SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
NOVEMBER 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
25/11/2023 Aberdeen University Amateurs 1-1 p Kemnay +8/-8   ABD - Aberdeen FC Trophy
25/11/2023 Echt 5-2 Stonehaven Athletic ±0/±0   ABD - Aberdeen FC Trophy
25/11/2023 Kemnay Youth 0-3 Bridge of Don -20/+20   ABD - Association Trophy
25/11/2023 Saint Machar Thistle 0-14 AC Mill Inn Academy -2/+2 ABD - Barclay Cook Cup
25/11/2023 Halliburton 2-3 Kintore -14/+14 ABD - Castle Rovers Cup
25/11/2023 Stoneywood Parkvale Amateurs 3-2 Rattray's XI ±0/±0   ABD - Div. 1 (East)
25/11/2023 Turriff Thistle 3-0 Glendale +10/-10   ABD - Div. 1 (East)
25/11/2023 BSFC 4-2 AC Mill Inn +21/-21   ABD - Div. 1 (North)
25/11/2023 Great Western United 3-0 JS XI +6/-6   ABD - Div. 1 (North)
25/11/2023 Postal ALC 3-1 Cammachmore +8/-8   ABD - Div. 1 (North)
25/11/2023 Ellon 0-4 Meldrum United -13/+13   ABD - Div. 2 (East)
25/11/2023 Cove Thistle 1-1 Tarves -2/+2   ABD - Premier Div.
25/11/2023 Kincorth 2-1 Westdyke -8/+8   ABD - Premier Div.
25/11/2023 Cowie Thistle 7-1 Kaimhill United +3/-3 ABD - Premier Trophy
25/11/2023 Kilmarnock Amateurs 1-4 Bellfield -32/+32   AYR - Div. 1
25/11/2023 West Kilbride 4-1 Drongan United +4/-4   AYR - Div. 1
25/11/2023 Bothan Victoria 3-2 Crosshill Thistle +16/-16   AYR - Div. 2
25/11/2023 Kilwinning 2-2 Garnock Valley -3/+3   AYR - Div. 2
25/11/2023 Kilbride Thistle 2-2 p Crosshouse Waverley +4/-4 AYR - Donsport Trophy
25/11/2023 Knockentiber 4-1 Troon Dundonald +14/-14 AYR - Donsport Trophy
25/11/2023 Dailly 1-3 Shortlees -5/+5   AYR - Premier Div.
25/11/2023 New Farm Loch 17-0 Black's Bar +8/-8   AYR - Premier Div.
25/11/2023 Stewarton United 6-0 Kilwinning Football Academy +11/-11   AYR - Premier Div.
25/11/2023 Cambusdoon 0-2 Cumnock Amateurs +7/-7 AYR - S. Ayrshire Trophy
25/11/2023 Earlston Rhymers 5-1 Tweedmouth +16/-16   BOR - A Div.
25/11/2023 Newtown 3-1 Biggar United +9/-9   BOR - A Div.
25/11/2023 Coldstream Amateurs 3-2 Ancrum +17/-17   BOR - B Div.
25/11/2023 Callander Thistle 0-4 Drumchapel +2/-2   CAL - Div. 1
25/11/2023 Dunipace Amateurs 7-0 Rhu +12/-12   CAL - Div. 1
25/11/2023 Glasgow University Amateurs 6-2 Stenhousemuir Community +39/-39   CAL - Div. 1
25/11/2023 Rothesay Brandane 2-1 Alva +14/-14   CAL - Div. 1
25/11/2023 Wishaw Wycombe Wanderers 1-2 Saint Mungo -9/+9   CAL - Premier Div.
25/11/2023 Petershill U21 4-0 Milton U21 +3/-3   CAL - WoS U21 Lg.
25/11/2023 Greenock High School FP U21 2-2 p Drumchapel U21 ±0/±0 CAL - WoS U21 Lg. Cup
25/11/2023 Saint Cadoc's Youth Club U21 2-1 East Kilbride Thistle U21 +1/-1 CAL - WoS U21 Lg. Cup
25/11/2023 Dundee Social 1-4 Cairdy Thistle -6/+6   DSM - Premier Div.
25/11/2023 Powrie 3-6 Stobswell -5/+5   DSM - Premier Div.
25/11/2023 Blackridge Vale of Craig 0-7 Doune Castle -9/+9   EAS - East Am. Cup 23-24
25/11/2023 Kirkliston & South Queensferry 0-3 Edinburgh Harps -18/+18   EAS - East Am. Cup 23-24
25/11/2023 Steins Thistle 7-1 Hunterfield Vale +3/-3   EAS - East Am. Cup 23-24
25/11/2023 University of Stirling Amateurs 2-1 Blackburn United Amateurs +3/-3   EAS - East Am. Cup 23-24
25/11/2023 Bingham 4-1 Barclay Viewforth United +14/-14   EDC - Lg.
25/11/2023 Charlotte Chapel 2-3 Carrubbers -13/+13   EDC - Lg.
25/11/2023 Gorgie United 1-5 White Lightning -36/+36   EDC - Lg.
25/11/2023 Niddrie Mission 5-4 South East Saints -8/+8   EDC - Lg.
25/11/2023 Port Seton 6-1 Ladywell Baptist Church +3/-3   EDC - Lg.
25/11/2023 Burntisland United 0-4 Benarty Astros -1/+1   FIF - Fife Am. Cup 23-24
25/11/2023 Cupar Hearts 5-0 Greig Park Rangers +15/-15   FIF - Fife Am. Cup 23-24
25/11/2023 Dunfermline City 2-5 Saint Andrews -10/+10   FIF - Fife Am. Cup 23-24
25/11/2023 Kinross Colts 1-4 Lumphinnans Hearts -14/+14   FIF - Fife Am. Cup 23-24
25/11/2023 The Swifts 0-4 Leven United -12/+12   FIF - Fife Am. Cup 23-24
25/11/2023 Cambuslang Football Academy 5-7 Busby SM -11/+11   GCO - Championship
25/11/2023 Croftpark 6-5 Clydebank Red Star +16/-16   GCO - Championship
25/11/2023 Clydebank SM 1-4 Pollok United -17/+17   GCO - Premier Div.
25/11/2023 Clydeside Athletic 1-0 Weir Recreation -8/+8   GCO - Premier Div.
25/11/2023 Glasgow Island 6-0 Rosehill United +5/-5   GCO - Premier Div.
25/11/2023 Lokomotiv Glasgow 2-5 Corinthians -3/+3   GCO - Premier Div.
25/11/2023 Bearsden 3-9 Eaglesham {GGP} -15/+15   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
25/11/2023 Dynamo East Kilbride 5-5 Saint Patrick's FP {GGP} +1/-1   GGP - Div. 1
25/11/2023 East Kilbride RR 7-0 East Kilbride YM {GGP} +2/-2   GGP - Div. 1
25/11/2023 Houston United 3-4 Newshot -19/+19   GGP - Div. 1
25/11/2023 Colquhoun United 0-4 Westerlands {GGP} -20/+20   GGP - Div. 2
25/11/2023 Giffnock Soccer Centre Reds 1-2 Condorrat -10/+10   GGP - Div. 2
25/11/2023 Kilbarchan Thistle 2-0 Duncanrig +7/-7   GGP - Div. 3
25/11/2023 Vale of Leven Amateurs 2-2 Garrowhill Thistle +8/-8   GGP - Div. 3
25/11/2023 Real Maroon 0-3 Queen's Park Supporters -11/+11   IFA - Lg.
25/11/2023 Leslie Hearts 11-0 Rosebank +13/-13   KOF - Championship
25/11/2023 Eastvale 6-2 Saint Monans Swallows +11/-11   KOF - Ch'ship/Conference Cup
25/11/2023 Kettle United 8-2 Leven Hearts +5/-5   KOF - Ch'ship/Conference Cup
25/11/2023 Kinross 0-6 Bowhill Rovers -13/+13   KOF - Ch'ship/Conference Cup
25/11/2023 Leven 1-3 Pittenweem Rovers -6/+6   KOF - Ch'ship/Conference Cup
25/11/2023 Methilhill Strollers 3-2 Auchtermuchty Bellvue +5/-5   KOF - Ch'ship/Conference Cup
25/11/2023 United Colleges 6-1 Glenrothes Amateurs +9/-9   KOF - Ch'ship/Conference Cup
25/11/2023 Fife Thistle 1-5 Balgonie Scotia -14/+14   KOF - Premier Div.
25/11/2023 Corstorphine Dynamo 5-9 Leith Athletic Amateurs -17/+17   LOT - Championship
25/11/2023 East Calder United 5-2 Dalkeith Thistle Amateurs +11/-11   LOT - Div. 1
25/11/2023 Fernieside 4-1 Barca-Milton +16/-16   LOT - Div. 1
25/11/2023 Heriot-Watt University Amateurs 2-6 Edinburgh University 4ths -46/+46   LOT - Div. 1
25/11/2023 Bo'ness United Community 1-2 Mill -5/+5   LOT - Logan Cup
25/11/2023 Clermiston 2-1 Mental Mechanics -5/+5   LOT - Logan Cup
25/11/2023 Craigroyston 5-3 Edinburgh Strollers +7/-7   LOT - Premier Div.
