DATE |
TEAM 1 |
|
SCORE |
|
TEAM 2 |
PTS |
|
COMPETITION |
19/12/2023 |
Dinamo Paisley |
|
2-1 |
|
East Lane |
-8/+8 |
|
SSM - Premier Div. |
16/12/2023 |
Kemnay |
|
2-2 |
|
Westdyke |
-6/+6 |
|
ABD - Premier Div. |
16/12/2023 |
Nicolls |
|
2-2 |
|
Tarves |
-5/+5 |
|
ABD - Premier Div. |
16/12/2023 |
Rattray's XI |
|
4-4 |
|
Jesus House Aberdeen |
-5/+5 |
|
ABD - Div. 1 (East) |
16/12/2023 |
AC Mill Inn |
|
4-0 |
|
Aberdeen University Amateurs |
+12/-12 |
|
ABD - Div. 1 (North) |
16/12/2023 |
Beacon Rangers |
|
6-1 |
|
Aberdeen Lads Club |
+11/-11 |
|
ABD - Div. 1 (North) |
16/12/2023 |
Postal ALC |
|
3-3 |
|
Great Western United |
+6/-6 |
|
ABD - Div. 1 (North) |
16/12/2023 |
Saint Machar Thistle |
|
1-2 |
|
Ellon |
+8/-8 |
|
ABD - Div. 2 (East) |
16/12/2023 |
Kintore |
|
5-0 |
|
Northstar |
+11/-11 |
|
ABD - Div. 2 (North) |
16/12/2023 |
Ellon Thistle |
|
3-1 |
|
Theologians North East |
-4/+4 |
|
ABD - Aberdeen FC Trophy |
16/12/2023 |
Kincorth |
|
3-2 |
|
Kemnay Youth |
-11/+11 |
|
ABD - Aberdeen FC Trophy |
16/12/2023 |
Newburgh Thistle |
|
7-3 |
|
Halliburton |
+7/-7 |
|
ABD - Aberdeen FC Trophy |
16/12/2023 |
Banchory |
|
3-1 |
|
Feughside |
-1/+1 |
|
ABD - Association Trophy |
16/12/2023 |
Huntly Amateurs |
|
1-6 |
|
Meldrum United |
-33/+33 |
|
ABD - Dickie Trophy |
16/12/2023 |
Alford |
|
0-4 |
|
Cove Thistle |
-37/+37 |
|
ABD - Premier Trophy |
16/12/2023 |
Auchnagatt Barons |
|
2-0 |
|
BSFC |
+9/-9 |
|
ABD - Stephen Shield |
16/12/2023 |
Fyvie |
|
3-2 |
|
Tolbooth |
+9/-9 |
|
ABD - White Cup |
16/12/2023 |
Saint Marnans |
|
0-2 |
|
Bridge of Don |
-24/+24 |
|
ABD - White Cup |
16/12/2023 |
Turriff Thistle |
|
2-3 |
|
Stonehaven Athletic |
-11/+11 |
|
ABD - White Cup |
16/12/2023 |
Dirrans Athletic |
|
1-0 |
|
Dailly |
-3/+3 |
|
AYR - Premier Div. |
16/12/2023 |
New Farm Loch |
|
5-5 |
|
Stewarton United |
-7/+7 |
|
AYR - Premier Div. |
16/12/2023 |
Crosshouse Waverley |
|
2-1 |
|
Kilmarnock Amateurs |
-3/+3 |
|
AYR - Div. 1 |
16/12/2023 |
Drongan United |
|
3-3 |
|
Irvine Thistle |
+4/-4 |
|
AYR - Div. 1 |
16/12/2023 |
Cambusdoon |
|
2-5 |
|
Beith Amateurs |
-2/+2 |
|
AYR - Div. 2 |
16/12/2023 |
Kilbride Thistle |
|
6-0 |
|
Darvel Victoria |
+3/-3 |
|
AYR - Div. 2 |
16/12/2023 |
Mauchline United |
|
2-0 |
|
Minishant |
+1/-1 |
|
AYR - Div. 2 |
16/12/2023 |
New Cumnock |
|
5-2 |
|
Onthank |
+5/-5 |
|
AYR - Donsport Trophy |
16/12/2023 |
Doune Castle |
|
1-1 |
|
Dumbarton Academy FP |
-7/+7 |
|
CAL - Premier Div. |
16/12/2023 |
Alva |
|
0-1 |
|
Stenhousemuir Community |
-14/+14 |
|
CAL - Div. 1 |
16/12/2023 |
Cambria |
|
1-8 |
|
Rothesay Brandane |
-31/+31 |
|
CAL - Div. 1 |
16/12/2023 |
East Kilbride Thistle U21 |
|
1-3 |
|
Shotts Bon Accord U21 |
-17/+17 |
|
CAL - WoS U21 Lg. |
16/12/2023 |
East Kilbride YM U21 |
|
2-2 |
|
Milton U21 |
-10/+10 |
|
CAL - WoS U21 Lg. |
16/12/2023 |
Harestanes U21 |
|
0-5 |
|
Petershill U21 |
-6/+6 |
|
CAL - WoS U21 Lg. |
16/12/2023 |
Saint Cadoc's Youth Club U21 |
|
1-3 |
|
Drumchapel U21 |
-8/+8 |
|
CAL - WoS U21 Lg. |
16/12/2023 |
Carrubbers |
|
2-6 |
|
Port Seton |
-6/+6 |
|
EDC - Lg. |
16/12/2023 |
Charlotte Chapel |
|
3-3 |
|
Central |
-5/+5 |
|
EDC - Lg. |
16/12/2023 |
Gorgie United |
|
7-2 |
|
Bingham |
+12/-12 |
|
EDC - Lg. |
16/12/2023 |
Ladywell Baptist Church |
|
3-0 |
|
South East Saints |
+11/-11 |
|
EDC - Lg. |
16/12/2023 |
Saint Mary's Metropolitan |
|
2-3 |
|
Niddrie Mission |
-19/+19 |
|
EDC - Lg. |
16/12/2023 |
White Lightning |
|
5-1 |
|
Kirkliston Community Church |
