SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
MARCH 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/03/2023 Great Western United 7-4 Bridge of Don +8/-8   ABD - Div. 1 (North)
31/03/2023 Bannockburn 3-1 Drumchapel +9/-9 CEN - Bunrigh Lg. Cup
31/03/2023 Castlemilk Old Boys Club 3-2 Gartcosh United +7/-7 CEN - Bunrigh Lg. Cup
31/03/2023 Alva 0-0 p Doune Castle +3/-3 EAS - East Am. Cup 22-23
29/03/2023 Drumchapel United SM 4-0 Dinamo Paisley +7/-7   SSM - Premier Div.
27/03/2023 Gleniffer Thistle 0-2 Gladstone Athletic -7/+7 SSM - Strathclyde Cup
26/03/2023 Shortlees 3-2 New Farm Loch ±0/±0 AYR - N. Ayrshire Trophy
25/03/2023 Fyvie 1-0 Glendale -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
25/03/2023 Newburgh Thistle 3-0 Cammachmore +14/-14   ABD - Div. 1 (East)
25/03/2023 AC Mill Inn 2-2 Burghmuir ±0/±0   ABD - Div. 1 (North)
25/03/2023 Auchnagatt Barons 0-4 Kaimhill United -27/+27   ABD - Div. 1 (North)
25/03/2023 Aberdeen University Colts 1-3 Ellon Thistle -9/+9   ABD - Div. 2 (East)
25/03/2023 Ellon 4-3 Theologians North East +5/-5   ABD - Div. 2 (East)
25/03/2023 Aberdeen University Amateurs 6-1 Postal ALC +20/-20   ABD - Div. 2 (North)
25/03/2023 Newmachar United Amateurs 0-0 Halliburton -4/+4   ABD - Div. 2 (North)
25/03/2023 Bon Accord City 3-1 Glentanar Reflex -2/+2 ABD - Hans Fyfe Trophy
25/03/2023 Banchory 2-1 Alford +5/-5   ABD - Premier Div.
25/03/2023 Beacon Rangers 1-1 Cowie Thistle +9/-9   ABD - Premier Div.
25/03/2023 Insch 2-1 Woodside +11/-11   ABD - Premier Div.
25/03/2023 Rattray's XI 2-2 Tarves +5/-5   ABD - Premier Div.
25/03/2023 Saint Laurence 0-3 Echt -22/+22   ABD - Premier Div.
25/03/2023 Westdyke 6-1 Aboyne +9/-9 ABD - White Cup
25/03/2023 Annbank United 6-3 Troon Dundonald ±0/±0   AYR - Div. 1
25/03/2023 Irvine Thistle 0-6 Black's Bar -43/+43   AYR - Div. 1
25/03/2023 Kilmarnock Amateurs 2-1 Largs Thistle Amateurs +5/-5   AYR - Div. 1
25/03/2023 Kilmarnock United 9-1 Catrine +36/-36   AYR - Div. 1
25/03/2023 Darvel Victoria 2-5 Dean Fenwick Thistle -5/+5   AYR - Div. 2
25/03/2023 Kilbride Thistle 2-1 Crosshill Thistle -4/+4   AYR - Div. 2
25/03/2023 Onthank 0-5 New Cumnock -19/+19   AYR - Div. 2
25/03/2023 Whitletts Victoria Amateurs 2-1 Minishant +5/-5   AYR - Div. 2
25/03/2023 Cumnock Amateurs 3-1 West Kilbride -1/+1   AYR - Premier Div.
25/03/2023 Dailly 0-3 Stewarton United -20/+20   AYR - Premier Div.
25/03/2023 Glenburn Miners Welfare 1-0 Galston United -4/+4   AYR - Premier Div.
25/03/2023 Tarbolton 0-1 Irvine -14/+14   AYR - Premier Div.
25/03/2023 Chirnside United 0-8 Langlee -25/+25   BOR - A Div.
25/03/2023 Stow 0-4 Duns -12/+12   BOR - A Div.
25/03/2023 Earlston Rhymers 6-2 Ancrum +9/-9   BOR - B Div.
25/03/2023 Jed Legion 4-7 Lauder -34/+34   BOR - C Div.
25/03/2023 Glasgow University Amateurs 0-4 Rothesay Brandane -33/+33   CAL - Div. 1
25/03/2023 Milton 2-1 Westerlands ±0/±0   CAL - Div. 1
25/03/2023 Rhu 7-0 Callander Thistle +14/-14   CAL - Div. 1
25/03/2023 Saint Joseph's 1-1 Milngavie Wanderers -10/+10   CAL - Premier Div.
25/03/2023 Strathclyde University 3-0 Cambria +9/-9   CAL - Premier Div.
25/03/2023 Campsie Minerva 4-2 Dunipace Amateurs +6/-6   CEN - Championship
25/03/2023 Third Lanark 0-3 Greenock High School FP -10/+10   CEN - Championship
25/03/2023 Castlemilk Old Boys Club 2-0 Steins Thistle +3/-3 CEN - Cinema Cup
25/03/2023 Chryston 0-2 Castlemilk Dynamo -2/+2 CEN - Cinema Cup
25/03/2023 Bannockburn 5-0 Oban Saints +8/-8   CEN - Premier Div.
25/03/2023 Wishaw High School FP 1-2 Gartcosh United -9/+9   CEN - Premier Div.
25/03/2023 Dundee Social 2-2 Dundee University Medics -9/+9   DSM - Div. 1
25/03/2023 Kelso 1-2 Bank Street Athletic +8/-8   DSM - Div. 1
25/03/2023 The Beat 1-1 Dolphin +2/-2   DSM - Div. 1
25/03/2023 Monifieth Athletic 1-0 Saint Andrews {DSM} -5/+5 DSM - Div. 2 Lg. Cup
25/03/2023 Claverhouse 1-5 Cannon Fodder -23/+23   DSM - Memorial Cup
25/03/2023 Lochee Harp Amateurs 0-2 Powrie +2/-2   DSM - Memorial Cup
25/03/2023 Occidental p 2-2 Dundee United Sports Club +1/-1   DSM - Memorial Cup
25/03/2023 Sporting Tayside 2-4 Craigie +7/-7   DSM - Memorial Cup
25/03/2023 Strathmartine Athletic 0-8 Fairmuir Social -15/+15   DSM - Memorial Cup
25/03/2023 Cairdy Thistle 5-0 Parktool Athletic +2/-2   DSM - Premier Div.
25/03/2023 Saint Mary's Metropolitan 3-1 Port Seton +8/-8   EDC - Lg.
25/03/2023 Bristo Castle 2-5 Gorgie United -12/+12   EDC - Lg.
25/03/2023 White Lightning 4-2 Barclay Viewforth United -2/+2   EDC - Lg.
25/03/2023 Kirkliston Community Church 4-3 Central +13/-13   EDC - Munro Roofing Services Cup
25/03/2023 Cambuslang Football Academy 2-2 Lomond +8/-8   GCO - Div. 1
25/03/2023 Cathcart 5-1 Croftpark +7/-7   GCO - Div. 1
25/03/2023 DTI 0-3 River Nevis -32/+32   GCO - Div. 1
25/03/2023 Rhu Colts 0-1 Clydebank SM +9/-9   GCO - Div. 1
25/03/2023 Rosebank United 3-1 Greater Glasgow +21/-21   GCO - Div. 1
25/03/2023 Tantallon Victoria 1-3 Bishopton -9/+9   GCO - Div. 1
25/03/2023 Glasgow Medics 2-6 Corinthians -11/+11   GCO - Premier Div.
25/03/2023 King's Park United 0-3 Erskine Youth -14/+14   GCO - Premier Div.
25/03/2023 Lokomotiv Glasgow 5-1 Burnhill +6/-6   GCO - Premier Div.
25/03/2023 Pollok United 1-2 Clydeside Athletic -3/+3   GCO - Premier Div.
25/03/2023 Rosehill United 1-7 Newlands -26/+26   GCO - Premier Div.
25/03/2023 Weir Recreation 1-2 Southside United -10/+10   GCO - Premier Div.
25/03/2023 Clydebank Amateurs 2-0 Antonine +24/-24 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
25/03/2023 Eaglesham {GGP} 0-1 Newshot -1/+1   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
25/03/2023 East Kilbride RR 9-1 Eastwood Parkmount +3/-3   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
25/03/2023 East Kilbride YM {GGP} 0-7 Houston United -32/+32   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
25/03/2023 Saint Patrick's FP {GGP} 5-1 Giffnock Soccer Centre +33/-33   GGP - Div. 1
25/03/2023 Carluke Thistle 2-0 Johnstone Burgh Amateurs +20/-20   GGP - Div. 2
25/03/2023 Glasgow University Amateurs {GGP} 1-0 Strathclyde University {GGP} -3/+3   GGP - Div. 2
25/03/2023 John Street 1-6 Dynamo East Kilbride -11/+11   GGP - Div. 2
25/03/2023 Kirkfield United 2-1 Condorrat ±0/±0   GGP - Div. 3
25/03/2023 Vale of Leven Amateurs 6-1 Bearsden +6/-6   GGP - Div. 3
25/03/2023 Fir Park Corner 8-0 Stirling Albion Supporters +6/-6 IFA - IFA Challenge Cup/Lg.
25/03/2023 Hibernifan 2-5 Real Maroon -20/+20   IFA - Lg.
25/03/2023 Livingston GS 9-1 Glasgow Piraten +2/-2   IFA - Lg.
