SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
SEPTEMBER 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
26/09/2023 East End Rovers 3-0 Lochgreen +5/-5   SU-AIR - Championship
26/09/2023 Coatbridge United 0-3 National -29/+29   SU-AIR - Div. 1
26/09/2023 DT United 3-7 Lanarkshire Albion -16/+16   SU-AIR - Div. 1
26/09/2023 East End Athletic 4-1 Carstairs Thistle +5/-5   SU-AIR - Div. 1
26/09/2023 United 3-4 Douglas Amateurs -1/+1   SU-AIR - Div. 1
26/09/2023 Bothwell United 0-1 Blantyre United -7/+7   SU-AIR - Premier Div.
24/09/2023 Bucksburn Thistle 3-1 Westhill +19/-19   SU-ABD - Premier Div.
24/09/2023 Golden Tee 5-0 CR FC +9/-9   SU-ABD - Premier Div.
24/09/2023 Inverdee 7-2 Mugiemoss +7/-7   SU-ABD - Premier Div.
24/09/2023 Middlefield Wasps 9-1 Malibu +26/-26   SU-ABD - Premier Div.
24/09/2023 North East Albion 3-2 Portletico +1/-1   SU-ABD - Premier Div.
24/09/2023 Andreou's 3-5 Johnshaven Athletic -10/+10   SU-ANG - League
24/09/2023 Forfar Ajax 6-0 Star Bar United ±0/±0   SU-ANG - League
24/09/2023 Johnshaven Dauntless 1-6 Results Gym -10/+10   SU-ANG - League
24/09/2023 Montrose Amateurs 6-1 Star Bar +5/-5   SU-ANG - League
24/09/2023 Newgate 8-1 Results Gym B +2/-2   SU-ANG - League
24/09/2023 Annick 1-3 Irvine Rangers Supporters Club +2/-2   SU-AYR - Div. 1
24/09/2023 Castlepark 3-3 Bobby's Bar -7/+7   SU-AYR - Div. 1
24/09/2023 Grange 4-0 Newmilns Greenholm +1/-1   SU-AYR - Div. 1
24/09/2023 Irvine No. 1 Celtic Sports Club 6-1 The Elms -1/+1   SU-AYR - Div. 1
24/09/2023 Dumfries Athletic 1-7 Saint Cuthbert Wanderers Colts -52/+52   SU-DUM - Premier Div.
24/09/2023 FC Annan 2-4 Palmerston Colts +7/-7   SU-DUM - Premier Div.
24/09/2023 Inter Galloway 5-3 Normandy Star +23/-23   SU-DUM - Premier Div.
24/09/2023 Ruthwell Rovers 3-1 Birchtree +21/-21   SU-DUM - Premier Div.
24/09/2023 Scaur 1-2 Lochside Club +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
24/09/2023 Coltness United 4-3 Bellsquarry -1/+1   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
24/09/2023 Kilsyth Athletic Sunday 9-2 Newton Farm +5/-5   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
24/09/2023 Checkbar United 7-0 Falkirk Sunday +14/-14   SU-FCE - Premier Div.
24/09/2023 Todholm 2-2 Polonia Glasgow -11/+11   SU-FCE - Premier Div.
24/09/2023 Cottars Bar 3-2 Inverkeithing Hibs -7/+7   SU-FIF - Fife Sunday Cup
24/09/2023 East Dock Bar 2-9 The Yeoman -7/+7   SU-FIF - Fife Sunday Cup
24/09/2023 Lochore Castle 8-0 Kinglassie United ±0/±0   SU-FIF - Fife Sunday Cup
24/09/2023 Norries 3-1 Tappies +1/-1   SU-FIF - Fife Sunday Cup
24/09/2023 The Bruce Arms 3-2 Athletico -4/+4   SU-FIF - Fife Sunday Cup
24/09/2023 The Old Inn 5-0 Rosyth Sunday +1/-1   SU-FIF - Fife Sunday Cup
24/09/2023 The Steadings 2-0 Auld Hoose +15/-15   SU-FIF - Fife Sunday Cup
24/09/2023 Eddy's Bar 13-1 Leven Sunday +6/-6   SU-FIF - Premier Div.
