SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
AUGUST 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/08/2022 Dunipace Amateurs 4-1 Third Lanark +22/-22   CEN - Bunrigh Lg. Cup
31/08/2022 Cambria {GGP} 1-5 Westerlands {GGP} -36/+36   GGP - Div. 1
31/08/2022 East Kilbride YM {GGP} 3-4 East Kilbride RR -4/+4   GGP - Div. 1
31/08/2022 Erskine 3-3 Calderglen +3/-3   GGP - Div. 1
31/08/2022 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 3-5 Eaglesham {GGP} -26/+26   GGP - Div. 1
31/08/2022 Colquhoun United 1-3 Boswell -16/+16   GGP - Div. 2
31/08/2022 Dynamo East Kilbride 4-1 John Street +5/-5   GGP - Div. 2
31/08/2022 Langcraigs 5-0 Rhu {GGP} +21/-21   GGP - Div. 2
31/08/2022 Antonine 3-3 Bearsden -11/+11   GGP - Div. 3
31/08/2022 Condorrat 1-0 Glasgow Harp {GGP} -3/+3   GGP - Div. 3
31/08/2022 Giffnock Soccer Centre Reds 1-2 Duncanrig ±0/±0   GGP - Div. 3
31/08/2022 Rannoch 3-3 Clydebank Amateurs +7/-7   GGP - Div. 3
31/08/2022 Bo'ness United Community 2-2 Beechwood Albion -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
31/08/2022 Bothan Victoria 0-1 Dean Fenwick Thistle +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
31/08/2022 Fullarton Irvine 3-2 Kings Park Rangers +20/-20   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
31/08/2022 Newshot 1-1 Re:Hope -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
31/08/2022 Lerwick Celtic Reserves 4-2 Whitedale Reserves +15/-15   SHE - Reserve Lg.
31/08/2022 Lerwick Spurs Reserves 2-1 Whalsay Reserves -8/+8   SHE - Reserve Lg.
31/08/2022 Ness United Reserves 2-0 Bressay Sharks +4/-4   SHE - Reserve Lg.
30/08/2022 Dolphin 5-2 Dundee University Medics +13/-13   DSM - Div. 1
30/08/2022 Kelso 1-4 East End Thistle -22/+22   DSM - Div. 1
30/08/2022 Cairdy Thistle 3-1 Stobswell +25/-25   DSM - Premier Div.
30/08/2022 Dundee United Sports Club 3-1 The Maidens +8/-8   DSM - Premier Div.
30/08/2022 North East Thistle 0-5 Kirkfield United -20/+20   GGP - Div. 3
30/08/2022 East United 4-1 Kirkwall Rovers +11/-11 ORK - Heddle Cup
30/08/2022 Rendall 2-5 Kirkwall Hotspurs -5/+5 ORK - Heddle Cup
30/08/2022 Rattray 4-1 Alyth +16/-16   PER - Div. 1
30/08/2022 Balmoral United 1-0 FC Romania -2/+2   PER - Div. 2
30/08/2022 Lesmahagow SM 1-2 Clydeside Athletic -16/+16   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
29/08/2022 Back 5-1 Stornoway United +1/-1   LHA - Lg.
29/08/2022 Stornoway Athletic 2-1 Carloway ±0/±0   LHA - Lg.
29/08/2022 Westside 0-1 Point -6/+6   LHA - Lg.
29/08/2022 Kirkwall Thorfinn Reserves p 1-1 Kirkwall Rovers Reserves +9/-9 ORK - Reid Cup
29/08/2022 Rendall Reserves 2-4 Kirkwall Hotspurs Reserves -9/+9 ORK - Reid Cup
29/08/2022 Delting 2-4 Lerwick Celtic +5/-5   SHE - Premier Div.
29/08/2022 Whalsay 3-1 Lerwick Thistle -4/+4   SHE - Premier Div.
27/08/2022 Aberdeen Lads Club 1-2 Jesus House Aberdeen -16/+16   ABD - Div. 1 (East)
27/08/2022 Kemnay 6-0 Turriff Thistle +14/-14   ABD - Div. 1 (East)
27/08/2022 Newtonhill 3-3 Fyvie +2/-2   ABD - Div. 1 (East)
27/08/2022 Saint Marnans 3-0 Aboyne +8/-8   ABD - Div. 1 (East)
27/08/2022 Westdyke 3-4 Cammachmore -16/+16   ABD - Div. 1 (East)
27/08/2022 AC Mill Inn 2-1 FC Polska +1/-1   ABD - Div. 1 (North)
27/08/2022 Bervie Caledonian 4-1 Burghmuir +11/-11   ABD - Div. 1 (North)
27/08/2022 Bridge of Don 2-3 Kaimhill United -6/+6   ABD - Div. 1 (North)
27/08/2022 Great Western United 4-0 Feughside +7/-7   ABD - Div. 1 (North)
27/08/2022 JS XI 2-2 Kintore -11/+11   ABD - Div. 1 (North)
27/08/2022 Stonehaven Athletic 2-0 Auchnagatt Barons +12/-12   ABD - Div. 1 (North)
27/08/2022 Ellon Thistle 11-0 Blackburn +23/-23   ABD - Div. 2 (East)
27/08/2022 Glentanar Reflex 2-4 Bon Accord City -1/+1   ABD - Div. 2 (East)
27/08/2022 Monymusk 6-1 Ferryhill +11/-11   ABD - Div. 2 (East)
27/08/2022 Theologians North East 3-2 Ellon +8/-8   ABD - Div. 2 (East)
27/08/2022 Halliburton 4-0 Byron Sports Club +17/-17   ABD - Div. 2 (North)
27/08/2022 Newmachar United Amateurs 4-1 West End United -2/+2   ABD - Div. 2 (North)
27/08/2022 Postal ALC 2-2 AC Mill Inn Academy -1/+1   ABD - Div. 2 (North)
27/08/2022 Banchory 3-5 Woodside -9/+9   ABD - Premier Div.
27/08/2022 Cowie Thistle 5-0 Beacon Rangers +4/-4   ABD - Premier Div.
27/08/2022 Echt 1-1 Nicolls -9/+9   ABD - Premier Div.
27/08/2022 Insch 1-2 Tarves -4/+4   ABD - Premier Div.
27/08/2022 Kincorth 3-1 Rattray's XI -4/+4   ABD - Premier Div.
27/08/2022 Tolbooth 0-1 Saint Laurence -10/+10   ABD - Premier Div.
27/08/2022 Black's Bar 5-4 Annbank United +13/-13   AYR - Div. 1
27/08/2022 Bonnyton Thistle Amateurs 0-1 Kilmarnock Amateurs -10/+10   AYR - Div. 1
27/08/2022 Irvine Victoria Amateurs 2-7 Troon Dundonald -29/+29   AYR - Div. 1
27/08/2022 Largs Thistle Amateurs 5-2 Crosshouse Waverley +22/-22   AYR - Div. 1
27/08/2022 Bothan Victoria 2-4 Mauchline United -1/+1   AYR - Div. 2
27/08/2022 Darvel Victoria 3-6 Bellfield -7/+7   AYR - Div. 2
27/08/2022 Kilbirnie United 0-7 New Cumnock -33/+33   AYR - Div. 2
27/08/2022 Kilwinning 3-0 Crosshill Thistle +35/-35   AYR - Div. 2
27/08/2022 Minishant 3-1 Kilbride Thistle +22/-22   AYR - Div. 2
27/08/2022 Onthank 1-2 Dean Fenwick Thistle -8/+8   AYR - Div. 2
27/08/2022 Dirrans Athletic 6-1 Cumnock Amateurs +27/-27   AYR - Premier Div.
27/08/2022 Drongan United 0-8 Shortlees -9/+9   AYR - Premier Div.
27/08/2022 Glenburn Miners Welfare 6-1 West Kilbride +9/-9   AYR - Premier Div.
27/08/2022 Irvine 1-0 Tarbolton +11/-11   AYR - Premier Div.
27/08/2022 New Farm Loch 5-2 Stewarton United +25/-25   AYR - Premier Div.
27/08/2022 Kilmarnock United 3-3 p Whitletts Victoria Amateurs -12/+12   AYR - S. Ayrshire Trophy
27/08/2022 Langlee 2-1 Duns +1/-1   BOR - A Div.
27/08/2022 Ancrum 3-0 Coldstream Amateurs +14/-14   BOR - B Div.
27/08/2022 Greenlaw 4-3 Langholm Legion +3/-3 BOR - Border Cup
27/08/2022 Newtown 4-3 Chirnside United +1/-1 BOR - Border Cup
27/08/2022 Tweedmouth 4-1 Stow +22/-22 BOR - Border Cup
27/08/2022 Kelso Thistle 1-1 Highfields United +6/-6   BOR - C Div.
27/08/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-1 Saint Boswells +7/-7 BOR - Collie Cup
27/08/2022 Jed Legion 0-2 Eyemouth United +1/-1 BOR - Collie Cup
27/08/2022 Hawick United 0-4 Hawick Colts -11/+11 BOR - Wright Cup
27/08/2022 Leithen Rovers 1-0 Biggar United +8/-8 BOR - Wright Cup
27/08/2022 Selkirk Victoria 4-1 Gala Hotspur +15/-15 BOR - Wright Cup
27/08/2022 Cambusbarron Rovers 4-2 Strathclyde University +5/-5   CAL - Premier Div.
27/08/2022 Dalziel High School FP 2-1 Eaglesham +7/-7   CAL - Premier Div.
27/08/2022 Doune Castle 4-1 Giffnock North +6/-6   CAL - Premier Div.
27/08/2022 East Kilbride YM 10-0 Milngavie Wanderers +14/-14   CAL - Premier Div.
27/08/2022 Glasgow Harp 3-2 Wishaw Wycombe Wanderers -2/+2   CAL - Premier Div.
27/08/2022 Callander Thistle 0-1 Milton +6/-6   CAL - President's Cup
27/08/2022 Glasgow University Amateurs 3-4 Dunblane Soccer Club -9/+9   CAL - President's Cup
27/08/2022 Rhu 2-2 Westerlands +6/-6   CAL - President's Cup
27/08/2022 University of Stirling Amateurs 2-6 Rothesay Brandane -40/+40   CAL - President's Cup
27/08/2022 Garrowhill Thistle 2-4 Dunipace Amateurs -25/+25   CEN - Championship
27/08/2022 Greenock High School FP 5-1 Third Lanark +14/-14   CEN - Championship
27/08/2022 Holytown Colts 1-4 Castlemilk Old Boys Club +2/-2   CEN - Championship
27/08/2022 Steins Thistle 6-0 Clydebank AFC +1/-1   CEN - Championship
27/08/2022 Blantyre Reamonn Gormley Memorial 1-5 Drumchapel -3/+3   CEN - Cinema Cup
27/08/2022 Castlemilk Dynamo 0-1 Bannockburn -13/+13   CEN - Premier Div.
27/08/2022 Harestanes 1-7 Lesmahagow Amateurs -43/+43   CEN - Premier Div.
27/08/2022 Wishaw High School FP 6-1 Oban Saints +11/-11   CEN - Premier Div.
27/08/2022 Charlie Accies 2-2 p Fintry Athletic +1/-1 DSM - Adamson Memorial Cup
27/08/2022 Stobswell 9-0 Occidental +14/-14 DSM - Adamson Memorial Cup
27/08/2022 Bank Street Athletic 1-2 East End Thistle -22/+22   DSM - Div. 1
27/08/2022 Clepington Social 2-2 Dundee University Medics +5/-5   DSM - Div. 1
27/08/2022 Dolphin 3-6 Craigie -14/+14   DSM - Div. 1
27/08/2022 Powrie 3-5 Saint James -20/+20   DSM - Div. 1
27/08/2022 Tayside Fire Brigade 2-4 Kelso -28/+28   DSM - Div. 1
27/08/2022 The Beat 1-2 Dundee Social +1/-1   DSM - Div. 1
27/08/2022 Cannon Fodder 5-2 Claverhouse +28/-28   DSM - Div. 2
27/08/2022 Polepark 2-0 Lochee Harp Amateurs -2/+2   DSM - Div. 2
27/08/2022 Saint Andrews {DSM} 1-0 Dundee Athletic -2/+2   DSM - Div. 2
27/08/2022 Strathmartine Athletic 0-9 Monifieth Athletic -4/+4   DSM - Div. 2
27/08/2022 Dryburgh Athletic 10-1 Dundee West +30/-30   DSM - Premier Div.
27/08/2022 Kirkton 2-0 Parktool Athletic ±0/±0   DSM - Premier Div.
27/08/2022 The Maidens 3-1 Cairdy Thistle +6/-6   DSM - Premier Div.
27/08/2022 Carrubbers 3-1 Barclay Viewforth United +23/-23   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
27/08/2022 Central 0-3 Port Seton +2/-2   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
27/08/2022 Charlotte Chapel 5-7 Bingham Church -19/+19   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
27/08/2022 Ladywell Baptist Church 2-6 Niddrie Mission ±0/±0   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
27/08/2022 Saint Mary's Metropolitan 3-1 Saint Columba's -4/+4   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
27/08/2022 Bristo Castle 2-3 Gorgie United +7/-7   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
27/08/2022 Bishopton 4-3 Tantallon Victoria +6/-6   GCO - Div. 1
27/08/2022 Cambuslang Football Academy 2-3 Cathcart +1/-1   GCO - Div. 1
27/08/2022 Croftpark 1-2 DTI +2/-2   GCO - Div. 1
27/08/2022 Dumbarton Amateurs 6-0 Glasgow Ansar +10/-10   GCO - Div. 1
27/08/2022 Greater Glasgow 5-0 AC Milanda +6/-6   GCO - Div. 1
27/08/2022 Lomond 5-2 Rhu Colts +10/-10   GCO - Div. 1
27/08/2022 Nethercraigs 2-4 Clydebank SM -7/+7   GCO - Div. 1
27/08/2022 River Nevis 3-1 Rosebank United ±0/±0   GCO - Div. 1
27/08/2022 Corinthians 6-1 Glasgow Medics +6/-6   GCO - Premier Div.
27/08/2022 Erskine Youth 6-1 MSM Burnbank +14/-14   GCO - Premier Div.
27/08/2022 Lokomotiv Glasgow 1-6 Clydeside Athletic -13/+13   GCO - Premier Div.
27/08/2022 Newlands 3-6 Weir Recreation -35/+35   GCO - Premier Div.
27/08/2022 Pollok United 5-0 Burnhill +4/-4   GCO - Premier Div.
27/08/2022 Rosehill United 4-0 King's Park United +19/-19   GCO - Premier Div.
27/08/2022 Southside United 3-3 Glasgow Island +8/-8   GCO - Premier Div.
27/08/2022 Giffnock Soccer Centre 2-1 Eaglesham {GGP} -8/+8   GGP - Div. 1
27/08/2022 Saint Patrick's FP {GGP} 4-2 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +11/-11   GGP - Div. 1
27/08/2022 Carluke Thistle 0-0 Houston United +5/-5   GGP - Div. 2
27/08/2022 Dynamo East Kilbride 4-0 Rhu {GGP} +3/-3   GGP - Div. 2
27/08/2022 John Street 6-1 Langcraigs +20/-20   GGP - Div. 2
27/08/2022 Duncanrig 5-2 Clydebank Amateurs +8/-8   GGP - Div. 3
27/08/2022 Kirkfield United 5-2 Glasgow Harp {GGP} +13/-13   GGP - Div. 3
27/08/2022 Bearsden 2-2 Oban Saints {GGP} -3/+3   GGP - President's Lg. Cup
27/08/2022 Boswell 0-4 Vale of Leven Amateurs -30/+30   GGP - President's Lg. Cup
27/08/2022 Condorrat 0-1 East Kilbride YM {GGP} +5/-5   GGP - President's Lg. Cup
27/08/2022 East Kilbride RR 8-3 Colquhoun United +2/-2   GGP - President's Lg. Cup
27/08/2022 Johnstone Burgh Amateurs 3-3 Erskine -11/+11   GGP - President's Lg. Cup
27/08/2022 Kilbarchan Thistle 4-4 Newshot +7/-7   GGP - President's Lg. Cup
27/08/2022 Westerlands {GGP} 3-3 Eastwood Parkmount ±0/±0   GGP - President's Lg. Cup
27/08/2022 Alloa Athletic Supporters 3-1 Real Maroon +1/-1   IFA - Lg.
27/08/2022 KaisAyr 7-1 Glasgow Piraten ±0/±0   IFA - Lg.
27/08/2022 Queen's Park Supporters 7-0 Hibernifan +10/-10   IFA - Lg.
27/08/2022 Stirling Albion Supporters 4-8 Livingston GS -15/+15   IFA - Lg.
