SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
JANUARY 2024 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/01/2024 Leith Athletic Amateurs 5-1 West Barns Star +6/-6   LOT - Championship
30/01/2024 Saint Mary's Metropolitan 4-2 South East Saints -7/+7   EDC - Lg.
27/01/2024 AC Mill Inn 2-0 Bridge of Don +5/-5   ABD - Aberdeen FC Trophy
27/01/2024 Beacon Rangers 3-1 Monymusk ±0/±0   ABD - Aberdeen FC Trophy
27/01/2024 Burghmuir 0-6 Woodside -7/+7   ABD - Aberdeen FC Trophy
27/01/2024 Feughside 6-1 Jesus House Aberdeen +14/-14   ABD - Aberdeen FC Trophy
27/01/2024 Glendale 0-3 Cowie Thistle +2/-2   ABD - Aberdeen FC Trophy
27/01/2024 Tolbooth 2-5 Saint Laurence -15/+15   ABD - Aberdeen FC Trophy
27/01/2024 Echt 5-1 Kemnay +8/-8   ABD - Association Trophy
27/01/2024 Huntly Amateurs 3-1 Aberdeen University Colts +9/-9 ABD - Castle Rovers Cup
27/01/2024 Kemnay Youth 3-3 Fyvie +6/-6   ABD - Div. 1 (East)
27/01/2024 Rattray's XI 9-3 Glentanar Reflex +13/-13   ABD - Div. 1 (East)
27/01/2024 Saint Marnans 4-0 Stoneywood Parkvale Amateurs +12/-12   ABD - Div. 1 (East)
27/01/2024 Turriff Thistle 6-1 Bon Accord City +11/-11   ABD - Div. 1 (East)
27/01/2024 Aberdeen Lads Club 0-7 Aberdeen University Amateurs -40/+40   ABD - Div. 1 (North)
27/01/2024 BSFC 1-0 Postal ALC -1/+1   ABD - Div. 1 (North)
27/01/2024 Great Western United 0-4 Newburgh Thistle -32/+32   ABD - Div. 1 (North)
27/01/2024 Saint Machar Thistle 0-4 Meldrum United +2/-2   ABD - Div. 2 (East)
27/01/2024 Halliburton 1-0 Northstar -7/+7   ABD - Div. 2 (North)
27/01/2024 Kincorth 3-1 Kaimhill United -5/+5   ABD - Premier Div.
27/01/2024 Tarves 1-4 Bervie Caledonian -31/+31   ABD - Premier Div.
27/01/2024 Westdyke 4-3 Nicolls +7/-7   ABD - Premier Div.
27/01/2024 Auchnagatt Barons 2-0 Ellon Thistle +4/-4 ABD - Stephen Shield
27/01/2024 JS XI 1-6 Banchory -16/+16 ABD - Stephen Shield
27/01/2024 Mauchline United 2-0 Stewarton United +27/-27 AYR - Ayrshire Cup
27/01/2024 Shortlees 4-0 Dailly +6/-6 AYR - Ayrshire Cup
27/01/2024 Catrine 1-3 Knockentiber -6/+6   AYR - Div. 1
27/01/2024 Crosshouse Waverley 3-0 Bellfield +7/-7   AYR - Div. 1
27/01/2024 Largs Thistle Amateurs 0-3 Whitletts Victoria Amateurs -33/+33   AYR - Div. 1
27/01/2024 Troon Dundonald 3-1 Drongan United +2/-2   AYR - Div. 1
27/01/2024 West Kilbride 6-5 Kilmarnock Amateurs +1/-1   AYR - Div. 1
27/01/2024 Dean Fenwick Thistle 3-3 Minishant -1/+1   AYR - Div. 2
27/01/2024 Garnock Valley 2-2 Darvel Victoria -6/+6   AYR - Div. 2
27/01/2024 Kilwinning 1-5 Bothan Victoria -23/+23   AYR - Div. 2
27/01/2024 Onthank 2-2 Cambusdoon -7/+7   AYR - Div. 2
27/01/2024 New Cumnock 2-8 New Farm Loch -4/+4 AYR - Donsport Trophy
27/01/2024 Beith Amateurs 1-3 Dirrans Athletic -2/+2 AYR - N. Ayrshire Trophy
27/01/2024 Galston United 11-0 Black's Bar +17/-17   AYR - Premier Div.
27/01/2024 Chirnside United 5-1 Biggar United +20/-20   BOR - A Div.
27/01/2024 Earlston Rhymers 1-2 Tweeddale Rovers -18/+18   BOR - A Div.
27/01/2024 Langholm Legion 3-0 Tweedmouth +15/-15   BOR - A Div.
27/01/2024 Newtown 4-1 Hawick Waverley +12/-12   BOR - A Div.
27/01/2024 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-7 Highfields United -23/+23   BOR - B Div.
27/01/2024 Gala Hotspur 1-2 Ancrum ±0/±0   BOR - B Div.
27/01/2024 Hawick United 9-0 Selkirk Victoria +10/-10   BOR - B Div.
27/01/2024 Leithen Rovers 2-2 Kelso Thistle -9/+9   BOR - B Div.
27/01/2024 Saint Boswells 6-2 Coldstream Amateurs +4/-4   BOR - B Div.
27/01/2024 Glasgow University Amateurs 2-4 Dunipace Amateurs -3/+3   CAL - Div. 1
27/01/2024 Rothesay Brandane 5-2 Riverside +13/-13   CAL - Div. 1
27/01/2024 University of Stirling Amateurs 3-0 Cambusbarron Rovers +27/-27   CAL - Div. 1
27/01/2024 Cambria 0-4 Saint Joseph's -2/+2 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
27/01/2024 Milton 3-2 Glasgow Harp +11/-11 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
27/01/2024 Stenhousemuir Community 3-2 Rhu ±0/±0   CAL - Douglas Smith Lg. Cup
27/01/2024 Dumbarton Academy FP 1-2 Giffnock North -10/+10   CAL - Premier Div.
27/01/2024 East Kilbride YM 7-3 Wishaw Wycombe Wanderers +17/-17   CAL - Premier Div.
27/01/2024 Strathclyde University 3-3 Eaglesham -4/+4   CAL - Premier Div.
27/01/2024 Drumchapel U21 4-3 Petershill U21 -3/+3   CAL - WoS U21 Lg.
27/01/2024 Rutherglen Glencairn U21 6-1 Harestanes U21 -1/+1   CAL - WoS U21 Lg.
27/01/2024 Saint Cadoc's Youth Club U21 1-4 Greenock High School FP U21 -15/+15   CAL - WoS U21 Lg.
27/01/2024 Saint Mungo U21 6-0 Shotts Bon Accord U21 +27/-27   CAL - WoS U21 Lg.
27/01/2024 Stenhousemuir U21 0-1 East Kilbride Thistle U21 -17/+17   CAL - WoS U21 Lg.
27/01/2024 Doune Castle 9-3 Edinburgh University 4ths +2/-2 EAS - East Am. Cup 22-23
27/01/2024 Heriot-Watt University Amateurs 1-8 Sandys -8/+8 EAS - East Am. Cup 22-23
27/01/2024 Steins Thistle 1-0 Clermiston -6/+6 EAS - East Am. Cup 22-23
27/01/2024 Barclay Viewforth United 3-4 Ladywell Baptist Church -13/+13   EDC - Lg.
27/01/2024 Charlotte Chapel 4-3 South East Saints -1/+1   EDC - Lg.
27/01/2024 Gorgie United 7-4 Niddrie Mission +20/-20   EDC - Lg.
27/01/2024 Kirkliston Community Church 2-10 Saint Columba's -2/+2   EDC - Lg.
27/01/2024 Port Seton 0-1 Central -23/+23   EDC - Lg.
27/01/2024 Saint Mary's Metropolitan 2-0 Carrubbers -7/+7   EDC - Lg.
