SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
DECEMBER 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
29/12/2022 Harestanes 1-3 Greenock High School FP -27/+27   CEN - Cinema Cup
17/12/2022 Black's Bar 4-2 Irvine Thistle +6/-6   AYR - Div. 1
17/12/2022 Bellfield 4-1 Crosshill Thistle +14/-14   AYR - Div. 2
17/12/2022 Bothan Victoria 0-0 Kilwinning -4/+4   AYR - Div. 2
17/12/2022 Mauchline United 2-2 Darvel Victoria -13/+13   AYR - Div. 2
17/12/2022 Glenburn Miners Welfare 4-2 Dirrans Athletic +12/-12   AYR - Premier Div.
17/12/2022 Wishaw High School FP 2-3 Drumchapel -8/+8   CEN - Premier Div.
17/12/2022 Greenock 2-2 p Tannochside United +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/12/2022 West Kilbride 1-0 Braehead {GLA} -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/12/2022 East Lane 3-2 Southpark -2/+2   SSM - Championship
17/12/2022 Plains 1-0 Dean Park -11/+11   SSM - Strathclyde Cup
17/12/2022 Greenock High School FP U21 4-3 Stenhousemuir U21 -3/+3   W21 - Premier Div.
17/12/2022 Kilmarnock Amateurs 0-2 Dinamo Paisley -14/+14   WES - West Am. Cup 22-23
17/12/2022 New Farm Loch p 1-1 Tarbolton -5/+5   WES - West Am. Cup 22-23
10/12/2022 Bellfield 5-1 Darvel Victoria +2/-2   AYR - Div. 2
10/12/2022 Kilwinning 1-6 Minishant -24/+24 AYR - Donsport Trophy
10/12/2022 Berwick Colts 6-2 Saint Boswells +22/-22   BOR - C Div.
10/12/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-1 Highfields United +5/-5   BOR - C Div.
10/12/2022 Milton 9-1 Callander Thistle +5/-5   CAL - Div. 1
10/12/2022 Rhu 2-0 Glasgow University Amateurs +18/-18   CAL - Div. 1
10/12/2022 Glasgow Harp 5-2 Cambria ±0/±0   CAL - Premier Div.
10/12/2022 Bannockburn 3-0 Wishaw High School FP +9/-9   CEN - Premier Div.
10/12/2022 Saint James 0-6 Powrie -43/+43   DSM - Div. 1
10/12/2022 Saint Andrews {DSM} 1-8 Polepark -19/+19   DSM - Div. 2 Lg. Cup
10/12/2022 Kirkliston Community Church 1-6 Barclay Viewforth United -5/+5   EDC - Lg.
10/12/2022 Bishopton 1-0 Rhu Colts -6/+6   GCO - Div. 1
10/12/2022 Dumbarton Amateurs 13-0 AC Milanda +2/-2   GCO - Div. 1
10/12/2022 Clydeside Athletic 7-0 Burnhill +1/-1   GCO - Premier Div.
10/12/2022 King's Park United 2-3 Glasgow Island +6/-6   GCO - Premier Div.
10/12/2022 Colquhoun United 2-3 Boswell -5/+5   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
10/12/2022 Clydebank Amateurs 0-1 Duncanrig -4/+4   GGP - Div. 3
10/12/2022 Glasgow Piraten 0-9 Internazioswally -4/+4   IFA - Lg.
10/12/2022 Saint Andrews 2-1 Fife Thistle +10/-10   KOF - Championship
10/12/2022 Dunbar Athletic 1-3 Kirkliston & South Queensferry -24/+24   LOT - Championship
10/12/2022 Dalkeith Thistle Amateurs 4-1 Balerno Athletic +12/-12   LOT - Div. 2
10/12/2022 Barnhill Reserves 12-1 Arbroath High School FP Reserves +17/-17   MID - Alliance Lg.
10/12/2022 Brechin City Amateurs Reserves 0-3 Newport Reserves -24/+24   MID - Alliance Lg.
