SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Sunday Amateur

INDEX SUNDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2024-25 JUL 24AUG 24SEP 24OCT 24NOV 24DEC 24JAN 25FEB 25MAR 25APR 25MAY 25JUN 25
2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
FEBRUARY 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
28/02/2023 Ravenswood 4-1 East End Athletic +15/-15   SU-AIR - Div. 1
28/02/2023 Saint Cuthbert Wanderers Colts 0-4 Birchtree -3/+3   SU-DUM - Premier Div.
26/02/2023 Malibu 0-1 Kincorth Athletic +9/-9   SU-ABD - Premier Div.
26/02/2023 Sheddocksley 0-1 Portletico -8/+8   SU-ABD - Premier Div.
26/02/2023 Aberfield 2-6 Granite Thistle -13/+13   SU-ABD - Div. 1
26/02/2023 Forrit Brae 3-1 Bucksburn Thistle +6/-6   SU-ABD - Div. 1
26/02/2023 Golden Tee 4-2 North East Dynamo +23/-23   SU-ABD - Div. 1
26/02/2023 Threaded 0-5 Inverdee -4/+4   SU-ABD - Div. 1
26/02/2023 Bardykes Rovers 2-6 Armadale -19/+19   SU-AIR - Championship
26/02/2023 Bothwell United 4-3 Ravenswood -8/+8   SU-AIR - Div. 1
26/02/2023 Threave Rovers Development 10-3 Inter Galloway +6/-6   SU-DUM - Premier Div.
26/02/2023 Auld Hoose 7-0 Athletico +3/-3   SU-FIF - Fife Sunday Cup
26/02/2023 Firrhill Thistle 2-0 Haddington Town -4/+4   SU-LOT - Morning Premier Div.
26/02/2023 Corstorphine Dynamo Sunday 5-1 Tamsons Bar +10/-10   SU-LOT - Premier Div.
26/02/2023 Gallo 5-2 Links Albion +16/-16   SU-LOT - Premier Div.
26/02/2023 Wallyford Bluebell 1-1 Edinburgh East -3/+3   SU-LOT - Premier Div.
26/02/2023 Broughton Albion 3-0 Pumpherston United +28/-28   SU-LOT - Morning Championship
26/02/2023 Gotham City 0-5 Roseburn Thistle -20/+20   SU-LOT - Morning Championship
26/02/2023 Oxgangs Trinity 1-11 Lochend -8/+8   SU-LOT - Morning Championship
26/02/2023 Tranent Sunday 2-3 Livingston Community -12/+12   SU-LOT - Morning Championship
26/02/2023 Burnside Athletic 1-4 Ferniebahçe Thistle -11/+11   SU-LOT - Morning Div. 1
26/02/2023 Maybury Star 8-1 The Tangs +15/-15   SU-LOT - Morning Div. 1
26/02/2023 Silverknowes 8-2 Corstorphine Dynamo M2C +2/-2   SU-LOT - Morning Div. 1
26/02/2023 Livingston North 2-0 Riverside Victoria +16/-16 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
26/02/2023 South Gyle Rovers p 3-3 Duddingston Athletic +6/-6 SU-LOT - Morning Div. 1 Lg. Cup
26/02/2023 Burgh Vale 5-3 Easthouses Sunday Morning +19/-19   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
26/02/2023 Edinburgh Caledonian 3-3 Meadowbank Wednesday +2/-2   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
26/02/2023 Vittoria Group 2-9 Pentland Athletic -16/+16   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
26/02/2023 Corstorphine Timbers 4-5 The Old Inn -16/+16 Scottish Sunday Trophy 22-23
24/02/2023 Hole i' the Wa 7-0 Normandy Star +13/-13   SU-DUM - Premier Div.
24/02/2023 Ruthwell Rovers 2-4 Lochside Club -12/+12   SU-DUM - Premier Div.
24/02/2023 Kilbowie 3-4 Dynamo Glasgow -15/+15   SU-GLA - Div. 1
24/02/2023 Glasgow Wellington Colts 3-3 Fairhill Athletico +3/-3   SU-GLA - Div. 2
24/02/2023 Hillwood 5-2 Cambuslang Football Academy Sunday +4/-4   SU-GLA - Div. 2
21/02/2023 Lanarkshire United 1-3 Douglas Amateurs -2/+2   SU-AIR - Div. 1
19/02/2023 MS Services 5-6 Portletico ±0/±0   SU-ABD - Premier Div.
19/02/2023 Aberfield 0-1 Bucksburn Thistle -5/+5   SU-ABD - Div. 1
19/02/2023 Granite Thistle 2-0 Westhill +17/-17   SU-ABD - Div. 1
19/02/2023 Threaded 2-7 Forrit Brae -8/+8   SU-ABD - Div. 1
19/02/2023 Blackburn United Sunday 2-9 Phoenix -28/+28   SU-AIR - Premier Div.
