SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
JANUARY 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
29/01/2022 Stewarton United 2-1 Cumnock Amateurs AYR - Ayrshire Cup
29/01/2022 Irvine Thistle 2-3 Annbank United   AYR - Div. 2A
29/01/2022 Kilbirnie United 2-2 Mauchline United   AYR - Div. 2A
29/01/2022 Troon Dundonald 1-1 Kilmarnock Amateurs   AYR - Div. 2B
29/01/2022 Dirrans Athletic 3-0 Irvine AYR - Donsport Trophy
29/01/2022 Kilwinning Rangers Amateurs 3-3 p Kilbride Thistle AYR - Donsport Trophy
29/01/2022 Tarbolton 0-2 Dailly   AYR - Premier Div.
29/01/2022 Doune Castle 2-2 Dunblane Soccer Club   CAL - Div. 1
29/01/2022 Kilsyth 1-2 Callander Thistle   CAL - Div. 1
29/01/2022 University of Stirling Amateurs 1-1 Saint Joseph's   CAL - Div. 1
29/01/2022 Strathclyde University {CAL} 2-0 Finnart Amateurs CAL - Douglas Smith League Cup
29/01/2022 Dalziel High School FP 0-3 Eaglesham {CAL}   CAL - Premier Div.
29/01/2022 Dumbarton Academy FP 1-1 Stenhousemuir Community   CAL - Premier Div.
29/01/2022 Milngavie Wanderers 4-4 East Kilbride YM {CAL}   CAL - Premier Div.
29/01/2022 Saint Mungo's 3-0 Glasgow University Amateurs {CAL}   CAL - Premier Div.
29/01/2022 Wishaw Wycombe Wanderers 0-2 Giffnock North   CAL - Premier Div.
29/01/2022 Gartcosh United 2-4 Lesmahagow Amateurs CEN - Bunrigh League Cup
29/01/2022 Blantyre Reamonn Gormley Memorial 4-3 Third Lanark   CEN - Championship
29/01/2022 Campsie Minerva 4-0 Bearsden   CEN - Championship
29/01/2022 Goldenhill 1-4 West Park United   CEN - Championship
29/01/2022 Bannockburn 3-0 Garrowhill Thistle   CEN - Cinema Cup
29/01/2022 Drumchapel 7-2 Oban Saints {CEN}   CEN - Premier Div.
29/01/2022 Harestanes 3-0 Greenock High School FP   CEN - Premier Div.
29/01/2022 Uddingston Anvil 3-1 Eastfield   CEN - Premier Div.
29/01/2022 Greater Glasgow 0-0 Glasgow Medics   GCO - Div. 1A
29/01/2022 Newlands 8-1 Croftpark   GCO - Div. 1A
29/01/2022 River Nevis 1-2 Burnhill   GCO - Div. 1A
29/01/2022 Southside White Cart 7-2 Cambuslang Football Academy   GCO - Div. 1A
29/01/2022 Cambuslang United 9-0 Glasgow East   GCO - Div. 1B
29/01/2022 Tantallon Victoria 1-1 Cathcart   GCO - Div. 1B
29/01/2022 Clydeside Athletic 0-1 Royal Union   GCO - Premier Div.
29/01/2022 Lokomotiv Glasgow 0-4 Rosehill United   GCO - Premier Div.
29/01/2022 Singer 1-3 Saint David's   GCO - Premier Div.
29/01/2022 Southside United 1-2 Glasgow Island   GCO - Premier Div.
29/01/2022 Antonine 2-2 p Erskine   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
29/01/2022 Carluke Thistle 2-1 Glasgow University Amateurs {GGP}   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
29/01/2022 East Kilbride Rolls-Royce 10-0 The Lovat Arms   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
29/01/2022 Ferguslie Star 2-4 Dynamo East Kilbride   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
29/01/2022 Giffnock Soccer Centre p 2-2 John Street   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
29/01/2022 Eaglesham {GGP} 0-3 Eastwood Parkmount A   GGP - Div. 1
29/01/2022 East Kilbride YM {GGP} 4-3 Saint Patrick's FP {GGP}   GGP - Div. 1
29/01/2022 Eastwood Parkmount B 0-2 Langcraigs   GGP - Div. 2
29/01/2022 Strathclyde University {GGP} 1-7 Newshot   GGP - Div. 2
29/01/2022 Kilbarchan Thistle 3-2 Giffnock Soccer Centre Reds   GGP - Div. 3A
29/01/2022 Viewfield Rovers {GGP} 2-3 Duncanrig {GGP}   GGP - Div. 3A
29/01/2022 Kirkfield United 2-1 Vale of Leven Amateurs   GGP - Div. 3B
29/01/2022 AC Milanda 1-10 Baillieston Thistle   GSM - Div. 1
29/01/2022 Bellahouston 2-1 BSC Glasgow Amateurs   GSM - Div. 1
29/01/2022 Dean Park 0-6 Barshaw   GSM - Div. 1
29/01/2022 Glebe Hibernian 2-3 Newmains Hammers   GSM - Div. 1
29/01/2022 North Kelvin United 0-6 Dumbarton Amateurs   GSM - Div. 1
29/01/2022 Red Star 3-3 Accies   GSM - Premier Div.
29/01/2022 Bo'ness United Community 4-3 Dunbar Athletic LOT - Centenary Cup
29/01/2022 Barca-Milton 1-1 Corstorphine Dynamo   LOT - Championship
29/01/2022 Craigshill Thistle 5-3 Cavalry Park   LOT - Championship
29/01/2022 Bonnyrigg Rose Athletic A 1-2 Edinburgh University 4ths   LOT - Div. 1 East
29/01/2022 Linton Hotspur 3-3 Dalkeith Thistle Amateurs   LOT - Div. 1 East
29/01/2022 Loanhead Miners Welfare 1-3 North Berwick   LOT - Div. 1 East
29/01/2022 Restalrig 0-2 Longniddry Villa   LOT - Div. 1 East
29/01/2022 Bathgate 3-0 Balerno Athletic   LOT - Div. 1 West
29/01/2022 Saughton Sounders 10-1 Polbeth United   LOT - Div. 1 West
29/01/2022 Heriot-Watt University Amateurs 1-0 Armadale Athletic   LOT - Div. 1 West
29/01/2022 Invergowrie Reserves 0-5 Arbroath High School FP Reserves B MID - Alliance Cup
29/01/2022 Broughty United Reserves 2-2 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves   MID - Alliance Div. 1
29/01/2022 Forfar Athletic Community Reserves 1-0 Carnoustie Panmure YM Reserves   MID - Alliance Div. 2
29/01/2022 AC Mill Inn Academy 0-5 Cove Thistle North Am. Cup 21-22
29/01/2022 Dryburgh Athletic p 1-1 Invergowrie   N. of Tay Am. Cup 21-22
29/01/2022 Burrelton Rovers 3-2 Vale of Earn   PER - Div. 1
29/01/2022 Jeanfield Swifts Amateurs 2-1 Kettins   PER - Div. 1
29/01/2022 Luncarty Amateurs 6-0 Bridgeton United   PER - Div. 1
29/01/2022 Kinrossie Caledonian 1-6 Fair City   PER - Div. 2
29/01/2022 Stanley 5-1 Alyth   PER - Div. 2
29/01/2022 Wolfhill 3-2 Rattray   PER - Div. 2
29/01/2022 Cardross 1-5 Baljaffray   SAF - Div. 1
29/01/2022 Duncanrig {SAF} 2-4 Busby   SAF - Div. 1
29/01/2022 Claremont 1-3 Castlemilk Old Boys Club   SAF - Jimmy Marshall Cup
29/01/2022 Neilston Amateurs 2-2 Hillington   SAF - Premier Div.
