SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
FEBRUARY 2024 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
24/02/2024 Laurencekirk West End 0-2 Aberdeen Lads Club -6/+6   ABD - Aberdeen FC Trophy
24/02/2024 Beacon Rangers 4-2 Glentanar Reflex -5/+5 ABD - Association Trophy
24/02/2024 JS XI 0-4 Cowie Thistle -1/+1   ABD - Association Trophy
24/02/2024 Newmachar United Amateurs 3-2 Halliburton +6/-6 ABD - Dickie Trophy
24/02/2024 Saint Marnans 1-3 Bon Accord City -29/+29   ABD - Div. 1 (East)
24/02/2024 Tolbooth 5-0 Glendale +7/-7   ABD - Div. 1 (East)
24/02/2024 Turriff Thistle 1-3 Stoneywood Parkvale Amateurs -25/+25   ABD - Div. 1 (East)
24/02/2024 BSFC 0-2 Aberdeen University Amateurs -17/+17   ABD - Div. 1 (North)
24/02/2024 Cammachmore 3-6 Great Western United -10/+10   ABD - Div. 1 (North)
24/02/2024 Ellon Thistle 3-5 Postal ALC -22/+22   ABD - Div. 1 (North)
24/02/2024 Monymusk 3-1 Saint Machar Thistle -8/+8   ABD - Div. 2 (East)
24/02/2024 Aberdeen University Colts 3-1 Northstar +9/-9   ABD - Div. 2 (North)
24/02/2024 Kintore 4-2 Theologians North East -3/+3   ABD - Div. 2 (North)
24/02/2024 Alford 2-4 Saint Laurence -9/+9   ABD - Premier Div.
24/02/2024 Kaimhill United 1-3 Insch -4/+4   ABD - Premier Div.
24/02/2024 Kemnay 5-1 Tarves +21/-21   ABD - Premier Div.
24/02/2024 Westdyke 5-1 Cove Thistle +27/-27   ABD - Premier Div.
24/02/2024 Woodside 5-0 Kincorth +33/-33   ABD - Premier Div.
24/02/2024 Echt 5-3 Bervie Caledonian -3/+3 ABD - Premier Trophy
24/02/2024 AC Mill Inn 2-5 Newburgh Thistle -27/+27 ABD - Stephen Shield
24/02/2024 Bridge of Don 3-4 Fyvie -6/+6 ABD - White Cup
24/02/2024 Rattray's XI 1-3 Stonehaven Athletic -9/+9 ABD - White Cup
24/02/2024 Drongan United 1-2 Largs Thistle Amateurs -7/+7   AYR - Div. 1
24/02/2024 Irvine Thistle 2-1 Kilmarnock Amateurs +3/-3   AYR - Div. 1
24/02/2024 New Cumnock 3-8 Bellfield -23/+23   AYR - Div. 1
24/02/2024 West Kilbride 2-3 Knockentiber -8/+8   AYR - Div. 1
24/02/2024 Whitletts Victoria Amateurs 5-1 Catrine +11/-11   AYR - Div. 1
24/02/2024 Kilwinning 0-1 Cambusdoon -5/+5   AYR - Div. 2
24/02/2024 Mauchline United 5-0 Dean Fenwick Thistle +5/-5   AYR - Div. 2
24/02/2024 Minishant 3-2 Beith Amateurs +14/-14   AYR - Div. 2
24/02/2024 Black's Bar 0-12 Cumnock Amateurs -20/+20   AYR - Premier Div.
24/02/2024 Dailly 3-2 Dirrans Athletic +10/-10   AYR - Premier Div.
24/02/2024 New Farm Loch 4-1 Annbank United +20/-20   AYR - Premier Div.
24/02/2024 Stewarton United 0-6 Shortlees -31/+31   AYR - Premier Div.
24/02/2024 Biggar United 5-2 Hawick Legion +11/-11   BOR - A Div.
24/02/2024 Chirnside United 2-3 Duns +5/-5   BOR - A Div.
24/02/2024 Earlston Rhymers 2-2 Greenlaw -4/+4   BOR - A Div.
24/02/2024 Langlee 5-0 Tweeddale Rovers +3/-3   BOR - A Div.
24/02/2024 Hawick United 3-2 Eyemouth United +17/-17   BOR - B Div.
24/02/2024 Jed Legion 1-3 Saint Boswells -5/+5   BOR - B Div.
24/02/2024 Lauder 1-4 Ancrum -5/+5   BOR - B Div.
24/02/2024 Leithen Rovers 3-4 Gala Hotspur -21/+21   BOR - B Div.
24/02/2024 Selkirk Victoria 0-7 Highfields United -8/+8   BOR - B Div.
24/02/2024 Alva 4-0 Callander Thistle ±0/±0   CAL - Div. 1
24/02/2024 Glasgow University Amateurs 4-3 Cambria -6/+6   CAL - Div. 1
24/02/2024 Riverside 0-3 Rhu -18/+18   CAL - Div. 1
24/02/2024 University of Stirling Amateurs 0-1 Rothesay Brandane -3/+3   CAL - Div. 1
24/02/2024 Westerlands 3-2 Stenhousemuir Community -3/+3   CAL - Div. 1
24/02/2024 Glasgow Harp 3-2 Dumbarton Academy FP +5/-5   CAL - Premier Div.
24/02/2024 Milton 3-2 Giffnock North +12/-12   CAL - Premier Div.
24/02/2024 Saint Joseph's 5-0 Saint Mungo +25/-25   CAL - Premier Div.
24/02/2024 Strathclyde University 0-1 Wishaw Wycombe Wanderers -6/+6   CAL - Premier Div.
24/02/2024 Harestanes U21 1-2 East Kilbride Thistle U21 +4/-4   CAL - WoS U21 Lg.
24/02/2024 Strathclyde University U21 0-1 Stenhousemuir U21 -5/+5   CAL - WoS U21 Lg.
24/02/2024 East Kilbride YM U21 0-4 Drumchapel U21 -15/+15 CAL - WoS U21 Lg. Cup
24/02/2024 Rutherglen Glencairn U21 3-1 Petershill U21 +2/-2 CAL - WoS U21 Lg. Cup
24/02/2024 Cannon Fodder 7-1 Saint Andrews {DSM} +4/-4   DSM - Div. 1 Lg. Cup
24/02/2024 Claverhouse 2-2 Craws Nest +4/-4 DSM - Div. 2 Lg. Cup
24/02/2024 Stobswell 3-2 Charlie Accies +1/-1 DSM - Premier Div.
24/02/2024 Central 0-5 Gorgie United -16/+16   EDC - Lg.
24/02/2024 Charlotte Chapel 2-7 Niddrie Mission -22/+22   EDC - Lg.
24/02/2024 Kirkliston Community Church 0-9 Barclay Viewforth United -10/+10   EDC - Lg.
24/02/2024 Ladywell Baptist Church 2-5 Carrubbers -29/+29   EDC - Lg.
24/02/2024 Port Seton 2-0 Saint Columba's +5/-5   EDC - Lg.
24/02/2024 South East Saints 1-4 Bingham -28/+28   EDC - Lg.
24/02/2024 White Lightning 1-4 Saint Mary's Metropolitan -12/+12   EDC - Lg.
24/02/2024 Burnhill 2-2 Woodbank -4/+4   GCO - Championship
24/02/2024 Cambuslang Football Academy 2-5 Rosebank United -28/+28   GCO - Championship
24/02/2024 Croftpark 3-5 King's Park United -3/+3   GCO - Championship
24/02/2024 River Nevis 5-4 Greater Glasgow +3/-3   GCO - Championship
24/02/2024 Cathcart 1-3 Corinthians +6/-6 GCO - Glasgow Colleges FA Cup
24/02/2024 Clydebank Red Star 2-2 p Lokomotiv Glasgow +4/-4 GCO - Glasgow Colleges FA Cup
24/02/2024 Clydeside Athletic 0-3 Glasgow Island -25/+25 GCO - Glasgow Colleges FA Cup
24/02/2024 Glasgow Ansar 4-0 Bishopton +44/-44 GCO - Glasgow Colleges FA Cup
24/02/2024 Glasgow Medics 4-2 Nethercraigs +28/-28 GCO - Glasgow Colleges FA Cup
24/02/2024 Newlands 4-3 Busby SM -10/+10 GCO - Glasgow Colleges FA Cup
24/02/2024 Pollok United 4-0 Rhu Colts -2/+2 GCO - Glasgow Colleges FA Cup
24/02/2024 Weir Recreation 2-5 Park Sports Project -2/+2   GCO - Premier Div.
24/02/2024 Glasgow Harp {GGP} 1-3 Clydebank Amateurs -6/+6 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
24/02/2024 Newshot 1-2 Garrowhill Thistle -2/+2 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
24/02/2024 Strathclyde University {GGP} 0-14 Eastwood Parkmount -36/+36 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
24/02/2024 Eaglesham {GGP} 2-3 Giffnock Soccer Centre Jordanhill -8/+8   GGP - Div. 1
24/02/2024 Johnstone Burgh Amateurs 1-2 East Kilbride RR +2/-2   GGP - Div. 1
24/02/2024 Westerlands {GGP} 0-1 Glasgow University Amateurs {GGP} -13/+13   GGP - Div. 2
24/02/2024 Craigneuk 1-3 Tarbert -30/+30   GGP - Div. 3
24/02/2024 Antonine 3-1 Colquhoun United -1/+1   GGP - Spring Cup
24/02/2024 Condorrat 4-2 Vale of Leven Amateurs +10/-10   GGP - Spring Cup
24/02/2024 Duncanrig 1-1 Giffnock Soccer Centre Reds -8/+8   GGP - Spring Cup
24/02/2024 Manchester United Supporters 4-2 Jags for Good ±0/±0 IFA - IFA Challenge Cup/Lg.
24/02/2024 Auchtermuchty Bellvue 2-3 Kinross Colts -17/+17   KOF - Championship
24/02/2024 United Colleges 1-0 Leslie Hearts +8/-8   KOF - Championship
24/02/2024 Dunfermline City 6-1 Kinross +30/-30   KOF - Ch'ship/Conference Cup
24/02/2024 Bowhill Rovers 6-0 Kettle United +6/-6   KOF - Conference
24/02/2024 Saint Monans Swallows 0-11 Leven -26/+26   KOF - Conference
24/02/2024 Benarty Astros 1-1 Balgonie Scotia +5/-5   KOF - Premier Div.
24/02/2024 Fife Thistle 0-6 Lochgelly United -26/+26   KOF - Premier Div.
24/02/2024 Greig Park Rangers 3-1 Markinch -2/+2   KOF - Premier Div.