27/01/2024 Markinch 0-3 Balgonie Scotia -20/+20 FIF - Fife Am. Cup 23-24
27/01/2024 Burnhill 3-4 Nethercraigs +7/-7   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 Busby SM p 2-2 River Nevis -4/+4   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 Cambuslang Football Academy 2-3 Lokomotiv Glasgow +6/-6   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 Clydebank Red Star 3-2 Rosebank United -6/+6   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 Clydebank SM 5-0 Weir Recreation +6/-6   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 Clydeside Athletic 6-1 Southside United +4/-4   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 Croftpark 2-3 Cathcart -2/+2   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 DTI 2-6 Glasgow Ansar -51/+51   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 Glasgow Island 4-3 Park Sports Project +7/-7   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 Glasgow Medics 4-2 Greater Glasgow +10/-10   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 King's Park United 0-3 Pollok United ±0/±0   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 Woodbank 0-4 Lomond -3/+3   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
27/01/2024 Calderglen 3-0 East Kilbride YM {GGP} +3/-3   GGP - Div. 1
27/01/2024 Dynamo East Kilbride 0-3 Houston United -13/+13   GGP - Div. 1
27/01/2024 Erskine 2-1 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +1/-1   GGP - Div. 1
27/01/2024 Newshot 4-2 Saint Patrick's FP {GGP} +19/-19   GGP - Div. 1
27/01/2024 Antonine 1-1 Condorrat -2/+2   GGP - Div. 2
27/01/2024 Giffnock Soccer Centre Reds 1-4 Eastwood Parkmount -27/+27   GGP - Div. 2
27/01/2024 Glasgow University Amateurs {GGP} 7-5 Westerlands {GGP} +12/-12   GGP - Div. 2
27/01/2024 Bearsden 0-5 Kilbarchan Thistle -6/+6   GGP - Div. 3
27/01/2024 Glasgow Harp {GGP} 0-3 Duncanrig -11/+11   GGP - Div. 3
27/01/2024 Strathclyde University {GGP} 0-6 Garrowhill Thistle -5/+5   GGP - Div. 3
27/01/2024 Vale of Leven Amateurs 4-1 Craigneuk +5/-5   GGP - Div. 3
27/01/2024 Carluke Thistle 0-1 East Kilbride RR +4/-4 GGP - President's Lg. Cup
27/01/2024 Alloa Athletic Supporters 4-1 Glasgow Piraten -4/+4   IFA - IFA Challenge Cup/Lg.
27/01/2024 Queen's Park Supporters 3-1 KaisAyr +14/-14   IFA - Lg.
27/01/2024 Real Maroon 1-3 Jags for Good -8/+8   IFA - Lg.
27/01/2024 Rosebank 7-2 Glenrothes Amateurs +25/-25   KOF - Championship
27/01/2024 Dunfermline City 3-1 Burntisland United +8/-8   KOF - Ch'ship/Conference Cup
27/01/2024 Kettle United 5-4 Pittenweem Rovers +15/-15   KOF - Ch'ship/Conference Cup
27/01/2024 Leslie Hearts 2-1 Saint Monans Swallows -11/+11   KOF - Ch'ship/Conference Cup
27/01/2024 Saint Andrews 7-1 Leven Hearts +4/-4   KOF - Ch'ship/Conference Cup
27/01/2024 United Colleges 1-3 Methilhill Strollers -27/+27   KOF - Ch'ship/Conference Cup
27/01/2024 Bowhill Rovers 4-1 Eastvale -2/+2   KOF - Conference
27/01/2024 Kennoway Star Hearts Amateurs 2-3 Leven +7/-7   KOF - Conference
27/01/2024 Benarty Astros 2-4 Kirkcaldy YMCA -25/+25   KOF - Premier Div.
27/01/2024 Bridge of Earn 6-1 Fife Thistle +12/-12   KOF - Premier Div.
27/01/2024 Greig Park Rangers 1-1 Cupar Hearts +3/-3   KOF - Premier Div.
27/01/2024 Leven United 4-0 Lochgelly United +5/-5   KOF - Premier Div.
27/01/2024 Currie 0-3 Leith Victoria NCLV -18/+18 LOT - Challenge Cup
27/01/2024 Edinburgh University 2nds 2-0 Blackridge Vale of Craig +7/-7 LOT - Challenge Cup
27/01/2024 North Merchiston Vale p 1-1 Mental Mechanics +5/-5   LOT - Challenge Cup
27/01/2024 Hunterfield Vale 3-1 Corstorphine Dynamo +5/-5   LOT - Championship
27/01/2024 Edinburgh Community Amateurs 5-0 Barca-Milton +34/-34   LOT - Div. 1
27/01/2024 Dalkeith Thistle Amateurs 4-3 East Calder United +7/-7 LOT - Logan Cup
27/01/2024 Edinburgh Strollers 4-3 Edinburgh Star +3/-3   LOT - Premier Div.
27/01/2024 Tranent Amateurs 1-1 Craigroyston +4/-4   LOT - Premier Div.
27/01/2024 Leith Athletic Amateurs 2-2 p Kirkliston & South Queensferry -11/+11 LOT - Rex Gallacher Cup
27/01/2024 Ratho Athletic 2-2 p Tollcross Thistle +9/-9 LOT - Venture Scotland Cup
27/01/2024 Mill 7-1 Fernieside +3/-3 LOT - Victory Cup
27/01/2024 Brechin City Amateurs 0-1 Kirriemuir Thistle Amateurs +10/-10 MID - Bremner Cup
27/01/2024 Broughty United 3-0 Newport -2/+2 MID - Bremner Cup
27/01/2024 Finavon 4-1 Morgan Academy FP +19/-19 MID - Bremner Cup
27/01/2024 Invergowrie 1-3 Douglas -13/+13 MID - Bremner Cup
27/01/2024 Arbroath Amateurs Reserves 7-1 Invergowrie Reserves +6/-6   MID - Mel Ross Trophy
27/01/2024 Broughty United Reserves 2-1 Montrose Merpro Reserves +1/-1   MID - Mel Ross Trophy
27/01/2024 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 1-4 Barnhill Reserves -8/+8   MID - Mel Ross Trophy
27/01/2024 Newport Reserves 5-1 Brechin City Amateurs Reserves +7/-7   MID - Mel Ross Trophy
27/01/2024 Barnhill 13-0 Forfar Athletic Amateurs +3/-3   MID - Premier Div.
27/01/2024 Montrose Merpro 3-1 Arbroath Amateurs +14/-14   MID - Premier Div.
27/01/2024 Saint John's 2-6 Balmoral United -46/+46   PER - Div. 1
27/01/2024 Vale of Earn 4-2 Letham Community -7/+7   PER - Div. 1
27/01/2024 Abernethy 0-3 Vale of Atholl +3/-3   PER - Div. 2
27/01/2024 FC Romania 3-4 Kinnoull Reds -20/+20   PER - Div. 2
27/01/2024 Bridgeton United 2-6 Kettins -1/+1 PER - Perthshire Cup
27/01/2024 Wolfhill 2-3 Stanley +2/-2 PER - Perthshire Cup
27/01/2024 Stratton Southside p 3-3 Breadalbane +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
27/01/2024 Anniesland 4-1 Dennistoun Thistle +25/-25   SEC - Div. 1
27/01/2024 East End Villa 3-1 Houston & Killellan -6/+6   SEC - Div. 1
27/01/2024 Fullarton Irvine 2-4 Croftfoot Parish -1/+1   SEC - Div. 1
27/01/2024 Glasgow Elim 2-0 Woodhill -3/+3   SEC - Div. 1
27/01/2024 Cumbernauld Colts Amateurs 5-1 Avendale +4/-4   SEC - Premier Div.
27/01/2024 Glasgow Free Churches 10-1 Craighalbert +41/-41   SEC - Premier Div.
27/01/2024 South Glasgow 4-6 King's Church +1/-1   SEC - Premier Div.
27/01/2024 United Churches of Ayr 2-4 Tollcross ±0/±0   SEC - Premier Div.
