SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
JUNE 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/06/2022 Ferrybache 4-2 Ness Thistle -3/+3   INV - Div. 2
30/06/2022 Tomatin United 0-1 Ness City -15/+15   INV - Div. 2
30/06/2022 Dounby Athletic Club Reserves 2-3 Kirkwall Thorfinn Reserves -18/+18   ORK - Reserve Lg.
30/06/2022 Kirkwall Accies Reserves 0-10 East United Reserves -2/+2   ORK - Reserve Lg.
30/06/2022 Rendall Reserves 1-2 Stromness Athletic Reserves -12/+12   ORK - Reserve Lg.
29/06/2022 Echt 4-1 Tarves +23/-23 ABD - Association Trophy
29/06/2022 Avoch 1-1 Maryburgh -7/+7   INV - Premier Div.
29/06/2022 Culloden Blacksmiths 2-7 Loch Ness Amateurs -5/+5   INV - Premier Div.
29/06/2022 Tomatin 0-4 Black Rock Rovers -4/+4   INV - Premier Div.
29/06/2022 Lerwick Celtic Reserves 3-3 Lerwick Spurs Reserves -1/+1   SHE - Reserve Lg.
29/06/2022 Lerwick Thistle Reserves 1-8 Whitedale Reserves -7/+7   SHE - Reserve Lg.
29/06/2022 Scalloway Reserves 6-2 Whalsay Reserves +26/-26   SHE - Reserve Lg.
29/06/2022 Iochdar Saints 3-1 North Uist United -4/+4   UBA - Summer Cup
28/06/2022 John o' Groats 3-4 High Ormlie Hotspur ±0/±0   CAI - Div. 1
28/06/2022 Lybster 3-1 Thurso Academicals +14/-14   CAI - Div. 1
28/06/2022 Pentland United 3-0 Staxigoe United ±0/±0   CAI - Div. 1
28/06/2022 Wick Thistle 1-3 Wick Groats +1/-1   CAI - Div. 1
28/06/2022 Conon Bridge 8-0 Balloan +17/-17   INV - Div. 1
28/06/2022 Hill Rovers 2-4 Black Isle United -1/+1   INV - Div. 1
28/06/2022 NMM Sams 6-2 Invergordon Social Club +4/-4   INV - Div. 1
28/06/2022 Dounby Athletic Club 0-4 Kirkwall Thorfinn -9/+9   ORK - A Lg.
28/06/2022 Kirkwall Hotspurs 4-1 Stromness Athletic +22/-22   ORK - A Lg.
28/06/2022 Kirkwall Rovers 1-5 East United -21/+21   ORK - A Lg.
28/06/2022 Sleat & Strath 3-2 Kyleakin -7/+7   SKY - Lg.
28/06/2022 Benbecula 3-1 Southend +3/-3   UBA - Summer Cup
27/06/2022 Castletown 6-0 Watten +2/-2   CAI - Div. 2
27/06/2022 Thurso Swifts 0-1 Keiss -17/+17   CAI - Div. 2
27/06/2022 Top Joe's 3-0 Thurso Pentland +16/-16   CAI - Div. 2
27/06/2022 Clachnacuddin U20 7-0 Highland Athletic +2/-2   INV - Div. 2
27/06/2022 Fortrose & Rosemarkie Union 4-2 G16 United -5/+5   INV - Div. 2
27/06/2022 Gellions 2-3 Highland Hospice +5/-5   INV - Div. 2
27/06/2022 Back 4-2 Lochs -5/+5   LHA - Lg.
27/06/2022 Ness 4-1 Stornoway United -3/+3   LHA - Lg.
27/06/2022 Stornoway Athletic 3-1 Harris -1/+1   LHA - Lg.
27/06/2022 Westside 4-2 Carloway +2/-2   LHA - Lg.
27/06/2022 Harray 4-2 Kirkwall Wanderers +3/-3   ORK - B Lg.
27/06/2022 Streamline 0-4 Firth -18/+18   ORK - B Lg.