24/02/2024 Kirkcaldy YMCA 4-3 Bridge of Earn +8/-8   KOF - Premier Div.
24/02/2024 Armadale Athletic 4-2 North Merchiston Vale +1/-1 LOT - Challenge Cup
24/02/2024 Blackridge Vale of Craig 5-2 Leith Athletic Amateurs +28/-28   LOT - Championship
24/02/2024 Clermiston 5-2 West Barns Star +1/-1   LOT - Championship
24/02/2024 Corstorphine Dynamo 5-0 Hunterfield Vale +31/-31   LOT - Championship
24/02/2024 Edinburgh Harps 2-0 North Berwick +3/-3   LOT - Championship
24/02/2024 Mental Mechanics 5-0 Bo'ness United Community +15/-15   LOT - Championship
24/02/2024 Barca-Milton 0-10 Heriot-Watt University Amateurs -20/+20   LOT - Div. 1
24/02/2024 Bathgate 3-4 Edinburgh University 4ths -16/+16   LOT - Div. 1
24/02/2024 Dalkeith Thistle Amateurs 2-1 Edinburgh Community Amateurs -5/+5   LOT - Div. 1
24/02/2024 Mill 7-2 East Calder United +11/-11   LOT - Div. 1
24/02/2024 Craigroyston 1-3 Sandys -6/+6 LOT - Logan Cup
24/02/2024 Edinburgh University 2nds 0-1 Ratho Athletic -3/+3   LOT - Premier Div.
24/02/2024 Leith Victoria NCLV 3-3 Tranent Amateurs -5/+5   LOT - Premier Div.
24/02/2024 Loganlea United 3-1 Edinburgh Strollers +7/-7   LOT - Premier Div.
24/02/2024 Barnhill Reserves 5-3 Newport Reserves -3/+3   MID - Alliance Lg.
24/02/2024 Brechin City Amateurs Reserves 2-8 Arbroath Amateurs Reserves -4/+4   MID - Alliance Lg.
24/02/2024 Broughty United Reserves 2-1 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves -6/+6   MID - Ferrari's Shield
24/02/2024 Invergowrie Reserves 1-7 Montrose Merpro Reserves -24/+24   MID - Ferrari's Shield
24/02/2024 Arbroath Amateurs 7-1 Invergowrie +13/-13   MID - Premier Div.
24/02/2024 Douglas 8-1 Brechin City Amateurs +9/-9   MID - Premier Div.
24/02/2024 Montrose Merpro 1-4 Barnhill -14/+14   MID - Premier Div.
24/02/2024 Morgan Academy FP 0-3 Finavon -26/+26   MID - Premier Div.
24/02/2024 Abernethy 0-12 Balmoral United -1/+1 PER - Ashleigh Cup
24/02/2024 Auchterarder Primrose 3-8 Kettins -2/+2 PER - Ashleigh Cup
24/02/2024 Luncarty Amateurs 1-2 Jeanfield Swifts Amateurs +3/-3 PER - Ashleigh Cup
24/02/2024 Saint John's 4-2 Stanley +11/-11 PER - Ashleigh Cup
24/02/2024 Wolfhill 1-3 Letham Community -18/+18 PER - Ashleigh Cup
24/02/2024 Alyth 0-2 Burrelton Rovers -12/+12   PER - Div. 1
24/02/2024 Vale of Earn 3-1 Breadalbane +8/-8   PER - Div. 1
24/02/2024 Kinnoull Reds 1-4 Vale of Atholl -19/+19   PER - Div. 2
24/02/2024 Methven Athletic 3-9 Bridgeton United -12/+12   PER - Div. 2
24/02/2024 Anniesland 1-8 East End Villa -12/+12   SEC - Div. 1
24/02/2024 Glasgow Elim 4-2 Houston & Killellan +16/-16   SEC - Div. 1
24/02/2024 Hope Community Church Barlanark 2-9 Dennistoun Thistle -1/+1   SEC - Div. 1
24/02/2024 Woodhill 1-8 Croftfoot Parish -3/+3   SEC - Div. 1
24/02/2024 Avendale 1-6 Glasgow Free Churches -18/+18   SEC - Premier Div.
24/02/2024 King's Church 2-2 Law Community -10/+10   SEC - Premier Div.
24/02/2024 South Glasgow 3-1 West Glasgow +16/-16   SEC - Premier Div.
24/02/2024 United Churches of Ayr 4-3 Cumbernauld Colts Amateurs +8/-8   SEC - Premier Div.
24/02/2024 Gartcosh United 7-0 Parkhall +4/-4   SPA - Bunrigh Lg. Cup
24/02/2024 Glenvale Carlton 1-6 Greenock High School FP -2/+2   SPA - Bunrigh Lg. Cup
24/02/2024 Inverclyde 2-4 Port Glasgow Amateurs -20/+20   SPA - Bunrigh Lg. Cup
24/02/2024 Baljaffray 3-2 Eddlewood -7/+7   SPA - Championship
24/02/2024 Kings Park Rangers 3-0 Port Glasgow Old Boys Union -1/+1   SPA - Championship
24/02/2024 Steins Thistle 10-0 Cardross ±0/±0   SPA - Championship
24/02/2024 Neilston Amateurs 1-5 Bannockburn -2/+2   SPA - Cinema Cup
24/02/2024 Arthurlie Amateurs 1-4 Campsie Minerva -19/+19 SPA - Jimmy Marshall Cup
24/02/2024 Saint Patrick's FP 10-0 Harestanes +4/-4   SPA - Jimmy Marshall Cup
24/02/2024 Chryston 9-1 BSC Glasgow Amateurs ±0/±0   SPA - M & M Trophy
24/02/2024 Oban Saints 0-4 Castlemilk Old Boys Club -10/+10   SPA - Premier Div.
24/02/2024 Carolside U19 0-9 Giffnock Soccer Centre U19 -14/+14   SPA - U19 Lg.
24/02/2024 Dumbarton U19 5-2 Stenhousemuir U19 +18/-18   SPA - U19 Lg.
24/02/2024 Park Villa U19 1-5 Gleniffer Thistle U19 -7/+7   SPA - U19 Lg.
24/02/2024 Lenzie Youth Club U19 4-5 East Kilbride Burgh United U19 -16/+16 SPA - U19 Lg. Cup
24/02/2024 Blantyre Soccer Academy 1-2 Knightswood Amateurs -11/+11   SSM - Championship A
24/02/2024 Braehead {GLA} 2-6 Baillieston Thistle -22/+22   SSM - Championship B
24/02/2024 East Kilbride YM SM 4-1 Easterhouse Football Academy Amateurs +17/-17   SSM - Championship B
24/02/2024 Port Glasgow Athletic 2-5 Gladstone Athletic -22/+22   SSM - Championship B
24/02/2024 Southside 3-1 East Kilbride Colts +23/-23   SSM - Championship B
24/02/2024 Craigneuk SM 2-1 Kirkwood -10/+10   SSM - Development Div.
24/02/2024 Dean Park 1-2 Blantyre Soccer Academy Colts -15/+15   SSM - Development Div.
24/02/2024 East Kilbride Thistle Amateurs 2-4 Netherton Colts +4/-4   SSM - Development Div.
24/02/2024 Notre Dame 2-2 North Glasgow Victory +10/-10   SSM - Development Div.
24/02/2024 West Dumbarton Colts 1-8 Wishaw High School FP SM -56/+56   SSM - Development Div.
24/02/2024 AFC Motherwell 2-4 Saint Mungo SM -26/+26   SSM - Div. 1A
24/02/2024 Bellshill 4-5 Airdrie Forest -16/+16   SSM - Div. 1A
24/02/2024 Southside Athletic 3-6 AFC Dalziel ±0/±0   SSM - Div. 1A
24/02/2024 Muirend 4-2 Greengairs +6/-6   SSM - Div. 1B
24/02/2024 Summerston 5-2 Westerlands SM +7/-7   SSM - Div. 1B
24/02/2024 Blackthorn Rovers 4-0 AS Airdrie +11/-11   SSM - Premier Div.
24/02/2024 Drumchapel United SM 2-0 Kirkintilloch Thistle -1/+1   SSM - Premier Div.
24/02/2024 East Dunbartonshire 2-0 Uddingston +6/-6   SSM - Premier Div.
24/02/2024 East Lane 4-6 Dinamo Paisley ±0/±0   SSM - Premier Div.
24/02/2024 Glynhill Moorcroft 3-1 Glasgow Wellington +1/-1 SSM - Strathclyde Cup
24/02/2024 Milngavie Wanderers SM 6-1 Gleniffer Thistle +22/-22   SSM - Strathclyde Cup
24/02/2024 Netherton 2-2 p Glebe Hibernian +5/-5 SSM - Strathclyde Cup
24/02/2024 Plains 0-1 Moorlands Anvil -13/+13 SSM - Strathclyde Cup
24/02/2024 UB United 1-1 p Viewfield Rovers -11/+11 SSM - Strathclyde Cup
24/02/2024 West Dumbarton p 2-2 Westwood -11/+11 SSM - Strathclyde Cup
24/02/2024 Wishaw United p 1-1 Singer +2/-2 SSM - Strathclyde Cup
24/02/2024 Beechwood Albion 1-1 Linlithgow Rose Community -8/+8   STI - Premier Div.
24/02/2024 Campsie 4-0 Blackburn United Amateurs +6/-6   STI - Premier Div.
24/02/2024 Cowie United 0-11 Plean -6/+6   STI - Premier Div.
24/02/2024 Westfield Colts 4-1 Kincardine +14/-14   STI - Premier Div.
23/02/2024 Falkirk Foundation U19 2-4 Rutherglen Glencairn U19 -13/+13   SPA - Jimmy Marshall Cup
23/02/2024 Rutherglen Glencairn U18 8-1 Saint Cadoc's Youth Club U19 +32/-32   SPA - U19 Lg.
23/02/2024 Third Lanark U19 1-5 Cumbernauld Pumas U19 -25/+25   SPA - U19 Lg.
21/02/2024 Laurencekirk West End 3-3 Saint Machar Thistle -14/+14   ABD - Div. 2 (East)
21/02/2024 Fernieside 1-4 Mill -1/+1   LOT - Div. 1
20/02/2024 Saint Columba's 4-2 Bingham -5/+5   EDC - Lg.