10/12/2022 Arbroath High School FP 2-4 Barnhill -2/+2   MID - Premier Div.
10/12/2022 Brechin City Amateurs 2-1 Wellbank +4/-4   MID - Premier Div.
10/12/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs 0-3 Finavon -25/+25   MID - Premier Div.
10/12/2022 Morgan Academy FP 3-2 Invergowrie -6/+6   MID - Premier Div.
10/12/2022 Letham Community 2-0 Bridgeton United ±0/±0 PER - Ashleigh Cup
10/12/2022 Vale of Earn 15-1 Fair City +5/-5 PER - Ashleigh Cup
10/12/2022 Glenvale Carlton 0-5 Rutherglen -23/+23   SAF - Premier Div.
10/12/2022 Glynhill Moorcroft 4-4 Kings Park Rangers -13/+13   SAF - Premier Div.
10/12/2022 Balgonie Scotia 1-1 p Annbank United +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
10/12/2022 Longniddry Villa 0-3 Glenburn Miners Welfare -13/+13   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
10/12/2022 Oban Saints 6-0 Meadowbank +18/-18   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
10/12/2022 Cumbernauld Colts Amateurs 5-3 Dennistoun Thistle -3/+3 SEC - Fraser Trophy
10/12/2022 Mount Kirk 4-1 Fullarton Irvine +1/-1 SEC - Fraser Trophy
10/12/2022 Blackhall 3-4 Motherwell Athletic -6/+6   SSM - Development Div.
10/12/2022 Accies 1-3 Glebe Hibernian -3/+3   SSM - Div. 1A
10/12/2022 Singer 0-2 Baillieston Thistle -20/+20   SSM - Div. 1B
10/12/2022 Dollar Glen 0-1 Alva +7/-7 STI - Colley Trophy
10/12/2022 Riverside 6-2 Cowie United +1/-1 STI - Colley Trophy
10/12/2022 Linlithgow Rose Community 4-2 Westfield Colts +11/-11   STI - Lg. Cup
10/12/2022 Whitburn Amateurs 0-21 Braehead {STI} -1/+1   STI - Lg. Cup
10/12/2022 Petershill U21 2-1 Saint Mungo U21 -5/+5   W21 - Premier Div.
10/12/2022 Rutherglen Glencairn U21 2-0 Shotts Bon Accord U21 -6/+6   W21 - Premier Div.
10/12/2022 Saint Cadoc's Youth Club U21 1-7 Greenock High School FP U21 -6/+6   W21 - Premier Div.
09/12/2022 Cumbernauld 9-1 East Kilbride Thistle Amateurs +8/-8   SSM - Development Div.
03/12/2022 Stonehaven Athletic 4-2 Fyvie +11/-11   ABD - Association Trophy
03/12/2022 Continental 1-2 Newburgh Thistle -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
03/12/2022 Kemnay 7-0 Jesus House Aberdeen +5/-5   ABD - Div. 1 (East)
03/12/2022 Turriff Thistle 1-4 Cammachmore -31/+31   ABD - Div. 1 (East)
03/12/2022 Westdyke 4-1 BSFC +10/-10   ABD - Div. 1 (East)
03/12/2022 Huntly Amateurs 1-6 Auchnagatt Barons -20/+20   ABD - Div. 1 (North)
03/12/2022 Kintore 5-5 AC Mill Inn ±0/±0   ABD - Div. 1 (North)
03/12/2022 Bon Accord City 3-2 Ellon Thistle +4/-4   ABD - Div. 2 (East)
03/12/2022 Ellon 1-6 Aberdeen University Colts -19/+19   ABD - Div. 2 (East)
03/12/2022 Halliburton 4-0 West End United +1/-1   ABD - Div. 2 (North)
03/12/2022 Kemnay Youth 4-2 Postal ALC +7/-7   ABD - Div. 2 (North)
03/12/2022 Newmachar United Amateurs 3-0 AC Mill Inn Academy +15/-15   ABD - Div. 2 (North)
03/12/2022 Insch 2-3 Nicolls -12/+12   ABD - Premier Div.
