SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2024-25 JUL 24AUG 24SEP 24OCT 24NOV 24DEC 24JAN 25FEB 25MAR 25APR 25MAY 25JUN 25
2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
AUGUST 2021 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/08/2021 Castlemilk Dynamo 3-1 Third Lanark -2/+2 CEN - Bunrigh Lg. Cup
31/08/2021 Uddingston 3-0 Port Glasgow Celtic +5/-5 SSM - Challenge Cup
28/08/2021 Cowie Thistle 4-2 Cove Thistle +7/-7   ABD - Premier Div.
28/08/2021 Echt 1-2 Tarves -12/+12   ABD - Premier Div.
28/08/2021 Insch 3-1 Saint Laurence +7/-7   ABD - Premier Div.
28/08/2021 Kincorth 3-0 Banchory +6/-6   ABD - Premier Div.
28/08/2021 Newtonhill 0-0 Rattray's XI +5/-5   ABD - Premier Div.
28/08/2021 Woodside 3-1 Bervie Caledonian -1/+1   ABD - Premier Div.
28/08/2021 Faithlie United 4-4 Beacon Rangers +10/-10   ABD - Div. 1 (East)
28/08/2021 Glendale 2-0 AC Mill Inn +9/-9   ABD - Div. 1 (East)
28/08/2021 Great Western United 3-0 Continental +12/-12   ABD - Div. 1 (East)
28/08/2021 Halliburton 3-2 Ellon Thistle +3/-3   ABD - Div. 1 (East)
28/08/2021 Kaimhill United 1-1 Alford +9/-9   ABD - Div. 1 (East)
28/08/2021 Kemnay 7-0 Cammachmore +12/-12   ABD - Div. 1 (East)
28/08/2021 Kintore 3-2 Westdyke +15/-15   ABD - Div. 1 (East)
28/08/2021 Aberdeen Lads Club 2-0 Bridge of Don +9/-9   ABD - Div. 1 (North)
28/08/2021 Ellon 1-2 Saint Marnans +1/-1   ABD - Div. 1 (North)
28/08/2021 Nicolls 1-0 FC Polska -8/+8   ABD - Div. 1 (North)
28/08/2021 Stonehaven Athletic 3-5 Blackburn -27/+27   ABD - Div. 1 (North)
28/08/2021 Tolbooth 2-1 Stoneywood Parkvale Amateurs -1/+1   ABD - Div. 1 (North)
28/08/2021 Turriff Thistle 2-3 JS XI -9/+9   ABD - Div. 1 (North)
28/08/2021 Auchnagatt Barons 1-2 Aberdeen Grammar -5/+5   ABD - Div. 2 (East)
28/08/2021 Bon Accord City 2-2 AC Mill Inn Academy +3/-3   ABD - Div. 2 (East)
28/08/2021 Middlefield Wasps 2-3 Aboyne +4/-4   ABD - Div. 2 (East)
28/08/2021 Postal ALC 7-0 Ferryhill +6/-6   ABD - Div. 2 (East)
28/08/2021 Fyvie 2-3 Burghmuir -12/+12   ABD - Div. 2 (North)
28/08/2021 Huntly Amateurs 1-1 Newmachar United Amateurs -1/+1   ABD - Div. 2 (North)
28/08/2021 Kemnay Youth 1-2 Glentanar Reflex -19/+19   ABD - Div. 2 (North)
28/08/2021 Monymusk 1-5 Feughside -21/+21   ABD - Div. 2 (North)
28/08/2021 Glenburn Miners Welfare 0-6 Stewarton United -40/+40   AYR - Premier Div.
28/08/2021 Beith Amateurs 1-3 Crosshouse Waverley -19/+19   AYR - Div. 1
28/08/2021 Galston United 3-0 Catrine +2/-2   AYR - Div. 1
28/08/2021 Largs Thistle Amateurs 1-5 Drongan United -17/+17   AYR - Div. 1
28/08/2021 Kilwinning 0-6 Irvine Victoria Amateurs -11/+11   AYR - Div. 2A
28/08/2021 Mauchline United 2-1 Kilbirnie United -6/+6   AYR - Div. 2A
28/08/2021 Minishant 2-5 Kilbride Thistle -19/+19   AYR - Div. 2A
28/08/2021 Ochiltree Community 0-1 Darvel Victoria -16/+16   AYR - Div. 2B
28/08/2021 Onthank 0-1 Black's Bar +4/-4   AYR - Div. 2B
28/08/2021 Bonnyton Thistle Amateurs p 0-0 Annbank United +10/-10   AYR - Ayrshire Cup
28/08/2021 Dailly 1-1 p New Farm Loch -1/+1   AYR - Ayrshire Cup
28/08/2021 Irvine 2-7 Cumnock Amateurs -18/+18   AYR - Ayrshire Cup
28/08/2021 Glenafton 2-6 Tarbolton -2/+2   AYR - Ayrshire Cup
28/08/2021 Shortlees 5-0 Kilmarnock Amateurs +2/-2   AYR - Ayrshire Cup
28/08/2021 West Kilbride 4-0 Dalry +9/-9   AYR - Ayrshire Cup
28/08/2021 Tweedmouth 4-0 Earlston Rhymers +8/-8   BOR - B Div.
28/08/2021 Hawick United 1-2 Newtown +1/-1 BOR - Border Cup
28/08/2021 Hawick Waverley 1-2 Greenlaw -8/+8 BOR - Border Cup
28/08/2021 Tweeddale Rovers 3-1 Chirnside United +10/-10 BOR - Border Cup
28/08/2021 Highfields United 2-6 Spittal Rovers -6/+6 BOR - Collie Cup
28/08/2021 Gala Hotspur 4-0 Coldstream Amateurs +17/-17 BOR - Wright Cup
28/08/2021 Kelso Thistle 0-2 Biggar United +3/-3 BOR - Wright Cup
28/08/2021 Glasgow University Amateurs 1-2 Dalziel High School FP -11/+11   CAL - Premier Div.
28/08/2021 Saint Mungo 2-3 Cambria -16/+16   CAL - Premier Div.
28/08/2021 Strathclyde University 0-3 Thorn Athletic -15/+15   CAL - Premier Div.
28/08/2021 Wishaw Wycombe Wanderers 3-3 Milngavie Wanderers -4/+4   CAL - Premier Div.
28/08/2021 Dunblane Soccer Club 4-1 Finnart Amateurs +8/-8   CAL - Div. 1
28/08/2021 Holytown Colts 1-6 Kilsyth -10/+10   CAL - Div. 1
28/08/2021 University of Stirling Amateurs 0-9 Rhu -32/+32   CAL - Div. 1
28/08/2021 Bannockburn 1-4 Wishaw High School FP -21/+21   CEN - Premier Div.
28/08/2021 Lesmahagow Amateurs 9-1 Oban Saints +8/-8   CEN - Premier Div.
28/08/2021 Saint Patrick's FP 5-1 Gartcosh United +14/-14   CEN - Premier Div.
28/08/2021 Third Lanark 2-1 Steins Thistle +12/-12   CEN - Championship
28/08/2021 West Park United 2-4 Garrowhill Thistle -31/+31   CEN - Championship
28/08/2021 Greenock High School FP 0-1 Uddingston Anvil -15/+15 CEN - M & M Trophy
28/08/2021 Bank Street Athletic 1-5 Dryburgh Athletic -43/+43   DSM - Premier Div.
28/08/2021 Cairdy Thistle 5-5 Charlie Accies -9/+9   DSM - Premier Div.
28/08/2021 Occidental 4-3 Fintry Athletic +14/-14   DSM - Premier Div.
28/08/2021 Powrie 4-2 FC Spartak +9/-9   DSM - Premier Div.
28/08/2021 Riverside Community Sports Club 1-4 Dundee United Sports Club -19/+19   DSM - Premier Div.
28/08/2021 Stobswell 7-2 Dundee North End Amateurs +6/-6   DSM - Premier Div.
28/08/2021 Dundee West 0-1 Whitfield Tavern -19/+19   DSM - Div. 1
28/08/2021 Fife Thistle {DSM} 1-5 Dundee University Medics -22/+22   DSM - Div. 1
28/08/2021 Kelso 3-0 Clarks +8/-8   DSM - Div. 1
28/08/2021 Lochee Celtic 4-1 Parktool Athletic +21/-21   DSM - Div. 1
28/08/2021 The Maidens 3-1 Kirkton -3/+3   DSM - Div. 1
28/08/2021 Clepington Social 2-7 Riverside West End -3/+3   DSM - Div. 2
28/08/2021 Craigie 0-2 Monifieth Athletic -24/+24   DSM - Div. 2
28/08/2021 Dolphin 2-2 Saint James +6/-6   DSM - Div. 2
28/08/2021 Dundee Saint James Amateurs 4-0 Sporting Tayside +9/-9   DSM - Div. 2
28/08/2021 Tayside Fire Brigade 0-9 Fairmuir Social -26/+26   DSM - Div. 2
28/08/2021 Carrubbers 0-3 Port Seton -2/+2   EDC - Lg.
28/08/2021 Charlotte Chapel 0-3 Saint Mary's Metropolitan ±0/±0   EDC - Lg.
28/08/2021 Gorgie United 2-1 White Lightning -1/+1   EDC - Lg.
28/08/2021 Ladywell Baptist Church 1-4 Barclay Viewforth United -1/+1   EDC - Lg.
28/08/2021 Niddrie Mission 7-2 Bristo Castle +2/-2   EDC - Lg.
28/08/2021 Glasgow Island 3-2 Southside United -5/+5   GCO - Premier Div.
28/08/2021 Hampden 1-3 Rossvale Kelvinbridge +2/-2   GCO - Premier Div.
28/08/2021 Saint David's 2-0 Singer +7/-7   GCO - Premier Div.
28/08/2021 Royal Union 5-1 Lomond Vale +10/-10   GCO - Premier Div.
28/08/2021 Rosehill United 5-2 Lokomotiv Glasgow +14/-14   GCO - Premier Div.
28/08/2021 Burnhill 1-1 River Nevis -2/+2   GCO - Div. 1A
28/08/2021 Cambuslang Football Academy 0-7 Southside White Cart -4/+4   GCO - Div. 1A
28/08/2021 Croftpark 0-7 King's Park United -11/+11   GCO - Div. 1A
28/08/2021 Newlands 9-2 Lomond +8/-8   GCO - Div. 1A
28/08/2021 Cathcart 8-1 Rosehill Thorns +10/-10   GCO - Div. 1B
28/08/2021 Glasgow Ansar 3-0 MSM +19/-19   GCO - Div. 1B
28/08/2021 Glasgow East 2-11 Cambuslang United -4/+4   GCO - Div. 1B
28/08/2021 Tantallon Victoria 2-4 Cambuslang Football Academy Pirates -2/+2   GCO - Div. 1B
28/08/2021 Rhu {GGP} 1-8 Eaglesham {GGP} -25/+25   GGP - Div. 1
28/08/2021 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 3-0 Giffnock Soccer Centre +26/-26   GGP - Div. 2
28/08/2021 Craigneuk 5-0 Pollok Amateurs +2/-2   GGP - Div. 3B
28/08/2021 Calderglen 2-3 Colquhoun United -13/+13   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 Cambria {GGP} 0-3 Duncanrig -23/+23   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 Carluke Thistle 5-2 Kirkfield United +4/-4   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 East Kilbride RR 7-1 Boswell +2/-2   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 Eastwood Parkmount 1-2 East Kilbride YM {GGP} +1/-1   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 Giffnock Soccer Centre Reds 1-2 Weir Recreation -4/+4   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 Kilbarchan Thistle 4-2 Saint Patrick's FP {GGP} +20/-20   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 Langcraigs 0-2 Newshot +1/-1   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 The Lovat Arms 2-3 Antonine +8/-8   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 Vale of Leven Amateurs 2-6 South Lochaber Thistle -21/+21   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 Viewfield Rovers {GGP} 4-3 Houston United +5/-5   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 Westerlands {GGP} 4-1 Rannoch +2/-2   GGP - President's Lg. Cup
28/08/2021 Crosslands United 5-2 Cleland +16/-16   GSM - Premier Div.
28/08/2021 East Kilbride AFC 5-0 Accies +17/-17   GSM - Premier Div.
28/08/2021 Finnieston Park 1-2 East Kilbride Thistle Colts +6/-6   GSM - Premier Div.
28/08/2021 Woodside {GLA} 1-3 Red Star -20/+20   GSM - Premier Div.
28/08/2021 Baillieston Thistle 3-0 Strathclyde University {GSM} -4/+4   GSM - Div. 1
28/08/2021 Bellahouston 3-1 AC Milanda -8/+8   GSM - Div. 1
28/08/2021 Dumbarton Amateurs 2-3 Glenavon Thistle -11/+11   GSM - Div. 1
28/08/2021 Glebe Hibernian 4-2 Newmains Hammers -4/+4   GSM - Div. 1
28/08/2021 MTK Holytown 10-0 Dean Park +2/-2   GSM - Div. 1
28/08/2021 Newmains Hammers 0-3 Woodside {GLA} -5/+5   GSM - Dan Boyle Trophy
28/08/2021 Livingston GS 7-0 Dumbarton Supporters Club +5/-5   IFA - Lg.
28/08/2021 Stirling Albion Supporters 2-3 Troon Academicals +2/-2   IFA - Lg.
28/08/2021 Bowhill Rovers 0-9 Balgonie Scotia -22/+22   KOF - Premier Div.
28/08/2021 Cupar Hearts 3-1 Pittenweem Rovers -7/+7   KOF - Premier Div.
28/08/2021 Kennoway 3-1 Kirkcaldy YMCA +16/-16   KOF - Premier Div.
28/08/2021 Kinross Colts A 2-2 Lumphinnans United -3/+3   KOF - Premier Div.