19/02/2023 North Motherwell 7-0 Lanarkshire United +2/-2   SU-AIR - Div. 1
19/02/2023 Bardykes Rovers 1-2 Cumbernauld United Sunday -18/+18   SU-AIR - Lg. Cup
19/02/2023 Douglas Amateurs 4-1 East End Athletic +19/-19   SU-AIR - Lg. Cup
19/02/2023 Drumpellier Dynamo 1-0 The North -5/+5   SU-AIR - Lg. Cup
19/02/2023 Glasgow Red Star Athletic 0-4 Legia Cumbernauld -9/+9   SU-AIR - Lg. Cup
19/02/2023 Ravenswood 1-6 East End Thistle {GLA} -17/+17   SU-AIR - Lg. Cup
19/02/2023 Sporting Glasgow 0-7 Tricolorul ±0/±0   SU-AIR - Lg. Cup
19/02/2023 Bobby's Bar 1-7 Girdle Toll -24/+24   SU-AYR - Div. 1
19/02/2023 Crown Inn 1-3 Lawthorn -13/+13 SU-AYR - Thistle Steel Cup
19/02/2023 Irvine Rangers 5-1 Castlepark +14/-14 SU-AYR - Thistle Steel Cup
19/02/2023 Troon Town 5-2 Irvine No. 1 Celtic Sports Club +27/-27 SU-AYR - Thistle Steel Cup
19/02/2023 Birchtree 3-1 Palmerston Colts +2/-2   SU-DUM - Premier Div.
19/02/2023 Dumfries Athletic 3-8 Hole i' the Wa -25/+25   SU-DUM - Premier Div.
19/02/2023 Eastriggs 1-1 Threave Rovers Development +10/-10   SU-DUM - Premier Div.
19/02/2023 Lochside Club 2-1 Inter Galloway -11/+11   SU-DUM - Premier Div.
19/02/2023 Normandy Star 8-4 FC Annan -1/+1   SU-DUM - Premier Div.
19/02/2023 Frederick Douglass 1846 3-4 Carron Thistle -8/+8 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Harvester 4-1 Cowdenbeath United -1/+1 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Meadowbank Wednesday 1-1 p Corstorphine Timbers -7/+7 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Musselburgh United 0-1 Edinburgh Caledonian -10/+10 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 North East Albion 0-8 Kincorth Athletic -21/+21 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Overhype 2-3 Wallyford Bluebell +6/-6 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Pentland Athletic 6-4 Tranent Sunday +5/-5 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Westside 7-0 Maddiston +2/-2 E. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Bonnybridge Youths 3-8 Duncanrig Villa -54/+54   SU-FCE - Premier Div.
19/02/2023 Falkirk Sunday 0-1 Overlee Colts -5/+5   SU-FCE - Premier Div.
19/02/2023 Polonia Glasgow 3-1 Gartcairn Sunday ±0/±0   SU-FCE - Championship
19/02/2023 Castlemilk Football Academy 2-3 East Kilbride Forest -15/+15   SU-FCE - Div. 1
19/02/2023 Checkbar United 2-5 Airdrie Albion -24/+24   SU-FCE - Div. 1
19/02/2023 Tilly 6-1 Muirend Athletic +7/-7   SU-FCE - Div. 1
19/02/2023 Leven Sunday 0-7 Athletico -52/+52   SU-FIF - Premier Div.
19/02/2023 Coaltown Hearts 1-3 Auld Hoose +6/-6 SU-FIF - Lg. Cup
19/02/2023 The Old Inn 3-1 Kirkland Bar +3/-3 SU-FIF - Lg. Cup
19/02/2023 Dennistoun Saints 3-1 Ashfield Star +11/-11   SU-GCC - Lg. Cup
19/02/2023 Garnock Sunday 0-8 AC Kelvingrove -40/+40   SU-GCC - Lg. Cup
19/02/2023 Glasgow Corinthians 3-6 Vale -26/+26   SU-GCC - Lg. Cup
19/02/2023 Glasgow on the Ball United 0-0 Saltire Thistle -7/+7   SU-GCC - Lg. Cup
19/02/2023 Lomond Thistle 14-0 Glasgow Wednesday +2/-2   SU-GCC - Lg. Cup
19/02/2023 Lomond Thistle Colts 0-4 Glasgow Saints -6/+6   SU-GCC - Lg. Cup
19/02/2023 Elite 1-2 Southside Spartans +3/-3   SU-GLA - Premier Div.
19/02/2023 Maryhill Milan 3-0 Firwood United +12/-12   SU-GLA - Premier Div.
