SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
JULY 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/07/2023 Ardersier 2-2 Inverness Athletic Amateurs -2/+2   INV - Premier Div.
31/07/2023 Avoch 3-1 Clachnacuddin U20 -5/+5   INV - Premier Div.
31/07/2023 Loch Ness Amateurs 0-2 Conon Bridge -33/+33   INV - Premier Div.
31/07/2023 Maryburgh 16-1 Black Isle United +4/-4   INV - Premier Div.
31/07/2023 Harray 3-4 Firth +9/-9   ORK - B Lg.
31/07/2023 Kirkwall Accies 3-0 Streamline +6/-6   ORK - B Lg.
31/07/2023 Kirkwall Wanderers 3-2 Orphir +8/-8   ORK - B Lg.
30/07/2023 Wastside Rebels 1-1 Whalsay Reserves -1/+1   SHE - B Lg.
29/07/2023 Biggar United 3-6 Langlee -8/+8 BOR - Colin Campbell Cup
29/07/2023 Eyemouth United 1-2 Duns +1/-1 BOR - Colin Campbell Cup
29/07/2023 Jags for Good 1-5 Livingston GS -27/+27   IFA - Lg.
29/07/2023 KaisAyr 7-1 Alloa Athletic Supporters +15/-15   IFA - Lg.
29/07/2023 Real Maroon 2-2 Glasgow Piraten -13/+13   IFA - Lg.
29/07/2023 Lochinver 3-1 Golspie Stafford +26/-26   NWS - Div. 1
29/07/2023 Lochbroom 3-1 Tain Thistle -2/+2 NWS - Mackay Cup
29/07/2023 Mallaig 4-1 Kyleakin +2/-2   WHI - Lg.
28/07/2023 Lamlash 3-0 Brodick +12/-12   ARR - Copperwheats KO Cup
28/07/2023 Castletown 5-0 Thurso Academicals +15/-15 CAI - David Allan Shield
28/07/2023 High Ormlie Hotspur 9-0 Top Joe's +1/-1 CAI - David Allan Shield
28/07/2023 Staxigoe United 1-7 Pentland United -22/+22 CAI - David Allan Shield
28/07/2023 Highland Hospice 2-5 Tomatin United -36/+36 INV - Association Cup
28/07/2023 Back 3-0 Lochs -3/+3   LHA - Lg.
28/07/2023 Carloway 9-1 Harris +23/-23   LHA - Lg.
28/07/2023 Ness 0-1 Westside -2/+2   LHA - Lg.
28/07/2023 Stornoway United 0-4 Stornoway Athletic -9/+9   LHA - Lg.
28/07/2023 East United 2-2 p Rendall -9/+9 ORK - Craigmyle Cup
28/07/2023 Whitedale Reserves 3-0 Lerwick Spurs Reserves +15/-15 SHE - Bloomfield Cup
27/07/2023 Leith Athletic Amateurs 1-2 Clermiston -8/+8 LOT - Champions Cup
27/07/2023 Loganlea United 2-4 Sandys -10/+10 LOT - Champions Cup
27/07/2023 East United Reserves 5-4 Kirkwall Accies Reserves -11/+11   ORK - Reserve Lg.
27/07/2023 Kirkwall Hotspurs Reserves 5-1 Dounby Athletic Club Reserves +7/-7   ORK - Reserve Lg.
27/07/2023 Kirkwall Thorfinn Reserves 3-1 Rendall Reserves +11/-11   ORK - Reserve Lg.
27/07/2023 Stromness Athletic Reserves 1-2 Kirkwall Rovers Reserves +3/-3   ORK - Reserve Lg.
26/07/2023 Ardersier 3-4 Clachnacuddin U20 -16/+16 INV - Association Cup
26/07/2023 Avoch 1-3 Maryburgh -18/+18 INV - Association Cup
26/07/2023 Contin 3-10 Drakies -21/+21   INV - Div. 2
26/07/2023 Glen Urquhart 1-4 Auctioneers -20/+20   INV - Div. 2
26/07/2023 Muir of Ord Rovers 1-4 G16 United -15/+15   INV - Div. 2
26/07/2023 Slackbuie Rovers 1-1 CK Interiors +6/-6   INV - Div. 2
26/07/2023 Stratton Wanderers 2-5 Hill Rovers -28/+28   INV - Div. 2
26/07/2023 Golspie Stafford 9-3 Invergordon Social Club +2/-2 NWS - Mackay Cup
26/07/2023 Inver 3-1 Brora Wanderers -3/+3 NWS - Mackay Cup
26/07/2023 Bressay Sharks 1-5 Lerwick Celtic Reserves -11/+11   SHE - B Lg.