25/03/2023 Kincardine 3-0 Glenrothes Amateurs +8/-8   KOF - Championship
25/03/2023 The Swifts 2-1 Bridge of Earn +5/-5   KOF - Championship Lg. Cup
25/03/2023 Dunfermline City 1-6 Leven -33/+33   KOF - Div. 1
25/03/2023 Eastvale 4-1 Kettle United +29/-29   KOF - Div. 1
25/03/2023 Leslie Hearts 2-5 Methilhill Strollers -32/+32   KOF - Div. 1
25/03/2023 Saint Monans Swallows 0-2 United Colleges +1/-1   KOF - Div. 1
25/03/2023 Cupar Hearts 2-1 Greig Park Rangers -7/+7   KOF - Premier Div.
25/03/2023 Leven United 1-2 Lochgelly United -22/+22   KOF - Premier Lg. Cup
25/03/2023 Longniddry Villa 2-2 Blackridge Vale of Craig -9/+9   LOT - Championship
25/03/2023 Musselburgh Windsor 2-3 Edinburgh North +4/-4   LOT - Championship
25/03/2023 Penicuik 0-1 Edinburgh Harps -14/+14   LOT - Championship
25/03/2023 Barca-Milton 0-4 Heriot-Watt University Amateurs -4/+4   LOT - Div. 1
25/03/2023 Leith Athletic Amateurs 3-3 Mental Mechanics -8/+8   LOT - Div. 1
25/03/2023 Linton Hotspur 2-4 East Calder United -19/+19   LOT - Div. 1
25/03/2023 Balerno Athletic 2-3 Tranent Foresters -11/+11   LOT - Div. 2
25/03/2023 Meadowbank 0-1 Edinburgh University 2nds -19/+19   LOT - Premier Div.
25/03/2023 Tollcross Thistle 11-1 North Merchiston Vale +4/-4   LOT - Premier Div.
25/03/2023 Clermiston 6-3 Edinburgh City Whites -4/+4 LOT - Ronnie Travers Cup
25/03/2023 Polbeth United 8-2 Corstorphine Dynamo Colts +13/-13 LOT - Ronnie Travers Cup
25/03/2023 Edinburgh Strollers p 0-0 Ratho Athletic -1/+1 LOT - Venture Scotland Cup
25/03/2023 Fernieside 4-4 p Carrick Athletic +6/-6 LOT - Victory Cup
25/03/2023 Kirriemuir Thistle Amateurs 6-0 Carnoustie Panmure YM +3/-3 MID - Ferrari's Shield
25/03/2023 Arbroath High School FP 2-4 Newport -25/+25   MID - Gray Trophy
25/03/2023 Arbroath Harp Reserves 3-0 Barnhill Reserves +39/-39   MID - Mel Ross Trophy
25/03/2023 Newport Reserves 0-1 Broughty United Reserves +3/-3   MID - Mel Ross Trophy
25/03/2023 Barnhill 2-2 Finavon -9/+9   MID - Premier Div.
25/03/2023 Wellbank 0-6 Broughty United -10/+10   MID - Premier Div.
25/03/2023 Jeanfield Swifts Amateurs 1-3 Vale of Earn -15/+15   PER - Div. 1
25/03/2023 Abernethy 0-6 Kinrossie Caledonian -21/+21   PER - Div. 2
25/03/2023 FC Romania 0-0 Auchterarder Primrose +4/-4   PER - Div. 2
25/03/2023 Saint John's 3-1 Ballinluig +2/-2   PER - Div. 2
25/03/2023 Balmoral United 0-3 Wolfhill -26/+26 PER - Marshall Cup
25/03/2023 Baljaffray 4-2 Arthurlie Amateurs +27/-27   SAF - Centenary Cup
25/03/2023 Cardross 3-7 Kings Park Rangers -14/+14   SAF - Premier Div.
25/03/2023 Port Glasgow Amateurs 3-3 Lochgilphead Red Star -2/+2   SAF - Premier Div.
25/03/2023 Rutherglen 4-1 Glenvale Carlton +8/-8   SAF - Premier Div.
25/03/2023 Croftfoot Parish 5-2 Mearns Cart +9/-9   SEC - Atholl Cup - Div. 1
25/03/2023 Fullarton Irvine 0-1 Greenbank Church of Scotland -19/+19   SEC - Atholl Cup - Div. 1
25/03/2023 Glasgow Elim 2-7 Glasgow Free Churches -15/+15   SEC - Atholl Cup - Div. 1
25/03/2023 Tollcross 9-2 West Glasgow +9/-9   SEC - Fraser Trophy
25/03/2023 Craighalbert 2-5 Re:Hope -13/+13   SEC - Premier Div.
25/03/2023 King's Church 4-0 Anniesland ±0/±0   SEC - Premier Div.
25/03/2023 Lesmahagow Amateurs 7-1 Newtown +1/-1 SOU - South Am. Cup 22-23
25/03/2023 Glasgow Wellington 4-4 Viewfield Rovers -6/+6   SSM - Championship
25/03/2023 Huntershill 1-1 Southpark -11/+11   SSM - Championship
25/03/2023 Knightswood 0-2 East Lane -18/+18   SSM - Championship
25/03/2023 Netherton 1-4 Royalle Madrid -19/+19   SSM - Championship
25/03/2023 Plains 4-1 Stanley Athletic +4/-4   SSM - Championship
25/03/2023 Motherwell Athletic 3-4 Rutherglen Glencairn Amateurs -2/+2   SSM - Development Div.
25/03/2023 Westwood 2-2 North Glasgow Victory -12/+12   SSM - Development Div.
25/03/2023 Crosslands United 1-3 East Kilbride Colts -9/+9   SSM - Div. 1A
25/03/2023 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs 0-5 Braehead {GLA} -19/+19   SSM - Div. 1A
25/03/2023 Strathaven Dynamo 1-2 Lesmahagow SM +2/-2   SSM - Div. 1A
25/03/2023 Tynecastle Amateurs 0-7 Glebe Hibernian -24/+24   SSM - Div. 1A
25/03/2023 East Kilbride YM SM 7-2 Summerston +1/-1   SSM - Div. 1B
25/03/2023 Easterhouse Football Academy Amateurs 7-0 Singer +17/-17   SSM - Div. 1B
25/03/2023 Greenock 3-4 Westerlands SM -21/+21   SSM - Div. 1B
25/03/2023 East Kilbride Thistle Amateurs 1-3 Villa United -2/+2 SSM - Lanarkshire Cup
25/03/2023 Dinamo Paisley 1-3 Drumchapel United SM -7/+7   SSM - Premier Div.
25/03/2023 Glasgow South 0-5 AS Airdrie -32/+32   SSM - Premier Div.
25/03/2023 Tannochside United 3-3 Kirkintilloch Thistle -3/+3   SSM - Premier Div.
25/03/2023 East Dunbartonshire 7-0 Blantyre Soccer Academy +10/-10 SSM - Strathclyde Cup
25/03/2023 Shawbridge 4-1 Stratton Southside +4/-4 SSM - Strathclyde Cup
25/03/2023 UB United 1-5 Moorlands {OLD} -38/+38 SSM - Strathclyde Cup
25/03/2023 Campsie 1-0 Dollar Glen -2/+2   STI - Premier Div.
25/03/2023 Cowie United 1-16 Alva -4/+4   STI - Premier Div.
25/03/2023 Linlithgow Rose Community 1-1 Westfield Colts -1/+1   STI - Premier Div.
25/03/2023 Riverside 4-2 Beechwood Albion +5/-5   STI - Premier Div.
25/03/2023 East Kilbride Thistle U21 0-5 Glasgow University U21 -44/+44   W21 - Premier Div.
25/03/2023 Greenock High School FP U21 2-2 Hamilton Accies Rocca U21 -12/+12   W21 - Premier Div.
25/03/2023 Rutherglen Glencairn U21 2-0 Stamperland U21 -8/+8   W21 - Premier Div.
25/03/2023 Saint Cadoc's Youth Club U21 1-5 Petershill U21 -3/+3   W21 - Premier Div.
25/03/2023 Shotts Bon Accord U21 1-2 Drumchapel U21 ±0/±0   W21 - Premier Div.
24/03/2023 Coldstream Amateurs 2-1 Gala Hotspur +2/-2   BOR - B Div.
24/03/2023 Charlotte Chapel 3-6 Saint Columba's -4/+4   EDC - Lg.
19/03/2023 New Farm Loch 3-2 Largs Thistle Amateurs -7/+7 AYR - N. Ayrshire Trophy
19/03/2023 Shortlees 9-2 Kilmarnock Amateurs +5/-5 AYR - N. Ayrshire Trophy
18/03/2023 Cowie Thistle 0-1 Kincorth -10/+10 ABD - Aberdeen FC Trophy
18/03/2023 Great Western United 2-1 Turriff Thistle -5/+5 ABD - Bowie Cup
18/03/2023 Aboyne 1-7 Saint Marnans -29/+29   ABD - Div. 1 (East)
18/03/2023 BSFC 2-2 Glendale -3/+3   ABD - Div. 1 (East)
18/03/2023 Kemnay 0-0 Fyvie -10/+10   ABD - Div. 1 (East)
18/03/2023 Westdyke 5-1 Aberdeen Lads Club +8/-8   ABD - Div. 1 (East)
18/03/2023 Bervie Caledonian 3-0 Stoneywood Parkvale Amateurs +2/-2   ABD - Div. 1 (North)
18/03/2023 Ellon Thistle 5-1 Theologians North East +3/-3   ABD - Div. 2 (East)
18/03/2023 AC Mill Inn Academy 3-0 Halliburton +16/-16   ABD - Div. 2 (North)
18/03/2023 Blackburn 1-4 Monymusk -14/+14 ABD - Hans Fyfe Trophy
18/03/2023 Alford 1-2 Rattray's XI -18/+18   ABD - Premier Div.