29/01/2022 Dennistoun Thistle 0-6 Tollcross SEC - Athol Cup - Div. 1
29/01/2022 Glasgow Elim 2-1 Fullarton Irvine   SEC - Div. 1
29/01/2022 West Hamilton 1-6 Kings Park Baptist Church   SEC - Div. 1
29/01/2022 Anniesland 4-2 West Glasgow   SEC - Premier Div.
29/01/2022 King's Church 3-2 Cumbernauld Colts Amateurs   SEC - Premier Div.
29/01/2022 Law Community 0-1 Houston & Killellan   SEC - Premier Div.
29/01/2022 Re:Hope 4-2 Craighalbert   SEC - Premier Div.
29/01/2022 South Glasgow 2-4 United Churches of Ayr   SEC - Premier Div.
29/01/2022 Machan United 4-0 Coatdyke Congregational   SEC - Premier Div.
29/01/2022 Blantyre Soccer Academy 4-0 Carluke Hotspur   SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
29/01/2022 Glasgow Wellington 2-3 Tannochside United   SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
29/01/2022 Manhattan Blacks 2-0 Stratton Southside   SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
29/01/2022 North Glasgow Victory 1-3 Semsa   SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
29/01/2022 Overtoun Park 2-2 p Netherton   SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
29/01/2022 Royalle Madrid 2-1 Gleniffer Thistle   SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
29/01/2022 East Dunbartonshire 7-3 Southside   SSM - Premier Div.
29/01/2022 Glasgow South 7-1 Shawbridge   SSM - Premier Div.
29/01/2022 Dinamo Paisley 9-4 Port Glasgow United SSM - Strathclyde Cup
29/01/2022 Saint Peter's Amateurs 1-2 AS Airdrie SSM - Strathclyde Cup
29/01/2022 Beechwood Albion 3-1 Cowie United   STI - Div. 1
29/01/2022 Riverside 4-1 Campsie   STI - Div. 1
29/01/2022 Chryston 2-5 Alva   STI - Premier Div.
29/01/2022 Clackmannan Community 0-2 Dunipace Amateurs   STI - Premier Div.
29/01/2022 Westfield Colts 5-1 Condorrat   STI - Premier Div.
29/01/2022 Castlemilk Dynamo 0-0 p Shortlees West Am. Cup 21-22
29/01/2022 Glenburn Miners Welfare 2-3 Glynhill Moorcroft   West Am. Cup 21-22
29/01/2022 Saint Patrick's FP {CEN} p 2-2 UB United   West Am. Cup 21-22
28/01/2022 Tollcross Thistle 3-1 Murieston United LOT - Logan Cup 19-20
28/01/2022 Arthurlie Amateurs 3-1 Inverclyde   SAF - Centenary Cup
25/01/2022 Steins Thistle 2-5 Harestanes CEN - Bunrigh League Cup
23/01/2022 Cove Thistle 5-0 Newtonhill North Am. Cup 19-20
22/01/2022 Postal ALC 1-2 Rattray's XI   ABD - Aberdeen FC Trophy
22/01/2022 FC Polska 2-3 Halliburton   ABD - Association Trophy
22/01/2022 West End United 2-4 Aberdeen University Colts ABD - Castle Rovers Cup
22/01/2022 Burghmuir 7-4 Monymusk   ABD - Dickie Trophy
22/01/2022 Blackburn 4-8 Aberdeen Lads Club   ABD - Div. 1 (North)
22/01/2022 Saint Marnans 8-1 Ellon   ABD - Div. 1 (North)
22/01/2022 Auchnagatt Barons 0-2 AC Mill Inn Academy   ABD - Div. 2 (East)
22/01/2022 Bon Accord City 1-2 Middlefield Wasps   ABD - Div. 2 (East)
22/01/2022 Jesus House Aberdeen 3-1 Ferryhill   ABD - Div. 2 (East)
22/01/2022 Huntly Amateurs 4-2 Glentanar Reflex   ABD - Div. 2 (North)
22/01/2022 Newburgh Thistle 2-5 Saint Laurence ABD - Premier Trophy
22/01/2022 Old Aberdonians 1-4 Insch ABD - Premier Trophy
22/01/2022 Stonehaven Athletic 0-2 Aberdeen University Amateurs ABD - Stephen Shield
22/01/2022 Cammachmore 1-0 Glendale ABD - White Cup
22/01/2022 Ellon Thistle 0-1 Great Western United ABD - White Cup
22/01/2022 Catrine 5-3 Beith Amateurs   AYR - Div. 1
22/01/2022 Dalry 2-3 Largs Thistle Amateurs   AYR - Div. 1
22/01/2022 Drongan United 2-1 Crosshouse Waverley   AYR - Div. 1
22/01/2022 Galston United 2-4 Irvine   AYR - Div. 1
22/01/2022 West Kilbride 5-0 Whitletts Victoria Amateurs   AYR - Div. 1
22/01/2022 Kilbride Thistle 1-3 Irvine Victoria Amateurs   AYR - Div. 2A
22/01/2022 Kilwinning 0-8 Crosshill Thistle   AYR - Div. 2A
22/01/2022 Minishant 0-2 Irvine Victoria Amateurs   AYR - Div. 2A
22/01/2022 Black's Bar 5-3 Bonnyton Thistle Amateurs   AYR - Div. 2B
22/01/2022 Dean Fenwick Thistle 1-1 Onthank   AYR - Div. 2B
22/01/2022 Kilmarnock Amateurs 4-1 Darvel Victoria   AYR - Div. 2B
22/01/2022 Kilmarnock United 11-1 Glenafton   AYR - Div. 2B
22/01/2022 New Farm Loch 1-2 Stewarton United   AYR - Premier Div.
22/01/2022 Ancrum 0-3 Newtown   BOR - A Div.
22/01/2022 Greenlaw 1-1 Hawick Waverley   BOR - A Div.
22/01/2022 Selkirk Victoria 1-1 Jed Legion   BOR - B Div.