19/02/2023 Barrhead United 0-2 Finnieston Phoenix -28/+28   SU-GLA - Championship
19/02/2023 Dynamo Redhurst 4-4 Gowanbank -6/+6   SU-GLA - Championship
19/02/2023 Glasgow Wellington Sunday 0-2 Flip the Mindset -27/+27   SU-GLA - Championship
19/02/2023 AFC Motherwell 7-0 Glasgow Irish +17/-17   SU-GLA - Championship
19/02/2023 Kelvindale 5-0 Unity +27/-27   SU-GLA - Div. 1
19/02/2023 Saracen Red Star 1-6 Eastend Phoenix -23/+23   SU-GLA - Div. 1
19/02/2023 Strathclyde United 6-4 United Glasgow +22/-22   SU-GLA - Div. 1
19/02/2023 Woodlands 2-3 Southside Albion -6/+6   SU-GLA - Div. 1
19/02/2023 Barlanark 4-3 Bellgrove -7/+7   SU-GLA - Div. 2
19/02/2023 Glasgow North United 8-4 Renfrewshire Rovers +4/-4   SU-GLA - Div. 2
19/02/2023 Hillwood 2-0 Men United Glasgow +20/-20   SU-GLA - Div. 2
19/02/2023 Kirkintilloch United 5-1 Glasgow Wellington Colts +4/-4   SU-GLA - Div. 2
19/02/2023 Edinburgh East 4-4 Boroughmuir -13/+13   SU-LOT - Premier Div.
19/02/2023 Gotham City 1-3 Boca Amateurs +3/-3   SU-LOT - Morning Championship
19/02/2023 Lochend 2-3 Pumpherston United -15/+15   SU-LOT - Morning Championship
19/02/2023 Oxgangs Trinity 0-8 Broomhall -4/+4   SU-LOT - Morning Championship
19/02/2023 Roseburn Thistle 1-5 Livingston Community -5/+5   SU-LOT - Morning Championship
19/02/2023 Burnside Athletic 2-1 Maybury Star -10/+10   SU-LOT - Morning Div. 1
19/02/2023 Duddingston Athletic 2-4 Livingston North -10/+10   SU-LOT - Morning Div. 1
19/02/2023 Silverknowes 0-7 Kirknewton -26/+26   SU-LOT - Morning Div. 1
19/02/2023 South Gyle Rovers 2-4 Riverside Victoria +5/-5   SU-LOT - Morning Div. 1
19/02/2023 The Tangs 0-3 Corstorphine Dynamo M2C -26/+26   SU-LOT - Morning Div. 1
19/02/2023 Bathgate Thistle Sunday 11-6 Gallo +35/-35   SU-LOT - Edinburgh Cup
19/02/2023 Broughton Albion 1-2 Corstorphine Dynamo Sunday +2/-2   SU-LOT - Edinburgh Cup
19/02/2023 Firrhill Thistle 5-3 Burgh Vale -7/+7   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
19/02/2023 Vittoria Group 4-1 Haddington Town +5/-5   SU-LOT - Morning Premier Div. Lg. Cup
19/02/2023 G-Town Internationals 3-0 ATM United -1/+1   SU-UNI - SUFL Cup
19/02/2023 Lighthouse 1-16 Scoutable United -3/+3   SU-UNI - SUFL Cup
19/02/2023 Oromo Scotland 5-3 Greens ±0/±0   SU-UNI - SUFL Cup
19/02/2023 Annick 1-7 Castlemilk -3/+3   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Armadale 0-1 Glasgow Caledonian United -13/+13   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Blantyre United 2-8 Partizan Glasgow -41/+41   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Bothwell United 2-1 Glasgow on the Ball -4/+4   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Clydebank Sunday 0-2 Bullwood -12/+12   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Drumchapel United Sunday 2-7 Glasgow Diverse -20/+20   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Dynamo Glasgow 0-14 East Kilbride Athletic -19/+19   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Easterhouse Football Academy Sunday p 3-3 Neilston Sunday +1/-1   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Kilbowie 1-3 Dalmuir United +2/-2   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Motherwell Villa 0-4 Maryhill Black Star ±0/±0   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Newton Farm 0-5 Bonomy -9/+9   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Pather 8-1 Cumbernauld Colts Sunday +6/-6   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Pollokshields United 0-2 Budhill United -12/+12   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Silverburn 2-7 Grange -7/+7   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
19/02/2023 Thornliebank Thistle 0-4 Todholm -8/+8   W. of Scotland Sunday Cup 22-23
17/02/2023 Ruthwell Rovers 10-0 Saint Cuthbert Wanderers Colts +25/-25 SU-DUM - Lg. Cup
12/02/2023 Kincorth Athletic 11-2 MS Services +2/-2   SU-ABD - Premier Div.
12/02/2023 Portletico 2-2 North East Albion +4/-4   SU-ABD - Premier Div.
12/02/2023 Sheddocksley 2-1 Malibu +2/-2   SU-ABD - Premier Div.
