SCOTTISH CLUB RANKING
LEAGUE SELECTOR MATCH DATABASE

SENIOR + JUNIORSENIOR ONLY JUNIOR ONLYU20/RESERVE ONLYSEN/JUN/U20/RES
EAST NON-LEAGUENORTH NON-LEAGUEWEST NON-LEAGUEPREMIERSHIPCHAMPIONSHIP
LEAGUE 1LEAGUE 2HIGHLANDLOWLANDWOS PREMIER
WOS CONFERENCE AWOS CONFERENCE BWOS CONFERENCE CEOS PREMIEREOS CONFERENCE A
EOS CONFERENCE BSOUTHNORTH CALEY 1NORTH CALEY 2EAST JUNIOR NORTH
EAST JUNIOR SOUTHNORTH JUNIOR ABDN-NNORTH JUNIOR ABDN-SNORTH JUNIOR BA/BUNORTH JUNIOR WEST
SCOTTISH SENIOR/JUNIOR CLUB RANKING
RANK TEAM LEVEL GAMES LAST MATCH FORM POINTS
1 Rangers Tier 1 357 5-2 W Antwerp {BEL} (+2) 3055
2 Celtic Tier 1 396 1-0 W Aberdeen (-5) 2996
3 Saint Johnstone Tier 1 297 1-0 W Livingston (+6) 2905
4 Livingston Tier 1 306 0-1 L Saint Johnstone (-6) 2884
5 Hibernian Tier 1 319 0-2 L Motherwell (-30) 2856
6 Heart of Midlothian Tier 2 294 1-1 D Inverness Caledonian Thistle (-1) 2854
7 Aberdeen Tier 1 324 0-1 L Celtic (+5) 2852
8 Saint Mirren Tier 1 302 1-0 W Ross County (±0) 2839
9 Dundee United Tier 1 315 1-1 D Kilmarnock (+2) 2804
10 Motherwell Tier 1 299 2-0 W Hibernian (+30) 2783
11 Ross County Tier 1 298 0-1 L Saint Mirren (±0) 2781
12 Hamilton Academical Tier 1 289 0-2 L Hibernian (-4) 2781
13 Dunfermline Athletic Tier 2 286 0-1 L Queen of the South (-7) 2776
14 Kilmarnock Tier 1 293 1-1 D Dundee United (-2) 2773
15 Inverness Caledonian Thistle Tier 2 293 1-1 D Heart of Midlothian (+1) 2761
16 Dundee Tier 2 274 2-2 D Greenock Morton (+1) 2738
17 Falkirk Tier 3 282 1-2 L East Fife (-10) 2736
18 Raith Rovers Tier 2 289 3-1 W Alloa Athletic (+5) 2732
19 Arbroath Tier 2 280 1-0 W Ayr United (+10) 2727
20 Queen of the South Tier 2 288 1-0 W Dunfermline Athletic (+7) 2718
21 Greenock Morton Tier 2 286 2-2 D Dundee (-1) 2700
22 Auchinleck Talbot Tier 6 290 2-0 W Clydebank (+4) 2694
23 Ayr United Tier 2 284 0-1 L Arbroath (-10) 2693
24 Partick Thistle Tier 3 278 0-0 D Falkirk (+6) 2675
25 Cove Rangers Tier 3 310 3-2 W Alloa Athletic (+12) 2662
26 East Fife Tier 3 275 5-1 W Tranent Juniors (+13) 2644
27 Montrose Tier 3 272 0-0 D Forfar Athletic (-8) 2642
28 Alloa Athletic Tier 2 299 1-3 L Raith Rovers (-5) 2642
29 Airdrieonians Tier 3 264 0-1 L Edinburgh City (-15) 2636
30 Brora Rangers Tier 5 272 2-1 W Camelon Juniors (+5) 2609
31 Pollok Tier 6 245 2-1 W Dalry Thistle (-9) 2607
32 Kelty Hearts Tier 5 252 2-3 L Stranraer (-13) 2604
33 Peterhead Tier 3 278 0-1 L Cove Rangers (±0) 2598
34 Edinburgh City Tier 4 275 1-0 W Airdrieonians (+15) 2596
35 Stranraer Tier 4 275 3-2 W Kelty Hearts (+13) 2592
36 Elgin City Tier 4 277 4-0 W Civil Service Strollers (+7) 2583
37 Queen's Park Tier 4 280 0-3 L Queen of the South (-26) 2573
38 Clyde Tier 3 271 2-4 L Airdrieonians (-17) 2563