25/11/2023 Edinburgh University 2nds 1-3 Sandys +4/-4   LOT - Premier Div.
25/11/2023 Ratho Athletic 2-4 Tollcross Thistle -4/+4   LOT - Premier Div.
25/11/2023 Arbroath Amateurs Reserves 6-0 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves +6/-6   MID - Alliance Lg.
25/11/2023 Arbroath Amateurs 1-3 Kirriemuir Thistle Amateurs -18/+18   MID - Premier Div.
25/11/2023 Broughty United 2-0 Finavon -2/+2   MID - Premier Div.
25/11/2023 Forfar Athletic Amateurs 0-8 Montrose Merpro -12/+12   MID - Premier Div.
25/11/2023 Morgan Academy FP 4-1 Invergowrie +6/-6   MID - Premier Div.
25/11/2023 Bervie Caledonian 2-1 Alford +8/-8 NOR - North Am. Cup 23-24
25/11/2023 Burghmuir 1-5 Saint Laurence -2/+2 NOR - North Am. Cup 23-24
25/11/2023 Laurencekirk West End 3-2 Byron Sports Club +8/-8   NOR - North Am. Cup 23-24
25/11/2023 Newburgh Thistle 3-1 Feughside +3/-3 NOR - North Am. Cup 23-24
25/11/2023 Woodside 4-1 Beacon Rangers +2/-2   NOR - North Am. Cup 23-24
25/11/2023 Breadalbane 3-0 Charlie Accies +22/-22   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
25/11/2023 Burrelton Rovers 1-1 p Claverhouse -13/+13   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
25/11/2023 Dryburgh Athletic 2-6 Barnhill -22/+22   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
25/11/2023 Alyth 2-0 Balmoral United +1/-1   PER - Div. 1
25/11/2023 Auchterarder Primrose 2-4 Stanley -4/+4   PER - Div. 2
25/11/2023 Methven Athletic 1-2 FC Romania +2/-2   PER - Div. 2
25/11/2023 Fullarton Irvine 1-2 Anniesland ±0/±0   SEC - Div. 1
25/11/2023 Hope Community Church Barlanark 0-9 Croftfoot Parish -2/+2   SEC - Div. 1
25/11/2023 King's Church 13-1 Cumbernauld Colts Amateurs +29/-29   SEC - Premier Div.
25/11/2023 Tollcross 9-2 Craighalbert +7/-7   SEC - Premier Div.
25/11/2023 Eyemouth United 3-1 Tweeddale Rovers +1/-1 SOU - South Am. Cup 23-24
25/11/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 2-4 Kirkfield United +5/-5 SOU - South Am. Cup 23-24
25/11/2023 Greenlaw 4-2 Lauder -7/+7 SOU - South Am. Cup 23-24
25/11/2023 Hawick Legion 5-1 Kelso Thistle +7/-7 SOU - South Am. Cup 23-24
25/11/2023 North Berwick 0-1 Law Community -17/+17 SOU - South Am. Cup 23-24
25/11/2023 Inverclyde 3-2 BSC Glasgow Amateurs -12/+12   SPA - Championship
25/11/2023 Parkhall 0-2 Baljaffray -22/+22   SPA - Championship
25/11/2023 Port Glasgow Amateurs 3-2 Eddlewood -10/+10   SPA - Championship
25/11/2023 Campsie Minerva 6-3 Neilston Amateurs +1/-1   SPA - Premier Div.
25/11/2023 Castlemilk Old Boys Club 0-2 Saint Patrick's FP -12/+12   SPA - Premier Div.
25/11/2023 East Kilbride Burgh United U19 1-3 Lenzie Youth Club U19 -12/+12   SPA - U19 Lg.
25/11/2023 Falkirk Foundation U19 2-1 Giffnock Soccer Centre U19 +4/-4   SPA - U19 Lg.
25/11/2023 Glasgow Athletic U19 4-3 Burnbank U19 +2/-2   SPA - U19 Lg.
25/11/2023 Rutherglen Glencairn U18 1-9 Stenhousemuir U19 -68/+68   SPA - U19 Lg.
25/11/2023 Saint Patrick's FP U19 5-1 Cumbernauld Colts U19 -1/+1   SPA - U19 Lg.
25/11/2023 Baillieston Thistle 2-3 Port Glasgow Athletic -20/+20   SSM - Championship B
25/11/2023 Greenock 2-3 Singer +1/-1   SSM - Championship B
25/11/2023 Notre Dame 1-8 Craigneuk SM -1/+1   SSM - Development Div.
25/11/2023 West Dumbarton 6-1 Westerlands SM +3/-3   SSM - Div. 1B
25/11/2023 Airdrie Forest 5-10 Third Lanark -6/+6   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 Blantyre Soccer Academy 3-2 East Lane +4/-4   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 Dinamo Paisley 7-1 Shawbridge +2/-2   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 Drumchapel United SM 5-0 AFC Motherwell +4/-4   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 East Kilbride Colts 2-1 Blackthorn Rovers +3/-3   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 Easterhouse Football Academy Amateurs 4-5 Glasgow Wellington -20/+20   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 Glebe Hibernian 5-0 Roselle Rovers +8/-8   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 Gleniffer Thistle 5-0 Blantyre Soccer Academy Colts ±0/±0   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 Kirkwood 2-4 Wishaw United +5/-5   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 Strathaven Dynamo 8-2 Cumbernauld Athletic +12/-12   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 UB United 4-1 East Dunbartonshire +18/-18   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 Westwood 4-3 Southside Athletic -2/+2   SSM - Strathclyde Cup
25/11/2023 Kincardine 1-2 Beechwood Albion -4/+4 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
25/11/2023 Linlithgow Rose Community 2-6 Campsie -17/+17 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
25/11/2023 Westfield Colts 1-6 Plean -42/+42 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
25/11/2023 Bannockburn 5-2 Busby -2/+2   WES - West Am. Cup 23-24
25/11/2023 Dirrans Athletic 1-0 Glynhill Moorcroft -3/+3   WES - West Am. Cup 23-24
25/11/2023 Moorlands Anvil 1-2 Gartcosh United +6/-6   WES - West Am. Cup 23-24
25/11/2023 Westerlands 5-2 Knightswood Amateurs +2/-2   WES - West Am. Cup 23-24
25/11/2023 Whitletts Victoria Amateurs p 2-2 Plains +6/-6   WES - West Am. Cup 23-24
24/11/2023 Central 6-0 Kirkliston Community Church +6/-6   EDC - Lg.
24/11/2023 Saint Cadoc's Youth Club U19 3-1 Dumbarton U19 +20/-20   SPA - U19 Lg.
18/11/2023 Huntly Amateurs 5-0 Glentanar Reflex +31/-31   ABD - Aberdeen FC Trophy
18/11/2023 Insch 1-3 Kincorth -11/+11   ABD - Aberdeen FC Trophy
18/11/2023 Ellon Thistle 6-0 Aberdeen Lads Club +35/-35   ABD - Association Trophy
18/11/2023 Great Western United 2-5 Tolbooth -19/+19   ABD - Association Trophy
18/11/2023 Nicolls 5-0 Turriff Thistle +9/-9   ABD - Association Trophy
18/11/2023 Bridge of Don 1-1 Glendale -4/+4   ABD - Div. 1 (East)
18/11/2023 Stonehaven Athletic 4-1 Jesus House Aberdeen +4/-4   ABD - Div. 1 (East)
18/11/2023 BSFC 3-3 Cammachmore -7/+7   ABD - Div. 1 (North)
18/11/2023 Catrine 1-3 Kilmarnock Amateurs -14/+14   AYR - Div. 1
18/11/2023 Cambusdoon 4-2 Kilwinning +8/-8   AYR - Div. 2
18/11/2023 Garnock Valley 2-5 Beith Amateurs ±0/±0   AYR - Div. 2
18/11/2023 Kilbride Thistle 5-0 Minishant +14/-14   AYR - Div. 2
18/11/2023 Mauchline United 2-1 Onthank -7/+7   AYR - Div. 2
18/11/2023 Bothan Victoria 3-4 Stewarton United +11/-11 AYR - N. Ayrshire Trophy
18/11/2023 New Farm Loch 8-1 Kilwinning Football Academy +7/-7   AYR - Premier Div.
18/11/2023 Dailly 2-5 Crosshouse Waverley -34/+34 AYR - S. Ayrshire Trophy
18/11/2023 Chirnside United 2-3 Greenlaw -9/+9   BOR - A Div.
18/11/2023 Langholm Legion 2-3 Newtown -6/+6   BOR - A Div.
18/11/2023 Ancrum 6-0 Gala Fairydean Rovers Amateurs +23/-23   BOR - B Div.
18/11/2023 Coldstream Amateurs 3-8 Gala Hotspur -31/+31   BOR - B Div.