24/09/2023 Finnieston Phoenix 4-2 Woodlands +8/-8   SU-GLA - Championship
24/09/2023 Glasgow on the Ball 0-2 Harmony Row Amateurs -18/+18   SU-GLA - Championship
24/09/2023 Hillwood 3-3 Flip the Mindset -7/+7   SU-GLA - Championship
24/09/2023 Southside Albion 2-4 Barrhead United -25/+25   SU-GLA - Championship
24/09/2023 Strathclyde United 1-8 Bonomy -9/+9   SU-GLA - Championship
24/09/2023 Cambria Westwood 2-9 Southside Sunday -9/+9   SU-GLA - Div. 1
24/09/2023 Kelvindale 3-1 Fairhill Athletico +18/-18   SU-GLA - Div. 1
24/09/2023 Saracen Red Star 0-3 Men United Glasgow -3/+3   SU-GLA - Div. 1
24/09/2023 South Camlachie 3-3 Muirend Athletic -14/+14   SU-GLA - Div. 1
24/09/2023 The North 4-1 Neilston Sunday +9/-9   SU-GLA - Div. 1
24/09/2023 Third Lanark Sunday 0-7 Cambuslang Football Academy Sunday -48/+48   SU-GLA - Div. 1
24/09/2023 Cambuslang Football Academy Blues 3-6 Pollok Dynamo -29/+29   SU-GLA - Div. 2
24/09/2023 Glasgow North United 4-0 Clyde Apollo +29/-29   SU-GLA - Div. 2
24/09/2023 Milngavie 4-2 Lomond Thistle Colts +8/-8   SU-GLA - Div. 2
24/09/2023 Bars for Bears 3-9 Kelburne -7/+7   SU-GLA - Div. 2
24/09/2023 Renfrewshire Rovers 1-6 Bellgrove -21/+21   SU-GLA - Div. 2
24/09/2023 Unity 1-1 Millbrae +7/-7   SU-GLA - Div. 2
24/09/2023 Clydebank Sunday 2-6 Firwood United -18/+18   SU-GLA - Premier Div.
24/09/2023 Dalmuir United 7-3 Southside Spartans +20/-20   SU-GLA - Premier Div.
24/09/2023 Glasgow Diverse 4-1 Glasgow Irish +3/-3   SU-GLA - Premier Div.
24/09/2023 Maryhill Black Star 0-6 Castlemilk -34/+34   SU-GLA - Premier Div.
24/09/2023 Pollokshields United 9-3 Glasgow Caledonian United +15/-15   SU-GLA - Premier Div.
24/09/2023 Thornliebank Thistle 4-3 Gowanbank +13/-13   SU-GLA - Premier Div.
24/09/2023 Broughton Vale 4-2 Boca Amateurs +23/-23   SU-LOT - Morning Championship
24/09/2023 Easthouses Sunday Morning 2-5 Ferniebahçe Thistle -2/+2   SU-LOT - Morning Championship
24/09/2023 Roseburn Thistle 3-1 Civil Service Strollers Sunday +17/-17   SU-LOT - Morning Championship
24/09/2023 Duddingston Athletic 3-2 Burnside Athletic +13/-13   SU-LOT - Morning Div. 1
24/09/2023 Maybury Star 0-5 Bathgate Thistle Sunday -13/+13   SU-LOT - Morning Div. 1
24/09/2023 Midlothian Milan 3-9 Oxgangs Trinity -27/+27   SU-LOT - Morning Div. 1
24/09/2023 South Gyle Rovers 3-3 Links Albion +6/-6   SU-LOT - Morning Div. 1
24/09/2023 The Tangs 0-12 Corstorphine Dynamo Whites -16/+16   SU-LOT - Morning Div. 1
24/09/2023 Broomhall 12-0 Haddington Town +10/-10   SU-LOT - Morning Premier Div.
24/09/2023 Boroughmuir 1-4 Westside +2/-2   SU-LOT - Premier Div.
24/09/2023 Edinburgh Athletic 1-9 Gallo -28/+28   SU-LOT - Premier Div.
24/09/2023 Musselburgh United 6-0 Mental Mechanics Sunday ±0/±0   SU-LOT - Premier Div.
24/09/2023 Salvesen 7-1 Albion Athletic +1/-1   SU-LOT - Premier Div.
24/09/2023 Wallyford Bluebell 3-2 Edinburgh East +13/-13   SU-LOT - Premier Div.