27/06/2022 Lerwick Celtic 2-1 Whitedale -7/+7   SHE - Premier Div.
27/06/2022 Lerwick Spurs 3-0 Delting -2/+2   SHE - Premier Div.
27/06/2022 Ness United 3-2 Lerwick Thistle -9/+9   SHE - Premier Div.
27/06/2022 Scalloway 0-5 Whalsay -30/+30   SHE - Premier Div.
26/06/2022 AC Mill Inn Academy 3-1 Aberdeen Grammar +29/-29 ABD - Dickie Trophy
25/06/2022 Avoch 2-1 Kirkwall Hotspurs -9/+9 HIG - Highland Am. Cup 22
25/06/2022 Black Rock Rovers 2-5 Golspie Stafford -27/+27 HIG - Highland Am. Cup 22
25/06/2022 Iochdar Saints 0-4 High Ormlie Hotspur -12/+12 HIG - Highland Am. Cup 22
25/06/2022 IRN Security 3-0 Sleat & Strath +16/-16 HIG - Highland Am. Cup 22
25/06/2022 Pentland United 5-0 Lairg Rovers +5/-5 HIG - Highland Am. Cup 22
25/06/2022 Stromness Athletic 5-2 Wick Thistle +12/-12 HIG - Highland Am. Cup 22
25/06/2022 Wick Groats 2-1 Staxigoe United -7/+7 HIG - Highland Am. Cup 22
25/06/2022 Helmsdale United 10-0 Melvich ±0/±0   NWS - Lg.
25/06/2022 Lochinver 6-3 Inver +7/-7   NWS - Lg.
25/06/2022 Kyleakin 7-1 Kyle +1/-1   SKY - Lg.
25/06/2022 Portree Juniors 1-4 North West Skye -8/+8   SKY - Lg.
25/06/2022 Benbecula 4-3 Barra +8/-8   UBA - Summer Cup
24/06/2022 Tarves 4-3 Woodside +7/-7 ABD - Aberdeen FC Trophy
24/06/2022 Ness 5-1 Carloway +8/-8 HIG - Highland Am. Cup 22
24/06/2022 Lochs 0-2 Harris -7/+7 LHA - Jock Stein Cup
24/06/2022 North Uist United 1-2 Eriskay ±0/±0   UBA - Summer Cup
23/06/2022 East United Reserves 4-3 Dounby Athletic Club Reserves +2/-2   ORK - Reserve Lg.
23/06/2022 Kirkwall Hotspurs Reserves 5-0 Kirkwall Accies Reserves -1/+1   ORK - Reserve Lg.
23/06/2022 Kirkwall Rovers Reserves 3-1 Stromness Athletic Reserves +2/-2   ORK - Reserve Lg.
23/06/2022 Rendall Reserves 5-0 Kirkwall Thorfinn Reserves +12/-12   ORK - Reserve Lg.
22/06/2022 Stornoway United 3-7 Westside -4/+4   LHA - Lg.
22/06/2022 Delting Reserves 0-4 Bressay Sharks -19/+19   SHE - Reserve Lg.
22/06/2022 Lerwick Celtic Reserves 3-1 Lerwick Thistle Reserves -6/+6   SHE - Reserve Lg.
22/06/2022 Lerwick Spurs Reserves 8-1 Whalsay Reserves +12/-12   SHE - Reserve Lg.
22/06/2022 Ness United Reserves 4-2 Scalloway Reserves +6/-6   SHE - Reserve Lg.
22/06/2022 Wastside Rebels 0-3 Whitedale Reserves -2/+2   SHE - Reserve Lg.
21/06/2022 High Ormlie Hotspur 4-1 Wick Thistle +8/-8   CAI - Div. 1
21/06/2022 Lybster 3-5 Pentland United +6/-6   CAI - Div. 1
21/06/2022 Thurso Academicals 6-3 John o' Groats +16/-16   CAI - Div. 1
21/06/2022 Wick Groats 5-0 Staxigoe United +9/-9   CAI - Div. 1
21/06/2022 Ferrybache 2-1 Gellions -7/+7   INV - Div. 2
21/06/2022 Fortrose & Rosemarkie Union 2-0 Ness City +2/-2   INV - Div. 2
21/06/2022 Dounby Athletic Club 0-4 Stromness Athletic -11/+11   ORK - A Lg.