27/08/2022 Avoch 2-0 Black Rock Rovers +1/-1 INV - Association Cup
27/08/2022 Bridge of Earn 4-1 Kinross ±0/±0   KOF - Championship
27/08/2022 Burntisland United 0-4 Kinross Colts -26/+26   KOF - Championship
27/08/2022 Fife Thistle 1-0 The Swifts +3/-3   KOF - Championship
27/08/2022 Saint Andrews 2-1 Glenrothes Amateurs +8/-8   KOF - Championship
27/08/2022 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-1 Eastvale ±0/±0   KOF - Div. 1
27/08/2022 Kettle United 0-6 Methilhill Strollers -44/+44   KOF - Div. 1
27/08/2022 Lang Toun 0-6 Leslie Hearts -8/+8   KOF - Div. 1
27/08/2022 Balgonie Scotia 2-2 Lochgelly United -5/+5   KOF - Premier Div.
27/08/2022 Kelty 1-2 Auchtermuchty Bellvue -9/+9   KOF - Premier Div.
27/08/2022 Kirkcaldy YMCA 0-5 Leven United -11/+11   KOF - Premier Div.
27/08/2022 Pittenweem Rovers 0-3 Greig Park Rangers -11/+11   KOF - Premier Div.
27/08/2022 Strathmiglo United 2-3 Kennoway -14/+14   KOF - Premier Div.
27/08/2022 Blackridge Vale of Craig 3-3 Longniddry Villa +5/-5   LOT - Championship
27/08/2022 Edinburgh North 8-1 Pencaitland +17/-17   LOT - Championship
27/08/2022 Dunbar Athletic 0-3 Edinburgh Harps -32/+32   LOT - Championship
27/08/2022 Kirkliston & South Queensferry 2-1 Corstorphine Dynamo +2/-2   LOT - Championship
27/08/2022 Barca-Milton 1-4 Fernieside -22/+22   LOT - Div. 1
27/08/2022 Carrick Athletic 3-3 Armadale Athletic -12/+12   LOT - Div. 1
27/08/2022 Leith Athletic Amateurs 5-1 East Calder United +7/-7   LOT - Div. 1
27/08/2022 Loanhead 5-5 Mental Mechanics -7/+7   LOT - Div. 1
27/08/2022 Mill 0-3 North Berwick -30/+30   LOT - Div. 1
27/08/2022 Currie 3-3 Garry O'Connor Academy -11/+11   LOT - Div. 2
27/08/2022 Hunterfield Vale 15-0 West Lothian Warriors ±0/±0   LOT - Div. 2
27/08/2022 Polbeth United 7-5 Edinburgh City Whites +19/-19   LOT - Div. 2
27/08/2022 Edinburgh Star 10-0 Murieston United +27/-27   LOT - Premier Div.
27/08/2022 Newcraighall Leith Victoria 5-5 Danderhall Miners Welfare -1/+1   LOT - Premier Div.
27/08/2022 North Merchiston Vale 0-6 Tollcross Thistle -16/+16   LOT - Premier Div.
27/08/2022 Ratho Athletic 3-4 Edinburgh Strollers -17/+17   LOT - Premier Div.
27/08/2022 Sandys 5-0 Tranent Amateurs +7/-7   LOT - Premier Div.
27/08/2022 Arbroath High School FP Reserves 1-3 Invergowrie Reserves -29/+29   MID - Lunan Trophy
27/08/2022 Barnhill Reserves 9-0 Morgan Academy FP Reserves +14/-14   MID - Lunan Trophy
27/08/2022 Newport Reserves 1-1 Brechin City Amateurs Reserves ±0/±0   MID - Lunan Trophy
27/08/2022 Brechin City Amateurs 0-4 Barnhill -3/+3   MID - Premier Div.
27/08/2022 Carnoustie Panmure YM 0-1 Newport -11/+11   MID - Premier Div.
27/08/2022 Invergowrie 2-2 Finavon +9/-9   MID - Premier Div.
27/08/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs 4-2 Arbroath High School FP +11/-11   MID - Premier Div.
27/08/2022 Morgan Academy FP 2-1 Wellbank -8/+8   MID - Premier Div.
27/08/2022 Alyth 2-0 Letham Community +4/-4   PER - Div. 1
27/08/2022 Burrelton Rovers 9-0 Rattray +25/-25   PER - Div. 1
27/08/2022 Jeanfield Swifts Amateurs 1-0 Breadalbane -8/+8   PER - Div. 1
27/08/2022 Balmoral United 1-0 Auchterarder Primrose +4/-4   PER - Div. 2
27/08/2022 FC Romania 2-4 Bridgeton United -18/+18   PER - Div. 2
27/08/2022 Kinrossie Caledonian 3-4 Abernethy -20/+20   PER - Div. 2
27/08/2022 Stanley 2-3 Saint John's -10/+10   PER - Div. 2
27/08/2022 Luncarty Amateurs 1-6 Kettins -21/+21   PER - Smith Lg. Cup
27/08/2022 Arthurlie Amateurs 4-1 Busby -2/+2   SAF - Premier Div.
27/08/2022 Cardross 2-1 Port Glasgow Old Boys Union -8/+8   SAF - Premier Div.
27/08/2022 Glynhill Moorcroft 5-2 Lochgilphead Red Star +12/-12   SAF - Premier Div.
27/08/2022 Hillington 6-3 Kings Park Rangers +9/-9   SAF - Premier Div.
27/08/2022 Port Glasgow Amateurs 4-3 Neilston Amateurs +3/-3   SAF - Premier Div.
27/08/2022 Rutherglen 2-5 Baljaffray -14/+14   SAF - Premier Div.
27/08/2022 Tarbert 0-7 Parkhall -3/+3   SAF - Premier Div.
27/08/2022 Hearts of Beath 2-12 Loganlea United -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
27/08/2022 Stoneywood Parkvale Amateurs 1-0 Huntly Amateurs ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
27/08/2022 Glasgow Elim 2-5 Kings Park Baptist Church -16/+16   SEC - Div. 1
27/08/2022 Glasgow Free Churches 2-3 Dennistoun Thistle -2/+2   SEC - Div. 1
27/08/2022 Greenbank Church of Scotland 3-6 Fullarton Irvine -23/+23   SEC - Div. 1
27/08/2022 Houston & Killellan 5-1 Croftfoot Parish +30/-30   SEC - Div. 1
27/08/2022 Anniesland 1-5 King's Church -10/+10   SEC - Premier Div.
27/08/2022 Avendale 3-3 United Churches of Ayr +1/-1   SEC - Premier Div.
27/08/2022 Craighalbert 3-2 Mount Kirk +14/-14   SEC - Premier Div.
27/08/2022 Law Community 1-2 South Glasgow -2/+2   SEC - Premier Div.
27/08/2022 Re:Hope 3-1 West Glasgow ±0/±0   SEC - Premier Div.
27/08/2022 Tollcross 3-2 Cumbernauld Colts Amateurs -1/+1   SEC - Premier Div.
27/08/2022 Lerwick Thistle Reserves 5-3 Scalloway Reserves +20/-20   SHE - Reserve Lg.
27/08/2022 Wastside Rebels 5-1 Delting Reserves +6/-6   SHE - Reserve Lg.
27/08/2022 Mallaig 10-1 Portree Juniors +3/-3   SKY - Lg.
27/08/2022 Glasgow Wellington 5-2 Huntershill +26/-26   SSM - Championship
27/08/2022 Gleniffer Thistle 4-0 East Lane +21/-21   SSM - Championship
27/08/2022 Netherton 3-2 Stanley Athletic +6/-6   SSM - Championship
27/08/2022 Plains 3-4 Manhattan Blacks -14/+14   SSM - Championship
27/08/2022 Royalle Madrid 4-2 Saint Peter's Amateurs +19/-19   SSM - Championship
27/08/2022 Viewfield Rovers 2-3 Knightswood -7/+7   SSM - Championship
27/08/2022 Cumbernauld 3-2 Glasgow Deaf Athletic -10/+10   SSM - Development Div.
27/08/2022 Dean Park 2-6 Rutherglen Glencairn Amateurs -7/+7   SSM - Development Div.
27/08/2022 East Kilbride Thistle Amateurs 5-2 Inter Glasgow +31/-31   SSM - Development Div.
27/08/2022 Lanarkshire Thistle 4-1 North Glasgow Victory +2/-2   SSM - Development Div.
27/08/2022 Villa United 0-1 Motherwell Athletic -3/+3   SSM - Development Div.
27/08/2022 West Dumbarton 6-0 Southside Athletic +10/-10   SSM - Development Div.
27/08/2022 Westwood 2-3 East End Villa +2/-2   SSM - Development Div.
27/08/2022 Braehead {GLA} 10-2 Tynecastle Amateurs +26/-26   SSM - Div. 1A
27/08/2022 Crosslands United 2-2 Gladstone Athletic +1/-1   SSM - Div. 1A
27/08/2022 East Kilbride Thistle Colts 8-1 Shotts Bon Accord Amateurs +3/-3   SSM - Div. 1A
27/08/2022 Glebe Hibernian 5-2 Blantyre Soccer Academy +7/-7   SSM - Div. 1A
27/08/2022 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs 0-1 Lesmahagow SM +9/-9   SSM - Div. 1A
27/08/2022 Milngavie Wanderers SM 7-5 Accies +6/-6   SSM - Div. 1A
27/08/2022 Newmains Hammers 0-2 Strathaven Dynamo ±0/±0   SSM - Div. 1A
27/08/2022 Easterhouse Football Academy Amateurs 1-0 Westerlands SM -10/+10   SSM - Div. 1B
27/08/2022 Ferguslie 2-3 East Kilbride YM SM +8/-8   SSM - Div. 1B
27/08/2022 Port Glasgow Athletic 0-3 Baillieston Thistle -12/+12   SSM - Div. 1B
27/08/2022 Singer 6-1 Castle Rock +5/-5   SSM - Div. 1B
27/08/2022 Stratton Southside 2-4 Newmains United Amateurs -4/+4   SSM - Div. 1B
27/08/2022 Summerston 1-5 Greenock -9/+9   SSM - Div. 1B
27/08/2022 Drumchapel United SM 8-2 Uddingston +8/-8   SSM - Premier Div.
27/08/2022 East Dunbartonshire 7-2 Blackthorn Rovers +6/-6   SSM - Premier Div.
27/08/2022 Glasgow South 1-3 UB United -8/+8   SSM - Premier Div.
27/08/2022 Moorlands {OLD} 7-4 AS Airdrie +11/-11   SSM - Premier Div.
27/08/2022 Shawbridge 1-4 Bengal Lancers -27/+27   SSM - Premier Div.
27/08/2022 Southside 2-4 Kirkintilloch Thistle -6/+6   SSM - Premier Div.
27/08/2022 Campsie 3-3 Cowie United -9/+9   STI - Premier Div.
27/08/2022 Linlithgow Rose Community 1-3 Beechwood Albion -11/+11   STI - Premier Div.
27/08/2022 Riverside 15-0 Tower Bar ±0/±0   STI - Premier Div.
27/08/2022 Westfield Colts 3-1 Dollar Glen +4/-4   STI - Premier Div.
27/08/2022 Barra 4-0 Eriskay +9/-9 UBA - Billy McNeill Cup
27/08/2022 Greenock High School FP U21 4-1 Wishaw Wycombe Wanderers U21 +5/-5   W21 - Premier Div.
27/08/2022 Pollok Juveniles 9-0 Bridgend U21 +10/-10   W21 - Premier Div.
27/08/2022 Rutherglen Glencairn U21 3-3 Petershill U21 -8/+8   W21 - Premier Div.
27/08/2022 Saint Cadoc's Youth Club U21 0-7 Drumchapel U21 -12/+12   W21 - Premier Div.
27/08/2022 Saint Mungo U21 2-1 Hamilton Accies Rocca U21 -4/+4   W21 - Premier Div.
27/08/2022 Westside 2-1 Ness +10/-10 WIS - Co-op Cup
26/08/2022 Wick Thistle 3-1 Thurso Swifts -1/+1   CAI - Prom/Rel PO
26/08/2022 North East Thistle 2-6 Calderglen -3/+3   GGP - President's Lg. Cup
26/08/2022 Carloway 2-2 Harris -7/+7   LHA - Lg.
26/08/2022 Streamline 2-0 Kirkwall Accies +25/-25 ORK - Thomson Cup
26/08/2022 North West Skye 1-5 Sleat & Strath -13/+13   SKY - Lg.
26/08/2022 Southend 0-2 Iochdar Saints -11/+11 UBA - Billy McNeill Cup
25/08/2022 Wishaw Wycombe Wanderers 6-0 Eaglesham +32/-32   CAL - Premier Div.
25/08/2022 Conon Bridge 2-1 NMM Sams +7/-7   INV - Div. 1
25/08/2022 Dounby Athletic Club Reserves 1-4 Kirkwall Hotspurs Reserves -13/+13 ORK - Reid Cup
25/08/2022 Kirkwall Rovers Reserves 3-2 East United Reserves -4/+4 ORK - Reid Cup
25/08/2022 Stromness Athletic Reserves 1-3 Kirkwall Thorfinn Reserves -28/+28 ORK - Reid Cup
25/08/2022 Kettins 5-2 Fair City +1/-1   PER - Smith Lg. Cup
25/08/2022 Luncarty Amateurs 8-1 Vale of Atholl +1/-1   PER - Smith Lg. Cup
25/08/2022 Port Glasgow Celtic 8-3 Southpark +19/-19   SSM - Championship
24/08/2022 Aboyne 1-0 Aberdeen Lads Club +5/-5   ABD - Div. 1 (East)
24/08/2022 Cammachmore 4-3 BSFC +5/-5   ABD - Div. 1 (East)
24/08/2022 Continental 2-8 Glendale -37/+37   ABD - Div. 1 (East)
24/08/2022 Jesus House Aberdeen 4-2 Newtonhill +20/-20   ABD - Div. 1 (East)
24/08/2022 Newburgh Thistle 2-2 Saint Marnans -2/+2   ABD - Div. 1 (East)
24/08/2022 Burghmuir 4-4 AC Mill Inn -9/+9   ABD - Div. 1 (North)
24/08/2022 FC Polska 1-5 Auchnagatt Barons -22/+22   ABD - Div. 1 (North)
24/08/2022 Feughside 2-2 Stoneywood Parkvale Amateurs -4/+4   ABD - Div. 1 (North)
24/08/2022 Kaimhill United 4-9 Bervie Caledonian -40/+40   ABD - Div. 1 (North)
24/08/2022 Kintore 3-5 Huntly Amateurs -20/+20   ABD - Div. 1 (North)
24/08/2022 Stonehaven Athletic 1-8 Great Western United -45/+45   ABD - Div. 1 (North)
24/08/2022 Cove Thistle 4-1 Banchory +16/-16   ABD - Premier Div.
24/08/2022 Cowie Thistle 4-0 Alford +6/-6   ABD - Premier Div.
24/08/2022 Insch 3-2 Beacon Rangers +2/-2   ABD - Premier Div.
24/08/2022 Nicolls 2-1 Rattray's XI +2/-2   ABD - Premier Div.
24/08/2022 Saint Laurence 0-3 Kincorth -6/+6   ABD - Premier Div.
24/08/2022 Tarves 3-2 Tolbooth -2/+2   ABD - Premier Div.
24/08/2022 Woodside 6-1 Echt +29/-29   ABD - Premier Div.
24/08/2022 Cambria 1-7 East Kilbride YM -16/+16   CAL - Premier Div.
24/08/2022 Giffnock North 2-5 Saint Joseph's -28/+28   CAL - Premier Div.
24/08/2022 Milngavie Wanderers 3-2 Strathclyde University +3/-3   CAL - Premier Div.
24/08/2022 Dunipace Amateurs 2-3 Chryston -1/+1   CEN - Championship
24/08/2022 Inverclyde 2-4 Castlemilk Old Boys Club -12/+12   CEN - Championship
24/08/2022 Bannockburn 4-2 Harestanes +19/-19   CEN - Premier Div.
24/08/2022 Lesmahagow Amateurs 2-0 Wishaw High School FP +5/-5   CEN - Premier Div.
24/08/2022 East End Thistle 1-1 Craigie +6/-6   DSM - Div. 1
24/08/2022 Kirkton 2-3 Dryburgh Athletic -4/+4   DSM - Premier Div.