24/09/2023 Corstorphine Dynamo Blues 0-12 Riverside Victoria -4/+4   SU-LOT - President's Cup
24/09/2023 Easthouses United p 2-2 Morningside +4/-4   SU-LOT - President's Cup
24/09/2023 Frederick Douglass 1846 2-2 p Corstorphine Timbers +8/-8   SU-LOT - President's Cup
24/09/2023 Dreams United 6-5 Well Foundation -10/+10   SU-UNI - Lg.
24/09/2023 Greens 1-5 Afroscots United +1/-1   SU-UNI - Lg.
24/09/2023 Kingsway 1-4 ATM United -30/+30   SU-UNI - Lg.
24/09/2023 Oromo Scotland 0-5 Glasgow Afghan United -21/+21   SU-UNI - Lg.
24/09/2023 Motherwell Villa B 0-7 Kilbowie -8/+8   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
18/09/2023 North Motherwell 5-1 Symington Tinto Sunday +3/-3   SU-AIR - Championship
18/09/2023 Bellgrove {AIR} 4-2 Coatbridge United +22/-22   SU-AIR - Div. 1
18/09/2023 Ravenswood 9-0 United +11/-11   SU-AIR - Div. 1
17/09/2023 Aberfield 0-7 North East Albion -7/+7   SU-ABD - Premier Div.
17/09/2023 Golden Tee 2-5 Forrit Brae -43/+43   SU-ABD - Premier Div.
17/09/2023 Inverdee 3-1 CR FC +8/-8   SU-ABD - Premier Div.
17/09/2023 Mugiemoss 0-11 Kincorth Athletic -1/+1   SU-ABD - Premier Div.
17/09/2023 Portletico 5-2 Malibu +4/-4   SU-ABD - Premier Div.
17/09/2023 Westhill 2-0 Middlefield Wasps +16/-16   SU-ABD - Premier Div.
17/09/2023 Johnshaven Athletic 6-3 Brechin Amateur Vics +6/-6   SU-ANG - League
17/09/2023 Results Gym 3-5 Newgate -5/+5   SU-ANG - League
17/09/2023 Results Gym B 0-10 Montrose Amateurs -43/+43   SU-ANG - League
17/09/2023 Star Bar 2-3 Forfar Ajax ±0/±0   SU-ANG - League
17/09/2023 Star Bar United 2-4 Johnshaven Dauntless +6/-6   SU-ANG - League
17/09/2023 Annan Town 10-0 Inter Galloway +5/-5   SU-DUM - Premier Div.
17/09/2023 Birchtree 2-4 Lochside Club -27/+27   SU-DUM - Premier Div.
17/09/2023 Normandy Star 2-3 Ruthwell Rovers +4/-4   SU-DUM - Premier Div.
17/09/2023 Saint Cuthbert Wanderers Colts 2-2 FC Annan -13/+13   SU-DUM - Premier Div.
17/09/2023 Scaur 6-1 Threave Rovers Development +25/-25   SU-DUM - Premier Div.
17/09/2023 Kincardine Colts 1-5 Murieston United Sunday -7/+7   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
17/09/2023 Athletico 2-4 Tappies -19/+19   SU-FIF - Premier Div.
17/09/2023 Auld Hoose 6-1 The Bruce Arms +6/-6   SU-FIF - Premier Div.
17/09/2023 Cowdenbeath United 3-0 The Steadings +35/-35   SU-FIF - Premier Div.
17/09/2023 East Dock Bar 0-4 Norries -2/+2   SU-FIF - Premier Div.
17/09/2023 Inverkeithing Hibs 1-4 Eddy's Bar -2/+2   SU-FIF - Premier Div.
17/09/2023 Kinglassie United 0-4 Rosyth Sunday ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
17/09/2023 Leven Sunday 1-7 Cottars Bar -19/+19   SU-FIF - Premier Div.
17/09/2023 The Yeoman 2-3 Lochore Castle -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
17/09/2023 Dennistoun Saints 4-0 Vale +35/-35   SU-GCC - Lg.
17/09/2023 Garnock Sunday 6-2 Saltire Thistle ±0/±0   SU-GCC - Lg.
17/09/2023 Glasgow Corinthians 2-9 Lomond Thistle -4/+4   SU-GCC - Lg.
17/09/2023 Glasgow on the Ball United 3-7 Glasgow Saints -2/+2   SU-GCC - Lg.
17/09/2023 Kelvingrovers 2-3 Ashfield Star -2/+2   SU-GCC - Lg.