-2/+2 |
|
EDC - Lg. |
16/12/2023 |
Clydebank SM |
|
2-2 |
|
Glasgow Island |
+1/-1 |
|
GCO - Premier Div. |
16/12/2023 |
Lokomotiv Glasgow |
|
6-0 |
|
Rosehill United |
+24/-24 |
|
GCO - Premier Div. |
16/12/2023 |
Southside United |
|
1-2 |
|
Park Sports Project |
+8/-8 |
|
GCO - Premier Div. |
16/12/2023 |
Clydebank Red Star |
|
5-1 |
|
Glasgow Medics |
+12/-12 |
|
GCO - Championship |
16/12/2023 |
DTI |
|
5-1 |
|
River Nevis |
+10/-10 |
|
GCO - Championship |
16/12/2023 |
Lomond |
|
6-3 |
|
Woodbank |
-3/+3 |
|
GCO - Championship |
16/12/2023 |
Nethercraigs |
|
7-0 |
|
Croftpark |
+5/-5 |
|
GCO - Championship |
16/12/2023 |
Rhu Colts |
|
5-1 |
|
Glasgow Ansar |
+18/-18 |
|
GCO - Championship |
16/12/2023 |
Giffnock Soccer Centre Jordanhill |
|
0-3 |
|
Saint Patrick's FP {GGP} |
-11/+11 |
|
GGP - Div. 1 |
16/12/2023 |
Newshot |
|
1-4 |
|
Johnstone Burgh Amateurs |
-18/+18 |
|
GGP - Div. 1 |
16/12/2023 |
Carluke Thistle |
|
5-4 |
|
Kirkfield United |
+5/-5 |
|
GGP - Div. 2 |
16/12/2023 |
Eastwood Parkmount |
|
3-1 |
|
Antonine |
+11/-11 |
|
GGP - Div. 2 |
16/12/2023 |
Duncanrig |
|
13-0 |
|
Craigneuk |
+24/-24 |
|
GGP - Div. 3 |
16/12/2023 |
Glasgow Piraten |
|
4-8 |
|
KaisAyr |
±0/±0 |
|
IFA - Lg. |
16/12/2023 |
Craigroyston |
|
1-1 |
|
Edinburgh University 2nds |
-10/+10 |
|
LOT - Premier Div. |
16/12/2023 |
North Berwick |
|
2-1 |
|
Edinburgh Harps |
+9/-9 |
|
LOT - Championship |
16/12/2023 |
North Merchiston Vale |
|
3-1 |
|
Bo'ness United Community |
+16/-16 |
|
LOT - Championship |
16/12/2023 |
Bathgate |
|
3-2 |
|
Barca-Milton |
-9/+9 |
|
LOT - Div. 1 |
16/12/2023 |
Currie |
|
4-1 |
|
Heriot-Watt University Amateurs |
+26/-26 |
|
LOT - Div. 1 |
16/12/2023 |
Edinburgh Community Amateurs |
|
2-4 |
|
Mill |
+5/-5 |
|
LOT - Div. 1 |
16/12/2023 |
Polbeth United |
|
1-7 |
|
Dalkeith Thistle Amateurs |
-13/+13 |
|
LOT - Div. 1 |
16/12/2023 |
Barnhill |
|
5-3 |
|
Douglas |
±0/±0 |
|
MID - Premier Div. |
16/12/2023 |
Brechin Community |
|
0-9 |
|
Kirriemuir Thistle Amateurs |
-6/+6 |
|
MID - Premier Div. |
16/12/2023 |
Finavon |
|
1-0 |
|
Forfar Athletic Amateurs |
-10/+10 |
|
MID - Premier Div. |
16/12/2023 |
Invergowrie Reserves |
|
2-1 |
|
Broughty United Reserves |
+16/-16 |
|
MID - Alliance Lg. |
16/12/2023 |
Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves |
|
3-1 |
|
Brechin Community Reserves |
-1/+1 |
|
MID - Alliance Lg. |
16/12/2023 |
Montrose Merpro Reserves |
|
7-2 |
|
Newport Reserves |
+17/-17 |
|
MID - Alliance Lg. |
16/12/2023 |
Arbroath Amateurs |
|
8-0 |
|
Dundee United Sports Club |
+30/-30 |
|
NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Broughty United |
|
15-0 |
|
Kelso |
+2/-2 |
|
NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Alyth |
|
2-2 |
|
Breadalbane |
+11/-11 |
|
PER - Div. 1 |
16/12/2023 |
Letham Community |
|
0-12 |
|
Vale of Earn |
-6/+6 |
|
PER - Div. 1 |
16/12/2023 |
Saint John's |
|
2-6 |
|
Kettins |
-13/+13 |
|
PER - Div. 1 |
16/12/2023 |
Abernethy |
|
2-6 |
|
Methven Athletic |
-3/+3 |
|
PER - Div. 2 |
16/12/2023 |
Kinnoull Reds |
|
2-3 |
|
FC Romania |
+3/-3 |
|
PER - Div. 2 |
16/12/2023 |
Luncarty Amateurs |
|
5-0 |
|
Bridgeton United |
+13/-13 |
|
PER - Div. 2 |
16/12/2023 |
Pitfour |
|
1-8 |
|
Wolfhill |
-2/+2 |
|
PER - Div. 2 |
16/12/2023 |
Bervie Caledonian |
|
1-4 |
|
Echt |
-14/+14 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Blackthorn Rovers |
|
0-2 |
|
Cowie Thistle |
-16/+16 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Glendale |