24/08/2022 Calderglen 4-2 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +12/-12   GGP - Div. 1
24/08/2022 Saint Patrick's FP {GGP} 3-0 Westerlands {GGP} +4/-4   GGP - Div. 1
24/08/2022 Carluke Thistle 0-4 Craigneuk -43/+43   GGP - Div. 2
24/08/2022 John Street 2-2 Rhu {GGP} -8/+8   GGP - Div. 2
24/08/2022 Johnstone Burgh Amateurs 6-1 Langcraigs +2/-2   GGP - Div. 2
24/08/2022 Rannoch 2-2 Kirkfield United +9/-9   GGP - Div. 3
24/08/2022 Antonine 9-1 Kilbarchan Thistle +20/-20   GGP - President's Lg. Cup
24/08/2022 Cambria {GGP} 2-3 Newshot -2/+2   GGP - President's Lg. Cup
24/08/2022 Colquhoun United 2-7 Eaglesham {GGP} -40/+40   GGP - President's Lg. Cup
24/08/2022 Duncanrig 0-5 East Kilbride RR -6/+6   GGP - President's Lg. Cup
24/08/2022 Giffnock Soccer Centre Reds 4-1 Condorrat +33/-33   GGP - President's Lg. Cup
24/08/2022 Clachnacuddin U20 0-3 Tomatin United -43/+43   INV - Div. 2
24/08/2022 Fortrose & Rosemarkie Union 3-5 Gellions -25/+25   INV - Div. 2
24/08/2022 Highland Athletic 2-8 Ferrybache -16/+16   INV - Div. 2
24/08/2022 Highland Hospice 15-0 G16 United +3/-3   INV - Div. 2
24/08/2022 Ness City 3-1 Ness Thistle +10/-10   INV - Div. 2
24/08/2022 Blackridge Vale of Craig 5-2 Kirkliston & South Queensferry +22/-22   LOT - Championship
24/08/2022 Dunbar Athletic 2-0 Pencaitland +7/-7   LOT - Championship
24/08/2022 Loganlea United 2-0 Bo'ness United Community +2/-2   LOT - Championship
24/08/2022 Musselburgh Windsor 4-2 Edinburgh Harps +10/-10   LOT - Championship
24/08/2022 Penicuik 3-3 Longniddry Villa -8/+8   LOT - Championship
24/08/2022 Mental Mechanics 2-2 Mill +4/-4   LOT - Div. 1
24/08/2022 Danderhall Miners Welfare 1-7 Tollcross Thistle -16/+16   LOT - Premier Div.
24/08/2022 Edinburgh Strollers 1-1 Sandys +10/-10   LOT - Premier Div.
24/08/2022 Newcraighall Leith Victoria 5-5 Tranent Amateurs -2/+2   LOT - Premier Div.
24/08/2022 North Merchiston Vale 2-1 Murieston United +7/-7   LOT - Premier Div.
24/08/2022 Ratho Athletic 2-4 Edinburgh Star -10/+10   LOT - Premier Div.
24/08/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs 1-4 Barnhill -14/+14   MID - Fairfield Cup
24/08/2022 Newport 2-2 Brechin City Amateurs -7/+7   MID - Fairfield Cup
24/08/2022 Arbroath High School FP 2-1 Carnoustie Panmure YM -5/+5   MID - Premier Div.
24/08/2022 Finavon 2-1 Morgan Academy FP -1/+1   MID - Premier Div.
24/08/2022 Invergowrie 0-0 Broughty United +11/-11   MID - Premier Div.
24/08/2022 Lerwick Celtic Reserves 6-2 Bressay Sharks +4/-4   SHE - Reserve Lg.
24/08/2022 Whitedale Reserves 12-1 Whalsay Reserves +9/-9   SHE - Reserve Lg.
24/08/2022 Dinamo Paisley 4-2 Tannochside United +18/-18   SSM - Premier Div.
23/08/2022 High Ormlie Hotspur 1-0 AHT Wick Groats +14/-14   CAI - Div. 1
23/08/2022 Lybster 0-1 John o' Groats -11/+11   CAI - Div. 1
23/08/2022 Pentland United 6-1 Wick Thistle +2/-2   CAI - Div. 1
23/08/2022 Staxigoe United 3-1 Thurso Academicals +2/-2   CAI - Div. 1
23/08/2022 Blantyre Reamonn Gormley Memorial 4-0 Third Lanark +31/-31   CEN - Championship
23/08/2022 Greenock High School FP 4-0 Clydebank AFC -1/+1   CEN - Championship
23/08/2022 Dundee Social 6-2 Clepington Social +1/-1   DSM - Div. 1
23/08/2022 Dundee University Medics 0-2 Bank Street Athletic -1/+1   DSM - Div. 1
23/08/2022 Kelso 0-3 Powrie -12/+12   DSM - Div. 1
23/08/2022 Saint James 4-1 The Beat +7/-7   DSM - Div. 1
23/08/2022 Tayside Fire Brigade 5-1 Dolphin +19/-19   DSM - Div. 1
23/08/2022 Dundee West 3-13 The Maidens -46/+46   DSM - Premier Div.
23/08/2022 Fintry Athletic 1-4 Dundee United Sports Club -31/+31   DSM - Premier Div.
23/08/2022 Occidental 1-3 Charlie Accies -10/+10   DSM - Premier Div.
23/08/2022 Parktool Athletic 2-10 Stobswell -3/+3   DSM - Premier Div.
23/08/2022 East Kilbride YM {GGP} 0-6 Giffnock Soccer Centre -49/+49   GGP - President's Lg. Cup
23/08/2022 North East Thistle 0-3 Clydebank Amateurs -18/+18   GGP - President's Lg. Cup
23/08/2022 Invergordon Social Club 3-1 Hill Rovers +1/-1   INV - Div. 1
23/08/2022 Inverness Athletic Amateurs 2-1 Conon Bridge -5/+5   INV - Div. 1
23/08/2022 NMM Sams 2-1 Drakies -7/+7   INV - Div. 1
23/08/2022 Dounby Athletic Club 1-3 East United -6/+6 ORK - Heddle Cup
23/08/2022 Kirkwall Rovers 2-1 Kirkwall Thorfinn +8/-8 ORK - Heddle Cup
23/08/2022 Stromness Athletic 1-4 Kirkwall Hotspurs -26/+26 ORK - Heddle Cup
23/08/2022 Balmoral United 0-3 Rattray -6/+6   PER - Smith Lg. Cup
23/08/2022 Burrelton Rovers 9-0 Wolfhill +7/-7   PER - Smith Lg. Cup
23/08/2022 Kettins 4-0 Auchterarder Primrose -1/+1   PER - Smith Lg. Cup
23/08/2022 Saint John's 8-0 Kinrossie Caledonian +1/-1   PER - Smith Lg. Cup
23/08/2022 Stanley 11-0 FC Romania +18/-18   PER - Smith Lg. Cup
23/08/2022 Vale of Atholl 6-4 Abernethy -6/+6   PER - Smith Lg. Cup
22/08/2022 Keiss 0-0 Castletown +11/-11   CAI - Div. 2
22/08/2022 Thurso Pentland 2-2 Thurso Swifts +4/-4   CAI - Div. 2
22/08/2022 Top Joe's 0-2 Watten -18/+18   CAI - Div. 2
22/08/2022 Ardersier 1-5 Avoch -5/+5   INV - Premier Div.
22/08/2022 Black Rock Rovers 1-10 Maryburgh -39/+39   INV - Premier Div.
22/08/2022 Ness 2-0 Westside +6/-6   LHA - Lg.
22/08/2022 Point 2-1 Back -4/+4   LHA - Lg.
22/08/2022 Stornoway United 1-0 Stornoway Athletic +18/-18   LHA - Lg.
22/08/2022 Armadale Athletic 2-4 East Calder United -17/+17   LOT - Div. 1
22/08/2022 Carrick Athletic 5-1 Leith Athletic Amateurs +22/-22   LOT - Div. 1
22/08/2022 Fernieside 1-2 North Berwick -3/+3   LOT - Div. 1
22/08/2022 Loanhead 7-3 Barca-Milton +7/-7   LOT - Div. 1
22/08/2022 Balerno Athletic 1-2 Polbeth United -21/+21   LOT - Div. 2
22/08/2022 Corstorphine Dynamo Colts 3-1 Edinburgh City Whites +15/-15   LOT - Div. 2
22/08/2022 Garry O'Connor Academy 0-9 Clermiston -2/+2   LOT - Div. 2
22/08/2022 Tranent Foresters 2-1 Hunterfield Vale +19/-19   LOT - Div. 2
22/08/2022 West Lothian Warriors 1-7 Currie -1/+1   LOT - Div. 2
22/08/2022 Firth 2-5 Kirkwall Accies -30/+30 ORK - Thomson Cup
22/08/2022 Streamline 5-1 Kirkwall Wanderers ±0/±0 ORK - Thomson Cup
22/08/2022 Lerwick Celtic 0-2 Whalsay -19/+19 SHE - County Shield
22/08/2022 Lerwick Thistle 1-4 Ness United -9/+9 SHE - County Shield
22/08/2022 Blackhall 3-2 Southside +17/-17   SSM - Strathclyde Cup
21/08/2022 Ness United Reserves 2-5 Lerwick Celtic Reserves -15/+15 SHE - Bloomfield Cup
21/08/2022 Wastside Rebels 2-4 Lerwick Spurs Reserves ±0/±0 SHE - Bloomfield Cup
20/08/2022 Continental 1-2 Cammachmore -9/+9   ABD - Div. 1 (East)
20/08/2022 Glendale 2-0 Fyvie +16/-16   ABD - Div. 1 (East)
20/08/2022 Newtonhill 1-5 Kemnay -14/+14   ABD - Div. 1 (East)
20/08/2022 Saint Marnans 0-0 BSFC -4/+4   ABD - Div. 1 (East)
20/08/2022 Turriff Thistle 4-1 Aboyne +7/-7   ABD - Div. 1 (East)
20/08/2022 Westdyke 5-2 Newburgh Thistle +11/-11   ABD - Div. 1 (East)
20/08/2022 Auchnagatt Barons 5-1 Huntly Amateurs +8/-8   ABD - Div. 1 (North)
20/08/2022 Bervie Caledonian 5-0 Kintore +9/-9   ABD - Div. 1 (North)
20/08/2022 Bridge of Don 2-2 FC Polska -7/+7   ABD - Div. 1 (North)
20/08/2022 Feughside 3-0 AC Mill Inn +16/-16   ABD - Div. 1 (North)
20/08/2022 Great Western United 1-4 JS XI -31/+31   ABD - Div. 1 (North)
20/08/2022 Stoneywood Parkvale Amateurs 1-3 Kaimhill United -7/+7   ABD - Div. 1 (North)
20/08/2022 Ferryhill 0-5 Bon Accord City -10/+10   ABD - Div. 2 (East)
20/08/2022 Glentanar Reflex 8-0 Theologians North East +38/-38   ABD - Div. 2 (East)
20/08/2022 Monymusk 0-1 Ellon Thistle -4/+4   ABD - Div. 2 (East)
20/08/2022 AC Mill Inn Academy 1-1 Halliburton -6/+6   ABD - Div. 2 (North)
20/08/2022 Byron Sports Club 2-2 Postal ALC -1/+1   ABD - Div. 2 (North)
20/08/2022 Kemnay Youth 2-1 West End United -9/+9   ABD - Div. 2 (North)
20/08/2022 Banchory 1-1 Rattray's XI -5/+5   ABD - Premier Div.
20/08/2022 Beacon Rangers 2-4 Nicolls -17/+17   ABD - Premier Div.
20/08/2022 Cove Thistle 1-5 Tolbooth -42/+42   ABD - Premier Div.
20/08/2022 Echt 4-0 Tarves +16/-16   ABD - Premier Div.
20/08/2022 Kincorth 3-1 Cowie Thistle +9/-9   ABD - Premier Div.
20/08/2022 Woodside 5-1 Insch +9/-9   ABD - Premier Div.
20/08/2022 Beith Amateurs 3-1 Onthank +1/-1   AYR - Ayrshire Cup
20/08/2022 Bellfield 5-0 Kilwinning +9/-9   AYR - Ayrshire Cup
20/08/2022 Black's Bar 2-3 Kilbride Thistle -21/+21   AYR - Ayrshire Cup
20/08/2022 Bonnyton Thistle Amateurs 0-3 Glenburn Miners Welfare -6/+6   AYR - Ayrshire Cup
20/08/2022 Bothan Victoria 0-6 Troon Dundonald -9/+9   AYR - Ayrshire Cup
20/08/2022 Cumnock Amateurs 6-0 Dean Fenwick Thistle +3/-3   AYR - Ayrshire Cup
20/08/2022 Darvel Victoria 0-4 Annbank United +2/-2   AYR - Ayrshire Cup
20/08/2022 Kilmarnock Amateurs 0-0 p Drongan United +1/-1   AYR - Ayrshire Cup
20/08/2022 New Farm Loch 7-0 Mauchline United +6/-6   AYR - Ayrshire Cup
20/08/2022 Tarbolton 2-3 Galston United -17/+17   AYR - Ayrshire Cup
20/08/2022 Whitletts Victoria Amateurs 1-4 Irvine -3/+3   AYR - Ayrshire Cup
20/08/2022 Catrine 5-2 Largs Thistle Amateurs +10/-10   AYR - Div. 1
20/08/2022 Crosshouse Waverley 0-2 Kilmarnock United -12/+12   AYR - Div. 1
20/08/2022 Crosshill Thistle 0-3 New Cumnock -31/+31   AYR - Div. 2
20/08/2022 Kilbirnie United 3-1 Minishant +11/-11   AYR - Div. 2
20/08/2022 Dailly 2-0 Dirrans Athletic +12/-12   AYR - Premier Div.
20/08/2022 West Kilbride 1-4 Shortlees -1/+1   AYR - Premier Div.
20/08/2022 Chirnside United 3-0 Langholm Legion +16/-16   BOR - A Div.
20/08/2022 Hawick Waverley 0-3 Duns -10/+10   BOR - A Div.
20/08/2022 Langlee 4-2 Greenlaw -4/+4   BOR - A Div.
20/08/2022 Tweeddale Rovers 2-4 Newtown -17/+17   BOR - A Div.
20/08/2022 Coldstream Amateurs 2-0 Ancrum +13/-13   BOR - B Div.
20/08/2022 Hawick Colts 5-3 Gala Hotspur -3/+3   BOR - B Div.
20/08/2022 Hawick United 0-5 Biggar United -19/+19   BOR - B Div.
20/08/2022 Leithen Rovers 3-3 Earlston Rhymers -5/+5   BOR - B Div.
20/08/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-4 Kelso Thistle -28/+28   BOR - C Div.
20/08/2022 Lauder 0-5 Eyemouth United -11/+11   BOR - C Div.
20/08/2022 Saint Boswells 2-2 Highfields United -6/+6   BOR - C Div.
20/08/2022 Dalziel High School FP 3-1 Giffnock North +16/-16   CAL - Premier Div.
20/08/2022 Dumbarton Academy FP 5-4 Cambria -7/+7   CAL - Premier Div.
20/08/2022 East Kilbride YM 2-0 Cambusbarron Rovers +2/-2   CAL - Premier Div.
20/08/2022 Milngavie Wanderers 2-4 Glasgow Harp -8/+8   CAL - Premier Div.
20/08/2022 Saint Joseph's 2-5 Doune Castle -17/+17   CAL - Premier Div.
20/08/2022 Saint Mungo 4-4 Eaglesham -5/+5   CAL - Premier Div.
20/08/2022 Strathclyde University 3-1 Wishaw Wycombe Wanderers +16/-16   CAL - Premier Div.
20/08/2022 Dunblane Soccer Club 2-5 Milton -21/+21   CAL - President's Cup
20/08/2022 University of Stirling Amateurs 1-4 Rhu -33/+33   CAL - President's Cup
20/08/2022 Campsie Minerva 9-0 Holytown Colts +5/-5   CEN - Championship
20/08/2022 Castlemilk Old Boys Club 6-0 Third Lanark +12/-12   CEN - Championship
20/08/2022 Chryston 5-1 Blantyre Reamonn Gormley Memorial +11/-11   CEN - Championship
20/08/2022 Steins Thistle 5-1 Inverclyde +29/-29   CEN - Championship
20/08/2022 Gartcosh United 3-0 Harestanes +28/-28   CEN - Premier Div.
20/08/2022 Goldenhill 2-3 Wishaw High School FP -4/+4   CEN - Premier Div.
20/08/2022 Oban Saints 1-4 Bannockburn -17/+17   CEN - Premier Div.
20/08/2022 Tower Hearts 0-5 Castlemilk Dynamo -32/+32   CEN - Premier Div.