28/08/2021 Bridge of Earn 7-1 Rosebank Rangers +6/-6   KOF - Championship
28/08/2021 Burntisland United 1-1 Saint Andrews +2/-2   KOF - Championship
28/08/2021 Eastvale 0-5 Strathmiglo United -3/+3   KOF - Championship
28/08/2021 Fife Thistle 1-1 Lochgelly United +1/-1   KOF - Championship
28/08/2021 The Swifts 7-0 Saint Monans Swallows +3/-3   KOF - Championship
28/08/2021 Fife Star 2-8 Rothes Juniors ±0/±0   KOF - Div. 1
28/08/2021 Hearts of Beath Colts 0-8 Glenrothes Strollers -2/+2   KOF - Div. 1
28/08/2021 Kennoway Star Hearts Amateurs 2-6 Kirkcaldy Blues -23/+23   KOF - Div. 1
28/08/2021 Kettle United 3-2 Leslie Hearts +11/-11   KOF - Div. 1
28/08/2021 Edinburgh Star 8-1 Tranent Amateurs +14/-14   LOT - Premier Div.
28/08/2021 Murieston United 2-0 Newcraighall Leith Victoria ±0/±0   LOT - Premier Div.
28/08/2021 Musselburgh 1-6 Meadowbank -6/+6   LOT - Premier Div.
28/08/2021 Sandys 3-2 Fauldhouse -6/+6   LOT - Premier Div.
28/08/2021 Tollcross Thistle 2-1 Edinburgh United Vale -9/+9   LOT - Premier Div.
28/08/2021 Corstorphine Dynamo 4-3 Barca-Milton -2/+2   LOT - Championship
28/08/2021 Edinburgh Harps 3-0 Musselburgh Windsor +28/-28   LOT - Championship
28/08/2021 Bank of Scotland Strollers 3-1 Kirkliston & South Queensferry +9/-9   LOT - Championship
28/08/2021 Ratho Athletic 5-2 Cavalry Park ±0/±0   LOT - Championship
28/08/2021 East Linton 2-6 Penicuik -23/+23   LOT - Div. 1 East
28/08/2021 Fernieside 1-6 Pencaitland -21/+21   LOT - Div. 1 East
28/08/2021 Restalrig 1-0 North Berwick -2/+2   LOT - Div. 1 East
28/08/2021 Balerno Athletic 2-3 Bathgate +6/-6   LOT - Div. 1 West
28/08/2021 Bo'ness United Community 6-4 Saughton Sounders +11/-11   LOT - Div. 1 West
28/08/2021 East Calder United 2-5 Loganlea United -2/+2   LOT - Div. 1 West
28/08/2021 Fauldhouse Sporting Club 0-18 Mill -1/+1   LOT - Div. 1 West
28/08/2021 Polbeth United 3-3 Mental Mechanics +8/-8   LOT - Div. 1 West
28/08/2021 Arbroath Harp 2-0 Forfar Athletic Amateurs -2/+2   MID - Premier Div. (pre-split)
28/08/2021 Broughty United 7-2 Brechin Community +2/-2   MID - Premier Div. (pre-split)
28/08/2021 Kirriemuir Thistle Amateurs 2-3 Invergowrie -14/+14   MID - Premier Div. (pre-split)
28/08/2021 Morgan Academy FP 0-0 Merpro -7/+7   MID - Premier Div. (pre-split)
28/08/2021 Arbroath High School FP Reserves A 2-2 Arbroath Harp Reserves -7/+7   MID - Alliance Lg. (pre-split)
28/08/2021 Brechin Community Reserves 1-7 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves -31/+31   MID - Alliance Lg. (pre-split)
28/08/2021 Forfar Athletic Amateurs Reserves 3-2 Arbroath High School FP Reserves B ±0/±0   MID - Alliance Lg. (pre-split)
28/08/2021 Invergowrie Reserves 2-3 Morgan Academy FP Reserves -8/+8   MID - Alliance Lg. (pre-split)
28/08/2021 Kettins 2-2 Jeanfield Swifts Amateurs -3/+3   PER - Div. 1
28/08/2021 Luncarty Amateurs 3-1 Breadalbane +3/-3   PER - Div. 1
28/08/2021 Vale of Earn 4-2 Bridgeton United -7/+7   PER - Div. 1
28/08/2021 Balmoral United 2-2 Auchterarder Primrose +1/-1   PER - Div. 2
28/08/2021 Kinrossie Caledonian 0-7 Ballinluig -2/+2   PER - Div. 2
28/08/2021 Rattray 2-3 Wolfhill -18/+18   PER - Div. 2
28/08/2021 Vale of Atholl 1-2 Letham Colts -3/+3   PER - Div. 2
28/08/2021 Arthurlie Amateurs 3-2 Castlemilk Old Boys Club +5/-5   SAF - Centenary Cup
28/08/2021 Duncanrig {SAF} 0-8 Baljaffray -11/+11   SAF - Centenary Cup
28/08/2021 Carlton YMCA 3-6 Neilston Amateurs -5/+5   SAF - Centenary Cup
28/08/2021 Hillington 4-0 Rutherglen +17/-17   SAF - Centenary Cup
28/08/2021 Kings Park Rangers 1-6 Easthall Star -12/+12   SAF - Centenary Cup
28/08/2021 Lochgilphead Red Star 2-3 Glynhill Moorcroft -11/+11   SAF - Centenary Cup
28/08/2021 Parkhall 4-1 Glenburn +21/-21   SAF - Centenary Cup
28/08/2021 Saint Conval's 0-6 Dunoon -14/+14   SAF - Centenary Cup
28/08/2021 Avendale 4-0 Cumbernauld Colts Amateurs +24/-24   SEC - Premier Div.
28/08/2021 Houston & Killellan 0-1 Coatdyke Congregational -5/+5   SEC - Premier Div.
28/08/2021 King's Church 5-1 United Churches of Ayr +11/-11   SEC - Premier Div.
28/08/2021 Law Community 3-3 Craighalbert ±0/±0   SEC - Premier Div.
28/08/2021 Re:Hope 3-2 West Glasgow -6/+6   SEC - Premier Div.
28/08/2021 South Glasgow 0-4 Machan United -8/+8   SEC - Premier Div.
28/08/2021 Croftfoot Parish 8-3 Mearns Churches +6/-6   SEC - Div. 1
28/08/2021 Dennistoun Thistle 9-1 Glasgow Free Churches +13/-13   SEC - Div. 1
28/08/2021 Glasgow Elim 3-3 Trinity +10/-10   SEC - Div. 1
28/08/2021 Mount Kirk 4-0 Kings Park Baptist Church +7/-7   SEC - Div. 1
28/08/2021 West Hamilton 2-2 Fullarton Irvine +4/-4   SEC - Div. 1
28/08/2021 Blackthorn Rovers 2-4 AS Airdrie -7/+7   SSM - Premier Div.
28/08/2021 Maryhill Thistle 3-1 Southside +1/-1   SSM - Premier Div.
28/08/2021 Westercommon Star 2-4 Bengal Lancers -1/+1   SSM - Premier Div.
28/08/2021 Drumchapel United SM 7-0 Vale of Clyde Amateurs +3/-3   SSM - Championship B
28/08/2021 Knightswood 3-2 Semsa +4/-4   SSM - Championship B
28/08/2021 Saint Peter's Amateurs 3-0 Huntershill +13/-13   SSM - Championship B
28/08/2021 Manhattan Blacks 6-4 Netherton +4/-4   SSM - Championship C
28/08/2021 Wishaw Rangers 5-4 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs -7/+7   SSM - Championship C
28/08/2021 Overtoun Park 0-3 Tannochside United +1/-1   SSM - Championship C
28/08/2021 Shotts Bon Accord Amateurs 2-7 Plains -10/+10   SSM - Championship C
28/08/2021 Blackhall 7-2 Carluke Hotspur +7/-7   SSM - Development Div.
28/08/2021 Port Glasgow Athletic 6-2 Rutherglen Glencairn Amateurs +17/-17   SSM - Development Div.
28/08/2021 Stratton Southside 5-1 North Glasgow Victory +1/-1   SSM - Development Div.
28/08/2021 East Dunbartonshire 3-1 Glasgow South +3/-3 SSM - Strathclyde Cup 19-20
28/08/2021 Falkirk Athletic LK 3-2 Condorrat -4/+4   STI - Premier Div.
28/08/2021 Campsie 6-2 Dollar Glen +14/-14   STI - Div. 1
28/08/2021 Riverside 4-5 Beechwood Albion -2/+2   STI - Div. 1
28/08/2021 Pollok Juveniles 3-0 Third Lanark U21 +9/-9   W21 - Premier Div.
28/08/2021 Rutherglen Glencairn U21 11-1 Bellshill Athletic U21 +6/-6   W21 - Premier Div.
27/08/2021 Dalkeith Thistle Amateurs 3-3 Linton Hotspur +2/-2   LOT - Div. 1 East
27/08/2021 Dinamo Paisley 8-4 East Lane +7/-7   SSM - Championship A
25/08/2021 Banchory 4-0 Rattray's XI +6/-6   ABD - Premier Div.
25/08/2021 Cove Thistle 1-2 Woodside -14/+14   ABD - Premier Div.
25/08/2021 Insch 3-1 Bervie Caledonian +1/-1   ABD - Premier Div.
25/08/2021 Kincorth 4-0 Old Aberdonians -2/+2   ABD - Premier Div.
25/08/2021 Newburgh Thistle 2-2 Newtonhill -5/+5   ABD - Premier Div.
25/08/2021 Saint Laurence 3-2 Echt +12/-12   ABD - Premier Div.
25/08/2021 Tarves 0-4 Cowie Thistle -33/+33   ABD - Premier Div.
25/08/2021 AC Mill Inn 1-2 Great Western United -3/+3   ABD - Div. 1 (East)
25/08/2021 Beacon Rangers 2-0 Kintore -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
25/08/2021 Cammachmore 2-4 Westdyke -7/+7   ABD - Div. 1 (East)
25/08/2021 Continental 2-0 Kemnay +20/-20   ABD - Div. 1 (East)
25/08/2021 Ellon Thistle 0-3 Alford -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
25/08/2021 Glendale 2-0 Halliburton +5/-5   ABD - Div. 1 (East)
25/08/2021 Kaimhill United 2-1 Faithlie United -7/+7   ABD - Div. 1 (East)
25/08/2021 Aberdeen Lads Club 3-4 Turriff Thistle -9/+9   ABD - Div. 1 (North)
25/08/2021 Blackburn 3-2 JS XI +15/-15   ABD - Div. 1 (North)
25/08/2021 Bridge of Don 1-6 Tolbooth -19/+19   ABD - Div. 1 (North)
25/08/2021 BSFC 1-4 FC Polska -28/+28   ABD - Div. 1 (North)
25/08/2021 Nicolls 5-1 Stonehaven Athletic +5/-5   ABD - Div. 1 (North)
25/08/2021 Stoneywood Parkvale Amateurs 3-2 Ellon -9/+9   ABD - Div. 1 (North)
25/08/2021 Cambria 3-2 Stenhousemuir Community +9/-9   CAL - Premier Div.
25/08/2021 Glasgow Harp 0-4 Dumbarton Academy FP -25/+25   CAL - Premier Div.
25/08/2021 Milngavie Wanderers 4-0 Eaglesham +25/-25   CAL - Premier Div.
25/08/2021 Strathclyde University 0-0 Saint Mungo -1/+1   CAL - Premier Div.
25/08/2021 Callander Thistle 1-2 Westerlands -4/+4   CAL - Div. 1
25/08/2021 Milton 5-2 Dunblane Soccer Club +11/-11   CAL - Div. 1
25/08/2021 Rhu 2-4 Kilsyth -13/+13   CAL - Div. 1
25/08/2021 Saint Joseph's 4-1 University of Stirling Amateurs -1/+1   CAL - Div. 1
25/08/2021 Drumchapel United PYM 1-8 Lesmahagow Amateurs -1/+1 CEN - Bunrigh Lg. Cup
25/08/2021 Fallin 3-0 West Park United +13/-13 CEN - Bunrigh Lg. Cup
25/08/2021 Saint Patrick's FP 2-3 Steins Thistle -20/+20 CEN - Bunrigh Lg. Cup
25/08/2021 Tower Hearts 3-2 Wishaw High School FP +10/-10   CEN - Bunrigh Lg. Cup
25/08/2021 Bank Street Athletic 2-2 Stobswell +3/-3   DSM - Premier Div.
25/08/2021 Dryburgh Athletic 1-2 Dundee United Sports Club -2/+2   DSM - Premier Div.
25/08/2021 Dolphin 6-4 Craigie +19/-19   DSM - Div. 2
25/08/2021 Dundee Athletic 1-4 Clepington Social -11/+11   DSM - Div. 2
25/08/2021 Dundee Saint James Amateurs 1-4 Tayside Fire Brigade -15/+15   DSM - Div. 2
25/08/2021 Fairmuir Social 6-0 Saint Andrews Colts {DSM} +1/-1   DSM - Div. 2
25/08/2021 Lochee Albion 0-5 Monifieth Athletic -2/+2   DSM - Div. 2
25/08/2021 Riverside West End 6-3 Sporting Tayside -4/+4   DSM - Div. 2
25/08/2021 Saint James 12-1 Corner Bar Athletic ±0/±0   DSM - Div. 2
25/08/2021 Cambuslang Football Academy Pirates 7-0 Sporto +3/-3   GCO - Div. 1B
25/08/2021 Eastwood Parkmount 2-1 Cambria {GGP} -3/+3   GGP - Div. 1
25/08/2021 The Lovat Arms 3-2 Antonine +22/-22   GGP - Div. 3B
25/08/2021 Duncanrig 3-4 Carluke Thistle -2/+2   GGP - President's Lg. Cup
25/08/2021 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 3-1 Craigneuk +5/-5   GGP - President's Lg. Cup
25/08/2021 Langcraigs 2-2 Westerlands {GGP} -3/+3   GGP - President's Lg. Cup
25/08/2021 Pollok Amateurs 0-8 Giffnock Soccer Centre -3/+3   GGP - President's Lg. Cup
25/08/2021 Saint Patrick's FP {GGP} 1-3 Viewfield Rovers {GGP} -9/+9   GGP - President's Lg. Cup
25/08/2021 Vale of Leven Amateurs 3-2 Ferguslie Star +4/-4   GGP - President's Lg. Cup
25/08/2021 Newburgh Juveniles 0-2 Benarty Astros -5/+5   KOF - Div. 1
25/08/2021 Danderhall Miners Welfare 1-4 Meadowbank -18/+18   LOT - Premier Div.
25/08/2021 Newcraighall Leith Victoria 1-4 Tollcross Thistle -1/+1   LOT - Premier Div.
25/08/2021 Murieston United 4-3 Fauldhouse -2/+2   LOT - Premier Div.