21/06/2022 Kirkwall Thorfinn 2-1 East United +3/-3   ORK - A Lg.
21/06/2022 Rendall 1-2 Kirkwall Rovers -2/+2   ORK - A Lg.
20/06/2022 Keiss 2-1 Thurso Swifts +12/-12   CAI - Div. 2
20/06/2022 Thurso Pentland 2-1 Top Joe's +3/-3   CAI - Div. 2
20/06/2022 Watten 2-7 Castletown -4/+4   CAI - Div. 2
20/06/2022 G16 United 0-3 Highland Athletic -14/+14   INV - Div. 2
20/06/2022 Highland Hospice 2-3 Clachnacuddin U20 -6/+6   INV - Div. 2
20/06/2022 Ness Thistle 4-2 Tomatin United +16/-16   INV - Div. 2
20/06/2022 Ardersier 3-5 IRN Security -14/+14   INV - Premier Div.
20/06/2022 Maryburgh 5-0 Tomatin ±0/±0   INV - Premier Div.
20/06/2022 Firth 13-1 Kirkwall Wanderers +3/-3   ORK - B Lg.
20/06/2022 Streamline 0-2 Kirkwall Accies -10/+10   ORK - B Lg.
20/06/2022 Lerwick Thistle 5-0 Delting +17/-17   SHE - Premier Div.
20/06/2022 Ness United 1-0 Scalloway -3/+3   SHE - Premier Div.
20/06/2022 Whalsay 4-1 Lerwick Celtic +21/-21   SHE - Premier Div.
20/06/2022 Whitedale 5-7 Lerwick Spurs -7/+7   SHE - Premier Div.
18/06/2022 Pentland United 5-1 Thurso Academicals ±0/±0 CAI - Colin Macleod Cup
18/06/2022 Thorn Athletic 1-0 East Kilbride YM +9/-9 CAL - The President's Cup
18/06/2022 Fir Park Corner 3-1 KaisAyr +9/-9 IFA - Scottish Cup
18/06/2022 Inverness Athletic Amateurs 4-2 NMM Sams +11/-11 INV - Div. 1 Cup
18/06/2022 Dornoch City 2-1 Lochbroom +8/-8   NWS - Lg.
18/06/2022 Golspie Stafford 14-0 Melvich +1/-1   NWS - Lg.
18/06/2022 Inver 1-2 Helmsdale United +7/-7   NWS - Lg.
18/06/2022 Lairg Rovers 5-1 Lochinver +5/-5   NWS - Lg.
18/06/2022 Scalloway 3-2 Lerwick Celtic +15/-15 SHE - Madrid Cup
18/06/2022 Shetland Banks 0-6 Lerwick Spurs Reserves -1/+1   SHE - Reserve Lg.
18/06/2022 Kyle 1-2 Sleat & Strath +12/-12 SKY - Ross Cup
18/06/2022 Mallaig 13-0 Portree Juniors +6/-6 SKY - Ross Cup
18/06/2022 North West Skye 10-4 Portree +10/-10 SKY - Ross Cup
17/06/2022 Echt 3-0 Alford +19/-19 ABD - Association Trophy
17/06/2022 Wick Groats 4-1 John o' Groats -2/+2   CAI - Div. 1
17/06/2022 Keiss 5-2 Top Joe's +16/-16   CAI - Div. 2
17/06/2022 Clachnacuddin U20 7-0 Fortrose & Rosemarkie Union +11/-11 INV - Div. 2 Cup
17/06/2022 Highland Hospice 6-0 Ness City +7/-7 INV - Div. 2 Cup
17/06/2022 Carloway 1-1 Back -3/+3   LHA - Lg.