18/11/2023 Highfields United 9-1 Jed Legion +7/-7   BOR - B Div.
18/11/2023 Kelso Thistle 2-4 Hawick United -17/+17   BOR - B Div.
18/11/2023 Leithen Rovers 4-2 Lauder -5/+5   BOR - B Div.
18/11/2023 Saint Boswells 3-5 Eyemouth United -2/+2   BOR - B Div.
18/11/2023 Alva 1-1 Rhu -9/+9   CAL - Div. 1
18/11/2023 Callander Thistle 1-7 Rothesay Brandane -16/+16   CAL - Div. 1
18/11/2023 Riverside 5-4 Cambria -3/+3   CAL - Div. 1
18/11/2023 Dumbarton Academy FP 1-2 Eaglesham -17/+17   CAL - Premier Div.
18/11/2023 East Kilbride Thistle U21 0-2 Rutherglen Glencairn U21 -1/+1   CAL - WoS U21 Lg.
18/11/2023 Harestanes U21 0-7 Strathclyde University U21 -22/+22   CAL - WoS U21 Lg.
18/11/2023 Petershill U21 1-6 Saint Cadoc's Youth Club U21 -51/+51   CAL - WoS U21 Lg.
18/11/2023 Monifieth Athletic 3-0 Parktool Athletic +4/-4   DSM - Div. 1
18/11/2023 Saint Andrews {DSM} 2-4 Dolphin -12/+12   DSM - Div. 1
18/11/2023 Douglas East 0-7 East Craigie Amateurs -4/+4   DSM - Div. 2
18/11/2023 Dundee University 4-3 Craigie Bar -7/+7   DSM - Div. 2
18/11/2023 Ferry Athletic 1-0 Douglas Youth -1/+1   DSM - Div. 2
18/11/2023 Kelso 2-2 Claverhouse -8/+8   DSM - Div. 2
18/11/2023 Bank Street Athletic 4-2 Occidental +10/-10   DSM - Premier Div.
18/11/2023 Charlie Accies 5-2 Craigie ±0/±0   DSM - Premier Div.
18/11/2023 Clermiston 9-1 Stenhousemuir U21 +8/-8   EAS - East Am. Cup 23-24
18/11/2023 Dollar Glen 1-5 Heriot-Watt University Amateurs -19/+19   EAS - East Am. Cup 23-24
18/11/2023 Edinburgh University 4ths p 2-2 Craigroyston +11/-11   EAS - East Am. Cup 23-24
18/11/2023 Leith Athletic Amateurs 4-2 Milton +8/-8   EAS - East Am. Cup 23-24
18/11/2023 Loganlea United 5-1 Mill United ±0/±0   EAS - East Am. Cup 23-24
18/11/2023 Plean 2-3 Edinburgh Star -1/+1   EAS - East Am. Cup 23-24
18/11/2023 Ratho Athletic 0-4 Dunipace Amateurs -20/+20   EAS - East Am. Cup 23-24
18/11/2023 Riverside Athletic 0-9 Leith Victoria NCLV -4/+4   EAS - East Am. Cup 23-24
18/11/2023 Sandys 4-0 Westfield Colts ±0/±0   EAS - East Am. Cup 23-24
18/11/2023 Stenhousemuir Community p 1-1 Cambusbarron Rovers -9/+9   EAS - East Am. Cup 23-24
18/11/2023 Tollcross Thistle 4-2 Corstorphine Dynamo -6/+6   EAS - East Am. Cup 23-24
18/11/2023 Barclay Viewforth United 1-0 Port Seton +20/-20   EDC - Lg.
18/11/2023 Central 3-5 Saint Columba's -1/+1   EDC - Lg.
18/11/2023 Charlotte Chapel 3-2 Gorgie United +16/-16   EDC - Lg.
18/11/2023 Kirkliston Community Church 0-5 Carrubbers -10/+10   EDC - Lg.
18/11/2023 Ladywell Baptist Church 3-2 White Lightning +17/-17   EDC - Lg.
18/11/2023 Niddrie Mission 2-1 Bingham -7/+7   EDC - Lg.
18/11/2023 Bowhill Rovers 3-1 Auchtermuchty Bellvue +1/-1   FIF - Fife Am. Cup 23-24
18/11/2023 Leslie Hearts 2-0 Kennoway Star Hearts Amateurs -7/+7   FIF - Fife Am. Cup 23-24
18/11/2023 The Swifts 3-0 Lochgelly United +19/-19   FIF - Fife Am. Cup 23-24
18/11/2023 United Colleges 5-0 Rosebank +7/-7   FIF - Fife Am. Cup 23-24
18/11/2023 Busby SM 9-1 River Nevis +41/-41   GCO - Championship
18/11/2023 Cambuslang Football Academy 2-1 Glasgow Ansar ±0/±0   GCO - Championship
18/11/2023 Clydebank Red Star 4-2 Greater Glasgow +2/-2   GCO - Championship
18/11/2023 DTI 2-2 Nethercraigs +3/-3   GCO - Championship
18/11/2023 Woodbank 2-4 Cathcart -5/+5   GCO - Championship
18/11/2023 Clydebank SM 9-0 Southside United +12/-12   GCO - Premier Div.
18/11/2023 Clydeside Athletic 4-2 Glasgow Island +9/-9   GCO - Premier Div.
18/11/2023 Lokomotiv Glasgow 0-2 Park Sports Project +2/-2   GCO - Premier Div.
18/11/2023 Newlands 4-2 Bishopton -4/+4   GCO - Premier Div.
18/11/2023 Calderglen 3-1 Erskine +6/-6   GGP - Div. 1
18/11/2023 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 2-6 Johnstone Burgh Amateurs -18/+18   GGP - Div. 1
18/11/2023 Saint Patrick's FP {GGP} 2-3 Houston United -6/+6   GGP - Div. 1
18/11/2023 Carluke Thistle 2-2 Condorrat -9/+9   GGP - Div. 2
18/11/2023 Colquhoun United 1-2 Antonine -4/+4   GGP - Div. 2
18/11/2023 Westerlands {GGP} 1-0 Kirkfield United +12/-12   GGP - Div. 2
18/11/2023 Duncanrig 8-0 Tarbert +4/-4   GGP - Div. 3
18/11/2023 Glasgow Harp {GGP} 0-0 Vale of Leven Amateurs +3/-3   GGP - Div. 3
18/11/2023 KaisAyr 0-6 Fir Park Corner -30/+30   IFA - Lg.
18/11/2023 Glenrothes Amateurs 2-3 Methilhill Strollers -8/+8   KOF - Ch'ship/Conference Cup
18/11/2023 Kettle United 2-2 Saint Monans Swallows -10/+10   KOF - Conference
18/11/2023 Greig Park Rangers 5-2 Kirkcaldy YMCA ±0/±0   KOF - Premier Div.
18/11/2023 Markinch 3-3 Leven United +3/-3   KOF - Premier Div.
18/11/2023 Armadale Athletic 2-2 Mental Mechanics -1/+1   LOT - Championship
18/11/2023 North Berwick 4-3 Bo'ness United Community +3/-3   LOT - Championship
18/11/2023 Currie 2-1 Bathgate +10/-10   LOT - Div. 1
18/11/2023 Edinburgh Community Amateurs 1-5 East Calder United -7/+7   LOT - Div. 1
18/11/2023 Tranent Amateurs 2-1 Edinburgh University 2nds +2/-2   LOT - Premier Div.
18/11/2023 Broughty United Reserves 2-1 Montrose Merpro Reserves -1/+1   MID - Alliance Lg.
18/11/2023 Arbroath Amateurs 1-5 Broughty United -25/+25   MID - Premier Div.
18/11/2023 Brechin Community 0-1 Invergowrie +3/-3   MID - Premier Div.
18/11/2023 Douglas 8-0 Forfar Athletic Amateurs +7/-7   MID - Premier Div.
