SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
MAY 2024 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/05/2024 Murieston United Sunday 6-2 Duncanrig Villa +16/-16 SU-FCE - Football Central Cup
30/05/2024 Aberfield 0-5 Bucksburn Thistle -32/+32   SU-ABD - Premier Div.
30/05/2024 Kincorth Athletic 9-1 North East Albion +10/-10   SU-ABD - Premier Div.
30/05/2024 Malibu 4-3 Threaded -11/+11   SU-ABD - Premier Div.
30/05/2024 Newgate 3-0 Montrose Amateurs +3/-3 SU-ANG - Ian Cochrane Cup
30/05/2024 Men United Glasgow 4-3 The North +4/-4 SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
26/05/2024 Forrit Brae 0-1 Malibu -5/+5   SU-ABD - Premier Div.
26/05/2024 Bucksburn Thistle 5-2 Westhill +20/-20 SU-ABD - Aimin Elmegirab Trophy
26/05/2024 Threaded 1-4 Aberfield -8/+8 SU-ABD - Aimin Elmegirab Trophy
26/05/2024 Drumpellier Dynamo 3-1 Armadale +13/-13 SU-AIR - Billy Harkness Cup
26/05/2024 Johnshaven Athletic 1-2 Newgate -6/+6   SU-ANG - League
26/05/2024 Montrose Amateurs 5-1 Star Bar +12/-12 SU-ANG - Andreou's Travel Cup
26/05/2024 Palmerston Colts 7-1 Inter Galloway +3/-3 SU-DUM - Heathhall Garden Centre Trophy
26/05/2024 Edinburgh Caledonian 1-0 Checkbar United -2/+2 E. of Scotland Sunday Cup 23-24
26/05/2024 Chapelhall 1-5 Murieston United Sunday -2/+2   SU-FCE - Winter Lg.
26/05/2024 Norries 9-3 The Yeoman +13/-13   SU-FIF - Premier Div.
26/05/2024 The Steadings 4-3 The Old Inn +6/-6 SU-FIF - Fife Sunday Cup
26/05/2024 Cowdenbeath United 4-1 Athletico +11/-11 SU-FIF - Kingdom Cup
26/05/2024 Kelvingrovers 4-5 AC Kelvingrove +2/-2   SU-GCC - Lg.
26/05/2024 Lomond Thistle 5-1 Garnock Sunday +4/-4   SU-GCC - Lg.
26/05/2024 Rossvale Sunday 5-6 Glasgow Corinthians -19/+19   SU-GCC - Lg.
26/05/2024 Saltire Thistle 4-6 Glasgow Wednesday -7/+7   SU-GCC - Lg.
26/05/2024 Vale 4-5 Glasgow Saints +3/-3   SU-GCC - Lg.
26/05/2024 Castlemilk 7-4 Maryhill Black Star +9/-9   SU-GLA - Premier Div.
26/05/2024 Pollokshields United 4-4 Maryhill Milan +4/-4   SU-GLA - Premier Div.
26/05/2024 Clyde Apollo 6-3 South Camlachie +28/-28 SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
26/05/2024 Kelvindale p 0-0 Renfrew Sunday -12/+12 SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
26/05/2024 Men United Glasgow 3-2 Glasgow Irish +10/-10 SU-GLA - Challenge Cup
26/05/2024 Midlothian Milan 3-3 Duddingston Athletic -2/+2   SU-LOT - Morning Div. 1
24/05/2024 Lochgreen 3-1 Cumbernauld United Sunday +21/-21 SU-AIR - Championship Lg. Cup
24/05/2024 Irvine Rangers 1-0 Grange +15/-15 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
24/05/2024 Todholm 5-0 Gartcairn Sunday +12/-12 SU-FCE - President's Cup
23/05/2024 CR FC 3-2 Malibu +1/-1 SU-ABD - Aimin Elmegirab Trophy
22/05/2024 Cottars Bar 2-6 Auld Hoose -7/+7   SU-FIF - Premier Div.
22/05/2024 Norries 4-3 Tappies -6/+6   SU-FIF - Premier Div.
22/05/2024 The Bruce Arms 6-2 Leven Sunday +8/-8   SU-FIF - Premier Div.
22/05/2024 The Old Inn 4-5 Cowdenbeath United -21/+21   SU-FIF - Premier Div.