39 Dumbarton Tier 3 270 0-4 L Montrose (-21) 2562
40 Stirling Albion Tier 4 268 3-0 W Berwick Rangers (+12) 2561
41 Darvel Tier 6 217 5-2 W Troon (+9) 2553
42 Bonnyrigg Rose Athletic Tier 5 281 2-3 L Dundee (+8) 2552
43 Forfar Athletic Tier 3 275 4-1 W Linlithgow Rose (+10) 2541
44 Fraserburgh Tier 5 255 2-1 W Banks o' Dee (±0) 2540
45 Clydebank Tier 6 227 4-1 W Cumbernauld United (+5) 2539
46 Glenafton Athletic Tier 6 227 5-1 W Largs Thistle (+22) 2526
47 East Kilbride Tier 5 274 0-1 L BSC Glasgow (-3) 2526
48 Beith Juniors Tier 6 254 2-2 D Largs Thistle (+1) 2524
49 Kilwinning Rangers Tier 6 249 2-1 W Irvine Meadow (+10) 2517
50 BSC Glasgow Tier 5 233 3-2 W Caledonian Braves (-7) 2516
51 Jeanfield Swifts Tier 6 234 1-2 L Kelty Hearts (+4) 2502
52 Banks o' Dee Jun 1 290 1-2 L Fraserburgh (±0) 2497
53 Camelon Juniors Tier 6 237 1-2 L Brora Rangers (-5) 2496
54 Buckie Thistle Tier 5 251 3-0 W Albion Rovers (+24) 2486
55 Tranent Juniors Tier 6 229 1-5 L East Fife (-13) 2485
56 Irvine Meadow Tier 6 239 3-2 W Blantyre Victoria (+1) 2483
57 Annan Athletic Tier 4 274 0-2 L Stranraer (-5) 2482
58 East Stirlingshire Tier 5 249 1-4 L Tranent Juniors (-20) 2479
59 Hurlford United Tier 6 252 1-2 L Bonnyton Thistle (-24) 2471
60 Largs Thistle Tier 6 228 2-2 D Beith Juniors (-1) 2470
61 Stenhousemuir Tier 4 279 4-1 W Preston Athletic (-2) 2464
62 Penicuik Athletic Tier 6 242 2-3 L Newtongrange Star (-14) 2456
63 Blantyre Victoria Tier 6 234 2-3 L Irvine Meadow (-1) 2453
64 Cowdenbeath Tier 4 269 2-0 W Wick Academy (-1) 2450
65 Rossvale Tier 6 230 3-1 W Rutherglen Glencairn (+4) 2449
66 Cumnock Juniors Tier 6 222 4-0 W Kirkintilloch Rob Roy (+22) 2448
67 Kilbirnie Ladeside Tier 6 219 5-1 W Royal Albert (±0) 2448
68 Broughty Athletic Jun 1 229 5-2 W Forfar West End (+11) 2434
69 Lochee United Jun 1 227 3-1 W Dundee North End (+1) 2426
70 Spartans Tier 5 266 0-5 L Stranraer (-19) 2422
71 Troon Tier 6 229 2-5 L Darvel (-9) 2422
72 Formartine United Tier 5 271 2-1 W Nairn County (-5) 2419
73 Linlithgow Rose Tier 6 271 1-4 L Forfar Athletic (-10) 2419
74 Saint Cadoc's Youth Club Tier 7 9 1-0 W Wishaw (-11) 2410
75 Bo'ness United Tier 5 257 2-5 L Bonnyrigg Rose Athletic (-9) 2409
76 Dundonald Bluebell Tier 6 220 1-3 L Queen's Park (-8) 2407
77 Musselburgh Athletic Tier 6 243 4-2 W Blackburn United (±0) 2406
78 Neilston Tier 7 220 4-2 W Carluke Rovers (-6) 2404
79 Carnoustie Panmure Jun 1 225 2-5 L Forfar United (-55) 2404
80 Shotts Bon Accord Tier 7 202 5-0 W Irvine Victoria (+6) 2399
81 Renfrew Tier 7 221 5-2 W Ashfield (+18) 2397
82 Sauchie Juniors Tier 6 229 2-1 W Crossgates Primrose (+4) 2395
83 Inverurie Loco Works Tier 5 245 4-2 W Clachnacuddin (+2) 2393