03/12/2022 Kincorth 1-2 Beacon Rangers -23/+23   ABD - Premier Div.
03/12/2022 Rattray's XI 1-5 Cove Thistle -28/+28   ABD - Premier Div.
03/12/2022 Saint Laurence 1-1 Banchory -5/+5   ABD - Premier Div.
03/12/2022 Woodside 3-3 Alford -8/+8   ABD - Premier Div.
03/12/2022 Feughside p 3-3 Great Western United +6/-6 ABD - Stephen Shield
03/12/2022 Stewarton United 2-3 New Farm Loch -13/+13 AYR - Ayrshire Cup
03/12/2022 Black's Bar 5-1 Bonnyton Thistle Amateurs +6/-6   AYR - Div. 1
03/12/2022 Irvine Thistle 2-2 Crosshouse Waverley -9/+9   AYR - Div. 1
03/12/2022 Kilmarnock Amateurs 3-0 Beith Amateurs +9/-9   AYR - Div. 1
03/12/2022 Troon Dundonald 0-1 Catrine -12/+12   AYR - Div. 1
03/12/2022 Bothan Victoria 3-4 Dean Fenwick Thistle +3/-3   AYR - Div. 2
03/12/2022 Minishant 3-2 Bellfield +10/-10   AYR - Div. 2
03/12/2022 Drongan United 0-3 Dailly -10/+10   AYR - Premier Div.
03/12/2022 Galston United 1-0 Irvine ±0/±0   AYR - Premier Div.
03/12/2022 Whitletts Victoria Amateurs 2-0 Mauchline United +16/-16 AYR - S. Ayrshire Trophy
03/12/2022 Hawick Waverley 5-5 Langholm Legion -5/+5   BOR - A Div.
03/12/2022 Tweedmouth 3-3 Chirnside United -4/+4   BOR - A Div.
03/12/2022 Biggar United 3-2 Hawick Colts -1/+1   BOR - B Div.
03/12/2022 Hawick United 1-5 Ancrum -31/+31   BOR - B Div.
03/12/2022 Highfields United 3-1 Kelso Thistle -3/+3   BOR - C Div.
03/12/2022 Jed Legion 2-2 Gala Fairydean Rovers Amateurs -6/+6   BOR - C Div.
03/12/2022 Glasgow University Amateurs 2-3 Milton -3/+3   CAL - Div. 1
03/12/2022 Rothesay Brandane 2-1 Dunblane Soccer Club +12/-12   CAL - Div. 1
03/12/2022 Westerlands 8-0 Callander Thistle +7/-7   CAL - Div. 1
03/12/2022 Dalziel High School FP 3-4 Wishaw Wycombe Wanderers -8/+8   CAL - Premier Div.
03/12/2022 Milngavie Wanderers 2-3 Eaglesham -6/+6   CAL - Premier Div.
03/12/2022 Saint Mungo 2-1 Cambria -6/+6   CAL - Premier Div.
03/12/2022 Strathclyde University 0-7 Dumbarton Academy FP -22/+22   CAL - Premier Div.
03/12/2022 Dunipace Amateurs 3-2 Garrowhill Thistle -2/+2   CEN - Championship
03/12/2022 Drumchapel 2-2 Harestanes -6/+6   CEN - Premier Div.
03/12/2022 Lesmahagow Amateurs 2-1 Castlemilk Dynamo -1/+1   CEN - Premier Div.