17/02/2024 AC Mill Inn Academy 3-4 Bon Accord City -11/+11   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/02/2024 Bervie Caledonian 0-3 AC Mill Inn -32/+32   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/02/2024 Burghmuir 4-4 p Glentanar Reflex -9/+9   ABD - Association Trophy
17/02/2024 Ellon Thistle 0-2 Kincorth +4/-4 ABD - Association Trophy
17/02/2024 Insch 0-1 Saint Laurence -6/+6   ABD - Association Trophy
17/02/2024 Rattray's XI 1-3 Beacon Rangers -9/+9   ABD - Association Trophy
17/02/2024 Tolbooth 6-3 Westdyke +15/-15 ABD - Association Trophy
17/02/2024 Aberdeen University Colts 0-4 Kintore -16/+16 ABD - Dickie Trophy
17/02/2024 Feughside 1-1 Stoneywood Parkvale Amateurs -5/+5   ABD - Div. 1 (East)
17/02/2024 Fyvie 5-1 Bridge of Don +17/-17   ABD - Div. 1 (East)
17/02/2024 Kemnay Youth 2-2 Stonehaven Athletic +4/-4   ABD - Div. 1 (East)
17/02/2024 Turriff Thistle 3-0 Jesus House Aberdeen +3/-3   ABD - Div. 1 (East)
17/02/2024 Aberdeen University Amateurs 3-3 Great Western United -1/+1   ABD - Div. 1 (North)
17/02/2024 Auchnagatt Barons 2-2 Newburgh Thistle +1/-1   ABD - Div. 1 (North)
17/02/2024 Meldrum United 1-4 Monymusk -22/+22   ABD - Div. 2 (East)
17/02/2024 Saint Machar Thistle 0-2 Ferryhill +1/-1   ABD - Div. 2 (East)
17/02/2024 Northstar 1-4 Halliburton -9/+9   ABD - Div. 2 (North)
17/02/2024 Alford 1-2 Cove Thistle -10/+10   ABD - Premier Div.
17/02/2024 Cowie Thistle 4-3 Tarves -8/+8   ABD - Premier Div.
17/02/2024 Echt 4-2 Nicolls +2/-2   ABD - Premier Div.
17/02/2024 Kemnay 0-2 Woodside -13/+13   ABD - Premier Div.
17/02/2024 Bellfield 2-2 Kilmarnock Amateurs -1/+1   AYR - Div. 1
17/02/2024 Crosshouse Waverley 2-1 Whitletts Victoria Amateurs -3/+3   AYR - Div. 1
17/02/2024 Knockentiber 2-1 Largs Thistle Amateurs ±0/±0   AYR - Div. 1
17/02/2024 New Cumnock 0-5 Drongan United -28/+28   AYR - Div. 1
17/02/2024 West Kilbride 2-3 Troon Dundonald -10/+10   AYR - Div. 1
17/02/2024 Beith Amateurs 5-1 Garnock Valley +1/-1   AYR - Div. 2
17/02/2024 Bothan Victoria 3-3 Dean Fenwick Thistle -1/+1   AYR - Div. 2
17/02/2024 Cambusdoon 2-0 Onthank +16/-16   AYR - Div. 2
17/02/2024 Darvel Victoria 0-1 Crosshill Thistle +7/-7   AYR - Div. 2
17/02/2024 Minishant 1-2 Kilbride Thistle -1/+1   AYR - Div. 2
17/02/2024 Black's Bar 1-16 Annbank United -10/+10   AYR - Premier Div.
17/02/2024 Cumnock Amateurs 2-2 New Farm Loch +3/-3   AYR - Premier Div.
17/02/2024 Dailly 1-0 Galston United +4/-4   AYR - Premier Div.
17/02/2024 Shortlees 2-1 Dirrans Athletic -1/+1   AYR - Premier Div.
17/02/2024 Coldstream Amateurs 2-7 Kelso Thistle -21/+21 BOR - Forsyth Cup
17/02/2024 Gala Fairydean Rovers Amateurs 5-0 Jed Legion +14/-14 BOR - Forsyth Cup
17/02/2024 Selkirk Victoria 1-4 Chirnside United +2/-2 BOR - Forsyth Cup
17/02/2024 Tweeddale Rovers 3-0 Lauder -2/+2 BOR - Forsyth Cup
17/02/2024 Ancrum 5-4 Hawick Waverley +14/-14 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Earlston Rhymers 7-5 Saint Boswells -4/+4 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Eyemouth United 3-4 Duns +3/-3 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Greenlaw 5-1 Biggar United +18/-18 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Hawick United 3-2 Leithen Rovers +6/-6 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Highfields United 4-6 Newtown -10/+10 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Langlee 4-2 Langholm Legion -4/+4 BOR - Waddell Cup
17/02/2024 Rhu 4-0 Alva +28/-28   CAL - Div. 1
17/02/2024 Riverside 2-1 Callander Thistle -8/+8   CAL - Div. 1
17/02/2024 Rothesay Brandane 3-3 Westerlands +6/-6   CAL - Div. 1
17/02/2024 Cambusbarron Rovers 1-5 Milton -28/+28 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
17/02/2024 East Kilbride YM 2-2 Glasgow Harp -8/+8   CAL - Premier Div.
17/02/2024 Strathclyde University 4-2 Saint Joseph's +22/-22   CAL - Premier Div.
17/02/2024 Wishaw Wycombe Wanderers 1-3 Dumbarton Academy FP -21/+21   CAL - Premier Div.
17/02/2024 East Kilbride Thistle U21 3-2 East Kilbride YM U21 +5/-5   CAL - WoS U21 Lg.
17/02/2024 Greenock High School FP U21 1-2 Drumchapel U21 -11/+11   CAL - WoS U21 Lg.
17/02/2024 Petershill U21 4-2 Strathclyde University U21 +2/-2   CAL - WoS U21 Lg.
17/02/2024 Shotts Bon Accord U21 2-3 Harestanes U21 -23/+23   CAL - WoS U21 Lg.
17/02/2024 Stenhousemuir U21 1-1 Milton U21 -12/+12   CAL - WoS U21 Lg.
17/02/2024 East End Thistle 1-1 Dundee West +5/-5   DSM - Div. 1 Lg. Cup
17/02/2024 Monifieth Athletic 0-3 Tayside Fire Brigade -36/+36   DSM - Div. 1 Lg. Cup
17/02/2024 Polepark 13-0 Saint Andrews {DSM} +5/-5   DSM - Div. 1 Lg. Cup
17/02/2024 Douglas East 2-7 Kelso +1/-1   DSM - Div. 2
17/02/2024 Craigie Bar 5-6 Douglas Youth -6/+6   DSM - Div. 2 Lg. Cup
17/02/2024 Dundee Athletic 2-1 Ferry Athletic +4/-4   DSM - Div. 2 Lg. Cup
17/02/2024 Dundee University 6-4 East Craigie Amateurs +15/-15   DSM - Div. 2 Lg. Cup
17/02/2024 The Beat 2-4 Dryburgh Athletic +1/-1   DSM - Premier Div.
17/02/2024 Bank Street Athletic 3-2 Dundee North End Amateurs +13/-13   DSM - Premier Div.
17/02/2024 Charlie Accies 2-2 Craigie -11/+11   DSM - Premier Div.
17/02/2024 Dundee United Sports Club 0-2 Dundee Social -23/+23   DSM - Premier Div.
17/02/2024 Doune Castle 6-3 University of Stirling Amateurs -2/+2 EAS - East Am. Cup 22-23
17/02/2024 Edinburgh Star 2-3 Stenhousemuir Community -7/+7 EAS - East Am. Cup 22-23
17/02/2024 Sandys 4-2 Leith Victoria NCLV -5/+5 EAS - East Am. Cup 22-23
17/02/2024 Tollcross Thistle 1-1 p Steins Thistle ±0/±0 EAS - East Am. Cup 22-23
17/02/2024 Edinburgh Strollers 1-1 p Clermiston +1/-1 EAS - East Am. Cup 22-23
17/02/2024 Bingham 4-8 Central -33/+33   EDC - Lg.
17/02/2024 Carrubbers 1-8 Barclay Viewforth United -44/+44   EDC - Lg.
17/02/2024 Charlotte Chapel 1-5 Saint Mary's Metropolitan -5/+5   EDC - Lg.
17/02/2024 Gorgie United 11-1 Ladywell Baptist Church +12/-12   EDC - Lg.
17/02/2024 Niddrie Mission 8-3 Kirkliston Community Church ±0/±0   EDC - Lg.
17/02/2024 Port Seton 6-1 South East Saints +3/-3   EDC - Lg.
17/02/2024 Saint Columba's 2-1 White Lightning ±0/±0   EDC - Lg.
17/02/2024 Burnhill 0-1 Cambuslang Football Academy -10/+10   GCO - Championship
17/02/2024 Clydebank Red Star 1-1 Lomond +5/-5   GCO - Championship
17/02/2024 Croftpark 2-5 Greater Glasgow -25/+25   GCO - Championship
17/02/2024 Glasgow Ansar 2-5 Rhu Colts -27/+27   GCO - Championship
17/02/2024 King's Park United 7-1 Cathcart +13/-13   GCO - Championship
17/02/2024 Nethercraigs 3-2 DTI -2/+2   GCO - Championship
17/02/2024 River Nevis 0-3 Busby SM -28/+28   GCO - Championship
17/02/2024 Woodbank 3-2 Rosebank United +6/-6   GCO - Championship
17/02/2024 Bishopton 1-4 Clydeside Athletic -4/+4   GCO - Premier Div.
17/02/2024 Clydebank SM 3-4 Park Sports Project -8/+8   GCO - Premier Div.
17/02/2024 Corinthians 4-2 Weir Recreation -5/+5   GCO - Premier Div.
17/02/2024 Southside United 3-5 Lokomotiv Glasgow -16/+16   GCO - Premier Div.
17/02/2024 Calderglen 5-1 Eaglesham {GGP} +5/-5   GGP - Div. 1
17/02/2024 East Kilbride RR 1-2 Houston United -16/+16   GGP - Div. 1
17/02/2024 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 1-9 Dynamo East Kilbride -44/+44   GGP - Div. 1
17/02/2024 Johnstone Burgh Amateurs 3-4 Saint Patrick's FP {GGP} -10/+10   GGP - Div. 1
17/02/2024 Newshot 10-0 East Kilbride YM {GGP} +18/-18   GGP - Div. 1
17/02/2024 Antonine 5-1 Giffnock Soccer Centre Reds +16/-16   GGP - Div. 2
17/02/2024 Condorrat 1-4 Kirkfield United -16/+16   GGP - Div. 2
17/02/2024 Eastwood Parkmount 6-1 Colquhoun United +11/-11   GGP - Div. 2
17/02/2024 Glasgow University Amateurs {GGP} 2-4 Carluke Thistle -7/+7   GGP - Div. 2
17/02/2024 Clydebank Amateurs 3-1 Glasgow Harp {GGP} -1/+1   GGP - Div. 3
17/02/2024 Garrowhill Thistle 13-0 Craigneuk +4/-4   GGP - Div. 3
17/02/2024 Strathclyde University {GGP} 0-6 Kilbarchan Thistle -12/+12   GGP - Div. 3
17/02/2024 Tarbert 0-8 Duncanrig -6/+6   GGP - Div. 3
17/02/2024 Vale of Leven Amateurs 7-4 Bearsden ±0/±0   GGP - Div. 3
17/02/2024 Queen's Park Supporters 3-0 Glasgow Piraten -3/+3   IFA - Lg.