19/05/2024 Aberfield 3-0 Westhill +28/-28   SU-ABD - Premier Div.
19/05/2024 CR FC 1-0 Forrit Brae -4/+4   SU-ABD - Premier Div.
19/05/2024 Golden Tee 2-1 Portletico +7/-7   SU-ABD - Premier Div.
19/05/2024 Threaded 4-2 Bucksburn Thistle +30/-30   SU-ABD - Premier Div.
19/05/2024 Pather 3-1 Blantyre United -5/+5   SU-AIR - Premier Div.
19/05/2024 DT United 1-2 Carstairs Thistle -16/+16   SU-AIR - Div. 1
19/05/2024 Armadale 5-2 Coatbridge Cowboys +7/-7 SU-AIR - Billy Harkness Cup
19/05/2024 Cumbernauld United Sunday 3-2 Cumbernauld Thistle -6/+6 SU-AIR - Co-op Cup
19/05/2024 Forgewood 4-0 Lochgreen +39/-39 SU-AIR - Co-op Cup
19/05/2024 Douglas Amateurs 3-2 Ravenswood +17/-17 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
19/05/2024 Forfar Ajax 4-1 Brechin Amateur Vics +10/-10   SU-ANG - League
19/05/2024 Johnshaven Athletic 8-2 Results Gym B +2/-2   SU-ANG - League
19/05/2024 Johnshaven Dauntless 0-4 Newgate -3/+3   SU-ANG - League
19/05/2024 Palmerston Colts 1-1 p Scaur -6/+6 SU-DUM - TPS Trophy
19/05/2024 Gartcairn Sunday 3-2 Airdrie Albion +6/-6 SU-FCE - President's Cup
19/05/2024 Kinglassie United 1-5 Athletico ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
19/05/2024 Tappies 2-1 The Yeoman +5/-5   SU-FIF - Premier Div.
19/05/2024 AC Kelvingrove 1-2 Dennistoun Saints -21/+21   SU-GCC - Lg.
19/05/2024 Chandlers 2-0 Vale -3/+3   SU-GCC - Lg.
19/05/2024 Garnock Sunday 7-2 Kelvingrovers +8/-8   SU-GCC - Lg.
19/05/2024 Glasgow on the Ball United 1-9 Rossvale Sunday -12/+12   SU-GCC - Lg.
19/05/2024 Glasgow Saints 4-7 Lomond Thistle -8/+8   SU-GCC - Lg.
19/05/2024 Saltire Thistle 5-9 Saint Mungo's -24/+24   SU-GCC - Lg.
19/05/2024 Firwood United 3-4 Pollokshields United -7/+7   SU-GLA - Premier Div.
19/05/2024 Maryhill Milan 3-2 Castlemilk +3/-3   SU-GLA - Premier Div.
19/05/2024 Southside Spartans 0-2 Maryhill Black Star -7/+7   SU-GLA - Premier Div.
19/05/2024 Cambuslang Football Academy Blues 0-5 Bellgrove -39/+39   SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
19/05/2024 Cambuslang Football Academy Sunday 1-4 Kelvindale -36/+36   SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
19/05/2024 South Camlachie 3-3 p Men United Glasgow -7/+7   SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
19/05/2024 Unity 0-0 p Pollok Dynamo ±0/±0   SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
19/05/2024 Wallyford Bluebell 1-4 Musselburgh United -21/+21   SU-LOT - Premier Div.
19/05/2024 Civil Service Strollers Sunday 3-4 Roseburn Thistle -17/+17   SU-LOT - Morning Championship
19/05/2024 Ferniebahçe Thistle 7-5 Easthouses Sunday Morning +2/-2   SU-LOT - Morning Championship
19/05/2024 Burnside Athletic 6-0 Duddingston Athletic +2/-2   SU-LOT - Morning Div. 1
19/05/2024 Corstorphine Dynamo Whites 4-6 Links Albion -4/+4   SU-LOT - Morning Div. 1
19/05/2024 Easthouses United 4-0 Gotham City +24/-24   SU-LOT - Morning Div. 1
19/05/2024 Oxgangs Trinity 2-6 Bathgate Thistle Sunday -26/+26   SU-LOT - Morning Div. 1
19/05/2024 Edinburgh Caledonian 1-1 p Westside +4/-4 Scottish Sunday Trophy 23-24
19/05/2024 Glasgow Afghan United 6-2 Greens +3/-3   SU-UNI - Lg.