84 Kirkintilloch Rob Roy Tier 6 229 4-2 W Bonnyton Thistle (-3) 2391
85 Gala Fairydean Rovers Tier 5 220 1-2 L Annan Athletic (-6) 2389
86 Kilsyth Rangers Tier 7 225 6-1 W East Kilbride Thistle (+7) 2388
87 Hill of Beath Hawthorn Tier 6 226 2-4 L Keith (-22) 2381
88 Broxburn Athletic Tier 6 238 0-0 D Nairn County (-2) 2374
89 Rothes Tier 5 224 1-3 L Fraserburgh (-11) 2370
90 Tynecastle Tier 6 223 0-8 L Camelon Juniors (-34) 2370
91 University of Stirling Tier 5 234 7-1 W Edinburgh University (+13) 2363
92 Tayport Jun 1 214 3-1 W East Craigie (+20) 2359
93 Albion Rovers Tier 4 257 0-3 L Buckie Thistle (-24) 2359
94 Cumbernauld United Tier 6 228 1-4 L Clydebank (-5) 2353
95 Rutherglen Glencairn Tier 6 217 1-3 L Rossvale (-4) 2343
96 Dalry Thistle Tier 7 180 1-2 L Pollok (+9) 2341
97 Benburb Tier 6 219 0-5 L Beith Juniors (-26) 2339
98 Arthurlie Tier 7 214 2-3 L Whitletts Victoria (-14) 2336
99 Brechin City Tier 4 266 2-3 L Linlithgow Rose (-6) 2333
100 Rothie Rovers Jun 1 4 3-0 W Longside (+7) 2331
101 Civil Service Strollers Tier 5 240 1-1 D Edinburgh University (-10) 2331
102 Greenock Juniors Tier 7 223 4-1 W Gartcairn Juniors (+24) 2329
103 Leith Athletic Tier 7 234 7-2 W Saint Andrews United (+24) 2327
104 Berwick Rangers Tier 5 270 0-3 L Stirling Albion (-12) 2321
105 Forres Mechanics Tier 5 242 2-1 W Fort William (-6) 2319
106 Whitletts Victoria Tier 7 197 3-2 W Arthurlie (+14) 2316
107 Caledonian Braves Tier 5 264 2-3 L BSC Glasgow (+7) 2313
108 Lothian Thistle Hutchison Vale Tier 6 257 0-3 L Banks o' Dee (-17) 2308
109 Saint Roch's Tier 7 216 3-4 L Kello Rovers (-18) 2306
110 East Craigie Jun 1 202 1-3 L Tayport (-20) 2299
111 Petershill Tier 7 215 0-2 L Arthurlie (-20) 2297
112 Downfield Jun 1 197 1-1 D Brechin Victoria (-13) 2291
113 Newtongrange Star Tier 6 237 3-2 W Penicuik Athletic (+14) 2287
114 Dunbar United Tier 6 211 1-1 D Whitehill Welfare (-5) 2283
115 Hermes Jun 1 251 1-1 D Stonehaven (-11) 2282
116 Keith Tier 5 229 4-2 W Hill of Beath Hawthorn (+22) 2277
117 Culter Jun 1 238 1-2 L Bridge of Don Thistle (-6) 2273
118 Crossgates Primrose Tier 6 180 1-2 L Sauchie Juniors (-4) 2272
119 Nairn County Tier 5 233 1-2 L Formartine United (+5) 2271
120 Johnstone Burgh Tier 7 191 3-1 W Lugar Boswell Thistle (-4) 2271
121 Haddington Athletic Tier 7 214 1-2 L Formartine United (-2) 2271
122 Gretna Tier 5 226 2-2 D Dalbeattie Star (±0) 2270
123 Dundee North End Jun 1 215 1-3 L Lochee United (-1) 2270
124 Ardrossan Winton Rovers Tier 7 202 1-2 L Troon (-2) 2269
125 Wick Academy Tier 5 238 0-2 L Cowdenbeath (+1) 2268
126 Lanark United Tier 7 219 1-1 D Glasgow Perthshire (-5) 2265
127 Cumbernauld Colts Tier 5 195 1-3 L Huntly (-15) 2264
128 Shettleston Tier 7 213 4-0 W Larkhall Thistle (+16) 2263