22/01/2022 Tweedmouth 2-1 Biggar United   BOR - B Div.
22/01/2022 Berwick Colts 0-5 Eyemouth United   BOR - C Div.
22/01/2022 Lauder 1-4 Saint Boswells   BOR - C Div.
22/01/2022 Netherdale Thistle 1-2 Tweeddale Rovers Colts   BOR - C Div.
22/01/2022 Dunblane Soccer Club 4-2 University of Stirling Amateurs   CAL - Div. 1
22/01/2022 Finnart Amateurs 4-0 Holytown Colts   CAL - Div. 1
22/01/2022 Rhu {CAL} 0-3 Saint Joseph's   CAL - Div. 1
22/01/2022 Rothesay Brandane 1-4 Doune Castle   CAL - Div. 1
22/01/2022 Callander Thistle 5-3 Glasgow University Amateurs {CAL}   CAL - Douglas Smith League Cup
22/01/2022 Milton 5-3 Cambria {CAL}   CAL - Douglas Smith League Cup
22/01/2022 Dalziel High School FP 2-6 East Kilbride YM {CAL}   CAL - Premier Div.
22/01/2022 Dumbarton Academy FP 1-2 Wishaw Wycombe Wanderers   CAL - Premier Div.
22/01/2022 Eaglesham {CAL} 3-2 Milngavie Wanderers   CAL - Premier Div.
22/01/2022 Thorn Athletic 1-1 Saint Mungo's   CAL - Premier Div.
22/01/2022 Bearsden 1-3 Blantyre Reamonn Gormley Memorial   CEN - Championship
22/01/2022 Campsie Minerva 3-4 Garrowhill Thistle   CEN - Championship
22/01/2022 Third Lanark 3-4 Goldenhill   CEN - Championship
22/01/2022 Harestanes 3-1 Saint Patrick's FP {CEN}   CEN - Premier Div.
22/01/2022 Oban Saints {CEN} 4-1 Greenock High School FP   CEN - Premier Div.
22/01/2022 Uddingston Anvil 2-4 Drumchapel   CEN - Premier Div.
22/01/2022 Dundee North End Amateurs 2-4 Stobswell   DSM - Premier Div.
22/01/2022 Craigshill Thistle 0-7 Fallin East Am. Cup 21-22
22/01/2022 Saughton Sounders 2-1 Linlithgow Rose Community East Am. Cup 21-22
22/01/2022 Edinburgh Star 1-0 Meadowbank East Am. Cup 21-22
22/01/2022 Mill 1-3 Braehead {STI} East Am. Cup 21-22
22/01/2022 Edinburgh United Vale 4-2 Cavalry Park East Am. Cup 21-22
22/01/2022 Stenhousemuir Community 3-3 p Edinburgh University 2nds East Am. Cup 21-22
22/01/2022 Burnhill 2-8 Glasgow Medics   GCO - Div. 1A
22/01/2022 Cambuslang Football Academy 1-4 Croftpark   GCO - Div. 1A
22/01/2022 Kings Park United 9-2 Greater Glasgow   GCO - Div. 1A
22/01/2022 Lomond 4-8 Newlands   GCO - Div. 1A
22/01/2022 River Nevis 1-4 Southside White Cart   GCO - Div. 1A
22/01/2022 Cathcart 1-9 Cambuslang Pirates   GCO - Div. 1B
22/01/2022 DTI 2-1 MSM   GCO - Div. 1B
22/01/2022 Glasgow Ansar 0-4 Cambuslang United   GCO - Div. 1B
22/01/2022 Saint David's 4-3 Clydeside Athletic   GCO - Premier Div.
22/01/2022 Royal Union 2-4 Lokomotiv Glasgow   GCO - Premier Div.
22/01/2022 Rosehill United 2-0 Rossvale Kelvinbridge   GCO - Premier Div.
22/01/2022 Singer 3-0 Southside United   GCO - Premier Div.
22/01/2022 Saint Patrick's FP {GGP} 2-1 Westerlands {GGP}   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
22/01/2022 South Lochaber Thistle 2-4 East Kilbride YM {GGP}   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
22/01/2022 Cambria {GGP} 4-0 Rhu {GGP}   GGP - Div. 1
22/01/2022 Eastwood Parkmount A 0-0 Erskine   GGP - Div. 1
22/01/2022 Belleaire 1-5 East Kilbride Rolls-Royce   GGP - Div. 2
22/01/2022 Giffnock Soccer Centre 5-4 Dynamo East Kilbride   GGP - Div. 2
22/01/2022 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 4-0 Langcraigs   GGP - Div. 2
22/01/2022 John Street 2-5 Strathclyde University {GGP}   GGP - Div. 2
22/01/2022 Newshot 7-0 Eastwood Parkmount B   GGP - Div. 2
22/01/2022 Duncanrig {GGP} 4-0 Giffnock Soccer Centre Reds   GGP - Div. 3A
22/01/2022 Kilbarchan Thistle 1-2 Viewfield Rovers {GGP}   GGP - Div. 3A
22/01/2022 Oban Saints {GGP} 1-4 Colquhoun United   GGP - Div. 3A
22/01/2022 Boswell 3-1 Vale of Leven Amateurs   GGP - Div. 3B
22/01/2022 Craigneuk 1-2 Antonine   GGP - Div. 3B
22/01/2022 BSC Glasgow Amateurs 7-4 AC Milanda   GSM - Div. 1
22/01/2022 Glenavon Thistle 1-3 Dumbarton Amateurs   GSM - Div. 1
22/01/2022 Moorpark Athletic 3-3 Glebe Hibernian   GSM - Div. 1
22/01/2022 Newmains Hammers 2-2 Barshaw   GSM - Div. 1
22/01/2022 Strathclyde University {GSM} 3-9 Baillieston Thistle   GSM - Div. 1
22/01/2022 Accies 1-1 Crosslands United   GSM - Premier Div.
22/01/2022 Belvidere 0-3 Red Star   GSM - Premier Div.
22/01/2022 Bishopton 0-9 East Kilbride AFC   GSM - Premier Div.
22/01/2022 Finnieston Park 2-1 Braehead {GLA}   GSM - Premier Div.
22/01/2022 Renfrew Town 1-4 East Kilbride Thistle Colts   GSM - Premier Div.
22/01/2022 Bridge of Earn 2-2 Fife Thistle {KOF}   KOF - Championship
22/01/2022 Lochgelly United 2-0 Strathmiglo United   KOF - Championship
22/01/2022 Saint Andrews Colts {KOF} 4-4 Rosebank Athletic   KOF - Championship
22/01/2022 Saint Monans Swallows 0-4 The Swifts   KOF - Championship
22/01/2022 Fife Star 0-9 Newburgh Juveniles   KOF - Div. 1
22/01/2022 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-7 Kincardine   KOF - Div. 1
22/01/2022 Kinross Colts B 3-4 Kingskettle United   KOF - Div. 1
22/01/2022 Kirkcaldy Blues 0-2 Leslie Hearts   KOF - Div. 1
22/01/2022 Methilhill Strollers 4-5 Benarty Astros   KOF - Div. 1
22/01/2022 United Colleges 6-3 Glenrothes Strollers   KOF - Div. 1
22/01/2022 Bowhill Rovers 1-2 Leven United   KOF - Premier Div.