26/07/2023 Ness United Reserves 5-1 Lerwick Thistle Reserves +13/-13   SHE - B Lg.
26/07/2023 Shetland Banks 1-1 Wastside Rebels +10/-10   SHE - B Lg.
25/07/2023 High Ormlie Hotspur 0-5 Wick Groats -34/+34   CAI - Div. 1
25/07/2023 Thurso Academicals 0-6 Pentland United -6/+6   CAI - Div. 1
25/07/2023 Wick Thistle 3-2 Staxigoe United +8/-8   CAI - Div. 1
25/07/2023 Watten 1-6 Keiss -17/+17   CAI - Div. 2
25/07/2023 Fortrose & Rosemarkie Union 2-7 Tomatin United -40/+40   INV - Div. 1
25/07/2023 Gellions 8-2 Ness Thistle +12/-12   INV - Div. 1
25/07/2023 Highland Athletic 0-4 Culloden Blacksmiths -7/+7   INV - Div. 1
25/07/2023 Highland Hospice 0-3 Tomatin -39/+39   INV - Div. 1
25/07/2023 Ness City 3-4 Ferrybache +4/-4   INV - Div. 1
25/07/2023 East United 3-2 Kirkwall Hotspurs +4/-4 ORK - Craigmyle Cup
25/07/2023 Rendall 2-0 Dounby Athletic Club +14/-14 ORK - Craigmyle Cup
25/07/2023 Fort William Reserves 2-1 Sleat & Strath +23/-23 WHI - Ross Cup
24/07/2023 Castletown 1-2 John o' Groats -14/+14   CAI - Div. 1
24/07/2023 Thurso Pentland 0-5 Thurso Swifts -6/+6   CAI - Div. 2
24/07/2023 Top Joe's 3-3 Lybster +10/-10   CAI - Div. 2
24/07/2023 Black Isle United 3-7 Black Rock Rovers -33/+33   INV - Premier Div.
24/07/2023 Clachnacuddin U20 0-2 Ardersier -12/+12   INV - Premier Div.
24/07/2023 Conon Bridge 0-4 Maryburgh -2/+2   INV - Premier Div.
24/07/2023 Inverness Athletic Amateurs 1-4 Loch Ness Amateurs -19/+19   INV - Premier Div.
24/07/2023 Ness 1-3 Carloway -24/+24   LHA - Lg.
24/07/2023 Point 2-1 Harris -7/+7   LHA - Lg.
24/07/2023 Stornoway United 0-7 Back -5/+5   LHA - Lg.
24/07/2023 Westside 4-0 Lochs -1/+1   LHA - Lg.
24/07/2023 Firth 8-0 Streamline +15/-15   ORK - B Lg.
24/07/2023 Kirkwall Accies 5-1 Kirkwall Wanderers -1/+1   ORK - B Lg.
24/07/2023 Orphir 4-2 Harray +8/-8   ORK - B Lg.
22/07/2023 Stromness Athletic 4-3 Lerwick Spurs +13/-13 HIG - Highland Am. Cup 23
22/07/2023 Livingston GS 7-2 Glasgow Piraten ±0/±0   IFA - Lg.
22/07/2023 Helmsdale United 1-2 Lairg Rovers -10/+10 NWS - Div. 1/Mackay Cup
22/07/2023 Inver 2-4 Invergordon Social Club -22/+22   NWS - Div. 2
22/07/2023 Tain Thistle 5-0 Melvich +1/-1   NWS - Div. 2
22/07/2023 Barra 5-0 North Uist United +5/-5   UBA - Lg.
22/07/2023 Eriskay 4-2 Southend +9/-9   UBA - Lg.
22/07/2023 Fort William Reserves 0-1 Portree Juniors -5/+5   WHI - Lg.
22/07/2023 North West Skye 1-1 Mallaig +2/-2   WHI - Lg.
21/07/2023 Staxigoe United 3-1 Wick Thistle +5/-5   CAI - Div. 1
21/07/2023 Lybster 7-0 Watten +5/-5   CAI - Steven Cup
21/07/2023 Thurso Swifts 1-0 Keiss +2/-2   CAI - Steven Cup
21/07/2023 Carloway 4-0 Stornoway United +3/-3   LHA - Lg.
21/07/2023 Harris 1-3 Ness -8/+8   LHA - Lg.