12/02/2023 Aberfield 1-3 Forrit Brae -9/+9 SU-ABD - Aimin Elmegirab Trophy
12/02/2023 Golden Tee 4-0 Granite Thistle +6/-6 SU-ABD - Aimin Elmegirab Trophy
12/02/2023 North East Dynamo 8-0 Bucksburn Thistle +2/-2 SU-ABD - Aimin Elmegirab Trophy
12/02/2023 Westhill 3-1 Inverdee +7/-7 SU-ABD - Aimin Elmegirab Trophy
12/02/2023 Armadale 10-0 National +1/-1   SU-AIR - Championship
12/02/2023 Glasgow Red Star Athletic 3-2 Carstairs Thistle -1/+1   SU-AIR - Div. 1
12/02/2023 Lanarkshire United 0-6 East End Athletic -17/+17   SU-AIR - Div. 1
12/02/2023 The North 5-3 Douglas Amateurs -4/+4   SU-AIR - Div. 1
12/02/2023 Bardykes Rovers 2-1 Albion Rovers U21 ±0/±0 SU-AIR - Championship Lg. Cup
12/02/2023 Blantyre United 5-1 Blantyre Victoria Sunday ±0/±0 SU-AIR - Championship Lg. Cup
12/02/2023 Cumbernauld Colts Sunday p 2-2 Mill United -10/+10 SU-AIR - Championship Lg. Cup
12/02/2023 Bothwell United 2-4 Drumpellier Dynamo -9/+9 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
12/02/2023 East End Thistle {GLA} p 2-2 Cumbernauld United Sunday -8/+8 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
12/02/2023 North Motherwell 6-0 Ravenswood +11/-11 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
12/02/2023 Sporting Glasgow 1-9 Legia Cumbernauld -1/+1 SU-AIR - Div. 1 Lg. Cup
12/02/2023 Lochgreen 3-1 Easterhouse Football Academy Sunday +23/-23 SU-AIR - Premier Div. Lg. Cup
12/02/2023 Tricolorul 2-2 p Blackburn United Sunday -1/+1 SU-AIR - Premier Div. Lg. Cup
12/02/2023 Annick 4-14 Irvine No. 1 Celtic Sports Club -8/+8   SU-AYR - Div. 1
12/02/2023 Castlepark 4-1 Troon Town +15/-15   SU-AYR - Div. 1
12/02/2023 Crown Inn 3-2 Bobby's Bar -7/+7   SU-AYR - Div. 1
12/02/2023 Lawthorn 3-1 Girdle Toll +2/-2   SU-AYR - Div. 1
12/02/2023 Annan Town 5-5 Hole i' the Wa -2/+2   SU-DUM - Premier Div.
12/02/2023 Birchtree 6-2 Threave Rovers Development +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
12/02/2023 Dumfries Athletic 7-2 Inter Galloway +3/-3   SU-DUM - Premier Div.
12/02/2023 Eastriggs 1-9 Normandy Star -18/+18   SU-DUM - Premier Div.
12/02/2023 Lochside Club 7-0 FC Annan ±0/±0   SU-DUM - Premier Div.
12/02/2023 Palmerston Colts 5-2 Saint Cuthbert Wanderers Colts +1/-1   SU-DUM - Premier Div.
12/02/2023 Scaur 5-4 Ruthwell Rovers +12/-12   SU-DUM - Premier Div.
12/02/2023 Bonomy 3-8 Bonnybridge Youths -50/+50   SU-FCE - Premier Div.
12/02/2023 Falkirk Sunday 0-2 Drumchapel United Sunday -20/+20   SU-FCE - Premier Div.
12/02/2023 Overlee Colts 2-2 Duncanrig Villa -11/+11   SU-FCE - Premier Div.
12/02/2023 Silverburn 0-3 Bullwood -9/+9   SU-FCE - Premier Div.
12/02/2023 Eastwood Park 0-7 Kilsyth Athletic Sunday -43/+43   SU-FCE - Championship
12/02/2023 Gartcairn Sunday 4-3 Blantyre Albion -1/+1   SU-FCE - Championship
12/02/2023 Polonia Glasgow 4-1 Maddiston +7/-7   SU-FCE - Championship
12/02/2023 Todholm 5-0 Newton Farm ±0/±0   SU-FCE - Championship
12/02/2023 Checkbar United 7-3 Castlemilk Football Academy +1/-1   SU-FCE - Div. 1
12/02/2023 Inter Inchinnan 2-6 Airdrie Albion -12/+12   SU-FCE - Div. 1
12/02/2023 Summerston Sunday 1-3 Saint Cadoc's Youth Club Sunday -6/+6   SU-FCE - Div. 1
12/02/2023 Third Lanark Sunday 3-1 Muirend Athletic -1/+1   SU-FCE - Div. 1
12/02/2023 Tilly 9-1 East Kilbride Forest +24/-24   SU-FCE - Div. 1
12/02/2023 Carron Thistle 5-7 Budhill United -1/+1 SU-FCE - President's Cup
12/02/2023 Athletico 2-5 Leven Sunday -27/+27   SU-FIF - Premier Div.