20/08/2022 Bank Street Athletic 0-4 Charlie Accies -26/+26 DSM - Adamson Memorial Cup
20/08/2022 Occidental 2-0 Kirkton +3/-3 DSM - Adamson Memorial Cup
20/08/2022 Stobswell 5-3 Dundee United Sports Club +2/-2 DSM - Adamson Memorial Cup
20/08/2022 The Maidens 3-3 p Fintry Athletic +3/-3 DSM - Adamson Memorial Cup
20/08/2022 Dolphin 2-2 Kelso -8/+8   DSM - Div. 1
20/08/2022 Dundee Social 3-5 Powrie -25/+25   DSM - Div. 1
20/08/2022 Dundee University Medics 1-5 The Beat -39/+39   DSM - Div. 1
20/08/2022 East End Thistle 3-1 Clepington Social ±0/±0   DSM - Div. 1
20/08/2022 Saint James 2-5 Tayside Fire Brigade -33/+33   DSM - Div. 1
20/08/2022 Cannon Fodder 3-1 Strathmartine Athletic -4/+4   DSM - Div. 2
20/08/2022 Claverhouse 2-2 Saint Andrews {DSM} -8/+8   DSM - Div. 2
20/08/2022 Dundee Athletic 2-1 Sporting Tayside +2/-2   DSM - Div. 2
20/08/2022 Lochee Harp Amateurs 2-6 Monifieth Athletic -27/+27   DSM - Div. 2
20/08/2022 Cairdy Thistle 6-0 Dundee West +26/-26   DSM - Premier Div.
20/08/2022 Parktool Athletic 3-4 Dryburgh Athletic +5/-5   DSM - Premier Div.
20/08/2022 Carrubbers 0-4 Saint Mary's Metropolitan -2/+2   EDC - Lg.
20/08/2022 Charlotte Chapel 4-3 Bristo Castle -2/+2   EDC - Lg.
20/08/2022 Gorgie United 5-3 Central -6/+6   EDC - Lg.
20/08/2022 Kirkliston Community Church 1-11 Niddrie Mission -2/+2   EDC - Lg.
20/08/2022 Ladywell Baptist Church 1-9 Barclay Viewforth United -17/+17   EDC - Lg.
20/08/2022 Saint Columba's 4-4 White Lightning +3/-3   EDC - Lg.
20/08/2022 AC Milanda 1-7 Nethercraigs -4/+4   GCO - Div. 1
20/08/2022 Bishopton 3-0 River Nevis +17/-17   GCO - Div. 1
20/08/2022 Cathcart 4-5 Greater Glasgow -11/+11   GCO - Div. 1
20/08/2022 Clydebank SM 8-3 Lomond +4/-4   GCO - Div. 1
20/08/2022 DTI 3-0 Rosebank United ±0/±0   GCO - Div. 1
20/08/2022 Glasgow Ansar 3-1 Cambuslang Football Academy -4/+4   GCO - Div. 1
20/08/2022 Rhu Colts 3-3 Croftpark -4/+4   GCO - Div. 1
20/08/2022 Tantallon Victoria 1-5 Dumbarton Amateurs -23/+23   GCO - Div. 1
20/08/2022 Burnhill 1-5 Rosehill United -13/+13   GCO - Premier Div.
20/08/2022 Clydeside Athletic 3-0 Pollok United +3/-3   GCO - Premier Div.
20/08/2022 King's Park United 3-5 Glasgow Medics -22/+22   GCO - Premier Div.
20/08/2022 MSM Burnbank 1-5 Newlands -20/+20   GCO - Premier Div.
20/08/2022 Park Sports Project 6-0 Erskine Youth +5/-5   GCO - Premier Div.
20/08/2022 Southside United 0-2 Corinthians -7/+7   GCO - Premier Div.
20/08/2022 Weir Recreation 3-4 Lokomotiv Glasgow -6/+6   GCO - Premier Div.
20/08/2022 East Kilbride RR 5-1 Newshot +5/-5   GGP - Div. 1
20/08/2022 Erskine 1-3 East Kilbride YM {GGP} -1/+1   GGP - Div. 1
20/08/2022 Clydebank Amateurs 1-7 Vale of Leven Amateurs -25/+25   GGP - Div. 3
20/08/2022 Kilbarchan Thistle 2-3 North East Thistle -19/+19   GGP - Div. 3
20/08/2022 Boswell 2-3 Westerlands {GGP} -16/+16   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 Calderglen 4-4 Saint Patrick's FP {GGP} -4/+4   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 Cambria {GGP} 2-3 Antonine -8/+8   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 Eaglesham {GGP} 4-0 Duncanrig +26/-26   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 Giffnock Soccer Centre 9-1 Giffnock Soccer Centre Reds +3/-3   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 5-0 Craigneuk +15/-15   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 Glasgow Harp {GGP} 0-5 Dynamo East Kilbride -24/+24   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 Houston United 5-0 Eastwood Parkmount +5/-5   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 Kirkfield United 2-2 Bearsden -7/+7   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 Langcraigs 1-6 Carluke Thistle -10/+10   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 Oban Saints {GGP} 0-3 Johnstone Burgh Amateurs ±0/±0   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 Rhu {GGP} 1-13 John Street -69/+69   GGP - President's Lg. Cup
20/08/2022 High Ormlie Hotspur p 1-1 Pentland United +11/-11 HIG - Highland Am. Cup 22
20/08/2022 Fir Park Corner 4-1 Livingston GS +5/-5   IFA - Lg.
20/08/2022 Internazioswally 3-4 Alloa Athletic Supporters -13/+13   IFA - Lg.
20/08/2022 Burntisland United 0-11 Bridge of Earn -13/+13   KOF - Championship
20/08/2022 Kinross 2-2 Fife Thistle +6/-6   KOF - Championship
20/08/2022 Kinross Colts 0-3 Glenrothes Amateurs -15/+15   KOF - Championship
20/08/2022 Markinch 5-6 Kincardine -12/+12   KOF - Championship
20/08/2022 Rosebank Athletic 3-2 Benarty Astros +20/-20   KOF - Championship
20/08/2022 Saint Andrews 1-2 The Swifts -2/+2   KOF - Championship
20/08/2022 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-3 Dunfermline City -4/+4   KOF - Div. 1
20/08/2022 Leslie Hearts 2-0 Kettle United +9/-9   KOF - Div. 1
20/08/2022 Leven 5-2 Lang Toun +2/-2   KOF - Div. 1
20/08/2022 Saint Monans Swallows 1-5 Hearts of Beath -17/+17   KOF - Div. 1
20/08/2022 Greig Park Rangers 3-1 Balgonie Scotia +7/-7   KOF - Premier Div.
20/08/2022 Leven United 5-2 Strathmiglo United ±0/±0   KOF - Premier Div.
20/08/2022 Lochgelly United 0-0 Kirkcaldy YMCA -2/+2   KOF - Premier Div.
20/08/2022 Pittenweem Rovers 1-2 Kelty -16/+16   KOF - Premier Div.
20/08/2022 Blackridge Vale of Craig 6-3 Corstorphine Dynamo +21/-21   LOT - Championship
20/08/2022 Bo'ness United Community 2-3 Longniddry Villa -12/+12   LOT - Championship
20/08/2022 Dunbar Athletic 3-1 Loganlea United +26/-26   LOT - Championship
20/08/2022 Edinburgh Harps 3-0 Pencaitland +21/-21   LOT - Championship
20/08/2022 Kirkliston & South Queensferry 6-0 Edinburgh North +56/-56   LOT - Championship
20/08/2022 Armadale Athletic 6-2 Barca-Milton +10/-10   LOT - Div. 1
20/08/2022 Carrick Athletic 5-3 Loanhead -1/+1   LOT - Div. 1
20/08/2022 East Calder United 1-0 Fernieside -4/+4   LOT - Div. 1
20/08/2022 Linton Hotspur 3-3 Mental Mechanics -8/+8   LOT - Div. 1
20/08/2022 Mill 2-3 Leith Athletic Amateurs -1/+1   LOT - Div. 1
20/08/2022 Clermiston 4-1 Balerno Athletic -3/+3   LOT - Div. 2
20/08/2022 Hunterfield Vale 8-1 Edinburgh City Whites +7/-7   LOT - Div. 2
20/08/2022 Polbeth United 4-8 Dalkeith Thistle Amateurs -17/+17   LOT - Div. 2
20/08/2022 Garry O'Connor Academy 1-2 Corstorphine Dynamo Colts -3/+3   LOT - Div. 2
20/08/2022 West Lothian Warriors 2-5 Tranent Foresters +4/-4   LOT - Div. 2
20/08/2022 Edinburgh Star 3-3 Tollcross Thistle +2/-2   LOT - Premier Div.
20/08/2022 Murieston United 3-3 Newcraighall Leith Victoria -9/+9   LOT - Premier Div.
20/08/2022 Sandys 10-3 North Merchiston Vale +13/-13   LOT - Premier Div.
20/08/2022 Barnhill 5-1 Brechin City Amateurs ±0/±0   MID - Fairfield Cup
20/08/2022 Finavon 4-2 Carnoustie Panmure YM -4/+4   MID - Fairfield Cup
20/08/2022 Morgan Academy FP 3-0 Arbroath High School FP +16/-16   MID - Fairfield Cup
20/08/2022 Wellbank 1-1 Invergowrie ±0/±0   MID - Fairfield Cup
20/08/2022 Brechin City Amateurs Reserves 6-1 Morgan Academy FP Reserves +41/-41   MID - Lunan Trophy
20/08/2022 Broughty United Reserves 3-3 Arbroath High School FP Reserves -10/+10   MID - Lunan Trophy
20/08/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 2-2 Barnhill Reserves +7/-7   MID - Lunan Trophy
20/08/2022 Broughty United 1-3 Kirriemuir Thistle Amateurs -31/+31   MID - Premier Div.
20/08/2022 Abernethy 0-13 Kettins ±0/±0   PER - Smith Lg. Cup
20/08/2022 Alyth 3-1 FC Romania -5/+5   PER - Smith Lg. Cup
20/08/2022 Auchterarder Primrose 5-0 Vale of Atholl +6/-6   PER - Smith Lg. Cup
20/08/2022 Breadalbane 3-8 Jeanfield Swifts Amateurs -16/+16   PER - Smith Lg. Cup
20/08/2022 Bridgeton United 3-4 Ballinluig +1/-1   PER - Smith Lg. Cup
20/08/2022 Burrelton Rovers 9-1 Letham Community +16/-16   PER - Smith Lg. Cup
20/08/2022 Kinrossie Caledonian 0-8 Stanley -3/+3   PER - Smith Lg. Cup
20/08/2022 Wolfhill 3-1 Balmoral United +9/-9   PER - Smith Lg. Cup
20/08/2022 Arthurlie Amateurs 6-1 Dunoon +5/-5   SAF - Premier Div.
20/08/2022 Baljaffray 6-1 Hillington +18/-18   SAF - Premier Div.
20/08/2022 Kings Park Rangers 4-1 Tarbert -3/+3   SAF - Premier Div.
20/08/2022 Lochgilphead Red Star 5-2 Busby +6/-6   SAF - Premier Div.
20/08/2022 Parkhall 2-3 Neilston Amateurs -4/+4   SAF - Premier Div.
20/08/2022 Port Glasgow Amateurs 7-3 Glenvale Carlton +1/-1   SAF - Premier Div.
20/08/2022 Port Glasgow Old Boys Union 0-1 Rutherglen +10/-10   SAF - Premier Div.
20/08/2022 Delting Reserves 3-5 Lerwick Thistle Reserves -14/+14   SHE - Reserve Lg.
20/08/2022 East Lane 1-2 Saint Peter's Amateurs -1/+1   SSM - Championship
20/08/2022 Gleniffer Thistle 2-3 Viewfield Rovers -11/+11   SSM - Championship
20/08/2022 Knightswood 2-4 Port Glasgow Celtic -24/+24   SSM - Championship
20/08/2022 Manhattan Blacks 5-3 Netherton +5/-5   SSM - Championship
20/08/2022 Southpark 0-3 Plains -16/+16   SSM - Championship
20/08/2022 Stanley Athletic 2-0 Huntershill +21/-21   SSM - Championship
20/08/2022 Glasgow Deaf Athletic 4-6 Dean Park -9/+9   SSM - Development Div.
20/08/2022 Inter Glasgow 3-5 Blackhall -9/+9   SSM - Development Div.
20/08/2022 Lanarkshire Thistle 1-2 Villa United -15/+15   SSM - Development Div.
20/08/2022 Motherwell Athletic 4-2 East Kilbride Thistle Amateurs -7/+7   SSM - Development Div.
20/08/2022 North Glasgow Victory 1-3 East End Villa +4/-4   SSM - Development Div.
20/08/2022 North Kelvin United 1-3 West Dumbarton +6/-6   SSM - Development Div.
20/08/2022 Rutherglen Glencairn Amateurs 5-0 Westwood +16/-16   SSM - Development Div.
20/08/2022 Southside Athletic 2-3 Cumbernauld -12/+12   SSM - Development Div.
20/08/2022 Gladstone Athletic 5-2 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs -1/+1   SSM - Div. 1A
20/08/2022 Glebe Hibernian 5-0 Milngavie Wanderers SM +18/-18   SSM - Div. 1A
20/08/2022 Lesmahagow SM 7-0 Newmains Hammers +3/-3   SSM - Div. 1A
20/08/2022 Shotts Bon Accord Amateurs 2-1 Blantyre Soccer Academy +17/-17   SSM - Div. 1A
20/08/2022 Strathaven Dynamo 2-1 East Kilbride Thistle Colts +4/-4   SSM - Div. 1A
20/08/2022 Tynecastle Amateurs 1-1 Accies -4/+4   SSM - Div. 1A
20/08/2022 Castle Rock 3-2 Port Glasgow Athletic +6/-6   SSM - Div. 1B
20/08/2022 East Kilbride YM SM 1-2 Baillieston Thistle -13/+13   SSM - Div. 1B
20/08/2022 Easterhouse Football Academy Amateurs 6-2 Summerston ±0/±0   SSM - Div. 1B
20/08/2022 Ferguslie 4-3 Westerlands SM +2/-2   SSM - Div. 1B
20/08/2022 Greenock 5-2 Stratton Southside +3/-3   SSM - Div. 1B
20/08/2022 Bengal Lancers 1-2 AS Airdrie -5/+5   SSM - Premier Div.
20/08/2022 Blackthorn Rovers 1-3 Shawbridge -16/+16   SSM - Premier Div.
20/08/2022 Kirkintilloch Thistle 3-1 Dinamo Paisley +5/-5   SSM - Premier Div.
20/08/2022 UB United 0-3 Drumchapel United SM -22/+22   SSM - Premier Div.
20/08/2022 Uddingston 3-3 East Dunbartonshire +4/-4   SSM - Premier Div.
20/08/2022 Alva 3-0 Linlithgow Rose Community +1/-1   STI - Premier Div.
20/08/2022 Beechwood Albion 3-1 Riverside +7/-7   STI - Premier Div.
20/08/2022 Cowie United 2-4 Westfield Colts +1/-1   STI - Premier Div.
20/08/2022 Plean 4-5 Braehead {STI} +8/-8   STI - Premier Div.
20/08/2022 Tower Bar 0-8 Campsie ±0/±0   STI - Premier Div.
20/08/2022 North Uist United 0-9 Barra -18/+18   UBA - Lg.
20/08/2022 Bridgend U21 1-1 Saint Cadoc's Youth Club U21 +3/-3   W21 - Premier Div.
20/08/2022 Cambuslang Rangers U21 0-2 Rutherglen Glencairn U21 -21/+21   W21 - Premier Div.
20/08/2022 Drumchapel U21 4-0 Saint Mungo U21 +12/-12   W21 - Premier Div.
20/08/2022 Hamilton Accies Rocca U21 2-3 Shotts Bon Accord U21 -6/+6   W21 - Premier Div.
20/08/2022 Petershill U21 3-1 Greenock High School FP U21 +18/-18   W21 - Premier Div.
20/08/2022 Thorn Athletic U21 0-3 East Kilbride Thistle U21 -1/+1   W21 - Premier Div.
20/08/2022 Wishaw Wycombe Wanderers U21 1-1 Stenhousemuir U21 -5/+5   W21 - Premier Div.
19/08/2022 Selkirk Victoria 1-1 Hawick Legion -7/+7   BOR - B Div.
19/08/2022 Castletown 5-2 Thurso Pentland -3/+3   CAI - Div. 2
19/08/2022 Harris 3-3 Stornoway United -8/+8   LHA - Lg.
19/08/2022 Lochs 2-3 Carloway +3/-3   LHA - Lg.
19/08/2022 Dounby Athletic Club p 0-0 Kirkwall Rovers +6/-6 ORK - Craigmyle Cup
19/08/2022 Braehead {GLA} 2-1 Crosslands United +5/-5   SSM - Div. 1A
19/08/2022 Southend 1-1 Benbecula +3/-3   UBA - Lg.
18/08/2022 Kilbirnie United 5-4 Bothan Victoria -2/+2   AYR - Div. 2
18/08/2022 Balloan 2-6 Black Isle United -12/+12   INV - Div. 1
18/08/2022 Dounby Athletic Club Reserves 0-3 Stromness Athletic Reserves -28/+28   ORK - Reserve Lg.