25/08/2021 Edinburgh United Vale 0-4 Edinburgh Star -22/+22   LOT - Premier Div.
25/08/2021 Tranent Amateurs 4-3 Sandys +18/-18   LOT - Premier Div.
25/08/2021 Barca-Milton 2-3 Ratho Athletic +8/-8   LOT - Championship
25/08/2021 Cavalry Park 4-3 Edinburgh Harps +6/-6   LOT - Championship
25/08/2021 Corstorphine Dynamo 0-3 Kirkliston & South Queensferry -19/+19   LOT - Championship
25/08/2021 Craigshill Thistle 5-7 Blackridge Vale of Craig -29/+29   LOT - Championship
25/08/2021 Dunbar Athletic 0-1 Musselburgh Windsor -7/+7   LOT - Championship
25/08/2021 Loganlea United 9-1 Whitburn Amateurs ±0/±0   LOT - Div. 1 West
25/08/2021 Mental Mechanics 3-3 Balerno Athletic -6/+6   LOT - Div. 1 West
25/08/2021 Glasgow Wellington 2-3 Southpark -12/+12   SSM - Championship B
25/08/2021 Plains 1-3 Tannochside United -8/+8   SSM - Championship C
25/08/2021 East Dunbartonshire 5-1 Gleniffer Thistle +1/-1 SSM - Champions Cup
25/08/2021 Dollar Glen 7-0 Cowie United +14/-14   STI - Div. 1 Lg. Cup
25/08/2021 Kildrum United 1-5 Campsie -30/+30   STI - Div. 1 Lg. Cup
25/08/2021 Linlithgow Rose Community 0-0 Beechwood Albion ±0/±0   STI - Div. 1 Lg. Cup
25/08/2021 Riverside 2-5 Grangemouth -19/+19   STI - Div. 1 Lg. Cup
25/08/2021 Alva 5-1 Condorrat +1/-1   STI - Premier Lg. Cup
25/08/2021 Barrhill 1-8 Falkirk Athletic LK -11/+11   STI - Premier Lg. Cup
25/08/2021 Dunipace Amateurs 3-2 Chryston +13/-13   STI - Premier Lg. Cup
24/08/2021 Castlemilk Dynamo 4-1 Campsie Minerva +8/-8   CEN - Bunrigh Lg. Cup
24/08/2021 Greenock High School FP 5-0 Uddingston Anvil +21/-21 CEN - Bunrigh Lg. Cup
24/08/2021 Giffnock Soccer Centre Reds 3-3 John Street +2/-2   GGP - President's Lg. Cup
24/08/2021 Weir Recreation 0-4 East Kilbride YM {GGP} -6/+6   GGP - President's Lg. Cup
24/08/2021 East Kilbride AFC 0-0 Newmains Hammers -10/+10   GSM - Dan Boyle Trophy
24/08/2021 Glebe Hibernian 13-1 Clyde Athletic ±0/±0   GSM - Dan Boyle Trophy
24/08/2021 Woodside {GLA} 5-4 Barshaw -5/+5   GSM - Dan Boyle Trophy
24/08/2021 Cupar Hearts 9-0 Kinross +1/-1   KOF - Premier Div.
24/08/2021 Kirkcaldy YMCA 3-1 Auchtermuchty Bellvue +2/-2   KOF - Premier Div.
24/08/2021 Leven United 2-0 Kennoway -6/+6   KOF - Premier Div.
24/08/2021 Lumphinnans United 2-2 Bowhill Rovers ±0/±0   KOF - Premier Div.
24/08/2021 Pittenweem Rovers 2-4 Balgonie Scotia -2/+2   KOF - Premier Div.
24/08/2021 Burntisland United 3-5 Hearts of Beath -18/+18   KOF - Championship
24/08/2021 Markinch 1-3 Fife Thistle -24/+24   KOF - Championship
24/08/2021 Rosebank Rangers 1-0 Glenrothes Amateurs +5/-5   KOF - Championship
24/08/2021 Saint Andrews 2-4 Bridge of Earn -5/+5   KOF - Championship
24/08/2021 Saint Monans Swallows 2-2 Eastvale -3/+3   KOF - Championship
24/08/2021 Strathmiglo United 3-2 The Swifts -1/+1   KOF - Championship
24/08/2021 Fife Star 0-6 Glenrothes Strollers ±0/±0   KOF - Div. 1
24/08/2021 Kirkcaldy Blues 5-0 Hearts of Beath Colts +1/-1   KOF - Div. 1
24/08/2021 Leslie Hearts 6-1 Kennoway Star Hearts Amateurs ±0/±0   KOF - Div. 1
24/08/2021 Leven 4-3 Kettle United +5/-5   KOF - Div. 1
24/08/2021 Luncarty Amateurs 1-0 Jeanfield Swifts Amateurs +12/-12   PER - Div. 1
24/08/2021 Shawbridge 0-3 UB United -6/+6 SSM - Challenge Cup
23/08/2021 Leith Athletic Amateurs 8-0 Dalkeith Thistle Amateurs +11/-11   LOT - Div. 1 East
23/08/2021 Linton Hotspur 1-4 Penicuik -11/+11   LOT - Div. 1 East
23/08/2021 Loanhead Miners Welfare 2-0 Fernieside +5/-5   LOT - Div. 1 East
23/08/2021 Longniddry Villa 1-2 East Linton -15/+15   LOT - Div. 1 East
23/08/2021 North Berwick 2-1 Pencaitland +14/-14   LOT - Div. 1 East
23/08/2021 Armadale Athletic 13-1 Fauldhouse Sporting Club ±0/±0   LOT - Div. 1 West
23/08/2021 Bathgate 4-2 Mill +1/-1   LOT - Div. 1 West
23/08/2021 Carrick Athletic 3-0 East Calder United +3/-3   LOT - Div. 1 West
23/08/2021 Polbeth United 0-8 Bo'ness United Community -3/+3   LOT - Div. 1 West
21/08/2021 Bervie Caledonian 2-3 Kincorth +8/-8   ABD - Premier Div.
21/08/2021 Cowie Thistle 0-3 Insch -37/+37   ABD - Premier Div.
21/08/2021 Echt 2-1 Cove Thistle +2/-2   ABD - Premier Div.
21/08/2021 Newburgh Thistle 0-8 Banchory -14/+14   ABD - Premier Div.
21/08/2021 Newtonhill 2-5 Tarves ±0/±0   ABD - Premier Div.
21/08/2021 Woodside 3-0 Saint Laurence +12/-12   ABD - Premier Div.
21/08/2021 Alford 8-0 Cammachmore +8/-8   ABD - Div. 1 (East)
21/08/2021 Faithlie United 1-4 Glendale -14/+14   ABD - Div. 1 (East)
21/08/2021 Great Western United 5-4 Ellon Thistle -7/+7   ABD - Div. 1 (East)
21/08/2021 Kaimhill United 4-6 Continental -19/+19   ABD - Div. 1 (East)
21/08/2021 Kemnay 1-2 Westdyke -14/+14   ABD - Div. 1 (East)
21/08/2021 Kintore 0-1 AC Mill Inn -8/+8   ABD - Div. 1 (East)
21/08/2021 Ellon 2-0 Bridge of Don +26/-26   ABD - Div. 1 (North)
21/08/2021 FC Polska 3-4 Aberdeen Lads Club -9/+9   ABD - Div. 1 (North)
21/08/2021 Saint Marnans 0-3 Nicolls -9/+9   ABD - Div. 1 (North)
21/08/2021 Stonehaven Athletic 4-3 BSFC +1/-1   ABD - Div. 1 (North)
21/08/2021 Turriff Thistle 2-2 Stoneywood Parkvale Amateurs +2/-2   ABD - Div. 1 (North)
21/08/2021 AC Mill Inn Academy 3-4 Auchnagatt Barons -4/+4   ABD - Div. 2 (East)
21/08/2021 Ferryhill 0-10 Aberdeen Grammar -7/+7   ABD - Div. 2 (East)
21/08/2021 Jesus House Aberdeen 3-2 Bon Accord City +2/-2   ABD - Div. 2 (East)
21/08/2021 Postal ALC 3-3 Theologians North East -12/+12   ABD - Div. 2 (East)
21/08/2021 Burghmuir 2-3 Newmachar United Amateurs -18/+18   ABD - Div. 2 (North)
21/08/2021 Feughside 3-4 Huntly Amateurs -12/+12   ABD - Div. 2 (North)
21/08/2021 Glentanar Reflex 1-1 Monymusk +3/-3   ABD - Div. 2 (North)
21/08/2021 Kemnay Youth 2-8 Fyvie -17/+17   ABD - Div. 2 (North)
21/08/2021 Cumnock Amateurs 3-3 New Farm Loch -4/+4   AYR - Premier Div.
21/08/2021 Glenafton 2-4 Kilmarnock Amateurs -9/+9   AYR - Div. 2B
21/08/2021 Annbank United 6-0 Largs Thistle Amateurs +2/-2   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Ardeer West Recreation 4-0 Dean Fenwick Thistle +2/-2   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Beith Amateurs 3-1 Kilbirnie United -2/+2   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Black's Bar 3-5 Galston United -12/+12   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Catrine 4-0 Ochiltree Community +3/-3   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Crosshill Thistle 6-2 Minishant +10/-10   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Crosshouse Waverley 2-3 Whitletts Victoria Amateurs -17/+17   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Dailly 7-1 Kilwinning ±0/±0   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Darvel Victoria 2-8 Bellfield -10/+10   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Drongan United 2-5 Shortlees -4/+4   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Irvine Victoria Amateurs 2-1 Onthank -2/+2   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Kilbride Thistle 0-3 Irvine -8/+8   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Kilmarnock United 1-2 Glenburn Miners Welfare +4/-4   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Stewarton United 4-0 Mauchline United +1/-1   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Symington Caledonian 1-3 Kilwinning Rangers Amateurs +6/-6   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Troon Dundonald 0-3 Tarbolton -7/+7   AYR - Ayrshire Cup
21/08/2021 Chirnside United 5-2 Hawick United +2/-2   BOR - A Div.
21/08/2021 Greenlaw 1-2 Langlee +1/-1   BOR - A Div.
21/08/2021 Hawick Waverley 0-3 Duns -7/+7   BOR - A Div.
21/08/2021 Tweeddale Rovers 7-3 Newtown +22/-22   BOR - A Div.
21/08/2021 Gala Hotspur 0-2 Kelso Thistle -27/+27   BOR - B Div.
21/08/2021 Hawick Legion 4-2 Coldstream Amateurs +6/-6   BOR - B Div.
21/08/2021 Leithen Rovers 4-3 Biggar United +9/-9   BOR - B Div.
21/08/2021 Tweedmouth 4-1 Jed Legion -3/+3   BOR - B Div.
21/08/2021 Eyemouth United 1-3 Hawick Colts -14/+14   BOR - C Div.
21/08/2021 Lauder 2-2 Highfields United +8/-8   BOR - C Div.
21/08/2021 Spittal Rovers 7-2 Berwick Colts +2/-2   BOR - C Div.
21/08/2021 Tweeddale Rovers Colts 8-3 Gala Fairydean Rovers Amateurs +19/-19   BOR - C Div.
21/08/2021 Cambria 3-3 Wishaw Wycombe Wanderers -1/+1   CAL - Premier Div.
21/08/2021 Eaglesham 1-4 Glasgow Harp -15/+15   CAL - Premier Div.
21/08/2021 Glasgow University Amateurs 2-1 Stenhousemuir Community +13/-13   CAL - Premier Div.
21/08/2021 Callander Thistle 0-0 Milton +11/-11   CAL - Div. 1
21/08/2021 Finnart Amateurs 2-2 Westerlands -6/+6   CAL - Div. 1
21/08/2021 Rhu 2-5 Dunblane Soccer Club -21/+21   CAL - Div. 1
21/08/2021 Saint Joseph's 3-2 Holytown Colts -10/+10   CAL - Div. 1
21/08/2021 Castlemilk Dynamo 1-2 Uddingston Anvil -17/+17   CEN - Premier Div.
21/08/2021 Drumchapel United PYM 1-10 Harestanes -4/+4   CEN - Premier Div.
21/08/2021 Greenock High School FP 1-1 Eastfield -3/+3   CEN - Premier Div.
21/08/2021 Lesmahagow Amateurs 3-2 Drumchapel -3/+3   CEN - Premier Div.
21/08/2021 Wishaw High School FP 3-1 Fallin +7/-7   CEN - Premier Div.
21/08/2021 Blantyre Reamonn Gormley Memorial 3-4 West Park United +5/-5   CEN - Championship
21/08/2021 Campsie Minerva 1-3 Goldenhill -13/+13   CEN - Championship
21/08/2021 Dryburgh Athletic 1-1 Stobswell +8/-8   DSM - Premier Div.
21/08/2021 Dundee North End Amateurs 2-5 Riverside Community Sports Club -23/+23   DSM - Premier Div.
21/08/2021 Dundee United Sports Club 3-0 Charlie Accies +8/-8   DSM - Premier Div.
21/08/2021 FC Spartak 0-6 Cairdy Thistle -14/+14   DSM - Premier Div.
21/08/2021 Fintry Athletic 3-3 Bank Street Athletic -6/+6   DSM - Premier Div.
21/08/2021 Cannon Fodder 2-2 The Beat +4/-4   DSM - Div. 1
21/08/2021 Dundee University Medics 6-1 Lochee Celtic +12/-12   DSM - Div. 1
21/08/2021 Dundee West 9-0 Kirkton +9/-9   DSM - Div. 1
21/08/2021 Clarks 1-4 Parktool Athletic -30/+30   DSM - Div. 1
21/08/2021 Fife Thistle {DSM} 2-3 Kelso -5/+5   DSM - Div. 1
21/08/2021 Whitfield Tavern 2-4 The Maidens -11/+11   DSM - Div. 1
21/08/2021 Fairmuir Social 7-0 Dundee Athletic ±0/±0   DSM - Div. 2
21/08/2021 Lochee Albion 1-8 Dolphin -6/+6   DSM - Div. 2
21/08/2021 Riverside West End 6-2 Craigie +10/-10   DSM - Div. 2
21/08/2021 Saint Andrews Colts {DSM} 2-3 Tayside Fire Brigade +4/-4   DSM - Div. 2
21/08/2021 Sporting Tayside 5-0 Clepington Social +40/-40   DSM - Div. 2
21/08/2021 Barclay Viewforth United 2-2 Niddrie Mission +3/-3   EDC - Lg.