12/02/2023 Eddy's Bar 4-1 The Bruce Arms +10/-10   SU-FIF - Premier Div.
12/02/2023 Lochore Castle 8-0 Coaltown Hearts +7/-7   SU-FIF - Premier Div.
12/02/2023 Norries 2-2 Kirkland Bar +3/-3   SU-FIF - Premier Div.
12/02/2023 Rosyth Sunday 1-11 The Old Inn -6/+6   SU-FIF - Premier Div.
12/02/2023 AC Kelvingrove 9-0 Vale +12/-12   SU-GCC - Lg.
12/02/2023 Ashfield Star 4-6 Saltire Thistle -30/+30   SU-GCC - Lg.
12/02/2023 Dennistoun Saints 2-2 Lomond Thistle Colts -1/+1   SU-GCC - Lg.
12/02/2023 Glasgow Wednesday 2-3 Glasgow on the Ball United -13/+13   SU-GCC - Lg.
12/02/2023 Harmony Row Amateurs 8-0 Glasgow Corinthians +4/-4   SU-GCC - Lg.
12/02/2023 Lomond Thistle 9-0 Garnock Sunday +9/-9   SU-GCC - Lg.
12/02/2023 Clydebank Sunday 0-2 Partizan Glasgow -15/+15   SU-GLA - Premier Div.
12/02/2023 Firwood United 2-1 Elite -6/+6   SU-GLA - Premier Div.
12/02/2023 Glasgow Caledonian United 1-2 Maryhill Milan -10/+10   SU-GLA - Premier Div.
12/02/2023 Glasgow Diverse 2-3 Southside Spartans -15/+15   SU-GLA - Premier Div.
12/02/2023 Dormy Forest 1-6 Maryhill Black Star +1/-1   SU-GLA - Premier Div.
12/02/2023 Anchor Sociedad 0-6 Gowanbank -21/+21   SU-GLA - Championship
12/02/2023 Dynamo Redhurst 4-3 Glasgow Irish -6/+6   SU-GLA - Championship
12/02/2023 Finnieston Phoenix 2-4 AFC Motherwell +2/-2   SU-GLA - Championship
12/02/2023 Pollokshields United 8-1 Glasgow Wellington Sunday +6/-6   SU-GLA - Championship
12/02/2023 Thornliebank Thistle 0-1 Barrhead United -17/+17   SU-GLA - Championship
12/02/2023 Castlemilk 10-0 Cambria Westwood +1/-1   SU-GLA - Div. 1
12/02/2023 Eastend Phoenix 2-1 Woodlands -2/+2   SU-GLA - Div. 1
12/02/2023 Glasgow on the Ball 3-0 Unity +5/-5   SU-GLA - Div. 1
12/02/2023 Saracen Red Star 3-2 Dynamo Glasgow +4/-4   SU-GLA - Div. 1
12/02/2023 Southside Albion 7-0 Kilbowie +35/-35   SU-GLA - Div. 1
12/02/2023 Strathclyde United 6-4 Kelvindale +16/-16   SU-GLA - Div. 1
12/02/2023 United Glasgow 1-4 Dalmuir United -1/+1   SU-GLA - Div. 1
12/02/2023 Bellgrove 1-3 Kirkintilloch United +4/-4   SU-GLA - Div. 2
12/02/2023 Glasgow North United 2-4 Cambuslang Football Academy Sunday -27/+27   SU-GLA - Div. 2
12/02/2023 Glasgow Wellington Colts 1-5 Neilston Sunday -7/+7   SU-GLA - Div. 2
12/02/2023 Hillwood 8-3 Bars for Bears +11/-11   SU-GLA - Div. 2
12/02/2023 Men United Glasgow 8-0 Renfrewshire Rovers +3/-3   SU-GLA - Div. 2
12/02/2023 Ruchill Thistle 0-4 Barlanark -10/+10   SU-GLA - Div. 2
12/02/2023 Meadowbank Wednesday 10-0 Easthouses Sunday Morning +2/-2   SU-LOT - Morning Premier Div.
12/02/2023 Pentland Athletic 2-0 Firrhill Thistle +1/-1   SU-LOT - Morning Premier Div.
12/02/2023 Corstorphine Dynamo Sunday 0-0 Musselburgh United +7/-7   SU-LOT - Premier Div.
12/02/2023 Westside 6-0 Boroughmuir +1/-1   SU-LOT - Premier Div.