17/06/2022 Lochs 0-3 Stornoway Athletic -2/+2   LHA - Lg.
17/06/2022 Point 2-1 Ness +2/-2   LHA - Lg.
17/06/2022 East United 2-0 Dounby Athletic Club -4/+4   ORK - A Lg.
17/06/2022 Kirkwall Rovers 1-3 Kirkwall Thorfinn -11/+11   ORK - A Lg.
16/06/2022 Castletown 3-3 Thurso Swifts -11/+11   CAI - Div. 2
16/06/2022 Watten 1-3 Thurso Pentland -19/+19   CAI - Div. 2
16/06/2022 Invergordon Social Club 1-5 Drakies -36/+36   INV - Div. 1
16/06/2022 Inverness Athletic Amateurs 1-5 NMM Sams -42/+42   INV - Div. 1
16/06/2022 Balloan 1-1 Hill Rovers -6/+6   INV - Div. 1
16/06/2022 Dounby Athletic Club Reserves 3-2 Rendall Reserves +4/-4   ORK - Reserve Lg.
16/06/2022 Kirkwall Hotspurs Reserves 2-2 East United Reserves -9/+9   ORK - Reserve Lg.
16/06/2022 Kirkwall Rovers Reserves 3-0 Kirkwall Thorfinn Reserves +1/-1   ORK - Reserve Lg.
16/06/2022 Stromness Athletic Reserves 8-0 Kirkwall Accies Reserves +1/-1   ORK - Reserve Lg.
15/06/2022 Glasgow Harp 0-1 Eaglesham -16/+16   CAL - Premier Div.
15/06/2022 Lerwick Thistle Reserves 2-4 Ness United Reserves -6/+6   SHE - Reserve Lg.
15/06/2022 Whalsay Reserves 4-0 Wastside Rebels +14/-14   SHE - Reserve Lg.
15/06/2022 Whitedale Reserves 6-3 Delting Reserves -4/+4   SHE - Reserve Lg.
14/06/2022 Tarves 10-0 Continental +13/-13 ABD - Aberdeen FC Trophy
14/06/2022 East Kilbride YM 2-1 Dumbarton Academy FP +3/-3 CAL - The President's Cup
14/06/2022 Clachnacuddin U20 5-0 Ferrybache +15/-15   INV - Div. 2
14/06/2022 Fortrose & Rosemarkie Union 3-2 Ness Thistle -4/+4   INV - Div. 2
14/06/2022 Highland Athletic 1-2 Highland Hospice +8/-8   INV - Div. 2
14/06/2022 Ness City 1-3 G16 United -31/+31   INV - Div. 2
14/06/2022 Tomatin United 1-1 Gellions -6/+6   INV - Div. 2
14/06/2022 Dounby Athletic Club 2-1 Kirkwall Hotspurs +15/-15   ORK - A Lg.
14/06/2022 Kirkwall Thorfinn 5-1 Rendall +4/-4   ORK - A Lg.
14/06/2022 Stromness Athletic 1-0 East United +5/-5   ORK - A Lg.
14/06/2022 Scalloway Reserves 0-3 Lerwick Celtic Reserves -8/+8   SHE - Reserve Lg.
13/06/2022 Pentland United 3-2 Wick Groats -2/+2 CAI - Colin Macleod Cup
13/06/2022 Thurso Pentland 0-3 Castletown ±0/±0 CAI - Eain Mackintosh Cup
13/06/2022 Glasgow Harp 2-3 Saint Mungo -16/+16   CAL - Premier Div.
13/06/2022 Cambria 2-4 Thorn Athletic -8/+8 CAL - The President's Cup
13/06/2022 Ardersier 2-9 Black Rock Rovers -31/+31   INV - Premier Div.
13/06/2022 Avoch 8-0 Tomatin +1/-1   INV - Premier Div.
13/06/2022 IRN Security 1-1 Culloden Blacksmiths -9/+9   INV - Premier Div.
13/06/2022 Lerwick Celtic 3-0 Delting -3/+3   SHE - Premier Div.