19/05/2024 Glasgow Afghan United 6-3 Greens ±0/±0   SU-UNI - Lg.
17/05/2024 Irvine Rangers 7-0 Troon Town +20/-20 SU-AYR - Thistle Steel Cup
16/05/2024 Aberfield 2-4 Forrit Brae -7/+7   SU-ABD - Premier Div.
16/05/2024 Golden Tee 4-1 Inverdee +4/-4   SU-ABD - Premier Div.
16/05/2024 Westhill 2-9 CR FC -35/+35   SU-ABD - Premier Div.
16/05/2024 Portletico 1-2 Kincorth Athletic +1/-1 SU-ABD - Jim Lumsden Trophy
16/05/2024 Montrose Amateurs p 2-2 Brechin Amateur Vics -5/+5 SU-ANG - Andreou's Travel Cup
16/05/2024 Star Bar p 2-2 Andreou's +2/-2 SU-ANG - Andreou's Travel Cup
15/05/2024 FC Annan 1-6 Ruthwell Rovers -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
15/05/2024 Auld Hoose 8-1 Cowdenbeath United +6/-6   SU-FIF - Premier Div.
15/05/2024 Inverkeithing Hibs 0-7 The Bruce Arms -23/+23   SU-FIF - Premier Div.
15/05/2024 Norries 2-1 Leven Sunday -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
15/05/2024 Rosyth Sunday 1-4 The Steadings -4/+4   SU-FIF - Premier Div.
15/05/2024 The Old Inn 5-3 Cottars Bar -3/+3   SU-FIF - Premier Div.
14/05/2024 Drumpellier Dynamo 3-2 Blantyre United -7/+7 SU-AIR - Billy Harkness Cup
14/05/2024 Edinburgh Caledonian 4-3 Tranent Sunday -2/+2   SU-LOT - Morning Premier Div.
14/05/2024 The Tangs 0-6 Bathgate Thistle Sunday -2/+2   SU-LOT - Morning Div. 1
12/05/2024 Forrit Brae 1-3 Bucksburn Thistle -26/+26   SU-ABD - Premier Div.
12/05/2024 Kincorth Athletic 6-0 Granite Thistle +2/-2   SU-ABD - Premier Div.
12/05/2024 Malibu 7-3 Westhill +16/-16   SU-ABD - Premier Div.
12/05/2024 North East Albion 2-2 Golden Tee -5/+5   SU-ABD - Premier Div.
12/05/2024 Portletico 3-1 Inverdee -3/+3   SU-ABD - Premier Div.
12/05/2024 Threaded 1-3 Aberfield -3/+3   SU-ABD - Premier Div.
12/05/2024 Cumbernauld United Sunday 2-0 Coatbridge United -5/+5 SU-AIR - Co-op Cup
12/05/2024 Kildrum United 2-4 Cumbernauld Thistle -32/+32 SU-AIR - Co-op Cup
12/05/2024 Symington Tinto Sunday 1-5 Forgewood -25/+25 SU-AIR - Co-op Cup
12/05/2024 Brechin Amateur Vics 5-0 Results Gym B +11/-11   SU-ANG - League
12/05/2024 Montrose Amateurs 1-2 Andreou's -15/+15   SU-ANG - League
12/05/2024 Newgate 2-2 Johnshaven Athletic -7/+7   SU-ANG - League
12/05/2024 Forfar Ajax 2-3 Star Bar -21/+21   SU-ANG - Andreou's Travel Cup
12/05/2024 Grange 3-0 Troon Town +1/-1 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
12/05/2024 Irvine Rangers 5-3 Girdle Toll +6/-6 SU-AYR - Ayrshire Sunday Cup
12/05/2024 FC Annan 0-4 Inter Galloway -16/+16   SU-DUM - Premier Div.
12/05/2024 Palmerston Colts 0-1 Hole i' the Wa -10/+10   SU-DUM - Premier Div.
