhurst +13/-13   Scottish Sunday Trophy 22-23