17/09/2023 Rossvale Sunday 2-3 Saint Mungo's -23/+23   SU-GCC - Lg.
17/09/2023 Barrhead United 4-4 United Glasgow -3/+3   SU-GLA - Championship
17/09/2023 Harmony Row Amateurs 1-8 Hillwood -56/+56   SU-GLA - Championship
17/09/2023 Ferniebahçe Thistle 5-2 Civil Service Strollers Sunday +7/-7   SU-LOT - Morning Championship
17/09/2023 Livingston North 7-3 Riverside Victoria +34/-34   SU-LOT - Morning Championship
17/09/2023 Roseburn Thistle 4-2 Boca Amateurs +13/-13   SU-LOT - Morning Championship
17/09/2023 Maybury Star 3-1 Midlothian Milan +10/-10   SU-LOT - Morning Div. 1
17/09/2023 The Tangs 0-19 Burnside Athletic -6/+6   SU-LOT - Morning Div. 1
17/09/2023 Livingston Community 1-6 Pentland Athletic -23/+23   SU-LOT - Morning Premier Div.
17/09/2023 Lochend 1-4 Tranent Sunday -13/+13   SU-LOT - Morning Premier Div.
17/09/2023 Musselburgh United 6-0 Gallo +3/-3   SU-LOT - Premier Div.
17/09/2023 Airdrie Albion 4-0 Todholm +39/-39   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Airdrie Community 4-2 Third Lanark Sunday -4/+4   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Airdrie Forest Blue 4-1 Forgewood +1/-1   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Annick 8-5 Glasgow on the Ball +36/-36   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Bellgrove 2-5 Eastend Phoenix -19/+19   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Bellshill Athletic Sunday 3-5 Bonomy -15/+15   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Blantyre United 3-3 p Irvine No.1 Celtic Sports Club -2/+2   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Bothwell United p 3-3 Mill United -10/+10   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Budhill United 5-0 Flip the Mindset ±0/±0   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Cambuslang Football Academy Sunday 7-1 Lawthorn +64/-64   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Carstairs Thistle 2-3 Castlepark +7/-7   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Chapelhall 1-6 Drumchapel United Sunday -9/+9   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Clyde Apollo 4-1 Renfrewshire Rovers -1/+1   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Cumbernauld Thistle 2-8 Easterhouse Football Academy Sunday -9/+9   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Douglas Amateurs 0-4 Newmilns Greenholm -14/+14   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 DT United 1-8 Southside Spartans ±0/±0   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Duncanrig Villa 4-1 Bardykes Rovers +11/-11   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 East End Athletic 2-5 East Kilbride Forest -31/+31   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 East End Rovers 6-1 Cambria Westwood +2/-2   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 East Kilbride Athletic 3-0 Clydebank Sunday +6/-6   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Fairhill Athletico 1-4 Glasgow Diverse -5/+5   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Finnieston Phoenix 0-3 Grange +1/-1   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Girdle Toll 2-1 Southside Sunday +2/-2   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Glasgow Caledonian United 3-2 Bobby's Bar -9/+9   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Glasgow Irish 4-6 The North -18/+18   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Glasgow North United 4-3 Inter Inchinnan +8/-8   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Gowanbank 8-3 National -1/+1   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Gryffe 5-0 Lochgreen +21/-21   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Irvine Rangers Supporters Club 10-0 Lomond Thistle Colts +3/-3   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Kelburne 1-6 Castlemilk -14/+14   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Kilpatrick 3-9 Bellshill United +1/-1   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Maryhill Black Star p 2-2 Strathclyde United -14/+14   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Millbrae 2-4 Woodlands -22/+22   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Muirend Athletic 0-1 East End Heart -7/+7   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Neilston Sunday 2-8 Coatbridge Cowboys -27/+27   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Newton Farm 4-3 Motherwell Villa +7/-7   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Pather 3-1 South Camlachie -3/+3   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Polonia Glasgow 2-1 Southside Albion -3/+3   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Saracen Red Star 3-4 Kildrum United +2/-2   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Thornliebank Thistle 2-1 Cumbernauld United Sunday +2/-2   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Troon Town 6-4 Airdrie Forest White -4/+4   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
17/09/2023 Wishaw Heart 3-4 Pollokshields United +6/-6   W. of Scotland Sunday Cup 23-24
10/09/2023 Aberfield 6-1 Threaded +6/-6   SU-ABD - Premier Div.