17/02/2024 Glenrothes Amateurs 0-4 Leslie Hearts -11/+11   KOF - Championship
17/02/2024 Saint Andrews 1-3 Methilhill Strollers -13/+13   KOF - Championship
17/02/2024 Burntisland United 4-2 Dunfermline City +14/-14   KOF - Ch'ship/Conference Cup
17/02/2024 United Colleges 1-4 Rosebank -37/+37   KOF - Ch'ship/Conference Cup
17/02/2024 Eastvale 3-6 Kettle United -21/+21   KOF - Conference
17/02/2024 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-3 Leven Hearts -26/+26   KOF - Conference
17/02/2024 Saint Monans Swallows 1-2 Lumphinnans Hearts +9/-9   KOF - Conference
17/02/2024 Bridge of Earn 1-4 Cupar Hearts -5/+5   KOF - Premier Div.
17/02/2024 Fife Thistle 1-3 Leven United +2/-2   KOF - Premier Div.
17/02/2024 Kirkcaldy YMCA 4-2 Markinch +15/-15   KOF - Premier Div.
17/02/2024 Blackridge Vale of Craig 4-1 North Berwick +15/-15   LOT - Championship
17/02/2024 Corstorphine Dynamo 3-2 Mental Mechanics +10/-10   LOT - Championship
17/02/2024 Hunterfield Vale 1-4 Edinburgh Harps -24/+24   LOT - Championship
17/02/2024 Kirkliston & South Queensferry 1-4 Leith Athletic Amateurs -7/+7   LOT - Championship
17/02/2024 Barca-Milton 1-2 East Calder United +3/-3   LOT - Div. 1
17/02/2024 Bathgate 4-3 Edinburgh Community Amateurs -10/+10   LOT - Div. 1
17/02/2024 Dalkeith Thistle Amateurs 2-3 Edinburgh University 4ths -7/+7   LOT - Div. 1
17/02/2024 Craigroyston 6-5 Ratho Athletic -1/+1   LOT - Premier Div.
17/02/2024 Newport Reserves 0-4 Broughty United Reserves -18/+18   MID - Alliance Lg.
17/02/2024 Invergowrie Reserves p 0-0 Brechin City Amateurs Reserves -10/+10   MID - Mel Ross Trophy
17/02/2024 Montrose Merpro Reserves 6-1 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves +13/-13   MID - Mel Ross Trophy
17/02/2024 Finavon 8-0 Douglas +26/-26   MID - Premier Div.
17/02/2024 Forfar Athletic Amateurs 1-2 Invergowrie +2/-2   MID - Premier Div.
17/02/2024 Morgan Academy FP 2-3 Newport -17/+17   MID - Premier Div.
17/02/2024 Barnhill 6-0 Wolfhill ±0/±0 NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
17/02/2024 Cairdy Thistle 3-1 Breadalbane +7/-7 NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
17/02/2024 Craws Nest 0-5 Stobswell ±0/±0 NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
17/02/2024 Jeanfield Swifts Amateurs 2-0 Cannon Fodder -1/+1 NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
17/02/2024 Kirriemuir Thistle Amateurs 3-0 Montrose Merpro +7/-7 NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
17/02/2024 Lochee Harp Amateurs 0-2 Arbroath Amateurs -1/+1 NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
17/02/2024 Parktool Athletic 0-5 Broughty United ±0/±0 NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
17/02/2024 Powrie 2-3 Kettins -1/+1 NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
17/02/2024 Methven Athletic 0-6 Stanley -3/+3   PER - Ashleigh Cup
17/02/2024 Balmoral United 2-1 Alyth +7/-7   PER - Div. 1
17/02/2024 Burrelton Rovers 0-4 Vale of Earn -11/+11   PER - Div. 1
17/02/2024 Auchterarder Primrose 5-1 Vale of Atholl +7/-7   PER - Div. 2
17/02/2024 Bridgeton United 1-1 Luncarty Amateurs +6/-6   PER - Div. 2
17/02/2024 FC Romania 10-0 Abernethy +1/-1   PER - Div. 2
17/02/2024 Balgonie Scotia p 4-4 Giffnock North -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
17/02/2024 East End Villa 8-1 Fullarton Irvine +2/-2   SEC - Div. 1
17/02/2024 Greenbank Church of Scotland 0-0 Glasgow Elim +4/-4   SEC - Div. 1
17/02/2024 Houston & Killellan 4-2 Anniesland +15/-15   SEC - Div. 1
17/02/2024 Mearns Cart 1-6 Croftfoot Parish -20/+20   SEC - Div. 1
17/02/2024 Woodhill 1-2 Dennistoun Thistle +9/-9   SEC - Div. 1
17/02/2024 Craighalbert 1-1 West Glasgow +1/-1   SEC - Premier Div.
17/02/2024 King's Church 1-4 Glasgow Free Churches -41/+41   SEC - Premier Div.
17/02/2024 Tollcross 4-3 Cumbernauld Colts Amateurs -6/+6   SEC - Premier Div.
17/02/2024 United Churches of Ayr 3-0 Avendale +5/-5   SEC - Premier Div.
17/02/2024 Neilston Amateurs 1-5 Campsie Minerva -7/+7   SPA - Bunrigh Lg. Cup
17/02/2024 Baljaffray 4-1 Port Glasgow Old Boys Union -3/+3   SPA - Championship
17/02/2024 Cardross 2-1 Glenvale Carlton +18/-18   SPA - Championship
17/02/2024 Chryston 2-2 Eddlewood -14/+14   SPA - Championship
17/02/2024 Greenock High School FP 9-0 Port Glasgow Amateurs +10/-10   SPA - Championship
17/02/2024 Parkhall 3-2 Inverclyde +6/-6   SPA - Championship
17/02/2024 Arthurlie Amateurs 3-0 Oban Saints +18/-18   SPA - Premier Div.
17/02/2024 Carolside U19 0-3 Cumbernauld Pumas U19 -3/+3   SPA - U19 Lg.
17/02/2024 Giffnock Soccer Centre U19 1-5 Saint Patrick's FP U19 -13/+13   SPA - U19 Lg.
17/02/2024 Gleniffer Thistle U19 1-2 Falkirk Foundation U19 -1/+1   SPA - U19 Lg.
17/02/2024 Rutherglen Glencairn U19 0-2 Lenzie Youth Club U19 -5/+5   SPA - U19 Lg.
17/02/2024 Stenhousemuir U19 5-0 Third Lanark U19 +12/-12   SPA - U19 Lg.
17/02/2024 Glasgow Wellington 0-4 Netherton -38/+38   SSM - Championship A
17/02/2024 Glebe Hibernian 3-3 Blantyre Soccer Academy -10/+10   SSM - Championship A
17/02/2024 Manhattan Blacks 3-6 Huntershill -18/+18   SSM - Championship A
17/02/2024 Strathaven Dynamo 0-2 Port Glasgow Boys Club -23/+23   SSM - Championship A
17/02/2024 Baillieston Thistle 2-1 East Kilbride Colts +7/-7   SSM - Championship B
17/02/2024 Easterhouse Football Academy Amateurs 7-2 Braehead {GLA} +17/-17   SSM - Championship B
17/02/2024 Gladstone Athletic 4-2 Singer +22/-22   SSM - Championship B
17/02/2024 Southside 5-1 Stratton Southside +24/-24   SSM - Championship B
17/02/2024 Glasgow Deaf Athletic 1-2 East Kilbride Thistle Amateurs -6/+6   SSM - Development Div.
17/02/2024 Kirkwood 3-4 Dean Park -12/+12   SSM - Development Div.
17/02/2024 Moorlands 2-3 West Dumbarton Colts -14/+14   SSM - Development Div.
17/02/2024 Wishaw High School FP SM 2-2 Netherton Colts +5/-5   SSM - Development Div.
17/02/2024 AFC Motherwell 4-3 Salsburgh United ±0/±0   SSM - Div. 1A
17/02/2024 Airdrie Forest 0-3 AFC Dalziel +2/-2   SSM - Div. 1A
17/02/2024 Wishaw United 4-0 Southside Athletic +1/-1   SSM - Div. 1A
17/02/2024 Glynhill Moorcroft 6-0 Greengairs +6/-6   SSM - Div. 1B
17/02/2024 Roselle Rovers 4-1 Muirend +13/-13   SSM - Div. 1B
17/02/2024 Summerston 2-7 Third Lanark -11/+11   SSM - Div. 1B
17/02/2024 Westwood 5-5 Westerlands SM -9/+9   SSM - Div. 1B
17/02/2024 Notre Dame 0-10 East Kilbride YM SM -1/+1 SSM - Lanarkshire Cup
17/02/2024 AS Airdrie 1-6 UB United -19/+19   SSM - Premier Div.
17/02/2024 Dinamo Paisley 4-1 East Dunbartonshire +9/-9   SSM - Premier Div.
17/02/2024 East Lane 0-4 Uddingston -25/+25   SSM - Premier Div.
17/02/2024 Plains 4-0 Moorlands Anvil +19/-19   SSM - Premier Div.
17/02/2024 Milngavie Wanderers SM 3-0 Kirkintilloch Thistle +32/-32   SSM - Strathclyde Cup
17/02/2024 Kincardine 10-0 Cowie United +6/-6 STI - David MacKinnon Memorial Trophy
17/02/2024 Blackburn United Amateurs 2-0 Westfield Colts +17/-17 STI - Lg. Cup
17/02/2024 Linlithgow Rose Community 4-1 Dollar Glen +9/-9   STI - Premier Div.
17/02/2024 Tullibody Saint Serf's 1-2 Campsie +10/-10   STI - Premier Div.
17/02/2024 Drumchapel United SM 1-3 Drumchapel -20/+20 WES - West Am. Cup 23-24
17/02/2024 Glenburn Miners Welfare 0-2 Bannockburn -21/+21 WES - West Am. Cup 23-24
17/02/2024 Gleniffer Thistle 1-3 Saint Patrick's FP +6/-6 WES - West Am. Cup 23-24
17/02/2024 Pollok United 1-2 Gartcosh United +5/-5 WES - West Am. Cup 23-24
16/02/2024 Heriot-Watt University Amateurs 4-2 Fernieside -4/+4   LOT - Div. 1
16/02/2024 East Kilbride Burgh United U19 5-2 Rutherglen Glencairn U18 +6/-6   SPA - U19 Lg.