27/01/2024 Eyemouth United 0-2 Duns -2/+2 SOU - South Am. Cup 23-24
27/01/2024 Greenlaw p 3-3 Hawick Legion -8/+8 SOU - South Am. Cup 23-24
27/01/2024 Langlee 3-0 Law Community -2/+2 SOU - South Am. Cup 23-24
27/01/2024 West Barns Star 2-2 p Kirkfield United +3/-3 SOU - South Am. Cup 23-24
27/01/2024 Castlemilk Old Boys Club 11-1 Busby +4/-4   SPA - Bunrigh Lg. Cup
27/01/2024 Eddlewood 4-0 Kings Park Rangers +44/-44   SPA - Bunrigh Lg. Cup
27/01/2024 Greenock High School FP 10-0 Chryston +26/-26   SPA - Championship
27/01/2024 Parkhall 4-3 Glenvale Carlton -5/+5   SPA - Championship
27/01/2024 Port Glasgow Old Boys Union 2-1 Cardross +6/-6   SPA - Championship
27/01/2024 Campsie Minerva 3-4 Saint Patrick's FP +3/-3 SPA - Cinema Cup
27/01/2024 Inverclyde 1-3 Port Glasgow Amateurs -23/+23 SPA - Cinema Cup
27/01/2024 Neilston Amateurs 3-3 Glasgow Athletic U19 -11/+11   SPA - Jimmy Marshall Cup
27/01/2024 Oban Saints 3-2 Bannockburn +14/-14   SPA - Premier Div.
27/01/2024 East Kilbride Burgh United U19 3-2 Gleniffer Thistle U19 -9/+9   SPA - U19 Lg.
27/01/2024 Lenzie Youth Club U19 10-0 Park Villa U19 ±0/±0   SPA - U19 Lg.
27/01/2024 Rutherglen Glencairn U19 1-4 Stenhousemuir U19 -32/+32   SPA - U19 Lg.
27/01/2024 Knightswood Amateurs 1-0 Glasgow Wellington +6/-6   SSM - Championship A
27/01/2024 Netherton 2-3 Manhattan Blacks -14/+14   SSM - Championship A
27/01/2024 Shawbridge 4-6 Port Glasgow Boys Club -8/+8   SSM - Championship A
27/01/2024 Gladstone Athletic 0-0 Gleniffer Thistle ±0/±0   SSM - Championship B
27/01/2024 Craigneuk SM 2-0 Blantyre Soccer Academy Colts -7/+7   SSM - Development Div.
27/01/2024 Dean Park 0-2 Kirkwood -17/+17   SSM - Development Div.
27/01/2024 Glasgow Deaf Athletic 0-4 Netherton Colts -1/+1   SSM - Development Div.
27/01/2024 Southside Athletic 3-6 AFC Motherwell ±0/±0   SSM - Div. 1A
27/01/2024 Muirend 7-2 Glasgow City Star +26/-26   SSM - Div. 1B
27/01/2024 Roselle Rovers 1-4 Glynhill Moorcroft -13/+13   SSM - Div. 1B
27/01/2024 East Lane 1-2 East Dunbartonshire -2/+2   SSM - Premier Div.
27/01/2024 Baillieston Thistle 1-2 Moorlands Anvil -7/+7   SSM - Strathclyde Cup
27/01/2024 Bellshill 1-4 Singer ±0/±0   SSM - Strathclyde Cup
27/01/2024 Blantyre Soccer Academy 3-3 p Viewfield Rovers -4/+4   SSM - Strathclyde Cup
27/01/2024 Notre Dame 1-16 Dinamo Paisley ±0/±0   SSM - Strathclyde Cup
27/01/2024 Plains 11-0 East Kilbride Thistle Amateurs ±0/±0   SSM - Strathclyde Cup
27/01/2024 Southside 1-1 p West Dumbarton -1/+1   SSM - Strathclyde Cup
27/01/2024 Strathaven Dynamo 0-2 Third Lanark -22/+22   SSM - Strathclyde Cup
27/01/2024 West Dumbarton Colts 2-6 UB United -1/+1   SSM - Strathclyde Cup
27/01/2024 Westerlands SM 1-6 Wishaw United -7/+7   SSM - Strathclyde Cup
27/01/2024 Wishaw High School FP SM 0-5 AS Airdrie -5/+5   SSM - Strathclyde Cup
27/01/2024 Blackburn United Amateurs 1-4 Plean -14/+14 STI - David MacKinnon Memorial Trophy
27/01/2024 Westfield Colts 5-2 Tullibody Saint Serf's -2/+2 STI - David MacKinnon Memorial Trophy
27/01/2024 Campsie 4-1 Linlithgow Rose Community +5/-5   STI - Premier Div.
27/01/2024 Kincardine 4-1 Dollar Glen +9/-9   STI - Premier Div.
27/01/2024 Cumnock Amateurs 0-3 Glenburn Miners Welfare -14/+14 WES - West Am. Cup 23-24
27/01/2024 Drumchapel United SM 3-1 Annbank United +12/-12 WES - West Am. Cup 23-24
27/01/2024 Saint Mungo 2-2 p Gartcosh United +3/-3 WES - West Am. Cup 23-24
26/01/2024 White Lightning 6-3 Bingham +2/-2   EDC - Lg.
26/01/2024 Dumbarton U19 6-3 Third Lanark U19 +7/-7   SPA - U19 Lg.
26/01/2024 Rutherglen Glencairn U18 2-1 Saint Patrick's FP U19 +15/-15   SPA - U19 Lg.
26/01/2024 Saint Cadoc's Youth Club U19 1-2 Falkirk Foundation U19 -12/+12   SPA - U19 Lg.
26/01/2024 Greengairs p 2-2 Uddingston +9/-9   SSM - Strathclyde Cup
20/01/2024 Irvine Thistle 1-3 Largs Thistle Amateurs -18/+18   AYR - Div. 1
20/01/2024 Knockentiber 4-3 West Kilbride +1/-1   AYR - Div. 1
20/01/2024 Whitletts Victoria Amateurs 0-1 Crosshouse Waverley -3/+3   AYR - Div. 1
20/01/2024 Bothan Victoria 3-1 Cambusdoon +7/-7   AYR - Div. 2
20/01/2024 Darvel Victoria 1-5 Beith Amateurs -1/+1   AYR - Div. 2
20/01/2024 Kilbride Thistle 1-2 Crosshill Thistle -15/+15   AYR - Div. 2
20/01/2024 Shortlees 5-1 Galston United +6/-6   AYR - Premier Div.
20/01/2024 Tweedmouth 2-2 Langholm Legion -2/+2   BOR - A Div.
20/01/2024 Eyemouth United 6-2 Saint Boswells +4/-4   BOR - B Div.
20/01/2024 Rhu 2-3 Glasgow University Amateurs -14/+14   CAL - Div. 1
20/01/2024 Westerlands 4-0 Alva +17/-17   CAL - Div. 1
20/01/2024 Greenock High School FP U21 5-0 Strathclyde University U21 +8/-8   CAL - WoS U21 Lg.
20/01/2024 Harestanes U21 2-5 Saint Mungo U21 -1/+1   CAL - WoS U21 Lg.
20/01/2024 Petershill U21 3-3 Rutherglen Glencairn U21 +6/-6   CAL - WoS U21 Lg.
20/01/2024 Saint Cadoc's Youth Club U21 3-3 Milton U21 -12/+12   CAL - WoS U21 Lg.
20/01/2024 Stenhousemuir U21 2-1 Shotts Bon Accord U21 ±0/±0   CAL - WoS U21 Lg.
20/01/2024 Edinburgh Harps 3-3 p University of Stirling Amateurs -6/+6 EAS - East Am. Cup 22-23
20/01/2024 Leith Athletic Amateurs 2-3 Edinburgh Star -14/+14   EAS - East Am. Cup 22-23
20/01/2024 Leith Victoria NCLV 3-2 Fernieside -10/+10   EAS - East Am. Cup 22-23
20/01/2024 Stenhousemuir Community p 1-1 Loganlea United -3/+3 EAS - East Am. Cup 22-23
20/01/2024 Tollcross Thistle 1-0 Dunipace Amateurs ±0/±0 EAS - East Am. Cup 22-23
20/01/2024 Bingham 2-5 Charlotte Chapel -27/+27   EDC - Lg.
20/01/2024 Carrubbers 1-6 Saint Columba's -11/+11   EDC - Lg.
20/01/2024 Central 2-1 Barclay Viewforth United +6/-6   EDC - Lg.
20/01/2024 Niddrie Mission 3-0 Ladywell Baptist Church +1/-1   EDC - Lg.