21/08/2021 Carrubbers 7-0 Central +15/-15   EDC - Lg.
21/08/2021 Saint Mary's Metropolitan 4-1 Gorgie United +7/-7   EDC - Lg.
21/08/2021 White Lightning 7-0 Ladywell Baptist Church +6/-6   EDC - Lg.
21/08/2021 Clydeside Athletic 2-2 Saint David's -1/+1   GCO - Premier Div.
21/08/2021 Lokomotiv Glasgow 1-3 Royal Union -9/+9   GCO - Premier Div.
21/08/2021 Lomond Vale 3-5 Singer ±0/±0   GCO - Premier Div.
21/08/2021 Rossvale Kelvinbridge 5-1 Rosehill United +7/-7   GCO - Premier Div.
21/08/2021 Southside United 4-1 Hampden +1/-1   GCO - Premier Div.
21/08/2021 Glasgow Medics 2-3 Burnhill -19/+19   GCO - Div. 1A
21/08/2021 Greater Glasgow 0-5 Newlands -10/+10   GCO - Div. 1A
21/08/2021 King's Park United 8-1 Cambuslang Football Academy +2/-2   GCO - Div. 1A
21/08/2021 Lomond 8-4 Croftpark +15/-15   GCO - Div. 1A
21/08/2021 Southside White Cart 4-1 River Nevis -1/+1   GCO - Div. 1A
21/08/2021 Cambuslang United 4-3 Glasgow Ansar -8/+8   GCO - Div. 1B
21/08/2021 Glasgow East 0-4 Tantallon Victoria -7/+7   GCO - Div. 1B
21/08/2021 MSM 3-4 DTI -8/+8   GCO - Div. 1B
21/08/2021 Rosehill Thorns 1-6 Cambuslang Football Academy Pirates -1/+1   GCO - Div. 1B
21/08/2021 Sporto 1-1 Cathcart +3/-3   GCO - Div. 1B
21/08/2021 Erskine 0-5 East Kilbride YM {GGP} -15/+15   GGP - Div. 1
21/08/2021 Kirkfield United 1-3 Antonine -11/+11   GGP - Div. 3B
21/08/2021 Belleaire AFC 2-8 Saint Patrick's FP {GGP} -11/+11   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Carluke Thistle 3-1 Cambria {GGP} -1/+1   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Colquhoun United 1-1 Rhu {GGP} -11/+11   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Craigneuk 2-1 Boswell -3/+3   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Dynamo East Kilbride 2-3 Duncanrig -10/+10   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Giffnock Soccer Centre 3-1 Eaglesham {GGP} -3/+3   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 0-4 East Kilbride RR -13/+13   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Giffnock Soccer Centre Reds 1-6 Eastwood Parkmount -16/+16   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Langcraigs 7-1 Rannoch +10/-10   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Newshot 4-1 Westcliff +3/-3   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Oban Saints {GGP} 3-0 Calderglen +37/-37   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 The Lovat Arms 1-5 Vale of Leven Amateurs -4/+4   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Viewfield Rovers {GGP} 5-1 Kilbarchan Thistle +3/-3   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Weir Recreation 1-2 John Street -12/+12   GGP - President's Lg. Cup
21/08/2021 Barshaw 3-0 Newmains Hammers +6/-6   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 Bishopton 0-1 Hamilton Wanderers -16/+16   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 Braehead {GLA} 3-0 BSC Glasgow Amateurs -4/+4   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 Cleland 3-0 North Kelvin United -4/+4   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 Bellahouston 1-2 Belvidere -16/+16   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 Crosslands United 6-1 Dumbarton Amateurs +10/-10   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 East Kilbride Thistle Colts 11-0 AC Milanda ±0/±0   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 Red Star 6-2 East Kilbride Harp +2/-2   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 Finnieston Park 5-2 Dean Park +1/-1   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 Moorpark Athletic 11-0 Clyde Athletic ±0/±0   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 MTK Holytown 2-3 Accies -20/+20   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 Renfrew Town 1-2 Glenavon Thistle -1/+1   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 Woodside {GLA} 3-0 East Kilbride AFC +9/-9   GSM - Dan Boyle Trophy
21/08/2021 Alloa Athletic Supporters 2-4 Queen's Park Supporters -14/+14   IFA - Lg.
21/08/2021 Dumbarton Supporters Club 0-8 KaisAyr -9/+9   IFA - Lg.
21/08/2021 Livingston GS 1-2 Fir Park Corner -1/+1   IFA - Lg.
21/08/2021 Balgonie Scotia 4-0 Kennoway +6/-6   KOF - Premier Div.
21/08/2021 Kinross Colts A 1-3 Cupar Hearts +6/-6   KOF - Premier Div.
21/08/2021 Leven United 6-0 Kelty +2/-2   KOF - Premier Div.
21/08/2021 Pittenweem Rovers 0-1 Auchtermuchty Bellvue -12/+12   KOF - Premier Div.
21/08/2021 Hearts of Beath 1-3 The Swifts -2/+2   KOF - Championship
21/08/2021 Lochgelly United 4-0 Eastvale -1/+1   KOF - Championship
21/08/2021 Rosebank Rangers 2-5 Fife Thistle -9/+9   KOF - Championship
21/08/2021 Saint Andrews 3-4 Glenrothes Amateurs -16/+16   KOF - Championship
21/08/2021 Saint Monans Swallows 1-4 Bridge of Earn +1/-1   KOF - Championship
21/08/2021 Strathmiglo United 1-2 Burntisland United -23/+23   KOF - Championship
21/08/2021 Benarty Astros 12-1 Fife Star ±0/±0   KOF - Div. 1
21/08/2021 Kirkcaldy Blues 1-3 Glenrothes Strollers -6/+6   KOF - Div. 1
21/08/2021 Leven 4-3 Kennoway Star Hearts Amateurs -9/+9   KOF - Div. 1
21/08/2021 Methilhill Strollers 1-2 Kincardine -4/+4   KOF - Div. 1
21/08/2021 Newburgh Juveniles 3-2 Kinross Colts B -5/+5   KOF - Div. 1
21/08/2021 Fauldhouse 3-3 Edinburgh United Vale -4/+4   LOT - Premier Div.
21/08/2021 Newcraighall Leith Victoria 2-2 Danderhall Miners Welfare +2/-2   LOT - Premier Div.
21/08/2021 Meadowbank 5-0 Musselburgh +2/-2   LOT - Premier Div.
21/08/2021 Murieston United 5-5 Tollcross Thistle +7/-7   LOT - Premier Div.
21/08/2021 Sandys 3-1 Edinburgh Star +3/-3   LOT - Premier Div.
21/08/2021 Corstorphine Dynamo 2-2 Blackridge Vale of Craig -1/+1   LOT - Championship
21/08/2021 Dunbar Athletic 2-2 Bank of Scotland Strollers -2/+2   LOT - Championship
21/08/2021 Edinburgh Harps 0-2 Kirkliston & South Queensferry -15/+15   LOT - Championship
21/08/2021 Musselburgh Windsor 0-3 Ratho Athletic -20/+20   LOT - Championship
21/08/2021 East Linton 7-0 Bonnyrigg Rose Athletic A ±0/±0   LOT - Div. 1 East
21/08/2021 Leith Athletic Amateurs 2-1 Restalrig -4/+4   LOT - Div. 1 East
21/08/2021 Linton Hotspur 3-2 Pencaitland +9/-9   LOT - Div. 1 East
21/08/2021 Penicuik 6-2 Fernieside +3/-3   LOT - Div. 1 East
21/08/2021 Bathgate 24-0 Fauldhouse Sporting Club ±0/±0   LOT - Div. 1 West
21/08/2021 Bo'ness United Community 4-3 Carrick Athletic +1/-1   LOT - Div. 1 West
21/08/2021 Saughton Sounders 17-0 Whitburn Amateurs ±0/±0   LOT - Div. 1 West
21/08/2021 Loganlea United 9-0 Polbeth United +1/-1   LOT - Div. 1 West
21/08/2021 Mental Mechanics 2-0 Armadale Athletic +13/-13   LOT - Div. 1 West
21/08/2021 Mill 4-1 East Calder United +16/-16   LOT - Div. 1 West
21/08/2021 Arbroath High School FP 2-5 Barnhill -20/+20   MID - Premier Div. (pre-split)
21/08/2021 Brechin Community 4-2 Kirriemuir Thistle Amateurs +20/-20   MID - Premier Div. (pre-split)
21/08/2021 Broughty United 10-0 Wellbank +4/-4   MID - Premier Div. (pre-split)
21/08/2021 Finavon 5-0 Newport +3/-3   MID - Premier Div. (pre-split)
21/08/2021 Merpro 0-2 Arbroath Harp -22/+22   MID - Premier Div. (pre-split)
21/08/2021 Morgan Academy FP 4-0 Invergowrie +5/-5   MID - Premier Div. (pre-split)
21/08/2021 Arbroath Harp Reserves 2-1 Newport Reserves -2/+2   MID - Alliance Lg. (pre-split)
21/08/2021 Barnhill Reserves 1-0 Arbroath High School FP Reserves A -2/+2   MID - Alliance Lg. (pre-split)
21/08/2021 Invergowrie Reserves 1-2 Brechin Community Reserves -16/+16   MID - Alliance Lg. (pre-split)
21/08/2021 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 2-4 Arbroath High School FP Reserves B -25/+25   MID - Alliance Lg. (pre-split)
21/08/2021 Breadalbane 0-4 Jeanfield Swifts Amateurs -12/+12   PER - Div. 1
21/08/2021 Luncarty Amateurs 3-0 Letham Community +10/-10   PER - Div. 1
21/08/2021 Vale of Earn 2-1 Burrelton Rovers -3/+3   PER - Div. 1
21/08/2021 Alyth 2-2 Rattray -2/+2   PER - Div. 2
21/08/2021 Letham Colts 0-3 Auchterarder Primrose -12/+12   PER - Div. 2
21/08/2021 Vale of Atholl 1-6 Fair City -1/+1   PER - Div. 2
21/08/2021 Wolfhill 10-1 Kinrossie Caledonian +2/-2   PER - Div. 2
21/08/2021 Arthurlie Amateurs 8-3 Kings Park Rangers ±0/±0   SAF - Centenary Cup
21/08/2021 Baljaffray 3-3 Rutherglen -9/+9   SAF - Centenary Cup
21/08/2021 Busby 0-6 Lochgilphead Red Star -27/+27   SAF - Centenary Cup
21/08/2021 Cardross 1-4 Glynhill Moorcroft +1/-1   SAF - Centenary Cup
21/08/2021 Duncanrig {SAF} 0-6 Hillington -17/+17   SAF - Centenary Cup
21/08/2021 Dunoon 5-3 Claremont -1/+1   SAF - Centenary Cup
21/08/2021 Glenburn 1-1 Inverclyde +4/-4   SAF - Centenary Cup
21/08/2021 Neilston Amateurs 13-1 Port Glasgow Old Boys Union +1/-1   SAF - Centenary Cup
21/08/2021 Saint Conval's 1-1 Port Glasgow Amateurs +11/-11   SAF - Centenary Cup
21/08/2021 Coatdyke Congregational 3-4 South Glasgow -5/+5   SEC - Premier Div.
21/08/2021 Craighalbert 5-3 Houston & Killellan +2/-2   SEC - Premier Div.
21/08/2021 Cumbernauld Colts Amateurs 1-2 Anniesland -20/+20   SEC - Premier Div.
21/08/2021 Machan United 6-2 King's Church +6/-6   SEC - Premier Div.
21/08/2021 United Churches of Ayr 1-1 Avendale +1/-1   SEC - Premier Div.
21/08/2021 West Glasgow 3-1 Law Community +9/-9   SEC - Premier Div.
21/08/2021 Fullarton Irvine 3-6 Mount Kirk -6/+6   SEC - Div. 1
21/08/2021 Kings Park Baptist Church 7-2 Greenbank Church of Scotland +9/-9   SEC - Div. 1
21/08/2021 Mearns Churches 0-0 Glasgow Elim -4/+4   SEC - Div. 1
21/08/2021 Tollcross 1-2 Croftfoot Parish -22/+22   SEC - Div. 1
21/08/2021 Trinity 5-1 West Hamilton -1/+1   SEC - Div. 1
21/08/2021 Kirkintilloch Thistle 2-1 Shawbridge -4/+4   SSM - Premier Div.
21/08/2021 Tynecastle Amateurs 2-7 East Dunbartonshire -6/+6   SSM - Premier Div.
21/08/2021 Westercommon Star 1-8 Maryhill Thistle -7/+7   SSM - Premier Div.
21/08/2021 Dinamo Paisley 2-1 Stanley Athletic -2/+2   SSM - Championship A
21/08/2021 Gleniffer Thistle 0-4 Royalle Madrid -37/+37   SSM - Championship A
21/08/2021 Viewfield Rovers 1-0 Port Glasgow Celtic +2/-2   SSM - Championship A
21/08/2021 Saint Peter's Amateurs 4-0 Knightswood +8/-8   SSM - Championship B
21/08/2021 Semsa 3-0 Glasgow Wellington +14/-14   SSM - Championship B
21/08/2021 Southpark 1-7 Drumchapel United SM -6/+6   SSM - Championship B
21/08/2021 Vale of Clyde Amateurs 1-4 Huntershill -11/+11   SSM - Championship B
21/08/2021 Netherton 5-5 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs -7/+7   SSM - Championship C
21/08/2021 Overtoun Park 0-3 Moorlands {OLD} ±0/±0   SSM - Championship C
21/08/2021 Shotts Bon Accord Amateurs 2-4 Manhattan Blacks -2/+2   SSM - Championship C
21/08/2021 Blantyre Soccer Academy 2-0 Blackhall -3/+3   SSM - Development Div.
21/08/2021 North Glasgow Victory 0-5 New Stevenston Celtic -14/+14   SSM - Development Div.
21/08/2021 Port Glasgow Athletic 9-2 Carluke Hotspur +3/-3   SSM - Development Div.
21/08/2021 Chryston 6-3 Falkirk Athletic LK +2/-2   STI - Premier Div.