18/11/2023 Cowie Thistle 2-0 Banchory -3/+3 NOR - North Am. Cup 23-24
18/11/2023 Echt 3-1 Saint Marnans -4/+4 NOR - North Am. Cup 23-24
18/11/2023 Monymusk 1-3 AC Mill Inn -2/+2 NOR - North Am. Cup 23-24
18/11/2023 Cannon Fodder 7-3 Kinnoull Reds -2/+2   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
18/11/2023 Craws Nest 8-2 Pitfour ±0/±0   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
18/11/2023 Dundee North End Amateurs 1-2 Lochee Harp Amateurs -23/+23   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
18/11/2023 Dundee Social 3-5 Breadalbane -5/+5   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
18/11/2023 Finavon 1-2 Kirriemuir Thistle Amateurs -5/+5   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
18/11/2023 Kinross 2-5 Powrie -17/+17   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
18/11/2023 Montrose Merpro 7-0 Bridgeton United +5/-5   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
18/11/2023 Morgan Academy FP 3-4 Stobswell +1/-1   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
18/11/2023 Polepark 0-3 Kettins -18/+18   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
18/11/2023 Tayside Fire Brigade 0-5 Cairdy Thistle -5/+5   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
18/11/2023 Wolfhill 3-0 Dundee Athletic +1/-1   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
18/11/2023 Vale of Atholl 16-0 Abernethy +4/-4   PER - Div. 2
18/11/2023 Eastwood Parkmount 0-2 Newport -20/+20   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
18/11/2023 Largs Thistle Amateurs 3-1 Edinburgh Harps +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
18/11/2023 Shotts Bon Accord U21 7-0 Bon Accord City +21/-21   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
18/11/2023 Vale of Earn 2-2 p Craigneuk SM -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
18/11/2023 Westdyke 4-2 Burrelton Rovers +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
18/11/2023 Dennistoun Thistle 1-3 Croftfoot Parish -23/+23   SEC - Div. 1
18/11/2023 Hope Community Church Barlanark 1-12 Fullarton Irvine -10/+10   SEC - Div. 1
18/11/2023 Houston & Killellan 2-3 Mearns Cart -11/+11   SEC - Div. 1
18/11/2023 Woodhill 2-4 Greenbank Church of Scotland -20/+20   SEC - Div. 1
18/11/2023 Avendale 1-7 United Churches of Ayr -34/+34   SEC - Premier Div.
18/11/2023 Cumbernauld Colts Amateurs 0-1 Tollcross -5/+5   SEC - Premier Div.
18/11/2023 Law Community 1-2 South Glasgow -14/+14   SEC - Premier Div.
18/11/2023 Baljaffray 0-7 Greenock High School FP -14/+14   SPA - Championship
18/11/2023 Eddlewood 1-0 Port Glasgow Old Boys Union -5/+5   SPA - Championship
18/11/2023 Inverclyde 5-4 Parkhall -3/+3   SPA - Championship
18/11/2023 Kings Park Rangers 5-2 BSC Glasgow Amateurs -3/+3   SPA - Championship
18/11/2023 Neilston Amateurs 1-8 Castlemilk Old Boys Club -9/+9   SPA - Premier Div.
18/11/2023 Burnbank U19 2-4 Cumbernauld Pumas U19 -31/+31   SPA - U19 Lg.
18/11/2023 Carolside U19 1-5 Saint Patrick's FP U19 +2/-2   SPA - U19 Lg.
18/11/2023 Cumbernauld Colts U19 2-6 East Kilbride Burgh United U19 -4/+4   SPA - U19 Lg.
18/11/2023 Glasgow Athletic U19 9-1 Gleniffer Thistle U19 +7/-7   SPA - U19 Lg.
18/11/2023 Lenzie Youth Club U19 7-2 Giffnock Soccer Centre U19 +6/-6   SPA - U19 Lg.
18/11/2023 Stenhousemuir U19 4-3 Saint Cadoc's Youth Club U19 +1/-1   SPA - U19 Lg.
18/11/2023 Huntershill 5-2 Shawbridge +7/-7   SSM - Championship A
18/11/2023 Netherton 2-3 Blantyre Soccer Academy -6/+6   SSM - Championship A
18/11/2023 Braehead {GLA} 1-1 Gladstone Athletic -4/+4   SSM - Championship B
18/11/2023 Easterhouse Football Academy Amateurs 3-1 Stratton Southside -2/+2   SSM - Championship B
18/11/2023 Southside 3-5 Baillieston Thistle -8/+8   SSM - Championship B
18/11/2023 Dean Park 6-4 North East Thistle +15/-15   SSM - Development Div.
18/11/2023 Netherton Colts 3-1 Kirkwood -2/+2   SSM - Development Div.
18/11/2023 West Dumbarton Colts 2-3 Moorlands -7/+7   SSM - Development Div.
18/11/2023 Salsburgh United 5-2 Bellshill ±0/±0   SSM - Div. 1A
18/11/2023 Southside Athletic 5-3 Airdrie Forest +5/-5   SSM - Div. 1A
18/11/2023 Wishaw United 3-2 Rutherglen Glencairn Amateurs -3/+3   SSM - Div. 1A
18/11/2023 Third Lanark 0-2 Roselle Rovers -25/+25   SSM - Div. 1B
18/11/2023 West Dumbarton 4-3 Greengairs -7/+7   SSM - Div. 1B
18/11/2023 Westwood 3-2 Summerston +2/-2   SSM - Div. 1B
18/11/2023 AS Airdrie 0-0 East Lane -2/+2   SSM - Premier Div.
18/11/2023 East Dunbartonshire 2-2 Viewfield Rovers -11/+11   SSM - Premier Div.
18/11/2023 Linlithgow Rose Community 1-1 Beechwood Albion +4/-4   STI - Premier Div.
18/11/2023 Tullibody Saint Serf's 3-0 Braehead {STI} +37/-37   STI - Premier Div.
18/11/2023 AFC Dalziel 0-3 Drumchapel United SM -4/+4   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Annbank United 5-1 Strathclyde University +2/-2   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Arthurlie Amateurs p 3-3 Dinamo Paisley ±0/±0   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Bellfield 5-3 Kilbarchan Thistle +11/-11   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Clydebank Amateurs 2-4 Crosshill Thistle -20/+20   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 East End Villa 3-1 Port Glasgow Amateurs +20/-20   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 East Kilbride Colts 4-4 p East Kilbride RR +4/-4   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Garrowhill Thistle 2-3 Corinthians -6/+6   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Glasgow Harp 2-2 p Knockentiber -9/+9   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Glasgow University Amateurs 2-5 Saint Joseph's -2/+2   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Glasgow Wellington 1-4 Campsie Minerva -3/+3   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Harestanes 1-1 p Dynamo East Kilbride -10/+10   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 King's Church 3-5 UB United -11/+11   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 King's Park United 2-1 Muirend +15/-15   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Kirkintilloch Thistle 5-2 Singer +11/-11   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Manhattan Blacks 2-2 p Galston United +10/-10   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Oban Saints 5-2 Chryston +11/-11   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Pollok United 7-1 West Glasgow +4/-4   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Port Glasgow Athletic 3-6 Gleniffer Thistle -22/+22   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Port Glasgow Boys Club 0-4 Cumnock Amateurs -12/+12   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Rosehill United 0-13 Saint Patrick's FP -1/+1   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Saint Mungo 5-0 West Kilbride +10/-10   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Shortlees 2-4 Drumchapel -16/+16   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Weir Recreation p 3-3 Dean Fenwick Thistle -5/+5   WES - West Am. Cup 23-24
18/11/2023 Wishaw Wycombe Wanderers 5-3 Blackthorn Rovers +5/-5   WES - West Am. Cup 23-24
17/11/2023 Drumchapel U21 1-1 Milton U21 -14/+14   CAL - WoS U21 Lg.
17/11/2023 Arbroath Amateurs Reserves 3-0 Barnhill Reserves +15/-15 MID - Lunan Trophy
17/11/2023 Rutherglen Glencairn U19 3-1 Dumbarton U19 +9/-9   SPA - U19 Lg.
11/11/2023 Kemnay 3-1 Tarves +11/-11   ABD - Aberdeen FC Trophy
11/11/2023 Aberdeen University Amateurs 1-5 Kincorth -4/+4   ABD - Association Trophy
11/11/2023 Turriff Thistle 4-1 Jesus House Aberdeen +4/-4   ABD - Association Trophy
11/11/2023 Monymusk 9-2 Ellon +7/-7 ABD - Barclay Cook Cup
11/11/2023 Stonehaven Athletic 2-1 Feughside -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
11/11/2023 Aberdeen University Colts 9-3 Theologians North East +29/-29   ABD - Div. 2 (North)
11/11/2023 Newmachar United Amateurs 1-1 Kintore -4/+4   ABD - Div. 2 (North)
11/11/2023 Kaimhill United 0-4 Nicolls -17/+17   ABD - Premier Div.
11/11/2023 Ellon Thistle 5-2 Cammachmore +17/-17 ABD - Stephen Shield
11/11/2023 Bellfield 2-5 Crosshouse Waverley -17/+17   AYR - Div. 1
11/11/2023 Drongan United 2-2 Knockentiber +5/-5   AYR - Div. 1
11/11/2023 West Kilbride 4-4 Catrine -9/+9   AYR - Div. 1
11/11/2023 Whitletts Victoria Amateurs 3-4 Irvine Thistle -5/+5   AYR - Div. 1
11/11/2023 Crosshill Thistle 7-1 Darvel Victoria +6/-6   AYR - Div. 2
11/11/2023 Dean Fenwick Thistle 3-1 Cambusdoon ±0/±0   AYR - Div. 2
11/11/2023 Kilwinning 1-3 Onthank -9/+9   AYR - Div. 2
11/11/2023 Minishant 1-2 Bothan Victoria -20/+20   AYR - Div. 2
11/11/2023 Black's Bar 1-6 Stewarton United -13/+13 AYR - N. Ayrshire Trophy
11/11/2023 Kilmarnock Amateurs 0-4 Kilbride Thistle -43/+43 AYR - N. Ayrshire Trophy
11/11/2023 New Farm Loch 1-1 p Shortlees -3/+3 AYR - N. Ayrshire Trophy
11/11/2023 Kilwinning Football Academy 1-4 Galston United -16/+16   AYR - Premier Div.