18/03/2023 Beacon Rangers 6-4 Banchory +15/-15   ABD - Premier Div.
18/03/2023 Saint Laurence 4-0 Cove Thistle +21/-21   ABD - Premier Div.
18/03/2023 Tarves 2-4 Nicolls -27/+27   ABD - Premier Div.
18/03/2023 Beith Amateurs 2-3 Kilmarnock United -9/+9   AYR - Div. 1
18/03/2023 Irvine Thistle 0-4 Annbank United -17/+17   AYR - Div. 1
18/03/2023 Troon Dundonald 2-1 Crosshouse Waverley +2/-2   AYR - Div. 1
18/03/2023 Dean Fenwick Thistle 3-3 Crosshill Thistle -6/+6   AYR - Div. 2
18/03/2023 Kilbride Thistle 1-4 Minishant -35/+35   AYR - Div. 2
18/03/2023 Kilwinning 1-5 New Cumnock -6/+6   AYR - Div. 2
18/03/2023 Mauchline United 1-1 Onthank -3/+3   AYR - Div. 2
18/03/2023 Whitletts Victoria Amateurs 8-0 Bothan Victoria +11/-11   AYR - Div. 2
18/03/2023 Cumnock Amateurs 9-0 Drongan United +8/-8   AYR - Premier Div.
18/03/2023 Galston United 1-1 West Kilbride -5/+5   AYR - Premier Div.
18/03/2023 Glenburn Miners Welfare 2-0 Tarbolton +5/-5   AYR - Premier Div.
18/03/2023 Irvine 3-2 Dailly +8/-8   AYR - Premier Div.
18/03/2023 Stewarton United 1-4 Dirrans Athletic -32/+32   AYR - Premier Div.
18/03/2023 Greenlaw 1-6 Duns -18/+18   BOR - A Div.
18/03/2023 Langlee 6-1 Langholm Legion +6/-6   BOR - A Div.
18/03/2023 Biggar United 6-2 Hawick Legion +14/-14   BOR - B Div.
18/03/2023 Coldstream Amateurs 1-3 Earlston Rhymers -2/+2   BOR - B Div.
18/03/2023 Hawick Colts 5-3 Ancrum -1/+1   BOR - B Div.
18/03/2023 Eyemouth United 5-1 Gala Fairydean Rovers Amateurs ±0/±0   BOR - C Div.
18/03/2023 Jed Legion 1-2 Highfields United +2/-2   BOR - C Div.
18/03/2023 Kelso Thistle 1-4 Saint Boswells -13/+13   BOR - C Div.
18/03/2023 Lauder 2-3 Berwick Colts +3/-3   BOR - C Div.
18/03/2023 University of Stirling Amateurs 0-1 Milton +4/-4   CAL - Div. 1
18/03/2023 Westerlands 4-1 Dunblane Soccer Club +17/-17   CAL - Div. 1
18/03/2023 Saint Joseph's 6-1 Milngavie Wanderers +12/-12 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
18/03/2023 Giffnock North 0-4 East Kilbride YM -12/+12   CAL - Premier Div.
18/03/2023 Glasgow Harp 1-2 Eaglesham -14/+14   CAL - Premier Div.
18/03/2023 Saint Mungo 8-3 Strathclyde University +14/-14   CAL - Premier Div.
18/03/2023 Wishaw Wycombe Wanderers 2-4 Doune Castle -7/+7   CAL - Premier Div.
18/03/2023 Garrowhill Thistle 1-3 Chryston -9/+9   CEN - Championship
18/03/2023 Third Lanark 0-1 Inverclyde -1/+1   CEN - Championship
18/03/2023 Dunipace Amateurs 2-6 Bannockburn -9/+9 CEN - Cinema Cup
18/03/2023 Castlemilk Dynamo 0-1 Wishaw High School FP -17/+17   CEN - Premier Div.
18/03/2023 Oban Saints 0-3 Saint Patrick's FP -6/+6   CEN - Premier Div.
18/03/2023 Dolphin 3-5 Tayside Fire Brigade -16/+16   DSM - Div. 1
18/03/2023 Powrie 9-1 Kelso +9/-9   DSM - Div. 1
18/03/2023 The Beat 1-4 Saint James -17/+17   DSM - Div. 1
18/03/2023 Dundee Athletic 0-9 Claverhouse -24/+24   DSM - Div. 2
18/03/2023 Strathmartine Athletic 0-8 Lochee Harp Amateurs -8/+8   DSM - Div. 2
18/03/2023 Polepark 0-2 Cannon Fodder -26/+26 DSM - Div. 2 Lg. Cup
18/03/2023 Dundee United Sports Club 2-1 Cairdy Thistle +1/-1   DSM - Premier Div.
18/03/2023 Barclay Viewforth United 1-6 White Lightning -19/+19 EDC - ECFA Knockout Cup
18/03/2023 Charlotte Chapel 2-7 Port Seton -2/+2 EDC - ECFA Knockout Cup
18/03/2023 Niddrie Mission 3-4 Gorgie United -13/+13 EDC - ECFA Knockout Cup
18/03/2023 Saint Mary's Metropolitan 7-1 Bristo Castle +4/-4 EDC - ECFA Knockout Cup
18/03/2023 Central 1-6 Carrubbers -33/+33   EDC - Lg.
18/03/2023 Balgonie Scotia 2-1 Benarty Astros -2/+2 FIF - Fife Am. Cup 22-23
18/03/2023 Leven United 2-1 Greig Park Rangers -7/+7 FIF - Fife Am. Cup 22-23
18/03/2023 Lochgelly United 3-0 Kettle United -1/+1 FIF - Fife Am. Cup 22-23
18/03/2023 Saint Andrews 2-1 United Colleges -2/+2 FIF - Fife Am. Cup 22-23
18/03/2023 Clydebank SM 8-0 Cambuslang Football Academy +2/-2   GCO - Div. 1
18/03/2023 Croftpark 6-4 Rosebank United +5/-5   GCO - Div. 1
18/03/2023 Dumbarton Amateurs 6-0 Tantallon Victoria +8/-8   GCO - Div. 1
18/03/2023 Glasgow Ansar 4-10 Bishopton -30/+30   GCO - Div. 1
18/03/2023 Greater Glasgow 2-1 DTI +13/-13   GCO - Div. 1
18/03/2023 Nethercraigs 1-3 Lomond -22/+22   GCO - Div. 1
18/03/2023 Erskine Youth 1-1 Corinthians +4/-4   GCO - Premier Div.
18/03/2023 Park Sports Project 9-2 Newlands +9/-9   GCO - Premier Div.
18/03/2023 Rosehill United 1-1 Lokomotiv Glasgow -1/+1   GCO - Premier Div.
18/03/2023 Southside United 1-4 Pollok United -16/+16   GCO - Premier Div.
18/03/2023 Johnstone Burgh Amateurs 4-2 Giffnock Soccer Centre Reds -4/+4 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
18/03/2023 Cambria {GGP} 2-2 Erskine +6/-6   GGP - Div. 1
18/03/2023 Eaglesham {GGP} 1-4 Giffnock Soccer Centre -6/+6   GGP - Div. 1
18/03/2023 East Kilbride YM {GGP} 2-1 Calderglen +6/-6   GGP - Div. 1
18/03/2023 Newshot 5-5 Eastwood Parkmount -10/+10   GGP - Div. 1
18/03/2023 Craigneuk 1-2 Dynamo East Kilbride -9/+9   GGP - Div. 2
18/03/2023 Glasgow University Amateurs {GGP} 2-4 Carluke Thistle -10/+10   GGP - Div. 2
18/03/2023 Houston United 15-0 Colquhoun United +10/-10   GGP - Div. 2
18/03/2023 Strathclyde University {GGP} 0-1 Boswell -1/+1   GGP - Div. 2
18/03/2023 Bearsden 4-5 Rannoch -19/+19   GGP - Div. 3
18/03/2023 Glasgow Harp {GGP} 3-2 Duncanrig +10/-10   GGP - Div. 3
18/03/2023 North East Thistle 3-5 Clydebank Amateurs -8/+8   GGP - Div. 3
18/03/2023 Oban Saints {GGP} 1-5 Antonine -11/+11   GGP - Div. 3
18/03/2023 Vale of Leven Amateurs 4-2 Kilbarchan Thistle +5/-5   GGP - Div. 3
18/03/2023 Watford IFC 2-5 Livingston GS -1/+1 IFA - IFA Challenge Cup
18/03/2023 Fife Thistle 8-2 Kincardine +20/-20   KOF - Championship
18/03/2023 Leven 0-1 Leslie Hearts +2/-2   KOF - Div. 1 Lg. Cup
18/03/2023 Saint Monans Swallows 2-2 Kennoway Star Hearts Amateurs -7/+7   KOF - Div. 1 Lg. Cup
18/03/2023 Cupar Hearts 4-1 Kirkcaldy YMCA -2/+2   KOF - Premier Div.