|
2-2 p |
|
Clydebank Amateurs |
+4/-4 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Gleniffer Thistle |
|
2-3 |
|
Earlston Rhymers |
-15/+15 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Houston United |
|
3-0 |
|
Dunipace Amateurs |
+25/-25 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Kincardine |
|
1-7 |
|
Balgonie Scotia |
-12/+12 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Leith Victoria NCLV |
|
2-5 |
|
Tollcross Thistle |
-4/+4 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Leven United |
|
2-2 p |
|
Steins Thistle |
±0/±0 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Lochee Harp Amateurs |
|
3-2 |
|
Rutherglen Glencairn U21 |
+20/-20 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Monifieth Athletic |
|
5-3 |
|
Dennistoun Thistle |
+5/-5 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Montrose Merpro |
|
2-1 |
|
Edinburgh Star |
+9/-9 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Port Glasgow Amateurs |
|
1-4 |
|
Garrowhill Thistle |
-27/+27 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Leithen Rovers |
|
2-3 |
|
West Barns Star |
-3/+3 |
|
SOU - South Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Kings Park Rangers |
|
3-0 |
|
Baljaffray |
+22/-22 |
|
SPA - Championship |
16/12/2023 |
Parkhall |
|
2-3 |
|
Chryston |
-2/+2 |
|
SPA - Championship |
16/12/2023 |
Cumbernauld Pumas U19 |
|
3-6 |
|
Saint Cadoc's Youth Club U19 |
-25/+25 |
|
SPA - U19 Lg. |
16/12/2023 |
Lenzie Youth Club U19 |
|
9-0 |
|
Third Lanark U19 |
+7/-7 |
|
SPA - U19 Lg. |
16/12/2023 |
Greenock High School FP |
|
2-3 |
|
Castlemilk Old Boys Club |
-2/+2 |
|
SPA - Cinema Cup |
16/12/2023 |
Glasgow Athletic U19 |
|
5-3 |
|
Rutherglen Glencairn U18 |
+2/-2 |
|
SPA - U19 Lg. Cup |
16/12/2023 |
Dinamo Paisley |
|
1-1 |
|
Moorlands Anvil |
-10/+10 |
|
SSM - Premier Div. |
16/12/2023 |
East Dunbartonshire |
|
4-0 |
|
AS Airdrie |
+9/-9 |
|
SSM - Premier Div. |
16/12/2023 |
Viewfield Rovers |
|
5-2 |
|
East Lane |
+22/-22 |
|
SSM - Premier Div. |
16/12/2023 |
East Kilbride Colts |
|
6-2 |
|
Southside |
+5/-5 |
|
SSM - Championship B |
16/12/2023 |
Linlithgow Rose Community |
|
10-1 |
|
Cowie United |
+8/-8 |
|
STI - Premier Div. |
16/12/2023 |
Tullibody Saint Serf's |
|
3-7 |
|
Dollar Glen |
-10/+10 |
|
STI - Premier Div. |
16/12/2023 |
Plean |
|
4-3 |
|
Campsie |
+8/-8 |
|
STI - Lg. Cup |
16/12/2023 |
Cumnock Amateurs |
|
5-1 |
|
Saint Joseph's |
+30/-30 |
|
WES - West Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Drumchapel |
|
5-1 |
|
Corinthians |
+5/-5 |
|
WES - West Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Drumchapel United SM |
|
2-0 |
|
Westerlands |
+1/-1 |
|
WES - West Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Dynamo East Kilbride |
|
1-6 |
|
Bannockburn |
-5/+5 |
|
WES - West Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
East End Villa |
|
2-8 |
|
East Kilbride RR |
-10/+10 |
|
WES - West Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Gartcosh United |
|
4-2 |
|
Campsie Minerva |
+3/-3 |
|
WES - West Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Glenburn Miners Welfare |
|
7-0 |
|
Arthurlie Amateurs |
+16/-16 |
|
WES - West Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Knockentiber |
|
1-6 |
|
Saint Patrick's FP |
-4/+4 |
|
WES - West Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
UB United |
|
3-1 |
|
Oban Saints |
+14/-14 |
|
WES - West Am. Cup 23-24 |
16/12/2023 |
Wishaw Wycombe Wanderers |