21/07/2023 Lochs 0-7 Point -8/+8   LHA - Lg.
21/07/2023 Stornoway Athletic 0-2 Westside -5/+5   LHA - Lg.
21/07/2023 Scalloway Reserves 2-1 Lerwick Thistle Reserves -3/+3 SHE - Bloomfield Cup
21/07/2023 Kyle 2-7 Kyleakin -3/+3   WHI - Lg.
21/07/2023 Portree 1-5 Sleat & Strath -3/+3   WHI - Lg.
20/07/2023 Avoch 7-0 Black Isle United +3/-3   INV - Premier Div.
20/07/2023 Black Rock Rovers 2-2 Conon Bridge -4/+4   INV - Premier Div.
20/07/2023 Loch Ness Amateurs 3-1 Ardersier +2/-2   INV - Premier Div.
20/07/2023 Maryburgh 4-3 Inverness Athletic Amateurs -7/+7   INV - Premier Div.
20/07/2023 Kirkwall Accies Reserves 0-7 Rendall Reserves -1/+1   ORK - Reserve Lg.
20/07/2023 Kirkwall Hotspurs Reserves 3-1 East United Reserves -1/+1   ORK - Reserve Lg.
20/07/2023 Kirkwall Rovers Reserves 1-2 Kirkwall Thorfinn Reserves -17/+17   ORK - Reserve Lg.
19/07/2023 Ladywell Baptist Church 1-1 Terry McMillan -1/+1   FRI - Friendly
19/07/2023 Saint Mary's Metropolitan 1-5 Biggar United -45/+45   FRI - Friendly
19/07/2023 CK Interiors 0-5 Auctioneers -53/+53   INV - Div. 2
19/07/2023 Drakies 6-1 Slackbuie Rovers ±0/±0   INV - Div. 2
19/07/2023 G16 United 2-1 Stratton Wanderers +7/-7   INV - Div. 2
19/07/2023 Hill Rovers 1-1 Contin -4/+4   INV - Div. 2
19/07/2023 Muir of Ord Rovers 1-2 Glen Urquhart -15/+15   INV - Div. 2
19/07/2023 Scalloway Reserves 2-2 Whitedale Reserves +8/-8   SHE - B Lg.
19/07/2023 Lerwick Celtic Reserves 9-0 Whalsay Reserves +21/-21 SHE - Bloomfield Cup
18/07/2023 Pentland United 1-1 Staxigoe United -10/+10   CAI - Div. 1
18/07/2023 Thurso Academicals 0-3 Castletown -20/+20   CAI - Div. 1
18/07/2023 Wick Groats 4-1 John o' Groats -1/+1   CAI - Div. 1
18/07/2023 Culloden Blacksmiths 8-0 Gellions +23/-23   INV - Div. 1
18/07/2023 Ferrybache 3-0 Tomatin +7/-7   INV - Div. 1
18/07/2023 Fortrose & Rosemarkie Union 1-3 Highland Hospice -6/+6   INV - Div. 1
18/07/2023 Ness Thistle 2-1 Ness City +5/-5   INV - Div. 1
18/07/2023 Tomatin United 3-2 Highland Athletic -4/+4   INV - Div. 1
18/07/2023 Conon Bridge 1-11 Avoch -10/+10   INV - Premier Div.
18/07/2023 Firth 2-1 Orphir -10/+10   ORK - B Lg.
18/07/2023 Harray 0-6 Kirkwall Accies -8/+8   ORK - B Lg.
18/07/2023 Streamline 1-3 Kirkwall Wanderers -34/+34   ORK - B Lg.
17/07/2023 Wick Thistle 0-4 High Ormlie Hotspur -20/+20   CAI - Div. 1
17/07/2023 Keiss 4-0 Top Joe's +8/-8   CAI - Div. 2
17/07/2023 Lybster 20-1 Thurso Pentland +5/-5   CAI - Div. 2
17/07/2023 Thurso Swifts 5-0 Watten +8/-8   CAI - Div. 2
17/07/2023 Ardersier 1-3 Maryburgh -2/+2   INV - Premier Div.
17/07/2023 Clachnacuddin U20 1-3 Loch Ness Amateurs -4/+4   INV - Premier Div.
17/07/2023 Inverness Athletic Amateurs 5-2 Black Rock Rovers +3/-3   INV - Premier Div.
17/07/2023 Lerwick Spurs 1-1 Whitedale -9/+9   SHE - Premier Div.