11/11/2023 Annbank United 1-0 Mauchline United -11/+11 AYR - S. Ayrshire Trophy
11/11/2023 Tarbolton 0-5 Troon Dundonald -50/+50 AYR - S. Ayrshire Trophy
11/11/2023 Biggar United 1-4 Newtown -29/+29   BOR - A Div.
11/11/2023 Hawick Waverley 3-5 Earlston Rhymers -21/+21   BOR - A Div.
11/11/2023 Langholm Legion 0-7 Duns -14/+14   BOR - A Div.
11/11/2023 Langlee 2-1 Greenlaw -7/+7   BOR - A Div.
11/11/2023 Tweeddale Rovers 0-4 Chirnside United -26/+26   BOR - A Div.
11/11/2023 Coldstream Amateurs 0-6 Hawick United -29/+29   BOR - B Div.
11/11/2023 Eyemouth United 15-0 Lauder +3/-3   BOR - B Div.
11/11/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 2-2 Gala Hotspur -7/+7   BOR - B Div.
11/11/2023 Highfields United 6-2 Saint Boswells +13/-13   BOR - B Div.
11/11/2023 Jed Legion 4-4 Ancrum +5/-5   BOR - B Div.
11/11/2023 Kelso Thistle 7-2 Selkirk Victoria +15/-15   BOR - B Div.
11/11/2023 Callander Thistle 2-3 Glasgow University Amateurs +1/-1   CAL - Div. 1
11/11/2023 Drumchapel 5-0 Rhu +3/-3   CAL - Div. 1
11/11/2023 University of Stirling Amateurs 1-2 Stenhousemuir Community +6/-6   CAL - Div. 1
11/11/2023 Cambusbarron Rovers 3-1 Eaglesham +16/-16 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
11/11/2023 Doune Castle 2-0 Riverside -4/+4 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
11/11/2023 Dumbarton Academy FP 1-1 East Kilbride YM +3/-3   CAL - Premier Div.
11/11/2023 Giffnock North 2-1 Milton -5/+5   CAL - Premier Div.
11/11/2023 Saint Mungo 2-2 Saint Joseph's ±0/±0   CAL - Premier Div.
11/11/2023 Wishaw Wycombe Wanderers 2-0 Glasgow Harp +9/-9   CAL - Premier Div.
11/11/2023 Drumchapel U21 5-4 East Kilbride Thistle U21 -7/+7   CAL - WoS U21 Lg.
11/11/2023 East Kilbride YM U21 2-4 Petershill U21 -11/+11   CAL - WoS U21 Lg.
11/11/2023 Greenock High School FP U21 2-0 Stenhousemuir U21 +9/-9   CAL - WoS U21 Lg.
11/11/2023 Saint Cadoc's Youth Club U21 4-1 Harestanes U21 ±0/±0   CAL - WoS U21 Lg.
11/11/2023 Saint Mungo U21 2-1 Strathclyde University U21 -4/+4   CAL - WoS U21 Lg.
11/11/2023 Saint Andrews {DSM} 1-2 Dundee University Medics -1/+1   DSM - Div. 1
11/11/2023 Craigie Bar 5-5 Claverhouse +10/-10   DSM - Div. 2
11/11/2023 Craws Nest 10-1 Douglas East +1/-1   DSM - Div. 2
11/11/2023 Douglas Youth 2-2 East Craigie Amateurs +5/-5   DSM - Div. 2
11/11/2023 Dundee Athletic 0-1 Ferry Athletic -8/+8   DSM - Div. 2
11/11/2023 Craigie 1-6 Cairdy Thistle -14/+14   DSM - Premier Div.
11/11/2023 Dundee North End Amateurs 3-2 Dundee United Sports Club -1/+1   DSM - Premier Div.
11/11/2023 Occidental 3-0 The Beat +1/-1   DSM - Premier Div.
11/11/2023 Stobswell 2-3 Charlie Accies -15/+15   DSM - Premier Div.
11/11/2023 Niddrie Mission 7-3 Saint Columba's +24/-24   EDC - Lg.
11/11/2023 Gorgie United 6-1 South East Saints +4/-4   EDC - Lg. Cup
11/11/2023 Kirkliston Community Church 0-4 Carrubbers -8/+8   EDC - Lg. Cup
11/11/2023 Ladywell Baptist Church 3-1 White Lightning +29/-29   EDC - Lg. Cup
11/11/2023 Port Seton 4-1 Barclay Viewforth United -2/+2   EDC - Lg. Cup
11/11/2023 Saint Mary's Metropolitan 6-1 Charlotte Chapel +2/-2   EDC - Lg. Cup
11/11/2023 Benarty Astros 6-4 Fife Thistle +4/-4   FIF - Fife Am. Cup 23-24
11/11/2023 Kirkcaldy YMCA 1-5 United Colleges -39/+39   FIF - Fife Am. Cup 23-24
11/11/2023 Leven Hearts 0-4 Burntisland United -18/+18   FIF - Fife Am. Cup 23-24
11/11/2023 Cambuslang Football Academy 2-0 Burnhill +10/-10   GCO - Championship
11/11/2023 Clydebank Red Star 0-4 Nethercraigs -23/+23   GCO - Championship
11/11/2023 DTI 0-1 Busby SM -18/+18   GCO - Championship
11/11/2023 Greater Glasgow 5-0 Croftpark +18/-18   GCO - Championship
11/11/2023 King's Park United 4-4 Glasgow Medics -7/+7   GCO - Championship
11/11/2023 River Nevis 1-2 Cathcart -12/+12   GCO - Championship
11/11/2023 Rosebank United 1-6 Lomond -7/+7   GCO - Championship
11/11/2023 Woodbank 2-2 Glasgow Ansar -1/+1   GCO - Championship
11/11/2023 Clydebank SM 8-1 Lokomotiv Glasgow +15/-15   GCO - Premier Div.
11/11/2023 Clydeside Athletic 3-0 Bishopton ±0/±0   GCO - Premier Div.
11/11/2023 Rosehill United 2-5 Corinthians -1/+1   GCO - Premier Div.
11/11/2023 Weir Recreation 1-5 Newlands -14/+14   GCO - Premier Div.
11/11/2023 East Kilbride RR 7-0 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +3/-3   GGP - Div. 1
11/11/2023 East Kilbride YM {GGP} 0-5 Calderglen -23/+23   GGP - Div. 1
11/11/2023 Newshot 4-0 Dynamo East Kilbride +28/-28   GGP - Div. 1
11/11/2023 Saint Patrick's FP {GGP} 2-1 Johnstone Burgh Amateurs +2/-2   GGP - Div. 1
11/11/2023 Condorrat 5-1 Colquhoun United +14/-14   GGP - Div. 2
11/11/2023 Giffnock Soccer Centre Reds 1-4 Westerlands {GGP} -29/+29   GGP - Div. 2
11/11/2023 Glasgow University Amateurs {GGP} 2-1 Antonine +7/-7   GGP - Div. 2
11/11/2023 Bearsden 8-1 Tarbert +23/-23   GGP - Div. 3
11/11/2023 Clydebank Amateurs 5-3 Duncanrig +10/-10   GGP - Div. 3
11/11/2023 Craigneuk 0-4 Vale of Leven Amateurs -28/+28   GGP - Div. 3
11/11/2023 Kilbarchan Thistle 4-3 Garrowhill Thistle +12/-12   GGP - Div. 3
11/11/2023 Strathclyde University {GGP} 2-1 Glasgow Harp {GGP} +5/-5   GGP - Div. 3
11/11/2023 Fir Park Corner 8-0 Real Maroon +4/-4   IFA - Lg.
11/11/2023 Queen's Park Supporters 2-2 Internazioswally +6/-6   IFA - Lg.
11/11/2023 Pittenweem Rovers 4-1 Kinross Colts +8/-8   KOF - Championship
11/11/2023 Auchtermuchty Bellvue 3-3 Glenrothes Amateurs -7/+7   KOF - Ch'ship/Conference Cup
11/11/2023 Bowhill Rovers 6-0 Kinross +7/-7   KOF - Ch'ship/Conference Cup
11/11/2023 Eastvale 3-2 Kennoway Star Hearts Amateurs -7/+7   KOF - Ch'ship/Conference Cup
11/11/2023 Methilhill Strollers 1-1 Rosebank -8/+8   KOF - Ch'ship/Conference Cup
11/11/2023 Leven 3-1 Kettle United +9/-9   KOF - Conference
11/11/2023 The Swifts 0-3 Greig Park Rangers -6/+6   KOF - Premier Div.