129 Thornton Hibs Tier 7 211 2-3 L Leith Athletic (-1) 2261
130 Port Glasgow Tier 7 204 2-0 W Vale of Leven (-2) 2251
131 Luncarty Tier 7 173 1-2 L Glenrothes (-21) 2251
132 Whitehill Welfare Tier 6 220 1-1 D Dunbar United (+5) 2247
133 Kinnoull Tier 7 198 5-1 W Hawick Royal Albert United (+2) 2246
134 Livingston United Jun 1 180 3-2 W Sauchie Juniors Community (-10) 2241
135 Thorniewood United Tier 7 212 3-1 W Drumchapel United (+21) 2240
136 Stranraer Reserves Tier 6 113 4-0 W Heston Rovers (+4) 2239
137 Whitburn Jun 1 193 1-3 L Bo'ness United Juniors (-33) 2239
138 Bridge of Don Thistle Jun 1 212 2-1 W Culter (+6) 2238
139 Blackburn United Tier 6 202 2-4 L Musselburgh Athletic (±0) 2236
140 Lesmahagow Tier 7 221 1-0 W Bellshill Athletic (+8) 2234
141 Huntly Tier 5 239 3-1 W Cumbernauld Colts (+15) 2234
142 Fauldhouse United Jun 1 210 2-1 W Bathgate Thistle (-1) 2233
143 Armadale Thistle Jun 1 194 2-1 W Syngenta (±0) 2228
144 Dyce Juniors Jun 1 232 7-0 W Banchory Saint Ternan (+22) 2223
145 Glasgow Perthshire Tier 7 197 2-3 L Drumchapel United (-13) 2220
146 Dunipace Tier 7 209 1-3 L Berwick Rangers (-16) 2216
147 Cambuslang Rangers Tier 7 205 2-2 D Craigmark Burntonians (-4) 2209
148 Dalbeattie Star Tier 5 221 2-2 D Gretna (±0) 2207
149 Kello Rovers Tier 7 200 4-3 W Saint Roch's (+18) 2205
150 Gartcairn Juniors Tier 7 180 1-4 L Greenock Juniors (-24) 2205
151 Deveronvale Tier 5 236 1-1 D Keith (-1) 2201
152 Drumchapel United Tier 7 7 1-3 L Thorniewood United (-21) 2191
153 Heriot-Watt University Tier 7 217 2-0 W Newburgh (+3) 2189
154 Ashfield Tier 7 188 3-3 D Glasgow University (+1) 2188
155 Bonnyton Thistle Tier 6 129 2-1 W Hurlford United (+24) 2187
156 Forfar West End Jun 1 217 2-5 L Broughty Athletic (-11) 2183
157 Pumpherston Juniors Jun 1 182 3-3 D Stoneyburn (-1) 2174
158 Montrose Roselea Jun 1 207 5-0 W Deveronside (+24) 2174
159 Edinburgh United Tier 7 210 5-0 W Ormiston (+9) 2171
160 Oakley United Tier 7 201 1-1 D Preston Athletic (+2) 2166
161 Kirriemuir Thistle Jun 1 199 3-0 W Scone Thistle (+12) 2163
162 Threave Rovers Tier 6 242 3-0 W Upper Annandale (+11) 2163
163 Bellshill Athletic Tier 7 208 1-3 L Annbank United (-30) 2163
164 Maybole Juniors Tier 7 209 7-0 W Muirkirk Juniors (+39) 2162
165 Girvan Tier 7 222 2-1 W Port Glasgow (+9) 2154
166 Craigmark Burntonians Tier 7 200 1-1 D Maryhill (-7) 2153
167 Forth Wanderers Tier 7 204 3-1 W Vale of Leven (+15) 2153
168 Inverkeithing Hillfield Swifts Tier 6 71 1-3 L Jeanfield Swifts (+2) 2153
169 Burntisland Shipyard Tier 7 206 4-1 W Preston Athletic (+20) 2143
170 Kennoway Star Hearts Tier 7 211 2-0 W Dalkeith Thistle (+6) 2137
171 Glasgow University Tier 7 29 3-3 D Ashfield (-1) 2129