|
0-1 |
|
Saint Mungo |
-7/+7 |
|
WES - West Am. Cup 23-24 |
15/12/2023 |
Galston United |
|
3-3 p |
|
Port Glasgow Boys Club |
-11/+11 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
15/12/2023 |
Saint Patrick's FP U19 |
|
5-1 |
|
Giffnock Soccer Centre U19 |
+4/-4 |
|
SPA - U19 Lg. |
09/12/2023 |
Great Western United |
|
5-0 |
|
Cammachmore |
+8/-8 |
|
ABD - Div. 1 (North) |
09/12/2023 |
Meldrum United |
|
3-5 |
|
Byron Sports Club |
-20/+20 |
|
ABD - Div. 2 (East) |
09/12/2023 |
Saint Machar Thistle |
|
2-5 |
|
Ferryhill |
-4/+4 |
|
ABD - Div. 2 (East) |
09/12/2023 |
Huntly Amateurs |
|
4-1 |
|
Continental |
+26/-26 |
|
ABD - Aberdeen FC Trophy |
09/12/2023 |
Saint Laurence |
|
3-2 |
|
Kemnay |
-2/+2 |
|
ABD - Premier Trophy |
09/12/2023 |
Stewarton United |
|
9-1 |
|
Black's Bar |
+8/-8 |
|
AYR - Premier Div. |
09/12/2023 |
Bellfield |
|
1-1 |
|
Irvine Thistle |
+2/-2 |
|
AYR - Div. 1 |
09/12/2023 |
Drongan United |
|
12-2 |
|
New Cumnock |
+54/-54 |
|
AYR - Div. 1 |
09/12/2023 |
Troon Dundonald |
|
5-2 |
|
Catrine |
+8/-8 |
|
AYR - Div. 1 |
09/12/2023 |
Dean Fenwick Thistle |
|
2-4 |
|
Bothan Victoria |
-27/+27 |
|
AYR - Div. 2 |
09/12/2023 |
Hawick Legion |
|
2-2 |
|
Langholm Legion |
±0/±0 |
|
BOR - A Div. |
09/12/2023 |
Ancrum |
|
3-2 |
|
Saint Boswells |
+4/-4 |
|
BOR - B Div. |
09/12/2023 |
Gala Hotspur |
|
1-6 |
|
Gala Fairydean Rovers Amateurs |
-34/+34 |
|
BOR - B Div. |
09/12/2023 |
Highfields United |
|
0-1 |
|
Eyemouth United |
-3/+3 |
|
BOR - B Div. |
09/12/2023 |
Jed Legion |
|
2-0 |
|
Kelso Thistle |
+16/-16 |
|
BOR - B Div. |
09/12/2023 |
Selkirk Victoria |
|
1-9 |
|
Hawick United |
-29/+29 |
|
BOR - B Div. |
09/12/2023 |
Callander Thistle |
|
0-5 |
|
University of Stirling Amateurs |
-23/+23 |
|
CAL - Div. 1 |
09/12/2023 |
Cambria |
|
1-4 |
|
Glasgow University Amateurs |
-20/+20 |
|
CAL - Div. 1 |
09/12/2023 |
Riverside |
|
1-2 |
|
Cambusbarron Rovers |
-10/+10 |
|
CAL - Div. 1 |
09/12/2023 |
East Kilbride Thistle U21 |
|
5-3 |
|
Petershill U21 |
+17/-17 |
|
CAL - WoS U21 Lg. |
09/12/2023 |
Milton U21 |
|
0-5 |
|
Drumchapel U21 |
-5/+5 |
|
CAL - WoS U21 Lg. |
09/12/2023 |
Saint Cadoc's Youth Club U21 |
|
5-1 |
|
East Kilbride YM U21 |
+18/-18 |
|
CAL - WoS U21 Lg. |
09/12/2023 |
Alva |
|
1-2 |
|
Rothesay Brandane |
-19/+19 |
|
CAL - Douglas Smith Lg. Cup |
09/12/2023 |
Harestanes U21 |
|
2-7 |
|
Rutherglen Glencairn U21 |
-1/+1 |
|
CAL - WoS U21 Lg. Cup |
09/12/2023 |
Strathclyde University U21 |
|
p 2-2 |
|
Saint Mungo U21 |
+3/-3 |
|
CAL - WoS U21 Lg. Cup |
09/12/2023 |
Dundee North End Amateurs |
|
1-0 |
|
The Beat |
-10/+10 |
|
DSM - Premier Div. |
09/12/2023 |
Occidental |
|
2-5 |
|
Craigie |
-31/+31 |
|
DSM - Premier Div. |
09/12/2023 |
Dundee West |
|
5-2 |
|
East End Thistle |
+4/-4 |
|
DSM - Div. 1 |
09/12/2023 |
Tayside Fire Brigade |
|
1-1 |
|
Dundee University Medics |
-5/+5 |
|
DSM - Div. 1 |
09/12/2023 |
Dundee University |
|
11-1 |
|
Douglas East |
+3/-3 |
|
DSM - Div. 2 |
09/12/2023 |
East Craigie Amateurs |
|
3-3 |
|
Lochee Harp Amateurs |
+8/-8 |
|
DSM - Div. 2 |
09/12/2023 |
Ferry Athletic |
|
1-1 |
|
Kelso |
+8/-8 |
|
DSM - Div. 2 |
09/12/2023 |
Carrubbers |
|
3-4 |
|
White Lightning |
+3/-3 |
|
EDC - Lg. |
09/12/2023 |
Kirkliston Community Church |
|
1-4 |
|
Charlotte Chapel |
-2/+2 |
|
EDC - Lg. |
09/12/2023 |
Ladywell Baptist Church |
|
5-4 |
|
Bingham |
+7/-7 |
|
EDC - Lg. |
09/12/2023 |
Port Seton |
|
5-0 |
|
Gorgie United |
+14/-14 |
|
EDC - Lg. |
09/12/2023 |