21/08/2021 Condorrat 3-1 Barrhill -1/+1   STI - Premier Div.
21/08/2021 Dunipace Amateurs 0-3 Braehead {STI} -14/+14   STI - Premier Div.
21/08/2021 Westfield Colts 3-3 Clackmannan Community -5/+5   STI - Premier Div.
21/08/2021 Cowie United 6-5 Campsie +18/-18   STI - Div. 1
21/08/2021 Dollar Glen 2-1 Riverside +12/-12   STI - Div. 1
21/08/2021 Linlithgow Rose Community 2-1 Beechwood Albion +7/-7   STI - Div. 1
21/08/2021 Barrhead Youth 1-4 Linwood Rangers -23/+23   W21 - Premier Div.
21/08/2021 Cambuslang Rangers U21 1-1 Rutherglen Glencairn U21 -2/+2   W21 - Premier Div.
21/08/2021 Glasgow Harp U21 1-1 Larkhall Thistle U21 +3/-3   W21 - Premier Div.
21/08/2021 Harestanes U21 0-5 Bellshill Athletic U21 -20/+20   W21 - Premier Div.
21/08/2021 Lenzie Youth Club 1-12 Stenhousemuir U21 -11/+11   W21 - Premier Div.
19/08/2021 Jeanfield Swifts Amateurs 2-0 Burrelton Rovers +4/-4   PER - Div. 1
19/08/2021 Wolfhill 1-6 Fair City -14/+14   PER - Div. 2
18/08/2021 Greenlaw 2-0 Newtown +8/-8   BOR - A Div.
18/08/2021 Eaglesham 2-5 Strathclyde University -29/+29   CAL - Premier Div.
18/08/2021 Glasgow Harp 3-1 Stenhousemuir Community +5/-5   CAL - Premier Div.
18/08/2021 Milngavie Wanderers 3-2 Giffnock North +10/-10   CAL - Premier Div.
18/08/2021 Callander Thistle 1-3 Cambusbarron Rovers +1/-1   CAL - Div. 1
18/08/2021 Doune Castle 5-1 Saint Joseph's +14/-14   CAL - Div. 1
18/08/2021 Holytown Colts 2-2 Finnart Amateurs +8/-8   CAL - Div. 1
18/08/2021 Milton 3-2 Kilsyth -3/+3   CAL - Div. 1
18/08/2021 Rhu 8-1 Westerlands +28/-28   CAL - Div. 1
18/08/2021 University of Stirling Amateurs 0-7 Dunblane Soccer Club -20/+20   CAL - Div. 1
18/08/2021 Bannockburn 3-1 Harestanes +15/-15   CEN - Premier Div.
18/08/2021 Fallin 3-2 Eastfield -5/+5   CEN - Premier Div.
18/08/2021 Saint Patrick's FP 1-2 Drumchapel -11/+11   CEN - Premier Div.
18/08/2021 Blantyre Reamonn Gormley Memorial 1-1 p Steins Thistle +5/-5   CEN - Bunrigh Lg. Cup
18/08/2021 Garrowhill Thistle 1-4 Greenock High School FP -18/+18   CEN - Bunrigh Lg. Cup
18/08/2021 Goldenhill 3-6 Lesmahagow Amateurs -7/+7   CEN - Bunrigh Lg. Cup
18/08/2021 Third Lanark 4-0 Bearsden ±0/±0   CEN - Bunrigh Lg. Cup
18/08/2021 West Park United 8-1 Waterside +1/-1   CEN - Bunrigh Lg. Cup
18/08/2021 Dundee North End Amateurs 0-0 Cairdy Thistle +5/-5   DSM - Premier Div.
18/08/2021 Dundee United Sports Club 1-1 Stobswell +3/-3   DSM - Premier Div.
18/08/2021 FC Spartak 2-3 Dryburgh Athletic -4/+4   DSM - Premier Div.
18/08/2021 Fintry Athletic 4-2 Charlie Accies ±0/±0   DSM - Premier Div.
18/08/2021 Occidental 2-6 Bank Street Athletic -25/+25   DSM - Premier Div.
18/08/2021 Powrie 1-5 Riverside Community Sports Club -21/+21   DSM - Premier Div.
18/08/2021 The Maidens 8-2 Dundee University Medics +5/-5   DSM - Div. 1
18/08/2021 Antonine 4-1 Vale of Leven Amateurs +16/-16   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 Calderglen 2-1 Rhu {GGP} -9/+9   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 Cambria {GGP} 2-0 Dynamo East Kilbride +13/-13   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 Colquhoun United 2-0 Erskine +10/-10   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 East Kilbride YM {GGP} 5-0 Giffnock Soccer Centre Reds +1/-1   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 Eastwood Parkmount 3-2 John Street -4/+4   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 Ferguslie Star 5-4 The Lovat Arms -10/+10   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 4-3 Boswell -6/+6   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 Kilbarchan Thistle 4-2 Belleaire AFC ±0/±0   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 Saint Patrick's FP {GGP} 0-5 Houston United -22/+22   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 Westcliff 2-2 Langcraigs -8/+8   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 Westerlands {GGP} 3-7 Newshot -8/+8   GGP - President's Lg. Cup
18/08/2021 Barshaw 5-4 East Kilbride AFC +8/-8   GSM - Dan Boyle Trophy
18/08/2021 Viewfield Rovers 1-9 Kirkintilloch Thistle -41/+41 SSM - Champions Cup
18/08/2021 Beechwood Albion 7-0 Cowie United +2/-2   STI - Div. 1 Lg. Cup
18/08/2021 Campsie 6-4 Riverside +17/-17   STI - Div. 1 Lg. Cup
18/08/2021 Dollar Glen 1-6 Linlithgow Rose Community -20/+20   STI - Div. 1 Lg. Cup
18/08/2021 Grangemouth 4-3 Kildrum United -6/+6   STI - Div. 1 Lg. Cup
18/08/2021 Alva 1-0 Clackmannan Community -8/+8   STI - Premier Lg. Cup
18/08/2021 Chryston 7-0 Barrhill +1/-1   STI - Premier Lg. Cup
18/08/2021 Condorrat 3-4 Westfield Colts -4/+4   STI - Premier Lg. Cup
18/08/2021 Dunipace Amateurs 2-0 Falkirk Athletic LK +6/-6   STI - Premier Lg. Cup
17/08/2021 Kelso Thistle 0-4 Coldstream Amateurs -30/+30   BOR - B Div.
17/08/2021 Netherdale Thistle 5-3 Gala Fairydean Rovers Amateurs +4/-4   BOR - C Div.
17/08/2021 Spittal Rovers 5-2 Highfields United -1/+1   BOR - C Div.
17/08/2021 AC Milanda 0-13 Red Star -1/+1   GSM - Dan Boyle Trophy
17/08/2021 Accies 1-0 Baillieston Thistle +16/-16   GSM - Dan Boyle Trophy
17/08/2021 Braehead {GLA} 8-0 Hamilton Wanderers +3/-3   GSM - Dan Boyle Trophy
17/08/2021 BSC Glasgow Amateurs 0-3 Bishopton -13/+13   GSM - Dan Boyle Trophy
17/08/2021 Bellahouston 2-3 Cleland -6/+6   GSM - Dan Boyle Trophy
17/08/2021 Crosslands United 4-3 Glenavon Thistle -6/+6   GSM - Dan Boyle Trophy
17/08/2021 Dumbarton Amateurs 6-0 Renfrew Town +14/-14   GSM - Dan Boyle Trophy
17/08/2021 East Kilbride Thistle Colts 2-2 East Kilbride Harp -13/+13   GSM - Dan Boyle Trophy
17/08/2021 Glebe Hibernian 6-1 Moorpark Athletic +3/-3   GSM - Dan Boyle Trophy
17/08/2021 Strathclyde University {GSM} 0-3 Finnieston Park -4/+4   GSM - Dan Boyle Trophy
17/08/2021 Balgonie Scotia 6-0 Kinross +1/-1   KOF - Premier Div.
17/08/2021 Bowhill Rovers 2-4 Kinross Colts A -25/+25   KOF - Premier Div.
17/08/2021 Cupar Hearts 4-2 Kirkcaldy YMCA -5/+5   KOF - Premier Div.
17/08/2021 Greig Park Rangers 0-1 Leven United ±0/±0   KOF - Premier Div.
17/08/2021 Kennoway 1-0 Pittenweem Rovers +1/-1   KOF - Premier Div.
17/08/2021 Bridge of Earn 0-2 Strathmiglo United -17/+17   KOF - Championship
17/08/2021 Burntisland United 2-1 The Swifts +19/-19   KOF - Championship
17/08/2021 Eastvale 0-3 Markinch +1/-1   KOF - Championship
17/08/2021 Fife Thistle 1-0 Saint Andrews -3/+3   KOF - Championship
17/08/2021 Glenrothes Amateurs 1-4 Saint Monans Swallows -40/+40   KOF - Championship
17/08/2021 Lochgelly United 3-2 Hearts of Beath -10/+10   KOF - Championship
17/08/2021 Rosebank Rangers 3-2 Fife Athletic -9/+9   KOF - Championship
17/08/2021 Benarty Astros 2-1 Kincardine -1/+1   KOF - Div. 1
17/08/2021 Fife Star 1-4 Kirkcaldy Blues +3/-3   KOF - Div. 1
17/08/2021 Glenrothes Strollers 4-4 Leslie Hearts +6/-6   KOF - Div. 1
17/08/2021 Hearts of Beath Colts 2-6 Leven +2/-2   KOF - Div. 1
17/08/2021 Kinross Colts B 2-3 Rothes Juniors -2/+2   KOF - Div. 1
17/08/2021 Methilhill Strollers 13-0 Kennoway Star Hearts Amateurs +4/-4   KOF - Div. 1
17/08/2021 Newburgh Juveniles 2-0 Kettle United +4/-4   KOF - Div. 1
17/08/2021 Letham Community 2-0 Vale of Earn +29/-29   PER - Div. 1
17/08/2021 Auchterarder Primrose 5-0 Stanley +28/-28   PER - Div. 2
17/08/2021 Letham Colts 1-2 Balmoral United -6/+6   PER - Div. 2
14/08/2021 Bervie Caledonian 3-2 Old Aberdonians -8/+8   ABD - Premier Div.
14/08/2021 Cove Thistle 1-1 Echt -3/+3   ABD - Premier Div.
14/08/2021 Cowie Thistle 1-3 Kincorth -12/+12   ABD - Premier Div.
14/08/2021 Newtonhill 0-6 Saint Laurence -18/+18   ABD - Premier Div.
14/08/2021 Rattray's XI 2-4 Tarves -4/+4   ABD - Premier Div.
14/08/2021 Woodside 1-4 Banchory -25/+25   ABD - Premier Div.
14/08/2021 Alford 2-1 Continental -8/+8   ABD - Div. 1 (East)
14/08/2021 Beacon Rangers 3-4 Kaimhill United -17/+17   ABD - Div. 1 (East)
14/08/2021 Faithlie United 1-3 Cammachmore -8/+8   ABD - Div. 1 (East)
14/08/2021 Great Western United 3-0 Halliburton +3/-3   ABD - Div. 1 (East)
14/08/2021 Kemnay 4-2 AC Mill Inn -3/+3   ABD - Div. 1 (East)
14/08/2021 Kintore 3-1 Ellon Thistle +8/-8   ABD - Div. 1 (East)
14/08/2021 Westdyke 7-2 Glendale +12/-12   ABD - Div. 1 (East)
14/08/2021 Aberdeen Lads Club 2-2 Blackburn -9/+9   ABD - Div. 1 (North)
14/08/2021 BSFC 0-4 JS XI -29/+29   ABD - Div. 1 (North)
14/08/2021 Ellon 1-4 Nicolls +1/-1   ABD - Div. 1 (North)
14/08/2021 Stonehaven Athletic 4-2 Saint Marnans +10/-10   ABD - Div. 1 (North)
14/08/2021 Stoneywood Parkvale Amateurs 5-3 Tolbooth +15/-15   ABD - Div. 1 (North)
14/08/2021 Turriff Thistle 2-2 Bridge of Don -4/+4   ABD - Div. 1 (North)
14/08/2021 Aboyne 4-3 Aberdeen Grammar +18/-18   ABD - Div. 2 (East)
14/08/2021 AC Mill Inn Academy 4-2 Theologians North East -2/+2   ABD - Div. 2 (East)
14/08/2021 Bon Accord City 2-6 Ferryhill -49/+49   ABD - Div. 2 (East)
14/08/2021 Middlefield Wasps 0-3 Auchnagatt Barons ±0/±0   ABD - Div. 2 (East)
14/08/2021 Postal ALC 8-1 Jesus House Aberdeen +17/-17   ABD - Div. 2 (East)
14/08/2021 Feughside 5-0 Glentanar Reflex +6/-6   ABD - Div. 2 (North)
14/08/2021 Fyvie 2-0 Newmachar United Amateurs +1/-1   ABD - Div. 2 (North)
14/08/2021 Huntly Amateurs 3-4 Kemnay Youth -14/+14   ABD - Div. 2 (North)
14/08/2021 Monymusk 1-2 Burghmuir +6/-6   ABD - Div. 2 (North)
14/08/2021 Dailly 1-3 Tarbolton -20/+20   AYR - Premier Div.
14/08/2021 Dirrans Athletic 0-6 Glenburn Miners Welfare -30/+30   AYR - Premier Div.
14/08/2021 New Farm Loch 4-1 Ardeer West Recreation +11/-11   AYR - Premier Div.
14/08/2021 Stewarton United 0-3 Cumnock Amateurs -31/+31   AYR - Premier Div.