03/12/2022 Kelso 1-4 Dundee University Medics -19/+19   DSM - Div. 1
03/12/2022 Bank Street Athletic 2-0 Saint James +2/-2   DSM - Div. 1 Lg. Cup
03/12/2022 Dolphin 6-1 Clepington Social +8/-8   DSM - Div. 1 Lg. Cup
03/12/2022 Powrie 1-2 Tayside Fire Brigade -13/+13   DSM - Div. 1 Lg. Cup
03/12/2022 Dundee Athletic 0-8 Cannon Fodder -19/+19   DSM - Div. 2 Lg. Cup
03/12/2022 Fairmuir Social 3-2 Strathmartine Athletic -8/+8   DSM - Div. 2 Lg. Cup
03/12/2022 Monifieth Athletic 4-2 Lochee Harp Amateurs -2/+2   DSM - Div. 2 Lg. Cup
03/12/2022 Sporting Tayside 2-2 Saint Andrews {DSM} +6/-6   DSM - Div. 2 Lg. Cup
03/12/2022 Charlie Accies 3-0 Dundee United Sports Club +10/-10   DSM - Premier Lg. Cup
03/12/2022 Kirkton 2-3 Cairdy Thistle -4/+4   DSM - Premier Lg. Cup
03/12/2022 Occidental 1-5 Dryburgh Athletic -26/+26   DSM - Premier Lg. Cup
03/12/2022 Barclay Viewforth United 2-6 Saint Mary's Metropolitan -8/+8   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
03/12/2022 Gorgie United 0-2 Niddrie Mission -14/+14   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
03/12/2022 Port Seton 10-1 Kirkliston Community Church ±0/±0   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
03/12/2022 Saint Columba's 3-0 Central -1/+1   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
03/12/2022 Bristo Castle 6-4 Charlotte Chapel +6/-6   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
03/12/2022 White Lightning 3-6 Ladywell Baptist Church -44/+44   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
03/12/2022 Kelty 1-2 Lochgelly United -6/+6   FIF - Fife Am. Cup 22-23
03/12/2022 AC Milanda 1-6 River Nevis -6/+6   GCO - Div. 1
03/12/2022 Bishopton 5-0 Greater Glasgow +14/-14   GCO - Div. 1
03/12/2022 Cambuslang Football Academy 0-2 Croftpark -16/+16   GCO - Div. 1
03/12/2022 Clydebank SM 4-1 Rhu Colts -3/+3   GCO - Div. 1
03/12/2022 DTI 2-3 Dumbarton Amateurs -2/+2   GCO - Div. 1
03/12/2022 Lomond 4-3 Glasgow Ansar +2/-2   GCO - Div. 1
03/12/2022 Rosebank United 2-2 Nethercraigs +9/-9   GCO - Div. 1
03/12/2022 Tantallon Victoria 2-1 Cathcart -1/+1   GCO - Div. 1
03/12/2022 Corinthians 1-0 Park Sports Project +14/-14   GCO - Premier Div.
03/12/2022 Erskine Youth 4-2 Burnhill -3/+3   GCO - Premier Div.
03/12/2022 Lokomotiv Glasgow 6-1 Southside United +31/-31   GCO - Premier Div.
03/12/2022 Newlands 8-2 King's Park United +19/-19   GCO - Premier Div.
03/12/2022 Rosehill United 0-5 Pollok United -19/+19   GCO - Premier Div.
03/12/2022 Weir Recreation 1-6 Clydeside Athletic -9/+9   GCO - Premier Div.
03/12/2022 Dynamo East Kilbride 3-2 Kilbarchan Thistle -7/+7   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
03/12/2022 Glasgow University Amateurs {GGP} p 3-3 John Street -7/+7   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
03/12/2022 Kirkfield United 4-0 Calderglen +40/-40   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
03/12/2022 Eaglesham {GGP} 1-1 East Kilbride YM {GGP} +3/-3   GGP - Div. 1
03/12/2022 Giffnock Soccer Centre 3-1 Giffnock Soccer Centre Jordanhill ±0/±0   GGP - Div. 1
03/12/2022 Westerlands {GGP} 0-2 Eastwood Parkmount -9/+9   GGP - Div. 1
03/12/2022 Boswell 2-4 Johnstone Burgh Amateurs -3/+3   GGP - Div. 2
03/12/2022 Langcraigs 2-4 Carluke Thistle -1/+1   GGP - Div. 2
03/12/2022 Strathclyde University {GGP} 1-5 Craigneuk -7/+7   GGP - Div. 2
03/12/2022 Antonine 5-1 Clydebank Amateurs +3/-3   GGP - Div. 3
03/12/2022 Bearsden 3-3 Glasgow Harp {GGP} +1/-1   GGP - Div. 3
03/12/2022 Condorrat 2-4 Giffnock Soccer Centre Reds -27/+27   GGP - Div. 3
03/12/2022 Vale of Leven Amateurs 1-2 Houston United -2/+2   GGP - President's Lg. Cup
03/12/2022 Glasgow Piraten 2-5 Fir Park Corner +4/-4   IFA - Lg.