18/03/2023 Hunterfield Vale 3-4 Tollcross Thistle +8/-8 LOT - Centenary Cup
18/03/2023 Bo'ness United Community 2-1 Musselburgh Windsor -2/+2   LOT - Championship
18/03/2023 Dunbar Athletic 2-3 Corstorphine Dynamo -16/+16   LOT - Championship
18/03/2023 Longniddry Villa 4-0 Edinburgh Harps +16/-16   LOT - Championship
18/03/2023 Fernieside 3-2 Armadale Athletic +12/-12   LOT - Div. 1
18/03/2023 Mill 2-1 Heriot-Watt University Amateurs +7/-7   LOT - Div. 1
18/03/2023 North Berwick 7-3 East Calder United +20/-20   LOT - Div. 1
18/03/2023 Currie 1-4 Polbeth United -22/+22   LOT - Div. 2
18/03/2023 Dalkeith Thistle Amateurs 5-4 Edinburgh University 4ths -2/+2   LOT - Div. 2
18/03/2023 Danderhall Miners Welfare 1-4 Ratho Athletic -22/+22   LOT - Premier Div.
18/03/2023 Edinburgh Star 2-1 Edinburgh University 2nds -3/+3   LOT - Premier Div.
18/03/2023 Edinburgh Strollers 2-3 Newcraighall Leith Victoria -10/+10   LOT - Premier Div.
18/03/2023 Meadowbank 2-5 Sandys -17/+17   LOT - Premier Div.
18/03/2023 North Merchiston Vale 1-6 Tranent Amateurs -32/+32   LOT - Premier Div.
18/03/2023 Invergowrie Reserves 2-9 Broughty United Reserves -16/+16   MID - Alliance Lg.
18/03/2023 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 3-3 Barnhill Reserves +7/-7   MID - Alliance Lg.
18/03/2023 Morgan Academy FP Reserves 5-2 Arbroath Harp Reserves +3/-3   MID - Alliance Lg.
18/03/2023 Arbroath High School FP Reserves 0-3 Invergowrie +1/-1 MID - Ferrari's Shield
18/03/2023 Arbroath High School FP 0-9 Kirriemuir Thistle Amateurs -40/+40   MID - Premier Div.
18/03/2023 Brechin City Amateurs 0-2 Arbroath Harp -11/+11   MID - Premier Div.
18/03/2023 Carnoustie Panmure YM 0-6 Finavon -12/+12   MID - Premier Div.
18/03/2023 Bridge of Earn 6-2 Wellbank +1/-1 NTA - N. of Tay Am. Cup 22-23
18/03/2023 Broughty United 5-4 Stobswell +9/-9 NTA - N. of Tay Am. Cup 22-23
18/03/2023 Charlie Accies 2-3 Barnhill -11/+11 NTA - N. of Tay Am. Cup 22-23
18/03/2023 Auchterarder Primrose 1-3 Stanley -10/+10   PER - Div. 2
18/03/2023 Ballinluig 3-1 Vale of Atholl -6/+6   PER - Div. 2
18/03/2023 Saint John's 5-3 FC Romania -3/+3   PER - Div. 2
18/03/2023 Alyth 1-2 Bridgeton United -21/+21 PER - Perthshire Cup
18/03/2023 Arthurlie Amateurs 7-2 Neilston Amateurs +15/-15   SAF - Centenary Cup
18/03/2023 Baljaffray 2-3 Lochgilphead Red Star -5/+5   SAF - Premier Div.
18/03/2023 Dunoon 5-2 Port Glasgow Amateurs +17/-17   SAF - Premier Div.
18/03/2023 Parkhall 2-6 Glynhill Moorcroft -18/+18   SAF - Premier Div.
18/03/2023 Port Glasgow Old Boys Union 1-1 Cardross +6/-6   SAF - Premier Div.
18/03/2023 Rutherglen 3-1 Kings Park Rangers +11/-11   SAF - Premier Div.
18/03/2023 Croftfoot Parish 6-4 Houston & Killellan +5/-5   SEC - Atholl Cup - Div. 1
18/03/2023 Glasgow Elim 1-4 Fullarton Irvine -24/+24   SEC - Atholl Cup - Div. 1
18/03/2023 Glasgow Free Churches 8-0 Greenbank Church of Scotland +6/-6   SEC - Atholl Cup - Div. 1
18/03/2023 Mearns Cart 1-4 Dennistoun Thistle -17/+17   SEC - Atholl Cup - Div. 1
18/03/2023 Law Community 4-0 South Glasgow +30/-30 SEC - Fraser Trophy
18/03/2023 United Churches of Ayr 0-2 King's Church -4/+4 SEC - Fraser Trophy
18/03/2023 Avendale 0-4 West Glasgow -36/+36   SEC - Premier Div.
18/03/2023 Craighalbert 5-0 Anniesland +22/-22   SEC - Premier Div.
18/03/2023 Cumbernauld Colts Amateurs 2-3 Mount Kirk -18/+18   SEC - Premier Div.
18/03/2023 Re:Hope 1-6 Tollcross -21/+21   SEC - Premier Div.
18/03/2023 Knightswood 0-3 Netherton -35/+35   SSM - Championship
18/03/2023 Royalle Madrid 8-0 Southpark +18/-18   SSM - Championship
18/03/2023 Blackhall 6-0 Glasgow Deaf Athletic +5/-5   SSM - Development Div.
18/03/2023 Lanarkshire Thistle 3-1 Southside Athletic +12/-12   SSM - Development Div.
18/03/2023 North Glasgow Victory 1-5 Villa United -14/+14   SSM - Development Div.
18/03/2023 West Dumbarton 4-1 Dean Park -2/+2   SSM - Development Div.
18/03/2023 Westwood 5-3 Rutherglen Glencairn Amateurs +28/-28   SSM - Development Div.
18/03/2023 Accies 0-3 Blantyre Soccer Academy -16/+16   SSM - Div. 1A
18/03/2023 Glebe Hibernian 0-2 Gladstone Athletic -20/+20   SSM - Div. 1A
18/03/2023 Milngavie Wanderers SM 1-10 Lesmahagow SM -22/+22   SSM - Div. 1A
18/03/2023 Strathaven Dynamo 4-1 Braehead {GLA} +17/-17   SSM - Div. 1A
18/03/2023 Port Glasgow Athletic 2-3 Easterhouse Football Academy Amateurs +2/-2   SSM - Div. 1B
18/03/2023 Stratton Southside 1-3 Singer -4/+4   SSM - Div. 1B
18/03/2023 Summerston 2-7 East Kilbride YM SM -4/+4   SSM - Div. 1B
18/03/2023 Drumchapel United SM 8-1 AS Airdrie +10/-10   SSM - Premier Div.
18/03/2023 Kirkintilloch Thistle 3-0 Bengal Lancers +4/-4   SSM - Premier Div.
18/03/2023 Moorlands {OLD} 4-3 Shawbridge -6/+6   SSM - Premier Div.
18/03/2023 UB United 4-2 Tannochside United +6/-6   SSM - Premier Div.
18/03/2023 Uddingston 5-2 Dinamo Paisley +23/-23   SSM - Premier Div.
18/03/2023 Braehead {STI} 3-1 Linlithgow Rose Community +5/-5 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
18/03/2023 Beechwood Albion 2-1 Westfield Colts -2/+2   STI - Premier Div.
18/03/2023 Cowie United 0-3 Campsie -7/+7   STI - Premier Div.
18/03/2023 Dollar Glen 2-9 Riverside -19/+19   STI - Premier Div.
18/03/2023 Bridgend U21 1-6 Rutherglen Glencairn U21 ±0/±0   W21 - Premier Div.
18/03/2023 Drumchapel U21 0-2 Greenock High School FP U21 -19/+19   W21 - Premier Div.
18/03/2023 Saint Cadoc's Youth Club U21 1-4 Hamilton Accies Rocca U21 -18/+18   W21 - Premier Div.
18/03/2023 Stamperland U21 0-12 Stenhousemuir U21 -6/+6   W21 - Premier Div.
18/03/2023 Strathclyde University U21 1-8 Saint Mungo U21 -28/+28   W21 - Premier Div.
18/03/2023 Wishaw Wycombe Wanderers U21 0-1 Glasgow University U21 -21/+21   W21 - Premier Div.
18/03/2023 Petershill U21 5-1 East Kilbride Thistle U21 +6/-6 W21 - West of Scotland U21 Cup
17/03/2023 Alva 1-0 Steins Thistle +6/-6 EAS - East Am. Cup 22-23
17/03/2023 Burnhill 1-4 Glasgow Island ±0/±0   GCO - Premier Div.
17/03/2023 Cumbernauld 1-3 Motherwell Athletic -12/+12   SSM - Development Div.