Saint Mary's Metropolitan |
|
5-2 |
|
Central |
-3/+3 |
|
EDC - Lg. |
09/12/2023 |
South East Saints |
|
0-6 |
|
Barclay Viewforth United |
-39/+39 |
|
EDC - Lg. |
09/12/2023 |
Saint Andrews |
|
1-2 |
|
Leslie Hearts |
-2/+2 |
|
FIF - Fife Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Lokomotiv Glasgow |
|
3-6 |
|
Clydebank SM |
-11/+11 |
|
GCO - Premier Div. |
09/12/2023 |
Southside United |
|
3-1 |
|
Weir Recreation |
+16/-16 |
|
GCO - Premier Div. |
09/12/2023 |
Cambuslang Football Academy |
|
2-3 |
|
Woodbank |
-15/+15 |
|
GCO - Championship |
09/12/2023 |
Cathcart |
|
0-7 |
|
DTI |
-38/+38 |
|
GCO - Championship |
09/12/2023 |
Glasgow Ansar |
|
4-1 |
|
Rosebank United |
+16/-16 |
|
GCO - Championship |
09/12/2023 |
Glasgow Medics |
|
4-3 |
|
Rhu Colts |
±0/±0 |
|
GCO - Championship |
09/12/2023 |
King's Park United |
|
4-3 |
|
River Nevis |
-2/+2 |
|
GCO - Championship |
09/12/2023 |
Nethercraigs |
|
8-3 |
|
Greater Glasgow |
+6/-6 |
|
GCO - Championship |
09/12/2023 |
Busby SM |
|
3-6 |
|
Lomond |
-10/+10 |
|
GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup |
09/12/2023 |
Colquhoun United |
|
3-5 |
|
Eastwood Parkmount |
-11/+11 |
|
GGP - Div. 2 |
09/12/2023 |
Giffnock Soccer Centre Reds |
|
2-1 |
|
Glasgow University Amateurs {GGP} |
+1/-1 |
|
GGP - Div. 2 |
09/12/2023 |
Kilbarchan Thistle |
|
6-1 |
|
Glasgow Harp {GGP} |
+7/-7 |
|
GGP - Div. 3 |
09/12/2023 |
Tarbert |
|
0-4 |
|
Vale of Leven Amateurs |
-4/+4 |
|
GGP - Div. 3 |
09/12/2023 |
Craigneuk |
|
1-3 |
|
Kirkfield United |
-1/+1 |
|
GGP - Bobby Thomson Challenge Cup |
09/12/2023 |
Queen's Park Supporters |
|
2-2 |
|
Jags for Good |
-6/+6 |
|
IFA - Lg. |
09/12/2023 |
Kettle United |
|
8-2 |
|
Kennoway Star Hearts Amateurs |
+7/-7 |
|
KOF - Conference |
09/12/2023 |
Leven Hearts |
|
2-11 |
|
Leven |
-13/+13 |
|
KOF - Ch'ship/Conference Cup |
09/12/2023 |
Pittenweem Rovers |
|
6-2 |
|
Methilhill Strollers |
+13/-13 |
|
KOF - Ch'ship/Conference Cup |
09/12/2023 |
Rosebank |
|
4-1 |
|
Glenrothes Amateurs |
+20/-20 |
|
KOF - Ch'ship/Conference Cup |
09/12/2023 |
Edinburgh University 2nds |
|
3-2 |
|
Tranent Amateurs |
+4/-4 |
|
LOT - Premier Div. |
09/12/2023 |
Edinburgh Harps |
|
3-3 |
|
Armadale Athletic |
-6/+6 |
|
LOT - Championship |
09/12/2023 |
Kirkliston & South Queensferry |
|
1-2 |
|
Corstorphine Dynamo |
-9/+9 |
|
LOT - Championship |
09/12/2023 |
North Berwick |
|
3-2 |
|
Blackridge Vale of Craig |
+4/-4 |
|
LOT - Championship |
09/12/2023 |
Currie |
|
4-6 |
|
East Calder United |
-17/+17 |
|
LOT - Div. 1 |
09/12/2023 |
Dalkeith Thistle Amateurs |
|
8-3 |
|
Fernieside |
+12/-12 |
|
LOT - Div. 1 |
09/12/2023 |
Edinburgh University 4ths |
|
1-1 |
|
Edinburgh Community Amateurs |
-12/+12 |
|
LOT - Div. 1 |
09/12/2023 |
Polbeth United |
|
3-5 |
|
Barca-Milton |
-13/+13 |
|
LOT - Div. 1 |
09/12/2023 |
Brechin Community |
|
3-2 |
|
Forfar Athletic Amateurs |
+1/-1 |
|
MID - Premier Div. |
09/12/2023 |
Finavon |
|
5-1 |
|
Invergowrie |
+10/-10 |
|
MID - Premier Div. |
09/12/2023 |
Invergowrie Reserves |
|
0-2 |
|
Arbroath Amateurs Reserves |
+2/-2 |
|
MID - Alliance Lg. |
09/12/2023 |
Montrose Merpro Reserves |
|
9-1 |
|
Brechin Community Reserves |
+8/-8 |
|
MID - Alliance Lg. |
09/12/2023 |
Parktool Athletic |
|
p 0-0 |
|
Claverhouse |
-9/+9 |
|
NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Vale of Earn |
|
4-6 |
|
Dundee United Sports Club |
-25/+25 |
|
NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Balmoral United |