22/01/2022 Greig Park Rangers 0-2 Cupar Hearts   KOF - Premier Div.
22/01/2022 Kelty 2-3 Auchtermuchty Bellvue   KOF - Premier Div.
22/01/2022 Kennoway 3-2 Lumphinnans United   KOF - Premier Div.
22/01/2022 Kinross 2-5 University of Saint Andrews   KOF - Premier Div.
22/01/2022 Blackridge Vale of Craig 2-6 Corstorphine Dynamo   LOT - Championship
22/01/2022 Edinburgh Harps 0-2 Bank of Scotland Strollers   LOT - Championship
22/01/2022 Kirkliston & South Queensferry 4-1 Barca-Milton   LOT - Championship
22/01/2022 Dalkeith Thistle Amateurs 2-1 Restalrig   LOT - Div. 1 East
22/01/2022 Leith Athletic Amateurs 2-2 North Berwick   LOT - Div. 1 East
22/01/2022 Longniddry Villa 2-0 Edinburgh University 4ths   LOT - Div. 1 East
22/01/2022 Armadale Athletic 8-0 Polbeth United   LOT - Div. 1 West
22/01/2022 Balerno Athletic 1-3 Carrick Athletic   LOT - Div. 1 West
22/01/2022 Heriot-Watt University Amateurs 3-2 Bathgate   LOT - Div. 1 West
22/01/2022 Mental Mechanics 3-4 East Calder United   LOT - Div. 1 West
22/01/2022 Newcraighall Leith Victoria 1-2 Murieston United   LOT - Premier Div.
22/01/2022 Finavon 2-1 Arbroath Harp MID - Bremner Cup
22/01/2022 Arbroath High School FP 2-4 Morgan Academy FP   MID - Fairfield Cup
22/01/2022 Brechin City Amateurs 1-2 Kirriemuir Thistle Amateurs   MID - Fairfield Cup
22/01/2022 Forfar Athletic Community 2-3 Merpro   MID - Fairfield Cup
22/01/2022 Wellbank 3-3 Invergowrie   MID - Fairfield Cup
22/01/2022 Arbroath High School FP Reserves 6-1 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves   MID - Lunan Trophy
22/01/2022 Barnhill Reserves 0-2 Forfar Athletic Community Reserves   MID - Lunan Trophy
22/01/2022 Carnoustie Panmure YM Reserves 1-3 Arbroath Harp Reserves   MID - Lunan Trophy
22/01/2022 Invergowrie Reserves 2-7 Broughty United Reserves   MID - Lunan Trophy
22/01/2022 Morgan Academy FP Reserves 5-1 Brechin City Amateurs Reserves   MID - Lunan Trophy
22/01/2022 Newport Reserves 1-6 Arbroath High School FP Reserves B   MID - Lunan Trophy
22/01/2022 Broughty United 4-4 Barnhill   MID - Premier Div.
22/01/2022 Carnoustie Panmure YM 1-2 Newport   MID - Premier Div. (pre-split)
22/01/2022 Bervie Caledonian 0-8 Tarves North Am. Cup 21-22
22/01/2022 Bridge of Don 0-1 Aberdeen Grammar North Am. Cup 21-22
22/01/2022 Echt 0-2 Nicolls North Am. Cup 21-22
22/01/2022 Kincorth 8-1 Aboyne North Am. Cup 21-22
22/01/2022 Theologians 1-5 Alford   North Am. Cup 21-22
22/01/2022 Woodside {ABD} 5-4 Tolbooth North Am. Cup 21-22
22/01/2022 Jeanfield Swifts Amateurs 2-1 Riverside Community Sports Club   N. of Tay Am. Cup 21-22
22/01/2022 Letham Community 7-1 Bridgeton United   PER - Div. 1
22/01/2022 Vale of Earn 2-1 Luncarty Amateurs   PER - Div. 1
22/01/2022 Balmoral United 5-0 Kinrossie Caledonian   PER - Div. 2
22/01/2022 Fair City 4-6 Rattray   PER - Div. 2
22/01/2022 Letham Colts 1-1 Ballinluig   PER - Div. 2
22/01/2022 Wolfhill 4-2 Auchterarder Primrose   PER - Div. 2
22/01/2022 Busby 2-1 Baljaffray   SAF - Div. 1
22/01/2022 Cardross 1-5 Glenburn   SAF - Div. 1
22/01/2022 Dunoon 3-0 Claremont   SAF - Div. 1
22/01/2022 Port Glasgow Old Boys Union 1-6 Carlton YMCA   SAF - Div. 1
22/01/2022 Easthall Star 3-3 Neilston Amateurs   SAF - Premier Div.
22/01/2022 Glynhill Moorcroft 7-1 Hillington   SAF - Premier Div.
22/01/2022 Parkhall 3-0 Port Glasgow Amateurs   SAF - Premier Div.
22/01/2022 Rutherglen 4-5 Inverclyde   SAF - Premier Div.
22/01/2022 Cumnock Amateurs 1-4 UB United   Scottish Am. Cup 21-22
22/01/2022 Maryhill Thistle 0-1 Tower Hearts   Scottish Am. Cup 21-22
22/01/2022 Moorlands 1-2 Castlemilk Dynamo   Scottish Am. Cup 21-22
22/01/2022 Fullarton Irvine 5-2 West Hamilton   SEC - Div. 1
22/01/2022 Glasgow Free Churches 0-1 Dennistoun Thistle   SEC - Div. 1
22/01/2022 Kings Park Baptist Church 1-7 Mount Kirk   SEC - Div. 1
22/01/2022 Mearns Churches 3-3 Croftfoot Parish   SEC - Div. 1
22/01/2022 Tollcross 4-1 Glasgow Elim   SEC - Div. 1
22/01/2022 Anniesland 1-3 Cumbernauld Colts Amateurs   SEC - Premier Div.
22/01/2022 Avendale 0-2 United Churches of Ayr   SEC - Premier Div.
22/01/2022 Houston & Killellan 0-3 Craighalbert   SEC - Premier Div.
22/01/2022 Law Community 1-0 West Glasgow   SEC - Premier Div.
22/01/2022 South Glasgow 2-2 Coatdyke Congregational   SEC - Premier Div.