12/05/2024 Bellshill Athletic Sunday 2-0 Tilly +4/-4   SU-FCE - Championship
12/05/2024 Duncanrig Villa 6-0 Airdrie Albion +41/-41 SU-FCE - Football Central Cup
12/05/2024 Murieston United Sunday 4-0 Stenhouse United +13/-13 SU-FCE - Football Central Cup
12/05/2024 Bellsquarry 4-1 Chapelhall +6/-6   SU-FCE - Winter Lg.
12/05/2024 The Yeoman 3-4 Leven Sunday -16/+16   SU-FIF - Premier Div.
12/05/2024 Auld Hoose 2-0 The Bruce Arms -4/+4 SU-FIF - Challenge Cup
12/05/2024 Lochore Castle 1-0 The Old Inn +16/-16 SU-FIF - Lg. Cup
12/05/2024 Chandlers 5-0 AC Kelvingrove +33/-33   SU-GCC - Lg.
12/05/2024 Glasgow Corinthians 8-2 Saint Mungo's +8/-8   SU-GCC - Lg.
12/05/2024 Southside Spartans 1-4 Pollokshields United -19/+19   SU-GLA - Premier Div.
12/05/2024 Hillwood 0-5 Anchor Sociedad -43/+43   SU-GLA - Championship
12/05/2024 United Glasgow 4-4 Finnieston Phoenix -1/+1   SU-GLA - Championship
12/05/2024 Clyde Apollo 6-6 The North +2/-2   SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
12/05/2024 Muirend Athletic 1-7 Lomond Thistle Colts -43/+43   SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
12/05/2024 Renfrew Sunday 2-6 Fairhill Athletico -6/+6   SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
12/05/2024 Glasgow Irish 4-3 Glasgow on the Ball +3/-3 SU-GLA - Challenge Cup
12/05/2024 Men United Glasgow 3-2 South Camlachie +13/-13 SU-GLA - Challenge Cup
12/05/2024 Bonomy 5-3 Maryhill Black Star +21/-21 SU-GLA - Champions Cup
12/05/2024 Castlemilk 5-3 Maryhill Milan +17/-17 SU-GLA - Champions Cup
12/05/2024 Meadowbank Wednesday 3-1 Edinburgh Caledonian +14/-14   SU-LOT - Morning Premier Div.
12/05/2024 Roseburn Thistle 3-8 Kirknewton -28/+28   SU-LOT - Morning Championship
12/05/2024 Bathgate Thistle Sunday 0-4 Burnside Athletic -23/+23   SU-LOT - Morning Div. 1
12/05/2024 Easthouses United 1-3 The Tangs -34/+34   SU-LOT - Morning Div. 1
12/05/2024 Maybury Star 4-4 South Gyle Rovers -6/+6   SU-LOT - Morning Div. 1
12/05/2024 Oxgangs Trinity 6-1 Links Albion +22/-22   SU-LOT - Morning Div. 1
12/05/2024 Civil Service Strollers Sunday 5-3 Ferniebahçe Thistle +28/-28 SU-LOT - Edinburgh Cup
12/05/2024 Westside 6-0 Tranent Sunday +21/-21 SU-LOT - President's Cup
12/05/2024 Dreams United 2-3 Kingsway -16/+16   SU-UNI - Lg.
12/05/2024 Glasgow Afghan United 1-2 Afroscots United +1/-1   SU-UNI - Lg.
12/05/2024 Pather 4-1 Armadale +13/-13 W. of Scotland Sunday Cup 23-24
10/05/2024 Carstairs Thistle 3-5 Lanarkshire Albion -17/+17   SU-AIR - Div. 1
10/05/2024 Douglas Amateurs 5-1 Bellgrove {AIR} +1/-1   SU-AIR - Div. 1
10/05/2024 Cambuslang Football Academy Sunday 2-1 Pollok Dynamo -9/+9   SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
09/05/2024 CR FC 6-2 Aberfield +3/-3   SU-ABD - Premier Div.
09/05/2024 Granite Thistle 4-4 Inverdee -3/+3   SU-ABD - Premier Div.
09/05/2024 Kincorth Athletic 3-1 Golden Tee -4/+4   SU-ABD - Premier Div.
09/05/2024 Westhill 3-1 Forrit Brae +11/-11   SU-ABD - Premier Div.