12/02/2023 Boca Amateurs 6-2 Morningside +5/-5   SU-LOT - Morning Championship
12/02/2023 Broomhall 3-2 Livingston Community +6/-6   SU-LOT - Morning Championship
12/02/2023 Pumpherston United 6-3 Roseburn Thistle +7/-7   SU-LOT - Morning Championship
12/02/2023 Tranent Sunday 2-2 Lochend -9/+9   SU-LOT - Morning Championship
12/02/2023 Bathgate Thistle Sunday 0-2 Duddingston Athletic -19/+19   SU-LOT - Morning Div. 1
12/02/2023 Corstorphine Dynamo M2C 0-3 Frederick Douglass 1846 +4/-4   SU-LOT - Morning Div. 1
12/02/2023 Maybury Star 2-5 Silverknowes -1/+1   SU-LOT - Morning Div. 1
12/02/2023 Gotham City 2-9 Ferniebahçe Thistle -6/+6   SU-LOT - Edinburgh Cup
12/02/2023 Kirknewton 1-0 Corstorphine Timbers +17/-17 SU-LOT - Edinburgh Cup
12/02/2023 Livingston North 3-4 Edinburgh East +7/-7 SU-LOT - Edinburgh Cup
12/02/2023 Riverside Victoria 1-1 p Haddington Town -8/+8 SU-LOT - Edinburgh Cup
12/02/2023 Tamsons Bar 1-4 Vittoria Group -20/+20 SU-LOT - Edinburgh Cup
12/02/2023 The Tangs 0-3 Oxgangs Trinity -8/+8 SU-LOT - Edinburgh Cup
12/02/2023 Edinburgh Caledonian 6-1 Burnside Athletic +3/-3 SU-LOT - President's Cup
12/02/2023 Harvester 0-0 p Wallyford Bluebell -3/+3 SU-LOT - President's Cup
12/02/2023 ATM United 0-6 Universal -2/+2   SU-UNI - SUFL Cup
12/02/2023 Glasgow Afghan United 8-0 Lighthouse +3/-3   SU-UNI - SUFL Cup
12/02/2023 Oromo Scotland 4-4 Scoutable United +10/-10   SU-UNI - SUFL Cup
12/02/2023 Well Foundation 3-5 G-Town Internationals +2/-2   SU-UNI - SUFL Cup
07/02/2023 Bothwell United 0-0 Carstairs Thistle -14/+14   SU-AIR - Div. 1
05/02/2023 Aberfield 3-18 North East Dynamo -4/+4   SU-ABD - Div. 1
05/02/2023 Golden Tee 6-1 Bucksburn Thistle +4/-4   SU-ABD - Div. 1
05/02/2023 Threaded 1-3 Forrit Brae +1/-1 SU-ABD - Aimin Elmegirab Trophy
05/02/2023 Kincorth Athletic 6-2 Sheddocksley ±0/±0 SU-ABD - Gavin Robertson Cup
05/02/2023 North East Albion 4-0 MS Services +2/-2 SU-ABD - Gavin Robertson Cup
05/02/2023 Overhype 4-0 Malibu +11/-11 SU-ABD - Gavin Robertson Cup
05/02/2023 Westhill 5-1 Portletico +33/-33 SU-ABD - Jim Lumsden Trophy
05/02/2023 Blackburn United Sunday 5-2 East End Rovers +9/-9   SU-AIR - Premier Div.
05/02/2023 Easterhouse Football Academy Sunday 3-4 Wishaw United -2/+2   SU-AIR - Premier Div.
05/02/2023 Lochgreen 1-3 Phoenix +3/-3   SU-AIR - Premier Div.
05/02/2023 Albion Rovers U21 5-0 National ±0/±0   SU-AIR - Championship
05/02/2023 Bardykes Rovers 3-1 Blantyre Victoria Sunday -5/+5   SU-AIR - Championship
05/02/2023 Mill United 3-3 Symington Tinto Sunday -10/+10   SU-AIR - Championship
05/02/2023 Douglas Amateurs 2-7 Drumpellier Dynamo -3/+3   SU-AIR - Div. 1
05/02/2023 East End Athletic 2-0 North Motherwell +27/-27   SU-AIR - Div. 1
05/02/2023 East End Thistle {GLA} 0-4 The North -34/+34   SU-AIR - Div. 1
05/02/2023 Glasgow Red Star Athletic 3-2 Bo'ness United Sunday -1/+1   SU-AIR - Div. 1
05/02/2023 Lanarkshire United 1-7 Cumbernauld United Sunday -10/+10   SU-AIR - Div. 1
05/02/2023 Legia Cumbernauld 4-1 Ravenswood +7/-7   SU-AIR - Div. 1
05/02/2023 Sporting Glasgow 3-7 Carstairs Thistle -7/+7   SU-AIR - Div. 1
05/02/2023 Bobby's Bar 3-4 Irvine Rangers +6/-6   SU-AYR - Div. 1
05/02/2023 Crown Inn 3-2 Castlepark +4/-4   SU-AYR - Div. 1
05/02/2023 Troon Town 2-1 Irvine No. 1 Celtic Sports Club +11/-11   SU-AYR - Div. 1
05/02/2023 Birchtree 5-3 Scaur -6/+6   SU-DUM - Premier Div.