20/01/2024 Port Seton 5-2 White Lightning +7/-7   EDC - Lg.
20/01/2024 Saint Mary's Metropolitan 4-1 Gorgie United +3/-3   EDC - Lg.
20/01/2024 Burnhill 1-3 Glasgow Ansar -21/+21   GCO - Championship
20/01/2024 Busby SM 2-0 Cathcart +11/-11   GCO - Championship
20/01/2024 DTI 3-0 Clydebank Red Star +8/-8   GCO - Championship
20/01/2024 River Nevis 0-2 Lomond -2/+2   GCO - Championship
20/01/2024 Bishopton 2-2 Southside United -5/+5   GCO - Premier Div.
20/01/2024 Corinthians 4-2 Clydeside Athletic +6/-6   GCO - Premier Div.
20/01/2024 Newlands 3-8 Clydebank SM -44/+44   GCO - Premier Div.
20/01/2024 Rosehill United 1-14 Glasgow Island -13/+13   GCO - Premier Div.
20/01/2024 Houston United 4-0 Eaglesham {GGP} +2/-2   GGP - Div. 1
20/01/2024 Johnstone Burgh Amateurs 2-3 Giffnock Soccer Centre Jordanhill -19/+19   GGP - Div. 1
20/01/2024 Westerlands {GGP} 1-3 Condorrat -19/+19   GGP - Div. 2
20/01/2024 Duncanrig 3-2 Vale of Leven Amateurs ±0/±0   GGP - Div. 3
20/01/2024 Garrowhill Thistle 9-2 Bearsden +1/-1   GGP - Div. 3
20/01/2024 Internazioswally 4-4 Livingston GS -7/+7   IFA - IFA Challenge Cup/Lg.
20/01/2024 Fir Park Corner 4-2 Alloa Athletic Supporters -1/+1   IFA - Lg.
20/01/2024 Bowhill Rovers 9-0 Dunfermline City +4/-4   KOF - Ch'ship/Conference Cup
20/01/2024 Leven 2-2 Saint Andrews -2/+2   KOF - Ch'ship/Conference Cup
20/01/2024 Lumphinnans Hearts 0-1 Leslie Hearts -8/+8   KOF - Ch'ship/Conference Cup
20/01/2024 Rosebank 2-4 United Colleges -3/+3   KOF - Ch'ship/Conference Cup
20/01/2024 Saint Monans Swallows 4-0 Kennoway Star Hearts Amateurs +16/-16   KOF - Conference
20/01/2024 Armadale Athletic 1-3 Clermiston -4/+4   LOT - Championship
20/01/2024 Kirkliston & South Queensferry 4-3 North Merchiston Vale ±0/±0   LOT - Championship
20/01/2024 North Berwick 3-3 Corstorphine Dynamo -4/+4   LOT - Championship
20/01/2024 West Barns Star 2-1 Blackridge Vale of Craig +6/-6   LOT - Championship
20/01/2024 Currie 4-5 Mill -3/+3   LOT - Div. 1
20/01/2024 Edinburgh Community Amateurs 3-1 Polbeth United +7/-7   LOT - Div. 1
20/01/2024 Edinburgh Strollers 0-2 Craigroyston -17/+17   LOT - Premier Div.
20/01/2024 Ratho Athletic 1-2 Edinburgh University 2nds -17/+17   LOT - Premier Div.
20/01/2024 Barnhill 3-3 p Kirriemuir Thistle Amateurs -3/+3 MID - Bremner Cup
20/01/2024 Brechin City Amateurs 0-6 Morgan Academy FP -8/+8   MID - Premier Div.
20/01/2024 Auchterarder Primrose 2-5 Luncarty Amateurs -10/+10   PER - Div. 2
20/01/2024 FC Romania 3-2 Methven Athletic -7/+7   PER - Div. 2
20/01/2024 Jeanfield Swifts Amateurs 4-1 Alyth +1/-1 PER - Perthshire Cup
20/01/2024 Pitfour 1-4 Kinnoull Reds -3/+3 PER - Perthshire Cup
20/01/2024 Cumbernauld Colts Amateurs 1-2 Law Community -16/+16   SEC - Premier Div.
20/01/2024 Tollcross 3-2 King's Church +3/-3   SEC - Premier Div.
20/01/2024 West Glasgow 2-3 Glasgow Free Churches -14/+14   SEC - Premier Div.
20/01/2024 Glenvale Carlton 2-3 Inverclyde +5/-5   SPA - Bunrigh Lg. Cup
20/01/2024 Greenock High School FP 2-3 Port Glasgow Amateurs -21/+21   SPA - Bunrigh Lg. Cup
20/01/2024 Harestanes 1-4 Chryston -26/+26   SPA - Bunrigh Lg. Cup
20/01/2024 Port Glasgow Old Boys Union 1-7 Neilston Amateurs -3/+3   SPA - Bunrigh Lg. Cup
20/01/2024 Baljaffray 4-1 BSC Glasgow Amateurs -4/+4   SPA - Championship
20/01/2024 Arthurlie Amateurs 6-0 Dumbarton U19 +1/-1   SPA - Jimmy Marshall Cup
20/01/2024 Lenzie Youth Club U19 0-3 Gartcosh United +2/-2   SPA - Jimmy Marshall Cup
20/01/2024 Castlemilk Old Boys Club 6-0 Oban Saints +9/-9   SPA - Premier Div.
20/01/2024 Carolside U19 2-1 Glasgow Athletic U19 +24/-24   SPA - U19 Lg.
20/01/2024 Park Villa U19 2-3 Third Lanark U19 +8/-8 SPA - U19 Lg. Cup
20/01/2024 Shawbridge 0-5 Strathaven Dynamo -14/+14   SSM - Championship A
20/01/2024 East Kilbride YM SM 3-2 Braehead {GLA} -1/+1   SSM - Championship B
20/01/2024 Port Glasgow Athletic 3-1 Easterhouse Football Academy Amateurs +24/-24   SSM - Championship B
20/01/2024 Craigneuk SM 4-1 Netherton Colts +4/-4   SSM - Development Div.
20/01/2024 Kirkwood 0-5 Moorlands -19/+19   SSM - Development Div.
20/01/2024 Airdrie Forest 0-6 Wishaw United -7/+7   SSM - Div. 1A
20/01/2024 Southside Athletic 0-6 Rutherglen Glencairn Amateurs -18/+18   SSM - Div. 1A
20/01/2024 Greengairs 5-2 Glasgow City Star +25/-25   SSM - Div. 1B
20/01/2024 Roselle Rovers 3-3 Milngavie Wanderers SM -2/+2   SSM - Div. 1B
20/01/2024 West Dumbarton 2-3 Summerston -21/+21   SSM - Div. 1B
20/01/2024 Westwood 4-5 Third Lanark +3/-3   SSM - Div. 1B
20/01/2024 Port Glasgow Boys Club p 1-1 West Dumbarton Colts -12/+12 SSM - Inverclyde & Renfrewshire Cup
20/01/2024 Blackthorn Rovers 3-2 Moorlands Anvil +5/-5   SSM - Premier Div.
20/01/2024 Plains 2-1 AS Airdrie -3/+3   SSM - Premier Div.
20/01/2024 Uddingston 3-2 East Dunbartonshire +8/-8   SSM - Premier Div.
20/01/2024 Viewfield Rovers 0-3 Dinamo Paisley -4/+4   SSM - Premier Div.
20/01/2024 Glasgow Deaf Athletic 0-5 AFC Dalziel +1/-1   SSM - Strathclyde Cup
20/01/2024 Glynhill Moorcroft 2-0 Knightswood Amateurs +1/-1   SSM - Strathclyde Cup
20/01/2024 Southside 2-1 Muirend -1/+1   SSM - Strathclyde Cup
20/01/2024 Beechwood Albion 3-1 Kincardine +3/-3   STI - Premier Div.
20/01/2024 Blackburn United Amateurs 1-5 Westfield Colts -29/+29   STI - Premier Div.
20/01/2024 Cowie United 0-11 Campsie -6/+6   STI - Premier Div.
20/01/2024 Dollar Glen 0-5 Linlithgow Rose Community -34/+34   STI - Premier Div.