10/09/2023 Granite Thistle 4-1 Mugiemoss +1/-1   SU-ABD - Premier Div.
10/09/2023 Inverdee 2-5 Middlefield Wasps -21/+21   SU-ABD - Premier Div.
10/09/2023 Kincorth Athletic 2-4 Portletico -34/+34   SU-ABD - Premier Div.
10/09/2023 Malibu 3-2 Golden Tee +15/-15   SU-ABD - Premier Div.
10/09/2023 North East Albion 3-2 Forrit Brae -9/+9   SU-ABD - Premier Div.
10/09/2023 Airdrie Community 5-0 North Motherwell +18/-18   SU-AIR - Championship
10/09/2023 Cumbernauld United Sunday 4-1 Cumbernauld Thistle +1/-1   SU-AIR - Championship
10/09/2023 Lochgreen 0-5 Kildrum United -37/+37   SU-AIR - Championship
10/09/2023 Mill United 3-3 East End Rovers +1/-1   SU-AIR - Championship
10/09/2023 Symington Tinto Sunday 4-1 East End Tigers +4/-4   SU-AIR - Championship
10/09/2023 Bellgrove {AIR} 1-4 Lanarkshire Albion -14/+14   SU-AIR - Div. 1
10/09/2023 Bo'ness United Sunday 1-8 Ravenswood -12/+12   SU-AIR - Div. 1
10/09/2023 Carstairs Thistle 5-1 Forgewood +33/-33   SU-AIR - Div. 1
10/09/2023 Douglas Amateurs 11-0 Coatbridge United +15/-15   SU-AIR - Div. 1
10/09/2023 National 3-1 DT United +2/-2   SU-AIR - Div. 1
10/09/2023 Armadale 1-1 Coatbridge Cowboys -8/+8   SU-AIR - Premier Div.
10/09/2023 Bardykes Rovers 0-5 Blantyre United -21/+21   SU-AIR - Premier Div.
10/09/2023 Bothwell United 2-2 Tricolorul -6/+6   SU-AIR - Premier Div.
10/09/2023 Easterhouse Football Academy Sunday 2-5 Drumpellier Dynamo -6/+6   SU-AIR - Premier Div.
10/09/2023 Brechin Amateur Vics 1-5 Newgate -12/+12   SU-ANG - League
10/09/2023 Forfar Ajax 2-6 Results Gym B -43/+43   SU-ANG - League
10/09/2023 Johnshaven Dauntless 1-4 Johnshaven Athletic -1/+1   SU-ANG - League
10/09/2023 Montrose Amateurs 5-1 Results Gym +37/-37   SU-ANG - League
10/09/2023 Bennys United 2-8 Andreou's ±0/±0   SU-ANG - League
10/09/2023 Bobby's Bar 6-4 Troon Town +23/-23   SU-AYR - Div. 1
10/09/2023 Irvine Rangers Supporters Club 4-3 Castlepark -3/+3   SU-AYR - Div. 1
10/09/2023 Newmilns Greenholm 3-0 Irvine No. 1 Celtic Sports Club +30/-30   SU-AYR - Div. 1
10/09/2023 The Elms 1-4 Annick -10/+10   SU-AYR - Div. 1
10/09/2023 Annan Town 1-4 Dumfries Athletic -37/+37 SU-DUM - Lg. Cup
10/09/2023 Hole i' the Wa 9-2 Threave Rovers Development +12/-12 SU-DUM - Lg. Cup
10/09/2023 Lochside Club 3-0 Saint Cuthbert Wanderers Colts +2/-2 SU-DUM - Lg. Cup
10/09/2023 Normandy Star 0-6 Birchtree -6/+6 SU-DUM - Lg. Cup
10/09/2023 Palmerston Colts 1-1 p Scaur -12/+12 SU-DUM - Lg. Cup
10/09/2023 Blantyre Albion 1-2 Airdrie Albion +4/-4   SU-FCE - Championship
10/09/2023 Central Rio 5-6 East Kilbride Forest -12/+12   SU-FCE - Championship
10/09/2023 Gartcairn Sunday 10-1 East End Heart +12/-12   SU-FCE - Championship
10/09/2023 Kilpatrick 2-4 Inter Inchinnan +6/-6   SU-FCE - Championship
10/09/2023 Stenhouse United 6-3 Tilly +10/-10   SU-FCE - Championship
10/09/2023 Airdrie Forest White 1-8 Chapelhall -56/+56   SU-FCE - Lanarkshire Championship
10/09/2023 Motherwell Villa 5-0 Motherwell Villa B +1/-1   SU-FCE - Lanarkshire Championship
10/09/2023 Wishaw Heart 2-1 Castlemilk Football Academy -5/+5   SU-FCE - Lanarkshire Championship
10/09/2023 Airdrie Forest Blue 1-3 Kincardine Colts -16/+16   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
10/09/2023 East Kilbride Athletic 1-3 Murieston United Sunday -12/+12   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
10/09/2023 Newton Farm 0-12 Bellsquarry -31/+31   SU-FCE - Lanarkshire Premier Div.