13/06/2022 Lerwick Thistle 0-5 Scalloway -22/+22   SHE - Premier Div.
13/06/2022 Whalsay 3-0 Lerwick Spurs +18/-18   SHE - Premier Div.
13/06/2022 Whitedale 4-4 Ness United +7/-7   SHE - Premier Div.
12/06/2022 Woodside 1-0 Echt +5/-5 ABD - Aberdeen FC Trophy
11/06/2022 West Lothian Warriors 2-6 Ladywell Baptist Church -2/+2   FRI - Friendly
11/06/2022 Loch Ness Amateurs 3-1 Culloden Blacksmiths -5/+5 INV - Premier Cup
11/06/2022 Helmsdale United 2-0 Lairg Rovers +11/-11   NWS - Lg.
11/06/2022 Melvich 2-2 Dornoch City +14/-14   NWS - Lg.
11/06/2022 Bressay Sharks 1-1 Scalloway Reserves ±0/±0   SHE - Reserve Lg.
11/06/2022 Kyleakin 5-0 Portree +8/-8   SKY - Lg.
11/06/2022 North West Skye 9-0 Kyle +3/-3   SKY - Lg.
11/06/2022 Back 3-0 Southend +1/-1 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Barra 1-2 Stornoway United -20/+20 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Benbecula 0-1 Harris -12/+12 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Iochdar Saints 2-4 Carloway -15/+15 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Lochs 0-7 Westside -8/+8 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Ness 7-0 North Uist United +1/-1 WIS - Co-op Cup
11/06/2022 Stornoway Athletic 5-1 Eriskay +4/-4 WIS - Co-op Cup
10/06/2022 Aberdeen Grammar 6-1 Fyvie +22/-22 ABD - Dickie Trophy
10/06/2022 John o' Groats 2-1 Thurso Academicals +3/-3   CAI - Div. 1
10/06/2022 Pentland United 7-0 Lybster +2/-2   CAI - Div. 1
10/06/2022 Staxigoe United 3-1 Wick Groats +26/-26   CAI - Div. 1
10/06/2022 Castletown 8-0 Top Joe's +5/-5   CAI - Div. 2
10/06/2022 Glasgow Harp 5-2 Thorn Athletic +14/-14   CAL - Premier Div.
10/06/2022 East Kilbride YM {GGP} 5-0 Colquhoun United +8/-8 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
10/06/2022 Black Isle United 5-0 Balloan +10/-10   INV - Div. 1
10/06/2022 Conon Bridge 2-0 Invergordon Social Club +6/-6   INV - Div. 1
10/06/2022 Drakies 4-8 Inverness Athletic Amateurs -7/+7   INV - Div. 1
10/06/2022 Firth 3-0 Harray -3/+3 ORK - Oxy Cup
10/06/2022 Kirkwall Wanderers 0-10 Kirkwall Accies -7/+7 ORK - Oxy Cup
10/06/2022 Rattray 3-6 Kettins -8/+8 PER - Marshall Cup
10/06/2022 Lerwick Celtic 5-0 Whalsay +19/-19 SHE - Madrid Cup
10/06/2022 Scalloway 7-1 Delting +8/-8 SHE - Madrid Cup
10/06/2022 Braehead {STI} 3-2 Alva +9/-9   STI - Premier PO
09/06/2022 Wick Thistle 1-1 High Ormlie Hotspur +2/-2   CAI - Div. 1
09/06/2022 Thurso Pentland 2-1 Keiss +6/-6   CAI - Div. 2
09/06/2022 Watten 0-2 Thurso Swifts -6/+6   CAI - Div. 2
09/06/2022 East United Reserves 1-2 Rendall Reserves -11/+11   ORK - Reserve Lg.
09/06/2022 Kirkwall Accies Reserves 0-12 Kirkwall Thorfinn Reserves -8/+8   ORK - Reserve Lg.
09/06/2022 Kirkwall Rovers Reserves 1-2 Dounby Athletic Club Reserves -18/+18   ORK - Reserve Lg.