09/05/2024 Montrose Amateurs 4-1 Results Gym +19/-19 SU-ANG - Ian Cochrane Cup
09/05/2024 Newgate 2-1 Johnshaven Dauntless -10/+10 SU-ANG - Ian Cochrane Cup
09/05/2024 Birchtree 0-5 Scaur -40/+40   SU-DUM - Premier Div.
09/05/2024 Palmerston Colts 4-3 Hole i' the Wa +4/-4 SU-DUM - Heathhall Garden Centre Trophy
08/05/2024 Murieston United Sunday 6-0 Uphall Athletic +2/-2   SU-FCE - Winter Lg.
08/05/2024 Athletico 2-2 The Yeoman -2/+2   SU-FIF - Premier Div.
08/05/2024 Cowdenbeath United 2-3 Rosyth Sunday -15/+15   SU-FIF - Premier Div.
08/05/2024 Inverkeithing Hibs 1-2 Norries +5/-5   SU-FIF - Premier Div.
08/05/2024 The Bruce Arms 5-4 Tappies -4/+4   SU-FIF - Premier Div.
08/05/2024 The Steadings 4-2 Cottars Bar -3/+3   SU-FIF - Premier Div.
07/05/2024 Meadowbank Wednesday 5-3 Firrhill Thistle -3/+3   SU-LOT - Morning Premier Div.
07/05/2024 Pentland Athletic 2-2 Edinburgh Caledonian +4/-4   SU-LOT - Morning Premier Div.
07/05/2024 Maybury Star 0-3 Easthouses United -22/+22   SU-LOT - Morning Div. 1
07/05/2024 Midlothian Milan 2-7 Burnside Athletic -4/+4   SU-LOT - Morning Div. 1
05/05/2024 Bucksburn Thistle 2-3 Malibu ±0/±0   SU-ABD - Premier Div.
05/05/2024 Forrit Brae 6-2 Threaded -1/+1   SU-ABD - Premier Div.
05/05/2024 Pather 2-1 Drumpellier Dynamo -1/+1   SU-AIR - Premier Div.
05/05/2024 United 10-2 Carstairs Thistle +35/-35   SU-AIR - Div. 1
05/05/2024 Bellgrove {AIR} 4-6 Symington Tinto Sunday -1/+1 SU-AIR - Co-op Cup
05/05/2024 Cumbernauld Thistle 3-2 Douglas Amateurs +8/-8 SU-AIR - Co-op Cup
05/05/2024 DT United 0-6 Mill United -8/+8 SU-AIR - Co-op Cup
05/05/2024 Forgewood 3-1 East End Athletic +1/-1 SU-AIR - Co-op Cup
05/05/2024 Lochgreen 5-0 Lanarkshire Albion +3/-3 SU-AIR - Co-op Cup
05/05/2024 Armadale 7-2 Coatbridge Cowboys +15/-15 SU-AIR - Lg. Cup
05/05/2024 Andreou's 3-1 Brechin Amateur Vics +12/-12   SU-ANG - League
05/05/2024 Results Gym 2-6 Johnshaven Athletic -24/+24   SU-ANG - League
05/05/2024 Forfar Ajax 2-3 Newgate +3/-3 SU-ANG - Ian Cochrane Cup
05/05/2024 Irvine Rangers 4-2 Castlepark -2/+2 SU-AYR - Thistle Steel Cup
05/05/2024 Troon Town 8-0 Annick +11/-11 SU-AYR - Thistle Steel Cup
05/05/2024 FC Annan 1-4 Threave Rovers Development ±0/±0   SU-DUM - Premier Div.
05/05/2024 Inter Galloway 4-5 Birchtree +7/-7   SU-DUM - Premier Div.
05/05/2024 Lochside Club 2-2 Dumfries Athletic -7/+7   SU-DUM - Premier Div.
05/05/2024 Hole i' the Wa 2-2 p Palmerston Colts -4/+4 SU-DUM - TPS Trophy
05/05/2024 Checkbar United 5-1 Kincorth Athletic +21/-21 E. of Scotland Sunday Cup 23-24
05/05/2024 Edinburgh Caledonian 2-0 Meadowbank Wednesday +11/-11 E. of Scotland Sunday Cup 23-24
05/05/2024 Falkirk Sunday 3-6 Drumchapel United Sunday -28/+28   SU-FCE - Premier Div.