14/08/2021 Beith Amateurs 5-0 Largs Thistle Amateurs +18/-18   AYR - Div. 1
14/08/2021 Dalry 0-5 Galston United -18/+18   AYR - Div. 1
14/08/2021 Drongan United 3-1 Catrine +7/-7   AYR - Div. 1
14/08/2021 Irvine 3-0 Crosshouse Waverley +8/-8   AYR - Div. 1
14/08/2021 Whitletts Victoria Amateurs 3-9 West Kilbride -17/+17   AYR - Div. 1
14/08/2021 Annbank United 4-0 Crosshill Thistle ±0/±0   AYR - Div. 2A
14/08/2021 Irvine Victoria Amateurs 3-3 Mauchline United -3/+3   AYR - Div. 2A
14/08/2021 Kilbride Thistle 1-5 Irvine Thistle -22/+22   AYR - Div. 2A
14/08/2021 Symington Caledonian 1-1 Kilbirnie United +5/-5   AYR - Div. 2A
14/08/2021 Black's Bar 6-0 Ochiltree Community +3/-3   AYR - Div. 2B
14/08/2021 Dean Fenwick Thistle 5-1 Darvel Victoria +2/-2   AYR - Div. 2B
14/08/2021 Kilmarnock United 4-3 Bellfield -2/+2   AYR - Div. 2B
14/08/2021 Troon Dundonald 4-3 Onthank -6/+6   AYR - Div. 2B
14/08/2021 Hawick United 3-2 Tweeddale Rovers +16/-16   BOR - A Div.
14/08/2021 Hawick Waverley 3-0 Langlee +38/-38   BOR - A Div.
14/08/2021 Langholm Legion 8-3 Chirnside United +21/-21   BOR - A Div.
14/08/2021 Hawick Legion 0-1 Earlston Rhymers -2/+2   BOR - B Div.
14/08/2021 Jed Legion 1-5 Gala Hotspur -23/+23   BOR - B Div.
14/08/2021 Stow 6-1 Leithen Rovers +11/-11   BOR - B Div.
14/08/2021 Berwick Colts 1-1 Saint Boswells -1/+1   BOR - C Div.
14/08/2021 Hawick Colts 5-3 Eyemouth United +6/-6   BOR - C Div.
14/08/2021 Tweeddale Rovers Colts 3-2 Lauder +2/-2   BOR - C Div.
14/08/2021 Cambria 1-9 East Kilbride YM -23/+23   CAL - Premier Div.
14/08/2021 Giffnock North 3-1 Glasgow University Amateurs ±0/±0   CAL - Premier Div.
14/08/2021 Stenhousemuir Community 2-4 Thorn Athletic -14/+14   CAL - Premier Div.
14/08/2021 Strathclyde University 4-0 Milngavie Wanderers +19/-19   CAL - Premier Div.
14/08/2021 Wishaw Wycombe Wanderers 2-2 Glasgow Harp +4/-4   CAL - Premier Div.
14/08/2021 Cambusbarron Rovers 2-1 Finnart Amateurs -4/+4   CAL - Div. 1
14/08/2021 Doune Castle 3-1 Callander Thistle -6/+6   CAL - Div. 1
14/08/2021 Dunblane Soccer Club 4-0 Rothesay Brandane +4/-4   CAL - Div. 1
14/08/2021 Holytown Colts 0-2 Rhu -4/+4   CAL - Div. 1
14/08/2021 Saint Joseph's 2-3 Kilsyth -16/+16   CAL - Div. 1
14/08/2021 Westerlands 1-7 Milton -23/+23   CAL - Div. 1
14/08/2021 Eastfield 0-3 Bannockburn -18/+18   CEN - Premier Div.
14/08/2021 Fallin 2-0 Greenock High School FP ±0/±0   CEN - Premier Div.
14/08/2021 Gartcosh United 5-2 Drumchapel United PYM -3/+3   CEN - Premier Div.
14/08/2021 Harestanes 2-0 Castlemilk Dynamo +3/-3   CEN - Premier Div.
14/08/2021 Saint Patrick's FP 1-2 Wishaw High School FP -12/+12   CEN - Premier Div.
14/08/2021 Uddingston Anvil 0-8 Lesmahagow Amateurs -12/+12   CEN - Premier Div.
14/08/2021 Goldenhill 14-0 Bearsden +1/-1   CEN - Championship
14/08/2021 Third Lanark 1-2 Garrowhill Thistle -8/+8   CEN - Championship
14/08/2021 Dundee North End Amateurs 2-5 Dryburgh Athletic -31/+31   DSM - Premier Div.
14/08/2021 FC Spartak 0-8 Stobswell -11/+11   DSM - Premier Div.
14/08/2021 Fintry Athletic 3-1 Dundee United Sports Club +7/-7   DSM - Premier Div.
14/08/2021 Powrie 0-3 Cairdy Thistle -7/+7   DSM - Premier Div.
14/08/2021 Riverside Community Sports Club 3-5 Bank Street Athletic -15/+15   DSM - Premier Div.
14/08/2021 Cannon Fodder 2-6 Lochee Celtic -24/+24   DSM - Div. 1
14/08/2021 Dundee University Medics 1-2 Kelso -12/+12   DSM - Div. 1
14/08/2021 Dundee West 8-2 Fife Thistle {DSM} +2/-2   DSM - Div. 1
14/08/2021 Clarks 1-3 Kirkton -8/+8   DSM - Div. 1
14/08/2021 The Maidens 7-2 Parktool Athletic +1/-1   DSM - Div. 1
14/08/2021 Whitfield Tavern 8-3 The Beat +3/-3   DSM - Div. 1
14/08/2021 Clepington Social 0-1 Dundee Saint James Amateurs -7/+7   DSM - Div. 2
14/08/2021 Craigie 7-1 Dundee Athletic +1/-1   DSM - Div. 2
14/08/2021 Dolphin 5-5 Tayside Fire Brigade -1/+1   DSM - Div. 2
14/08/2021 Fairmuir Social 11-0 AHT Strathmartine Athletic ±0/±0   DSM - Div. 2
14/08/2021 Lochee Albion 0-9 Saint James -2/+2   DSM - Div. 2
14/08/2021 Monifieth Athletic 2-1 Saint Andrews Colts {DSM} -8/+8   DSM - Div. 2
14/08/2021 Sporting Tayside 13-1 Corner Bar Athletic +1/-1   DSM - Div. 2
14/08/2021 Barclay Viewforth United 8-0 Bristo Castle +10/-10   EDC - Lg.
14/08/2021 Central 2-0 Saint Columba's +28/-28   EDC - Lg.
14/08/2021 Niddrie Mission 1-1 Gorgie United -7/+7   EDC - Lg.
14/08/2021 Port Seton 10-0 Charlotte Chapel +4/-4   EDC - Lg.
14/08/2021 Saint Mary's Metropolitan 3-0 Carrubbers -2/+2   EDC - Lg.
14/08/2021 Glasgow Island 1-1 Clydeside Athletic -1/+1   GCO - Premier Div.
14/08/2021 Saint David's 3-1 Lomond Vale -5/+5   GCO - Premier Div.
14/08/2021 Royal Union 2-2 Rossvale Kelvinbridge ±0/±0   GCO - Premier Div.
14/08/2021 Rosehill United 0-0 Southside United +1/-1   GCO - Premier Div.
14/08/2021 Singer 6-0 Lokomotiv Glasgow +6/-6   GCO - Premier Div.
14/08/2021 Burnhill 1-3 Southside White Cart +2/-2   GCO - Div. 1A
14/08/2021 Croftpark 4-3 Greater Glasgow +5/-5   GCO - Div. 1A
14/08/2021 Lomond 2-1 Cambuslang Football Academy -7/+7   GCO - Div. 1A
14/08/2021 Newlands 3-4 Glasgow Medics -18/+18   GCO - Div. 1A
14/08/2021 River Nevis 0-8 King's Park United -24/+24   GCO - Div. 1A
14/08/2021 Cathcart 3-2 MSM +8/-8   GCO - Div. 1B
14/08/2021 DTI 2-3 Cambuslang United -2/+2   GCO - Div. 1B
14/08/2021 Glasgow Ansar 2-2 Glasgow East -12/+12   GCO - Div. 1B
14/08/2021 Tantallon Victoria 5-1 Rosehill Thorns +2/-2   GCO - Div. 1B
14/08/2021 Colquhoun United 5-0 Duncanrig +25/-25   GGP - Div. 3A
14/08/2021 Vale of Leven Amateurs 9-1 Boswell +27/-27   GGP - Div. 3B
14/08/2021 Antonine 4-3 Ferguslie Star +4/-4   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Belleaire AFC 2-6 Viewfield Rovers {GGP} -1/+1   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Craigneuk 0-1 East Kilbride RR +6/-6   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Dynamo East Kilbride 3-7 Carluke Thistle -21/+21   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Eaglesham {GGP} 3-0 Pollok Amateurs -1/+1   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 East Kilbride YM {GGP} 5-0 John Street +3/-3   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Eastwood Parkmount 3-0 Weir Recreation +9/-9   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Erskine 1-1 Calderglen +1/-1   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Houston United 4-1 Kilbarchan Thistle -1/+1   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Kirkfield United 2-2 Cambria {GGP} -5/+5   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Rannoch 1-3 Newshot +6/-6   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Rhu {GGP} 5-3 Oban Saints {GGP} +12/-12   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 South Lochaber Thistle 8-2 The Lovat Arms +1/-1   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Westcliff 4-0 Westerlands {GGP} +13/-13   GGP - President's Lg. Cup
14/08/2021 Baillieston Thistle 3-4 MTK Holytown -11/+11   GSM - Dan Boyle Trophy
14/08/2021 Bishopton 0-5 Braehead {GLA} -8/+8   GSM - Dan Boyle Trophy
14/08/2021 Cleland 7-2 Belvidere +10/-10   GSM - Dan Boyle Trophy
14/08/2021 Dean Park 3-0 Strathclyde University {GSM} +12/-12   GSM - Dan Boyle Trophy
14/08/2021 East Kilbride Harp 9-1 AC Milanda +2/-2   GSM - Dan Boyle Trophy
14/08/2021 Red Star 2-3 East Kilbride Thistle Colts -9/+9   GSM - Dan Boyle Trophy
14/08/2021 Glenavon Thistle 3-2 Dumbarton Amateurs +4/-4   GSM - Dan Boyle Trophy
14/08/2021 Hamilton Wanderers 3-0 BSC Glasgow Amateurs +11/-11   GSM - Dan Boyle Trophy
14/08/2021 North Kelvin United 0-3 Bellahouston +3/-3   GSM - Dan Boyle Trophy
14/08/2021 Renfrew Town 0-3 Crosslands United -2/+2   GSM - Dan Boyle Trophy
14/08/2021 Alloa Athletic Supporters 2-4 KaisAyr -4/+4   IFA - Lg.
14/08/2021 Auchtermuchty Bellvue 5-0 Kinross +8/-8   KOF - Premier Div.
14/08/2021 Balgonie Scotia 3-1 Kinross Colts A -5/+5   KOF - Premier Div.
14/08/2021 Bowhill Rovers 3-5 Kirkcaldy YMCA -14/+14   KOF - Premier Div.
14/08/2021 Bridge of Earn 3-1 Hearts of Beath -5/+5   KOF - Premier Div.
14/08/2021 Cupar Hearts 3-1 Leven United +7/-7   KOF - Premier Div.
14/08/2021 Greig Park Rangers 3-0 Lumphinnans United +1/-1   KOF - Premier Div.
14/08/2021 Burntisland United 0-7 Lochgelly United -9/+9   KOF - Championship
14/08/2021 Eastvale 0-4 Rosebank Rangers -22/+22   KOF - Championship
14/08/2021 Fife Athletic 1-5 Saint Andrews -3/+3   KOF - Championship
14/08/2021 Fife Thistle 7-0 Saint Monans Swallows +4/-4   KOF - Championship
14/08/2021 Glenrothes Amateurs 2-6 Strathmiglo United -9/+9   KOF - Championship
14/08/2021 Markinch 5-3 The Swifts +8/-8   KOF - Championship
14/08/2021 Benarty Astros 3-0 Kirkcaldy Blues -4/+4   KOF - Div. 1
14/08/2021 Glenrothes Strollers 3-2 Leven +6/-6   KOF - Div. 1
14/08/2021 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-4 Newburgh Juveniles -2/+2   KOF - Div. 1
14/08/2021 Kettle United 0-5 Rothes Juniors -38/+38   KOF - Div. 1
14/08/2021 Kincardine 4-2 Kinross Colts B -4/+4   KOF - Div. 1
14/08/2021 Meadowbank 1-2 Murieston United -14/+14   LOT - Premier Div.
14/08/2021 Musselburgh 1-2 Fauldhouse +4/-4   LOT - Premier Div.
14/08/2021 Edinburgh United Vale 0-2 Danderhall Miners Welfare -19/+19   LOT - Premier Div.
14/08/2021 Tollcross Thistle 4-1 Sandys +11/-11   LOT - Premier Div.
14/08/2021 Tranent Amateurs 2-3 Newcraighall Leith Victoria -12/+12   LOT - Premier Div.