14/03/2023 Greenbank Church of Scotland 1-3 Glasgow Elim -12/+12   SEC - Atholl Cup - Div. 1
14/03/2023 Plains 2-2 Netherton -10/+10   SSM - Championship
11/03/2023 Cowie Thistle 11-0 FC Polska +2/-2 ABD - Association Trophy
11/03/2023 Bervie Caledonian 3-1 AC Mill Inn -4/+4   ABD - Div. 1 (North)
11/03/2023 AC Mill Inn Academy 0-0 Newmachar United Amateurs -2/+2   ABD - Div. 2 (North)
11/03/2023 Kilmarnock Amateurs 1-6 Annbank United -12/+12   AYR - Div. 1
11/03/2023 Bellfield 2-0 Kilwinning -3/+3   AYR - Div. 2
11/03/2023 Dean Fenwick Thistle 3-3 Whitletts Victoria Amateurs -5/+5   AYR - Div. 2
11/03/2023 Kilbride Thistle 3-0 Bothan Victoria -2/+2   AYR - Div. 2
11/03/2023 Mauchline United 0-4 Crosshill Thistle -39/+39   AYR - Div. 2
11/03/2023 New Cumnock 11-0 Kilbirnie United +16/-16   AYR - Div. 2
11/03/2023 Onthank 3-2 Darvel Victoria -7/+7   AYR - Div. 2
11/03/2023 Dirrans Athletic 2-1 Irvine -2/+2   AYR - Premier Div.
11/03/2023 Stewarton United 2-2 West Kilbride -11/+11   AYR - Premier Div.
11/03/2023 Tarbolton 3-2 New Farm Loch +12/-12   AYR - Premier Div.
11/03/2023 Hawick Legion 6-0 Earlston Rhymers +35/-35   BOR - B Div.
11/03/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-2 Ancrum -4/+4 BOR - Forsyth Cup
11/03/2023 Chirnside United 3-1 Langlee +26/-26 BOR - Waddell Cup
11/03/2023 Highfields United 5-6 Greenlaw -2/+2 BOR - Waddell Cup
11/03/2023 Dunblane Soccer Club 4-1 Rothesay Brandane +7/-7   CAL - Div. 1
11/03/2023 Glasgow University Amateurs 5-0 University of Stirling Amateurs +21/-21   CAL - Div. 1
11/03/2023 Westerlands 4-3 Rhu -5/+5   CAL - Div. 1
11/03/2023 Glasgow Harp 2-2 Saint Mungo -4/+4   CAL - Premier Div.
11/03/2023 Milngavie Wanderers 7-2 Cambria +17/-17   CAL - Premier Div.
11/03/2023 Wishaw Wycombe Wanderers 1-5 East Kilbride YM -16/+16   CAL - Premier Div.
11/03/2023 Callander Thistle 2-4 Eaglesham +4/-4   CAL - William Turner Challenge Cup
11/03/2023 Inverclyde 5-1 Chryston +24/-24   CEN - Championship
11/03/2023 Steins Thistle 0-1 Garrowhill Thistle -21/+21   CEN - Championship
11/03/2023 Saint Patrick's FP 3-2 Drumchapel -4/+4 CEN - Cinema Cup
11/03/2023 Castlemilk Dynamo 6-0 Campsie Minerva +10/-10 CEN - M & M Trophy
11/03/2023 Greenock High School FP 1-2 Castlemilk Old Boys Club -2/+2 CEN - M & M Trophy
11/03/2023 Third Lanark 3-5 Lesmahagow Amateurs +5/-5 CEN - M & M Trophy
11/03/2023 Wishaw High School FP 1-0 Harestanes -1/+1   CEN - Premier Div.
11/03/2023 Cairdy Thistle 5-2 Stobswell +38/-38 DSM - Premier Lg. Cup
11/03/2023 Charlie Accies p 3-3 Dryburgh Athletic -4/+4 DSM - Premier Lg. Cup
11/03/2023 Ladywell Baptist Church 3-5 Gorgie United -3/+3   EDC - Lg.
11/03/2023 Saint Mary's Metropolitan 2-1 Bristo Castle -10/+10   EDC - Lg.
11/03/2023 Cathcart 3-0 Bishopton +24/-24   GCO - Div. 1
11/03/2023 Lomond 3-6 Clydebank SM -4/+4   GCO - Div. 1
11/03/2023 Tantallon Victoria 4-2 Croftpark +1/-1   GCO - Div. 1
11/03/2023 Burnhill 1-5 Corinthians -3/+3   GCO - Premier Div.
11/03/2023 Clydeside Athletic 1-7 Park Sports Project -37/+37   GCO - Premier Div.
11/03/2023 Glasgow Island 1-3 Erskine Youth -30/+30   GCO - Premier Div.
11/03/2023 Lokomotiv Glasgow 4-5 Weir Recreation -15/+15   GCO - Premier Div.
11/03/2023 Pollok United 5-3 Rosehill United +1/-1   GCO - Premier Div.
11/03/2023 Boswell 1-2 Saint Patrick's FP {GGP} +2/-2   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
11/03/2023 Kirkfield United 4-2 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +13/-13 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
11/03/2023 East Kilbride RR 4-0 Calderglen +4/-4   GGP - Div. 1
11/03/2023 East Kilbride YM {GGP} 2-5 Erskine -33/+33   GGP - Div. 1
11/03/2023 Giffnock Soccer Centre 7-1 Cambria {GGP} +2/-2   GGP - Div. 1
11/03/2023 Carluke Thistle 2-1 Colquhoun United -6/+6   GGP - Div. 2
11/03/2023 Glasgow University Amateurs {GGP} 1-4 Craigneuk -13/+13   GGP - Div. 2
11/03/2023 John Street 2-9 Houston United -12/+12   GGP - Div. 2
11/03/2023 Johnstone Burgh Amateurs 3-3 Dynamo East Kilbride -6/+6   GGP - Div. 2
11/03/2023 Antonine 2-3 Condorrat -13/+13   GGP - Div. 3
11/03/2023 Duncanrig 2-1 Giffnock Soccer Centre Reds +1/-1   GGP - Div. 3
11/03/2023 Rannoch 1-7 Bearsden -30/+30   GGP - Div. 3
11/03/2023 Internazioswally 4-5 Preston Supporters -3/+3 IFA - IFA Challenge Cup
11/03/2023 Fir Park Corner 1-2 KaisAyr -12/+12   IFA - Lg.
11/03/2023 Hibernifan 0-4 Alloa Athletic Supporters -13/+13   IFA - Lg.
11/03/2023 Burntisland United 2-5 Kinross -8/+8   KOF - Championship
11/03/2023 Glenrothes Amateurs 0-6 Kinross Colts -47/+47   KOF - Championship
11/03/2023 Rosebank Athletic 1-3 Markinch -5/+5   KOF - Championship
11/03/2023 The Swifts 3-1 Kincardine +2/-2   KOF - Championship
11/03/2023 Leven 1-3 Leslie Hearts -5/+5   KOF - Div. 1
11/03/2023 Kettle United 4-1 Eastvale +5/-5   KOF - Div. 1 Lg. Cup
11/03/2023 Balgonie Scotia 1-1 Leven United +6/-6   KOF - Premier Div.
11/03/2023 Greig Park Rangers 0-0 Lochgelly United -7/+7   KOF - Premier Div.
11/03/2023 Kirkcaldy YMCA 0-0 Kelty -7/+7   KOF - Premier Div.
11/03/2023 Pittenweem Rovers 3-1 Auchtermuchty Bellvue +8/-8   KOF - Premier Div.
11/03/2023 Cupar Hearts 3-1 Strathmiglo United -6/+6   KOF - Premier Lg. Cup
11/03/2023 Edinburgh North 2-1 Longniddry Villa -2/+2 LOT - Challenge Cup
11/03/2023 Tollcross Thistle 2-0 Edinburgh Strollers -6/+6 LOT - Challenge Cup
11/03/2023 Corstorphine Dynamo 7-1 Kirkliston & South Queensferry +35/-35   LOT - Championship
11/03/2023 Dunbar Athletic 2-3 Musselburgh Windsor -15/+15   LOT - Championship
11/03/2023 Loganlea United 3-2 Edinburgh Harps -4/+4   LOT - Championship
11/03/2023 Mill 6-2 East Calder United +26/-26   LOT - Div. 1
11/03/2023 North Berwick 3-1 Leith Athletic Amateurs +21/-21   LOT - Div. 1
11/03/2023 Clermiston 3-1 Edinburgh University 4ths -6/+6   LOT - Div. 2
11/03/2023 Edinburgh Star 7-3 Danderhall Miners Welfare +8/-8   LOT - Premier Div.
11/03/2023 Edinburgh University 2nds 5-3 Tranent Amateurs +10/-10   LOT - Premier Div.
11/03/2023 North Merchiston Vale 4-5 Newcraighall Leith Victoria -9/+9   LOT - Premier Div.
11/03/2023 Currie p 2-2 Balerno Athletic -6/+6 LOT - Ronnie Travers Cup
11/03/2023 Morgan Academy FP Reserves 3-0 Newport Reserves +10/-10 MID - Alliance Cup
11/03/2023 Arbroath High School FP Reserves 0-7 Broughty United Reserves -19/+19   MID - Alliance Lg.
11/03/2023 Broughty United 4-1 Arbroath High School FP +4/-4 MID - Bremner Cup
11/03/2023 Brechin City Amateurs 9-1 Brechin City Amateurs Reserves +3/-3 MID - Ferrari's Shield
11/03/2023 Arbroath Harp 1-3 Finavon -15/+15   MID - Premier Div.
11/03/2023 Kirriemuir Thistle Amateurs 4-1 Vale of Earn +29/-29 NTA - N. of Tay Am. Cup 22-23
11/03/2023 Alyth 6-1 Rattray +23/-23   PER - Div. 1
11/03/2023 Breadalbane 0-3 Kettins -12/+12   PER - Div. 1
11/03/2023 Burrelton Rovers 4-0 Letham Community +3/-3   PER - Div. 1
11/03/2023 Bridgeton United 4-1 Ballinluig +25/-25   PER - Div. 2
11/03/2023 FC Romania 0-6 Wolfhill -31/+31   PER - Div. 2
11/03/2023 Arthurlie Amateurs 1-2 Parkhall -22/+22   SAF - Centenary Cup
11/03/2023 Port Glasgow Amateurs 8-0 Port Glasgow Old Boys Union +1/-1   SAF - Centenary Cup
11/03/2023 Cardross 1-3 Glenvale Carlton -15/+15   SAF - Premier Div.