09/06/2022 Stromness Athletic Reserves 2-4 Kirkwall Hotspurs Reserves -8/+8   ORK - Reserve Lg.
08/06/2022 Alford 3-1 Beacon Rangers +4/-4   ABD - Div. 1 (East)
08/06/2022 Aberdeen University Amateurs 2-4 Stoneywood Parkvale Amateurs -16/+16   ABD - Div. 1 (North)
08/06/2022 Bridge of Don 0-4 Saint Marnans -36/+36   ABD - Div. 1 (North)
08/06/2022 Echt 2-1 Woodside +5/-5   ABD - Premier Div.
08/06/2022 Westerlands 1-3 Thorn Athletic -7/+7   CAL - The President's Cup
08/06/2022 Eastfield 4-0 Garrowhill Thistle +14/-14   CEN - Premier Div. PO
08/06/2022 East Kilbride YM {GGP} 4-2 Giffnock Soccer Centre +13/-13 GGP - President's Lg. Cup
08/06/2022 Ferrybache 6-7 Highland Athletic -23/+23   INV - Div. 2
08/06/2022 G16 United 0-7 Highland Hospice -3/+3   INV - Div. 2
08/06/2022 Gellions 4-3 Fortrose & Rosemarkie Union +10/-10   INV - Div. 2
08/06/2022 Ness Thistle 2-0 Ness City +13/-13   INV - Div. 2
08/06/2022 Tomatin United 0-2 Clachnacuddin U20 ±0/±0   INV - Div. 2
08/06/2022 Dornoch City 2-1 Inver -6/+6   NWS - Lg.
08/06/2022 Lochbroom 4-1 Lochinver +9/-9   NWS - Lg.
08/06/2022 Coatdyke Congregational 2-3 Avendale -2/+2   SEC - Premier Div.
08/06/2022 Law Community 4-4 Re:Hope +7/-7   SEC - Premier Div.
08/06/2022 Shetland Banks 0-3 Delting Reserves -13/+13   SHE - Reserve Lg.
08/06/2022 Whalsay Reserves 2-4 Lerwick Celtic Reserves -7/+7   SHE - Reserve Lg.
08/06/2022 Whitedale Reserves 3-0 Ness United Reserves +1/-1   SHE - Reserve Lg.
08/06/2022 Southend 2-3 Barra +1/-1   UBA - Lg.
07/06/2022 AC Mill Inn Academy 3-2 Aboyne +6/-6 ABD - Dickie Trophy
07/06/2022 Castletown 0-5 Wick Groats -9/+9 CAI - Colin Macleod Cup
07/06/2022 John o' Groats 1-7 Pentland United -6/+6 CAI - Eain Mackintosh Cup
07/06/2022 Staxigoe United 17-0 Top Joe's +5/-5 CAI - Eain Mackintosh Cup
07/06/2022 Conon Bridge 1-5 Inverness Athletic Amateurs -14/+14   INV - Div. 1
07/06/2022 Drakies 1-3 NMM Sams -5/+5   INV - Div. 1
07/06/2022 Hill Rovers 3-4 Invergordon Social Club -1/+1   INV - Div. 1
07/06/2022 Golspie Stafford 0-3 Lairg Rovers -29/+29   NWS - Lg.
07/06/2022 Kirkwall Hotspurs 0-2 East United -15/+15   ORK - A Lg.
07/06/2022 Kirkwall Rovers 3-0 Dounby Athletic Club +5/-5   ORK - A Lg.
07/06/2022 Stromness Athletic 5-0 Rendall +7/-7   ORK - A Lg.
07/06/2022 Breadalbane 2-11 Kettins -25/+25   PER - Div. 1
07/06/2022 Vale of Earn 4-2 Jeanfield Swifts Amateurs +8/-8 PER - Smith Lg. Cup
07/06/2022 Trinity 1-2 Glasgow Free Churches -23/+23   SEC - Div. 1
07/06/2022 North Uist United 1-7 Iochdar Saints -12/+12   UBA - Summer Cup
06/06/2022 Giffnock North 1-4 Glasgow Harp -22/+22   CAL - Premier Div.