05/02/2023 Dumfries Athletic 3-2 Ruthwell Rovers +10/-10   SU-DUM - Premier Div.
05/02/2023 Eastriggs 1-8 Palmerston Colts -4/+4   SU-DUM - Premier Div.
05/02/2023 Inter Galloway 2-1 FC Annan -3/+3   SU-DUM - Premier Div.
05/02/2023 Lochside Club 4-2 Hole i' the Wa +5/-5   SU-DUM - Premier Div.
05/02/2023 Normandy Star 3-7 Threave Rovers Development -36/+36   SU-DUM - Premier Div.
05/02/2023 Saint Cuthbert Wanderers Colts 3-2 Annan Town +15/-15   SU-DUM - Premier Div.
05/02/2023 Falkirk Sunday 3-2 Silverburn -2/+2   SU-FCE - Premier Div.
05/02/2023 Carron Thistle 1-2 Gartcairn Sunday -19/+19   SU-FCE - Championship
05/02/2023 Muirend Athletic 1-3 Checkbar United +6/-6   SU-FCE - Div. 1
05/02/2023 Summerston Sunday 9-1 Castlemilk Football Academy +25/-25   SU-FCE - Div. 1
05/02/2023 Airdrie Albion 2-2 p Kincardine Colts -10/+10 SU-FCE - President's Cup
05/02/2023 Blantyre Albion 2-3 Tilly -14/+14 SU-FCE - President's Cup
05/02/2023 Bullwood 3-2 Eastwood Park -2/+2 SU-FCE - President's Cup
05/02/2023 Inter Inchinnan 0-7 Southside Sunday -44/+44 SU-FCE - President's Cup
05/02/2023 Maddiston 1-2 Drumchapel United Sunday -7/+7 SU-FCE - President's Cup
05/02/2023 Overlee Colts 0-7 Todholm -35/+35 SU-FCE - President's Cup
05/02/2023 Third Lanark Sunday 0-9 Bonomy -12/+12 SU-FCE - President's Cup
05/02/2023 Eddy's Bar 3-2 Coaltown Hearts -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
05/02/2023 Leven Sunday 6-5 Rosyth Sunday -1/+1   SU-FIF - Premier Div.
05/02/2023 Lochore Castle 2-1 Athletico -8/+8   SU-FIF - Premier Div.
05/02/2023 The Bruce Arms 0-3 Cowdenbeath United -31/+31   SU-FIF - Premier Div.
05/02/2023 Kirkland Bar 3-2 Norries -4/+4   SU-FIF - Premier Div.
05/02/2023 Dennistoun Saints 2-6 AC Kelvingrove -5/+5   SU-GCC - Lg.
05/02/2023 Garnock Sunday 1-2 Vale -19/+19   SU-GCC - Lg.
05/02/2023 Harmony Row Amateurs 9-0 Glasgow Wednesday +2/-2   SU-GCC - Lg.
05/02/2023 Lomond Thistle 6-0 Glasgow Saints +12/-12   SU-GCC - Lg.
05/02/2023 Lomond Thistle Colts 6-3 Glasgow on the Ball United +9/-9   SU-GCC - Lg.
05/02/2023 Saltire Thistle 5-7 Glasgow Corinthians ±0/±0   SU-GCC - Lg.
05/02/2023 Elite 4-1 Dormy Forest -2/+2   SU-GLA - Premier Div.
05/02/2023 Glasgow Diverse 0-1 Maryhill Black Star -7/+7   SU-GLA - Premier Div.
05/02/2023 Partizan Glasgow 1-3 Maryhill Milan -21/+21   SU-GLA - Premier Div.
05/02/2023 Southside Spartans 3-1 Clydebank Sunday +7/-7   SU-GLA - Premier Div.