20/01/2024 Tullibody Saint Serf's 1-3 Plean +5/-5   STI - Premier Div.
20/01/2024 Bannockburn 5-1 UB United +7/-7 WES - West Am. Cup 23-24
20/01/2024 Bellfield 0-2 Annbank United +5/-5   WES - West Am. Cup 23-24
20/01/2024 Drumchapel 4-1 Kirkintilloch Thistle +3/-3 WES - West Am. Cup 23-24
20/01/2024 East Kilbride RR 3-5 Gleniffer Thistle -33/+33 WES - West Am. Cup 23-24
20/01/2024 Saint Patrick's FP 2-0 Dirrans Athletic -4/+4   WES - West Am. Cup 23-24
19/01/2024 South East Saints 6-0 Kirkliston Community Church +6/-6   EDC - Lg.
19/01/2024 Rutherglen Glencairn U18 5-4 Stenhousemuir U19 +4/-4 SPA - Jimmy Marshall Cup
19/01/2024 Saint Cadoc's Youth Club U19 7-2 Giffnock Soccer Centre U19 +26/-26   SPA - U19 Lg.
19/01/2024 Cumbernauld Athletic 6-0 East Kilbride Thistle Amateurs +1/-1   SSM - Development Div.
13/01/2024 Echt 7-1 Kaimhill United +5/-5   ABD - Aberdeen FC Trophy
13/01/2024 Ellon Thistle 3-0 Stoneywood Parkvale Amateurs +18/-18   ABD - Aberdeen FC Trophy
13/01/2024 AC Mill Inn 3-5 Auchnagatt Barons -25/+25   ABD - Association Trophy
13/01/2024 Cove Thistle 2-3 Newburgh Thistle -18/+18   ABD - Association Trophy
13/01/2024 Postal ALC 1-4 Alford -4/+4   ABD - Association Trophy
13/01/2024 Newmachar United Amateurs 4-1 Northstar +5/-5 ABD - Castle Rovers Cup
13/01/2024 Ellon 1-5 Monymusk -6/+6 ABD - Dickie Trophy
13/01/2024 Laurencekirk West End 2-4 Halliburton -8/+8 ABD - Dickie Trophy
13/01/2024 Saint Machar Thistle 2-3 Theologians North East +10/-10 ABD - Dickie Trophy
13/01/2024 Fyvie 2-4 Stonehaven Athletic -22/+22   ABD - Div. 1 (East)
13/01/2024 Saint Marnans 2-1 Glendale -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
13/01/2024 Aberdeen University Amateurs 3-2 Cammachmore -3/+3   ABD - Div. 1 (North)
13/01/2024 Beacon Rangers 2-7 Banchory -29/+29   ABD - Div. 1 (North)
13/01/2024 BSFC 5-1 Burghmuir +13/-13   ABD - Div. 1 (North)
13/01/2024 Meldrum United 1-1 AC Mill Inn Academy -1/+1   ABD - Div. 2 (East)
13/01/2024 Kintore 6-3 Continental +12/-12   ABD - Div. 2 (North)
13/01/2024 Bervie Caledonian 0-3 Westdyke -27/+27   ABD - Premier Div.
13/01/2024 Kemnay 1-2 Nicolls -9/+9   ABD - Premier Div.
13/01/2024 Kincorth 2-2 Saint Laurence -5/+5   ABD - Premier Div.
13/01/2024 Cowie Thistle 3-0 Tarves +2/-2 ABD - Premier Trophy
13/01/2024 Great Western United 2-1 Aberdeen Lads Club -6/+6 ABD - Stephen Shield
13/01/2024 Crosshouse Waverley 4-1 West Kilbride +15/-15   AYR - Div. 1
13/01/2024 Kilmarnock Amateurs 5-2 Catrine +8/-8   AYR - Div. 1
13/01/2024 Knockentiber 2-1 Bellfield -3/+3   AYR - Div. 1
13/01/2024 New Cumnock 0-4 Whitletts Victoria Amateurs -28/+28   AYR - Div. 1
13/01/2024 Troon Dundonald 5-1 Irvine Thistle +23/-23   AYR - Div. 1
13/01/2024 Cambusdoon 2-1 Darvel Victoria -2/+2   AYR - Div. 2
13/01/2024 Crosshill Thistle 7-2 Kilwinning +5/-5   AYR - Div. 2
13/01/2024 Garnock Valley 3-0 Bothan Victoria +24/-24   AYR - Div. 2
13/01/2024 Kilbride Thistle 5-1 Onthank +5/-5   AYR - Div. 2
13/01/2024 Minishant 0-4 Mauchline United -17/+17   AYR - Div. 2
13/01/2024 Dean Fenwick Thistle 0-4 Largs Thistle Amateurs -10/+10 AYR - Donsport Trophy
13/01/2024 Cumnock Amateurs 12-0 Black's Bar +11/-11   AYR - Premier Div.
13/01/2024 Shortlees 1-1 Dailly -11/+11   AYR - Premier Div.
13/01/2024 Biggar United 3-1 Greenlaw +12/-12   BOR - A Div.
13/01/2024 Duns 6-2 Tweeddale Rovers ±0/±0   BOR - A Div.
13/01/2024 Earlston Rhymers 0-1 Langlee +2/-2   BOR - A Div.
13/01/2024 Hawick Legion 3-2 Hawick Waverley +9/-9   BOR - A Div.
13/01/2024 Coldstream Amateurs 0-1 Jed Legion -7/+7   BOR - B Div.
13/01/2024 Eyemouth United 3-1 Kelso Thistle -6/+6   BOR - B Div.
13/01/2024 Hawick United 4-1 Leithen Rovers +24/-24   BOR - B Div.
13/01/2024 Lauder 1-2 Highfields United +8/-8   BOR - B Div.
13/01/2024 Saint Boswells 1-0 Gala Fairydean Rovers Amateurs -1/+1   BOR - B Div.
13/01/2024 Selkirk Victoria 0-5 Ancrum -15/+15   BOR - B Div.
13/01/2024 Alva 4-2 Riverside +1/-1   CAL - Div. 1
13/01/2024 Cambusbarron Rovers 1-0 Cambria -5/+5   CAL - Div. 1
13/01/2024 Dunipace Amateurs 5-1 Westerlands +20/-20   CAL - Div. 1
13/01/2024 Rothesay Brandane 2-3 Glasgow University Amateurs -13/+13   CAL - Div. 1
13/01/2024 Stenhousemuir Community 5-0 Callander Thistle +2/-2   CAL - Div. 1
13/01/2024 University of Stirling Amateurs 1-6 Drumchapel -2/+2   CAL - Div. 1
13/01/2024 East Kilbride YM U21 3-2 Petershill U21 +8/-8 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
13/01/2024 Milton U21 3-4 Shotts Bon Accord U21 +4/-4 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
13/01/2024 Saint Mungo U21 1-2 Saint Cadoc's Youth Club U21 -12/+12 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
13/01/2024 Stenhousemuir U21 5-3 Harestanes U21 -7/+7 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
13/01/2024 Strathclyde University U21 1-1 p Drumchapel U21 +8/-8 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
13/01/2024 Dumbarton Academy FP 2-4 Strathclyde University -27/+27   CAL - Premier Div.
13/01/2024 Saint Joseph's 6-1 East Kilbride YM +26/-26   CAL - Premier Div.
13/01/2024 East Kilbride Thistle U21 0-9 Greenock High School FP U21 -34/+34   CAL - WoS U21 Lg.
13/01/2024 Charlotte Chapel 1-6 Port Seton -8/+8   EDC - Lg.
13/01/2024 Gorgie United 2-4 Saint Columba's -17/+17   EDC - Lg.
13/01/2024 Kirkliston Community Church 1-2 Bingham +8/-8   EDC - Lg.
13/01/2024 Ladywell Baptist Church 0-8 Saint Mary's Metropolitan -9/+9   EDC - Lg.
13/01/2024 Niddrie Mission 7-4 Barclay Viewforth United +3/-3   EDC - Lg.
13/01/2024 White Lightning 4-2 Central -3/+3   EDC - Lg.