06/06/2022 Drumchapel 3-1 Lesmahagow Amateurs +10/-10   CEN - Premier Div.
06/06/2022 Saint Patrick's FP 5-0 Fallin +15/-15   CEN - Premier Div.
06/06/2022 East Kilbride YM {GGP} 3-2 Carluke Thistle -2/+2 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
06/06/2022 Avoch 4-1 Ardersier -1/+1   INV - Premier Div.
06/06/2022 IRN Security 0-5 Loch Ness Amateurs -15/+15   INV - Premier Div.
06/06/2022 Maryburgh 3-1 Black Rock Rovers +4/-4   INV - Premier Div.
06/06/2022 Carloway 4-3 Stornoway Athletic +8/-8   LHA - Lg.
06/06/2022 Lochs 0-0 Harris +4/-4   LHA - Lg.
06/06/2022 Point 3-1 Westside +6/-6   LHA - Lg.
06/06/2022 Stornoway United 2-4 Back -1/+1   LHA - Lg.
06/06/2022 Kirkwall Accies 4-0 Harray ±0/±0   ORK - B Lg.
06/06/2022 Kirkwall Wanderers 0-3 Streamline -2/+2   ORK - B Lg.
06/06/2022 Delting 1-5 Whitedale -19/+19   SHE - Premier Div.
06/06/2022 Lerwick Spurs 1-2 Ness United -9/+9   SHE - Premier Div.
06/06/2022 Lerwick Thistle 3-3 Whalsay +9/-9   SHE - Premier Div.
06/06/2022 Scalloway 1-5 Lerwick Celtic -21/+21   SHE - Premier Div.
05/06/2022 Tarves 5-1 Nicolls +19/-19 ABD - Association Trophy
04/06/2022 Continental 3-3 Beacon Rangers +5/-5   ABD - Div. 1 (East)
04/06/2022 JS XI 2-2 Bridge of Don -4/+4   ABD - Div. 1 (North)
04/06/2022 Echt 4-3 Saint Laurence -1/+1   ABD - Premier Div.
04/06/2022 Kincorth 5-0 Woodside +16/-16   ABD - Premier Div.
04/06/2022 Milngavie Wanderers 1-2 Cambria -12/+12   CAL - The President's Cup
04/06/2022 Drumchapel 3-3 Harestanes -1/+1   CEN - Premier Div.
04/06/2022 Gartcosh United 0-3 Fallin -27/+27   CEN - Premier Div.
04/06/2022 Oban Saints 0-3 Saint Patrick's FP -6/+6   CEN - Premier Div.
04/06/2022 Strathclyde University {GGP} 5-1 Colquhoun United +46/-46   GGP - Div. 2 Play Off
04/06/2022 Black Isle United 2-5 Kirkwall Hotspurs -16/+16   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Black Rock Rovers 8-1 Ferrybache +14/-14   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Carloway 8-0 Benbecula +26/-26   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Fortrose & Rosemarkie Union 0-6 Golspie Stafford -7/+7   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 High Ormlie Hotspur 4-1 Lochinver +2/-2   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Loch Ness Amateurs 2-4 Wick Groats -14/+14   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Maryburgh 2-4 Avoch -12/+12   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Ness 2-1 Portree -12/+12   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 NMM Sams 2-3 IRN Security -7/+7   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Pentland United 4-0 Kirkwall Thorfinn +1/-1   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Sleat & Strath 6-1 Conon Bridge +11/-11   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Staxigoe United 4-2 Lochbroom +4/-4   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Stromness Athletic 2-1 Harris -6/+6   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Watten 0-4 Iochdar Saints -5/+5   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Wick Thistle 2-0 Ardersier +6/-6   HIG - Highland Am. Cup 22
04/06/2022 Fir Park Corner 4-1 Alloa Athletic Supporters +4/-4 IFA - Scottish Cup
04/06/2022 KaisAyr 2-0 Real Maroon -3/+3 IFA - Scottish Cup
04/06/2022 Lairg Rovers 4-3 Dornoch City -6/+6   NWS - Lg.