172 Abbey Vale Tier 6 232 1-1 D Stranraer Reserves (+2) 2126
173 Vale of Clyde Tier 7 210 2-0 W Irvine Victoria (+17) 2123
174 Glenrothes Tier 7 212 6-0 W Newburgh (+33) 2123
175 Edinburgh University Tier 5 227 1-1 D Civil Service Strollers (+10) 2121
176 Preston Athletic Tier 7 213 1-4 L Stenhousemuir (+2) 2120
177 Clachnacuddin Tier 5 228 2-4 L Inverurie Loco Works (-2) 2110
178 Edinburgh South Tier 7 11 4-0 W Tweedmouth Rangers (+5) 2107
179 Larkhall Thistle Tier 7 206 3-5 L Easthouses Lily Miners Welfare (-23) 2107
180 Turriff United Tier 5 245 1-13 L Fraserburgh (-8) 2103
181 Rosyth Tier 7 198 0-2 L Craigroyston (-27) 2097
182 Carluke Rovers Tier 7 217 2-4 L Neilston (+6) 2095
183 Yoker Athletic Tier 7 223 1-0 W Thorniewood United (+12) 2095
184 Nairn Saint Ninian Jun 1 215 4-0 W Burghead Thistle (+9) 2095
185 East End Jun 1 217 0-1 L Newmachar United (-25) 2094
186 Strathspey Thistle Tier 5 214 0-4 L Buckie Thistle (-11) 2094
187 Blairgowrie Jun 1 193 2-5 L Brechin Victoria (-37) 2093
188 Stoneyburn Jun 1 174 3-3 D Pumpherston Juniors (+1) 2093
189 East Kilbride Thistle Tier 7 204 1-6 L Kilsyth Rangers (-7) 2088
190 Coldstream Tier 7 213 0-2 L Bo'ness United (+2) 2088
191 Annbank United Tier 7 193 3-1 W Bellshill Athletic (+30) 2087
192 Muirkirk Juniors Tier 7 190 0-7 L Maybole Juniors (-39) 2085
193 Arbroath Victoria Jun 1 186 5-0 W Lochee Harp (+18) 2084
194 Wishaw Tier 7 230 0-1 L Saint Cadoc's Youth Club (+11) 2083
195 Hall Russell United Jun 1 216 3-1 W Aberdeen University (+7) 2078
196 Saint Andrews United Tier 7 207 2-7 L Leith Athletic (-24) 2078
197 Scone Thistle Jun 1 194 0-3 L Kirriemuir Thistle (-12) 2065
198 Maryhill Tier 7 211 1-1 D Craigmark Burntonians (+7) 2062
199 Dalkeith Thistle Tier 7 213 0-2 L Kennoway Star Hearts (-6) 2062
200 Lossiemouth Tier 5 224 2-2 D Huntly (+4) 2058
201 Stonehaven Jun 1 225 1-1 D Hermes (+11) 2050
202 Ellon United Jun 1 209 1-1 D Longside (-4) 2050
203 Sunnybank Jun 1 209 2-3 L Banks o' Dee (+10) 2049
204 Deveronside Jun 1 221 4-1 W Whitehills (-3) 2048
205 Fraserburgh United Jun 1 200 0-2 L Rothie Rovers (+5) 2047
206 Banchory Saint Ternan Jun 1 204 0-7 L Dyce Juniors (-22) 2041
207 Stoneywood Parkvale Jun 1 136 0-8 L Culter (-18) 2039
208 Vale of Leven Tier 7 187 0-2 L Port Glasgow (+2) 2037
209 Newburgh Tier 7 195 0-6 L Glenrothes (-33) 2037
210 Easthouses Lily Miners Welfare Tier 7 191 2-4 L Dundonald Bluebell (+7) 2033
211 Bo'ness United Juniors Jun 1 33 3-1 W Whitburn (+33) 2031
212 Syngenta Jun 1 34 5-3 W West Calder United (-3) 2028
213 Irvine Victoria Tier 7 210 0-2 L Vale of Clyde (-17) 2027
214 Longside Jun 1 207 0-3 L Rothie Rovers (-7) 2027
215 Saint Cuthbert Wanderers Tier 6 249 3-0 W Heston Rovers (+4) 2027