|
2-1 |
|
Burrelton Rovers |
+16/-16 |
|
PER - Div. 1 |
09/12/2023 |
Abernethy |
|
1-15 |
|
Luncarty Amateurs |
-1/+1 |
|
PER - Div. 2 |
09/12/2023 |
Methven Athletic |
|
0-15 |
|
Stanley |
-7/+7 |
|
PER - Div. 2 |
09/12/2023 |
Vale of Atholl |
|
7-2 |
|
Kinnoull Reds |
+15/-15 |
|
PER - Div. 2 |
09/12/2023 |
Auchterarder Primrose |
|
1-9 |
|
Jeanfield Swifts Amateurs |
-7/+7 |
|
PER - Perthshire Cup |
09/12/2023 |
Annbank United |
|
2-0 |
|
Kirkintilloch Thistle |
-2/+2 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Arthurlie Amateurs |
|
4-1 |
|
Strathclyde University |
+7/-7 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Baillieston Thistle |
|
1-0 |
|
Charlie Accies |
+5/-5 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Bank Street Athletic |
|
0-9 |
|
Newlands |
-30/+30 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Barnhill |
|
1-8 |
|
Dumbarton Academy FP |
-41/+41 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Cannon Fodder |
|
4-3 |
|
Calderglen |
+16/-16 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Castlemilk Old Boys Club |
|
5-2 |
|
Cumnock Amateurs |
+3/-3 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Clermiston |
|
6-1 |
|
Newport |
+5/-5 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Clydebank Amateurs |
|
4-4 |
|
Glendale |
-10/+10 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Clydeside Athletic |
|
2-3 |
|
New Farm Loch |
+3/-3 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Corinthians |
|
5-0 |
|
Strathaven Dynamo |
+15/-15 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Cowie Thistle |
|
1-1 |
|
Blackthorn Rovers |
-5/+5 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Craigroyston |
|
4-2 |
|
Eastvale |
-7/+7 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Crosshill Thistle |
|
1-8 |
|
Cupar Hearts |
-3/+3 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Doune Castle |
|
7-0 |
|
Greengairs |
+2/-2 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Drumchapel |
|
4-1 |
|
Mill |
-3/+3 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Dunipace Amateurs |
|
2-2 |
|
Houston United |
-8/+8 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Earlston Rhymers |
|
3-3 |
|
Gleniffer Thistle |
+2/-2 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
East Dunbartonshire |
|
5-1 |
|
Arbroath Amateurs |
+12/-12 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
East Kilbride RR |
|
4-0 |
|
AC Mill Inn Academy |
-2/+2 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Easterhouse Football Academy Amateurs |
|
3-2 |
|
Craighalbert |
-11/+11 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Edinburgh Star |
|
1-1 |
|
Montrose Merpro |
-8/+8 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
FC Romania |
|
0-9 |
|
Wishaw Wycombe Wanderers |
-1/+1 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Fife Thistle |
|
0-1 |
|
Dundee Social |
-17/+17 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Garrowhill Thistle |
|
2-2 |
|
Port Glasgow Amateurs |
-3/+3 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Gartcosh United |
|
5-2 |
|
West Kilbride |
-2/+2 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Glasgow Island |
|
3-2 |
|
Southside |
-4/+4 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Glenburn Miners Welfare |
|
5-1 |
|
Whitletts Victoria Amateurs |
±0/±0 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Greenock High School FP |
|
9-0 |
|
Leithen Rovers |