16/02/2024 Glasgow Athletic U19 3-2 Dumbarton U19 -4/+4   SPA - U19 Lg.
16/02/2024 Saint Cadoc's Youth Club U19 6-2 Park Villa U19 -1/+1   SPA - U19 Lg.
14/02/2024 Tollcross Thistle 7-0 Kirkliston & South Queensferry +2/-2 LOT - Logan Cup
13/02/2024 Salsburgh United 5-1 Airdrie Forest ±0/±0   SSM - Div. 1A
10/02/2024 Ellon Thistle 2-0 Kaimhill United +18/-18   ABD - Association Trophy
10/02/2024 Rattray's XI 1-1 Glendale ±0/±0   ABD - Div. 1 (East)
10/02/2024 Westdyke 3-5 Cove Thistle -18/+18 ABD - Premier Trophy
10/02/2024 Annbank United 1-1 p Glenburn Miners Welfare -2/+2 AYR - Ayrshire Cup
10/02/2024 Knockentiber 4-1 Irvine Thistle +12/-12   AYR - Div. 1
10/02/2024 Beith Amateurs 4-2 Onthank -3/+3   AYR - Div. 2
10/02/2024 Darvel Victoria 2-3 Garnock Valley -6/+6   AYR - Div. 2
10/02/2024 Kilwinning 0-4 Kilbride Thistle -3/+3   AYR - Div. 2
10/02/2024 Cumnock Amateurs 3-4 Dirrans Athletic -8/+8   AYR - Premier Div.
10/02/2024 Shortlees 0-2 New Farm Loch -21/+21   AYR - Premier Div.
10/02/2024 Stewarton United 4-3 Galston United -1/+1   AYR - Premier Div.
10/02/2024 Hawick Legion 0-1 Langlee +7/-7   BOR - A Div.
10/02/2024 Gala Hotspur 0-6 Eyemouth United -5/+5   BOR - B Div.
10/02/2024 Ancrum 5-2 Hawick United +17/-17 BOR - Beveridge Cup
10/02/2024 Gala Fairydean Rovers Amateurs 3-1 Saint Boswells +16/-16 BOR - Beveridge Cup
10/02/2024 Selkirk Victoria 2-4 Highfields United +4/-4 BOR - Beveridge Cup
10/02/2024 Chirnside United 1-5 Earlston Rhymers -33/+33 BOR - Border Cup
10/02/2024 Langholm Legion 4-3 Greenlaw +8/-8 BOR - Border Cup
10/02/2024 Tweeddale Rovers 1-0 Hawick Waverley +8/-8 BOR - Border Cup
10/02/2024 Alva 3-2 Rothesay Brandane -2/+2   CAL - Div. 1
10/02/2024 Cambusbarron Rovers 1-1 Riverside -3/+3   CAL - Div. 1
10/02/2024 Glasgow University Amateurs 3-1 Drumchapel +31/-31   CAL - Div. 1
10/02/2024 Rhu 4-0 Callander Thistle +1/-1   CAL - Div. 1
10/02/2024 University of Stirling Amateurs 1-5 Westerlands -8/+8   CAL - Div. 1
10/02/2024 East Kilbride YM 2-0 Saint Mungo +10/-10   CAL - Douglas Smith Lg. Cup
10/02/2024 Saint Joseph's 3-2 Doune Castle +3/-3 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
10/02/2024 Glasgow Harp 1-0 Strathclyde University +1/-1   CAL - Premier Div.
10/02/2024 Wishaw Wycombe Wanderers 6-1 Eaglesham +15/-15   CAL - Premier Div.
10/02/2024 East Kilbride YM U21 1-1 Greenock High School FP U21 +6/-6   CAL - WoS U21 Lg.
10/02/2024 Saint Cadoc's Youth Club U21 4-2 East Kilbride Thistle U21 +5/-5   CAL - WoS U21 Lg.
10/02/2024 Saint Mungo U21 1-4 Petershill U21 -26/+26   CAL - WoS U21 Lg.
10/02/2024 Drumchapel U21 2-3 Harestanes U21 -25/+25 CAL - WoS U21 Lg. Cup
10/02/2024 Rutherglen Glencairn U21 3-0 Shotts Bon Accord U21 +3/-3 CAL - WoS U21 Lg. Cup
10/02/2024 Stenhousemuir U21 2-1 Strathclyde University U21 -3/+3 CAL - WoS U21 Lg. Cup
10/02/2024 Saint Andrews {DSM} 0-9 Monifieth Athletic -13/+13   DSM - Div. 1
10/02/2024 East End Thistle 2-2 Parktool Athletic -8/+8   DSM - Div. 1 Lg. Cup
10/02/2024 Douglas Youth 7-1 Douglas East +2/-2   DSM - Div. 2
10/02/2024 Ferry Athletic 1-6 Lochee Harp Amateurs -5/+5   DSM - Div. 2
10/02/2024 Claverhouse 2-0 Dundee Athletic -2/+2   DSM - Div. 2 Lg. Cup
10/02/2024 Craws Nest 7-2 Craigie Bar +1/-1   DSM - Div. 2 Lg. Cup
10/02/2024 Kelso 3-1 Dundee University -1/+1   DSM - Div. 2 Lg. Cup
10/02/2024 Dundee North End Amateurs 3-2 Charlie Accies +9/-9   DSM - Premier Div.
10/02/2024 Occidental 4-0 Dundee United Sports Club +30/-30   DSM - Premier Div.
10/02/2024 Craigie 3-3 Powrie -2/+2   DSM - Premier Lg. Cup
10/02/2024 Dundee Social 1-1 Cairdy Thistle +8/-8   DSM - Premier Lg. Cup
10/02/2024 The Beat 0-10 Stobswell -5/+5   DSM - Premier Lg. Cup
10/02/2024 Charlotte Chapel 8-3 Kirkliston Community Church +2/-2 EDC - ECFA Knockout Cup
10/02/2024 Ladywell Baptist Church 5-6 South East Saints -11/+11 EDC - ECFA Knockout Cup
10/02/2024 Niddrie Mission 5-4 Central -6/+6 EDC - ECFA Knockout Cup
10/02/2024 Port Seton 3-0 Carrubbers -2/+2 EDC - ECFA Knockout Cup
10/02/2024 White Lightning 0-3 Saint Columba's -26/+26 EDC - ECFA Knockout Cup
10/02/2024 Busby SM 3-2 Clydebank Red Star +9/-9   GCO - Championship
10/02/2024 Cathcart 1-10 King's Park United -42/+42   GCO - Championship
10/02/2024 Croftpark 3-1 Lomond +30/-30   GCO - Championship
10/02/2024 Glasgow Ansar 4-0 Woodbank +12/-12   GCO - Championship
10/02/2024 Greater Glasgow 0-3 DTI -13/+13   GCO - Championship
10/02/2024 Rhu Colts 6-1 Burnhill +21/-21   GCO - Championship
10/02/2024 River Nevis 3-4 Nethercraigs +3/-3   GCO - Championship
10/02/2024 Rosebank United 5-2 Glasgow Medics +25/-25   GCO - Championship
10/02/2024 Corinthians 1-5 Clydebank SM -40/+40   GCO - Premier Div.
10/02/2024 Clydeside Athletic 6-2 Park Sports Project +29/-29 GCO - Premier Lg. Cup
10/02/2024 Newlands 3-7 Glasgow Island -27/+27 GCO - Premier Lg. Cup
10/02/2024 Antonine p 1-1 Johnstone Burgh Amateurs +6/-6 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
10/02/2024 Glasgow University Amateurs {GGP} 3-3 p Westerlands {GGP} -2/+2 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
10/02/2024 Calderglen 5-1 Saint Patrick's FP {GGP} +23/-23   GGP - Div. 1
10/02/2024 Dynamo East Kilbride 1-2 Newshot -12/+12   GGP - Div. 1
10/02/2024 Eaglesham {GGP} 1-3 East Kilbride RR +5/-5   GGP - Div. 1
10/02/2024 East Kilbride YM {GGP} 1-10 Erskine -37/+37   GGP - Div. 1
10/02/2024 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 5-4 Houston United +18/-18   GGP - Div. 1
10/02/2024 Condorrat 3-3 Eastwood Parkmount -4/+4   GGP - Div. 2
10/02/2024 Giffnock Soccer Centre Reds 1-2 Carluke Thistle ±0/±0   GGP - Div. 2
10/02/2024 Kirkfield United 5-2 Colquhoun United ±0/±0   GGP - Div. 2
10/02/2024 Bearsden 2-3 Glasgow Harp {GGP} -3/+3   GGP - Div. 3
10/02/2024 Clydebank Amateurs 4-2 Craigneuk -2/+2   GGP - Div. 3
10/02/2024 Duncanrig 4-5 Garrowhill Thistle +2/-2   GGP - Div. 3
10/02/2024 Vale of Leven Amateurs 2-3 Kilbarchan Thistle -4/+4   GGP - Div. 3
10/02/2024 Kinross Colts 1-4 Auchtermuchty Bellvue -18/+18   KOF - Championship
10/02/2024 Methilhill Strollers 4-3 Saint Andrews -1/+1   KOF - Championship
10/02/2024 Eastvale 1-4 Lumphinnans Hearts -6/+6   KOF - Ch'ship/Conference Cup
10/02/2024 Pittenweem Rovers 5-0 Leven Hearts ±0/±0   KOF - Ch'ship/Conference Cup
10/02/2024 Saint Monans Swallows 2-4 Leslie Hearts +5/-5   KOF - Ch'ship/Conference Cup
10/02/2024 Leven 6-2 Kennoway Star Hearts Amateurs +2/-2   KOF - Conference
10/02/2024 Cupar Hearts 8-2 Fife Thistle +1/-1   KOF - Premier Div.
10/02/2024 Markinch 2-3 The Swifts -14/+14   KOF - Premier Div.
10/02/2024 Blackridge Vale of Craig 3-2 Hunterfield Vale +6/-6   LOT - Championship
10/02/2024 Kirkliston & South Queensferry 2-8 West Barns Star -44/+44   LOT - Championship
10/02/2024 Leith Athletic Amateurs 2-2 Edinburgh Harps -7/+7   LOT - Championship
10/02/2024 North Merchiston Vale 0-5 Armadale Athletic -27/+27   LOT - Championship
10/02/2024 Barca-Milton 1-5 Mill -3/+3   LOT - Div. 1
10/02/2024 Bathgate 6-1 Fernieside +3/-3   LOT - Div. 1
10/02/2024 Currie 11-1 Polbeth United +7/-7   LOT - Div. 1
10/02/2024 Craigroyston 9-3 Leith Victoria NCLV +19/-19   LOT - Premier Div.