17/07/2023 Ness United 2-3 Lerwick Celtic -13/+13   SHE - Premier Div.
17/07/2023 Scalloway 5-6 Whalsay +1/-1   SHE - Premier Div.
15/07/2023 Avoch 1-0 Loch Ness Amateurs -3/+3 HIG - Highland Am. Cup 23
15/07/2023 Clachnacuddin U20 p 5-5 Golspie Stafford +7/-7 HIG - Highland Am. Cup 23
15/07/2023 Lochbroom 5-3 Lochinver +6/-6   NWS - Div. 1
15/07/2023 Brora Wanderers 3-6 Inver -5/+5   NWS - Div. 2
15/07/2023 Melvich 2-8 Invergordon Social Club -6/+6   NWS - Div. 2
15/07/2023 Lerwick Celtic Reserves 1-3 Delting -16/+16   SHE - B Lg.
15/07/2023 Ness United Reserves 5-3 North Isles +16/-16   SHE - B Lg.
15/07/2023 Whitedale 5-0 Whalsay +45/-45 SHE - Fraser Cup
15/07/2023 Barra 6-1 Eriskay +5/-5 UBA - Lg./Calmac Cup
15/07/2023 North West Skye 4-7 Mallaig -21/+21 WHI - Ross Cup
15/07/2023 Portree Juniors 5-1 Kyle +2/-2 WHI - Ross Cup
14/07/2023 Southend {ARR} 6-1 Lamlash +4/-4   ARR - Lg.
14/07/2023 John o' Groats 1-2 Wick Groats +6/-6   CAI - Div. 1
14/07/2023 Thurso Pentland 2-7 Keiss -9/+9 CAI - Steven Cup
14/07/2023 Top Joe's 1-3 Lybster ±0/±0 CAI - Steven Cup
14/07/2023 Westside 2-1 Back +7/-7 LHA - Acre Boys Club Cup
14/07/2023 Firth 2-1 Kirkwall Accies -1/+1 ORK - Oxy Cup
14/07/2023 North Uist United 5-8 Iochdar Saints -9/+9   UBA - Lg.
14/07/2023 Portree 1-5 Kyleakin -19/+19 WHI - Ross Cup
13/07/2023 Wick Thistle 11-2 Thurso Academicals +22/-22   CAI - Div. 1
13/07/2023 Stromness Athletic Reserves 0-5 Kirkwall Hotspurs Reserves -17/+17   ORK - Reserve Lg.
13/07/2023 Benbecula 3-1 Southend +3/-3   UBA - Lg.
12/07/2023 Staxigoe United 4-0 Thurso Swifts +2/-2 CAI - David Allan Shield
12/07/2023 Inverness Athletic Amateurs 1-2 Loch Ness Amateurs -6/+6 INV - Association Cup
12/07/2023 Lerwick Spurs Reserves 4-2 Lerwick Thistle Reserves -5/+5   SHE - B Lg.
12/07/2023 Shetland Banks 0-6 Scalloway Reserves -6/+6   SHE - B Lg.
12/07/2023 Whitedale Reserves 4-3 Bressay Sharks -11/+11   SHE - B Lg.
11/07/2023 Lamlash 1-2 Brodick -15/+15   ARR - Lg.
11/07/2023 Lybster 0-4 Wick Groats -4/+4 CAI - David Allan Shield
11/07/2023 Pentland United 5-0 John o' Groats +2/-2 CAI - David Allan Shield
11/07/2023 Watten 2-8 Wick Thistle -4/+4 CAI - David Allan Shield
11/07/2023 Ferrybache 2-2 p Tomatin United -9/+9 INV - Association Cup
11/07/2023 Slackbuie Rovers 1-9 Maryburgh ±0/±0 INV - Association Cup
11/07/2023 Tomatin 0-3 Avoch +3/-3 INV - Association Cup
11/07/2023 Dounby Athletic Club 3-2 Kirkwall Rovers +11/-11 ORK - Craigmyle Cup
11/07/2023 Kirkwall Thorfinn 3-4 Rendall -21/+21 ORK - Craigmyle Cup
11/07/2023 Stromness Athletic 0-3 Kirkwall Hotspurs -28/+28 ORK - Craigmyle Cup
10/07/2023 Keiss 1-2 Thurso Academicals ±0/±0 CAI - David Allan Shield
10/07/2023 Top Joe's 4-2 Thurso Pentland ±0/±0 CAI - David Allan Shield
10/07/2023 Ardersier 8-0 Black Rock Rovers +19/-19 INV - Association Cup
10/07/2023 Black Isle United 2-3 Highland Hospice -10/+10 INV - Association Cup
10/07/2023 Clachnacuddin U20 6-1 G16 United ±0/±0 INV - Association Cup
10/07/2023 Harris 4-5 Back +5/-5 LHA - Acre Boys Club Cup
10/07/2023 Point 0-1 Westside -9/+9 LHA - Acre Boys Club Cup
10/07/2023 Harray 0-5 Kirkwall Accies -7/+7 ORK - Oxy Cup
10/07/2023 Orphir 1-5 Firth -2/+2 ORK - Oxy Cup
10/07/2023 Whalsay 4-3 Lerwick Spurs +7/-7 SHE - Fraser Cup
10/07/2023 Whitedale 8-1 North Isles +5/-5 SHE - Fraser Cup
10/07/2023 Eriskay 1-7 Benbecula -40/+40   UBA - Lg.