+2/-2 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Greig Park Rangers |
|
2-0 |
|
Eaglesham |
-1/+1 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Harestanes |
|
1-3 |
|
Broughty United |
-16/+16 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Insch |
|
4-1 |
|
Westerlands {GGP} |
+5/-5 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Kilwinning Football Academy |
|
1-5 |
|
Saint Mungo |
-12/+12 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
King's Church |
|
1-4 |
|
Woodside |
-25/+25 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Largs Thistle Amateurs |
|
2-2 |
|
Beith Amateurs |
-4/+4 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Leith Athletic Amateurs |
|
2-1 |
|
Morgan Academy FP |
-2/+2 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Loganlea United |
|
3-1 |
|
Polepark |
-2/+2 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Markinch |
|
0-1 |
|
Heriot-Watt University Amateurs |
-20/+20 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Minishant |
|
2-0 |
|
Braehead {STI} |
+8/-8 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Plean |
|
6-4 |
|
Plains |
+24/-24 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Pollok United |
|
2-5 |
|
Breadalbane |
-32/+32 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Port Glasgow Boys Club |
|
3-3 |
|
Galston United |
+7/-7 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Ratho Athletic |
|
1-2 |
|
Rhu |
-12/+12 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Saint Joseph's |
|
2-1 |
|
Bowhill Rovers |
-7/+7 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Shortlees |
|
3-1 |
|
Kilbride Thistle |
-6/+6 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Shotts Bon Accord U21 |
|
2-15 |
|
Dinamo Paisley |
-6/+6 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Steins Thistle |
|
1-1 |
|
Leven United |
-6/+6 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Stenhousemuir Community |
|
0-2 |
|
Park Sports Project |
-15/+15 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Stobswell |
|
1-3 |
|
Bannockburn |
-5/+5 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Stratton Southside |
|
4-1 |
|
Hunterfield Vale |
+17/-17 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Westdyke |
|
1-2 |
|
Sandys |
+8/-8 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Westerlands |
|
6-2 |
|
East Kilbride YM |
+31/-31 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Westfield Colts |
|
0-5 |
|
Knockentiber |
-21/+21 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Cumbernauld Colts Amateurs |
|
3-2 |
|
United Churches of Ayr |
-3/+3 |
|
SEC - Premier Div. |
09/12/2023 |
Law Community |
|
2-2 |
|
Glasgow Free Churches |
-7/+7 |
|
SEC - Premier Div. |
09/12/2023 |
Tollcross |
|
15-1 |
|
Avendale |
+6/-6 |
|
SEC - Premier Div. |
09/12/2023 |
Croftfoot Parish |
|
7-0 |
|
Houston & Killellan |
+16/-16 |
|
SEC - Div. 1 |
09/12/2023 |
Glasgow Elim |
|
3-0 |
|
Anniesland |
+29/-29 |
|
SEC - Div. 1 |
09/12/2023 |
East End Villa |
|
5-0 |
|
West Glasgow |
+10/-10 |
|
SEC - Fraser Trophy |
09/12/2023 |
Hawick Waverley |
|
1-6 |
|
Duns |
-12/+12 |
|
SOU - South Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Langlee |
|
4-0 |
|
Carluke Thistle |
+9/-9 |
|
SOU - South Am. Cup 23-24 |
09/12/2023 |
Chryston |
|
16-0 |
|
Cardross |
+3/-3 |
|
SPA - Championship |
09/12/2023 |
Inverclyde |
|
6-1 |
|
Eddlewood |
+1/-1 |
|
SPA - Championship |
09/12/2023 |
East Kilbride Burgh United U19 |
|
5-0 |
|
Dumbarton U19 |
+18/-18 |
|