10/02/2024 Ratho Athletic 3-3 Edinburgh Star -3/+3   LOT - Premier Div.
10/02/2024 North Berwick 3-4 Clermiston +3/-3 LOT - Rex Gallacher Cup
10/02/2024 Edinburgh University 2nds 1-5 Tollcross Thistle -5/+5 LOT - Venture Scotland Cup
10/02/2024 Edinburgh University 4ths 4-1 Heriot-Watt University Amateurs +23/-23 LOT - Victory Cup
10/02/2024 Invergowrie Reserves 5-4 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves +4/-4 MID - Alliance Cup
10/02/2024 Arbroath Amateurs 1-4 Morgan Academy FP -26/+26   MID - Ferrari's Shield
10/02/2024 Brechin City Amateurs 8-0 Brechin City Amateurs Reserves +4/-4   MID - Ferrari's Shield
10/02/2024 Arbroath Amateurs Reserves 4-0 Newport Reserves +3/-3   MID - Mel Ross Trophy
10/02/2024 Montrose Merpro Reserves p 0-0 Barnhill Reserves +3/-3   MID - Mel Ross Trophy
10/02/2024 Barnhill 11-1 Invergowrie +10/-10   MID - Premier Div.
10/02/2024 Finavon 2-1 Montrose Merpro +2/-2   MID - Premier Div.
10/02/2024 Newport 11-0 Forfar Athletic Amateurs +11/-11   MID - Premier Div.
10/02/2024 Alyth 0-3 Burrelton Rovers -21/+21 PER - Ashleigh Cup
10/02/2024 Auchterarder Primrose 5-2 Bridgeton United +19/-19   PER - Ashleigh Cup
10/02/2024 Breadalbane 1-3 Vale of Earn -20/+20 PER - Ashleigh Cup
10/02/2024 Vale of Atholl 2-3 Wolfhill -1/+1   PER - Ashleigh Cup
10/02/2024 Jeanfield Swifts Amateurs 3-3 Saint John's -11/+11   PER - Div. 1
10/02/2024 Luncarty Amateurs 5-1 FC Romania +2/-2   PER - Div. 2
10/02/2024 Giffnock North 1-1 Balgonie Scotia -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
10/02/2024 Sandys p 1-1 Cowie Thistle -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
10/02/2024 Anniesland 7-0 Greenbank Church of Scotland +8/-8   SEC - Div. 1
10/02/2024 Dennistoun Thistle 2-3 Mearns Cart -17/+17   SEC - Div. 1
10/02/2024 Fullarton Irvine 1-6 East End Villa -3/+3   SEC - Div. 1
10/02/2024 Glasgow Elim 1-2 Croftfoot Parish +4/-4   SEC - Div. 1
10/02/2024 Woodhill 2-5 Hope Community Church Barlanark -41/+41   SEC - Div. 1
10/02/2024 Avendale 0-5 West Glasgow -22/+22   SEC - Premier Div.
10/02/2024 Cumbernauld Colts Amateurs 2-3 Craighalbert -19/+19   SEC - Premier Div.
10/02/2024 Glasgow Free Churches 6-2 South Glasgow +19/-19   SEC - Premier Div.
10/02/2024 United Churches of Ayr 1-1 King's Church +9/-9   SEC - Premier Div.
10/02/2024 Castlemilk Old Boys Club 5-1 Campsie Minerva +8/-8   SPA - Bunrigh Lg. Cup
10/02/2024 Glenvale Carlton 3-3 Eddlewood -8/+8   SPA - Championship
10/02/2024 Inverclyde 0-7 Chryston -42/+42   SPA - Championship
10/02/2024 Kings Park Rangers 4-1 Cardross -1/+1   SPA - Championship
10/02/2024 Port Glasgow Amateurs 1-5 Parkhall -41/+41   SPA - Championship
10/02/2024 Steins Thistle 13-0 BSC Glasgow Amateurs ±0/±0   SPA - Championship
10/02/2024 Bannockburn 4-0 Baljaffray ±0/±0   SPA - Jimmy Marshall Cup
10/02/2024 Neilston Amateurs 2-7 East Kilbride Burgh United U19 -58/+58 SPA - Jimmy Marshall Cup
10/02/2024 Saint Patrick's FP 2-1 Greenock High School FP -7/+7   SPA - Jimmy Marshall Cup
10/02/2024 Gartcosh United 4-0 Harestanes +3/-3   SPA - Premier Div.
10/02/2024 Carolside U19 4-2 Park Villa U19 +3/-3   SPA - U19 Lg.
10/02/2024 Falkirk Foundation U19 3-2 Stenhousemuir U19 +7/-7   SPA - U19 Lg.
10/02/2024 Gleniffer Thistle U19 3-4 Glasgow Athletic U19 +6/-6   SPA - U19 Lg.
10/02/2024 Lenzie Youth Club U19 4-1 Cumbernauld Pumas U19 -1/+1   SPA - U19 Lg.
10/02/2024 Blantyre Soccer Academy 14-1 Shawbridge +20/-20   SSM - Championship A
10/02/2024 Glasgow Wellington 5-2 Strathaven Dynamo +21/-21   SSM - Championship A
10/02/2024 Knightswood Amateurs 5-0 Manhattan Blacks +15/-15   SSM - Championship A
10/02/2024 Gleniffer Thistle 0-5 Baillieston Thistle -33/+33   SSM - Championship B
10/02/2024 Southside 3-2 Port Glasgow Athletic +3/-3   SSM - Championship B
10/02/2024 Blantyre Soccer Academy Colts 3-1 East Kilbride Thistle Amateurs +4/-4   SSM - Development Div.
10/02/2024 Glasgow Deaf Athletic 0-8 Cumbernauld Athletic -3/+3   SSM - Development Div.
10/02/2024 Moorlands 3-1 Kirkwood -1/+1   SSM - Development Div.
10/02/2024 Notre Dame 3-6 Dean Park -8/+8   SSM - Development Div.
10/02/2024 Wishaw High School FP SM 3-2 West Dumbarton Colts +8/-8   SSM - Development Div.
10/02/2024 Rutherglen Glencairn Amateurs 4-2 AFC Motherwell +18/-18   SSM - Div. 1A
10/02/2024 Muirend 1-5 Third Lanark -17/+17   SSM - Div. 1B
10/02/2024 North Glasgow Victory 2-3 Easterhouse Football Academy Amateurs +10/-10 SSM - Glasgow Cup
10/02/2024 Roselle Rovers 0-2 Port Glasgow Boys Club -16/+16 SSM - Inverclyde & Renfrewshire Cup
10/02/2024 Blackthorn Rovers 1-3 Dinamo Paisley -8/+8   SSM - Premier Div.
10/02/2024 East Dunbartonshire 2-3 Drumchapel United SM +2/-2   SSM - Premier Div.
10/02/2024 AS Airdrie 2-5 Singer -18/+18   SSM - Strathclyde Cup
10/02/2024 East Kilbride Colts 0-1 Plains -12/+12   SSM - Strathclyde Cup
10/02/2024 Glebe Hibernian 2-1 AFC Dalziel -2/+2   SSM - Strathclyde Cup
10/02/2024 Glynhill Moorcroft 2-1 Craigneuk SM -5/+5   SSM - Strathclyde Cup
10/02/2024 Huntershill 2-2 p Netherton -4/+4   SSM - Strathclyde Cup
10/02/2024 Summerston 3-4 Stratton Southside +1/-1   SSM - Strathclyde Cup
10/02/2024 West Dumbarton 4-0 Braehead {GLA} +24/-24   SSM - Strathclyde Cup
10/02/2024 Westwood 3-0 Greengairs +21/-21   SSM - Strathclyde Cup
10/02/2024 Campsie 2-1 Beechwood Albion ±0/±0   STI - Premier Div.
10/02/2024 Cowie United 1-7 Dollar Glen -17/+17   STI - Premier Div.
10/02/2024 Plean 6-0 Kincardine +18/-18   STI - Premier Div.
10/02/2024 Tullibody Saint Serf's 0-2 Westfield Colts +3/-3   STI - Premier Div.
10/02/2024 Pollok United 7-0 Crosshill Thistle +12/-12 WES - West Am. Cup 23-24
09/02/2024 Broughty United 3-2 Kirriemuir Thistle Amateurs ±0/±0 MID - Fairfield Cup
09/02/2024 Rutherglen Glencairn U18 3-1 Third Lanark U19 +2/-2   SPA - U19 Lg.
09/02/2024 Saint Patrick's FP U19 2-2 Saint Cadoc's Youth Club U19 -11/+11   SPA - U19 Lg.
06/02/2024 Niddrie Mission 2-5 White Lightning -25/+25   EDC - Lg.
03/02/2024 Cammachmore 0-5 Nicolls -6/+6   ABD - Aberdeen FC Trophy
03/02/2024 Cove Thistle 2-4 Woodside -16/+16   ABD - Aberdeen FC Trophy
03/02/2024 Feughside 1-3 Saint Laurence +2/-2   ABD - Aberdeen FC Trophy
03/02/2024 Laurencekirk West End 1-3 Meldrum United -12/+12 ABD - Barclay Cook Cup
03/02/2024 Monymusk 3-4 FC Polska -8/+8 ABD - Barclay Cook Cup
03/02/2024 Kintore 4-0 Byron Sports Club +15/-15 ABD - Dickie Trophy
03/02/2024 Northstar 2-3 Aberdeen University Colts -10/+10 ABD - Dickie Trophy
03/02/2024 Bon Accord City 3-2 Glentanar Reflex -5/+5   ABD - Div. 1 (East)
03/02/2024 Kemnay Youth 0-7 Tolbooth -16/+16   ABD - Div. 1 (East)
03/02/2024 Rattray's XI 4-3 Turriff Thistle +11/-11   ABD - Div. 1 (East)
03/02/2024 Saint Marnans 6-1 Jesus House Aberdeen +8/-8   ABD - Div. 1 (East)
03/02/2024 Stoneywood Parkvale Amateurs 1-1 Fyvie +5/-5   ABD - Div. 1 (East)
03/02/2024 Auchnagatt Barons 1-1 JS XI -6/+6   ABD - Div. 1 (North)
03/02/2024 Ellon Thistle 5-3 Burghmuir +5/-5   ABD - Div. 1 (North)
03/02/2024 Great Western United 2-0 Postal ALC +1/-1   ABD - Div. 1 (North)
03/02/2024 Newburgh Thistle 5-4 Aberdeen Lads Club -8/+8   ABD - Div. 1 (North)
03/02/2024 Ferryhill 5-2 Ellon +21/-21   ABD - Div. 2 (East)
03/02/2024 Saint Machar Thistle 0-7 AC Mill Inn Academy -1/+1   ABD - Div. 2 (East)
03/02/2024 Newmachar United Amateurs 3-0 Theologians North East +3/-3   ABD - Div. 2 (North)
03/02/2024 West End United 1-6 Halliburton -8/+8   ABD - Div. 2 (North)
03/02/2024 Alford 1-1 Kaimhill United -10/+10   ABD - Premier Div.