22/01/2022 Hawick United 1-0 Langholm Legion South Am. Cup 21-22
22/01/2022 Linton Hotspur 4-0 Dunbar Athletic South Am. Cup 21-22
22/01/2022 Machan United 4-1 Hawick Colts South Am. Cup 21-22
22/01/2022 Tranent Amateurs 2-3 Penicuik South Am. Cup 21-22
22/01/2022 Trinity 7-2 Loanhead Miners Welfare South Am. Cup 21-22
22/01/2022 Tweeddale Rovers 2-4 Lesmahagow Amateurs South Am. Cup 21-22
22/01/2022 Dinamo Paisley 4-1 Viewfield Rovers   SSM - Championship A
22/01/2022 Port Glasgow United 4-1 East Lane   SSM - Championship A
22/01/2022 Royalle Madrid 3-1 Stanley Athletic   SSM - Championship A
22/01/2022 Semsa 2-3 Saint Peter's Amateurs   SSM - Championship B
22/01/2022 Southpark 1-2 Glasgow Wellington   SSM - Championship B
22/01/2022 Wishaw Rangers 2-0 Overtoun Park   SSM - Championship C
22/01/2022 Plains 3-2 Manhattan Blacks   SSM - Championship C
22/01/2022 Tannochside United 6-1 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs   SSM - Championship C
22/01/2022 Blantyre Soccer Academy 8-0 Carluke Hotspur   SSM - Development Div.
22/01/2022 New Stevenston Celtic 5-1 Blackhall   SSM - Development Div.
22/01/2022 Port Glasgow Athletic 3-1 Stratton Southside   SSM - Development Div.
22/01/2022 Rutherglen Glencairn Amateurs 5-0 North Glasgow Victory   SSM - Development Div.
22/01/2022 AS Airdrie 2-1 Glasgow South   SSM - Premier Div.
22/01/2022 Bengal Lancers 0-4 Kirkintilloch Thistle   SSM - Premier Div.
22/01/2022 Blackthorn Rovers 1-0 Uddingston   SSM - Premier Div.
22/01/2022 Southside 0-2 Tynecastle Amateurs   SSM - Premier Div.
22/01/2022 Westercommon Star 1-11 Shawbridge   SSM - Premier Div.
22/01/2022 Beechwood Albion 7-2 Campsie   STI - Div. 1
22/01/2022 Cowie United 0-3 Riverside   STI - Div. 1
22/01/2022 Chryston 6-0 Clackmannan Community   STI - Premier Div.
22/01/2022 Condorrat 2-3 Alva   STI - Premier Div.
22/01/2022 Dunipace Amateurs 5-5 Westfield Colts   STI - Premier Div.
22/01/2022 Ardeer West Recreation 5-1 East Dunbartonshire West Am. Cup 21-22
22/01/2022 Eastfield 0-1 Shortlees   West Am. Cup 21-22
22/01/2022 Giffnock North 2-3 Glenburn Miners Welfare   West Am. Cup 21-22
22/01/2022 Glasgow Harp {CAL} 4-3 Arthurlie Amateurs West Am. Cup 21-22
22/01/2022 Houston United 4-1 Calderglen West Am. Cup 21-22
22/01/2022 Tarbolton p 1-1 Dailly West Am. Cup 21-22
22/01/2022 Wishaw High School FP 1-1 p Bannockburn West Am. Cup 21-22
18/01/2022 Castlemilk Dynamo 3-1 Wishaw High School FP   CEN - Premier Div.
15/01/2022 Aboyne 0-1 Kemnay   ABD - Aberdeen FC Trophy
15/01/2022 Huntly Amateurs 1-1 p Saint Laurence   ABD - Aberdeen FC Trophy
15/01/2022 Newmachar United Amateurs p 5-5 Aberdeen Grammar   ABD - Aberdeen FC Trophy
15/01/2022 Old Aberdonians 0-4 Tarves   ABD - Association Trophy
15/01/2022 Monymusk 3-5 Fyvie ABD - Castle Rovers Cup
15/01/2022 Postal ALC 1-1 p Auchnagatt Barons   ABD - Dickie Trophy
15/01/2022 Faithlie United 1-2 Continental   ABD - Div. 1 (East)
15/01/2022 Kintore 3-6 Beacon Rangers   ABD - Div. 1 (East)
15/01/2022 Saint Marnans 2-1 Stonehaven Athletic   ABD - Div. 1 (North)
15/01/2022 Stoneywood Parkvale Amateurs 0-1 BSFC   ABD - Div. 1 (North)
15/01/2022 Turriff Thistle 3-0 Aberdeen Lads Club   ABD - Div. 1 (North)
15/01/2022 AC Mill Inn Academy 2-0 Bon Accord City   ABD - Div. 2 (East)
15/01/2022 West End United 0-7 Burghmuir   ABD - Div. 2 (North)
15/01/2022 Bervie Caledonian 1-2 Banchory   ABD - Premier Div.
15/01/2022 Insch 3-0 Newburgh Thistle   ABD - Premier Div.
15/01/2022 Newtonhill 4-3 Echt   ABD - Premier Div.
15/01/2022 Cove Thistle 1-3 Rattray's XI ABD - Premier Trophy
15/01/2022 Blackburn 4-5 FC Polska ABD - Stephen Shield
15/01/2022 Ellon 1-6 Tolbooth ABD - Stephen Shield
15/01/2022 Nicolls 2-1 JS XI ABD - Stephen Shield
15/01/2022 Beith Amateurs 1-4 Galston United   AYR - Div. 1
15/01/2022 Catrine 5-0 West Kilbride   AYR - Div. 1
15/01/2022 Crosshouse Waverley 3-2 Dalry   AYR - Div. 1
15/01/2022 Drongan United 1-5 Largs Thistle Amateurs   AYR - Div. 1
15/01/2022 Irvine Victoria Amateurs 4-3 Crosshill Thistle   AYR - Div. 2A
15/01/2022 Kilbirnie United 4-2 Minishant   AYR - Div. 2A
15/01/2022 Kilwinning 1-3 Kilwinning Rangers Amateurs   AYR - Div. 2A
15/01/2022 Black's Bar 7-0 Bellfield   AYR - Div. 2B
15/01/2022 Dean Fenwick Thistle 0-3 Troon Dundonald   AYR - Div. 2B
15/01/2022 Kilmarnock Amateurs 0-1 Bonnyton Thistle Amateurs   AYR - Div. 2B
15/01/2022 Kilmarnock United 6-0 Ochiltree Community   AYR - Div. 2B
15/01/2022 Onthank 1-0 Glenafton   AYR - Div. 2B
15/01/2022 Dirrans Athletic 3-1 Mauchline United AYR - Donsport Trophy
15/01/2022 Duns 5-2 Hawick United   BOR - A Div.
15/01/2022 Hawick Waverley 5-1 Ancrum   BOR - A Div.
15/01/2022 Langholm Legion 2-2 Langlee   BOR - A Div.