13/01/2024 Markinch p 1-1 Newport -12/+12   FIF - Fife Am. Cup 23-24
13/01/2024 Burnhill 4-2 Glasgow Medics +15/-15   GCO - Championship
13/01/2024 Busby SM 1-6 DTI -25/+25   GCO - Championship
13/01/2024 Cambuslang Football Academy 0-1 Glasgow Ansar -12/+12   GCO - Championship
13/01/2024 Cathcart 4-1 Clydebank Red Star +24/-24   GCO - Championship
13/01/2024 Lomond 7-1 Greater Glasgow +6/-6   GCO - Championship
13/01/2024 Nethercraigs 4-1 King's Park United +5/-5   GCO - Championship
13/01/2024 River Nevis 4-1 Croftpark +8/-8   GCO - Championship
13/01/2024 Rosebank United 1-1 Woodbank -4/+4   GCO - Championship
13/01/2024 Lokomotiv Glasgow 2-3 Clydeside Athletic +5/-5   GCO - Premier Div.
13/01/2024 Newlands 3-5 Park Sports Project -13/+13   GCO - Premier Div.
13/01/2024 Pollok United 2-1 Corinthians +6/-6   GCO - Premier Div.
13/01/2024 Rosehill United 0-3 Bishopton -20/+20   GCO - Premier Div.
13/01/2024 Southside United 3-7 Glasgow Island -6/+6   GCO - Premier Div.
13/01/2024 Weir Recreation 0-8 Clydebank SM -29/+29   GCO - Premier Div.
13/01/2024 Calderglen 0-3 East Kilbride RR -6/+6   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
13/01/2024 Colquhoun United 2-7 Glasgow University Amateurs {GGP} -29/+29   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
13/01/2024 Condorrat 0-1 Newshot -4/+4   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
13/01/2024 Garrowhill Thistle 18-0 Tarbert +2/-2   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
13/01/2024 Glasgow Harp {GGP} p 4-4 Dynamo East Kilbride +10/-10   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
13/01/2024 Johnstone Burgh Amateurs 3-2 Kilbarchan Thistle -3/+3   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
13/01/2024 Eaglesham {GGP} 2-1 East Kilbride YM {GGP} +2/-2   GGP - Div. 1
13/01/2024 Houston United 2-2 Giffnock Soccer Centre Jordanhill -12/+12   GGP - Div. 1
13/01/2024 Saint Patrick's FP {GGP} 6-2 Erskine +10/-10   GGP - Div. 1
13/01/2024 Eastwood Parkmount 1-5 Carluke Thistle -20/+20   GGP - Div. 2
13/01/2024 Kirkfield United 4-3 Giffnock Soccer Centre Reds -5/+5   GGP - Div. 2
13/01/2024 Westerlands {GGP} 1-2 Antonine -12/+12   GGP - Div. 2
13/01/2024 Craigneuk 4-4 Bearsden -8/+8   GGP - Div. 3
13/01/2024 Duncanrig 1-2 Clydebank Amateurs -13/+13   GGP - Div. 3
13/01/2024 Vale of Leven Amateurs 3-2 Strathclyde University {GGP} -5/+5   GGP - Div. 3
13/01/2024 Internazioswally 6-1 Real Maroon +3/-3   IFA - IFA Challenge Cup/Lg.
13/01/2024 Jags for Good 2-1 KaisAyr +9/-9   IFA - Lg.
13/01/2024 Livingston GS 4-3 Queen's Park Supporters -2/+2   IFA - Lg.
13/01/2024 Leslie Hearts 2-1 Methilhill Strollers -5/+5   KOF - Championship
13/01/2024 Bowhill Rovers 6-2 Kinross Colts +4/-4   KOF - Ch'ship/Conference Cup
13/01/2024 Burntisland United 3-0 Kinross +28/-28   KOF - Ch'ship/Conference Cup
13/01/2024 Glenrothes Amateurs 1-2 Rosebank -11/+11   KOF - Ch'ship/Conference Cup
13/01/2024 Kennoway Star Hearts Amateurs 1-3 Eastvale -3/+3   KOF - Ch'ship/Conference Cup
13/01/2024 Leven Hearts 3-4 Kettle United +5/-5   KOF - Ch'ship/Conference Cup
13/01/2024 Pittenweem Rovers 4-1 Saint Andrews +7/-7   KOF - Ch'ship/Conference Cup
13/01/2024 Saint Monans Swallows 2-6 Lumphinnans Hearts -2/+2   KOF - Ch'ship/Conference Cup
13/01/2024 United Colleges 2-1 Auchtermuchty Bellvue -3/+3   KOF - Ch'ship/Conference Cup
13/01/2024 Leven 6-5 Dunfermline City -5/+5   KOF - Conference
13/01/2024 Balgonie Scotia 3-0 Bridge of Earn +8/-8   KOF - Premier Div.
13/01/2024 Benarty Astros 6-1 Fife Thistle +13/-13   KOF - Premier Div.
13/01/2024 Cupar Hearts 3-1 Lochgelly United -5/+5   KOF - Premier Div.
13/01/2024 The Swifts 2-1 Kirkcaldy YMCA +2/-2   KOF - Premier Div.
13/01/2024 Blackridge Vale of Craig 4-0 Bo'ness United Community +19/-19   LOT - Championship
13/01/2024 Hunterfield Vale 4-2 North Merchiston Vale +1/-1   LOT - Championship
13/01/2024 Kirkliston & South Queensferry 3-2 Armadale Athletic +8/-8   LOT - Championship
13/01/2024 Mental Mechanics 4-0 West Barns Star +12/-12   LOT - Championship
13/01/2024 Dalkeith Thistle Amateurs 2-5 Currie -22/+22   LOT - Div. 1
13/01/2024 East Calder United 1-5 Bathgate -27/+27   LOT - Div. 1
13/01/2024 Fernieside 2-3 Polbeth United -17/+17   LOT - Div. 1
13/01/2024 Heriot-Watt University Amateurs 1-1 Barca-Milton -12/+12   LOT - Div. 1
13/01/2024 Corstorphine Dynamo 2-6 Mill -24/+24   LOT - Logan Cup
13/01/2024 Edinburgh Star 1-2 Tranent Amateurs -17/+17   LOT - Premier Div.
13/01/2024 Edinburgh Strollers 0-4 Tollcross Thistle -14/+14   LOT - Premier Div.
13/01/2024 Loganlea United 3-3 Craigroyston -4/+4   LOT - Premier Div.
13/01/2024 Ratho Athletic 2-1 Leith Victoria NCLV -1/+1   LOT - Premier Div.
13/01/2024 Edinburgh Harps 1-3 Clermiston -7/+7 LOT - Rex Gallacher Cup
13/01/2024 Arbroath Amateurs Reserves 4-2 Broughty United Reserves +3/-3 MID - Alliance Cup
13/01/2024 Montrose Merpro Reserves 3-4 Barnhill Reserves -4/+4 MID - Alliance Cup
13/01/2024 Newport Reserves 4-3 Brechin City Amateurs Reserves -6/+6 MID - Alliance Cup
13/01/2024 Forfar Athletic Amateurs 1-3 Finavon +3/-3 MID - Bremner Cup
13/01/2024 Morgan Academy FP 2-1 Arbroath Amateurs +6/-6 MID - Bremner Cup
13/01/2024 Broughty United 7-0 Invergowrie +4/-4   MID - Premier Div.