11/11/2023 Armadale Athletic 2-0 Kirkliston & South Queensferry +7/-7   LOT - Championship
11/11/2023 Blackridge Vale of Craig 3-2 Mental Mechanics +8/-8   LOT - Championship
11/11/2023 Corstorphine Dynamo 1-3 North Berwick -22/+22   LOT - Championship
11/11/2023 Leith Athletic Amateurs 5-0 North Merchiston Vale +6/-6   LOT - Championship
11/11/2023 Barca-Milton 1-7 Currie -23/+23   LOT - Div. 1
11/11/2023 Fernieside 2-7 Heriot-Watt University Amateurs -9/+9   LOT - Div. 1
11/11/2023 Polbeth United 1-8 Mill -6/+6   LOT - Div. 1
11/11/2023 Edinburgh University 2nds 0-5 Edinburgh Star -27/+27   LOT - Premier Div.
11/11/2023 Sandys 4-1 Ratho Athletic +2/-2   LOT - Premier Div.
11/11/2023 Tranent Amateurs 0-3 Edinburgh Strollers -16/+16   LOT - Premier Div.
11/11/2023 Loganlea United 7-1 Craigroyston +40/-40 LOT - Venture Scotland Cup
11/11/2023 Barnhill Reserves 4-1 Brechin Community Reserves -3/+3   MID - Alliance Lg.
11/11/2023 Broughty United Reserves 4-0 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves +10/-10   MID - Alliance Lg.
11/11/2023 Montrose Merpro Reserves 1-4 Arbroath Amateurs Reserves -14/+14   MID - Alliance Lg.
11/11/2023 Newport Reserves 1-1 Invergowrie Reserves -7/+7   MID - Alliance Lg.
11/11/2023 Arbroath Amateurs 2-0 Finavon +4/-4   MID - Premier Div.
11/11/2023 Brechin Community 0-10 Barnhill -7/+7   MID - Premier Div.
11/11/2023 Banchory 4-3 FC Polska -8/+8   NOR - North Am. Cup 23-24
11/11/2023 Bervie Caledonian p 1-1 Cove Thistle -2/+2   NOR - North Am. Cup 23-24
11/11/2023 Halliburton 1-2 Echt +9/-9   NOR - North Am. Cup 23-24
11/11/2023 Insch 6-2 Stoneywood Parkvale Amateurs +2/-2   NOR - North Am. Cup 23-24
11/11/2023 Kemnay Youth 0-0 p JS XI -1/+1   NOR - North Am. Cup 23-24
11/11/2023 Northstar 1-10 Cowie Thistle -1/+1   NOR - North Am. Cup 23-24
11/11/2023 Bank Street Athletic 2-6 Jeanfield Swifts Amateurs -28/+28   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
11/11/2023 Dolphin 1-2 Kelso -11/+11   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
11/11/2023 Douglas 6-7 Powrie -13/+13   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
11/11/2023 East End Thistle 2-1 Monifieth Athletic +8/-8   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
11/11/2023 Invergowrie 3-3 p Kinnoull Reds -15/+15   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
11/11/2023 Kettins 5-4 Alyth -8/+8   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
11/11/2023 Kirriemuir Thistle Amateurs 4-1 Bridge of Earn +24/-24   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
11/11/2023 Methven Athletic 0-13 Montrose Merpro -2/+2   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
11/11/2023 Saint John's 0-1 Dryburgh Athletic ±0/±0   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
11/11/2023 Stanley 1-2 Lochee Harp Amateurs -18/+18   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
11/11/2023 Wolfhill p 3-3 Dundee University -9/+9   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
11/11/2023 Balmoral United 3-1 Letham Community +6/-6   PER - Div. 1
11/11/2023 Abernethy 2-15 Bridgeton United -2/+2   PER - Div. 2
11/11/2023 Auchterarder Primrose 6-3 FC Romania +12/-12   PER - Div. 2
11/11/2023 Luncarty Amateurs 3-2 Vale of Atholl -10/+10   PER - Div. 2
11/11/2023 Alford 1-3 Strathaven Dynamo -20/+20   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Alva 5-1 East Calder United +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Balgonie Scotia 4-0 Inverclyde +19/-19   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Bon Accord City 1-1 Shotts Bon Accord U21 +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Bo'ness United Community 1-4 Glasgow Island -13/+13   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Braehead {STI} 5-0 West Glasgow +25/-25   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Burrelton Rovers 1-1 Westdyke -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Campsie Minerva 1-3 Gartcosh United -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Clermiston 4-1 Parkhall +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Craigneuk SM 3-3 Vale of Earn +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Cupar Hearts 7-0 Beechwood Albion +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Dailly 1-1 p Strathclyde University -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Dalkeith Thistle Amateurs 3-5 Dunipace Amateurs +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Dundee Social 4-2 Tullibody Saint Serf's -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 East End Villa 2-3 Leven United +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Edinburgh Harps 2-2 Largs Thistle Amateurs -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Laurencekirk West End 2-8 Westfield Colts -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Leith Victoria NCLV 5-1 Viewfield Rovers +20/-20   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Leithen Rovers 2-1 Bridge of Don +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Leslie Hearts 0-2 Greenock High School FP -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Morgan Academy FP 2-0 Lochgelly United +17/-17   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Newport 1-1 Eastwood Parkmount -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Park Sports Project 3-1 Bathgate -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Rattray's XI 1-7 Beith Amateurs -11/+11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Rothesay Brandane 1-7 Westerlands -24/+24   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Saint Andrews 0-4 Woodside -18/+18   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Saint Laurence 3-4 Glenburn Miners Welfare +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 Tweedmouth 1-7 Plean -41/+41   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 UB United 0-3 Houston United -30/+30   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 West Dumbarton 3-5 Cumnock Amateurs -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
11/11/2023 AFC Airdrie 3-2 Fullarton Irvine ±0/±0   SEC - Div. 1
11/11/2023 Croftfoot Parish 2-0 Woodhill -5/+5   SEC - Div. 1
11/11/2023 Dennistoun Thistle 15-0 Hope Community Church Barlanark +1/-1   SEC - Div. 1
11/11/2023 Greenbank Church of Scotland 4-3 Mearns Cart +16/-16   SEC - Div. 1
11/11/2023 Houston & Killellan 3-1 Glasgow Elim +4/-4   SEC - Div. 1
11/11/2023 Craighalbert 1-2 Cumbernauld Colts Amateurs +1/-1   SEC - Premier Div.
11/11/2023 South Glasgow 4-2 Glasgow Free Churches +10/-10   SEC - Premier Div.
11/11/2023 Tollcross 7-2 Law Community +7/-7   SEC - Premier Div.
11/11/2023 Cardross 0-4 Kings Park Rangers -7/+7   SPA - Championship
11/11/2023 Eddlewood 1-5 Baljaffray -8/+8   SPA - Championship
11/11/2023 Glenvale Carlton 1-4 Steins Thistle +3/-3   SPA - Championship
11/11/2023 Port Glasgow Amateurs 3-1 Busby +4/-4   SPA - Championship
11/11/2023 Port Glasgow Old Boys Union 2-2 BSC Glasgow Amateurs -3/+3   SPA - Championship
11/11/2023 Castlemilk Old Boys Club 5-1 Harestanes +4/-4 SPA - Cinema Cup
11/11/2023 Bannockburn 1-4 Saint Patrick's FP -18/+18   SPA - Premier Div.
11/11/2023 Neilston Amateurs 3-3 Arthurlie Amateurs +6/-6   SPA - Premier Div.
11/11/2023 Cumbernauld Colts U19 3-9 Stenhousemuir U19 -25/+25   SPA - U19 Lg.
11/11/2023 Dumbarton U19 4-3 Glasgow Athletic U19 +8/-8   SPA - U19 Lg.
11/11/2023 East Kilbride Burgh United U19 3-2 Third Lanark U19 -7/+7   SPA - U19 Lg.
11/11/2023 Falkirk Foundation U19 3-1 Lenzie Youth Club U19 +30/-30   SPA - U19 Lg.
11/11/2023 Giffnock Soccer Centre U19 0-3 Rutherglen Glencairn U19 -21/+21   SPA - U19 Lg.
11/11/2023 Drumchapel United SM 2-1 East Kilbride Colts -5/+5 SSM - Champions Cup
11/11/2023 Plains 0-0 p Dinamo Paisley +6/-6 SSM - Champions Cup
11/11/2023 Knightswood Amateurs 6-2 Shawbridge +11/-11   SSM - Championship A
11/11/2023 Manhattan Blacks 1-4 Blantyre Soccer Academy -20/+20   SSM - Championship A
11/11/2023 Port Glasgow Boys Club 0-5 Glebe Hibernian -24/+24   SSM - Championship A
11/11/2023 East Kilbride YM SM 1-0 Baillieston Thistle +2/-2   SSM - Championship B
11/11/2023 Gleniffer Thistle 2-4 Easterhouse Football Academy Amateurs -5/+5   SSM - Championship B
11/11/2023 Port Glasgow Athletic 7-2 Southside +35/-35   SSM - Championship B
11/11/2023 Singer 8-2 Braehead {GLA} +21/-21   SSM - Championship B
11/11/2023 Stratton Southside 2-1 Greenock ±0/±0   SSM - Championship B
11/11/2023 Blantyre Soccer Academy Colts 2-5 Netherton Colts -5/+5   SSM - Development Div.