08/07/2023 High Ormlie Hotspur 6-0 Wick Groats +53/-53 CAI - Eain Mackintosh Cup
08/07/2023 Harris 4-0 Carloway +33/-33   LHA - Acre Boys Club Cup
08/07/2023 Point 2-1 Lochs -11/+11   LHA - Acre Boys Club Cup
08/07/2023 Golspie Stafford 5-2 Lochbroom +4/-4   NWS - Div. 1
08/07/2023 Invergordon Social Club 9-2 Brora Wanderers +12/-12   NWS - Div. 2
08/07/2023 Stromness Athletic Reserves 0-1 Dounby Athletic Club Reserves -10/+10   ORK - Reserve Lg.
08/07/2023 Bressay Sharks 0-4 Ness United Reserves -23/+23   SHE - B Lg.
08/07/2023 Delting 8-0 Shetland Banks +2/-2   SHE - B Lg.
08/07/2023 North Uist United 2-2 Southend -4/+4   UBA - Lg.
07/07/2023 Southend {ARR} 3-3 Brodick -14/+14   ARR - Lg.
07/07/2023 Westside 5-2 Stornoway Athletic +4/-4   LHA - Acre Boys Club Cup
07/07/2023 Orphir 4-0 Kirkwall Wanderers +14/-14 ORK - Oxy Cup
07/07/2023 Lerwick Celtic 1-3 Whitedale -25/+25 SHE - Fraser Cup
07/07/2023 Ness United 1-3 Lerwick Spurs -15/+15 SHE - Fraser Cup
07/07/2023 Whalsay 2-0 Scalloway -2/+2 SHE - Fraser Cup
07/07/2023 Sleat & Strath 3-1 North West Skye +5/-5   WHI - Lg.
06/07/2023 Hill Rovers 1-3 Loch Ness Amateurs +7/-7   INV - Association Cup
06/07/2023 Inverness Athletic Amateurs 4-0 Highland Athletic -2/+2   INV - Association Cup
06/07/2023 Maryburgh 7-0 Gellions +1/-1   INV - Association Cup
06/07/2023 Stratton Wanderers 0-5 Highland Hospice -7/+7   INV - Association Cup
06/07/2023 Dounby Athletic Club Reserves 3-1 Rendall Reserves +20/-20   ORK - Reserve Lg.
06/07/2023 East United Reserves 2-8 Kirkwall Thorfinn Reserves -42/+42   ORK - Reserve Lg.
06/07/2023 Kirkwall Rovers Reserves 0-1 Kirkwall Hotspurs Reserves -14/+14   ORK - Reserve Lg.
06/07/2023 Stromness Athletic Reserves 6-0 Kirkwall Accies Reserves +1/-1   ORK - Reserve Lg.
05/07/2023 Avoch 7-2 Drakies -1/+1   INV - Association Cup
05/07/2023 Fortrose & Rosemarkie Union 1-3 Ferrybache -10/+10   INV - Association Cup
05/07/2023 Slackbuie Rovers 3-2 Contin +18/-18   INV - Association Cup
05/07/2023 Tomatin 3-1 Ness City +1/-1   INV - Association Cup
05/07/2023 Tomatin United 8-1 CK Interiors +12/-12   INV - Association Cup
05/07/2023 Ness 0-3 Point -21/+21   LHA - Acre Boys Club Cup
05/07/2023 Stornoway Athletic p 0-0 Back +6/-6   LHA - Acre Boys Club Cup
05/07/2023 Helmsdale United 1-4 Golspie Stafford -20/+20   NWS - Div. 1
05/07/2023 Delting 2-0 Scalloway Reserves +3/-3   SHE - B Lg.