15/01/2022 Newtown 3-0 Greenlaw   BOR - A Div.
15/01/2022 Kelso Thistle 2-3 Hawick Legion   BOR - B Div.
15/01/2022 Selkirk Victoria 2-5 Coldstream Amateurs   BOR - B Div.
15/01/2022 Stow 3-0 Earlston Rhymers   BOR - B Div.
15/01/2022 Berwick Colts 1-2 Hawick Colts   BOR - C Div.
15/01/2022 Eyemouth United 7-2 Lauder   BOR - C Div.
15/01/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-2 Highfields United   BOR - C Div.
15/01/2022 Cambusbarron Rovers 4-2 Callander Thistle   CAL - Div. 1
15/01/2022 Doune Castle 4-0 Rhu {CAL}   CAL - Div. 1
15/01/2022 Rothesay Brandane 3-2 Finnart Amateurs   CAL - Div. 1
15/01/2022 Dalziel High School FP 2-4 University of Stirling Amateurs   CAL - Douglas Smith League Cup
15/01/2022 Holytown Colts 4-7 Stenhousemuir Community   CAL - Douglas Smith League Cup
15/01/2022 Saint Joseph's 2-4 Eaglesham {CAL}   CAL - Douglas Smith League Cup
15/01/2022 Westerlands {CAL} 2-3 Thorn Athletic   CAL - Douglas Smith League Cup
15/01/2022 Cambria {CAL} 4-0 Saint Mungo's   CAL - Premier Div.
15/01/2022 Glasgow University Amateurs {CAL} 0-1 Glasgow Harp {CAL}   CAL - Premier Div.
15/01/2022 Milngavie Wanderers 4-1 Strathclyde University {CAL}   CAL - Premier Div.
15/01/2022 Blantyre Reamonn Gormley Memorial 4-0 Bearsden   CEN - Championship
15/01/2022 West Park United 8-2 Steins Thistle   CEN - Championship
15/01/2022 Greenock High School FP 0-1 Gartcosh United   CEN - Premier Div.
15/01/2022 Cambuslang Football Academy 1-6 Lomond   GCO - Div. 1A
15/01/2022 Glasgow Medics 6-2 Newlands   GCO - Div. 1A
15/01/2022 Greater Glasgow 2-0 Croftpark   GCO - Div. 1A
15/01/2022 Kings Park United 5-1 River Nevis   GCO - Div. 1A
15/01/2022 Southside White Cart 3-0 Burnhill   GCO - Div. 1A
15/01/2022 Cambuslang Pirates 6-1 Tantallon Victoria   GCO - Div. 1B
15/01/2022 Cambuslang United 4-1 DTI   GCO - Div. 1B
15/01/2022 Glasgow East 3-6 Glasgow Ansar   GCO - Div. 1B
15/01/2022 MSM 5-0 Cathcart   GCO - Div. 1B
15/01/2022 Clydeside Athletic 2-2 Glasgow Island   GCO - Premier Div.
15/01/2022 Lokomotiv Glasgow 3-6 Singer   GCO - Premier Div.
15/01/2022 Rossvale Kelvinbridge 5-1 Royal Union   GCO - Premier Div.
15/01/2022 Eastwood Parkmount A 1-1 p Cambria {GGP}   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
15/01/2022 Houston United 2-3 Colquhoun United   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
15/01/2022 Kirkfield United 10-0 Rannoch   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
15/01/2022 Strathclyde University {GGP} 0-6 Giffnock Soccer Centre Jordanhill   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
15/01/2022 Eaglesham {GGP} 3-3 Saint Patrick's FP {GGP}   GGP - Div. 1
15/01/2022 Rhu {GGP} 2-2 Glasgow University Amateurs {GGP}   GGP - Div. 1
15/01/2022 Westerlands {GGP} 1-2 Erskine   GGP - Div. 1
15/01/2022 Belleaire 0-7 Newshot   GGP - Div. 2
15/01/2022 Dynamo East Kilbride 7-0 Eastwood Parkmount B   GGP - Div. 2
15/01/2022 Langcraigs 5-3 John Street   GGP - Div. 2
15/01/2022 Oban Saints {GGP} 0-2 Kilbarchan Thistle   GGP - Div. 3A
15/01/2022 Antonine 2-1 Ferguslie Star   GGP - Div. 3B
15/01/2022 The Lovat Arms 2-6 Boswell   GGP - Div. 3B
15/01/2022 Vale of Leven Amateurs 3-0 Pollok Amateurs   GGP - Div. 3B
15/01/2022 South Lochaber Thistle 3-5 Giffnock Soccer Centre GGP - President's League Cup
15/01/2022 Baillieston Thistle 9-1 North Kelvin United   GSM - Div. 1
15/01/2022 Bellahouston 4-0 Strathclyde University {GSM}   GSM - Div. 1
15/01/2022 Dean Park 1-5 Dumbarton Amateurs   GSM - Div. 1
15/01/2022 Glenavon Thistle 1-2 BSC Glasgow Amateurs   GSM - Div. 1
15/01/2022 Moorpark Athletic 1-3 Newmains Hammers   GSM - Div. 1
15/01/2022 Braehead {GLA} 3-1 Woodside {GLA}   GSM - Premier Div.
15/01/2022 Cleland 2-1 Renfrew Town   GSM - Premier Div.
15/01/2022 East Kilbride Thistle Colts 6-1 Belvidere   GSM - Premier Div.
15/01/2022 East Kilbride AFC 4-4 Accies   GSM - Premier Div.
15/01/2022 Red Star 1-1 Crosslands United   GSM - Premier Div.
15/01/2022 Glenrothes Amateurs 1-0 Rosebank Athletic   KOF - Championship
15/01/2022 Saint Monans Swallows 0-8 Fife Thistle {KOF}   KOF - Championship
15/01/2022 Strathmiglo United 3-1 Hearts of Beath   KOF - Championship
15/01/2022 The Swifts 5-1 Burntisland United   KOF - Championship
15/01/2022 Benarty Astros 8-2 Leven   KOF - Div. 1
15/01/2022 Fife Star 0-6 Kingskettle United   KOF - Div. 1
15/01/2022 Glenrothes Strollers 2-0 Kirkcaldy Blues   KOF - Div. 1
15/01/2022 Kincardine 5-0 Leslie Hearts   KOF - Div. 1
15/01/2022 Newburgh Juveniles 7-1 Kennoway Star Hearts Amateurs   KOF - Div. 1
15/01/2022 Auchtermuchty Bellvue 1-1 Leven United   KOF - Premier Div.
15/01/2022 Kinross 1-5 Kelty   KOF - Premier Div.
15/01/2022 Lumphinnans United 0-2 Cupar Hearts   KOF - Premier Div.
15/01/2022 University of Saint Andrews 0-1 Bowhill Rovers   KOF - Premier Div.