13/01/2024 Woodside 2-5 JS XI -44/+44   NOR - North Am. Cup 23-24
13/01/2024 Letham Community 3-2 Burrelton Rovers +18/-18   PER - Div. 1
13/01/2024 Luncarty Amateurs 18-0 Methven Athletic +5/-5   PER - Div. 2
13/01/2024 Pitfour 5-2 Abernethy +10/-10   PER - Div. 2
13/01/2024 Vale of Atholl 0-3 Stanley ±0/±0   PER - Div. 2
13/01/2024 Baillieston Thistle 0-3 Greig Park Rangers -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
13/01/2024 Bannockburn 2-3 Glenburn Miners Welfare -11/+11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
13/01/2024 Beith Amateurs 2-1 Montrose Merpro +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
13/01/2024 Dinamo Paisley 5-3 Leith Athletic Amateurs ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
13/01/2024 Doune Castle 3-0 Salsburgh United +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
13/01/2024 Giffnock North 3-0 Plean +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
13/01/2024 Insch 0-2 Wishaw Wycombe Wanderers -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
13/01/2024 Rhu 6-3 Easterhouse Football Academy Amateurs +23/-23   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
13/01/2024 Saint Mungo 2-3 Annbank United -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
13/01/2024 Sandys 3-1 New Farm Loch +12/-12   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
13/01/2024 Anniesland 1-1 Mearns Cart -5/+5   SEC - Div. 1
13/01/2024 Dennistoun Thistle 2-2 Houston & Killellan -10/+10   SEC - Div. 1
13/01/2024 East End Villa 2-0 Croftfoot Parish -1/+1   SEC - Div. 1
13/01/2024 Fullarton Irvine 9-2 Woodhill +11/-11   SEC - Div. 1
13/01/2024 Glasgow Elim 8-1 Hope Community Church Barlanark +2/-2   SEC - Div. 1
13/01/2024 Avendale 0-2 Law Community -8/+8   SEC - Premier Div.
13/01/2024 Glasgow Free Churches 3-4 Cumbernauld Colts Amateurs +1/-1   SEC - Premier Div.
13/01/2024 King's Church 5-0 Craighalbert +4/-4   SEC - Premier Div.
13/01/2024 South Glasgow 1-3 Tollcross +1/-1   SEC - Premier Div.
13/01/2024 United Churches of Ayr 1-1 West Glasgow -2/+2   SEC - Premier Div.
13/01/2024 Cardross 0-7 Baljaffray -9/+9   SPA - Championship
13/01/2024 Chryston 3-4 Greenock High School FP -2/+2   SPA - Championship
13/01/2024 Inverclyde 4-3 Busby -3/+3   SPA - Championship
13/01/2024 Port Glasgow Amateurs 3-2 Glenvale Carlton -7/+7   SPA - Championship
13/01/2024 Steins Thistle 4-0 Parkhall +1/-1   SPA - Championship
13/01/2024 Gartcosh United 1-2 Saint Patrick's FP -3/+3   SPA - Cinema Cup
13/01/2024 East Kilbride Burgh United U19 6-0 BSC Glasgow Amateurs +7/-7   SPA - Jimmy Marshall Cup
13/01/2024 Eddlewood 4-5 Stenhousemuir U19 -10/+10   SPA - Jimmy Marshall Cup
13/01/2024 Port Glasgow Old Boys Union 1-2 Arthurlie Amateurs +11/-11   SPA - Jimmy Marshall Cup
13/01/2024 Castlemilk Old Boys Club 11-0 Neilston Amateurs +5/-5   SPA - Premier Div.
13/01/2024 Oban Saints 2-1 Harestanes -1/+1   SPA - Premier Div.
13/01/2024 Cumbernauld Colts U19 1-6 Saint Cadoc's Youth Club U19 -16/+16   SPA - U19 Lg.
13/01/2024 Giffnock Soccer Centre U19 6-2 Gleniffer Thistle U19 +9/-9   SPA - U19 Lg.
13/01/2024 Lenzie Youth Club U19 7-0 Carolside U19 ±0/±0   SPA - U19 Lg.
13/01/2024 Rutherglen Glencairn U18 3-4 Cumbernauld Pumas U19 -15/+15   SPA - U19 Lg.
13/01/2024 Dumbarton U19 p 3-3 Falkirk Foundation U19 -5/+5   SPA - U19 Lg. Cup
13/01/2024 Glebe Hibernian 5-2 Port Glasgow Boys Club +4/-4   SSM - Championship A
13/01/2024 Huntershill 3-0 Blantyre Soccer Academy +19/-19   SSM - Championship A
13/01/2024 Knightswood Amateurs 1-5 Strathaven Dynamo -27/+27   SSM - Championship A
13/01/2024 Manhattan Blacks 1-4 Glasgow Wellington -17/+17   SSM - Championship A
13/01/2024 Netherton 1-1 Shawbridge -8/+8   SSM - Championship A
13/01/2024 East Kilbride Colts 1-0 Singer ±0/±0   SSM - Championship B
13/01/2024 Southside 1-1 East Kilbride YM SM +4/-4   SSM - Championship B
13/01/2024 Blantyre Soccer Academy Colts 6-6 Kirkwood +2/-2   SSM - Development Div.
13/01/2024 Craigneuk SM 3-0 East Kilbride Thistle Amateurs -4/+4   SSM - Development Div.
13/01/2024 Netherton Colts 6-3 Notre Dame -4/+4   SSM - Development Div.
13/01/2024 North Glasgow Victory 0-1 Moorlands -1/+1   SSM - Development Div.
13/01/2024 West Dumbarton Colts 4-1 North East Thistle +7/-7   SSM - Development Div.
13/01/2024 AFC Dalziel 2-3 Rutherglen Glencairn Amateurs -19/+19   SSM - Div. 1A
13/01/2024 Wishaw United 7-0 Airdrie Forest +4/-4   SSM - Div. 1A
13/01/2024 Glasgow City Star 7-3 Westwood +13/-13   SSM - Div. 1B
13/01/2024 Roselle Rovers 3-2 West Dumbarton +7/-7   SSM - Div. 1B
13/01/2024 Summerston 2-4 Milngavie Wanderers SM -5/+5   SSM - Div. 1B
13/01/2024 Third Lanark 9-1 Glynhill Moorcroft +58/-58   SSM - Div. 1B
13/01/2024 Westerlands SM 2-2 Muirend +8/-8   SSM - Div. 1B
13/01/2024 Port Glasgow Athletic 3-2 Gladstone Athletic +7/-7 SSM - Inverclyde & Renfrewshire Cup
13/01/2024 Wishaw High School FP SM 2-3 Bellshill -6/+6   SSM - Lanarkshire Cup
13/01/2024 Blackthorn Rovers 2-3 East Dunbartonshire -8/+8   SSM - Premier Div.
13/01/2024 Drumchapel United SM 3-2 Plains -8/+8   SSM - Premier Div.
13/01/2024 UB United 4-3 AS Airdrie -6/+6   SSM - Premier Div.
13/01/2024 Viewfield Rovers 1-5 Moorlands Anvil -20/+20   SSM - Premier Div.
13/01/2024 Braehead {GLA} 4-1 Saint Mungo SM +12/-12   SSM - Strathclyde Cup
13/01/2024 Dollar Glen 1-4 Campsie -9/+9 STI - Colley Trophy
13/01/2024 Kincardine 9-1 Cowie United +6/-6 STI - Colley Trophy
13/01/2024 Blackburn United Amateurs 0-1 Beechwood Albion -1/+1   STI - Premier Div.
13/01/2024 Westfield Colts 4-1 Tullibody Saint Serf's -2/+2   STI - Premier Div.
13/01/2024 Galston United 0-4 Dirrans Athletic -26/+26   WES - West Am. Cup 23-24
13/01/2024 Uddingston 5-6 Kirkintilloch Thistle -5/+5   WES - West Am. Cup 23-24
12/01/2024 Carrubbers 2-6 South East Saints -40/+40   EDC - Lg.
12/01/2024 Saint Patrick's FP U19 0-3 Campsie Minerva ±0/±0   SPA - Jimmy Marshall Cup
12/01/2024 Third Lanark U19 1-1 Rutherglen Glencairn U19 +6/-6   SPA - U19 Lg.
12/01/2024 Cumbernauld Athletic 3-1 Dean Park -5/+5   SSM - Development Div.
06/01/2024 Fyvie 3-1 FC Polska -1/+1   ABD - Aberdeen FC Trophy
06/01/2024 Saint Marnans 1-3 Westdyke -11/+11   ABD - Association Trophy
06/01/2024 Stonehaven Athletic 1-4 Kincorth -3/+3   ABD - Association Trophy
06/01/2024 Ellon Thistle 3-2 JS XI +4/-4   ABD - Div. 1 (North)
06/01/2024 Bervie Caledonian 4-4 Kaimhill United -8/+8   ABD - Premier Div.