14/08/2021 Barca-Milton 1-1 Cavalry Park +1/-1   LOT - Championship
14/08/2021 Blackridge Vale of Craig 3-4 Bank of Scotland Strollers -8/+8   LOT - Championship
14/08/2021 Edinburgh Harps 0-3 Craigshill Thistle -11/+11   LOT - Championship
14/08/2021 Kirkliston & South Queensferry 3-2 Dunbar Athletic +5/-5   LOT - Championship
14/08/2021 Ratho Athletic 3-1 Corstorphine Dynamo -3/+3   LOT - Championship
14/08/2021 Bonnyrigg Rose Athletic A 0-22 Loanhead Miners Welfare -5/+5   LOT - Div. 1 East
14/08/2021 Dalkeith Thistle Amateurs 6-2 North Berwick +25/-25   LOT - Div. 1 East
14/08/2021 Fernieside 0-4 Longniddry Villa -12/+12   LOT - Div. 1 East
14/08/2021 Linton Hotspur 3-1 Leith Athletic Amateurs +22/-22   LOT - Div. 1 East
14/08/2021 Penicuik 3-4 Restalrig -20/+20   LOT - Div. 1 East
14/08/2021 Armadale Athletic 2-6 Bo'ness United Community -9/+9   LOT - Div. 1 West
14/08/2021 Carrick Athletic 3-0 Balerno Athletic -2/+2   LOT - Div. 1 West
14/08/2021 Saughton Sounders 20-0 Mental Mechanics +12/-12   LOT - Div. 1 West
14/08/2021 East Calder United 1-0 Bathgate +13/-13   LOT - Div. 1 West
14/08/2021 Fauldhouse Sporting Club 1-8 Polbeth United -2/+2   LOT - Div. 1 West
14/08/2021 Mill 1-8 Loganlea United -12/+12   LOT - Div. 1 West
14/08/2021 Arbroath Harp 2-7 Finavon -29/+29   MID - Premier Div. (pre-split)
14/08/2021 Brechin Community 0-5 Barnhill -9/+9   MID - Premier Div. (pre-split)
14/08/2021 Forfar Athletic Amateurs 0-3 Morgan Academy FP -4/+4   MID - Premier Div. (pre-split)
14/08/2021 Invergowrie 4-2 Newport +6/-6   MID - Premier Div. (pre-split)
14/08/2021 Kirriemuir Thistle Amateurs 3-1 Broughty United +29/-29   MID - Premier Div. (pre-split)
14/08/2021 Wellbank 3-4 Carnoustie Panmure YM -4/+4   MID - Premier Div. (pre-split)
14/08/2021 Brechin Community Reserves 3-2 Arbroath Harp Reserves +10/-10   MID - Alliance Lg. (pre-split)
14/08/2021 Broughty United Reserves 2-2 Barnhill Reserves -6/+6   MID - Alliance Lg. (pre-split)
14/08/2021 Carnoustie Panmure YM Reserves 0-4 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves -8/+8   MID - Alliance Lg. (pre-split)
14/08/2021 Morgan Academy FP Reserves 3-2 Forfar Athletic Amateurs Reserves +2/-2   MID - Alliance Lg. (pre-split)
14/08/2021 Newport Reserves 0-2 Invergowrie Reserves -12/+12   MID - Alliance Lg. (pre-split)
14/08/2021 Jeanfield Swifts Amateurs 1-2 Vale of Earn -8/+8   PER - Div. 1
14/08/2021 Kettins 3-0 Letham Community +1/-1   PER - Div. 1
14/08/2021 Balmoral United 0-4 Ballinluig -20/+20   PER - Div. 2
14/08/2021 Fair City 8-0 Letham Colts +4/-4   PER - Div. 2
14/08/2021 Kinrossie Caledonian 0-10 Alyth -3/+3   PER - Div. 2
14/08/2021 Stanley 2-2 Wolfhill -2/+2   PER - Div. 2
14/08/2021 Claremont 1-0 Saint Conval's -2/+2   SAF - Centenary Cup
14/08/2021 Easthall Star 2-3 Arthurlie Amateurs +3/-3   SAF - Centenary Cup
14/08/2021 Hillington 0-1 Baljaffray -5/+5   SAF - Centenary Cup
14/08/2021 Inverclyde 1-0 Parkhall -7/+7   SAF - Centenary Cup
14/08/2021 Kings Park Rangers 0-7 Castlemilk Old Boys Club -3/+3   SAF - Centenary Cup
14/08/2021 Port Glasgow Amateurs 5-3 Dunoon +7/-7   SAF - Centenary Cup
14/08/2021 Port Glasgow Old Boys Union 3-10 Carlton YMCA -13/+13   SAF - Centenary Cup
14/08/2021 Rutherglen 6-1 Duncanrig {SAF} +10/-10   SAF - Centenary Cup
14/08/2021 UB United 5-0 Blackthorn Rovers +5/-5   SSM - Premier Div.
14/08/2021 Port Glasgow Celtic 4-1 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs +9/-9 SSM - Challenge Cup
14/08/2021 Saint Peter's Amateurs 6-1 Royalle Madrid +11/-11 SSM - Challenge Cup
14/08/2021 Westercommon Star 2-6 Uddingston -10/+10 SSM - Challenge Cup
14/08/2021 Drumchapel United SM 3-2 Moorlands {OLD} -5/+5 SSM - Champions Cup
14/08/2021 Glasgow South 2-4 East Dunbartonshire -9/+9 SSM - Champions Cup
14/08/2021 Gleniffer Thistle p 2-2 Southside +1/-1 SSM - Champions Cup
14/08/2021 Kirkintilloch Thistle 4-0 Overtoun Park +2/-2 SSM - Champions Cup
14/08/2021 Blantyre Soccer Academy 1-2 Stanley Athletic -11/+11 SSM - President's Cup
14/08/2021 Haghill-Saint Roch's 0-8 Tannochside United -16/+16 SSM - President's Cup
14/08/2021 Maryhill Thistle 3-2 Southpark -9/+9 SSM - President's Cup
14/08/2021 Tynecastle Amateurs 0-2 Knightswood -17/+17 SSM - President's Cup
14/08/2021 Alva 3-0 Falkirk Athletic LK +3/-3   STI - Premier Div.
14/08/2021 Braehead {STI} 7-1 Barrhill ±0/±0   STI - Premier Div.
14/08/2021 Clackmannan Community 1-4 Chryston -4/+4   STI - Premier Div.
14/08/2021 Westfield Colts 1-3 Dunipace Amateurs -14/+14   STI - Premier Div.
14/08/2021 Beechwood Albion 4-1 Grangemouth +14/-14   STI - Div. 1
14/08/2021 Campsie 1-2 Linlithgow Rose Community -4/+4   STI - Div. 1
13/08/2021 Glynhill Moorcroft 2-2 Busby -10/+10   SAF - Centenary Cup
13/08/2021 Port Glasgow United 4-2 Shawbridge +18/-18 SSM - Chairman's Cup 19-20
11/08/2021 Banchory 2-1 Cowie Thistle +9/-9   ABD - Premier Div.
11/08/2021 Cove Thistle 4-2 Newtonhill -6/+6   ABD - Premier Div.
11/08/2021 Echt 5-1 Rattray's XI +6/-6   ABD - Premier Div.
11/08/2021 Insch 0-1 Tarves -3/+3   ABD - Premier Div.
11/08/2021 Kincorth 2-0 Newburgh Thistle -7/+7   ABD - Premier Div.
11/08/2021 Saint Laurence 3-3 Bervie Caledonian -8/+8   ABD - Premier Div.
11/08/2021 Woodside 6-1 Old Aberdonians +1/-1   ABD - Premier Div.
11/08/2021 AC Mill Inn 1-1 Cammachmore -3/+3   ABD - Div. 1 (East)
11/08/2021 Beacon Rangers 4-6 Kemnay -16/+16   ABD - Div. 1 (East)
11/08/2021 Ellon Thistle 3-2 Faithlie United -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
11/08/2021 Glendale 3-7 Alford -8/+8   ABD - Div. 1 (East)
11/08/2021 Halliburton 1-1 Continental +3/-3   ABD - Div. 1 (East)
11/08/2021 Kaimhill United 2-4 Westdyke -14/+14   ABD - Div. 1 (East)
11/08/2021 Kintore 1-2 Great Western United ±0/±0   ABD - Div. 1 (East)
11/08/2021 Blackburn 4-4 Ellon -7/+7   ABD - Div. 1 (North)
11/08/2021 Bridge of Don 3-4 FC Polska -14/+14   ABD - Div. 1 (North)
11/08/2021 JS XI 2-1 Stonehaven Athletic +1/-1   ABD - Div. 1 (North)
11/08/2021 Nicolls 2-2 Tolbooth -5/+5   ABD - Div. 1 (North)
11/08/2021 Saint Marnans 1-1 Turriff Thistle -3/+3   ABD - Div. 1 (North)
11/08/2021 Stoneywood Parkvale Amateurs 2-0 Aberdeen Lads Club +3/-3   ABD - Div. 1 (North)
11/08/2021 Dumbarton Academy FP 3-1 Milngavie Wanderers -4/+4   CAL - Premier Div.
11/08/2021 East Kilbride YM 7-2 Wishaw Wycombe Wanderers +10/-10   CAL - Premier Div.
11/08/2021 Giffnock North 2-4 Cambria -27/+27   CAL - Premier Div.
11/08/2021 Glasgow University Amateurs 1-2 Eaglesham -2/+2   CAL - Premier Div.
11/08/2021 Saint Mungo 1-2 Stenhousemuir Community -11/+11   CAL - Premier Div.
11/08/2021 Strathclyde University 2-1 Dalziel High School FP -1/+1   CAL - Premier Div.
11/08/2021 Cambusbarron Rovers 3-1 Rhu +1/-1   CAL - Div. 1
11/08/2021 Doune Castle 5-2 University of Stirling Amateurs -3/+3   CAL - Div. 1
11/08/2021 Milton 4-2 Saint Joseph's +12/-12   CAL - Div. 1
11/08/2021 Westerlands 5-1 Holytown Colts +6/-6   CAL - Div. 1
11/08/2021 Fife Thistle {DSM} 2-6 Whitfield Tavern -8/+8   DSM - Div. 1
11/08/2021 Kelso 1-8 Dundee West -9/+9   DSM - Div. 1
11/08/2021 Kirkton 5-5 Dundee University Medics -6/+6   DSM - Div. 1
11/08/2021 Lochee Celtic 1-7 Clarks -39/+39   DSM - Div. 1
11/08/2021 Parktool Athletic 4-0 Cannon Fodder +12/-12   DSM - Div. 1
11/08/2021 The Beat 0-9 The Maidens -8/+8   DSM - Div. 1
11/08/2021 Murieston United 4-3 Edinburgh Star +6/-6   LOT - Premier Div.
11/08/2021 Musselburgh 1-4 Danderhall Miners Welfare -7/+7   LOT - Premier Div.
11/08/2021 Edinburgh United Vale 5-1 Newcraighall Leith Victoria +15/-15   LOT - Premier Div.
11/08/2021 Sandys 5-2 Meadowbank +10/-10   LOT - Premier Div.
11/08/2021 Tollcross Thistle 6-1 Tranent Amateurs +3/-3   LOT - Premier Div.
11/08/2021 Blackridge Vale of Craig 2-1 Kirkliston & South Queensferry +4/-4   LOT - Championship
11/08/2021 Corstorphine Dynamo 1-2 Bank of Scotland Strollers -5/+5   LOT - Championship
11/08/2021 Musselburgh Windsor 8-1 Barca-Milton +8/-8   LOT - Championship
11/08/2021 Ratho Athletic 2-3 Craigshill Thistle -13/+13   LOT - Championship
11/08/2021 Bo'ness United Community 5-1 Whitburn Amateurs -3/+3   LOT - Div. 1 West
09/08/2021 Bonnyrigg Rose Athletic A 0-15 Penicuik -1/+1   LOT - Div. 1 East
09/08/2021 East Linton 1-4 Pencaitland -29/+29   LOT - Div. 1 East
09/08/2021 Loanhead Miners Welfare 4-3 Dalkeith Thistle Amateurs -2/+2   LOT - Div. 1 East
09/08/2021 Longniddry Villa 3-0 North Berwick +2/-2   LOT - Div. 1 East
09/08/2021 Armadale Athletic 4-9 Bathgate -18/+18   LOT - Div. 1 West
09/08/2021 Balerno Athletic 2-0 Polbeth United ±0/±0   LOT - Div. 1 West
09/08/2021 Saughton Sounders 4-3 Carrick Athletic +1/-1   LOT - Div. 1 West
09/08/2021 East Calder United 4-1 Mental Mechanics +10/-10   LOT - Div. 1 West
09/08/2021 Fauldhouse Sporting Club 0-23 Loganlea United ±0/±0   LOT - Div. 1 West
07/08/2021 Bervie Caledonian 1-9 Cove Thistle -24/+24   ABD - Premier Div.
07/08/2021 Cowie Thistle 4-3 Echt ±0/±0   ABD - Premier Div.
07/08/2021 Insch 0-2 Kincorth -2/+2   ABD - Premier Div.
07/08/2021 Newburgh Thistle 2-2 Old Aberdonians -10/+10   ABD - Premier Div.
07/08/2021 Rattray's XI 1-1 Saint Laurence ±0/±0   ABD - Premier Div.
07/08/2021 Tarves 4-2 Woodside +7/-7   ABD - Premier Div.
07/08/2021 Alford 4-1 AC Mill Inn -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
07/08/2021 Cammachmore 3-1 Kintore +8/-8   ABD - Div. 1 (East)
07/08/2021 Continental 4-3 Ellon Thistle -4/+4   ABD - Div. 1 (East)
07/08/2021 Great Western United 1-0 Glendale -4/+4   ABD - Div. 1 (East)
07/08/2021 Kemnay 3-2 Kaimhill United -5/+5   ABD - Div. 1 (East)
07/08/2021 Westdyke 3-0 Halliburton +3/-3   ABD - Div. 1 (East)
07/08/2021 Aberdeen Lads Club 3-1 JS XI +15/-15   ABD - Div. 1 (North)
07/08/2021 Ellon 3-2 FC Polska +15/-15   ABD - Div. 1 (North)
07/08/2021 Nicolls 2-2 Bridge of Don -11/+11   ABD - Div. 1 (North)
07/08/2021 Saint Marnans 0-2 Blackburn -30/+30   ABD - Div. 1 (North)
07/08/2021 Stonehaven Athletic 1-5 Stoneywood Parkvale Amateurs -28/+28   ABD - Div. 1 (North)
07/08/2021 Turriff Thistle 1-2 Tolbooth -1/+1   ABD - Div. 1 (North)
07/08/2021 BSFC 3-1 Feughside +11/-11   ABD - Div. 1 (North) PO
07/08/2021 Aboyne 1-4 Postal ALC -20/+20   ABD - Div. 2 (East)
07/08/2021 AC Mill Inn Academy 2-2 Aberdeen Grammar +7/-7   ABD - Div. 2 (East)
07/08/2021 Auchnagatt Barons 3-2 Bon Accord City -6/+6   ABD - Div. 2 (East)
07/08/2021 Ferryhill 3-4 Jesus House Aberdeen +3/-3   ABD - Div. 2 (East)
07/08/2021 Middlefield Wasps 2-2 Theologians North East +1/-1   ABD - Div. 2 (East)
07/08/2021 Burghmuir 8-1 Huntly Amateurs +13/-13   ABD - Div. 2 (North)
07/08/2021 Kemnay Youth 1-2 Monymusk -15/+15   ABD - Div. 2 (North)
07/08/2021 Newmachar United Amateurs 6-0 West End United +3/-3   ABD - Div. 2 (North)
07/08/2021 Ardeer West Recreation 2-1 Dirrans Athletic -1/+1   AYR - Premier Div.
07/08/2021 Cumnock Amateurs 2-2 Shortlees ±0/±0   AYR - Premier Div.
07/08/2021 Glenburn Miners Welfare 0-2 Dailly -20/+20   AYR - Premier Div.
07/08/2021 Tarbolton 1-2 New Farm Loch -9/+9   AYR - Premier Div.