10/09/2023 Budhill United 5-2 Drumchapel United Sunday -1/+1   SU-FCE - Premier Div.
10/09/2023 Checkbar United 7-2 Bullwood +15/-15   SU-FCE - Premier Div.
10/09/2023 Duncanrig Villa 16-1 Bonnybridge Youths +63/-63   SU-FCE - Premier Div.
10/09/2023 Polonia Glasgow 4-5 Falkirk Sunday -9/+9   SU-FCE - Premier Div.
10/09/2023 Auld Hoose 4-1 Inverkeithing Hibs -4/+4   SU-FIF - Premier Div.
10/09/2023 Cottars Bar 3-3 Tappies -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
10/09/2023 Eddy's Bar 3-1 Cowdenbeath United +1/-1   SU-FIF - Premier Div.
10/09/2023 Leven Sunday 1-5 Norries -12/+12   SU-FIF - Premier Div.
10/09/2023 Lochore Castle 7-1 East Dock Bar +2/-2   SU-FIF - Premier Div.
10/09/2023 Rosyth Sunday 2-4 The Yeoman -10/+10   SU-FIF - Premier Div.
10/09/2023 The Bruce Arms 6-0 Athletico +18/-18   SU-FIF - Premier Div.
10/09/2023 The Old Inn 12-0 Kinglassie United ±0/±0   SU-FIF - Premier Div.
10/09/2023 AC Kelvingrove 12-1 Ashfield Star +8/-8   SU-GCC - Lg.
10/09/2023 Glasgow on the Ball United 3-2 Kelvingrovers +3/-3   SU-GCC - Lg.
10/09/2023 Glasgow Saints 5-1 Glasgow Corinthians +4/-4   SU-GCC - Lg.
10/09/2023 Saint Mungo's 1-2 Dennistoun Saints ±0/±0   SU-GCC - Lg.
10/09/2023 Vale 4-4 Chandlers +3/-3   SU-GCC - Lg.
10/09/2023 Anchor Sociedad 12-3 Harmony Row Amateurs +55/-55   SU-GLA - Championship
10/09/2023 Finnieston Phoenix 4-3 Bonomy +16/-16   SU-GLA - Championship
10/09/2023 Glasgow on the Ball 3-3 Barrhead United -7/+7   SU-GLA - Championship
10/09/2023 Hillwood 5-1 Eastend Phoenix +22/-22   SU-GLA - Championship
10/09/2023 Southside Albion 3-5 Woodlands -28/+28   SU-GLA - Championship
10/09/2023 Strathclyde United 1-5 Flip the Mindset -23/+23   SU-GLA - Championship
10/09/2023 United Glasgow 5-2 Kilbowie +13/-13   SU-GLA - Championship
10/09/2023 Kelvindale 4-2 Cambuslang Football Academy Sunday +7/-7   SU-GLA - Div. 1
10/09/2023 Saracen Red Star 1-8 Fairhill Athletico -24/+24   SU-GLA - Div. 1
10/09/2023 Southside Sunday 0-2 Men United Glasgow -19/+19   SU-GLA - Div. 1
10/09/2023 The North 3-7 South Camlachie -28/+28   SU-GLA - Div. 1
10/09/2023 Third Lanark Sunday 2-6 Neilston Sunday -18/+18   SU-GLA - Div. 1
10/09/2023 Cambuslang Football Academy Blues 2-4 Millbrae +2/-2   SU-GLA - Div. 2
10/09/2023 Glasgow North United 12-3 Pollok Dynamo +8/-8   SU-GLA - Div. 2
10/09/2023 Gryffe 6-4 Clyde Apollo +14/-14   SU-GLA - Div. 2
10/09/2023 Milngavie 0-2 Bellgrove -6/+6   SU-GLA - Div. 2
10/09/2023 Bars for Bears 0-2 Lomond Thistle Colts -18/+18   SU-GLA - Div. 2
10/09/2023 Unity 1-5 Kelburne -10/+10   SU-GLA - Div. 2
10/09/2023 Clydebank Sunday 3-7 Glasgow Irish -36/+36   SU-GLA - Premier Div.