11/03/2023 Lochgilphead Red Star 5-3 Glynhill Moorcroft +13/-13   SAF - Premier Div.
11/03/2023 Dennistoun Thistle 3-2 Croftfoot Parish +1/-1   SEC - Atholl Cup - Div. 1
11/03/2023 Glasgow Free Churches 4-2 Fullarton Irvine ±0/±0   SEC - Atholl Cup - Div. 1
11/03/2023 Houston & Killellan 4-4 Mearns Cart -3/+3   SEC - Atholl Cup - Div. 1
11/03/2023 Anniesland 1-9 Cumbernauld Colts Amateurs -24/+24   SEC - Premier Div.
11/03/2023 Law Community 3-2 West Glasgow +6/-6   SEC - Premier Div.
11/03/2023 Re:Hope 4-1 Avendale +12/-12   SEC - Premier Div.
11/03/2023 South Glasgow 3-2 Craighalbert -5/+5   SEC - Premier Div.
11/03/2023 Huntershill 3-1 Viewfield Rovers +4/-4   SSM - Championship
11/03/2023 Manhattan Blacks 1-5 Glasgow Wellington -27/+27   SSM - Championship
11/03/2023 Netherton 0-2 East Lane -13/+13   SSM - Championship
11/03/2023 Southpark 2-3 Gleniffer Thistle -6/+6   SSM - Championship
11/03/2023 Dean Park 4-4 Lanarkshire Thistle +3/-3   SSM - Development Div.
11/03/2023 East Kilbride Thistle Amateurs 1-5 East End Villa ±0/±0   SSM - Development Div.
11/03/2023 Southside Athletic 1-7 Rutherglen Glencairn Amateurs -24/+24   SSM - Development Div.
11/03/2023 Villa United 2-0 Cumbernauld +15/-15   SSM - Development Div.
11/03/2023 East Kilbride Colts 1-3 Accies -34/+34   SSM - Div. 1A
11/03/2023 Lesmahagow SM 6-3 Milngavie Wanderers SM +1/-1   SSM - Div. 1A
11/03/2023 Port Glasgow Athletic 4-3 Westerlands SM -8/+8   SSM - Div. 1B
11/03/2023 Stratton Southside 3-4 East Kilbride YM SM +6/-6   SSM - Div. 1B
11/03/2023 Bengal Lancers 0-1 Kirkintilloch Thistle ±0/±0   SSM - Premier Div.
11/03/2023 East Dunbartonshire 3-2 Tannochside United +1/-1   SSM - Premier Div.
11/03/2023 Glasgow South 0-10 Drumchapel United SM -21/+21   SSM - Premier Div.
11/03/2023 Shawbridge 2-2 AS Airdrie +2/-2   SSM - Premier Div.
11/03/2023 Alva 5-0 Plean ±0/±0 STI - Colley Trophy
11/03/2023 Linlithgow Rose Community 5-2 Cowie United +1/-1   STI - Premier Div.
11/03/2023 Westfield Colts 3-1 Riverside +22/-22   STI - Premier Div.
11/03/2023 East Kilbride Thistle U21 8-2 Stamperland U21 +3/-3 W21 - Archie Sharkey Memorial Lg. Cup
11/03/2023 Stenhousemuir U21 1-2 Shotts Bon Accord U21 -17/+17 W21 - Archie Sharkey Memorial Lg. Cup
11/03/2023 Glasgow University U21 3-4 Strathclyde University U21 -12/+12   W21 - Premier Div.
11/03/2023 Petershill U21 2-2 Wishaw Wycombe Wanderers U21 -6/+6   W21 - Premier Div.
11/03/2023 Rutherglen Glencairn U21 1-3 Drumchapel U21 -29/+29   W21 - Premier Div.
11/03/2023 Shortlees 2-0 Dinamo Paisley -2/+2 WES - West Am. Cup 22-23
10/03/2023 Doune Castle 3-0 Meadowbank +12/-12 EAS - East Am. Cup 22-23
10/03/2023 Central 1-0 Kirkliston Community Church -6/+6   EDC - Lg.
10/03/2023 Port Seton 2-2 Saint Columba's -11/+11   EDC - Lg.
10/03/2023 White Lightning 9-1 Charlotte Chapel +4/-4   EDC - Lg.
10/03/2023 Cambuslang Football Academy 1-5 Dumbarton Amateurs -2/+2   GCO - Premier Div.
10/03/2023 Glasgow Medics 4-1 King's Park United +15/-15   GCO - Premier Div.
10/03/2023 Newlands 8-2 Southside United +17/-17   GCO - Premier Div.
10/03/2023 Plains 3-0 Knightswood +14/-14   SSM - Championship
09/03/2023 Port Glasgow Celtic 1-4 Royalle Madrid -24/+24   SSM - Championship
07/03/2023 Shotts Bon Accord U21 0-4 Petershill U21 -16/+16   W21 - Premier Div.
04/03/2023 Kemnay 9-3 Aboyne +5/-5 ABD - Association Trophy
04/03/2023 Tolbooth 2-0 Rattray's XI +7/-7 ABD - Association Trophy
04/03/2023 Westdyke 1-3 Insch -7/+7 ABD - Association Trophy
04/03/2023 Cammachmore 4-1 Continental +11/-11   ABD - Div. 1 (East)
04/03/2023 Fyvie 1-1 Saint Marnans -4/+4   ABD - Div. 1 (East)
04/03/2023 Jesus House Aberdeen 0-0 Glendale +4/-4   ABD - Div. 1 (East)
04/03/2023 Turriff Thistle 0-0 BSFC -3/+3   ABD - Div. 1 (East)
04/03/2023 AC Mill Inn 0-0 JS XI +4/-4   ABD - Div. 1 (North)
04/03/2023 FC Polska 2-2 Bervie Caledonian +10/-10   ABD - Div. 1 (North)
04/03/2023 Feughside 4-2 Burghmuir +14/-14   ABD - Div. 1 (North)
04/03/2023 Stoneywood Parkvale Amateurs 1-2 Stonehaven Athletic -5/+5   ABD - Div. 1 (North)
04/03/2023 Aberdeen University Colts 10-3 Ferryhill +9/-9   ABD - Div. 2 (East)
04/03/2023 Bon Accord City 2-1 Monymusk -1/+1   ABD - Div. 2 (East)
04/03/2023 Glentanar Reflex 1-1 Theologians North East -3/+3   ABD - Div. 2 (East)
04/03/2023 Kemnay Youth 4-1 West End United -3/+3   ABD - Div. 2 (North)
04/03/2023 Newmachar United Amateurs 1-0 Byron Sports Club -1/+1   ABD - Div. 2 (North)
04/03/2023 Postal ALC 2-2 AC Mill Inn Academy -4/+4   ABD - Div. 2 (North)
04/03/2023 Auchnagatt Barons 0-2 Bridge of Don -22/+22 ABD - Edmond Trophy
04/03/2023 Great Western United 4-0 Ellon Thistle +8/-8 ABD - Edmond Trophy
04/03/2023 Kaimhill United 5-2 Aberdeen Lads Club +4/-4 ABD - Edmond Trophy
04/03/2023 Saint Laurence 1-1 p Cove Thistle -3/+3 ABD - Edmond Trophy
04/03/2023 Alford 3-3 Echt ±0/±0   ABD - Premier Div.
04/03/2023 Nicolls 0-5 Kincorth -13/+13   ABD - Premier Div.
04/03/2023 Tarves 1-1 p Beacon Rangers -10/+10 ABD - Premier Trophy
04/03/2023 Annbank United 3-1 Catrine -4/+4   AYR - Div. 1
04/03/2023 Beith Amateurs 3-2 Crosshouse Waverley +7/-7   AYR - Div. 1
04/03/2023 Black's Bar 2-1 Kilmarnock Amateurs -3/+3   AYR - Div. 1
04/03/2023 Bellfield 2-1 Dean Fenwick Thistle +2/-2   AYR - Div. 2
04/03/2023 Crosshill Thistle 0-2 Minishant -15/+15   AYR - Div. 2
04/03/2023 Darvel Victoria 2-0 Bothan Victoria +14/-14   AYR - Div. 2
04/03/2023 Mauchline United 1-2 Whitletts Victoria Amateurs -12/+12   AYR - Div. 2
04/03/2023 New Cumnock 5-1 Onthank +9/-9   AYR - Div. 2
04/03/2023 Cumnock Amateurs 3-1 Glenburn Miners Welfare +10/-10   AYR - Premier Div.
04/03/2023 Dailly 0-1 Galston United -15/+15   AYR - Premier Div.
04/03/2023 Drongan United 1-3 Tarbolton -5/+5   AYR - Premier Div.
04/03/2023 Irvine 3-4 Stewarton United ±0/±0   AYR - Premier Div.
04/03/2023 West Kilbride 1-5 New Farm Loch -12/+12   AYR - Premier Div.
04/03/2023 Langholm Legion 4-5 Chirnside United -9/+9   BOR - A Div.