03/12/2022 KaisAyr 3-4 Internazioswally -17/+17   IFA - Lg.
03/12/2022 Benarty Astros 4-3 Rosebank Athletic -7/+7   KOF - Championship
03/12/2022 Bridge of Earn 4-1 Saint Andrews +3/-3   KOF - Championship
03/12/2022 Fife Thistle 7-2 Burntisland United +2/-2   KOF - Championship
03/12/2022 Kinross Colts 1-3 Kinross -18/+18   KOF - Championship
03/12/2022 Dunfermline City 1-4 United Colleges -21/+21   KOF - Div. 1
03/12/2022 Eastvale 1-3 Methilhill Strollers -2/+2   KOF - Div. 1
03/12/2022 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-4 Kettle United -5/+5   KOF - Div. 1
03/12/2022 Lang Toun 0-5 Hearts of Beath -19/+19   KOF - Div. 1
03/12/2022 Saint Monans Swallows 1-1 Leven +7/-7   KOF - Div. 1
03/12/2022 Pittenweem Rovers 3-1 Kennoway +14/-14   KOF - Premier Div.
03/12/2022 Strathmiglo United 5-5 Kirkcaldy YMCA -4/+4   KOF - Premier Div.
03/12/2022 Edinburgh North 4-2 Penicuik +11/-11   LOT - Championship
03/12/2022 Edinburgh Harps 2-4 Blackridge Vale of Craig -21/+21   LOT - Championship
03/12/2022 East Calder United 5-4 Mill ±0/±0   LOT - Div. 1
03/12/2022 Fernieside 0-7 Linton Hotspur -29/+29   LOT - Div. 1
03/12/2022 Heriot-Watt University Amateurs 5-0 Leith Athletic Amateurs +39/-39   LOT - Div. 1
03/12/2022 North Berwick 0-3 Carrick Athletic -14/+14   LOT - Div. 1
03/12/2022 Balerno Athletic 5-2 Port Seton Thistle +3/-3   LOT - Div. 2
03/12/2022 Currie 1-2 Hunterfield Vale +6/-6   LOT - Div. 2
03/12/2022 Dalkeith Thistle Amateurs 9-0 Corstorphine Dynamo Colts +23/-23   LOT - Div. 2
03/12/2022 Edinburgh City Whites 0-1 Tranent Foresters -6/+6   LOT - Div. 2
03/12/2022 Polbeth United 5-1 Edinburgh University 4ths +31/-31   LOT - Div. 2
03/12/2022 Edinburgh Strollers 6-1 Danderhall Miners Welfare +26/-26   LOT - Premier Div.
03/12/2022 Newcraighall Leith Victoria 4-3 Ratho Athletic +7/-7   LOT - Premier Div.
03/12/2022 North Merchiston Vale 2-2 Edinburgh University 2nds -1/+1   LOT - Premier Div.
03/12/2022 Tranent Amateurs 2-5 Sandys -5/+5   LOT - Premier Div.
03/12/2022 Barnhill Reserves 4-0 Invergowrie Reserves +5/-5   MID - Alliance Lg.
03/12/2022 Broughty United Reserves 9-2 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves +17/-17   MID - Alliance Lg.
03/12/2022 Newport Reserves 1-3 Morgan Academy FP Reserves -12/+12   MID - Alliance Lg.
03/12/2022 Arbroath High School FP 2-1 Newport -4/+4   MID - Premier Div.