18/08/2022 East United Reserves 1-2 Kirkwall Hotspurs Reserves -4/+4   ORK - Reserve Lg.
18/08/2022 Rendall Reserves 1-5 Kirkwall Rovers Reserves -23/+23   ORK - Reserve Lg.
18/08/2022 Abernethy 0-15 Luncarty Amateurs ±0/±0   PER - Smith Lg. Cup
18/08/2022 Ballinluig 0-5 Breadalbane -29/+29   PER - Smith Lg. Cup
18/08/2022 Fair City 2-2 Auchterarder Primrose -11/+11   PER - Smith Lg. Cup
18/08/2022 FC Romania 2-6 Saint John's -17/+17   PER - Smith Lg. Cup
18/08/2022 Letham Community 0-2 Balmoral United -30/+30   PER - Smith Lg. Cup
18/08/2022 Rattray 4-0 Wolfhill +5/-5   PER - Smith Lg. Cup
18/08/2022 Stanley 2-5 Alyth -18/+18   PER - Smith Lg. Cup
18/08/2022 Vale of Earn 2-2 Jeanfield Swifts Amateurs -6/+6   PER - Smith Lg. Cup
18/08/2022 Iochdar Saints 1-2 Eriskay -15/+15   UBA - Lg.
17/08/2022 Aberdeen Lads Club 2-2 Fyvie +3/-3   ABD - Div. 1 (East)
17/08/2022 Aboyne 0-2 Kemnay -2/+2   ABD - Div. 1 (East)
17/08/2022 BSFC 5-4 Newtonhill +1/-1   ABD - Div. 1 (East)
17/08/2022 Cammachmore 1-3 Glendale -20/+20   ABD - Div. 1 (East)
17/08/2022 Continental 2-9 Westdyke -40/+40   ABD - Div. 1 (East)
17/08/2022 Newburgh Thistle 4-0 Jesus House Aberdeen +6/-6   ABD - Div. 1 (East)
17/08/2022 Saint Marnans 2-2 Turriff Thistle -3/+3   ABD - Div. 1 (East)
17/08/2022 AC Mill Inn 1-3 Kaimhill United -9/+9   ABD - Div. 1 (North)
17/08/2022 Bervie Caledonian 0-1 Stonehaven Athletic -12/+12   ABD - Div. 1 (North)
17/08/2022 Feughside 5-1 FC Polska +23/-23   ABD - Div. 1 (North)
17/08/2022 Huntly Amateurs 4-3 Burghmuir +16/-16   ABD - Div. 1 (North)
17/08/2022 Kintore 0-4 Auchnagatt Barons -23/+23   ABD - Div. 1 (North)
17/08/2022 Stoneywood Parkvale Amateurs 2-4 Bridge of Don -16/+16   ABD - Div. 1 (North)
17/08/2022 Cowie Thistle 6-0 Saint Laurence +9/-9   ABD - Premier Div.
17/08/2022 Echt 5-1 Alford +13/-13   ABD - Premier Div.
17/08/2022 Insch 2-2 Banchory ±0/±0   ABD - Premier Div.
17/08/2022 Nicolls 0-4 Cove Thistle -30/+30   ABD - Premier Div.
17/08/2022 Tarves 6-1 Beacon Rangers +15/-15   ABD - Premier Div.
17/08/2022 Tolbooth 2-3 Kincorth +6/-6   ABD - Premier Div.
17/08/2022 Woodside 2-3 Rattray's XI -19/+19   ABD - Premier Div.
17/08/2022 Dean Fenwick Thistle 9-2 Darvel Victoria +7/-7   AYR - Div. 2
17/08/2022 Whitletts Victoria Amateurs 5-4 Kilbride Thistle +11/-11   AYR - Div. 2
17/08/2022 Dirrans Athletic 6-2 Galston United +13/-13   AYR - Premier Div.
17/08/2022 Glenburn Miners Welfare 4-2 Irvine +2/-2   AYR - Premier Div.
17/08/2022 New Farm Loch 4-2 Drongan United ±0/±0   AYR - Premier Div.
17/08/2022 Tarbolton 4-1 Dailly +14/-14   AYR - Premier Div.
17/08/2022 West Kilbride 0-2 Stewarton United -1/+1   AYR - Premier Div.
17/08/2022 Greenlaw 3-4 Chirnside United -10/+10   BOR - A Div.
17/08/2022 Langholm Legion 1-7 Hawick Waverley -52/+52   BOR - A Div.
17/08/2022 Newtown 2-3 Langlee +3/-3   BOR - A Div.
17/08/2022 Tweeddale Rovers 2-2 Stow +3/-3   BOR - A Div.
17/08/2022 Tweedmouth 2-7 Duns -27/+27   BOR - A Div.
17/08/2022 Cambria 0-2 Cambusbarron Rovers -12/+12   CAL - Premier Div.
17/08/2022 Dumbarton Academy FP 2-0 Milngavie Wanderers ±0/±0   CAL - Premier Div.
17/08/2022 East Kilbride YM 5-1 Giffnock North +10/-10   CAL - Premier Div.
17/08/2022 Strathclyde University 1-5 Doune Castle -21/+21   CAL - Premier Div.
17/08/2022 Callander Thistle 0-8 Dunblane Soccer Club -27/+27   CAL - President's Cup
17/08/2022 Milton 11-4 Glasgow University Amateurs +24/-24   CAL - President's Cup
17/08/2022 Chryston 2-5 Bannockburn -11/+11   CEN - Bunrigh Lg. Cup
17/08/2022 Blantyre Reamonn Gormley Memorial 0-1 Holytown Colts -20/+20   CEN - Championship
17/08/2022 Steins Thistle 1-1 Dunipace Amateurs -10/+10   CEN - Championship
17/08/2022 Drumchapel 1-3 Castlemilk Dynamo -25/+25   CEN - Premier Div.
17/08/2022 Gartcosh United 1-2 Wishaw High School FP -10/+10   CEN - Premier Div.
17/08/2022 Goldenhill 0-4 Saint Patrick's FP -12/+12   CEN - Premier Div.
17/08/2022 Cairdy Thistle 1-2 Kirkton -19/+19 DSM - Adamson Memorial Cup
17/08/2022 Dryburgh Athletic 0-3 Bank Street Athletic -28/+28 DSM - Adamson Memorial Cup
17/08/2022 Dundee United Sports Club 13-1 Powrie +13/-13 DSM - Adamson Memorial Cup
17/08/2022 Dundee West 4-5 The Maidens -7/+7 DSM - Adamson Memorial Cup
17/08/2022 Fintry Athletic 4-3 Monifieth Athletic -11/+11 DSM - Adamson Memorial Cup
17/08/2022 Occidental p 2-2 Tayside Fire Brigade -11/+11 DSM - Adamson Memorial Cup
17/08/2022 Stobswell 14-2 Claverhouse +1/-1 DSM - Adamson Memorial Cup
17/08/2022 The Beat 1-7 Charlie Accies -7/+7 DSM - Adamson Memorial Cup
17/08/2022 Condorrat 3-1 Duncanrig +12/-12   GGP - Div. 3
17/08/2022 Bearsden 0-3 Johnstone Burgh Amateurs ±0/±0   GGP - President's Lg. Cup
17/08/2022 Craigneuk 1-1 Carluke Thistle +2/-2   GGP - President's Lg. Cup
17/08/2022 Dynamo East Kilbride 3-4 John Street -21/+21   GGP - President's Lg. Cup
17/08/2022 Eaglesham {GGP} 0-4 East Kilbride RR -3/+3   GGP - President's Lg. Cup
17/08/2022 Eastwood Parkmount 2-2 Vale of Leven Amateurs -2/+2   GGP - President's Lg. Cup
17/08/2022 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 4-0 Langcraigs +2/-2   GGP - President's Lg. Cup
17/08/2022 Kilbarchan Thistle 3-1 Cambria {GGP} +16/-16   GGP - President's Lg. Cup
17/08/2022 Kirkfield United 4-2 Erskine +19/-19   GGP - President's Lg. Cup
17/08/2022 Rhu {GGP} 0-1 Glasgow Harp {GGP} -8/+8   GGP - President's Lg. Cup
17/08/2022 Westerlands {GGP} 2-6 Houston United -5/+5   GGP - President's Lg. Cup
17/08/2022 Clachnacuddin U20 5-0 Fortrose & Rosemarkie Union +6/-6   INV - Div. 2
17/08/2022 Ferrybache 5-2 Highland Hospice +25/-25   INV - Div. 2
17/08/2022 G16 United 0-4 Ness Thistle -14/+14   INV - Div. 2
17/08/2022 Gellions 3-2 Ness City -1/+1   INV - Div. 2
17/08/2022 Tomatin United 4-2 Highland Athletic +2/-2   INV - Div. 2
17/08/2022 Point 4-0 Westside +15/-15 LHA - Jock Stein Cup
17/08/2022 Bo'ness United Community 3-3 Kirkliston & South Queensferry -10/+10   LOT - Championship
17/08/2022 Corstorphine Dynamo 0-2 Edinburgh Harps -21/+21   LOT - Championship
17/08/2022 Loganlea United 4-1 Blackridge Vale of Craig -2/+2   LOT - Championship
17/08/2022 Longniddry Villa 1-0 Dunbar Athletic -1/+1   LOT - Championship
17/08/2022 Musselburgh Windsor 1-3 Pencaitland -17/+17   LOT - Championship
17/08/2022 Armadale Athletic 1-3 Mill -14/+14   LOT - Div. 1
17/08/2022 Edinburgh Strollers 0-3 Edinburgh Star -7/+7   LOT - Premier Div.
17/08/2022 Murieston United 6-1 Ratho Athletic +25/-25   LOT - Premier Div.
17/08/2022 North Merchiston Vale 2-4 Meadowbank -13/+13   LOT - Premier Div.
17/08/2022 Tollcross Thistle 1-3 Sandys -25/+25   LOT - Premier Div.
17/08/2022 Tranent Amateurs 7-1 Danderhall Miners Welfare +42/-42   LOT - Premier Div.
17/08/2022 Arbroath High School FP 1-3 Arbroath Harp -21/+21   MID - Fairfield Cup
17/08/2022 Barnhill 4-2 Newport -5/+5   MID - Fairfield Cup
17/08/2022 Brechin City Amateurs 1-4 Kirriemuir Thistle Amateurs -9/+9   MID - Fairfield Cup
17/08/2022 Broughty United 1-0 Morgan Academy FP -6/+6   MID - Fairfield Cup
17/08/2022 Invergowrie 1-4 Finavon -6/+6   MID - Fairfield Cup
17/08/2022 Wellbank 3-0 Carnoustie Panmure YM +26/-26   MID - Fairfield Cup
17/08/2022 Lerwick Celtic Reserves 3-1 Ness United Reserves +1/-1   SHE - Reserve Lg.
17/08/2022 Lerwick Spurs Reserves 3-2 Whitedale Reserves +6/-6   SHE - Reserve Lg.
17/08/2022 Shetland Banks 2-4 Wastside Rebels +3/-3   SHE - Reserve Lg.
17/08/2022 Gleniffer Thistle 1-4 Blackthorn Rovers -23/+23   SSM - Champions Cup
17/08/2022 Southside 5-0 East Kilbride Thistle Amateurs -1/+1   SSM - Champions Cup
17/08/2022 Knightswood 4-3 Greenock +5/-5   SSM - Strathclyde Cup
17/08/2022 Motherwell Athletic 5-7 East Kilbride Thistle Colts +1/-1   SSM - Strathclyde Cup
17/08/2022 Port Glasgow Athletic 1-1 Ferguslie -11/+11   SSM - Strathclyde Cup
17/08/2022 Royalle Madrid 1-4 Moorlands {OLD} -7/+7   SSM - Strathclyde Cup
16/08/2022 Bonnyton Thistle Amateurs 1-3 Kilmarnock United -15/+15   AYR - Div. 1
16/08/2022 Ancrum 2-3 Hawick United -6/+6   BOR - B Div.
16/08/2022 Biggar United 2-2 Leithen Rovers -6/+6   BOR - B Div.
16/08/2022 Earlston Rhymers 7-1 Coldstream Amateurs +11/-11   BOR - B Div.
16/08/2022 Gala Hotspur 4-1 Selkirk Victoria +20/-20   BOR - B Div.
16/08/2022 Hawick Legion 2-4 Hawick Colts +2/-2   BOR - B Div.
16/08/2022 Berwick Colts 2-0 Highfields United +9/-9   BOR - C Div.
16/08/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 3-4 Lauder -6/+6   BOR - C Div.
16/08/2022 Jed Legion 2-6 Saint Boswells -10/+10   BOR - C Div.
16/08/2022 Kelso Thistle 2-5 Eyemouth United -3/+3   BOR - C Div.
16/08/2022 Thurso Academicals 0-1 Wick Groats +7/-7   CAI - Div. 1
16/08/2022 Craigie 14-3 Clepington Social +7/-7   DSM - Div. 1
16/08/2022 Dundee Social 3-4 Saint James -15/+15   DSM - Div. 1
16/08/2022 East End Thistle 3-1 Dolphin +17/-17   DSM - Div. 1
16/08/2022 Lochee Harp Amateurs 1-1 Dundee Athletic -11/+11   DSM - Div. 2
16/08/2022 Polepark 3-2 Cannon Fodder -10/+10   DSM - Div. 2
16/08/2022 Sporting Tayside 1-0 Saint Andrews {DSM} +10/-10   DSM - Div. 2
16/08/2022 Giffnock Soccer Centre Reds 1-4 East Kilbride YM {GGP} +2/-2   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2022 Black Isle United 3-4 Invergordon Social Club -20/+20   INV - Div. 1
16/08/2022 Hill Rovers 0-6 Inverness Athletic Amateurs -4/+4   INV - Div. 1
16/08/2022 East United 2-0 Stromness Athletic +9/-9   ORK - A Lg.
16/08/2022 Kirkwall Hotspurs 2-1 Dounby Athletic Club -6/+6   ORK - A Lg.
16/08/2022 Rendall 0-10 Kirkwall Thorfinn -22/+22   ORK - A Lg.
16/08/2022 Auchterarder Primrose 13-1 Abernethy +1/-1   PER - Smith Lg. Cup
16/08/2022 Balmoral United 2-5 Burrelton Rovers -2/+2   PER - Smith Lg. Cup
16/08/2022 Breadalbane 5-0 Bridgeton United +4/-4   PER - Smith Lg. Cup
16/08/2022 Kinrossie Caledonian 1-9 Alyth -1/+1   PER - Smith Lg. Cup
16/08/2022 Luncarty Amateurs 8-2 Fair City +25/-25   PER - Smith Lg. Cup
16/08/2022 Rattray 1-2 Letham Community -15/+15   PER - Smith Lg. Cup
16/08/2022 Saint John's 1-8 Stanley -58/+58   PER - Smith Lg. Cup
16/08/2022 Uddingston 5-6 Southpark -21/+21   SSM - Champions Cup
15/08/2022 Crosshouse Waverley 1-0 Kilmarnock Amateurs +3/-3   AYR - Div. 1
15/08/2022 Irvine Victoria Amateurs 4-2 Beith Amateurs +14/-14   AYR - Div. 1
15/08/2022 Largs Thistle Amateurs 0-5 Irvine Thistle -28/+28   AYR - Div. 1
15/08/2022 Troon Dundonald 1-7 Black's Bar -35/+35   AYR - Div. 1
15/08/2022 Bellfield 2-1 Minishant -1/+1   AYR - Div. 2
15/08/2022 Kilwinning 1-6 Onthank -22/+22   AYR - Div. 2
15/08/2022 Mauchline United 1-2 New Cumnock -16/+16   AYR - Div. 2
15/08/2022 Wick Thistle 0-5 Pentland United -6/+6   CAI - Div. 1
15/08/2022 Thurso Swifts 1-1 Top Joe's -10/+10   CAI - Div. 2
15/08/2022 Watten 1-0 Keiss +6/-6   CAI - Div. 2
15/08/2022 Avoch 2-5 Loch Ness Amateurs -29/+29   INV - Premier Div.
15/08/2022 Culloden Blacksmiths 1-4 Black Rock Rovers -9/+9   INV - Premier Div.
15/08/2022 IRN Security 0-3 Maryburgh -8/+8   INV - Premier Div.
15/08/2022 Tomatin 2-3 Ardersier +2/-2   INV - Premier Div.