05/02/2023 Dynamo Redhurst 5-0 Flip the Mindset +2/-2   SU-GLA - Championship
05/02/2023 Finnieston Phoenix 1-7 Anchor Sociedad -40/+40   SU-GLA - Championship
05/02/2023 Glasgow Irish 6-1 Thornliebank Thistle +37/-37   SU-GLA - Championship
05/02/2023 AFC Motherwell 5-3 Barrhead United -2/+2   SU-GLA - Championship
05/02/2023 Pollokshields United 2-3 Gowanbank -20/+20   SU-GLA - Championship
05/02/2023 Cambria Westwood 2-8 Dalmuir United -1/+1   SU-GLA - Div. 1
05/02/2023 Dynamo Glasgow 5-9 Eastend Phoenix -25/+25   SU-GLA - Div. 1
05/02/2023 Kelvindale 3-4 Glasgow on the Ball -1/+1   SU-GLA - Div. 1
05/02/2023 Kilbowie 3-2 United Glasgow +1/-1   SU-GLA - Div. 1
05/02/2023 Strathclyde United 2-3 Southside Albion +1/-1   SU-GLA - Div. 1
05/02/2023 Unity 1-8 Saracen Red Star -58/+58   SU-GLA - Div. 1
05/02/2023 Woodlands 1-8 Castlemilk -10/+10   SU-GLA - Div. 1
05/02/2023 Barlanark 13-1 Rozelle +25/-25   SU-GLA - Div. 2
05/02/2023 Fairhill Athletico 5-2 Bars for Bears +3/-3   SU-GLA - Div. 2
05/02/2023 Glasgow North United 5-8 Hillwood -26/+26   SU-GLA - Div. 2
05/02/2023 Glasgow Wellington Colts 3-6 Cambuslang Football Academy Sunday -39/+39   SU-GLA - Div. 2
05/02/2023 Kirkintilloch United 13-0 Renfrewshire Rovers +3/-3   SU-GLA - Div. 2
05/02/2023 Milngavie 1-7 Men United Glasgow -17/+17   SU-GLA - Div. 2
05/02/2023 Burgh Vale 3-1 Haddington Town +25/-25   SU-LOT - Morning Premier Div.
05/02/2023 Easthouses Sunday Morning 0-12 Pentland Athletic -8/+8   SU-LOT - Morning Premier Div.
05/02/2023 Firrhill Thistle 1-3 Meadowbank Wednesday -3/+3   SU-LOT - Morning Premier Div.
05/02/2023 Boroughmuir 4-4 Corstorphine Dynamo Sunday +5/-5   SU-LOT - Premier Div.
05/02/2023 Musselburgh United 6-0 Links Albion +1/-1   SU-LOT - Premier Div.
05/02/2023 Boca Amateurs 0-5 Livingston Community -25/+25   SU-LOT - Morning Championship
05/02/2023 Broughton Albion 0-2 Roseburn Thistle -21/+21   SU-LOT - Morning Championship
05/02/2023 Gotham City 1-5 Harvester ±0/±0   SU-LOT - Morning Championship
05/02/2023 Lochend 6-4 Broomhall +18/-18   SU-LOT - Morning Championship
05/02/2023 Morningside 3-5 Tranent Sunday +5/-5   SU-LOT - Morning Championship
05/02/2023 Pumpherston United 7-2 Oxgangs Trinity +2/-2   SU-LOT - Morning Championship
05/02/2023 Bathgate Thistle Sunday 2-6 Silverknowes -23/+23   SU-LOT - Morning Div. 1
05/02/2023 Corstorphine Dynamo M2C 2-1 South Gyle Rovers +14/-14   SU-LOT - Morning Div. 1
05/02/2023 Maybury Star 1-5 Duddingston Athletic -14/+14   SU-LOT - Morning Div. 1
05/02/2023 Riverside Victoria 5-3 Livingston North +3/-3   SU-LOT - Morning Div. 1
05/02/2023 The Tangs 1-1 Burnside Athletic +14/-14   SU-LOT - Morning Div. 1
05/02/2023 Armadale 5-1 Ferniebahçe Thistle +19/-19 Scottish Sunday Trophy 22-23
05/02/2023 Auld Hoose 2-3 Corstorphine Timbers -5/+5 Scottish Sunday Trophy 22-23
05/02/2023 Budhill United 0-3 Grange -33/+33 Scottish Sunday Trophy 22-23
05/02/2023 Edinburgh East 5-0 Glasgow Caledonian United +17/-17 Scottish Sunday Trophy 22-23
05/02/2023 Firwood United 1-3 Kirknewton -23/+23 Scottish Sunday Trophy 22-23
05/02/2023 The Old Inn 3-2 Edinburgh Caledonian +9/-9 Scottish Sunday Trophy 22-23
05/02/2023 Wallyford Bluebell 0-1 Pather -3/+3 Scottish Sunday Trophy 22-23
05/02/2023 Westside 4-0 Bonnybridge Youths ±0/±0 Scottish Sunday Trophy 22-23
05/02/2023 Afroscots United 5-0 ATM United -1/+1   SU-UNI - SUFL Cup
05/02/2023 Greens 2-2 Glasgow Afghan United +8/-8   SU-UNI - SUFL Cup
05/02/2023 G-Town Internationals 0-6 Universal -21/+21   SU-UNI - SUFL Cup
05/02/2023 Oromo Scotland 5-1 Lighthouse +1/-1   SU-UNI - SUFL Cup