03/12/2022 Invergowrie 0-3 Arbroath Harp -17/+17   MID - Premier Div.
03/12/2022 Morgan Academy FP 6-0 Carnoustie Panmure YM +5/-5   MID - Premier Div.
03/12/2022 Auchterarder Primrose 3-4 Burrelton Rovers +6/-6 PER - Ashleigh Cup
03/12/2022 Luncarty Amateurs 2-6 Vale of Earn -10/+10   PER - Div. 1
03/12/2022 FC Romania 4-1 Balmoral United +23/-23   PER - Div. 2
03/12/2022 Ballinluig 1-4 Bridgeton United -40/+40   PER - Perthshire Cup
03/12/2022 Fair City 2-7 Jeanfield Swifts Amateurs -8/+8   PER - Perthshire Cup
03/12/2022 Stanley 19-0 Abernethy ±0/±0   PER - Perthshire Cup
03/12/2022 Wolfhill 1-5 Kettins -1/+1   PER - Perthshire Cup
03/12/2022 Baljaffray 2-6 Dunoon -35/+35   SAF - Premier Div.
03/12/2022 Kings Park Rangers 2-5 Lochgilphead Red Star -5/+5   SAF - Premier Div.
03/12/2022 Neilston Amateurs 1-3 Glynhill Moorcroft -18/+18   SAF - Premier Div.
03/12/2022 Port Glasgow Old Boys Union 3-2 Glenvale Carlton +18/-18   SAF - Premier Div.
03/12/2022 Rutherglen 0-10 Arthurlie Amateurs -11/+11   SAF - Premier Div.
03/12/2022 Annbank United 2-2 Balgonie Scotia -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Armadale Athletic 0-7 Gartcosh United -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Bannockburn 2-0 Clermiston -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Braehead {GLA} 3-3 West Kilbride +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Castlemilk Old Boys Club 2-4 East Kilbride Colts -29/+29   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Cowie Thistle 1-0 Cambusbarron Rovers ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Cumnock Amateurs 8-1 Markinch +12/-12   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Cupar Hearts 2-1 Saint Patrick's FP +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Dirrans Athletic 6-2 Largs Thistle Amateurs +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Doune Castle 3-1 Glasgow Island -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Drumchapel United SM 3-5 Shortlees -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 East Kilbride YM 3-2 Braehead {STI} -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Easterhouse Football Academy Amateurs 2-3 Leslie Hearts -20/+20   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Finavon 0-2 Tarbolton -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Glasgow Wellington 3-2 Moorlands {OLD} +14/-14   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Glenburn Miners Welfare 0-0 Longniddry Villa -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Glenrothes Amateurs 1-7 Stobswell -13/+13   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Inverclyde 1-3 Greig Park Rangers -17/+17   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Kilbride Thistle 2-8 Greenock High School FP -16/+16   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Knightswood 3-7 Tollcross Thistle -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Leven United 1-3 Chryston -30/+30   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Meadowbank 2-2 Oban Saints +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Port Glasgow Amateurs 4-1 East Dunbartonshire +28/-28   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Riverside 2-8 Saint Joseph's -17/+17   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Steins Thistle 6-1 Craigie +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Tarves 2-0 Kilmarnock United +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 The Maidens 6-2 Loganlea United +31/-31   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 University of Stirling Amateurs 0-6 East Kilbride RR -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Wishaw High School FP 4-1 Bo'ness United Community -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/12/2022 Dennistoun Thistle 4-2 Fullarton Irvine -2/+2   SEC - Div. 1
03/12/2022 Cumbernauld Colts Amateurs 5-1 Craighalbert +4/-4   SEC - Fraser Trophy
03/12/2022 Greenbank Church of Scotland 0-9 Re:Hope -5/+5   SEC - Fraser Trophy
03/12/2022 Anniesland 2-4 Tollcross +3/-3   SEC - Premier Div.
03/12/2022 King's Church 11-1 Mount Kirk +18/-18   SEC - Premier Div.