15/08/2022 Stornoway Athletic 0-2 Back -15/+15 LHA - Jock Stein Cup
15/08/2022 Barca-Milton 4-4 North Berwick +6/-6   LOT - Div. 1
15/08/2022 Fernieside 1-9 Leith Athletic Amateurs -13/+13   LOT - Div. 1
15/08/2022 Loanhead 2-6 Linton Hotspur -37/+37   LOT - Div. 1
15/08/2022 Mental Mechanics 3-3 Carrick Athletic +10/-10   LOT - Div. 1
15/08/2022 Corstorphine Dynamo Colts 1-9 Clermiston -3/+3   LOT - Div. 2
15/08/2022 Currie 0-2 Balerno Athletic -19/+19   LOT - Div. 2
15/08/2022 Dalkeith Thistle Amateurs 0-5 Edinburgh City Whites -47/+47   LOT - Div. 2
15/08/2022 Gorebridge United 0-8 Hunterfield Vale -1/+1   LOT - Div. 2
15/08/2022 Polbeth United 13-0 West Lothian Warriors +4/-4   LOT - Div. 2
15/08/2022 Garry O'Connor Academy 1-4 Tranent Foresters -12/+12   LOT - Div. 2
15/08/2022 Harray 1-4 Streamline -5/+5 ORK - Thomson Cup
15/08/2022 Lerwick Spurs 0-2 Whalsay -15/+15   SHE - Premier Div.
15/08/2022 Ness United 1-0 Whitedale -6/+6   SHE - Premier Div.
15/08/2022 Scalloway 3-4 Lerwick Thistle -14/+14   SHE - Premier Div.
14/08/2022 Lerwick Thistle Reserves 7-3 Shetland Banks +4/-4   SHE - Reserve Lg.
14/08/2022 Scalloway Reserves 3-0 Delting Reserves +2/-2   SHE - Reserve Lg.
13/08/2022 Fyvie 2-1 Cammachmore -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
13/08/2022 Glendale 3-3 Saint Marnans +1/-1   ABD - Div. 1 (East)
13/08/2022 Newburgh Thistle 2-3 BSFC -12/+12   ABD - Div. 1 (East)
13/08/2022 Newtonhill 3-0 Aboyne +13/-13   ABD - Div. 1 (East)
13/08/2022 Turriff Thistle 2-3 Aberdeen Lads Club -17/+17   ABD - Div. 1 (East)
13/08/2022 Westdyke 5-1 Jesus House Aberdeen +6/-6   ABD - Div. 1 (East)
13/08/2022 Auchnagatt Barons 2-6 Great Western United -28/+28   ABD - Div. 1 (North)
13/08/2022 Bervie Caledonian 3-0 Feughside +5/-5   ABD - Div. 1 (North)
13/08/2022 Burghmuir 1-1 JS XI -5/+5   ABD - Div. 1 (North)
13/08/2022 FC Polska 2-2 AC Mill Inn -3/+3   ABD - Div. 1 (North)
13/08/2022 Kaimhill United 5-1 Kintore +8/-8   ABD - Div. 1 (North)
13/08/2022 Stonehaven Athletic 4-0 Stoneywood Parkvale Amateurs +14/-14   ABD - Div. 1 (North)
13/08/2022 Ellon Thistle 1-3 Bon Accord City -19/+19   ABD - Div. 2 (East)
13/08/2022 Glentanar Reflex 5-4 Ellon +8/-8   ABD - Div. 2 (East)
13/08/2022 Monymusk 10-1 Blackburn +45/-45   ABD - Div. 2 (East)
13/08/2022 Theologians North East 2-3 Ferryhill -14/+14   ABD - Div. 2 (East)
13/08/2022 Kemnay Youth 1-2 Newmachar United Amateurs -10/+10   ABD - Div. 2 (North)
13/08/2022 Postal ALC 3-1 Halliburton +11/-11   ABD - Div. 2 (North)
13/08/2022 West End United 0-2 Byron Sports Club +1/-1   ABD - Div. 2 (North)
13/08/2022 Alford 1-2 Woodside -6/+6   ABD - Premier Div.
13/08/2022 Banchory 2-2 Tolbooth -8/+8   ABD - Premier Div.
13/08/2022 Cove Thistle 0-3 Echt -21/+21   ABD - Premier Div.
13/08/2022 Cowie Thistle 3-0 Tarves +5/-5   ABD - Premier Div.
13/08/2022 Kincorth 4-1 Insch ±0/±0   ABD - Premier Div.
13/08/2022 Saint Laurence 0-0 Nicolls -3/+3   ABD - Premier Div.
13/08/2022 Annbank United 3-0 Kilmarnock United +1/-1   AYR - Div. 1
13/08/2022 Catrine 1-3 Kilmarnock Amateurs -21/+21   AYR - Div. 1
13/08/2022 Crosshouse Waverley 1-4 Bonnyton Thistle Amateurs -28/+28   AYR - Div. 1
13/08/2022 Largs Thistle Amateurs 1-4 Black's Bar -13/+13   AYR - Div. 1
13/08/2022 Troon Dundonald 1-4 Beith Amateurs -35/+35   AYR - Div. 1
13/08/2022 Crosshill Thistle 4-0 Bothan Victoria +4/-4   AYR - Div. 2
13/08/2022 Darvel Victoria 2-5 Mauchline United -2/+2   AYR - Div. 2
13/08/2022 Kilbride Thistle 6-2 Onthank +14/-14   AYR - Div. 2
13/08/2022 Kilwinning 4-4 Dean Fenwick Thistle +7/-7   AYR - Div. 2
13/08/2022 Whitletts Victoria Amateurs 4-3 Kilbirnie United +2/-2   AYR - Div. 2
13/08/2022 Cumnock Amateurs 3-1 Stewarton United +18/-18   AYR - Premier Div.
13/08/2022 Dirrans Athletic 3-3 Drongan United -11/+11   AYR - Premier Div.
13/08/2022 Glenburn Miners Welfare 3-0 New Farm Loch +16/-16   AYR - Premier Div.
13/08/2022 Irvine 4-2 Galston United +14/-14   AYR - Premier Div.
13/08/2022 Shortlees 6-0 Dailly +12/-12   AYR - Premier Div.
13/08/2022 West Kilbride 1-3 Tarbolton -6/+6   AYR - Premier Div.
13/08/2022 Duns 8-0 Langholm Legion +23/-23   BOR - A Div.
13/08/2022 Stow 5-3 Hawick Waverley ±0/±0   BOR - A Div.
13/08/2022 Tweedmouth 2-3 Langlee +1/-1   BOR - A Div.
13/08/2022 Ancrum 5-0 Gala Hotspur +34/-34   BOR - B Div.
13/08/2022 Leithen Rovers 2-3 Hawick Colts -4/+4   BOR - B Div.
13/08/2022 Greenlaw 4-2 Tweeddale Rovers +12/-12 BOR - Border Cup
13/08/2022 Eyemouth United 3-0 Gala Fairydean Rovers Amateurs -2/+2   BOR - C Div.
13/08/2022 Kelso Thistle 1-3 Berwick Colts -4/+4   BOR - C Div.
13/08/2022 Lauder 0-5 Saint Boswells -17/+17   BOR - C Div.
13/08/2022 Biggar United 2-0 Hawick Legion -4/+4 BOR - Wright Cup
13/08/2022 Wick Groats 3-2 Castletown -8/+8 CAI - David Allan Shield
13/08/2022 Cambria 2-4 Dalziel High School FP -21/+21   CAL - Premier Div.
13/08/2022 Cambusbarron Rovers 2-2 Milngavie Wanderers -6/+6   CAL - Premier Div.
13/08/2022 Doune Castle 1-4 East Kilbride YM -24/+24   CAL - Premier Div.
13/08/2022 Eaglesham 0-1 Dumbarton Academy FP -5/+5   CAL - Premier Div.
13/08/2022 Giffnock North 0-3 Saint Mungo -26/+26   CAL - Premier Div.
13/08/2022 Wishaw Wycombe Wanderers 3-2 Saint Joseph's +2/-2   CAL - Premier Div.
13/08/2022 Callander Thistle 1-1 Glasgow University Amateurs +6/-6   CAL - President's Cup
13/08/2022 Rothesay Brandane 3-0 Rhu +21/-21   CAL - President's Cup
13/08/2022 Westerlands 3-1 University of Stirling Amateurs +2/-2   CAL - President's Cup
13/08/2022 Dunipace Amateurs 2-1 Blantyre Reamonn Gormley Memorial +8/-8   CEN - Bunrigh Lg. Cup
13/08/2022 Garrowhill Thistle 0-4 Greenock High School FP -29/+29   CEN - Bunrigh Lg. Cup
13/08/2022 Holytown Colts 2-3 Inverclyde +9/-9 CEN - Bunrigh Lg. Cup
13/08/2022 Campsie Minerva 8-0 Clydebank AFC +2/-2   CEN - Championship
13/08/2022 Chryston 1-5 Castlemilk Old Boys Club -21/+21   CEN - Championship
13/08/2022 Third Lanark 2-2 Steins Thistle -1/+1   CEN - Championship
13/08/2022 Castlemilk Dynamo 3-4 Lesmahagow Amateurs -5/+5   CEN - Premier Div.
13/08/2022 Drumchapel 1-2 Bannockburn -18/+18   CEN - Premier Div.
13/08/2022 Harestanes 2-2 Goldenhill -11/+11   CEN - Premier Div.
13/08/2022 Saint Patrick's FP 2-1 Gartcosh United -5/+5   CEN - Premier Div.
13/08/2022 Tower Hearts 4-1 Oban Saints +10/-10   CEN - Premier Div.
13/08/2022 Cannon Fodder 2-8 Stobswell ±0/±0   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Craigie 1-3 The Maidens -10/+10   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Dryburgh Athletic 12-0 Claverhouse +7/-7   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Dundee United Sports Club 11-1 Strathmartine Athletic ±0/±0   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Dundee West 6-2 Dundee Athletic -2/+2   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Kirkton 3-3 Dundee Social +1/-1   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Lochee Harp Amateurs 2-2 Charlie Accies +13/-13   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Monifieth Athletic 5-3 Sporting Tayside -5/+5   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Occidental 5-2 Dolphin +3/-3   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Powrie 5-4 Clepington Social -9/+9   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Saint Andrews {DSM} 3-4 Tayside Fire Brigade +4/-4   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Saint James 0-1 East End Thistle -19/+19   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 The Beat 1-4 Parktool Athletic -29/+29   DSM - Adamson Memorial Cup
13/08/2022 Carrubbers 5-3 Central +3/-3   EDC - Lg.
13/08/2022 Charlotte Chapel 1-10 Saint Mary's Metropolitan -8/+8   EDC - Lg.
13/08/2022 Gorgie United 4-1 Port Seton +28/-28   EDC - Lg.
13/08/2022 Kirkliston Community Church 0-7 White Lightning -2/+2   EDC - Lg.
13/08/2022 Saint Columba's 3-0 Barclay Viewforth United +22/-22   EDC - Lg.
13/08/2022 Bristo Castle 0-8 Niddrie Mission -6/+6   EDC - Lg.
13/08/2022 Cambuslang Football Academy 4-6 Tantallon Victoria +3/-3   GCO - Div. 1
13/08/2022 Croftpark 0-6 Clydebank SM -6/+6   GCO - Div. 1
13/08/2022 Dumbarton Amateurs 3-2 Bishopton -6/+6   GCO - Div. 1
13/08/2022 Greater Glasgow 1-2 Glasgow Ansar -7/+7   GCO - Div. 1
13/08/2022 Lomond 4-1 AC Milanda -1/+1   GCO - Div. 1
13/08/2022 Nethercraigs 5-2 Cathcart +3/-3   GCO - Div. 1
13/08/2022 River Nevis 0-5 DTI -34/+34   GCO - Div. 1
13/08/2022 Rosebank United 2-4 Rhu Colts -13/+13   GCO - Div. 1
13/08/2022 Corinthians 3-2 King's Park United -7/+7   GCO - Premier Div.
13/08/2022 Erskine Youth 0-2 Glasgow Island ±0/±0   GCO - Premier Div.
13/08/2022 Glasgow Medics 1-3 Burnhill -31/+31   GCO - Premier Div.
13/08/2022 Lokomotiv Glasgow 8-4 MSM Burnbank +13/-13   GCO - Premier Div.
13/08/2022 Newlands 1-4 Park Sports Project -5/+5   GCO - Premier Div.
13/08/2022 Pollok United 3-3 Weir Recreation -9/+9   GCO - Premier Div.
13/08/2022 Rosehill United 1-5 Clydeside Athletic -11/+11   GCO - Premier Div.
13/08/2022 Eastwood Parkmount 0-7 East Kilbride RR -14/+14   GGP - Div. 1
13/08/2022 Bearsden 5-3 Kilbarchan Thistle +19/-19   GGP - Div. 3
13/08/2022 Antonine 2-1 Newshot +10/-10   GGP - President's Lg. Cup
13/08/2022 Calderglen 8-2 Clydebank Amateurs +8/-8   GGP - President's Lg. Cup
13/08/2022 Carluke Thistle 4-0 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +25/-25   GGP - President's Lg. Cup
13/08/2022 Duncanrig 2-0 Colquhoun United +9/-9   GGP - President's Lg. Cup
13/08/2022 Dynamo East Kilbride 5-0 Rhu {GGP} +9/-9   GGP - President's Lg. Cup
13/08/2022 Erskine 8-2 Oban Saints {GGP} +11/-11   GGP - President's Lg. Cup
13/08/2022 Giffnock Soccer Centre 1-1 Condorrat -12/+12   GGP - President's Lg. Cup
13/08/2022 Houston United 3-2 Boswell -8/+8   GGP - President's Lg. Cup
13/08/2022 John Street 2-3 Glasgow Harp {GGP} -6/+6   GGP - President's Lg. Cup
13/08/2022 Langcraigs 2-3 Craigneuk +1/-1   GGP - President's Lg. Cup
13/08/2022 Vale of Leven Amateurs 3-0 Westerlands {GGP} +10/-10   GGP - President's Lg. Cup
13/08/2022 Fir Park Corner 1-3 Queen's Park Supporters -32/+32   IFA - Lg.
13/08/2022 Stirling Albion Supporters 3-5 Alloa Athletic Supporters -10/+10   IFA - Lg.
13/08/2022 Benarty Astros 7-0 Kinross Colts +6/-6   KOF - Championship
13/08/2022 Bridge of Earn 5-1 Markinch +17/-17   KOF - Championship
13/08/2022 Burntisland United 1-2 Fife Thistle +5/-5   KOF - Championship
13/08/2022 Kincardine 4-7 Kinross -41/+41   KOF - Championship
13/08/2022 Saint Andrews 2-2 Rosebank Athletic -7/+7   KOF - Championship
13/08/2022 The Swifts 3-3 Glenrothes Amateurs -7/+7   KOF - Championship
13/08/2022 Dunfermline City 3-3 Leslie Hearts +4/-4   KOF - Div. 1
13/08/2022 Hearts of Beath 3-4 Methilhill Strollers -4/+4   KOF - Div. 1
13/08/2022 Kettle United 2-1 Saint Monans Swallows -9/+9   KOF - Div. 1
13/08/2022 Lang Toun 2-3 Kennoway Star Hearts Amateurs -17/+17   KOF - Div. 1
13/08/2022 Leven 1-2 Eastvale -19/+19   KOF - Div. 1
13/08/2022 Auchtermuchty Bellvue 0-6 Greig Park Rangers -21/+21   KOF - Premier Div.
13/08/2022 Balgonie Scotia 1-3 Kennoway -28/+28   KOF - Premier Div.
13/08/2022 Cupar Hearts 0-1 Leven United -11/+11   KOF - Premier Div.
13/08/2022 Strathmiglo United 4-1 Pittenweem Rovers +11/-11   KOF - Premier Div.
13/08/2022 Edinburgh North 3-1 Corstorphine Dynamo -2/+2   LOT - Championship
13/08/2022 Dunbar Athletic 3-0 Blackridge Vale of Craig +7/-7   LOT - Championship
13/08/2022 Edinburgh Harps 1-4 Bo'ness United Community -13/+13   LOT - Championship
13/08/2022 Kirkliston & South Queensferry 0-1 Musselburgh Windsor -7/+7   LOT - Championship
13/08/2022 Loganlea United 5-0 Longniddry Villa +11/-11   LOT - Championship
13/08/2022 Pencaitland 1-2 Penicuik +3/-3   LOT - Championship
13/08/2022 Barca-Milton 3-1 East Calder United +25/-25   LOT - Div. 1
13/08/2022 Fernieside 0-3 Carrick Athletic -2/+2   LOT - Div. 1
13/08/2022 Leith Athletic Amateurs 3-1 Armadale Athletic -3/+3   LOT - Div. 1
13/08/2022 Linton Hotspur 2-2 Mill -1/+1   LOT - Div. 1
13/08/2022 North Berwick 4-2 Mental Mechanics +3/-3   LOT - Div. 1
13/08/2022 Balerno Athletic 0-4 Dalkeith Thistle Amateurs -39/+39   LOT - Div. 2
13/08/2022 Corstorphine Dynamo Colts 1-2 Currie -3/+3   LOT - Div. 2
13/08/2022 Gorebridge United 0-8 Clermiston ±0/±0   LOT - Div. 2
13/08/2022 Polbeth United 3-4 Hunterfield Vale +10/-10   LOT - Div. 2
13/08/2022 Tranent Foresters 3-0 West Lothian Warriors -4/+4   LOT - Div. 2
13/08/2022 Newcraighall Leith Victoria 2-2 Edinburgh Strollers -5/+5   LOT - Premier Div.