15/01/2022 Heriot-Watt University Amateurs 2-0 Balerno Athletic LOT - Centenary Cup
15/01/2022 Polbeth United 0-7 Corstorphine Dynamo LOT - Centenary Cup
15/01/2022 Loganlea United 4-0 East Linton LOT - Ian McDonald Cup
15/01/2022 Meadowbank 4-0 Edinburgh Star   LOT - Premier Div.
15/01/2022 Sandys 3-2 Danderhall Miners Welfare   LOT - Premier Div.
15/01/2022 Tollcross Thistle 2-1 Murieston United   LOT - Premier Div.
15/01/2022 Brechin City Amateurs Reserves 0-5 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves MID - Alliance Cup
15/01/2022 Forfar Athletic Community Reserves 7-0 Newport Reserves MID - Alliance Cup
15/01/2022 Carnoustie Panmure YM Reserves 2-0 Invergowrie Reserves   MID - Alliance Div. 2
15/01/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs 9-1 Newport MID - Bremner Cup
15/01/2022 Merpro 4-5 Arbroath High School FP MID - Bremner Cup
15/01/2022 Broughty United 3-1 Arbroath Harp   MID - Fairfield Cup
15/01/2022 Morgan Academy FP 2-3 Brechin City Amateurs   MID - Fairfield Cup
15/01/2022 Arbroath Harp Reserves 2-1 Arbroath High School FP Reserves B   MID - Lunan Trophy
15/01/2022 Arbroath High School FP Reserves 2-2 Morgan Academy FP Reserves   MID - Lunan Trophy
15/01/2022 Broughty United Reserves 2-3 Barnhill Reserves   MID - Lunan Trophy
15/01/2022 Forfar Athletic Community 0-4 Carnoustie Panmure YM   MID - Premier Div. (pre-split)
15/01/2022 Invergowrie 1-5 Finavon   MID - Premier Div. (pre-split)
15/01/2022 Cowie Thistle 2-3 Woodside {ABD}   North Am. Cup 21-22
15/01/2022 Halliburton 1-1 p Westdyke   North Am. Cup 21-22
15/01/2022 Saint James 1-0 Burrelton Rovers   N. of Tay Am. Cup 21-22
15/01/2022 Breadalbane 4-4 Jeanfield Swifts Amateurs   PER - Div. 1
15/01/2022 Letham Community 2-3 Kettins   PER - Div. 1
15/01/2022 Alyth 0-2 Fair City   PER - Div. 2
15/01/2022 Auchterarder Primrose 2-2 Ballinluig   PER - Div. 2
15/01/2022 Balmoral United 4-7 Wolfhill   PER - Div. 2
15/01/2022 Kinrossie Caledonian 0-8 Letham Colts   PER - Div. 2
15/01/2022 Rattray 2-3 Stanley   PER - Div. 2
15/01/2022 Claremont 7-1 Cardross   SAF - Div. 1
15/01/2022 Duncanrig {SAF} 1-8 Baljaffray   SAF - Div. 1
15/01/2022 Dunoon 12-2 Port Glasgow Old Boys Union   SAF - Div. 1
15/01/2022 Carlton YMCA 2-12 Busby   SAF - Div. 1
15/01/2022 Lochgilphead Red Star 4-3 Glenburn   SAF - Div. 1
15/01/2022 Castlemilk Old Boys Club 3-4 Glynhill Moorcroft   SAF - Premier Div.
15/01/2022 Hillington 2-2 Easthall Star   SAF - Premier Div.
15/01/2022 Neilston Amateurs 4-2 Port Glasgow Amateurs   SAF - Premier Div.
15/01/2022 Rutherglen 2-2 Parkhall   SAF - Premier Div.
15/01/2022 Annbank United 2-1 Greig Park Rangers   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 Barnhill 1-2 Cumnock Amateurs   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 East Kilbride YM {GGP} 3-3 p New Farm Loch   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 Eastfield 4-3 Shortlees   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 Goldenhill 2-3 Wishaw High School FP   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 Harestanes 7-0 Southside United   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 Kirkcaldy YMCA 0-1 Dumbarton Academy FP   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 Linlithgow Rose Community 0-2 Tower Hearts   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 Lochgelly United 0-2 Fallin   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 Milton 1-4 Lesmahagow Amateurs   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 MTK Holytown 4-6 Giffnock North   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 Saint Patrick's FP {CEN} 6-0 Glasgow South   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 Stewarton United 1-4 Drumchapel   Scottish Am. Cup 21-22
15/01/2022 Glasgow Elim 4-0 Mearns Churches   SEC - Div. 1
15/01/2022 Greenbank Church of Scotland 2-3 Kings Park Baptist Church   SEC - Div. 1
15/01/2022 Mount Kirk 5-2 Fullarton Irvine   SEC - Div. 1
15/01/2022 Croftfoot Parish 1-6 Tollcross SEC - Fraser Trophy
15/01/2022 Coatdyke Congregational 0-1 Houston & Killellan   SEC - Premier Div.
15/01/2022 Craighalbert 3-2 Law Community   SEC - Premier Div.
15/01/2022 Cumbernauld Colts Amateurs 4-1 Avendale   SEC - Premier Div.
15/01/2022 Machan United 2-1 South Glasgow   SEC - Premier Div.
15/01/2022 United Churches of Ayr 1-2 King's Church   SEC - Premier Div.
15/01/2022 West Glasgow 0-1 Re:Hope   SEC - Premier Div.
15/01/2022 East Lane 1-2 Gleniffer Thistle   SSM - Championship A
15/01/2022 Knightswood 2-4 Glasgow Wellington   SSM - Championship B
15/01/2022 Saint Peter's Amateurs 6-1 Southpark   SSM - Championship B
15/01/2022 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs 1-2 Tannochside United   SSM - Championship C
15/01/2022 Manhattan Blacks 6-4 Shotts Bon Accord Amateurs   SSM - Championship C
15/01/2022 Netherton 1-1 Wishaw Rangers   SSM - Championship C
15/01/2022 Overtoun Park 2-4 Plains   SSM - Championship C
15/01/2022 Blackhall 2-2 Stratton Southside   SSM - Development Div.
15/01/2022 Carluke Hotspur 2-5 Rutherglen Glencairn Amateurs   SSM - Development Div.
15/01/2022 New Stevenston Celtic 4-1 North Glasgow Victory   SSM - Development Div.
15/01/2022 Port Glasgow Athletic 4-1 Blantyre Soccer Academy   SSM - Development Div.
15/01/2022 Blackthorn Rovers 1-4 UB United   SSM - Premier Div.
15/01/2022 Kirkintilloch Thistle 4-2 Tynecastle Amateurs   SSM - Premier Div.
15/01/2022 Maryhill Thistle 3-0 Bengal Lancers   SSM - Premier Div.