03/12/2022 Greenlaw 4-1 Tweeddale Rovers +12/-12   SOU - South Am. Cup 22-23
03/12/2022 Musselburgh Windsor 2-6 Langlee -16/+16   SOU - South Am. Cup 22-23
03/12/2022 Gleniffer Thistle 0-4 Netherton -30/+30   SSM - Championship
03/12/2022 Huntershill 8-1 Saint Peter's Amateurs +24/-24   SSM - Championship
03/12/2022 Manhattan Blacks 7-1 Southpark +19/-19   SSM - Championship
03/12/2022 Royalle Madrid 3-3 Port Glasgow Celtic -5/+5   SSM - Championship
03/12/2022 Viewfield Rovers 0-5 Plains -32/+32   SSM - Championship
03/12/2022 Blackhall 5-0 Dean Park +8/-8   SSM - Development Div.
03/12/2022 East Kilbride Thistle Amateurs 0-10 Rutherglen Glencairn Amateurs -4/+4   SSM - Development Div.
03/12/2022 Glasgow Deaf Athletic 2-3 Villa United +5/-5   SSM - Development Div.
03/12/2022 Southside Athletic 5-0 North Glasgow Victory +6/-6   SSM - Development Div.
03/12/2022 West Dumbarton 6-1 Cumbernauld +5/-5   SSM - Development Div.
03/12/2022 Westwood 2-4 Motherwell Athletic -7/+7   SSM - Development Div.
03/12/2022 Crosslands United 2-4 Glebe Hibernian -16/+16   SSM - Div. 1A
03/12/2022 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs 3-3 Accies -1/+1   SSM - Div. 1A
03/12/2022 Milngavie Wanderers SM 2-3 Gladstone Athletic -4/+4   SSM - Div. 1A
03/12/2022 Strathaven Dynamo 2-1 Blantyre Soccer Academy -3/+3   SSM - Div. 1A
03/12/2022 Baillieston Thistle 3-5 East Kilbride YM SM -13/+13   SSM - Div. 1B
03/12/2022 Castle Rock 4-3 Westerlands SM -5/+5   SSM - Div. 1B
03/12/2022 Singer 3-2 Summerston -10/+10   SSM - Div. 1B
03/12/2022 Stratton Southside 2-4 Port Glasgow Athletic -8/+8   SSM - Div. 1B
03/12/2022 Bengal Lancers 1-2 Glasgow South -6/+6   SSM - Premier Div.
03/12/2022 Blackthorn Rovers 4-3 Dinamo Paisley +10/-10   SSM - Premier Div.
03/12/2022 Alva 10-1 Plean +3/-3   STI - Premier Div.
03/12/2022 Beechwood Albion 1-4 Dollar Glen -38/+38   STI - Premier Div.
03/12/2022 Cowie United 1-5 Westfield Colts -7/+7   STI - Premier Div.
03/12/2022 Bridgend U21 2-4 Petershill U21 +6/-6   W21 - Premier Div.
03/12/2022 Drumchapel U21 1-1 Wishaw Wycombe Wanderers U21 -4/+4   W21 - Premier Div.
03/12/2022 East Kilbride Thistle U21 4-3 Saint Cadoc's Youth Club U21 -6/+6   W21 - Premier Div.
03/12/2022 Greenock High School FP U21 1-0 Saint Mungo U21 -7/+7   W21 - Premier Div.
03/12/2022 Rutherglen Glencairn U21 6-0 Glasgow University U21 +2/-2   W21 - Premier Div.
03/12/2022 Stenhousemuir U21 4-4 Strathclyde University U21 -11/+11   W21 - Premier Div.
02/12/2022 Crosshill Thistle 4-2 Darvel Victoria -4/+4   AYR - Div. 2
02/12/2022 Broughty United 3-2 Barnhill +8/-8   MID - Fairfield Cup
02/12/2022 Letham Community 1-5 Alyth -26/+26   PER - Div. 1
02/12/2022 Tannochside United 3-3 Greenock -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 22-23