07/08/2021 Catrine 3-2 Whitletts Victoria Amateurs -4/+4   AYR - Div. 1
07/08/2021 Crosshouse Waverley 1-1 Drongan United -1/+1   AYR - Div. 1
07/08/2021 Galston United 4-1 Beith Amateurs +2/-2   AYR - Div. 1
07/08/2021 Largs Thistle Amateurs 1-3 Dalry -13/+13   AYR - Div. 1
07/08/2021 West Kilbride 1-0 Irvine +3/-3   AYR - Div. 1
07/08/2021 Crosshill Thistle 4-2 Symington Caledonian -5/+5   AYR - Div. 2A
07/08/2021 Kilwinning Rangers Amateurs 6-0 Irvine Thistle +24/-24   AYR - Div. 2A
07/08/2021 Kilbirnie United 3-3 Kilbride Thistle +3/-3   AYR - Div. 2A
07/08/2021 Kilwinning 1-6 Annbank United ±0/±0   AYR - Div. 2A
07/08/2021 Mauchline United 4-0 Minishant +10/-10   AYR - Div. 2A
07/08/2021 Bellfield 4-1 Glenafton +10/-10   AYR - Div. 2B
07/08/2021 Darvel Victoria 2-5 Troon Dundonald +1/-1   AYR - Div. 2B
07/08/2021 Kilmarnock Amateurs 1-3 Black's Bar -10/+10   AYR - Div. 2B
07/08/2021 Onthank 1-2 Kilmarnock United +1/-1   AYR - Div. 2B
07/08/2021 Cambria 0-5 Dumbarton Academy FP -12/+12   CAL - Premier Div.
07/08/2021 Dalziel High School FP 1-4 Saint Mungo -13/+13   CAL - Premier Div.
07/08/2021 Eaglesham 5-3 Wishaw Wycombe Wanderers +8/-8   CAL - Premier Div.
07/08/2021 East Kilbride YM 2-1 Glasgow Harp +1/-1   CAL - Premier Div.
07/08/2021 Milngavie Wanderers 1-2 Glasgow University Amateurs -15/+15   CAL - Premier Div.
07/08/2021 Stenhousemuir Community 2-0 Strathclyde University +5/-5   CAL - Premier Div.
07/08/2021 Thorn Athletic 1-0 Giffnock North ±0/±0   CAL - Premier Div.
07/08/2021 Cambusbarron Rovers 5-0 Westerlands +12/-12   CAL - Div. 1
07/08/2021 Finnart Amateurs 4-3 Doune Castle +18/-18   CAL - Div. 1
07/08/2021 Holytown Colts 2-2 Rothesay Brandane -2/+2   CAL - Div. 1
07/08/2021 Kilsyth 2-2 Dunblane Soccer Club -3/+3   CAL - Div. 1
07/08/2021 Rhu 6-4 Milton +24/-24   CAL - Div. 1
07/08/2021 Saint Joseph's 9-1 Callander Thistle +5/-5   CAL - Div. 1
07/08/2021 Goldenhill 1-2 Drumchapel -3/+3   CEN - M & M Trophy
07/08/2021 Greenock High School FP 4-2 Castlemilk Dynamo +19/-19   CEN - M & M Trophy
07/08/2021 West Park United 1-0 Fallin +7/-7   CEN - M & M Trophy
07/08/2021 Cairdy Thistle 1-2 Fintry Athletic -10/+10   DSM - Premier Div.
07/08/2021 Charlie Accies 6-1 Dryburgh Athletic +22/-22   DSM - Premier Div.
07/08/2021 FC Spartak 3-3 Occidental +3/-3   DSM - Premier Div.
07/08/2021 Powrie 4-4 Dundee North End Amateurs +3/-3   DSM - Premier Div.
07/08/2021 Cannon Fodder 2-3 Kelso +3/-3   DSM - Div. 1
07/08/2021 Dundee University Medics 0-3 Dundee West -2/+2   DSM - Div. 1
07/08/2021 Clarks 0-2 Fife Thistle {DSM} -20/+20   DSM - Div. 1
07/08/2021 The Beat 1-3 Lochee Celtic -22/+22   DSM - Div. 1
07/08/2021 Whitfield Tavern 6-1 Parktool Athletic +3/-3   DSM - Div. 1
07/08/2021 Craigie 4-5 Tayside Fire Brigade -17/+17   DSM - Div. 2
07/08/2021 Dolphin 3-2 Dundee Athletic -10/+10   DSM - Div. 2
07/08/2021 Dundee Saint James Amateurs 1-2 Saint James +6/-6   DSM - Div. 2
07/08/2021 Saint Andrews Colts {DSM} 1-5 Riverside West End ±0/±0   DSM - Div. 2
07/08/2021 Strathmartine Athletic 4-3 Lochee Albion +10/-10   DSM - Div. 2
07/08/2021 Bank Street Athletic 2-1 Stobswell +14/-14 DSM - Adamson Cup
07/08/2021 The Maidens 2-2 p Dundee United Sports Club -1/+1 DSM - Adamson Cup
07/08/2021 Carrubbers 2-3 Saint Columba's -4/+4   EDC - Lg.
07/08/2021 Central 0-5 Port Seton -1/+1   EDC - Lg.
07/08/2021 Charlotte Chapel 1-6 Barclay Viewforth United -16/+16   EDC - Lg.
07/08/2021 Gorgie United 7-1 Ladywell Baptist Church +3/-3   EDC - Lg.
07/08/2021 Bristo Castle 3-3 White Lightning +7/-7   EDC - Lg.
07/08/2021 Cleland 2-0 East Kilbride AFC +17/-17 GSM - Dan Boyle Trophy 19-20
07/08/2021 Alloa Athletic Supporters 0-4 Livingston GS -21/+21   IFA - Lg.
07/08/2021 KaisAyr 1-3 Fir Park Corner -13/+13   IFA - Lg.
07/08/2021 Danderhall Miners Welfare 2-6 Tollcross Thistle -9/+9   LOT - Premier Div.
07/08/2021 Edinburgh Star 5-2 Musselburgh -2/+2   LOT - Premier Div.
07/08/2021 Fauldhouse 2-3 Meadowbank -2/+2   LOT - Premier Div.
07/08/2021 Edinburgh United Vale 3-4 Sandys +3/-3   LOT - Premier Div.
07/08/2021 Barca-Milton 0-2 Blackridge Vale of Craig -8/+8   LOT - Championship
07/08/2021 Dunbar Athletic 0-3 Edinburgh Harps -35/+35   LOT - Championship
07/08/2021 Bank of Scotland Strollers 3-4 Ratho Athletic -1/+1   LOT - Championship
07/08/2021 Kirkliston & South Queensferry 1-1 Craigshill Thistle +4/-4   LOT - Championship
07/08/2021 Musselburgh Windsor 5-0 Corstorphine Dynamo +13/-13   LOT - Championship
07/08/2021 Edina Hibs 2-6 Linton Hotspur ±0/±0   LOT - Div. 1 East
07/08/2021 Leith Athletic Amateurs 7-3 Loanhead Miners Welfare +8/-8   LOT - Div. 1 East
07/08/2021 North Berwick 1-3 Fernieside -21/+21   LOT - Div. 1 East
07/08/2021 Pencaitland 5-1 Bonnyrigg Rose Athletic A -3/+3   LOT - Div. 1 East
07/08/2021 Penicuik 2-4 Longniddry Villa -24/+24   LOT - Div. 1 East
07/08/2021 Restalrig 2-3 East Linton -3/+3   LOT - Div. 1 East
07/08/2021 Balerno Athletic 1-2 Mill -1/+1   LOT - Div. 1 West
07/08/2021 Saughton Sounders 4-1 East Calder United +1/-1   LOT - Div. 1 West
07/08/2021 Loganlea United 3-1 Bo'ness United Community +3/-3   LOT - Div. 1 West
07/08/2021 Polbeth United 0-8 Armadale Athletic -18/+18   LOT - Div. 1 West
07/08/2021 Whitburn Amateurs 4-2 Fauldhouse Sporting Club -3/+3   LOT - Div. 1 West
07/08/2021 Arbroath High School FP 5-0 Kirriemuir Thistle Amateurs +14/-14   MID - Premier Div. (pre-split)
07/08/2021 Barnhill 3-2 Finavon +1/-1   MID - Premier Div. (pre-split)
07/08/2021 Carnoustie Panmure YM 1-0 Arbroath Harp +14/-14   MID - Premier Div. (pre-split)
07/08/2021 Forfar Athletic Amateurs 0-2 Brechin Community -20/+20   MID - Premier Div. (pre-split)
07/08/2021 Newport 2-5 Merpro -9/+9   MID - Premier Div. (pre-split)
07/08/2021 Arbroath Harp Reserves 2-0 Arbroath High School FP Reserves B +6/-6   MID - Alliance Lg. (pre-split)
07/08/2021 Arbroath High School FP Reserves A 5-1 Newport Reserves +7/-7   MID - Alliance Lg. (pre-split)
07/08/2021 Carnoustie Panmure YM Reserves 1-5 Brechin Community Reserves -22/+22   MID - Alliance Lg. (pre-split)
07/08/2021 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 4-2 Forfar Athletic Amateurs Reserves +10/-10   MID - Alliance Lg. (pre-split)
07/08/2021 East Dunbartonshire 3-3 Maryhill Thistle -6/+6   SSM - Premier Div.
07/08/2021 Bengal Lancers 1-2 Gleniffer Thistle -15/+15   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Blairmore 12-2 Dormy Forest +4/-4   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Carluke Hotspur 1-6 Port Glasgow United -5/+5   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Glasgow South 6-1 Shawbridge +13/-13   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Haghill-Saint Roch's p 3-3 Blackthorn Rovers ±0/±0   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Huntershill 4-0 Semsa +12/-12   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs 2-0 Blackhall +4/-4   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Kirkintilloch Thistle 0-5 Southside -43/+43   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Netherton 0-2 UB United +1/-1   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Wishaw Rangers p 2-2 Drumchapel United SM +10/-10   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 North Glasgow Victory 0-3 Port Glasgow Athletic ±0/±0   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Port Glasgow Celtic 3-5 Manhattan Blacks -16/+16   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Royalle Madrid 4-5 Tynecastle Amateurs -14/+14   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Saint Peter's Amateurs 4-1 Glasgow Wellington +4/-4   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Stanley Athletic 6-0 Southpark +24/-24   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Stratton Southside 5-6 AS Airdrie +4/-4   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Tannochside United p 1-1 Viewfield Rovers -11/+11   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Uddingston 3-1 Overtoun Park -5/+5   SSM - Strathclyde Cup
07/08/2021 Westercommon Star 0-1 East Lane -6/+6   SSM - Strathclyde Cup
04/08/2021 Clepington Social 2-0 Strathmartine Athletic -6/+6   DSM - Div. 2
04/08/2021 Craigie 0-1 Saint James -7/+7   DSM - Div. 2
04/08/2021 Lochee Albion 2-10 Tayside Fire Brigade -6/+6   DSM - Div. 2
04/08/2021 Monifieth Athletic 2-2 Fairmuir Social +8/-8   DSM - Div. 2
04/08/2021 Riverside West End 1-0 Dundee Saint James Amateurs -10/+10   DSM - Div. 2
04/08/2021 Saint Andrews Colts {DSM} 1-3 Dolphin -4/+4   DSM - Div. 2
04/08/2021 Sporting Tayside 1-2 Dundee Athletic -16/+16   DSM - Div. 2
04/08/2021 Danderhall Miners Welfare 1-1 Sandys +7/-7   LOT - Premier Div.
04/08/2021 Fauldhouse 2-1 Murieston United +7/-7   LOT - Premier Div.
04/08/2021 Newcraighall Leith Victoria 1-0 Edinburgh Star +16/-16   LOT - Premier Div.
04/08/2021 Musselburgh 0-3 Tollcross Thistle +3/-3   LOT - Premier Div.
04/08/2021 Tranent Amateurs 1-3 Meadowbank -6/+6   LOT - Premier Div.
04/08/2021 Barca-Milton 4-0 Edinburgh Harps +37/-37   LOT - Championship
04/08/2021 Blackridge Vale of Craig 2-7 Craigshill Thistle -26/+26   LOT - Championship
04/08/2021 Cavalry Park 1-2 Bank of Scotland Strollers -3/+3   LOT - Championship
04/08/2021 Musselburgh Windsor 4-1 Dunbar Athletic +16/-16   LOT - Championship
04/08/2021 Ratho Athletic 4-2 Kirkliston & South Queensferry -1/+1   LOT - Championship
04/08/2021 Fernieside 5-1 Edina Hibs -1/+1   LOT - Div. 1 East
04/08/2021 Mental Mechanics 1-2 Carrick Athletic +5/-5   LOT - Div. 1 West
04/08/2021 Mill 3-7 Bo'ness United Community -15/+15   LOT - Div. 1 West
04/08/2021 Port Glasgow United 2-3 Gleniffer Thistle -8/+8 SSM - Champions Cup
04/08/2021 Semsa 1-3 Moorlands {OLD} -7/+7 SSM - Champions Cup
04/08/2021 Dormy Forest 2-3 Knightswood +4/-4 SSM - President's Cup
03/08/2021 Penicuik 5-2 Linton Hotspur +1/-1   LOT - Div. 1 East
03/08/2021 Blackthorn Rovers 2-3 Southpark -14/+14 SSM - President's Cup
02/08/2021 Dalkeith Thistle Amateurs 10-2 Bonnyrigg Rose Athletic A +2/-2   LOT - Div. 1 East
02/08/2021 Loanhead Miners Welfare 5-3 Restalrig +11/-11   LOT - Div. 1 East
02/08/2021 North Berwick 1-1 East Linton +5/-5   LOT - Div. 1 East
02/08/2021 Pencaitland 1-1 Longniddry Villa ±0/±0   LOT - Div. 1 East
02/08/2021 Saughton Sounders 6-1 Balerno Athletic +2/-2   LOT - Div. 1 West
02/08/2021 Loganlea United 4-2 Bathgate ±0/±0   LOT - Div. 1 West
02/08/2021 Polbeth United 1-3 East Calder United +1/-1   LOT - Div. 1 West
02/08/2021 Whitburn Amateurs 0-15 Armadale Athletic -4/+4   LOT - Div. 1 West