15/01/2022 Shawbridge 4-6 East Dunbartonshire   SSM - Premier Div.
15/01/2022 Southside 5-2 Westercommon Star   SSM - Premier Div.
15/01/2022 Uddingston 2-3 AS Airdrie   SSM - Premier Div.
15/01/2022 Riverside 3-1 Clackmannan Community STI - David MacKinnon Memorial Trophy
15/01/2022 Campsie 6-2 Cowie United   STI - Div. 1
15/01/2022 Dollar Glen 1-2 Beechwood Albion   STI - Div. 1
15/01/2022 Westfield Colts 2-4 Grangemouth STI - Mathieson Challenge Trophy
15/01/2022 Alva 3-0 Dunipace Amateurs   STI - Premier Div.
15/01/2022 Braehead {STI} 1-0 Condorrat   STI - Premier Div.
15/01/2022 Falkirk Athletic LK 0-5 Chryston   STI - Premier Div.
15/01/2022 Arthurlie Amateurs 5-3 East Kilbride YM {CAL}   West Am. Cup 21-22
15/01/2022 Calderglen 5-1 Drumchapel United SM   West Am. Cup 21-22
15/01/2022 Campsie Minerva 2-2 p Dailly   West Am. Cup 21-22
15/01/2022 Uddingston Anvil 0-2 Oban Saints {CEN}   West Am. Cup 21-22
15/01/2022 Viewfield Rovers {GGP} 0-0 p Bannockburn   West Am. Cup 21-22
15/01/2022 Wishaw Wycombe Wanderers 1-2 Ardeer West Recreation   West Am. Cup 21-22
14/01/2022 AC Mill Inn p 2-2 Kaimhill United ABD - White Cup
08/01/2022 Ellon p 1-1 Stoneywood Parkvale Amateurs   ABD - Aberdeen FC Trophy
08/01/2022 Aberdeen Lads Club 0-1 BSFC   ABD - Div. 1 (North)
08/01/2022 Middlefield Wasps 3-3 Bon Accord City   ABD - Div. 2 (East)
08/01/2022 Rattray's XI 2-1 Kincorth   ABD - Premier Div.
08/01/2022 Turriff Thistle 0-2 Bridge of Don ABD - Stephen Shield
08/01/2022 Irvine 1-2 Dalry   AYR - Div. 1
08/01/2022 West Kilbride 1-6 Beith Amateurs   AYR - Div. 1
08/01/2022 Crosshill Thistle 7-0 Kilwinning   AYR - Div. 2A
08/01/2022 Irvine Thistle 2-4 Kilbride Thistle   AYR - Div. 2A
08/01/2022 Kilwinning Rangers Amateurs 0-1 Irvine Victoria Amateurs   AYR - Div. 2A
08/01/2022 Bonnyton Thistle Amateurs 2-4 Black's Bar   AYR - Div. 2B
08/01/2022 Kilmarnock United 6-0 Onthank   AYR - Div. 2B
08/01/2022 Jed Legion 1-0 Hawick Legion   BOR - B Div.
08/01/2022 Spittal Rovers 12-1 Saint Boswells   BOR - C Div.
08/01/2022 Dunblane Soccer Club 2-4 Saint Mungo's   CAL - Douglas Smith League Cup
08/01/2022 Finnart Amateurs 4-2 Rhu {CAL}   CAL - Douglas Smith League Cup
08/01/2022 Strathclyde University {CAL} p 1-1 Cambusbarron Rovers   CAL - Douglas Smith League Cup
08/01/2022 Giffnock Soccer Centre 3-1 Giffnock Soccer Centre Jordanhill   GGP - Div. 2
08/01/2022 Pollok Amateurs 2-5 Kirkfield United   GGP - Div. 3B
08/01/2022 Baillieston Thistle 1-1 Moorpark Athletic   GSM - Div. 1
08/01/2022 Burntisland United 6-2 Saint Monans Swallows   KOF - Championship
08/01/2022 Fife Thistle {KOF} 3-2 Glenrothes Amateurs   KOF - Championship
08/01/2022 Rosebank Athletic 1-2 Strathmiglo United   KOF - Championship
08/01/2022 Fife Star 0-15 Benarty Astros   KOF - Div. 1
08/01/2022 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-3 Glenrothes Strollers   KOF - Div. 1
08/01/2022 Leslie Hearts 2-8 Kincardine   KOF - Div. 1
08/01/2022 Leven 1-3 Kirkcaldy Blues   KOF - Div. 1
08/01/2022 Balgonie Scotia 2-2 Auchtermuchty Bellvue   KOF - Premier Div.
08/01/2022 Leven United 4-0 Lumphinnans United   KOF - Premier Div.
08/01/2022 Pittenweem Rovers 0-4 Cupar Hearts   KOF - Premier Div.
08/01/2022 Dalkeith Thistle Amateurs 5-3 East Linton   LOT - Div. 1 East
08/01/2022 Armadale Athletic 4-3 Mill   LOT - Div. 1 West
08/01/2022 Bo'ness United Community 9-0 Polbeth United   LOT - Div. 1 West
08/01/2022 Arbroath High School FP Reserves 1-5 Broughty United Reserves   MID - Alliance Div. 1
08/01/2022 Broughty United 5-0 Invergowrie MID - Bremner Cup
08/01/2022 Finavon 10-2 Carnoustie Panmure YM   MID - Fairfield Cup
08/01/2022 Wellbank 0-4 Barnhill   MID - Premier Div. (pre-split)
08/01/2022 Glendale 2-3 Kaimhill United   North Am. Cup 21-22
08/01/2022 Stobswell p 4-4 Bridge of Earn   N. of Tay Am. Cup 21-22
08/01/2022 Breadalbane 3-0 Bridgeton United   PER - Div. 1
08/01/2022 Auchterarder Primrose 0-2 Letham Colts   PER - Div. 2
08/01/2022 Glenburn 3-2 Duncanrig {SAF}   SAF - Div. 1
08/01/2022 Lochgilphead Red Star 0-5 Dunoon   SAF - Div. 1
08/01/2022 Castlemilk Old Boys Club 1-0 Rutherglen   SAF - Premier Div.
08/01/2022 Hillington 2-2 Inverclyde   SAF - Premier Div.
08/01/2022 Alford 0-2 West Park United   Scottish Am. Cup 21-22
08/01/2022 Cowie Thistle 2-1 Thorn Athletic   Scottish Am. Cup 21-22
08/01/2022 UB United 3-0 Tollcross Thistle   Scottish Am. Cup 21-22
08/01/2022 Maryhill Thistle 3-5 Tynecastle Amateurs   SSM - Premier Div.
08/01/2022 Dinamo Paisley 4-3 Tannochside United   SSM - Strathclyde Cup
08/01/2022 East Dunbartonshire 4-3 Gartcosh United   West Am. Cup 21-22