03/02/2024 Bervie Caledonian 4-3 Kemnay +5/-5   ABD - Premier Div.
03/02/2024 Tarves 0-1 Kincorth ±0/±0   ABD - Premier Div.
03/02/2024 Westdyke 2-1 Insch +7/-7 ABD - Premier Trophy
03/02/2024 AC Mill Inn 3-1 Beacon Rangers +7/-7 ABD - Stephen Shield
03/02/2024 Banchory 5-2 Aberdeen University Amateurs +3/-3 ABD - Stephen Shield
03/02/2024 Catrine 1-4 Drongan United -23/+23   AYR - Div. 1
03/02/2024 Irvine Thistle 3-2 Knockentiber +7/-7   AYR - Div. 1
03/02/2024 Troon Dundonald 12-0 New Cumnock +19/-19   AYR - Div. 1
03/02/2024 Whitletts Victoria Amateurs 0-2 West Kilbride -15/+15   AYR - Div. 1
03/02/2024 Darvel Victoria 1-4 Minishant -8/+8   AYR - Div. 2
03/02/2024 Dean Fenwick Thistle 1-3 Kilbride Thistle -5/+5   AYR - Div. 2
03/02/2024 Dailly 2-1 Cumnock Amateurs +9/-9   AYR - Premier Div.
03/02/2024 Dirrans Athletic 2-1 Stewarton United +1/-1   AYR - Premier Div.
03/02/2024 New Farm Loch 4-3 Galston United -5/+5   AYR - Premier Div.
03/02/2024 Greenlaw 3-4 Duns +4/-4   BOR - A Div.
03/02/2024 Hawick Legion 2-1 Tweedmouth +4/-4   BOR - A Div.
03/02/2024 Langholm Legion 0-2 Hawick Waverley -18/+18   BOR - A Div.
03/02/2024 Langlee 3-1 Chirnside United -2/+2   BOR - A Div.
03/02/2024 Tweeddale Rovers 2-1 Biggar United +8/-8   BOR - A Div.
03/02/2024 Ancrum 3-3 Eyemouth United +9/-9   BOR - B Div.
03/02/2024 Coldstream Amateurs 0-9 Highfields United -10/+10   BOR - B Div.
03/02/2024 Gala Fairydean Rovers Amateurs 6-3 Jed Legion +9/-9   BOR - B Div.
03/02/2024 Kelso Thistle 4-5 Saint Boswells -4/+4   BOR - B Div.
03/02/2024 Lauder 0-2 Leithen Rovers ±0/±0   BOR - B Div.
03/02/2024 Gala Hotspur 2-3 Selkirk Victoria -15/+15 BOR - Forsyth Cup
03/02/2024 Cambria 1-2 University of Stirling Amateurs -7/+7   CAL - Div. 1
03/02/2024 Dunipace Amateurs 3-0 Stenhousemuir Community +6/-6   CAL - Div. 1
03/02/2024 Glasgow University Amateurs 6-4 Rothesay Brandane +12/-12   CAL - Div. 1
03/02/2024 Westerlands 3-0 Cambusbarron Rovers +2/-2   CAL - Div. 1
03/02/2024 Greenock High School FP U21 4-1 Stenhousemuir U21 +8/-8   CAL - Douglas Smith Lg. Cup
03/02/2024 Glasgow Harp 0-1 Eaglesham -15/+15   CAL - Premier Div.
03/02/2024 Strathclyde University 3-0 Milton +12/-12   CAL - Premier Div.
03/02/2024 Milton U21 3-2 Harestanes U21 -3/+3   CAL - WoS U21 Lg.
03/02/2024 Saint Mungo U21 1-2 Saint Cadoc's Youth Club U21 -13/+13   CAL - WoS U21 Lg.
03/02/2024 Strathclyde University U21 4-3 Rutherglen Glencairn U21 +19/-19   CAL - WoS U21 Lg.
03/02/2024 Polepark 3-4 East End Thistle -18/+18   DSM - Div. 1
03/02/2024 Cannon Fodder 5-3 Dundee University Medics +1/-1   DSM - Div. 1 Lg. Cup
03/02/2024 Monifieth Athletic 1-1 Dundee West +2/-2   DSM - Div. 1 Lg. Cup
03/02/2024 Parktool Athletic 2-2 Tayside Fire Brigade ±0/±0   DSM - Div. 1 Lg. Cup
03/02/2024 Saint Andrews {DSM} 0-3 Dolphin -17/+17   DSM - Div. 1 Lg. Cup
03/02/2024 Dundee Athletic 2-4 Dundee University -11/+11   DSM - Div. 2
03/02/2024 Craws Nest 5-1 Douglas Youth +1/-1   DSM - Div. 2 Lg. Cup
03/02/2024 Douglas East 0-18 Lochee Harp Amateurs -1/+1   DSM - Div. 2 Lg. Cup
03/02/2024 East Craigie Amateurs 2-3 Kelso -4/+4   DSM - Div. 2 Lg. Cup
03/02/2024 Ferry Athletic 1-1 Claverhouse +6/-6   DSM - Div. 2 Lg. Cup
03/02/2024 Craigie 4-1 Bank Street Athletic +17/-17   DSM - Premier Div.
03/02/2024 Charlie Accies 6-1 Powrie +8/-8   DSM - Premier Lg. Cup
03/02/2024 Dundee North End Amateurs 1-0 Dryburgh Athletic +1/-1   DSM - Premier Lg. Cup
03/02/2024 Dundee United Sports Club 1-3 Cairdy Thistle -9/+9   DSM - Premier Lg. Cup
03/02/2024 Occidental 2-4 Stobswell +1/-1   DSM - Premier Lg. Cup
03/02/2024 Barclay Viewforth United 2-5 White Lightning -10/+10   EDC - Lg.
03/02/2024 Carrubbers 5-3 Ladywell Baptist Church +13/-13   EDC - Lg.
03/02/2024 Charlotte Chapel 3-2 Bingham +1/-1   EDC - Lg.
03/02/2024 Gorgie United 5-1 Niddrie Mission +22/-22   EDC - Lg.
03/02/2024 Saint Columba's 2-3 Port Seton -6/+6   EDC - Lg.
03/02/2024 Saint Mary's Metropolitan 10-0 Kirkliston Community Church ±0/±0   EDC - Lg.
03/02/2024 South East Saints 5-2 Central +19/-19   EDC - Lg.
03/02/2024 Busby SM 2-6 Croftpark -43/+43   GCO - Championship
03/02/2024 Cathcart 1-2 Greater Glasgow -14/+14   GCO - Championship
03/02/2024 Glasgow Medics 5-3 Woodbank +2/-2   GCO - Championship
03/02/2024 Rhu Colts 3-2 Rosebank United -1/+1   GCO - Championship
03/02/2024 Cambuslang Football Academy 2-2 p River Nevis +2/-2 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
03/02/2024 DTI p 2-2 King's Park United -5/+5 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
03/02/2024 Glasgow Ansar 2-3 Nethercraigs +5/-5 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
03/02/2024 Lomond 2-2 p Clydebank Red Star -10/+10 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
03/02/2024 Lokomotiv Glasgow 2-2 Bishopton -3/+3   GCO - Premier Div.
03/02/2024 Pollok United 1-2 Newlands -14/+14   GCO - Premier Div.
03/02/2024 Clydebank Amateurs 4-1 Giffnock Soccer Centre Reds +11/-11   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
03/02/2024 Eaglesham {GGP} 1-3 Vale of Leven Amateurs -19/+19 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
03/02/2024 Erskine 5-2 Carluke Thistle +20/-20   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
03/02/2024 Calderglen 5-0 Newshot +20/-20   GGP - Div. 1
03/02/2024 East Kilbride YM {GGP} 1-2 Saint Patrick's FP {GGP} +3/-3   GGP - Div. 1
03/02/2024 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 0-7 East Kilbride RR -11/+11   GGP - Div. 1
03/02/2024 Johnstone Burgh Amateurs 2-1 Dynamo East Kilbride -1/+1   GGP - Div. 1
03/02/2024 Glasgow University Amateurs {GGP} 1-2 Colquhoun United -18/+18   GGP - Div. 2
03/02/2024 Westerlands {GGP} 2-1 Eastwood Parkmount +4/-4   GGP - Div. 2
03/02/2024 Craigneuk 2-2 Glasgow Harp {GGP} -2/+2   GGP - Div. 3
03/02/2024 Duncanrig 9-1 Strathclyde University {GGP} +11/-11   GGP - Div. 3
03/02/2024 Fir Park Corner 2-1 Jags for Good -8/+8   IFA - Lg.
03/02/2024 Livingston GS 8-0 Glasgow Piraten +2/-2   IFA - Lg.
03/02/2024 Kinross 0-5 Auchtermuchty Bellvue -20/+20   KOF - Championship
03/02/2024 Kinross Colts 3-2 Rosebank +2/-2   KOF - Championship
03/02/2024 Saint Andrews 2-2 Pittenweem Rovers +3/-3   KOF - Championship
03/02/2024 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-1 Leslie Hearts +10/-10   KOF - Ch'ship/Conference Cup
03/02/2024 Methilhill Strollers 5-0 United Colleges +35/-35   KOF - Ch'ship/Conference Cup
03/02/2024 Kettle United 4-1 Leven Hearts ±0/±0   KOF - Conference
03/02/2024 Leven 0-3 Bowhill Rovers -6/+6   KOF - Conference
03/02/2024 Lumphinnans Hearts 3-0 Eastvale +1/-1   KOF - Conference
03/02/2024 Saint Monans Swallows 1-3 Dunfermline City -12/+12   KOF - Conference
03/02/2024 Bridge of Earn 3-0 Benarty Astros +13/-13   KOF - Premier Div.
03/02/2024 Leven United 1-0 The Swifts -8/+8   KOF - Premier Div.
03/02/2024 Markinch 3-4 Lochgelly United -13/+13   KOF - Premier Div.