10/09/2023 Glasgow Diverse 4-3 Dalmuir United +3/-3   SU-GLA - Premier Div.
10/09/2023 Maryhill Black Star 1-2 Southside Spartans -7/+7   SU-GLA - Premier Div.
10/09/2023 Maryhill Milan 6-0 Glasgow Caledonian United +21/-21   SU-GLA - Premier Div.
10/09/2023 Pollokshields United 3-0 Gowanbank +4/-4   SU-GLA - Premier Div.
10/09/2023 Thornliebank Thistle 1-9 Firwood United -25/+25   SU-GLA - Premier Div.
10/09/2023 Broughton Vale 3-4 Kirknewton +8/-8   SU-LOT - Morning Championship
10/09/2023 Civil Service Strollers Sunday 5-2 Boca Amateurs +12/-12   SU-LOT - Morning Championship
10/09/2023 Easthouses Sunday Morning 1-4 Frederick Douglass 1846 -10/+10   SU-LOT - Morning Championship
10/09/2023 Riverside Victoria 9-3 Morningside +11/-11   SU-LOT - Morning Championship
10/09/2023 Duddingston Athletic 5-1 Corstorphine Dynamo Blues +4/-4   SU-LOT - Morning Div. 1
10/09/2023 Gotham City 9-1 The Tangs +4/-4   SU-LOT - Morning Div. 1
10/09/2023 Links Albion 1-5 Bathgate Thistle Sunday -31/+31   SU-LOT - Morning Div. 1
10/09/2023 Midlothian Milan 3-6 South Gyle Rovers -30/+30   SU-LOT - Morning Div. 1
10/09/2023 Oxgangs Trinity 5-1 Corstorphine Dynamo Whites +17/-17   SU-LOT - Morning Div. 1
10/09/2023 Burnside Athletic 3-1 Easthouses United ±0/±0 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
10/09/2023 Corstorphine Timbers 5-2 Lochend +8/-8   SU-LOT - Morning Premier Div.
10/09/2023 Haddington Town 0-0 Firrhill Thistle +5/-5   SU-LOT - Morning Premier Div.
10/09/2023 Livingston Community 2-4 Tranent Sunday -14/+14   SU-LOT - Morning Premier Div.
10/09/2023 Meadowbank Wednesday 5-1 Pentland Athletic +17/-17   SU-LOT - Morning Premier Div.
10/09/2023 Albion Athletic 1-11 Musselburgh United -2/+2   SU-LOT - Premier Div.
10/09/2023 Edinburgh Athletic 0-9 Westside -1/+1   SU-LOT - Premier Div.
10/09/2023 Gallo 7-4 Wallyford Bluebell +39/-39   SU-LOT - Premier Div.
10/09/2023 Mental Mechanics Sunday 3-5 Boroughmuir +4/-4   SU-LOT - Premier Div.
10/09/2023 Edinburgh East 7-1 Salvesen +12/-12 SU-LOT - Premier Div. Lg. Cup
08/09/2023 Ruthwell Rovers 15-1 Inter Galloway +5/-5 SU-DUM - Lg. Cup
07/09/2023 Girdle Toll 6-0 The Elms +1/-1   SU-AYR - Div. 1
07/09/2023 Palmerston Colts 2-0 Dumfries Athletic -4/+4   SU-DUM - Premier Div.
06/09/2023 Saint Cuthbert Wanderers Colts 2-2 Lochside Club +8/-8   SU-DUM - Premier Div.
05/09/2023 Kildrum United 5-0 East End Tigers +3/-3   SU-AIR - Championship
03/09/2023 Forrit Brae 5-0 Mugiemoss +17/-17   SU-ABD - Premier Div.
03/09/2023 Granite Thistle 3-2 Bucksburn Thistle -3/+3   SU-ABD - Premier Div.