11/11/2023 Cumbernauld Athletic 7-1 North East Thistle +6/-6   SSM - Development Div.
11/11/2023 Dean Park 2-5 West Dumbarton Colts -12/+12   SSM - Development Div.
11/11/2023 Kirkwood 1-2 Wishaw High School FP SM -7/+7   SSM - Development Div.
11/11/2023 North Glasgow Victory 4-1 Glasgow Deaf Athletic ±0/±0   SSM - Development Div.
11/11/2023 AFC Dalziel 5-0 Saint Mungo SM +15/-15   SSM - Div. 1A
11/11/2023 Airdrie Forest 6-5 Rutherglen Glencairn Amateurs +19/-19   SSM - Div. 1A
11/11/2023 Bellshill 2-4 AFC Motherwell +3/-3   SSM - Div. 1A
11/11/2023 Glasgow City Star 3-4 Milngavie Wanderers SM -7/+7   SSM - Div. 1B
11/11/2023 Glynhill Moorcroft 12-1 Westwood +8/-8   SSM - Div. 1B
11/11/2023 Roselle Rovers 8-0 Notre Dame +1/-1   SSM - Div. 1B
11/11/2023 Westerlands SM 4-5 Summerston -3/+3   SSM - Div. 1B
11/11/2023 AS Airdrie 1-3 East Dunbartonshire -8/+8   SSM - Premier Div.
11/11/2023 Kirkintilloch Thistle 0-4 Moorlands Anvil -45/+45   SSM - Premier Div.
11/11/2023 Uddingston 4-2 Blackthorn Rovers +17/-17   SSM - Premier Div.
11/11/2023 Kincardine 10-0 Cowie United +8/-8   STI - Lg. Cup
11/11/2023 Riverside Athletic 0-7 Linlithgow Rose Community -7/+7   STI - Lg. Cup
11/11/2023 Blackburn United Amateurs 0-2 Campsie -6/+6   STI - Premier Div.
11/11/2023 Oban Saints 4-1 Anniesland -4/+4   WES - West Am. Cup 23-24
10/11/2023 Milton U21 1-1 Rutherglen Glencairn U21 +13/-13   CAL - WoS U21 Lg.
10/11/2023 Bingham 4-2 Central +6/-6   EDC - Lg. Cup
10/11/2023 Rutherglen Glencairn U18 7-3 Gleniffer Thistle U19 +4/-4   SPA - U19 Lg.
10/11/2023 Saint Cadoc's Youth Club U19 2-1 Carolside U19 -9/+9   SPA - U19 Lg.
04/11/2023 AC Mill Inn Academy 1-5 FC Polska -33/+33 ABD - Dickie Trophy
04/11/2023 Byron Sports Club 0-3 Meldrum United -31/+31   ABD - Div. 2 (East)
04/11/2023 Kemnay Youth 0-3 Turriff Thistle -18/+18 ABD - White Cup
04/11/2023 Crosshouse Waverley 3-1 Irvine Thistle +12/-12   AYR - Div. 1
04/11/2023 Dean Fenwick Thistle 0-2 Onthank -25/+25   AYR - Div. 2
04/11/2023 Kilwinning 3-4 Darvel Victoria -14/+14   AYR - Div. 2
04/11/2023 Black's Bar 1-7 Dirrans Athletic -17/+17   AYR - Premier Div.
04/11/2023 Langholm Legion 3-2 Chirnside United +5/-5   BOR - A Div.
04/11/2023 Tweeddale Rovers 0-3 Newtown -24/+24   BOR - A Div.
04/11/2023 Highfields United 7-0 Gala Hotspur +8/-8   BOR - B Div.
04/11/2023 Lauder 3-3 Kelso Thistle +5/-5   BOR - B Div.
04/11/2023 Glasgow Harp 4-0 Milton +10/-10   CAL - Premier Div.
04/11/2023 East Kilbride Thistle U21 0-6 Drumchapel U21 -22/+22   CAL - WoS U21 Lg.
04/11/2023 Harestanes U21 0-7 Saint Cadoc's Youth Club U21 -20/+20   CAL - WoS U21 Lg.
04/11/2023 Saint Mungo U21 0-3 Greenock High School FP U21 -25/+25   CAL - WoS U21 Lg.
04/11/2023 Strathclyde University U21 0-1 Petershill U21 +1/-1   CAL - WoS U21 Lg.
04/11/2023 Dolphin 2-8 Dundee West -13/+13   DSM - Div. 1
04/11/2023 East End Thistle 0-0 Tayside Fire Brigade -5/+5   DSM - Div. 1
04/11/2023 Claverhouse 1-2 East Craigie Amateurs -14/+14   DSM - Div. 2
04/11/2023 Craigie Bar 2-9 Ferry Athletic -31/+31   DSM - Div. 2
04/11/2023 Craws Nest 4-2 Dundee University ±0/±0   DSM - Div. 2
04/11/2023 Barclay Viewforth United 3-4 Charlotte Chapel -10/+10   EDC - Lg.
04/11/2023 Central 8-2 South East Saints +35/-35   EDC - Lg.
04/11/2023 Kirkliston Community Church 1-3 Ladywell Baptist Church -1/+1   EDC - Lg.
04/11/2023 Port Seton 1-0 Saint Mary's Metropolitan +8/-8   EDC - Lg.
04/11/2023 White Lightning 1-2 Niddrie Mission -13/+13   EDC - Lg.
04/11/2023 Balgonie Scotia 10-1 Glenrothes Amateurs +6/-6   FIF - Fife Am. Cup 23-24
04/11/2023 Burnhill 1-2 Woodbank -16/+16   GCO - Championship
04/11/2023 Glasgow Ansar 1-2 Cathcart -2/+2   GCO - Championship
04/11/2023 Lomond 8-2 River Nevis +12/-12   GCO - Championship
04/11/2023 Rhu Colts 1-8 DTI -29/+29   GCO - Championship
04/11/2023 Rosebank United 0-2 Greater Glasgow -15/+15   GCO - Championship
04/11/2023 Clydebank SM 10-2 Bishopton +18/-18   GCO - Premier Div.
04/11/2023 Rosehill United 2-4 Weir Recreation -13/+13   GCO - Premier Div.
04/11/2023 Eaglesham {GGP} 3-7 Saint Patrick's FP {GGP} -14/+14   GGP - Div. 1
04/11/2023 East Kilbride YM {GGP} 2-2 Giffnock Soccer Centre Jordanhill ±0/±0   GGP - Div. 1
04/11/2023 Colquhoun United 2-2 Carluke Thistle +8/-8   GGP - Div. 2
04/11/2023 Condorrat 2-2 Antonine -2/+2   GGP - Div. 2
04/11/2023 Glasgow University Amateurs {GGP} 1-2 Giffnock Soccer Centre Reds -6/+6   GGP - Div. 2
04/11/2023 Glasgow Harp {GGP} 5-1 Bearsden +12/-12   GGP - Div. 3
04/11/2023 Kilbarchan Thistle 4-2 Craigneuk ±0/±0   GGP - Div. 3
04/11/2023 KaisAyr 5-0 Queen's Park Supporters +17/-17   IFA - Lg.
04/11/2023 Greig Park Rangers 6-4 Bridge of Earn +1/-1   KOF - Premier Div.
04/11/2023 North Berwick 2-3 Mental Mechanics -5/+5   LOT - Championship
04/11/2023 West Barns Star 4-4 Edinburgh Harps +3/-3   LOT - Championship
04/11/2023 Barca-Milton 2-0 Edinburgh Community Amateurs +4/-4   LOT - Div. 1
04/11/2023 Edinburgh University 4ths 11-1 Polbeth United +13/-13   LOT - Div. 1
04/11/2023 Edinburgh Strollers 7-0 Edinburgh University 2nds +21/-21   LOT - Premier Div.
04/11/2023 Brechin Community Reserves 1-1 Montrose Merpro Reserves +10/-10   MID - Alliance Lg.