04/06/2022 Lochgilphead Red Star 3-2 Arthurlie Amateurs +17/-17   SAF - Div. 1
04/06/2022 Avendale 2-3 Anniesland -18/+18   SEC - Premier Div.
04/06/2022 Craighalbert 1-4 Cumbernauld Colts Amateurs -10/+10   SEC - Premier Div.
04/06/2022 Bressay Sharks 3-2 Wastside Rebels +4/-4   SHE - Reserve Lg.
04/06/2022 Portree Juniors 1-8 Mallaig -8/+8   SKY - Lg.
04/06/2022 Wishaw Rangers 2-2 Tannochside United +4/-4   SSM - Championship C
04/06/2022 Moorlands {OLD} 4-2 East Lane -3/+3   SSM - Premier Div. PO
03/06/2022 Dalziel High School FP 0-0 p Glasgow Harp +9/-9 CAL - William Turner Challenge Cup
03/06/2022 Giffnock Soccer Centre 7-1 Antonine +13/-13 GGP - Spring Cup
03/06/2022 Stornoway Athletic 7-1 Back +27/-27   LHA - Lg.
03/06/2022 Lerwick Thistle 4-7 Delting -36/+36 SHE - Madrid Cup
03/06/2022 Ness United 2-4 Scalloway -29/+29 SHE - Madrid Cup
03/06/2022 Whalsay 2-0 Whitedale -1/+1 SHE - Madrid Cup
03/06/2022 Chryston 2-1 Braehead {STI} +6/-6 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
02/06/2022 East Kilbride YM {GGP} 1-0 Carluke Thistle -2/+2 GGP - President's Lg. Cup
02/06/2022 Fortrose & Rosemarkie Union 0-7 Clachnacuddin U20 -22/+22   INV - Div. 2
02/06/2022 Highland Athletic 2-4 Tomatin United -8/+8   INV - Div. 2
02/06/2022 Highland Hospice 2-2 Ferrybache -4/+4   INV - Div. 2
02/06/2022 Ness City 4-0 Gellions +23/-23   INV - Div. 2
02/06/2022 Ness Thistle 6-2 G16 United +7/-7   INV - Div. 2
02/06/2022 Dounby Athletic Club Reserves 4-0 Kirkwall Accies Reserves -2/+2   ORK - Reserve Lg.
02/06/2022 Kirkwall Thorfinn Reserves 0-1 Kirkwall Hotspurs Reserves +6/-6   ORK - Reserve Lg.
02/06/2022 Stromness Athletic Reserves 1-2 East United Reserves -11/+11   ORK - Reserve Lg.
02/06/2022 Jeanfield Swifts Amateurs 0-2 Vale of Earn -9/+9 PER - Perthshire Cup
02/06/2022 Dunipace Amateurs p 3-3 Riverside +3/-3 STI - Cameron Craig Trophy
02/06/2022 Cambuslang Rangers U21 p 2-2 Johnstone Burgh U21 -4/+4 W21 - Lg. Cup
01/06/2022 Bannockburn 1-1 Saint Patrick's FP +6/-6   CEN - Premier Div.
01/06/2022 Drumchapel 4-0 Fallin +16/-16   CEN - Premier Div.
01/06/2022 Wishaw High School FP 2-0 Lesmahagow Amateurs +18/-18   CEN - Premier Div.
01/06/2022 Dunoon 4-3 Baljaffray +3/-3   SAF - Div. 1
01/06/2022 Lerwick Thistle Reserves 2-3 Delting Reserves -16/+16   SHE - Reserve Lg.
01/06/2022 Whitedale Reserves 4-1 Lerwick Spurs Reserves +15/-15   SHE - Reserve Lg.
01/06/2022 Southend 1-4 Benbecula -18/+18   UBA - Summer Cup