13/08/2022 Meadowbank 4-3 Tranent Amateurs -6/+6   LOT - Premier Div.
13/08/2022 Tollcross Thistle 1-2 Edinburgh Star -18/+18   LOT - Premier Div.
13/08/2022 Brechin City Amateurs Reserves 6-0 Arbroath Harp Reserves +49/-49   MID - Alliance Lg.
13/08/2022 Invergowrie Reserves 1-2 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves -4/+4   MID - Alliance Lg.
13/08/2022 Morgan Academy FP Reserves 0-2 Arbroath High School FP Reserves -20/+20   MID - Alliance Lg.
13/08/2022 Newport Reserves 0-9 Barnhill Reserves -14/+14   MID - Alliance Lg.
13/08/2022 Arbroath Harp 2-1 Morgan Academy FP +4/-4   MID - Fairfield Cup
13/08/2022 Arbroath High School FP 0-1 Broughty United ±0/±0   MID - Fairfield Cup
13/08/2022 Carnoustie Panmure YM 0-1 Invergowrie -13/+13   MID - Fairfield Cup
13/08/2022 Finavon 3-2 Wellbank -10/+10   MID - Fairfield Cup
13/08/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs 2-1 Newport -4/+4   MID - Fairfield Cup
13/08/2022 Golspie Stafford 2-3 Helmsdale United -9/+9   NWS - Lg.
13/08/2022 Lairg Rovers 5-0 Inver +3/-3   NWS - Lg.
13/08/2022 Lochbroom 14-0 Melvich +1/-1   NWS - Lg.
13/08/2022 Balmoral United 1-4 Stanley -21/+21   PER - Div. 2
13/08/2022 Alyth 4-1 Saint John's +13/-13   PER - Smith Lg. Cup
13/08/2022 Breadalbane 4-2 Vale of Earn +31/-31   PER - Smith Lg. Cup
13/08/2022 Bridgeton United 1-8 Jeanfield Swifts Amateurs -3/+3   PER - Smith Lg. Cup
13/08/2022 Burrelton Rovers 3-5 Rattray -26/+26   PER - Smith Lg. Cup
13/08/2022 Fair City 14-0 Abernethy ±0/±0   PER - Smith Lg. Cup
13/08/2022 FC Romania 7-3 Kinrossie Caledonian ±0/±0   PER - Smith Lg. Cup
13/08/2022 Luncarty Amateurs 1-3 Auchterarder Primrose -34/+34   PER - Smith Lg. Cup
13/08/2022 Vale of Atholl 1-5 Kettins +2/-2   PER - Smith Lg. Cup
13/08/2022 Wolfhill 1-3 Letham Community -8/+8   PER - Smith Lg. Cup
13/08/2022 Busby 0-3 Port Glasgow Amateurs -17/+17   SAF - Premier Div.
13/08/2022 Dunoon 2-1 Cardross -10/+10   SAF - Premier Div.
13/08/2022 Glenvale Carlton 1-4 Kings Park Rangers -18/+18   SAF - Premier Div.
13/08/2022 Neilston Amateurs 3-1 Baljaffray +8/-8   SAF - Premier Div.
13/08/2022 Tarbert 3-5 Port Glasgow Old Boys Union -22/+22   SAF - Premier Div.
13/08/2022 Mallaig 2-0 Sleat & Strath +11/-11   SKY - Lg.
13/08/2022 Accies 2-1 Summerston -6/+6   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Blackhall 3-3 Villa United -6/+6   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Blantyre Soccer Academy 0-2 Stanley Athletic -26/+26   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Easterhouse Football Academy Amateurs 3-1 UB United +25/-25   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Gleniffer Thistle 0-2 Royalle Madrid -20/+20   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Huntershill 3-4 Greenock -15/+15   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Manhattan Blacks 6-1 North Glasgow Victory +1/-1   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Motherwell Athletic 0-3 East Kilbride YM SM -4/+4   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Netherton 5-3 Southside Athletic +3/-3   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Newmains Hammers 2-1 Viewfield Rovers +8/-8   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Newmains United Amateurs 3-0 Glasgow Deaf Athletic -5/+5   SSM - Champions Cup
13/08/2022 North Kelvin United 1-10 East Kilbride Thistle Colts -1/+1   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Plains 3-1 Crosslands United +12/-12   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Port Glasgow Athletic 10-1 Dean Park +4/-4   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Port Glasgow Celtic 2-2 Tynecastle Amateurs -2/+2   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Stratton Southside 1-3 West Dumbarton -8/+8   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Westwood 7-0 East Kilbride Thistle Amateurs +5/-5   SSM - Champions Cup
13/08/2022 Braehead {GLA} 1-2 Glebe Hibernian -7/+7   SSM - Div. 1A
13/08/2022 Bengal Lancers 1-3 Blackthorn Rovers -26/+26   SSM - Premier Div.
13/08/2022 East Dunbartonshire 5-3 Dinamo Paisley +1/-1   SSM - Premier Div.
13/08/2022 Shawbridge 1-3 Moorlands {OLD} -7/+7   SSM - Premier Div.
13/08/2022 Tannochside United 4-1 Glasgow South +12/-12   SSM - Premier Div.
13/08/2022 East End Villa 0-5 Uddingston -24/+24   SSM - Strathclyde Cup
13/08/2022 Beechwood Albion 4-0 Campsie +4/-4   STI - Premier Div.
13/08/2022 Dollar Glen 4-2 Cowie United -2/+2   STI - Premier Div.
13/08/2022 Riverside 2-4 Alva -7/+7   STI - Premier Div.
13/08/2022 Westfield Colts 18-0 Tower Bar ±0/±0   STI - Premier Div.
13/08/2022 Back 2-4 Westside -14/+14 WIS - Co-op Cup
12/08/2022 Coldstream Amateurs 1-8 Selkirk Victoria -41/+41 BOR - Wright Cup
12/08/2022 Avoch 3-0 Loch Ness Amateurs +21/-21 INV - Association Cup
12/08/2022 Black Rock Rovers 4-2 Ardersier +4/-4 INV - Association Cup
12/08/2022 Delting 1-6 Lerwick Thistle -23/+23 SHE - County Shield
12/08/2022 Lerwick Spurs 2-3 Ness United -10/+10 SHE - County Shield
12/08/2022 Scalloway 0-5 Lerwick Celtic -18/+18 SHE - County Shield
12/08/2022 Whitedale 2-4 Whalsay -4/+4 SHE - County Shield
12/08/2022 Southend 4-5 Eriskay -9/+9   UBA - Lg.
12/08/2022 Point 1-3 Ness -23/+23 WIS - Co-op Cup
11/08/2022 East United Reserves 2-0 Kirkwall Thorfinn Reserves ±0/±0   ORK - Reserve Lg.
11/08/2022 Kirkwall Rovers Reserves 4-1 Kirkwall Hotspurs Reserves +19/-19   ORK - Reserve Lg.
11/08/2022 East Kilbride Thistle Amateurs 0-7 Huntershill -1/+1   SSM - Champions Cup
11/08/2022 Glebe Hibernian 0-3 East End Villa -36/+36   SSM - Champions Cup
11/08/2022 Villa United 3-5 Blackthorn Rovers -1/+1   SSM - Champions Cup
11/08/2022 Iochdar Saints 2-2 North Uist United -11/+11   UBA - Lg.
10/08/2022 Aberdeen Lads Club 1-0 BSFC +8/-8   ABD - Div. 1 (East)
10/08/2022 Aboyne 0-0 Glendale -2/+2   ABD - Div. 1 (East)
10/08/2022 Cammachmore 1-0 Newtonhill +3/-3   ABD - Div. 1 (East)
10/08/2022 Newburgh Thistle 0-1 Turriff Thistle -10/+10   ABD - Div. 1 (East)
10/08/2022 Saint Marnans 1-0 Fyvie +5/-5   ABD - Div. 1 (East)
10/08/2022 Westdyke 0-3 Kemnay -17/+17   ABD - Div. 1 (East)
10/08/2022 AC Mill Inn 2-1 Bervie Caledonian +12/-12   ABD - Div. 1 (North)
10/08/2022 Feughside 1-2 Stonehaven Athletic -4/+4   ABD - Div. 1 (North)
10/08/2022 Great Western United 2-3 Kaimhill United -12/+12   ABD - Div. 1 (North)
10/08/2022 Huntly Amateurs 3-4 FC Polska -6/+6   ABD - Div. 1 (North)
10/08/2022 JS XI 2-1 Bridge of Don ±0/±0   ABD - Div. 1 (North)
10/08/2022 Kintore 2-4 Burghmuir -7/+7   ABD - Div. 1 (North)
10/08/2022 Stoneywood Parkvale Amateurs 1-3 Auchnagatt Barons -15/+15   ABD - Div. 1 (North)
10/08/2022 Beacon Rangers 0-1 Rattray's XI -12/+12   ABD - Premier Div.
10/08/2022 Cowie Thistle 2-0 Banchory -1/+1   ABD - Premier Div.
10/08/2022 Echt 2-0 Saint Laurence +3/-3   ABD - Premier Div.
10/08/2022 Insch 0-2 Alford -15/+15   ABD - Premier Div.
10/08/2022 Nicolls 2-1 Tolbooth -1/+1   ABD - Premier Div.
10/08/2022 Tarves 0-3 Kincorth -14/+14   ABD - Premier Div.
10/08/2022 Woodside 1-1 Cove Thistle -7/+7   ABD - Premier Div.
10/08/2022 Annbank United 4-4 Irvine Thistle -12/+12   AYR - Div. 1
10/08/2022 Beith Amateurs 2-3 Largs Thistle Amateurs -12/+12   AYR - Div. 1
10/08/2022 Crosshouse Waverley 2-4 Catrine -21/+21   AYR - Div. 1
10/08/2022 Irvine Victoria Amateurs 1-6 Kilmarnock United -29/+29   AYR - Div. 1
10/08/2022 Troon Dundonald 2-0 Bonnyton Thistle Amateurs +4/-4   AYR - Div. 1
10/08/2022 Kilbirnie United 1-0 Kilwinning -3/+3   AYR - Div. 2
10/08/2022 Langlee 4-0 Duns +20/-20 BOR - Colin Campbell Cup
10/08/2022 Keiss 2-6 Thurso Pentland -42/+42 CAI - Div. 2
10/08/2022 Staxigoe United 4-2 Lybster -1/+1 CAI - Div. 2
10/08/2022 Claverhouse 3-2 East End Thistle +6/-6   DSM - Adamson Memorial Cup
10/08/2022 Kelso 2-3 Cannon Fodder -21/+21   DSM - Adamson Memorial Cup
10/08/2022 Occidental 1-3 Craigie -26/+26   DSM - Adamson Memorial Cup
10/08/2022 Saint Andrews {DSM} 2-3 Dundee West +10/-10   DSM - Adamson Memorial Cup
10/08/2022 Stobswell 5-2 Bank Street Athletic +1/-1   DSM - Adamson Memorial Cup
10/08/2022 Strathmartine Athletic 3-6 Lochee Harp Amateurs +2/-2   DSM - Adamson Memorial Cup
10/08/2022 Tayside Fire Brigade 2-2 Dundee Athletic -13/+13   DSM - Adamson Memorial Cup
10/08/2022 The Maidens 5-4 Dolphin -8/+8   DSM - Adamson Memorial Cup
10/08/2022 Ferrybache 5-0 G16 United +1/-1   INV - Div. 2
10/08/2022 Highland Athletic 0-3 Fortrose & Rosemarkie Union -14/+14   INV - Div. 2
10/08/2022 Highland Hospice 4-5 Tomatin United -21/+21   INV - Div. 2
10/08/2022 Ness City 0-4 Clachnacuddin U20 -2/+2   INV - Div. 2
10/08/2022 Ness Thistle 0-2 Gellions -14/+14   INV - Div. 2
10/08/2022 Bressay Sharks 3-2 Lerwick Spurs Reserves +19/-19 SHE - Reserve Lg.
10/08/2022 Ness United Reserves 0-8 Whitedale Reserves -29/+29 SHE - Reserve Lg.
10/08/2022 Whalsay Reserves 1-1 Lerwick Celtic Reserves +8/-8 SHE - Reserve Lg.
10/08/2022 Blantyre Soccer Academy 3-1 Cumbernauld -3/+3   SSM - Champions Cup
10/08/2022 Dean Park 0-5 Inter Glasgow -39/+39   SSM - Champions Cup
10/08/2022 North Kelvin United 2-7 Newmains United Amateurs -1/+1   SSM - Champions Cup
10/08/2022 Southside Athletic 3-2 Southpark +10/-10   SSM - Champions Cup
10/08/2022 Summerston 2-7 Singer -4/+4   SSM - Champions Cup
10/08/2022 Tynecastle Amateurs 1-3 Plains -16/+16   SSM - Champions Cup
10/08/2022 West Dumbarton 4-3 Manhattan Blacks +2/-2   SSM - Champions Cup
09/08/2022 Pentland United 5-1 High Ormlie Hotspur +4/-4   CAI - Div. 1
09/08/2022 Wick Thistle 2-2 John o' Groats -7/+7   CAI - Div. 1
09/08/2022 Charlie Accies 2-2 Dundee United Sports Club -3/+3   DSM - Adamson Memorial Cup
09/08/2022 Clepington Social 3-2 Parktool Athletic +12/-12   DSM - Adamson Memorial Cup
09/08/2022 Dryburgh Athletic 4-2 Saint James +2/-2   DSM - Adamson Memorial Cup
09/08/2022 Fintry Athletic 6-1 Dundee Social +7/-7   DSM - Adamson Memorial Cup
09/08/2022 Kirkton 3-2 Polepark +3/-3   DSM - Adamson Memorial Cup
09/08/2022 Monifieth Athletic 1-2 Cairdy Thistle +7/-7   DSM - Adamson Memorial Cup
09/08/2022 The Beat 2-1 Powrie +12/-12   DSM - Adamson Memorial Cup
09/08/2022 Drakies 1-3 Conon Bridge -10/+10   INV - Div. 1
09/08/2022 Invergordon Social Club 3-2 Balloan ±0/±0   INV - Div. 1
09/08/2022 Inverness Athletic Amateurs 2-0 Black Isle United +1/-1   INV - Div. 1
09/08/2022 NMM Sams 5-0 Hill Rovers +2/-2   INV - Div. 1
09/08/2022 Dounby Athletic Club 0-1 Kirkwall Rovers -3/+3   ORK - A Lg.
09/08/2022 East United 0-4 Kirkwall Hotspurs -39/+39   ORK - A Lg.
09/08/2022 Rendall 1-6 Stromness Athletic -16/+16   ORK - A Lg.
09/08/2022 East Kilbride YM SM 6-0 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs +4/-4   SSM - Champions Cup
09/08/2022 Royalle Madrid 7-0 Blackhall +14/-14   SSM - Champions Cup
08/08/2022 Minishant 2-4 Crosshill Thistle -10/+10   AYR - Div. 2
08/08/2022 New Cumnock 7-3 Bellfield +24/-24   AYR - Div. 2
08/08/2022 Onthank 4-1 Whitletts Victoria Amateurs +14/-14   AYR - Div. 2
08/08/2022 Dailly 3-2 Drongan United -7/+7   AYR - Premier Div.
08/08/2022 Dirrans Athletic 5-0 West Kilbride +12/-12   AYR - Premier Div.
08/08/2022 Glenburn Miners Welfare 1-1 Stewarton United +3/-3   AYR - Premier Div.
08/08/2022 New Farm Loch 0-2 Cumnock Amateurs -21/+21   AYR - Premier Div.
08/08/2022 Shortlees 2-1 Irvine -9/+9   AYR - Premier Div.
08/08/2022 Tarbolton 4-5 Galston United -17/+17   AYR - Premier Div.
08/08/2022 Thurso Swifts 2-3 Watten -20/+20   CAI - Div. 2
08/08/2022 Top Joe's 0-3 Castletown ±0/±0   CAI - Div. 2
08/08/2022 Avoch 7-1 IRN Security +6/-6   INV - Premier Div.
08/08/2022 Loch Ness Amateurs 14-2 Tomatin +2/-2   INV - Premier Div.
08/08/2022 Maryburgh 5-0 Culloden Blacksmiths +3/-3   INV - Premier Div.
08/08/2022 Back 4-2 Ness +19/-19   LHA - Lg.