216 Invergordon NCa 1 111 4-1 W Inverness Athletic (-3) 2022
217 Vale of Leithen Tier 5 215 0-9 L Caledonian Braves (-15) 2021
218 Aberdeen University Jun 1 199 1-3 L Hall Russell United (-7) 2017
219 Bathgate Thistle Jun 1 194 1-2 L Fauldhouse United (+1) 2017
220 Dundee Violet Jun 1 202 0-2 L Broughty Athletic (+8) 2007
221 Colony Park Juniors Jun 1 212 2-0 W Cruden Bay (-4) 2007
222 Royal Albert Tier 7 187 2-6 L Glasgow Perthshire (-17) 2005
223 Dufftown Jun 1 219 3-1 W Islavale (+15) 1999
224 Fort William Tier 5 218 0-10 L Brora Rangers (-2) 1996
225 University of Stirling Reserves Tier 7 178 4-1 W Eyemouth United (+7) 1994
226 Golspie Sutherland NCa 1 146 5-1 W Halkirk United (+6) 1988
227 Harthill Royal Jun 1 118 1-6 L Armadale Thistle (-11) 1988
228 Saint Anthony's Tier 7 197 1-5 L Kilsyth Rangers (-6) 1987
229 Lochore Welfare Tier 7 192 5-0 W Eyemouth United (+17) 1984
230 Forres Thistle Jun 1 207 1-0 W New Elgin (-8) 1972
231 Nithsdale Wanderers Tier 6 228 1-4 L Upper Annandale (-28) 1967
232 Newton Stewart Tier 6 241 6-0 W Wigtown & Bladnoch (+25) 1966
233 Caledonian Braves Reserves Tier 6 28 1-3 L Lochar Thistle (-22) 1961
234 Brechin Victoria Jun 1 188 5-2 W Blairgowrie (+37) 1957
235 Mid Annandale Tier 6 255 1-4 L Lochar Thistle (-30) 1950
236 Arniston Rangers Tier 7 209 1-2 L Kirkcaldy & Dysart (-4) 1950
237 Kirkcaldy & Dysart Tier 7 185 2-1 W Arniston Rangers (+4) 1941
238 Sauchie Juniors Community Jun 1 29 2-3 L Livingston United (+10) 1941
239 Maud Jun 1 220 2-0 W Buchanhaven Hearts (+13) 1933
240 Orkney NCa 1 109 1-2 L Saint Duthus (-14) 1932
241 Craigroyston Tier 7 199 2-0 W Rosyth (+27) 1928
242 Lochee Harp Jun 1 190 0-5 L Arbroath Victoria (-18) 1922
243 Peebles Rovers Tier 7 202 3-1 W Glenrothes (+34) 1920
244 Hawick Royal Albert United Tier 7 219 1-5 L Kinnoull (-2) 1913
245 Saint Duthus NCa 1 93 2-1 W Orkney (+14) 1911
246 Upper Annandale Tier 6 234 0-3 L Threave Rovers (-11) 1904
247 Lochgelly Albert Tier 7 189 1-5 L Kinnoull (-2) 1904
248 Forfar United Jun 1 188 5-2 W Carnoustie Panmure (+55) 1903
249 Ormiston Tier 7 199 0-3 L Dunipace (+1) 1902
250 Burghead Thistle Jun 1 210 0-4 L Nairn Saint Ninian (-9) 1887
251 Lochar Thistle Tier 6 249 4-1 W Mid Annandale (+30) 1885
252 Islavale Jun 1 213 1-3 L Dufftown (-15) 1882
253 Lugar Boswell Thistle Tier 7 188 1-3 L Johnstone Burgh (+4) 1882
254 Saltcoats Victoria Tier 7 185 3-0 W Lugar Boswell Thistle (+34) 1872
255 Alness United NCa 2 100 2-1 W Inverness Athletic (-7) 1857
256 Newmains United Tier 7 178 0-1 L East Kilbride Thistle (+9) 1852
257 Thurso NCa 1 124 3-1 W Orkney (+23) 1833
258 Wigtown & Bladnoch Tier 6 203 0-6 L Newton Stewart (-25) 1827
259 Tweedmouth Rangers Tier 7 127 0-4 L Edinburgh South (-5) 1825