SPA - U19 Lg. |
09/12/2023 |
Falkirk Foundation U19 |
|
9-2 |
|
Cumbernauld Colts U19 |
+12/-12 |
|
SPA - U19 Lg. |
09/12/2023 |
Glasgow Athletic U19 |
|
2-1 |
|
Rutherglen Glencairn U19 |
-1/+1 |
|
SPA - U19 Lg. |
09/12/2023 |
Giffnock Soccer Centre U19 |
|
6-1 |
|
Gleniffer Thistle U19 |
+13/-13 |
|
SPA - U19 Lg. Cup |
09/12/2023 |
Stenhousemuir U19 |
|
4-5 |
|
Saint Cadoc's Youth Club U19 |
-15/+15 |
|
SPA - U19 Lg. Cup |
09/12/2023 |
Drumchapel United SM |
|
2-2 |
|
Moorlands Anvil |
-12/+12 |
|
SSM - Premier Div. |
09/12/2023 |
Manhattan Blacks |
|
3-5 |
|
Knightswood Amateurs |
-13/+13 |
|
SSM - Championship A |
09/12/2023 |
Braehead {GLA} |
|
6-2 |
|
Greenock |
+12/-12 |
|
SSM - Championship B |
09/12/2023 |
East Kilbride Colts |
|
4-2 |
|
Gladstone Athletic |
±0/±0 |
|
SSM - Championship B |
09/12/2023 |
East Kilbride YM SM |
|
2-4 |
|
Singer |
-19/+19 |
|
SSM - Championship B |
09/12/2023 |
Airdrie Forest |
|
0-3 |
|
AFC Motherwell |
+2/-2 |
|
SSM - Div. 1A |
09/12/2023 |
Rutherglen Glencairn Amateurs |
|
7-2 |
|
Bellshill |
+9/-9 |
|
SSM - Div. 1A |
09/12/2023 |
Wishaw United |
|
1-1 |
|
Salsburgh United |
-2/+2 |
|
SSM - Div. 1A |
09/12/2023 |
Glynhill Moorcroft |
|
13-2 |
|
Glasgow City Star |
+14/-14 |
|
SSM - Div. 1B |
09/12/2023 |
Muirend |
|
3-6 |
|
Roselle Rovers |
-26/+26 |
|
SSM - Div. 1B |
09/12/2023 |
West Dumbarton |
|
3-1 |
|
Milngavie Wanderers SM |
+8/-8 |
|
SSM - Div. 1B |
09/12/2023 |
Westerlands SM |
|
2-6 |
|
Westwood |
-19/+19 |
|
SSM - Div. 1B |
09/12/2023 |
Craigneuk SM |
|
8-2 |
|
Dean Park |
+2/-2 |
|
SSM - Development Div. |
09/12/2023 |
East Kilbride Thistle Amateurs |
|
0-5 |
|
Moorlands |
-5/+5 |
|
SSM - Development Div. |
09/12/2023 |
Kirkwood |
|
3-1 |
|
West Dumbarton Colts |
+20/-20 |
|
SSM - Development Div. |
09/12/2023 |
North Glasgow Victory |
|
3-3 |
|
North East Thistle |
-5/+5 |
|
SSM - Development Div. |
09/12/2023 |
Dollar Glen |
|
4-3 |
|
Beechwood Albion |
+14/-14 |
|
STI - Premier Div. |
09/12/2023 |
Tullibody Saint Serf's |
|
1-4 |
|
Blackburn United Amateurs |
-5/+5 |
|
STI - Premier Div. |
08/12/2023 |
Clydebank Red Star |
|
6-2 |
|
Burnhill |
+7/-7 |
|
GCO - Championship |
08/12/2023 |
Letham Community |
|
2-3 |
|
Saint John's |
+4/-4 |
|
PER - Div. 1 |
08/12/2023 |
Burnbank U19 |
|
3-1 |
|
Third Lanark U19 |
-1/+1 |
|
SPA - U19 Lg. |
08/12/2023 |
Cumbernauld Athletic |
|
8-2 |
|
Notre Dame |
+1/-1 |
|
SSM - Development Div. |
05/12/2023 |
Salsburgh United |
|
3-0 |
|
North Glasgow Victory |
-3/+3 |
|
SSM - Strathclyde Cup |
02/12/2023 |
Meldrum United |
|
7-0 |
|
Ferryhill |
+6/-6 |
|
ABD - Div. 2 (East) |
02/12/2023 |
Rothesay Brandane |
|
2-3 |
|
University of Stirling Amateurs |
-18/+18 |
|
CAL - Div. 1 |
02/12/2023 |
KaisAyr |
|
3-3 |
|
Real Maroon |
-12/+12 |
|
IFA - Lg. |
02/12/2023 |
Wolfhill |
|
4-2 |
|
Kinnoull Reds |
-4/+4 |
|
PER - Div. 2 |
02/12/2023 |
Beith Amateurs |
|
2-2 |
|
Largs Thistle Amateurs |
-2/+2 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
02/12/2023 |
Salsburgh United |
|
2-1 |
|
Moorlands Anvil |
+9/-9 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
02/12/2023 |
Tarves |
|
0-2 |
|
Craigneuk SM |
-21/+21 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
02/12/2023 |
Tolbooth |
|
0-2 |
|
Alva |
-4/+4 |
|
SCO - Scottish Am. Cup 23-24 |
02/12/2023 |
Oban Saints |
|
2-1 |
|
Campsie Minerva |
+8/-8 |
|
SPA - Premier Div. |
01/12/2023 |
Saint Patrick's FP U19 |
|
1-3 |
|
Lenzie Youth Club U19 |
-19/+19 |
|
SPA - U19 Lg. |