06/01/2024 Aberdeen Lads Club 4-2 Burghmuir +9/-9 ABD - Stephen Shield
06/01/2024 Bellfield 4-4 West Kilbride +2/-2   AYR - Div. 1
06/01/2024 Kilmarnock Amateurs 8-0 New Cumnock +27/-27   AYR - Div. 1
06/01/2024 Largs Thistle Amateurs 2-0 Crosshouse Waverley +15/-15   AYR - Div. 1
06/01/2024 Darvel Victoria 0-3 Bothan Victoria -16/+16   AYR - Div. 2
06/01/2024 Kilbride Thistle 6-1 Dean Fenwick Thistle +10/-10   AYR - Div. 2
06/01/2024 Onthank 2-2 Kilwinning -9/+9   AYR - Div. 2
06/01/2024 Chirnside United 6-2 Tweeddale Rovers +12/-12   BOR - A Div.
06/01/2024 Duns 6-2 Tweedmouth +1/-1   BOR - A Div.
06/01/2024 Eyemouth United 10-0 Jed Legion +4/-4   BOR - B Div.
06/01/2024 Gala Fairydean Rovers Amateurs 7-1 Lauder +12/-12   BOR - B Div.
06/01/2024 Hawick United 2-1 Ancrum +3/-3   BOR - B Div.
06/01/2024 Kelso Thistle 4-1 Gala Hotspur +12/-12   BOR - B Div.
06/01/2024 Saint Boswells 12-1 Selkirk Victoria +14/-14   BOR - B Div.
06/01/2024 Gorgie United 5-1 Bingham +8/-8   EDC - Lg. Cup
06/01/2024 Port Seton 5-1 Kirkliston Community Church -3/+3   EDC - Lg. Cup
06/01/2024 South East Saints 2-7 Saint Mary's Metropolitan -3/+3   EDC - Lg. Cup
06/01/2024 Eaglesham {GGP} 1-4 Dynamo East Kilbride -15/+15   GGP - Div. 1
06/01/2024 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 3-2 Newshot +8/-8   GGP - Div. 1
06/01/2024 Johnstone Burgh Amateurs 2-4 Calderglen -24/+24   GGP - Div. 1
06/01/2024 Westerlands {GGP} 3-3 Giffnock Soccer Centre Reds -5/+5   GGP - Div. 2
06/01/2024 Bearsden 1-4 Duncanrig -3/+3   GGP - Div. 3
06/01/2024 Craigneuk 0-7 Kilbarchan Thistle -20/+20   GGP - Div. 3
06/01/2024 Dunfermline City 1-5 Bowhill Rovers -3/+3   KOF - Ch'ship/Conference Cup
06/01/2024 Lumphinnans Hearts 1-1 Eastvale -12/+12   KOF - Ch'ship/Conference Cup
06/01/2024 Pittenweem Rovers 2-1 Kettle United -7/+7   KOF - Ch'ship/Conference Cup
06/01/2024 Saint Andrews 3-6 Leven -32/+32   KOF - Ch'ship/Conference Cup
06/01/2024 Kennoway Star Hearts Amateurs 3-1 Saint Monans Swallows +16/-16   KOF - Conference
06/01/2024 Leven Hearts 5-1 Burntisland United +37/-37   KOF - Conference
06/01/2024 Lochgelly United 3-0 Bridge of Earn +22/-22   KOF - Premier Div.
06/01/2024 The Swifts 0-2 Leven United -1/+1   KOF - Premier Div.
06/01/2024 Arbroath Amateurs Reserves 0-3 Barnhill Reserves -34/+34   MID - Alliance Lg.
06/01/2024 Montrose Merpro Reserves 2-3 Invergowrie Reserves -19/+19   MID - Alliance Lg.
06/01/2024 Arbroath Amateurs 2-4 Barnhill -16/+16   MID - Premier Div.
06/01/2024 Finavon 0-2 Kirriemuir Thistle Amateurs -10/+10   MID - Premier Div.
06/01/2024 Morgan Academy FP 1-1 Forfar Athletic Amateurs -14/+14   MID - Premier Div.
06/01/2024 Kettins 4-1 Burrelton Rovers +2/-2   PER - Div. 1
06/01/2024 Kinnoull Reds 7-2 Abernethy +2/-2   PER - Div. 2
06/01/2024 Alva 4-2 Newlands +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Arthurlie Amateurs 0-4 Castlemilk Old Boys Club -14/+14   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Balgonie Scotia 2-0 Lochee Harp Amateurs -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Clermiston 1-0 Westerlands +9/-9   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Cowie Thistle 4-1 Knockentiber +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Cupar Hearts 3-2 Broughty United -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Drumchapel 1-3 Shortlees -23/+23   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Drumchapel United SM 6-1 Cannon Fodder ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Dundee Social 3-1 Clydebank Amateurs +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Earlston Rhymers 6-3 Craigneuk SM +22/-22   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Echt 4-1 East Dunbartonshire +21/-21   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Garrowhill Thistle 3-0 East Kilbride RR +34/-34   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Giffnock North 9-0 Garnock Valley +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Glasgow Island 5-0 Craigroyston +30/-30   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Greenock High School FP 6-1 Port Glasgow Boys Club +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Heriot-Watt University Amateurs 0-2 Houston United -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Leith Athletic Amateurs 3-3 Dinamo Paisley +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Minishant 0-4 Gartcosh United +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Monifieth Athletic 0-4 Dumbarton Academy FP -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Montrose Merpro 2-2 Beith Amateurs -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 New Farm Loch 2-2 Sandys -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Saint Joseph's 3-1 Corinthians +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Salsburgh United 1-1 Doune Castle +9/-9   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Steins Thistle 3-1 Park Sports Project -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Stratton Southside 0-0 Breadalbane +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Tollcross Thistle 5-3 Loganlea United -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Woodside 1-3 Mauchline United -26/+26   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/01/2024 Anniesland 13-1 Hope Community Church Barlanark +1/-1   SEC - Div. 1
06/01/2024 Croftfoot Parish 6-1 United Churches of Ayr +30/-30 SEC - Fraser Trophy
06/01/2024 Tollcross 1-1 p King's Church -4/+4 SEC - Fraser Trophy
06/01/2024 BSC Glasgow Amateurs 1-3 Port Glasgow Old Boys Union -19/+19   SPA - Championship
06/01/2024 Harestanes p 3-3 Port Glasgow Amateurs -7/+7   SPA - Jimmy Marshall Cup
06/01/2024 Blantyre Soccer Academy 2-3 Glasgow Wellington -12/+12   SSM - Championship A
06/01/2024 Shawbridge 1-7 Glebe Hibernian -11/+11   SSM - Championship A
06/01/2024 Braehead {GLA} 0-3 East Kilbride Colts -14/+14   SSM - Championship B
06/01/2024 Rutherglen Glencairn Amateurs 5-1 Airdrie Forest +2/-2   SSM - Div. 1A
06/01/2024 Milngavie Wanderers SM 5-3 Summerston -1/+1   SSM - Div. 1B
06/01/2024 Westerlands SM 3-3 Greengairs +5/-5   SSM - Div. 1B
06/01/2024 Westwood 3-4 Roselle Rovers -3/+3   SSM - Div. 1B
06/01/2024 Manhattan Blacks 1-0 Moorlands -4/+4   SSM - Lanarkshire Cup
06/01/2024 Wishaw United 2-3 Strathaven Dynamo -8/+8   SSM - Lanarkshire Cup
06/01/2024 Blackthorn Rovers 0-3 UB United -23/+23   SSM - Premier Div.
06/01/2024 Netherton 5-3 Gladstone Athletic +14/-14   SSM - Strathclyde Cup
06/01/2024 Viewfield Rovers 6-2 Netherton Colts +7/-7   SSM - Strathclyde Cup
06/01/2024 Whitletts Victoria Amateurs 1-4 Gleniffer Thistle -26/+26   WES - West Am. Cup 23-24
05/01/2024 Niddrie Mission 4-1 Central ±0/±0   EDC - Lg. Cup
05/01/2024 White Lightning 1-0 Carrubbers -7/+7   EDC - Lg. Cup
05/01/2024 Saint Cadoc's Youth Club U19 3-3 p Cardross -5/+5   SPA - Jimmy Marshall Cup