04/03/2023 Langlee 5-0 Tweeddale Rovers +5/-5   BOR - A Div.
04/03/2023 Tweedmouth 0-3 Greenlaw -29/+29   BOR - A Div.
04/03/2023 Ancrum 0-2 Biggar United -3/+3   BOR - B Div.
04/03/2023 Earlston Rhymers 2-2 Hawick Legion -6/+6   BOR - B Div.
04/03/2023 Gala Hotspur 0-3 Hawick Colts -4/+4   BOR - B Div.
04/03/2023 Leithen Rovers 4-1 Selkirk Victoria +11/-11   BOR - B Div.
04/03/2023 Berwick Colts 1-2 Gala Fairydean Rovers Amateurs -20/+20   BOR - C Div.
04/03/2023 Highfields United 3-1 Saint Boswells +4/-4   BOR - C Div.
04/03/2023 Jed Legion 1-2 Eyemouth United +7/-7   BOR - C Div.
04/03/2023 Lauder 2-2 Kelso Thistle +1/-1   BOR - C Div.
04/03/2023 Newtown 1-3 Duns -4/+4 BOR - Waddell Cup
04/03/2023 Milton 5-1 Glasgow University Amateurs +6/-6   CAL - Div. 1
04/03/2023 Rothesay Brandane 3-1 Callander Thistle -3/+3   CAL - Div. 1
04/03/2023 University of Stirling Amateurs 1-2 Dunblane Soccer Club ±0/±0   CAL - Div. 1
04/03/2023 Cambusbarron Rovers 2-5 Milngavie Wanderers -29/+29 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
04/03/2023 Rhu 0-1 East Kilbride YM +9/-9 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
04/03/2023 Saint Joseph's 2-1 Eaglesham -2/+2 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
04/03/2023 Westerlands 1-1 p Giffnock North -1/+1 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
04/03/2023 Glasgow Harp 2-0 Dalziel High School FP +2/-2   CAL - Premier Div.
04/03/2023 Saint Mungo 0-1 Wishaw Wycombe Wanderers -14/+14   CAL - Premier Div.
04/03/2023 Castlemilk Old Boys Club 3-1 Garrowhill Thistle -5/+5   CEN - Championship
04/03/2023 Chryston 3-4 Campsie Minerva -9/+9   CEN - Championship
04/03/2023 Holytown Colts 1-4 Third Lanark -7/+7   CEN - Championship
04/03/2023 Dunipace Amateurs p 1-1 Greenock High School FP -1/+1 CEN - Cinema Cup
04/03/2023 Saint Patrick's FP 4-2 Gartcosh United ±0/±0   CEN - Cinema Cup
04/03/2023 Drumchapel 1-1 Wishaw High School FP -6/+6   CEN - Premier Div.
04/03/2023 Harestanes 0-6 Bannockburn -26/+26   CEN - Premier Div.
04/03/2023 Oban Saints 2-3 Lesmahagow Amateurs +3/-3   CEN - Premier Div.
04/03/2023 Craigie 3-2 Dolphin -5/+5   DSM - Div. 1
04/03/2023 Dundee Social 1-2 The Beat -21/+21   DSM - Div. 1
04/03/2023 Dundee University Medics 0-2 Powrie -7/+7   DSM - Div. 1
04/03/2023 East End Thistle 0-4 Bank Street Athletic -11/+11   DSM - Div. 1
04/03/2023 Kelso 2-3 Tayside Fire Brigade ±0/±0   DSM - Div. 1
04/03/2023 Cannon Fodder 2-0 Saint Andrews {DSM} +4/-4   DSM - Div. 2
04/03/2023 Lochee Harp Amateurs 2-0 Fairmuir Social +3/-3   DSM - Div. 2
04/03/2023 Monifieth Athletic 4-0 Dundee Athletic -1/+1   DSM - Div. 2
04/03/2023 Polepark 7-2 Claverhouse +6/-6   DSM - Div. 2
04/03/2023 Sporting Tayside 3-3 Strathmartine Athletic -11/+11   DSM - Div. 2 Lg. Cup
04/03/2023 Stobswell 3-3 Dryburgh Athletic -10/+10   DSM - Premier Div.
04/03/2023 The Maidens 1-2 Charlie Accies -3/+3   DSM - Premier Lg. Cup
04/03/2023 Carrubbers 1-5 Saint Columba's -10/+10   EDC - Lg.
04/03/2023 Charlotte Chapel 2-6 Ladywell Baptist Church -29/+29   EDC - Lg.
04/03/2023 Kirkliston Community Church 2-10 Gorgie United -3/+3   EDC - Lg.
04/03/2023 Niddrie Mission 7-0 Barclay Viewforth United +17/-17   EDC - Lg.
04/03/2023 Saint Mary's Metropolitan 8-0 Central +1/-1   EDC - Lg.
04/03/2023 Bristo Castle 2-9 White Lightning -25/+25   EDC - Lg.
04/03/2023 Bishopton 2-0 Cambuslang Football Academy -4/+4   GCO - Div. 1
04/03/2023 Croftpark 0-2 Lomond -6/+6   GCO - Div. 1
04/03/2023 Dumbarton Amateurs 7-2 Cathcart +8/-8   GCO - Div. 1
04/03/2023 Greater Glasgow 2-2 Tantallon Victoria +1/-1   GCO - Div. 1
04/03/2023 Nethercraigs 3-5 Glasgow Ansar -29/+29   GCO - Div. 1
04/03/2023 River Nevis 3-1 Rhu Colts +2/-2   GCO - Div. 1
04/03/2023 Rosebank United 1-4 DTI -4/+4   GCO - Div. 1
04/03/2023 Corinthians 6-3 Weir Recreation +1/-1   GCO - Premier Div.
04/03/2023 Erskine Youth 4-2 Pollok United +18/-18   GCO - Premier Div.
04/03/2023 Glasgow Island 1-3 Clydeside Athletic -18/+18   GCO - Premier Div.
04/03/2023 Glasgow Medics 2-3 Rosehill United -10/+10   GCO - Premier Div.
04/03/2023 King's Park United 1-0 Burnhill -3/+3   GCO - Premier Div.
04/03/2023 Park Sports Project 1-0 Lokomotiv Glasgow -9/+9   GCO - Premier Div.
04/03/2023 Southside United 2-6 Newlands -27/+27   GCO - Premier Div.
04/03/2023 Bearsden 0-4 Clydebank Amateurs -28/+28   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
04/03/2023 Craigneuk p 1-1 Carluke Thistle -5/+5 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
04/03/2023 Strathclyde University {GGP} 0-2 Houston United +4/-4   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
04/03/2023 Cambria {GGP} 0-3 Eaglesham {GGP} -15/+15   GGP - Div. 1
04/03/2023 East Kilbride YM {GGP} 1-2 Saint Patrick's FP {GGP} -8/+8   GGP - Div. 1
04/03/2023 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 0-2 Calderglen -18/+18   GGP - Div. 1
04/03/2023 Newshot 3-2 Giffnock Soccer Centre +10/-10   GGP - Div. 1
04/03/2023 Westerlands {GGP} 0-2 Erskine -11/+11   GGP - Div. 1
04/03/2023 Colquhoun United 0-3 Glasgow University Amateurs {GGP} -24/+24   GGP - Div. 2
04/03/2023 Dynamo East Kilbride 8-1 Boswell +16/-16   GGP - Div. 2
04/03/2023 Antonine 17-0 Rannoch +6/-6   GGP - Div. 3
04/03/2023 Glasgow Harp {GGP} 1-5 Kirkfield United -13/+13   GGP - Div. 3
04/03/2023 Kilbarchan Thistle 2-2 Vale of Leven Amateurs ±0/±0   GGP - Div. 3
04/03/2023 North East Thistle 0-6 Condorrat -12/+12   GGP - Div. 3
04/03/2023 Oban Saints {GGP} 1-5 Duncanrig -23/+23   GGP - Div. 3
04/03/2023 Glasgow Piraten 0-6 Queen's Park Supporters -4/+4   IFA - Lg.
04/03/2023 Livingston GS 1-1 Alloa Athletic Supporters -6/+6   IFA - Lg.
04/03/2023 Benarty Astros 4-0 Kinross +2/-2   KOF - Championship
04/03/2023 Bridge of Earn 5-1 Kincardine +9/-9   KOF - Championship
04/03/2023 Glenrothes Amateurs 0-5 Fife Thistle -26/+26   KOF - Championship
04/03/2023 Kinross Colts 9-0 Burntisland United +15/-15   KOF - Championship
04/03/2023 Markinch 2-1 Saint Andrews -3/+3   KOF - Championship
04/03/2023 The Swifts 5-0 Rosebank Athletic +12/-12   KOF - Championship
04/03/2023 Kennoway Star Hearts Amateurs 2-5 United Colleges ±0/±0   KOF - Div. 1
04/03/2023 Leslie Hearts 8-0 Eastvale +5/-5   KOF - Div. 1
04/03/2023 Leven 0-0 Methilhill Strollers +4/-4   KOF - Div. 1
04/03/2023 Saint Monans Swallows 1-0 Kettle United +15/-15   KOF - Div. 1
04/03/2023 Kelty 1-2 Greig Park Rangers +3/-3   KOF - Premier Div.
04/03/2023 Kirkcaldy YMCA 0-2 Lochgelly United -18/+18   KOF - Premier Div.