260 Heston Rovers Tier 6 255 0-4 L Stranraer Reserves (-4) 1809
261 West Calder United Jun 1 180 3-5 L Syngenta (+3) 1796
262 Lochmaben Tier 6 226 3-3 D Creetown (+2) 1794
263 Newmachar United Jun 1 186 1-0 W East End (+25) 1785
264 Buchanhaven Hearts Jun 1 203 0-4 L Colony Park Juniors (-19) 1769
265 Creetown Tier 6 221 3-3 D Lochmaben (-2) 1764
266 Cruden Bay Jun 1 196 0-2 L Colony Park Juniors (+4) 1744
267 New Elgin Jun 1 200 0-1 L Forres Thistle (+8) 1743
268 Halkirk United NCa 1 126 1-5 L Golspie Sutherland (-6) 1725
269 Coupar Angus Jun 1 154 0-11 L Lochee United (-3) 1705
270 Ardeer Thistle Tier 7 195 0-7 L Muirkirk Juniors (-5) 1699
271 Spey Valley United Jun 3 114 0-1 L New Elgin (+2) 1685
272 Eyemouth United Tier 7 174 0-5 L Lochore Welfare (-17) 1673
273 Inverness Athletic NCa 2 88 1-2 L Alness United (+7) 1662
274 Nairn County Reserves NCa 2 9 0-1 L Inverness Athletic (-11) 1628
275 Glentanar Jun 1 188 0-7 L Dyce Juniors (-1) 1599
276 Loch Ness NCa 2 9 1-5 L Alness United (-15) 1582
277 Whitehills Jun 1 165 1-4 L Deveronside (+3) 1514
278 Bonar Bridge NCa 2 29 2-0 W Scourie (±0) 1222
279 Scourie NCa 2 7 0-2 L Bonar Bridge (±0) 917



RECORDS OF FORMER/INACTIVE TEAMS
RANK TEAM LEVEL GAMES LAST MATCH FORM POINTS
N/A Falkirk Juniors N/A 68 1-2 L Thornton Hibs (-14) 2212
N/A Ballingry Rovers N/A 15 0-4 L Sauchie Juniors (-10) 2184
N/A Selkirk N/A 141 0-4 L Civil Service Strollers (-26) 2146
N/A Spartans Reserves N/A 70 2-10 L University of Stirling Reserves (-60) 2129
N/A Stoneywood N/A 81 3-0 W Maud (+36) 2021
N/A Parkvale N/A 72 0-1 L Colony Park Juniors (-4) 1962
N/A Shetland N/A 10 0-1 L Saint Duthus (-8) 1951
N/A Inverness City N/A 145 0-4 L Newburgh Thistle (-9) 1933
N/A Duns N/A 75 0-6 L Hawick Royal Albert (-27) 1894
N/A Selkirk U20 N/A 9 2-4 L BSC Glasgow U20 (-13) 1878
N/A Lewis & Harris N/A 24 1-5 L Invergordon (-30) 1867
N/A Linlithgow Rose Community N/A 30 0-2 L Bo'ness United Juniors (-4) 1864
N/A Buckie Rovers N/A 205 1-6 L Aberdeen University (-12) 1842
N/A Grantown N/A 65 3-1 W Islavale (+23) 1826
N/A Spey Valley N/A 76 2-3 L New Elgin (-7) 1788
N/A Lossiemouth United N/A 57 3-1 W Fochabers (+10) 1759
N/A Fleet Star N/A 74 1-2 L Heston Rovers (+10) 1734
N/A Kelso United N/A 41 0-5 L Burntisland Shipyard (-6) 1708
N/A Portgordon Victoria N/A 38 1-1 D Burghead Thistle (+5) 1695
N/A Lewis United N/A 131 0-7 L Stoneywood Parkvale (-8) 1628
N/A Annan Athletic U20 N/A 107 1-3 L Wigtown & Bladnoch (+3) 1564
N/A Sutherland United N/A 16 0-3 L Golspie Sutherland (+1) 1527
N/A Dumfries YMCA N/A 192 0-8 L Bonnyton Thistle (-3) 1512
N/A Bunillidh Thistle N/A 55 0-4 L Thurso (-2) 1478
N/A Fochabers N/A 65 0-10 L Islavale (-7) 1459