05/05/2024 Bellshill United 4-0 Tilly +1/-1   SU-FCE - Championship
05/05/2024 Stenhouse United 1-4 Todholm -8/+8 SU-FCE - President's Cup
05/05/2024 Broomfield 3-3 Bellsquarry -7/+7   SU-FCE - Winter Lg.
05/05/2024 Cottars Bar 5-4 Rosyth Sunday -1/+1   SU-FIF - Premier Div.
05/05/2024 Cowdenbeath United 1-6 Eddy's Bar -17/+17   SU-FIF - Premier Div.
05/05/2024 The Bruce Arms 1-4 Athletico -37/+37   SU-FIF - Premier Div.
05/05/2024 The Steadings 3-3 Auld Hoose +1/-1   SU-FIF - Premier Div.
05/05/2024 The Yeoman 2-1 East Dock Bar -9/+9   SU-FIF - Premier Div.
05/05/2024 Lomond Thistle 6-0 Dennistoun Saints +1/-1   SU-GCC - Lg.
05/05/2024 Glasgow Diverse 2-5 Maryhill Black Star -22/+22   SU-GLA - Premier Div.
05/05/2024 Maryhill Milan 9-2 Firwood United +12/-12   SU-GLA - Premier Div.
05/05/2024 Pollokshields United 2-4 Castlemilk -9/+9   SU-GLA - Premier Div.
05/05/2024 Hillwood 4-1 United Glasgow +4/-4   SU-GLA - Championship
05/05/2024 Woodlands 3-10 Bonomy -14/+14   SU-GLA - Championship
05/05/2024 Unity 0-5 Glasgow North United -6/+6   SU-GLA - Div. 2
05/05/2024 Bellgrove 1-8 Men United Glasgow -5/+5   SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
05/05/2024 Cambuslang Football Academy Blues 3-8 South Camlachie -1/+1   SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
05/05/2024 Lomond Thistle Colts 2-3 Renfrew Sunday -14/+14   SU-GLA - Brothers in Arms Trophy
05/05/2024 Musselburgh United 3-5 Westside -1/+1   SU-LOT - Premier Div.
05/05/2024 Easthouses Sunday Morning 11-1 Roseburn Thistle +26/-26   SU-LOT - Morning Championship
05/05/2024 Ferniebahçe Thistle 1-6 Riverside Victoria -46/+46   SU-LOT - Morning Championship
05/05/2024 Frederick Douglass 1846 5-0 Civil Service Strollers Sunday +20/-20   SU-LOT - Morning Championship
05/05/2024 Burnside Athletic 12-1 Corstorphine Dynamo Whites +3/-3   SU-LOT - Morning Div. 1
05/05/2024 Maybury Star 3-2 The Tangs -9/+9   SU-LOT - Morning Div. 1
05/05/2024 Oxgangs Trinity 7-0 Duddingston Athletic +14/-14   SU-LOT - Morning Div. 1
05/05/2024 South Gyle Rovers 2-3 Easthouses United -3/+3   SU-LOT - Morning Div. 1
05/05/2024 Dreams United 3-4 Afroscots United +5/-5   SU-UNI - Lg.
05/05/2024 Greens 4-4 Kingsway +1/-1   SU-UNI - Lg.
03/05/2024 Airdrie Albion 5-2 East Kilbride Forest -3/+3   SU-FCE - Championship
02/05/2024 Portletico 4-0 North East Albion +20/-20   SU-ABD - Premier Div.
02/05/2024 Birchtree 3-6 Ruthwell Rovers -34/+34   SU-DUM - Premier Div.
02/05/2024 Normandy Star 0-2 Hole i' the Wa +6/-6   SU-DUM - Premier Div.
01/05/2024 Eddy's Bar 7-1 Cottars Bar +10/-10   SU-FIF - Premier Div.
01/05/2024 Lochore Castle 7-1 Cowdenbeath United +23/-23   SU-FIF - Premier Div.
01/05/2024 Norries 1-0 Athletico -7/+7   SU-FIF - Premier Div.
01/05/2024 The Bruce Arms 5-0 East Dock Bar +1/-1   SU-FIF - Premier Div.
01/05/2024 The Old Inn 2-0 Rosyth Sunday -5/+5   SU-FIF - Premier Div.