03/09/2023 Inverdee 5-1 Aberfield +5/-5   SU-ABD - Premier Div.
03/09/2023 Kincorth Athletic 8-1 North East Albion +7/-7   SU-ABD - Premier Div.
03/09/2023 Malibu 6-4 Westhill +12/-12   SU-ABD - Premier Div.
03/09/2023 Middlefield Wasps 9-0 Threaded +2/-2   SU-ABD - Premier Div.
03/09/2023 Cumbernauld Thistle 4-3 Lochgreen +17/-17   SU-AIR - Championship
03/09/2023 East End Rovers 1-1 Cumbernauld United Sunday -7/+7   SU-AIR - Championship
03/09/2023 Coatbridge Cowboys 5-5 Tricolorul -7/+7   SU-AIR - Premier Div.
03/09/2023 Drumpellier Dynamo 4-0 Bothwell United +10/-10   SU-AIR - Premier Div.
03/09/2023 Andreou's 1-1 Johnshaven Dauntless -12/+12   SU-ANG - League
03/09/2023 Johnshaven Athletic 1-0 Forfar Ajax -7/+7   SU-ANG - League
03/09/2023 Results Gym 3-3 Brechin Amateur Vics -7/+7   SU-ANG - League
03/09/2023 Rug Bug Bennys 3-3 Results Gym B +1/-1   SU-ANG - League
03/09/2023 Bennys United 0-10 Montrose Amateurs -2/+2   SU-ANG - League
03/09/2023 Troon Town 1-4 Grange -2/+2   SU-AYR - Div. 1
03/09/2023 Cottars Bar 0-2 Norries -20/+20   SU-FIF - Fife Sunday Cup
03/09/2023 East Dock Bar 1-6 Auld Hoose ±0/±0   SU-FIF - Fife Sunday Cup
03/09/2023 Kinglassie United 1-6 Athletico -2/+2   SU-FIF - Fife Sunday Cup
03/09/2023 Lochore Castle 4-2 The Bruce Arms +7/-7   SU-FIF - Fife Sunday Cup
03/09/2023 Rosyth Sunday 7-0 Leven Sunday +27/-27   SU-FIF - Fife Sunday Cup
03/09/2023 The Yeoman 3-3 Cowdenbeath United -4/+4   SU-FIF - Premier Div.
03/09/2023 Livingston North 0-1 Ferniebahçe Thistle +2/-2   SU-LOT - Morning Championship
03/09/2023 Morningside 1-4 Kirknewton -6/+6   SU-LOT - Morning Championship
03/09/2023 Broughton Vale 1-4 Roseburn Thistle -14/+14 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
03/09/2023 Frederick Douglass 1846 4-2 Civil Service Strollers Sunday +10/-10 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
03/09/2023 Riverside Victoria 5-0 Easthouses Sunday Morning +8/-8 SU-LOT - Morning Championship Lg. Cup
03/09/2023 Maybury Star 1-5 Corstorphine Dynamo Whites -31/+31 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
03/09/2023 Midlothian Milan 2-2 p Duddingston Athletic +1/-1 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
03/09/2023 South Gyle Rovers 4-1 Corstorphine Dynamo Blues +7/-7 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
03/09/2023 The Tangs 1-11 Oxgangs Trinity -12/+12 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
03/09/2023 Broomhall 3-5 Meadowbank Wednesday -6/+6   SU-LOT - Morning Premier Div.
03/09/2023 Edinburgh Caledonian 4-4 Corstorphine Timbers -6/+6   SU-LOT - Morning Premier Div.
03/09/2023 Firrhill Thistle 6-0 Haddington Town +14/-14   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
03/09/2023 Pentland Athletic 7-2 Lochend +8/-8   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
03/09/2023 Albion Athletic 2-6 Edinburgh Athletic -24/+24   SU-LOT - Premier Div.
03/09/2023 Mental Mechanics Sunday 3-4 Gallo +5/-5   SU-LOT - Premier Div.
03/09/2023 Salvesen 6-3 Wallyford Bluebell +25/-25   SU-LOT - Premier Div.
03/09/2023 Westside 7-1 Boroughmuir +2/-2 SU-LOT - Premier Div. Lg. Cup
01/09/2023 Ruthwell Rovers 3-0 Annan Town +19/-19   SU-DUM - Premier Div.