04/03/2023 Pittenweem Rovers 0-2 Leven United +4/-4   KOF - Premier Div.
04/03/2023 Balgonie Scotia 3-1 Auchtermuchty Bellvue -3/+3   KOF - Premier Lg. Cup
04/03/2023 Longniddry Villa 11-1 Polbeth United +9/-9 LOT - Centenary Cup
04/03/2023 Meadowbank 6-2 Kirkliston & South Queensferry +1/-1 LOT - Challenge Cup
04/03/2023 Sandys 3-1 Tranent Amateurs -4/+4 LOT - Challenge Cup
04/03/2023 Bo'ness United Community 3-2 Corstorphine Dynamo -6/+6   LOT - Championship
04/03/2023 Edinburgh North 3-1 Blackridge Vale of Craig -3/+3   LOT - Championship
04/03/2023 Dunbar Athletic 4-2 Penicuik +20/-20   LOT - Championship
04/03/2023 Edinburgh Harps 4-2 Musselburgh Windsor +2/-2   LOT - Championship
04/03/2023 North Berwick 4-1 Barca-Milton -1/+1   LOT - Div. 1
04/03/2023 Balerno Athletic 1-3 Edinburgh University 4ths -17/+17   LOT - Div. 2
04/03/2023 Corstorphine Dynamo Colts 1-4 Tranent Foresters -29/+29   LOT - Div. 2
04/03/2023 Dalkeith Thistle Amateurs 2-2 Currie -7/+7   LOT - Div. 2
04/03/2023 Armadale Athletic 2-2 p Leith Athletic Amateurs +5/-5 LOT - Ian McDonald Cup
04/03/2023 East Calder United p 2-2 Clermiston +6/-6 LOT - Ian McDonald Cup
04/03/2023 Heriot-Watt University Amateurs 5-3 Fernieside -2/+2 LOT - Ian McDonald Cup
04/03/2023 Mental Mechanics 3-1 Hunterfield Vale +13/-13 LOT - Ian McDonald Cup
04/03/2023 Newcraighall Leith Victoria 4-2 Edinburgh University 2nds +13/-13   LOT - Premier Div.
04/03/2023 North Merchiston Vale 0-2 Danderhall Miners Welfare -21/+21   LOT - Premier Div.
04/03/2023 Invergowrie Reserves 2-2 Morgan Academy FP Reserves +3/-3   MID - Alliance Lg.
04/03/2023 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 9-2 Brechin City Amateurs Reserves +23/-23   MID - Alliance Lg.
04/03/2023 Brechin City Amateurs 1-3 Morgan Academy FP -8/+8   MID - Premier Div.
04/03/2023 Finavon 2-3 Kirriemuir Thistle Amateurs -10/+10   MID - Premier Div.
04/03/2023 Newport 5-0 Carnoustie Panmure YM +18/-18   MID - Premier Div.
04/03/2023 Wellbank 0-6 Barnhill -9/+9   MID - Premier Div.
04/03/2023 Burrelton Rovers 1-3 Jeanfield Swifts Amateurs -8/+8   PER - Div. 1
04/03/2023 Vale of Earn 5-1 Breadalbane +4/-4   PER - Div. 1
04/03/2023 Kinrossie Caledonian 3-1 Vale of Atholl +21/-21   PER - Div. 2
04/03/2023 Saint John's 2-0 Stanley +12/-12   PER - Div. 2
04/03/2023 Wolfhill 14-1 Abernethy +1/-1   PER - Div. 2
04/03/2023 Port Glasgow Old Boys Union 0-5 Kings Park Rangers -6/+6   SAF - Centenary Cup
04/03/2023 Busby 1-2 Cardross -21/+21   SAF - Premier Div.
04/03/2023 Dunoon 2-2 Neilston Amateurs -1/+1   SAF - Premier Div.
04/03/2023 Glynhill Moorcroft 1-0 Port Glasgow Amateurs +2/-2   SAF - Premier Div.
04/03/2023 Lochgilphead Red Star 2-2 Parkhall -9/+9   SAF - Premier Div.
04/03/2023 Cupar Hearts 2-1 Tollcross Thistle -1/+1 SCO - Scottish Am. Cup 22-23
04/03/2023 Doune Castle 0-1 Steins Thistle -13/+13 SCO - Scottish Am. Cup 22-23
04/03/2023 East Kilbride Colts 3-2 Tannochside United +3/-3 SCO - Scottish Am. Cup 22-23
04/03/2023 East Kilbride RR 3-1 Cowie Thistle +5/-5 SCO - Scottish Am. Cup 22-23
04/03/2023 Greenbank Church of Scotland 2-2 Croftfoot Parish +10/-10   SEC - Div. 1
04/03/2023 Mearns Cart 1-5 Dennistoun Thistle -27/+27   SEC - Div. 1
04/03/2023 Mount Kirk 2-2 p Fullarton Irvine -11/+11 SEC - Fraser Trophy
04/03/2023 Avendale 1-4 Tollcross -10/+10   SEC - Premier Div.
04/03/2023 Craighalbert 2-4 United Churches of Ayr -12/+12   SEC - Premier Div.
04/03/2023 Cumbernauld Colts Amateurs 1-2 South Glasgow -14/+14   SEC - Premier Div.
04/03/2023 King's Church 4-3 West Glasgow -7/+7   SEC - Premier Div.
04/03/2023 Law Community 0-2 Re:Hope -10/+10   SEC - Premier Div.
04/03/2023 East Lane 1-1 Huntershill +1/-1   SSM - Championship
04/03/2023 Gleniffer Thistle 2-3 Stanley Athletic -15/+15   SSM - Championship
04/03/2023 Plains 5-0 Glasgow Wellington +25/-25   SSM - Championship
04/03/2023 Port Glasgow Celtic 3-2 Knightswood +8/-8   SSM - Championship
04/03/2023 Royalle Madrid 4-6 Viewfield Rovers -22/+22   SSM - Championship
04/03/2023 Southpark 2-1 Manhattan Blacks +9/-9   SSM - Championship
04/03/2023 Blackhall 1-0 Westwood -1/+1   SSM - Development Div.
04/03/2023 Cumbernauld 9-1 North Glasgow Victory +10/-10   SSM - Development Div.
04/03/2023 East End Villa 5-0 Glasgow Deaf Athletic +1/-1   SSM - Development Div.
04/03/2023 East Kilbride Thistle Amateurs 0-1 Dean Park ±0/±0   SSM - Development Div.
04/03/2023 Lanarkshire Thistle 0-10 Rutherglen Glencairn Amateurs -35/+35   SSM - Development Div.
04/03/2023 Southside Athletic 1-0 Motherwell Athletic +4/-4   SSM - Development Div.
04/03/2023 West Dumbarton 6-2 Villa United +2/-2   SSM - Development Div.
04/03/2023 Accies 0-2 Milngavie Wanderers SM -8/+8   SSM - Div. 1A
04/03/2023 Blantyre Soccer Academy 2-6 Gladstone Athletic -28/+28   SSM - Div. 1A
04/03/2023 Crosslands United 1-2 Strathaven Dynamo -11/+11   SSM - Div. 1A
04/03/2023 Glebe Hibernian 2-0 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs -3/+3   SSM - Div. 1A
04/03/2023 East Kilbride YM SM 3-0 Singer +8/-8   SSM - Div. 1B
04/03/2023 Stratton Southside 2-5 Baillieston Thistle -6/+6   SSM - Div. 1B
04/03/2023 Summerston 2-10 Easterhouse Football Academy Amateurs -7/+7   SSM - Div. 1B
04/03/2023 AS Airdrie 1-3 Uddingston -20/+20   SSM - Premier Div.
04/03/2023 Blackthorn Rovers 0-1 Moorlands {OLD} -6/+6   SSM - Premier Div.
04/03/2023 Drumchapel United SM 4-0 Shawbridge +2/-2   SSM - Premier Div.
04/03/2023 Glasgow South 0-3 East Dunbartonshire -14/+14   SSM - Premier Div.
04/03/2023 UB United 8-0 Southside +11/-11   SSM - Premier Div.
04/03/2023 Dollar Glen 0-2 Campsie -16/+16   STI - Lg. Cup
04/03/2023 Westfield Colts 0-3 Alva -3/+3   STI - Lg. Cup
04/03/2023 Plean 1-1 p Cowie United -7/+7 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
04/03/2023 Beechwood Albion 2-0 Braehead {STI} +7/-7   STI - Premier Div.
04/03/2023 Linlithgow Rose Community 1-7 Riverside -26/+26   STI - Premier Div.
04/03/2023 Drumchapel U21 4-1 East Kilbride Thistle U21 +4/-4   W21 - Premier Div.
04/03/2023 Hamilton Accies Rocca U21 2-1 Strathclyde University U21 +1/-1   W21 - Premier Div.
04/03/2023 Saint Cadoc's Youth Club U21 2-3 Stenhousemuir U21 +6/-6   W21 - Premier Div.
04/03/2023 Shotts Bon Accord U21 0-3 Saint Mungo U21 -26/+26   W21 - Premier Div.
04/03/2023 Wishaw Wycombe Wanderers U21 1-5 Rutherglen Glencairn U21 -17/+17   W21 - Premier Div.
04/03/2023 Bridgend U21 4-8 Greenock High School FP U21 -2/+2 W21 - West of Scotland U21 Cup
04/03/2023 Shortlees p 2-2 Castlemilk Dynamo -2/+2 WES - West Am. Cup 22-23