04/11/2023 Saint Marnans 1-0 Kincorth +20/-20   NOR - North Am. Cup 23-24
04/11/2023 Douglas Youth 2-3 Dundee Athletic -10/+10   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
04/11/2023 The Beat 3-3 p Pitfour -15/+15   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
04/11/2023 Saint John's 2-4 Alyth -26/+26   PER - Div. 1
04/11/2023 Stanley 19-0 Abernethy ±0/±0   PER - Div. 2
04/11/2023 Ancrum 0-3 Harestanes +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Armadale Athletic 2-3 Markinch +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Arthurlie Amateurs 7-0 Cardross ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 AS Airdrie 1-2 Clydebank Amateurs -18/+18   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Banchory 1-2 Minishant -17/+17   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Bank Street Athletic 5-1 South Glasgow +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Bathgate 1-1 Park Sports Project +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Bellfield 2-4 Loganlea United -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Blackthorn Rovers 5-1 Braehead {GLA} +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Breadalbane 11-0 Kelso +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Bridgeton United 0-4 Dumbarton Academy FP +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Burnbank U19 3-3 Polepark +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Calderglen 5-1 JS XI +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Cambuslang Football Academy 1-4 Baillieston Thistle +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Cannon Fodder 4-2 Saint Peter's Amateurs +17/-17   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Castlemilk Old Boys Club 10-0 Dollar Glen +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Charlie Accies 4-3 Kettins -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Clydebank Red Star 0-9 East Kilbride RR -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Corinthians 3-2 Cairdy Thistle ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Corstorphine Dynamo 0-4 Annbank United -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Cove Thistle 2-4 Whitletts Victoria Amateurs -22/+22   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Craighalbert 1-0 Benarty Astros +22/-22   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Craigie 2-4 Kilbride Thistle -16/+16   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Cumnock Amateurs 1-1 West Dumbarton -11/+11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Dennistoun Thistle 3-1 Kemnay +27/-27   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Douglas 2-4 Plains -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Drongan United 2-5 King's Church -15/+15   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Dryburgh Athletic 1-3 Bervie Caledonian -24/+24   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Duncanrig 5-2 Invergowrie +16/-16   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Dundee North End Amateurs 2-3 Clydeside Athletic -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Eaglesham 4-1 Cambria +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Earlston Rhymers 8-3 Newshot +41/-41   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 East Calder United 1-1 Alva +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 East Dunbartonshire 5-2 Callander Thistle -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 East Kilbride Colts 2-3 Inverclyde -11/+11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 East Kilbride Thistle Amateurs 2-8 Southside -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Easterhouse Football Academy Amateurs 9-4 Bellshill +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Eddlewood 1-10 Cowie Thistle -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Edinburgh Star 3-2 Kirkliston & South Queensferry -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Erskine 0-1 Knockentiber -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 FC Romania 3-1 Busby SM +21/-21   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Finavon 0-7 Dinamo Paisley -16/+16   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-4 Tolbooth -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Galston United 4-2 AC Mill Inn -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Garnock Valley 2-1 Monymusk +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Garrowhill Thistle 5-1 Tollcross +18/-18   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Glasgow City Star 3-5 Kincardine -22/+22   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Gleniffer Thistle 3-0 Greenlaw +12/-12   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Greengairs 2-0 Kirriemuir Thistle Amateurs +29/-29   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Hawick United 2-7 Sandys +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Houston United 3-0 Oban Saints +28/-28   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Hunterfield Vale 3-2 Dundee United Sports Club +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Insch 4-1 Roselle Rovers +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Jeanfield Swifts Amateurs 1-3 Doune Castle +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Kilwinning Football Academy 4-1 Blackridge Vale of Craig +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Kinross Colts 2-5 Echt -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Kirkintilloch Thistle 6-1 Biggar United +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Largs Thistle Amateurs 5-2 Knightswood Amateurs +14/-14   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Leith Athletic Amateurs 1-0 Saint Mungo SM -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Leven United 2-2 East End Villa -13/+13   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Linlithgow Rose Community 1-6 Barnhill -18/+18   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Lochee Harp Amateurs 5-0 Forfar Athletic Amateurs +26/-26   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Lochgelly United 1-1 Morgan Academy FP -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Luncarty Amateurs 0-3 Crosshill Thistle -17/+17   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Mauchline United 6-0 Westwood +15/-15   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Mill 2-1 Methilhill Strollers -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Monifieth Athletic 3-2 Balmoral United -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Montrose Merpro 2-1 AFC Dalziel +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Moorlands Anvil 6-1 Kings Park Rangers +13/-13   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Nethercraigs 2-6 Arbroath Amateurs -15/+15   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Netherton 1-3 Heriot-Watt University Amateurs -19/+19   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 New Farm Loch 8-0 Newburgh Thistle +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Newlands 7-2 Postal ALC +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Occidental 3-4 Bowhill Rovers -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Parkhall 3-3 Clermiston +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Parktool Athletic 2-5 Glendale -22/+22   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Port Glasgow Amateurs 7-1 Lokomotiv Glasgow +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Ratho Athletic 4-1 Lumphinnans Hearts +9/-9   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Rhu 14-1 Kinnoull Reds ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Rutherglen Glencairn U21 3-1 Auchnagatt Barons -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Saint Joseph's 8-0 Johnstone Burgh Amateurs +12/-12   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Shortlees 6-0 Dynamo East Kilbride +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Southside Athletic 3-11 Craigroyston -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Steins Thistle 4-1 The Swifts -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Stenhousemuir Community 7-0 East Kilbride YM U21 +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Stenhousemuir U21 1-3 East Kilbride YM +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Stobswell 5-2 Wishaw United +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Strathaven Dynamo 2-2 Alford -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Strathclyde University 3-3 Dailly +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Stratton Southside 5-0 Aberdeen University Colts ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Tarves 5-1 Gladstone Athletic +23/-23   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Third Lanark 0-1 Broughty United -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Tollcross Thistle 4-0 Campsie +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Troon Dundonald 3-4 Giffnock North +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Tullibody Saint Serf's 1-1 Dundee Social +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 University of Stirling Amateurs 0-1 Langlee +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Vale of Leven Amateurs 1-3 Pollok United +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 West Glasgow 1-1 Braehead {STI} -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 West Kilbride 3-0 Tarbolton +23/-23   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Westerlands {GGP} 3-1 Southside United +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Wishaw Wycombe Wanderers 4-3 Currie -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Wolfhill 1-6 Fife Thistle -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 Woodside 3-3 Saint Andrews -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
04/11/2023 AFC Airdrie 9-0 Hope Community Church Barlanark +3/-3   SEC - Div. 1
04/11/2023 Anniesland 2-0 Houston & Killellan +6/-6   SEC - Div. 1
04/11/2023 Croftfoot Parish 3-3 Mearns Cart -9/+9   SEC - Div. 1
04/11/2023 Glasgow Elim 2-0 Greenbank Church of Scotland +2/-2   SEC - Div. 1
04/11/2023 Law Community 0-0 Cumbernauld Colts Amateurs +4/-4   SEC - Premier Div.
04/11/2023 Busby 6-0 Port Glasgow Old Boys Union +1/-1   SPA - Championship
04/11/2023 Chryston 3-1 Glenvale Carlton -5/+5   SPA - Championship
04/11/2023 Neilston Amateurs 0-11 Saint Patrick's FP -8/+8   SPA - Premier Div.
04/11/2023 Carolside U19 0-7 East Kilbride Burgh United U19 -3/+3   SPA - U19 Lg.
04/11/2023 Cumbernauld Pumas U19 3-5 Gleniffer Thistle U19 -26/+26   SPA - U19 Lg.
04/11/2023 Glasgow Athletic U19 0-4 Saint Patrick's FP U19 -28/+28   SPA - U19 Lg.
04/11/2023 Lenzie Youth Club U19 8-1 Cumbernauld Colts U19 +2/-2   SPA - U19 Lg.
04/11/2023 Stenhousemuir U19 0-3 Giffnock Soccer Centre U19 -25/+25   SPA - U19 Lg.
04/11/2023 Glasgow Wellington 1-0 Shawbridge -3/+3   SSM - Championship A
04/11/2023 Glebe Hibernian 4-0 Manhattan Blacks +6/-6   SSM - Championship A
04/11/2023 East Kilbride YM SM 4-3 Greenock -7/+7   SSM - Championship B
04/11/2023 Dean Park 1-7 Cumbernauld Athletic -10/+10   SSM - Development Div.
04/11/2023 Glasgow Deaf Athletic 1-9 Wishaw High School FP SM -16/+16   SSM - Development Div.
04/11/2023 North East Thistle 3-3 Kirkwood -5/+5   SSM - Development Div.
04/11/2023 North Glasgow Victory 0-2 West Dumbarton Colts -13/+13   SSM - Development Div.
04/11/2023 AFC Motherwell 4-1 Rutherglen Glencairn Amateurs +4/-4   SSM - Div. 1A
04/11/2023 Glynhill Moorcroft 4-0 Muirend +7/-7   SSM - Div. 1B
04/11/2023 Milngavie Wanderers SM 8-1 Westerlands SM +6/-6   SSM - Div. 1B
04/11/2023 Notre Dame 1-5 Summerston -1/+1   SSM - Div. 1B
04/11/2023 UB United 2-2 East Lane -9/+9   SSM - Premier Div.
04/11/2023 Blackburn United Amateurs 11-1 Cowie United +11/-11   STI - Premier Div.
03/11/2023 Port Glasgow Boys Club 2-0 Kirkfield United +13/-13   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
03/11/2023 Rutherglen Glencairn U18 4-3 Falkirk Foundation U19 -5/+5   SPA - U19 Lg.
03/11/2023 Third Lanark U19 0-3 Dumbarton U19 -16/+16   SPA - U19 Lg.