08/08/2022 Stornoway Athletic 0-3 Point -10/+10   LHA - Lg.
08/08/2022 Kirkwall Accies 1-1 Firth -1/+1   ORK - B Lg.
08/08/2022 Streamline 4-2 Harray -4/+4   ORK - B Lg.
08/08/2022 Lerwick Celtic 9-0 Scalloway +18/-18   SHE - Premier Div.
08/08/2022 Ness United 0-0 Lerwick Spurs -3/+3   SHE - Premier Div.
08/08/2022 Whitedale 4-1 Delting +2/-2   SHE - Premier Div.
08/08/2022 Bengal Lancers 4-3 Glasgow Deaf Athletic -12/+12   SSM - Champions Cup
08/08/2022 Crosslands United 0-7 Drumchapel United SM -16/+16   SSM - Champions Cup
08/08/2022 North Glasgow Victory 0-10 AS Airdrie -3/+3   SSM - Champions Cup
08/08/2022 Strathaven Dynamo 1-2 Knightswood -19/+19   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Aberdeen Lads Club 0-1 Newburgh Thistle -4/+4   ABD - Div. 1 (East)
06/08/2022 Continental 1-8 BSFC -57/+57   ABD - Div. 1 (East)
06/08/2022 Fyvie 1-1 Kemnay +2/-2   ABD - Div. 1 (East)
06/08/2022 Glendale 1-2 Jesus House Aberdeen -18/+18   ABD - Div. 1 (East)
06/08/2022 Newtonhill 2-2 Saint Marnans ±0/±0   ABD - Div. 1 (East)
06/08/2022 Turriff Thistle 3-3 Westdyke -3/+3   ABD - Div. 1 (East)
06/08/2022 Auchnagatt Barons 3-2 AC Mill Inn -2/+2   ABD - Div. 1 (North)
06/08/2022 Bervie Caledonian 4-1 Bridge of Don +9/-9   ABD - Div. 1 (North)
06/08/2022 Burghmuir 4-3 FC Polska -5/+5   ABD - Div. 1 (North)
06/08/2022 Kaimhill United 4-2 JS XI +9/-9   ABD - Div. 1 (North)
06/08/2022 Stonehaven Athletic 4-1 Huntly Amateurs +4/-4   ABD - Div. 1 (North)
06/08/2022 Stoneywood Parkvale Amateurs 2-5 Great Western United -19/+19   ABD - Div. 1 (North)
06/08/2022 Blackburn 3-10 Bon Accord City -43/+43   ABD - Div. 2 (East)
06/08/2022 Ellon 0-3 Ellon Thistle -12/+12   ABD - Div. 2 (East)
06/08/2022 Glentanar Reflex 2-0 Ferryhill +9/-9   ABD - Div. 2 (East)
06/08/2022 Monymusk 2-1 Theologians North East -1/+1   ABD - Div. 2 (East)
06/08/2022 Byron Sports Club 2-0 AC Mill Inn Academy +19/-19   ABD - Div. 2 (North)
06/08/2022 Halliburton 0-5 Kemnay Youth -50/+50   ABD - Div. 2 (North)
06/08/2022 Newmachar United Amateurs 1-2 Postal ALC -11/+11   ABD - Div. 2 (North)
06/08/2022 Alford 0-2 Banchory -21/+21   ABD - Premier Div.
06/08/2022 Cove Thistle 0-3 Cowie Thistle -13/+13   ABD - Premier Div.
06/08/2022 Echt 2-3 Insch -18/+18   ABD - Premier Div.
06/08/2022 Kincorth 2-1 Nicolls -8/+8   ABD - Premier Div.
06/08/2022 Saint Laurence 0-2 Woodside -11/+11   ABD - Premier Div.
06/08/2022 Tarves 1-2 Rattray's XI -19/+19   ABD - Premier Div.
06/08/2022 Annbank United 4-1 Crosshouse Waverley ±0/±0   AYR - Div. 1
06/08/2022 Black's Bar 8-1 Irvine Victoria Amateurs +18/-18   AYR - Div. 1
06/08/2022 Irvine Thistle 1-0 Beith Amateurs ±0/±0   AYR - Div. 1
06/08/2022 Largs Thistle Amateurs 2-4 Troon Dundonald -10/+10   AYR - Div. 1
06/08/2022 Bothan Victoria 2-3 Whitletts Victoria Amateurs -3/+3   AYR - Div. 2
06/08/2022 Darvel Victoria 1-3 New Cumnock -4/+4   AYR - Div. 2
06/08/2022 Kilbirnie United 1-3 Kilbride Thistle -9/+9   AYR - Div. 2
06/08/2022 Kilwinning 2-0 Bellfield +26/-26   AYR - Div. 2
06/08/2022 Minishant 0-1 Dean Fenwick Thistle -5/+5   AYR - Div. 2
06/08/2022 Onthank 2-2 Crosshill Thistle +1/-1   AYR - Div. 2
06/08/2022 Kilmarnock Amateurs 3-2 Mauchline United +5/-5   AYR - Div. 2 Promotion PO
06/08/2022 Drongan United 1-0 Cumnock Amateurs +15/-15   AYR - Premier Div.
06/08/2022 Irvine 2-4 New Farm Loch -8/+8   AYR - Premier Div.
06/08/2022 Stewarton United 5-0 Galston United +9/-9   AYR - Premier Div.
06/08/2022 Tarbolton 1-2 Dirrans Athletic -13/+13   AYR - Premier Div.
06/08/2022 Hawick Colts 1-3 Langlee -3/+3 BOR - Colin Campbell Cup
06/08/2022 Bank Street Athletic 5-2 Cannon Fodder -4/+4   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Cairdy Thistle 10-2 Sporting Tayside +1/-1   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Charlie Accies 5-0 Strathmartine Athletic -2/+2   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Clepington Social 3-7 The Beat -21/+21   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Dolphin 3-2 Craigie +10/-10   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Dryburgh Athletic 4-2 East End Thistle -5/+5   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Dundee West 4-3 Tayside Fire Brigade -8/+8   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Kirkton 1-2 Fintry Athletic +7/-7   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Lochee Harp Amateurs 0-8 Dundee United Sports Club -6/+6   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Parktool Athletic 2-3 Powrie ±0/±0   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Polepark 1-4 Dundee Social -21/+21   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Saint Andrews {DSM} 6-2 Dundee Athletic +13/-13   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Saint James 4-5 Claverhouse -22/+22   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Stobswell 12-3 Kelso +2/-2   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 The Maidens 1-2 Occidental -14/+14   DSM - Adamson Memorial Cup
06/08/2022 Saint Mary's Metropolitan 5-3 North Berwick +2/-2   FRI - Friendly
06/08/2022 High Ormlie Hotspur 2-1 Wick Groats +19/-19 HIG - Highland Am. Cup 22
06/08/2022 Pentland United 5-2 Ness +5/-5 HIG - Highland Am. Cup 22
06/08/2022 Alloa Athletic Supporters 3-0 Glasgow Piraten -4/+4   IFA - Lg.
06/08/2022 Real Maroon 3-4 Internazioswally +1/-1   IFA - Lg.
06/08/2022 Tollcross Thistle 6-0 Longniddry Villa +11/-11 LOT - Champions Cup
06/08/2022 Helmsdale United 8-1 Inver +4/-4   NWS - Lg.
06/08/2022 Lochbroom 6-0 Dornoch City +19/-19   NWS - Lg.
06/08/2022 Lochinver 2-5 Lairg Rovers -7/+7   NWS - Lg.
06/08/2022 Whalsay 2-0 Lerwick Thistle -2/+2 SHE - Fraser Cup
06/08/2022 Lerwick Thistle Reserves 2-4 Wastside Rebels -11/+11   SHE - Reserve Lg.
06/08/2022 Scalloway Reserves 5-0 Shetland Banks +2/-2   SHE - Reserve Lg.
06/08/2022 Sleat & Strath 5-0 Portree Juniors ±0/±0   SKY - Lg.
06/08/2022 AS Airdrie 9-0 West Dumbarton +22/-22   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Blackhall 1-2 Gleniffer Thistle +1/-1   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Braehead {GLA} 5-0 Ferguslie +6/-6   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Drumchapel United SM 5-1 Tynecastle Amateurs ±0/±0   SSM - Champions Cup
06/08/2022 East Kilbride Thistle Colts 6-2 Bengal Lancers +18/-18   SSM - Champions Cup
06/08/2022 East Lane 0-4 Gladstone Athletic -18/+18   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Glasgow Deaf Athletic 3-3 North Kelvin United ±0/±0   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Glasgow South 4-3 Milngavie Wanderers SM -5/+5   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Glasgow Wellington 3-6 Lesmahagow SM -3/+3   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Huntershill 3-1 Westwood -6/+6   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Inter Glasgow 0-6 Port Glasgow Athletic -8/+8   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs 3-4 Motherwell Athletic -10/+10   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Kirkintilloch Thistle 1-3 Strathaven Dynamo -22/+22   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Knightswood 4-2 Baillieston Thistle +20/-20   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Lanarkshire Thistle 0-7 East Dunbartonshire -5/+5   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Manhattan Blacks 2-3 Stratton Southside -19/+19   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Moorlands {OLD} 16-1 Dean Park +2/-2   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Saint Peter's Amateurs 1-3 East Kilbride YM SM -17/+17   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Shotts Bon Accord Amateurs 0-1 Newmains Hammers -4/+4   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Singer 9-1 Accies +13/-13   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Southpark 1-1 Netherton -4/+4   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Stanley Athletic 2-3 Cumbernauld -19/+19   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Summerston 0-2 Shawbridge ±0/±0   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Tannochside United 6-1 Blantyre Soccer Academy +10/-10   SSM - Champions Cup
06/08/2022 UB United 4-0 Viewfield Rovers ±0/±0   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Uddingston 3-2 Southside Athletic -10/+10   SSM - Champions Cup
06/08/2022 Eriskay 2-4 Benbecula -14/+14   UBA - Lg.
05/08/2022 Castletown 5-0 Keiss +6/-6 CAI - Steven Cup
05/08/2022 Invergordon Social Club 0-4 Conon Bridge -19/+19   INV - Div. 1
05/08/2022 Inverness Athletic Amateurs 5-2 Drakies ±0/±0   INV - Div. 1
05/08/2022 Carloway 3-2 Stornoway United -7/+7   LHA - Lg.
05/08/2022 Dounby Athletic Club 3-0 Kirkwall Hotspurs +33/-33 ORK - Craigmyle Cup
05/08/2022 Kirkwall Rovers 6-0 Kirkwall Thorfinn +46/-46 ORK - Craigmyle Cup
05/08/2022 Dinamo Paisley 6-1 East End Villa +13/-13   SSM - Champions Cup
05/08/2022 Plains 2-2 Port Glasgow Celtic -7/+7   SSM - Champions Cup
05/08/2022 North Uist United 3-1 Southend +21/-21   UBA - Lg.
04/08/2022 Kirkwall Accies Reserves 2-11 Stromness Athletic Reserves -3/+3   ORK - Reserve Lg.
04/08/2022 Kirkwall Thorfinn Reserves 3-6 Kirkwall Rovers Reserves -7/+7   ORK - Reserve Lg.
04/08/2022 Rendall Reserves 4-0 Dounby Athletic Club Reserves +22/-22   ORK - Reserve Lg.
04/08/2022 Baillieston Thistle 1-3 Kirkintilloch Thistle -16/+16   SSM - Champions Cup
04/08/2022 East Kilbride Thistle Colts 7-0 Glasgow Deaf Athletic ±0/±0   SSM - Champions Cup
04/08/2022 Lesmahagow SM 2-2 Glasgow South -8/+8   SSM - Champions Cup
04/08/2022 Villa United 2-2 Royalle Madrid +9/-9   SSM - Champions Cup
03/08/2022 Castletown 1-0 Lybster ±0/±0 CAI - David Allan Shield
03/08/2022 Wick Groats 3-1 Pentland United +13/-13 CAI - David Allan Shield
03/08/2022 Clachnacuddin U20 9-0 Ness Thistle +4/-4   INV - Div. 2
03/08/2022 Fortrose & Rosemarkie Union 1-1 Highland Hospice +6/-6   INV - Div. 2
03/08/2022 G16 United 0-8 Gellions -21/+21   INV - Div. 2
03/08/2022 Highland Athletic 6-3 Ness City +17/-17   INV - Div. 2
03/08/2022 Tomatin United 4-2 Ferrybache +21/-21   INV - Div. 2
03/08/2022 Stornoway United 1-3 Lochs -21/+21   LHA - Lg.
03/08/2022 Westside 6-5 Back -1/+1   LHA - Lg.
03/08/2022 Helmsdale United 7-0 Lochinver +8/-8   NWS - Lg.
03/08/2022 Lochbroom 5-2 Lairg Rovers +27/-27   NWS - Lg.
03/08/2022 Lerwick Celtic Reserves 3-2 Lerwick Spurs Reserves +6/-6   SHE - Reserve Lg.
03/08/2022 Whalsay Reserves 0-5 Ness United Reserves -30/+30   SHE - Reserve Lg.
03/08/2022 Whitedale Reserves 2-2 Bressay Sharks -13/+13   SHE - Reserve Lg.
03/08/2022 Accies 1-0 Shawbridge +10/-10   SSM - Champions Cup
03/08/2022 Crosslands United 4-2 Tynecastle Amateurs +4/-4   SSM - Champions Cup
03/08/2022 Ferguslie 1-10 East Dunbartonshire -5/+5   SSM - Champions Cup
03/08/2022 Greenock 7-0 East Kilbride Thistle Amateurs ±0/±0   SSM - Champions Cup
03/08/2022 Milngavie Wanderers SM 3-2 Glasgow Wellington ±0/±0   SSM - Champions Cup
03/08/2022 Newmains Hammers 2-7 Easterhouse Football Academy Amateurs -14/+14   SSM - Champions Cup
03/08/2022 Newmains United Amateurs 1-2 Bengal Lancers -7/+7   SSM - Champions Cup
03/08/2022 North Glasgow Victory 0-9 West Dumbarton -7/+7   SSM - Champions Cup
03/08/2022 Tannochside United 5-1 Cumbernauld -1/+1   SSM - Champions Cup
03/08/2022 Viewfield Rovers 5-0 Shotts Bon Accord Amateurs +10/-10   SSM - Champions Cup
03/08/2022 Westwood 2-4 Southside -1/+1   SSM - Champions Cup
02/08/2022 Black Isle United 3-1 NMM Sams +16/-16   INV - Div. 1
02/08/2022 Hill Rovers 1-4 Drakies -14/+14   INV - Div. 1
02/08/2022 Balloan 3-8 Inverness Athletic Amateurs -6/+6   INV - Div. 1
02/08/2022 Dounby Athletic Club 1-2 East United +4/-4   ORK - A Lg.
02/08/2022 Kirkwall Hotspurs 3-2 Rendall -8/+8   ORK - A Lg.
02/08/2022 Kirkwall Thorfinn 1-0 Kirkwall Rovers -5/+5   ORK - A Lg.
02/08/2022 Blackthorn Rovers 8-0 Blackhall +15/-15   SSM - Champions Cup
02/08/2022 Lanarkshire Thistle 2-1 Braehead {GLA} +18/-18   SSM - Champions Cup
02/08/2022 Netherton 2-3 Uddingston +3/-3   SSM - Champions Cup
02/08/2022 Port Glasgow Athletic 1-5 Moorlands {OLD} -11/+11   SSM - Champions Cup
02/08/2022 Port Glasgow Celtic 0-3 Drumchapel United SM ±0/±0   SSM - Champions Cup
02/08/2022 Eriskay 5-1 North Uist United +9/-9   UBA - Lg.
01/08/2022 Keiss 2-1 Thurso Pentland -3/+3 CAI - Steven Cup
01/08/2022 Thurso Swifts 4-2 Castletown +26/-26 CAI - Steven Cup
01/08/2022 Ardersier 1-5 Loch Ness Amateurs -6/+6   INV - Premier Div.
01/08/2022 Black Rock Rovers 6-0 IRN Security +21/-21   INV - Premier Div.
01/08/2022 Tomatin 1-5 Culloden Blacksmiths -19/+19   INV - Premier Div.
01/08/2022 Point 8-0 Harris +5/-5   LHA - Lg.
01/08/2022 Stornoway Athletic 1-3 Ness -8/+8   LHA - Lg.
01/08/2022 Firth 1-0 Streamline -6/+6   ORK - B Lg.
01/08/2022 Harray 2-1 Kirkwall Wanderers -2/+2   ORK - B Lg.
01/08/2022 Rutherglen Glencairn Amateurs 2-3 East Lane -5/+5   SSM - Champions Cup
01/08/2022 Stratton Southside 0-3 AS Airdrie -4/+4   SSM - Champions Cup