03/02/2024 Corstorphine Dynamo 0-1 Edinburgh Community Amateurs -22/+22   LOT - Challenge Cup
03/02/2024 Edinburgh Star 3-2 Fernieside -11/+11   LOT - Challenge Cup
03/02/2024 Hunterfield Vale p 3-3 Heriot-Watt University Amateurs -5/+5   LOT - Challenge Cup
03/02/2024 Polbeth United 0-2 Ratho Athletic +6/-6   LOT - Challenge Cup
03/02/2024 West Barns Star 3-0 Barca-Milton +1/-1   LOT - Challenge Cup
03/02/2024 Armadale Athletic 1-1 North Berwick -4/+4   LOT - Championship
03/02/2024 Bo'ness United Community 5-4 North Merchiston Vale +1/-1   LOT - Championship
03/02/2024 Edinburgh Harps 3-0 Kirkliston & South Queensferry +9/-9   LOT - Championship
03/02/2024 Mental Mechanics 2-2 Blackridge Vale of Craig -6/+6   LOT - Championship
03/02/2024 Currie 3-2 Dalkeith Thistle Amateurs ±0/±0   LOT - Div. 1
03/02/2024 Leith Athletic Amateurs 4-4 p Bathgate -7/+7   LOT - Logan Cup
03/02/2024 Loganlea United 3-2 Edinburgh University 4ths -8/+8   LOT - Logan Cup
03/02/2024 Mill 2-1 Tranent Amateurs ±0/±0   LOT - Logan Cup
03/02/2024 Leith Victoria NCLV 7-0 Edinburgh University 2nds +27/-27   LOT - Premier Div.
03/02/2024 Newport Reserves 0-1 Montrose Merpro Reserves -4/+4   MID - Alliance Lg.
03/02/2024 Montrose Merpro 0-4 Broughty United -12/+12 MID - Bremner Cup
03/02/2024 Brechin City Amateurs Reserves 0-4 Arbroath Amateurs Reserves -1/+1   MID - Mel Ross Trophy
03/02/2024 Broughty United Reserves 4-0 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves +9/-9   MID - Mel Ross Trophy
03/02/2024 Arbroath Amateurs 2-4 Newport -29/+29   MID - Premier Div.
03/02/2024 Forfar Athletic Amateurs 1-3 Brechin City Amateurs -18/+18   MID - Premier Div.
03/02/2024 Invergowrie 1-3 Morgan Academy FP -7/+7   MID - Premier Div.
03/02/2024 Kirriemuir Thistle Amateurs 3-1 Douglas ±0/±0   MID - Premier Div.
03/02/2024 Balmoral United 8-0 Kinnoull Reds +5/-5   PER - Ashleigh Cup
03/02/2024 Alyth 1-6 Kettins -11/+11   PER - Div. 1
03/02/2024 Vale of Earn 1-0 Jeanfield Swifts Amateurs ±0/±0   PER - Div. 1
03/02/2024 Bridgeton United 3-1 Vale of Atholl -2/+2   PER - Div. 2
03/02/2024 Stanley 11-1 Pitfour ±0/±0   PER - Div. 2
03/02/2024 Wolfhill 0-1 Auchterarder Primrose -12/+12   PER - Div. 2
03/02/2024 Burrelton Rovers 5-0 Methven Athletic ±0/±0 PER - Perthshire Cup
03/02/2024 FC Romania 1-6 Breadalbane ±0/±0 PER - Perthshire Cup
03/02/2024 Alva 1-3 Shortlees -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Beith Amateurs 1-3 Mauchline United -18/+18   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Cowie Thistle 2-2 Sandys +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Dinamo Paisley 1-2 Wishaw Wycombe Wanderers -14/+14   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Drumchapel United SM 4-0 Clermiston +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Dumbarton Academy FP 2-3 Doune Castle -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Dundee Social 0-6 Glenburn Miners Welfare -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Earlston Rhymers 0-7 Annbank United -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Echt 3-4 Cupar Hearts +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Gartcosh United 5-1 Houston United +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Glasgow Island 2-3 Garrowhill Thistle -11/+11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Greig Park Rangers 3-0 Rhu +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Saint Joseph's 0-3 Castlemilk Old Boys Club -14/+14   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Stratton Southside 1-3 Steins Thistle +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Tollcross Thistle 2-4 Greenock High School FP -20/+20   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/02/2024 Croftfoot Parish 6-3 Anniesland +7/-7   SEC - Div. 1
03/02/2024 Dennistoun Thistle 1-1 Woodhill -14/+14   SEC - Div. 1
03/02/2024 East End Villa 8-2 Hope Community Church Barlanark -1/+1   SEC - Div. 1
03/02/2024 Greenbank Church of Scotland 1-3 Fullarton Irvine -11/+11   SEC - Div. 1
03/02/2024 King's Church 4-2 Houston & Killellan -7/+7 SEC - Fraser Trophy
03/02/2024 Craighalbert 3-4 Law Community -4/+4   SEC - Premier Div.
03/02/2024 South Glasgow 3-4 United Churches of Ayr -9/+9   SEC - Premier Div.
03/02/2024 Tollcross 8-2 Glasgow Free Churches +6/-6   SEC - Premier Div.
03/02/2024 West Glasgow 3-1 Cumbernauld Colts Amateurs +19/-19   SEC - Premier Div.
03/02/2024 Chryston 6-6 Arthurlie Amateurs ±0/±0   SPA - Bunrigh Lg. Cup
03/02/2024 Port Glasgow Amateurs 2-1 Glenvale Carlton -7/+7   SPA - Bunrigh Lg. Cup
03/02/2024 Saint Patrick's FP 7-0 Inverclyde +3/-3   SPA - Bunrigh Lg. Cup
03/02/2024 Baljaffray 4-1 Kings Park Rangers +10/-10   SPA - Championship
03/02/2024 Cardross 4-3 BSC Glasgow Amateurs -1/+1   SPA - Championship
03/02/2024 Third Lanark U19 0-12 Bannockburn -1/+1   SPA - Jimmy Marshall Cup
03/02/2024 Eddlewood 3-2 Parkhall +18/-18   SPA - M & M Trophy
03/02/2024 Harestanes 3-2 Neilston Amateurs -2/+2   SPA - Premier Div.
03/02/2024 Giffnock Soccer Centre U19 4-2 Falkirk Foundation U19 +11/-11   SPA - U19 Lg.
03/02/2024 Stenhousemuir U19 2-4 Lenzie Youth Club U19 -4/+4   SPA - U19 Lg.
03/02/2024 Cumbernauld Pumas U19 5-3 Dumbarton U19 +16/-16 SPA - U19 Lg. Cup
03/02/2024 Baillieston Thistle 2-1 Gladstone Athletic -3/+3   SSM - Championship B
03/02/2024 East Kilbride YM SM 2-1 East Kilbride Colts +8/-8   SSM - Championship B
03/02/2024 Moorlands 2-3 Dean Park -21/+21   SSM - Development Div.
03/02/2024 North Glasgow Victory 2-1 Wishaw High School FP SM +5/-5   SSM - Development Div.
03/02/2024 West Dumbarton Colts 1-0 Notre Dame -10/+10   SSM - Development Div.
03/02/2024 AFC Motherwell 5-5 Wishaw United -6/+6   SSM - Div. 1A
03/02/2024 West Dumbarton 4-1 Muirend +10/-10   SSM - Div. 1B
03/02/2024 Glasgow City Star 0-0 Glasgow Wellington +4/-4 SSM - Glasgow Cup
03/02/2024 Glasgow Deaf Athletic 1-8 Summerston -4/+4 SSM - Glasgow Cup
03/02/2024 Huntershill 1-4 Milngavie Wanderers SM -27/+27 SSM - Glasgow Cup
03/02/2024 Saint Mungo SM 0-2 Third Lanark -11/+11 SSM - Glasgow Cup
03/02/2024 Shawbridge 2-5 Knightswood Amateurs -13/+13 SSM - Glasgow Cup
03/02/2024 Southside Athletic 1-7 Rutherglen Glencairn Amateurs -15/+15 SSM - Glasgow Cup
03/02/2024 Westerlands SM 4-2 Westwood +21/-21 SSM - Glasgow Cup
03/02/2024 Gleniffer Thistle 2-3 Braehead {GLA} -11/+11 SSM - Inverclyde & Renfrewshire Cup
03/02/2024 AFC Dalziel 5-1 Airdrie Forest -1/+1 SSM - Lanarkshire Cup
03/02/2024 Bellshill 2-4 Greengairs -10/+10 SSM - Lanarkshire Cup
03/02/2024 Manhattan Blacks 0-5 Glebe Hibernian -11/+11 SSM - Lanarkshire Cup
03/02/2024 Netherton Colts 5-2 East Kilbride Thistle Amateurs -3/+3 SSM - Lanarkshire Cup
03/02/2024 Salsburgh United 1-3 Netherton -25/+25 SSM - Lanarkshire Cup
03/02/2024 Strathaven Dynamo 3-0 Kirkwood -4/+4 SSM - Lanarkshire Cup
03/02/2024 AS Airdrie 1-3 Kirkintilloch Thistle -7/+7   SSM - Premier Div.
03/02/2024 East Lane 2-2 Viewfield Rovers -5/+5   SSM - Premier Div.
03/02/2024 Moorlands Anvil 1-2 East Dunbartonshire -9/+9   SSM - Premier Div.
03/02/2024 Plains 3-1 Blackthorn Rovers +9/-9   SSM - Premier Div.
03/02/2024 Uddingston 1-1 UB United +2/-2   SSM - Premier Div.
03/02/2024 Kincardine 1-1 p Campsie +5/-5 STI - Colley Trophy
03/02/2024 Beechwood Albion 6-1 Tullibody Saint Serf's +1/-1   STI - Premier Div.
03/02/2024 Cowie United 2-12 Blackburn United Amateurs -22/+22   STI - Premier Div.
03/02/2024 Dollar Glen 0-5 Westfield Colts -25/+25   STI - Premier Div.
03/02/2024 Linlithgow Rose Community 0-4 Plean -24/+24   STI - Premier Div.
03/02/2024 Crosshill Thistle 2-1 Weir Recreation -2/+2   WES - West Am. Cup 23-24
02/02/2024 Stonehaven Athletic 1-4 Bridge of Don -31/+31   ABD - Div. 1 (East)
02/02/2024 Corinthians 3-0 Southside United -2/+2   GCO - Premier Div.
02/02/2024 Park Villa U19 0-4 East Kilbride Burgh United U19 +1/-1   SPA - U19 Lg.
02/02/2024 Rutherglen Glencairn U18 2-5 Glasgow Athletic U19 -16/+16   SPA - U19 Lg.
02/02/2024 Saint Cadoc's Youth Club U19 9-1 Carolside U19 +5/-5 SPA - U19 Lg. Cup
02/02/2024 Cumbernauld Athletic 7-2 Blantyre Soccer Academy Colts +2/-2 SSM - Lanarkshire Cup