05/07/2023 Lerwick Thistle Reserves 3-3 Wastside Rebels -4/+4   SHE - B Lg.
05/07/2023 North Isles 1-4 Lerwick Spurs Reserves -14/+14   SHE - B Lg.
05/07/2023 Whalsay Reserves 4-2 Lerwick Celtic Reserves +23/-23   SHE - B Lg.
04/07/2023 John o' Groats 2-0 Staxigoe United +24/-24   CAI - Div. 1
04/07/2023 High Ormlie Hotspur 7-0 Thurso Academicals +12/-12 CAI - Eain Mackintosh Cup
04/07/2023 Wick Groats 3-2 Pentland United +3/-3 CAI - Eain Mackintosh Cup
04/07/2023 Auctioneers 0-2 Ardersier +8/-8   INV - Association Cup
04/07/2023 Clachnacuddin U20 5-3 Conon Bridge +5/-5   INV - Association Cup
04/07/2023 Culloden Blacksmiths 2-5 Black Rock Rovers -26/+26   INV - Association Cup
04/07/2023 Glen Urquhart 1-4 Black Isle United +4/-4   INV - Association Cup
04/07/2023 Muir of Ord Rovers 2-3 G16 United -4/+4   INV - Association Cup
04/07/2023 East United 0-1 Kirkwall Thorfinn -12/+12   ORK - A Lg.
04/07/2023 Kirkwall Rovers 2-1 Kirkwall Hotspurs +7/-7   ORK - A Lg.
04/07/2023 Rendall 1-3 Stromness Athletic -1/+1   ORK - A Lg.
04/07/2023 Eriskay 1-8 North Uist United -62/+62   UBA - Lg.
04/07/2023 Mallaig 5-1 Fort William Reserves -1/+1   WHI - Lg.
04/07/2023 Portree 2-4 Kyleakin -10/+10   WHI - Lg.
04/07/2023 Portree Juniors 2-0 Kyle -5/+5   WHI - Lg.
03/07/2023 Thurso Pentland 1-4 Thurso Swifts -2/+2   CAI - Div. 2
03/07/2023 Top Joe's 1-2 Lybster +5/-5   CAI - Div. 2
03/07/2023 Watten 1-7 Keiss -28/+28   CAI - Div. 2
03/07/2023 Back p 4-4 Westside -5/+5   LHA - Acre Boys Club Cup
03/07/2023 Carloway 9-1 Stornoway United +8/-8   LHA - Acre Boys Club Cup
03/07/2023 Lochs 1-1 p Ness +11/-11   LHA - Acre Boys Club Cup
03/07/2023 Firth 3-0 Kirkwall Wanderers -4/+4   ORK - B Lg.
03/07/2023 Kirkwall Accies 3-2 Orphir -10/+10   ORK - B Lg.
03/07/2023 Streamline 2-0 Harray -4/+4   ORK - B Lg.
03/07/2023 Delting 1-6 Ness United -4/+4 SHE - Fraser Cup
03/07/2023 Whalsay 7-2 Lerwick Thistle +5/-5 SHE - Fraser Cup
01/07/2023 CK Interiors 4-1 G16 United +23/-23 INV - Div. 2 Cup
01/07/2023 Bressay Sharks 1-10 North Isles -30/+30   SHE - B Lg.
01/07/2023 Wastside Rebels 3-4 Lerwick Spurs Reserves +7/-7   SHE - B Lg.
01/07/2023 North Uist United 1-0 Eriskay +16/-16   UBA - Summer Cup (1)
01/07/2023 Southend 2-1 Iochdar Saints +20/-20   UBA - Summer Cup (2)
01/07/2023 Benbecula 3-0 Eriskay +22/-22   UBA - Summer Cup (3)
01/07/2023 Iochdar Saints 1-0 Barra +11/-11   UBA - Summer Cup (4)
01/07/2023 Benbecula 2-0 North Uist United +4/-4   UBA - Summer Cup (5)
01/07/2023 Barra 1-0 Southend -8/+8   UBA - Summer Cup (6)
01/07/2023 Benbecula 0-1 Southend -16/+16 UBA - Summer Cup (7)
01/07/2023 Fort William Reserves 8-0 Kyle +13/-13   WHI - Lg.
01/07/2023 Kyleakin 1-4 Mallaig -9/+9   WHI - Lg.